Új privát üzeneted érkezett!

Pankamama!
RészvétemKépKép
Az én sebész orvosom (mellesleg õ vezette azt a programot Berekfürdõn, amin családostul voltunk Pünkösdkor - ebbõl is látható, hogy nem "normális" orvosaim vannak, vagy én nem vagyok "normális" beteg - Emese szerint Kép ) a Mentõkórházban van, és ott a legtöbb sebész nagyon jó.
Egy ideje átköltöztették õket a Baleseti Intézetbe, ami talán a Fiumei úton van, ha jól tévedek. Szóval ott ha mentõkórházas sebészt keresel, biztosan jól jársz.
Jaaaaj, ez hülye vicc, miután már jól megjártál...

Jobbulást!
(Képzeld el, amint én pár hónapos kölyökkel csináltam végig mindkét lábammal ezt, õk toltak a gurulós széken a vécéig...brrrrrr)

Edóka
Edóka
 


Sziasztok!

Vera! Azt hittem csak nekem van olyan gyerekem, aki nem eszik gyümölcsöt. Pedig nem ezek szerint Kép. Hiába. A cseresznyét is leharapja aztán kiköpi. A többi gyüminél, eper, málna, ribizli ki se nyitja a száját. Zöldséget úgy eszünk, hogy salátát csinálok, máshogyan nem. Csak naturban nem. Õ is egészséges.

Kati! Lili is imádja a csemege ubit. Megeszik egyet egy ültõ helyében. Nem is merem elõvenni kaja közben, mert akkor csak azt eszi. Sõt nálunk most favorit a rántott dolog. Mindegy, hogy mi csak panírban legyen. Szegény Alex KépKép Még nem találtam utitársat, de nagyon szeretnék elmenni. Lehet, hogy kettesben megyünk. Csak az odafelé lesz gázos, mert vissza már tuti aludni fog Lili végig. Odafelé meg megvesztegetem ropival KépKép

PM! Rád haragudni? Igen KépKépKép Hogy van a pocaklakó?

Evey! jelentkezem a bográcsozásra, de mit vigyek?

Lilinek is kibújt még egy foga, alul. Figalmam sincs, hogy ez milyen fog, mostmár nekünk is van 9. tegnap vettünk egy szupi gumicsizmát 1500 ft-ért és a legnagyobb esõben elmentünk sétálni. Annyira jó volt. Esõkabát, csizma, Lili elesett az egyik pocsolyában, de nagyon élvezte. És én is, talán így még esõt nem is élveztem. KépKép nagyon jó találmány ez a gumicsizma, persze csak esõs idõben.

Puszi:

Anikó
Gerianikó
 


Sziasztok!
Na, mit szóltok?? Végre itt... itt nálunk tombol a kánikula, minden nap a kertben pancsolunk, Leevi totál barna már a 30 faktor alatt is... és ma voltunk utcai kisvonaton, ami itt nyáron minden évben megy, tök ingyen, akárhányszor lehet rajta menni. Mit mondjak, Leevi majd megörült érte... lehet, hogy holnap is megyünk.
Edóka! Nézz be légyszi a babakocsis topicba, Totya babakocsit kínál, ha jól rémlik, ez a te asztalod! Kép
Leevi is átalussza végre az éjszakát, tegnap se kelt egyszer se! Kép És ma számoltam össze: 17 fog tulajdonosa, most a 18.-at izzadja, talán ezek az örlök könnyebben jönnek, mint a szemfogak. Legalábbis akkor volt nálunk az éjszakai mizéria.
Leevi is napról napra egyre többet mond, sajnos inkább finnül, mint magyarul, pedig én vagyok vele többet napközben. Én meg dumálok, dumálok, néha már hülyének is néznek az utcán, mert mindenröl verselünk, énekelünk, beszélünk. Én magyarul, Leevi hümmög, aztán hazaér apa és gyermekem rázendít finnül. Értitek ezt?
Na, megyek, remélem ma is alvás lesz!
Mindenkinek puszi:
Adri
kadri
 
 

 
 

Sziasztok!

Fog- és fülfájósoknak jobbulást kívánok!Kép

Andi!
Így, hogy végülis csak borjú lesz, kiszámolom és felhívlak, jó? Lehet, hogy az üst jobb lenne, mint 3 bogrács...

Ildi!
Ha még marad a kövirózsa készletböl, akkor én is szeretnék kérni:Kép KösziKép Nekem az eper és a málna is folytontermö! Még októberben is eszünk mindkettöböl! Nagyon megéri megvenni.Kép

Ági!
Gratulálok az új fiúcskához!KépKép Duzzanathoz jobbulást, reméljük semmi különös! Jön végül a férjed bográcsolni?

Márti!
Most akkor végülis átment az email tölem? Mert visszajött, hogy nem kézbesíthetö?!Vagy ezt már írtam??

Verus!
Birkát nem is akarok fözni! Csak borjút! Sütögessetek nyugodtan!Kép Tudom, hogy Zalán nem szereti a húsos kajákat, esetleg csatlakozhattok a vegákhoz!Kép

Ancsa! Örülök, hogy "megoldódott" a munkadolog! Így legalább nem rágódsz rajta folytonKép Jó lenne, ha az Andiékkal tényleg el tudnátok jönni a hétvégén!KépKépNa, Ancsa! Gondold meg!

Moni!
Nekem is pont így kell könyörögnöm még egy gyerekért! Férjem egyke és szerinte ez teljesen jó így. Felfogása szerint: annyi gyerek legyen, amennyit tökéletesen el tudunk indítani az élet rögös útján (lakás, stb)! Azért nem hagyom annyibanKép Államvizsgádhoz egy nagy rakással, legalább akkorával, amit Adri kutyája megevettKép

Virág!
Én is csak azt tudom mondani, amit a többiek, ne is figyelj oda az ilyen megjegyzésekre! Öszinte tiszteletem annak, aki kihord, megszül és felnevel ennyi gyereket!Kép

Emese! Lillának gratulálok a szobatisztasághoz közelítéshez!Kép Hogy szopik a pici kutya emberciciböl vajon? Én biztos rosszul lennék, ha más lény kapná be a cicimet! Mert ott biztos nincs cumisüvegKép

Zsóka! Belefértek a meglepibe, de akkor nem tudom vinni nektek a múltkor ígért meglepit! Ha elárulnám miért nem, akkor rájönnél, hogy mi az és akkor már nem lesz meglepi! Szóval inkább kivárom a megfelelö alkalmat. De ha vasárnap reggel még 8.45-ig felhívnál, ha jöttök, akkor vinném.KépNekem is Norton Antivirus van és sokszor fura a gép, akkor emiatt lehet?!KépKezd az az érzésem lenni, hogy nem jött át minden levél! Furcsán kevés volt a levlistán. Kérdöív meg pláne nem volt köztük?! Emese szemével remélem semmi gond nem lesz!Kép

Ágci! Múltkor bejelentkeztél csak, de semmit sem tudunk rólatok!? Írhatnál!Kép

Cory! Amikor kinöttek a fogai, túlképp már akkor elkezdtük a fogmosást, fogkrém nélkül. Késöbb, de már nemigen emlékszem mikor is, adtunk egy icipici fogkrémet.

Barika! Meg kellene próbálnod a homeopátiát a pánikrohamok ellen!Kép Dórika fogához gratulaKép

Hajni, fDia! Lánykáitoknak sok boldog születésnapot kívánunk!KépKépKép

Kanga! Szerintem, ha jó idö lesz, nyugodtan jöhettek. Ha soknak találod, akkor kijöttök délben és hazamentek pl. 3-kor és az olyan, mint egy hosszabb séta.Kép

Anikó! Tudnál bövebben írni a pánikbetegség orvosságairól? Van egy nagyon jó barátnöm és az élettársának olyan nagyon rossz rohamai vannak, hogy emiatt nem tud vezetni, csak, ha vki mellette ül. De volt olyan is, hogy ki sem mert mozdulni otthonról. Neki is már régóta van, de nem használnak a gyógyszerek. Kineziológushoz is jár. De jó, hogy jöttök!Kép

Évi! Gratula a fotóhoz!Kép Mi van az ekcémával? Múlik már?

Iboly! Rádumáltál! Csak ti nem eszitek a borjút, így lehet, hogy tényleg jobb, ha sütögettek inkább Verusékkal. Vagy csatlakoztok a vegákhoz!Kép

Mindenki, aki vmilyen oknál fogva nem tud jönni! Sajnálom, hogy nem talizunk!Kép

Bogrács lista:
fD(2ésfél adag), Balumami(2a), Norcsi(3a), Virág(3ésféla), Kati(2ésféla), PM(2a), Ildi(4a), Pele(3a), ld(2ésféla), Emese(3ésféla), Ági(?), Hajni(2ésféla), Momo(2a), Szile(2a), Barika(2a), Andi3(1a), Evey(2ésféla), Anikó(1a). Kérdéses: Kanga(2ésféla), Tvica(2ésféla). Meglepi: Zsóka. Külön fözök/evök: Liesel, Verus, Iboly
evey
 
 


Akkor most magunkról:

Adriánt leszoktattuk az éjjeli szopiról, nem is gondoltam, hogy ennyire könnyû lesz. Elsö két éjjel kelt a szokásos idöben, felvettem, mentem vele két kört a szobában, közben sírt, aztán visszatettem még mindig sírva, rögtön elaludt. Két éjszaka ezt csinálta, azóta pedig 6-6.30-ig alszik, akkor szopizik, aztán még visszarakom fél órára a játékaival, kb. addig bírja, aztán tisztába kell tennem.Kép Két pici cicánk is szokja már az új helyet, Kikkó teljesen odáig van értük.

Puszi, Evey
evey
 
 


Akkor ide is írom, hogy mindenki hozzon magával kenyeret, evöeszközt, tányért, poharat, italt.
Én intézem: kajába valót, bogrács, deszka, stb.
Aki reggel 9-re Szentendrére tud érni, azt várjuk az állomással szemben levö parkolóra, ami mellett van a Kínai Étterem és egy eléggé izléstelen szobor (utóbbi a parkolóban). A 11-es út és a Dunaparti út elágazásánál van. Muszály ilyen korán menni, ha ebédre szeretnénk a hamit. Azért még itthon elöre fözöm, hogy ne kelljen órákat várni 1rá.Kép Többieknek levlistára térképet teszek holnap. Megyek megnézem a levlista tagságot, remélem mindenki rajta van, aki jön.
Puszi, Evey
evey
 
 


Sziasztok Lányok!

Csak egy hete nem jártam itt..Kép

Bogancsi, jelenleg én is egy régebbi -elmentett- oldalra írok, kapcs. nélkül. Miután befejeztem, rákattintok az üzenetküldésre" és akkor automatikusan feldobja a gép a nagy kérdést, hogy kapcsolódok-e...
Így cca. 1 percet töltök a neten, és a betöltés után meglesznek az új írások is..
No, meg van idõm átfutni az irományomat, hogy nincs-e elütés, nem írtam-e vmi szarvashibát..Hát én most így csinálom..

Emese, bosszantó! Napok óta szeretnék neked elküldeni egy levelet, de haldoklik a rendszerünk (nekünk a winchestert kéne cserélni..) és nem megy.Kép
Kénytelen leszek új levelet írni, mert idõközben aktualitását vesztette..
És itt dicsekszem el mindenkinek:
TOMINAK SZUPERÜL SIKERÜLT A VIZSGÁJA!!! (tudjátok, magántanuló..osztályozót kellett tennie)
Azért is nem tudtam jönni, mert készültünk erre a vizsgára.

Iboly, persze, hogy sütögethetsz velemKépKép

Majd késõbb jövök megint, mert mennem kell dolgozni.

Addig is puszi mindenkinek:

Verus

Kép
verus
 
 


Lánykáim,

szép jó napot mindenkinek innen a messzi távoli Esztergomból. Mielõtt megkérdeznétek: még mindig nincs saját netem, mi több, még saját otthonom sincs, de már készül Kép, a tetõt épp most szedik le (sajna újra kell rakni), azt ígérték, hamar kész lesz.

Móni, Te szombathelyi lány!
Most igazából Hozzád jöttem Kép

26-án lesz a felvételim Szombathelyen, viszont oda kell utaznom még elõzõ nap, mert reggel 8-kor kezdõdik. Nem tudnál ajánlani vmi szálláslehetõséget?
Ide írom a telefonszámomat, a mail-emre érkezõ leveleket sajnos mindig vírusosnak jelzi a freemail, egyiket sem tudom elolvasni Kép szóval: 06(30)476-9822. HELP ME!!!

Mindenkinek ezer puszit küldök, a gulyáspartira igyekszem elmenni Kép

Jamina
jamina
 
 


Ja, és még egy hír:
útjára indult az új baba-project KépKépKép
Jamina
jamina
 
 


Jamina!

De jó! Mármint az hogy jelentkeztél, meg a baba-projekt is!Kép
Gyere a gulyásozásra légysziiiii!

Puszi:Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
olvasni még nem volt idõm, de NORCSI,haerrejársz,nézdmegapostaládád,hogytudjam,alevelezésemmûködik-e.JAJ,meghaltaspacegomb!
ld
 


Mûködött, mél ment.

Szia: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Na visszajött amit küldtem!KépKépKép

Mi lehet a baj???

Megpróbálom megint elküldeni, de aztán többet sajna nem tudok.

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Evey! Te nagyon szorgalmas vagy Kép Szóval a páromnak ez a doki az ötödik. És a gyógyszer a sokadik. Járt Bp-re, Fehérvárra és most itt tõlünk 5 percre találtunk egy nagyon jó orvost. Igaz elõször az õ gyógyszere sem jött be, de váltott és azóta jobb. Más orvosok vártak sok idõt, pedig elvileg ezek a gyógyszerek 1-2 hónap alatt kellene, hogy hassanak. Mond meg a barátnõdnek, hogy ne adják fel és kutassanak orvos és gyógyszer után ( a kettõ megy csak együtt, külön-külön nem lehet) és van vmi weboldal, ahol ajánlanak címeket is, de nem tudom a nevét. Vmi kórház.hu vagy vmi ilyesmi.

Pusz:

Anikó
Gerianikó
 


Sziasztok!

Evey! Te nagyon szorgalmas vagy Kép Szóval a páromnak ez a doki az ötödik. És a gyógyszer a sokadik. Járt Bp-re, Fehérvárra és most itt tõlünk 5 percre találtunk egy nagyon jó orvost. Igaz elõször az õ gyógyszere sem jött be, de váltott és azóta jobb. Más orvosok vártak sok idõt, pedig elvileg ezek a gyógyszerek 1-2 hónap alatt kellene, hogy hassanak. Mond meg a barátnõdnek, hogy ne adják fel és kutassanak orvos és gyógyszer után ( a kettõ megy csak együtt, külön-külön nem lehet) és van vmi weboldal, ahol ajánlanak címeket is, de nem tudom a nevét. Vmi kórház.hu vagy vmi ilyesmi.

Pusz:

Anikó
Gerianikó
 


Sziasztok!
olvasni még nem volt idõm, de NORCSI,haerrejársz,nézdmegapostaládád,hogytudjam,alevelezésemmûködik-e.JAJ,meghaltaspacegomb!
ld
 


ld. Off. Ezt miért küldted el mégegyszer? Nem azért küldi vissza a levelet nekem mert tele van a postaládád? Szórd ki a felesleget, aztán akkor próbálkozom majd újra!

On. Jó éjszakát minden erre látogatónak, sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Helló mindenkinek,

totál idegbeteg vagyok!! Megírtam a litániát, erre kék képernyõ és kész!!
Nincs erõ újragépelni..röviden:

Evey, nem igérem, hogy odaérünk 9-re, de mi odatalálunk.

Évi, miért nem jöttök?? Anikó, Momo és mi sem a szomszédból megyünk...
Csongihoz én is gratulálokKép De ugye tudod, hogy mi még nem is láttuk!!!

Anikó, tök jó, hogy jösszKépKép Úgy örülökKép

Jázminmamának szorítok, de igazán jó lenne, ha tudna jelentkezni..

Villám: nálunk a szomszédba csapott be, tiszta életveszély!!
TV, gép kihúzva..és romantika gyertyafénynélKépKép

Télleg rohanok, vár az uramKépKép

Puszi mindenkinek:

Verus

Kép
verus
 
 


Sziasztok!
Úgy irigylem a bográcsozást, de Viktor feltétlenül menni akar táborozni, és vkinek el kell vinni a buszhoz, és érzékeny búcsút venni tõle, a párom meg az apját megy látogatni...
Magunkról:
Eszter leányzó pár hete nem hajlandó tejet inni egyáltalán! Se cumisüvegbõl (amit imádott addig), se pohárból, kakaóként se...
Eddig nem kapott több tejternéket, mert bíztam benne, hogy csak idõleges a sztrájk, de nem tudom, meddig várjak.
Egy ideje "házi" tejet hoznak nekünk, se felforralva, se forralás nélkül nem kell neki, de egy ideig megitta, nem azóta van a sztrájk, mióta a házitej.
Elég kitolás, ha venni kell neki joghurtot, ilyesmit, meert akkor a többi is azt akar...
Ötlet, tapasztalat???

Edóka
Edóka
 


Evey,
Ara jutottam, hogy ha a párom dolgozik vas., akkor elmegyünk hárman a gyerkõcökkel BKV-val. Peléék felajánlották, hogy a cuccunkat elviszik, ennyivel könnyebb lenne.
Ha nem dolgozik, akkor Kztasóra megyünk.

És olyan szomorú vagyok: ha a vízuma összejön, jövõ héten elutazik!! KépKépKépKép Brühühühühü...... Ha a vízum nem jön össsze, akkor is elutazik, csak késõbb. És szept-ben jön haza... KépKépKépKép

Megyek is...
üdv
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Halihó Lányok!
Most kicsit többet írok:
Van egy elég új és elég korszerû gépünk (hülyeség, mire leírom, már van gyorsabb és jobb), szóval gondoltam, nem ártana rá egy Norton Antivírus. Hát rosszul gondoltam! Telepítése után a gépet bekapcsolni még lehetett, ki már nem nagyon (brutálisan lenyomtam az elosztó hálózati kapcsolóját), 1x kiírta, hogy csökkentett módban tudja indítani az Excell-t, aztán mégsem csinálta, szóval sz*rrá ment, mert az alaplapunk állítólag nem szereti a NAV-ot. Kár, hogy utólag tudtam meg!
Ja, az elmúlt héten 102!!! levelet kaptam a levlistáról, amiket mostanra tudtam csak végigolvasni! Nem mondom, szorgalmasak vagytok! Kép

Norcsi: holnap írok majd, próbálkozzunk újra! Bár lehet, hogy a téren is lent leszünk végre, nem kolbászolunk másfelé.
Bár ma vettem anyagot - a Picinek varrnék pár törcsit, meg hálózsákot, egyszerût és gyorsat -, azt is meg kéne csinálni valamikor, mert biz' ez már a 37. hét. Hétfõn voltunk CTG-n, a Fiacskám odafelé menet dühöngött, ott aludt, visszafelé megint rúgkapált. Kép Azt mondta a szülésznõ, ha éjszaka aktív, menjek éjszaka CTG-re Kép A Lányom meg kisbabát játszik, újra szopni akar (1 éve hagyta abba), még jó, ha nem kell majd újra pelenkáznom.
Mára ennyit. Várom a vasárnapot, hogy végre találkozhassam Veletek! Nem biztos, hogy 9-re ott leszünk Szentendrén, de igyekszünk.
Jó éjt:
ildikó
ld
 


Sziasztok!

Evelin, azt hiszem a bográcsozásra mégsem tudunk elmenni De pontosan csak estére tudom megmondani. Tegnap este közbe jött vmi

Viki köszöni a szülinapi jó kívánságokat Anyuméktól kapott egy három kerekû rózsaszín biciglit, teljesen odavan mind a két évével Az ágya mellé kell tolni úgy alszik, a tejcsit azon ülve issza. Stb.. és egyre többet, szép tisztán beszél. Rendes mondatokat mond már, néha olyan fura hogy már ilyen nagy.Nyilogatásra viszont azt mondta a dokiábcsi, hogy ez már magától is kinyílik ha elkezdõdött. Én lennék csak ilyen betoji? Hiába mondják hogy hadjam így ok, és mégis rágom magam rajta?? Hogy jó ez így vagy sem??
Noémi pedig még mindig annyira nyugodt baba, kedden megkapta a 4 hónapos szurit, igaz késve, mer a dokibácsink akkor szabin volt és tolódik a szuri nálunk, picit nyöszörgõtt, de nem nagyon. Ügyes csajszi Mostmár elkezdett fogzani, de remélem még nem akar annyira kibújni az a fogacska, viszont Vikinek a hátsó fogai jönnek, este azt nevettük apával hogy egyszerre fogzanak tejfoggal a csajok
.
A férjem meg repülni fog Mióta 98 is fent van azóta kétszer annyit ül a gép elõtt
Már rosszul vagyok tõle

Évi
Megnéztem a képet Csongiról, tényleg édi!!!!

Verus
Szurihoz  Teknõshöz is!
Igaz nekünk korlátlan az Adsl használattal a net, én úgy írok, hogy a topicra rányitom a Word-öt így folyamatosan látom a netet is, közben írkálok, utána bemásolom az üz.küldésbe.

Zsóka
Sebesség? Mi is így voltunk mikor Adsl- ünk lett. Itt ámultunk-bámultunk.
Mikor mentek állatkertbe legközelebb?

Iboly
Õszintén minden elismerésem Neked! Jó tanulást!! 

Emese
Csigák ismerõsek Anyunál Viki is gyûjtögeti esõ után rendesen.


Erika
Hát az a jégkrém etetés a babának naggggyon durva lehetett..
Remélem a fúrás-faragáson hamar túl lesztek.

Anikó
Szegény kiskacsa Tegnap anyunál nézegettem a kiskacsákat, és eszembe jutott a tietek. Szegényke. De miért aludt a kacsával a sógornõd??

Pankamama
Megérthetõ a tisztaság mániád. De egyszer hagyd hogy úgy ’isten igazából’ összekoszola magát. Meglátod milyen boldog lesz Az én férjem pl nem akart homokozót, az volta kifogás, hogy megeszi a homokot a gyerek. De hát mi is megettük, a dokibácsink meg azt mondta hogy 1 éves korig 1kg a gyerek homokadagja. Addig semmi gubac nincs
Köszi Neked is Viki nevében. Jó volt az ici-pici buli(nagyot nem csinálok)
CsKati
Viki is így tudott enni pár dolgot ennyi idõsen, a csemege uborka nálunk mai napig megmaradt kedvencnek, ja meg az újhagyma
Baja bizti nem lesz a paritól Kittinek
Szegény Alex, bitos nagyon félt.

Szile
Ügyik vagytok!! Hasonlóan volt az altatás Vikivel nálunk is. Noémi még hátra van nekünk

Cory
Mi fogkefét akkor adtunk Vikinek, mikor már ülve pancsizott a kádban. Mindig akkor mostuk a fogunkat, hogy lássa is mire kell használni így igazán nem is kellett tanítani. Ma már csodásan sikálja a fogait. És tényleg jó ez az elektromos amit kapott uncsitesómtól-pedig kicsit ellenkeztem tõle- ráadásul ez egy idõ után zenél is, íyg tovább ösztönzi hogy még csiszolja a fogait
Norcsi
Kipihizted már a néniket???? Bánkinak találtál vmi megoldást kaki ügyre?

Bocsi hogy ilyen hosszú lettem, de most volt idõm, ( most is azért mert a hü* szomszéd fél6 kor nekiállt szétszedni az állványát amit betonozáshoz használt, és kopácsolt ezerrel még jó hogy a lányaim nem keltek fel)
De már ébredeznek, Viki is kiabál a szobájából, hogy Hajniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Puszi
Hajni
0611viki
 
 


Mik ezek a számok????? Én fejecskéket akartamKépKép
Eddig ilyet nem csinált nekem.
Hát van köztük szomorú fejecske is, fõleg a bográcsozáshoz, de még bizakodom!!!!
Hajni
0611viki
 


Szile,
gratulálok az alváshoz!Kép

Evey,
úgy látom, nem vetted észreKépKép:sajnos nem tudunk menni bográcsozni. KépKépKép Kép Majd legközelebb.

Zsóka,
férjed:KépKépKép Nagggggyon ki lennék akadva hasonló helyzetben. Mit dolgozik a párod?

Ildikó,
izgi ez az utolsó pár hét, mi? Képzeld, tegnap az összes gyerekemre rájött, hogy szopizik. (a kicsi persze, a kétévest is értem, de a 4 meg 5 évesek???Kép) Mindegyk rájött, hogy ez nekik már nem megy. KépKépKép

Virág
Virág (fiore)
 


Virág: tényleg izgi, fõleg, mert a Lánykától biztos megõrülök a szülésig!!! Tegnap kétszer rendezett olyan hisztit, hogy hányás lett a vége! Az elsõnél én nem toleráltam szegénykém hangulathullámzásait, a másodiknál a birkatürelmû apja akadt ki. Pele biztos tudna valami jót mondani erre! Kép Éjjel ramazuri, most meg negyed tíz és még alszik! Hogy fogom így ebéd után letenni? Hoppá, most hallom, hogy bõgicsél, megyek hozzá.

ildikó
ld
 


Sziasztok!

Újra itt vagyok, úgy néz ki, hogy mostanában több idõm lesz
jönni. Kép
Május 31-i bevallások idõre elkészültek. A nagy melót egy egyhetes kiruccanással (rokonokhoz) sikerült is kipihenni. És mostanra a házimunkával is utolértem magamat.
Meg se számoltam hány garn. ágynemût mostam és vasaltam ki az elmúlt napokban, ugyanis Dávidkának nagyon erõs hasmenése volt napokig (változatosság kedvéért). És amikor õ beteg, akkor éjszaka átjön a mi ágyunkba, igy elõfordult, hogy egyszerre az összes ágynemût (elõször az övét, aztán átjött amikor aludtunk, és a mienket is) elrendezte szegénykém. Plusz még a szõnyeget is sikálhattam. Kép

Dávidkának nagyon tetszik a bölcsi. Sõt nekem is nagyon szimpatikus minden, ezért már változott a kérdõívemben leírt véleményem a bölcsirõl: most már híve vagyok (nem csak alkalomszerûen) a bölcsinek. Nekünk nagyon jót tett:
Dávidkáról egyéves kora körül azt hittem, hogy hiperaktív, mostanra viszont teljesen megváltozott. Képes leülni az asztalhoz (egyedül) és úgy várja míg enni kap. Egyedül iszik pohárból, és a nem túl folyós kajákat eszi is egyedül. Elõtte hallani sem akart a pohárról. És még nagyon sok pozitív változás van a viselkedésében, szerintem sokat segített ebben a bölcsi.
Nagy hátránya viszont: szinte egész tavasszal betegek voltunk. Dr. nénink is megjegyezte, milyen gyakran megyünk, de hát ez van. Minden alkalommal tényleg indokolt volt, hogy mentünk. Állítólag ha megedzõdik a gyerek immunrendszere, akkor néhány hónap múlva már nem fog mindenféle vírust összeszedni, vagy legalábbis nem betegíti meg a fertõzés. Remélem nálunk is eljön ennek az ideje mostmár.
Rengeteg gyógyszert (antibiotikumot is) szedtünk az elmúlt hetekben. (Én a nagy gyógyszerellenes.) Háromszor próbálkoztunk/tam a homeopátiával és egyszer sem hatott egy kicsit semKép((( Pedig nagyon bíztam benne. Kép

Ennyit magunkról. Yahhoo-ra fogok feltenni fényképeket. Próbálok magamról is, ha találok egy valamirevalót.

Sikerült mindent elolvasnom amit írtatok az elmúlt idõben.

Elõször is gratulálok Pelének, Madárkának és Kangának a babákhoz!!! Jó egészséget nektek, és sok-sok tejcsit a bébiknek! Kép

Üdvözlöm az új babaneteseket! Kép

Zsóka! Neked köszönöm a sérvvel kapcsolatos tippet, próbálkozok vele. Remélem nem kell majd mûteni.

BigacsigaKata! Nagyon jók voltak az infók sérvvel kapcsolatban, kicsit megnyugtattak. Máshol nem is tudtam olvasni róla. Köszi, hogy leírtad hol találom ezeket az írásokat!
Vizsgádhoz gratulálok! Nehéz volt? Ja, és, hogy fog megférni két dudás egy csárdában?Kép))))

És köszi mindenkinek a bíztatást sérv-üggyel kapcs.
Nagyon remélem, hogy nem kerül sor arra a fránya mûtétre.

Hajni nálatok megoldódott már a probléma? Együttérzek veletek.

Ildi! Kövirózsát hogyan kell használni középfülgyulladás esetén?

Barikaandi! Jobbulást Neked! Kép

Évi! Csongi nagyon aranyos a fényképen! Kép

CsKati! Kittinek nem fáj a hasa ha uborkát eszik?
Dávidkám él-hal érte, de utána ha nem adok neki hasfájásra való szirupot, akkor majd meg hal a fájdalomtól, egész éjszaka sír és tekereg.
Normális ez, hogy 21 hónaposan ilyen hasfájós egy gyerek?
Vagy csak én vagyok túlságosan aggódó?

A Yahoo-n küldött fényképeken nagyon édesek a babák és nagyobb gyerekek. Névszerint nem részletezem, mindegyik nagyon tetszik, jó õket nézegetni.
Az összes fényképes levelet megtartottam, de attól félek, hogy betelik a postaládám, és akkor nem kapok többet. Van valakinek valami jó tippje, hova pakoljam el a fotókat? Nem szeretném törölni.

Na befejezem, mert már egy kissé hosszú lettem.
Gyõzzétek elolvasni! Kép

Üdvözlök mindenkit!
Feksi
Feksi
 


idlikó,
Én a McAfee-val jártam majdnem így. Felraktam, aztáén el sem indult a Windows. Csökkentett módban leszedtem, akkor semmi baja nem volt. Van ilyen. A gép nem szereti... Nemrég is kipurcant a gépünk (egyre több minden fagyott le), mint kiderült, vírus egy db nem volt, egyszerûen a Norton egyet-mást módosít a windowsban. nevetséges, de ez van. Vannak gépek, amiknek a lelkivilága nem szereti ezeket a víruskergetõket. Most F-Prot van a gépen, csak az meg fizetõs, frissítés sincs hozzá, mielõbb szereznem kell egy normáélis vírusirtót. De milyet??????


Hajni, tegnap voltunk. Kép Utána mondtam is, hogy legközelebb nem megyünk egyedül, mert ugyan élvezte a két kölyök, de azt hiszem, a kisfiam jobban élvezte volna, ha van ott még más gyerkõc is. A jövõ héten tutira megyünk. Mindenképpen szólok elõre. Csak ez a jó idõ olyan hirtelen jött KépKép.

Virág,
operatõr-rendezõ. Most egy vulkanológus expedíciót megy filnmezni. Mindne évben megy velük, ált. 2 hónapra. Õ is eléggé le van konyulva KépKép. Itt vigasztaljuk egymást. KépKép

Sziasztok,
este még jövök KépKép
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Zsóka!!
miért nem szóltál, mentünk volnaKép
komolyan!!!
Jövõhét nekem nem bizti, mert úgy néz ki megyünk Hévizre 1 hétreKépKép
De utána bármikor!! Ha nem megyünk Hévizre írok.

Feksi
Én is megtartom az összes képet. Nyitottam egy mappát a gépemen, és a levelet kijelölöd,- fájl- mentés másként...
és itt bárhová eltudod tenni.Én a mappába pakoltam át a komplett leveleket, majd csinálom tovább, megnevezve a képeket különKép Nem értek nagyon még ehez a géphezKépKép
dávid azért már jól van, ugye? Gyógypusszancsok repülnek Neki!!!

Sziasztok
Hajni
0611viki
 


Sziasztok!

Itt vagyok megint. Jól eltûntem, elugrottunk Bálinttal pár napra Debrecenbe. Aztán 78 levelet töltöttem le Kép. Jólesett egy kis pihi, meg otthon lenni.
A pajzsmirigyemen lévõ göbrõl még mindig nem tudni, micsoda. A vérvétel eredménye jó lett, nem termel hormont. Viszont az UH alapján még nem tudták megmondani, milyen indulatú, ezért vettek szövetmintát, aminek jövõ héten lesz meg az eredménye. Azt mondta a dokinéni, hogy 99% hogy jóindulatú, de azért nem vagyok teljesen nyugodt, hiszen itt van ez a két (másfél) csemete, akikrõl gondoskodnom kell...

Evey!
Valószínûleg mi is tömegközlekedve megyünk. Tudnál majd adni egy olyan útleírást is? Bár nekem térkép sem jött, nem tudom azért-e, mert nem küldted még el, vagy mert nekem néha nem jönnek át a levelek, csak üresen. Férjemet még mindig nem tudom (hiszen még 3 nap van addig Kép), úgyhogy egyelõre azt mondom,hogy nem jön.

Edóka!
Kicsit lehettem csak idõsebb, mint Eszter, amikor nem voltam hajlandó meginni a tejet. Utána az anyukám évekig turmixot csinált mindennap reggelire, és persze nem csak nekem, hanem mindhárom gyereknek. (Nem túl bíztató, mi?) Úgy 10 éves lehettem, amikor idegen helyen voltam, és nem mertem megmondani, hogy nem kérek tejet. Hát ki is hánytam az egész reggelit. Nem tudom, mi ez, nem tejérzékenység, mert minden tejterméket megeszek, csak a tejet magát nem. A mai napig nem tudnék meginni egy pohárral. Most, hogy terhesen, hányósan tejet kellett adni Bálintnak, sokszor már a látványától, sõt a gondolatától rosszul lettem. (Szerencsére, nagyjából elmúlt mostanra a hányós idõszak.)

Túl sok volt ez a kihagyás, amióta nem jöttem, úgyhogy most csak ennyire futotta. A képeket köszönöm, minden gyerkõc gyönyörû!

Sziasztok!
Ági
Ági
 
 


Sziasztok,
Viki, ésd mindenki,
legközelebb, ha tervbe van véve Állatkert, köremil megy a levlistára. OK?

Jó lenne már talizni, soron kívül is. Bár ugye most itt a hétvégi tali.

Megyek, mert dógoznom köll... KépKép
Jövök még
puszi
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!

Remélem, figyelitek, milyen az idõ! Ugye, megmondtam, hogy vasárnapra meleg lesz? Ugye, megmondtam, hogy ne aggódjatok? Ugye, megmondta a Kati is, hogy az idõfelelõs szereti a mi topicunkat? Ugye, megmondtuk? Kép

Na, a lényeg, hogy megyünk, bár lehet, hogy csak én megyek a gyerekekkel. Bélára rászakadt egy halom munka, ha nem tudja elvégezni szombaton, akkor kénytelen itthon maradni.
Kenyér, innivaló, tányér, kanál... Nem felejtettem el semmit, ugye?

Akartam még Nektek mesélni, hogy kiakasztott Lili a múltkor. Abban a marha nagy esõben. Résnyire nyitva volt az ablak, kitámasztva. A kis piszok meg a résen kirakott 3 mesekönyvet az ablakpárkányra, egyet meg ki is dobott a kertbe. Salátává áztak. Megkérdeztem, hogy: Te dobtad ki a könyveket? Mire õ: Igen. Meg a kockát. Akkor láttam, hogy az összes építõkockát is kigyömöszölte a párkányra. Kép
Kiborító egy csaj. Melyik fiús anyuka szeretné menyének? Kérem a jelentkezõket, holnap vihetitek! KépKépKép

Fülecskéink gyógyulnak.

Képeket mindenkinek köszi, az összes gyerkõc gyönyörû, akár fürtös, akár egyenes, akár szõke, akár barna. Itt tényleg mindenkinek oooolyan szép gyerekei vannak! Kép

Verus! Tominak nagy gratula a vizsgához! Na és persze Neked is, aki mindezt "beléverte"! Kép
Mi van már a hátsó szándékaiddal, levél sehol.....

PM! Az én férjem is tisztaságmániás, de szerencsére csak a lakáson belül. Kint aztán koszolhatnak, disznózhatnak, csak az ajtó elõtt vegyék le a mocskos cuccokat. Próbáld ki, hátha beválik! csak majd jól rázd ki a ruhákat, mert különben a kád alján kisebbfajta homokozót fogtok összegyûjteni... Kép

Adri! A hét elején még irigykedtem Rád a meleg miatt, de már nekünk is van! Tényleg, ilyenkor is szoktataok szaunázni, vagy az csak téli dolog? Vagy nagyon hülyét kérdeztem?

Evey! Gratula a nyugodt éjjelekhez! Kép

Barika! Pszichiáter ismerõst nem tudom elérni, remélem, nem utaztak el. Próbálkozom...

Virág! Helyesek lehetnek a nagy gyerekeid, hogy szopizni akarnak... Meg is próbálták? Tudnak még? Mert az enyémek hamar elfelejtették a tecnikát, mire jött a kistesó, már nem tudtak.

Feksi! Örülök, hogy bevált a bölcsi! vannak olyan gyerekek, akiknek kimondottan javasolják az ilyesmit, ezek szerint Ti olyanok vagytok. Azt tutira tudom, hogy mi nem. Lili a múltkor Anyukámnál fél órát bõgött az ablakban és kiabált, hogy Anya, gyejeeee! Kép

Ági! Babával minden rendben? És lelkileg? Férjed hogy áll hozzá?
Göböd miatt szorítok, írj, ha tudsz róla valami pontosabbat!

Zsóka! Tudod már, hogy jöttök-e vasárnap? Én várlak... Kép

Puszi mindenkinek:
Emese
Emese
 


Sziasztok Lányok!

Edóka!
Nem akarlak elkeseríteni, de kb 4 éves lehettem amikor született a testvérem. Addig megittam mindig rendesen a tejet és állítólag szerettem is. Kép Amit a tesom evet annak a maradékát is én ettem meg nehogy a jóból kimaradjak. Kép Ez a mese a valóság meg az, hogy amíg anyukám a tesommal gyerekágyas volt addig engem leköltöztettek vidékre, mert kb. olyan kiscsaj lehettem mint Emese "eladó" lánya. Ott nekem is igazi tehénbõl gözölgõ tejet adtak, és valami miatt én is elkezdtem nem inni. Azóta is minden tejterméket szeretek, megeszek csak a tejet képtelen vagyok meginni. Egyszerûen nem tudom lenyelni, öklendezek tõle. Hogy miért fogalmam sincs.


Feksi!
Kép
Nem különösebben nehezebb mint más vizsgák. Inkább az volt a nehéz, hogy már régen vizsgáztam és kijöttem a gyakorlatból, a másik meg a családdal is meg kellett küzdeni és abban a gyerek volt a könyebb a férj a nehezebb.

Emese!
Én kérem, de adom hozzá a kisebbikfiamat is. Hadd boldogítsák egymást. Kép
Szerdán megfürdettem a kicsit, megitta a tejet, felöltöztettem. A naygot beraktam a kádba, az tökre szeret öntözgetni méregetni gondoltam gyorsan felhívom a tesomat.
Ja, kicsi oda ment a nagyhoz, odaadta neki a felmosóvödröt, a nagy töltögette bele a vizet, a viz kiborult, a fürdõszoba uszot, a férjem ordított, én meg majdnem sírógörcsöt kaptam.
Erre ma mi volt? A kicsi fogta a teletebit ami mellesleg a nagyé, olyan amelyik beszél és bedobta a fürdõkádba. Azt hittem felrobbanok.

Jól olvastam ti is most szobatistálkodtok?
Mi most kezdtük, de lekopogom tök jól haladunk. Tegnap megállt a szoba közepén fogta a kukacát és locsolta a szönyeget. Amikor rászóltam, hogy azért ezt nem kellene, abahagyta ráült a bilire és azt is telnyomta. Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Na a legfontosabbakkal kezdem: Bigacsiga Kata gratulálok a vizsgádhoz!
Iboly: elõtted meg teljes tiszteletem, komoly fába vágtad a fejszédet. Valaki mintha már kérdezte volna, de a válasz nem jutott el az agyamig: mivel foglalkoztál a tejészet elõtt??
Feksi: kövirózsát szét kell nyomni (egy db levelet),én fokhagymanyomóval töröm össze, utána szépen kipréselni belõle a levét, és abbõl kell egy csöpp a fülbe. Itt olvastam a lányoktól, és a télen kipróbáltuk, és nálunk is mûködött. Ezért aztán most már ajánlgatom a lányoknak, mert amúgy nálunk õrült sok van belõle. Nagy naívan 2 éve anyuéktól elhoztam néhányat (mondjuk kb 50-60 db-ot), azokat szétültettem a rézsûben, és ezek 2 év alatt nem átallottak keményen elszaporodni, egybõl kb. 20-30 lett... Idén amúgy tömegesen virágozni is készülnek. (én mondjuk anyuéknál anno nem szerettem a virágját, nem tetszett, kíváncsi leszek most milyen lesz)
Ja, ha a kertünk így folytatja, jövõ ilyenkor a nyuszifület fogom ajánlgatni, abból is 6-7 tövet hoztam el, szétszórta a magját, és most mindenütt nõ, és mázlista, mert kiskorában is jól felismerhetõ, ezért nem fenyegeti a kigazolás réme.
Folytontermõ eperrel meg málnával bogarat tettetek a fülembe (tán Evey?). Ezek mekkora szemûek?? És a folyton termés az mit jelent? Úgy értem beindul májusban és októberig van, de mennyi van rajta egyszerre? Mondjuk ha van 1 nm terület szépen soronként eperrel, akkor arról hány naponta érdemes és mennyit lehet leszedni? Bár szerencsére szépen kilaktak a srácok az eperbõl idén. Fagyasztottam is: az esõ után nekiálltam turmixolni, 3 l-es fazék csurig lett, na ezt szépen tejfölös poharanként lefagyasztottam. Tervezett felhasználás: turmixba, natúr joghurtból gyümölcsös joghurt-ba, tejberizsre (isteni), grízre is lehet. És a cukorral lefagyasztottat magában. EMlékeztek még rá, anno régen, gyerekkorom táján lehetett kapni gyorsfagyasztott málna (eper ) krémet. Olyasmi edénykében volt, mint a vajkrémek. És mi gyerkõcök magában (fagyi helyett) nyalogattuk. Imádtuk a nõvéremmel. Na, remélem ebbõl is ilyen lesz.

Tényleg, esõ. Mesélik, hogy a szomszédban (XVIII), ill a mi kerületünk déli csücskében a vasárnapi esõ szabályos tornádó (vagy hurrikán) volt. Emese, TVIca, BarikaANdi? Apuék azt mondták, jég volt, meg fák dõltek ki. Nálunk viszont semmi, csak esett. És nálunk volt egy esõ 8 körül, na az piszok gyorsan jött meg ment (negyedóra alatt jött és ment, de akkor nagyon sötét volt, míg volt), és aztán 10 körül-után ért ide a nagy zuhé. Dörgések voltak, de sem áramszünet sem egyéb durva (apu áramszünetet is mesélt) MOndjuk nem bántam, mert a kertnek nem kellett volna. Tök büszke vagyok a paradicsomkáimra, még a konzervnek való, ami nagyra nõ, is olyan vastag törzset nevelt, hogy minden komoly szél ellenére gyönyörûen áll az egész. Persze, majd ha nõ rajta a termés, meg kell karózni, de volt már olyan palántám, amit kiültetéskor rögtön karózni kellett.

Na eldugulok, sok lesz belõlem mára.
Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Babanetesek találozója lesz.

Részletek
Társalgó/Ismerjük meg egymást/Babanetesek találkozója

Aki tud jöjjön
Névtelen
 


Halihó Lányok!
Itt a mesés észak... KépEmese, dehogy buta kérdés... én sem tudtam, amíg ide nem jöttem!Kép A szauna nyáron is tuti, tóval kombinálva mennyei... csapppal meg...KépKépKép na, nem benn a melegben, az durva lenne! Nyáron is rendszeresen szaunázunk, 2-3 naponta. Az a meleg nem olyan, mint a kinti...Kép Lili asszem Leevi méltó párja lehetne Kép vagy az is lehet, hogy jól megtépnék egymást KépKép.
Mai helyzet: a városból fél5 után értem haza, mikoris kiderült, hogy 6-ra vendégek jönnek grillezni. Ez jó hír volt, viszont itthon drámai állapotok uralkodtak, pedig kedvesem tényleg elpakolt, de Leevi felér két tornádóval. Megebédeltem, megetettem (3.ebédje) Leevit, azaz megette az én csirkés rizottómat is (10 perces, recept megy), volt 5 óra, akkor nekiestem a sütinek, (nem 10 perces Kép de finom) Leevi kiöntött és szétlocsolt 2 dl tejszínt a konyhában, bekapcsolta a tv-t, aztán kikapcsolta, aztán a hifin (máig sem tudom, honnan) beindította a "Csendes éj"-t, közben a nappaliban is szétkente a tejszínt, ebünk boldogan nyalt mindent. Nekem a hajam is égnek állt, a felverendö tojásfehérjébe beleesett egy sárgája, vendégek mindjárt itt, sali sehol, süti még nincs a sütöben, az egész lakás harci övezet, Leevi (már nem tejszínesen) szétszórt 2 konyhafiókot kihasználva, hogy nem tudok tésztás kézzel közbelépni, mert az a sz... tészta tök ragacs lett (talán kissé kevés liszt volt megadva a recepteben)és alig tudtam bepacskolni a sütöformába - ezalatt meg szól a csendes éj... kitört belölem a röhögés, komolyan. (talán egy karácsonyi kazi maradt benn... a kazettákból mindig a baloldalit hallgattuk mostanság, azon német nyelvlecke van. szóval a jobb oldali a gyanús...) Aztán jöttek is a vendégek, Kép a drámai kupiba. NNa, mondtam is, jól nézzenek körül, egy év múlva ök is itt tartanak majd... (a lányzó épp 35+3 babás hétnél tartKép) Jófejek voltak, segítettek összepakolni, aztán a kaja is jó lett, meg a maccsos süti is)
Na, ez voltunk mi. Kuty ma tejszínt kapott, az nem olyan durva, mint a múltkori eset.
Puszi mindenkinek (cseeendes éééjj...) a dallamot képzeljétek oda!
Adri
kadri
 
 


Ma rövid leszek és tömör,
Szia Adri,
nemtom, szoktak-e a vmon befelé jövet ellenõrizni, de ha hozol pár új gatyót, asszem három (?) db felett már kereskedelmi mennyiségnek száémít és vámot kell fizetni. Szvsz kérdezz utána, mert még rosszul járnak a lányok...
üdv

Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok csajok!!!!!!!!!

Túléltem!
Szakorvos vagyok!
Papírom még nincs róla, de már nem kell tanulnom!!!!!!!!!!!

Most igyekszem mûvelõdni belõletek.
Sajnos a bográcsozás most épp nem aktuális, de legközelebb nem úsztok meg.
Hamarosan bõvebben is jövök!
Végre, végre!
Hiányoztatok ám nagyon!

Snoopy
snoopy
 


Sziasztok!
Na visszamondtam a házitej rendelést. A nagyok ígérték, hogy a boltiból biztosan isznak, mert a "házit" nem nagyon fogyasztották. A nagymamánál pedig megitták, de lehet, hogy a "házi" se igazi már itt, vmi tejgazdaságból hozták.
Kíváncsi vagyok, Eszter visszaszokik-e . Egyik nap kukoricapelyhet ettem, azt eddig szerette, pontosabban leginkább a tejcsit iszogatta le, olyan jó íze lett a pehelytõl. Most is kért, gondoltam: aha! ez lesz a megoldás!! De csak belenyalt, és inkább nem kért pelyhet...

Adri! Mindig élvezet olvasni, amiket írsz! Kép

Pussz:
Edóka
Edóka
 


Sziasztok,
Gratulálok a vizsgázóknak. Nincs is szebb érzés, mint hogy végre kezdõdhet a felejtés...:o)
Emese, nálunk a csigákra számot szoktak írni a gyerkõcök, és versenyeztetik õket.(Ha számmal ellátott csigát találtok, az valószínûleg egykor a mi versenyistállónk lakója volt. De megtarthatjátok...)
Nem akarok dicsekedni, de az "égetnivaló büdös kölök" kategóriában Annipanni biztos befutó. Komolyan mondom, ehhez a gyerekhez képest a Pumukli egy unalmas, csendes kis stréber. :o) Én is úgy szoktam lenni ezzel, mint Adri: fogom a fejem a romok tetején, aztán elröhögöm magam.
Jó bográcsozást!
Vera
Ja, Ildi, nekünk hat-nyolc tõ folyton érõ málnánk van, május végétõl novemberig naponta egy-két maréknyit lehet róluk legelni. (Nyáron többet, õsz végén már csak pár szem érik be, de az annál nagyobb szám...)
vera
 
 


Snoopy,
milyen szakorvos vagy?

Virág
Virág (fiore)
 


Snoopy nagy gratula! Ügyes vagy!

Adri az a kutya volt a múltkori is amelyik a képen van Leevivel? Hát a történet muris volt így olvasva, de átélni gondolom nem volt ennyire szórakoztató. Ilyen röhögési hullám rám is rámtör a legsiralmasabb helyzetekben, na ilyenekben azért szokott lenni részem.

Virág, a fogyókúrával kapcsolatos dolgokat küldd el nekem is légyszi. Címem ott a levlistán.

Edóka. A házitejek is nagyon különböznek egymástól. Amikor lent vagyunk a hétvégi telken, ott egy háztól vesszük a tejet, garantáltan igazi, és másabb íze van mint amit a piacon veszek mint házi tejet, és még másabb mint amit Anyukámék telkén veszünk, mert annak valahogy az utóíze olyan nem tudom hogy fogalmazzam helyesen, de olyan istállóízû. Hát lehet hogy a tiáltalok vásárolt tej is ilyen kicsit szokatlan ízû, és a nagymamánál meg más, ami jobban ízlik nekik.
Ha majd jövõre (remélem addigra már sikerül) kiköltözünk mi is a házunkba Érdre, akkor ugye azért megadod a most lepasszolt házitejes címét?

Na megyek, szép idõt mára és holnap azért a többség ugye jön a bográcsolásra?

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Helló Lányok!

Napocska, vmi miatt nem tudok a levlistára írni.., fogadni tudom a leveleket, de sem a freestart oldalról, sem az outlookból nem megy el a levél..
Ezért itt vagyok kénytelen megkérni Téged, hogy légyszi csináld meg azt az egy emiles variációt..(remélem tudod, hogy mit is akarok itt kinyögni), és ha lehetséges, akkor a köv. címre: pava@westel900.net (erre mindent tutira megkapunk)
Ha ez azzal jár, hogy új meghívót kell küldened, akkor elõre is bocs a plusz munkáértKépKép

Mi holnap teljes létszámban felvonulunkKépKép Már nagyon várom!KépKép

Puszi mindenkinek:

Verus

Kép
verus
 
 


Verus de jó!

Napocska nem írtam még, hogy a múltkor megnéztem a lányaidat, és nagyon szépek!

Puszi: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Snoopy!

Gratulálok! Ügyi vagy! Kép Kép Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Peléékkel és Barikáékkal telefonon egyeztettünk a holnapi tali ügyben.


Verus! Nagy gratula Tominak a vizsgához!

Balumami! Remélem amikor feltettem a térképet, addig már sikerült feljelentkezned a listára! Mindenesetre este küldök egy mailt.

Anikó! Köszi az infót! Majd megpróbálnak rákeresni a neten. Szerintem rossz dokihoz jár.Kép

Évi! Bizony-bizony jöhetnétek! Sosem fogunk talizni? Pomázi rokonoknál nem lehet megszállni?

Edó! Kár, hogy nem tudtok jönni! Próbálkozz újra a bolti tejjel, mindenesetre.

Hajni! Arik a képek.Kép Kár, hogy nem jöttök mégsem. Mindenesetre (bár személyesen akartam) sok boldog szülinapot Neked!KépKép

Feksi! Végre ráérsz! Nálunk ua a helyzet az ovival. Kikkóra jó hatással van, de ebben az elsö évben állandóan betegek voltunk (sajnos Adri is). fényképeknek nyitottam új mappákat. Mindenkinek van saját mappája és oda mentem a fotókat. Szorgalmas fotósok babócáiról pl.: Anikó ,Adri, ÉviKép már sok fotó van fent, ezért döntöttem a név szerinti mappák nyitásánál. Régen csak egy Babanet nevü volt és oda mentettem el öket.Kép

Snoopy! Gratulálok!Kép Zsombi szülinapjára küldtem egy sms-t a férjed mobiljára, de nem kaptam választ?!

Várom már a holnapot nagyon!

Puszi, Evey
evey
 
 


Sziasztok!

Jó bográcsozást holnapra! És gondoljatok ránk, itthon maradottakra!
Aztán várjuk az élménybeszámolókat és a fényképeket! Kép

Üdv mindenkinek: Vica
vica
 
 


Sziasztok!

Elolvastam a levelezési lista töménytelen levelét, úgyhogy a talira jó nyúzott leszek, de sebajKép Rengeteget tanultam tõletek! Ez a vízcsap téma kimeríthetetlenKép

Snoopy! Gratulálok! Már más is kérdezte, én is érdeklõdnék, hogy akkor most mi is lettél?

Iboly! Képzeld, szerdán a piacon a könyvárus lány megjegyezte Borcsára, hogy milyen jó húsban van, s kérdezte, hogy van-e még tejem? Mondtam, hogy igen, mire õ, hogy neki sajnos csak 3 hétig volt. Ilyenkor persze az ember szeretne okosakat mondani, de éreztem már azt, hogy a "tanácsaim" valakinek az egyik fülén be, a másikon ki. Most viszont eszembe jutott, amit írtál, hogy te a tapasztalataidat adod át. Úgyhogy csak annyit említettem, hogy bizony nekünk is voltak kritikus idõszakaink, és olyankor éjjel-nappal szoptattam. Mire õ: talán neki is így kellett volna! Annyira jó volt hallani,...ki tudja, talán a következõ gyerkõcnél (2 és fél éves a kisfia) eszébe jut majd.

Adri, csoda aranyos a kisfiad, és nagyon helyes az apukája isKép!

Szile (Borbála 10 hó)
Szile
 


Sziasztok!
Most mindenki bográcsozik, én meg csak írok, írok... brühühü! Na, nem nyávogok, süt a nap, Leevi már egy hete este 8-tól reggel fél8ig alszik, csap folyik..KépKép mi kell még? Tegnap du. megint alakítottunk: kitaláltam, hogy elviszem Tökit a háziállat-parkba. Ezt úgy képzeljétek el, hogy egy körülkerített erdö, nem túl nagy, olyan 1km2 lehet, tele hatalmas fenyöfákkal, alja vastag mohaszönyeg. Ahogy belépsz a kapun, rengeteg gyönyörü,színes kakas,tyúk meg nyuszi vesz körül, bent elszórva körülkerítve bocik, ludak, pulykák, birkák stb. Nagy játszótér, 2 trambulin. Tuti hely. Na, kifizettem a belépöt, megkaptuk a kapukulcsot (ott az erdöben nincs senki, csak az állatkák meg a vendégek) Leparkoltam az autót, rajtunk kívül még 2 kocsi volt a parkolóban. Böszen kinyitom Leevi esernyös babakocsiját, Tökit belevarázsolom és lelkesen mutogatok a kerítés túloldalára, hogy nézd, kiskakas! Aztán bementünk a kapun... Kép hát, rá kellett jönnöm, nagyon városi gyerek vagyok. Amint beléptünk, mindenhonnan hatalmas kukorékolással nagy kakasok rohantak felénk, és amint egy újabb kakas meglátta, hogy egy másik rohan, az is vad száguldásba kezdett... gondolom megszokták, hogy a vendégek etetik öket. Summa summárum röpke 2 perc alatt legalább 20 kakas volt beindulva ránk, én hösiesen és bátor anyaként igyekeztem Berbert olyan gyorsan tolni, ahogy csak tudtam, de az állatok rikácsolva üldöztek minket. Berber is félt, én meg méginkább, engem már csípett meg tyúk... Kép Így utólag belegondolva kinézhettünk valahogy, ahogy futólépésben menekültünk a támadó kakasok elöl. Szerencsére pár perc múlva felfogták, hogy itt nem lesz kaja, és csak néhány különösen elszánt példány koslatott a nyomunkban. Aztán odaértünk a birkákhoz, ott két kiskecske a kerítésen kívül volt, azok mindjárt oda is jöttek megszaglászni minket. A birkák egykedvüen bégettek, de azért néhány odatódult a kerítéshez, hogy felmérje a terepet, jön-e kaja. Én úgy megkönnyebbültem, hogy kakasok sehol, kiskecske nem harap, Leevi érdeklödve néz, hogy picit közelebb toltam a babakocsit a kerítéshez. (így lettünk kb.másfél méterre tölük) Na, erre egyikük fellelkesülve elbödült, ettöl Leevi úgy megrémült, hogy keservesen sírni kezdett. Ekkor felvettem a nyúlcipöt (tényleg, de szeretem a nyuszikat! azok mind elmenekültek, mikor 1 méterre megközelítettük öketKép) és elvittem bébimet (na meg magamatKép)trambuolinozni. Az tök jó volt, jó nagy, hálóval körülkerítve, biztonságban a kakasoktól meg a tyúkoktól. Azok egy ideig dühödt pofával kerülgettek minket, mi meg megkönnyebbülten ugráltunk egy jó fél órát Leevivel. Mire kiugráltuk magunkat, valószínüleg felfogták a tyúkok hogy itt kaja nem lesz, így békénhagytak minket, olyannyira, hogy Leevi is vad rohangászásba kezdett az erdöben és neki is a mókusok, nyuszik és tengerimalacok tetszettek legjobban. Kép Nagyon azonos az ízlésünk...Kép
Na, megyek, bébi felkelt! Puszi, írjatok a bográcsozásról!
Városi Adri
kadri
 
 


Sziasztok!

Evey, és mindenki! Ne haragudjatok, de még tegnap is bõszen beszéltem rá a férjem a bográcsozásra. Nem jártam sikerrel. Ebben közrejátszott a kánikula, és hogy mostanában sok munkája van. Meg szerintem az is,hogy nem egy könnyen oldódó típus, mint én, és félt, hogy mi lesz. A pomáziak meg a Balcsin vannakKép Én mindent bevetettem, de nem jött össze. Lassan már azt hihetitek, nincs is Csongi csak kitaláltamKép

Adri, olyan jó röhögtem a történetenKépKépKép Szerencsére nekem nem kell fizetnem háziállatparkért, anyuéknál Csongi ingyért kergeti a kakasokat és nem fordítva. Ja, és a kismalacok is nagyon várják. De én elképzeltem ahogy a kakasok futnak utánatok...Még most is kacagokKép

Tegnap kimentünk a strandra. Hát, nagyon nem volt nagy szám... Csongi ivott kb. fél liter vizet, mivel azt hitte a medencében is profin focizhat. Kezd túlzóvá válni ez a labdaõrület. Kicsit sokalhatta a megivott víz mennyiségét, mert a focizást a lábmosóban folytatta.
Aztán nagy hisztit vágott le, mert ugye minden plédnél más érdekes játékot látott meg, és nagyon nem tetszett neki, hogy állandóan nemet mondtam. Tényleg hogy értessem meg a 15 hónapos csemetémmel, hogy nem minden játék az övé???

Bográcsozók, jó meleg van rátok! Hogy sikerült? Kérünk majd élménybeszámolót!

Valami Pest-széli (Maglód), kelet-pesti taliba én is benne lennék! Akkor nem kellene átmennem Pesten, talán még férj nélkül is neki mernék indulni...

További szép napot! (nem bírom ezt a meleget...)

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Sziasztok!

Most nincs sok idõm, csak Edókának üzenem (és akik házitejet isznak), hogy nagyon meg kell nézni, hogy honnan veszitek a tejet, mert nem mindenhol ügyelnek a tisztaságra, ilyenkor nem annyira finom a tej. Pl. sok függ attól, hogy megmossák-e a tõgyét a tehénnek...
Nyáron pedig azért változik a tej ize, mert több zöldet kap a jószág és ez érzõdik. De attól lehet jó.

Puszi!
helga
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?