Új privát üzeneted érkezett!

Szia Ichtus!

Én Jurkó Zsuzsánál szültem és szívből tudom ajánlani. Nagyon kedves, fiatal és jó orvos. Engem a terhességem felénél vett át mert az én orvosom elment, de nem bántam meg!!!
Apás szülés persze hogy megoldható. Az én férjem nem akart bejönni, aztán a szülésznő csak rábeszélte az én nagy örömömre. Kép

Az alap szobák 6 ágyasak, de szerintem érdemes a VIP 2 ágyasért kifizetni a 3000-et!

Anita
Kép
Kép
wikyanya
 
 


Hú, jó nagy tomeg lehet a 6 ágyasbanKép
Akkor szerencsem volt, hogy eddig mindig 4 ágyasban voltamKép
becsi
Iklad
 
 


Biztos a 2 ágyas szobák miatt tették be oda az ágyakat. Tényleg szerencséd volt. Kép

Anita
Kép
Kép
wikyanya
 
 

 
 

Köszönöm a segítséget, nehéz így elsőre, de jó ez a fórum! :D Van valami, amire figyelni kellene? Még semmilyen vizsgálatunk nincsen meg (EKG, vér, vizelet stb), ezt ott is megcsinálják? Vissza kell menni emiatt? Időpontra szoktak behívni, vagy várni kell?

Hirtelen ennyi jutott az eszembe! Köszönöm nektek a segítséget!

"kisapuka"

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


Először orvos, ő küld a védőnőhöz, innentől sok féle lehetőség van, van akit a dokija küld vizsgálatokra, van akit a védőnő, sőt olyan is van hogy összedolgoznakKép
Nálunk most így volt, így összesen 3 vérvétellel megúsztuk, először csak a 16 héten voltunk, majd 28. és most 37..
De az orvosnál mindent megfogtok tudni....ha ott nem a védőnőnél.
Ja, én pl. magánrendelésre járok, a vérvételeket a kórházban intéztük /kivéve az utsót/, EKG házi orvosnál.

Wikyanya, gondolom hogy azért sűrítettek, de szörnyű lehet....remélem lesz hely 2 ágyasbanKép
becsi
Iklad
 
 


Igen telefonon kell időpontot egyeztetni és akkor nem kell egy fél napot ott várni. A vérkép, vizelet, vércukor, bakterologia, meg minden vizsgálatot megcsinálnak ott. De ezeket majd mndig mondja az orvos hogy mikor mit kell.

Anita
Kép
Kép
wikyanya
 
 


Becsi: 3 vérvétel???? De jó neked!!! Engem szinte havonta szurkáltak. Állandóan nézték az ellenanyag termelést, mert nekem rh negatív, a férjemnek meg rh pozitív a vére.

Nekem az EKG-t is a kórházban csinálták.

Anita

Anita
Kép
Kép
wikyanya
 
 


Aha, pedig ezért paráztam, mert eddig mind két terhességnél az maradt meg, hogy állandóan csapoltakKép, de most nagyon jól jött így ki, hogy az Afp-vel, majd a cukorral megcsináltak minden mást is.Igaz az elsőnél 5 kémcsővel vettekKép
Szerintem nekem most ellenanyag egyetlen egyszer volt....remélem nem gond, másik kettőnél 2-szer voltam az elején és a végén.

Na de hogy nem legyen túl szép a dolog, tegnap egy sima laborra kétszer szúrtak és még jól meg is forgatták bennem a tűt.....nem a kórházban.
becsi
Iklad
 
 


Köszi az információkat :D Még egy kérdésem lenne, a szülés után a baba a kórteremben maradhat az anyával?

Jelenleg bátorságot érzek arra, hogy apás szülés legyen, de a vérvételnél biztos nem leszek bent :D

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


Bent vannak a babák, csak reggel viszik el őket fürdetni.

Ki ne hagyd a papás szülést!!!Életed legcsodálatosabb élménye lesz!Kép
becsi
Iklad
 
 


Zita! tényleg? de jófej vagy hogy emlékszel Kép

Gyártom a mailt de jó munkához idő kell , meg ugye a mászógépKép mellett nem könnyű idejutni.Kép

Kép
juszti75
 
 


ZIta , ha elolvasod a mélt majd látom nem vagyok ecccccerűűű eset , de remélem azért válaszolsz Kép

és köszi Kép

Kép
juszti75
 
 


látod

Kép
juszti75
 
 


Zita!

Szules elotti bogyom meg mindig nincs, szules utanra Traumeel-t adtak, ebben is van arnica....tudsz errol valamit?
Azt írja, hogy szoptatás idoszakában valo alkalmazásrol nincs adat.....

Becsi
becsi
Iklad
 
 


Sziasztok!

A SEGÍTSÉGETEKET SZERETNÉM KÉRNI!

Jövő hónapban szeretnénk nekiállni a babóca összehozásának, de NINCS ORVOSOM.

A Flór Ferenc kórházat választottuk, mert nagyon köze van hozzánk és jó dolgokat hallottunk róla.

Kérlek, ajánljatok orvost, hogy ki a legjobb szakmailag és emberileg, mert teljesen kétségbe vagyok esve, hogy lassan kopogtat a gólya, de azt se tudom kihez menjek!!!

A kórházat még csak kívülról illetve csak a földszinten jártam, kicsit riasztott, hogy iszonyú nagy volt a tömeg és a tumultus.

A szülészet része nem ennyire forgalmas? Szép a környezete a szobáknak/szülőszobának? Félek a "hentesbolt" jellegtől.

Bármilyen információ hasznos és köszönöm lányok!!!
zöldcitrom
 
 


Szia!

Szerintem olvasgass vissza és próbálj úgy dokit választani.Szempont lehet mondjuk az is, hogy hol laksz és hol rendel a doki...
Azért még nem vagy elkésveKép
Szerintem érdemes felmenni az 5.-re.
Ha Zitát kérdezed ők biztos csak örülnek neki ha sok kismamájuk vanKép, de "hentesbolt" jellege szerintem nincs.

Becsi
becsi
Iklad
 
 


Szia Juszti!
Küldtem neked privi mailt. olvasd el, lécci; mihamarább várom válaszod!
Köszike; Szilvi

Kép
Kép
szilvi75
 
 


válaszoltam Szilvi

Kép
juszti75
 
 


Helló Lányok na és persze üdv Kispapa!

Hú 3napja nem voltam fennt és totális infó áradatba csöppentem!
Becsi!Lassan itt a nagy nap és nincs bogyód,hogy lehet ez?Már 35.héten el kellett volna kezdeni szedni.Próbáld meg gyorsan beszerezni,hívd fel a patikákat /neten utána tudsz nézni homeopátiás szerek patikák valahogy így van és telefonálj rájuk/.
Kispapa!Nagyon örülök,hogy egy férfi ember is csatlakozik hozzánk.Én a kórházban dolgozok és hivatalos infóval tudok segíteni,ha érdekel.Dr. Jurkó Zsuzsa nagyon jó és szimpatikus orvos, valaki írta,hogy két női orvos van.Helyesbítek, mert három van és mindannyian fiatalok és jók!Minden megoldható papás szülés,köldökvér stb.Ja és nem csak 6 és 2 ágyas szobák vannak,hanem már 1ágyas családi szobák is elkészültek.Nagyon szépek,mintha szállodában vagy magánklinikán lenne a kismama.Szerintem az egész szülészeti osztály családias hangulatú,persze vannak szabályok amit be kell tartani mindenkinek.
Juszti!Olvasom a mail-t mindjárt és igyekszem válaszolni és tényleg emlékszem rád!

Üdv mindenkinek!

Zita
bába_1
 
 


Juszti!Küldtem a mailt, remélem megkaptad!
Üdv!
Zita
bába_1
 
 


Zita!

Ne ijesztegess, azért csak megszülök a bogyó nélkül is remélem, ha más nem bevetem a málnalevél teátKép
Eddig inkább túl gyorsan és váratlanul szültem, remélem így lesz ez most is....bár nem itthonra tervezem.Kép
Hú, ez az egy ágyas családi szoba szuper lehet, kár hogy apának itthon kell maradnia a 2 manóvalKép

Becsi
becsi
Iklad
 
 


Kriszta
Koszi az infot az Aloe-rol! Majd korbeerdeklodom, hogy ki csinalja a kornyeken.

Orsi

avocado
 
 


Szia Becsi!

Nem akarlak ijesztgetni, ne haragudj!Persze,hogy megszülsz nélküle is csak azt akartam jelezni,hogy azt 35.héttől kell kezdeni és a teát is.A harmadik szülés már sokkal könnyebb nyugi,de tényleg ne otthon "hajtsd végre"!Az egy ágyas szobák nagyon szupik,kovácsolt vas ágy,plazma tv,babafürdető,egyedi kialakítás szóval álom szép,ja és persze nem kötelező apának ott lennie,de ha akar akkor ott is alhat.
Na nem fényezem magunkat tovább,gyertek és lássatok csodát!!!
Üdv mindenkinek!

Zita
bába_1
 
 


Hát nagyon kivancsi leszek mit produkálok 3. szulesnel....a masodik 1 es fel ora volt, de ebbol csak 25 percet toltottem a korhazbanKép
Lehet, hogy megsem kene teat innom......
becsi
Iklad
 
 


Sziasztok!

Zita!
Nagyon jol hangzik ez az uj csaladi szoba!KépAzt meglehet tudni hogy mennyibe kerul ott lenni?

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Sziasztok,
még új vagyok itt! Én is a Flórban szeretnék szülni, július 31-re vagyok kiírva. Nincs még fogadott dokim, a Surányit illetve a Szentágotait javasolták. A Surányi szimpatikusabb, de úgy hallottam, hogy abban az időszakban szabadságon lesz. Vagy keverem valakivel?
Ha tudtok valami infót ezzel kapcsolatban, kérlek írjátok meg! Zita! Te biztos képben vagy ezügyben!
Előre is köszi!

galamb
 
 


Galamb!

Én is hallottam valami hosszú szabiról, De többet nem tudok.......Zita talán.
Én már finisben, remélem nem hagy egyben a doktor úrKép

Becsi
becsi
Iklad
 
 


Becsi,
ha jól emlékszem, olvastam valahol, hogy ikladi vagy(ha tévedek, bocsi!). Én is ott lakom! És nekem is 8 éves a kisfiam. Lehet, hogy látásból ismerjük egymást?

galamb
 
 


KOMOLYAN???
Nekem is 8 éves a fiam.........Ki vagy?
becsi
Iklad
 
 


Sziasztok!

Újra itt. Ma megyünk be a kórházba, az első találkozás a doktornővel. Kicsi félelem, aggódás, izgalom meg minden :D Engem is érdekelne ez a családi szoba :D Meg a köldökvérnél is, hogy a kórházban lehet szerződni, vagy azt magánúton kell elintéznem (bár erre a kérdésre talán ma választ kapunk).

Még egy annyi gyakorlati kérdésem lenne, hogy a védőnővel mikor érdemes felvenni a kapcsolatot? Már most, a 8. hétben? Esetleg már most késésben vagyunk?

Üdv:
kisapuka

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


Tavaly januárban költöztünk ide, nyáron építettünk egy házat a Sport u-ban. És te? Nem szoktam látni az iskolában "pocakos" anyukát!?

galamb
 
 


Ichtus!

A köldökvérhez találsz cégeket ott kell intézni, a párom éppen most tárgyal a www.sejtbank.hu -nál , de van a www.krio.hu, és még találsz szerintem itt a neten, de ez majd a 30-32 hét környékén aktuális.
A dokitok szerintem elmondja ő mikor szeretné ha felvegyétek a kapcsolatot a védőnővel.....így első terhességnél lehet, hogy nem árt elvégezni a vizsgálatokat minél előbb.Késésben nem vagytok.....de a védőnő után válik hivatalossá a dolog.

Galamb!
Mi 2 és fél éve lakunk itt, a Petőfi utcában építettünk.
Én már hónapok óta pihiben, így a párom intáézi ovit, sulit.Hányadikos a fiad?
becsi
Iklad
 
 


Becsi,
küldtem email-t!

galamb
 
 


Sziasztok!

Az megoldható, hogy az alapítványi szobába a férjem is befeküdjön velem? Ha jól tudom 2 ágyasak a szobák. Természetesen az ő díját is kifizetnénk.

A Telki kórházban megoldható, hogy a kispapa bent alhal a kórházban míg az anyuka is bent van.

Itt lehetséges ilyen? (vagy csak minden pénz kérdése??Kép )
zöldcitrom
 
 


Bocsánat, most olvasom Zita (Bába_1) hozzászólását, hogy már van családi szoba!

Jajj, de jó! Pont ez kellene nekem. Mennyibe kerül? (bár ha jól belegondolok amennyibe egy komplett terhesség kerül, ez a kis "hab a tortára" már belefér)

Tudnál adni egy mail címet amin kérdezhetnék pár dolgot?

Nagyon megköszönném!
zöldcitrom
 
 


Sziasztok,

Jó régen irtam már, mert az októberben érkezett kis tündéremmel azóta sem tudok betelni... Aki Dr Jurkó Zsuzsát választotta, szerintem nagyon jól döntött és főleg Zitával remek párosnak bizonyultak! A papás szülésről csak annyit mondanék, hogy nekem nagyon nagy lelki és testi támaszt jelentett, nem hiszem, hogy végig tudtam volna csinálni a párom nélkül azt a 11 órát. Tervezzük lassan a második gyereket és én megint ugyanezzel a kis "csapattal" szeretnék szülni.

Kellemes babavárást és babázást mindenkinek.
Adri
xadri
 
 


Kedves fórumtársak!

Tegnap voltunk Dr. Jurkó Zsuzsánál, és hát nagyon "szép" esténk volt. Kedvesem elmondása alapján nagyon kellemes légkörben zajlott a vizsgálat, minden kérdésre választ adott, én még egy szórólapot is kaptam :D Most védőnőt kell keresni, a patthelyzet, hogy a háromból kettőt személyesen is ismerek, de mi a harmadik körzetében lakunk... :D

Szóval, döntöttünk, a kisbabánk születési helye Kistarcsa lesz. Úgyhogy Bába_1 már most készülhet ránk :P Bár nem igazán értettem ezt, hogy nekünk lehet bábát is választanunk?

ÜDv:
boldog Kisapuka

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


Ichtus!

Elvileg a védőnők be vannak körzetekre osztva, így tartozol valamelyikhez.
Szülésznőt választhatsz ha szeretnél, de szerintem Tarcsán mind nagyon aranyos és jó!

Becsi
becsi
Iklad
 
 


Jaja! Tegnap is ez jött le az egész kórházról, hogy mindenki kedves és aranyos. Jó, mondjuk nem tudtam, hogy van "lakossági" lift is, és az ötödik emelet kicsit magasan volt, de utána találkoztunk a liftes bácsival. Meg a bejelentkezést is elmulasztottuk, így vissza kellett másznunk a földszintre. De ezen csak mulattunk :D

Ja, még egy aprócska kérdés. A doktornő elküldött minket genetikai ultrahangra (egy hónap múlva), és a védőnőhöz irányított. Ha megvannak az eredményeink, akkor hívjuk fel? Mert vele következő időpontot nem beszéltünk meg.

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


Genetikai Uh-t a meglévő Afp eredmény /16. héten veszik le, de ezt a védőnő elmondja, elküld rá/ tükrében végzik 18-20. hét környékén.Engem megbeszélt időpontra hívott be a dokim amikor ő rendelt az ambulancián és elvégezte az éppen esedékes havi vizsgálatot is...
Szerintem ha meg van az afp eredményetek akkor érdemes hívni a dokit, hogy gondolta az genetikait mikor menjetek......
becsi
Iklad
 
 


Dr. Jurkó Zsuzsa hány év körüli?
zöldcitrom
 
 


Igaz, hogy ha a köldökvért levetetjük akkor nem vághatja el az apuka a köldökzsinórt?
zöldcitrom
 
 


Kedves Zita!
Mi a feltétele az egyágyas szobának? Lehet rá jelentkezni? Mennyibe kerül?
Ha jól láttam, a jövő heti szüléselőkészítőn ott leszel. Ez még mindig így igaz, vagy változott a program?

Segítségedet előre is köszönöm.
spagetti
 
 


Helló Mindenki!

Örülök a sok kérdésnek és üdv az újaknak!
Az egy ágyas családi szobák ára 10 ezer ft,de ez is alapítványi támogatásnak számító összeg.Igen ott alhat apuka is!Nincs külön feltétele az egy ágyas szobáknak,de jó ha előre jelzitek az orvosotoknak,hogy szeretnétek igénybe venni!

Kedves "kisapuka"!
Nagyon örülök,hogy tetszett a kórház és,hogy a doktornővel is elégedettek voltatok /bár nem volt kétségem ezzel kapcsolatban/.A genetikai UH nem csak a 16-18.hét körül van,hanem a 12 hetesre gondolt a doktornő ezért mondta,hogy egy hónap múlva jelentkezzetek!

Zöldcitrom!Ird le a te mail címed és elküldöm priviben az enyémet,gondolom megérted,hogy nem szívesen teszem közzé,de elküldöm,ha leírod és válaszolok minden egyéb kérdésedre!

Én nem tudom még a nyári szabadságok idejét és szerintem az orvosok közül sem tudja előre mindenki,úgyhogy azt javaslom személyesen kérdezzétek meg őket!Dr. Jurkó Zsuzsa 29 éves /az ő engedélyével írtam le a korát/!!!
Ha köldökvért veszünk őssejtre akkor is elvághatja az apuka a köldökzsínórt,nyugi!

Szia Adri!
Örülök,hogy jelentkeztél és köszi a fényezést a Zsuzsi nevében is!Remélem jól vagytok!Tessék feltenni képet a törpiről,hogy láthassam a közös projektet!Puszi!Jó gyerekgyártást és várunk szeretettel a következőnél is!

Szia Spagetti!
Furcsa az azonosítód,de tetszik!Igen a jövőheti felkészítőn én is ott leszek eddig nem változott a program!Várunk szeretettel!

Na lányok,ja bocs és kisapuka!Azt hiszem mindenkinek válaszoltam,ha nem akkor bocs!Továbbra is várom a kérdéseket!
Üdv!

Zita
bába_1
 
 


Zita!

És miért csinálnak a 12.heten genetikait, vagy csak a tarkóredő miatt hívják így?
Bocsi Ichtus ha félrevezettelek.......

Zita mi is megkaptuk itt a leírást a köldökvér levétel menetéről /fertőtlenítés stb/, de akkor nekünk nem kell ezzel különsebben foglalkozni, fognak tudni mindent a kórházban ugye?

Becsi
becsi
Iklad
 
 


Szia Zita!

Ide el tudod küldeni a mail címed:

zoldcitrom28@citromail.hu

várom a leveled

KÖSZÖNÖM
zöldcitrom
 
 


Zita!
Köszi a választ!
spagetti
 
 


Szia Becsi!

A nyakiredő vizsgálat is genetikai szűrésnek számít!!!
Az őssejt levétellel nektek semmit nem kell csinálni,mindent megcsinálunk mi a kórházban csak hozzátok magatokkal a csomagot amit adtak.
Egyébként nem egy ördöngős dolog levenni!
Ne aggódjatok!
Zöldcitrom!Küldöm a címem!
Üdv!

Zita
bába_1
 
 


Köszönöm Zita, írtam Neked!
zöldcitrom
 
 


Válaszoltam,remélem megkaptad Zöldcitrom!
bába_1
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?