Új privát üzeneted érkezett!

Babus 2005!
Feleségem távollétében én fogom szolgáltatni az infókat!
Jelenleg minden ok,ezért jövő hét szerdája elött nem kell Stellának befeküdnie,hacsak addig nem jön közbe valami.....
Hamarosan - lehet,hogy még a mai nap folyamán - teszünk fel képe(ke)t!
Egyenlőre ennyi,de - talán hamarabb,mint gondolnánk - újra jelentkezem!

Üdv és Puszi MINDENKINEK!!!
stellapa
 
 


BabusKép
Na, jó, de ez tényleg az utolsó képek egyike - remélem:

Kép
Jövő szerdán megyek még dokihoz, ha addig nem lesz action. Akkor valószínü, hogy be is kell feküdnöm, de tudod a 37. héten ezt már egyáltalán nem fogom bánni!

Apának már nagyon megy a Babanet, úgyhogy majd jön és tájékoztat titeket!

Remélem azért most már hamar kitavaszodik. Tényleg elég volt a télből!
Pusza
Stella
35+5

Kép
stella9
 
 


SzisztokKép

Itt vagyok én is de mostanság a kiscsajtól nem igen lehet elszakadni!!!

STELLAKép
Te Szent ég ilyen hatalmas pocit még nem láttamKép Kép Kép Kép.
És még "csak" a 35 hét!!!!
Vissza gondolva én is már ilyenkor nagyon vártam hogy végre megszülessen a pici mert már a vége felé már nagyon nehézkes volt!!!
Egyik szomszédomban is megszülettek a iker babák.
Márc 21 volt kiírva és 8-án meglettek a kicsit:
Két kiscsaj.
De mivel korábban jöttek így ők nem jöhettek még haza inkubátorban vannak még.
De az anyuka itthon van.
Így mindennap felkell utazni hozzájuk.
Drukkolok hogy a szülés probléma mentesen zajon le!!!
Tényleg császár lesz vagy normál szülés??

Kép

Kép
edinka
 
 

 
 

Stella!Kép

Tényleg hatalmas a pocid!!!
De Te meg nagyon vékony maradtál másholKépKépKép
Csak egy nagy pocak!!!!Kép

De jóóóó, izgi a dolog!!!!!

Várjuk az örömhírt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!KépKépKép

És gondolok Rátok sokat!!!!!!!!!!Kép

Mea
mea
 
 


Sziasztok!

Draga Stella!
Hatalmas a pocakod!!!!!!!!!!!!
Ugy varom mar a fiukat Kép
Megtenned, hogy elkuldod a szamod megint Kép a zsamboki.judit@gmail.com cimre? Sehol nem talalom.
Izgulok, es nagyon drukkolok Kép
Megvaltozott a mail cimed?

puszi
Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Sziasztok!

Stella,
ez aztan a pocak!!! Es tenyleg nagyon szep vekonyka maradtal, gratulalok hozza! Meg persze ahhoz is, hogy ilyen jol birod ezt az egesz dolgot!!!

Aztan nemsokara te is el leszel havazva a fiukkal! De jo is lesz. Mekkorak most sulyban?

Mea,
bizony mar nagyon varjuk a jobb idot, vege lehetne a telnek! De tudjatok: Sandor napjan megszakad a tel, Jozsef napjan eltunik a szel..., aztan jon Benedek es mar itt is a tavasz!!! Kép

Edinka,
szerintem is menj el dokihoz ne szedj be semmit magadtol! Te meddig is szoptattal?

Babus,
kozben rajottem a tapszer aranak miertjere? Erre mar nincs tamogatas, ezert kerul tobb, mint 2000Ft-ba 1 doboz. Marha jo. Igy csak tapszerre 10000-et koltunk ezentul egy honapban.

Vanda
vanda72
 
 


Ja, es Mea!

Ha Livi mar megfordul, az elvileg eleg. Fel eves korukig kell megfordulni, ez egy tampont, ami nagyon fontos!

Nicol,
Tunderi Vivi, ahogy ott vigyorog az etetoszekeben! Ami valljuk be oszinten, nektek is felesleges beruhazas volt, mint nekunk... Kép Nagyon vicces vagyok, tudom, de nyomoromban dobalom ezeket a jo vicceket...
Mate 3 napja megint nem eszik szinte semmit, csak tapszert Kép
vanda72
 
 


Stella
Húha, nem semmi pocakméretKép

Vanda
Igen, a Baby Fit 2-re nincs támogatás, ezért írta fel nekünk receptre a gyerekdoki a Baby Fit 1-et, egészen 1 éves koráig.
Nektek az nem jó? Kevesebb, mint fele annyiba kerül.Most az, hogy újszülött kortól adható és nem 4 hónapos kortól, attól még ugyanúgy kaphatja.Szinte semmi különbség nincs az összetételében, icipicivel több energia van benne, még anno direkt összehasonlítottam, mert egyszer én is vettem Fit 2-őt, de rájöttem, semmi értelme.
Kristóf 1 éves koráig csak az 1-et kapta, sőt, még most is hébe-hóba azt kap, mert felírattam előre vagy 4 dobozzal, éshogy fogyjon, hol ilyet, hol másfajtát (Mildibé 3) kap.

Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Mit szoltok aprilis 1 talihoz?

udv
Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Sziasztok!

Stella!
Hatalmas a pocakod! Kép Már nagyon drukkolok neked, és várjuk a híreket.

Judit!
Nekem még jó az időpont! Felírtam, remélem a többieknek is jó lesz.Kép Még régebben kérdezted a Tücsök zenét: nos a játszóházakban szokot lenni egy 30 perces foglalkozás, ahol az előadó gyerekdalokat, mondókákat énekel és illusztrálja a kezével is, játszanak a gyerekek különböző csörgöggel, sétálunk, vonatozunk, tapsolunk,ugrálunk, hintáztatjuk a gyerkőcöket. Nagyon élvezik, tanulják a türelmet, a zenét, nameg szokják a társaságot is. Én nagyon szeretem, jó kikapcsolódás. Még párom is jön velünk annyira tetszik neki is. Kép

Vanda!
Én nem bántam meg az etetőszéket, nagyon kényelmesen ül benne és sokkal szebben, tisztábban eszik azóta. Mondjuk a kaja mennyiségén nem segítKép De most nem is panaszkodom, két hét koplalás után, már egy hete nagyon jól eszik. A talink nem nagyon akar összejönni Kép.

Edinka!
Csatlakozom hozzátok, Vivitől sem lehet elszakatni. Hihetetlen mozgásigénye van. Kép

Babus!
Mostmár nagyon átérzem az alváshiányos helyzeteteket. Vivi 5 napig szinte semmit nem aludt napközben és éjszaka is csomót fenn volt, sokszor másfél óráig is altattam. Szörnyű volt. Kép De mára megtört a jég, végre átaludt egy éjszakát.

Mea!
Hogy vagytok? Miket csináltok napközben?

Lányok hol van már a jóidő??? Õrjítő ez a bezártság, már úgy mennék egész nap.

Így szedi ki az összes DVD-nket a tévésszekrényből:
Kép
Aztán ránéz az emberre ilyen ártatlan szemekkel, és még haragudni sem lehet rá:
Kép

Nicol

Kép
nicol
 
 


Sziasztok!
Adrienn vagyok Szegedről! Első gyermek tervezése előtt állok. Most kezdtük el a projektet. Az a kérdésem hogy hány napig normális hogy nem jön meg, nekem már 3 napja nincs semmi. Mikor kell tesztet venni?
Válaszokat köszönöm!
musti
 
 


Sziasztok:9

Taliidőpont nekem jóKép, Apucim viszont nagyon húzza nagyon a száját, semmi kedve babatalira menni, pláne nem fel Pestre, de még majd puhítomKép

Nicol
Tündéri a kiscsajKép

Én is dobok fel "néhány" képet kispasimról:

Szerintem iszonyú jóvágású pasiKép:
Kép

Új szerkójában:
Kép Kép

Elbambulva:
Kép

Földön hemperegve:
Kép

Huncut vigyor:
Kép

Na de azért néha ő is kidőlKép
Ezt a képet apája csinálta még a múltkor, amikor 1 órácskára kettesben hagytam őket. Ez lett az eredménye (és még 2 és fél óra alvás), ezekután higgye el nekem valaki, hogy ezt a gyereket alig lehet bealtatni és akkor sem alszik 30 percnél többetKép:
Kép

Ez pedig ma délben készült, ebéd után egyszerűen fogta magát és beájultKép: (na de azt azért tudni kell, hogy hajnali fél 6 óta pörgött ezerrel, ez a kép pedig délben készült)
Kép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Juj de cuki Vivi meg Kristóf!!!!Kép

Vanda: Lívi már szerencsére beindult oda vissza fordulgat egyfolytábanKép
De még kinyomni nem nagyon tudja magát úgy hogy a mászás még odébb van szerintem.
Ülni még nem ül de már ha megtratjuk szépen egyenesen tartja magát.
Meg ha kitámasztjuk akkor már nem dől el.

NicolKép
hát Lívi egy angyalka de tényleg.
Egész nap eljátszik magában is.
Mindig a földön van a játszószönyegen mikor csinálok valamit és ott gurul meg tornázikKép
Aztán alvás ált. délelőtt 1 óra és délután 2 óra.
Sírni nem is szokott soha mostanában márKép
Éjszakát átalussza ha netán felsír néha csak a cumit kell betenni és visszaalszik.
Tényleg szerencsénk van, mert jó kislány(EGYELÕRE) remélem az is maradKép

Mea
mea
 
 


Nicol: az alsó fogak kibújása előtt ébredt néha éjjel de cumival vissza aludt és mikor kibújtak akkor előtte 1 nap többet sírt de egyáltalán nem volt vészes.

Szép vasárnapot mindenkinek!!!
Stella hajrááááá, gondolok rád sokat!!!!Kép

Mea
mea
 
 


Fontos kérdésem lenne hozzátok:

Mikortól adható sajt reszelve, túró stb???

Védőnőnk és dokink is azt mondta kaphat!

Lívi tejalapú tápit evett régen most szentjánoskenyér alapút.

Szerintetek??????

Ti mikor kezdtétek adni?

Ti ált, főztök vagy üvegest adtok????

Mikortól hagyjam el a délutáni tápit is???

Most így eszik:

reggel 7-kor 270 ml tápi
10-kor gyümi fél üvegnek megfelelő
12-kor ebéd főzelék husival is már
délután még egyelőre 230 ml tápi de megenné a 270 -et isKép
este 8-kor 270ml tápi

Várom véleményeteket erről a napirendről és hogy megfelel e a korának

Köszönöm segítségeteket

Mea
mea
 
 


Mea
Hú, Livike irigylésre méltóan jó kislányKépKépKépKristóf 5 percig nem játszik el egyedül, de még ha ott ülök vele, akkor is max. 5-10 percig, utána mászik rám.

Napirend szerintem jó.
Sajtot, túrót és egyéb tejterméket fél éves korban én még semmiképp nem adnék. Csak kb. 8-10 hónapos kortól. Én úgy tudom, egyébként is ekkortól ajánlják.
Délutáni tápit szerintem elhagyhatod, ha gondolod. Vagy adjál helyette tejpépet, az végülis hasonló, mint a tápszer, de mégiscsak kanalas kaja.
Egyébként miért kap Livi szentjánoskenyér alapú tápit? Ez a Sinlac ugye? Csak nem tejallergiás? Mert ha igen, pláne nem ajánlott ilyen korán bevezetni a tejtermékeket.
De persze te tudodKép

Kristóf, ha van nekivaló kaja főzve, akkor azt kap, ha nincs (ami sajna a gyakoribb), akkor üvegeset kap még mindig.
Fogalmam sincs mikor lesz időm arra, hogy nap, mint nap meleg kaja legyen itthon.

És a rossz hír, mára Kristóf 4-szerre is elkapta a náthát. Ezzel világrekord felállítására készülünk, február eleje óta egyhuzamban betegeskedünk, mindegyik alkalommal min. másfél hétig beteg, 1-2 napig utána jól van, aztán kezdődik előlről minden.
Most már nagyon reménykedtem benne, hogy végleg vége, már mindhárman kikúrálódóban voltunk, erre ma éjszaka újra előlről kezdődött minden. (én is aludtam 3 órátKép)
Piszkosul elegem van már ebből az állandó betegeskedésből, nem alvásból, dokinénihez járásból, gyógyszerekből, orrszívásból és abból, hogy az elmúlt másfél hónapban kb. 3-szor voltunk kint sétálni.
És mi a garancia, hogy nem kapja majd el ötödszörre, hatodszorra, hetedszerre, most már akkor egész életünkben ez lesz? Kristóf visszefertőz engem, mi ketten Apucit, ő vissza az éppen gyógyuló Kristófot, ő megint engem, mi megint Apát, ő megint Kristófot...
Pedig már agyba főbe tömjük magunkat vitaminnal, homeós cuccokkal, kétóránként szellőztetek, aki épp beteg, az nem fürdeti Kristófot, nem visszük társaságba, ennél jobban, már hova vigyázzunk?
Nagyik se tudnak jönni, mert anyósomék egyrészt betegek, másrészt Tunéziában süttetik magukat. Én anyukám pedig szintén iszonyat náthás.
Tiszta kész vagyok már. Éjszaka már itt bőgtem. Nem hiszem el, hogy megint minden, negyedszerre is kezdődik előlről. Ráadásul ha Kristóf beteg, folyton hány. Hány a köhögéstől, hány, mert nem tud aludni, hány minden kajától, már az egész lakásunk egy nagy hányás.
itt jön a szép idő, mi meg itt rohadunk bent egész nap.Annyira elegem van már.
Azt hiszem így az április 1.-i tali sem esedékes, alig fog meggyógyulni akkorra, és ha akkor megint társaságba viszem, esetleg megint visszafertőződik.


Babus

Kép
babus2005
 
 


Nicol
Most néztem a WiW-enKép, utólag is:

NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK!!!Kép
Kép


Babus és Kristóf

Kép
babus2005
 
 


Babus!
Köszönöm szépen, ari vagy Kép Kép. Sajnálom Kristófot, remélem most gyorsabban gyógyul majd. És nagyon tündéri a képeken.Kép

Mea!
Tényleg irigylésre méltóan jó kislány. Kép És jó sokat eszik.

Nicol

Kép
nicol
 
 


Babus!Kép

Jaj ne szegény Kristófka és szegény TeKép

Remélem hamar meggyógyul!!!

Azt hiszem ez a Nutrilon AR nem Sinlac ez csak egyszerűen bukásra hajlamos csecsemőknek van.
Mert Lívi folyton bukik a simáról.Kép

Jaj egyébként már én is kezdekrosszul lenniKép
Fáj a torkom stb.Kép

Pedig itt a jóidő!!!
És erre megint beteg vagyok.

Akkor várok még a tejtermékekkel 2 hót legalább, végülis kapja még a tápszert csak nálunk az a baj, ghogy ugye nem tej alapú így tejtermék semmi nincs az étrendjében.
Ez nem baj???

Nicol!Kép
Én is boldog szülinapot kívánok utólag!!!Kép

Mindenkinek szép hetet szép idővel kívánok!!!!!Kép

Mea
mea
 
 


Sziasztok!
Tudom nagyon eltűntem, de sajna egyre kevesebb időm marad magamra.
A fiúk teljesen kitöltik a napom.Most is csak röviden magunkról:
Atika már kúszik, ha fogom a kezét, akkor lépeget.KépNagyon kis fürge ürge.Kép
Ákoska inkább üldögél és játszik, de ő is kacsingat a kúszás felé.Kép
Együtt fürcsiznek a nagy kádban.Kép

Íme kép róluk:

Kép

Kép

Mindenkinek nagyon szép a gyerkőce!!!

Puszi

Judyt

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Ide nem írok, mert nem írnak nekem!
musti
 
 


Judyt
Nagyon helyesek a srácokKépÉs milyen nagyok márKép

Musti
Ne haragudjKép
De én láttam, hogy a felettünk lévő topikba is írtál, és ott válaszoltak is többen, gondoltam ez elegendőKép
Egyébként pedig, mint láthatod, nagyon pang ez a topik, legtöbbször csak gyorsan beugrunk, írunk magunkról 1-2 sort, dobunk fel pár képet és kész.


Babus

Kép
babus2005
 
 


Mea!
Neked is köszönöm szépen. Kép

Judyt!
Olyan jó hogy néha írsz. Nagyot nőttek a fiúk, nagyon édik. Kép

Évi77!
Mi is kérünk képeket! Ne tessék minket hanyagolni!Kép Kép Bár én mindig meglesem Dórit a fenti topicban is.

Nicol

Kép
nicol
 
 


Sziasztok!
Csak azt hittem, hogy ide nem ugyanazok írnak, még ismeretlen a környezet!
Nekem még nincs képem sajnos, mert egyenlőre holnap csinálok tesztet!
musti
 
 


Musti!Kép

Sok sikert a teszthez!!!!Kép
Reméljük jó hírrel jösszKép

Judyt!Kép
Jaj de édesek így együtt a srácokKép
Bizti nehéz lehet kettővel de tök jó, hogy már 2 gyereked van és majd tök jól eljátszanak ketten, akkor meg neked lesz talán kicsit könnyebb mint nekünk.Kép

Babus!Kép
Remélem jobban van Kristófka!

Én is elkaptam valami nyavaját meg párom isKép
Lívi egyelőre nem!!!(le is kopogom)

Mindenkinek szép napot!

Puszi

Mea és Lívike

Mea
mea
 
 


SziasztokKép

Mára már kicsit talán jobban van a srác, bár az esti vacsit megint kitaccsolta, úgy köhögött, de mára már mintha kevesebbet köhögne. És reggel kivételesen nem köhögésre ébredt. Majd meglátjuk nappal mennyit sikerül aludnia. Tegnap és azelőtt 5 perc(!) volt a nappali alvása, mert a köhögéstől annyira nem tud aludni.

Dokinénink írt fel egy Ribomunyl nevű készítményt, immunerősítő szer, hasonló elven működik, mint a védőoltások, olyan baktériumok RNS-ét tartalmazza, amelyek a leggyakrabban okoznak felső légúti hurutot.
Nem csak a készítmény komoly, az ára is, 4 napra elegendő, 1700Ft-ért, és ezt a 4 napos kúrát 3 héten át kell csinálni, utána pedig havonta egyszer.
De nem is érdekel az ára, csak használjon, mert ez így már nem állapot.
A fáradtságtól iszonyat nyűgi a srác, nem is csodálom, folyton rajtam lóg, mondjuk ez nem újdonság.
Mint ahogy az sem, hogy tegnapra én is megbetegedtem újra, immár harmadjára, nem is kicsit, fájnak a végtagjaim és olyan mintha egy nagy kő lenne a torkom helyén, és persze rettentő nyomott vagyok, de úgyis tök mindegy, egész nap talpon kell lennem egy hipernyűgi, beteg, álmos gyerekkel.
Ja, meg gégészetre is megyünk majd szombat délelőtt, hogy megnézzék mi áll ennek az egyhuzamban (4-szer) visszatérő nátha hátterében. Remélem semmi komoly. Dokinéni szerint túltent az orrmandulája.
Apucinkkal vetettem maszkot, én most abban vagyok, hogy ne fertőzzem meg újra, még jobban a családot. Mondanom se kell, rohadt érzés egész nap a maszk alatt pusztulni. Na meg Kristóf folyton le akarja szedni rólam. De ez a legkevesebb.
Szóval jól elvagyunk.

Mea
Jobbulást nektek is!!!



Megkezdődött nálunk az igazi csibész-korszakKépKépKép
Hihetetlen micsoda csibészségeket csinál a kispasi, bár érdekes, én egyelőre csak jókat nevetek rajtaKép
Pl. miközben pakoltam be a mosógépbe a ruhákat, ő suttyóba kihozta a mobilomat és bepakolta a ruhák közé a mosógépbeKép Az utolsó percben vettem észre. Szép lett volna, ha kimosom 60 fokon a telcsimetKép
Aztán a fürdőaszobai fiókot kihúzva, kiszedte a szemhéjpúderemet, földhöz vágta, így kiborult, összetört és éppen elkezdte volna falatozni, amikor fülön csíptemKép
Másik kedvence, hogy mindenfélét dobál bele a szemetesbe, bármit, am a keze ügyébe kerül, és ami nem oda való, CD-ket, dezodort, dobozokat, így mostanság szemétlevitel előtt kukaellenőrzést kell tartanom.
Menő még a művirág műföldjének kipakolása, ilyen mohaféle valami van benne, beül a fotel mögé, hogy ne lássam és nekiáll. (5 perc után már gyanús volt, hogy milyen jól elvan, ez tőle szokatlan, meglestem hát mit csinál, és ott vigyorgott), minden olyan lesz tőle, a ruhája, a fél szoba.
Izgi dolog továbbá kiszedni a WC papír gurigát a csomagjából és úgy ahogy van, belehajítani a WC-be, letekerni a fél guriga WC papírt, és mosás közben elállítani vagy leállítani a mosógépet.
Meg most már nem csak a számítógépet kapcsolgatja, hanem odamegy és mozgatja az egeret, kikapcsolja a modemet, én hülye meg a múltkor szidtam az UPC-t, hogy már megint nincs net, aztán estére Apuci kiderítette, hogy a kissrác tudhat valamit, és ő volt a bűnös, a modemet a főkapcsolójánál fogva kikapcsolta. Hihetetlen, hogy jobban ért a géphez, mint miKép

És ilyet huncut képet vág, amikor rossz fát tesz a tűzre:
Kép Kép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Babus!!!Kép

Ne már Te is beteg vagy?

Jobbulást!!!!

hogy bírod, most 2 napig jött anyukám és egy fél napig ő volt itt Lívivel.
Le a kalappal h így betegen hogy tudsz egész nap talpon lenni egy örökmozgó Kristóf mellettKépKépKép
Nagyon édes huncutka a képeken!!!!!Kép

Meg nem semmi miket csinál a kis zsiványKép

Hát én ezt nehezen fogom bírni idegekkel az tutiKépKépKép

Mea
mea
 
 


Haldoklik a topik...KépKépKép

Kép
babus2005
 
 


Babus!!!!Kép

Nem hagyjuk, hogy kihaljon!!!!!!!
Ne sírj kérlekKép

Puszi és jobbulást!!!

Mea
mea
 
 


Nem is válaszoltál nekem pedig én írtam neked .....

BRÜHÜHÜHÜ!!!!!!!!!

Mea
mea
 
 


En is megjottem, bar teny, hogy miattam is haldoklunk... Kép

Napkozben mar tenyleg be sem tudom kapcsolni a gepem, annyi a dolgom Mateval meg a haztartassal meg mindenfele ugyintezessel.

Babus,
hogy vagytok? Szornyu lehet tenyleg ez az allando betegeskedes.
Semmi biztatobbat nem tudok irni csak azt, hogy itt a tavasz szepen lassan es vege ezeknek a csunya virusoknak Kép

Mea,
ti jobban vagytok?

Judyt,
nagyon edesek a fiuk es tenyleg olyan vicces meg mindig, hogy ketten vannak. Birod meg?

En kicsit kezdek kitikkadni a 6 oras kelesektol, amit ismet csak napi 2x fel ora lavassal told meg Mate. Reggel 6-tol este 8-ig kemeny fizikai melo, amit csinalok vele, de tudom, hogy ezzel majdnem mindenki igy van, csak megis faraszto.

Egyebkent teljesen jol vagyunk, imadom, hogy mar nem kell a teli egybereszes gunyat raoltenem a gyerekre, meg persze en is konnyedebben oltozkodom.

El sem tudom kepzelni, hogy ugy is lehet gyereket tologatni, hogy felkapom ahogy van es bevagom a babakocsiba aztan indulas.

Matenak felavattuk egyebkent az uj autosuleset, azota erdekes modon nincs vonyitas utkozben! Hogy ez mekkora megkonnyebules!!!

Musti,
ha megis jarsz felenk: drukkolok, hogy 2 csikos legyen a teszted!!! Kép

Na befejeztem a monologomat, jo ejt mindenkinek!
Vanda
vanda72
 
 


Ja, es ma egesz nap Stellara gondoltam!!! Egyben van meg vajon?

(A titkos joslatom egyebkent marcius 28, de nehogy elmondjatok barkinek Kép )
vanda72
 
 


Szia Vanda!
Már szerdán csináltam tesztet és pozizív lett! Kösz az érdeklődést!
Musti
musti
 
 


SziasztokKép

Én is előkerültem végreKép

MustiKép
Gratulálok a pozitiv teszthez.
Problémamentes 8 hót kívánok neked!!!!!!

BabusKép
Sajnálom hogy Kristóf ilyen beteges de remélem hogy jön a jó idő és sokat lehettek majd kint és akkor a nátha elkerüli majd őtKép

JudytKép
Nagyon sokat nőttek a fiúk és nagyon zabálnivalókKép

VandaKép
Vikim is jobban szeret már a autóülésben ülni hogy nincs rajta rengeteg ruha, így sokkal kényelmebb neki!!!

StellaKép
Hú, izgatottamn várom a HIRADÓTKép
Szerintem nemsokára már olvasni fogjuk.

Szertnék vmit kérdezni tőletek.
Mível már nekünk sem írják fel a tápit így nem tudom eldönteni hogy melyiket vegyen Vikinek, most ez a Mildibé3 van neki ez gyümölcsös de nagyon sürű, sürűbb mint a Beba volt neki!!!
Még milyen tápik vannak 9 hós kortól???
Ti milyet használtok??
Ha jól olvastam ez a Mildibé babatej, igaz??
Napi 1-2 szor lehet neki adni izag ő csak reggel eszi ezt estére még van gy kevés Bebája.
De ha elfogy akkor milyet vegyek neki???

RólunkKép
Vikinek egész nap benem áll a szájaKép
Nyomja a szöveget.
De még nem akar elindulniKép
Bármi mellett szépen elsétálgat de még önálóan nem!!!
Pedig már 1 hó mulva 1 éves leszKép
Tudom, nem szabad sietettni ráér!!
De a barátnője aki 1 héttel fiatalabb az már szinte szaladKép
A multkor amikor sétálni voltunk olyan fura volt Viki a b.kocsiba a kislány meg ott sétállt mellettükKép
Babus neked Kristóf mikot tanult meg járni???
És a többieknek Vanda, Nicol a ti kicsitek már megy?
Jó, nem aggódok feleslegesen.

megyek is mert már hivogat a kiscsaj.
teszek fel majd képet is.
puszi.
Kellemes az idő lehet menni sétálni

Kép

Kép
edinka
 
 


Az előbb rosszul írtam Nem Mildibé hanem a Milupától-a Milumil 3 van most itthonKép

Kép

Kép
edinka
 
 


És a képekKép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Most már tényleg húzok főzniKép

Kép

Kép
edinka
 
 


Edinka!
Ne aggódj a járás miatt, minden gyerek máskor kezdi. Vivi már mindenhol feláll és kapaszkodva egy-két lépést oldalazgat, de magától nem áll meg és menni is csak úgy tud ha fogja a kezem. Előbb - utóbb minden gyerek elindul. Kép Persze én is várom már, nagy segítség lenne.

Vanda!
Úgye milyen jó az autós üllés! Én már bánom hogy nem kezdtük el előbb használni. Máté akkor felveheti a versenyt a Vivivel. Vivit sem lehet egész nap lelőni.

Minket is elért a nátha, én is és a pici is náthásak vagyunkKép.

Nicol

Kép
nicol
 
 


EdinkaKép
Hát a hiradóra még várni kell Kép!

Még mindig itthon dekkolok. Egyenlőre semmi jele, hogy a fiúk kifelé akarnának jönni.
Viszont szépen befordultak mindketten és ha így maradnak, akkor természetes szülés is lehet belőle.
Kedden megyünk NST-re, addig nem lesz semmi egyéb vizsgálat.
Soha nem gondoltam volna, hogy ilyen sokáig bennt maradnak.
Most kb. 2300 gr-osak, továbbra is sokat mozognak, én meg egyre türelmetlenebbül várom, hogy végre történjen valami!
Még a végén áprilisi babák lesznek!

MustiKép
Gratula a kétcsíkoshoz!

Pusza
Stella
37+1

Kép
stella9
 
 


SziasztokKép

Látom, beindult a topikKép

Mea
Bocsi, hogy nem válaszoltamKép
Igen, én is lebetegedtem, harmadjára, de már jobban vagyok, már csak taknyos vagyokKép
Talponlevésben pedig nincs más választásom, Apucink dolgozik, anyukám pedig egyrészt beteg, ő is rendesen meg van fázva, meghát emellett mindennap dolgozik, anyósomék pedig ezidáig nyaralni voltak (Tunéziában, szegényekKép), de most ők is betegek. Így nincs mese, egyedül kell csinálnom.

Vanda
Én is teljesen átérzem a helyzetedet. Kristóf is rászokott a reggel 6 körüli ébredésre, nappal pedig változatlanul 20-30 perceket alszik, de a hét elején volt, hogy csak 5 percet. És egész nap pörög. Még nézni is fárasztó, hogy mennyi energiája van.
Akiknek nappal alszik 1-2 órát a gyerekük, netán még ha délelőtt és délután is alszik ennyit, azok tuti el se tudják képzelni, mennyire jó dolguk van.
Nálunk a múltkoriban történt olyan csoda, hogy 2-3 héten keresztül minden délután, ebéd után aludt másfél-2 órát, volt, hogy 2 és felet is. Hát tiszta hawaii voltKépEl tudtam vona viselni hosszabb távon is, de sajna csak ízelítőt kaptam belőle és azóta már visszaálltunk a szinte semmi alvásra.

Azt utálom a legjobban, hogy egyik percben még alszom, mint a bunda, aztán a következő pillanatban a fejemnél a bébiőrző elkezd üvölteni, ugrok ki az ágyból, futás át Kristófért a másik szobába, mert olyan ordítva ébred, hogy a könnyei is potyognak, utána átviszem a mi ágyunkba, betakargatom, hátha lustizik még velem egyet, de semmi esély rá, tök naiv vagyok, 2 perccel ébredés után már mászik át a fejemen röhögve. Ez már szinte fáj.
De mindig optimista vagyok, gondolom, sebaj, felkelünk, hátha majd délben nagyot alszik és akkor majd én is pihizek. Aztán eljön a dél és kiszúrja a szemem 20 perc alvással...Kép

Edina
Nagyon édi VikikeKép
Hogyhogy nektek nem írják fel a tápit? 1 éves korig a gyerekorvosnak receptre fel kell írnia, ha pedig hipoallergén tápit kaptok, és a családban bizonyítottan van allergiás, akkor még 1 éves kor után is jár receptre a HA tápi.
Én még Kristóf 1 éves kora előtt 2 nappal felírattam 3 dobozzal, hogy bespájzoljak jó előre.
Mióta elfogyott, azóta mi a rizses Mildibé 3 babatejet használjuk, gondolom a gyümölcsös változata is hasonló, szerintem az nem baj, hogy sűrű, gondolom ettől még laktatóbb.
Mi kóstoltuk még a Humana 3-at is, ez almás babatej.
A Beba-nak is van most egy új változata, a Beba Aktív, ha jól emlékszem a nevére.
De a Beba 2+ -ot is használhatjátok, (ez még ízesített is valamivel), mert az úgy tudom 7 hónapos kortól bármeddig adható.
Én a DM-ben vagy a Rossmann-ban szoktam nézegetni őket, millió fajta van belőlük, szerintem mindegyik jó, nagy különbségek nincsenek köztük. Csak drágák.
Szerintem kóstolgassátok végig, aztán meglátjátok, melyik válik be.
De mondom, 1 éves korig fel kell írni a tápit!

Járás miatt ne aggódj! Minden gyerek máskor kezdi el. Én sok olyan gyereket ismerek, aki már 10 hónaposan önállóan járt, Kristóf viszont 1 héttel múlt 1 éves, amikor az első önálló lépéseit megtette. Nem sürgettük, csupán annyit csináltunk, hogy ha állt megkapaszkodva mondjuk az ágy szélébe, akkor biztattuk, hogy jöjjön oda hozzánk. Lépett egyet-kettőt, aztán a nyakunkba borult. Aztán egyre bátrabb lett, már párszor magától is megindult, ez volt a legveszélyesebb korszak, mert ekkor még hatalmasakat esett, dőlt, mint a fa jobbra-balra. Aztán egyre többet és többet lépegetett, persze még hetekig jókorákat esett.
Kb. 13-13 és fél hónapos kora óta megy biztonsággal egyedül, mostanra már esni is megtanult, már az utcán, cipőben is szépen sétálKép


Rólunk:
Úgy néz ki, már alakul Kristóf, legalábbis tegnapig így gondoltam, de mára elbizonytalanodtam, mert ma délelőtt megint köhécselt egyet-kettőt, meg a nózijából is dől a takony. Remélem ez nem az 5.betegség kezdete.
Holnap délelőtt megyünk vele a gégészetre, kíváncsi vagyok, mit mondanak.
Meg szerintem jönnek a rágófogai. Dokinéni is mondta a múltkor, hogy fogzik a drága, ettől is lehet legyengülve az immunrendszere, és mostanra tényleg hipernyűgi is a srác, éjszaka 2-szer sírt fel, délelőtt addig hisztizett, míg be nem kentem Dentinox-szal az ínyét, ebédkor az etetőszékben ordított, se enni, se inni nem akart, csak sírt keservesen, így már kínomban adtam neki Panadolt, ettől most lenyugodott és nekiállt szekrényt rámolni, ezért is tudtam most ilyen sokat írni, de már megúnta, itt csüng a lábamon, úgyhogy lassan be is fejezem.


Babus

Kép
babus2005
 
 


Stella
Elképesztően jól bírjátokKép
Kristóf 37+3 napra született, ehhez képest ti már lassan rekordot döntötökKép
És hajrá a természetes szüléshez!!! Ha ez is összejön, le a kalappal előttetekKép Ilyen sokáig kihúzni egyben, plussz még természetes úton szülni ikrekkel, tényleg irigylésre méltóKép
A babaklubban, ahová járunk (illetve jártunk, amíg nem voltunk folyton betegek), ott is van 1 ikres anyuka, ő is természetes úton szült, 20 perc különbséggel születtek a babák, ő azt mondta, nem volt annyira vészes, mert az első gyerek már "kitaposta" az utat a másodiknakKép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Megjöttünk a sétából, játszottunk egy nagyot az óvoda udvarában, sokkal jobb hely, mint a játszóterek, mert ott nincs szétdobálva szemét, üvegdarabok, meg hasonlók.
Hát ez a Kristóf gyerek nagy társasági emberke lesz, az biztiKép Beléptünk az óvodaudvarba, meglátott egy 5 év körüli kislányt, már vigyorogva szaladt is felé. Õt persze nem érdekelte Kristóf, így inkább elment.
De kispasim nem búslakodott sokáig, észrevett 3 csúszdázó apróságot, iszkiri oda. A 2-3 év közötti gyerkőcök csak bambultak Kristófra, ő meg csak halandzsázott nekik, mosolygott rájukKép, cserébe az egyik kislány belerúgott Kristóf cipőjébeKép, de ez se zavarta, folyton a nyomukban volt, mindenhová ment utánuk, persze ők rá se hederítettek szegényre. Aztán a végén az egyik kislány rámosolygott végre, hát, olvadozott Kismacim a boldogságtól, nem győzött visszamosolyogniKép
A múltkor meg az orvosi rendelőben egy 4 év körüli kisfiúval bújócskázott, de az utcán is minden kisgyerekhez oda kell mennünkKép
Nagyon édiKép

Na én ma mindent megtettem a topik újraélesztése érdekébenKép Egy egész folytatásos regényt írtamKépBe is fejezem máraKép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Stella!
Nagyon ügyik vagytok!!!!!!Kép
Kitartás!!!!
Izgulok értetek!!!!

Lányok!
Bocsika, de sajna nincs több időmKép, majd legközelebb bővebben írok.

Judyt

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Sziasztok!
Edinka!
Nayon cuki a kiscsajod! a kis kopika!
musti
 
 


Sziasztok!

Itt vagyunki mi is Kép
Hetvegen Pecsett voltunk, de errol majd kesobb.

Babus!
Mintha magamat olvastam volna. Hihetetlenek ezek a gyerekek milyen keves az alvasigenyuk. En is naivan befektetem magam melle reggel, de atmaszik rajtam. Aztan delben abban bizom, hogy majd tobbet alszik, de nem. Szoval en is kivagyok ettol. Pecsen most kepzeld 5kor kelt. En meg 1kor fekudtem, mert anyummal dumcsiztunk. Raadasul meg hajnal 1-3kozott szoktam a szakdoga miatt fekudni, es ez a reggel 7oras keles eleg gazos nekem. De majd, ha vege lesz ennek a hulye sulinak.
Jobbulast! Sajnalom, hogy igy elkapott ez a franya betegseg.

Vanda!
Az autosules nalunk is szuperul bevalt Kép

Stella!
En is drukkolok nektek. Nem akartalak mar igy a vege fele zavarni. Jobb ilyenkor nem bolygatni a kismamikat. Mondjuk idonk sem lett volna Kép Na majd ha melesznek a fiuk, majd megyunk Tundivel besegitunk, es majd tudsz aludni egy kicsit Kép

Judyt!
A fiuk hihetetlenul aranyosak. Hat nagyon elkezdtelek irigyelni, amikor lattam milyen jol elvannak. Attinak szerintem hianyzik a tarsasag.

Nicol!
Mi lesz a talival aprilis elsejen?

Edinka!
Viki nagyon aranyos Kép Ne izgulj a jarason. Minden baba mas. Atti peldaul egy honapja mindenben megkapaszkodva megy, de szerintem magatol nem fog meg jo ideig menni.

Vanda!
Meg annyit, hogy en azt olvastam, es tobb doki is mondta, hogy meg nem kell nekik cipi, foleg nem a lakasban. Igy en el is tettem a szandikat. De ez megint olyan kerdes, mint a szoptatas vagy altatas, mindenki maskepp gondolja Kép

Mea!
Jobbulast kivanok. Hogy vagytok?

Musti!
Gratula!!!

Magunkrol:
megint bevereztem kb 15-20nap utan. Jo, mi? Holnap akartam dokihoz menni, hogy januarban 15nap utan megjott aztan 60napig semmi, most meg megint bevereztem. Kezd elegem lenni. Hat ezert is akarom a masodik babot, ki tudja mi lesz meg itt.

Pecsett tegnap este elmentunk moziba a sogornommel, es borozgattunk utana. Nagyon jo volt. Raadasul a Tibor vagyok, es hoditani akarok-ot neztuk meg, ami szerintem fergeteges volt. Kellett mar ez nekem. Mindenkinek ajanlom, aki meg tudja oldani a babot, hogy menjen el, es kapcsoljon ki egy kicsit. Nekem is most sikerult, 9honap utan Kép

Atti:
borzasztoan viselkedett Pecsen. Nyafizott egyfolytaban. Ha nem latott, egyenesen orditott. Nem maradt el senkivel. Pedig eddig olyan jol elvolt anyumekkal. Nagyon anyas lett ez a par nap alatt. Nagyon jol esik, hogy odabujik. Azert remelem visszaall a regi kerekvagasba.

Mindenkit puszilok!

Mi lesz az aprilis 1 talival?

puszi
Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Csak röviden.
Judit!
Nekünk jó lenne tali, Vivi már teljesen meggyógyult és én is. Babus írta, hogy valószínűleg nem jönnének. A többiek pedig nem reagáltak rá. Ugyhogy nem tudom mi legyen. Kép

Csináljunk egyáltalán topic talit lányok????

Nicol

Kép
nicol
 
 


JuditKép
Sajnálom, hogy nem találkoztunk, de legközelebb számon fogom kérni az ígéretedet. De azért nem gondolod, hogy aludni fogok, mikor végre talizunk Kép!

A topiktali nekünk asszem nem lesz jó Kép!

Rólunk: még mindig semmi változás!
Pusza
Stella
37+4

Kép
stella9
 
 


SziasztokKép


Április 1.-i topiktali nekünk sajna tényleg nem jó. Mi még most kezdünk úgy ahogy kilábalni a betegségből (kopp-koppKép), remélem utoljára, de még a gégész doki utasítására 10 napig szednie kell Kristófnak mindenféle gyógyikat, mert az orrmandulája még nem o.k., egyedül az mentette meg az orrmandulaműtéttől, hogy egyrészt jön a tavasz és a jó idő, így várhatóan végetér a náthás időszak, másrészt főleg azért, mert eddig még sosem húzódott a fülére a nátha. Ha ez a 10 napos kezelés utánra is folyni fog a nózija, akkor pedig minden nap be kell járni a dokihoz, valami orrmandula-ecsetelésre. De ezt talán már megússzuk, de most már nem szeretném, ha összeszedne valami vírust, így amíg véget nem ér ez a náthás-influenzás időszak, addig én semmilyen közösségbe nem szeretném vinni Kristófot. Gondolom májusra már végetér. Ha akkor jó egy tali, akkor én benne vagyokKép

Judit
Örülök, hogy sikerült kikapcsolódni kicsit:9

Cipőről én is úgy tudom, mint Judit, hogy lakásban a legegészségesebb, ha cipő nélkül van a baba. Ezidáig Kristóf is így volt, csak mivel a jobb lábikója elég csámpás, így azt javasolták, adjunk rá itthon is kiscipőt, hátha az segít normál irányban tartani a lábfejét.

Képzeljétek, tegnap véletlenül fellöktem Kristófot és hanyatt vágódott az elő
szobában a kövön. Nem vettem észre, hogy mögöttem van, megfordultam nagy lendülettel és fellölktem, az utolsó pillanatban még próbáltam elkapni, de lehetetlen volt, iszonyút koppant, a tarkójánál verte be a fejét. Pokolian ordított, meg én is, nagy nehezen megnyugtattam, rá 10-15 percre viszont kezdett elbágyadni, ragadtak le a szemei, na ekkor teljesen kész voltam, gondoltam ez tuti az ütéstől van. Próbáltunk lelket verni belé, nagy nehezen sikerült, utólag kiderült, csak elbóbiskolt a nagy ringatásban, merthogy vagy 15 percig itt simiztem, ringattam, járkáltam vele, úgy megijedtem. Õ meg alapból álmos volt, hát bealudt, volna, ha nem paráztam volna be és nem vertem volna fel.
Na utána megebédelt és ment alukálni, és képes volt másfél órát aludt, pedig én ott zajongtam, folyton járkáltam be hozzá, de úgy aludt, mint a bunda. Na megint pánikoltam, most az egyszer azt kívántam, bárcsak ébredne már fel. Végül addig zörögtem, míg felébredt.
Na utána nagyon jó kedve volt, de azért felhívtam a gyerekügyeletet, ott azt mondták, hogy valszeg semmi baja nem lett, ha viszont hányna vagy aluszékony lenne, akkor vigyük be.
Na rá 2 órára a babakocsiban ismét elaludt, hát ekkor már teljes volt a parám, miért alszik ennyit a gyerek. Végül hazaérve felébredt és nagyon jó kedve volt megint így nem mentünk dokihoz, azóta se lett semmi, csupán annyi, hogy ma is elesett, bár ma szőnyegre és ugyanott beütötte a fejét, mint tegnap, de láthatóan kutya bajaKép De jól rám ijesztettKép

Most már sajna mennem kell, délután megyek nődokihoz, egy batátnőmet is elcsaltam, meg visszük Kristófot is, mert nincs kire hagynom.


Babus

Kép
babus2005
 
 


Stella
Lassan bekerülhettek a rekordok könyvébe, mint az első túlhordott ikerterhességKépKépKép


Babus

Kép
babus2005
 
 


SziasztokKép

StellaKép
Babusnak igaza van,elképesztő hogy milyen sokáig vannak bent a srácokKép
De halkan megsugom hogy szerintem a héten már megszületnekKép

BabusKép
Vikinek tegnap vettem ezt az uj fajta Beba Aktívot nagyon izlik neki csak az ára elég húzós volt 2100ft.
És alig tart ki 2 hétig!!

A cipő témaKép
Mi ha bent vagyunk nem adok rá sem cipőt sem azt a belebújós papucsot mert szerintem bent a szobában jobb ha mezítláb van.
De ha megyünk sétálni akkor húzok a lábára ,de nagyon beleizzad neki,a lábaKép

tegnap adtam neki pufit, nagyon izlett neki.
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
edinka
 
 


Edina
Édi a pufis kiscsajKép
Pufi nálunk is nagyon menő, zsákszámra esziKép


Babus

Kép
babus2005
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: