Új privát üzeneted érkezett!

Még mindig nem tudtam elszakadni
Rejo - kösz a biztatást, iszom is egy pohár bort. Én is úgy gondoltam pótolom vele a vérveszteséget...
Suezika - nekem több vékony alkatú ismerősöm is 20-22 kg-ot hizott, egy igen jó barátnőm közülük az első 3 hónapban hizott 10 kg-ot. De negyvenegynehány kilóról 20-at hizni szerintem egyáltalán nem olyan borzasztó és "látványos", mint pl. én eleve 68-ról indulok, és rajtam a 10 sem oszlana el olyan jól. Szóval a barátnőmön csak azt lehetett látni, hogy kikerekedett a popója, kicsit mellesebb lett, de egyáltalán nem lehetett rá azt mondani, hogy kövér. Én már most is annak érzem magam, én 2 kg-ot hiztam a 13 hét alatt, persze arra próbálom fogni, hogy feküdnöm kell, a kajabevitelem meg ugyanannyi, mint amikor mozogtam is... szóval szerintem egyáltalán ne aggódj miatta. Egyébként a vékonyabb testalkatúakról szülés után hamarabb is távozik a felesleg. Persze ez biztosan nem törvényszerű, csak az én ismerettségi körömben ezt tapasztaltam.
A gyerekneveléshez pedig hát lehet, hogy én is maradi vagyok, de engem is borzasztóan tud idegesiteni, ha a gyereket nem nevelik meg. Annyit gondolkozom, hogy én hogy fogom csinálni, és remélem, hogy következetes tudok lenni majd, de én nem tudom elképzelni, hogy ha vki foglalkozik a gyerekével, akkor az rugdosódjon, verekedjen, neveletlen legyen lépten nyomon. Sógornőm két gyermeke is borzasztó eleven, én úgy látom ez amiatt van főleg, hogy nincs tekintélye a gyerekeknél, nem erélyes, százszor képes elmondani, hogy vegyenek cipőt, és ha nem veszik fel, százegyedszerre is elmondja. Na hát én biztosan nem várom meg ezt!!!! Azt mondják a mai gyerekek hiperaktivak - de MIÉRT? A legtöbb véleménem szerint azért, mert nem foglalkoznak vele a szülők, nem kötik le a gyereket, elhajtják, nem szeretnek vele bajlódni...
Na mind1.

Kép
kriszkrosz
 
 


Rejo pihenj csak, a könyv ráér, a közeljövőben nagy alkotásaim nem lesznek a konyhában, mert nekem is feküdnöm kell. Bár néha megszegem, amikor jobban vagyok, de utána napokig tart, mire kipihenem...

Kép
kriszkrosz
 
 


Suezika,
fogalmazás: nekem az megy, de a zongorasuliból fél év után kihullottam :-))) Nem vagyunk egyformák, de ez így jó, nem igaz?! :-))))
Gomba miatt ne aggódj! Fentebb írtam, nekem a doki aszonta, nem okoz különösebb gondot (persze kellemetlen, és kell gyógyszer rá. Ráadásul amíg orvos nem látta, nem is biztos, hogy gomba. Ha az, fertőtlenítsd a fehérneműidet, mert a gomba szívós, a mosógép nem mossa ki. Törölközőt szintén...).

Lányok, nekem az a tapasztalatom a Canestennel (igaz, kúppal), hogy sz*r. Régi dokim azt mondta, özönvíz előtti gyógyszer, és nekem nem is használt soha. Kérdéses persze, hogy terhességnél mit lehet adni és mit nem. (Én anno kapszulát is kaptam rá - nem Canestent, hanem valami kék bigyót.) Nekem a régi doki és az új is saját recept alapján kevertette a kúpot (most is.)

Kriszkrosz,
örülök, hogy jól vagy :-))) Káposztával töltött dinnye - nyamm! Hol vettétek, ha nem vagyok indiszkrét? Én vhogy Érden még nem láttam jó zöldségest/savanyúságost, pedig hiányzik nagyon... Pihenj sokat! Ja, a randi jövő szerdán lesz, én sajna nem tudok menni :-(((( De majd a következőre :-)))

Rejo,
akkor Te tudod, hogy készül az éttermekben a panír? Nagy tételnél könnyebbség lenne, ha nem kéne ide-oda forgatgatnom a szeleteket... Meg a sajtfánk?! Az valami isteni kaja, régen voltam óvónéni, és szerepelt az ovis ételek közt. De sehogyse jutottam a nyomára. Nagyon-nagyon leköteleznél, ha tudnál nekem sajtfánkos receptet küldeni (emlékeim szerint kenyérből és sajtból készült, hús nélkül). Horváth Ilona-féle szakácskönyvben van ugyan ilyesmi a hústalan feltétek közt, de az nem tűnik az igazinak...

Melinda,
mi volt a dokinál?

Puszi - Kata

Kép
Ákata
 
 

 
 

Kata, panír ugyanúgy készül, mint otthon a konyhában, igaz a szakácskönyvben ez is másfél oldalon keresztül van leírva...

A nagy tételnél pedig könnyebbséget úgy hívják, hogy konyhalány...mamám keze alatt néha 20 is dolgozott...
DE egy tipp gyors panírozásra, de csak kisebb darab dolgoknál műxik, pl. gombánál szuper: lapos műanyag tálba tedd a lisztet, morzsát, aminek van pereme, beleteszed az összes gombát, karfiolt stb. és elkezded rázni az edényt vízszintesen. Egy perc alatt fél kilo gombát be lehet így panírozni...

sajtfánkot most nézem...nehéz megtalálni, mert lehet, hogy máshogy nevezik, nem fánknak, mondjuk + nem tudom előétel vagy köret...
A sertéskocsonyát egyszer órákig kerestem a sertéshúsoknál, végül a hideg előételeknél találtam meg...
ha megtalálom, megírom!

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok!

Gigi!
Köszi a laboros infot, így megnyugtatóbb a dolog. De akkor nem leszek túl happy, ha nem lesz meg az uh-ig az eredmény Kép

Krisszi!
Úgy tűnt, hogy irigykednék a munkára? Azt azért nem, csak kíváncsivá tett, hogy mivel is foglalkozol Kép Én egy amerikai tulajdonú banknál dolgoztam, na azok is le tudták húzni az ember utolsó bőrét. Úgyhogy egyenlőre elég volt belőlük Kép
ÁSZF versus AFP Kép
Hát pont ezért vagyok betojva, hogy az uh-ig megkapjam az AFP eredményt. Uh-ra időpontot már korábban kellett kérnem, mert sokan járnak a kórházba és még kapjak a megfelelő időpontra.
Gratulálok a jó eredményhez Kép Ezzel már mehetsz az uh-ra is, nem?!

Kata!
A hasad tényleg jó nagy, ahogy így a 95 centit említed. Majd megnézem, hogy Marcival mennyi voltam a végén, és megírom. Megjegyzem nekem nem volt nagy pocakom.
Tudom, hogy Párod nem szereti a hipermarketeket, de én kedden a Cora-ban vettem savanyú káposztát és nagyon jó. Nem az a vegyszerrel telepumpált fajta, hogy az embernek rögtön gombóc van a torkában. 30 dkg-ot vettem és most már alig van belőle Kép

Angel-Kriszta!
Ilyen hasgörcsöm nekem is volt már, először a víz is kivert, hogy most mi lesz. Aztán rájöttem, hogy ez inkább az emésztőrendszerem, mint a méhem. Én mostanság natúr savanyú káposztát eszek magában és hála az égnek, semmi bajom!!! Kép

Kriszkrosz!
Még nem késtél le, mert jövő hét szerdáról beszéltünk. Viszont azóta Judit nem jelentkezett (tudod Õt fogadtuk tiszteletbeli érdinek Kép), és Õ szerdán jön Érdre és du.-ra egyeztetünk majd konkrétan. Ha többen leszünk, én ismét vállalom a háziasszony szerepét, szeretettel várlak Benneteket nálunk Kép
Nekem nincs problémám az ivással, már ami az alkoholmentest illeti Kép Én vizet iszok vízzel, viszont a múlt héten ittam valami nagyon 100%-os narancslevet, ami viszont nagyon marta a gyomromat.
A képet .jpg formátumban kell elmenteni, a mérete az 500X600 pixelt nem haladhatja meg, majd a Melléklet feltöltése... ikonnal egyszerűen beszúrod.
Vigyázz Magatokra, pihenj sokat!

Suezika!
Én értettem, hogy miket írtál Kép
Egyébként ez totál hülyeség - szerintem -, hogy valaki fiús vagy lányos anyukának tűnik-e, ha még abszlúte nem nevelt gyereket. Nálunk a közeli családban túlnyomórészt lányok vannak, mi is ketten vagyunk a húgommal és én el nem tudtam volna képzelni, hogy fiam lesz. Mit kezdek vele?! Hülyén hangzik, de először meglepődtem, hogy nekem fiam lehet. És most, el sem tudom képzelni, hogy ne fiam született volna. Az ember lánya alkalmazkodik a körülményekhez, meg mindent a lehető legjobban próbál csinálni, ez nem bekódolás kérdése. Hozzáteszem, ezt én gondolom így. Lehet vele vitatkozni Kép

Ma voltam dokinál, mindent rendben talált: méhszáj zárt, méhem szép méretes, szívhang okés Kép Viszont úgy felbaszarintotta az agyamat, megint (Marcinál is megcsinálta) a súlykérdéssel, hogy hazáig puffogtam Gábornak. A lényeg, hogy én minden este mérem a súlyomat, tehát tele gyomorral, eddig max. 74,5 kg voltam (erős csontozatú vagyok Kép). Erre felállít teljes harci felszerelésben (nadrág, póló, kardigán, csizma) a mérlegre és mér 77-78 kg-ot. Mire konstatállja, hogy "húha, ez már 2-3 kilós hízás". Mondhattam én neki, hogy én folyamatosan figyelem magam és semmi hízás, de egyik fülén be, a másikon ki. És a végén még megjegyzi, hogy akkor elkezdhetek diétázni, kenyeret, süteményt felejtsem el. Na itt inkább nem szóltam semmit, hogy süteményt nem tudom mikor ettem utoljára, mert baromira nem kívánom, pedig az elmúlt 3 hétben min. 5-ször sütöttem vendégeknek, de ha 1 falatot ettem belőlük, akkor sokat mondok. Kenyérnél meg visszaálltam a teljes kiőrlésűekre. Tudom, hogy nem kell vele foglalkozni (Gáborom is ezzel nyugtat), de akkor is, annyira bosszantó. Én totál boldog vagyok, hogy itt a félidő és még tartom a súlyomat, ő meg baszogat (bocsi). Ilyenkor kívánnám, hogy a férfiak lennének legalább egyszer várandósak, de abból az igazán kívánós fajtából Kép
És röhej, hogy a 18 hét alatt az általa mért - lényegében nem létező - plusz 2-3 kiló lenne rajtam. Szerintem ez még nem a világ vége. PLÁNE, HOGY MÉG MINDIG TARTOM A SÚLYOMAT, SEMENNYIT NEM HÍZTAM!!!!!!!!!!!!

Látom épp aktuális volt a bosszankodásom, mert nagy téma volt ma a kaja és a hízás. A másik az, hogy engem abszolúte nem hoz lázba a kaja, erre tessék...
Egyébként ma nálunk is spagetti volt Kép

Mára eldugulok! Mindenkinek szép estét!
Sok puszi: Melinda (17+6)

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Kép

M

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Melinda,
szerintem ha híztál volna 2-3 kilót, az se lenne baj, ennyit ír a könyv is az első három hónapra (Te meg azon rég túl vagy!) Ne bosszankodj, az csak árt :-))) Örülök, hogy jók az eredmények. Babát ma nem láttátok?
Úgy irigyellek, hogy már mocorog...
Köszönöm a corás tippet, sajna én a savanyú káposztát nem szeretem (a paprikába stb.-be valahogy más, szerintem azokba nem savanyítva töltik, vagy nemtom). Viszont (nyálcsorgató): anyukámék tegnap voltak Dunaszerdahelyen (Szlovákia), dédim ugyanis ott élt, és néha van intéznivaló, meg temetőlátogatás. Szóval hoztak jó kis brindzát (juhtúró), ami ott sokkal finomabb és lényegesen olcsóbb, mint itthon, és ha hazajutunk a melóból ma éjjel, azonnal(!) nekiállok egy jó kis körözöttnek :-)))) Imádom!

Rejo,
kösz a tippet, egyik favoritom a rántott gomba :-))) Panír: aszittem, ott csinálnak valami keveréket (liszt-tojás v. liszt-zsemlemorzsa), és abba forgatják az etvaszt. Egyszer én is megpróbáltam, mikor irdatlan mennyiségű rántott tököt csináltam, és elég ocsmány lett... nem is ízre, hanem külsőre... Nagyon köszönöm a segítséget sajtfánk ügyében, de ráér :-))) egyébként főzelékhez szokták adni feltétként. Kocsonya miért előétel? Amilyen laktató... Igaz, rántott gombát is előételként tartják számon, pedig elég nehéz kaja... Jaj, most eszembe jutott egy csomó finom előétel, és csorog a nyálam...

Aki még nem vacsorázott, annak jó étvágyat :-)))

Puszi - Kata

Kép
Ákata
 
 


Jó reggelt Kismamák!

Bujka - tényleg most látom, hogy a nézet gomb mellett van egy másik is a melléklet feltöltése, eddig ezt észre sem vettem... milyen bamba vagyok. Na estére fent lesz a kép, bár sajna nem a legjobbak az UH-s képek. Akkor a talit még nem késtem le, és előreláthatólag nincs is semmi programom jövő szerdára, nagyon örülnék, ha végre láthatnálak többeteket is. Csak a cimet nem tudom már, ha majd megirnád, akkor megnézem térképen, szerencsére meg tudom oldani a fuvart, mert lesz autó.
A kilókkal kapcsolatosan én is azt tapasztaltam, hogy mindenki zubogja az okosságot, hogy 9 kg az ideális, tőlem is megkérdezte a körzeti helyettes, hogy olvastam-e arról, mennyit szabad felszedni összesen, és hogy ügyeljek rá. Magamban válaszoltam neki én is.... Persze, hogy mindenki álma, hogy szép formás kismama lesz, de totál alkati kérdés!!! Az 50 kg-os barátnőm utálja az édességet, egy héten 2X-3X úszni járt mikor várandós volt, mégis 22 kg-ot hizott. A másik barátnőm husisabb tipus, alapjáraton 80 kg - de nem kövér, otthon ült 9 hónapig, imád enni és összesen 9 kg-ot hizott. Akkor hogy is van ez??? Én csak magamnak és a páromnak akarok tetszeni, és én sem szeretnék trampli lenni, de tudom, ha úgy is lesz, akkor sem változik semmi kettőnk között, más meg le van tojva!!! Úgyhogy ne hagyd magad felhergelni, ne foglalkozz mások érzéketlenségével.

Ákata - a dinnyét Bujkához hasonlóan én is a Corában vettem, ott leginkább "Marci féle" savanyúságot forgalmaznak, és én is elolvastam, hogy nem tartalmaznak tartósitószert mégis nagyon finomak!!!
Kösz az infót a jövő szerdáról, kár, hogy nem találkozunk...
Na hogy emlitetted a brindzát, most csurog a nyálam egy jó kis juhtúrós sztrapacskára!!!

Kérdés: mit hallottatok az ultrahangról? A hangján kivül, amit tudom, hogy a baba nagyon is hall... szóval azt szeretném tudni, szerintetek ártalmas-e vagy sem? Ugyanis engem a vérzésem miatt kéthetente ultrahangoznak, legutóbb pedig 5 nap telt el két UH között, mert úgy jött ki a genetikai UH időpontja. Én hallottam ezt is, azt is, de leginkább azt, hogy az egészségére nincs kihatással. Nyugtassatok meg, hogy igy van!

Másik kérdésem: nem emlékeztek, hogy Nektek a 13 hét körül jobban fájdogált volna a hasatok? Nekem 2-3 napja tompán, de sűrűbben fájdogál, néha meg mintha kést forgatnának bennem. Azt olvastam, hogy a 13. hét körül rohamos növekedés van, ezért a méhszalagok jobban húzódnak, én most ezzel nyugtatom magam, hiszen nem görcsölök, csak fájdogál rövidebb időkre... ez ügyben is rámfér a nyugtatás...

Na puszi lányok, később még benézek!

Kép
kriszkrosz
 
 


Kriszkrosz,
a hízással az a gáz, hogy megterheli a szervezetet (például a lábaidnak jóval több súlyt kell cipelniük, és a terhesség alatt egyébként is hajlamosabbak a nők az érproblémákra, a megváltozott hormonok miatt). A szív gyorsabban dolgozik a terhes nőknél, és a súlytöbblet erre sincs jó hatással. Abban egyetértek, hogy kiszámíthatatlan, ki mennyit hízik, de mindenesetre jobb vigyázni. És itt nem 3-5 kilóról van szó (annyit én simán hízok-fogyok bármikor :-))) Persze, én beszélek, a zabagép... de egyelőre nem híztam - tán azért, mert szedem a "pajzsmirigy-gyorsítót", és az anyagcserém is gyorsabb.
Úgy látom, kénytelen leszek Corába menni savanyúért :-))) Vagy legalább az általad említett márkát keresni...
Nekem is szokott fájni itt-ott a hasam, aztán napokig nem, aztán megint egy kicsit... Magnéziumot szedsz?
UH káros voltáról sajna nem tudok semmit...

Puszi - Kata

Kép
Ákata
 
 


Hello Csajok!

Kriszkrosz sortárs, engem is hetente ultrahangoztak a kóráhzba és azt mondták, hogy az nem árt, csak annál gyakrabban nem kell, ha nem akarom, hogy egy kis denevérem legyen Kép de ezt is aranyos-viccesen, úgyhogy ettől tuti nem lesz baj!

Engem jobban aggaszt a bazi sok gyógyszer, a semicillin, a hormonkészítmények, a rutascorbin, olyan rémísztő, amikor sorra dobom ki az üres gyógyszeres dobozokat... remélem nem lesz baja a babának, bár két doki is ezeket írta fel. Csak tudják! Már kezdek paranoiás lenni, iszonyú álmaim vannak, hogy valami baja lesz a babának stb.. Kép Már számolom a perceket a jövő szerda esti UH-ig, hogy mi van belül baba hematoma ciszta ügyekben, remélem a vasgyúró mindent eltűntetett maga körül. Kép

Gomba/viszketésre nekem bejön a Canesten és még Pimafucint (remélem jól írtam) mondott a védőnő.

Fú Kriszkrosz én is fekszem már 6 hete tudod és már 4 kiló rám ugrott, pedig előtte heti hármat edzettem és nem vagyok vékony típus. Azzal biztatom magam, hogy has és cickóhízás okés, de folyamatosan ettem az elmúlt hetekben, mert csak akkor nem volt hányingerem, amikor éppen csússzant le valami Kép

Ákata van egy sajtfánk recept a Mindmegettén: http://www.mindmegette.hu/index.php?apps=recept&recept=644 ha gondolod nézd meg!
Lakik kismamatárs a IX.kerületben? Nem mintha kimozdulhatnék a lakásból, bár a barátnőm tegnap kiadta az ultimátumot, hogy ha a hétvégén jó idő lesz, elvisz magukhoz a kertbe és pikniket szervezünk a többiekkel Kép Juj, de jó lenne!!!

Na most elmondok egy felhőfeltörő/napelőhozó vudu verset Kép

Egyébként hihetetlen, hogy még este f11kor is írtok! Én f10kor már fogpiszkálóval támasztom ki a szemem...

Puszi mindenkinek!
MSE (11+2)

Kép
siba
 
 


Sziasztok!

Kriszkrosz, képzeld, a védőnő-babonával ugyanígy voltam én is! Örültem, neki, hogy a dokim a 12.hétig nem küldött el, egyébként sem mentem volna.
A pia - a dokim és a könyvek szerint is ok - egy-egy pohár vörösbor esténként állíólag jót is tesz. A röviddel azért nem kísérleteznékKép

Rajo, bárcsak lenne nekem is egy ilyen szakácskönyvemKép Csak most kezdek kísérletezni a főzéssel, de egyre jobban élvezem...
Ti mindennap főztök?


Bujka, ez a hízás téma kikészít!!!! Az agyamra megy, hogy MINDENKI ezzel b-szogat, hogy "na, mennyit híztál már?"
Könyörgöm, van egy 18 centis bébi a hasamban, ha 10 kilót híztam volna, ahhoz se lenne senkinek, semmi köze!!! A dokim első tanácsa-utasítása is ezzel kapcsolatos volt: nagyon vigyázzak a hízással! (érdekes, azt nem emelte ki, hogy egy darab cigit se szívjak el, úgy látszik, az egyértelmű...)
Pedig tök átlagos, inkább sportos alkatú vagyok, (voltamKép )174 cm, 62-63 kg a téli súlyom Kép , most meg 65 vagyok, 17+5. Szerintem ez tök normális.
A melót viccből írtamKép, nem hittem, hogy a 20e forintos eü pénztár támogatás olyan vonzó tényező, hogy bárkinek is irigykedésre adhatna okotKép Főleg, hogy a bankoknál is vannak mindenféle kiegészító juttatásokKép Tényleg, most dolgozol? Csak mert azt írtad, egy időre elég belőlük.
NEm tudom, mit csináljak... nagyon gondolkodom azon, hogy kiíratom magam, úgyis otthon szeretnék maradni amennyit csak lehet, illetve kistesót is szeretnénk kis korkülönbséggel. Szóval nem szeretném karrieristát játszva, pár kolléganőmhöz hasonlóan itthon hagyni a 6 hónapos gyerekemet, ergo tökmindegy, hogy most milyen véleménnyel vannak rólam,akár le is léphetnék. 4 év múlva, mire visszajönnék, már úgyis kicserélődik a teljes menedzsment. Kép

na, nem untatlak Titeket tovább a hülyeségeimmel, viszont kinézek az ablakon és TÉL VAN. Március 17-én!!!! Kép Kép Kép

puszi!
Kriszta

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok!
Én Andi vagyok és még nagyon új ebben a társalgóban.
Remélem, hogy tudok egy két emberrel beszélgetni.
Pár nap múlva leszek 15 hetes terhes és eddig minden rendben volt. Csak nagyon sűrűn fáj a fejen. Ha valaki tud írni valamilyen jó tanácsot,azt nagyon megköszönném!
Sziasztok! Andi
andrea82
 
 


Sziasztok Lányok!

A kilókkal úgy látom mindneki foglalkozik... Tegnap ráálltam a mérlegre és nekem is 2,7 kilóval többet mutatott, mint a múlt héten... Levert a víz. Igaz nagyon sokat iszom, de hogy ennyit hízni. Na aztán mértem a centiket. A hasam nőtt vagy 4 cm, míg a cicim 3 cm.... A csípő és comb mérete nem változott... De a gyerkőc is 9mm lett 1,3mm 2 hét alatt... Na szóval kezdek aggódni :-( De hát ezzel jár a gyermekáldás. Úgy vagyok vele, ha májustól októberig leadtam 17 kilót, akkor ezután is menni fog. Most a babára koncentrálok. Én is visszaálltam a rozskenyérre, mert széklet nem volt jó, amikor fehér kenyeret ettem. De szerintem a vas, folsav, vitamin is visszatart...

Más: Kata, a googlebe beírtam a sajtfánkot és kiadott egy csomó receptet. Nem akartam bemásolni, nézd meg... Mivel ettél biztos, hogy tudod, milyen összetevők kellenek hozzá.

Krisszi, ugye te éltél Hollandiában. Ott leragadtunk...

Bujka: András a párom neve, tehát ha fiú, akkor valószínű András Tamás lesz a gyerkőc. Lány névről még nem esett szó, mert mi úgy érezzük, hogy Borsó fiú. Anyósom persze a Hanna nevet hajtogatja, de Andrásnak feláll a szőr a hátán...

Gomba: nekem is egy kevert kúpot adott az orvos, ami rendbeteszi a ph ott lenn. Amúgy azt hallottam, hogy az úszás szuper és hogy természetes vízben jó lenne úszogatni... Na hát ilyenkor mondom, hogy ősapáink jól elrontották, lehetne most Adriánk....

Na még később folytatom. Ja amúgy tegnap előtt és is megkívántam a milánói sertésbordát és amikor kihozták és ettem 5-6 falatot belőle elég is volt....

Ja, amúgy a kilókra visszatérve: az a legfontosabb, hogy egészségesen táplálkozzunk és a testzsírszázalékunk ne nagyon nőjjőn... A többitő gyorsan megszabadulunk majd :-) Tudjátok mit, ha megszülttünk utána közösen tartunk súlycsökkentő kismama tornát...

na pusz

Bunny

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Sziasztok!

Kata!
A babát nem láttuk, van uh-ja, de igazán nem jó. Kedden úgyis találkozunk Vele, mármint Ketteskével Kép Azt a pár napot már féllábon is kibírjuk!
A Cora-ban van sav. káposztán kívül minden más, ilyen-olyan töltött paprika, csalamádé, stb. A szlovák tejtermékek tényleg nagyon finomak és én is hallottam, hogy az ottani juhtúrót össze sem lehet hasonlítani a miénkkel. Jó körözöttezést Kép

Kriszkrosz!
A címünk Botond utca 46. A Csaba utca felől érdemes megközelíteni, mert onnan az első kereszteződésben lakunk, zöld kerítés, ELADÓ HÁZ felirattal Kép
"Marci féle" savanyúság Kép Ez tetszett, de tényleg Õ is megehetné. De kiköpte, ahogy próbálkoztam Nála Kép
Az uh. lehet, hogy zavarja a nyugalmát a babáknak a pocakban, de az egészségükre szerintem - legjobb tudásom szerint - nincs kedvezőtlen hatással a tudomány mai állása szerint. A baba épségéért meg ugye jelenleg Nálatok nincs is más választás. Engem Marcival a második harmadban uh-oztak többet (ha nem is olyan sűrűn, mint Téged), én is agyaltam ezen, de tudtam, hogy ahhoz hogy egészségesen megszülessen szükség volt a több uh-ra. Ne izgulj!
Az konkrétan nincs előttem, hogy épp a 13. hét körül lett volna több húzódás, kisebb fájdalom. De ha nem elviselhetetlen, ütemes, akkor nem lehet baj, biztos a szalagok húzódnak, nő a kispocok házikója Kép

MSE!
Ne izgulj a gyogyik miatt, de megértem, hogy elgondolkodsz rajta. A doki(k) biztos nem írnának fel felesleges, pláne a babára veszélyes gyogyikat. Ezek is csak a baba és persze a Te egészségedet szolgálják! Kép A második harmadban szedtem több gyogyit, kúpot, azt se tudtam mikor hová mit dugjak, szedjek, aztán Marci makkegészségesen bújt ki Kép

Köszönöm a hízás/nem hízás témában a támogatásotokat. Jól esett Kép Egyébként Marcival 14 kg-ot híztam, amit a környezetem teljesen a pocaknak és benne lévő "Apróságnak" titulált. Igazuk is lett, mert szülés után azonnal visszaálltam az indulósúlyomra. A szopi alatt azért felszedtem 2-3 kilót, de a cél érdekében, nem érdekelt.

TEgnap elfelejtettem, hogy nekem is bevált a Canesten kenőcs. Nekem csípő érzésem volt.

Miközben megírtam a levelemet, történt itt minden, jó és kevésbé jó.
A kevésbé jó, hogy hangyákat porszívózhattam, Marcikának köszönhetően. Előszeretettel dugdossa a kis jutalomfalatkáit (pogácsa, sajt) a bébitaxija kisebb-nagyobb mélyedéseibe, lyukaiba és a nappaliban ezáltal előcsalogatta a tavasszal mindig beköszönő hangyácskáinkat Kép Kép
MEGVAN AZ AFP EREDMÉNY ÉS JÓ!!! Most beszéltem a védőnőcikkel (most egy normálisat fogtam ki, tegnap az én régim volt...) és rögtön mondta, hogy látta már az erdményt, megkereste, az értékek is tökéletesek!!! Kép Kép Kép

Megyek, mert Marci a hifit kezdte el kezelni!
Pusz: Melinda (18+0)

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Sima,

a pimafucin az tényleg jó... anno nekem is felírta a doki. Azt mondta, hogy ha kúpozol, akkor egy kicsit kenj arra az újra, amivel felteszed a kúpot és vékonyan a nunira... Nekem két hét alatt kiöltük a gombát...

Lányok: én 7 hetesen már 2 kilóval többet nyomok, mint az elején... Pedig tényleg nem eszem halálra magam, sőt.... És még edzek is. Anyukám 2x kilót hízott vele, igaz nagy baba is voltam 4900 gr., de aztán szépen leadta...

A barátnőm is úgy meg volt puffadva és most már nem is látszik rajta, hogy szült. Szerintem a kilókkal a szülés után kell vigyázni, mert ott csúszhat el az egész. Amúgy is kövéren, soványan szépek vagyunk :-)

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Mire megírtam nem rövid levelemet, "beelőztek" egy páran Kép

Kriszi!
Én nem főzök minden nap, mert egyrészt én nem tudok annyit főzni, hogy másnapra elfogyjon, kitart 2-3 napig is. Ma erősen gondolkodom, hogy valami féligkész, fagyasztott csodát kapok elő és sütő majd megoldja.
Hízás: ugye, milyen rohadt idegesítő?
Meló: most gyeden vagyok itthon Marcival és ha nem jött volna a kistesó, én akkor is itthon maradtam volna 3 évig. Így még ráhúzok egy kicsit, de úgy érzem, hogy ennyit igenis meg akarok tenni a gyermekeimért. Persze anyagilag nem könnyű, erősen érezzük a különbséget, de lesz ez még így sem. Én sem vagyok az a karrierista alkat, de azért érzem, hogy néha hiányzik a társaság, az agymunka.

Andi!
Üdv! Gratulálok a babához! Csatlakoznál hozzánk? Mi szeretettel fogadunk!
A fejfájásra be lehet venni egy-egy szem Algopyrint, de nem szabad túlzásba vinni. Nem lehet, hogy a most jövő-menő frontokra van érzékeny? Ha nem csillapszik, beszélj mindenképp orvossal is!

Bunny!
András Kép Oké!!! Mindkét név nagyon szép! Hanna is aranyos, de ha az apukának nem jön be, akkor ott tenni kell valamit!

Most már tényleg megyek!!!

Pusz: Melinda

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Sziasztok!

Melinda!
Gratulálok az afp-hez... én majd este tudom meg, akkor hozza haza apa...

Andi
Üdv a csapatban...

Hízás
KépKépKépKépKépKép én vagyok az,akinél mindig azon vannak megakadva, hogy nem hízom...
Más már a stimus hormonadagoktól kilókat szed fel, én még a versenysúlyommal kezdtem a terhességet... most tartok +5 kg-nál...így vagyok 55 kg...

Gigi 17
Vendég
 


Sziasztok!

Már a kezdetektől olvastalak titeket, de még csak most szántam rá magam, hogy regisztráljak és írjak nektek. A hozzászólásaitokkal már így is sokat segítettetek, mert végre úgy érzem, hogy sorstársak vesznek körül és azonos problémákkal (és örömökkel) küzdünk. Egy pár szót azért magamról is írok. Kb. 3 éve van egy cisztám, ami miatt az esküvőnk után 8 hónapig nem estem teherbe. Már épp a műtétre készülődtünk, amikor előtte nem jött meg és így a műtét helyett egy petezsákot diagnosztizáltak. A 6-7. héten egy kicsit beparáztunk, mert elég erőteljesen vérezgettem, de 2 hét szigorú pihenés után szerencsére jobban lettem. Jelenleg a 11. héten tartok és bízom benne, hogy a 12-13. heti vizsgálatok jól fognak lezajlani és nem lesz semmi probléma. Október 1. hetére vagyok kiírva és a Szent István kórházban szeretném megszülni az 1. gyermekemet.

Ui: Nagyon kedvesek vagytok és remélem, hogy nem fogok nagyon kilógni a sorból azért, mert később jelentkeztem a "csoportba".
Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Lányok,

nagyon szépen köszönöm a sajtfánkrecept-tippeket :-)))
Most egyszerre válaszolok, mert melóban nehéz...
Főzés: én ált. naponta-kétnaponta főzök, mert itt ehetetlen a kaja, és a férjem igényli a főttet. Mellesleg én is... Ne gondoljatok azért rafinált bőségtálakra, nálunk a főzelék a menő, nagyon szeretjük, kivéve férjem a lencsét... De gyakran nyúlok mirelithez is. (Például ha levest főzök, csinálok vagy tíz litert és lefagyasztom kétadagos edényekben.) A frissensült persze elfogy azonnal...
Súly: hál' Istennek, nekünk nincs mérlegünk otthon :-))) Nem is lesz, legfeljebb a babáknak :-))))

Képzeljétek, imént mintha buborékok úsztak volna fel a hasamban... Asszem, megmozdultak végre! :-))))

Puszi - Kata
(15+4)

Kép
Ákata
 
 


Gesztenye
Üdv... miért lógnál ki?
Örülünk mindenkinekKépKépKépKép

Kata
KépKépKépKépKépKép

Gigi, aki nagyon szomorú, mert még nem érzi Peti mozgását...
Vendég
 


Sziasztok!
Kata, olvastam még régen egy cikket az UH esetleges káros hatásásáról, de szerintem az orvosok tudják, hogy mit csinálnak. Ne aggódj!
viszont azt is tudom, hogy a 3/4D UH legalább 20-30 percig tart, tehát sokkal nagyobb terhelésnek van kitéve a magzat. Majd megkeresem a cikket és bekopizom.

Bunny, igen, én vagyok a holland Kriszta! Kép

Kriszkrossz, a húzódásokat most kezdtem érezni, most vagyok 17+5. eddig nem igen voltak, de tudod, nem vagyunk egyformák, ne idegeskedj emiatt!

Bujka-Melinda, gratula az AFP-hez! Az agymunka miatt ne aggódj egy percet se, majd lesz az is... Most a babázásnak van itt az ideje, szerintem ez sokkal hasznosabb a társadalomnakKép
Esetleg valami nyelvtanfolyam, vagy autodidakta nyelvtanulás?

Puszi,
Kriszta
(én sem érzem a baba mozgásátKép pedig mindjárt 18 hetes vagyok Kép

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok Lányok!
Igaz,2 napja búcsúztam tőletek,de továbbra is olvasom a leveleket,és ha hiszitek ha nem ,jól esik olvasni.Sikerült túltenni magam a történteken.Azt hittem tovább fog tartani.De szerda óta nem sírtam,és ha a babára gondolok csak kis keserűség fog el,és az is napról napra enyhül.
Augusztustól újra próbálkozunk!Nem adjuk fel!
Köszönöm az együttérző,biztató szavakat.Nagyon jól esett.Olyan kedvesek vagytok.
Andi!De jó,hogy itt vagy.Üdvözöllek!/A gyulait is fenntarthatjuk ha gondolod./Fejfájás ellen használj illóolajokat.Azok nem ártalmasak a babának.Levendula+borsmenta.Dörzsöld a homlokodra, tarkódra,és gondolj valami szépre.
Kriszkrosz!Az orvosomtól kérdeztem az uh-t még a múlt héten.
Azt mondta,hogy a sima uh nincs semmilyen hanghatással a babára.És abszolut veszélytelen.Viszont a 4D uh az valóban olyan hanggal és rezgéssel hat a babára mint egy metrószerelvény.De nem ártalmas.
Jöhetne már a jóidő.Itt is elszaródott.És nincs is kilátásban a tavasz még legalább egy hétig.Brrrr...
Puszi Iza
piciza
 
 


Kedves Iza,

nagyon sajnálom, ami veletek történt, de fel a fejjel. Nekem az egyik barátnőm szintén elvetétlt, és neki azt mondta az orvos, hogy nyugodtan próbálkozzanak, hisz amikor a szervezete rendben lesz, úgyis fogadja a picit. Nekik nem kötöték időhöz, mert ha jól látom nektek azt mondták, hogy fél évet várjatok? Szóval szeressétek egymást és Manó úgyis jönni fog, amikor a szervezeted erős lesz :-)

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Gigi,
azóta nem éreztem... már tűnődtem, hátha a székrekedés... de eddig ilyen még sose volt... Ne légy szomorú, úgy tudom, egy/első babát a 20. héten szoktak érezni...

Krisszi,
én csak hozzászóltam, nem aggódtam, de köszönöm :-))) Egyébként pont most megyek 4D-re - és azért, mert a SOTE II-n nem adnak képet. És sajnálnám kihagyni. Szerintem - mivel én még csak a 16. hétben vagyok és nem genetikai UH lesz - velem hamarabb végeznek majd - bár két bébi van :-)))

Iza,
nagyon örülök, hogy itt vagy... Nekem is volt egy vetélésem anno, és látod, most meg a 16. hétben vagyok... Ahogy látom, ritkább, mint gondolnánk, hogy elsőre sikerüljön... Idő: Pesten hóesés. De csak mert ma jön hozzánk a kertész :-)))

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!

Rejo, Csengő, Krisszi, Ákata és akit kifelejtettem (bocsi)
Köszönöm a görccsel való jó tanácsokat, hozzászólásokat. Nagyon arik vagytok. Hála azóta nem tapasztaltam, habár óvatosabban mozgatom a lábam, mert olyan izomlázszerűm volt utánaKép De mostanra mintha jobb lenne. Kérdeztem anyum a családban volt-e trombózisra hajlamos egyén, de elég tágas a család, akik közül sokat elhulltak már, és nem is ismertük őket így a szűk családon kívül nem tudok bővebbet. Remélem azért semmi komolyabb!!!

Hízás téma
Hát engem is kikészít!!! Habár még senki nem jött azzal, hogy mennyit híztam, de azt állandóan hallom, hogy mekkora hasam van :D(ÁÁÁÁ) És akkor a 100 éve szültek megjegyzik, hogy hát neki 6 hónapos koráig nem is látszott... Hát igen, hiszem ha látom... Mellesleg egy 20 centis babynek azért már kell egy kis hely nem??? Ja és megjegyezném, hogy a 18 héthez közeledvén 2 kilót híztam.
Van a másik típus aki nem mondja, csak beszélgetés közben nem a szemedbe néz, hanem a hasadra?! Tök jó így beszélgetni?! Kép

Kajcsi
Nálam még mindig semmi kívánóság. Lehet én valami csodabogár vagyok? Pedig amíg nem voltam terhes mindig éhes voltam, most meg nem igazán eszek sokat, habár!!! a melóhelyen így is megjegyzik, hogy mostanában mennyit eszek!!! Ebből látszik, hogy régen talán oda se figyeltek rám??? Kép

Meló
Akinek már van babócája azoktól kérdzeném inkább, hogy ti meddig dolgoztatok? Hallottam olyat aki végig dolgozza a terhességi időt, de én még nem tudom hogy fogom bírni?! Eddig még semmi gondom, a régi gatyóim közül is még rámjön egy kettő. Meg a közérzetem is szuper szerintem otthon csak uncsiznék, főleg a jelenlegi lakásunk felújítás alatt, a másik meg anyósos, úgyhogy most inkább még biztos dolozok!

Hasgörcs
Tegnap nekem is cipőkikötésem alkalmából úgy begörcsölt a hasam hogy NA!!! Lehet, hogy én ilyen "görcsös" vagyok? Azóta OK van, de ahogy elnéztem ez sem egyedi probléma.

Na eldugultam, mindenkinek szép hétvégét kívánok, állítólag fincsi idő leszKép
Pusz:Bettus
Vár a munka Kép
Kép

Kép
bettus79
 
 


Bunny!
Igen,5 hónap várakozási időt javasolt.+most három hétig no"házasélet".-Õ mondta így.
Szerintem várunk addig.Nem szeretnék mégegyszer keresztülmenni ezen.Egyébként meghalt a babánk,de nem indult meg spontán a vetélés.Ezért műtéttel kellett befejezni.A szövettani eredmény pár hét múlva lesz meg.De azt mondták,hogy ebből nem mindig derül ki,hogy mi volt a baj.
Kata,te hány hetes voltál akkor?És mennyi ideig véreztél utána? Bocs,hogy ilyeneket kérdezek.
Előre is köszi a választ.
Iza
piciza
 
 


Sziasztok!
Néha már csak mosolygok azon, hogy mennyire egy rugóra jár a kismamák agya és teste. Gondolok itt a WC papíros ügyre, émelygések különféle változataira, kívánósságra, súlyproblémákra (bár erre általában csak mások hívják fel a figyelmet, esetleg teljesen feleslegesen is) és arra, hogy kinek mennyire látszik már a poci. Azért is jó ez a fórum, mert a könyvek eléggé sablonosak és az élő példa számomra mindig is követhetőbbnek és ésszerűbbnek tűnt. Én például azt olvastam, hogy a 12. hétig semmi nem látszódik, de nálam már a 9. hét végétől elkezdett nőni egy kedves kis pukli a köldököm alatt és én bizony észreveszem (a párom is), mert viszonylag vékony testalkatú vagyok és úgy látszik befelé nincs elég helye. Másnak viszont a dereka tűnik el először, ami nekem még megvan, bár remélhetőleg már nem sokáig.

Gigi!
Ne légy szomorú, mert az én barátnőm a 23. héten jár és még mindig nem tudja eldönteni, hogy érezte-e már a babát vagy csak a belei vacakolnak vele. Nem mindenkinél egyértelmű az érzés, de az biztos, hogy nem fogsz kimaradni ebből a jóból sem. Lehet, hogy később - amikor szét akarja rúgni a bordáidat - még visszasírod ezt a nyugis időszakot:o))

Iza!
Sajnálattal olvastam, hogy elvesztetted a kicsit, de én is csak bíztatni tudlak, mert a környezetemben tavaly elvetélt egy ismerősöm (6 hetesen, valószínűleg a tapadás rosszasága miatt) és 6 hónapra rá új babóca fogant és immáron 30 hetes terhes a hölgy. Sajnos garanciák nincsenek, de szerintem is érdemes várni egy pár hónapot és akkor talán nagyobb eséllyel indultok az újabb babaprojekben.
Amíg nem írtad le, hogy hogyan történt a dolog, addig felmerült bennem, hogy esetleg az utazás okozhatta, de akkor inkább valószínűleg el is ment volna. Csupán azért érdekel annyira az utazásos téma, mert májusra terveznénk egy repülést Londonba, ahová meghívtak a barátaink 2 hétre és azért még vannak kétségeink az utat illetően. A jegy már le van foglalva, de még bármikor visszamondhatjuk. Az orvos szerint akkor már középidős lennék és az lenne a lehető legbiztonságosabb időpont az utazáshoz, mert akkor már nem léphetne fel vérezgetős probléma és még nem túl nagy a poci. Te hányszor repültél terhesen?
Bocsi a hosszú írásért, de úgy látszik szófosásom van :o))
Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Sziasztok!

Gesztenye!
Üdv itt és abszolúte nem lógsz ki! Miért is? Kép Gratula a babához Kép
Én nem értek ezek a cisztás dolgokhoz, ezért kérdezem, hogy nem lehet műtéttel eltávolítani? Csak azért, mert azt írod, hogy már 3 éve meg van. Vagy amíg nem okoz bajt, hagyják?
A repülőúttal kapcsolatban épp azt akartam írni, amit a dokid mondott, hogy a középidő a legjobb időszaka a kismamiknak Kép Úgyhogy hajrá, London!!!

Kata!
Buborék! Na ez már valami Kép Kép Kép
Most csekkoltam le, a szülés előtt közvetlenül 108 cm volt a pocakom. Nem vagy semmi a 95-öddel. Szeretnél látni egy terhes pocakot? Én láttam az egyik topikon, hát a látványától megfájdult a derekam. Átküldöm emilben. Előtte egy pohár vizet készíts magad mellé Kép

Krisszi!
Rátapintottál a lényegre a nyelvtanulással kapcsolatban. Terveztem is Ketteske beköszönte előtt, bár akkor is alig volt magamra időm, Marci mellett. Most viszont azt 2-3 óra szabadot, amikor napközben alszik (mint pl. most) pihenésresre, olvasásra, alvásra szántam eddig. De épp tegnap fordult meg a fejemben, hogy egy angolkönyvet igazán előkaphatnék és hátha az első falattól jönne meg az étvágyam Kép

Iza!
Annyit gondoltam azóta is Rád, örülök, hogy hallok Rólad és pláne azt, hogy már jobban vagy Kép Minden elismerésem a Tiéd, hogy így helyreraktad magad! Biztos a sok pozitív gondolat is hatott, amit próbáltunk innen Neked küldeni. Augusztustól pedig hajrá! Kép Kép Kép
Ha nem is derül ki semmi a szövettaniból, én ajánlani tudnék Nektek egy vérvételt, amiben rászűrnek a sárgatest-hormon értékedre. Egy barátnőmnek a 15. héten halt el a babája, akinél a szövettan mindent rendben talált, tehát a baba egészséges volt. A dokija rálegyintett, hogy egy vetélés nem vetélés (szomorú, de így van), de ő kijárt magának egy vérvételt, ami kimutatta, hogy nem megfelelő a sárgatest-hormon mennyisége. Két hónapnyi gyógyszerezéssel rendberakták, azóta van egy 8 hónapos tüneményes babájuk Kép Nem garancia, hogy Nálad is ez volt, de ha egy tűszúrással megoldható...

Bettus!
Én is csodabogár vagyok Veled együtt a kajcsi terén. A Lányok tegnap úgy dobálóztak a kajákkal és idáig hallottam, hogy nagyokat nyelnek Kép, de engem semmi sem hat meg. Én is a terhesség előtt ettem nagyokat inkább, most meg csak turkálók a tányéron. Az ebédem fele most is lenn figyel a mikróban. Úgy érzem, hogy ha megeszem a teljes adagot, hogy teletömöm magam. Ez van. Gyümire, zöldségre, rostokra, kálciumra azért figyelek, hogy lecsússzon!
Munka terhesség alatt: én nem vagyok mérvadó, mert Marcival a félidő tájékán voltak problémák (húgyúti fertőzés miatti magzatvízszivárgás gyanúja, alul tapadó méhlepény, stresszes munkahely), amik miatt a dokim egy percig sem gondolkodott a táppénzem. Megjegyzem én sem, mert a baba a legfontosabb. Ha érzed, hogy nem tesz jót Neked a munka (keményedik a pocak, fáj itt-ott), egyszerűen terhesnek érzed a dolgot (nem csak magadat Kép), akkor beszélj a dokiddal és nem nagyon szoktak elzárkózni a táppénz elől.

Aki szomorkodik, hogy még nem érzi a babót, megnyugtatom, illetve türelemre intem Kép Marcit én a 18. hét közepén (most néztem meg pontosan) éreztem biztosra. Nemsokára ott fognak bugyborékolni, mint Katának, aztán hirtelen úgy beindulnak, hogy csak lestek Kép Kép Kép

Ma kezdtem el érezni lehajláskor, hogy a méhem útban van, mintha egy labda lenne a hasamban Kép

Pusz: Melinda

ui: bocsi a folyamatos szofosiért, de itthon a négy fal között, annyira kikívánkoznak belőlem a gondolatok. Marcival is beszélgetek, de Neki a vau-vau is elég néha Kép

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Kép

m

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Bujka!

Amikor diagnosztizálták a cisztát akkor még azt mondták, hogy felszívódhat, majd volt olyan időszak amikor nem is hitték el, hogy még ott van, de az ultrahang kimutatta. Általában 2 és 4.5 cm között mozgott a nagysága és akkor már fájdalmat is okozott. Átkerültem egy másik orvoshoz aki tojt rám és mivel akkor még csak az esküvőt terveztük nem kerestem mást. Miután májustól próbálkoztunk és csak nem akart jönni a baba, augusztusban orvost váltottam, aki szintén várt pár hónapot, majd januárban úgy döntött, hogy február elején megműt, amire szerencsére már nem került sor. Sajna nekem csokicisztám van, ami csak úgy magától ritkán szívódik fel a benne lévő anyag miatt. Endometriózis gyanús is voltam éppen emiatt és azért, mert nem estem teherbe.Viszont a menstruációs ciklus tartja életben, tehát a terhesség alatt visszafejlődhet vagy akár fel is szívódhat teljesen.
Köszi a bíztatást az úttal kapcsolatban.

A kajával kapcsolatban én úgy vagyok, hogy nem kívánok különösebben semmit és általában akkor tudom eldönteni, hogy megeszem-e vagy sem, ha már megkóstoltam. Ettől a párom egy kicsit ki van bukva, mert ha nem ízlik akkor átadom neki, dehát ez egy ilyen időszak. Szerencsére hányós nem voltam, de azért rendszeresen émelyegtem, főleg a délutáni órákban.
Én elvileg csak az utolsó 2 hónapban szeretnék otthon maradni, de az alapján amit írtál még bármi közbejöhet.
Lassan indulok a dokibácsihoz, de délután még megpróbálok jelentkezni.

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, de most csak Izának tudok válaszolni, n. sok a munka.

Iza,
6 hetes lehettem, alig egy hete tudtam, hogy terhes vagyok. Mielőtt megfogant, n. erős antibiotikumot szedtem felfázásra. Másrészt: pajzsmirigy-alulműködésem van (mint a vetélést követő vizsgáltokon kiderült), és így nehezebb terhes maradni. (Most mégis sikerült - gyógyszert csak azt követően kezdtem szedni, hogy kiderült: babát várunk.) Szövettani nem mutatott semmit. Vérzés: sajnos, én nem feküdtem a műtét után, ezért kaptam egy kisebb gyulladást, gyógyszerektől múlt el (a vérzés is).

Melinda, köszönöm a képet :-))) Nagggyon durva! :-))))

Puszi - Kata

Kép
Ákata
 
 


Üdv Gesztenye!
Nyugodtan utazhatsz.A középidőt azért tartják a legalkalmasabbnak az utazásra,mert akkor már a kezdeti émelygések rosszullétek elmúlnak,és a has még nem olyan méretes,hogy ne tudjon az ember végigülni 2,5 órát.Károsító hatása nincs a repülésnek.Az én kis pincurkám 4-szer repült.Az orvos kizártnak tartja, hogy ez probléma lett volna.Szerinte úgy vasárnap magasságában mehetett el,én pedig kedden utaztam.Úgyhogy utazzatok nyugodtan.

Melinda!Köszönöm a tippet.Nagyon aranyos vagy.Marciról nincsenek új képek?Ha igen,tennél fel párat!Olyan cukor kis mazsola.
Puszi Iza
piciza
 
 


Sziasztok!

Már jó régen jártam erre! Üdvözlet a régieknek és az újaknak egyaránt!Kép

Én tegnap töltöttem be a 16. hetet, ma voltam AFP-n.
Eddig kb 3 kilót híztam, remélem, tartani tudom ezt az ütemet! Most már kényelmesebb a kismama-nadrág, mint a régi, főleg, ha sokat kell ülnöm napközben.
Én is várom, hogy megmozduljon a baba, egyelőre még semmi szoktalant nem érzek...

Cupicica
cupicica
 
 


Kata!
Én nagyon véreztem műtét után.Ergam cseppeket kaptam rá.Gondolom nekem se tett jót,hogy másnap már repültem.Vasárnap mondtam a férjemnek, hogy menjünk el valahová,mert én nem birok egész nap otthon lenni és sirdogálni.Lementünk a tengerpartra,ami olyan 2,5 órás kocsikázas.Gondolom ez se használt testileg.De lelkileg meg nagyon jót tett.Hétfő óta fekszek mint egy kis beumimaci.Tegnap abba is maradt a dolog.De ejszaka arra ébredtem,hogy görcsöl a hasam.Megint rákezdte és alvadt darabkák távoztak.De mostanra elállt. Ez normális?
Végülis még csak egy hete volt a műtét...
Bocsánat a részletekért.Nyugtass meg,hogy nincs semmi gáz.
Iza
piciza
 
 


Na akkor most egy kicsit parázok... Nem lehet repülni?? Mi 7 hetesek vagyunk és 2 hét múlva repülök Izraelbe, majd 1 hónap múlva pedig Rómába.. Az orvos azt mondta, ha nem magamtól repülök, hanem géppel, akkor nem lesz semmi gond. Iza leveléből azt olvasom ki, hogy nem ez volt a gond....

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Nyugi Bunny!
Utazzatok nyugodtan.Többször nem írom le!
Iza
piciza
 
 


Sziasztok!

Ákata - igazad van a kilókat illetően, igyekszem azért nem zsiros kajákat tömködni, de nem sanyargatom magam. Magnéziumot is szedek, mindent szedek, ami csak létezik. a
Gratula a mocorgáshoz, nagyon klassz lehet!!!

Siba - köszönöm a nyugtatást az UH-gal kapcsolatban. Ja ne aggódj a gyógyszerek miatt, a rutascorbin csak érfalerősitő rutinból és C vitaminból(ascorbinsav) áll. Látást is javit egyébként. Remélem a cisztád felszivódik, nekem is volt az elején, de már nem mondták, hogy látszik.

Krisszi - és milyen a védőnőci? Én jövő hétre hagytam a felkeresését. Köszönöm neked is a nyugtató szavakat.

Bujka - jegyeztem a cimet, időpontot még nem beszéltetek? Köszönöm neked is az UH-s infókat, már szinte meg is nyugodtam.
Örülök, hogy az AFP is jó lett.
Agymunka nekem is hiányzik, én könyvelőként melóztam, igen furcsa ez a nyugi...

Gesztenye - én is szeretettel köszöntelek, nem is lóghatsz ki, magamról inkább mondhatnám, mert lógós vagyok, néha napokig nincs erőm felnézni, lassú is a net, meg nem mindig kényelmes ülni...

Piciza - nagyon örülök, hogy jobban érzed magad, biztatásul a barátnőm kisbabája is meghalt, s rá négy hónapra már új kisember volt a pocijában. Most tart a 31. héten.
Köszönöm az UH-s témát neked is.

A repülésről legalább is a kezdeti szakaszban azt hallottam, hogy káros lehet a nyomáskülönbség miatt. Sem a magasságot (hegymászás, repülés), sem a barlangászást nem ajánlják. De hát mindenki mást mond. Akár csak az orvosok ugyanazon beteg bajáról... szerintem ha valaki tünetmentes, panaszmentes, az nyugodtabb lélekkel repülhet, mivel én elég problémás vagyok semmi áron nem repülnék, nem tudnám megbocsátani magamnak, ha utána történne vmi.

Bettus - szerintem addig melózz, amig jól esik. Általában a 7. hónapig szoktak, onnan a szabik kitartanak szülésig, és akkor már szivesen készül rá otthon az ember. Én is igy terveztem, aztán már most vegetálok...

Én sem tudom soha, mit is ennék... ma jól esik, holnap rá sem birok nézni.

na most megyek, sziasztok, vigyázzatok magatokra

Kép
kriszkrosz
 
 


Sziasztok!
Bunny, repülj nyugodtan. Az egzotikus helyszíneket azért lehet, hogy kerülném, de nem a repülés, hanem a szokatlan éghajlat, kaják, fűszerek stb. miatt. De az orvosod bizonyára elmond minden tudnivalót Kép Jó utat!

Iza, nagyon jó, hogy ilyen a hozzáállásod! Drukkolok, hogy mielőbb összejöjjön a baba! (Amikor velem történt hasonló, azt mondogatta mindenki, hogy "most szeretnél beteg babát, vagy picit később egy egészségeset?!" akkor nagyon hervasztó volt minden ilyen közhely, de hidd el, hogy a természet bölcs és semmi sem történik véletlenül!!! pihizz sokat! A vérzés szerintem ilyenkor még normális, de csörögj rá a dokidra, ha megnyugtatást akarsz.

Kata, bocs, hogy beleszólok, de nem korai még a 4D? engem lebeszéltek róla, mondván, hogy ilyenkor még "nem nagy élmény" a babamozi. Tehát nem a bájos babapofikat fogod látni, arra készülj fel. Ismerőseim rögtönzött közvéleménykutatása alapján a 20-23. hét a legjobb erre, akkor már szép formás, babakülsejű a baba (babákKép és még annyira nem nagyok, hogy csak egyes testrészek látszódjanak. (Csak azért írom le, mert sotés kismama révén engem is idegesít, hogy csak egy képem van a babóról, be is jelenteztem a 16. héten a Praxisba és ott is azt mondták, hogy ha csak mozizni akarok, akkor inkább várjak még pár hetet. Az Istenhegyin is rákérdeztem (ott egyébként olcsóbb a 4D, mint a Praxisban) és ott is azt mondták, hogy csak mozizáshoz inkább menjek kicsit később.
A 4D UH tart egyébként minimum 20-30 percig, az a "nagyobb megterhelés" a babónak, nem a genetikai UH.
Az istenhegyire megyek egyébként még egy genetikaira a 20. héten, ez javarészt 2D, de van benne 4D rész is. A sotés UH-nak egyébként nagyon rossz a felbontása (ezt a vizsgálatot végző doki mondta nekem). Láttam 12. heti UH-t más intézetből és azon teljesen felismerhető volt a baba minden szerve. Az én képemen csak pacák látszanak.

Jó sokat írtam, de szerencsére jön a hétvége és pihenhetünk egy nagyot!
puszi,
Krisszi

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Piciza! Itt Piciri! Nagyon sajnálom... Nekem az előző 5-6 hetesen, spontán ment el( nagyon erős mensi görcsök), a legvégén nekem is alvadt vérdarabkák)távoztak. Biztosan nem lesz baj. A szövettanban én sem bízom, de hátha... Ennyire az elején annyi minden lehet az oka. Nekem előtte is utána viszonylag nehezen jött össze és most látod... Semmit nem találtak akor se, most se, mégsem ment magától. Megnyugodni úgyis csak az idő múlásával lehet.
A szervezet tényleg tudja a dolgát. Egy barátnőm 11 hetesen vetélt el, utána rögtön próbálkoztak, rögtön teherbe esett és van egy gyönyörű kétéves kislánya.
Egyébként a hormonszintent én is megnézetném.

Érdi tali! Szerdán kb. mikor lesz? (Nekem a du. lenne jó) Címet majd feljegyzem és azt is, mit vigyünk.

Andi!
Üdv közöttünk. Én migrénes fejfájós vayok, arra nekem bevált egy homeopátiás szer (két gyógyszer egyvelege), lehet szednit erhesség alatt. Előtte 2 hetente, három napig tartott,a zóta egyszer sem fájt. állítólag az sem jó a babának, ha nekünk már görcsösen fáj.

Kívánósság: A legjobb dolog eddigi terhességem alatt. Végre érzem a magam elé képzelt ételek ízét, illatát, fűszereit külön-külön és együtt is. Ha majd ez elmúlik, nagyon fog hiányozni.

13 hetesen hasfájás: nekem is volt, aztán elmúlt, majd újr aelőjött... Így van ez.

normál UH: elején semmit sem árt, hiszen még nem hallanak!


AFP: Aki már volt rajta, milyen hamar lett meg az eredmény? Vagy mióta vártok?
Erika
14+5
piciri
 
 


Sziasztok!

Elnézést hogy ismeretlenül merészkedek irni nektek!Én a 2006-os nyári kisbabás topic "lakója" vagyok,de imádok máshol is olvasgatni,főleg hogy egész nap itthon punnyadok!
Igazából Izának szeretnék leginkább üzenni,én tavaly áprilisban vetéltem el 10 hetesen,ikerterhességgel,a szövettan nem mutatott ki semmit,és 3 hónap múlva(nekem a dokim annyi várakozást mondott)már össze is jött a babóca,most vagyok 33 hetes.Tudom már irták sokan ,de tényleg fel a fejjel!ami most közhelynek hangzik,én is sokáig úgy éreztem.És nagyon féltem az elején megint a vetéléstől,aztán egyszer csak úgy éreztem hogy most nem lesz semmi gond,onnantól teljesen nyugodt voltam.

A súlyotok meg ahogy olvasgattam messze jár attól hogy ezért cseszegessenek titeket,de most mindenki meghülyül-ez nálunk is volt téma -és a legújabb trend szerint már lassan ott tartunk hogy babástól,mindenestől 10 kiló lesz az ideális,ami azért túlzás.Csak a dokik a toxémia miatt félnek a nagy súlyfeleslegtől!

Most már abbahagyom,még annyi hogy láttam fognak közületek a nyirőben szülni,én is ott fogok,ha van rá igény szivesen megirom majd a tapasztalataimat!

még egyszer 1000 bocs hogy csak úgy bepofátlankodtam!
Mindenkinek szép,napot,és nyugodt,egészséges babavárást kivánok!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Szia Pilchard!
Köszi a biztatást.Bízom is magunkban.Nagyon jó sora lenne nálunk egy kisbabának. Nem hiszem,hogy az égiek nem engednének hozzánk egy kis manócskát.Igazából csalódás az amit érzek.Annyira beleéltem magam.Nagyon szerettem volna ezt a kisbabát.De ami késik nem múlik,hogy ezzel a gyönyörű közhellyel éljek.Májusi babát vártok?
Piciri!
Én nem merek egyből próbálkozni.Legalábbis most így érzem,aztán ki tudja...
Pusz Iza
piciza
 
 


Iza! NAgyon klassz, hogy nem roppansz ossze, hanem bizakodva nezel a jovobe. Nekem az elso babam 13 hetesen ment el, spontan megindult, iszonyu volt. Lelkileg es testileg is osszetortem. Nekem azt mondtak, hogy 6 het no sex es utana ha lelked kesz akkor johet az uj baba. Es meg az orvos nagynenemtol azt is megtudtam, hogy 4 het a szovetek regeneralodasa, a 6 hetet csak biztonsagbol mondjak. (nem ertem a 3 hetet, de lehet hogy mert kicsi volt a terhesseg) Es ami lenyeges, ha volt kaparas, irtad, akkor jobb minel elobb probalkozni mert ugy a friss szoveten jobban tapad a baba. Persze megegyszer hangsulyozom, hogy lelki okai vannak a varakozasnak. Orvos barataimtol azt is megtudtam, hogy a 3 honapot csak azert mondjak, mert kenyelmesek a dokik es annyi ido alatt van ket mensi es pontosan tudjak az uj joveveny korat. szoval nem kell varni, ha nem akarsz. Most viszont 6 hetig ne emelj, hagyd a szervezetedet gyogyulni. Mi rogton probalkoztunk, de a szervezetem 3 honap utan mondta azt hogy johet es akkor estem teherbe. Ma masfel eves a fiamKép Es ugye a kisteso is itt van.

Felve irom, de ha ketsegeid vannak a varandossag/elvesztettem a kisbabamat topicban mindig vannak sorstarsak. Nekem sokat segitettek, de mint mar irtam en nem tudtam annyira bizakodo lenni mint Te.

KILOK! Jo, hogy irjatok, mert nagyon kenyes tema. Ugy latom, hogy ma Mo-n a terhesgondozas abbol all, hogy raallitanak a merlegre es ha szerintuk sok akkor cseszegetenek, ha keves akkor is. Mert van egy baratnom aki 10 dekat sem hizott es egeszseges szep babaja van, de az oruletbe kergettek.Engem meg azzal, hogy te jo eg 5 honap alatt 1 kilo....Szoval annyian irtak mar de leirom en is, el kell fogadni hogy az ember felszed a terhesseggel.

megyek mert a gyerek fejreesett az agyrol majd folyt kov.
csengo 18+1
Vendég
 


Szia Iza!

Úgy örülök, hogy jelentkeztél! Vártam nagyon, hogy nőnapon mész UH-ra, sokáig aggódtam, miért nem írod meg mi volt. Azt hittem azért, mert Gyulán nincs net.
Én is úgy hallottam ismerősöktől, meg dokiktól, hogy 3 hónap várakozás elég utána. Te tudod, mennyi idő alatt jön rendbe tested-lelked, de ha előbb érzed, szerintem ne fogd vissza magad. Barátnőmnek az UH mutatta ki a 12. héten, hogy meghalt benne a baba, nem érzett semmit, olyan volt számára mint a villámcsapás, és a következő terhességénél, automatikusan, mindenféle vérvétel nélkül adták neki a sárgatesthormon-pótlást, mert állítólag az semmiképpen nem árthat a babának, megelőzésképpen. Most fél éves a kislánya.
Remélem hamar rendbejösz, és beköltözik egy édes baba a pocakodba!KépKépKép

Kép

Kép
rejo
 
 


Szia Csengo!
12 hetes voltam.Az nem olyan kicsi...
Szerintem kivárjuk az 5 hónapot.De ha hamarabb jön akkor biztos úgy kell lennie. Ezen már nem fogok filózni.
Nem szeretem az említett topikot.Már belestem hozzájuk.Jobb itt köztetek.Ez olyan kis vidám,barátságos.Inkább erre van szükségem.
Lesz nekem még kisbabám.Igaz nem 2006 őszi.Hanem 2007 tavaszi...Vagy ki tudja.De lesz!!!
Iza
piciza
 
 


Sziasztok lányok!
Köszönöm a szíves fogadtatást és nagyon szeretnék csatlakozni hozzátok. Minden képpen kipróbálom a tippet amit írtál nekem Bujka.Remélem hatni fog.Még a kicsi előtt minden frontra érzékeny voltam, és lehet hofy valóban ez is közre játszik most is. Nem tudjátok véletlenül, hogy elő jöhet-e epebaj a terhesség alatt ha hajlamos vagyok rá?
Remélem sokat fogok még találkozni veletek, mert én minden nap itt tudok lenni, főleg este fele.
Én a 15 hét alatt kb. 4,5 kg-ot szedtem fel és hála istennek nem is nagyon-nagy az étvágyam.Vagy ez esetleg rossz jel is lehet?
Mikor érdemes megcsináltatni az AFP vizsgálatot. Nekem két hét múlva lesz izotópos szűrésem meg egy újabb vérvételem.
Legyetek jók és mindenki vigyázzon magára meg a kis pocaklakójára is.
Sziasztok! Andi
andrea82
 
 


Rejo én is gondoltam rád sokat.De nem mertem írni.Nem tudom miért,tiszta zizi voltam.Hát nem volt szép nőnapi ajándék.
Tényleg neked milyen volt?Biztos cuki.Az enyém még így mozdulatlanul is tündér volt.Na de nem drámázok. Jók legyetek!
Iza
piciza
 
 


Sziasztok!
Iza!
Köszi az infót a repüléssel kapcsolatban, most legalább amiatt nem idegeskedek.
Ne aggódj, ha még mindig vérzel, mert a szervezetednek is ki kell tisztulni teljesen, hogy minden rendben legyen odabent.

Én ma voltam a nőgyogyinál, aki megtapogatott és azt mondta, hogy szépen növögetünk. 2 hét múlva kell mennem a 13. heti ultrahangra, amit már nagyon várunk a párommal. Igazából csak akkor fogok megnyugodni, ha látjuk, hogy jól van és mindene a helyén van. Jelenleg Duphastont szedek a korábbi vérzések miatt, amit most elkezdünk csökkenteni és pár hét múlva már nem is lesz rá szükség. Új információval egészült ki a tudásom azáltal, hogy később már a méhlepény veszi át a hormonális szerepet és az többet fog termelni, tehát ezért nem lesz szükség progi pótlásra.

Elvileg el kéne mennem majd EKG-ra is, de nem tudom, hogy kihez forduljak: a védőnőhöz vagy a körzetihez. Nektek ki adott beutalót?

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Iza, azért érint érzékenyen az eseted, mert gondoltam együtt haladunk majd a vizsgálatokkal...és...be kell valljam, iszonyúan félek a vetéléstől. Annyi helyről hallottam már. A fiamnál eszembe sem jutott, 6-7 hetesen elkürtöltük mindenkinek, pedig első baba volt. Most meg, úúúúúúgy szeretném elmondani mindenkinek a környezetemben, de most nem merem...Miért van ez, mert öregszem? Kép
Iza, felőlem különben nyugodtan drámázhatsz, ha jól esik. Kolléganőmmel ma véletlenül bevallottuk egymásnak, hogy terhesek vagyunk. Õ már 13+4 és majd meghaltam a vágytól, hogy már én is ott tartsak. Ha akarod, maradhatsz tiszteletbeli öszi babás tag, majd becsatlakozol babástól később! KépNem merem leírni az UH-t neked, mert félek rosszul esne!Kép

Kriszkosz, a fiamat kéthetente UH-zták, mert veszélyeztetett terhes voltam, és nem szültem se delfint, se denevértKépKép Tök egészséges lett. Doki UH specialista, és azt mondta cukros anyukák gyerekét hetente UH-zák!!!

Kép

Kép
rejo
 
 


Köszi a vigasztalást... csak olyan türelmetlen vagyok...Kép

Megvannak a laboreredményeim...Kép Kép
Tökéletes minden...
Hétfőn UH... látni fogom Petit...KépKépKépKépKép

Gigi
Vendég
 


Piciza!
Örülök hogy maradtál Velünk!
Unokatesómmal tavaly márciusban történt Vele is sajnos hasonló dolog és képzeld Júliusba ikrek lettek.Most tartanak a 36.hétnél és már nagyon szeretné, hogy kint legyenek babák.Úgyhogy csak probálkozzatok amikor jónak látjátok.

Valaki tud valamit Bejukáról?
Bejuka hol vagy?Mi van Veletek?

Annyit írtok, írunk egy nap alatt, hogy alig bírom elolvasni és most senkinek nem is tudok válaszolni, mert párom követeli gépet.
Holnap talán reggel amíg alszik írok.
suezika
ja, eszembe jutott uhról, valamelyik nap azt olvastam, hogy a magzatvíz letompítja a zajokat így a nagy hangzást ők nemigazán halljak.Szóval Én megpróbálok nem metrószerelvényre gondolni mikor megint megyek majd.
Kép

KépKép
suezika
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?