Új privát üzeneted érkezett!

Pindi!

Nekem annyi tapasztalatom van uszopelussal, h nem engedtek, h azt hasznaljuk babauszasonKép De a nem moshatoval az volt, h kiszaritottuk, es ujra raadtuk. Ha az birta igy, akkor a moshato plane. Szerintem eleg lesz a ketto. Bar a biztonsag kedveert egy szoros uszogatyat neg a tetejere lehetne huzni.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

Most már azt mondhatom, hogy némi tapasztalattal szolgálhatok mosható pelus téren.
Biobabával teljesen egyet kell értsek és a saját tapasztalatunk is ezt támasztja alá, a mosható pelusból még egyetlen egyszer sem folyt ki a pisi és a kaki, míg az eldobhatóból rendszeresen, márkától függetlenül, és a színes, nem fehéríthető ruhákból szinte képtelenség eltávolítani az anyatejes kaki foltját. Azonban a textilpelus belső részből a kaki kifolyik a külsőbe, ezért azt is gyakran kell mosni, ezért nem lesz elég az ajánlott 3 db külső, mindenképpen vennem kell még min. 2 db-ot. A 18 db textil belső tökéletesen elég. Én használok még papírt is, ami lebomló, ez azért ajánlatos az anyatejes kakinál is, mert a nyálkásabb, túrósabb részt felfogja, kevésbé lesz foltos a pelenka. Nálunk ez azért is fontos, mert Szabi hihetetlen mennyiséget képes kakilni. Az étvágya hatalmas, 2 hónaposan 6600 gr, igencsak óriásbébi és csak anyatejen él.
Nagyon szépen belejöttünk a használatába, Szabit és minket sem zavar a nagyobb bugyor, sőt, már annyira megszoktuk, hogy fel sem tűnik. Ha belegondolok egy csurig telt eldobható sem sokkal kisebb a babán.

Más: Lányok, tudnátok nekem segíteni abban, hogy hova fordulhatnék a problémámmal?
December óta folyamatosan beteg vagyokKép Kezdődött hörghuruttal, majd 2 hónapja, szülés után tüdőgyulladásba ment át, nem sokkal később krónikus arcüreggyulladásom volt és utána hihetetlenül megfáztam. Még az aranyerem is ott van, amit rendbe kell hozni. Szerdán pedig tejlázam lett, nem maradt ki szopi, nem volt csomós, hanem baktreiális fertőzéstől van valószínűleg. Már azóta szedem az antibiotikumot, de a gyomrom nem bírja. Ez már a 3. antibiotikumos kúra 2 hónap alatt. Most újra elkezdtem szedni a Protexint, remélem valamennyit segít. Bár már arra is gondoltam, hogy nem az antibiotikumtól megy a hasam, hanem benyaltam valami vírust. Sajnos a terhesség annyira legyengítette az immunrendszeremet, hogy képtelen vagyok összeszedni magam, egyik betegségből a másikba esek és ez már lelkileg is teljesen kikészít. Vitamint szedek, folyadékot iszom, márcsak a szoptatás miatt is. Szerintetek milyen orvost keressek fel ezzel a problémával?
Köszi.

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Uj vagyok itt - Pirus mi mar talkoztuk 1 masik topikban Kép. Nem tudom milyen orvoshoz kellene menned, remélem tud majd segiteni valaki, mert ez igy elég kemény....

Teljesen elkenödtem, ahogy olvastam töletek + a MOLTEX honlapjan, hogy nem komposztalhato a Moltex pelus, ezek szerint csak a moshato marad...
Moshatobol melyik félét ajanljatok (belsö+külsö) és azokat hol lehet megvenni??
Masik dolog: a kakis, pisis pelust mivel lehet kimosni?
Bocs biztos irtatok mar ezekröl, de sajnos nincs idöm végigolvasni a topikot Kép Köszi szépen! Ha linket adtok regebbi hozzaszolasokrol nekem az is jo.

Üdv: Sara

Sára

Kép

Kép
saara
 
 

 
 

Pirus, sok joghurt es fokhagyma. Ezek rendbentartjak a belfloradat. Ha tudsz szerezni, meg a kancatej is jo lehet. Allitolag gyogyszertarban mar van - nem tudom biztosan, csak hallottam. Amikor a gyerekembe nyomtak az antibiotikumot tudogyulladas miatt, akkor valami fokhagymas gyogyszert kellett szednie, mivel az tok draga volt, fokhagymat kapott helyette. Ezenkivul a fokhagymat orosz antibiotikumnak is becezikKép Eddig milyen orvoshoz jartal? Biztos, h baci a ludas, es nem virus? 2 honap alatt azert mar igencsak ki lehetne tenyeszteni a bacikat. Meg ilyen sokaig antibiotikumot szedetni... Gyerkocod is kapott egy jo adaggal.

Sara,
azert nem rettento am a moshato pelusKép Mi kulfoldre is elutaztattuk oket. Mar a legtobb nyaralos helyen van mosogep. Ha rokonhoz megy az ember, ott is van. Talan ha az erdobe vadkempingezni. Ott nincs.

Kaki kifolyas miatt azok a moshato pelenkak jok, amik combnal jol zarnak. Az altalam eddig hasznaltak kozul, ebbol a szempontbol a legjobb a Popolini One Size es a Two Size volt.
biobaba
 
 


ja, orvos, van egy homeopatias tudogyogyasz. Allitolag nagyon jo. Egyik ismerosom hozza vitte a kisfiat kruppos rohammal, es teljesen rendbe tette. Ha gondolod, meg tudom kerdezni tole, h ki az az orvos. Annyit tudok meg rola, h a Fehervari uti rendeloben dolgozik.
biobaba
 
 


SaaraKép Mosható pelusokról itt:
www.kekpanda.hu
www.spelta.hu
www.monapel.hu
www.babanatura.hu

Remélem, nem hagytam ki egyet sem... ha 2-3 oldalt visszaolvasol, összefoglalva találsz egy csomó mindent.

PirusKép Örülök, hogy bejött neked a pelus Kép

Hétfőn én is megkapom a jó kis csomagomat, aztán jöhet a lanolinozás és a babaúrKép

indianyo
 
 


Eljött az első tavaszi nap, s estére én is megszülettem. Csodás utazás volt, mely egy családi ölelésben végződött. Üdvözöl mindenkit Kocsis Mihály (Misu), aki pici, de életrevaló (és tiszta apja). Gyenes Zsuzsa, Nándi, Kata

indianyo
 
 


megérkezett a szeretetcsomagom a Kék Pandából, most duruzsolnak 60 fokon a mosógépben, utána pedig száradni fognak ebben a gyönyörű tavaszi napsütésben. One size-ból rendeltem tízet egyelőre, nagyon tetszik, le-és felcsatolható plusz pelenkabetét van hozzá, így könnyebb mosni is. A two sieznak nincsen ilyen külön betétje, hasonló egyébként, csak nem külön bordás anyag van a combrészében, hanem behúzott gumi. Sajnos Moltex eldobhatósból minimanó méret hiánycikk megint, így azt már nemigen fogjuk kipróbálni, mert a midi-ig reményeim szerinte nem jutunk el - adigra már olyan profi textilpesusozók leszünkKép

Az a kérdésem még, hogy a külsőket - gyapjú és műanyag egyaránt - lehet-e ecetes vízbe áztatni, vagy csak a belsőket lehet?

PindiKép nem kaptam mélt tőled, hihetetlen.. mikor küldted? elküldenéd esetleg mégegyszer? Nagyon fogom figyelni a kukát is... ígérem!

Szép napot mindenkinekKép

indianyo
 
 


megérkezett a szeretetcsomagom a Kék Pandából, most duruzsolnak 60 fokon a mosógépben, utána pedig száradni fognak ebben a gyönyörű tavaszi napsütésben. One size-ból rendeltem tízet egyelőre, nagyon tetszik, le-és felcsatolható plusz pelenkabetét van hozzá, így könnyebb mosni is. A two sieznak nincsen ilyen külön betétje, hasonló egyébként, csak nem külön bordás anyag van a combrészében, hanem behúzott gumi. Sajnos Moltex eldobhatósból minimanó méret hiánycikk megint, így azt már nemigen fogjuk kipróbálni, mert a midi-ig reményeim szerinte nem jutunk el - adigra már olyan profi textilpesusozók leszünkKép

Az a kérdésem még, hogy a külsőket - gyapjú és műanyag egyaránt - lehet-e ecetes vízbe áztatni, vagy csak a belsőket lehet?

PindiKép nem kaptam mélt tőled, hihetetlen.. mikor küldted? elküldenéd esetleg mégegyszer? Nagyon fogom figyelni a kukát is... ígérem!

Szép napot mindenkinekKép

indianyo
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a valaszokat és a linkeket!

Indianyo, én a mult héten rendeltem Moltex pelust itt: www.pelenkafutar.extra.hu. Nekünk ugyan Midi kell, de a telefonbeszélgetés alatt kiderült, hogy jelenleg van nekik mini méret is.
Ja, vigyazz! nagyon gagyi a weblap, de rendkivül kedves a nöci és ingyen szallitanak hazhoz. Annyi, hogy minimum 100 db-ot kell rendelni...

Sara

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


SaaraKép nagyon szívesenKép És én is köszi a pelenkafutár-linket, akkor megpróbálom. 100 db azért csak kell, egyelőre éjszakára még azt tervezem és nappal is kell legalább egy hétig, amíg a köldökcsonk el nem tűnik. De jóKép

indianyo
 
 


Lassan 15 hónapja használunk textílpelust (én hajtogatom) és Monapel külsőt. Nagyon bevált! Most olvasgattam először, hogy ennyiféle lehetőség létezik, ha valaki nem akar eldobható pelenkahegyeket. Ha mégis, mi a kukoricapelenkát használjuk, de abból néha kifolyik a pisi. Igaz, a textíl hajtogatásában is már a negyedik módszert (saját)alkalmazom, ahogyan a baba nőtt.
Indianyo!
Tudtam, hogy még fogunk találkozni(úgy örülök!), mégha csak így, nálam van a Buzzati könyved, nálad viszont a Kipling Állatmesék.
balinko
 
 


Sziasztok!

Gyezsu, bár tudom most nem olvasol, de gratulálok a Picikéhez! Szép neve van! Az én kislányom extra kicsi volt (2350 g) , de ő is nagyon erős és életrevaló, 2-3 hónap alatt egész jól behozta a társait. Ezt csak a nagyszülők és más rokonok megnyugtatására írom!

Indianyó, a gyapjú szerintem nem szereti az ecetet, de különben sincs szükség a külsők áztatására: ha a müa kakis lett, vagy már kezd büdi lenni, akkor kimosom, ha pisis, akkor letörlöm egy vizes ruhával,(... vagy nem Kép ), és megszárítom. Mosni vagy a pelenkákkal szoktam ( fél deci 20% ecet, 60 C ), vagy babaruhákkal, 40-, 60-as programon, szelídebb mosószerrel (almavin, avalan) + mosószódával. Ha a pelusokkal mosom, akkor kicsit sárgul... a kakitól, de ez csak a külcsín, egyébként a 60 fokot is bírnia kell -nálunk bírta is eddig. Úgy emlékszem nemrég kérdezett valaki a külsők mennyiségéről, nekünk 2 müa és 1 gyapjú van mindíg az aktuális méretből, nekünk ennyi elég. Át még nem ázott soha, max nagyritkán kifolyik valahol egy picit. Mi is az elején eldobhatóst használtunk, és rendszeresen kijött az anyag, a díszes márkák között csak az vot a különbség, h inkább a lábánál, vagy a derekánál... de a ruhacsere ígyis-úgyis bejátszott. Egyébként azt hiszem, a következőnél már textillel kezdünk. Ja igen, a köldökcsonk, szárazon kellene tartani... van valaki, aki nem eldobizott az első időben? Pl. a szüleink... Kép
Visszatérve az áztatásra, a kushies egybepelus is ázik a popolini belsők között, eddig azok is szépen működnek, (de így is kell őket tartani), és a társaságra sincs panasz.

Jó éjt mindenkinek, Anna
kannácska
 
 


Indianyo, nem fog pisiben furdeni a koldokcsonk, ha textilpelust hasznalsz. AMiatt nem kell eldobhatos pelus. Az elejen ugyis sokszor figyeli az ember a gyerkocot. Nem fogod hagyni, h csicsogjon a pisitol a pelus. Meg egy kisfiu sem pisil annyira felfele elore, h ataztassa azon a reszen.

Udv Gyezsunak es a szaporulatnak isKép
biobaba
 
 


Köszi mindenkinekKép Akkor nem fogok most tovább nyüzsögni, kukoricapelusból van egy 45-ös csomag a kórházra, hazatérés után azonnal megpróbálom a textilpelust. Persze, úgyis itt lesz mellettem a drága, úgyhogy esély kicsi lesz arra, hogy pisiben ússzonKép

Drága ÁGI!!!!!!!!!!!!!!!!!! ezt a meglepetéstKép Másképp is találkozhatunk ám nemsokáraKép esetleg e-mailváltás? Enyém cím profilomban...
És hogyan hajtogatod a pelusokat?

A gyapjúkülső ecetes áztatását igazáéból csak azért gondoltam, mert az első alkalommal talán jobb lenne némi fertőtlenítáést alkalmazni, ill. mert ugye majd kint Indiában nem lesz nekünk melegvizes mosógépünk, úgyhogy eleve trükközni fogok a mosással - persze, gyapjút nem is lehet melegvízben, értem én, csak azért a fertőtlenítés miatt - ha szükséges - tudni szeretném a lehetőségeket. Szerencsére a nap hamarosan megoldja ezt a kérdéstKép

Holnap átadom Gyezsunak az üdvözleteketKép

indianyo
 
 


Indianyo, nehogy fertotlenitsd a gyapjut!!! Abban a lanolin az, ami antiszeptikus, meg attol vizhatlan. Rogton tonkrevagod a kulsot, mielott meg elkezded hasznanlni. Meleg vizzel sem szabad kimosni. Kicsit langyos, h ne faggyon meg a kezed. Napra sem szabad tenni. Csak szelloztetni. A legjobb neki a kicsit szeles, picit nyirkos levego.
biobaba
 
 


BiobabaKép KösziKép Azt gondoltam, hgoy kismosom és rögtön belanolinozom az első alkalommal. Nem alkalmazok ecetet, csak egy kis mosószappant - aztán lanolint. A nap miért árt neki vajon? Erre idáig nem is gondoltam...De jó, hogy szóltálKép

indianyo
 
 


De ne mosd ki semmivel hasznalatba vetel elott. En eloszor kb 4 havi hasznalat utan mostam ki a gyapju kulsot, akkor is csak azert, mert kakis lett. Kulonben nem mostam volna ki meg akkor se.
A napot mar elfelejtettem, h miert nem jo neki, vmit csinal a lanolinnal, de mar nem nagyon emlekszem.
biobaba
 
 


Oké! Akkor nem mosomKép

indianyo
 
 


Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, lehet, hogy buta kérdés... Bocs Kép
Mi a különbség a mososzoda és a szodabicarbona között??

Köszi és jo éjt!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


MOSÓSZÓDA (Na2CO3)-nátrium-karbonát
A szódabikarbóna (nátrium-hidrogén-karbonát) hatásában a mosószódához hasonlít, de annál gyengébben lúgos, vízben jól oldódó fehér por.

A teljesseg kedveert meg: a mososzodat sem szabad tulzott mennyisegben hasznalni, mert szikesedest okoz, ahol felhalmozodik a talajbanKép De a mai mosogepekhez nem is kell annyi mososzer. Vizlagyitonak ecet, ha nagyon kemeny a viz. Feher ruhak miatt meg perkarbonat.
biobaba
 
 


Biobaba, köszönöm!
Olvasgatom a mostani tudatos vasarlot a haztartasi vegyi anyagokrol és kb a falba verem a fejemet Kép Ha még nem olvastatok nagyon ajanlom mindenkinek.... Otthon mindent lecseréltem, azt sem tudom mit csinaljak a régi mososzerrel Kép

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


SaaraKép

Eze gy nyomtatott vagy online kiadvány? Én is olvasnám, ha a neten elérhető lenne...

A régi mosószereidet pedig ajándékozd el - biztosan lesz, aki örül neki. Én már odaadtam minden fellelhető nmaradékot a nagymamámnak például - őt ugye a környezetvédelem nem hatja meg...

indianyo
 
 


Szia Indianyo!

Nyomtatott kiadvany. Itt lehet megrendelni: szerk@tve.hu. Az éppen aktualis kiadvany elvileg ingyenes.
Amugy az oldalukon is sok "érdekeset" lehet olvasni: www.tudatosvasarlo.hu
Nagymamakat azt hiszem megkimélem, mert nekik is odaadtam a kiadvanyt tanulmanyozasra Kép

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


SaaraKép KösziKép Jó neked, enyém család (szülők, rokonok) nem hajlik a szép szóra sajnos... szomszédnak esetleg? Kép

indianyo
 
 


Sziasztok!

Nap+ gyapjú: azért nem jó mert a gyapjúszálak kiszáradnak, töredezetté válnak... de hogy a lanolin közben mit csinál, azt nem tudom Kép !
Amit szeret a gyapjú, ahogy Biobaba is írta, az a szellőzködés nedves, nyirkos, párás időben, ettől töltődik, frissül fel. (Az okosság forrása a Novetex gyapjúágyneműjének használati útmutatója. )

A tudatosvásárlós cucc engem is érdekelne, köszi az infót. De az ökoszolgálatnál is lehet hasonló témájú anyaghoz jutni ( zöld kisokos ?), meghát ott a jó öreg Zöldköznapi kalauz, ha még valaki hozá tud jutni...

Jó hétvégét mindenkinek, Anna
kannácska
 
 


Hat igen, a Zoldkoznapi kalauzhoz en is csak konyvtarban jutottam. Es nem is adjak ki ujra. Pedig kiadhatnak. Jo, tudom, h ez eleg osszetett dolog. Marmint a konyvkiadas. De azert lenne ra kereslet.
biobaba
 
 


OFF
Mi egyebkent azt talaltuk ki, h minden hazasulo ismerosunknek naszajandekba kis kornyezetbarat csomagocskat adunk. Kiadvanyok, kornyezetbaratt tisztitoszerek. Meg bio bor, h az ujdonsult ferj is oruljonKép
biobaba
 
 


Biobaba, ez tök jo ötlet Kép Ellopom, ha nem gond Kép

A zöldköznapi kalauzt nem ismerem. Tudtok pontosabb adatokat is adni rola (szerzök, stb.), megprobalom antikvariumban, hatha...
A tudatos vasarlos cucc tényleg jo, csak par helyen azt irjak, hogy ne csinald ezt, nem csinald azt, ne hasznald ezt vagy azt, de nem adnak alternativat sajnos Kép én még csak kisgyik vagyok a témaban és nem feltétlenül tudom, hogy pl mivel mossam ki a kakifoltokat Kép
Viszont leirjak, hogy mit kell kerülni, az is egy kiindulopont, lehet vinni szemüveget a boltba és olvasgatni a cimkéket Kép De azt hisszem a melegviz lesz a fö "takaritoszer"... Mindenesetre az a legmegdöbbentöbb az egészben, hogy aruljak ezeket a sz*rokat, de Marinéni biztosan nem tudja, mit is hasznal mosashoz pl. Kép. A korhazban ahol szültem pl domostost adtak az ajandékcsomagban... De bocs, ennek semmi köze a pelusokhoz Kép

Indianyo, akkor megprobalom a szomszédnénit, köszi!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Hali,Zöldköznapi: nálunk is egy kölcsönpéldány van, az is kb 3 hónapja az uram dolgozójában pihen fénymásolásra várva. A szerzők: Könczey Réka és S.Nagy Andrea, 1997 . De nézd meg az Ökoszolgálatnál a Zöld Nagyokost, az biztosan kapható még. Olyan témák vannak benne, h -nézem-: otthonunk- energetika, konyha, fszoba, mosás, takarítás, táplálkozás + jó kis irodalomjegyzék szumma 84 oldalon.

Igen domestos+ veccereskenceficedejóababának + műapelenka + egésségestápocska azóta is rendszeresen befigyelnek a postaládába... Kép mint tudatos kismama, valamit aláírhattam :-O !

Beszereztünk néhány "textilre-szabva" ruhát a gyermeknek, tényleg nagyon jó anyaguk van, és végre valami nem feszül, hanem jó lesz addig, ameddig a cimke mutatja.

Indianyó, mikorra várod a babust?

Jó éjt, Anna
kannácska
 
 


KannácskaKép bármikor jöhet már a drágaKép

SaaraKép Domestoson nagyot nyeltem... elképesztő!!!
És miféle dolog a textilre-szabva ruha?

Ha megszületik a babóca, elmegyek az Ökoszolgálathoz most már én is, megnézem a kiadványokat. Le kéne szkennelni azt az egyszem Zöldköznapi kalauzt és akkor dokumentumként tudnánk használni... Jó, nem legális, meg persze inkább vegyük meg, de ha nincsen??? Itt legalább a köz javára használhatnánk... Nekem van itthon egy szkennerem és még az imőmbe is beleférne egy szkennelés, de nálunk nincsen a könyvtárban ilyesmi...

indianyo
 
 


Indianyo, jol hangzik a szkennelés.... Bar én most szoltam egy mozgasképes Kép ismerösnek hozza el a Zöld nagyokost az ökoszbol. Ha ugyanazok vannak benne nagyabol lehet felesleges a faradozas. Kérdés, hogy melyik jobb... A zöldköznapi kalauz vagy a zöld nagyokos?

Van közületek, aki "utközben" valt at textilpelusra? Az én gyerköcöm 5 honapos, eddig eldohatost hasznaltam (de Moltex-et!) és azon gondolkodom, talan jobb lenne a textil. Viszont allitolag nehezen szoknak at a nem szaraz popsira a babak....

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Saara, szerintem kb ugyanaz van benne háztartás témában, de megkérem az uramat, hogy hozza mán haza azt a kölcsönpéldányt, s akkor szolgálhatok összehasonlítással...(((s igény szerint kölcsönzéssel is talán )))) -néhány napot azért számoljunk rá! Egyébként egyik írás sem mondja meg a tutit, csak hogy pl használj mosószódát, de h mennyit, hova, mikor...ez rád van bízva! Szóval igazán gyakorlati tanácsokat nem minden esetre találok benne, de azért rendszeresen leveszem a polcról.
Mi akkor váltottunk, amikor Julcsi 2 hónapos volt, moshatóval akartunk kezdeni is, de akkorra futott be az anyasági(?) pénzmagocska, meghát a védőnő nekünk is a szokásosat tanácsolta. Nem volt semmi baj... akkor, de h egy öntudatos 5 hónapos mit gondol a dologról...? Kép Kép

A textilre-szabva ruha a szíes állatkáéknál található meg, ángol biopamut ruhácskák textilpelenkásoknak...mert különben, ahogy már többen is panaszkodtak, a nagyobb csomag miatt mindenből nagyobb kell.

Sziasztok, Anna
kannácska
 
 


Ritkán jutok a géphez... Szóval a hajtogatásnál az a lényeg, hogy minél több textíl legyen elől, a fütyinél, hogy a sok pisi felszívódjon. Tapasztalatom szerint jobban eloszlik a textílben a nedvesség, mint az eldobhatókban. A kezdetekkor néha elbizonytalanítottak, hogy biztosan a textílpelus miatt nyűgös a baba, de ez nem jött be. Most már "segít" a mosásnál, teregetésnél, hajtogatásnál. Már alig várom, hogy újra a napon száradjanak!
A légáteresztős külső széle a hátsó combnál általában kakis lesz, de bő vízzel lemosva, megszáradva újra használható, persze néha kimosom...
Teljesen bio, ill.98%-ban bio mosószert használunk, a mosószódás megoldást még nem próbáltam. Hol lehet venni, mennyi kell belőle?
Még egy bizonytalanság volt, amikor a kisfiúnk a doki szerint nem mozgott eléggé, még nem fordult át, hogy túl nagy a bugyor. De ezt is hamar elfelejtettük, mert átfordult, és ügyes, jómozgású ,együtt szaladgál a gyerekekkel a játszótéren.
Szép napot!
balinko
 
 


Saara!

Én pont 5 hónapos korában váltottam a fiamnál. Először csak nappal használtam ,később már éjszakára is. Pont akkor tanult fordulni, már egész jól ment neki, amikor ráadtam a textilt (Monapelt). Először furcsa volt, mert a megszokott lendülettel nem tudott átfordulni, de 2 nap múlva már ez sem okozott gondot.

Én azt javasolom, hogy térj át nyugodtan, eleinte pelenkázd sűrűn másfél-két óránként, aztán majd meglátod, hogy viseli.

Sok sikert!

Boeske

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Kannacska, nekunk is befutott a textilre szabva ruha. A Change your world, change your nappy. Virit i s benne a gyerekKép De ez miert textilre szabva egyebkent?

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba, textil(pelenkás popó)ra szabva... a cut for clothes helyet magyarul ! Kép Kép
Nekünk alulgombolós trikóink (=body, szintén magyarítva, legalább egy kicsit) , meg egy nacink van, beváltak...
Anna
kannácska
 
 


Aha, akkor a for helyett a 4-es... Pedig ezt elsutottek mar par helyen, de most nem ugrott be.
biobaba
 
 


Sziasztok!
Azert nem allhatom meg, hogy ne szoljak hozza: szerintem a textilpelenka nem foglal annyival nagyobb helyet, hogy ne legyen jo ra szinte barmilyen ruha. Egy-ket buta szabasu kantaros nadragtol kellett csupan megvaljak, amik szerintem eldobos pelenkas gyereken is kenyelmetlenul szukek lennenek. Alulgombolosbol meg lehet, hogy egy szammal nagyobbat hord, ennyi.
Petine
petine
 
 


SziasztokKép

Büszke anya felrak ide egy képet kicsi 12 napos nyulacskájáról Kép

Szeretném a Sensannal kapcsolatos tapasztalataimat megosztani: sajnos minden második pleusból kifolyik a pisi, tehát 3 órát - de sokszor egyet sem! - nem bír ki, pedig nem hinném, hogy enyém nyulacska extra sokat pisilneKép

A kórházban és utána néhány napig itthon ezért midnenféle egyebet használtunk (mindenféle pelusmintákat használtunk el, amíg már tudunk textilezni) és szomorúan állapítottam meg, hogy pont a környezetbarátabb megoldás nem jött beKép

Viszont Popolini One és Two size egyelőre Monapel vízhatlan külsővel próbálva, és 3 órát remekül kibírt. A mosást holnap teszteljük. Sajnos a Pindi-féle kötött külső túl kicsinek bizonyult egy ekkora csomaghoz, úgyhogy át kell méreteznem Kép Lanolinozást pedig szintén meg kell ejtenem, mert anyukám nagy lelkesen titokban jól kimosta az összes gyapjúkülsőt - és hát ugye meleg vízbenKép Úgyhogy arról is lesz hamarosan tapasztalatom.

Balinko Ági!!! léccilécci írjál nekem mélt - címem a profilomban - mert nem tudok veled másképp kapcsolatba kerülni és nagyon szeretnék - ha már egyszer ilyen jól összejöttünk egy topikbanKépKépKép

Kép

indianyo
 
 


Hali,
lanolonozás: közben én is megcsináltam, és biztos ez lehetett a baja a Pop M-es gyapjúkülsőnek, mert azóta egyáltalán nem büdösödik!!! A ZKK azt írja, h 1,2 l ( Kép) forró vízben egy borsónyit (pontosan ámKép ) köll feloldani. Hát én nem tudtam megállni jól megküldtem lanolinnal a kis vizemet, (ami ráadásul csak 1 l volt), ártani nem árthat ... tényleg nem, de ki kellett mosni 2 nappal később, mert használhatatlanul ragacsos maradt, miután nagy nehezen megszáradt. A lényeg az h, a borsónyi mennyiség tökéletesen elég.
Azóta szuperül működik a gatya!
Szép tavaszi hétvégét mindenkinek!
Anna
kannácska
 
 


Hali,
lanolonozás: közben én is megcsináltam, és biztos ez lehetett a baja a Pop M-es gyapjúkülsőnek, mert azóta egyáltalán nem büdösödik!!! A ZKK azt írja, h 1,2 l ( Kép) forró vízben egy borsónyit (pontosan ámKép ) köll feloldani. Hát én nem tudtam megállni jól megküldtem lanolinnal a kis vizemet, (ami ráadásul csak 1 l volt), ártani nem árthat ... tényleg nem, de ki kellett mosni 2 nappal később, mert használhatatlanul ragacsos maradt, miután nagy nehezen megszáradt. A lényeg az h, a borsónyi mennyiség tökéletesen elég.
Azóta szuperül működik a gatya!
Szép tavaszi hétvégét mindenkinek!
Anna
kannácska
 
 


PÁRDON 2szer sikerült...
kannácska
 
 


Kannacska! beleneztem a profilodba, hadd kerdezzem meg, a BME-n tanulsz? En ott vegeztem par (lassan 10) eve.
Petine
petine
 
 


Köszi Kannácska! Akkor ezt a mennyiséget én is betartom Kép

indianyo
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, megtúráztattam a gyapjú külsőinket Szombathelyre (Popolini-gyár), mert miután felhívtam (végre.valahára) őket a plusz patentok miatt, mondták, hogy no problemo, csak küldjem el, ők raknak rá oda, ahova csak akarom. Tehát elküldtem (addig kushies-oztunk meg éjjel eldobhatóztunk, jó sz*r volt...Kép), és tettek rá patentot. Azóta eggyel jobb a helyzet. Mondtam nekik, hogy a gumírozással is csinálhatnának valamit, hogy szorosabb legyen (nekünk nagyon laza...), erre kicserélték, de csak arra volt jó, hogy újra be kelljen lanolinozni, meg ki is nyúlt ismét hamar...Kép
Pedig mondták, nem értik, ugyanabból a gyapjúból csinálják, mint az S-est. Majd felküldöm nekik az s-est, nézzék meg, mert esküszöm, nem ugyanolyan.
Jajj, Balinko, mi kiváncsiak lennénk a hajtogatás részleteire!
Indibébi nagyon ÉDI! Köldökcsonk-para: Popolininek van szárazontartó betétje, nekünk nagyon bevált estére, TÉNYLEG száraz marad!!!

Sziasztok,
Csilla
csillahbabe
 
 


Csilla, én most arra jutottam,h egyszerűen rossz a szabása...hmm legalábbis nem megfelelő. Elől sok benne az anyag, a fenekén hátul meg kevés, a belsőt percekig kell igazgatni,hogy azért ne annyira, csak egy kicsit figyeljen ki. Azt írtam hogy a szagosodást a lanolin megoldotta. Lehet, h az a szabásminta ami az Seshez jó az nem alkalmazható egy Mes popira.
Sziasztok, Anna
kannácska
 
 


CsillaKép

Nézegetem az általad említett szárazontartó betétet - kétféle is van a Kék Panádnál, vajon melyiket használjátok? Van betétbe applikált szárazon tartó rész ill egy vékony szárazon tartó anyag. Mi a One Size pleust használjuk és ahhoz van egyébként is egy plusz betét, tehát véleményed szerint elég lenne csak ezt a vékony plusz anyagot beszerezni? És a fényes ill a matt fele érintkezik a babapopsival?
Csak éjszakára használjátok? és egy egész éjszakát kibír 1 betét? Nagyon jó lenne, mert az én kis bogaramat egyelőre minden etetés után - 3 óránként - át kell pelenkázni a sok "anyag" miatt, ami zavarja őt, de sajnálom az éjszakai "bosszantást".

Nagyon szép tiszta maradt a pelusunk mosás után is - tettem a mosáshoz 2 evőkanál Ecover márkájú fehérítő/folttisztítót - (Hold Boltból), legközelebb kipróbálom, hogy enélkül is ugyanolyan-e a hatás.

indianyo
 
 


Sziasztok!
Nem szeretnék tolakodó lenni de lehet,hogy valakit érdekhet ez az oldal: www.pelenkaorbottyan.tar.hu
Nekem 21 hónapos a kisfiam,mi 1 éves kora óta csak ezeket a pelusokat használjuk.

málna2162
 
 


Sziasztok!! Márc. 21-én az én kislányom is világra jött- megpróbálok csatolni róla egy fotót.


Indianyó, gratula a gyönyörű kisfiadhoz!! Kép
Eddig azrét nem írtam a topicba, mert jó sokáig használtunk eldobható pelust- a pöttöm köldökcsonkja majdnem egy hónapos korában esett le, addig csak gyártottuk a szeméthalmot. Mindig is olyan büszke voltam, hogy hetente max. egy vödörnyi szemetet termelünk (persze a szelektíven gyűjtött nélkül), most meg a rosszullét kerülgetett a nagy kupacok láttán. Megkérdeztem Anyut, mi volt a helyzet a mi köldökünkkel, azt mondta, az is ázott a textilben, de 5 nap alatt leesett.. Hát, a parázós első gyerekes anyuka nem merte megkockáztatni, hogy esetleg begyullad a pici köldöke..Kép Kb. egy hete már áttértünk a textilre. A Popolini pelusok egyelőre csak a szekrényben figyelnek, mert a legfinomabb kifejezéssel élve is böszme nagyok a 4 kg-os babán. Sima tetrát használok plusz Mio-s külsőt, és alig nagyobb a csomag, mint a teli Pampers. A babuli pedig rá se hederít, ruhaméretet sem kellett váltani - szerencsére amúgy is bő rugikat vettünk- és eddig még nem ázott át egy csomag sem. Mivel a kicsi lány nagyon tapintatos, és az éjszakákat végigalussza, erről a luxusról nem mondok le, és estére eldobhatót használunk még, hogy csak peluscsere miatt ne kelljen felébreszteni. (most már a Moltex Öko midit) Legalább olyan száraz marad, mint a Pampers, viszont pont ma reggel a baba popsiján zselédarabkákat találtam.. (?!!) :-S Nem tudom, hogy egy defektes volt-e, de azért nem örültem..
Kép

Indianyó, amikor a Babyfunos pasassal beszéltem telefonon, azt mondta, a Sensanból a kisebb méretek (nem igazán értettem, mi miatt) nem annyira jó minőségűek, ezért is olcsóbbak. (ezzel kapásból le is beszélt arról, hogy kipróbáljam- akkor még nem tudtam, hogy a MOltex nem is annyira öko, így azt vettem) És csak vígasztalásul: én olvastam olyan topicokat is (talán ennek az eleje is ilyen), ahol eldobható pelusokról írtak: abból is kifolyik a pisi, a baba alkatától függ, melyik jó, melyik nem. Sajna, elbomló pelusból nincs akkora választék, hogy lehetne kísérletezni a kül. szabású nadrágokkal..Kép
iokaste
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?