Új privát üzeneted érkezett!

Dorki,
apával egyszer elmentünk a tesco-ba kenyérért.
Jól bevásároltunk, tele a kocsi, fizettünk a kasszánál, kocsi kitol, majd észbe kapunk: hopp, kenyeret nem vettünk. Azért sikerült tizenvalahányezer Ft-ot otthagyni. Drága kenyér volt Kép.
Ez jutott eszembe a sztoridról Kép.
A másik: miért nem hívtad fel a drnőt?
HA valami bajom volt, mindig csörögtem és nagyon kedves volt mindig.

Andi,
látom, igyekszel nagyon Kép.

Mi jól vagyunk, apa megy ma inni egyet a szomszédokkal.
Tegnap betelt a pohár a sok NEM-től, így a lefekvéskor megszokott cicizés elmaradt. 3/4 órahosszáig mondtam Eszternek a cicikét kérek-re, hogy NEM. Majd megunta és lefeküdt nélküle Kép.
Azért a szokásos fél hármas hajnali ébredése kicsit előreébb tolódott éjfélre, így akkor már kapott a csaj a drogból Kép.

panu,
a bábok nagyon klasszak lettek, felírtam a listát mi kell hozzá és én is bevásárolok és kezdünk megunkkal valamit itthon.
Az 5let remek!

Jóccaka,
Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Kriszti
a kenyér nem véletlenül van leghátul a tescoban. (sem) Pont azért, hogy az ártatlan vásárlónak átt keljen menni mindenen, hátha megakad a szeme valami nagyon fontos dolgon. Nektek sikerült.
Azért nem hívom fel, mert nem nagyon kedves mindíg, ellentétben a tiéddel.
Ja azt nem írtam, hogy nálunk ma már fenékre verés is volt. Egyszerűen kicsinál a csaj. Én vagyon a mumus, akinek ellent lehet és szerinte kell is mindenben mondani. Olyan szar napunk volt, hogy csak na. Én nem tudom hova tudja ezt még fokozni, de engem kicsinál!!! Asszem előveszem a fakanalat ! (na jó nem )
Tök mindegy mit mondok és hogy hogyan, nagy ívben tesz rá. És DIREKT mást csinál vagy nem csinál semmit. Ja és közben röhög. Én elhiszem, hogy ez normális folyamat, de hát könyörgöm az én idegeim sincsenek kötélből. Holnap elviszem a mamához én meg elmegyek egy lélekgyógyító shoppingolásra !!KépKépKép
Dorki
dorki
 
 


Sziasztok!

Dorki,
hú ez tök ismerősKép enyém nő is direkt nem azt csinálja, amit mondok. A párom szerint látszik, hogy NÕ-ből van, mert alapból mindenre NEM-et mondKép

Nálunk még nem fajult verésig a helyzet, de néha tényleg idegörlő. Pl, szerintetek hogy lehet rávenni, hogy szófogadó legyen???
Abszolut semmi hatása nincs ha mondok neki valamit, akkor megcsinálja ha Õ is akarja, de csak azért mert én kérem azért nem. Ez gáz??

shoppingolásKépKépKép

Kriszti,
tényleg Eszter még szopcsizik éjszaka?? asszem annál nincs jobb fogigátló...
okés Panu kivétel, de Õ csak erősíti a szabálytKép

Amúyg nem én kezdtem a csillagjegyeket, azért édesek vagytok, hogy megírtátokKépKép
sztem bővebben nem is érdemes belemerüniKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 

 
 

Krisz,
asszem az okosok erre mondják, hgy dackorszak. A barátnőm kinn van most az USA-ban és ott másképp hívják, majd megkérdezem, mert brutál a neve Kép.
A csillagjegyeket én kezdtem, ipiapacs Kép.
Eszter: hát igen...

Engem is kiakszt a kölök olyakor. Sztem általános megoldás nincs, kölke válogatja, kinek mi jön be. Nekem az jött be tegnap, hogy a saját fegyverével harcoltam. Így este én is megtagadtam az ő kérését. Ma 1-szer hallottam a NEM szót a szájából!
Az akaratát nem akarom persze letörni. Kompromisszumokra hajlandó vagyok, de ha nagyon eldurvul a helyzet, akkor én is tudok dacos lenni.
Apja engedékenyebb, de mondtam, hogy néha csonthülyére vesz bennünket ez a kis kétéves Kép.
Apa nincs, vagy csak odaengedett ;)?

Dorki,
tarts ki! Jó vásárlást. Ilyen feltételekkel én is jobban elviselnék egy nehéz napot Kép.

Tényleg megyek,
Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


túl vagyok a vásárláson és nagyon meg vagyok elégedve magammal !KépKép Ráadásul apa azt mondta, hogy ne fogjam vissza magam. Valszeg azért, mert nem szoktam hetente új cipőt venni. Nikinek is beújítottam pár cuccot a C&A -ban. Én szeretem az ottani gyerekruhákat.

Krisz
szófogadó ??? Én ilyen terhet nem veszek a nyakamba. A fontosabb dolgokban következetes vagyok, nem engedek és kész.Mint pl. ne akarjon egyedül, kapaszkodás nélkül ,zsebredugott kézzel lejönni a harmadikról a lépcsőn.

Én is tudom, hogy dac korszakos a csaj meg önmegvalósítás stb, de annnyira föl tud húzni...Kép Viszont az jó, hogyha összveszünk, utána 1 perc múlva elfelejti.
Dorki
dorki
 
 


Dackorszak,
Fanninál s ezerrel működik a dolog,
nagyon tud minket manipulálni ha én nem engedek valamit megy az apjához vagy Ricsihez vagy épp pont fordítva és ha senki nem áll a pártjára na akkor nagyon ki tud bukni

Elég szarul sikerült nekünk a mostani hétvégénk
Ricsinek most van Békéscsabán a két napos bajnokság .Úgy volt,hogy megyek én is velük de Fanni tegnap reggel elkezdet hányni illetve ment a hasa délután ott tartottunk már azt mondta a háziorvosunk ha nem iszik meg reggelig minimum fél liter folyadékot ami benne is marad akkor bekell őt vinni a korházba nehogy kiszáradjon.
Hála sikerült elég folyadékot itatni vele szerencsére benne is maradt.Viszont tegnap este is meg reggel is 38,5 volt a láza elég bágyadt enni nem akar .


Zsuzsi
szuszoka
 
 


S.O.S

Engem úgy felcsigázott ez az Iwiw-zés annyira szeretnék felkerülni ígértek is egy meghívott de nem kaptam idáig véletlenül valaki nem tud meghívni?

Zsuzsi
szuszoka
 
 


Sziasztok!

Megint apátlan vagyokKépKép

Fanninak jobbulást!!

ja manipulálás 1000el, nálunk én vagyok a fő engedékeny az apja próbálja vele betartatni a dolgokat, de sok mindent nem lehet még, szal appát is nevelni kellKép

Dorki,
jah sok mindenben következetesek vagyunk pl 8kor ágybadugjuk, ami szép feladat, hiszen túlteng benne az energiaKép kicsit náthás így nem vagyunk lent annyitKép
arra gondoltam, hogy ha simán megkérem valamire akkor nagyrészt nem a válasz, persze ha játékosan csinálom bármire rá tudom venni. De nem lehet mindig egész kis történetet kerekíteni a dolgokhoz, hogy elérjem nála amit akarok. vagy igen???? és ez elmúlik?Kép

ma tanultunk egy új szót cetcápaKép elmagyaráztam neki, hogy az egy cápa ami olyan mint a bálna, erre a nő: és Dorka milyen állat???KépKép
erre én: Dorka nem állat hanem ember, 2éves kislányKép, erre Õ: aja ne hagyd ki hogy Dorka szép kislány és okos kislány és nagy harapós foga vanKépKépKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


sziasztok!

Krisz! Kép Harapós fog!!! Kép Kép nagyon jófej kicscsaj!!

Kriszta, igen próbálkoztunk múlt pénteken Kép, de a fent látható eredmény apáé volt, ugyanis akartam föltenni képet, de egyszerűen nem adja föl a tallózós ablakot, ezért kértem apa segítségét, hogy hátha valami internetbeállítás miatt nem megy. Õ meg próbálkozott..., de nem ment neki sem. Kép
Most is próbálom, és semmi. Melléklet feltöltése.. gomb, és semmi reakció. Kép Nektek sikerül simán?????

Dacolás nálunk is megy, de ha sokáig nem érti, amit mondunk, akkor jön a kézre/fenékre csapás. Most páran biztos brutálnak tartotok minket, de szerintem csak így megy. Persze nem kékre-zöldre verés, épp csak akkora tasli, hogy fölfogja a dolgot. Inkább most egy két pacsi, mint már kamasz korában szenvedjünk vele, hogy nem hallgat ránk.

Dorki, az egyedül vásárlás ennyire megnyugtató tud lenni? Kép Akkor időnként ki kéne próbáljam én is. Kép Mert ha együtt megy a család, akkor inkább elmegy a kedvem az egésztől. Kép

Zsuzsi, Fancsi hogy van? Mi az az Iwiw??

Ma viszem vissza Bogát az orvoshoz. Szerencsére már jól van - szerintem. De azért akkor lesz biztos, ha a doki meghallgatja és már nem sípol és hörög... Már én unom a gyógyszereket, Boga hősiesen nyeli. Kép

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Már egyszer írtam ,de elszállt... Kép

Andi
nekem is csinált egy időben ilyet, hogy nem nyitotta meg a feltöltést. Én akkor nyitottam még egy ablakot, de az elsőt nem zártam be végig. És ott már megengedte. De volt, hogy csak a 3. ablaknál jutottam be. Próbáld ki.
Én is rácsaptam már Niki kezére, mikor elmegy néha az esze és harap, karmol. Ez van.

Krisz
szerda délután 2-kor elmúlik a csajod hisztije ! Így jó ?? Kép De 2.40-kor visszatér és kb. 4 éves koráig marad. Azután kis szünet és 12 éves kora körül megerősödve kb. 18 éves koráig megint ! Kép (na az lesz az igazi)
Dorki
dorki
 
 


Dorki! Sajnos nem tudok 2-3 ablakot megnyitni, mert egyet se nyit meg. Kép Épp ez a problémám. Hiába bökök alul (a Szólj hozzá!- ban) a Melléklet feltöltése gombra... Kép

Bogának még szerdáig kell adjam a Rhinatiolt, utána oké. Legalábbis remélem.

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Andi,
írj a Szerkesztőnek, hátha segít Neked.

Bogának gyógyulást!

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Andi
ugyanezt az ablakot nyisd meg többször, ahol most is vagyunk.
Dorki
dorki
 
 


sziasztok,
nálunk is újra garázdálkodik a hányás-hasmenés vírus Kép most a hasmenésen van a hangsúly Kép szegényem, már épp kezdte magát összeszedni a 3 héttel ezelőtti után, normálisan evett, látszott, hogy van étvágya, aztán megint Kép

anyukámat megműtötték, jól sikerült, nála voltunk péntektől, ma du. érkeztünk vissza. a gyönyörű napsütést alig tudtuk kihasználni a betegség miatt Kép

a gyermek rám varródott Kép félméterre sem távolodhatok el tőle, már visít Kép persze, a betegség miatt is, meg különben is.

gyógyszereket nem akarja enni, de amit muszáj, azt beledumálom.

iwiw, már én is filózok rajta, hogy meg kéne hívatnom magam, csak most nincs energiám ezt is csinálni. ez egy "társastérkép" netoldal. értsd: baráti hálózatokat mutat meg, hogy kik a te barátaid, és kik a barátaid barátai, fotókkal, személyes információkkal, szóval ezért a meghívás. nálunk is már szinte mindenki tag.

Krisz, türelem, mindenhol azt mondják, azt írják, hogy sokszor kell mondani, aztán majd csak egyszer úgy csinálja, mondom én, aki néha már alig bírja cérnával a gyerek hülyeségeit, főleg a dobálózását utálom, meg a nyávogást, de nincs mit tenni, tényleg. nálunk is hasonló a családi képlet, szóval én is nevelhetem a 2 gyerekeket Kép

panu
panu
 
 


Sziasztok!

Az előbb írtam egy kisregényt és véletlenül a küldés elhagyásra kattintottam - én birka!

Gyorsan a lényeg:

A márciusi Kismama újság 68. oldalának bal fölső sarkában van egy fotó Eszterről és Apáról, amint a Kismama babaruhabörzén nézelődnek Kép.
Amikor megláttam, majdnem kiugrott a szemem és a szívem a helyéből!
Nagyon jó! Most tiszta hepi vagyok, hogy az én kislányom fotója került oda Kép.

Hogy vagytok?

Eszterem kicsit nyűgös mostanában, remélem, csak az idő miatt.

Írjatok!

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok!

Kriszti! Épp délután olvastam az újságot, és ki is böktem őket!!! Csak persze nem voltam biztos benne. Kép De így már oké. Kép

Nagyon nagy a csönd...

Én még mindig nem tudok mellékletet föltenni. Kép

Panu, hogy vagytok?

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


sziasztok,
sajnos, nincs jobban Liza Kép illetve hasmenés változó intenzitással van, tegnap kevesebbszer ment a hasa, volt, hogy kezdett normálisabb lenni a széklete, aztán ma megint rosszabb lett. tele van apró kiütéssel. görcsöl a hasa, nagyon megviseli Kép így aztán én sem vagyok túl jó lelki állapotban. ráadásul az anyukám is megint elkapta tőle, szerencsére ő light-osabban. én is szenvedek a gyomrommal, de legalább tusom, hogy a cola miatt, amit újabban nem bírok Kép
na, nem panaszkodok többet...

Kriszti, megnézem én is, még nem láttam, mert ritkán veszem meg mostanában Kép gondolom, hogy örülhettél, jó érzés lehetett Kép

Andi, küldd át nekem, hátha sikerül feltennem. nem értem, miért nem engedi. Pocakbaba hogy van? sokat mozog? és te hogy érzed magad? mennyire bírod mozgást, a hajolgatást Bogával?

Krisz, vége már a Coelho-őrületnek?? Kép Kép én mostanában angolul olvasok, hogy gyötörjem magam Kép de ezek csak krimik, "thrillerek". Most éppen Michael Crichton (a Vészhelyzet írója) Timeline c. opuszával birkózok. előtte olvastam Dan Brown Digital fortress-ét (nálunk is Digitális erőd címmel futott). azért néha hiányzik valami mélyebb is, de muszáj gyakorolnom.

Zsuzsi, hogy vagytok? tudsz valamit Brigiről??
Ági, és ti? régen nem írtál...

panu
panu
 
 


Panu
ez már tényleg sok(k) ! Apa nem kapta el ? Anyukádnak meg gondolom csak ez hiányzott. Kép A kiütések mitől vannak ??? Szegény Lizi.
Én is vettem angol könyvet. Állatos verseket Nikinek. Kép Nézegettem valami egyszerűbbet magamnak is(mármint nem a mesekönyvnél egyszerűbbetKép ) de aztán nem vettem. Annyira lemerülök estére, hogy nagyon.

Niki sem egy alvóbajnok, ezért nem tudok belekezdeni semmibe, mert sokszor ébred és persze mellettem köt ki.
A mai nap azt mondom, hogy még reggelente köhög, de nem taknyos már. (3 hét után) De persze ez a holnapi napra már nem vonatkozik, mert jöhet bármi...
Én hívtam Brigit, de ki volt kapcsolva.

Kriszti
ez tényleg jó, hogy benne van a családod az újságban, főleg, hogy véletlen veted észre őket. Elhiszem, hogy nagyon örültél neki.
Andi
még azt akartam írni, hogy az egyedül vásárlás roppant nyugtató ! De nem krumplit meg mosóport vetem, hanem rucikat !!! Az még jobb !!!

Ma is voltunk bölcsiben délelőtt és márciustól már ott is ebédelünk (240Ft /nap) Ma kb. 10 percre otthagytam Nikit a bölcsis nénivel, de aranyosan elvolt vele. Bár láttam a szemében, hogy nem nagyon értett egyet, de azért ott maradt.
Dorki
dorki
 
 


Na ébresztő !!!
dorki
 
 


Sziasztok!

Tegnap egyszerűen nem engedett be a babanet...
Waooo! Megy a mellékletes képernyő, na ezt mindjárt gyorsan ki is használom. Kép Lehet, hogy a megoldás is megvan, ugyanis tegnap az egy ideje használt Norton Internet Securitynk lejárt - vagy mi, így Tomi visszarakta a 2005-ös Norton Antivirus programot... Vagy valami ilyesmi. Kép Na mindegy, a lényeg a lényeg. Kép

Panu, sajnálom, hogy még mindig betegeskedtek. Kitartás, nemsoká jön a tavasz! Kép Cola: "Aki nem bírja az alkoholt, az minek iszik?" Kép Amúgy már én is jó ideje nem iszom colát, most a terhesség miatt, előtte meg ugye szoptatás... A múltkor barátoknál voltunk és megkívántam, ittam kb két kortyot. Na betett nekem, mert úgye amúgy se alszok jól mostanában, így meg éjjel 1 ig nem is voltam álmos... Bár ez más tipusú probléma, mint a tiéd... Kép Azért jobbulást az egész családnak!!!
Az angolul olvasás jó ötlet, a nyelvgyakorlás nekem se ártana. Kép
Pocakbaba jól van, sokat mocorog. Szerencsére mostanában én is jól vagyok, bár hamar el tudok már fáradni a házimunkában, de amúgy semmi gond. Boga már egyáltalán nem könyörög azért hogy felvegyem, teljesen elfogadta, hogy nem emelgetem- csak kivételes esetekben. Kép

Dorki! Gondoltam, hogy nem zölségesbe mentél kikapcsolódni Kép Asszem jövő héten én is veszek valamit...
Niki köhög még?
Akkor Nikinek kezd bejönni a bölcsi? A gyerekekhez hogy viszonyul?

Többiek!!??

Andi

2 Bogás kép:
KépKép

Meg egy pocakbabás:
Kép

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok,
helyzetünk most sem rózsás, lassan diagnosztizálom a gyerekemet, úgy tűnik, hogy ez a csúnya hasmenéses-hányásos vírus átmeneti laktózérzékenységet okozott nála Kép ezt több orvos, a tünetek, és a tapasztalat alapján mondom, mert eddig nem vittük orvoshoz, mondván ez a következő vírus, ami most zajlott. feltehetően ez tényleg a köv. vírus volt, de rögtön fellépett nála ez a bizonyos átmeneti laktózérzékenység. most teljes tej megvonás van. nem mintha eddig ivott volna tejet, de szinte mindenben van tej, vagy tejpor. egyszóval most laktózmentes tápszerünk van, emellett levest, húst és bulátát eszik, ma végre gyümölcsöt is hajlandó volt. a rossz az, hogy ez a betegség (egymásután kettő is, meg a laktózprobléma) teljesen kimosta belőle az ásványi anyagokat, vitaminokat, ezért volt napokig elesett. most már 3. napja laktózmentesben nyomjuk, úgy tűnik kezd jobb lenni. ráhagyom, mit akar enni, még ha feláll tőle a hátamon a szőr, akkor is Kép Kép ma eddig csak 4x evett tápszert Kép
orvos: hétfőn végre elmegyünk (körzeti), egyeztetjük a dolgokat, székletvizsgálat folyamatban, így azt hiszem csak a hétvégén tud majd biztosat mondani. emellett a régi gyerekdokink, aki gasztroenteorológus, kedden jön látogatóba hozzánk, csak úgy a régi szép idők emlékére, dumálni egyet. na, vele is kidumáljuk majd.


Andi, helyes a csaj Kép micimackó-őrület van nálatok?? Kép

ja, és most már nemcsak az anyám, hanem én is beteg vagyok, vírusilag Kép mindezt persze akkor, amikor egyedül vagyunk Lizivel, apa ugyanis 3. napja csak éjjel van itthon, dolgozik. anyukám is hazament, hogy otthon betegeskedjen.

remélem, hamarosan jó hírekkel is szolgálhatok, addig is írjatok vidámabbat Kép

panu
panu
 
 


Sziasztok!

Dorki,
klassz lesz a böli biztosKépgyermekmegörzőszerű böli, vagy foglakozásos-játszósböli?
Azért arra kíváncsi lennék az én nőm mit művelene közösségben evés címénKép asszem jó fogyókúra lenne a kis válogatósomnakKép

Panu,
jobbulást nektek!
Angolul olvasással nem kínzom magamKép amit olvastam már az nem köt le, amit még nem azt nem bírom abban az ütemben olvasni ahogy szeretném és persze az idegesít. Gyerkőcnek van pár angol nyelvű meséskés könyve azt szoktam neki fordítaniKépKép az olyan jó hamar van sikerélménye az embernekKépKép

Andi,
Boga nagyon helyesKépKép szépen megült és mosolyog, nagyon ügyiKép
pocakbaba is milyen fotogénKép

enyém nő még mindig valami írtóbéna grimaszt nyomat mosolygás címénKép már ha hajlandó addig egyhelyben maradni míg anya kattintKép

nálatok is van sok hó??KépKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok! Bocsi, hogy belebeszélek a topikotokba, de néha olvasgatlak benneteket, lévén, az én fiam is éppen ennyi idős. Írni viszont már nem lenne időm, azért nem csatlakoztam, de most szeretnék Panunak segíteni.

Panu! A télen rajtunk is átment egy hányós-fostis vírus, és míg mi a férjemmel pár nap alatt rendbejöttünk, Miksa több mint 2 hétig fostizott. Vizeset, csúnyát. Egy darabig bírta a diétát, de aztán már semmit se akart enni, iszonyat hisztiket rendezett szegény, mert szenvedett. Nagyon türelmetlen volt, nagyon nyűgös. A dokink szerint mindez jogos volt, a gyerekek emésztőrendszere ebben a korban nagyon nehezen áll vissza egy-egy fertőzés után. Smectát nem bírtuk belediktálni, pedig amikor egy kicsit belenyomtunk, valamennyit segített. Végül egy Probiotik nevű kapszulától rendeződött a dolog, ez az egyetlen hozott látványos eredményt. Nem tudom, hogy lehet-e recept nélkül kapni, de el tudom képzelni, hogy igen. Esetleg talán érdemes rákérdezni a dokitoknál.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom, köszi Kép ez a tejmentesség már hozott eredményt, azért megkérdezem a dokinkat errőla szerről, úgyis holnap jön. egyébként a tejmentesség és a gyerek-diktálta evés jött be. azt hiszem, hagyatkozhatunk az ösztöneikre Kép

Krisz, milyen grimaszról beszélsz?? olyan helyes a csajod minden képen!! Kép és mit olvastok Dorkának mostanában? nekünk most csak a normál, de még rövidebb mesék (sok képpel, 5-7 oldal kevesebb szöveggel) jönnek be, és újabban mese közben mindenféle állat bemászik a könyvbe szerepelni Kép Kép

megyek a vízzel-festő csajomhoz, mert nyalogatja az ecsetet, közben mondja, hogy "vedd ki a szádból, nem szabad", majd újra megnyalja Kép Kép a kis disznó!

panu
panu
 
 


Panu,
kösziKépKép
nagy kedvenc még a pöttyös panni. Abból 2 fejezet simán lemegy egyszerre. Anyukám szokott hozni Ladybird könyveket, ezekben angol nyelvű rövid állatos mesék vannak. Dorka imádja őket. Már sikerült rávenni a Devecseri Állatkerti útmutatóra isKépKép úgy örültem amikor megláttam a könyvesboltabn, nagyon tutik a versek persze, de tök jó rajzok is vannak melléKép
micimackó őrület is tombol, szóval micimackó minden mennyiségben.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Krisz, Micimackó kalandos történetei, nagy színes képeskönyv, 5 mese van benne, mindegyik önálló történet, kb. 2,5-3 ezer ugyan, de a 3D-s nevezett is ennyi és az csak egy mese, igaz, mozgatni lehet minden oldalon valamit Kép Kép
Pöttyös Pannit még nem vettem neki, csak ajándékba, talán hamarosan neki is veszek, de amíg ő és más állatok folyton belemászkálnak a mesébe, nem is kell Kép Kép
Devecserit is néztem, de abban kicsik a rajzok Kép Kép, legalábbis az ő szemével, de majd ha legközelebb együtt megyünk megmutatom neki, mert ő is szokott választani Kép
Kipp-kopp meséket már olvastatok??
a Tesz-Vesz Város-t Dorki ajánlotta, abban is vannak jó kötetek.
ha interaktívot akarsz, akkor van az Alexandra kiadónak egy sorozata (5 darabot láttam eddig) Járművek, Bogarak, Vidám állatok, nem is tudom pontosan a címeket, ebben kis kihajtható fülek vannak és alatta kiegészül a kép, pl. a mozdony vezetőfülkéjénél ha kihajtod, látszik a mozdonyvezető stb., de van, amelyikben a kutya füvet nyír és ha kihajtod, akkor már gereblyézi össze, azaz a következmény látszik Kép ebben ő is aktíválódik Kép

többiek, ébresztő??? Dorki, te is alszol? pedig azt hittem ébren???

panu

ja és lehagytam a rasszizmus ellenes mesémet!! Kép
holland írótól (most nem megyek a gyerekszobába megnézni, Max a keresztneve Kép) a Béka és az Idegen című remek kis alkotás, amiben csak 2x szerepel az a kifejezés, hogy mocskos büdös patkány (ő az idegen Kép), de a lényeg a tanítás, hogy nem vagyunk egyformák, és ne legyen előítéletünk
panu
 
 


Panu,
érdekes lehet a rasszizmus elleni mese (bár nekik még nincsenek előítéleteik, sajnos nem marad így)
mocskos büdös patkányKép ahogy ismerem a lányom, ezt venné ki belőle és szajkózná egy hétigKép

Tényleg a Tesz-vesz! azt akartam még megnézniKép A kipp-kopp valahogy kimaradt, de már nem veszek neki keménylapos könyvet.

Dorka imádja a rajzokat a Devecseri könyvben, mondjuk Õ olyan hogy a sarokban lévő 3mm-es kis rajzot nézi ki magának és az a kedvencKépKép

Macerás könyvesboltba menni, mert mindig úúúgy bevásárolokKépKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Nálunk most Marék Veronika a sláger Boribonnal meg a csúnya kislánnyal.Kép
Már kivülről fújj. Ma pl. mondogatta, hogy belefulladt a folyóba... Mire rájöttem, hogy a meséből idéz. Nem horror a mese, csak keresik a gyerekek a mackót és már mindenen jár az eszük.
Patkányos én is olvastam... érdekes. Biztos, hogy niki is büdöspatkányozna egy hétig !Kép

Kipp-kopp Nikit nem érdekli. A tesz-vesz város igen, meg az állatok. Most a kígyászkeselyű meg a baziliszkusz a kedvence. Bár ez utóbbit nem mondja még ki tisztán !!!Kép De majd az apjával átveszik ezeket, nálunk ő az állattudós !Kép

Szombaton voltam irish pub-ban csajokkal. Hát... úgy tűnik kinőttem belőle. Legalábbis nem nagyon éreztem magam "otthon". Azért jó volt csak utálom, hogy undorító bagó szagom lesz... Kép
egyébként is passzív vagyok mostanában, már jöhetne ez a tavasz...

Dorki
dorki
 
 


Krisz, a kipp-kopp nem leporello, normál könyv, by Marék Veronika, és rajzol is a csaj?

lányok, mennyire mennek a kézműves dolgok a gyerekeknek?

Dorki, azért nem lehetett rossz az az irish pub Kép legalább söröztél, vagy autóval mentél?? na, látod sörözni kellett volna Kép Kép az viszont tény, hogí a bagószagot már én is nehezen viselem ilyenkor (mármint utólag)

nálunk egyszerűen utánoz minket a csaj, mármint a dumánkat, ami igazán szép kis "görbe tükör" Kép Kép
tegnap pl. minden mondata előtt ott volt a "na" szócska, ami elgondolkodtatott...
azonkívül kérdez magától, és válaszol is, mintegy hangsúlyozva mit akar: "na, megy a Liza almalét inni..., jó..., mama!!!! almalét inni...
no, ha ekkor sem mozdulok, vagy nem reagálok, akkor földhöz veri magát és jön a hiszti. egyszóval csendes napjaink vannak. most ebédkor szaladgálni akart a krumplival (hasáb) és rászóltam, hogy nem lehet, erre visszaszólt: "te rosszéletű!" ezt szoktam neki mondani ugyanis.

ja, ja a tavasz jöhetne már, nekem sincs kirobbanó jókedvem, megyek is aludni, hátha még enged a csaj...

panu
panu
 
 


Niki megint taknyos ! ELEGEM VAN !!

Dorki
dorki
 
 


Sziasztok!

Panu,

rosszéletűKépKép nagyon jóKép

én a leporellósra figyeltem fel, de akkor biztos megvan valahol könyvváltozatban isKép

Dorka elég sokat rajzol, főleg rajztábláraKép, a névnapjára kapott crayola filcet ami végre lemosható, azzal most már szabadon garázdálkodik. a múltkor meglepően felismerhető rajzot készített a kispipiről és a kisrécérőlKépKép
tengert szokott még rajozolni meg halakat.
Az egyik nap elkaptuk a rex hunt horgászsorozatot amiben éppen egy marlint próbált kifogni (nem sikerültKép) nah az Dorkát nagyon megfogta és azóta horgászzsinórt rajzol a halakraKép

ezen kívül gyurmázni szoktunk még, főleg kutyusokat meg krokodilt kell folyton formázniKép
persze ezeket nekem kell mindig, Õ meg arcot készít pont-pont veszsőcske alapon, de mindennek egy lyuk felel meg még a homlokának, orrának is, így elég érdekes fejek születnekKép

Nikinek jobbulást!!!

Dorka is lázas volt tegnap, nem tudom még mindig a fogától lenne? mert egyéb tünet nincs..

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!


Egészségileg lekopogom mi rendbe, vagyunk Fanninak volt a hányós hasmenéses vírusa két hete, de pár nap alatt rendbe jött.

Hát nálunk a mese olvasás még nagyon nem működik Fannit valahogy nem köti le iszonyat gyorsan lapozza tovább a meséket.
Viszont vetem neki vízzel festős kifestőt az nagyon tetszik neki,
Mi zsírkrétával rajzolunk azt is nagyon élvezi sőt a gyurma is nagyon menő nálunk is.

Kezdek meg örülni Fanni úgy érzem ki akarja iktatni az életéből a délutáni alvásokat és ezzel az a nagy gáz ,hogy reggel fél kilenc- kilenc között kell ez így szupi is csak este fél hat magasságába már nagyon zizi ha nem alszik délután.
Estére olyankor már tiszta hiszti csapkod semmi se jó neki kibírhatatlan.

Jaj már én is úgy várom a tavaszt ebből az időből már nagyon elegem, van ráadásul egy kicsit lelkileg padlón vagyok a barátnőmmel csúnyán összekülönböztünk aki lényegébe több volt nekem mint barátnőm nehéz feldolgoznom és elfogadnom az új helyzetet bocs ezért a kis lelki kiőmlésért.


Panu,
Hogy vagytok?

Dorki,
Niki jobban van?

Andi,
Boga milyen nagy lányos lett.
Nálunk is Micimackó őrület van.
Pocakbaba is tündéri.

Krisszie,
Dorkád nagyon ügyi kis csaj ,
Láz óta semmi tünet nem volt?


Briginek,
Írtam sms-t de még nem válaszolt.

Minden betegnek jóbulást!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Zsuzsi
szuszoka
 
 


Zsuzsi, de sajnálom ezt a barátnő dolgot Kép
Fannit a képek sem érdeklik a könyvekben? Lizának ezért tetszik a tesz-vesz város, mert ott nem dumálok, hanem megbeszéljük a képeket, felfedez újabb és újabb dolgokat.
Lizát pedig a rajz nem érdekli, illetve minden kézműves dolgot velem csináltat és az eredménnyel (gyurmafigura, báb stb.) játszik. és ha nekiállunk mondjuk rajzolni, akkor először firkál kettőt, majd a zsírkrétából harap le egy darabot (suttyomban, ha tudja), egyszóval nem nő be a feje lágya Kép Kép sehol sem állunk a művészeti tevékenységben Kép Kép

Krisz, mi van Dorkával? ugye nem lett beteg?

Zsuzsi, esti hiszti nálunk a délutáni alvás ellenére van, bár ez gondolom nem vigasztal Kép, a szomszédainkat sem Kép Kép

panu
panu
 
 


Művészeti tevékenységek nálunk sem alakulnak sehogy...Kép
Na mi van, vannak szomszédok ??? Kép Hagy edződjenek !!!

beszéltem Brigivel, jól vannak. net folyamatban. Hányós-fosóst ők is elkapták. Marcinak tetszik az új környezet és briginek is ! Mindenkit puszilnak.

Zsuzsi
brigi akar válaszolni csak még nem jutott oda.Kép
Barátnőd sajnálom én is. Ez már végleges ? A jó tesók is tudnak veszekedni.

Niki takony még, de kezelhető. Köhög is, de csak reggel. nem vészes. (legalábbis maKép )
Mi megkaptuk ma az első ebédünket a bölcsiben. Célkafőzeléket !!! Kép Hááát, nem volt nagy sikere...(Azért én megettem)
Dorki



Kép
dorki
 
 


Dorki,
hűde klassz ez a képKépKép

Dorka még mindig tünetmentes, egyelőre láztalan is. Nem akarom elkiabálni... háta így maradKépKép

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Szia !
dorki
 
 


KépKépKép

Krisz
krisszie
 
 


panu, Ági, Zsuzsi?

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


sziasztok Kép


meséljetek!!!!!!!!!!!!

panu
panu
 
 


azért ekkora nem lehet a depresszió, így tél végén, hogy csak ennyi jusson ide Kép Kép, csajok!

nálunk nincs új a nap alatt: nem bilizik a csaj, viszont hisztisebb, mint valaha Kép

tegnap nagyon menő voltam nála, mert vettem neki 2 dvd-t, és abból az egyiket nézhette is Kép ez a kisvakond történetei: kedves, mondhatni nekik való, nincs sok történés (8 rövid sztori), még kevesebb duma, de nagyon aranyos mesék. és persze, ismerte is könyvből, dupla öröm. a lemezeket leárazva vettem, a Frakk sorozat volt a másik. mindezt főleg azért, mert ha néztünk filmet, akkor A legkisebb ugrifüles sorozat volt már hetek óta a menő, lekörözte Micimackót is, elefántjával együtt Kép Kép, na, mit szólsz, Krisz?? Kép

Kriszti, valamit magatokról, régóta semmi hír felőletek Kép

nektek, mikor ébrednek reggel a gyerekek? nálunk hetek óta hajnal 6-kor és már nagyon elegem van belőle, és este is 9, mire ágyba dugom, bár ő (mivel imádja) már 18h után zuhanyozni akar Kép, de nem akarom, hogy netán 5kor keljen.
Dorki, te ne is válaszolj erre a kérdésre, mert csak irigy leszek Kép Kép

panu
panu
 
 


Sziasztok!

Nálunk is láz/hőemelkedés van tegnap reggel óta, semmi egyéb tünet. Fogzás????!
Dorka hogy van?

Nálunk rajzolás a menő + mesekönyvek. Persze rajzolni nem mindegy mit, Shrek, csacsi, béka és virág lehetséges. A békán kívül a többit ő is rajzolja, shrek feje már egész felismerhető. Kép
Micimackó most kicsit háttérbe szorult. Kép

Kelés: nálunk 7 és 8 között szokott, ma 1/2 7 volt, de ez biztos a láz miatt volt. Este ágyba 9 és 10 között kerül a lány.

Kriszti: szia Kép szűkszavú vagy mostanság...

Dorki, Nikit még mindig nem hagyod magára a bölcsiben? Céklafőzelék: brrrrr. - bár asszem még sose ettem...

Zsuzsi, ne törj le, majd kibékültök a barátnéddal!

Panu, ti meggyógyultatok teljesen? Milyenek a szomszédok?

Jó lenne még talizni egyet mielőtt megsokasodunk...

Úgy néz ki, hogy Tominak összejön egy új munkahely, tök jó, csak 1 hónapos Franciaországi betanulással jár majd, pont az idő tájt, amikorra a picit várjuk... kissé fosok- bocs...

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok Csajok,
Látom, kicsit eredményre vezetett a köszönésem Kép.
Mi jól vagyunk, folyamatosan nézegetem az Anya taníts engem c könyvet, de Esztert még mindig nem nagyon lehet lekötni leülős gombválogatással és hasonló dolgokkal Kép. Én legalábbis nem tudom.
Hogy anyukám mit csinál vele, nem tudom, de vele basszus elvan órákig Kép. Persze ha ők kettesben vannak, akkor nekem keresnivalóm nincs ott Kép.
Éppen ma 2 éves és 3 hónapos a lelkem.
Múlt péntek délelőtt eljött anyukám és tegnap reggelig nálunk volt. Nagyon klassz volt! Anyukám lelkes hímző és egy kiállítás megnyitójára volt hivatalos hétfő délután. Persze elkísértük és Eszter nagyon élvezte. Főleg a citerazenekart Kép. Alig tudtuk hazahozni, annyira pörgött Kép.
Holnap megyünk ismét a bőrgyógyász doktornénihez. Annyira durva az ekcéma, hogy éjjel-nappal kaparja magát szegénykém Kép. Szóval rácsörögtem a drnőre, hogy semmi nem használ és már éjjel is testápolózom, azt mondta, mindenképp menjünk el.
Nektek nincs véletlenül hasonló tapasztalat? Esetleg ismerősök?

Ma este megyünk a csajokkal a John Bull Pub-ba vacsizni egyet. Olyan nőnapi összeröffenéske lesz Kép. Havonta összejövünk és jót dumálunk.
Nem tudom, Eszterrel hogy boldogul majd apukája, de most ő fogja letenni aludni.

Zsuzsi,
Remélem, hogy ez a dolog a barátnőddel csak átmeneti és sikerül dűlőre vinni a dolgot. Mindenképp beszélgessetek, egy barátság nem maradhat annyiban.
Az én gyerekkori barátnőmmel a 26 év alatt 2 olyan igazi összeveszés volt, de szerencsére minden rendben van már. Az egyik 3 éve. Most beszélgettünk olyan igazán jót megint azóta. Õ van kinn az USA-ban.
Szóval... Hajrá!

Panu,
Kégli? Sok minden hiányzik még?
Liza szereti az ovit?
Mit csinálnak ott? Adhatnál még tippet a bábkészítés mellé!

Ági,
Te is jól eltűntél! Tessék írni, nem csak olvasni ám Kép. Vagy csak egy szia-ra bejelentkezni.

Andi,
Milyen pozícióban alszol ;)?
Apa mh-hez gratula!

Ovi akkor nem lesz Bogának?

Krisz,
Dorka nem lett beteg végül?

Dorki,
Niki csak nem bugyit húzott a fejére? Jó a kép!
Ti hogy vagytok?

Mentem játszani, most a Pandora szelencéjével futok, nagyon klassz!

Pusszanat Nektek,

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Kétszer küldtem el, mert szarakodott a babanet.
Ez volt a 2., csak kitöröltem.

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


sziasztok,
na, végre Kép
Andi, tényleg jó, ha lesz új munkahely, ez az egy hónap viszont nem jól hangzik Kép van valaki a családban , aki tudja apát "helyettesíteni"? anyukád? anyósod? testvéred? akiben maximálisan megbízol? ez lhet megoldás, ha másként nem megy. egyébként nem lehet az új főnökkel beszélni, hogy legalább a gyermek megszületése körül otthon tudjon lenni Bogaapu?
jó, hogy rajzol a csajod Kép én is úgy szeretném, de nem érdekli Kép
a közvetlen szomszádaink beköltöztek, a köv. 2 lakást most burkolják és tavaszra ők is itt lesznek. egy fiatalpár a közv. szomszédaink, még nem kádereztem le őket Kép Kép, nem tudom, mit dolgoznak, honnan jöttek. pár szót váltottunk, de kedvesek. a srác megjegyezte, hogy áthallja a gyerekem kiabálást, a lépcsőnél közös a falunk, nekik sincs ott semmi, és az építők főnöke a minap mondta, hogy tényleg nincs ott hangszigetelés Kép apa most odavan és profi hangszigeteléseket nézeget a neten, én meg beszélem le minduntalan az egyébként sok 10ezer ft-os mulatságról, ami csak mellesleg még a lépcsőház szétverését is jelenti, egyelőre én vezetek Kép Kép

Kriszti, anyámmal is másként viselkedik Liza, sokkal csendesebb pl. Kép megvannak a maguk közös játékai és ezzel együtt titkai is Kép de ez jó Kép
ez az ekcéma nem hagzik jól. ha tudod, kitől örökölhette a családban (és miért ne tudnád Kép), akkor kérj tapasztalatokat (értsd anyósódtól, anyukádtól, stb.), és minél előbb szerezz egy jó bőrgyógyász-allergológust, ne körzetizzél, szerintem.

báb: örülök, ha bejött. Deék B Kastalin köynvét nem sem sikerült sosem ,aradéktalanul teljesíttetnem a gyermekemmel Kép mi legutóbb ragasztottunk is. Dorki adta az ötletet, mert mesélte, hogy a bölcsiben, ahová Nikivel járnak, egy megrajzolt virágra kellett kis papírgalacsinokat ragaszgatni a gyerkeknek, és mondta is, hogy ezt az óvodáskorúak tudják megcsinálni. én ezt az öteltet alakítottam át egy kicsit: vékony szalagokra vágtam a krepp-papírt, több színből. elővettem egy üres papírt, megkentem egy foltot rajta és rányomtam egy pár darab ilyen szalagocskát. aztán az ő kezébe adtam a ragasztót (nem folyós, hanem mint egy labello olyan Kép), ő is foltban megkente a papírt és a kis kezével rányomta a darabkákat.
emellett úgy gyumrázunk, hogy van formánk, ezek állatok, és neki tavat építünk (sima kígyót gyúrsz és abból kört csinálsz) vagy házat (uyganígy) és azokban játszanak az állatok, ezt nagyon élvezi, pedig nem nagyon gyúr és formáz, csak játszik.

megyek, mert itt nyaggat, hiába mondom neki, hogy dolgozok Kép Kép

panu
panu
 
 


Sziasztok!

Hú klassz lesz talizni, nagyon örülök nekiKépKép

köszi a sok érdeklődést Dorka nem lett beteg szerencséreKép én viszont megfáztam, de már lassan kilábalok belőle. A gyerkőccel voltunk játszin talizni és kellően alulöltöztem az órákon át ácsorgáshoz.

Kriszti,
nálunk is ez van dettó, anyukámmal bármeddig eljátszanak, tény hogy sokkal több türelme van hozzá és nem ugrál fel 5 percenként, hogy jaj lejárt a mosógép, vagy odakozmál az ebédKép
akkor kizárólag csak egymásra figyelnekKépKép

ekcéma: sok infó van róla aneten nézz körül, talán a tengeri só is jó rá úgy hallottam, nekünk nincs senkinél szerencséreKép

én a Baba-Móka című könyvből szoktam ötletet meríteni, ha már végképp nem jut eszmeb semmi, hogy mivel kössem le a csajom. Bár ha előveszem a könyvet akkor Dorka is ott van és közli aza Dorkáé!Kép és szedi ki a kezembőlKép

Andi,
ez nagyon gázKép végre van egy lehetsőség és persze pont akkor...
én asszem nem mennék appa nélkül szülni, akkkkora segyítség volt akkor és utána isKép

Panu,
tök jó ötleteket írtálKép, nekünk is van ragasztóstift itthon, annyit használtuk mostanában hogy totál beszáradt, venni kell egy pár kreatív cuccotKépKép

Krisz
krisszie
 
 


hi,
ha valaki nem értené Krisz első mondatát, megmagyarázom:
Dorki+Niki és Liza+én megyünk vasárnap az Debrecenbe tavaszolni, vagy utótelezni 3-4 napra Kép Dorki leszervezte a szállást és egy ottani talit is Kép

panu
panu
 
 


Sziasztok!

Panu, Dorki, Krisz, sárgulunk az irigységtől! Kép De azért persze érezzétek jól magatokat! Kép

Tök kivagyunk ez miatt a munkahely dolog miatt... Bocs, de asszem jobb lesz, ha kipanaszkodom magamból. Akit nem érdekel, inkább ugorja át! bocs

Szóval a helyi főnökkel nem nagyon szimpatizál Tomi, és valszeg vica versa, mert neki lett volna egy csókos embere, akit akart a pozicióra, csak a franciák a mindenhatóak, és ők úgy döntöttek, hogy pályáztassák meg az állást, és majd ők választanak. (ezt még a fejvadász mesélte el az elején) Tegnap volt a megbeszélés, meg a terepszemle a főnökkel, aki kb 40percet telefonált, amig Tomi ott volt... Most ez milyen megbeszélés így ????? Amíg várt a párom, addig kiötlötte, hogy 1 hónap felmondási idővel számolva már ápr közepén járunk, utána 1-2 hét és jön a baba. Az hogy jön ki, hogy elmegy egy új munkahelyre, dolgozik 1 hetet, és utána 1-2 hetet kivesz szabira... Így arra jutott, hogy azt mondja, hogy biztonsággal május 8 körül tudna kezdeni, mert nem lenne jó ómen 1 hét munka, 2 hét szabival kezdeni... Persze ez nem nagyon tetszett a pasinak, de hát mondta, hogy ezt továbbítja a franciák felé. A kiküldetésről annyit mondott, hogy 2 hét lenne, mégse 1 hónap, de hogy pontosan mikor, az nem derült ki, csak annyit mondott, hogy az első csapat hamarosan indul és a páromnak érkezése se volt bármit még kérdezni, mert a pasi uk-muk-fukk elköszönt tőle. Miután hazajött jól letörve a megbeszélés hangulata és eredménytelensége miatt, átbeszéltük és arra jutottunk, hogy mégis lehet, jobb lenne, a szülés előtt túlesni ezen a kiküldetés mizérián, és megpróbálni azonnali felmondással kilépni a mostani helyéről, de ez esetben a szülés idejére igényt tartani 1-2 hét szabira. Ezzel a lehetőséggel ma reggel fel is hívta a főnököt, aki kissé kikelt magából, hogy mit keverjük a szart - magyarán kifejezve, holott mi csak a lehető legjobb megoldást szeretnénk megtalálni a saját családunk és a munkahely szempontjából is - fenntartva mindkét lehetőséget, hogy ők válasszanak. Ezt egy normális ember nem tudja fölfogni??? Ja, és mikor rákérdezett Tomi, hogy mikor mennek az emberek a betanulásra, akkor kibökte a fickó, hogy jövő szerdán indul a gépük... Ez nekünk jó is lenne, mert mire 36 hetes lennék, már itthon is lenne az emberem. De miért nem lehet előre mindent részletesen tisztázni és megbeszélni - elkerülve a konfliktus helyzetet???? Ja, és e hét kedden hívják föl, hogy övé lenne az állás, és természetesnek veszik, hogy jövő szerdán már felüljön a repülőre?? Nem kellett volna kicsit hamarabb szólni??? HA nem lenne most munkahelye akkor oké, de ráadásul az egyik kolegájának most mondtak föl, így nagyon rizikós, hogy a felmondási időtől eltekintenek-e....

NA jó nem untatlak titeket ezzel tovább, csak másra se tudok gondolni, hogy hogy lesz. Holnapra várjuk a választ... addig meg csak kattog az agyunk. Lehet, hogy a főnök jól alátesz, hogy problémás az ember, és így nem is fog kelleni. Nagyon szar azt érezni, hogy a kisbaba, akit várunk egy PROBLÉMA. Kép Kép

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Panu, Dorki, Krisz, sárgulunk az irigységtől! Kép De azért persze érezzétek jól magatokat! Kép

Tök kivagyunk ez miatt a munkahely dolog miatt... Bocs, de asszem jobb lesz, ha kipanaszkodom magamból. Akit nem érdekel, inkább ugorja át! bocs

Szóval a helyi főnökkel nem nagyon szimpatizál Tomi, és valszeg vica versa, mert neki lett volna egy csókos embere, akit akart a pozicióra, csak a franciák a mindenhatóak, és ők úgy döntöttek, hogy pályáztassák meg az állást, és majd ők választanak. (ezt még a fejvadász mesélte el az elején) Tegnap volt a megbeszélés, meg a terepszemle a főnökkel, aki kb 40percet telefonált, amig Tomi ott volt... Most ez milyen megbeszélés így ????? Amíg várt a párom, addig kiötlötte, hogy 1 hónap felmondási idővel számolva már ápr közepén járunk, utána 1-2 hét és jön a baba. Az hogy jön ki, hogy elmegy egy új munkahelyre, dolgozik 1 hetet, és utána 1-2 hetet kivesz szabira... Így arra jutott, hogy azt mondja, hogy biztonsággal május 8 körül tudna kezdeni, mert nem lenne jó ómen 1 hét munka, 2 hét szabival kezdeni... Persze ez nem nagyon tetszett a pasinak, de hát mondta, hogy ezt továbbítja a franciák felé. A kiküldetésről annyit mondott, hogy 2 hét lenne, mégse 1 hónap, de hogy pontosan mikor, az nem derült ki, csak annyit mondott, hogy az első csapat hamarosan indul és a páromnak érkezése se volt bármit még kérdezni, mert a pasi uk-muk-fukk elköszönt tőle. Miután hazajött jól letörve a megbeszélés hangulata és eredménytelensége miatt, átbeszéltük és arra jutottunk, hogy mégis lehet, jobb lenne, a szülés előtt túlesni ezen a kiküldetés mizérián, és megpróbálni azonnali felmondással kilépni a mostani helyéről, de ez esetben a szülés idejére igényt tartani 1-2 hét szabira. Ezzel a lehetőséggel ma reggel fel is hívta a főnököt, aki kissé kikelt magából, hogy mit keverjük a szart - magyarán kifejezve, holott mi csak a lehető legjobb megoldást szeretnénk megtalálni a saját családunk és a munkahely szempontjából is - fenntartva mindkét lehetőséget, hogy ők válasszanak. Ezt egy normális ember nem tudja fölfogni??? Ja, és mikor rákérdezett Tomi, hogy mikor mennek az emberek a betanulásra, akkor kibökte a fickó, hogy jövő szerdán indul a gépük... Ez nekünk jó is lenne, mert mire 36 hetes lennék, már itthon is lenne az emberem. De miért nem lehet előre mindent részletesen tisztázni és megbeszélni - elkerülve a konfliktus helyzetet???? Ja, és e hét kedden hívják föl, hogy övé lenne az állás, és természetesnek veszik, hogy jövő szerdán már felüljön a repülőre?? Nem kellett volna kicsit hamarabb szólni??? HA nem lenne most munkahelye akkor oké, de ráadásul az egyik kolegájának most mondtak föl, így nagyon rizikós, hogy a felmondási időtől eltekintenek-e....

NA jó nem untatlak titeket ezzel tovább, csak másra se tudok gondolni, hogy hogy lesz. Holnapra várjuk a választ... addig meg csak kattog az agyunk. Lehet, hogy a főnök jól alátesz, hogy problémás az ember, és így nem is fog kelleni. Nagyon szar azt érezni, hogy a kisbaba, akit várunk egy PROBLÉMA. Kép Kép

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


bocs a dupláért - én nem tudtam törölni

ANdi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: