Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Lívi!

De igen, a páromat Gergőnek hívják, és volt az Euronics üzletvezetője.

Anikó

Kép
Kép
Kép
eagleszem
 
 


Sziasztok!

Anita
szerintem jöhet a barátnőd is a lányaival,én benne vagyok,többiek mit szóltok hozzá?
Sztem mindenki hozzon magával enni meg innivalót és a csemetéjének is.

Jobbulást a betegeknek,meggyógyulni a babataliraKép
Próbáltam felhívni a köz.ház vezetőjét,eddig nem sok sikerrel,de ma még próbálkozok vele.
Mihelyst tudok valamit,írok.

Sziasztok:ERika

cseriviola
 
 


Sziasztok!


Tanácsra lenne szükségem,Viki második napja nem eszik rendesen és ha eszik is valamit akkor mindig lenyúl a torkára és elkezd köhögni,miért csinálja ezt sztetek?
Bébiételt nem eszik,mi kajánkból nem kér,főzelék sem kell neki,fogalmam sincs,hogy mit adjak nekiKép
Teljesen kétségbe vagyok esve,segítsetek,légyszí!

Köszi,sziasztok:ERika

cseriviola
 
 

 
 

Erika!

Mit eszik? Inni iszik? Szopizik? Tudok olyan kétéves kislányról, aki alig eszik rendes kaját, mégis nagyon jó husis, mert még mindig szopik. Nem azért teszi a kezét a szájába, mert jön a foga? Nagy baj azért nem lehet, mert múlt hónapban is hízott Viki.
Milyen a kedve?
Fogzásra használ neki valami? Holnap tanácsadás, ha annyira aggódsz, beszélj a dokinőnkkel. Megnézheti a torkát, hátha az fáj, azért nem akar enni.

Benedeknek hőemelkedése van.
Megyek is. Sziasztok

KépKép
renáta29
 
 


Erika
Ha nagyon éhes lesz, majd biztosan fog enni, az viszont fontos, ha már nem eszik akkor mindenképp igyon eleget. Hogy lenyul a torkára az sok gyereknél előfordul, a köhögés meg temészetese attól van, hogy lenyul a torkára és ez ingerli.
Vendég
 


Sziasztok!

Erika!
Kösz szépen a hordozót,nagyon örülünk neki.Akkor a babatalira hozd légyszíves!Remélem,nem jön közbe semmi és eljutunk oda!
Amúgy milyen a köz.házban a terem?Fűtés?Csak azért,hogy mennyire kell melegen öltöztetni a babákat!
Nincs hólyag vagy bármilyen egyéb seb,kiütés stb. a Viki szájában? Szerintem is lehet a foga!Az enyémek állandóan a szájukban túrnak,rágják a kezüket,ha jön a foguk.Ha nagyon aggódsz,vidd el tanácsadásra vagy legalább hívd fel a védőnéniteket,hogy megnyugodj!

Rena!
Jobbulást Benedeknek!Már igazán jöhetne a jóidő,mert ez a sok betegeskedés nagyon kimerítő!

Anita!
Szerintem is nyugodtan jöhet a barátnőd!Minél többen vagyunk,annál jobb!
Jobbulást Kevinnek!Én is takarítottam nagy pocakkal a nagyfiam után egy fél éjszakát,mert mindent összehányt. Át tudom érezni a helyzetedet! Az ügyelet meg egy rémálom!De hozzáteszem 2.000Ft-t kapnak egy napra készenléti díjat (legalábbis itt Tatán) és hát az azért tényleg nem sok.Persze azért lehetne bennük emberség!

Nóra!+ akit még érdekel
Holnap lesz Tatán a művelődési házban baba-mama klubb 10-12 között a Háztűz-őrző egyesület szervezésében a földszinti előadóteremben.
Gyertek ha ráértek!Mindenkit szeretettel várnak!
Mi is megyünk (legalábbis ez van tervbe véve,de majd a kedd éjszakától függ).

Angi!
Pátyra járunk.Herceghalom és Pest között van.A dévény-módszer egy speciális gyógytorna koraszülött,oxigénhiányos babák mozgásfejlődésének (ill. ennek rendelleneségeinek) kezelésére. Masszírozásból,ezen keresztül az agy stimulálásából illetve mozgás tanulásból áll. Olivér hipotóniás (azaz feszes az izomzata),azért járunk, hogy megtanuljon mászni,ülni stb. 2hónap után ott tart,hogy utólérte a többieket.Mászik,feláll,egyre ügyesebben ül.Heti egyszer 1órát kezeli a konduktőr.

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Sziasztok!

Edit:köszi,hogy szóltál,mi most nem tudunk elmenni,mert Dorka beteg.Minden héten kedden van?Úgy emlékszem,hogy régebben szerdánként volt,ugye?
vnora
 
 


SZia Anikó!

Kérlek legyen Levente, vagy Bence!Kép

Kriszta
mupi
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Kriszta
Üdv közöttünk! Írj pár sort magadról. Gyerkőcök vannak neked? Mennyi 1vagy2? Fiú-lány? Hol laktok Tatabányán?
Én Anita vagyok, van két fiam, Kevin 4éves, Roland most Február 18.-án volt 4 hónapos. Mi a Gálon lakunk.
Vendég
 


Edit!
Köszönöm az infót, most már ezt is tudom és nagyon ügyik vagytok Kép

Szerintem is bárki jöhet lehet elcsalom az én barátnőmet is Kép

Gyógypuszi a betegeknek!

Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


Sziasztok!

Lehet,hogy tényleg a fogzástól nem eszik a Viki rendesen,inni azt viszont elég sokat iszik.
Sztem 1-2 héten belül kibújik neki a jobb felső foga is,már nagyon látszódik.
Elég nyűgös és igényli,hogy sokat legyek vele.
Még hál istennek szopizik,ez azért megnyugtat egy kicsit,na meg persze amit írtatok,köszönöm mindenkinek.

Reni
fogzásra homeós bogyót meg panadolt szoktam neki adni,ha nagyon fáj neki.
Dentinoxszal nem engedi bekenni,viszont a Bionet balzsamot minden este kériKép
Jobbulást Benedeknek!

Edit
oké,akkor babatalira viszem a hordozót és a kép cd-t,te meg légyszí hozd el a könyvet amit mondtál,köszi.
Szívesen elmennénk holnap a tatai babaklubba,de autó nélkül kicsit körülményesKép

Kriszta
üdv köztünk,engem Erikának hívnak,van egy kislányom,Viktória Lili,ő 27-én lesz 1 éves,a bánhidai ltp-en lakunk.
Rólad bővebben?

Sajnos egész nap próbáltam felhívni a közösségi házat,de eredménytelenülKép
Holnap kismama klub lesz délután ot,úgyhogy elmegyünk megkérdezni,aztán írok.

Sziasztok:ERika

cseriviola
 
 


Sziasztok

Anikó remélem nem haragszol hogy kérdeztelek a férjed felől.Csak azért kérdeztem mert az én férjem akkor együtt vizilabdázott a Gergővel még annak idején.(Vilinek hívják)
Egyébként apás szülés lesz?

Üdv mindenkinek,a kis betegeknek mielőbbi gyógyulást Lívia

Kép
slivia
 
 


Húúú, mennyit írtatok!

Rena, szegény Benedek most másztatok ki nemrég az előző bacikból és már megint... Kép
Én is azthittem, hogy Soma péntek estére lázas lesz, mert nyűgös volt, kezdte fájlalni a lábát, torkát, 37,8 volt a "láza". De estére már "kutyabaja" volt!
Szerintem leküzdötte, komolyan mondom ez a közösség tök jót tett az immunrendszerének, már többször volt ilyen!

Szegény Kevin, hogy bírja a diétát? Roland nem kellt fel az éjjeli "műsorra"? Tényleg, egy szobában vannak?

Dorkának is jobbulást, neki is valami vírus?

Erika, tuti a foga miatt nyúlkál le a torkán, hisz biztos kínozza, szegény már azt sem tudja, meddig "nyúl be"!
Bíztatlak: ha így megszenvedtek az első fogakkal, a rágók, szemfogak már meg sem fognak neki kottyani- nálunk is így volt!

Angi, leírod a répatorta receptjét, légyszi-légyszi!
Remka esztergomi és a 2 kiskrapekjával mire ideér, már indulhat is vissza, a szabadban meg azért tovább lehetne lenni, nem 2 órát!-ez a magyarázat!

Ügyelet: én sem irigylem az orvosokat, főleg ilyen vírusos időszakban, és hát ha ugye elmegy, akkor az ottmaradó betegek várnak jócskán. Bár nekünk eddig 1-szer mondták (3 hónaposan), hogy nem tudjuk-e bevinni, akkor én is meglepődtem azért! Azóta meg már számítok rá, bár talán még azon kívül csak egyszer kellett bevigyük-nappal! Szerintem legközelebb mondd, hogy egyedül vagy vele meg a picivel, akit talán nem keltenél fel!!!

Jó estét mindenkinek!

Ja, képzeljétek el, tegnap a HírTv-n láttam egy műsort, az örökbefogadásról: Dobray György dokumentumfilmjét.
Itt a babaneten, az örökbefogadók topikjába írogatott egy pesti házaspár, akiknek végül egy tatabányai hölgy adta örökbe a kislányát. Mutatták a tb-i kórházat, uh-t, Pazárt, műtőt, műtétet, örökbeadó anyát, aki nyilatkozott, hogy miért döntött így és azt ahogy viszik haza a pici Lilit, aki 2005. aug. 25-én született az Andráska dr. nőnél!
Még sírtam is rajta!

lola77
 
 


Le a kalappal az anyuka előtt, hogy még nyilatkozott is és nem fél a következményektől! Olyan világban élünk hogy pfáájjj, szegényt biztos sokan megszólták és elítélték.
Én azon a véleményen vagyok, ha nem akarja megtartani, akkor jobb ha örökbe adja, mint a kukába dobná. Így legalább tuti, hoyg jó helyre kerül Kép

LEírom a répatortát, de most este már nincs kedvem, de nem felejtem el.

Még mindig gyógypusszancs betegeknek!!!

Nyugodalmas jó éjszakát mindenkinek!

Angi+LAckó

Kép
Kép
gangi
 
 


Csak gyorsan írom, hogy a 16-a nekünk is jó lenne. Előtte ugyan 15-ig síelni leszünk Ausztriában, remélem nem kapunk semmi betegséget.
20-tól pedig ha minden jól megy kezdjük az óvodát.

Bocsi, hogy én már megint le vagyok maradva.

Ugye írtam már, hogy a Bendegúzra szavazok egyébként?

Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Sziasztok!

Lívi!
Nem haragszom, a kérdésed miatt. Majd megmondom Gergőnek, hogy ismerősök is vannak.

Kriszta!
Még mindig nem tudom, mi lesz a neve! Remélem, nem haragszol, hogy válaszolok a nevedben a többieknek.

Lányok!
A Kriszta a húgom. Mondtam neki, hogy szavaztok a névre. Három gyereke van: Martin most lesz 9 éves, Rebeka 7 éves, Ádám pedig 4 éves.

Anikó

Kép
Kép
Kép
eagleszem
 
 


Sziasztok!

Megkérdeztem a közöségi házat,de 15-től nincs nyitva,viszont az azt követő héten csütörtökön,23-án szabad a terem.mindenkinek jó lesz az új időpont?
Nagyon gyors választ várnék rá,köszi,sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Nekünk oksa az is! Többiek?

lola77
 
 


Még nekünk is oké.

Lilla

Kép
lillaka
 
 


Sziasztok!

Nekünk is jó!

Sziasztok,Nóri
vnora
 
 


Sziasztok!
Anikó már leírta a teljes létszámot!Kép
3 gyerkőcöm van, és a Turulnál lakunk fennt a szőlőhegyen.
Anikó, bocsika a szavazásért, de ha egy kicsit is, de bele akarok szólni, hogy hívják majd az első unokaöcsémet!Kép

Sziasztok!
Kriszta
mupi
 
 


Sziasztok!

Kriszta
téged is szeretettel látunk márc.23-án a babatalinkra ami a dózsakeri közösségi házban lesz 10-12-ig.
Köszi a visszajelzést aki már megtette,a többiektől pedig várom.....

Reni
nagyon boldog születésnapot kívánunk Bálintnak és a férjednek!





KépKép


Erika

cseriviola
 
 


Köszi szépen Erika! Hamarabb köszöntötted őket mint én!

Nekünk is jó a 23-a, nálunk csak a betegség szólhat közbe. Akkor nem megyünk.
Benedeknek most csak hőemelkedése van, meg nyűgös, egész nap kézben lenne. úgy is aludna. Enni jól eszik, talán még többet mint eddig.

Megyek, mert Bálint nem alszik még.

Sziasztok
Rena

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok!

Feltételesen nekünk is jó.Apa dolgozik 23-a éjszaka,így 24-én nem tudunk menni gyógytornászhoz.Tehát másik időpont kellene azon a héten.Majd próbálok úgy egyezkedni,hogy ne azon a napon legyen!

Rena!
Sok boldogságot az ünnepelteknek!És jobbulást Benedeknek!
Bálint máskor is ilyen későn alszik el?

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Sziasztok Lányok!

Nekünk sajnos úgy néz ki, hogy nem jó az ídőpont, mert mostanában /kedd-csütörtök/ járok fogorvoshoz Csornára, Kép De attól ti nyugodtan megtarthatjátok a babatalit. Majd a következőre elmegyünk.

Lola
Akkor éjszaka,a Roland is felébredt, de nem a Kevinre. Csak megéhezett, aztán 5-ig nem is aludtunk. A Kevin külön szobában alszik, ha itt van a két nagyobbik gyerköc akkor hárman egy szobában alszanak. A mi szobánk szinte egyben van az ebédlő résszel és a Rolandnak oda lett megcsinálva a kis kuckója. Így vot érteles ezt megoldani.

Lányok!
Képzeljétek, a Laci /Párom/ úgy döntött, hogy egy kicsivel nagyobb esküvőt csinál. Dobogókőn fogjuk tartani, egy hotelben. Ott is tartunk majd mindenkit, kb 60 főt hívtunk meg. Május 13.-án tartjuk majd. Remélem nem baj, hogy ezt csak így elmondom nektek? De olyan jó ezt a hírt másokkal is megosztani.Kép
Vendég
 


Erika!

nekünk is jó az új időpont.

MA éjszaka alig aludtunk alig látok 2ig. Lányok!!! a fogzás miatt nem alszanak? Nekünk még nincs fogunk. Nem sírt éjszaka, csak nem akart aludni és egyedül se akart lenni. Olyan fél2-től fennvoltunk 5ig, előtte persze többször felébredt, szal én kb éjféltől nem aludtam, és persze reggel nyolckor már megint kukorékolt. Kép
Nem tudom minek tudjam be ezt a fogzásnak?

Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


Sziasztok.

Egyenlőre nekünk is jó a 23-a bár mi 22-én megyünk oltásra.Az eddigieket jól viselte remélem most is így lesz és el tudunk menni.

Angi

Lehet hogy volt valami a levegőben mert a Timi is 2-kor felébredt alig tudott visszaaludni,utána meg 5 kor megint fennt volt.Egyébként meg jó alvó mert 9-kor letesszük aztán 6 30-kor kel. Baba front volt Kép.

Boldog szülinapot az ünnepelteknek.

Ja mentem volna megérdeklődni a millenium lakóparkban a baba-mama tornát de se kiírva nem volt semmi ilyesmi,meg aztán nyitva sem volt,pedig még 3 óra sem volt amikor arra jártunk.Majd a telefont megróbálom,csak le van gatyásodva a számlám.

Üdv mindenkinek
Lívia
imád pancsizni,nemsoká már nem is tudjuk szerintem a szobába pancsiztatni,mert pacsál össze vissza Kép
Kép

Kép
slivia
 
 


Sziasztok!

Angi!
Persze,hogy lehet a fogzás miatt.Az nem csak akkor rossz,ha láthatóan jön a fog,hanem akkor is amikor kezd kialakulni a foggyökér.És ez 4hó (ugye annyi idősek vagytok?) körül már esedékes.De lehet,hogy valamilyen frontot érzett meg.

Anita!
De kár,hogy nem tudtok jönni.

Lányok!
Voltunk baba-mama klubban délelőtt.Kicsit kezdetleges a hely,de jó volt, a fiúk nagyon bírták.Rengetegen voltak.Mindenki vitt pár szem játékot és ment a csereberélés.Meg lehetett dumálni.Bár én túl sokat nem tudtam,mert állandóan 3felé kellett figyelnem. Voltak olyan játékok is a földön,ami még nem nekünk való (pici meg papír),így nagyon résen kellett lenni,hogy mi került a lurkók kezébe.

Pszihológus:
valakinek ígértem,hogy megírom mi volt az előadáson.
Nagyon-nagyon jó volt.Érthetően,nem szaknyelven beszélt.Nagyon jó előadó volt a hölgy.Bár kevés volt az idő (1óra),nagyjából elmondta az első 6év pszichés fejlődését.Sok új dolgot hallottam az ősbizalom kialakulásáról,a hisztiről és az énképről (egoról),valamint a kezdeményezésről.
Megbeszéltük,hogy megpróbálják rendszeressé tenni ezt az előadást.Mindig más-más témával.Mindenkinek ajánlani tudom!Szerintem ezért érdemes átjönni Tatára!Egy a bökkenője:ilyenkor nem lehet a gyerkőcöt hozni.Legalábbis egyenlőre így van.

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


sziasztok

csak egy gyors bejelentkezés

nekünk elviekben jo a 23-a.erika elküldöm a telszámomat neked és akkor tudunk sms-zni mert sajna a nethez 3 hete nem jutottam hozzá.
gyorsan megprobálok a Hanna jelmezéről feltenni képet aztán már megyek is

Rita
Kép
Kép
Kép
lrita
 
 


ja amugy üdv mindenkinek

puszi

Rita
Kép
Kép
Kép
lrita
 
 


Edit!

Már 6 hónaposak vagyunk, nekem is mindenki a fogzást mondja, de nem sírt hanem csak nem akart egyedül lenni. Nem tudom adjak e ilyenkro neki homeos bogyeszt vagy sem ááááááááááááááááááá kész csőd vagyok.

Viszont van egy jó dolog képzljétek pénteken megyek nőnapi buliba Tatára az Öreg tó vendéglőbe a Fészekrekós anyukákkal csak csaj buli lesz csippendél Kép

Puszi mindenkinek és BOLDOG NÕNAPOT!!!

Kép
Kép
gangi
 
 


Sziasztok, utólag ezt küldöm Rena lurkóinak:

Kép
Happy Birthday!


Rita, de jó lenne ha jönnétek, úgyis olyan keveset tudsz ide írni, biztos tudsz majd mesélni! A jelmezt nem látjuk, Kép

Anita! Az már egy jó közepes lagzi, de jó! Reméljük jó időtök lesz!
A fogorvost nem lehet 1 nap csúsztatni, hmmm? Vagy így is sokáig tart?

Lívia! Nagyon édes a Timi, hogy szétállnak a lábujjai és ahogy tömi a kezét a szájába, éhes volt már, vagy szokta máskor is?

Edit, én imádom az ilyen témákat, mikor is vannak ezek az előadások? Már írtad, bocsi, de elfelejtettem! A Spektrumon is mindig nézem a Miből lesz a cserebogár sorozatot, ott is nagyon érdekes dolgok hangzanak el. Könyveket is olvasok ilyen témákban, aztán a gyakorlat 10.000-szer nehezebb persze!
Most hét elején elkezdtünk délutánonként futni a sógornőmmel, de azért valahogy megoldanám, hogy legalább 1-2szer elmenjek! Ja és hol van azt is írdd meg, légyszi!

Angi, hát igen a foggyök sokkal-sokkal előbb alakul ki, mint hogy kibújna a fog, sokszor ez jobban is fáj, mint maga az "áttörés"! Nálatok abszolút lehet aktuális, de azért akkor igencsak sírni szoktak!
Nem aludt előtte többet nappal és egyszerűen csak unatkozott az ágyban? Vagy tényleg a front, állítólag még hidegebb idők jönnek!

Képzeljétek ma olyan nagy örömmel hozta a Soma a bölcsiben nekem az sk. készített virágot (karton és krepp papírból!), rá volt írva persze hogy boldog nőnapot! Tudta, hogy hóvirágot ábrázol!
Ja és hazafele azért mondta, hogy ezt apának is csinálta ám! Kép Olyan édes volt, majd megzabáltam!

lola77
 
 


Minden nőtársamnak küldöm:

Kép


Még Edit kérdezdted: nem porból csinálom a vadasmártást, hanem répa-zöldség-karalábé-zellerből!

Ja, Angi milyen Fészekrakós anyukákkal mész, ez v.mi kismama klub volt, amit a védőnők szerveztek?

lola77
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék,mindenkinek küldöm nőnap alkalmából:
Kép

Sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Hugi,Annamari,Melinda,Anikó,Kriszta jöttök a babatalira?

Sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Lola!

Fészekrakós olyan kismama-klub volt amit a Varjú párja és egy önkéntes hölgy szervezett, nem olyan mint ami a közösségi házban volt mert az inkább gyakorlatias ez meg inkább ilyen lelkis. Relaxáltunk, meg beszélgettünk a bébikkel Kép jött egy énektanár énekeket tanított, de jött szoptatási tanácsadó, pszichológus...stb
Emlékszem amikor megszültem mondta is a Varjú, hogy ez igazi fészekrakós szülés volt Kép)

A.

Kép
Kép
gangi
 
 


Sziasztok.

Lola

A Timinek állandóan a szájában van az ökle,sokszor ideges is mert az egészet be akarja gyűrni,de ügye az nem megy.Szerintem a foga miatt csinálhatja,mert nem olyanrég kezdte el és mellé párosul az is hogy folyik a nyála.

Angi

Ezt a fészekrakós dolgot anno a Varjú mondta,vagy honnan szereztél róla tudomást?Jó lett volna valami ilyesmin részt venni,mert például gyerekdalokban meg ilyenekben abszolut analfabéta vagyok.
Jó bulizást.

Üdv mindenkinek
Lívia

Kép
slivia
 
 


Sziasztok!

Lívia
kár,hogy nem tudtál a Fészekrakó klubrólKép
Mi is jártunk oda és nagyon jó volt,sokat számított,hogy nem csak gyakorlati tanácsokat adtak mint a kismama klubban,hanem lelkioldalát is bemutatták a várandóságnak.
Nekünk a védőnőnk adott egy pár mondókát,de lehet venni mesekönyvben is ilyet,én is vettem pár ilyen könyvet,a lányom nagyon szereti.
Reggelente mindig hozza oda,hogy meséljem el nekiKép

Angi
jó bulizást,aztán várjuk a beszámolótKép

Erika

cseriviola
 
 


Lívi!

A Varjú vetette fel, de a Zsuzsi "csinálja" valszínű azért nem mondták neked mert én is az egyik közepébe csöppentem bele Májusba és nyáron meg nem igazán volt csak auguszt. vége szept. eleje de akkor voltak kb 2en újak. Nekem vannak dalok most kaptunk olyanokat is ami mellé le van írva mit kell csinálni Kép Ha gondolod odaadom aztán lefénymásolod?

HOLNAP MÁR PÉNTEEEEEEEEEEKK!!! Kép Tiszta lázba vagyok a buli miatt, mintha most mennék először Kép

Lackó is 2 hónapos kora óta rágja az öklét és nyáladzik és sehol semmi fog Kép

Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


Sziasztok!

Én se tudtam a Fészekrakó Klubról, pedig a Varjúékhoz jártam.

Edit:
Bálint általában 9-10 között alszik el. Kár is erőltetnem hamarabb, csak forgolódik az ágyában. Egy időben fürdenek, Bálint a nagy kádban, Benedek a kicsiben 7 körül. Aztán vacsizunk, utána Benedeket elaltatom, és utána olvasok Bálintnak. De tegnap pl. énekeltem nekik és együtt aludtak el. Már Benedek sem mindig cicin alszik el.

A pszichológiai előadást nem Nágl Katalin tartotta véletlenül? Õ az orvosunk, és ő tartott Tatabányán is ilyen előadást, én csak a 2.-on voltam, de Angi volt az elsőn is, hasonló volt a téma.

Tegnap megtartottuk kicsiben a szülinapokat, Benedek kapott egy puha napocska párnát, Bálint meg orvosi táskát. Nagyszülőktől kaptak olyan autót, ami elemmel megy, és nem borul fel sehol. Lehet, hogy tudjátok milyen. Benedek mászik utána, annyira aranyos. Bálintnál az orvosi táska a nyerő, Benedeken, meg rajtunk próbálgatja. Kaptak még közösen egy kockás fülű nyúl dvd-t. A többit meg vasárnap kapják.
Törpeházat láttatok valahol? Bálint szeretne, de valószínű, hogy Pestre kell menni érte.

Angi! jó bulizást!

Mindenkinek köszi a szülinapi jókívánságokat, jövő héten lesznek képek is a tortákról.

Mennem kell.

Rena

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok!

Nem hiszem, hogy tudok menni a babatalira, mert elég közeli a szüléshez, és nem tudom, hogy egyben leszünk-e még. Még 2 napig dolgozom, aztán "megpróbálok" pihenni egy kicsit.

Anikó

Kép
Kép
Kép
eagleszem
 
 


Reni,
Boldog szülinapot kívánok én is a lurkóknak!

Angi, jó bulizást holnap estére!

Réka pont tegnap nőnapon volt fél éves, apától kapott egy rózsát, tök örült neki, mikor odatartottam az orrához... Kép

Megyek felébresztem őt. Még mindig alszik este 8 óta!
Szegény, ha oviba járunk a Rolival majd mindig ébresztenem kell majd, már 8 után vagy legkésőbb fél 9-kor.
Nem lesz baj?

Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Anikó!

Ha nem leszel ott, majd szorítunk érted vagy akkor már lehet hogy késő isKép. Mondhatnád a párodnak hogy írjon ide pár sort ha megszületett a kis baby, örülnénk neki.

A.

Kép
Kép
gangi
 
 


Sziasztok mindenkinek!
Nem vesztem el figyelemmel kisérem az írásokat.
Erika: Én szeretnék menni a babatalira.
Puszi mindenkinek
Annamari
amnam30
 
 


Sziasztok!

Annamari!
Szerintem mindenki örülne neked is!Gyere nyugodtan!

Rena!
Wágner Kati volt az előadó,nem tatabányai,valami egyetemen tanít meg 2nap dolgozik a kórházban karitatív.
Régen mi is így fürödtünk:Dávid a nagykádban, a tesók meg sorban a kicsiben.Ma már az ikrek együtt fürdenek a nagykádban,így a Dávid kiszorult a fürdőből.Legfeljebb akkor jön be,ha van kedve segíteni megmosni a fogukat.

Lola!
Amikor lesz legközelebb,akkor szólok,mert nincs egyenlőre fix időpont.Az első előadás volt,de olyen sikeres,hogy rendszeressé szeretnék tenni.

Anikó!
Mennek a drukkok!!!De ha mégis egyben lesztek és lesz kedved,akkor eljöhetnél!Meg tényleg informálhatna bennünket a párod,ha meglesz a pici!

Cirmike!
Ha álmos lesz a Réka,akkor oviba menet majd visszaalszik.De nem mindig fog ennyit aludni - ezt biztosan te is tudod.Az alvásigényük csökken idővel,így lehet,hogy egyre korábban fog kelni.

Angi!
Jó bulizást!Részleteket kérünk,ha kialudtad magad!
Ja,szerintem nem ártasz azzal,ha adsz neki homeós bogyót és meg sem a foga miatt nyugtalankodott.Nem biztos,hogy annyira fájt neki (vagy magas a fájdalomküszöbe).Lehet hogy csak nyugtalanságot okozott nála a fog.

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Jaj, képzeljétek Rékámnál cicisztrájk van.
Aggódom most mi lesz. Eddig cicizett mindkét ciciből miután reggel felébredt, ebéd utáni elalvás előtt, néha délután miután felébredt vagy az uzsonna gyümölcspüré után (ha nem aludt túl sokáig)és az esti elalvás előtt.
Már többször volt (kb eddig 4 napon) hogy napközben elfordult és hisztizni kezdett ha a cicire fordítottam vagy akartam fordítani és 3 nap este is nehezen fogadta el, de ilyen még nem volt ma még csak reggel cicizett az egyik ciciből. Már jött az ebédidő nagyon éhes lehetett és megpróbáltam megint mellre tenni de csak hiszti volt, ha beültettem az etetőszékbe megnyugodott és várta a kaját, elfogyasztott egy bébiétel főzeléket, még evett volna, de megint megpróbáltam mellre tenni és megint hiszti és keserves sírás lett az eredmény...Kép Amikor azért beraktam az ágyába eladludt, de picit sírdogált...
Eddig sose volt gond, nyugodtan cicizett bármilyen körülmény között (nem otthon, hangzavarban, ha izzadt voltam, ha erős parfüm volt rajtam, ha a tesója közben a karját rángatta). Még nem bújik ki a foga (a dokinő és védőnő szerint se) bár kicsit duzzadt az ínye alul.
Nem ivott még semmi folyadékot más formában, mert nem fogdta el eddig. Cumija sincs.
Nekem még nem jött meg a mensim, nem szedek gyógyszert, nem ettem fűszereset csak amit szoptatáskor lehet.
Szóval nem tudom mi lehet, de remélem ez csak átmeneti szeszély... még szeretném szoptatni legalábbis reggel és este mindenképpen legalább 9 hónapos koráig. Bár tudom, hogy ezt ők döntik el.
Kanállal szépen eszik mindent, ebédre főzit husival, uszonnára gyümölcspürét, vacsorára tejpépet. Nem válogat, megeszik mindenféle fajtájú és ízűt, csak olyat nem adhatok neki ami felfújja (kukorica, borsó), mert akkor utána jön a hasfájós sírás.

Mi lehet????
Megírom holnap hogy mi volt este...
Remélem a legjobbakat. Ha most felébred megpróbálom szoptatni.

Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Sziasztok!

Holnap 10-12-ig megint lesz baba-mama klub Dózsakertben a közöségi házban,aki ráér jöjjön.
Remélem mi is el tudunk menni és nem jön közbe semmiKép

Angi
én szeretném tőled kölcsönkérni az új dalokat,majd a talira hozd el légyszíves,köszi.

Anikó
persze megértem,hogy ilyen közel a szüléshez ki tudja,hogy mit hoz a holnap,de ha még minden oké lesz veletek,akkor szívesen látunk a babatalin.

Cirmike
jó kis alvókája van Rékának,irigyellek érte.
Napközben is alszik azért,hogy ilyen sokat szokott éjjel?
Sztem hívd fel a védőnődet a cicizés miatt,biztos tud segíteni és te is megnyugszol legalább.
Kíváncsi leszek,hogy ez mitől van nála?
Tényleg jó lenne még,ha igényelné a cicizést minél tovább.

Annamari
akkor várunk téged is a babatalira!

Edit
én nem szeretném,hogy az alvásigényük a gyerekeknek csökkenjen,mert Viki már most is keveset alszik sztem.
Éjjel 10-11,délelött/előfordul,hogy semmit/1,délután 1-2 óraKép
Neki elég úgy látszikKép

Ma délután itt voltak Arankáék és a két kiscsaj olyan édesen játszottakKép
Majd estefelé teszek fel képeket róluk.

Sziasztok:ERika

cseriviola
 
 


Cirmike!

Nekem sajna már az eleje óta nincs elég tej a cicimbe, nálunk is volt egy olyan időszak, hogy elfordult és hisztizett olyankor megpróbáltam kilesni, hogy mikor ébredezik és félálomba kínáltam meg akkor elfogadta. Sajna túl okosak hamar rájönnek, hogy átvágjuk őket, de nekünk így is ment legalább 1-1,5 hónapig az is több a semminél. Egy próbát megér. Meg azt is javasolták nem tudom, hoyg iszod-e azt a szoptatós teát Laktoherb abból is csak 1 nap max 2bögrényit mondtak.

Remélem segítettem egy kicsit és minden oké lesz.

Erika!
Megpróbálom elvinni, ha nem felejtem el, de lehet hoyg holnap elmegyünk mi is a klubba. Te mész??

Puszi
Angi

Kép
Kép
gangi
 
 


Sziasztok!

Én sajnos nem tudok menni a talira, dolgozomKép
Anikóról majd beszámolok!Kép
Kriszta
mupi
 
 


Szia Angi!

Megpróbálunk holnap elmenni a klubba,már nagyon régen voltunk.
Légyszí írd meg mégegyszer az új e-mail címedet,mert elfelejtettem leírniKép

Szia:Erika

cseriviola
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?