Új privát üzeneted érkezett!

Odex
Hasonfektetés: ha utálja, akkor szerintem nem érdemes erőltetni, mert szerintem attól semmit sem fejlődik, hogy fekszik hason, és ordít.
Esetleg néha próbáljátok ki újra, hátha tetszik már neki.
Az én fiam hanyatt nem szeretett sem aludni, sem lenni, úgyhogy én meg azt nem erőltettem.
Aztán mikor megtanulnak fordulni, akkor már úgyis ők döntik el, mi a jó nekik! Kép

Otyka
Várjuk a beszámolót!!! Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Kati
Sára kb. 4 hónapos korában kapott először gyümölcsöt mert nem tudott kakilni. Volt, hogy 4 napig semmi. Az orvos javaslatára két etetés között 3-4 kanál barackot, frissen facsart narancsot adtam neki. Azóta nincs gond a kakival. SÕT!!!!
A kamillateát a reggeli első szopi előtt javasolta. Azt mondta, hogy inkább a természetes dolgokkal próbálkozzunk és csak utána a hashajtókkal és egyéb gyógyszerekkel.

Odex
Sára sem aludt egy percet sem a hasán. Mostmár (10 hónaposan) úgy alszik, ahogy neki tetszik, de még mindig leginkább a hátán fekve, kiterülve.
hmmc
 
 


<font color="ff6000">Sziasztok!

Eszti29!
Én is csak a 20. héten éreztem előszőr a pici rúgását. Ne aggódj ezen! Meglátod, bármelyik pillanatban "bejelentkezhet" neked is!
Jún. 16??? Ez tök jó!! Én jún.18-i vagyok!!! Kép
A fiam 3900g-al született.
A csecsemősökkel kapcsolatban nem általánosítanék. A lényeg, hogy volt, aki engem tolt le, hogy a babám sólya vissza esett az élettani határra!! És közben nem baba-mama szobában voltam, mert ott nem volt hely. Tehát nem tudtam követni sem a fejlődését, meg akármikor etetni sem tudtam. És akkor az első 2 napban még tejem sem volt amivel etethettem volna, és ezt mindig jeleztem is a nővérkéknek, amikor vitték vissza tőlem a babát. Gondoltam, hogy akkor ők megetetik addig, hogy ne legyen ilyen gond. Hát ezek után nem tudom, mit adtak, vagy nem adtak neki. De talán így nem én voltam a hibás. Viszont nagyon megijedtem, hogy valami baja lesz, és egész nap csak sírni tudtam. Ja, ésmint első babásnak, fogalmam sem volt a helyes mellre helyezésről, amit két napig szintén nem mutattak meg, tehát a végeredmény az lett, hogy nem is tudott volna úgy szopizni, csak kiáztatta a bimbót, és óriási repedések lettek rajta. Ami azóta is úgy fáj, amikor ráharap rendesen, hogy minden etetés nekem sírással kezdődik. De ez nem érdekel, csak egyen.
Viszont, akit kiemelnék a csecsemősök közül: Egy tündér: Pópity Lajosné Ildikó. Alacsonyabb középkorú, fekete hajú nővérke. Türelmes, kedves, segítőkész!!! Neki mindent köszönök!!

Mucus!
Szilvamag!
Myra!
Hmmc!
Odex!
Zkatica!
Köszi Kép

Myra!
Hát, nem tudom, hogy végülis mitől indult kifelé. Mert hát ugye volt a Népi Módszer, meg két napig sokat lépcsőztem, meg sétáltam, meg aznap délután lementem a kutyámmal, és jó nagyot játszottunk, meg "futkostunk". Ez utóbbi fentről egy ablakból nézve tuti röhejes lehetett. Elképzelem, amint egy bálna próbál csigatempóval futni egy óriás schnauzer után Kép Kép

Cas!
Zsenge pipi! Kép Kép
Hát igen, ez a féloldalasság nem volt valami felemelő érzés. A fél oldalamon tekeregtem, mint egy giliszta Kép Apja bent volt!!!!!!! Kép

Éljenek a 30-asok!!

Odex!
Boldog szülinapot neked így utólag!!!!!!

Én is automaikusan ide kattintok, és nem a babásokhoz. Kép

Oladanyi!
Gratulálok mégegyszer az álombabához!!

Hajrá Zseppy!
Hajrá Zseppy!

Zkatica!
A papájával nem megint, hanem még mindig... Sajnos... Kép

Szilpa & Kende
11 nap</font>

Kép
Kép
Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Sziasztok

Csináltam bohócos képeket, aztán aludtam a babával egyet, így már kezdem embernek érezni magamat újra.

Odex, igen, egyre nagyobb a haja és világosodott is neki egy kicsit. Most már olyan gesztenyebarnás beütése van, mint anyának. A hajhullás miatt viszont mindent beterít, így gondolkodunk egy kis hajvásáson.

Mi csak pukiztatásra kaptuk az espurisamot. Azt előbb nem írtam, de Hmmc is ugyanezt írta, hogy reggel viszont kamillateával kell ezután kezdenünk. Állítólag ez a kettő majd megint beállítja az emésztését. Mi az első hónapban voltunk hasfájósok, akkor az Infacol segített, de most nem. Próbáltuk. A mostani kaki gondok a nagy zaba miatt alakultak ki, így úgy látszik máshogy kell orvosolni. Ma például folyamatosan 200-at evett. Hányt is tőle minden alkalommal, szerencsére csak kicsit.

Szilpa, nekem sem a csecsemősök, hanem az egyik ügyeletes szülésznő mutatta meg hogyan kell helyesen cicizni. Elég szomorú. Kenjed garmastánnal a melledet, és az is sokat segít, ha egy kis anyatejjel bekened, aztán hajszárítóval rászárítod. Nekem ez tette rendbe a mellemet, amikor kirágta a Viki és vérzett folyamatosan. Tudom mennyire tud fájni, azért kitartás!
Remélem a pároddal is hamarosan rendeződnek a dolgok. Próbálj meg türelmes lenni és csak a babókára gondolni, nehogy összeroppanj.

Kati
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Szilpa
A melledre kensz vmilyen krémet, hogy gyógyuljanak a sebek? Én is a Garmastant használtam, mert nálunk is voltak hasonló gondok (sajnos két hónapos koráig minden második szopi alatt csillagokat láttam, de ez a krém sokat segített).
Apa bent: na ugye, hogy nem bírt kimenni!!! Kép

Katica
Nagyon aranyosak a képek!!!
És micsoda csibészes mosoly! Kép
Kis "boszorka"! KépKépKép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Zseppy,
Várjuk a híreket!! Kép

Szilpa,
A Pópity Lajosné Ildikó tényleg egy tündér!!! KépKép Az én lányomat ő látta el a szülőszobán. Kép

Katica,
Nagyon aranyos Viki!! KépKép És hullik a haja?? Az én lányom hozzá képest kopasz, pedig már 13 hónapos. KépKép
myra
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék, ha nem bánjátok.
Gratulálok a babákhoz! Jó sok képet végignéztem, tündériek.
Én már sajna 31 is elmúltam. Második gyerkőcöt várom
(20+6). A nagyobbik nyáron volt 9 éves, és nagyon örül a tesónak.
Eszti!
Én is jún. 16-ra vagyok kiírva, szintén fiú.

Ildi
bilda
 
 


Szilpa!

Köszönöm a jótanácsokat!
A szülésről is irhatnál ,hogy ment milyen hosszan stb..
Bilda!

Lehet ,hogy találkozunk a Kórházban?Merre laksz?

Eszti
eszti29
 
 


Sziasztok!
Nemtom tudjátok-e, de baba-mama hetek vannak a Corában. Mi voltunk is ma a budakalásziban, most még mindenből volt nagy választék, és tényleg egész jók az árak (mondjuk én főleg a ruhákat nézegettem, arról tudok referálni).

Zseppy
Na mizujs?!

Bilda
Üdv a csapatban! Kép
A nagyobbik fiú v. lány?
Ti is itt laktok a kerületben?
Érzed már a mocorgást?
Nevetek van már?
Ilyesmi... Mesélj!!! Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Bilda, üdv. a csapatban! Kép
Katica, tündéri Viki! Nagyon édi azzal a bohóccal! Remélem, rendbe jönnek a kaki-puki gondok hamarosan! Kép
Zseppy küldött sms-t, hogy megszületett Enikő Mirtill ma 9 óra 5 perckor, 3400 gr és 50 cm. Remélem, nem haragszik meg, hogy megosztottam veletek is a jó hírt! Kép
Cas, mondta Nikcsi, hogy te voltál vele a Corában. Legközelebb majd dumcsizunk egy kicsit.. Kép Én is vettem egyébként két Disney-rugit Aisának. Szerintem nagyon édik, és csak egy ezres volt darabja! Kép
Hajni

Aisa és Hajni
odex
 
 


Zseppyéknek sok boldogságot!!! Kép

Odex
Igen, én voltam. Legközelebb tényleg dumálhatunk, csak most igyekeznünk kellett, hogy ebédre hazaérjünk, még így is kiverte a balhét a haramia, mire megfőtt a krumplija... Kép
A lányod élőben is gyönyörű, azok a szemek!!! Kép
Én is vettem pár bodyt, bár meleg pizsikre és játszógatyókra is utaztam, máshol egy plüsspizsi 3-4 eFt, itt meg nem volt még 2 eFt se!

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Zseppynek gratulálok és sok boldogságotKép

Bilda
üdvKép

ez jó! gyűlnek az új terhes kismamik. És milyen sok nyári baba leszKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
Tm
 
 


Tényleg sok lesz a nyári baba. Egyik barátnőm mondta is, hogy szeptemberben biztos volt valami nagy áramszünet, hogy így hirtelen mindenki babát vár. Kép

Milyen furcsa, hogy az elmúlt egy hétben szemmel láthatóan nagyott nőtt a pocakom. Mostanra kezdek el tényleg kismamás formát ölteni, már ruhában se tagadhatnám le a pocaklakómat. Kép
Sose hittem el, hogy az érzékenység tényleg létezik, de a minap egy babás cikket olvastam, és annyira elérzékenyültem, hogy könnyek szöktek a szemembe. A párom meg csak mosolygott, mert én nem szoktam ilyet csinálni. Kép

Szintén gratulálok, és sok boldogságot kívánok zsepynek a kislányához.

Andi

amandi
 
 


<font color="ff6000">Sziasztok!!

Zkatica!
Gyönyörű hajasbabád van!!!

Cas!
A Garmastant próbáltam. Sajnos nem vettem észre, hogy gyorsabban gyógyulna, mint nélküle. Viszont hiába törölgetem le vizes vattával, akkor is rajta marad az íze, és a porontyom nehezebben kapja be azzal a cicit. tehát marad a tejcsi rászáradás.
Hát igen, apa csak bent maradt. Kép

Myra!
Nálam is ő jött be a babáért a szüléskor, és ő látta el.

Zseppy!
Óriási nagy gratula!!!!
Kérünk képeket!!!!!

Megyek, mert elkezdett ordibálni velem a fiam, hogy lemerészeltem ülni a gép elé Kép

Szilpa & Kende
12 nap</font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Szilpa
nekem sem használt nagyon a Garmastan, de a Bepanten jó volt! Viszont azt alaposan le kell mosni!

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
Tm
 
 


Szilpa!
csak most olvasgatok vissza
én júni 15-ös vagyok és jót nevettem a kutyakergetős jeleneten, ezt én is előadtam, szintén snacival Kép
ha már kutya, nem rövidhátú kan a Tied? jövő nyárra keresnénk egy udvarlót a mienknek Kép
ja és én is féloldalas voltam az első szülésnél Kép

Zseppy!
sok boldogságot, egészséget, örömet!
Kép
szilvamag
 
 


Zseppy,
Gratulálok!! Sok boldogságot!!! KépKép

Tényleg sok nyári baba lesz. Nálunk a szűk családi körben 3. Ebből ráadásul 2 Margitos. KépKép

Mellbimbóra még nagyon jó a Medela PureLan 100 kréme. És ezt nem kell lemosni.
myra
 
 


Zseppy
Gratula a babához Kép Kép Kép
hmmc
 
 


Sziasztok

Csak gyorsan beköszönök, majd írok részletesebben is. Itthon vagyunk, első éjszaka sikerült 3 órát aludni, ma már 7-et Kép De reggel megint belecsúsztuink egy 3 órás etetésbe Kép

teszek fel képeket
Kép Kép

Otyka + Panna
(7 nap)

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Otyka, tündéri a kislány! Kép
Rendben volt minden a cisztával is?? Van tejcid, hogy telnek a napok?
Ha lesz egy kis időd, írj majd egy pár sort magatokról! Párod otthon van veled egy ideig??
Hajni

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok

Előszöris Zseppynek nagy gratula, nagyon jó az az 50cm, nekem már bejött Kép)

Bilda, üdv közöttünk! Mesélj magadról!

Odex, úgy néz ki javulnak a reggeli problémáink. Ma reggel pl mosolyogva kelt a Viki, minden probléma nélkül. Aisát még mindig rugiba öltözteted? Én már csak lábfej nélkülit tudok ráadni, a másik zavarja a mozgásban.

Amandi, én is sokat pityorogtam a terhesség utolsó harmadában. Egy idő után a párom eltiltott minden beteg babát mutató filmtől, mert mindig kiakadtam rajta.

Szilpa, hogy alakulnak a szopi gondjaid, javult már valamelyest? Esetleg ha van otthon melegítő párnád, vagy melegíthető zselés akkud, akkor szoptatás előtt tedd rá egy kicsit a melledre. Az is enyhíti a kínokat. Könnyebben, kevesebb fájdalommal távozik a tejcsi a melledből.

Otyka, Panna egy tünemény, ha lesz energiád írj magatokról. Tudsz már rendesen közlekedni?

Vége a vízöntős babák eljövetelének, kicsit sajnálom, mert fellelkesített a babavárás. Most nyárig kell várni.

Kati

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


<font color="ff6000">Sziasztok!!

Szilvamag!
Az én snacim egy igencsak túlnőtt szuka! Kép
Az első szülésed féloldalas lett??? És mondták, hogy miért? Mert én szög egyenesen feküdtem. Szóval nem azért volt, mert elmozdultam, és ezért nem lett volna jó. És a másodikra jó lett?? Van még reményem???

Myra!
Köszi a krém ötletet. Majd még kipróbálom.
Most van egy pár db Aventes próbacsomagom. Először azokkal próbálkozok, utána ha nem használ, akkor veszek olyat is.

Zkatica!
Köszi az ötletet.
Hát az éjszakák egyre vacakabbak lettek. Ugyanis kicsikém csak a cicin volt hajlandó nyugton maradni. Viszont akkor amíg tetszett, addig szopizott, utána csak játszott vele, nyalogatta, cuppogtatta, elaludt rajta. De ha a lehető legóvatosabban is vettem el tőle, azonnal fent volt, és ordítás. Semmi más nem hatott rá. Tehát gyógyulni nuku a bimbó. Ja, meg egy etetés így csak 40-50 gr volt, meg egy-másfél óra, mert hát ugye sosem volt igazán éhes. Majd kb 5-10 perc szünet (maximum). Én meg egyre idegesebb lettem ettől, hogy nem eszik rendesen. És már volt olyan, hogy este 8-tól reggel fél 5-ig no alvás, csak cici. A végén nem volt már egyikbe sem egy csepp sem, de a fiatal úr belekortyolt volna. Akkor meg azért volt sírás, mert nem jött semmi. Mondanom sem kell, együtt sírtunk... Több órás sírás, meg két napi nem alvás után teljesen kikészültem. Jött a gyerekdoki pont, és mondta, hogy inkább a cumival próbáljam megnyugtatni, mint a cicivel. Pedig nem akartam cumira szoktatni. Tegnap este itt aludt keresztanyám is, és ő is a cumit mondta. Így meg lettem győzve. És láss csodát! Este gondoltam kipróbálom, hogy megeszi-e cumisüvegből a lefejt tejcsit. Hátha valamit intéznem kell egyszer, akkor anyám megtudja majd addig etetni. Este tehát benyomott üvegből 50-et, utána ciciből még 60-at, elájult, majd 20 perc múlva ébresztő! Kép Grrr. Gondoltam, na ez sem jött be, hogy tele a pocak, és megmozdulni sem bír... Persze a pocak az fájt, de kimasszíoztuk, meg kapott Espumisant is. Jó nagyokat rottyantott, tiszátba tettem, és cumi a szájba. 5 Percen belül elaludt, cumi kiesett, és nem ébredt fel rá!!!!! Ez volt negyed 1-kor. És képzeljétek!! Csak háromnegyed 9-kor kelt fel!! Kép De csak azért, mert felkeltettem. Már akkor az idegesített, hogy miért nem éhes Kép Tiszta dili anyja van szegény gyereknek Kép Persze én fél 5-től fent voltam fél óránként, hogy mi van vele, de láttam, milyen édesen alszik, és vissza aludtam. Szóval nagyon jó kisfiú volt. Végre aludtunk. Ma is csak pont 3 óránként kelt fel, és megette a minimum 80-at mindig!!! Persze most jobban feszül is a cicim, hogy nincs óránként ürítve. Már nagyon ki voltam, hogy nem tudom rendesen etetni a kisfiam, de úgy néz ki, hogy végre beállunk. Kép Kép Még azért biztos kell pár éjszaka, mire tényleg így is marad, de legalább van remény. Kép

Bocsi a kisregényért, de ez mopst kitört belőlem.
És most nagyon örülök. Kép

Zseppy!
Hogy vagytok?

Otyka!
Nálatok minden okés???
Nagyon édes a kiscsaj!!

Szilpa & Kende
14 nap (már????) </font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok kismamik Kép

Szeretnék csatlakozni hozzátok, egyelőre minden kínai nekem, de szeretném megismerni amit csak lehet. A Margitról nem sokat tudok, de valószínüleg ott fogok szülni, Ruzsvánszkyhoz járok.
Én augusztus elejére vagyok kiírva, most a 15. hétben járunk, a baba nagyon szépen fejlődik, már 10 cm az ülőmagassága. Látom, hogy sok nyári baba lesz itt a topikban. Mi is a 3. kerületben lakunk, Békásmegyeren.

Nagyon szépek a babák, januárban is nagy babaeső volt itt, gratulálok! Hihetetlen még, hogy a mi pocaklakónk is ilyen szép nagyra meg fog nőni. Kép

Jár(t) valaki a Ruzsvánszkyhoz? Én eddig meg vagyok elégedve vele, bár terhesen kerültem hozzá, egy barátnőm szült nála egy éve.

Röviden Kép

Puszi
Noémi
14+2
Vendég
 


Szilpa!
nem tudni miért volt a féloldalasság, nekem is az oldalamon kellett feküdni
a második is egy kicsit féloldalas volt, "saját erőből", de a gyorsaság miatt nem okozott semmi gondod
én sem vagyok cumipárti, de én is benyomtam a szájába amikor semmi sem volt jó, de nekem mindkettő köpte is ki Kép
az éjszaka pedig egyre jobb lesz, igaz néha meg rosszabb, de ők is szeretnek aludni, előbb-utóbb lesz rendes éjjeletek is Kép
szilvamag
 
 


Noémi
Azt hiszem, hogy én állok hozzád a legközelebb, most vagyok 13+4Kép
Ruzsvánszkyról személyes tapasztalatom nincs, de amikor szültem a mellettem levő kismama szült nála, és nagyon dícsérte. Amikor bejött hozzá nekem is nagyon szimpatikus voltKép És mindenhol csak jókat hallottam(olvastam) róla.
Nem rég szült egy közeli hozzátartozóm...komplikációk voltak a szülés után és az Õ "kezei közé" is került. Napokkal utánna is rendszeresen érdeklődött, hogy hogy van (pedig nem Õ volt a kezelő orvosa)...

EDA
nekem amikor beadták az érzéstelenítőt a hátamon feküdtem. Szólt az orvosom, hogy ne mozogjak 5-10 percig és minden végtagom legyen szimetrikusan, mert különben féloldalas lesz...
Már végül is mindegy, de nem ez lehetett az oka a féloldalasságnak Szilpa?

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
Tm
 
 


Sziasztok!

Mostanában kicsit elmaradtam, de azért olvasgattalak titeket. Gratulálok mindenkinek a kisbabájához! Kép
Noémi, Mucus!
Én is veletek fogok finiselni, aug. 9-re vagyunk kiírva. Kép Nekem ő lesz az első babám. És nektek?

Gabi
gabriella23
 
 


Kati!
Nálunk még mindig a rugi a favorit. Sokszor adok rá nacit meg pulcsit, de bármilyen zoknit választok hozzá, kb. két perc alatt lerúgja magáról. Olyan rugikat szoktam ráadni, aminek a lábrészénél van egy kis gumírozott rész, és így nem csúszik ki belőle a lábacskája. Észrevettem, hogy sokkal jobban, szívesebben és többet mozog ha ilyenbe van öltöztetve. Ti naci+pulcsi?,,
Szilpa!
Hát valóban nem lehet éjszakákon át a gyerek szájában a cici, ilyenkor azért sokkal jobb a cumi. Meg nem mindig leszel olyan helyzetben, hogy oda tudd adni neki, míg egy cumit bármikor. Mi sem akartuk cumiztatni, de "muszály" volt, és most már csak akkor adjuk oda neki, ha éppen fáradt és aludni akar.Ilyenkor is tök hamar kiköpi! Kép
Noémi üdv. itt és jó pocakosodást neked! Kép
Hajni

Aisa és Hajni
odex
 
 


Gabi
szintén 9Kép
Nekem a második lesz.
Sikerült orvost találnod? Te kerestél ha jól emlkészem....

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
Tm
 
 


Mucus

Még nem sikerült dűlőre jutnom, két orvos között vacilálok. Kép

Úgy tűnik lesz dolguk a margitosoknak 9-én Kép Kép Kép

Gabi
gabriella23
 
 


Gabi
Szóval nem tudtalak meggyőzni? Kép
Ki a másik doki? (Hátha tudok róla vmit mondani...)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Gabi
Kik azok a dokik?
Ha Cas győzködött akkor az egyiket sejtemKép Gondolom az övé, azt tudom, hogy ki.
És a másik?

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
Tm
 
 


Cas
A leírtak alapján szimpatikus ő is, de közben többen ajánlották a környezetemből dr. Magenheim Ritát is. Személyesen meglesem mindkettőjüket, és azután próbálok végre dönteni. Kép

Mucus
Az egyiket jól sejted, és most már a másikat is tudod. Kép

Olyan nehéz választani.....
gabriella23
 
 


Sziasztok! a segítségeteket szeretném kérni, ha van valakinek ideje válaszolni a sok kérdésemre. én az első babámat a nyírőben szültem 10 hónapja, és az orvosommal max. megvagyok elégedve, a kórházzal sem volt semmi gond. VISZONT: így, hogy már van egy gyerekem, elgondolkodtat az, hogy mindezek ellenére máshol szüljek legközelebb, ugyanis a nyírőben nincs csecsemő osztály, ha gond van(bármilyen), elviszik a babát a madarász utcai gyerekkórházba. két szobatársam is járt így. most tervezzük a második bébit, és mivel a margittól 2 vilimegállóra lakunk, gondolkozom a kórház váltáson. kérdéseim a következők lennének: itt van csecsemő részleg ilyen esetekre? a látogatók bemehetnek a szobába, vagy nem?(én a "nem" pártján állokKépvan 24 órás rooming-in? milyen szülőágy, szülőszék van? és a lényeg: milyen dokikat ajánlanátok? én olyat keresek, aki nem szigorú fajta, hanem lazább, de persze nem felületes, bármikor fel lehet hívni mobilon, nemcsak a szülés utolsó félórájára jön be, és nem árt, ha nem csak fekve enged szülni. előre is köszi az infókat!
zitus
czirmike
 
 


Sziasztok!
Sajnos orvosváltásra kényszerülök, ugyanis az orvosom közölte velem, hogy júniusban ő szabadságon van, úgyhogy nem tudok nála szülni. Úgyhogy most orvost és kórházat keresek. Ajánlották nekem Dr. Szép Józsefet (ő is a Margitban vezet szüléseket).
Az lenne a kérdésem, hogy esetleg hallottatok-e róla, vagy szült-e nála valaki.
Köszönöm a segítségeteket, nagyon jó lenne egy megbízható orvost találni, de sajnos nagyon nehéz. És jó lenne már ismerni azt az orvost akinél valószínűleg szülni fogok. Nem árt egyikünknek sem, ha ismerjük egymást.
Még egyszer köszi a válaszokat!
És persze mindenkinek gratulálok a gyönyörű babákhoz és azoknak is, akiknek még a pocakjában bújik meg a kis csöppség!
Pocak
20+5
pocak81
 
 


Zitus
Először is nézz szét a Margit honlapján, ott sok infót találsz a roomingról, szülőszobáról stb:
http://www.freeweb.hu/margitkorhaz/news.php
Van PIC, de úgy tudom a súyosabb eseteket innen is elviszik.
A látogatók nem mehetnek be a kórtermekbe, csak a VIP-es szobákba.
Szülni fekve kell, max félig fekvő-ülő helyzetben. Nem lehet álva, ülve vagy más pózban.
A dokik többsége mind jó...Hogy melyik lazább, azt nem tudom. Az enyémre ez nem jellemzőKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
Tm
 
 


Sziasztok

Múltkor volt szó a margitos csecsemősökről. Hát meg kell hogy mondjam, nekem semmi bajom nem volt velük. Aranyosak mindannyian, ha kérdez az ember válaszolnak, segítenek. Én nagyon meg vagyok velük elégedve. A babámat éhesen hozták, s mikor sokat veszített a súlyából, akkor is szóltak, h tápszerezni fogják, de ha lefejek tejet, akkor inkább azt adják.
Tehát én maximálisan meg voltam velük elégedve. Kép

egyébként nálunk minden oké, a kiscsaj sokat eszik, sokat alszik. Már 4 órákat alszik, s 70-80 g-at eszik. Viszont a hosszú alvások miatt kicsit mohó lett. Kép

mérlegelni viszont nem tudunkKép Multkor lemértem kaja előtt, s kaja után, s -10 g volt Kép Kép

Otyka + Panna (1+3)

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Szilpa:
Nekem még a kórházban szólt a "jótevő" szülésznőm, hogy fél óránál többet ne hagyjam áztatni a mellemet a gyerek szájában, ha nem eszik. Kár, hogy neked nem mondták. Az első hónapban Viki 3 óránként evett, egy etetés viszont közel 1 órát tartott. Hát nem volt könnyű. Most már átlag 20 perc alatt telizabálja magát. Javulni fognak hamarosan a cici gondjaid. Addig is ápolgasd, ne hagyd abba, csak ha már teljesen tünetmentes. Bár én éjszakára így is bekenem, hogy könnyebben regenerálódjon.
Cumitól pedig ne félj. Vikinek is csak szökőévente kell, ha nem kell neki, akkor pedig nagyívben kiköpi. Hetek telnek el, hogy a cumit elő sem vesszük. Az ujját annál inkább dudlizza.

Odex, mi is voltunk a Corában a hétvégén. Nagyon szeretem az Asti rucikat, örültem, hogy azokat is leárazták. Vettünk badikat és pár felsőt. Sajnáltam, hogy rugiban lábnélkülit nagyméretben nem találtam.
Igen, mi nacit+pulcsi, vagy lábfej nélküli rugikat hordunk. Viszont én térdzoknikat húzok a leányzóra. Azt nem tudja lerúgni és akkor sem fázik a lába, ha kicsit felcsúszik a naci.

Otyka, örülök, hogy hallok felőled. Tudsz már rendesen közlekedni, a varrataid rendben gyógyulgatnak? Örülök, hogy Panna hagy pihenni. Van valaki segítséged? Milyen mérleged van?

Pocak, én hallottam róla. Az egyik barátnőm márciusban nála fog szülni. Õ nagyon szereti, és meg van vele elégedve. Szerintem nézd meg személyesen először, aztán döntsél. Mindenesetre hallottam tőle egy felkészítő előadást, amikor szülés miatt le kellett váltania a Magenheim Ritát. Nem rajong az EDÁ-ért, a természetes szülés híve. Viszont nagyon kellemes, humoros ember.

Kati

Szia Noémi, én pont a héten találkoztam egy anyukával, aki nála szült egy 5,5kg-os kislányt laza 2 óra alatt megvolt. Õ rajongva mesélt a dokijáról. Én nem ismerem, de bíztató volt, amit róla mondott.

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


<font color="ff6000">Sziasztok!

Noémi22!
Szia! Üdv itt!
Jó pocakosodást!
Én is szeretnék pocakosodni! Olyan jó érzés!! Kép

Szilvamag!
Már a 3. éjszakánk is jó volt. Este 11-kor elaludt, és csak negyed 6-kor keltünk fel enni. Evett, majd alvás tovább fél 10-ig. Meg az előző kettő is hasonlóan "sok" alvással telt. Szal úgy néz ki, rendeződünk. Bár ma meg egész délután küzdöttünk vagy a hasfájással, vagy a kézben-akarok-lenni hisztivel.

Mucus!
Nem az volt a baj. Szög egyenesen feküdtem mozdulatlanul. Még a doki is mondta, hogy milyen jól csinálom, nem mindenki bírja ennyire mozdulatlanuk a fájásokat. Õ sem értette, mi lehet baj....

Odex!
Hát igen, cumit én is csak a legvégső esetben adok neki. Nem akarom, hogy rászokjon.

Gabriella23!
A Magenheim Ritát én is csak ajánlani tudom. Egy tündér, egy igazi EMBER!!! A szülésznőmmel pont beszélgettünk szülés előtt, vajúdáskor arról, amit itt többen is mondtak nekm, hogy ne pánikoljak, ha nem a saját dokimnál szülök, ert az "csak egy orvos, a lényeget úgyis a szülésznő végzi, meg ő van velem többet". Hát erre mondta a szülésznőm, hogy igen, ez igaz. Bármelyik orvosra. De nem a Magenheim Ritára!!!! Szó szerint ezt mondta. És kívánni sem tudtam volna jobb dokit. Én soha senki máshoz nem fogok menni az tuti!!!!
Én mindenkinek csak ajánlani tudom Õt.

Czirmike!
Itt van csecsemőrészleg, ahol helyben el tudják látni a "bajos" babákat. Sőt már a 30. héttől megszületett koraszülötteket is!!! Gondolom, a PIC-re gondolsz. A szobákba nem lehet bemenni látogatóknak, csak az előtérben lehet látogatót fogadni. van bemutatószoba, ahova beviheted a babát, és bemehet hozzátok 2 fő látogató.
Van 24 órás rooming-in. Szülőágyak vannak mind a 4 szülőszobában. A doki kérdésedre padig szintén tudom ajánlani az én orvosomat. Õ mindegyik feltételednek megfelel. Én bármikor hívhattam őt. És nekem a lelki dolgaim sem voltak teljesen rendben, ebben is maximálisan próbált segíteni. A szülésznőmről szintén ezeket tudom elmondani.

Otyka!
A mérleg nálunk is édekes volt. Mi is mértünk -30g-ot Kép Akkor még a régi fajta, súlyzós-huzogatós mérlegünk volt. Ami elvileg pontosabb. Már besokkoltam magam vele. Azután megbeszéltük itthon, hogy inkább béreljünk egyet. Így most 5 napja van itthon egy digitális mérleg. Azóta normálisan tudunk mérni.

Zkatica!
A cicit már több napja nem kenem, és úgy veszem észre, hogy azóta mintha jobban gyógyulna.

Szilpa & Kende
16 nap</font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Szilpa

Eddig én is csak hasonlókat hallottam a doktornőről, és amit te írtál az is egyre szimpatikusabbá teszi. A héten őt is felkeresem, és utána végre tényleg választok. Kép
gabriella23
 
 


Szilpa!
hajrá. Egy kicsit irigyellek is, mert az én 4 hónaposom még nem nagyon akar több napon keresztül ilyen jól aludni. A nagyobbikkal nekünk ez a kézben akarok-lenni-hiszti kb. 4 hónapig tartott. Kitartás Kép
szilvamag
 
 


Szilpa

Nálunk is vannak hasfájos, kézben akarok lenni hisztik. Csak az a baj, h nem találtam még megfelelő cumit, mert mindegyik rálóg a nózijára a teljesen betakarja.

Nem tudja véletlenül valaki hol lehet margaréta cumit kapni? mindenki azt ajánlja, mert tök pici a cumi része is (mert persze a bumszli része nem jó a kisasszonynak Kép ).

Éjszaka mi is 4-5 órákat alszunk. Kép De halál fáradt vagyok már.

Nekem mikor beadták az EDÁ-t nekem össze kellett gömbölyödnöm, s úgy szúrtak meg.

Az én dokim is nagyon rendes volt. Minden nap bejött meglátogatni 2x-is, s bár én császáros voltam, de a műtét alatt is beszélt hozzám Kép

Szilpa
Én is a garmastant használom, s nekem nagyon bejött.

Odex
Tecim az van, nem tudom h mennyi, mert eddig mindig elég volt, a kiscsaj 70-80-at eszik már most, s én még fejek 30 g-ot. Nem sok, de ez van. Tudnék többet is csak nem könnyű ezzel az aventes kézivel. Van amikor ömlik belőlem a tejci, a következő percben pedig egy cseppet sem tudok kisajtolni. Kép
A párom még ittthon van, nagy segítség, mert este Õ fürdet, éjjel pedig mindig felkel s hozzá kajára a kiscsajt.

Kati
Menni már tudok, bár reggel még döcögős az első felkelés, s ha rosszul ülök le, az fájdalmat okoz, de már sokkal jobb. Bár be kell valljam hosszabb ideig tartott a lábadozás, mint a többieknek. Viszont azt mondta doki bácsink, h egyértelműen jó indulatú a ciszta. Kép

pussz
Otyka & Panna
1+4
Jah melyik vitamint kell hamarabb elkezdeni a K-vitamint?
S azt kell hetente, vagy a D-t? Tök elfelejtettem, s csak a végső esetben szeretném felhívni a doki nénit Kép

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Otyka
Ha Konakion cseppekben kaptátok a K-vitamint, hetente egy ampullát kell beadni (én beleöntöttem kiskanálba, hozzá pár csepp anyatej, és úgy ügyesen lenyelte).
A D-vitamint ha Vigantol-olajként kapjátok, akkor mindennap 1 csepp (egyenesen a szájába).
Szerintem már mindkettőt elkezdhetitek.

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!

Már nem nagyon szoktam ide írni, csak sunnyogóban néha meglesem a gyönyörű babás fotókat:-)Sok boldogságot, egészséget mindegyik picúrhoz!

Zseppy,
"Régi topikos ismerősként" Nektek külön hatalmas gratula, sok boldogságot a lánykához!

Viki
ccviki
 
 


Cas
köszi
tényleg ezeket kell adni nekiKép

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Otyka

Otyka: A konakiont csak addig kell hetente adni, amíg le nem esik a köldökcsonkja, utána már kéthetente. Legalábbis nekünk ezt mondta a dokinénink. A Vigantol olajat én a mellemre cseppentem és úgy adom oda szopni neki. Annak nincs túl jó íze :o( Mindkettőt adjad már neki!
Cumiban nálunk az aventes jött be, annak kicsi a feje és a cumirésze is. Kezdetektől fogva ezt használjuk. A Margarétát nem ismerem.
Az elején én is fejtem ezerrel, de aztán leszoktam róla. Így sokkal kevésbé viselődik meg a cicim. Most már csak akkor fejem le, ha valamiért csúszik a kaja és már nagyon feszül.
Te visszapótlod neki, amit lefejsz, vagy elrakod mélyhűtőbe?

Szilpa, ez a sok alvás éjjel tényleg szupi, remélem így is marad nálatok!

Kati

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Kati
Nekünk 10 nap után leesett a köldökcsonkja, és utána is hetente kapta a konakiont.
A cicis trükk a d-vitaminhoz ügyes!!! Kép

Otyka
Akkor mégis muszáj lesz megkérdezned a dokitokat, hogy hogyan adjad a K vitamint (hetente v. 2 hetente, bár Katicáék az első, akitől a 2-hetente eljárást hallottam).
Ja, és Sebi kimondottan szereti a Vigantolt, tartja a száját mikor közelítem felé a cseppentőt! Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Otyka, nekem meg azt mondta a doki, hogy amíg csak anyatejet kap a gyerkőc, addig kell neki adni a K-vitamint. Utána már a hozzátáplálással megkapja a kajában is a szükséges mennyiséget. A lényeg szerintem, hogy kezdd el, baja nem lesz tőle a gyereknek. Nekünk az első adagot kiköpte, mert borzasztó büdös és keserű, de utána már ügyesebbek voltunk.
Én sem fejek egyébként, ha nem akarod serkenteni a tejtermelést akkor szerintem felesleges meló az egész... Szépen beáll majd a kereslet-kínálat arány, és minden rendben lesz. Persze lesz olyan hogy majd szétdurran a cicid, de azt ki lehet bírni. Kép

Szilpa! Örülök, hogy így helyreállt az alvás éjszakánként! Kép

Zseppyről semmi új hír nincs?? Lassan ők is mehetnek már haza...vagy már otthon is vannak.

Aisa és Hajni
odex
 
 


Csatlakozom!
Én sem hallottam ilyenről, hogy a K vit. összefüggésben lenne a köldökcsonkkal..
Nekem addig kellett adni, amíg kizárólag anyatejet kapott a fiam. Ha már min. 50 gr.-nyi más fajta kaja is ment (akár csak gyümölcs), akkortól már nem kellett.

Cas
hogy szeretik ezek a kölkök a D vitamint???Kép Az enyém is tátogott ráKép És még cuppogott is utánna...

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
Tm
 
 


Nekem is azt mondta a doki néni, h addig kell adni a k-vitmanint míg szopizunk, mert ez nincs az anyatejben.

Kati tényleg jó ötlet ez a cicis dolgo, de én sajnos csak műcicivel tuok szoptatni, így nem tudok a mellyemre csepegtetni.

Odex
én azért fejek, mert azt mondták kell, hogy legyen sok tejcim. de így legalább el tudok tenni, s ha kell majd akkor lesz. a mélyhűtőbe teszem el őket.

alig várom már, h leessen a köldökcsonkunk. Már körbe-körbe tudom tekergetni, s ráadásul úgy vágták le, h az egyik része befelé áll, csoda, h nem szúrja át a bőrét Kép ilyen idióta módon lecsípni Kép

Zseppy-ék ma értek haza, azt mondta holnap megpróbál majd írni. De nagyon fáradt már most Kép

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


A K vitamint nekünk is hetente kellett adni. Akkor nincs már rá szükség ha a baba mást is kap mint anyatejet. Nemcsak a zöldség-gyümölcs, a tápszer pótlás is másnak számít!
myra
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?