Új privát üzeneted érkezett!

Sancsi!
az alvásigény változó
hasfájásra jó a masszázs, van hasfájásra való masszázskrém is babáknak
A gripewater jó még, egy hónapos kortól
van egy bontott üvegünk, mi már biztos nem használjuk el, ha kéred szívesen odaadom
szilvamag
 
 


Laga! 9 hósan már szerintem nem paszíroztam a borsót, viszont főtt krumplival sűrítettem. Semmi rántás, semmi tej (még anyatej sem), megfőztem a borsót és a krumplit külön, és összeturmixoltam a borsót annyi krumplival, hogy az állaga jó legyen (+ főzővíz), amikor meg paszíroztam akkor paszírozás után turmixoltam, és belereszeltem a forró főzelékbe a sajtot.
Lehet egyébként tejpéppel is sűríteni, én ezt a spenótnál alkalmaztam gyakran.

Sancsi! Hasfájásra van akinek a kamillatea jó.
aranyhold
 
 


Sziasztok!

Odex,
igen, Benedek is november 10-én született, de mi itten olyan "betolakodó" féleségek vagyunk Kép, az Istvánban szültem, csak a Margitba jártam tornázni, meg én is itt lakom Óbudán, régóta olvasom a topikot (Benneteket is odaát Kép), szóval befogadtak a lányok minket is. KépKépKép
Miket csinál Aisa mostanában? Mekkora? Nyúl már a tárgyakért? Beni még nem.

Otyka,
mi január elején intéztük, frissek még az élmények:
OEP: GYÁS
Államkincstár: családi pótlék, egyszeri anyasági
A nyomtatványok letölthetők a honlapjukról, végülis tök egyszerű, ott le van az is írva, hogy miket kell még csatolni és a munkáltatótól kell egy igazolás.
Viszont készülj fel, hogy sokan vannak, nekem férjem intézte egy meghatalmazással, már meg is jöttek a pénzek. Kép

Lányok!
Jó talit nektek!!!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 

 
 

a legújabb termésből
Kinga-titkárnő oktatja utódját
Kép
mese közben:
Kép
Enikő keresi a hozzávalókat:
Kép
szilvamag
 
 


Cas
Anyu húgom miatt maradt ennyi ideig. Nem általános, de az sem, hogy jön.

Szilvi
Az úszi kár, már csak azért is, mert végre Kinga is élvezi!

Laga
Sajtot először reszeltem a kajába, de az nem tetszett Korinak. Először én törtem és úgy ette, most pedig már harapja. De amikor nem voltak kint a fogai fent, akkor is tudott harapni az ínyével.
És amitől teljesen ki vagyok bukva. Felső fogai éppen csak ki vannak bújva, de Kori már csikorgatja. SZÖRNYÛ!

Otyka
Nekem is a mh intézte, mert kifizetőhely.

Odex
Üdv! Nem is meséltem a többieknek! Múlt hét csütörtökön Cassékkal voltunk a Corába és összefutottunk. Annyira szép Aisa!

Sancsi
Nekünk se volt jó az infacol, de gripe water igen!

Akkor most hogy is lesz ma? Kivel és mikor mehetek?
nikcsi
 
 


Sancsi,
Nekünk a szélcső vált be hasfájás ellen, bár nálunk nagyon durva volt a helyzet.

Laga,
Sajtot először mi is reszeltük, most meg már megy egészben. Én spenótba raktam mindig. Kép

Szilvi,
Igen az Lilla tapétája. Kép Nagyon jó lett a szobája. Tudod a szülőknek nem volt ilyen, és most kiélik magukat. KépKép
myra
 
 


Nikcsi,
köszi a táblázatot, okés, vettem a használati utasításokat Kép
Ha nem gond, akkor én is küldöm hozzá az adatokat. Kép

Cas,
mi kb. 2 percre lakunk egymástól! (Ha a műv ház felé emelkedik a számozás Kép)

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba!
Kép Értem már, hogy "mit keresel itt". Kép
Aisa most kb. 58 cm és 4700 gramm körül van (mi elég kis méretekkel születtünk: 48 cm és 2450 gr). Szinte minden nap produkál valami újdonságot! Ha odaadunk neki valami tárgyat (a pocakjára tesszük), akkor megfogja-elengedi, meg néha a szájába is veszi. Szóval kezd kialakulni nála ez a dolog, de elég lassan csak. VAn pl. egy ágy fölé szerelhető kis játék (tudod, ahol ilyen madzagon lógnak különbőző csörgő állatkák), annak tegnap többször is megfogta a madzagját, és pörgeti rajta az állatkákat. Gondolom még nem teljesen tudatos, de az jó hogy nem csak egyszer csinálta hanem többször egymás után. Beni már tartja a fejét rendesen? Aisa próbálgatja, de hamar elfárad, és akkor bebólint. Lehet hogy azért nem tudja még rendesen megtartani, mert nagyon szeret feküdni és úgy játszani, ezért elég keveset van karban, hason meg egyáltalán nem tudom fektetni.

Nikcsi, Cas a ti gyerkőceitek is nagyon helyesek voltak élőben.. Kép Legközelebb jobban megkuksizom őket is. Csak mi is siettünk, mert a 3 óra elég kevés a bevásárlásra sajna..

Aisa és Hajni
odex
 
 


Nem igazság, én lemaradok a muffinokról, pedig de szeretem, brühühű. Kép Na akkor kipróbálom ezt a receptet is este, hogy bánatomat belé fojtsam. Ó nem igaz, most jut eszembe nincs itthon se tejföl, se semmi ilyen. És nem hiszem, hogy ma eljutok boltba. Akkor inkább virtuálisan eszem egyet.

Sancsi
Mi is Infacolt használtunk, de nem sok sikerrel. De azt mondják, hogy a 12. hétre elmúlik és nálunk bejött.

Szilvi
Én is ilyen családi meseképre vágyom. Kép Csak még Apa is ott legyen.
Nálunk Fanni szerintem bele akar mászni a képernyőbe, meg a Tévébe is, mert mindig oda mászik teljesen. Szerencsére a TV-nk LCD-s számítógép monitor, így nem sugároz.
boglarka
 
 


Szilva!
Köszia tippeket, meg a felajánlást, csak nem tudom hogy mikor és hol tudnánk talizni, úgyhogy holnap megkérem a párom hogy vegyen.

Myra! Mi az a szélcső????

Bogi!
12. hétre????? Áááááááááááááááááááá!!!!!!!!!!!! Az még 6 hét! Szegény kiscsaj!!!! (Meg szegény mi.)

Odex!
Mi 1 óra alatt lerendezzük a vásárlást(persze a fele lemarad Kép ), de ez van. A vörösváros topicba nem tudok írni, mert olyan hülyén jelenik meg az oldal, hogy csak a fele látszik, és nem tudok bemenni, de majd próbálkozom.

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sziasztok,

Tea ugye tegnap volt 9 hós. Jelenlegi méretei: 73 cm és 9,27 kg.

Aranyhold,
milyen ízu˝ tejpépet kevertél a spenóthoz?
Zöldbabot mikortól adtál Matyinak?

Milyen volt a tali?

Laga
laga
 
 


Móni!
köszönjük a vendéglátást!!
Máté már csak nevetett mikor meglátott egy új növénnyel Kép

Laga!
természetesen nagyon jó!!
nem semmi Tea. A hátad hogy bírja?
Az úszással kapcsolatban inkább arra lettem volna kíváncsi, milyen az öltöző, mennyire tiszta a medence, hányan vannak . . .

Boglárka!
Apa is ott volt, ő fotózott Kép
szilvamag
 
 


A taliról kicsit bővebben!!! És képeket!

A mi hétvégénk is nagyon jól sikerült, bár Sebi kicsit többet nyűgizett az átlagosnál, és a 6 hónapos Botondtól is félt, 3 napig tartott, mire sikerült rávenni, hogy elvegyen mellőle egy játékot. Kép

Kori híjján
Kép

"Hullámverés"
Kép

Kipányvázva Kép
Kép

Végső elkeseredés Kép
Kép

(Azért remélem látszik, hogy a póráz nem a nyakán, hanem a mellkasán van... Kép Apa tök dinnye!)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Saci!
nem kértek inkább egy kutyát?
azt szokták pórázon sétáltatni Kép
szilvamag
 
 


Sziasztok!
A buli nagyon jó volt! Hmmc! Köszi, hogy elviseltél minket, és mégegyszer elnézést Matyi csínytevéseiért!

Laga! Tejpépet olyat raktam, ami itthon volt, de persze nem csokisat/kakaósat.
Zöldbabot nem is tudom mikortól adtam, emlékszem azt nem nagyon szerette Matyi. De úgy gondolom 9 hós babának már adnám! Kép
aranyhold
 
 


Szilvi
Á, Sebi is tökéletes a célra, vinni kell sétálni, ugyanúgy nyáladzik, harap is néha, és bömböl, ha jön egy idegen (kölök)! KépKépKép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Szilvi
Nyugtasd meg Mátét, hogy sajnos már több virágot nem tudok adni. A mostaniak még kicsik és elférnek, de ha megnőnek . . .
Remélem szerencsésen hazaértetek.
Beni még este is csonttal szaladgált Kép Nem tudta, hogy mi lenne a legjobb hely a csont számára éjszakára.

Aranyhold
Matyinak ez a dolga. Milyen nyugis lenne az életünk, ha csak ülnének egy helyben és semmi rosszat nem csinálnának. Este még próbálgattam a babasampont kibontani, de ha ki szeretném nyitni elhoznád Matyit? Kép
Remélem ti is szerencsésen hazaértetek?
Amit hoztál muffint, annak leírnád a receptjét??

Laga
Súlyban és hosszban is elhagyta Sárát Teus. Ha így megy tovább kereshetsz neki egy jólmenő kosárlabda csapatot Kép
Vilmossal mi a helyzet?

Cas
Nagyon szép lehetett a Balaton. Mi hétvégén készülünk Agárdra, hátha még lehet korizni a tavon.

Nikcsi
Írtál a csajnak az asztalka miatt? Tud nektek hozni?
hmmc
 
 


Hmmc! Amikor meséltem este a férjemnek, hogy miket művel Matyi, csak mosolygott, hogy ez nem is vészes egy fiútól! Kép
Amúgy szerencsésen hazaértünk, nem volt semmi gond!

Almás-csokis muffin

Hozzávalók:
- 2-3 db alma
- 26 dkg finomliszt (lehet fele tk liszt is)
- 2 és fél teáskanál sütőpor
- fél teáskanál szódabikarbóna
- fél teáskanál fahéj
- egy tábla darabokra vágott csokoládé (100g)
- 2 tojás
- 12 dkg barna vagy fehér cukor
- 0, 8 dl étolaj
- 2, 2 dl tejföl vagy 2, 8 dl tej (én tejet szoktam)
A sütőformához: zsiradék/papír kosárka

1. A sütőt 200 °C-osra előmelegítjük. Kivajazzuk, kilisztezzük a sütőformát, vagy belehelyezzük a sütőpapír formákat.
2. Az almát apró darabokra vágjuk.
3. Elkeverjük a lisztet a sütőporral, szódabikarbónával, és a csokoládé darabokkal.
4. Egy másik edényben összekeverjük a tojásokat a cukorral, olajjal, és a tejföllel. (vagy a tejjel)
5. Hozzáadagoljuk a lisztes keveréket, és jól összedolgozzuk, míg egynemű anyagot nem kapunk. (ha túl sűrű, ragacsos, higítsd egy kevés tejjel) Ezután finoman beleforgatjuk a darabokra vágott gyümölcsöt.
6. A tésztát a sütőformába töltjük, és 10 percig sütjük 200 fokon, majd 160 fokra mérsékeljük a hőfokot + a légkeverést is bekapcsoljuk, és így sütjük még 15-20 percig. A kész muffinokat 10 percig pihentetjük, majd kivesszük a formából.
aranyhold
 
 


Na ma végre volt időm (Sebi az elmúlt napokat kiheverendő ebéd utáni alvás gyanánt 3 órányinál kevesebbel be sem érte...), és utánaolvastam, mennyi fehérjére van szüksége, és utánaszámoltam, hogy mennyit kap.
Ugyanis hetek óta azon rágtam magam, hogy így, hogy nem kap se húst, se tejterméket, csak zöldség-gyümi-gabona-minimáltápi, vajon megvan a szükséges mennyiség belőle?!
És igen! Úgyhogy most boldog vagyok, hogy nem teszem a gyereket tönkre éppen azzal, amivel egy másik (számára) veszélyforrástól megóvni próbálom! Kép

Aranyhold
Mesélj! Mit művelt Matyi Móniéknál? Elbontotta a fél házat?! Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!

Mi van már Matyival?? Nem vagytok hozzászokva a kreatív emberkékhez?Kép Most nincs energiám aprólékosan átolvasni...

Myra,
Jaaaa, hát egy gyerekkel könnyű ám "sétakocsikázni" a CorábanKép
Fotóm ugyan nincs róla (de majd tuti készítek én isKép, hogy micsoda látvány 3 kölökkel teli bev.kocsival közlekedni. A biztonsági őr joggal les gyanúsan ránk, hogy minek megyek be eleve "teli" kocsival, biztos itt akarok megszabadulni a máshol vásárolt cuccoktólKép

Viki
ccviki
 
 


Viki
Igazán kifejleszthetnék az iker-bevásárlókocsit is, nem? Az egyikben a kölkök, a másikban a bevásárolnivaló! KépKépKép
Egyébként a múltkor Sebi addig balhézott, amíg ki nem mászhatott az ülésből, és bele nem fekhetett a párnába, amit vettünk.

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


na, én még kettővel egyszerre nem próbáltam ,de ezek alapján azt hiszem egy darabig még nem is fogom Kép
Kinga egyébként áll a kocsiban és rámolja be amit veszünk, a pénztárnál meg ki a dolgokat. kis segédmunkás Kép
szilvamag
 
 


ma 17:25 MTV1 indigó gyerekek
szilvamag
 
 


Cory,
láttad, Te nyerted a decemberi Anitát! Kép
Gratula!!! Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Szilvi
Kinga úgy látom mindenben segít neked. Kép Én is számítok majd Fannira, de egyelőre még mindig kikéretőzik az ülésből, persze Apának, és cipelheti végig.
boglarka
 
 


Boglárka!
örülj, hogy Apának kell cipelni
sokkal nehezebb lenne neked ölben egy gyerekkel még a kocsit is tolniKép (saját tapasztalat Kép)
szilvamag
 
 


Livi!
szombaton bababörze Békáson
már a bulin is akartam mondani, de elfelejtettem
szilvamag
 
 


Myra
Nem jutottunk el az OMK-ba, mert Sebi üvöltve tiltakozott az arcába hulló hó ellen. Kép
Holnap de. újra megpróbáljuk!

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sebi fogta magát, és leszedte az iksz betűt!!!

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Saci!
tudsz vakon gépelni, nem?
szilvamag
 
 


Sziasztok,

megváltozott az emailcímem má' megint... (A tmobil megszüntette az ingyenes címeinket. Fizetni kellene érte szerintük. Szerintünk meg nem. Szóval új a címem. Ugye megkaptátok errôl a mailt?)

Szilvamag,
a hátam romokban van...
Uszi: a felnôtt medencében asszem egy palit láttam úszni vagy 2 percig. Egyébként tök üres volt...
Öltözôk: csak a gyerekben voltam. Pici, de egyedül voltunk. A tisztasággal kapcsolatban nem volt kifogásolni valóm.


Vilmos: kezelhetôbb amióta full kontoll alatt van az édesség, meg a nagyszülôk nincsenek itthon. Holnap jönnek haza...

Ki látta az indigókról a mu˝sort az M1-en?

Laga
laga
 
 


Szilvi
Nagyjából...
Az iksz még nem hiányzik, elég ritkán használtam eddig is. De ha a többit is lebontja?! Elég vicces az üresen meredező érzékelőpöcköket püfölni... Kép
xxxxxxxxx
Na sikerült visszatenni...

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!
Szilvi, köszi az infót a börzéről. Az a gyanúm, hogy sajnos nem tudok menni! Kép

Laga! Én elkezdtem nézni a műsort, aztán hazajött az embör, így kb a felét láttam. Nekem még mindig nem tiszta ez az egész.

Cas, Viki! Mit csinált Matyi? Hajaj! Szétszedett egy minipuzzle dobozt, persze a tartalmát szétszórta (remélem azért meg van mind), a fürdőszobába mindig beosont, kicsente a gabis fürdetős flakon és nyitogatta a szájával, majd belökdöste amiket elért a fürdőkádba, Sára szobáját először telemorzsázta muffinnal, majd egy kis banánt is szétkent a szőnyegen, a hálóban nem tudom mit hagyott, de rendszeresen járkált a gardróbhoz nézegetni magát a tükörben, szóval az tiszta maszat lett annyi tuti, végül pedig leszedett egy poharat az asztalról, ami sikeresen össze is tört, és még víz is volt benne. Na ezek után hazajöttünk. Kép

Viszont szegényke beteg lett. Éjszaka többször hányt, szerencsére nappal nem volt semmi, ivott sok teát, enni nem nagyon akarózott, de rágcsált némi kiflit, meg evett egy kis húslevest. Remélem most éjszakát megússzuk. Kép
aranyhold
 
 


Ilba: igen, köszi Kép

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Odex,
Beni is ezeket csinálja kb., a fejét elég jól megtartja, de kinyomni még nem nagyon nyomja ki magát, a kezeivel nem tudja még, hogy mit kell csinálni. Most a legújabb, hogy állandóan tömi a kezét a szájába, néha fuldoklik is az öklétől. Kép
Õ sem volt túl nehéz születésekor 3060g, de a nyelvecskéje le volt tapadva és nem tudott rendesen szopizni, amíg fel nem vágták neki, de mire ez kiderült, már csak 2650g volt (1 hetesen).
Most viszont nagyon rosszul eszik, nem is hízik rendesen szerintem, holnap este fogjuk mérni (13 hetesek lesznek a lurkók Kép), és akkor lehet, hogy pénteken le is viszem az orvoshoz. Ti mennyit híztok hetente? És mennyit eszik, hányszor?

Laga,
barátnőm kisfia 9 hónaposan 13 kiló. Kép
Teszel fel képet Teáról?

Cas,
tök jók a képek, nagyon írigykedem a kirándulásotokért, mi még nem is voltunk Benivel Pesten kívül.
Póráz Kép
Megkérdezhetem ki a védőnénitek és a dokitok?

Aranyhold,
jaj, én is már alig várom, hogy Beni ilyen kis kópé legyen, akkor majd mondjuk lehet, hogy visszasírom ezt a korát.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Laga!
én nem kaptam mailt Kép
és a műsort sem láttam Kép

felvette valaki?
szilvamag
 
 


Laga,
Én sem kaptam e-mailt. Kép
Van BBC Prime-otok? Most hétfőnként 20.30-tól van egy sorozat Angyalkák címmel. Van egy nő aki kifejlesztett technikákat, hogy hogyan lehet a kezelhetetlen ördögfiókákat ráncba szedni. Egy adóvevővel adja folyamatosan az Anyának az utasításokat, mikor mit csináljon, mondjon. És láthatóan működik a dolog. Kép Nagyon jó ötleteket kaptam a műsorból.
Egyébként nem fényképezőgéppel járunk a Coraba. KépKép Elötte Békáson voltunk és azért volt nálam. Kép
Szép méretei vannak Teusnak! Kép Lilla 13,5 hósan 77 cm és 9,4 kg. Kép

Cas,
Ha eljuttok köszönöm. Kép

Viki,
Lilla nem egy gyereknek számít. KépKép

Sancsi,
A szélcső egy kicsi gumicső. Lényegében a hőmérős módszer továbbfejlesztett változata. A popsijába kell feltolni és a lyukon keresztűl kisűvít a felgyülemlett gáz, kaki. Lillából kész "habfürdő" távozott mindig, annyira gázosodott szegénykém, de ez után mindig sokkal jobb volt. És egyáltalán nem szokott hozzá (sokan ettől félnek). Egyébként gyógyszertárakban lehet kapni (nem mindenhol tartanak), és olyan 800-1000 Ft körül van az ára.
myra
 
 


Ilba!
Az öklözés nálunk is nagyon megy. Most vettem észre kb. két napja, hogy ha fölé teszünk egy tárgyak akkor már nyúl érte, és megpróbálja a szájába gyömöszölni. Valami tündér, persze az esetek nagy többségében még nem sikerül neki! Kép
Aisa kb. 7-szer eszik egy nap. Nem igazán tudom megmondani, hogy mennyit mert nem mérem. Múlt héten mértem egy-két napig, akkor meg nagyon változó volt: 70 - 160 ml között. Mikor mennyire éhes. Az elején megvolt a 20-25 deka heti hízás, mostanában visszaesett 15-20-ra kb. Kicsit aggódtam, ezért beszéltem is a dokival, és azt mondta, hogy amíg jókedvű, eszik rendesen és gyarapszik, addig nem kell aggódni. Minden gyereknek más a fejlődési üteme, úgy látszik mi lassabban hízunk.
Szegény Beni, hogyhogy nem vették észre hogy le van tapadva a nyelve?? Azt meg szokták nézni mindenhol, nem?? Fura... A lényeg, hogy már szép nagyok vagytok, és minden rendben. Kép

Hajni

Aisa és Hajni
odex
 
 


Hmmc
Köszönjük szépen a meghívást, jó volt! Írok privit, mert amit küldtél mailt nem kaptam meg! Ezért nem is írtam a csajnak! Kép

Ilba
Okés beírtalak! Igen közel laksz Cashoz!

Odex
Ismerős ez a szűk 3 óra, de már nincs ilyen gond!

Sancsi
Nekünk kicsit tovább is tartott, mint 3 hónap ez a pocakfájás. Szóval kitartás! Van már gripe water?

Laga
Nem semmi mérteti vannak Teusnak???

Bocsi, hogy így eltűntem, bár már tudhatjátok, hogy Kori megint beteg. De még mennyire?!
Tegnap éjjel nagyon sokat fent volt Kori, azt hittük a foga miatt, de reggel sokat pukizott, büfizett. Majd szopi után kihányt mindent, aztán a kaját is. Gondolkoztam, hogy menjünk-e a dokihoz, vagy valami gyomor rontása lehet. Beszéltem Szilvamaggal és ő mondta, hogy járvány van most hányós-hasmenéses-lázas. Kétszer hányt Kori láza nem volt, de azért elmentünk a dokihoz tegnap még jó, (bár du. már nem produkált semmit (nem hányt és a hasa sem ment)). Viszont éjjel????? Még jó, hogy ennyire ébren alvó vagyok, hallottam, hogy hányt Kori (éjfélkor), ugrok ki az ágyból Lacinak szólok. Kori hanyadt volt (már úgy alszik, ahogy neki kényelmes) és úgy hányt, csak úgy dölt szegényből, aztán kiabáltam Lacinak erre végre felébredt. Több, mint fél óra volt, mire minden rendben volt. Laci Korit "pucolgatta" én pedig az ágyát és környezetét. Szegény Kori a nyaka, haja tele volt hányássál mivel hanyadt feküdt. Hálózsák, ruhája, takarója, lepedője, szivacsa, ágyban levő plüssik is (kedvenc micimaci is) merő egy büdős hányásos, szóval mindent kiöblítettem aztán be a mosógépbe és el is indítottam. Kori eléggé felébredt, nem akart aludni, közöttünk volt, de nem is mozgott nagyon csak a keze, nagyon meleg volt, tuti lázas. A mi dokint azt mondja 38 fok alatt nem kell lázcsillapító, ezt a véleményét osztom is. Korinak csak a keze járt folyamatosan, amitől Laci sem tudott aludni, ő meg dolgozni megy, ezért átköltöztünk Kori szobájába. Ott már van neki egy ágy, de csak 80 cm "széles" azon nem férünk el ketten, ezért a takarót a földre raktam és azon feküdtünk. Hát számomra nagyon kényelmetlen volt, de aludni amúgy sem tudtam! Hajnali 4-ig tuti fent volt szegénykém is, csak 7-ig aludt 38,3 volt a láza. Adtam neki hányásra kúpot, lázcsillapítót még mindig nem. Viszont mosolygósan kelt kiszopizta egyik cicit, tisztába tettem, majd másik cicit. Szerencsére nem hányta ki. 8-kor csináltam neki banánt és almát leturmixolva + kekszet majszolt. 10-ig fent volt, amit nagyon csodáltam, mert iszonyú fáradt volt már és csak egy órát aludt. Ebédre főztem rízst, répát és ezt turmixoltam össze, tettem még bele alma levet és körte sürítményt. Eszegette, persze nem sokat, de már ennek is örültem. Hányni nem hányt viszont kétszer fosott. 11-kor lehet, hogy emiatt ébredt fel, mert akkor is kakás volt, ő pedig álmában soha nem kakilt be - szerencsére. Remélem hamarosan megszűnik ez a szörnyű dolog, de ma tuti a mi szobánkba fog aludni (még áll a kiságy), ha nyügi lesz, akkor költözünk le a földre a szobájába. Azt hiszem hamarosan megyünk a szivacsoshoz, ilyen esetekre pussz egy az ágyába és egy a földre!
nikcsi
 
 


Nikcsi
Hú de rosszul hangzik. Szegény Kori. Úgy sajnálom, a picurok még olyan ártatlanok és így kell szenvedniük. De szerencse, hogy felébredtél rá. Jobbulást Korinak.

Laga
én sem kaptam meg az e-mailt.
boglarka
 
 


Laga
én meg kaptam az e-mailt
kösziKép

Nikcsi
ezt még olvasni is rossz volt, nem hogy átélniKép
Szegény Kori, milyen rossz lehet nekik, azt sem tudják, hogy mi történik velük...
Jobbulást neki!

Meg Matyinak is!

nem lehet, hogy egymástól kapták el a talin?

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
Tm
 
 


Képzeljétek az otthonszülős ismerősnél megindult a dolog, hajnal 1/2 2 körül kezdődött, de eddig semmi hír... Drukkolok nekik!

Nikcsi
Szegény Kori! Jobbulást!!!
Sebi ugyanebben volt szilveszterkor, ő csak 1 éjszakát hányt végig, meg egy délelőttöt, utána pár napig nem volt étvágya. Utána elkezdtem neki adni a Normaflore-t, ez helyretette a bélflóráját, azóta kutya baja.
(Pedig éppen meghívtalak volna holnapra játszani titeket... azért ha mégis gyorsan javul, szívesen látunk!)

Szilvi
Köszi a szivacsost, tegnap éjjel Sebi már azon aludt a járókában és hálózsákban, és végre nem kellett kelnünk hozzá óránként-kétóránként kiszabadítani a beszorulásból és betakargatni, hanem egyben aludhattunk fél 6-ig! Kép

Aranyhold
Hajajjjj!!! Látom már a jövőnket! KépKépKép

Ilba
Mail ment! Ja, és visszasírod még, ez a pakolós korszak nem semmi! Igencsak résen kell lennem, hogy Sebi ne tüntessen el dolgokat... Kép

Myra
SAjnálom a Békust. Kép

Odex
Aisánál teljesen oké a 150-200 g hízás hetente!!! Ne aggódj! Kép
Teljesen normális, hogy ahogy nőnek, egyre lassabban gyarapszanak.
Sebi december-januárban nem gyarapodott és nem is nőtt semmit. Én is aggódtam, de a dokinénink megnyugtatott, hogy egyelőre semmi baj, gyönyörűen fejlődik.

Laga
Én is megkaptam a leveled.

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas
A helyedben megőrültem volna kori nélkül! A buli jó volt, bár elég messze van, de Aranyhold szuper útvonal tervezőt csinált, ezért az út egyből Hmmc-jékhez vezetett. A házat a gyerekek percek alatt felforgatták. Ja és Matyi azért sem volt semmi, mert már többször próbálta a poharat összetörni, de egyszercsak összejött neki.
Mi az a normaflore? Doki írta fel? Vagy magadtól adtad? Persze alig van étvágya és nem kedveli ezt a diétás kaját.

Boglárka, Mucus, Cas köszi. Amúgy tényleg elgondolkoztam, hogy mi lett volna, ha nem ébredek fel?????? Tegnap alig aludt nappal, viszont este fél 8-tól alszik és csak 4-kor kelt fel, és már láza sem volt!

Szilvi
Bababörze na oda ne menjünk a harapós gyerekemmel, ugye?
Este már nem akartalak hívni, nem tudom mikor fürdettek, szóval jövő hét szerda nem jó tuti, akkor lesz a temetés. Kép Ha véletlenül nem lenne jó a csüti.

Aranyhold
Most olvasom, hogy hasonló bajuk van a gyerekeinknek.

Laga
Köszi én is megkaptam a mailt! Kép
nikcsi
 
 


Nikcsi
Én is majdnem megőrültem, iszonyúan sajnáltam!!!
Normaflore-t a dokinénink ajánlotta, recept nélkül lehet kapni, Sebi napi 1-t kapott két félbe elosztva (reggel-este a tápijába).
Ha nem ébredtél volna fel valszeg KOri elkezdett volna köhögni és ordítani, nem olyan kis gyámoltalanok ezek a babák, az életösztön erősen dolgozik bennük! Legalábbis én mindig ezzel biztatom magam! Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!
Jelentem mi is elkaptuk Matyitól a hányást, szóval beteg az egész család! Kép

Laga, én sem kaptam idáig semmi mailt tőled! Kép
aranyhold
 
 


Odex,
Boldog 3 hónapos szülinapot!!! Kép
Beni a nagy súlyveszteség miatt (is) heti 40 dekákat produkált, egy ideje úgy 20 dekákat hízik.
A nyelvét észrevették egyből, csak a kis gazfickó átvágta a kórházi csecsemőst, a védőnőt és a dokinénit is, na meg minket, úgy látszott, hogy tud szépen szopizni, aztán kiderült, hogy 20akat eszik max.

Nikcsi,
szegény Kori, jobbulást neki!!!!

Aranyhold,
Nektek is jobbulást!!!!

Mi is megjártuk ma a doki nénit, szerencsére úgy néz ki nincsen semmi baj, Beni két napja nem eszik, de nagyon nem, már halálra aggódtam magam. Dokinéni viszont semmit nem talált, hétfőn pisit viszünk a laborba, addig meg próbálgatnom kell cicire tenni, ha nem, akkor cukros víz. Nem tudom mi lehet, de lehet, hogy így a jövő heti oltást sem tudja megkapni.

Cas,
köszi a mailt, ez sajnos tökre így van, mikor a nyelve miatt nem evett 1 hetesen és eszement módon fogyott, a tejem meg szinte elapadt az idegeskedéstől, a dokinéni azt mondta, hogy többször kell cicire tenni, de nem írt fel tápszert, pedig extra ezért ment oda a férjem. Én nem hagytam annyiba, mert 20akkal nem tudott jól lakni és kikönyörögtünk tápszert a gyógyszertárban, és 1 hét alatt 55 dekát hízott! Teljesen ki volt már száradva. Dokinéni nem örült, de én annál inkább, úgyhogy tejcsi is visszajött és 8 napig kapott csak pótlást!

Ha visszajön az étvágya és minden ok lesz vele, akkor tök jó lenne a tali. Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba
Beni csak cicit kap? Vagy van cumija, esetleg cumisüvege?
Remélem hamar helyrejön a picúr, és akkor a jövő héten össze tudunk hozni egy talit! Kép
(Vizeletet hová kell vinnetek?)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!
jön valaki holnap a bababörzére?
mikor lesz a tali? olyan régen volt már Kép
Cas, nálad vagy nálam?
szilvamag
 
 


Cas,
nincsen se cumija, se cumisüvege. Illetve cumisüvege van, próbáltuk tegnap azt is, de nem tud belőle inni. Vagy nem akart.
Vizeletet a Vörösvári sztk-ba kell vinni. Már előre röhögök magamon, hogy hogyan tudom a zacsit felhúzni neki. Kép Pedig 1 hetes korában is sikerült valahogy, csak akkor még nem forgolódott. Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok,

akkor elküldöm újra a mailt. Csak azt nem értem, hogy hogy lehet, hogy a csoportos emailt valaki megkapta, valaki meg nem. Na ezt magyarázzátok el egy bölcsésznek kedves informatikusok!

Myra,
nálunk van BBC Prime. Tuti nézni fogom!

Ilba,
13 kg? Fúúúúú....

Jövô héten megyünk neurológushoz, meg egy másik szakemberhez Teussal. Érzem, hogy nincs baja, de állandóan frászoltatnak az ismerôsök, hogy 9 hósan már mi mindent kellene csinálnia. Hallottatok már a Dévényi Anna alapítványról? Mozgás zavaros gyerekekkel foglalkoznak. Férjem felhívta ôket és azt javasolták, hogy vigyük be a kis Mu˝vésznôt, mert ha van valami baja, akkor az nem árt ha minél elôbb derül ki. Végül is ebben igazuk van. Ja és a TB persze ezt nem finanszírozza.

Drága szüleim tegnap jöttek haza. Ma délután becsokiztatták Vilmost...
Még 42 nap! (Lehet, hogy elôbb megkapjuk a kéglit. Juhhééé!!!)

Laga
laga
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?