Új privát üzeneted érkezett!

Egyébként az előbb elfelejtettem írni, hogy teljesen belelkesítettetek a dolgokkal, amiket csináltok, és egy csomót olvasgattam a régebbi beszélgetésekből is. Nagyon szépek a munkáitok. A MP képeket az internetről hogyan számoljátok le? Számomra nem tűnik egyszerű feladatnak, ráadásul még a színeket is kellene találni hozzá. Ha esetleg van valakinek már "konvertált" rajza ossza meg velem. Kérem szépen!!

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Brigi!

Van néhány MP képem. Van konkrét ötleted, melyiket szeretnéd? Ha megvan nekem átküldöm e-mailen.

Boeske

Ja, bocs, ha esetleg eltűnök, de a napokban megyek szülni. Azért igyekszem nem elfelejteni.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Szia Boeske!
Nekem mindegyik nagyon tetszik. A kis házasakkal próbálkoznék először, egyenlőre csak az orosz oldalon fent lévőket láttam. Bármelyik megteszi. Köszi! És sok örömet a babához!
Brigi
Ui: Nem tudom az e-mail címem látható-e valahol, mert nagyon kezdő vagyok ebben, de a biztonság kedvéért megadom itt is: artus_galeria@freemail.hu

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 

 
 

Brigi!

Küldem 3 képet, remélem megkaptad. Ezeket még nem hímeztem, nem tudom, elég jó minőségű lesz-e nyomtatás után.
Szólj, ha gond van velük.
És nyugodtan zargass, ha kéne még, ha van időm akkor küldök.

Boeske

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Szia Böske!
A mintákat megkaptam! Köszi szépen. Szerintem remekül olvashatók. Legalábbis eddig úgy tűnik. Most lenne még egy kérdésem. Van egy aranyos két kislányos kép, aminek az alját egész jól sikerült kinyomtatni, a teteje és a jelmagyarázat viszon olvashatatlan. Esetleg ha megvan neked, vagy valakinek nagyon megköszönném. A törpikéimnek pont jó minta lenne. Megpróbálom feltölteni, remélem sikerül.
Kép

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Kedves Mindenki!
A fenti kép leszámolható rajzára és jelmagyarázatára fáj a fogam. Ha esetleg tud valaki segíteni kérem szépen írjon.
Nagyon köszönöm
Brigi

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Sajnos én nem tudok segíteni.

A kínai oldalon érdemes próbálkozni, ott rengeteg dolog fenn van. www.meilaodiy.com
Olvass vissza az archívumban, hogy kell pontosan odajutni.

Boeske

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!
Az örökbefogadó szülők nevében szeretnék figyelmetekbe ajánlani egy szuper koncertet, ha tudjátok, terjesszétek és gyertek el! KÖSZI!!!
„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!
szuperboszi
 
 


Szia Böske!
Remélem minden rendben. Gondolom már megvan a baba, ha olvasod azért a netet, akkor írd meg, hogy lehet a kínai oldalon bármit is csinálni, mert nekem nem sikerül. Olvasgattam az archívokat is, de nem lettem okosabb. Remélem nem én vagyok teljesen hülye hozzá. Egyébként megnézegettem az eredeti DMC All Our Yesterdays mintákat, de sajnos ez már valószínűleg lejárt lemez, ezért nem találom sehol. Egyébként lehet nálunk ilyet kapni egyáltalán?
Köszi, Brigi
UI. MP-t még nem kezdtem, de már vettem hozzá fonalat!

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Brigi!
Megnéztem a kínai oldalt, most nem működött. Úgyhogy sajnos nem tudok segíteni.
Talán valami kézimunkaboltban lenne érdemes érdeklődni. Pl. Foltvarázs, vagy az Éva kézimunkában a West Endben.

Boeske

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok Lányok!

Zsebibaba mintát keresnék,ha van vkinek,vagy tudja,hol találokKép...
Lehetőleg minél nagyobbKép!

Köszike,Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc,
nekem csak olyan van, amin Zsebibaba az anyukáját köszönti anyák napján Kép
Ha szükséged van rá, szólj...

Nalika
nalika
 
 


Anyapoc
Nekem a Mici Macko naptaron van egy Zsebibaba Kangaval, tele sok szivecskevel.Kép Ha erdekel elkuldom.

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok! Én most csatlakoztam,ezért még nagyon uj a dolog. Keresek olyan képet min disney figurák vannak a 6hónapos kislányomnak
rock
 
 


Sziasztok! Én most csatlakoztam,ezért még nagyon uj a dolog. Keresek olyan képet min disney figurák vannak a 6hónapos kislányomnak
rock
 
 


Hello lányok!

NalikaKép

Köszi,el tudnád küldeni a mintát?Kép

AvocadoKép

neked is megköszönném,ha elküldenéd a mintátKép!

Rock

Van egy orosz oldal,vhol itt az oldala között megtalálod a linkjét,én most nem tudomKép,azon vannak disney minták,nagyon sok!!!Kép

Pusszancs,Anyapoc

anyapoc
 
 


Köszi szépen Anyapoc!!!
rock
 
 


Sziasztok,
tudnátok segíteni, hogy hogyan keretezitek be a kész műveteket úgy, hogy az üveglap alatt nem hullámosodik fel az anyag? Kikeményítitek előtte?
(MS egyik macskáját hímeztem, fel is teszem mindjárt a képtárba.)
Köszönöm szépen,
Törpenyúl

Törpenyúl
Lilypie 2nd Birthday Ticker
torpenyul
 
 


Törpenyúl Kép
A hátulján összeöltögeted egymással szemben a széleket (a hátlap mögött) viszonylag szorosra. És figyelve arra, hogy elöl szépen álljanak a vízszintes és függőleges vonalak is. Remélem érthető Kép Láttam már valahol képet róla, de most nem találom...

Nalika
nalika
 
 


RockKép

ha nem találtad volna még meg:

http://show.7ya.ru/private.aspx?login=mindenki&RubrID=19714

Kép

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Nalika,

köszi szépen, azt hiszem értem Kép

Törpenyúl
Lilypie 2nd Birthday Ticker
torpenyul
 
 


Nagyon szépen köszönöm Anyapoc!Sikerült megtalálnom.Pusz Rock
rock
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatok hozzátok egy kicsit?
Olvasgattam, amiket írtatok, sőt a kész munkákat is nézegettem. Olyan ügyesek vagytok! Kép Találtam egy csomó képet, amit le is mentettem, főleg az orosz oldalról. Szerintem ez egy szuper oldal. Köszi Anyapoc, tőled lestem el az oldalt.
Én is alkottam már egy pár dolgot, de nincsenek róluk képek. Majd megpróbálok csinálni. Időm az sajnos nem sok van, mint ahogy Nektek sem (gondolom), de most annyira belelkesültem, hogy valószínűleg hozzáfogok valamihez.

Jó éjt mindenkinek: Andi

Kép
gandi75
 
 


Mégiscsak tudtam képet feltenni a képtárba.

Sziasztok: Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok! Tudna nekem segíteni valaki abba,hogy kell a vonalakat belevarni a mintába.(pl: a cica bajusza mi nem keresztszemes mintával van jelölve a mintán hanem csak sima vonalal,vagy a mintán belül kiemelés képpen van vonal.Egyszerü száröltés???)Nemtudom mennyire érthető de remélem hogy érthető! Ha valaki tudna segíteni annak elöre is köszönöm!
rock
 
 


Szia Rock!

A vonalakat úgy kell megcsinálni, hogy kinézed a mintából, hogy melyik x, melyik szárától, melyik másik x melyik száráig megy és akkor szépen így beöltöd. Remélem érthető így a dolog! Vannak pl. a mintán a kontúrvonalak, tehát ha olyan figurát hímeztél, amit teljesen körbe kell kontúrozni, ott pedig szépen 1 lyukanként kell ölteni.
Ha esetleg valamit így sem értesz, írj újra és megpróbálom érthetőbben.Kép

Orsi

avocado
 
 


Köszi szépen Orsi! Aszthizem,hogy értem.mintán belül ha nem kontur a csik hanem simán csak választék ,de nem lehet "x"-el varni (pl: micimackó poloja vagy ha ül a lába!akor mi a helyzet kockánként egyenes vonallal?)Köszi! Remélem érthetö mire gondolok?
rock
 
 


Rock! A félöltésekre gondolsz? Azokkal még én is bajban vagyok. (A csellós macseknál.) Ha a kockának csak az alsó részén van jel, akkor az "X"-nek csak a két alsó szárát kell hímezni?

Boeske

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Köszi! Boeske azt hiszem idő közben rájöttem a technikájára ! Rock
rock
 
 


Tud valaki az orosz oldalhoz hasonlo oldalt? Valami olyanra gondolok ahol sok a Disny minta?
rock
 
 


Szia Boeske,

mellékelek egy file-t, amiben le vannak rajzolva a különböző "nem egész" öltések, ill. az MS ábrákon szokásos jelölésük is mellette van. Remélem jól látszik, ha nem, elküldöm mail-ben az eredetijét.
Kép

Törpenyúl
Lilypie 2nd Birthday Ticker
torpenyul
 
 


Húúúú, köszönöm szépen, még szerencse, hogy nem kezdtem el, mert nem így csináltam volna.

Boeske

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Rock

http://www.date.hu/~kergiz/mix/cross/

Ezen a címen rengeteg linket találsz, fizetős és ingyenesen letölthető mintákat is. Elég sok, és lehet, hogy találsz olyasmit, ami tetszik. Orosz oldalból is rengeteg van itt.

Brigi

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Sziasztok!Most találtam ezt az oldalt és segitségeteket kérném nem tudja valaki hogy hol lehet beszerezni a MODERN KERESZTÖLTÉS(mintagyüjtemény és útmútató lépésről lépésre) a Fabbri lapkiadó magazinját vagy lehet-e még valahol kapni.
kedves
 
 


Sziasztok!

Van valakinek kiegészített DMC-Puppets átváltótáblája?(esetleg saját tapasztalatból... :roll: )



Köszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


sziasztok
tudnátok segíteni egy leszámolható minta fellelhetőségében:
Ezt az AOY -os (London) képet csinálom,
http://show.7ya.ru/private.aspx?RubrID=34334 (1es ábra)
és most vettem észre, hogy az egyik leszámolható rajz tükörképe az eredetinek, ami miatt kicsit nehézkes a varrás.

Akinek esetleg megvan, elküdené nekem, vagy a linket, vagy a patternt? gumicukor_26@citromail.hu

Köszönöm!

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


A tükörképen esetleg lehet segíteni egy képfeldolgozó programmal. Ha gondolod ebben tudok segíteni.

Boeske
boeske
 
 


Sziasztok!

Nemrég kezdtem keresztszemezni. Már csináltam egy készletből macskát madarakkal. Majd felteszem a képtárba.

Nagyon szépek a munkáitok. Ha kitalálom, hogy mit hímezzek legközelebb, akkor majd jövök! Nagyon tetszenek a MP képek, és az a tiszta kék kép is megragadta a fantáziámat. Most éppen könyvjelzőt hímzek a három hónapos lányomnak.

Lívia és Tünde baba, 2006. 04. 03.
Kép
szelivi
 
 


Sziasztok!
Nemrég készült el az Afrikai keresztszemesem, már csak keretezésre vá.

http://www.babanet.hu/album/main.php?al ... age=226741

Boeske
Köszi, de már megphotoshop-poztam, így már ok a leszámolható.

Tudtok segíteni indiános linkek fellelhetőségében? Illetve keresek régi térképeket, kiterített földgömböket keresztszemes minta formájában. Ha tudtok, azt nagyon köszönöm, és várom a linkeket.

Üdv:
Karol

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Sziasztok!

Bár án nem vagyok még anyuka, de a keresztszemes hímzés után keresgélve akadtam rá erre az oldalra. Elég régóta csinálom már ezt a fajta kézimunkát szabadidőmben.
Az elkészült dolgokkal azomban van egy problémám. Mit kell tennem ahhoz, hogy az anyag ne foszlódjon tovább. Kell valami szegélyt csinálni a szélére? Ha igen, akkor ezt hogyan? Vagy elég csak bekereteztetni? Akkor mit tegyek, ha nem képet akarok belőle, hanem pl. párnát?
Segítségeteket előre is köszönöm!

Anna
macsancsa
 
 


Sziasztok!

Na,már picit régiek az üzik,de azért reagáálok :wink:!
Hátha feléled a topik :)!

Anna

Nem tudom,mennyit szoktál kihagyni a szélén,én legalább1 cm-t,így ha foszlik is tovább egy picit közben az anyag,akkor sem vészes.Egyébként érdemes sima fehér cérnával varrógéppel a szélét levarrni,ha nagyon foszlik.Párnánál meg érdemes többet ráhagyni és amikor összevarrod,onnan már nem feslik tovább... :)

Gumicukor

Nagyon szép lett az afrikaid :).Mekkora méretű lett?
Valahol láttam indiánost,meg asszem földgömböst is,de csak leszámolható....majd megkukkolom :)

anyapoc
 
 


Gumicukor

Ha még aktuális,megtaláltam :)

http://www.mayma.net/puntocruz/humanos/ ... ombres.php

Itt találod az indiánokat....

Térkép:
http://www.mayma.net/puntocruz/cosas/en ... ser071.php

Az orosz oldalt nem nézted még?

anyapoc
 
 


Sziasztok!
Látom nem nagyon mozgolódik az oldal, de azért megkérdezem hátha tud valaki segíteni.
Meg vagyok zavarodva Michael p. képeiért, de hiába töltöttem le a serkesztő programot is még így sem sikerül magamnak a leszámolhatós képet megcsinálni.
Tud valaki elérhetőséget estleg ahol meg tudom szerezni?
Orosz oldalon fenn vannak a képek,csak nincsen kód4
Előre is köszönöm ha válaszol valamelyikőtök!

Andi
candi
 
 


Candi

Attól függ melyik kép érdekel, mert nekem van egy pár, szóval küldhetek neked. Én is azt csinálom most, a Secret garden 1., de nagyon nehéz, elég lassan haladok vele. :?

Orsi

avocado
 
 


Avocado:
Köszönöm a válaszodat.
Mindegyik kép érdekel , mert még egy sincs meg, de nem vagyok telhetetlen, mondjuk a velencei ablak meg van neked?
De bármelyiket elküldöd nagyon fogok örülni neki.
Előre is köszönöm, emil: candi72@freemail.hu

Andi
candi
 
 


Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy Dimensions képet varrt-e már közületek valaki úgy, hogy nem Dimensions fonallal, hanem átváltott DMC-vel vagy Anchorral. Sajnos külön Dimensions fonalat nem lehet kapni, csak készletben és némelyik horror áron van. Sok letöltött mintám megvan, csak átváltótáblázatom nem az igazi. Ha valaki már próbálta és tud ilyen tábla fellelhetőségéről, légyszi tegye közzé!
Köszi előre is!!!
gumicukor

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Anyapoc
Köszi a linket és a fáradozást! Kicsit nehezen értem ide... :oops:
Az afrikai kép kb. 45x55cm keretezés nélkül. Azóta sok minden csináltam már, ha lesz időm felteszem a képtárba.

Most egy Anchor egyiptomi mintát varrok. Az a baj, hogy egyszer varr az ember lánya ilyet, mint az afrikai nőcis kép, és utána már csak olyan típusú képeket akar, legalábbis nálam ez van.

Pont azt néztem a Balatonon a nyaralás közben, hogy a kézműves vásárokban szinte minden van, de keresztszemes képekkel még egyik helyen sem találkoztam. nem lenne hülyeség betörni vele.

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Hello!

Tudna nekem valaki ovis jelekről mintákat küldeni? Mindenféle érdekelne, ugyanis 26 gyerek van a csoportban. :lol:

A képtárban láttam képet (GABA küldte még 2004-ben), olyanokra gondoltam. De arról a képről én nem tudom magamtól leszámolni (vagy kiszámolni) :oops: Ehhez még nem nagyon értek, és egy kicsit könnyebb, ha van minta és csak varrni kell. :oops: :lol:

Előre is köszi: Andi

Kép
gandi75
 
 


Gumicukor

Törj be :D:D:D!Én támogatlak :D!
asszem,ehhez sem türelmem,sem időm nem lenne...de inkább az lenne a bajom vele,hogy amit megcsinálok vérrel-verítékkel,adjam oda másnak? :roll: Azt már nem! :twisted:
Jöhetnek a képek :)

Gandi

Itt találsz pár egyszerű mintát:
http://www.keresztszemes.try.hu/

anyapoc
 
 


Sziasztok!
Én nemrég kezdtem a keresztszemezést, de abszolút beleszerettem. Jó volna a témáról beszélgetni akát tapasztaltabbakkal, akár hasonlóan lelkes kezdőkkel. Az elején azt sem tudtam hogy osztott hímzőfonalat kell kérni, csak hímzőfonalat kértem a rövidáru boltban, és csodálkoztam hogy szimplán kevés, kilátszik az anyag, duplán meg nem lehet Xeket varrni, mert nem férsz el vele :D
Így lett egy túl kövér meggyem, és egy sovány pipacsom. Aztán rájöttem. :D Most egy cicát csinálok, immáron osztott fonallal, ezerszer szebb mint az eddigiek. Sebaj, gyakorlásnak jó volt. Ha végeztem a cicával, egy nagyon szép városrészletnek állok neki, netről rendeltem hozzá fonalakat, vidéken lakom, itt nagyon körülményes volna összevadászni azt a 30 színt ami kell ehhez a képhez. Remélem hamarosan megérkezik.
Majd jövök és eldicsekszem a cicámmal ha kész lesz. :)
Vendég
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?