Új privát üzeneted érkezett!

Kandika!!!
Nem találok szavakat!!Kép Nagyon szomorú.Kép
Mindamellett, hogy évekig vártatok a babára... még egy ilyen pokoli történetKép

Remélem, hogy a kisfiad egészséges és ennyi év után teljesen megnyugodtál...Kép

Én manapság egyre több nővel beszélek akik már szűltek (valahogy vonzom a babás anyukákat?!! Kép) De sokan rémtörténeteket mesélnek. Szó szerint be vagyok tojva. Pedig még nem is vagyok babás.
Tódulnak a gondolataim, de inkább nem is írom le őket....
Kandika, remélem, hogy a második babáddal simábban mennek majd a dolgok.
És ha megint úgy döntenél, hogy ugyanott szűlszl, akkor én csak remélni tudom, hogy az a szűlésznő, aki akkor nem tudta megmondani, hogy ennek kell e annyira fájni, már túl van egy szűlésen és FOG TUDNI SEGÍTENI. És azt is remélem, hogy az anno három tanonc, azóta már komoly lelkiismeretes és jólfelkészült szakemberré fejlődött!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Andinak teljesen igaza van fogmosás ügyben, tényleg nem szabad a savmarta zománcot megsikálni!!!
Bár meg kell valljam őszintén olyankor nekem legkevésbé a fogmosáson jár az eszem, sőt a fogkefe puszta gondolatától is felfordul a gyomrom.Kép
Érdekes annakidején vizsgareggeleken küzdöttem a hányingerrel fogmosás közben!Pedig egyébként semmi bajom a fogmosással.

Rejo!

Egy éjszaka kétszer is??? Te szegény!!! Kép
Ha szerencséd van már csak 2-3 hétig tart a hánykolódás!
Én (lekopogom!) a múltkori óta nem hánytam, bár néha még émelygek.
Mütyűrke viszont újabban megint a lehetősége határait feszegeti, ezt apró kis szúrkálások formájában hozza a tudtomra. Nem görcsök, csak olyan " Hé, itt vagyok ám!!!!" jelzések.Kép

Ja! Főzés helyett rendelj pizzát! Mi anyáméknál eszünk mostanában. Kép

Andi!
Nekem is elküldenéd a történeted? Reméltem h. felrakod a topicban, de már látom h. nem fogod.
Az emilemet megtalálod a profilomban. Köszi!

Norka!

Nagyon jó a cikk!
Csak annyit tennék hozzá( nem kötekedésként!!!!), h. a hipofízisadenoma JÓINDULATÚ daganat! A tumor kifejezést ált. a rosszindulatú daganatokra alkalmazzuk.
Csak azért tartottam fontosnak ezt megemlíteni, mert az indexen már vkit " lerákosoztak" az adenómája miatt és azt hiszem Kavicskával nyugtatgattuk h. ne essen már kétségbe nem rákról van szó!
Ja meg voltam a lombikbabán is.Tuti jó a PCO-s oldal! Mindig ez jön fel első lapként v. csak nekem?
Honnan van ennyi energiátok Almodóval baba mellett???

Tényleg, mi van Almodóval???????

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka!!

Nekem AMIÓTA kinőttek a bölcsesség fogaim, minden reggel, mondom MINDEN REGGEL!!!!! amikor a hátsó felsőket mosom rendesen öklendezem. A szemem guvad ki, bevörösödik és könnyezik. És azt várom, hogy bármelyik percben telepakolom a kagylótKépKépKép (Mivel nálam a reggeli a legfontosabb!!!) De muszáj agresszivan hátranyúlni, mert nagyon nehezen érem el őket. Nem is beszéve arról, hogy CSAK EGY BIZONYOS fajta fogkefe vált be (oral b), a többivel nem is tudom megmosni őket.Kép
Azt hiszem az lesz a terhességem első tünete, ha fogmosás mellet tényleg hányni fogokKépKépKép

Almodo sem jelentkezik, de Mony sem. Remélem nincs semmi baj a babókkal. !!!!

Kavics
(64 cn.)
Vendég
 

 
 

SziasztokKép
jövök ám bővebben is!

Nyugi kismamik,ahogy a többiek is mondták ,biztos csak a fészküket csinálják a babók!Sok pihi és kényeztesétek magatokat!!Kép

RambókaKép
Aham,előmelegítek,biztos a mi biztos szokjam a dolgakatKépAzért remélem legközelebb már nem egy virus mistt hányokKép

KavicskaKép
Mizújsi nálad????Kipihented magad?

Egyébként már jól vagyok tegnap a fejfájás kinzott,de ma már semmi bajom ,a gyomrom még fájt,na de a mióta megittam azt a kupica pálinkát...elmúlt!Kép

pusszKépKépKép
Vendég
 


Sziasztok,

olvasgatok én, csak nem merek nekifogni Netezni így tanulás mellett, mert ha elkezdem, egész nap nem hagyom abba... Kép

Rambóka, igazad van és ezt tudom is, hogy jóindulatú, egyébként annak idején én kezdtem itt el hőbörögni, hogy lerákosozták szegény lányt, mert beleolvastam az Indexbe... Kép De azt nem tudtam, hogy tumort csak rosszindulatú daganatra mondanak, azt hittem, mindenféle daganatot jelent - no meg mentségemre szóljon az is, hogy bizony sok helyen ebben a megfogalmazásban említik az aedenomát. De akkor kijavítom hogy egyértelmű legyen, szerencsére a cikk második része még nem került fel se a Családinetre, se a Lombikbabára.

Egyébként Almodo meg én is főként ősszel gyártottuk ezeket az anyagokat. Azért ez jön fel elsőnek, mert most ez a cikk címlapos. Szerintem ő jól van, mert pont múlt héten mutogatta a picurkájáról azt a zseniális 4D-es fotót, odaát vissza lehet keresni a Fogamzás - Kórházak ... - Kaális babások topikon.

Norka (26+5)
s_norka
 
 


Kavicska!
Ez a történet lassan 8éve volt,itt van Nati az a lényeg Nekünk....A rossz emlékeket az idő, megszépíti majd!Ill. nem történt tragédia, így hála happy end a vége...Kép
Rambóka!
Nem írtam ide be,mert nem akarok rémisztgetni....főleg a babások miatt is KépKép-szóval nem elrettentés!!!....de a bibi...nem találom a mail címedet a profilodban....

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


"Élj és táplálkozz a rákodnak megfelelően!"

Kép Kép Kép

Még mindig nyihogok, ha eszembe jut...
s_norka
 
 




Sziasztok!

Andi mint láttad Kép szabaddá tettem! Azóta viszont nem jutok be a topicra!!!!!! Kép
Nem tudom mit rontottam el de az összes topic helyett csak a "szülészetek regisztráltaknak ill. nem regisztráltaknak " jön fel!!! Kép
Vki segítsen!!! Nincs itt vmi moderátor v. vki aki megmondaná h. mit csináljak?
Most is csak nagy kerülővel jutottam ide!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Oksika,lényeg,hogy itt vagy!
Ezt a címet mentsd le!

A családinetre beírtam!-akkor közvetlenül ide jutsz majd!Kép

kandi72
Budapest III. kerület
 
 



Elszállt a hsz -em!!!! Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Ez bezzeg elment!

Andika köszi!

Nincs erőm mégegyszer begépelni! Kilépek erről a szarról!!!!! Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Kandika, kösz a tapintatot, én biztos nem olvastam el volna a szüléstörténeted, ilyenkor tényleg nem jó pszichésen, legalábbis nekem.Kép
A Nati minek a beceneve?

Kavicska, ne aggódj, a szülések zöme azért normálisan, komplikációmentesen zajlik le, de tényleg fáj, és ezt utólag ki kell hangsúlyozni, hogy növeljük az értékét...Szóval szerintem néha sima, normál szüléseket is úgy adnak elő, hogy na ők aztán miket éltek át és mit tettek...nekem pl. egy alig 4 órás szülésem, röpke két óra fájdalommal, egy élmény volt Kép, szóval ne adj a szóbeszédre Kép

ma kétszer aludtam, de. is meg du. is kiadósat!KépKép

Rambóka a pizzát már unjuk Kép, anyu meg, tudod, ez a nagy szívfájdalmam, 200 km-re van innen! bajos lenne átugrani vasárnapi ebédre, piszok nehéz így nélküle. irigyellek azokért az anyukás ebédekért!Kép

Okr, mikor mész legközelebb UH-ra?

Kép

Kép
rejo
 
 


Rambóka, mentsd le wordbe, ahogy Kavics mondta!!!KépKép

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok!

Új vagyok itt, hosszú út áll mögöttem: számtalan endokrinológus és három meddőségi intézmény...
Lényegében letettünk már a gyermekszületésről, de azért arról még nem, hogy néha-néha egyszer meg is jöjjön, ne csak félévente...
Kérlek Benneteket, adjatok egy-két tippet, hogy melyik kórház melyik orvosait ismeritek, ki az, aki TUDOTT segíteni rajtatok elég súlyos PCO-esetén...
Nem tudom, neveket megadni mennyire "internet-etikus", segítsetek azért tanácsokkal.

Nagyon köszönöm!
Fenyőke
fenyõke
 
 


Nem önreklámozás végett, csak esetleg ha tudok segíteni - és hozzáteszem, ez egy laikus által, laikusoknak írt cikk!!! -, akkor fent van már mind a két rész a PCOS lényegéről és kezelési lehetőségéről:
http://csaladinet.hu/index.php?module=news&target=category&type=babavarok

Majd szólok esetleg a szerkesztőknek, hogy a végén azt a kifejezést javítsák át, dehát most megnéztem a Neten, és tényleg csomó helyen tumor névvel jelölik az aedenomát, ezt nem is értem.

Fenyőke, ha csak PCOS van, és más gond nincs, nincs szükség meddőségi intézetre. Az endokrinológusok felvetették nálad az inzulinrezisztencia vizsgálatát és a metformint??
s_norka
 
 


Na lenyugodtam!

Andi!

Köszi a történetedet! Nem ijesztettél meg! Csak ökölbe szorult a kezem! Kép
Nem pereltetek? Én biztos h. legalább a kórházvezetésnél feljelentettem volna az összes résztvevőt!!!!!!

Én azt csodálom h. te neki mersz futni! Én biztos nem lennék ilyen bátor!!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rambóka 2009.06.30 15:28-kor.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rejo!
Kép
Nati= NÁTÁN
Rambóka
Az idő nagy úr!8éve volt lassan...szóval ha akkor írtam volna le...írhattam volna cifrábbakat is.DE!-lett gyerekem,még úgy is,hogy az 5. és 11.hét végén vetéltem el az trió 2tagját Kép,Nati meg....akár mi is történt...van Nekünk!Lehet más kórházban a 3-as iker terhességemből,egy baba se maradt volna meg....!Sok cifra dolog volt a terhességem alatt,de Én kész voltam mindenre,csak legyen végre!Nem pereltünk,mert azzal semmit nem lehet elérni itt nálunk....szerintem!
Már másik dokihoz járok,nem a "nagytudásúhoz!",és mivel van előzményem...ez a dokim,máshogy "kezel".
Szia Fenyőke!Merre laksz?

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Lányok!!

Nem akarok okoskodni, de muszáj leírjamKép Bocs Ramboka, Norka.

A "tumor" önmagában terimét jelent. Duzzanatra is lehet használni. (Pl. a gyulladásnál az 5 fontos jel: TUMOR, calor, rubor, dolor et functio laesa)
Jóindulatú és rosszindulatú daganatokra egyaránt használják. Pl. egy emlő daganatnál a diagnózis "Tumor mammae", aztán műtét után a szövettan deríti ki, hogy jóindulatu vagy sem. Aztán szövettani diagnózis függvényében odaírják a végére, hogy benign (jóindulatú) vagy malign(rossz) . De nem mindig!!
Az "Adenoma" (erről beszél Norka a cikkében) a daganat (tumor) szövettani jellégére utal, éspedig, hogy mirigyhámból kiinduló, de JÓINDULATÚ elváltozás, vagyis daganat. Az adenomát mindig jóindulatúnak tekintjük, mert csupán a mirigyállomány búrjánzásáról van szó. (Persze ez lehet gond, ha az agyban van és nagyra nő, vagy a pasiknál a prosztata-nem tudnak pisilni). És az agyalapi mirigynél is gond, mert termeli a Prolaktint és ezzel meddőséget okoz (de ez általában mikro nagyságú, nem kell műteni, elég a gyógyszer).
Ahogy Rambóka is írta általában, a köztudatban a tumor rosszindulatúnak van kikiálltva, vagy rákot hallanak akkor rosszindulatúnak gondolják. Mert tényleg szinte mindig igy használjuk.
De ha szigorúan ragaszkodunk az orvosi nyelvhez, akkor a tumorban nem értünk csak rosszat.
Vagyis az emberek, ha tumort, daganatot, rákot hallanak, akkor mindig csak a rosszindulatúra gondolnak. Ezért nem "célszerű" ezt használni, mert esetleg félreértik.

Bocs az okoskodásértKép

Szia Fenyőke!!!!

Üdv. közöttünk!
Légyszi meséld el a történeted, ha nem gondKép
Vendég
 


Rambóka!

Engem sem engedett be egész du!!
Ideges is voltam tőle, csak az jött be ami neked is!!

A múltkor, megegyeztünk eü dolgozók- hogy nem csodálkozunk, hogy ennyit perelik a nőgyógyászokat. Mondjuk jelen esetben (Kandi esete) nem a doki volt a hibás!! De attól lehet perelni! Most nem a dokik, vagy eü dolgozók ellen akarok beszélni, de jelen pillanatban Magyarországon, a perelő betegek több, mint 90%a megnyeri az indított perét a dokival, nővérrel, kórházzal szemben. Attól függ kit perel, mert mint írtam, nem mindig a doki a hibás. Sokszor peren kívül egyeznek meg.
Vendég
 


Kavicska:-amikor született Nati,és doki közölte....hogy fej duzzanata van...nem ezt a szót használta,hanem azt,hogy fejtumora van már....na akkor férjem elsápadt!Dokim elmesélte,hogy ez csak egy pillanatnyi állapot meghatározása!-el fog múlni!
.....szóval Én is e.ü.-s vagyok és hirtelen megrémültem!
Vagyis...ez egy latin szó,sok értelű szó!KépKépKép

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandika!!!
Jól beszélsz!

Rejóka!
Amit írtam a szülésről, nem a fájdalommal kapcsolatosan volt a panasz, hanem a bánásmóddal. Előtte, közben és utánna. Aztán, hogy ELVESZIK A BABÁT!!!! Stb. Szóval én már nem is tudom, hol fogok szűlni, úgy megy haza a nő, hogy nem tud szoptatni, stb a legcélszerűbb ebben a városban, de már annyi nem jót hallottam... Teljesen elbizonytalanodtam... Bár még hol állok én a szüléstől??? KépKépKép úgyhogy nem is beszélek az egészrőlKépKép
Vendég
 


KavicskaKép
Nyugika,tudod amit beszéltünk 5 nap az egész túl éljük,reméljük még jó tapasztalatokkal is!!!KépKépKép
Vendég
 



Kavics, hozzám egy ujjal nem nyúltak szülés alatt feleslegesen, nem tágítottak kézzel, nem vizsgálgattak. Mielőtt doki és szülésznő(fogadott mindkettő) csinált volna valamit, elmagyarázták miért jó, és megkérdezték CSINÁLHATJÁK-E!!!pl. ha beöntésre vagy borotválásra azt mondtam volna ne, nem csinálja a szülésznő. De én kértem, és nem bántam meg egyiket sem. Gátmetszés előőt, mielőtt vágtak volna, ott megkérdezte a doki, cél-e hogy elkerüljük, és engedem-e!!!! Ha nem engedem, nem vágnak. Egy dolgot nem bíztak rám, a burokrepesztést, a doki azt mondta, ezt 4 ujjnyi tágulatnál már muszáj, de elmondta, hogy miért!!!
Bocs, hogy ilyen részletesen leírtam, de szerintem ez nem kórház, hanem orvosfüggő dolog!!! Szülés után két óráig együtt voltunk egy szobában hárman, apa baba én. Utána elvitték 6 órára megfigyelni, de megmondom őszintén, jól is esett pihenni, meg hogy tudom, biztonságban van a pici, és ők mindent azonnal észrevesznek, ha baj van.

Jól kell orvost választani!!!Kép

Kép

Kép
rejo
 
 


Köszönöm a kedves fogadtatást!

Aranykavics:
azt hiszem klasszikus eset vagyok, 13 éves korom óta mens.zavarok, két-három hónapos ciklussal, később már az sem, mindig is dundi voltam... 20 éves koromtól (ez kilenc éve volt) kezdtek hormonvizsgálatokat még csak nőgyógyászok, aztán öt évvel ezelőtt feladtam, abbahagytam az endokrinológusozást(Péterfy_KH, Czéh Lídia volt az utolsó). Meguntam már a sok gyógyszert, mert csak akkor jött meg, ha Dianét kaptam, más megoldást nagyon nem tudtak mondani, mert nem voltak borzalmas hormoneredményeim.
Két évig Eutiroxot kaptam, de éppen csak egy negyedet... Aztán - amikor már gyereket is szerettünk volna, nem csak menstruációt, átmentem a Baross utcába egy nagyon kedves nőgyógyászhoz,aki biztatott a Clostilbegittel, de nem is került rá sor, mert a férjemnél a rutinvizsgálat durva eredményt mutatott. A dokink felküldött a meddőségi intézetbe (Urbancsek), és kezdetét vette a kálvária. Nem lehetett egykönnyen stimulálni, a második intézetben (a velem mindig nagyon rendes Dévai) még volt olyan is, hogy kétliternyi hasűri folyadékom lett a hiperstimuláció miatt.
Kimerültem, a petesejtek megtermékenyülésig sem jutottunk el, aztán 8 ilyen stimuláció után feladtam, még elmentem a Forgács Intézetbe, hogy a leleteim alapján tud-e valamit mondani, de azt mondta, nem nagyon...
Itt abbahagytam. Több mint egy éve volt az utolsó lombikos stimulációm, azóta egyszer jött meg.
Kövér vagyok és szőrös. 25 (huszonöt!)kilót híztam a lombik alatt. Brrr. Fogynék, de nem megy le egy kiló sem, nem jön meg... eléggé el vagyok keseredve.

S-norka: a történetemből láthatod, amikor még endokrinológushoz jártam, metforminnak híre-hamva sem volt, inzulinresisztenciáról sem beszéltek nekem. Dévai doki (a lombikos orvosom) nem nagyon ajánlotta, amikor másfél éve rákérdeztem.

Benneteket olvasva erősödött meg bennem a gondolat, hátha mégis van valami megoldás...
Ezért kérlek titetek, meséljetek, ha nem gond, a tapasztalataitokról a metforminról.
Igazából csak angol nyelvű honlapról tájékozódtam, de az mégsem egy orvos...

Kandi72: pesti vagyok, úgyhogy bárhová elmegyek, még a világ végére is, van ötleted?

Nagyon köszönöm előre is a válaszokat, meg a támogató szavakat!
sziasztok, Fenyőke
fenyõke
 
 


Gabika! Kép

Így van, csak pont azóta hallottam a cifra történeteketKépKép Majd a legközelebbi találkán elmesélemKép Ha érdekel.Kép

Most elfogott egy olyan érzés: Bárcsak ott tartanánk már!!! Kép

Addig is sok hasizom gyakorlat, hogy legyen erő kinyomniKépKépKép

Norka!
Tanulj!!!! Kína és India versenyt sz.rjon neked azon a viszgánKép
Vendég
 


KavicskaKép
Ne ijeszgess már!!KépKomoly??Hú, kiváncsi lettem!
Tényleg vmikor talizni kéne,csak mostanába eléggé elvagyok havazva,de azért összehozzuk,oké?

FenyőkeKép
Üdv itt!
Sok hasznos okosságot én nem tudok mondani,de Többiek biztos tudnak bővebbenKépis mondani vmit!
Egy vmi ne mondj le a babóról,ez a gyógyszeres kezelés, eredményes és kiméletesebb is mint a sok stimuláció!Szurkolok neked!Kép
Vendég
 


Szeretnék valamit mondani,mondjuk eltelt már pár nap,de azért nem akarom tovább halasztgatni!
Bocsi a múltkori OFF-ért...inkább nem is ragoznám tovább,csak annyi h tényleg jó csapat van ittKépKépKép
Vendég
 


Szia Fenyőke!

Nagyon sajnálom a veled történteket.Kép
Ezekszerint biztos a PCO és sosem szedted még a Metformint.
Jó helyre kerültél, ebben topikban "lelki támaszt" találsz, én is azóta vagyok nyugodt, amióta megtaláltam a lányokatKép Bár nálunk csak december óta megy a baba programKép Sikertelenül! MÉG!!

Én nem Budapesten lakom és nem tudok doki neveket. De itt van Norka, Rejoka, Kandi (róluk tudom, hogy Bpen laknak), biztosan fognak tudni ajánlani olyan dokit, aki a Metformint felírja.

Kb a következő a sorrend.
Ahogy a Norka cikkében is áll, amit a mai nap feltett, azt olvasd el.

Kell kérni egy beutalót egy 5 pontos cukorterheléses vizsgálatra. Párhuzamosan nézzék az inzulinodat is.
Tehát éhgyomor: vért vesznek cukor és inzulin vizsgálat.
Utánna megiszod az onnan kapott 75 gr cukor oldatot (érdemes citromot vinni, hogy finomabb legyen, mert kiüti az ember lányát) és innen tovább 30, 60, 90, 120 percre ismét megszúrnak és megnézik a cukor és inzulinodat.! Ez a vizsgálat szerintem nálad is bizonyítani fogja az IRt.
És ekkor jön a csodabogyó MetforminKép 1500 mg naponta, ez 3 tablettát jelent, (lehet többet is szedni, akár 3x850 mgot) amit lassan kell felépíteni, mert ez is gyilkos bogyóKép. Rosszullétet okoz, de meg lehet szokni. Ebben a topikban szinte mindenki szedi, a nembabások közül Mindenki! (kiskincs még nemKép)
Ennek a gyógyszernek gondolom már olvastad, nagyon sok jó hatása van.
Fogyaszt, pattanástalanít, a szőröket csökkenti, rendberakja a hormonháztartást, vagyis a PCO alapokát szünteti.

T9öbben szedjük a PreMens tablettát, ezt patikában 2000 ftért meg lehet venni, napi egy szem, ez egy természetes alapanyagú gyógyi, barátcserje kivonatot tartalmaz, szintén jótékony hatással van a hormonokra.

És folsav, napi 5 mg, ez javasolt babásodás előtt.

Még néhány kérdés:
pajzsmirigy elégtelenséged megszűnt már??? Miért nem szeded már az Eutiroxot?
Más hormonoddal van e még gond?? (pl prolaktin, cortizol, tesztoszteron)
Mikor haviztál utoljára?
Nem tudom mennyire voltam érthető és mennyire nem, kérdezz bármit, itt mindig lesz olyan aki válaszol. Kép

Ebben a topikban Norka, Rambóka, Almodo metformin mellett lett babás. DE a családineten van egy PCOs topik, ott szinte mindenki Metforminos babás. De erről már Norka tud igazán beszélni. Kép

UI: Vigyázz a cukorterheléses beutalóval, többnyire ki kell harcolni!!!(beutalót adhat háziorvos, enfdokrinológus, nőgyógyász, háziorvos) Komoly meccs. De szerintem a Bp tudják, hogy hol csinálják ezt meg normálisan.
Vendég
 


Fenyőke, üdv köztünk!

Kitartás, és soha ne add fel, itt van egy-két lány pl. Norka, Kandi, (többieket nem tudom biztosra)akik hosszú-hosszú évekig küzdöttek, sok szörnyűségen átmentek, és BABÁSAK LETTEK!

Egyszer Norka azt mondta, nem ismer olyan PCO-s nőt, aki előbb-utóbb nem lett babás!!! Ez adjon reményt!!Kép

Akkor ezek szerint téged nem műtöttek meg PCO-val? Mit jelent az, hogy nem voltak borzalmas hormoneredményeid?

Én metformin-endokrinológus ügyben nem tudok neked segíteni, hiába vagyok pesti, mert én ezeket a vizsgálatokat nem jártam végig, Diane után lettem babás rögtön. DE, a Szent Imrében úgy hallottam nagyon jó diabetológiai, meg cukros központ működik, ahol el tudod végeztetni ezeket a vizsgálatokat, és felírnak metformint, de én csak ezt a kórházat ismerem, a többiek majd adnak pontosabb infokat!! Itt a topicon olvastam, Kaáliban felírja egy-két doki a metformint, többiek tudnak neveket!!

Fel a fejjel, kitartás!!

Kép

Kép
rejo
 
 


Aranykavics: 5mg folsav/ nap? Most néztem, hogy az Elevitben csak 0,8mg van... akkor nekem ezek szerint amellé még külön folsavat is szednem kéne? Nemááá... ez tök gázKép
csakegysokadnick
 
 


Fenyőke!

Üdv a Brancsban!

Azthiszem éppen ideje volt h. eljuss közénk!
Olvasd el a Norka f. cikkeket!
A PCO-sokra éppen ez a jellemző h. nehezen stimulálhatók ill. hiperstimura hajlamosak!
A metformin viszont segíthet!!!!!!!!
De mindenképpen előtte vizsgáltasd ki h. egyéb probléma nem kavar-e bele a babaprojektbe( fennáll-e még a pajzsmirigyproblémád, nincs-e prolaktinzavar, kortizoleltérés stb.) !!!!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka!!
Egy kismami ilyenkor még fennt van? ejnye bejnye!
Rejóka ez rád is érvényes!

Túl sokat pihentünkKépKépKép Mi sem alszunk még. Megpróbáltam a gépet visszafoglalni a páromtólKép

Cs.. Nicki! Nem kötelező a folsav, de nem árt, sőt használ. Jót tesz a baba idegrendszer fejlődésének.
A Kaáli honlapon is írjaKép
De nem kötelezőKép

Jóccakát mindenkinek!!!

Kavics
(64 cn.)
Vendég
 


Ma csuda sz.r kedvem vanKép,úgyhogy pár szó,és megyek olvasó módba,onnan meg UH-ra.
Tegnap a gyerek 23-ig ébren volt.Közben összevesztünk apával is,így sex 0.Ma ügyel,így sex 0.KépHát semmi értelme tüszőnézés,meg closty,mert akció nélkül max a szentlélek szállhat meg.
Aztán tegnap voltam a szemöldöktetkómat korrigáltatni,hát éjszaka a gyerek egy darabot lecsípett a még pörkös részből.KépAzt hiszem ott egy fehér folt lesz,most meg szép piros.
Következtetés,amit levontam:Akinek kis gyereke van,üljön a seggén,és hagyjon fel minden reménnyel,akár babáról,akár kozmetikusról van szó .

KépKép

KépKép
okr
 
 


Sziasztok, egy újabb infó.

Rambóka, Kavicska, hátha ez nektek mond valamit (én se találkoztam még ilyen összefüggésben a nevekkel): Baranyi Éva diabos (Szabolcs utcai klinika) és Winkler (Gábor?) (János kórház) együtt dolgoznak és kutatnak PCOS-inzulin-metformin témában.

Csak sajnos az a baj, hogy Baranyi tényleg jó szakmailag, de nehéz hozzá bejutni (2-3 hónap előjegyzés), míg Winklerhez nem, de az ő gyakorlati hozzáállásáról eddig ellentétes infóim vannak.
Ezt csak infóként mondom tehát, hogy háziorvos által felírt beutalóval nemcsak a Szent István Kh II.sz. belgyógyászatát lehet felkeresni inzulinmérésre és azt követően konzultációra (ott 2 orvosról is pozitív visszajelzést hallok már, ismerik az összefüggéseket), hanem meg lehet próbálni a János kórház belgyógyászatát(?) is, de kifejezetten Winkler doktor urat.

Az a baj, hogy még nem gyűlt össze elég tapasztalat, a lányok sok helyen most tapossák ki az utat. Kép

Norka (26+6)
s_norka
 
 


Kriszta, ne legyen rossz kedved. Fiúcskát úgyis a tüszőrepedés napján vagy az azt követő fél napban lehet összehozni, addig még van egy kis idő, nem? Kép
s_norka
 
 


Aranykavics: én azon lepődtem meg, hogy az Elevit nem elég... pedig az ember pont azért szedi, mert az úgy van kitalálva, hogy pont jó legyen az összetétele... (+ utánaolvastam tegnap a neten és ott előtte 0,4mg-ot, közben pedig 0,6mg-ot ajánlanak a folsavból...) Na erre fel kérdeztem, hogy akkor az Elevit mellé még külön is kéne folsavat szedni? (mert akkor mi értelme az Elevitnek?)
csakegysokadnick
 
 


Norka
Holnap késő este viszont már lecsúszunk a dologrólKép
A kedvemből itélve ma van p.é.,mert olyankor tiszta ideg,és depi vagyok mindig!Legszívesebben elbújnék a földalá!

Elnézést,hogy nem írok senkinek,ilyenkor önző is vagyok!Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Kriszta, én néha reggel szoktam megerőszakolni a férjurat (illetve szoktam volt...), amikor még magához sem tért. Holnap reggel mondjuk?? Kép Naaaa....!! Pont időben lesztek egy kisfiúhoz!
s_norka
 
 


Norka
Ma ügyel,ami azt jelenti ma reggel elment dolgozni,és holnap 16 óra körül jön hazaKép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Okr: és ha belógnál hozzá munkaidőben és elcipelnéd egy kihalt helyre ebédidőben?Kép
csakegysokadnick
 
 


Csakegy
Először a folsav:Azt írtad az Elevitben 0,8 mg van.Akkor pont jó,nem?(ha 0,6-0,4 mg az ajánlott,az pont belefér)

Munkaidőben:olyan,hogy ebédidő,nincs,csak az a fél óra max,míg lemegy az ebédlőbe,persze már ha jut rá ideje.Kép
A gyereket meg amúgy nem is tudnám hová tenni!Kép

Na szóval,még az UH mérvadó lesz,ha az repit mond,akkor ez a hónap esélytelen.A jó benne,hogy legalább rövid lesz a ciklus,egy 13-14. napi p.é.-vel.
Lehet,hogy köv.ciklusban inkább inszemet kéne kérni?Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Csakegy:
Ja,és az időbeosztása:du fél 4-ig SZTK,ill. controllos betegek,aztán sürgősségi ügyelet,majd reggel 8-tól Műtő egész műszak végéig.

KépKép

KépKép
okr
 
 


Okr: de ha rövid a ciklus, akkor nem olyan gáz, ha elúszik... én azért parázok végig, mert az én 70 napos ciklusaimnál ha az ember elbukja azt a napot, akkor az tényleg szívás... (56. nap...)

Egyébként meg jól kiosztott a kinez, hogy no para, még csak 30 vagyok, van még vagy 10 évem...
csakegysokadnick
 
 


Okr: de tényleg... hogy bírja??? Az enyim férj asszem hamar kidőlne ettől... (meg eleve... ha reggel műtő akkor ott hogy tud maximumot produkálni?)Kép
csakegysokadnick
 
 


Sziasztok!

Úgy döntöttem h. kihagyom ezt a mai napot. Reggel óta hányingerem van és fáj a fejem.
Mondtak vmi durvább frontot?
Délután viszont megyek ruhapróbára, úgyhogy addigra össze kell vakarnom magamat!
Lehet h. ez nem is terhességi hányinger hanem epeprobléma? Csak azért gondolom mert puffadással jár, meg általános rossz közérzettel.
Annyira fel vagyok fúvódva h. az esküvői ruhámat egyből be fogják tudni lőni a majdani 5 hónapos méretemre! Kép
Mégiscsak fehér bálna!!! Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Csakegy
Bírja!Kép
Ráadásul kétnaponta ez van,már egy hete.Sztem megszokja!Kép
A rövid ciklus az általad írottak miatt jó,örülök is neki!Kép

Rambóka
Lehet,hogy begyulladt az epehólyagod?Nekem szokott!egy hét diéta....,de sztem nálad biztosan a terhesség okozza.A puffadás is babás tünet!Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: