Új privát üzeneted érkezett!

Ilba! Szegény Beni! Remélem semmi komoly baja nincs, csak valami átmeneti étvágytalanság! Matyinak is fel kellett vágni a nyelvét, pedig ő tudott vele szopizni. Azt modták később is lehetnek ezmiatt gondok, beszédproglámék meg hasonlók.

Laga! Nemtom miért nem kaptuk meg a mailedet, nálam a szolgáltató szokott vacakolni, volt olyan mailem, amit egy hetes késéssel kaptam meg! Kép
Én hallottam már a Dévényről, az egyik barátnőmék oda járnak. Egyébként a gézengúzt sem támogatja a tb, mi meg oda jártunk! Kép De maga a vizsgálat támogatott, nem? Majd mesélj, mi volt! Az is lehet, hogy csak lassú a mozgásfejlődése.
aranyhold
 
 


Héé, mindenki alszik??? (csak én nem Kép)
ébresztő!!!!
szilvamag
 
 


Szilvi,
Én nem. Kép Már hajnal óta pakolok, hűtőt takarítok stb. Akartam börzére menni, de annyi dolgunk van, és nem látom a végét...

Laga,
Én nagyon jókat hallottam a Dévény módszerről. Azt mondják minél elöbb kezdik el annál hatásosabb.

Cas,
Apa rendelt Brekust. Kép

Minden betegeskedőnek jobbulást!!!!
myra
 
 

 
 

Tényleg Saci, mi lett az otthon szülő ismerősöddel?
myra
 
 


Myra!
ezek szerint mégis sikerül most a hétvégén költözni?? Kép
szilvamag
 
 


Szilvi,
Nomád módon, de igen. Egyenlőre csak alapdolgokat viszünk. Egy csomó takarítanivalóm is marad, és a nappalink is használhatatlan lesz. Gergő éppen most pakolja tele a konyhabútor lapokkal, mert öcsém holnap elkezd vele dolgozni. Kép
myra
 
 


konyha: juhéjjj!
mikor avatjuk a lakást?? Kép
szilvamag
 
 


Myra
Aznap estére megszületett a baba, otthon, mindketten jól vannak. Ennyit tudunk. Később talán többet is.
A költözéshez jó munkát! Kép

Szilvi
Ó, micsoda ajánlat! Kép
Szóval inkább most nálad, Sebi az utsó tücsökzenén már hajlandó volt eltávolodni tőlem pár lépést, a többi gyerek felé, de még nem akarom sokkolni az itthoni nyüzsivel...

Ilba
Hogy vagytok? Eszik a picúr?

Laga
Nagyszülők. Kép Mintha csak anyámat látnám... Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


OK Saci,
kinek melyik nap lenne jó?
szilvamag
 
 


Sziasztok,

Aranyhold,
ti miért mentetek a gézengúzhoz. És mit csináltak egészen pontosan, hol és mennyiért? Mindenre kíváncsi vagyok!

Ilyen éjjelem még nem volt: Teus szopizott este 8.30-kor és reggel 7.45-ig húzta a lóbôrt hang nélkül!!! Egyszer sem kellett felkelnem! Még a cumiját sem kérte! Nagyon megdicsértem reggel. Persze én meg csillagokat láttam a mellem miatt, de akkor is nagyon örültem.

Myra,
lesz lakásavató? Nálunk lesz és akkor mindenkit meghívok.

Nikcsi,
szoptatsz még? Bocs ha már ezt mindenki tudja, de annyira hézagosan vagyok itt jelen... Cicid hogy van?

Laga
laga
 
 


Cas,
köszi a kérdést, sz@rul vagyunk, legalábbis én. Kép
Reggel evett 85öt, aztán 70et, azóta 4x-5x kb. 10szívást. Éjjel evett 2x normálisan. Ez nagyon kevés.
Amiért sz@rul vagyok, az az, hogy alig tudok valamit fejni, pedig iszom a Laktoherbet és szedem a homeós bogyókat is.
És észrevettem, hogy ha végre elfogadja a cicit, akkor ahogy nem spriccol neki, rögtön feszíti el magát.
Fogalmam sincs mi lehet és mit csináljak. Tegnap már fogyott majdnem 10dekát. Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ja, ma meglestük a házatokat. Kép
Amúgy is arra szoktunk mondjuk sétálni. Kép
Ha látsz minket egyszer, sikíts ránk! Kép
(Piros 3 kerekű kocsi, benne Benedek) Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok!

Jaj nagyon régen jártam már nálatok, az utóbbi időben sok minden történt.

Szeretném megosztani veletek a jó hírt, hogy szeptemberre várjuk Gergőke kistesóját. Elvileg most a 8. hétnél járunk, és nagyon boldogok vagyunk, hogy ilyen gyorsan sikerült.

Remélem mostmár tényleg gyakrabban tudok jönni.

Sziasztok!

Kriszti
kriszti1
 
 


Szilvi
Nekünk a kedd lenne ideális, mert hétfőn valszeg megyünk Coryhoz (meg kell lesnem még a pocakját mielőtt kibújik a leányzó!), szerdán meg jön öcsém korrepetálódni.

Ilba
Mail ment!
Ami még azóta eszembe jutott:
Remélhetőleg a vizeletminta alapján hamar kiderül, mi baj van! Fel a fejjel!!!
Esetleg nézz be a szopis topicokba is, ott talán tudnak segíteni, asszem van vmi olyasmi, hogy szopisztrájk, de én nemtom pontosan mi az, ott biztosan tudnak segíteni.
Illetve egy szopis tanácsadó számát is ismerem, őt is kihívhatjátok, szakember, hátha meglát vmit, amire addig nem is gondoltatok, hogy mi a baj. Talán tud segíteni.
Ha nem javul a helyzet, mit mondott a dokinéni, mikor kell hozzá visszamennetek?

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Kriszti
Nagy-nagy gratula nektek!!!! Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Laga! Matyit ferde fejtartás miatt vittük el (na meg ugye nálunk a koraszülés eleve adott egy kockázatot, de mi még annyira korán kezdtük, hogy akkor még nem lehetett semmit biztosra mondani), és először egyéni tornára jártunk egy ottani gyógytornászhoz, utána ez bővült csoportos úszással is. Most már csak úszni járunk, de már csak a saját szórakozásunk miatt, már minden rendben van Matyival. Az árakat kicsit bonyolult elmagyarázni, mert tavaly is más rendszer volt, meg most is, meg lehet bérletet is venni, meg alkalmanként is, meg az is számít ki hányszor jár, stb. (Nekünk spec idén a havi 4 alkalmas úszás 8e, az egyéni torna 4e/alkalom.)

Kriszti! Gratulálok a kistesóhoz! És mit szeretnétek? Vagy mindegy?
aranyhold
 
 


Kriszti!
én is gratulálok!!!

Buli!
kedd nekem jó, de biztos meggyógyul addigra mindenki?

Ilba!
próbáld meg a Pickwick csipkebogyót hibiszkusszal, nekem az elsőnél segített
és nyugi!, az idegeskedés nem segít
a súlyváltozás pedig nem mérvadó egyik napról a másikra
szilvamag
 
 


Sziasztok!


Látom, sokunknál tartja magát még a betegfront, de győzzön már az egészség! Minden rászorulónak gyors javulást!(Nálunk Hanna esett vissza, valami enyhe kötőhártyagyuszis orrdugulás jött most ki rajtaKép

Laga,
Hannának is Dévényis gyógytornásza volt, látványos javulást hoztak a tornák és nagy szerepe volt benne, hogy 13 hós korára megtanult normálisan járni. Úgy hallottan, mindenféle mozgásfejlődési problémára hatékony kezelésük van! De minél előbb el kell kezdeni, annál könnyebb látványos eredményeket elérni a gyerekeknél.
Ja, és képzeld, már többen mondták Marcira is, hogy indigó! Tegnap előtt egy ovónő, akinek a fia is az. Most mán utánanézek, mi a franc ez, de egyelőre annyi világos, hogy pár gonddal többKép

Ilba,
Kitartás és ne stresszeld magad (legalábbis próbáld meg), ezek a szoptatási/szopizási problémák időnként fellépnek, és Te megteszel így is mindent a babádért! Ha éhes és kell neki a cici, úgyis szopizik majd. Ha meg valamiért gondja van és nem akar, akkor adj neki pótlást, ne nyügizzen üres pocakkal és így nem veszít sokat a súlyából, ami meg megnyugtat Téged. DE próbáld továbbra is sokszor mellre tenni. Szerintem ez a legtöbb, amit ésszerűen ilyenkor lehet tenni, és az a legfontosabb, hogy mindketten lelkileg kiegyensúlyozottak maradjatok, a többi nem számít.

Kriszti,
Kellemes és problémamentes pocakosodást! Akkor nálatok is 2 évente reppenik be a gólya? Kép

Viki
ccviki
 
 


Sziasztok!

Kriszti
Gratulálok a kistesóhozKép

Ilba
Van egy másik tejserkentő tea is, amit kevesen ismernek, de állítólag hatásos. Én nem próbáltam, de aki ajánlotta annak bevállt.
Az a neve, hogy kecskerutafű tea. Ebből napi 1 litert kell inni. Egy próbát meg ér, pár nap múlva úgy is látni fogod, hogy van e eredménye.
De addig is ne stresszelj. Tudom, könnyű ezt mondani.Az én fiamnak is volt egy átmeneti időszaka (3 hónaposan) amikor is állítólag nő az étvágyuk, és kevésnek bizonyult a tej. De ez pár napig tartott, majd be állt az új igényhez a termelődés is...Végül egy évig szopottKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
Tm
 
 


Sziasztok!

Kriszti,
gratulálok a kistesóhoz!!! Kép

Cas,
visszamail is ment még este. Kép
Szerencsére az Istvános topikból van egy szopis tanácsadó ismerősöm, ő is a szopisztrájkra gondolt, de semmi olyan nem történt (legalábbis szerintünk), ami ezt kiválthatta volna. Na mindegy, remélem arról van szó, és a pár nap már ma letilik. Most reggel 80at evett Kép vagy örüljek? Kép
Szopis tanácsadónak írtam már az István kórházba még korábbi probléma miatt, válaszolt, de semmi újat nem tudott mondani. Sőt fel is hívtam egyet, ezt is még korábban, hát letettem és sírnom kellett a lelkiismeretfuldalás miatt, hogy lehet, hogy nem tudok a fiamnak fél éves koráig kizárólag anyatejet adni.
Dokinénit holnap kell hívnom.

Szilvi,
köszi kipróbálom!

Viki,
Hannának jobbulást!!!
Ha lányunk lett volna, ő is Hanna lenne. Kép
Köszi a bíztatást!

Laga,
másik topikból ismerek egy lányt, ők is most kezdtek járni erre a tornára, ha gondolod, összehozlak benneteket. Neki mondjuk 3 hónapos még csak a kislánya.

Mucus,
köszi, ezt is beszerzem holnap.

Egyébként jó kedvű Benedek, és a napokban már olyan ügyin ki tudja magát nyomni, nézzétek:
Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Csak gyors helyzetjelentés! Mint Aranyholdéknál én is elkaptam, szőrnyű volt! Péntek du. a Brandonba jött rám. Hát micsoda wc higénia van ott? Csak tátottam a szám, de aztán inkább gyorsan cselekedtem! Kép

Aranyhold
Ha ma tartod, akkor boldog névnapot!

Laga
igen szoptatok még, de már csak reggel meg este. Cickóim most először jók, vagyis élvezhetem a szoptatást, csakhát kislánykám nem akarja már ezt nagyon, de lehet, hogy a betegség közrejátszott!

Szilvi
Ezer köszi a zoknikért! Kép De te alkudtál, hogy csak ezer lett? Mondom máskor is téged kérlek meg! Kinga és Máté voltak úszni?

Most csak ennyire fussa, bocsi, aztán majd utána is olvasok!

Kriszti
GRATULA!
Lassan az egész társaság újra pocakosodik, bár mi csak 2008-ra tervezzük (anyagi "megfontoltságból"). Kép
nikcsi
 
 


Jővő héten kedd vagy péntek jó nekünk!
Szilvi vagyis még a csüti is, de ez rajtad is múlik! Kép
nikcsi
 
 


Livi!
boldog névnapot!!!!!!!

Nikcsi!
a zoknira persze, hogy alkudtam, csak nem képzeled, hogy annyiért hoztam el, amennyit kértek ?Kép

akkor közfelkiáltással: kedd vagy péntek?
nekem a péntek kicsit jobb, de a keddel (ezt így írják? olyan furcsa) sincs semmi baj
szilvamag
 
 


Sziasztok!
Nikcsi! Igen ma tartom, mivel ez az egyetlen nap! Kép Neked is meg Szilvinek is köszönöm a köszöntést! Kép

Tali ügyben, nekünk a kedd jobb lenne, pénteken nem biztos, hogy tudnánk menni.
aranyhold
 
 


Ilba
Akkor is Te vagy a legjobb anyukája Beninek, ha nem tudod kizárólagosan szopival táplálni 6 hónapos koráig!!! Emiatt egy percig ne érezz lelkiismeretfurdalást!!!
Ha TÕLED TELHETÕEN mindent megteszel érte, és mégsem sikerül, akkor ez van, attól még igenis JÓ ANYA VAGY!!!
Beni pedig nagyon ügyes már! Aranyos a képen. Kép

Nikcsi
Jobbulást!!!

Szilvi
Nekünk a péntek nem jó, elkezdődött a szorgalmi időszak, megyek tanítani.
Persze attól még lehet aznap a tali, ha mindenkinek az a szimpibb, akkor van még időm edzeni Sebit! Kép
(CSAk már olyan rég láttalak benneteket... Kép)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!

Aranyhold,
Hát akkor boldog névnapot !! Sajnos csak innen értesülök mindig ilyen jeles napokról, de sok minden hiányzik a fejemből a naptáron kívülKép

Ilba,
Asszem én teljesen egy "középkategóriás" anya vagyok gondolkodásban, vagyis jó lesz nekünk az az arany középútKép Mind3 gyermekünk kisebb-nagyobb problémákkal jött világra, biztos miattuk alakult így a véleményem a dolgokról, rájöttem, mi fontos igazán mindannyiunknak. Sosem tettem óriási erőfeszítéseket sem a szopiért, sem másért, amit éppen nagyon fontosnak kiáltottak ki körülöttem. Egyszerűen csak azt néztem, hogy a babám és én minél kevesebbet nyüglődjünk egymással és önmagunkkal. Eme bevezetőt szánom a következőkhöz, hogy megértsd (meg a többiek is), miért nem számít nekem, mit mond más, mi a "trendi".
Hatalmas marhaság azt gondolni, hogy többet teszel a babádért, ha fél évig csak szoptatod és mást nem kap. Mondom ezt 1 tápos és 2 anyatejes baba után. Egyszerűen érthetetlennek találom az egésszégügyi dolgozók ás mások részéről is, hogy ezzel stresszelik és nyomják depresszióba az átmeneti gondokkal küszködő és esetleg lelkileg "borulékonyabb" anyákat.
A tejci kifacsarásáért állandó lelki harcban állsz így önmagaddal, a te bizonytalanságod és nyugtalanságod a babádat is tovább ingerli, nyügisek lesztek mindketten, senkinek sem lesz jó semmi. Meg stb. bla-bal-bla...Kép Nem lenne jobb inkább, ha mindenki megkapná azt amit akar, nevezetesen ha a babád éppen nem akar megszenvedni pár csepp tejciért, akkor dölhet a tápi is átmenetileg, megszűnik a sírás-rinyálás, kapsz egy kiegyensúlyozottab babót, ami téged fog teljesen lenyugtatni, nyugisabban meg nagyobb esély van a tejtermelés fokozására azokkal az apró trükkökkel. Szerintem ezek a teák is csak akkor hatnak, ha nagyon hiszünk benne, olyan placebo effektus az egészKép Én is sokat ittam Marci miatt, mert őt nem érdekelte a szopitéma, de csak akkor hatott a gyógyfű ereje, mikor Marci éppen jóban volt a ciciimmelKép Egy kiújult betegségem miatt le kellett állnom a szoptatásával, mikor 4 hónapos volt. De ő nem vette zokon tőlem és teljes egészségben nőtt ki a babakorbólKép Csak Hannánál meg Olivérnél vált be a teázás, mert ők szerettek szopizni. Náluk hamar abbahagytam a gyógyfűnedvek vedelését (fúú, de utáltam azt az ízt, brrrr) és akkor is dőlt a tej, hát ilyen ezKép
Lelkifurdalás és depi helyett inkább örülj, hogy anyukája lehetsz egy aranyos babónak!
Remélem értékeled, hogy megnyugtatásod érdekében ideragadtam kicsit a billentyűkre (mostanában nem szoktam)és rájössz, hogy ilyen elvetemült anya mint én is képes nyugodt lelkiismerettel, boldogan élni az időnként félmelleken "felnőtt" gyerekeivel,akkor nálatok se lehet semmilyen probléma, ha már most mindent meg akarsz tenni a babádért.
Ezek után teázgass, meg szoptatgass, amennyit bírsz, csak tedd ezt vidáman, és tényleg felejtsd el, hogy mi lesz, ha mégsem alakul úgy, ahogy az aktuális "szoptatási főfelügyelő" kitaláltaKép
Ezt nektek Kép
Kép

Viki
(pillanatnyilag formábanKép
ccviki
 
 


köszi Viki a képet Kép
Ti nem jöttök el egyszer?

OK, akkor kedd
mi legyen a buli "témája" ?
(a palacsintát nem vállalom)
szilvamag
 
 


Szilvi
Hát a múltkori sültgesztenye vmi isssszonyú finom volt!!! Én szívesen beneveznék mégegyszer... Aztán úgyse lesz szezonja. Kép
Levezetésnek egy kis sütőtököt (ha még találsz...)? Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok,

Aranyhold,
hogy derült ki olyan korán, hogy ferde volt Matyi tartása?
4 ezer alkalmanként a torna? Pofám leszakad!

Ilba,
köszi. Az jó lenne, ha megismerkedhetnék olyanokkal akik ezt már végigjárták.

Kriszti,
gratula. Mennyi lesz a két gyerek között?

Viki,
légyszi írj valamit a Dévényis tornáról. Hová jártatok, mennyi ideig, mennyiért.

Laga
laga
 
 


Viki kedvéért (is) fotóriport:

Apa-bohóc!!! Kép
Kép

Míg az ebédjét készítettem, betrappolt a szomszédos dolgozószobába. Gyanús volt a csönd... Levadászta a számológépem az asztalról, és nagyon aranyosan elmatatott vele! Kép (Anyja fia, én is imádtam mindent, aminek billentyűi vannak!)
Kép

Főzünk!
Kép

Szilvi
Nemtom van-e még Myrának netelérése, vagy úgyis szólsz neki a taliról?

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Myra
Működik a wiw-en meghívóküldés, hová cím?ezzem

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenki gratulációját. Remélem mindenkinek tudok válaszolni.

A két gyerkőc között elvileg pont két év lesz. Szeptember 15.-re vagyok kiírva. Megmondom őszintén egy kicsit félek is, hogy fogom bírni a két manócskával, de biztos amint megszületik minden kialakul. Elég sokat vagyunk mi is egyedül (szinte egész nap), de a két gyerkőc majd biztos nem hagy majd unatkozni. Mindegy hogy mi lesz a babó, de én inkább fiút szeretnék, persze a férjem meg kislányt. Bár mindegy, csak egészséges legyen. Nem tudom , hogy megint lesznek- e cukorproblémáim mint a Gergővel. Van valakinek ilyen cukor tapasztalata második babónál? Nem nagyon van kedvem állandó vérvételre járni.
Az uh szerint most 2,1 cm, olyan hihetetlen, de igaz. Remélem nem lesz semmi gond, most nem kívánok semmit enni.
Azt hiszem még nincs társam szülés szempontjából, ahogy néztem a másik topikot.

Cas, Viki
Nagyon szépek a gyerekek.

Sziasztok!
Kriszti
kriszti1
 
 


Aranyhold
Nagyon boldog névnapot!!!

Bocs, hogy ilyen szűkszavú vagyok, de a kisebbik lányom kiborított. Úgy néz ki, hogy kibújt az egyik fogának a széle és egész nap üvölt, ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja. Ha tudom, hogy ez van a foggal, akkor ráértünk volna még vele Kép
hmmc
 
 


Sziasztok
Géphez nem nagyon férek, mert férjkem dolgozik rajta. Fanni is egy kicsit megfázott, de szerencsére nem nagyon. Legalábbis remélem, hogy nem súlyosbodik és már kifelé tartunk.

Szilvi
Kedden mi dokihoz megyünk, majd megnézem belefér-e.

Kriszti
Gratulálok a kistesóhoz. Kép

Ilba
Amikor nekem sztárjkolt Fanni, én úgy szopiztattam, hogy amikor már nem akarta, akkor beültem háttal a tévének és úgy szopiztattam, hogy ő lássa a TV-t. Kb. egy héten belül aztán visszaállt rendes szopira.

Aranyhold
Boldog névnapot.

Hmmc
Gratulálok a várva-várt fogacskához.

Minden betegnek jobbulást.
boglarka
 
 


Laga! Nem volt nehéz rájönni, hogy gond van, mert mindig csak az egyik oldalra szerette fordítani a fejét, a másik oldalt meg kezdte laposra feküdni, hiába forgattuk, semmi nem segített. A gyerekdoki sem volt megelégedve vele, ráadásul gyenge is volt a nyaka, nem tartotta fejét rendesen. A 3 hós csípőszűrésen az ortopéd doki is észrevette, hogy "csúnyán" tartja a fejét, és bár konkrétan nem mondta mi a gond, csak mutatott 1-2 tornagyakorlatot, és visszarendelt. A végső lökést egy ismerős adta meg, ő ajánlotta a gézengúzt, és biztatott, hogy ne várjunk tovább, menjünk. Kicsit utánaolvastam és kértem időpontot.

Szilvi! Tali-témának támogatom a lájtosabb menüt! Kép

Lányok! Még egyszer mindenkinek köszönöm a köszöntést! Olyan aranyosak vagytok! Kép
aranyhold
 
 


Aranyhold!
Kicsit megkésve, de Boldog Névnapot.
Pedig reggel még néztem is a naptárban, hogy tetszik ez a névKép

Kriszti
én egy hónappal előtted járok, aug-i lesz a baba.
Mi is úgy hoztuk össze (nem direkt) hogy kereken 3 év lesz köztük. AZ eggyel több mint nálatok, de biztos az sem lesz egyszerű. De ezzel még ráérek foglalkozniKép

Cas
tündéri SebiKép

Meg Viki 3 lurkója isKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
Tm
 
 


Móni!
Te akartad annyira azt a fogacskát Kép
ugye jöttök kedden?
szilvamag
 
 


Egy gyors bekukk.
Ha valamire nem reagálok bocsánat, de csak az utolsó kb. 10 hozzászólást futottam át.
Ma este költözünk csak át.
Itt még van netünk, és a számítógép is egyenlőre marad. Cuccokért pedig folyamatosan jövünk erre, szóval ha tudok benézek.

Szilvi,
Szeretnénk menni, de most nem tudom biztosra mondani.

Cas,
Küldtem mail-t.

Aranyhold,
Boldog névnapot! Kép

Kriszti,
Gratulálok! Kép

Hmmc,
Fogacska? Szuper!!! Kép

Lányok, én viszont az idegösszeomlás határán állok. Lilla lassan 2 hónapja teljesen kezelhetetlen, és egyre rosszabb. A fél napot üvöltéssel tölti, minden különösebb ok nélkül. Egyszerűen nem tudunk mit kezdeni vele. Kép Semmi nem jó neki. SEMMI!! Nem játszik, nem érdekli semmi. Van, hogy szinte sokkos ordító rohamokat kap, és olyankor nem lehet kizökkenteni. Órákon át csinálja. Kép
Most, hogy két hétvégét a szüleimnél volt, még Anyu is azt mondta, hogy nagyon sajnál és ezt tényleg nehéz ép ésszel kibírni. Neki sincs semmi ötlete, pedig ott aztán minden másodpercben foglalkoztak vele. Igaz ők se tudtak mellette semmit csinálni. Még egy konyha felmosás is kivitelezhetetlen feladat Lilla mellett, mert azonnal ordít.
Ráadásul 1,5 hete a legalább éjjel nagyon jól alvó lányom elkezdett hajnalban kelni. Minden nap! Tehát nem kósza esetekről van szó. Nappal pedig mindig is rosszul aludt. De ez a mennyiség nagyon kevés neki, így még jobban ki van tőle.
Mit csináljak?????? Hallottatok már ilyen esetről? Laga nálatok viselkedett így Vilmos?
Szégyen de már ott tartok, hogy vigye aki akarja, és legyen végre csönd. KépKépKép Én már nem tudom kezelni. Kép
myra
 
 


Mucus, Myra! Köszönöm nektek is! Kép

Myra! Kép Nem gondoltatok még arra, hogy valami szakemberszerűnek megmutatjátok Lillát? Annyi mindenféle szervezet van, ami gyerekek valamilyen problémáival foglalkozik. Szegény ti! Kép
aranyhold
 
 


szegény Myra, Lilla!
nem lehet, hogy ti is nagyon feszültek vagytok a költözés miatt és ez nyomódik rá Lilla hangulatára? Reméljük ha már belaktátok a lakást jobb kedve lesz mindenkinek Kép
gyertek el, legalább addig is ki tudsz kapcsolódni Kép
szilvamag
 
 


Szilvi
Nem igérem, de megpróbálunk elmenni. Mióta türemkedik a fogacska Sárának semmi sem jó. Nem hiszem, hogy jó társaság lennénk. Én is még mindig tüsszögök és folyik az orrom, de nem fertőző, mert nem kapja el tőlem senki. Kezdek allergiára gyanakodni. De vajon mire????

Myra
Kitartás! Ha a költözéssel járó herce-hurca után nyugi lesz nálatok hátha megnyugszik Lilla is. Aranyhold ötlete sem rossz, a gyerekorvos talán tud javasolni szakembert, mert te fogsz a leghamarabb kiborulni és az senkinek sem lesz jó.
hmmc
 
 


Sajnos fogalmam sincs hová, és milyen szakemberhez vihetném. A gyerekdokink meg használhatatlan ilyen szempontból. Kép Ha bárkitől hallotok ilyen szakembert, szívesen veszem.
Békástól nagyon félek. Lilla nappal eddig is rossz alvó volt, most már az éjszaka se jó, és iszonyat zajérzékeny. Eddig ahányszor ott voltunk mindig fúrt vagy kalapácsolt valaki, még este 11-kor is. Illetve az utazóággyal próbálkoztunk már a leendő szobájában, nulla sikerrel. Hogy mi lesz??? Fogalmam sincs. KépKép
myra
 
 


Myra!
a noklapja, origo stb babás oldalain vannak gyerekpszhológusok. Írj nekik!
szilvamag
 
 


Sziasztok!

Laga,
Hannához hetente 2-szer járt ki a gyógytornász 3-4 hónapon át, bő fél órát tornáztatta a lábait (dongalábbal született), de eleinte meg időnként az egész testét is áttapogatta, hogy nincs-e valahol letapadt izom, feszesebb rész, "fejlesztendő terület". Később már csak kéthetente 1-szer jártunk úszásra hozzá, de ott már csak pancsikolás ment a medencében.
A Dévény alapítvány központjából adták meg az elérhetőségét, (ő szentendrei) és 3 évvel ezelőtt 2000 Ft-ért jött házhoz fél órára. Ha nincs meg az alapítvány száma, akkor mailben elküldhetem. Tényleg nem árt ilyen esetben egyszer szakemberhez elvinni a kicsit, nyugtassa meg az embert ő, hogy a kisgyerekünk igenis egy nagy egészséges lustaságKép
Olivért én is mutogattam többször a gyógytornásznak, mert nem voltam hozzászokva, hogy a gyerek 8 hónaposan még nem mászik, csak időnként kúszogat. De nála nem talált semmit, tehát csak iszonyú jól eljátszott egyhelyben, teljesen lenyűgözte a nagyok mozgolódása, szóval majdnem 9 hónapig csak "mozizásból" ismerte a világot, eszébe sem jutott kalandra indulni. És még súlyfeleslege sem volt, ami általában lehorgonyozza a gyereketKép

Cas,
Ugye hogy Sebi sem unatkozik otthon, ha kap "igazi" játékokat?Kép

Myra,
Nekem azt mondták, hogy bármekkora kortól lehet vinni a gyereket nevelési tanácsadóba, azért vannak, hogy segítsenek, ha a szülők tanácstalanok. Nekem úgy tűnik a leírtakból, hogy Lilla túlpörgött és nem bírja abbahagyni. Valami kapcsolót kéne rajta keresniKépNa, komolyan, szerintem majd valami pszichológus megideológizálja a helyzetet és adhat hasznos tanácsokat. Láttak ők már falon pókotKép


Viki
ccviki
 
 


Sziasztok!

Nikcsi,
jobbulást Neked!!!
A Brendon WC-n már én is csodálkoztam, azt sem tudtam, hogyan kell azt a papírt kicserélni a deszkán. Kép

Aranyhold,
ugyan megkésve, de nagyon boldog névnapot!!! Kép

Viki,
köszi a "fejmosást", jót tett! Kép
Gyönyörűek a gyermekeid! Kép

Laga,
már írtam a lánynak a fórumra, még eddig nem küldte az elérhetőségét ...

Cas,
nagyon cuki Sebi!!! Kép

Hmmc,
gratulálok a fogacskához! Kép

Boglarka,
nálunk is nagy sikere van a TV-nek, próbáltam is már, de sajnos ez sem segített. Kép

Myra,
nagyon sajnállak Benneteket, remélem nagyon hamar találtok segítséget!!!

Nálunk már jobb a helyzet, tegnap már 500 körül evett, ma már most 450-nél tartunk (még két evés van). Most már 3 óránként elfogadja a cicit, ha éhes, csak a másikra nem tudom áttenni, akkor veszíti el magát. Úgy 80-100akat eszik.
A vizelete pedig teljesen jó lett, minden negatív! Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Myra
Meghívó ment.
Azon ne lepődj meg, hogy az új helyen az utazóágyban nem volt hajlandó aludni. Mi elvittük Sebinek a fél szobáját a múlt hétvégén, úgy berendeztem az itthonihoz hasonló kiságyat, mint idehaza, eddig bevált, de mostmár túl okos, nem lehetett becsapni vele, és csak az autóban volt hajlandó nappal aludni...
A költözés, új lakás biztosan ki fogja borítani, de remélhetőleg hamar megszokja, hogy az az új otthonotok, és helyrezökken.
Kitartás!
Azért szakembert én is keresnék, hátha van vmi használható ötlete.

Kriszti, Mucus
Köszi! Kép

Viki
Hát igen, arra már rég rájöttünk, hogy játékra tök fölösleges költeni, mert a mi dolgainkkal sokkal jobban szeret játszani. Kép

Apa sétálgat Sebivel (kicsit keveset aludt ma, és túl van pörögve), és énekel neki (mert különben csak visítozik) hogy aszonygya:
"Sétálunk, sétálunk, egy kis kocsmába becsücsülünk, csüccs!"
Sebi meg jókat röhög! Kép

Otthonszülés
Na volt itt a büszke apuka, kölcsönkérték a mérlegünket hogy hetente tudják csekkolni a kölköt, így gyorsan kifaggattam, mi volt hogy volt.
Szóval hajnalban 1/2 2-kor elkezdett csordogálni a víz, kijött a brancs, majd megnyugtatták őket, hogy messze még a vége, majd ha rendszeres fájásai lesznek, szóljanak, visszajönnek.
Úgyhogy nap közben tévéztek, kártyáztak, dumáltak, neteztek, jól elvoltak, aztán este 6 körül kezdett komolyra válni a dolog, úgyhogy kihívták a csapatot.
A lány végül állva vajúdott, majd úgy is szült, a férje tartotta. Fél óra volt a kitolás, 22:10-re megvolt a baba. Sikerült a gátvédelem, jól bírta a fájdalmakat, szülés után 1,5 órával már önállóan zuhanyzott.
Ahogy kibújt a pici (csöndben, sötétben) odatették az anyuka hasára, egyet kiáltott, aztán csak szuszogott, hogy most meg hová került.
20 perc múlva az apuka elvágta a köldökzsinórt, és akkor az ő hasára is odatették a picit!
A kölök alig egy órásan már lelkesen szopizott.
Szóval minden jól sikerült, boldogok, azóta is otthon vannak.
A papírokat kicsit nehezebb így elintézni, de ez legyen a legnagyobb bajuk.

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Csak gyorsan:

Myra,
ezt ma hallottam: www.beszeljvelem.hu Talán itt kapsz valami ötletet.

Laga
laga
 
 


Ezek szerint holnap tali? Már csak ennek élek! Olvasásra nincs időm!
Du. lesz a tali? Mit vigyünk? Szilvi a kenyeret akkor "szokás szerint" elintéznéd?
És ki jön?

Túléltem, de van mit mesélnem! KépKép
nikcsi
 
 


Kingát szokás szerint ebéd után hozom el, de lehet előbb is jönni Kép
szilvamag
 
 


Saci!
sajnos nem volt időm kimenni a piacra, ezért nem kaptam tököt, a gesztenye pedig olyan horribilis áron volt a zöldségesnél, hogy nem vettem. Ha esetleg valaki kap út közben, hozza, megsütjük.Kép
szilvamag
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?