Új privát üzeneted érkezett!

Szolgálati közlemény!!

A www.lombikbaba.hu főoldalán megjelent a végső kérdőív a hazai meddőségi kezelésekről alkotott személyes tapasztalatok, vélemények feltérképezése végett.

Kérek szépen mindenkit, hogy látogasson el az oldalra, és szánjon rá percet a kitöltésre! Figyelem: a teszt két részes, az első rész "feltöltése" után a másodikat is ki kellene tölteni.

Előre is nagyon köszönjük!!

Norka (20+6)
s_norka
 
 


Sziasztok!
Sokat gondolok rá6tok csak nagyon ritkán jutok géphez...........
2-3 havonta van vérzésem 1 éve próbálkozunk, a dokim kaparást, küretet javasol ez egyenlő a laparral?
Nem elavult módszer ez?
mi a különbség a kettő között?
Hormonkezelés előtt volt nekte3k is ilyesmi?
Köszi
Mehy a drukk+++++++++++++++++++++++++++++++++3
hukmuk
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a sok babatapit ... nagyon kellenek most!
A fekvés elég uncsi, de mindent megér, csak sikerüljön.
6liter folyadék azért nem semmi, plusz túra 1kg naponta
Manda! Remélem, hogy nálunk is ugyan úgy hamar felszívódik és a bébik és kapaszkodnak, annyira mint mi őbeléjük. Túrót is kellett enned?
Puszi mindenkinek!
Kérek mégmégmég babatapikat :D

chesti
 
 

 
 

Sziasztok!

Csak gyors bekukk, mert megyünk vásárolni még, de nem hagyhattam Chestit babatapi nélkül:
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++ Kép
Aztán oszd be, mert csak későn jövök ma! Kép

Puszka mindenkinek! Kép

Kép

Kép
zsókuci
 
 


SziasztokKép

ChestiKép
6 l-t kell innod és túrót enned? Nem semmi?! Nekem csak 3-4 l kellett innom, a túró csak ajánlott volt.
Küldöm a babatapikat ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++

HukmukKép
Szia! Nem kellene elmenned inkább egy meddőségi központba vagy odajársz? Bocsi, de nem tom!
Azt az eü.kaparást meggondolnám! És ha nem voltál meddőségiben, akkor inkább odamennék a te helyedben!

manda
 
 


Sziasztok!

Hukmuk!
Szerintem mindenképpen kérj más orvostól is véleményt. Az eü kaparás semmit nem ér - szerintem.
Nekem hasonló a problémám, tök ritkán jön meg, nekem az eredményeim alapján azt mondták, hogy nincs peteérésem. Pár éve egyszer nagyon megjött - hú durva volt, azt hittem, hogy spontán vetélés, de nem az volt - és akkor bekerültem kórházba, és ott emiatt csináltak eü kaparást. Utána a doki mondta, hogy nagyobb eséllyel bekövetkezhet terhesség, de nem így lett... Kép Szóval csak ez nem feltétlen segítség, mert ha neked sincs peteérésed, akkor ez nem sokat ér. Sajnos. Szerintem sem ártana felkeresned egy meddőségi centrumot - feltéve, ha nem ott mondták.


Manda!
Örülök, hogy jelentkeztél Kép És örülök, hogy jól vagy! Kép

Chesti,
még egy kis babatapi éjszakára: +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ Kép

Mindenki punnyad már gondolom, holnap emberi időben jelentkezem. Szép babókás álmokat mindenkinek! Kép

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Sziasztok lányok Kép

3-4 l mongtak nekem is meg turót,nade az uram mindjárt azt mondta jó lesz nekem a napi 6l 1kg turóval bizti ami bizti.
Eléggé megijesztett a lány akivel egy szobában voltam és lecsapolásra ment...nem beszélt utánna csak sirt és elég rosszul nézett ki Kép
Köszönöm a tapikat Kép Zsókuci te édes Kép
Ma hivom Sz.ügynököt,bevitt és kiadott folyadék,és elvileg hétfün be krll mennem,de a vérvétel 13.án Kép
igy fekve elég gáz irni,de hiányoztok,nem akarom hogy az elvonásitőneteim kihatással legyenek a babukra Kép
puszii Kép

chesti
 
 


Chesti
Örülök, hogy jól vagy, nem tudom én meg tudnék-e enni 1 kg túrót és 6 liter folyadékot. Nem kell állandóan pisilned?
Úgy izgulok miattatok, meg persze Tüssikéért is, neki pénteken lesz eredményhirdetés, remélem jó híreket küld majd. Nálam semmi változás, próbálok nyüzsögni, hogy teljen az idő. Szerdán megyek W.-hez, hogy felírja a szurit.
Zsókuci!Kép
Aznap kb. délig vezetni vagyok, utána megyek, fél 1 körül szerintem már ott vagyok, fenn a váróban. Ha te is ott leszel még gyere fel. De a profilomban ott van a számom is, ha gondolod.De addig még úgyis "beszélünk".
MandaKép
Remélem működik rendesen az a Puregon.

Én kitöltöttem azt a kérdőívet, valóban érdekes, ajánlom nektek is.

Chesti
küldök én is, most mindegyik számít +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ Kép

Kép
Kép
zuzmó
 
 


Manda:
Köszi a jeltolmácsot.

Próba: Kép Kép Kép

Azért nem sikerült eddig, mert orrot is csináltam.
Szóval köszi mégegyszer
esperanza
 
 


Sziasztok!

Chesti,
hogy bírod a folyadék-túró kúrát? De csak túrót lehet? Csak mert szerintem meg fogod utálni.. Kép Joghurt, kefír, tej - ezeket nem lehet? És csak úgy natúron eszed? Mert ha teszel bele egy kis porcukrot, meg reszelt citromhéjat akkor fincsibb!
Kitartás! Kép

Zuzmó,
írok neked szerdén majd sms-t, hogy mi a helyzet, bent vagyok-e még, meg ilyenek...
Szerinted a vérvétel napján megcsinálják a HSG-t is? Neked megcsinálták?

Manda,
pocód fáj a szuriktól? Vagy jól viseled teljesen? Mikorra várható a transfer? Gondolom nagyon várod már Kép

Puszó mindenkinek!
Chestinek és Tüssikének babatapik: ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++++++++++++++++++ Kép

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Zsókuci
Nem emlékszem pontosan, de mintha adtak volna külön időpontot a HSG-re, mert nem mindegy mikor csinálják.Hányadik napi vérvételed is lesz?Volt már rákszűrés, kenetvétel, stb.?Meg asszem HSG-re valahogy reggel kellett menni, mert többet csinálnak egyszerre. Mármint egymás után. Odamész, kapsz 1 fájdalomcsillapító szurit, aztán átvonul a csapat egy másik épületbe és ott 1 bazi nagy röntgengéppel csinálják. Ha most még nem mondták, akkor szerintem még nem lesz.De persze lehet, hogy 1 év alatt változtak a dolgok.

Kép
Kép
zuzmó
 
 


Zuzmó,

szerdán lesz a 22.napi, és azt mondta W., hogy mivel akkor nem lesz úgysem mensim éppen - bár nem biztos ez nálam, mert össze-vissza van meg - akkor lesz rákszűrés, meg egyebek. De nem emlékszem, hogy mit mondtott W. a HSG-vel kapcsolatosan, csak, hogy arra a papírra amivel kell mennem szerdán a vizsgálatokra ráírta, hogy "HSG is kell". Szóval nem teljesen egyértelmű...

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, meghosszabították az internet akciót febr. 15-ig, addig biztosan olvaslak benneteket és írogatok.

Chesti!

Nagyon ügyes vagy, ha ennyit birsz inni, nekem a 2-3 liter is nehezen megy. Na és a túró? Körözöttnek is fincsi a túró, én tojást is szoktam enni, sőt a főtt tojás túróval is finom.
Szép szám az 5. Küldöm én is a babatapikat:++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Zuzmó!

Nekem is feltünt már mennyire jól leírod a dolgokat: részletes, érthető. Ügyes vagy! Most táppénzen vagy? Rendes volt a főnöködtől, hogy felajánlotta, érdemes kihasználni ezt a lehetőséget, hiszen a nyugodt lelkiállapot sem mellékes egy akció során, amit munka mellett nehezebb megteremteni.

Már nem fekszem egész nap, de igyekszem a "kímélő életmódot" betartani. Úgy izgulok! Ha most sem sikerül az utolsó 5. lehetőséget nem fogjuk még kihasználni, pihentetem a szervezetemet, hátha később tisztalappal sikeresebb lehet. Persze csak optimistán: most sikerülni fog!!! (Na nem lelkizek tovább!)

Majd jövök még! Örülök, hogy hallhatok Rólatok!
tüssike
 
 


Drága Tüssike! De jó, hogy vagy még!!!! KépKépKépKép
Hogy vagy? Örülök, hogy még pár napig tuti velünk leszel, addig puhítsd még a férjecskédet, hátha...

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Szisztok csajok!
Tüsike: Jó hallani, hogy még leszel! Te mikor mész vissza vérvételre? Sokat pihenjél! Sok-sok babatapi: ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++
Azért eszem csak túrót, mert más már nem fér be, annyire nem kívánok enni. A túró meg fontos. A tegnapi 6liter tea után a vesém kicsit befordult. Most csökkentettem és csak 4litert iszom meg.
A túrót körözötnek eszem, vagy leginkább magában. Mivel édesen nem szeretem, így kellene, ha van nektek, pár recept a fűszerezéseiről!
Puszi és vigyázzatok magatokra!

chesti
 
 


SziasztokKép

TüssikeKép
Én is nagyon örülök, hogy még vagy ha febr.15-ig, addig is jó!
Babatapik mennek neked is ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ChestiKép
Teán kivül nem tudnál mást is inni, inkább tejet vagy ásványvizet? Receptet nem tudok sajnos a túróhoz. Hős vagy!
Babatapikat küldöm +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Amúgy én jól vagyok, bár szuri után néha fáj a pocom! Meg pénteken fájt egész délelőtt a baloldalam, a másik topicos csajok szerint biztos nőnek a tüszők, hát jó lenne! Minden rendben hétfőn megyek a Mary-ékkel UH-ra, ő is készül a fagyi babás transzferre. Kiváncsian várom mit mond Sz.ügynök!

ZuzmóKép
Én is megcsináltam még tegnap este a tesztet, érdekes volt az összeredmény! Ritkán írsz mostanában.

EsperanzaKép
Örülök, ha segíthettem!Kép

ZsókuciKép
HSG-re fel, azért után legalább a héten hagyd ki a labdajátékot, nehogy gond legyen belőle! Ok?

manda
 
 


Sziasztok!

Jól esik, hogy örültök nekem és gondoltatok rám, amíg távol voltam.

Chesti!

Mandának szerintem igaza van, tea mellett jobb lenne ásványvizet is inni. Szerintem a tea még jobban megmozgatja a veséket.
Kőrőzötett én így készítem: túró, tejföl, pirospaprika, bors, pirosarany, köménymag, só, ízlés szerint mindegyik, kevés hagyma.
Pénteken, 10-én megyek HCG-re.

Zsókuci!

Köszi! Nem tudom, hogy vagyok, ez a legrosszabb, nem érzek semmi különöset. Ez jó, vagy rossz???
Azaz igazság nem biztos, hogy jó ötlet lenne további internet előfizetés, mert a férjem egésznap dolgozik későn ér haza, akkor pedig szinte az estét a neten tölti játékkal, ahelyett, hogy velünk foglalkozna. Emiatt nem nagyon erőltetem a dolgot, pedig én is szeretem a netet.
tüssike
 
 


Sziasztok!

Chesti drága Kép
Kitartás! Kóstold meg azt, hogy a túrót összekevered tejföllel, és kenyérre kened - akár felvágottat is tehetsz még rá, szerintem finom, az egyik barátom eszi ezt 1-2 havonta, és eleinte nekem is furinak tűnt, de tényleg fincsa Kép
Szerintem amúgy a napi 4 liter folyadék is bőven elegendő kell legyen, ne készítsd ki a vesédet. Meg nem is tudsz pihizni, ha 10 percenként pisilsz. Kép
Ja, mennek a menetrend szerinti babatapik is: ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++ KépKép

Manda,
az nem lehet túl kellemes, ha fáj pocó, de kitartás, mindent a babóért! KépA petikéknek jó növekedést kívánok, mennek a petike növesztők: ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++! Kép

Tüssike!
Végülis szerintem nem kell semmit érezni még ilyenkor, hiszen pár napos-hetes babókáról van szó. Sokat pihentél ebben az időszakban, vagy csak a "kímélő életmód"-ot alkalmaztad?
Érthetőek a net elleni érveid, és "valahonnan" ismerősnek tűnnek KépKépKépKép De azért nem bánnám, ha hallanánk rólad néha, febr.15 után is! Kép

Zuzmó drága!
Hol vagy? Remélem nincs valami baj, hogy nem jelentkezel! Biztos csak dolgotok volt Csokival Kép

Na jó éjt mindenkinek - most nézem, megint tök késő van, és én mindig ilyenkor jövök Kép
Holnap délután jelentkezem, mert utazunk kerianyámékhoz, sztem 5 körül leszek Kép

Cupp! Kép

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Sziasztok Csajok!
Köszönöm a jó tanácsokat. Mostantól nem csak teát iszom, hanem ásivizet is. Csak azért iszom ennyi teát, mert a férjecském mindenféléből rakja össze, és nagyon szeretem.
Estére viszont mindig felpuffadok, és el kezd fájni a hasam. Szerintetek ez normális? Sz. ügynök azt mondta, hogy csak akkor van gáz, ha már a rekeszizmokat is nyomja, és ezért nem nagyon kapok levegőt. Ez viszont még hál'istennek nem történt meg ... még bízom benne, hogy felszívódik a folyadék!

Zsókuci,
Kipróbálom a tejfölös-túrós nyaflantyot. Jól hangzik. Tegnap joghurtba raktam túrót. Az sem volt rossz.

Manda,
Nekem is fájt már az utobbi időben a szurik beadása ... de kitartás! Előpocaklakókra fel! Kép

Puszi nektek!

chesti
 
 


Manda , Zsókuci!
Szabolcs utcai kórházban voltam a Gáti prof nál ő a Szegedi Kaáli int igazgatója !................
Na MOST MIT CSINÁLJAK!
Ti hol tartotok ?
Sok pusza köszi, hogy megosztottátok velem a tapasztalataitokat!
puszka
Mindenkinek szorítok!
Hukkmuk
hukmuk
 
 


HukmukKép
Okosságom akkor eddig tartott!Kép
BMC-be nem akartál menni?

Én holnap megyek UH-ra, hétfő óta szurom a napi 50 egység Puregont, jobb mnyh. és pé miatt. Bízom benne, hogy egy-másfél hét múlva fagyis transzferem lesz!

Neked is drukkolok, hogy sikerüljön a babód!
Pusszancs!
Manda

manda
 
 


Sziasztok!

Hukmuk,
ettől függetlenül, szerintem érdemes mást is megkérdezni.
Én még nagyon az elején tartok, még csak szerdán megyek a 22.napi vérvételre.

Manda drága,
remélem jól viseled a szurikat, kitartás!! Kép

Chesti,
neked is kitartás, a sok-sok szenvedésnek biztos lesz gyümölcse! KépKép Szorítok ezerrel! És küldöm a babatapi napi adagját: ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ Kép

Puszka mindenkinek!

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Zsókuci!

A beültetés utáni 3 napon szinte csak feküdtem, most sem teszek semmi megerőltetőt.

Chesti!

Valószínűleg a túlstimu miatt puffad a hasad, ez nem kellemes, de nem baj. Nekem is azt mondták a múltkor, akkor van gond, ha fulladsz. Holnap kell menned?
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ a babatapik.

Manda!

Hogy van a pocikád? Feszítenek a növekvő apróságok?

Zuzmó!

Hol vagy?
tüssike
 
 


Manda,

tényleg ki kell hagyjam HSG után a röplabdát? Kép

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Sziasztok!

Köszi Manda, azért jelentkezem majd, meg úgyis olvaslak Titeket folyamatosan, szorítok Mindenkiért.
Nagyon fáj, hogy még tovább kell várnom, de ez most muszáj a baba miatt is, kell a pénz, hogy minél több mindent meg tudjunk Neki adni, ha majd itt lesz.
Az uram szerint lehet, hogy majd most jön össze spontán, hogy nem görcsölünk rajta annyira. Bárcsak neki lenne igaza!!!!!!!!!
Puszi Mindenkinek!!!!
Kitartás!!!!!

Jó éjszakát!
Kellemes hetet, jó munkát!!!!

Judit

jucicuki
 
 


Sziasztok!
Mától már leszek, muszáj dolgoznom, 3 és fél nap fekvés igy is kemény volt Kép viszont napról napra jobban vagyok, bár a tüdőm és a nyelőcsövemen néha szúrófájdalmat érzek amit nem tudok hova rakni.
Lassan felhívom Sz.ügynököt a folyadék napló miatt, ettől függ be kell e ma mennem, de szerintem nem.
4500 ml bevitt 4350 kiadott. viszont pénteken 3 decivel többet adtam ki....na majd meglátom mit mondd Sz.
Mindenkinek puszi és ha történt változás akkor irjátok meg a táblázattal kapcs Kép

Kép

chesti
 
 


Sziasztok!
Látom hiányoltatok, tök jól esett.
TüssikeKép
nagyon örülök, hogy még itt vagy.
Velem nincs semmi gond, csak tegnap szerverhiba miatt nem volt netünk. Egyébként is csak este jöttem volna, mert vasárnap általában anyósoméknál vagyunk.Meg egy picit muszáj visszafognom magam, mert túlságosan fórumfüggő lettem és közben meg szalad a lakás. Ha már itthon vagyok legalább legyen látszata. Egy csomó mindent meg akarok csinálni a lakásban amíg lehet, illetve vezetni járok + a jövőképemet próbálom megvalósítani, legalább is az alapokat lerakni.
De azért nem hanyagollak el titeket.
Chesti++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Kép

Kép
Kép
zuzmó
 
 


SziasztokKép
Már dolgozom, megjöttem a BMC-ből.
Szerintem, elég jó híreim vannak. A mnyh.-ám 9-es, van az egyik petefészkemben egy 13-as, a másikban egy 12-es tüsző. Megemelte a Puregont 50-ről 70 egységre. Pénteken kell visszamennem.
Akkor talán már többet tudok a jövő hétről. Nagy valószinüséggel lesz transzferem, talán hét közepe vagy vége felé.
Puszi mindenkinek! Majd még benézek!

ChestiKép
Kiváncsian várom, hogy mit mond Sz.ügynök?

ZsókuciKép
Kérdezz rá, de szerintem pihenni kell utána és semmi megerőltetés.

manda
 
 


Sziasztok!

Zuzmó Kép neked is sok sok ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ Kép
Pénteken mész úgye?

Manda!
Ezek jó hírek Kép bár a mnyh még nekem nem mondd semmit azon kivül hogy tudom miaz Kép azt sima ultrahanggal látják, és ha nem elég vastag akkor adnak rá valamit? mi az ideális vastagság?
Szoritok neked, hogy mihamarabb menjen a transzfer Kép
Nem kellett ma bemennem, holnap is folyadék napló, szerdán bemondani, és akkor megint attól függ menjek e vagy sem.

Kép

chesti
 
 


Chesti
Szerdán megyek W.-hez,hogy felírja a szurit. Nem tudom megvizsgál-e? Valszeg 20-án indul az új stimu, ha minden oké.
Neked is minden jót! Hogyhogy már dolgozol?
Nem kéne eotthon lenned?
Persze ha lehet, akkor jó és az idő is gyorsabban telik.

Kép
Kép
zuzmó
 
 


Zuzmó!
Remélem minnél hamarabb indul a stimu Kép
Újságot tördelek, ugyhogy itthon nyugisan el vagyok vele, majd jővőhéttől gyorsul fel, remélem a főnők nem cseszeget majd,mert nem akarok ideges lenni..bár attól függ mit mondanak majd hétfőn.
Tüssike nem is tudom hogy bírja gyerek mellett ezeket végig csinálni le a kalappal előtte. Nekem csak a tesómék 3 éves kisfia volt itt 2 órácskát de elégg lefáradtam tőle...sajnos 2* egy picit meg is erőltettem magam...de nem vészharangozok!!!

chesti
 
 


Chesti!

Örülök, hogy nem kellett bemenned, ezek szerint nincs baj, biztosan felszívódik a folyadék a pocakodból és minden OK lesz.
Hogy bírom gyerek mellett? Ahogy Ti is mindent megtesztek a babáért, úgy én is. Nektek a munkahelyi problémákkal kell megküzdenetek, nekem pedig a "kisfiammal". Egyébként felmászik mindenhova etetőszék, pelenkázó stb., így nem kell emelgetnem, mindent meglehet vele oldani. Megérti, hogy vigyázni kell a pocakomra. A nagyszülők is sokat segítenek, sőt túlságosan ügybuzgók, amit elég nehezen viselek lelkileg.

Zuzmó!

Szerintem szerdán W. csak felírja a szurikat, nem fog megvizsgálni. Szép rend, tisztaság legyen a lakásban! A vezetéssel igyekezz, tudd majd a picit(piciket) fuvarozni.
tüssike
 
 


Zuzmó!

Közben "átmentem" az örökbefogadós topicra. Hát,igen. Amikor a Kelimoni üzenetére, válaszoltál kicsit emelkedett hangulatban, majdnem megmondtam a magamét Neked, mert én már akkor ismertem az ő hátterét. Aztán örültem, hogy végül is átgondoltad az egészet.... A férjem már a kezdetek kezdetén mondta, hogy nála nem kizárt dolog az örökbefogadás. Én akkor még elzárkóztam előle, mert mindenképpen szerettem volna megismerni az anyaság érzését, kismamának lenni, szülni, szoptatni... Aztán a terhességem nem úgy sikerült, ahogy azt elképzeltem (6 hónap folyamatos kórház, nem láttam magam nagy pocakkal, csak az üvegajtó tükrőződésében, nem én vehettem meg a babakelengyét, és császárral szültem, majd a fiamat 2 óra múlva Fehérvárra vitték és csak egy hét múlva foghattam kézbe). Ezért ragaszkodtam tovább a lombikhoz, hogy most átélhessem azt, amit előszőr nem sikerült. A beültetéseik után a férjem ismét szóbahozta az örökbefogadást, de én elutasítottam. Aztán novemberben voltunk Alsópáhokon egy családi Hotelben, ahol megfogott a gyerekek "szépsége", mindegyik aranyos volt a maga nemében: az egyik égető rossz, a másik félénk, a harmadik aranyos... és akkor érett meg bennem az örökbefogadás lehetősége. Eltelt pár hét és Karácsony előtt pár nappal jelentkeztünk a TEGYESZ-nél.
Kicsit hosszúra sikerült!
tüssike
 
 


Tüssike!
Meg kell hogy mondjam, lehet hogy most haragot váltok ki, de szerintem meg lehetne érteni engem is...( csak saját nevemben beszélek) Amikor ide kaptuk azt a felhívást én jelen pillanatban injekciók hatása alatt voltam, eléggé felturbózott hormonokkal. Istenigazából nem szeretnék elgondolkodni azon, hogy örökbe fogadjak, és igenis néha keserűen jön ki belőlem az, hogy mig mások felelőtlenül szülik a gyerekeket nekünk ezért a kis csodáért mi mindent meg kell tenni. Dolgozik bennem az a mondat is amit a kedves fodrászom mondott (persze neki is van gyereke), hogy ellenzi a lombikot mert ez a természet rendje, akkor ne szaparodjon az aki nem tud....hahh köszönöm szépen.
Mivel velem minden tökéletesen rendben, csak a férfinak akit 12 éve imádok nem "elég mozgékonyak a kis fickói" akkor talán mondjak le a saját gyerekről? vagy hagyjam el őt, mert nem domináns hím?
Miben jobbak azok a fiatal libák akik abortuszra mennek? vagy az olyanok akik két értelmes szót nem tudnak kinyögni...
Én a saját vérünkből szeretném azt a kisbabát, átélni azt a 9 hónapot,és a mi jegyeinket hordozza.... anya szeretnék lenni...
Minden tiszteletem azoké akik örökbefogadnak piciket, tényleg, de itt én azért küzdök, hogy saját kis picink legyen, és nem hiszem hogy ezér t engem egyből le kéne teremteni mert esetleg nem ujjongva reagáltam a felhívásra...engem is meg lehet értenni, ettől nem érzem magam rossz embernek.
Olvastam Én is Kelimoni történetét, és le a kalappal előtte...és örülök, hogy megtalálta a saját kis boldogságát.
Remélem velünk is igy lesz...
Ha valakit ezzel megsértettem azoktól elnézést kérek, tudom azt is jelen pillanatban eléggé be vagyok "szűkülve" csak arra vágyom "az" a picike mocorogjon már bennem...semmi másra nem is akarok gondolni....

chesti
 
 


Chesti!

Nem váltasz ki haragot. Õszintén mondom: megértelek! Ha én nem szültem volna még, én is harcolnék "mindenáron" a csodáért, mert ennél nagyobb boldogság nincs az életben. Most folynak a könnyeim, miközben a kisfiam az ölemben az egérrel autózik. Hosszan lehet erről a témáról beszélni. Amit a fodrászod mondott nagyon durva.... Mi nagy családott szerettünk volna mindig is, ezért kezdtük el a másik vonalat is....
Chesti! Nagyon szeretném, ha már most a pocakodban lévő apróság(ok), 9 hónap múlva karodban sírna!!!!!
Puszi!
tüssike
 
 


Tüssike!
Most hogy a hormonszintem magasabb, könnyezve olvastam válaszod, és örülök, ha nem váltottam ki haragot, vagy dühöt...
Köszönöm Tüssike a megértésedet, és mégegyszer hangsúlyoznám, nagyon szép dolognak tartom azt ha valaki az örökbefogadással, egy kis "életet" ment meg a nyomortól vagy a haláltól...de Én még erre nem tudok gondolni, talán ha már nekünk is meg lesz a saját kis picink..akkor igen...
Puszi

chesti
 
 


Sziasztok csajok!
Na nehogy pityeregjetek itt nekem?!KépTessék mosolyogni!Kép
Én vagyok az "arany" középút közöttetek.Már gondolok az örökbefogadásra, sőt szeretném minnél hamarabb elkezdeni, csak Csokit még meg kell puhítani. Addig nem akarom, amíg ő is teljesen el nem fogadta a dolgot, mert az nem tenne jót sem nekünk, sem a leendőnek.
Persze a lombikot folytatjuk.
Tüssike
Esetleg megírnád, hogy nektek hogyan ment ez az egész?Hová kell először fordulni? stb.Előre is köszi, jöhet priviben is.:marketfood@freemail.hu.
Chesti
Ugye milyen fura ez a lelkiállapot? Én bármin képes voltam elsírni magamKép

Kép
Kép
zuzmó
 
 


Zuzmó!
Hajjaajj..tegnap délután mikor már feküdtem a Mónika showra kapcsoltam..(amugy nem birom, szerintem szörnyű, és megrendezett), de pont akkor egy fiatal lány volt, aki az apját szembesítette azzal mit tett vele 13 évesen...és ahogy sírt, zokogott...zokogtam én is...átéreztem a fájdalmát...Zoli megijedt mi történt én meg csak sirtam...szóval fura dolog ez a lelkiállapot...
Viszont ha babás filmet látok, vagy csak reklámot...úristem micsoda boldogság önt el...kicsordul a lelkem úgy érzem Kép egy égőt a kezembe adnának simán világitana Kép
Ugyhogy csak jó dolgokra szabad gondolni, olvasni vagy nézni Kép
Mi most itt "többen" vagyunk Kép

Kép

chesti
 
 


Csak így tovább Chesti,tényleg csak jó dolgokra szabad gondolni.

Kép
Kép
zuzmó
 
 


Chesti
nem ismerjük még egymást,csak ritkán vagyok jelen, de nagyon megértelek :-) nem tudom elképzelni, hogy ne sikerüljön a saját "project" :-)
ÉN még nem ismerem az utat, csak kezdő lombikos vagyok, nem tudom hogy mi vár rám fizikailag ill. érzelmileg, csak azt látom, nagyon sokan vagyunk és hogy sokaknak már sikerült, nem lehetetlen....
A főnökömmel (pasi) a közelmúltban osztottam meg, hogy mibe vágtunk, és nagyon meglepett a válasza, a hugának három gyermeke született lombikkal...
kitartás :-)
monyo
 
 


SziasztokKép

ChestiKép
Teljesen egyetértek veled. Én is saját babót szeretnék. Tényleg teljes tiszteletem az örökbefogadók felé, de mi még ezt (és ezért ne haragudjatok meg)nem tudjuk elképzelni.
Lehet, hogy ha végkép nem lesz saját babánk, akkor már máskép fogjuk látni, de most még így érzünk.

Most még nagyon bízom benne, hogy hátha ez a 3.lombik sikerülni fog, talán a Puregon támogatás is jót tesz! Tegnap óta nagyon jó a kedvem megint, úgy érzem jók lettek az eredmények, főleg a mnyh.!Kép
Kiváncsian várom a pénteken, remélem akkor is minden rendben lesz.

ChestiKép Mennek a babatapik +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Puszi nektek!

manda
 
 


Monyó!
Örülnék ha gyakrabban járnál erre felé, én úgy érzem szükségünk van egymásra, egymás támogatására lelkileg Kép
Teljesen meghatódtam amikor beültetés után kaptam tőletek a sok-sok babatapit és tanácsokat. A férjem olvasta fel őket, és még ő is elérzékenyült tőletek csajok Kép
A fizikai része a dolognak az csak egy dolog, átvészeled,túl vagy rajta...de az érzelmi és lelki dolgokkal nem mindig boldogulok, ezáltal elég sebezhetőnek érzem magam.
Egy gyerekhez tudnám hasonlítani magam, aki még nem készült fel a támadásokra, mindenre nyitott...
Igazad van, sikerülni fog, mert nem lehetetlen, sokan ringatják otthon a saját kis csöppségüket Kép
A főnököddel nagyon nagy mázlid van, örülök, hogy legalább vele nem kell hadakoznod Kép

Zuzmó!
Csak jó dolgokra Kép

chesti
 
 


Manda!
Szorítok neked, hogy minden jó legyen Kép Pénteken is kontrollra mész? Jővőhéten már lehet, hogy lesznek pocaklakók? Kép
Köszi a babatapikat Kép

chesti
 
 


Chesti, Manda!

Teljesen érthető, hogy mindketten szeretnétek a saját gyermeteket felnevelni. És nincs abban semmi rossz, ha nem érdekel benneteket az örökbefogadás, akár még gondolatként sem. Nem vagyunk egyformák. Remélem mindegyikőtöknek sikerül a mostani beültetés! Ha mégsem, akkor előttetek még ott van legalább négy TB által támogatott lehetőség. (Manda ugye Neked is? Jól emlékszem: az első punkcióból vannak fagyibabák, amit most fognak beültetni?) Nekem már csak egy van. A férjemmel mindig 3 gyermekes családról álmodtunk, számunkra ennek a megvalósulása jelentené a boldog családi életet. Mi nyítottak vagyunk már az örökbefogadásra. Biztos vagyok benne van olyan pár, akinek nem lett(lehet) vérszerinti gyereke, de nem fogad örökbe sem, mert nem tud ezzel a dologgal azonosulni. Teljesen normális, mindenki másképp éli meg ezt a dolgot.

Manda!

Bízzál is benne, hogy most sikerül, a pozitív hozzáálás és a jókedv is fontos!
tüssike
 
 


Sziasztok!

Jó régen voltam itt, de most végigolvastam a leveleket. Nagyon sok minden történt

Chesti! Most tényleg legyél vidám és érezd jól magad és ne frusztráld magad az örökbefogadás miatt. Annak nem most van az ideje! Inkább felszabadutan foglalkozz boldog dolgokkal: olvass, sétálj, kössél ha tudsz, hímezzél, süss a férjednek valami finom, de könnyen elkészíthető dolgot. És semmit ne görcsösen hanem az élet legnagyobb élvezetével!!!!

Manda! Most eljött a Ti időtök is, remélem csak jó híreket olvasok majd pénteken. Szorítok!

Tüssike! Mi is mindig nagy családot szerettünk volna: 4 gyerek, én olyan óvónéni-anyuka-barátnő és imádnám őket és csak nekik éltem és dolgoztam és léteztem, hogy majdan nekik jó legyen, és most tessék. Nekem is az a bajom, hogy a férfi, akit forrón szeretek, tökéletesen "alkalmatlan" a "gyerekcsinálásra", pedig az ő képessége és tehetsége alapján neki igazán dukálna a szaporodás lehetősége. Én még a meddőség kiderülte előtt tudtam, hogy szeretnék örökbe fogadni babát vagy kisgyermeket. És komolyan mondom, ott tartok, hogy lehet, hogy azt kéne előbb, hogy lenyugodjak. De persze ott a másik oldal is, hogy 2-3 próbálkozás után nagyon sokaknak sikerül a dolog. És ez visszatart még.

Zuzmó és Mindenki! Az én férjem abba is beleegyezne, hogy idegen donorral próbálkozzunk, csak hogy lássa, érezze, ahogy a testemben kifejlődik valami csoda belőlem. És már nem bánná, ha nem lenne a gyermek a saját vére. Én egyelőre ott tartok, hogy akarom a "genetikáját" és a vér szerinti gyermekét és bízom benne, hogy sikerülni is fog.

És most magamról: 43. napon végre megjött Piri, mondjuk nem teljesen, inkább holnap lesz az igazi és pénteken megyek első hormonos vérvételre. Utána HSG és befejeződik a vizsgálati szakasz. Nagyon remélem, hogy kb. 1 hónap múlva már a stimu lesz a téma.
juc81
 
 


TüssikeKép
Köszi a megértésedet!Kép
Most lesz a 2-ik fagyibabás transzfer, talán jövő hét közepe vagy vége felé. Még csak egy TB által támogatott és lejelentett lombikom volt.
Tudom, hogy van még 4 lehetőség a TB által támogatottból, de lehet, hogy vagy szünetet tartunk majd a 2-ik után vagy befejezzük. Még nem tudom, majd a lelki állapotomtól függ, ha odakerülünk.

ChestiKép
Igen, kontrollra megyek pénteken. És bízom benne, hogy már tüszőim nőnek addigra jó sokat és lehet őket repeszteni hétvége felé. És akkor transzfer!!!!!!!!!!!!

JucKép
Örülök, hogy írtál, várom további híreidet. Biztos lesz gyermeketek vagy így vagy úgy!!!! Kép

manda
 
 


Juc!
Csak pozítivan Kép Ma például örülök, hogy már sokkal jobban vagyok, és úgy érzem felszívódik bennem ez a folyadék, ami azt jelenti, megúsztam egy fájdalmas leszívást Kép
Szeretnélek berakni a táblázatunkba..hmmm?

Monyó!
Ha te is olvasod, felvinnélek a mi kis táblázatunkba Kép

Manda! Kép
Igy legyen, és akkor hétfőn transzfer Kép Most majd én nézlek a folyosóról ahogy a kis pakkoddal és uraddal mész befelé Kép

Lányok ha valaki még lemaradt, vagy változás történt szóljon pls Kép

Kép

chesti
 
 


Zuzmó!
Most jutott eszembe, te nem a Szent Imrében szeretnél majd szülni véletlenül ? Kép

chesti
 
 


Chesti!

Hát, ha mindenképpen dógozni szeretnél? Kép

Juc81 24 Budapest XI. Dr. Koncz vizsgálatok

üdv és köszi!
juc81
 
 


Chesti
Bárcsak már ott tartanék, de igen gondoltam már rá.Egyrészt ott volt epeműtétem 4 éve és nagyon rendesek voltak, másrészt a nőgyogyim is ott dolgozik, igaz még nem sokszor találkoztam vele, de egy ismerős ajánlotta, mint jó dokit. De még az is lehet, hogy maradok W.-nél végig, mert nagyon megbízom benne. De ez még a jövő zenéje.
Jut eszembe, csinálhatnál majd eredmény rovatot is a táblába.Tüssike pénteken megy vérvételre.
Juc81
Te merre laksz a 11.-ben?

Kép
Kép
zuzmó
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?