Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt!

Húha, hát volt termés tegnap óta.

Satuk, asszem ez egyértelmű. Kép A másik képeken pedig nagyon tünci a kisember. Kép Bocsi, de most nincs kedvem megkeresni a táblázatot, hány hetes vagy mikor a képek készültek?

Nem tudom, de nektek nem tűnik úgy, hogy több fiú lesz?

Szilvi! Köszi. És meg vagy elégedve a Hauckkal? Nekünk az esernyőkocsink az és én imádom. Remélem a nagyban sem fogok csalódni.

Na, most abba kell hagynom, mert jött egy anyag amit meg kell csinálnom.

Majd folyt. köv.

Edit

Kép
Kép
kanyin
 
 


Kanyin!
27+5 ma a pontos korom....
Az UH is ált. ezt mondta a méretek alapján. Ja, és term. mindent megnéztek: arányok, méret, stb., és rendben!!
Hétfő vércukor, remélem minden rendben..Kép

satuk
 
 


Kanyin!Annyira vagyok megelégedve vele,hogy itt a szobában tologattam!Kép
Ott jó volt!De több embertől hallottam,hogy az egyik legjobb márka!
Elég nagy a hely benne,és nem nehéz!Bár a milyenk fél nagykerekű,és súlyra elég jó!A mintájuk is nagyon aranyos,milyénk barikás!
január 29.-én(Vas.)21:50=Itt megtudod nézni a fényképet róla!
Jó munkát!
Szilvi

Kép
szgoron
 
 

 
 

Szilvi!

Örülök neki, hogy tetszik. Szerintem amit én akark megvenni ugyanez a típus, csak a mintája más. Mindjár megpróbálok róla feltenni egy képet. Mondjuk elég nehéz babakocsi, de szerencsére most a földszinten lakunk és nem kell cipelnem, tavasszal meg már úgy is az esernyőbe fogom vinni, az meg könnyű.
Kép
Kép

Kép
Kép
kanyin
 
 


De jó sikerült! Azt hittem, hogy csak az egyik jött össze, de ezek szerint jó lett. Apró örömök. Kép

Kép
Kép
kanyin
 
 


Sziasztok!

Kanyin!
Nagyon szép a babakocsi!!! Biztos jó helye lesz a kicsinek benne!Kép

Satuk!
Kétségem sincs!KépKépKép

Vércukorral kapcsolatban: nekem annyit mondott a doki, hogy a jövő héten kellene elmennem cukorterhelésre. Hétfőn és szerdán van nálunk labor, de egyelőre még a szerdánál tartok, hogy a hetem ne kezdődjön nagyon sz*rul!Kép De többen írtátok, hogy már hétfőn mentek, lehet, hogy összeszedem a bátorságomat és elmegyek hétfőn, legalább túlleszek rajta (az szerintetek mennyit számít, hogy hétfőn "még csak" 23+4 leszünk)?

Ja, és találtam egy jó kis táblázatot, ha gondoljátok, nézzétek meg!

http://www.mamanet.hu/modules.php?name=Text&tid=8

Pusszancs mindenkinek

Norwell+Mazsola (23+1)

Kép
Kép
norwell
 
 


Icus!
Örülök, hogy áttaláltál ide is. Én is fiatalodni járok ide Kép Legalább növeljük egy kicsit az átlag életkort. Nem iratkozol fel a táblázatba?

Satuk!
Elég egyértelmű Kép És micsoda izmos vádli, igazi pasi Kép

Doren!
Végül is az a lényeg, hogy jó lett az eredmény. Én inkább azt javasoltam, hogy beszélj itt a neten szakemberrel. Szerintem diéta mellett a terheléses cukorvizsgálat egy elég nagy löket a szervezetnek, de úgy látszik nálad jó volt és ennek nagyon örülök. Azért az az aceton még aggasztó, mert az is a cukorra utal.
Hát olyan fütyis képeket én se fogok mutatni Kép

Szgoron!
Mikor Balázsnál vették (amnio) az egyáltalán nem fájt és utána sem volt semmi gond. Most a biopsziánál azért kellemetlen volt, de abszolút túlélhető. Most még a hasam is keményedet 5-10 percig azt hittem leszakad olyan nehéz volt, de aztán elmúlt és negyed óra múlva már semmi. De ne nagy fájdalmat képzelj el, csak mint egy vérvétel vagy injekció.
Az jó lenne, ha csatlakoznál Kép

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Nyanya!Köszönöm,hogy leírtad!
Én is valahogy így hallottam!Meg hát a baba érdekében minden túl élhető!Kép
Ja jó lenne a tali!Majd egyeztetünk mikor jó mindenkinek!

Kanyin!Nagyon szép a kocsi!Az enyémnek is van mózes kosara!Az esernyőhöz képest biztos nehezebb,de két barátnőm kocsiával összehsonlítottuk a súlyt(Pier C.,Top Rider)hasonló súlyú,talán a PC könnyebb kicsikét,de kissebb is!
Ami nekem a mi kocsinkban(Hauck)nem tetszik,az az,hogy a tolókarja túl magas!(én majdnem mell magasságban tolom!!!Kép Jó mondjuk 153cm vagyok!
Neked állítható a magassága?Nekem nem!Kép
Pusza!

Kép
szgoron
 
 


Nyanya!Köszönöm,hogy leírtad!
Én is valahogy így hallottam!Meg hát a baba érdekében minden túl élhető!Kép
Ja jó lenne a tali!Majd egyeztetünk mikor jó mindenkinek!

Kanyin!Nagyon szép a kocsi!Az enyémnek is van mózes kosara!Az esernyőhöz képest biztos nehezebb,de két barátnőm kocsiával összehsonlítottuk a súlyt(Pier C.,Top Rider)hasonló súlyú,talán a PC könnyebb kicsikét,de kissebb is!
Ami nekem a mi kocsinkban(Hauck)nem tetszik,az az,hogy a tolókarja túl magas!(én majdnem mell magasságban tolom!!!Kép Jó mondjuk 153cm vagyok!
Neked állítható a magassága?Nekem nem!Kép
Pusza!

Kép
szgoron
 
 


Norwell, nekem is nagyon tetszik. Kép

Szilvi! Nekem eddig PC-em volt, de nagyon rühheltem, mert kicsi volt, nulla rugozással, bénán lehetett benne ültetni a gyereket, szóval nagyon nem jött be.
Az enyémnek sem lehet állítani a tolókarját, de én 172 cm vagyok, a párom 185, nekünk ez ideális. Ja, és én még egy napernyőt is kapok hozzá. Persze nem olcsó, de kb. ennyi egy hasonló kaliberű PC is, viszont az nem tetszik.
Szóval örülök, hogy másnak is tetszik, nem csak nekem.Kép

Szasztok.

Edit

Kép
Kép
kanyin
 
 


Sziasztok!

Mézgombi, Doren, Kari, Nyanya
Köszi a fogadtatást. Egy új topicban az ember kicsit elveszettnek érzi magát, míg valaki hozzá nem szól Kép

Lenne egy kérdésem: minden nap tüsszentek párat, pedig nem vagyok megfázva. Ilyenkor viszont a méhem körül az izmok annyira összerándulnak, szúr, nyilall, csak az segít ha leszorítom kicsit kézzel. De ha váratlanul jön és épp tele mindkét kezem, nagyon rossz érzést vált ki. Szerintetek ez normális?

Satuk!
olyan klasszak a képek, én is szeretnék már ilyeneketKép

Olvasok egy jó könyvet, lehet hogy ismeritek, de hátha valakinek újdonság: Hidas György - Raffai Jenő - Vollner Judit: Lelki köldökzsinór. Alcím: beszélgetek a kisbabámmal. Én a Könyvnet-től rendeltem, nekem nagyon tetszik.

Szép napot mindenkinek!
Icus (17+4)

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Icus!
Szerintem normális a tüsszentésnél, hogy az izmok összerándulnak. Intimtornát érdemes végigjárni, mert a szülésnél és utána is hasznos. Én még Balázs születése előtt jártam Kriston Andrea tanfolyamára és most a kazettáját is elő veszem nemsokára. Eddig lusta voltam. A lényeg, hogy mikor tüsszentesz szorítsd össze a záróizmaidat. Ettől persze még lehet kellemetlen, de nem nyúlnak annyira meg a tartószalagok.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Icus!
Szerintem normális a tüsszentésnél, hogy az izmok összerándulnak. Intimtornát érdemes végigjárni, mert a szülésnél és utána is hasznos. Én még Balázs születése előtt jártam Kriston Andrea tanfolyamára és most a kazettáját is elő veszem nemsokára. Eddig lusta voltam. A lényeg, hogy mikor tüsszentesz szorítsd össze a záróizmaidat. Ettől persze még lehet kellemetlen, de nem nyúlnak annyira meg a tartószalagok.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!
Kanyin, az ilyen kocsik nekem is tetszettek, de ugye ehhez a mi kocsink egy Mini Morris. Kép Azóta meg rájöttem, hogy a mélykocsinak nyáron nem veszed igazán hasznát, így könnyebb elviselni a "fájdalmat". Kép
Norwell, jó ez a táblázat. A mi babánk közel hasonló adatokat mutatott... Kép
Szücsi, tényleg nem akarsz bekerülni a táblánkba. Teszek ide egy frisset, hogy kiigazodj köztünk. Kép

<pre>
Nick ék. Lakhely baba kora szülés várható kórház nem/név testvérek
Veráska 30 Siófok 31+2 2006.04.26 Várpalotai kh. elsö baba
Pilchard 29 Kosd 29+4 2006.05.08 Nyírő Gy. Kórház Amelita első baba
Melanie77 28 Bp. XII. ker. 28+3 2006.05.16 Szt. Imre kh. Áron Anna
(2004.01.16.)
Clair 32 Bp. III. ker 28+2 2006.05.17 SOTE I. elsö baba
Szgoron 23 Bp. XV. ker. 28+1 2006.05.18 Nyírő Gy. Kórház Renáta elsö baba
Acer 32 27+4 2006.05.22 Szt. István kh. fiú fiú
(2004.10. hó)
Satuk 30 Bp. I. ker. 27+4 2006.05.22 Kútvölgyi kh. Olivér elsö baba
Tjuca 27 Budapest 27+3 2006.05.23 Szt. Margit
Dr. Sztanyik L. elsö baba
Gabek 30 Bp. III. ker 27+2 2006.05.24 II. sz. Női Klinika fiú első baba
Pannamari 25 Bp. IX. ker. 27+1 2006.05.25 Schöpf-Merei
Dr. Kósa Zsolt elsö baba
Mézgombi 24 Bp XIV. ker. 27+0 2006.05.26 Kiskunfélegyh. elsö baba
Doren 33 Bp. XII. ker. 26+6 2006.05.27 János kórház Virág Laci
(2004.01.20.)
Csandy 34 Bp. XIV. ker. 26+6 2006.05.27 Szt. Rókus kh. Gergő első baba
Judit_78 27 Bp. XI. ker. 26+4 2006.05.29 Schöpf-Merei
Dr. Arnold László Balázs 3. baba
Kari 27 Bp. XIII. ker. 26+4 2006.05.29 Schöpf-Merei
Sz.Gy. elsö baba
Hello 34 Bp. XII. ker. 26+3 2006.05.30 Budai Honvéd kh. János,Eugénia,
Kamilla Gábor
(1991.09.02.)
István
(2004.05.26.)
Tarhonyanya 31 Tárnok 26+1 2006.06.01 MÁV kh. elsö baba
Trita 33 Göd 26+0 2006.06.02 SOTE I. Lili
(2004.06.26.)
Szőkemelinda 26 Bp. XX. ker. 25+6 2006.06.03 István kh. Máté első baba
AnnAnn 30 Hatvan 25+5 2006.06.04 MÁV kh. Hanna
(2003.11.04)
Exdeus 23 Szeged 25+5 2006.06.04 II. Kórház
dr. C.Z. Péter László elsö baba
Katus73 32 Békéscsaba 24+3 2006.06.13 B.csabai kh. Petra Kata
(2002.10.23)
Lreta 28 24+2 2006.06.14 szegedi Nöi Klinika elsö baba
Norwell 24 Tét 23+1 2006.06.22 Győr P.A. kh. Kende Kálmán elsö baba
Babszem27 27 23+0 2006.06.23 Uzsoki kh. Zsófi
(2003.09. hó)
Veraa 30 22+0 2006.06.30 Szt. István kh. elsö baba
Emy82 23 Szigetszt.m. 21+6 2006.07.01 István kh. elsö baba
Cila (Ildi) 34 Budapest 21+4 2006.07.03 Újpest
szülőotthon lány Levente
(2005.01. hó)
Esztianyo 36 Tampere
Finno. 20+2 2006.07.12 Tampere Norbert (98)
Renáta (99)
Kisvirág_30 30 20+0 2006.07.14 Schöpf-Merei fiú elsö baba
Kanyin 33 Bp. X. ker. 19+3 2006.07.18 MÁV kh.
T.ZS. Erika lány (2,5 év)
Nyanya67 38 Budapest 18+4 2006.07.24 Szabolcs u. Blanka Krisztina Balázs
(2002.12. hó)
Noémi22 27 Budapest 17+0 2006.08.04 elsö baba
Zsu11 28 Bp. XXIII. ker. 16+5 2006.08.06 Kútvölgyi kh.
Dr. Tóth Ferenc első baba
Banya 25 Pécs 15+6 2006.08.12 Pécsi Sz.Kl. elsö baba
Gira 24 Szeged 15+3 2006.08.15 szegedi Nöi Klinika Réka
(2005.04.18)
Zsebecske 29 Szsztmiklós 15+2 2006.08.16 Schöpf-Merei
Dr. Arnold László első baba
Déé 29 Budapest 15+0 2006.08.18 Szt. Imre kh.
Dr. Bálint Mihály első baba
Adi77 28 Pécs 14+6 2006.08.19 Pécsi Sz.Kl. első baba</pre>

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Ex! Ez gyors voltKép
Most voltunk egy babadiszkont boltban- kaptunk web. címet: www.babadiszkont.hu , jónak és olcsónak tűnt.. akciók vannak, kedvesek voltak.. csak ha valakit érdeket..
ÉS még mindig NEM tudom milyen kocsit vegyünk.Kép
végülis még van időm.. de már tudom, hogy 36. hétben meg kell lennie!!!
Legalább van határidőm. és 8 hetem..

satuk
 
 


Szia Ex!

Köszi, ez nagyon kedves gesztus tőletekKép
Szép nagy tábla, jó sokan vagytok!
Ha nem bánod, hogy még több munkád lesz így ?Kép

Tehát: Szücsi_66
kor: 39 (betöltve) 40 ősszel. Melyiket szoktátok?
Budapest, XXI. ker
17+4
2006. júli 31.
János Kórház
neme még nem ismert, névben nem tudtunk még dönteni, első baba lesz.
Köszi

Kriszta
Köszi az ötletet. Addig már eljutottam, hogy megvettem a Kriston könyvet, bele is olvastam aztán ezzel el is szállt a lelkesedés...Kép
Nincs sok kitartásom egyedül, talán ha elmennék egy tanfolyamra... Most az amnio miatt egyenlőre pihi van, az izmokat sem merem most mozgósítani, talán egy hónap múlva. Azért köszi.

Sziasztok

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Sziasztok Csajok!

Mogyoró nevében mindenkinek köszi a dicséretet Kép

Kari: tényleg kicsi a világ. Igen mi voltunk azok. Sokszor rád is néztem, mert nagyon szimpik voltatok az uraddal együtt Kép Nagyon helyes a pocakod.
Az előadást én is élveztem jópofa volt ez a doki. Jó sokat tud beszélni. Annak is örültem, hogy voltak jó kérdések. Néha kissé felkészületlennek éreztem magam, olyanokat kérdeztek ezek a csajok, de végülis örültem neki. Kép
Jövő héten szerdán mentek? Én valószínű megyek, mert időben szeretnék szülésznőt választani és jó ha hallok valami infót erről.

Ex: a névvel sehogy sem állunk. Jókat elvitázunk mi legyen. Eddig nem találtuk a közös nevezőt. Lehet, hogy marad Mogyoró Kép

Saruk: üdv a fiús táborban Kép Jók ezek a képek.

Cherryline és Szücsi: üdv itt Kép

Szücsi: a hapcizáskor nekem is szúr, fáj meg minden. Egyébként hapci nélkül is szokott. Az orvosom azt mondta nyúlnak a szalagok és nő a méh, úgyhogy ez teljesen normális.

Mézgombi: drukkolok holnap nektek! Reméljük Gombika megmutatja magát. És gratula a kerek 27-hez.

Szilvi: már én is aggódtam mi van veled. Nagyon édes lehet, ahogy a kicsid kitolja egyik-másik részét. Erre mi még várunk, de ahogy sejted pár napja vigyorik vagyunk az urammal együtt. Tényleg a te párod lába javul?

Doren: tényleg jópofa lenne egy ilyen póló. Igencsak a férjem után fordulnának Kép Főleg a csajok...

Kanyin: nagyon jól néz ki ez a kocsi, édesek azok a macik rajta.

Mindenkinek szorítok aki hétfőn megy cukorra. Kitartást a lötyi iváshoz!!!

Ha valakit érdekel mi ma vettünk egy nagy labdát a Roosmanba 2500 pénzéért. Most azon rugózok. Eddig élvezem...

Na lelövöm magam.
Mindenkinek jó pihit és kellemes hétvégét.

Kisvirág, akinek Mogyikája ma 20 hetes. Kép

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Üdv!
Kisvirág, legalább a póló kifejezné, hogy FOGLALT VAGYOK!. Erre ugye a jegygyűrű nem mindig jó. Kép
Azért igyekezzetek Mogyorónak nevet taláni...
Mozgás: tegnap este óta le se lehet lőni Ficergőt. Egyfolytában "mászkál" ide-oda. Kép
És grat a kerekhez mindenkinek, akit érint!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Kisvirág!
Gratulálok a kerek 20.héthez!!!Növekszünk!Kép
Örülök,hogy sikerült venned nagy lasztit!
Jól vagyunk,a párom még mindíg itthon van betegállományba!Fáj a lábia még,de így jár aki focizik!
Én meg dagadok,eddig dugó voltam most hordó!Kép
Puszi

Szép estét!
Szilvi 27+6

Kép
szgoron
 
 


Szücsi, betettelek a házi táblába, de szerintem csak a jövő héten frissítek, de kérésre bármikor!!! Kép
Egyébként nem kereknek írtalak be, egyébként is, még a szüléskor is xxxx-i leszel. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Szilvi, a táblában Te 28+1 vagy. Átírjam a szülés dátumát? Vagy akkor most mi is van?

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Ex!Átírhatod,bár nem tudom,hogy lettem 28-hetes!
Köszönöm!
A szülés dátuma jó,csak a hét nem!(máj.18)
Ebbe a számolásba én is megkavarodok!Kép
Majd Szombaton töltöm a 28.-hetet!

Kép
szgoron
 
 


Szilvi, a progi elvileg a szülés dátumából számol vissza, tehát a hetet átírni nem tudom. De eleve nem lehet jó, amit írtál, mivel máj. 18. csütörtökre esik...tehát a +1 is OK. Nem TE számoltál el vmit???

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Nem tudom!Egyszer pont ezt írtam le nektek,hogy nem tudom követni mert van vagy 5 féle időpontom!
Menstruáció szerint: máj.11.-e
Doki szerint: máj.18.-a(Ez van a kiskönyvben is)
Viszont a doki a gép alapján mondja időt ami most 27+6!
Figyu akkor hagyd a francba!Jó így ahogy van!úgy sem akkor szülünk,amikor ki vagyunk írva!

Kép
szgoron
 
 


Sziasztok,

Exdeus, bocsi, valóban Tarhonyanya volt a pólóötletes Kép Mi van az örök aggódónkkal? Kép

Satuk, én már megrendeltem a szopipárnát, azon az internetes oldalon, amelyet Exdeus ajánlott. Jövő héten megkapom remélem, mert már kifizettem...
Egyébként utánanéztem, és az üzletekben háromszor annyiba kerül, Exdeus köszi az infot!

Nyanya, tényleg köszi a segítséget. Ma beszéltem a dokimmal, még egy kicsit aggódtam, mert tudom, hogy az aceton is a cukorral függ össze. És tegnap este még böngésztem a netet. Tehát, ha a cukoreredmények jók, és mégis van aceton, az arra utal, hogy vagy éheztem, vagy túl zsírosat ettem. De szerintem egyik sem állt fenn, éhséget nem éreztem. Az azonban igaz, hogy a diétát próbáltam betartani, viszont az időpontokkal gondom volt. Tehát a napi ötszöri étkezés nem volt meg. Lehet erre is érdemes odafigyelni... Viszont jövő héten megyek uh-ra a dokihoz is, és 4D-re is.

Szücsi, én is a Jánosban fogok szülni Kép

Hello, hazajött az urad? Hogy vagytok?

Jó éjt és jó hétvégét mindenkinek,
Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Sziasztok!
Doren, nincs mit az infoért! Örülök, hogy segítettem.
Hordozókendőre (akit érint), annak pedig a http://hordozokendo.sw.hu oldalt ajánlom, sok érdekes dolgot lehet rajta találni, szerintem kedvező áron.
Szilvi, akkor így hagyom. Szerintem, ha írod, akkor mindig a tábli szerinti időt írd (vagy inkább semmit), mivel ugye ez a "helyes".
Én a tábli alapján most vagyok 25+6, de a doki szerint ennél kb. egy héttel előbbre járok, de mégis az előbbit írom. Kép Tehát marad ez a máj. 18., az excel ebből von le 280 napot (ami barátok közt is 40 hét), így vagy Te eszerint ma 28+2. Kép

Most lépek, mert öcsémnek kell a netkábel, mert egy másik gépet csinál. Meg megyünk apukámmal a városba, mert el kell hozni a tatám virágját (tegnap volt a névnapja, és ma ünnepeljük), és még a gyógyszertár és a lottózó is engem vár, mivel anyukám mást csinál.
Szegényke a jövő héten valószínűleg nem fog dolgozni (mármint anyu), mert reggel jól behasította a jobb gyűrűsujját, fél hétkor azt kötözgettem, és ezzel a bucival nem hiszem, hogy akármit is lehetne csinálni...

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Jó rusnya időnk lett mára, nem igaz? Kép

Doren, köszi az érdeklődést, épp ma akartam már írni végre magunkról, de Neked sikerült megelőznöd Kép Még nem jött meg a férjecském, de hétfő este már érkezik, úgyhogy már nincs sok hátra az egyedüllétből! Már alig várom! Szerencsére viszonylag jól eltelt ez a 3 hét, megúsztuk betegségek ill. egyéb gondok nélkül.

Nem nagyon fogok tudni most reagálni mindenkinek, mert bár próbáltam olvasgatni a topikot, de írni nem volt időm, és így most már utólag nem nagyon emlékszem a dolgokra. Mindenesetre, Kisvirágnak, Satuknak és Norwellnek nagy gratula a sztárfotókhoz Kép, én is alig várom már, hogy feltehessek egy ilyen szépet ide a babócánkról! De sajnos addig még el kell telnie néhány hétnek. A terheléses cukorra is csak 2 hét múlva megyek, addig meg folyamatosan tömöm magamba az édességet, mert hátha utána már nem lehet, ahogy így elnézem a többiek eredményeit... Kép De eddig még "csak" 7 kilónál járok, úgyhogy talán még belefér.

Most mennem kell chatelni Apával, épp ráér! Kép

Puszi mindenkinek, Hello (26+4)
hello
 
 


Sziasztok!

Most Félegyházán vagyok és az anyósomnál és csak egy hír közlésére ugrottam be: KISCSAJ LESZ! Kép
Most Gombika úgy fordult, hogy láthattuk, és hát nem volt mit, csak egy kis vágást, ami ugyebár egy nunisra utal. KépÉs szépen elkezdett nőni is, már nem azt mondta a doki, hogy épp, hogy 27 hetes, hanem hogy a méreti alapján már inkább 28. Szóval tök jó, eddig mindig kisebb volt, kezdi behozni. Végre jó hír is már! Kép
Úgy örülök, hogy megtudtuk!
Ex, most már nekem is beírhatod, Julianna lesz. Kép
Most lépek, mert vacsizunk, igyekszem még itthon is követni Benneteket, mert csak hétfőn megyek haza. Mindenkinek további szép hétvégét!
Puszi: a két Gombi Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Gratula a Gombiknak!!
Én is kislányt szerettem volna, mert inkább csak csajok vagyunk a családban, Anyummal is csak nézegetjük az UH-os képeket a kukiról.. hogy mit fogok vele csinálni..Kép
Majd lesz valami, ugye?Kép
Nektek sem volt b.net ma? Olyan bosszantó volt.. rossz az idő, és még ez sincs.. Kép
Mindegy, aludtunk egy jót délután.. bosszúbólKép

satuk
 
 


Sziasztok!

Ex! Köszi, természetesen ráér jövő héten.
És hát csak jobb fiatalodni...Kép

Doren
Te kinél szülsz? Ha publikus...Én a Wiegandt dr.-nál, nagyon kedvelem őt.

Mézgombi
Gratula a Kislányhoz!Kép Kép Kép

Én most 18. hétben vagyok, de szinte nem is látszik a hasamKép Hasonló idős kismamik, van még valaki így?

Szép estét mindenkinek!

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Mézgombi!
Gratulálok. Erősíteni kell a lányos oldalt Kép

Satuk!
Nálam se működött a babanet Kép
Én meg a nunissal nem tudok mit kezdeni Kép A kis fütyit már megszoktam, ezért titokban még1x ezt kívántam, de örülök a lánynak.

Icus!
Szerintem ilyenkor még nem kell nagyon látszania, bár ezt én nem mondhatom el magamról, dehát láttad Kép

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!

Lehet, hogy hülyének néztek, de mire jó a szopipárna???

Hello: akkor már csak 2 nap és érkezik a párod. Sejtem mennyire várod már. Jó lesz újra együtt lennetek Kép

Mézgombi: nagy gratula a kiscsajhoz. Nagyon szégyenlős lehet, ha csak most mutatta meg magát. Örülök, hogy a lemaradását is behozta. Kép Kép Kép

Szücsi: nyugi nekem is pici a pocim és én 2 héttel előrébb vagyok.
Tettem fel febr.17-én 18.52-kor egy képet a pocimról (itt voltam 19 hetes). Ha megnézed biztos megnyugszol, hogy a tied nem is annyira pici.

Amúgy nekem se volt egész du. babanetem és este mire megírtam ezt az üzit elszállt megint grrr... Kép

Most másodszorra pötyögtem az üzimet.

Jó éjt mindenkinek.

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Sziasztok!

Én is új vagyok közöttetek, bár régebben a kislányom születésekor irogattam egy másik topikba, de aztán felhagytam vele, de titeket olvasva, most megint kedvet kaptam hozzá.

27 éves vagyok és van egy 19 hónapos kislányom. Ma voltunk AFP utáni UH-n, minden rendben és kiderült, hogy kisfiú lakik a pocakomban. Nagyon örülünk neki. Annyi kis bibi van, hogy a placenta a hátsó falon mélyen tapadt, vagyis rálóg a belső méhszájra, mondjuk ez pillanatnyi állapot, ahogy nő a méhem odébb fog vándorolni (remélhetőleg), ha nem akkor szintén császár lesz. Azért hívta fel a doki a figyelmemet, hogy ha netán adódna egy kis vérzés akkor ne parázzak be, de ha eddig nem volt gond talán nem is lesz és lassan feljebb mászik a placentaKép

Ha lehet én is szeretnék bekerülni a táblázatba, az adatok:
Csibemanó, 27 év, 19+2, 2006. július 24., Bajcsy, második baba, fiú: Levente, az első kislány Réka, 19 hónapos.

Hasonlóan többetekhez én is elgondolkodtam, hogy milyen furcsa lesz egy másik nemű gyermek, de hát ez érthető és szerintem hamar megszokjuk.Kép

Szücsi
Ilyen kellemetlenséget én is szoktam érezni hapci után, bár érzem, hogy olyankor ő is elkezd kapálózniKép Sőt nekem olyan is volt, hogy hanyatt fekvésből gyorsabban akartam az oldalamra fordulni, akkor is megfájdult egy picit.

Sőt alvásnál pár napja szenvedtem, fájt a lábam, nem olyan izomlázszerűen, hanem mint mikor az ember elalussza valamijét, aztán rájöttem, hogy na akkor ideje elkezdenem szedni a magneb6-t azóta szerencsére elmúltak ezek a tünetek.

Most hirtelen ennyi, üdv mindenkinek:
Csibemanó
csibemanó
 
 


Sziasztok,

Üdv Csibemanó, nálatok sem lesz nagy korkülönbség a lurkók között! Kép

Mézgombi, gratula a kislánygombihoz! Utánaszámoltam tegnap, és eddig tényleg több a fiú, úgyhogy kell az erősítés Kép És mit mondott a doki a cukros eredményeidre?

Szücsi, én Baltschik dokihoz járok.

Kisvirág, szopipárnáról még nincs tapasztalatom, azért rendeltem most meg, mert a fiamat is csak ülve tudtam szoptatni, és ekkor mindig egy párnát raktam alá amíg kicsi volt. Később meg karizom, meg karfatámasz... Remélem így kényelmesebb lesz. És hát azt írják róla, hogy ilyenkor is jó szolgálatot tud tenni, kismamának a dereka köré, stb.

Hello, a telepátia működik Kép Az utóbbi időben reménykedtem, hátha összefutunk a játszin, de most megint távolinak tűnik...

Holnap meglátogatom a keresztfiamat, képzeljétek, eltörte a lábát. Kép Két évesen, olyan szépen tűri a megpróbáltatásokat. Nem tudom elképzelni a fiamat napokig az ágyba láncolva. Lábközépig tartó fekvőgipszet kapott. A járógipsszel együtt öt hétig lesz rajta, a hugomnak meg öt hete van szülésig. Azt hiszem ez a fránya időjárás csak nekik jó, hogy nem csábítja ki őket...

Jó éjt,
Doren
27+0

Kép
Kép
doren
 
 


Köszi mindenkinek a hapcis tapasztalatokat!

Kisvirág!

Megnéztem, köszi.Talán az enyém is hasonló méretű, csak hogy nekem a fele hájKép. Terhesség előtt se nagyon volt kisebb Kép
Láttam ugyanebben a hsz.-ban hogy többféle vitamint stb. szedsz. Orvos írta vagy magadtól? Mindig kérdem a dokimtól, de azt mondja, nem fontos, elég az Elevit.

Szia Csibemanó!
Te mire szeded a Magne-t? És mennyit? Én vettem a patikában, de ott azt mondta a gyógyszerész, vigyázzak, ha nem az orvos írta fel, mert túl lazíthatja az izmokat, és kinyílhat a méhszáj.

Körkérdés: Mit gondoltok az előbbiekről? Mindenki véleménye érdekelne.

Köszi

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Sziasztok!

Csak éppen beugrom, nekem sem volt egész nap netem, vagyis csak a babanet, elég bosszanto, egyre gyakrabban fordul elő.
Na mindegy,

MÉZGOMBI, GRATULÁLOK A KISCSAJHOZ!! Kép Kép
Már éppen kérdezni akartam!

A szopis párna engem is érdekel, leírjátok hogy hol lehet megrendelni! Köszi

Bocs , hogy nem tudok mindenre reagálni, gratulálok az uj lányoknak, minden kerek héthez.
Drukk azoknak akik jövőhéten vizsgálatra mennek!

Jó éjt mindenkinek! Kép
Andi

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!
Tegnap én is mérges voltam, hogy egyfolytában csak hibaüzit küldött a babanet. Kép De most legalább műxik. Kép
Csibemanó, a Bajcsy az a kórház neve? És pesti vagy? A többi adatodat betettem, csak ezekre lennék kíváncsi...
Csandy, szoptatóspárna megrendelése: http://szopiparna.uw.hu/index.html
Szücsi, a magnéziummal kapcsolatban helyes amit írtál. Ezért van az, hogy kb. csak a 34-35. hétig lehet magnéziumot szedni ilyen vagy olyan formában, mert ha tovább szedi az ember, akkor egyszerűen nem lesznek görcsei (fájásai) a szülés alatt.
Én úgy tervezem, hogy ha kell, akkor eddig az időpontig még szedem, utána meg jöhet a málnalevél tea, aztán vagy segít a tágulásban, vagy nem. Kép
Mézgombi, grat. Juliannához, táblázatba beírva.
Várom a további infokat minden babáról és persze anyáról. Kép

Más: nálatok is havazik? Kép Itt szakad.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Mézgombi!!!NAGY GRATULA A KISLÁNYHOZ!És üdv a lányok táborában!Képcsak széttette a lábiát!Kép

Exdeus!Jobbulást anyudnak!KépKezeld neki a bibit!
Akkor így számolom tovább!

Szücsi,Csibemanó:Üdvözöllek titeket!!!Kép

Lányok.én úgy fosok!(nem szószerint)Kép
Félek ettől a Toxémiától!Nagyon vizes vagyok,és sok a súly is,ugye a vesém is szarakszik!Mit csináljak?
Dokihoz csak már.14.-én kell mennem!
Megnéztem a neten ennek a betegségnek a leírását,és nem túl biztató!
Azt tudom,hogy magasnak kell lennie a vérnyomásnak,fehérje van a vizeletben,vizesedés jellemzi a betegséget!
Ráadásul,nekem tavaly volt egy autoimmun betegségem,és azt olvastam,ez is növeli a kockázatát a kialakulásnak!!!

Mindenkinek szép napot!!!
Szilvi 28+3

Kép
szgoron
 
 


Szilvi, ha izgat téged ez a betegség, akkor keresd fel előbb a dokidat, vagy a terhestanácsadást!
Anyumról annyit, hogy tegnap végül az SBO-n (sürgősségi betegellátó osztály) kötöttünk ki, mivel amit én rátettem bucit, átvérzett. Kiderült, hogy van egy kicsi törés is az ujján, tehát most sín is van, és kötés is. Ma megy átkötözésre...

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Ex, köszi az infót, meg is rendeltem!
Andi

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Szücsi,
A magneb6-ot arra kezdtem el szedni, hogy éjszaka nem tudtam aludni, mert olyan érzés volt mintha elaludtam volna a lábaimat, nagyon kellemetlen volt, plusz éreztem párszor már, hogy bekeményedik a pocim alja. Anno a lányommal is kb. ilyenkor kezdtem el szedni, mondjuk vele 20hetesen voltam kórházban mert volt egy kis vérzésem, de görcs semmi és akkor írták fel és onnantól kezdve szednem kellett. A 35. héten elkezdtem kinyílni, de akkor is tovább kellett szednem, plusz még terbutalint, hogy visszatarsa a babát. Amikor betöltöttük a 36. hetet folyamatosan kellett mindkettőt abbahagynom. 37. héten meg is született a lányom, mivel a hasam reggelre bekeményedett és úgy is maradt egész végig, így a fájásaimat (ami inkább derékfájás volt) nem is tudták mérni NST-vel, estére meconiumos lett a magzatvíz, így gyors altatás és csaszi.

Exdeus
Igen a kórház neve a Bajcsy, nem vagyok bp-i, hanem Tatabánya. A málnalevél teáról én is csak jókat hallottam, bár nekem nem volt időm elkezdeni inni.

Van közöttetek olyan, akinek az első baba császáros volt és most a másodikat várja? Ha igen mit mondott a dokitok mik az esélyek a második babánál?

Üdv:
Csibemanó
csibemanó
 
 


Halihó Mindenki!

Még sündörög az ebéd addig írok nektek.

Csibemanó légy üdvözölve itten Kép Szupi, hogy minden ok a babával, és hogy te is erősíted a fiús csapatot. Én is úgy hallottam, hogy ahogy a méhed nő a placenta tud egy kicsit "vándorolni". Reméljük megteszi ezt a kis szívességet Kép

Doren: nagyon sajnálom a keresztfiad. Szegényke most ágyhoz van kötve. Nagyon rossz lehet neki Kép

Ex: először is anyudnak jobbulást! Ja és a málnalevél teával kapcsolatban a múltkori szülésfelkészítőn a doki úgymond kinevetett minket. Végül is azt mondta ártani nem árt, úgy hogy ihatjuk. Szerintem én is bevetem, hátha mégis használ.
Ja és itt is esik a hó Kép

Ex és Doren: köszi a párna infókat Kép

Szücsi: én az elevitet a 12. hétig szedtem, de az utolsó szemeket úgy kellett lenyomnom a torkomon. Szabályosan rosszul voltam tőle. A doki azt mondta, hogy nem fontos az elevit, viszont írt fel vas+folsavat (mindig vérszegény voltam). A Mg+B6-ot is az orvos javasolta, én elég sokat görcsöltem az elején, meg mostanában is elég sokat fáj, húzódik a hasam így bekapok belőle. Néha a vádlim is görcsölni akar arra is ezt szedem.
A kálciumot magamtól szedem, mert időnként kevés tejterméket eszek. Meg a fogaimat is féltem és a vádli görcs ellen a Mg-vel együtt nagyon hatásos.
Na de ne gondold, hogy ezeket minden nap szedem. Olyan 2-3 naponta, vagy ha szükségét érzem Kép Azt én is hallottam, hogy a Mg-t az utolsó hónapokban nem javasolt szedni, mert nem lesznek rendesen fájásaid.

Szilvi: elég ijesztőket írsz. Én nem vagyok jártas a témában, de lehet, hogy a többieknek van tapasztata. Szerintem egyenlőre ne parázz be, az biztos nem használ. Hogy megnyugodj inkább menj el az orvosodhoz, vagy kérdezd meg a védőnőt.

Megyek megnézem a kajcsit. Puszi nektek.
Kisvirág

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Kisvirág, köszike a jobbulást kívánó üzit. Már alakul. Kép
Málnalevél tea: én úgy vagyok vele, ahogy Te is írtad. Ártani nem fog, és használni meg lehet, hogy igen. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek az infokat a MagneB6-ról. Mondjuk én még messze vagyok az utolsó hónapoktól, még csak a félidő közelít, így gondolom mostmég lehet. A dokim viszont csak az Elevitet preferáljaKép, én viszont már a gondolatától is rosszul vagyok. Túl nagy, mindig vissza akar jönni...bocs.

Szilvi
Köszi az üdvözléstKép
Én a toxémiáról nem sokat tudok, csak arra emlékszem hogy nem nagyon tudják, mi okozza.Én mindenképp elmennék mielőbb a dokihoz - mondjuk én amúgy is túlaggódom a dolgokat - a hasonló tünetek mástól is lehetnek, legalább megnyugtatna.Ha meg úgy látja hogy kell ellene tenni valamit, akkor tud segíteni, jobban mint a mi találgatásaink.
Remélem, nem lesz semmi gond!Kép

Csibemanó
Az egyik kolléganőm az elsőt császárral szülte, a másodikat simán. Gondolom, a baba elhelyezkedésétől és a vajúdás menetétől függ, meg azt is hallottam, hogy a császáros varrat vastagsága is befolyásolja a köv. szülést.

Sziasztok

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Szia Szücsi!
Az elevitet én pont azért hagytam abba. Nekem nem csak akart, hanem sokszor vissza is jött. Kép Kép
Kisvirág

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


SZiasztok!
Ebben a topikban még új vagyok!
Első babánkat július 20. körülre várjuk. Elsőre lányt mondtak, de ha minden jól megy holnap megyünk az AFP-vel Uh-ra és rákérdezünk megint. Még nincsen meg az eredménye az AFP-nek, mert elfogyott a kórház tesztje! Remélem holnapra már készen lesz, mert a 20. hetet töltjük lassan.
Próbáltam kicsit visszaolvasni, de nagyon sokat írtatok. Majd megpróbálok mindenkit megismerni folyamatosan!

Orsi

Kép
tokajkincse
 
 


SZia Orsi!
Üdv itt (is). Kép
Ha szeretnél bekerülni a mi kis táblánkba, akkor írd meg az életkorod, a lakhelyed, a szülés időpontját, a kórházat (dokit), ahol szülsz (igaz, ezt máshonnan is megtudnám Kép ), és hogy hanyadik baba, és hogy mi a neme (ahogy látom, egyelőre nunis) vagy a nevét.

Ági (26+0)

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Üdv Mindenkinek!

Rég nem irtam,hétvégén szüleimnél voltunk borsodban,és ma jöttünk haza.Egy kis biztatás adiétázóknak,én hétfőn leszek 30 hetes,irtam nemrég hogy 13 kilót hiztam(ez egy hónapja volt)akkor elkezdtem diétázni és most fogytam két kilót.Bár nem ez volt a cél természetesen,hanem hogy ne hizzak tovább olyan ütemben,de ezek szerint volt egy kis hatása a diétának.

Szgoron:próbálj meg nem pánikolni,és ha bármikor bizonytalan vagy inkább menj orvoshoz,mert a toxaemia sajnos veszélyes dolog.Nem akarlak ijesztegetni,irtad is hogy olvastál róla cikkeket.Sajnos ez csak a terhesség alatt fellépő tüneteggyüttes-gyakorlatilag a terhesség generálja. Ha van otthon vérnyomásmérőd mérd meg napi 3-szor,és ha többször is 150/90 feletti feltétlenül menj orvoshoz,ne várd meg a 14-ét.Vagy ha fáj a fejed,látászavaraid vannak!De ezt biztos olvastad Te is.Nagyon remélem nem lesz semmi gond Nálad,gondolok Rád!!

pilchard29+6

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Szgoron!
Mi az ami növeli a toxémia kockázatát? Az aitoimmun betegség? Úgy álltalában vagy egy bizonyos autoimmun betegség? Csak mert nekem is autoimmun betegségem van. És hogyhogy tavaly volt neked? Már idén nincs? Az gyógyítható? Bocsi ha hülyeségeket kérdezek, de nem volt világos számomra amiket írtál.


Csibemanó, Tokajkincse!
Örülök, hogy jöttetek Kép Üdv. itt.

Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok újjak! Üdv itt!
Az autoimmun betegség engem is érdekelne, mert nekem is gyanús volt a dokinak, hogy az van, de hogy gyógyathító lenne.. azt nem tudtuk.. kivizsgíálni meg végülis nem vizsgáltak, mert ugye bébiprojekt beugrott..Kép

Figyu, tapasztaltak, tudtok segíteni? Kissé meglepő, de mintha eresztene a cicim.. meg fáj is.. ez mi?
Nem para, csak most kéne valamit odatennem? Vagy mostmár innenetől kezdve ereszetni fogok mindig,...KépKép most ez jó? vagy,... hmm nem tudom.. Ja, és most vagyok a 27. hét legutolsó napján.. Nos?

satuk
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?