Új privát üzeneted érkezett!

Szia Mindenki!
Új vagyok itt Nálatok, elvileg márc 21-re vagyok kiírva és Kistarcsán szülünk Erdélyi dokinál.A héten voltam először kinn a kórházban(elég messze van tőlünk, Dél-Pesten lakunk, eddíg a magánrendelőbe jártunk), viszont sok ismerős szült ott és mindenki nagyon elégedett volt.
Lenne azért vagy ezer kérdésem:
Olvastam, hogy látogatók nem mehetnek be a szobákba.Ezt azt jelenti, hogy csak a családi szobában jöhetne Apa hozzánk, még az alapítványiba sem?
Szülésfelkészítő mikor van?Bár messze van, de lehet kinéznénkKép
Mi az, amit adnak, és mi az amit kell vinni?Mert van ahol mindenről nekünk kell gondoskodni,de van ahol a pelust, betétet, hálóinget, babarucit mindent adnak, és csak hazahozatalkor lehet a sajátot használni.Szeretném összekészíteni a kórházi táskát, de így nem tudom mi legyen benne!Kép
A málnalevél tea ill a homeos bogyók pontos alkalmazásáról tudtok valamit?
Mindenkinek további jó pocakosodást kívánok és alőre is köszi a válaszokat!
rea74
 
 


Szia Mindenki!
Új vagyok itt Nálatok, elvileg márc 21-re vagyok kiírva és Kistarcsán szülünk Erdélyi dokinál.A héten voltam először kinn a kórházban(elég messze van tőlünk, Dél-Pesten lakunk, eddíg a magánrendelőbe jártunk), viszont sok ismerős szült ott és mindenki nagyon elégedett volt.
Lenne azért vagy ezer kérdésem:
Olvastam, hogy látogatók nem mehetnek be a szobákba.Ezt azt jelenti, hogy csak a családi szobában jöhetne Apa hozzánk, még az alapítványiba sem?
Szülésfelkészítő mikor van?Bár messze van, de lehet kinéznénkKép
Mi az, amit adnak, és mi az amit kell vinni?Mert van ahol mindenről nekünk kell gondoskodni,de van ahol a pelust, betétet, hálóinget, babarucit mindent adnak, és csak hazahozatalkor lehet a sajátot használni.Szeretném összekészíteni a kórházi táskát, de így nem tudom mi legyen benne!Kép
A málnalevél tea ill a homeos bogyók pontos alkalmazásáról tudtok valamit?
Mindenkinek további jó pocakosodást kívánok és előre is köszi a válaszokat!
rea74
 
 


Szia Rea!

Aha, januártól nem lehet bemenni az alapítványiba /a családiról majd ír Zita/, ami szerintem egyáltalán nem baj sőt........
Szülésfelkészítő passz...

A babának nem kell bentre semmi, elvileg mindent adnak.Te lehetsz a saját cuccodban.Én raktam be tartaléknak tena betétet, estleg lehet egy-két pelenkát, egyik alkalommal a pelus fogyott el és nem tudtak adni, másik szülésemnél a vatta......de elvileg erre sincs szükség.
Ez 8 és 4 évvel ezelőtti tapasztalat ha változott valamit majd Zita kijavít...
Homeot is ő tudja, a teából én napi 0,5-1 liter tudok......

Becsi 37+6 és várom a frontotKép
becsi
Iklad
 
 

 
 

Szia Zita!

Sajnos nem kaptam meg a válaszod! Kép((((
zöldcitrom
 
 


Sziasztok,

Sajnos azt az infót kaptam, hogy a dr. Surányi szabadságon lesz, amikor én szülni fogok, ezért másik orvos után kell néznem.
Kíváncsivá tettetek dr. Jurkó Zsuzsa - ügyben! Kérem a segítségeteket a dr.nő elérhetőségével kapcsolatban. Esetleg egy mobil szám jól jönne, valahogy fel kellene vennem vele a kapcsolatot. Várom a segítséget akár email-ben is: babinka@invitel.hu

Zita,
kérdésem: hogy állnak a szülésznők a gátvédelemmel? Én a második gyermekemet szerencsére úgy szültem, így elég nagy csalódás lenne, ha most vágnának. Mire lehet számítani?

Várom a választ, Köszönöm

Köszike

galamb
 
 


Szia Galamb!

A gátvédelem mindig az adott helyzetben dől el!Általában harmadik szülésnél nem csinálunk gátmetszést!

Szia Rea!

Örülök,hogy csatlakoztál a hozzánk!Ha leírod az elérhetőséged szívesen segítek homeos ügyben!

Zöldcitrom!Két mail címed van?Én arra írtam amin te küldtél nekem!

Üdv mindenkinek!

Zita
bába_1
 
 


Szia Galamb!
Mikorra vagy kiírva? Csak azért kérdem, mert én is Surányi doktornál szülök, de fel sem merült bennem, hogy rákérdezzek erre a szabadság dologra, és csak 3 hét múlva megyek hozzá megint...

Szülésfelkészítés: Minden második héten van a kórházban (legközelebb jövő kedd, február 21 15:00, kb másfél órát tart), kismamák és kispapák is vannak. Nem rossz, ha van időd, érdemes benézni. Mindig más témáról van előadás (ott adnak programot, hogy mikor ki tartja, és mi a téma). A recepción be kell jelentkezni, és az elsőn van egy előadóterem-szerűségben.
spagetti
 
 


Zita,
köszi a segítséget!

Spagetti,
én július 31-re vagyok kiírva! Egy ismerősöm nála fog szülni, ő kérdezte meg, hogy jó-e neki az időpont. Azt mondta, hogy a július vége- augusztus eleje nem jó! Ennyi az információm, remélem nem téves, nem akarok senkit félrevezetni!

Érdekelne a szülésfelkészítés, de sajnos az időpont nem jó nekem, mennem kell a nagyokért az iskolába. Pedig de jó volna... Délelőtti időpontban szerinted nincs semmi?

galamb
 
 


Zita!

Amiről írtam, az az igazi mail címem (a teljes valódi nevem volt a feladónák) azt szinte 15 percenként frissítem, de nem jött meg a válaszod. Kép
zöldcitrom
 
 


Galamb!
Köszi a gyors választ!
Én május végére vagyok kiírva, akkor remélem, nekem nem téma ez a szabadság-dolog. Mindenesetre legközelebb rákérdezek.
Én úgy tudom, hogy ez az egy alkalom van (meg hétfőnként kismamatorna, de az is délután). Lehet, hogy Zita tud valami másról...
spagetti
 
 


Szia Zita!

Légyszi írd meg, hogy még mindig kell-e az 1 hónapnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat másolata a szülés után. Az eredeti nem jó?
Csak mert akkor még ezt is el kell intéznünk az utolsó napokban. Köszipusz.

Rea,
Zita útmutatása alapján meg tudom írni neked a tea és bogyók szedését:
Málnalevél tea: napi 2x2 dl
Caulophyllum 5C bogyó:
2 napig 3x5, utána
2 napig 2x5, utána
5 napig 1x5, utána
2 nap szünet, utána újra
5 napig 1x5, utána újra
2 nap szünet és az utolsó két fázis ismétlődik a szülésig. A fájások beindulásakor fél óránként kell bevenni, de nem tudom hány darabot, ezt most egyúttal én is kérdezem Zitától.
Szülés után Arnica MOntana bogyót kell szedni, szintén nem tudom mennyit, Zita légyszi segíts.

sziasztok,
Márti
cirmogó
 
 


Sziasztok!

Márti!Na végre,hogy beszálltál így szülés elött pár héttel!Igen kell az 1hónapnál nem régebbi házassági anyakönyvi másolata!
Fájások indulásakor 30 percenként 5 golyót kell szedni!Az Arnica-ból pedig szülés után napi 2X5 golyót 1 hétig!Remélem minden ok veletek és hamarosan találkozunk!Puszi

Galamb!A szülésfelkészítő mindig csak du-án van,de bármikor be lehet jönni megnézni a szülőszobákat.Azt javaslom elötte szóljál oda telefonon,hogy nincs-e éppen bébibumm.
Tel szám:06 28 506 600/256 mellék a szülőszoba!

Zöldcitrom!Nem értem,mert nekem úgy jelent meg,hogy elküldve,majd próbálom megint!Oda fog érni egyszer remélem!
Üdv!

Zita
bába_1
 
 


Ne is mondjatok ezt a hazassagi anyakonyvit, mi eddig soha nem foglalkoztunk vele, vittuk az eredetit nem volt gond.Most jo kislany akartam lenni, ment a parom nagytarcsara, mert ott eskudtunk.......csak azt nem mondtak a telcsiben, hogy kell az eredetit vinni.Igy felhivtuk a kistarcsai polgit tenyleg kell -e ez a masolat...azt mondtak majd ok egymas kozott faxon elintezik...ebben maradtunk...
Tanusag:eredetit vigyetek a masolatert cserebe....
becsi
Iklad
 
 


Köszönöm, nem értem, mert másoktól átjön. Kép

Várom.
zöldcitrom
 
 


Sziasztok!
Kedves Zita! Olvastam, hogy 1 hónapnál nem régebbi h.any.kivonat kell....Nos, az nekem nem fog menni, mivel én és a párom Szlovákiában esküdtünk meg,anno 11 éve már, de most már nem tudunk kimenni egy hiteles másolatért. Úh. asszem az lesz, hogy elviszem az erdetit, ami mellesleg az Országos fordítási és fordítást hitelesítő irodában lett lefordíttatva, meg viszek ebböl egy fénymásolatot. Remélem elég lesz. Ha nem, akkor nemtom........
Becsi, egészben vagy még?
Köszönöm előre is!
Szilvi 37+4

Kép
Kép
szilvi75
 
 


JajaKép
becsi
Iklad
 
 


Becsi!Köszi az infót!
Zita!pocaklako74@freemail.hu a címem, bármilyen infót szívesen fogadnékKép
A málnalevél teából a 2x2 deci a ráírt elkészítési mód alapján van(1 kanál 2,5 deci vízbe)?
rea74
 
 


sziasztok,

tudom, hogy ki fogtok nevetni, de mire isszátok a málnalevél teát?

köszi:

zsuzsa
pluzsu
 
 


Bemásolom:

MÁLNALEVÉLTEA:A mélnalevélből készült teát évszázadok óta a női termékenységet fokozó szerként fogyasztják. A hiedelem szerint erősebbé és feszesebbé teszi a méh izmait, a vajúdás alatt pedig segíti a méhösszehúzódásokat. Ha a kismama a terhesség utolsó pár hetében rendszeresen issza ezt a teát, csökkenhet a szüléskor oly gyakran fellépő súlyos vérzés kockázata, rövidülhet a szülési fájdalmak ideje, sőt még maga a szülés is könnyebbé válhat.A terhesség korai szakaszában azonban nem szabad inni belőle, minthogy egyes nőknél serkenti a méhösszehúzódásokat, s ezzel könnyen vetélést okozhat.
becsi
Iklad
 
 


Sziasztok!

Én január közepén az eredeti házasságit vittem (Gödöllőn esküdtünk 2001-ben) és az megfelelt.

Jó pocakosodást!

Kriszta

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Szia Becsikém!
Látom, otthon vagy még?! Kép
Hol lehet beszerezni a mélnalevél teát?
Köszike, pussza!
Szilvi

Kép
Kép
szilvi75
 
 


Drogeria, patika.......mi talán a tescoban vettük a drogériában.
becsi
Iklad
 
 


Szilvi!Szerintem elfogadják a házasságidat,nem gondolnám,hogy ezért ki kell utaznotok!

Elfelejtettem,hogy akik Tarcsán házasodtak azoknak nem kell másolat,bocs ne haragudjatok!

Málnalevélteát úgy kell elkészíteni,ahogy rá van írva!

Zöldcitrom!Még mindig nem kaptad meg?Pedig már megkértem a férjemet is ő is küldje el,hátha én bénázok,de mások megkapják mert válaszolnak!
Üdv!

Zita
bába_1
 
 


Köszi Zita!
Puszika!

Szilvi 38+

Kép
Kép
szilvi75
 
 


Zita!
Cirmogó írt néhány dolgot a homeós bogyókról, tudnád azt nekem pontosítani?
Köszi!
rea74
 
 


Rea!

Küldtem mailt!
Üdv:

Zita
bába_1
 
 


Szia Zita!
Sajnos nem tudtunk elkapni a mai kis előkészítő után, pedig meg szerettünk volna beszélni Veled pár dolgot. Ha van rá mód, én is szeretnék a fórumon kívül írni - kérlek, küldj egy mailt a következő címre, és felvenném veled a kapcsolatot.

Köszönöm.
Üdv,
Vera

vkapolnas@yahoo.co.uk
spagetti
 
 


Sziasztok!Ma voltam nst-n, de sokat kellet várni és nem tudtam megvárni a dokit.Majd holnap felhívom.
Elviekben van még 4 hetem, de ki tudja?És még a szülőszobát se láttam!
Jó pocakosodást mindenkinek!
rea74
 
 


Szia Rea!
Akkor finis neked is.....Kép
Hát en remelem 4 napom sincs már....nagyon mennek..tegnap azt mondta a doki a heten baba lesz...Kép
Te csak vard meg a marciust az jobb, mint a februar!

Becsi
becsi
Iklad
 
 


Hajrá Becsi, nagyon szurkolok!!!Menjen minden úgy, ahogy szeretnéd!!!Ügyesek legyetek!
Esetleg ha van kedved leírnád, hogy mit-hogy terveztek, meg mit beszéltél meg a dokiddal?
rea74
 
 


Spagetti!

Küldtem mailt!
bába_1
 
 


BecsikémKép

Nagyon szurkolok, ügyesek legyetek! De hát a harmadik az már rutinból megy, nem igaz?Kép
Majd írd meg légyszi, ha megvan a picur!Kép

PuszikaKép

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok

Én még mindig egyben....
Rea nem tervezek semmi különöset /valamikor novemberbnen írtam erről/, egyenlőre annak is örülök ha eljutok a kórházig és ha besikeredne egy gátvédelem azt nagyon értékelném.Kép

OrsiKép

Köszi a drukkot mindenkinek.....de már lassan azt hiszem így maradokKép

Becsi 39+0Kép
becsi
Iklad
 
 


Sziasztok

Becsi üzent!
Örömmel tudatom hogy 27-én 1óra 40 perckor kibújtam anya hasából 3450grammal és 55 cm-el. Becskereki SzonjaKépKépKépKép

Ezt én írom .Olyan ügyik voltak hogy 1 óra alatt megszületett Szonja. Remélem én is ilyen gyors, leszek.Kép

Sziasztok
Babetta 39+2

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Becsi
Gratulálunk Szonjához, jó egészésget, sok tejcsit és rengeteg energiát Nektek, nem semmi, hogy 1 óra alatt meglett!!!!
tamesz+Marcell

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok!

Becsi!
Akkor meg idoben beertetekKép!!!!
Gratulalok,es minden jot kivanok!!Kép

Babetta!
Most mar te jossz!!Szoritok hogy rendben menjen minden!Kép

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Köszi Ancsa
Együtt készültünk Becsivel, remélem még bent érem.Kép

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Becsi!Gratulálok!Mint egy gyorsvonat!Kép
Ügyesek voltatok!Jó egészséget és sok tejcit Nektek!
rea74
 
 


Sziasztok!

11 hetes kismama vagyok és második gyermekemet várom, jelenleg Szabó főrvos úrhoz járok gondozásra. Szívesen venném ha írnátok a vele történt szülésekkel kapcsolatos tapaszatalatokról. Olyanok érdekelnek, hogy megválaszthatom-e én a testhelyzetet, mennyire hagyja a kismamát saját ütemében vajúdni, gátvédelemre figyel-e avagy saját elvárásaihoz igazítja a kismamát (oxitocin, fektet, stb). Természetesen kérdésem optimális, komplikációmentes szülésre vonatkozik és nem arra, amikor muszáj hirtelen dönteni (mert ugye ilyenkor nem feltétlenül az számít amit kismama szeretne).

Köszönöm a válaszokat
Édibogár
Édibogár
 
 


Sziasztok!!!!
Örömml kürtölöm világgá, h 02.25-én 05:35-kor m
egszületett második kisbabánk, Barnabás, 3100 grammal és 51 cm-el! Kép Kép
Ezúton szeretnék köszönetet mondani az orvosomnak, Várkonyinak és akinek a legtöbbet köszönhetek, asszem, az a szülésznőm volt, Orsika, aki nagyon vigyázott rám és mindenben nagy segítség volt !!!! Soha nem fogom neki elfelejteni és remélem, találkozunk még.....
Becsikének is sok gratula!!!!!!! Jó egészséget kívánok nekik és sok-sok tejcit !!!!!!
Orsikám, üzenjél valahogy, hogy fia v. lánya született Kékesinének (Rozikának), ugyanis aznap jöttünk haza, és még akkor nem lehetett tudni, mi lesz? Remmélem jól vannak és nagyon jó egészséget kívánok nekik!
További kitartást kívánok minden kismamának!!!
Millió pussszancs !!!!!!!!
Szilvi

Kép
Kép
szilvi75
 
 


Sziasztok!

Itthon vagyunkKép
Köszi a gratulációkat!
Zita találkoztunkKép, csak akkor még nem tudtam, hogy Te vagy TeKép
Majd mesélek........ha összeszedtem magam.
Egyenlőre küzdünk a szopival.
Kép
Kép

Becsi

Szilvi hogy bírod?
becsi
Iklad
 
 


Sziasztok!

Én is gratulálok mindenkinek!!!!
Igen mostmár én is rájöttem,hogy találkoztunk és megcsodáltam a babátokat!
Egyébként akkor szült meg Cirmogó néven szereplő társatok is!Õ is hiper gyors gyerek volt és a szülei is nagyon jól csinálták.
Legyetek jók,mindenkinek kitartás és üdvözlet!

Zita
bába_1
 
 


Szia Zita!

Még egyszer köszi mindent, megint nagyon klasszul mentek a dolgok és nagyon boldogok vagyunk. Kár, hogy hazafelé már nem találkoztunk, de hát akkor is valakinek szüksége volt rád!
puszi
Márti
cirmogó
 
 


Sziasztok!
Tudnátok nekem segíteni? Elkezdtem járni a szülésfelkészítő tanfolyamra és úgy megszerettem a remek hangulatot és a kedves arcokat, hogy szeretnék Kistarcsán szülni. Szilason lakom, úgyhogy ez mindenképpen jobb lenne, mint bevánszorogni Budára,ha itt az idő Kép Tudnátok nekem orvost ajánlani? Meg valamilyen módot, hogy hogyan vehetném fel vele a kapcsolatot? Köszi Kép
Még annyi lenne a kérdés, hogy a sokat emlegetett málnalevél teát mikortól lehet iszogatni? Most vagyunk 27 hetesek =)
Köszi előre is! Vigyázzatok magatokra és a babáitokra!
Nyuszó és Manócska Kép
nyuszoka
 
 


Sziasztok!

Köszöntök mindenkit! A kislányom Petra január 14-én született Kistarcsán! A dokim Szentágotai Ferenc akit teljes szívemből tudok ajánlani. Szerintem nagyon rendes és emberséges. Köszönet is neki mindenért! És köszönet a szülésznőnek Csizi-Vincze Orsinak is, aki végig mellettem volt és sokat segített. Sajnálom is, hogy utána már nem találkoztam vele és nem tudtam neki mégegyszer megköszönni, hogy olyan rendi volt. Kedves Zita! Te biztos találkozol Orsival átadnád neki ezt az üzit, hogy mindent köszi neki. Remélem még emlékszik rám!

Hajni

Kép
khajni
 
 


Sziasztok!Kép

Nagyon-nagyon regen jartam errefele, es most ugy megorultem, hogy ennyi kisbaba szuletett!

Becsikem
ORIASI GRATULA!!!Kép!
Remelem azota a szopi is egyre jobban megy!Kép

Szilvi
Nektek is nagy gratula es teljen nagy oromotok egymasban!

En reg irtam mar ide ugy, mint pocakos kismama, de nalunk is ujra kisbaba lesz, igy most mar igy is johetek!Kép

Nyuszo
En is szilasi vagyok, de mi meg csak 11 hetesek vagyunk a picurkammal. Van egy masfel eves Mokuskam is, Gergo.Kép
En Ot a Suranyi dokinal szultem es Ot batran merem ajanlani, most is nala keszulunk a kovetkezo szulesre. Ha erdekel, maganban elkuldom az elerhetoseget es a reszleteket.

Most ennyi idom volt irni, de majd probalok surubben irni.

Orsi

avocado
 
 


Szia Orsi!

Köszönjük szépen a gratulációkat a kicsi fiam nevében is !!! Kép Kép
Neked is kitartást és jó pocakosodást kívánunk !!! Kép Kép
Puszika, Szilvi

Kép
Kép
szilvi75
 
 


Sziasztok!

Új vagyok itt, de már régóta olvasom ezt a topikot. Az én kisfiam is Kistarcsán született 2003. decemberében Várkonyi dokibácsinál és Tasnádiné Erzsinél. Most úgy néz ki, hogy sikerült a tesó projekt, csütörtökön megyünk is a dokibácsihoz, hogy mondjon valami biztosat. Nekem már akkor is tetszett a szülészet, de azóta biztos, hogy csak szebb lett Kép)
Gratulálok minden új babának és a mamájuknak is.

Sziasztok Timi

Timi
Kép
Kép
czakoca30
 
 


Szia Timi!

Örülök, hogy van egy H.györki is közöttünk...Kép Én is h.györki vagyok és most szültem 02.25-én a várkonyinál és megismerkedtem Tasnádiné Erzsikével is a kórházban, aki nagyon aranyos, de én nem nála szültem, hanem az Orsikánál, aki szintén nagyon arika volt és segítőkész!!! KépNagyon örülök a baba-projektnek, kívánok nagyon kellemes babavárást neked és minden kismamának!!! Kép
Üdv; Szilvi

Kép
Kép
szilvi75
 
 


Sziasztok!

Ma ismét voltunk a szülészeten. Kicsit idegesítette a négy órás ülés, és közben kb. 15 percet voltunk az ultrahangon és a dokinál. De nem is ezért írok. A nyaki redő - az ultrahangot készítő idősebb doktor mérése szerint - 5,2 mm. Ezért beutaltak minket az 1-es szülészetre. Meg tudtok nyugtatni, hogy ez csak rutin vizsgálat? Kérdezősködtem, és a környezetemből sokakat küldtek tovább a 12. heti genetikai után. Szerintetek ez ok az aggodalomra? Nyugtassatok meg, kérlek! Jurkó doktornő mondta, hogy ez rutin vizsgálat lesz, a honlapokon viszont mást olvastam.

Köszi a válaszokat!
Kisapuka

u.i.: Timea szülőnőt láttam, benneteket hol találhatlak majd meg? :D

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?