Új privát üzeneted érkezett!

Szilvi
na látod, ezt én is kérdezhetném TőledKép
Mert mi "úgy álltunk neki" hogy lány legyen, de.....nem úgy sikerültKép
Kinn is múlik ez?? a pasikon???Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
Tm
 
 


Mucus!
minden a pasikon múlik, de ha kritizálni mered őket . . . !!!! Kép Kép Kép
szilvamag
 
 


Na mi már sosem fogunk meggyógyulni!!!! KépKépKép
Tegnapra Sebinek hőemelkedése lett (nem tett neki jót, hogy náthásan-köhögősen fel-alá rángattuk a városban orvostól-orvosig a héten), így egyre taknyosabb és egyre csúnyábban köhög. Dokinéni volt, szerencsére még mindig nem kell antibiotikum.
A keze viszont ragyogó, remélem í]y is marad, már kötözni se kell, csak 1-2 pici bibi van még, azt krémezgetem, ne repedjen ki.
Én még mindig alig látok a náthától, de már kezdem megszokni.
Viszont Zs. megint zombin jött haza, és estére 38 fokos láza lett (hát persze, nem feküdte ki az előzőt, hanem elment dolgozni a doki tiltása ellenére, szóval nem csoda...).
Mi lesz már velünk?!

Ilba
Nagyon nagyfiú már Beni! Kép
Aztán ha kikavarodtunk minden sz@rból, akkor tényleg mehetünk sétálni!

Nikcsi
SZEGÉNY GINUS! Kép Remélem gyorsan meggyógyul!
Korit kötözni kell?! Miért?
Beutaló: rajta volt, hogy a HP-nak van címezve, rákérdeztek a Madarászban, akkor miért hozzájuk, elmeséltük, és nem volt semmi gond. Aztán már adott dokinénihez mentünk vissza, akkor már nem is volt kérdés.
Zsombornak jutott eszébe, egyszer az öccsét vitték oda.
Kekszes tanulság: teljes mértékben egyetértek, hülye voltam, bocsánat!
Bioptron: speckó lámpa, ami esetleg segíthetne Sebi kiütéseit gyógyítani.

Mucus
Gratula a kislegényhez! Kép
A lámpát mire-hogyan használtátok? Miért nem vált be?
Most azt a legkisebbet lehet, hogy tudok szerezni használtan.

Viki
Villanyszerelő lesz Olivérből?! Kép

Szilvi
Köszi a képet, nagyon aranyosak a lányok!!! Kép
A tücsökzenét majd megkérdezzük, ha nem felejtem el!

Kép
Kép
Kép
cas
 
 

 
 

Cas
kösziKép
Ha tudsz szerezni használtan az jó! Sőt, ha előtte van rá lehetőséged kipróbálni, hogy használ e az még jobb lenne.
Mi is egy bőrbetegség kezelésére vettük, de mint írtam is nem nagyon használt. Igaz nem allergikus eredetű, hanem bőrgyógyászatilag kicsit komolyabb betegségre. A kezelés mennyisége és ideje is függ a betegségtől. A lámpa két percenként sípol, ezt kell figyelembe venni. A súlyosággtól függően 2-3 szor 2 percet kell egy területen lámpázni. És azt addig amíg nem javul.
Remélem Nektek bevállik, sokkal könnyebb lenne Sebit kezelni. Szegénynek az a kötözős-kenős macera biztos nagy nyűg.
Talán a piciknél hatékonyabbak ezek a kezelések, mert az Õ bőrük még "tiszta" és mentes mindenféle más gyógyszeres kencéktől.

És most már feküdjétek ki ezt a fránya betegséget. Jön a tavasz, ilyenkor már nem szabad bent betegeskedni!
Talán ez volt a szezonban az utolsó Neketek isKép

Szilvi
Hát ha így van, akkor nem tudok használható tippet adni a kispasi "gyártáshoz" Sőt! ezek után még véletlenül sem vágnék bele egy 3.-baKép
Kritizálni?????
Nem is merném Õket! Elnyomásban vagyokKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
Tm
 
 


Ha minden jól megy, akkor hamarosan megszületik Cory babája!
Hajnal óta vajúdik, és mostmár közel vannak a célhoz!
Drukkoljatok!
Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Nikcsi
Biztos hamar meggyógyul Gina és fürgébb lesz, mint régen. Nem baj, hogy "csak" 15%-kal tudtad olcsóbban megvenni a cuccokat.
Én nem kaptam 21%-is bónt, pedig ha jól emlékszem Sára is 2005-ben született. Lehet, hogy be kellett volna diktálnom a lakcímváltozást . . . Kép

Mucus
Ti lesztek a 3+1?? 3+2 az az igazi Kép

Cory
Hajrá-hajrá!!!!

Szilvi
Így könnyű a 3. gyereken gondolkodni, hogy Kinga leveszi a válladról a gyereknevelés terheit.
hmmc
 
 


1 lépés, 2, 3, 4 és négykézláb! Így sokkal gyorsabb Kép
Kép

A gondolkodó Kép
Mit is kellene csinálnom? Mit is lehetne szétszedni?
Kép
Kép
hmmc
 
 


Móni!
nincs is Kingára (sokszor) panaszom Kép

Sára hogy megnyúlt!?
elmúltak a fog-gondok?
szilvamag
 
 


Megszületett Cory kislánya, Alíz, 3200 g, 55 cm! Kép
14 órányi vajúdás után... huh...

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Hát tényleg...huh!!!!
Főleg 3. szülésként...

De a lényeg, hogy jól vannak, gratulálok nekik és sok boldogságotKép

Ha név nélkül tette volna fel valaki a képeket, meg nem mondtam volna, hogy Sára!
Nagyon sokat változott és nagyot is nőttKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
Tm
 
 


Szilvi
Biztos, hogy nyúlt és fogyott is, mert az itthoni mérleg szerint az előző 2 hónapban nem hízott semmi, pedig eszik rendesen, leszámítva azt a 2-3 napot, amikor elkaptuk a hányós-hasmenős vírust. Most éppen palacsintát gyúr befelé.

Nikcsi
Elmúltak a gyógyszer kiütések. Az Augmentin-ra allergiás.

Mucus
Azért akkorát nem nőtt. Tegnap megpróbáltam lemérni és kb. 70 cm. De 17-én már 1 éves lesz, pedig még csak most született.

Cory
Gratula a babához és a 14 órához!!!
hmmc
 
 


Szilvi
Ja! Lemaradt!
Kopp-kopp mostmár csak növöget magának az az 1 bizonyos. A többinek még se híre, se hamva.
hmmc
 
 


Kicsit Off, bocs:

Cas, és mást nem tudsz Coryról? (miért lett ennyire hosszú a vajúdás? hiszen 3 percesekkel indultak el otthonról..) És jól vannak?

Verus

uff

Kép
verus
 
 


Cory!

Itt is gratulálok és nagyon jó egészséget kívánok!Kép
Kika
kika
 
 


Cory!
gratulálok!
Kép
szilvamag
 
 


Verus
Jól vannak, de Cory nagyon kidőlt a végére, mert előző éjjel már nem aludt semmit. így kénytelen volt beadni a picit éjszakára, pedig nagyon nem akarta.
De ma reggel már jókedvű volt, és Alíz is ott kiabált a telefonba! Kép
A vajúdás azért lett ilyen hosszú, mert vhogy nem akartak rendszeresedni a fájásai, azt mondta, ha "nem figyelt oda", akkor simán kimaradt egy fájás. Ráadásul nem is tágult (2-3 ujjnyinál stagnált) sokáig. Szóval szenvedett a fájásoktól, és ráadásul nem is haladtak előre a dolgok.
De végül nagyon szépen sikerült a szülés, a leányzó is ügyes volt, meg Cory is, tökéletes lett a gátvédelem, mindketten jól vannak.
Ha minden jól megy, holnap már haza is akarnak menni.
Utólag azt mondta, talán azért húzódtak el ennyire a dolgok, mert lehet, hogy "nem akarta elengedni" ezt a picit, hiszen jó eséllyel ez volt az utsó terhessége...

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas, nagyon köszi! REméltem, hogy jó lett a vége, és nem kellett egyéb eszközt bevetni. Cs.-nak is csak épp egy képre volt már ereje este, semmi egyebet nem írt ő sem.
Stramm csaj ez a Cory, hogy már holnap haza akar jönni.KépKép

V.

Kép
verus
 
 


Verus
Stramm!
Persze az is igaz, hogy neki kutya baja, remélhetőleg a picivel is minden oké, akkor meg minek dekkoljanak bent? Otthon azért mégiscsak OTTHON van az ember.

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!

Enikő beindult. Tegnap 1/3 banánnal indított délben. Este lecsapott -tényleg mint egy sasmadár- egy szelet paradicsomra és csak a héjja maradt. Ma egy kisebb banánt tüntetett el nagy lelkesedéssel.

Cas!
mész valamikor a biopiacra?
szilvamag
 
 


Szilvi
Mennék én minden szombaton hetek óta, de nem keveredünk ki ebből a sok szarból! Már megint begyulladt a mandulám, kimenekülök a világból! KépKépKép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok,

Corynak sok boldogságot a kicsi lányhoz (is)!

Aranyhold,
www.happyhouse.hu
Keve u. 29 - asszem.

Hmmc,
visszamész dolgozni? Mi lesz Sárával? És visszajársz ide a III.ker-be?

Mucus,
gratula! Nem baj ha sok a pasi körülötted, majd a tenyerükön hordanak!

Nikcsi,
te is visszamész dolgozni?
Ha önkormányzati bölcsibe adjátok Korit, akkor ott nincs annyi különbség a bölcsik között. Mármint úgy értem, hogy a nyitva tartás, a kaja egyforma. Azt tudom tanácsolni, hogy ebben az esetben csak az számít, hogy milyen a "bölcsinéni". Szimpi vagy nem.

Hát csak én maradok itthon egyedül? Mindenki dolgozni fog? Akkor csak én fogok tovább szu˝külni...

Egyébként Teus nagyon beindult. Négykézlábazik, felül egyedül, van 4 foga. Tudom ez 10 hósan nem nagy szám, fôleg a ti babáitokhoz képest, de nekünk sokat jelent.

Laga
laga
 
 


Laga
Nem nagy szám? 4 fog????!!! Mikor lesz Sárának 4 foga?
Még fogalmam sincs, hogy mikor megyek vissza dolgozni, szerintem a közeljövőben biztos, hogy nem. Dorinával is itthon maradtam 3 évig és nem bántam. Az igaz, hogy néha-néha bevállaltam 1-1 munkát, de azért inkább otthon voltam vele. Szerintem ez is hozzájárult az eszéhez, mert mi mentünk mindenhova, ahova lehetett adott korban (múzeum, állatkert, vadaspark, strand), nem győztem kielégíteni a kivácsniságát, ez bölcsiben vagy oviban nem is ment volna. Utálta is az ovit, csak nagycsoportba volt hajlandó jártni, oda is csak délig. Az oviban azt mondták, hogy 4 évesen iskolaérett, ezért nem tud ott mit csinálni.

Szilvi
Enikőnek gyorsítót adtatok, vagy te szedtél a terhesség alatt? Kép
Hol van ez a biopiac?
hmmc
 
 


Laga
Én sem tervezem Sebi 3 éves kora előtt visszamenni dolgozni. Sőt, az étkeztetése miatt lehet, hogy nem is tudnék.
Meg egyelőre nincs is hova...

Hmmc
Érdekes dolog ez a "zseninevelés"...
Jártam a Mérőhöz egy pedagógia előadásra, és ő mondta, hogy anno fogadott a Polgár lányok apukájával (aki ugye elhatározta, hogy zsenit farag a lányaiból, mert úgy gondolta, hogy az csak nevelés kérdése), hogy nem fog sikerülni, mert ő meg pszichológusként-matematikusként úgy gondolja, hogy ehhez azért adottságok is kellenek.
És lőn, a 3 lányból mind nagyon sikeres sakkozó lett, de igazából Judit az egyetlen, aki tényleg sakkzseninek nevezhető.
Szóval valszeg az ingergazdag környezet sokat jelent, de Dorinának az adottságai is megvoltak ahhoz, tényleg ennyire kis géniusz legyen!

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Laga
én aug-tól ráhúzok még 3 évet, mire letelik addiga 6,5 éve vagyok itthon. Ez elég beszűkülős nem, ???Kép Kép

Teusnak gratulálok, és hajrá! Lehet, hogy rá kap az "ízére" és roham léptekkel fog tovább haladni a mozgásbanKép

Tényleg hol van biopiac?
Bár az nekem biztos messze lenne...Kép

A védőnő még korábban adott egy címet, szintén biopiac csak ez Gödöllőn van. A hátránya, hogy asszem min. 5 ezerért kell vásárolni. De lehet, hogy most utánna nézek, hogy működik e, mert esszük mi is ezt sok zöldséget amiről azt sem tudja az ember, hogy miből és honnan van. És most így a terhesség kapcsán is félelmeim vannak velük szemben.
De pl. a biopiacon ilyenkor is van paradicsom, paprika stb???

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
Tm
 
 


Mucus
Erősen kétlem, hogy lenne paprika-paradicsom, végülis egyáltalán nem normális, hogy ezek márciusban teremjenek... Bár üvegházban/fólia alatt?
Én ezeket a biopiacokat találtam a neten:

Biopiac neve: Biopiac a Nagycsarnokban
Címe: Budapest, Fővám tér, Piaccsarnok
Nyitva tartás: Szerdánként 7-13 óra között
Információ: Gergics Antal termelő, 2316 Tököl, Pozsonyi út 46., tel.: 24/489-138,
fax: 06-24-514-380

Biopiac neve: Biopiac az Albertfalvai piac területén
Címe: Bp. XI. ker. Fehérvári u. 213.
Nyitva tartás: Szerda, szombat
Információ: A piac megközelíthető gépkocsival
a Fehérvári úton a Savoya Park irányába haladva, tömegközlekedési eszközökkel pedig,
a 47,18,118,41-es villamosokkal valamint a 14,114,7A jelzésű autóbuszokkal.
További információ: 06205848787, pepozsuzsanna@biodinamik

Biopiac neve: MOM Ökopiac (MOM Művelődési Ház udvara)
Címe: 1124 Budapest, Csörsz u. 18.
Nyitva tartás: Szombatonként 6.30-12 óra között
(néha 13.00, az érdeklődéstől függően)
Információ: Miklay Gábor, piacszervező.
Telefon: (30) 678 3772. Biokultúra Egyesület (www.biokultura.hu)

Biopiac neve: Újpesti Biopiac és Biobolt (Zöldsziget Ökopiac és Biobolt)
Címe: Budapest, IV. Baross u. 105-107.
Nyitva tartás: Szombatonként 7-13 óra között
Információ: Szabadi Gabi piacszervező
Telefon: (06-20) 379-7135
E-mail: gszabadi@hotmail.com
www.biopiac.info

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Mucus
Gödöllőn?? Az nekünk teljesen jó lenne.

Cas
Ahol laktunk a szomszédunkban volt egy fiatal házaspár (anya-orvos, apa-mérnök) 6 hónaposan beadták szerencsétlen gyereket a bölcsibe. A gyerek már 3 éves volt, de még nem beszélt és pelenkázni kellett. Ezzel akarta felhívni magára a figyelmet.
Nekem az ovival kapcsolatosan választási lehetőségem nem volt, ha nem akartam a gyerek idegrendszerét tönkre tenni. Az orvosunk szerint idegi alapon ment a hasa és képes volt egyik pillanatról a másikra elhányni magát. Sajnos ezt nem tudtam nézni. Nem akarom fényezni Dorinát, de egy "zsenivel" sokkal nehezebb az élet, mint egy normál adottságú gyerekkel. Ha nem segítessz neki felszínre hozni, hogy miben is zseni, akkor képesek visszasüllyedni iszonyatosan mélyre és a mai magyar iskolarendszer még mélyebbre löki őket, és onnan visszamászni . . .
Sajnos nekik az élet dolgait sokkal nehezebb megtanulni, mint a reál vagy humán tudásanyagot. Látom ezt Dorinán is, sokat kell neki segíteni, hogy hogyan boldogulhat könnyebben. Eddig nagyon nehezen barátkozott vele egykorú gyerekekkel, de mostmár sikerül. Okosan kell tudnia azt kezelni, hogy őt küldik versenyekre, hiányozhat, megdicsérik, nem őt szólítják fel, ha jelentkezik, stb. Ez elég kemény munka volt, mire ezt befordulás nélkül fel tudtuk dolgozni. Szóval nem könnyű, de megéri.
hmmc
 
 


Móni
megtaláltam ÕketKép
Konkrétan ez egy online biopiac, vagy is rendelni kell és az általuk megadott átvevő helyek valamelyikére szállítják a cuccot, onnan kell elhozni. (van sok minden más bio is) Gödöllőn két ilyen hely van.

Viszont a III. ker-ben is van egy átvevő hely, akit esetleg érdekel nézze meg:
www.nyitottkert.hu az online-rendelés alatt vannak az infók meg a termékek

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
Tm
 
 


Cory
Gratulálok! Kép Aztán szeretnék képeket is látni!
nikcsi
 
 


Saci és többiek,
megnéztem a fenti oldalt és annyira nem vészesek az árak, viszont van min. érték a rendeléskor. Van valakinek kedve összefogni velem?
szilvamag
 
 


Cory
Gratulálok Alizhoz.

Nikcsi
Fanni mégsem hányos beteg, csak túl ette magát.

Cas
Mi is kaptunk Anyóstól bioptron lámpát, most azzal kezeljük az arcát, nem tudom, hogy az használ-e, vagy a kenegetés.
Jobbulást.

Laga
jártok már Teussal tornára?

Szilvi
Tücsökzene még ha jól emlékszem 2 alkalom van ebből a kurzusból. (kiv. márc.15.)
boglarka
 
 


Sziasztok!
Myra kérte, hogy tegyem közzé:
"a hétvégén, vagy a jövő hét elején megyek a 21%-ot beváltani. Küldjétek el sms-ben kinek mi kell"
szilvamag
 
 


Elszállt a hozzászólásom... Kép Na mégegyszer:

Szilvi
Én szívesen beszállnék! Nekem sokféléből kéne kevés (Sebinyi adagok). Te tudod, milyen az a mángold?
Tényleg, és mi van a mosódiósokkal?

Boglárka
Mi baja Fanni arcának?! (Még a tücsökzenén nem láttam semmit...)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas!
hűűű, azt teljesen elfelejtettem Kép
holnap megrendelem, jó?
mángold, olyan mint a spenót
szilvamag
 
 


Sziasztok!

Nikcsi,
jól van Gina?
És Kori? Miért kell a cicijét kötözni?

Mucus,
Gratulálok a kisfiúhoz! Kép Nagyon jó dolgod lesz otthon!

Viki,
Nagyon helyesek a gyerekek! Kép

Szilvi,
Micsoda jó testvérek! Kép Mikor kezdtél Enikővel kóstoltatni valami mást?

Cas,
szegény Ti!!! Kép Gyógyulgassatok!!!

Hmmc,
De jól elkaptátok az első képen a pillanatot! Kép

Cory,
Gratulálok a gyönyörű kislányhoz!!! Kép

A tavasziaknál van fönt kép a piciről. KépKépKép

Na, mi is megjártuk a Heim Pált. Kép Beni szeme nagyon csúnya lett a hétvégére, muszáj volt elmenni. Felhívtam őket, hogy időpontot kérjek, mondták, hogy nem kell, ilyen pici gyerekkel nem váratnak. Hát ez így is volt, csak éppen a papírt 35 percig nem vette el tőlem senki, pedig én már dugdostam ott mindenki kezébe. A művelet fél percig sem tartott, el volt tényleg dugulva a könnycsatornája, reméljük rendbe jön a kis szeme.
Aztán sajnos a dokinénihez is le kellett menni, Beni pisijében van valami rózsaszínes péntek óta. Õ semmit nem talált, viszont a vizelet „zsúfolva baktériummal”. Most vagy összeszedett valamit (ekkora gyerek hol, hogyan???), vagy amikor a zacsiról szedtem le a kaksit, lehet, hogy belement? Gondolom meg kell ismételni.
Csütörtökön meg elvileg szuri. Ez egy ilyen orvosos hét lesz.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba!
kb egy hete kezdtem, már nem lehet enni előtte, mert mindent!!! meg akar kóstolni. A nővére is ilyen volt Kép

lehet így oltatni Benit, hogy nem tiszta a vizeletlelete?
a szeme rendben van már?

Cas!
hogy van a torkod?

mikor bulizunk?
szilvamag
 
 


Hmmc!
(bocs lemaradt) milyen gyorsítót???
ha én kapcsolhatnám a sebességet, visszaváltanék Kép
a múlt héten mérlegeltük, 5,5 hónaposan 8,25Kg
ma csak egy körte tűnt el a feneketlen gyomrában és majdnem a sütim is, de gyorsabb voltam Kép
szilvamag
 
 


Ilba
Nem mi kaptuk el, hanem ilyen lassan exponál a digitális fényképező. Én a lépést szerettem volna lefényképezni, nem a befejezést Kép

Szilvi
Nem tudom, hogy milyen gyorsítót, de valami nagyon jó minőségűt Kép
Sára ma reggel császárszalonnát evett. Addig üvöltött, amíg muszáj voltam levágni neki egy csíkot. Megette Kép
A paradicsom és a banán az hipp-hopp lecsúszik a torkán.
Enikő súlyából kiindulva szegény gyerek éheztetve van. Ridegtartás? Kép

Boglarka
Fanni túl ette magát??? Pedig ő nagyon keveset szokott enni. Lehet, hogy megjött az étvágya.

Cas
Lámpa? Sebi kezei?
hmmc
 
 


Szilvi,
nem tudom kaphat-e, majd dokinéni megmondja. Szerintem tuti úgyis újra kell csináltatni a vizeletet.
A szeme viszont úgy rendbejött, hogy senki nem hinné el nekem, hogy reggel percekig csak mostam ki a gennyből, hogy egyáltalán ki tudja nyitni. Semmi nem látszik már rajta. Kép

Hmmc,
Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Cas
Fanni szája szélén hámlott a bőr, mintha kikezdte, kicsípte volna valami kaja és egyre nagyobb hámlás lett, ami most a szemöldökén is kezd lenni. Kisebb nagyobb hévvel lámpázzuk, kenem az A vitaminos olajjal -saját ötletből, szóval nem biztos, hogy jó rá-, de most már úgy tűnik , hogy elmúlik.

Hmmc
Fanninál a befogadó képesség maximum 190 g. Egyik reggel is többet szopizott és a többit kihányta, ahogy felült. De igazából maradt a 100-130g az adagja.
boglarka
 
 


Hát már Enikő is változatosabban étkezik, mint Sebi... Kép
Na az se semmi, az új tápszerek közül akár csak egyet is beszerezni! Még a nagykerben sincsenek... Kép

Ilba
Szegény Beni! Remélem mostmár nem kell többet ilyen tortúrát kiállnia!

Szilvi
Torkom randa, eszem a maradék antibiotikumot hátha. Sebi taknyos és csúnyán köhög, ki se merem vinni ebben a szar időben.
Ha kibírjátok addig, akkor jövő keddre tudom vállalni legkorábban a talit!

Hmmc
A lámpás csajt még nem hívtam, még így is húzós az ára, úgyhogy ebben a hónapban tuti nem futja rá.
Sebi keze gyönyörű, már csak a bőr egyenetlenségeiből látszik, hogy volt valami.
A háta-válla is tűrhető, most meg az arca nem tetszik.
Ennek sose lesz már vége... Kép

Boglárka
Remélem hamar rendbejön Fanni. Azért szerintem vidd le nyugodtan a dokihoz, ha nem javul jelentősen, a doki tud felírni neki speckó krémet, amitől gyorsabban gyógyul...
(Nehogy nektek is felülfertőződjön. Mondjuk a szájával-szemöldökével nem törli fel a padlót - nem úgy mint Sebi a kezével... Kép)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Na azért szokott az én fiam hanyatt is aludni... Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Ilba
Sétáltatok ma a Zápor u-n délután? Asszem messziről láttunk benneteket, csak rohantunk az abc-be...

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Keressük az Év Bábáját
Nemzetközi Bábanap Magyarországon - 2006. május 5. Margitsziget

A nemzetközi bábanapokhoz kapcsolódva Szövetségünk a Margitszigeten Bábanapot szervez, amelyre ezúton is szeretettel meghívunk minden kismamát, bábát, szülésznőt, és érdeklődőt.

Célunk a bábák ismertségének és elismertségének növelése, és a kismamákkal való közvetlen kapcsolat-felvételi lehetőség kiépítése. A szülés-születés téma holisztikus megközelítésének szellemében, minden kapcsolódó és peremterület ill. szakma képviselőit várjuk a téma - családok, érdeklődők és kismamák felé történő - komplex bemutatásának céljából. Bábás, szoptatási tanácsadós, védőnői, doula, kismama, homeopátiás, aromaterápiás, őssejt kutató… sátrak állítását tervezzük. Az Országos Bábaszövetség a szakmánk társadalmi értékét hangsúlyozandó Bábadíjat alapít, amelyet első ízben ezen a napon ad majd át annak a bábának, akit a kismamák és a kollégák ajánlása alapján a Bábaszövetség elnöksége kiválaszt.

A Bábadíjhoz történő ajánlásokat címeinkre: (Rákóczi Ágnes: endomed@t-online.hu 1038 Bp, Ráby Mátyás utca 28/b.)


Keressük azt a szülésznőt, aki munkájával, gondozásával, szüléskísérésével segítséget nyújtott a születő családnak, empátiájával segítette az anyát és újszülöttjét a Nagy Úton.

Szülésznő neve

Kórház neve:

Kismama és babája neve:

Indoklás röviden:

Az adatokat bizalmasan kezeljük és senkinek nem adjuk át.
nováky_rita
 
 


Cas,
igen. Én nem láttalak Benneteket. Kép Kár.
És egy olyan barátnőmmel voltam, aki ismer Téged az Árpádból, évfolyamodba járt. Pont meséltem neki Rólatok. Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Cas!
jövő kedd??? hisz az már majdnem itt is van!
én benne vagyok!!!! Kép
szilvamag
 
 


Oké! Akkor:
JÖVÖ KEDDEN (03.21.) TALI NÁLUNK!
(Aki nem talál ide, az dobjon egy mailt a calliope@index.hu -ra, és írok részleteket.)
Palacsinta-parti jó lesz, vagy unjátok már? Kép
Ja, és ha kitart végre a jóidő, és felszárad az udvar, akkor oda is lemehetünk majd a kölkökkel játszani-hintázni (most még nyakig ér a sár...)!

Ilba
Jó messzire voltunk előttetek, a Zápor-Kiscelli sarkán.
Ki a barátnőd? Az évfolyamomra még nagyjából emlékszem! Kép
Tényleg, nem voltatok öregdiák-talin! Mi benéztünk, vicces volt, hogy mostmár tényleg az egész épület az Árpádé. No meg Sebivel is eldicsekedtünk 1-2 volt tanárunknak... Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas
Mi a különbség az infra és ez a másik lámpa között?
Tegnapig kellett végre kötözni Korit! A cicijére kellett kenni körömvirágot, hideg borogatás és ezt kötöttük át fáslival. Ma voltunk a dokinál és végre két hónap után minden rendben!!!!

Viki
Még hogy csak a Te gyerekeid nőnek? Most született Kori, ma meg már rohangál. Nagyon hihetetlen!
Tegnap életemben először visszaéltem a gyerekemmel, vagyis elkerültem a földhivatalba a 3-4 órás sorban állást térképmásolatért. Papírt kitöltöttem, kértem soron kívüli kikérést (ne kelljen egy hét múlva újra visszamenni), vezető nő simán megadta és javasolta, hogy menjek előre a gyerekkel. Ezt is tettem, de teljesen rendes férfiakkal volt dolgom szó nélkül maguk elé engedtek a pénztárnál (pedig már órák óta álltak ott), a lényeg, hogy fél óra alatt a kezembe volt a kívánt papír!

Mucus és Szilvi
Az arányokat egy cserével rendbe tehetitek Kép Kép

Hmmc
Valószínű, hogy a címváltozás időszerű lenne! Ha megyek beváltani a 21%(!), akkor megint kell pelus? De úgy is közzé fogom megint tenni márc. 23-ig.
Ginus jobban van, bár nagyon szívesen van itt bent. Csak vacsi időre van kint, és ha elmegyünk valahova, mint ma pl. kórház. És számomra annyira meglepő, hogy ő egy kerti kutya és még soha nem csinált ide be. Viszont a diókat tudja lopkodni!
Te mondod Szilvinek, hogy Kinga mennyit segít? Szerintem Dorina is nagyon jó bébisitter!
NAGYON JÓK A PILLANATKÉPEK!
Holnap utáni beszámoló már nyilvános lesz?

Cory
Otthon vagytok már?

Laga
Csak jövőre megyek vissza dolgozni, amúgy ti vagytok többségben. Mármint azok akik nem dolgoznak, ha jól tudom okt. körül fog Lívi visszamenni, én meg febr. A többiek maradnak otthon. Egy évvel ezelőtt el sem tudtam képzelni, hogy ennyit itthon legyek a gyerekkel. Most pedig azt nem tudom elképzelni, hogy dolgozzak és Kori nélkül legyek.
Teusnál ez a mozgás minek köszönhető, neurológus tanácsainak, vagy ez így természetes jött nála?

Ezek lemaradásból, de most nincs időm olvasni, mert Kori felébredt, úgyhogy megyek is, sajnos Kép
nikcsi
 
 


Sziasztok!

Köszönök mindent Kép Hétfőn délután 2-kor már itthon voltunk Kép Azóta minden kerek Kép
Szülés hosszú volt, és fárasztó, de békénhagytak, gátvédelem volt meg minden Kép Szóval utólag lényegesen jobb, mint a Baluval vagy Zsomával elkövetett jóval gyorsabb szüléseim után.
Képek: innentől: http://babanet.hu/album/main.php?album=8076&page=1&image=202845
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Nikcsi
Az infralámpa alapvetően csak melegít, ha jól tudom.
Ez meg speckó fényt bocsájt ki, de még nem volt időm rendesen elolvasni, hogyan is működik...

Lányok
Pénteken reggel megyek beváltani a 21%-os bónomat. írjatok mailt, kinek mi kell!

Cory
Jaj, de pincuri!!! Kép
Az a legjobb, ahol az összes gyereked az öledben van egyszerre! Kép
Különben meg anyja lánya!

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok,

hát lehet hogy félre értettelek benneteket, de nekem úgy jött le, hogy már sokan tervezik a melót a közel jövôben. De akkor megnyugszom: együtt szu˝külhetünk tovább.

Teus mozgása: járunk gyógytornára. Ez tulképp egy manuálterápia, vagyis a gyógytornásznô nagyon erôsen stimulálja a kiscsaj izmait egy spéci masszázzsal. Ilyenkor Teus bordó... (mármint a masszázs helyén).
Jövô héten még a szájában is masszíroz belülrôl, mert ott is vannak olyan pontok, amelyek fontosak. Már elôre félek...
Egyébként jól tu˝ri, csak a nyakát utálja.
Szóval ez heti egyszer van, meg mi is csináljuk vele itthon a labdás gyakorlatokat, meg adok neki homeós bogyókat a kötôszöveti lazaságra.
Tegnap azt mondta a gyógytornásznô, hogy a combjai már elég jók, de a csipôje meg a popsija még mindig állati laza. Végülis eddig csak 4szer voltunk.

Kedden tali? Fúú de jó lenne! Olyan régen voltam...

Laga
laga
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?