Új privát üzeneted érkezett!

Tűzamanó, na most mesélek neked valamit!
Két barátnőm úgy lett terhes, hogy abban a hónapban az egyik kétszer, a másik egyszer volt együtt a párjával. Ez szerintem csak "időzítés" kérdése. Kép, meg max., hogy ki mennyire van rendben lelkileg?
Amúgy tudjátok mit szeretnék már nagyon? Szerintem ti is ezt! (Most küldte át a volt osztálytársnőm)

Kép
elizabeth25
 
 


Szóval neki ilyenje lett ma reggel, és két hónapja próbálkoznak, nekem meg kitudja mikor lesz ilyenem. Kép Kép Kép (de azért örülök az ő sikerének, meg boldogságának, de akkor is)Kép

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok4
Anita gratula a két csíkoshoz!

Mindenkinek köszi a kedves szavakat!
Megvagyok, este és hajnalban is nagyon szarul voltam. reggel azért mentem dolgozni. Ma megint voltam UH-n, és a petevezetőm megint nagyobb... gyébként kismedencei gyulladásom van. Dokim szigorú ágyban fekvést rendelt el, de muszáj mennem dolgozni. Kép
Lapar emiatt is kell. Mert már másfél éve húzódik ez a tágulatos dolog, hol jobban ki van tágulva hol kevésbé. Részletekről kizárólag priviben írok, akit érdekel kérdezzen.

Adi!
Amennyire jó vagyok UH-ban, én úgy látom,hogy egy kiscsajt rejt a pocakod! Kép

moni
 
 

 
 

A dátum az nem jó rajta! Kép

Kép
elizabeth25
 
 


Ja címem a profilomban.

moni
 
 


Moni, nagyon szorítok! Remélem minden ok lesz! Nagyon vigyázz magadra!!!!!!

Kép
elizabeth25
 
 


Potter Kép
Hú de jó! Kép Vannak vmekkora cicijeim, és méhem is so-so! Kép Juhéééjjj!
Melyik hurkapálcára gondoltál? Kép A csikításra? Kép

Várunk a hivalos ötyé-ben! Kép

Én is júliusi vagyok! Kép Leo!

Adi,
én valamit látni vélek, de az nem szembe néz...
de nagyon édi! tök jó lehet az embernek így látni a saját kis kölkét! Kép

angel37
 
 


Angel akkor ma akcióztok , ugye?Kép
Nagyon drukkolok NektekKép

Eli azt mondta az egyik doki hogy a teherbeeséshez 3 dolog kell (nem én találtam ki ezt szülész mondta)
1. a nőnek jó petesejtje
2. a ffinak jó spremája
3. kettőjüknek szerencséje (értsd tapadjon is meg) legyen

Így a párok 80% esik teherbe 1 év alatt. Ezért 1 év lejárta előtt igazán még sehova se lehet fordulni azzal hogy nem jön össze, lehet hogy baj van velem...
ELi miért pont Te nem lennél benne abba a 80%-ban. Egészségesek vagytok mindketten. Bízz benne és sikerülni fogKép

Én úgy hogy nem vagyok terhes csupán az akarattól érzem ahogy mentálisan változom. Most érünk az anyaszerepre. És igazad van abban hogy lelkileg is rendben kell lenni hozzá.Kép
Vendég
 


A kolléganőm most mesélt egy tök jó okfejtős viccet:
"A világon minden 5.ember kínai, a mi családunk 5 tagú, úgyhogy nálunk is az valaki. Van az anyu, az apu, a Zoli, a Csing-csang, meg én. Szerintem a Zoli. Kép"

Kép
elizabeth25
 
 


Moni,
Gyógyulj meg!!!
Te ilyen profi vagy? Kép
Azt hittem le kell írnom, hogy a fehéres foltok azok a végtagjai stb...Kép. Na de ilyet ?!
Mondjuk (már írtam) én is lányra számítok. De nem az uh-ról olvastam le Kép.
Te honnan látod?
adi77
 
 


Tűzmanó, tök jól estek a szavaid! Már is jobb kedvem lett! Köszi! Kép

Kép
elizabeth25
 
 


Moni!
Idopontot meg nem beszeltetek meg az orvossal?

En inkabb mintha egy kukacot latnek ott!Kép

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Angel,
látod, hogy szembe néz KépKépKép?
Kép
adi77
 
 


Eliza!Hirtelen azt hittem a tiéd a teszt,bocsika.Na majd aköv.ciklusban.Kép

Mindenki azt írja,hogy pé előtt 2-3 nappal jó együtt lenni,hát remélem nekünk is jó volt.A szex jó volt,de vajon a babához is?!
Adi!Én nem látok semmit a képből.Kép

Kép
breni
 
 


Adi Kép

Angyal,
én rák vagyok.
potter_76
 
 


Tűzmanó,
ha doki nem nyúlkálja el a kedvemet, akkor IGEN! Kép

Igen ez a 3 dolog, meg még néhány más! Kép

Adi,
Kép Kép Kép
akkor jót láttam, csak úgy véltem oldalról látszik a pofija! Kép

angel37
 
 


Angyal,
minden jót a dokibácsihoz. És este ne görcsölj, csak arra gondolj, hogy a fél topic nektek szurkol! KépKépKép
potter_76
 
 


Köszi Kép Kép
Nincs görcs, inkább csak izgulok...
tartok tőle, hogy mik lesznek válaszok a kérdésemire, és hogy akkor mi lesz tovább...
meg persze hogy teszeni fog-e a szívecske! Kép

angel37
 
 


Ági!

Benne vagyok az etetésben. KépEgyébként Angyallal majdnem egy napon születtünk. Mindketten júliusiak vagyunk és oroszlánok! Kép Persze az évszám is ugyanaz.

Julcsi!

Tábla jó ötlet!! Ma vagyok 22+5 mensi szerint. 32 éves lennék, 2005 június volt az első próbálkozós hónap, kb. 29 napos ciklusaim voltak. Elvileg június 8-án jön a kis lurkó.

Angyal!

Drukk a dokihoz!!! Kép

Betti
betti73
 
 


Ja, vagy hogy a doki utánra gondoltál! Kép
Ha a fél topic ezért fog drukkolni, akkor menni fog! Kép Ha más nem a közönség kedvéért! Kép

angel37
 
 


Köszi, Betti! Kép
Hivatalos ötye-társam! Kép

angel37
 
 


LÁnyok az egyik b.netes barátnőm küldött át nekem mailben, bescennelt 26 oldalt, a termékenységgel , babavárással kapcsolatban. Van olyan, hogy 6 pont, ami a termékenységhez "vezet", meg levannak írva, hogy melyik pozitúra a leghatásosabb, meg ilyenek. Ha gondoljátok egy két okosságot kiírhatok ide nektek! Kép

Kép
elizabeth25
 
 


Eliza!Nekem átküldöd e-mailbe az egészet,ha szépen megkérlek?Köszike

Kép
breni
 
 


Írjad, persze!
Bár nem hiszem, hogy sok újat látnék Kép De sose lehet tudni! Kép

angel37
 
 


Breni, a maileket nem tartottam meg csak kinyomtatgattam. De pár okosságot beírhatok ide is, majd mindjárt átolvasgatom aztán írok. Kép

Kép
elizabeth25
 
 


Eli, az naggyon naggyon jó lenne, okosodjunk együttKép

Angel nagy drukk Nektek estére!
Vendég
 


Na mindjárt írom az első adagot. Kép

Kép
elizabeth25
 
 


Na mindjárt írom az első adagot. Kép

Kép
elizabeth25
 
 


Hat ötlet arra, hogyan készüljünk fel a terhességre:

1.) Már a fogamzás előtt menjen el partnerével együtt orvosi tanácsadásra. (Megfelelő e Önnek a fizikai állapota a baba kihordására, genetikai kockázatok stb.)

2.) Figyeljen oda idális testsúlyávval "rendelkezzen" mielőtt teherbe esik.

3.) Kapja meg az összes védőoltást, ami esetleg gyerekkorában elmaradt.

4.) Figyeljen oda táplálkozására, hogy azt egészségesen tegye!!!Szedjen folsavat, min. a teherbe esés előtt 3 hónappal kezdje el.

5.) Menjen el vérvizsgálatra, hogy minden értéke rendben van-e.

6.) Éljen lehetőleg kiegyensúlyozott életmódot, kerülje a stresszt!!!

Kép
elizabeth25
 
 


Eliza!Én nem ilyenekre gondoltam.Kép

Kép
breni
 
 


Melyik testhelyzetnek kedvez a fogamzás:

Ha ülve vagy állva szeretkeznek, a sprema nem kerül mélyen a hüvelybe, és az aktus után gyorsan kifolyik.

Anális sex után a férfi soha ne vezesse be péniszét a hüvelybe anélkül, hogy előtte megmossa volna, mivel a hüvely nagyon érzékeny, és ez hátráltathatja a fogamzást.

Fürdőkádban szeretkezni sem előnyös a teherbeesés szempontjából. A klórozott víz károsítja a spermiumokat, és kedvezőtlen irányba befolyásolja a hüvelyválladék pH értékét. A túl meleg víz (32 fok felett) csökkenti a spermaképződést.

A misszionárius póz a leggyakoribb szeretkezési testhelyzet. Itt hatol a férfi pénisze méllyen a nőbe, főleg akkor ha a nő egy kispárnát tesz a csípője alá, hogy a medencéje kissé magasabbra kerüljün, a férfi ne húzza ki rögtön, miután vége az aktusnak, tartsa bent odáig, amég csak lehet.

Szeretkezés hátulról. Ez a testhelyzet minden olyan nő számára nagyon ideálig megtermékenyülés szempontjából, akinek kissé hátrahajlik a méhe. De a többieknek is, mivel ebben a pozitúrában kerül a legközelebb a méhszájhoz a pénisz, így rögtön odakerülnek a spermák is. A lényeg, hogy a nő utána maradjon még egy kis ideig úgy, hogy a sperma ne fojjon ki.

Kép
elizabeth25
 
 


Itt taglalja azt is, hogy a nemet is befolyásolni lehet, de az nagyon hosszú.

Kép
elizabeth25
 
 


Azt írja, hogy a pár lányt szeretne akkor a misszionárius pózt (Dr. Shettles póz) ajánlja, ha fiút , akkor pedig a hátulról szeretkezőst. Dr. Shettles tanácsai 75 %-lékban jöttek be a pároknak.

Kép
elizabeth25
 
 


A nő termékeny napjai:

A fogamzásra alkalmas időpont az ovuláció előtti 5-6 nap kezdődik és az ovuláció utáni napon ér véget.
Az ovulációra a következőkből lehet következtetni:

- testhőmérséklet
- a méhszáj
- a méhnyaknyák mennyisége, állaga és összetétele
- a nyál összetétele
- a vérben és a vizeletben mérhető hormonszintek
- a kilélegzett levegő CO2 tartalma

Kép
elizabeth25
 
 


Hat ötlet, hogy termékeny legyen a sex: (ez gondolom már mindenkit jobban érdekel Kép )

1.) Szánjanak elég időt egymásra. Ne várják, hogy első három hónapban jelentkezik a gyerek, átlagosan jó hat hónapba telik egy egészséges párnál, hogy összejöjjön a baba, de egy-másfél évig teljesen normális, utána érdemes orvoshoz fordulni.

2.) Mondjanak le a mesterséges síkosító anyagokról, aki esetleg azt használ.

3.) A túlzott tisztaság káros! A nő ne mossa szappannal a hüvelyét, mert kedvezőtlenül változtatja meg a hüvelyflórát és csökkenti a spermiumok mozgékonyságát!

4.) Fontos, hogy megfelelő idpontban történjen az együttlét. (ld. előző módszerek, amik segítségül szolgálnak ennek kiszámításában)

5.) Minnél gyakrabban szeretkeznek annál nagyon az esély, főleg a termékeny napokon legyenek együtt gyakrabban.

6.) Ha az ovuláció előtt három nappal szeretkeznek nagyobb eséllyel lesz lányuk, mint azoknak akik az ovuláció előtt röviddel vagy alatta szeretkeznek, annak a fiúra van nagyobb esélye!

Kép
elizabeth25
 
 


ühüm

Szóval análszex után mossa meg mert hátráltat, mondjuk sztem nem teherbeejtős szexnél sem árt... Bár engem ez a téma nem érint!

angel37
 
 


"de egy-másfél évig teljesen normális, utána érdemes orvoshoz fordulni"

na ez tetszik! juhéj, még normális vagyok! Kép

angel37
 
 


Angel, még az vagy!
Írom tovább még amit érdekesnek tartok. Kép

Kép
elizabeth25
 
 


Ir vagy 5 oldalt a hőmérőzős módszerről, de azzal kapcsolatban gondolom mindenki képben van.

Azt írja, hogy végül is mindegy, hogy digitális vagy sima hőmérővel csináljuk, illetve, hogy van már olyan hőmérő, ami olyan funkcióval is rendelkezik, hogy világít rajta egy kis fény, hogy ha a termékenységnek megfelelő az alaphő meg van ennél hiper-szuperebb is. Kép

Akkor ír a Billing-módszerről is, de gondolom azt is ismeritek, nem részletezem, max. azt, hogy:

Minnél közelebb vagyunk az ovulációhoz,
- annál több méhnyaknyák képződik
- annál folyékonyabbá válik
- annál átlátszóbb és világosabb
- annál inább nyúlós
- annál kifejezettebben mutatkozik a megszáradt válladékon a tipikus páfrányszerkezet.

Kép
elizabeth25
 
 


Aha!Akkor nekem ha sikerül lányom lesz.Hurrá!Na jó,visszaveszek az iramból,még nem lehet tudni,hogy mi van.Én az Avontól szoktam megrendelni az intim foly.löttyöt,és tuti jó.Azóta mióta azt használom nem szokott begyulladni és nem viszket.Szerintem jó.Ma is együtt leszünk.

Kép
breni
 
 


A méhnyaknyák változásai

a ciklus első szakaszában: semennyi vagy nagyon kevés válladék

az ovuláció alőtt: kis mennyiségű, tejszerű-zavaros-homályos-csomósodó, sűrű válladék

ovuláció: sok válladék, átlátszó-víztiszta, hígan folyó, nyúlós, szállás húzható, olyan, mint a nyers tojásfehérje

a ciklus második szakasza: kevés vagy semennyi váladék

Kép
elizabeth25
 
 


LH-teszt:

Ha a két csík egyforma lesz, akkor várhatóan 16-36 órán belül bekövetkezik az ovuláció.A fogamzásképesség a mért maximális LH-érték kialakulása előtt három napig utána két napig tart.

Ami meghamisíthatja ezt az eredményt:

-sok folyadék bevitel
-bizonyos gyógyszerek hatásai
-petefészek ciszták és a változás évei
- szülés után röviddel, a szoptatás ideje altt és közvetlenül a hormonális fogamzásgátló szerek alkalmazása után

Kép
elizabeth25
 
 


Na ennyi okosságot szűrtem le az egésszből! Amit fontosnak tartottam, hogy leírjak. Kép B

Ebből leszűrva, Breni, szerintem neked már nem fog megjönni a következő mensid. Kép)

Kép
elizabeth25
 
 


Eliza!Ezek nagyon jók.Honnan szedte a bnőd?De köszike

Kép
breni
 
 


Jaj Eliza de jó lenne.Próféta szóljon belőled.De tényleg köszike,nekem jó hogy leírtad ezeket.Puszika érte

Kép
breni
 
 


Csináltam tegnap is egy LH-t és két erős csík volt,ezért még ma is megpróbálunk együtt leni,hátha.

Kép
breni
 
 


Breni, én megmernék rá esküdni, hogy nektek sikerülni fog! Elvileg megbeszéltük, hogy ez a mi hónapunk nem? Kép Csak nekem kéne már, hogy sikerüljön!

Kép
elizabeth25
 
 


Eliza! Kép
Megyek haza,írj sms-t ha gondolod este.

Kép
breni
 
 


Ezaz Breni! Kép Ez így most jó időzítés! Kép

Ja, talán egyszer az én hónapom is eljön...Kép

angel37
 
 


Tudjátok lányok mit nem értek? Tegnap volt egy hete, hogy nem voltunk együtt Tomival, én akartam volna, ő meg.....halál lusta volt. Nem tudom miért van ez, de ha most már hetente egyszer sem leszünk együtt én nem tudom mi lesz. Kép Igy soha nem lesz babánk és ráfog menni a házasságunk. Most, hogy megjött, most péntekig megint nem leszünk együtt, aztán mivel mondta a kindez, hogy szerda előtt 8-9 napot hagyjunk ki, így várni kell, akkor jövő szerdáig, amikor már két hete és két napja, azaz 16 napja nem voltunk együtt. Én már kész vagyok ettől lányok!

Kép
elizabeth25
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?