Új privát üzeneted érkezett!

Akinél tudtam a budapesti kerületet, azt is beírtam.

<pre>
Anyuka neve Anyuka kora Lakhely Baba neve Szülés ideje Kórház neve Születéskori méretek 6 hónapos méretek 1 éves méretek Baba kora
Rusovszky 29 Budapest Attila 2005. 01. 07. I. Női Klinika 3150g 50cm 8810g 11020g 76cm 12 hónapos és 3 hetes
Andi 31 Pilisvörösvár Miron 2005. 01. 14. Szt.Rókus 3200g 7780g 10000g 74cm 12 hónapos és 2 hetes
Bogacsi 30 Dunakeszi Szonja 2005. 01. 16. Szt.István 3860g 56cm 7590g 68cm 10390g 76cm 12 hónapos és 2 hetes
Bettimama 23 Dunakeszi Dorka 2005. 01. 17. Nyírő 3300g 53cm ? ? 12 hónapos és 2 hetes
Rahel 26 Kaposvár Peti 2005. 01. 17. Kaposvár 3200g 54cm 8040g ? 12 hónapos és 2 hetes
Babus 26 Gyöngyös Kristóf 2005. 01. 27. MÁV 2700g 52cm 7960g 66cm 10600g 77cm 12 hónapos és 0 hetes
Nyuszko 29 Marosvásárhely Ákos 2005. 01. 28. Marosvásárhely Megyei Kórház 3550g 55cm 8250g 70cm ? 12 hónapos és 0 hetes
Tamesz 33 Budapest XVII. Marcell 2005. 02. 08. Kistarcsai Kh. 3450g 53cm 7600g 68cm ? 11 hónapos és 3 hetes
Flames 28 Budapest XV. Adri 2005. 02. 10. MÁV 2700g 51cm 7080g 65cm ? 11 hónapos és 3 hetes
Juc 31 Budapest XII. Marci 2005. 02. 18. MÁV 3400g 60cm 7980g 71cm ? 11 hónapos és 2 hetes
Timka 30 Veresegyház Fanni 2005. 03. 04. SOTE II. 3420g 53cm 8200g ? 10 hónapos és 4 hetes
Fanka 28 Budapest XI. Panni 2005. 03. 06. Szt.Imre 3400g 56cm 7710g 70cm ? 10 hónapos és 3 hetes
Eveka 29 Budapest Marcell 2005. 03. 10. MÁV 3480g 55cm 8550g 67cm ? 10 hónapos és 3 hetes
Mukika 28 Szeged Aliz 2005. 04. 06. Szeged Női Klinika 2260g 44cm 6700g 64cm ? 9 hónapos és 3 hetes
Timurr 24 Kaposvár Maja 2005 .05. 13. Kaposi Mór Megyei Kórház 2600g 49cm ? ? 8 hónapos és 2 hetes </pre>

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!
Ma voltunk az Auchanban beszerző körúton. Már alig volt abból ami akciós...
Atika 11200g volt egy évesen, bár lehet ,hogy elírtam . Bár nem olyan lényeges...Eszméletlen sokat tud enni. Nekem sok, mert Petrusom reflux beteg, ő sokat szenvedett szegény, és borzalom rossz étvágya van. Talán másfél éves volt , amikor ekkora volt..
hogy álltok a darabos kajákkal? Nekem Petrus nagyon későn rágott.A dokinő szerint a reflux miatt is. Ati megeszi a kenyeret, falatkákat, de pl. a főzeléket nem igen eszi darabosan. Amit kanállal adok ,azt csak nyeli. Végülis Petrus is így volt, de már jó lenne ,ha nem kéne összetrutyizni. Sajna öklendezik ,ha nem turmixolom össze a főzit...
Ma azt mondta, hogy:
SZia Ati! mondjuk tuti véleteln ,de tök aranyos volt.
Megyek ,mert apa szerint meg kellett volna már ágyaznom!
Jó éjt!
rusovszky
 
 


Hali!

Babus
Szerintem egyáltalán nem biztos, hogy az éhség miatt ébrednek a gyerekek. A februári Kismamában van egy nagyon jó cikk az alvásproblémákról. Én teljesen egyetértek vele. Elvileg csak pár hónaposkorukig ébrednek az éhség miatt. Utána egyéb dolgok miatt: fogzás, mozgás, anya hiány stb Amikor Adri kelt csomószor este én is kipróbáltam mindenféle vacsi, haseltömős technikát. Ennek ellenére felkelt és megitta akár a tejet, tápit vagy teát, szerintem csak azért, hogy szopizzon altató nyugtatónak. És most teljesen magától alussza végig az éjszakát pedig ő csak max 200g, inkább kevesbb tápit vacsizik.
Remélem mielőbb megint visszatérnek az alvós éjszakáid.

A babatejről, rendes tejről majd én is kifaggatom a dokinéninket, hamarosan jön oltani Kép

Andi
Sajna a pasik helyett is nekünk kell józanul gondolkozni, ügyesen irányítgatni a család életét. Én néha már unom, ilyenkor anyukám egy kicsit helyre ráz, és elmeséli, hogy neki is ugyan ilyen problémái voltak apámmal, ettől egy kicsit megnyugszom Kép

Juc
Izgi lehetett a mai napod Kép Majd szólok, ha arra járok bulizni Kép, amire nem tudom mikor lesz megint alkalmam Kép

Muki
A Ha-s tápikat fel lehet iratni, 1 éves kor alatt a felébe kerül. Csak azért gondoltam az 1est, hátha az állaga jobban hasonlít a tejcihez és azzal könnyebben megszokná az ízét, ha azt már megissza, akkor a 2es is ízleni fog. Beba-ba is van Ha-s, 1 éves kor után 75%os áron. Adri is simán eszi a tiramisut, tejszínhabot, túrót, sajtot, joghurtot, szerintem simán a tej lehet drasztikus, nehezebben emészthető. De látod Mironnak sincs semmi baja tőle. Én kipróbáltam egyik nap a kakaót, nem nagyon jött be.

Fanka
Sajnállak anyós ügyben. Én azt vallom vagy a pasival vagy az anyóssal nincs gond, a kettő együtt ritka Kép

Timka
Mennyi tejet szopizik Fanni, hogy ennyit hízik? Adri 1/2 éves kora óta max 500g/hót hízik, de ő a legkisebb.
Sajna még mindig nem lehet meghívót küldeni a wiwről Kép Mi is Leset rendeltünk, bár Adri lába kb 19es. Komolyan úgy bepipult a bartnőm a védőnőjére, hogy lemondta Kép

Tamesz
Üdv itthon! Megnézem neked holnap a homeos bogyót, ha van veszek 1et, hátha közben más is vesz neked, ha nem, a jövőhéten beszerzek még egyet, majd holnap megírom sikerült-e. Ha akad 2 nyugodt percet rakj fel képet az Ikeás játékokról.
A Viburcol homeos nyugi kúpot én a fogzás nem alvós időszakában adtam, nálunk nem jött be.
Szuper lenne, ha hoznátok pelenkát, holnap leadom a rendelést Kép

Rus
Darabos kaja: Adriból ma is egészben jöttek ki a répadarabok, mert nem rágja meg rendesen. A mi dokinénink azt mondja nem kell erőltetni, és észre veszem, hogy magától egyik hónapról a másikra egyre darabosabb ételeket eszik meg félrenyelés nélkül, de Adri inkább sem eszi meg az ételt, ha úgy érzi túl darabos. Valószínű Ati is, mint Adri inkább a szájpadlásán nyomja szét a falatokat (kenyeret, kalácsot így könnyű), mint megrágja. Hány foga van? Sajnálom Petrát. Még mindig refluxos, mikor múlik el?

Jó éjt!
CS

Csilla & Adri
flames
 
 

 
 

Sziasztok, koszonjuk, hogy meg benne vagyunk a tablazatban, bar mar regen nem irtam. De azert neha bele olvastam soraitokban...
Amire Flames utalt a Kismamas cikkben, az alvassal kapcsolatosan, azzal en is egyetertek, a szerzo amugy ugy is nevezi ezeket a keleseket: letszamellenorzes. Nalunk is ez van...Meg az a jo, hogy hamar visszaalszik. Hat, van 3 keles atlagban.
Tej....joghurtot probaltam adni ha jol emlekszem 11 honap korul, turot is gyumolccsel. Egyeves kor utan adtam tejpepet, tejet meg nem. Kicsit varok meg. Megszokja a joghurtot, a tejpepet, amiben ugyis tejpor van.
Nekunk a vedono kb. 10 honap korul mondta, hogy ne adjak meg kenyeret, kiflit....liszterz. miatt. De jo, hogy nem hallgattam ra. Hiszen akkor szerette meg ragni a kenyerhejat, stb.
Mar korabban valaki irta, foleg azoknak kell ovatosnak lenni, ahol a csaladban van valami allergia.
Ha nincs, fokozatosan lehet. Lassan igy leszunk mi is a tejjel.
Nemreg ettem hazi tejbol keszult hazi joghurtot...nagyon finom volt, de ezt pl. nem tudom, kaphatna-e, mikortol. Merthogy hazi tej.
Egyeves adatok....lemerhetetlen volt, mert nagyon sirt, kapalodzott. A doki nem volt elegedett a sulyavan. En igen.
Szep hetveget mindenkinek.
R.
rahel
 
 


Szép jó reggelt!


A nyolcig alvó lányomnak ma hatkor kipattantak a szemei - igaz aludt egy kicsit azóta - én nem tudtam Kép

Anyósom nem volt mindig (ennyire) ilyen, a nagymamaság hozta ki belőle a sárkányt. A férjem szegény teljesen kivan tőle, nem érti az anyja viselkedését. Már próbált többször beszélni vele, de eddig minden változatlan.

Tamesz
A gazdagréti gyógyszertár elvileg a legjobb, ott minden szokott lenni. Hétfőn megkérdezem, hogy van-e, és szívesen megveszem. Hova küldjem?

Most megyek, mert nyafog az apródom..

KépKép
fanka
 
 


Jó reggelt!

Tamesz, üdv itthon, jó bulizást mára! Kép Majd tegyél föl képeket! Mi is kérnénk pelust, ha még befér a kocsiba a többi rendelés mellé Kép , nekünk 1 próbacsomag elég, Marci 10,3 kiló. Az a baj, hogy mi nem megyünk a talira (akkor fogunk telelni, remélem, most már sikerül elutaznunk Kép ), így nem tudjuk akkor elhozni. Mi 16-án jövünk haza, akkor még itthon vagytok?

Rahel, boldog névnapot, ha ez az igazi neved! Kép Ha csak a felhasználóneved, akkor is! Kép
A mi védőnőnk javasolta a házi tejet, csak azt föl kell forralni, azt mondta. Hát én kicsit idegenkedem tőle, én sem szívesen iszom házitejet, úgy látszik, már nagyon elvárosiasodtam...

Rus, Ati adatait kijavítottam, majd holnap teszek föl újra táblát, nem akarok azért minden nap, mert az agyatokra megyek. Kép Azt meg tudod írni, hogy Pesten melyik kerülteben laktok? Köszi!
Darabos kajával Marci is ugyanígy van, kifli, babapiskóta, kenyérhéj simán megy, de amint a főzeléket hagyom darabosra, fintorog, vagy lenyeli egyben és úgy is kakilja ki. A védőnő azt mondta, amíg nincs legalább 8 foga, addig nem is kell erőltetni a darabos főétkezést. Atinak hány foga van?

Sziasztok, jó hétvégét!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Szisztok!

csak gyorsan bekukkantottam, de reggel óta senki nem járt erre. Mi van veletek? mindenki bulizik Tameszéknál? Kép vagy mindenkinél vendégek vannak, mint nálunk?

Tamesz
kérünk beszámolót! és az Ikeás ajiról képet!
Pelenkával kapcsolatban tényleg jó lenne ha tudna apa 3 csomag 5-ös sensitivet hozni.
Többiek, ha nektek is bejön akkor ha kimegyünk Szlovákiába legközelebb mi hozunk majd.

Amúgy Fannit tényleg nem ártana már szobatisztaságra nevelni, hiszen már most az 5-ös pelust hordja, ami 25 kg-ig jó. De amilyen vaskos combunk van, tuti, hogy már 20 kg-nál szorítani fogja.

Flames,nemtom menniyt cicizik, nincs beosztás a cickómon. Nagyon sokat szopizik, alvás előtt, után, nappal pedig nem telik el úgy egy óra, hogy ne cuppanna rá pár percre. Igaz, ilyenkor max. 2 percet ha szopik és pörög tovább. Egyedül alvás előtt szopik hosszabban.

Wiw Kép Kép olyan kiváncsi vagyok, hogy milyen, mikor lehet már regisztrálni?

Juc
Dokinéninek mondtam, hogy kicsit aggódok a hízás miatt, mert kevesebb mint egy hónap alatt több mint 1 kg-ot hízott. Erre azt mondta "valamit csak eszik az a gyerek", mondtam neki, hogy igen szopizik meg kóstolgatja a mi kajáinkat. Azt modta egy hónap múlva mérjem meg megint.
Õ nem aggódik.
Én is csak egy kicsit.
Az alkatát tutira tőlem örökölte, majd szkenelek be nektek egy 7 hónapos képet magamról. Nekem is jó kis sonkáim voltak. Ez ellen sajna nem tudtam soha tenni, jó kis kötött masszív combok. Majd leadja ha megnő, mag abban bízok, hogy ha elindul akkor lemozogja. Nem szeretném, ha szegénykémet csúfolnák, hogy dagi.

Na megyek még mielőtt nagyon hiánmyolna a vendégsereg.

Szép estét!
TImka

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan dobok pár képet, mert hullák vagyunk és MArciis kipurcank a nyüzsiben, végül 13-an voltunk, nagyon jó volt a hangulat!

Szóval pár kép:
Fogaskerekes játékkal:
Kép
Kalapácsolós játékkal:
Kép
Tologatós játékkal és az elengedhetetlen kalapáccsal:
Kép
Keresztanya által készített csodatorta és az ÜNNEPELT!!!:
Kép
Szép estét, részleteket majd holnap, a lufikat fennhagyjuk a babataliig!
tamesz és a fiúk!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Hali!

Hát tényleg nem volt túl nagy élet itt ma!

Tamesz, nagyon helyesek a képek! Kép Hú, rövidujjúban volt Marci? Így belemelegedett a pörgésbe? Kép Az a kalapácsos játék nagyon jó, honnan van? Az is ikeás? Én is vmi kalapácsos dologban gondolkodom szülinapra (a fa építőkocka mellé).

Timka, nem lehet semmi ez a szopimennyiség! Kép

Jó éjt, holnapra szép napot! Mi megyünk egy kicsit kirándulni, fogaskerekűzni.

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Jóreggelt!
Remélem most még mindenki alszik, csak én nem tudok, zakatol az agyam!

Rusovszky,
darabos kaja nálunk nagyon nem ment amíg nem volt MArcinak foga, mindig öklendezett tőlük. Viszont január óta nem kell pépesítenem egyáltalán, mindent megeszik csak kicsi darabokra kell vágni, tépni, törni, .... Tegnap a tortájából is evett, miután kicsit megnyomorgatta, meg a fasírtból is, na meg a dédi mézeszserbójából, délben pedig tejfölös-juhtúrós-tonhalas pizzát sütöttem, na az volt ám fincsi, melegen, kiabált érte! Ahogy egész délelőtt sütöttem-főztem, végig a sütőn kukucskált be, hogy mikor lesz végre valami ehető!

Juc,
mi két hét múlva vasárnap megyünk vissza, az 19., szóval ha hazajöttetek, akkor még össze tudunk valahol futni pelus ügyben!
Igen, a kalapácsos is Ikeas! Persze minden játékot kipróbáltunk ott, hogy élvezi vagy sem! Este szegénykém úgy kipurcant, hogy már tologatni is alig volt ereje, csak totyogott az apja és közöttem. Azért volt rövidujjúban, mert meleg is volt, meg sokan voltunk, és "beleheltük" a lakást!Kép A fakocka egyébként kedvenc, most már nem csak rombolásra használja, néha pakolgatja is, de ez nem tart sokáig!

Marci tegnap még aludt, amikor megjöttek a "rokonyok" , és amikor felébredt egy fél órát a nyakamon lógott, senkihez sem akart menni az én barátságos kisfiam, na de utána feloldódott és mindenkit kedve szerint ugráltatott. Van egy kis sámlim, amit őfelsége tologatni szokott, és ha arra valaki ráült, akkor letolta róla, vagy addig kiabált, míg le nem szállt róla. Kedves, udvarias gyermek!Kép Bemutatta minden tudását, táncolást, tornázást, na erről majd rakok fel képet, miden eddigi szókincsét is "elmesélte", de hát a legtöbb állat még mindig azt mondja, hogy "VÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ", mint az oroszlán! Tegnap, hogy "nyugodtan" tudjunk készülődni, a NG-ot nézte a TV-ben és iszonyatosan élvezte, ezzel órákig el lenne!
Egyébként Marci kapott egy csomó játékot, és képzeljétek, anyósoméktól kaptunk egy hétvégi "beutalót" az alsópáhoki gyerekbarát kolping hotelbe, babaúszással, kényeztetéssel, hogy kipihnejük magunkat, hát teljesen meg voltunk hatódva, szóval valamikor a tavasszal elmehetünk, hihetetlen! Nincs kedvetek jönni, szervezzük meg és menjünk csapatostul?Kép

Timka,
hogy sikerült a vendégség? Pelust feljegyeztem apának, remélem sikerül vennie! Ne aggódj a súlya miatt, majd ha többet megy lemegy róla, Marci szerintem megint semmit sem hízott, most is nagyon girnyó, tegnap is mindenki megjegyezte, hogy vékony, de sokat nyúlt, meg hát egész nap rohan!

Fanka, Flames,
köszi a homeós bogyót ha kaptok, hát küldeni nem kell, hozzátok el egy hét múlva a találkozóra!Kép

Na felmegyek a fiúkhoz, mert igazából Marcira ébredtem 3/4 2-kor, valami nem tetszett neki és elkezdett zokogni, lehet, kicsit sok volt az élmény, így áthozta az apja, hozzám bújt és visszaaludt, csak nekem nem ment, de most már mennie kell, mert akkor nagyon hulla leszek!

Szép és kellemes vasárnapot Nektek, ígérem visszafogom magam, de ilyen ynugisan netezni nem is emlékszem mikor tudtam!Kép
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Tamesz
Nem volt sajna homeos bogyó Kép, a héten megnézek még más gyógyszertárakat is a környéken. Nekünk 4es pampers pelus kéne, nagyon köszi.

Este majd bővebben.
Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok!

Látom ma sincs nagy nyüzsi a fórumon.

Tamesz
Nagyon jól néz ki a torta, milyen ízű volt? Recepet kérünk! Az ajándékok is szuperek!
Anyósom akart Fanni szülinapjára tortát készíttetni, olyat aminek a tetejére egy fotó alapján képet készítenek zselatinból, de én lefújtam. Egyrészt nehogy már két tortája legyen, minek? másrészről Gyuláról míg felérnek 3-4 óra.
Még jó hogy idejében kiderült!
Amúgy a vendégeskedés jó volt. Fannit nálunk sem lehetett levakarni a nyakamból mikor megérkeztek. Úgy szorított, csak fél szemmel nézte a többieket. Aztán feloldódott és mindenki kényeztette kedvére. Én pedig főzőcskéztem.
Ma viszont már ebéd után leléptek, mert még világosba haza akartak érni. Így aztán délután jót aludtunk, Fanni is 3 órán keresztül aludt.

Kíváncsi vagyok Fanni mikor fog megnyúlni egy kicsit. Most 73 cm, 20 centit nőtt a születése óta. Bár én biztos nem veszem észre, mert nap mint nap látom. Nagyszülők mindig elcsodálkoznak, hogy mekkorát nőtt ez a gyerek...milyen nehéz már? - na ebben igazuk van! Kép

Alsópáhok, jól hangzik! Korábban mkérdeztem apát, hogy a közeljövőben mikor tudnánk elmenni egy hétvégére valahová pár napra, az volt a válasza, hogy 2 hónapon belül tutira nem megy! Kép Kép
Pedig szülinapjára megleptem volna ezzel a lehetőséggel.
Ti mikor mentek?

További szép napot mindenkinek!
Timka

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Jóestét!
Kihalt a topic?Kép

Flames,
köszi szépen, hogy keresed nekünk a golyócskákat, de nagyon nagy gondot ne csinálj belőle!

Timka,
Marci viszont legutóbb már 78 cm volt, és 9,5 kg, szóval szerintem alkat kérdése, de hogy honnan örökölte, amikor viziló anyja van?Kép
Alsópáhokra még nem tudom mikor megyünk szerintem leghamarabb április vagy május, a február március már tele van, elvileg júniusig kell felhasználni a kupont.

Akkor pelus eddig:
Timka 3 cs. 5-ös
Juc 1 cs. 4-es,
Flames 1 cs. 4-es.
Még valaki?

Szép estét!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Jó estét!

Hát látom, hétvégi üzemmód volt ma! Kép

Tamesz, Alsópáhok tök jó lehet, majd mi is szeretnénk vmikor menni, mi benne vagyunk a kolping-babataliban is! Kép
Marci nagyon ügyes, hogy így rágcsál! Kép
Akkor ezek szerint át tudjuk venni a pelus-szállítmányt. Esetleg pénteken 17-én? 18-án meg 19-én Marcibuli lesz, úgyhogy az nem jó, de a péntek igen.

Ma voltunk barátainkkal egy kicsit kirándulni, fogaskerekűvel fel a Széchenyi-hegyre, onnan át a Normafához és vissza. Remélem, nem fagyasztottuk meg Marcit. Kép Egyébként úgy kiütötte a friss levegő, hogy a kircsi közben is aludt vagy egy órát (Papi hátán), itthon meg 2 és felet... Kép Lehet, hogy mindennap ennyit kellene kinn lennünk?
Na, és végre nekünk is van szánkós képünk, gyorsan föl is teszem. Kép

Sziasztok!

Juc

Kép

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok lányok!!!
Élek ám csak bele vagyok merülve az adózás rejtelmeibe!!Olvasni szoktalak,csak idöm nincs visszairni!!
Igyekszem hamar pontott tenni ennek a fantasztikus ügynek a végére és akkor majd mesélek!!Egyébként jol vagyunk!!KépKépKép
Flames!!Vissza jeleztem a wiwen!!Hogy találtál rám??Csak nem Juc által??? sajna még mindig nem lehet meghivot küldeni!!
Mindenkinek üdv!!!
ANDI
ANDI
Vendég
 


Hali!

Először is leírok 1 receptet. Csináltam 2 féle szülinapi torta próbát. Az egyik kicsit bonyibb, jó édes cukros, vanilia pudinporos stb. ez nem ízlett Adrinak, mert túl édes volt. Erre csináltam egy tök egyszerűt, nem túl gej, Adri két pofára ette. Sajna csak azoknak ajánlom, akik ehetenek tejet, tojást, liszetet. Köztudottan nem vagyok egy konyhatündér, ezt még én is meg tudtam csinálni pillanatok alatt. Kép Először is végy egy bolti piskótatortát Kép A krém: 3 tojás+ 5 púpos evőkanál liszt+ 7,5 dl tej ezt megfőzni, amikor besűrüsödött levenni a tűzről, édesíteni: 2 evőkanál cukor+ 8cs 8-10g-os vaniliás cukor, ez épphogy édes ízt ad, lehet jobban is cukrozni. A fele krémbe túrót kevertem, turmixal, ne legyen túl darabos. Tetejére: tejszín+habfixáló. És kész is. Majd rakok fel képet szombaton, vasárnap lesz a buli. Persze rendelünk vmi gyerektortát is.

Ja és ma Adri nutellát evett, ice teával, majd du szokásos gesztenye pürét szájába nyomott tejszínhabbal. Azt vettem észre, hogy nagyon szeretne pohárból inni, a cumisüvegből, vagy itatópohárból nem érdekli az innivaló. Nem szereti az édes dolgokat (bár ennek a nutella ellentmond Kép) ezért kitaláltam, hogy citromot rakok a teába, így jobban csúszik.

A ti gyerekeitek is nehezen alszanak el idegen helyen? Ma 16 kor aludt el anyuéknál óriási sírás, nyüglődés közepette. Sem én sem anyukám nem tudtuk megnyugtatni, érdekes módon az öcsém altatta el Kép Ezek után is csak 3/4órát aludt Kép

Tamesz
Megint szuperek a képek. Tényleg mikor lesz a tali? Nekünk végülis a szülinapi bulik miatt a jövő hétvége nem jó Kép Mi majd nyáron szeretnénk uszitáborba menni. Meg ha jó idő lesz majd járjuk a telkeket: Cegléd, Balaton, Kajászó. A kettesben nyaralás még messze van, de nem is nagyon akarok Adri nélkül utazni sehova. Köszi, igen 1 cs 4es pelus szuper lesz.

Juc
De jó, hogy szánkózni voltatok. Nekünk végre van szánkók, csak hó nincs sehol a közelben Kép Majd szervezhetünk nyáron Ceglédre is babatalit, egy köpésre van a telektől a strand és aquapark. És jöhettek velünk az uszitáborba is Kép

Olyan játékokat találtam ki ajándéknak Adrinak, amit marha nehéz lesz beszereznem, szerintem a jövő hetem ezzel fog telni, így lehet ritkábban jövök majd, bár éjszaka, amikor én írok, úgy sincsenek nyitva a boltok Kép Ezeket keresem:
http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/B000034DOK/qid=1138805205/sr=1-84/ ref=sr_1_84/102-9628534-8557706?v=glance&s=toys
http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/B000BQM4DY/qid=1138805121/sr=1-36/ ref=sr_1_36/102-9628534-8557706?v=glance&s=toys


Jó éjt!
CS

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok, jövök még egyszer. Kép

Flames, köszi a recepteket, most már rengeteg ötlet van, majd meglátom, melyiket sikerül megvalósítanom. Tegnap Marcinak nagyon ízlett a rizsfelfújtam (rendes magyar nevén rizskoch Kép ), pedig az aztán jó tejes, tojásos, nem is mertem sokat adni neki. Én úgy vettem észre, hogy nagyon szereti az édeset, ha csokit lát, őrjöng... Kép Úgyhogy ha nem akarjuk már most elrontani, akkor vagy sutyiban kell ennünk a túró rudikat, csokikat, vagy szolidaritásból le kell mondanunk róla... Kép De azért a torta édes lesz. Kép

A kinézett játékok nagyon jók, olyan asztalkát mi is néztünk már, asszem, a kikában volt vmi hasonló, de végül nem vettük meg. Majd szólj, hogy bevált-e! Kép

Sajnos a szánkó nem a miénk volt, még kell is vennünk egyet jövő héten, de csak egy kis műanyag bobra gondoltam.

Idegen helyen alvás: anyukáméknál nem szokott belőle gond lenni, persze itatni kell előtte, de mostanában itthon is megint ez van (elmúlt a nappali önállóan elalvás Kép ). Vendégségben meg mostanában nem is voltunk úgy, hogy ott aludjon. Ja, és a babakocsi, az a tuti, szinte mindegy, mikor viszem ki benne, biztos, hogy elalszik. Már várom azért, hogy kicsit érdekesebb legyen a kinti világ, meg mondjuk Marci is tudjon járni, és akkor biztos nem lesz ez az állandó bealvás. (Ja, mert aztán olyankor itthon nem alszik délután, ahhoz meg azért hideg van, hogy két órákat flangáljak vele, amíg alszik.) A ti gyerekeitek is alszanak még a babakocsiban?

Ja, és még egyet kérdeznék: fürdés közben hogy bírjátok a randalírozást? Kép Vagy nálatok nincs ilyen? Marci állandóan a csapot nyitja-zárja, eltekeri, jó forró vizet enged magára, majd hideget, felugrál, semmi nem köti le, hogy ülve maradjon. Gondoltam, majd megunja a csapot, de már vagy egy hónapja csak az érdekli...

Na, megyek, hagyok másokat is szóhoz jutni, ha jönnének. Kép

Ja, és egy táblát teszek még fel.

Jó éjt!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


<pre>
Anyuka neve Anyuka kora Lakhely Baba neve Szülés ideje Kórház neve Születéskori méretek 6 hónapos méretek 1 éves méretek Baba kora
Rusovszky 29 Budapest Attila 2005. 01. 07. I. Női Klinika 3150g 50cm 8810g 11200g 76cm 12 hónapos és 4 hetes
Andi 31 Pilisvörösvár Miron 2005. 01. 14. Szt.Rókus 3200g 7780g 10000g 74cm 12 hónapos és 3 hetes
Bogacsi 30 Dunakeszi Szonja 2005. 01. 16. Szt.István 3860g 56cm 7590g 68cm 10390g 76cm 12 hónapos és 2 hetes
Bettimama 23 Dunakeszi Dorka 2005. 01. 17. Nyírő 3300g 53cm ? ? 12 hónapos és 2 hetes
Rahel 26 Kaposvár Peti 2005. 01. 17. Kaposvár 3200g 54cm 8040g ? 12 hónapos és 2 hetes
Babus 26 Gyöngyös Kristóf 2005. 01. 27. MÁV 2700g 52cm 7960g 66cm 10600g 77cm 12 hónapos és 1 hetes
Nyuszko 29 Marosvásárhely Ákos 2005. 01. 28. Marosvásárhely Megyei Kórház 3550g 55cm 8250g 70cm ? 12 hónapos és 1 hetes
Tamesz 33 Budapest XVII. Marcell 2005. 02. 08. Kistarcsai Kh. 3450g 53cm 7600g 68cm ? 11 hónapos és 3 hetes
Flames 28 Budapest XV. Adri 2005. 02. 10. MÁV 2700g 51cm 7080g 65cm ? 11 hónapos és 3 hetes
Juc 31 Budapest XII. Marci 2005. 02. 18. MÁV 3400g 60cm 7980g 71cm ? 11 hónapos és 2 hetes
Timka 30 Veresegyház Fanni 2005. 03. 04. SOTE II. 3420g 53cm 8200g ? 11 hónapos és 0 hetes
Fanka 28 Budapest XI. Panni 2005. 03. 06. Szt.Imre 3400g 56cm 7710g 70cm ? 10 hónapos és 4 hetes
Eveka 29 Budapest Marcell 2005. 03. 10. MÁV 3480g 55cm 8550g 67cm ? 10 hónapos és 3 hetes
Mukika 28 Szeged Aliz 2005. 04. 06. Szeged Női Klinika 2260g 44cm 6700g 64cm ? 9 hónapos és 4 hetes
Timurr 24 Kaposvár Maja 2005 .05. 13. Kaposi Mór Megyei Kórház 2600g 49cm ? ? 8 hónapos és 3 hetes </pre>

Juc

Kép
juc14
 
 


Jóestét!

Flames,
sajnálom, ha nem tudtok jönni, de megértem, mert gondolom nem egyszerű összeszervezni a családot! Alsopáhok családi bababarát szálló, nem kettesben megyünk, hanem Marcival!
Ezeket a Chicco játékokat, lehet kapni horvátoknál Chicco boltban. Egyébként van aegy Mo-i hivatalos forgalmazója is a Chicconak, a Recontra.
Íme a kisautó:
http://www.recontra.hu/index.php?pg=market&item_id=CH067360
az asztalt nem látom a honlapjukon, de 3 féle van belőle, mert a héten néztem Zágrábban, van zongorás, van egy pörgős meg még valamilyen, de qva drága volt, valami 699 kuna * 34 Ft-tal! Lehet hogy a Recontránál olcsóbb, vagyis szerintem tutti!

Ma voltunk az árkádban, és képzeljétek a La Halle helyén H&M nyílik márciusbna, hurrá, kint nem túl drága és jó cuccaik vannak, és fiúknak is van bőven választék!

Juc,
Nagyon szupi lehetett a kirándulás, mi csak itt voltuk kint a környéken délben, de nagoyn hideg volt, én nem vagyok fázós, de a kezem jeges lett! Marci itt a macskákat kergette a változatosság kedvéért!
Képzeld sikerült vennem a C&A-ban azt a teljesen vízhatlan, sárban dagonyázható, szélálló ruhára húzható "cuccost" venni Marcinak, amit ősszel hozatni szerettem volna Veletek Bécsből.
Íme, tornázás közben a gatyában, mint egy kis horgászpalánta:
Kép
majd teljes felszerelésben:
Kép
na és még egy tornázós kép tegnap estéről, pedig már nagyon hulla volt!
Kép
Kellemes hetet, holnap megyek dolgozgatni, majd benézek! Most gyorsan tűzök, mert 5-kor kelünk, apa indul vissza 6-kor!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Tamesz
Tudok a Recontráról, rendes vagy köszi. Körbejártam a témát Kép Csak olyan kisautót árulnak, amin nincs játék, úgyhogy keresem a neten tartozékként, és azt a fajta játszóasztalt pont sem Kép A zongorás asztala van a tetőtéri kisfiúnak és meg van érte bolondulva Adri, ezért gondoltam vmi hasonlót. A zongorát ötvöztem volna a kisautóval, játszóaztalnak meg vmi másmilyet, mint amivel fönt is játszhat. Jól kitalátam mi? Kép Már csak 1 hetem van, így a külföldi rendelés sem túl jó nekem. Egyenlőre a kisautóra keresek játékot, ha nem marad a bicaj.
Persze gondoltam, minek mennétek kettesben egy bababarát helyre Kép
Csini a ruci, kezdőthet a dagonya Kép

Andi
Mostmár wiwes ismerősök is vagyunk Kép Persze, hogy Jucnál találtalak Kép

Juc
Adri már nem nagyon tud elaludni a babakocsiban sajnaKép

Én is rakok pár képet:
hinta mánia
Kép
Kép
kidőlt autózás közben
Kép
Kép
Kép
Kép

CS

Csilla & Adri
flames
 
 


Bogacsi
a férfi mindig halálán van,ha beteg.
Fogacskák?

Flames
perverzióKép
érdekes Maja is ezt csinálta pár napig,most meg megint vetődik a cicireKép
hozzánk holnap jön a védőnéni,3 hónapja nem beszéltünk.
Õ nagyon rendes,eleinte sokat is jött,de a fél éves mérésen voltunk utoljára,sajnos a doki sokszor látott minket,mérleg meg itthon is van,úgyhogy nén nem mentem.

Babus
szerintem jól kisilabizáltad ezt a babatej dolgot.
Nálunk úgy megy este ,hogy fürcsi után van a vacsi ált. tejpép,de gondolkodom én is s főzin ,és elalváshoz a babatej(150 mil nem sok).Szerintem az csak kis lőré nekik,annyira biztos nem laktat ,mint a rendes kaja.Persze lassan eljutunk odáig,hogy 3 éves koráig a gyerek ne egyen se tejterméket,se citrusokat,mézet,mindent csak tolnak kifele,de hát régen is ették ezeket.Persze nem azt akarom mondani,hogy 6 hetesen adjunk a babának tehéntejet,de szerintem lassan már túlzás.
De tény nálunk sem a kajától függ a kelések száma.


Tamesz
de szép MarciKép

Juc
de kis kópé Marci,még így is látszikKép

asszem kidőlök mára.
köszönöm az alvásos válaszokat,Maja újabban egyszer alszik nappal,akkor is max. másfél órát és pörög min. 10-ig.

Jó éjt mindenkinek


AlvásKép

Timka
dejó,hogy elég a tejcidKépnekem sajnos nemKépvan egy kicsi,de csak pár korty

Kép

Timurr
Vendég
 


Jóreggelt!
Nagyon hideg van, ki nem menjetek!Kép

Juc,
a a rizskoch a kedvencem, jöhet bármikor, ha netán nem tudnátok megenni!Kép
Nekünk a KIKA-ből van a bobunk, nagyon szupi, nem borul fel, van háttámlája, biztonsági öve és csak valami 3500 Ft! Én utálom a szánkót és félek is rajta, egyszer kicsiként nagyot taknyoltam, ezért inkább boboztunk, de leginkább síeltünk, mert az a legbiztonságosabb!

Flames,
nagyon jók a képek, megint hatalamasat nőtt a csajszitok, lassan kinövi a hintát! Nekünk kék és sárga zsiráfos kapucnisunk van, MArci imádja, és persze a zsiráf is azt mondja, hogy vááááááááááááá! Ja nem válaszoltam, elvileg akkor jövő vasárnap, azaz 12-én lenne a találkozó, de tényleg, akkor kik jönnének????

Timurr,
nem korai még egy kicsit a sminkelés? Vagy ezt nem lehet elég korán kezdeni?Kép

Andi,
levadásztalak a wiw-en, bocsika!Kép

Timka, nem a szálló van tele, hanem mi, programokkal, bocsika, hogy nem tudok fogalmazni!Kép

Szóval valamikor szervezhetünk oda is összeröfit, csak elvileg jó előre le kellene foglalni.

Na megyek víz alá, mert nem leszek kész és egy óra múlva indulnom kell!
szép napot! Elveszettek tessék jelentkezni!Kép
Tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok,

Hát egy kicsit elkukkantunk, de mentségemre szolgál, hogy Ákos betegeskedett. Szerencsére most már gyógyulgat. Már egyre ritkábban kell porszívózni az orrát.

Flames,
Nagyon jó ajándékokat szemeltél ki, a bicajjal mi lesz, lemondtatok róla?

Mindegyik gyerkőc nagyon aranyos. Tamesz a torta valóban ínycsiklandozó látvány, majd tedd föl a receptet légyszi, ha lesz időd.

Andi,
Már rég meg szerettelek volna kérdezni, csak mind kiment a fejemből..Kép, milyen kakaót készítesz Mironnak? Van valami spéci kisbabáknak valót, vagy símán kakaóval, cukorral meg tejjel megkészíted?

Van egy nagy hírem: Ákos megtette az első önálló lépéseit Kép. Igaz kicsit részegesen, de nagyon büszkék voltunk rá Kép.

Juc,
Most látom, hogy lassan már mindenki elküldte az 1 éves adatokat, bocsi a késésért: 79cm és 10900g.

Kép
Kép
nyuszko
 
 


Nyuszkó
gratula Ákosnak,nagyon ügyesKép


Tamesz
Jó ksia jándékot kaptataokKép
Maja nagyon ráizgult a tükörre és a sminkcuccokra ,igazi nőKép

Flames
Adri nagyon szép és hogy kidőlt,csúcsKép
Vendég
 


Sziasztok!!
Csak gyorsan mert Míron végre elaludt ugyhogy megint belevetem magam az adozás rejtelmeibe!!KépKépKépTele van vele a ....!!!Tegnap éjjel én is wiweztem és legalább 5 uj ismerösre leltem!Kár,hogy még nem lehet meghivot küldeni!Miron olyan rosszul alszik mostanába,éjfélig semmi gond utána kb fél oránként felsír,miután megunom kihozom a nagyágyba ott semmi gond alszik reggelig,persze csak ő mert engem halálra rugdos!!Ugyhogy annyíra nem vagyok kipihenve,hogy elfelejtettem,hogy mára bejelentkezett egy kolleganőm és én még ágyba voltam pizsíbe mikor jött!!Teljesen elfelejtettem!!mire ő kőzőlte,hogy milyen jó dolgom van hogy 10-kor még ágyba vagyok!!De már 6-kor kelek Kírával és utána Míron még víssza szokott aludni egy fél orát-orát és utána már csak hempergünk!!
Mi akkor változatlanul nem megyünk a talira sajna mert tényleg nagyon messze van!!
Szép napot mindenkinek!!
ANDI
Vendég
 


Sziasztok!

Alszik a gyerkőc, úgyhogy van egy kis szusszanásnyi időm.

Tamesz
Jó sokat nőtt Marci, a múltkor még azt írtad, hogy csak 70 cm és aggódsz a magassága miatt.
Ha április-máusban mentek az jóóó, talán addig rá tudom venni apát és szervezhetünk oda is egy talit. Már elkezdtem puhítani!
Kicsit le vagyok maradva, meg ugye nem olyan régen csatlakoztam így aztán nem vagyok képbe, hogy Te dolgozol? és ki vigyáz Marcira? és hogy dolgozol akkor amikor Zágráb-ban vagy?
Taliba még mindig benne vagyunk, nagyon várjuk!
Gofrisütő jöhet továbbra is?

Timur
Az én lányom is kisminkelte már magát egyszer. Kép Maja nagyon édes!
Tényleg nagyon örülök, hogy tudom még szoptatni. MOstmár a harapásról is leszokott, újra olyan finoman cuppan le a cicirúől mint fogatlan korában.

Nyuszko
Jobbulást a "lábadozó" kis betegnek, és nagy gratula az első lépésekhez! Kép

Juc
Nálunk is megy a csapnyitogatás a bidén! A kádban az első percől belezúgott a tusolórózsába. A régi házunkban mindig azt nézegette, tekergette. Itt is nagyon bejön neki, rágná is a kis huncut, ha hagynánk neki. Amúgy mi se nagyon tudjuk lekötni a vizi játékokkal. Nálunk a tusfürdő kupakjának szájjal, foggal nyitogatása a menő. Azt nem tudja megunni.

Na rakok fel a balerinának készülő kis combosról pár képet én is.

Kép
Kép

És a bidés kép:
Kép

Szép napot!
Timka

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Hahó!

Flames, Timurr! Nagyon helyesek a lányok a képeken! És ez a sminkelés... Kép

Tamesz, Marci is nagyon aranyos! Jó, hogy végre tudtatok venni vízálló köpönyeget! Kép Tök jó nektek, hogy az Árkádban H&M nyílik, a Mammutban Marks&Spencer nyílt a La Halle helyén, az nem is olyan jópofa és elég drága is. Kép
Köszi a bob-ötletet!

Nyuszko, gratula Ákosnak a lépésekhez! Kép Marci továbbra is csak egyet-egyet lép, illetve az apjának már lépett hármat is. Kép
Köszi az adatokat.


Megyek, mert Marci leszedi a kiteregetett ruhát... Kép

Sziasztok!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Timka, nagyon aranyosak a képek! Ezek a combok!!!! Kép

Juc

Kép
juc14
 
 


Fanka, írtam mailt!

Juc

Kép
juc14
 
 


Juc, válaszoltam Kép

KépKép
fanka
 
 


Andi,
jobbulást nektek!

Nyuszkó,
a tortás a sógornőm csinálta, de nem bonya,piskótalap és túró tejszínnel és pici zselatinnal.

Timka,
vsz. elírtam a múltkor, egy hónapja volt 78 cm, most meg nem tudom mennyi, majd holnap vagy szerdán viszem méretni! Én a súlya miatt aggódom, mert szerintem megint nem hízott, nagyon lógnak a gatyák a derekán!
Hát Fanni kisasszony tényleg nagyon husibaba, nagyon ügyesen balettozik már!Kép
Marcinak is tele a kád játékkal a flakonnal, ő a csapot nem annyira birizgálja, inkább a dugó tekerő vackot szereli le.
Igen, gofrisütő jöhet!! A tavaszi csavargást majd megbeszéljük és megszervezzük.
Munka, hát ez a családi vállalkozásba történő besegítés, heti két nap, mivel szeptembertől a TGYÁS megszűnése után "felvetett" minket a pénz, és "alig" van hitelünk, így kicsit alkotok! Egyébként a szomszédunk vigyáz Marcira, nagyon szertik egymást, neki van 3 iskolás gyereke, ők is imádják Marcit, tegnap voltak nálunk tortát "zabálni". Így mindenki jól jár! Ha kint vagyunk, akkor csk otthoni munkám van. Most nagybátyám nyaralni megy és ezért vagyok én helyette, amíg itthon vagyunk.
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Nyuszko,
a tortát nem én sütöttem, de egyszerű piskóta tészta volt, tejszínes zselatinos túróval.

Andi,
jobbulást Nektek és jó munkát!

Timka,
78 cm volt Marci egy hónapja, nem 70, lehet, hogy elgépeltem? Na szóval a szomszédunkkal van Marci otthon heti két napot, szeretik egymást,én olyankor a nagybátyámék cégéhez besegítek, mert a GYED "felvet" és "alig" van hitelünk, szóval valami kellett. Persze Zágrábban csak otthoni munkát kapok néha, de most nagybátyámék elmentek nyaralni két hétre és én jöttem helyette, mert van egy-két dolog, amivel megvártak, persze a "kellemesebb" dolgok!Kép
Gofrisütőt hozzatok! A tavaszi nyaralást majd kitaláljuk mikor, megbeszéljük!

Juc,
Mo-ra a Mark&S. nem hoz gyerekcuccokat, pedig nagyon jók vannak, néztem zágrábban is, nem olcsó, de most pl leértékeléskor 70% kedvezmény volt, de én már nem akartam téli cuccot venni. Mi valamikor tavasszal kimegyünk münchenbe a barátunkhoz, és majd ott akarok nyári cumókat venni, mert ott fele annyi, mint itthon. Ami nekem furcsa, hogy pl a C&A ausztriában és párizsban is olcsóbb volt mint itthon, vajon miért van ez?Kép
Na mentem!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Na ez szuper, az előbb eleveszett amit írtam, újraírtam és most meg ott röhög mind a kettő? hát ilyen nincs!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok!
Csak gyorsan begurok egy kicsit. Visszaolvastam nagyjából az utóbbi néhány nap termését, de már a felét elfelejtettem annak, amit írni akartam. Hiába, öregszem Kép.
Nagyon édesek a Gyerkőcök, csak rötyögök itt a jobbnál jobb fotókonKép.

Tamesz!
A Váci utcában már most is van H&M (kb. fél éve)egyszer be akartam menni Marcival, de ezren voltak, kihagytuk. Viszont az egyik barátnőm járt ott és azt mondta, hogy nagyon selejtes dolgok voltak. Pedig már én is nagyon vártam, mert a bécsi áruházuk kínálata nekem tetszett. Az Árkád viszont nagyon közel van hozzánk, hátha itt jobb lesz a felhozatal Kép.

Ági!
Nálunk is véres, zöld kakival kezdődött a tejallergia-gyanú, de már 5 hetes korban. Nálunk sem volt még vérvétel, mert állítólag megbízhatatlan az eredménye. Így marad a diéta. A mi orvosunk sem jött rá. Le is cseréltük. Most nagyon jó gyerekorvosunk van, csak Õ nem hisz a homeopátiás gyógymódban. Sajnos. De azért megtartjuk, mert egy tünemény és Marci nagyon szereti Kép. Mikor legutóbb nálunk volt, Marci odamászott Hozzá és az Õ lábába kapaszkodva álldogált. Velem nem is törődött Kép.

Timka!
Szerintem összekeverted a Tamesz Marciját az én Marcimmal, ugyanis az én Marcipánom volt a legutóbbi mérésnél 70 cm. Be is rezeltem, hogy nem nő, de a dokinéni szerint növekedésben felejtsük el az elmúlt két hónapot.
Súlyban bezzeg gyarapodik szépen. Aggasztóan szépen. A kórházban fogyott fél kilót, viszont az utóbbi 3 hétben hízott 60 dkg-t. Majd bele pistulok mire felcipelem Õfelségét a 3. emeletre. A meztelen súlya 10100 g. Alig várom, hogy járni tudjon, túrázhat majd fel a lépcsőn kedvére, nem fogom benne megakadályozni Kép!

Képzeljétek, ha köhögök, Marcira olyan sírógörcs jön rá, hogy alig tudom megvígasztalni. Csak hüppög hosszú percekig. Pedig nem ijedős gyerek, ha megijed valamitől, akkor is nevet. Mi lesz, ha náthás leszek Kép. Annyira sajnálom ilyenkor, olyan ijesztő.

Megyek, mert mindjárt ébred, nekem pedig ebédelnem kellene.

Jó talizást Nektek! Tegyetek fel képeket! Remélem a következő talinál nem leszünk betegek és karanténban sem leszünk.

Eveka

Kép
eveka
 
 


Jó estét!

Tamesz, igen, a németek, osztrákok nagyon szeretnek ruhát vásárolni, sokkal több bolt is van, nagyobb a választék és ráadásul olcsóbbak is a cuccok. Arról nem is beszélve, hogy mennyivel többet keresnek, mint mi. Kép A kutyafájukat!!! Azt hittem, amikor bejöttek Mo-ra a nagy ruhacégek, hogy majd itt is a bőség zavarával fogunk küszködni, de nem, nézz meg egy C&A-t Ausztriában, ott az egy 3-4 emeletes áruház...

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!

De jó hogy hallgattam rátok és frissítettem a kedvencenk közt a linket, megint newm működik rendesen a babanet...

Képzeljétek, Fanninak rettenetes megy a hasa. Ma délután kb. 6 pelenkát cseréltem 2 óra alatt. Egyet rottyant és már jön is a cucc. Tutira az antibiotikum miatt van. Adom neki az Hipp ORS-t, de még semmi hatása és kap Normaflort is. Még 2*5 ml-t kellene meginnia, de lehet, hogy nem adom már be, holnap pedig megnézetjük a dokinénivel, hogy javult-e a garata, gyógyultnak lehet-e már minősíteni a kis manót.

Eveka
Te aggódsz a 3 hét alatt 60dkg hízás miatt? Kép Mit mondjak én, 1 hónap alatt majnem 2 kilót kapott magára a lányom. Nekem is van mit cipelni egész nap, le-fel a lépcsőn.

Többiek: Babus, Fanka, Mukika - hol vagytok?

Megyek ledőlök az édesen szuszogó, babaillatú csemetém mellé.

Timka

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Timka, de jó neked, hogy édesen szuszogó kislányod van! Kép Az én agresszív gyermekem úgy szájba vágott az előbb a papucsommal, hogy felrepedt a szám... Kép Aztán meg jót röhögött, ahogy óbégattam... Kép Családon belüli erőszak? Kép

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok,

Nagyon szeretnék már írni, de mostanában sokat vagyok egyedül Pannival, mert a férjem késő estig dolgozik. Ha ketten vagyunk, egy percig sincs el egyedül sajnos. Olyan idegesítő nyavalygásba kezd, hogy megőrít!!! Viszont, ha vendégek jönnek, képes elvonulni és percekig egyedül játszik. Én nem értem... Most is hiányol ezerrel. A ti gyerekeiteket is leköti a mesekönyv? Az enyém egész nap nézegetné, presze mindig kiválaszt egyet, és azt kell 50szer elmesélni neki Kép Néha már álmomban is...
Később megpróbálok jönni, most már halaszthatatlan játszani valóm van Kép

KépKép
fanka
 
 


Aludtunk egy jót, előtte ezt szerettem volna elküldeni, de megébredt a csajszi, így rohantam hozzá.

A Hírkeresőn találtam, a bulvár hírek közt:


Nyolc éve szoptatja lányát egy anya

Veronika Robson a Channel 4 műsorában számolt be arról, hogy miért táplálja majdnem nyolc éves lányát még mindig anyatejjel és miért kapta ugyanezt kilenc éves lánya születésnapi ajándékul.
Az exújságíró anya és családja a természetes táplálkozás hívei és kisebbik lánya határozottan tiltakozik az elválasztás ellen. 'Örökké csak anyatejet szeretnék inni' - fakadt ki a kislány, amikor szóba került, hogy megfosztják táplálékától. Bár sokan ferde szemmel nézik a 38 éves asszony hóbortját, ő mégis kitart amellett, hogy a gyerekekre kell bízni, mikor hagyják abba a szopást és soha nem szabad erőltetni az elválasztást.

Nem semmi.
Timka

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Jóestét!

Timka, nem semmi a cikk! És az iskolából is hazamegy szopizni szünetben?Kép Jobbulást Fanninak, remélem tényleg csak a gyógyszer és nem nyaltatok be egy másik kedves vírust, mert állítólag van fosós-hányós is, unokaöcsém is elkapta!

Fanka kitartás, én most két hétig egyedül vagyok Marcival, bár ma nem, mert jött az apukám, holnap intézni kell némi hivatalos vackot és feljött, de egybként igen! Most a szomszédban rosszalkodnak, apu szájába tömködi a mai levett zokinját, és kiabál neki!

juc,
jobbulást, nálunk a harapás életveszélyes, ujj, lábujj, kar, cici, comb, bármi amin "fogás" van, de rendesen ám, a karom véraláfutásos lett! A másik új móka, hogy megmarkolja a hajam és tépi, és nem engedi el, csak ha én is meghúzom az övét, persze finoman, de ezen iszonyatosan megsértődik és ordít, vérig sértődik!

Eveka,
meddig tart még a karantén?

Elveszettek jelentkezzetek!!!!
Szép estét!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Na, hazajött apa, fürdeti a lányát, addig benézek egy kicsit.

Timka
Nem semmi a cikk!! Nem tudom, hogy káros-e ez, minden esterte nagy baromság. 8 éves gyereket szoptatni??
Ha így este 7 körül elalszik a babád, mikor tudod este lerakni? Nálunk nincs valami szigorú napirend, de ahhoz regaszkodom, hogy este kilenc körül alvás legyen. Ehhez viszont az kell, hogy délután 5 után ne aludjon már.

Tamesz
Két hét egyedül Kép Jó ez a zoknis trükk, apukád gondolom örömmel rágcsálja kisunoka fuszeklijét Kép. Nálunk ma az esti főzelékben landolt a zokni, ami annyira nagy poén volt Panni szerint, hogy már nyúlt is a másikért...

Juc,
A te fiad se semmi Kép !

Eveka,
Ha így szereti Marci a dokibácsit, és ti is megbíztok benne, le ne cseréljétek! Mi már végigjártunk egy pár orvost, de igazából mi is a személyisége miatt kötöttünk ki a mostaninál. Nem annyira az alternatív dolgok miatt. Remélem kinövik a kicsik ezt az allergiát, én biztos mindent megteszek azért, hogy majd ő is túró rudit rágcsálhason az oviban!

Sziasztok, az esti altatás az én feladatom.

Ági

KépKép
fanka
 
 


Jó estét!

Timka, mesekönyv nálunk abszolút nem jön be, fürdés után ugyan "kötelező" meseolvasás, állatnézegetés van, de az sem mindig tetszik Marcinak. De hogy nappal, magától, olyan sosincs. Ha én próbálkozom, vele, 1 perc után kiveri a kezemből. Kép CSakis rágni hajlandó a könyveket, azt viszont nagyon! Kép Egy csomót meg is eszik belőle, mert mire odaérek, hogy kivegyem a szájából, addogra lenyeli és vigyorog... Kép Ma pl. egy nagy háromszögletű papír? műanyag? darab volt a kakijában, kész életveszély... Úgy látszik, nem annyira kultúrlény a kiscsávó... Kép

8 évi szopi... Kép

Tamesz, hajhúzás nálunk is megy, de szerencsére az még elég finoman, meg elég rövid is a hajam, ezt most nem is bánom... Kép Én is felnézek rád Kép , hogy ilyen sokáig bírod egyedül is Marcival és nem fáradsz bele, azért nekem mindig olyan jól esik, mikor hazajön a párom és egy kicsit végre átveszi Marcit... Kép

Lányok, hogy megy ez a dokicsere? És ti honnan tudtátok, hogy rossz az orvosotok? És hogy kit kell helyette választani? Én sem vagyok mindenben megelégedve a mi dokinéninkkel, de fogalmam sincs, milyenek a többiek, nem is merek cserélni, mert ha mégis a mostani a nyerő? Ti miért cseréltetek?

Jó éjt!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Juc
Én kérdeztem a mesekönyvet, de nem bajKép.
A mi dokink a következőket művelte, amiért lecseréltük: Első látogatásakor közölte, hogy ne szoptassam 1 óráig a gyereket, adjak cukros vizet inkább. Aztán 4 hetesen: "Túl sokat eszik a gyerek, éjjel már ne adjon neki, anyuka". A végső lökést az adta meg, hogy, mikor véreset kakilt Panni, azt mondta, hogy ez teljesen normális, biztos megharapta a mellem. Ezzel a dumával kétszer rázott le. Na, ez már sok volt. Ekkor kezdtem el kersgélni a homeopátiás orvosok között. Egy ismerősöm ajánlott egyet, aki ugyan nem a körzetünkben, de a kerületünkban rendel, csak magándoki. Õ ajánlott egy házi gyerekorvost, akivel együtt tud dolgozni és pártolja a homeopátiát. Szóval elmentünk ehhez az új háziorvoshoz, ő kikérte a régitől a gyerek kartonját (jó, mert így nem kellett a réginek magyarázkodnunk), és azóta hozzá járunk szurikra és két havonta kontrollra. A tejallergiát pedig a homeós dokinéni kezelte. Beteg nem volt még Panni, egy kis náthát leszámítva, de ha arra kerül a sor bármelyik orvosra 100 %ig számíthatunk. Röviden ennyi. Szerintem érdeklődj esteleg más fórumokon, ha nem vagy megelégedve a mostanival.

Megyek belenézek a Rendőrakadémiába Kép

KépKép
fanka
 
 


Juc!
Nem gyenge Marci papucssztorija. Ne haragudj, de jót röhögtem rajta Kép. Közben azért sajnáltalak és elgondolkodtam azon, hogy az én Marcimat eltiltom a papucsoktól. Tőle is bármikor kitelik egy ilyen húzás... Egyelőre csak akkora maflásokat ad, hogy csillagokat látok tőle. Hihetetlenül erős.
A mi gyerekorvosunk feltűnően rossz volt. Akkor telt be a pohár, amikor nem volt hajlandó utánanézni annak, hogy milyen az Infanrix oltóanyag. Kijelentette, hogy az rossz és nem hatékony. Aztán amikor rákérdeztem valamire, kiderült, hogy még nem is hallott róla. Akkor a sarkamra álltam, mondtam, hogy írj föl, ezt adatom be a gyereknek és kész. Erre a válasz az volt, hogy felírja, ha viszek be én (!!!) ismertető anyagot az Infanrixről. Na, ekkor lépett közbe a férjem Kép. Kicsit sok volt ez azzal együtt, hogy a Marci sokáig és hosszan zöld kakijára csak annyit volt képes mondani, hogy túl sokat szopik a gyerek. Amikor megjelent a vér a székletben, akkor pedig beküldött a kórházba. Mi ekkor léptünk. Pedig állítólag jó orvos. Csak nem halad a korral... De a mostani dokinénink egy tünemény.
A dokicsere úgy egy, hogy keresel magadnak egy másik orvost, szólsz neki, hogy Õt szeretnéd, és az új orvos intéz mindent. A réginek szólnod sem kell. Mondjuk én akartam, de a védőnő azt mondta, hogy inkább ne. már megszokta, hogy nagy a jövés-menés. Addig bezzeg védte, meg dícsérte az orvost, de miután eljöttünk tőle, persze már velünk értett egyet. Hát nem egy észlény. Nem is jött már szeptember óta. Tanácsadásra nem járunk. Ott ugyanis a régi doki is ott van Kép.
Tanácsot a gyerekorvosunktól kérek, na és persze Tőletek Kép.



Tamesz!
Még ezen a héten van karantén. Jövő hét közepétől csavargunk, meglátogatunk másokat. Most már talán mi is megúsztuk a férjemmel a bárányhimlőt. Bár ezt még félve merem leírni, mert csak szerdán jár le a lappangási idő.
Nem akarlak elkeseríteni, de nálunk a hajtépés hónapokig tartott s időnként még most is próbálkozik, de legalább már nem üvölt, ha elveszem tőle. Sőt, kérésre NÉHA el is engedi Kép.

Timka!
Na, most jól rám ijesztettél ezzel a cikkel! Lehet, hogy ideje lenne elkezdenem az elválasztást Kép?
Marci még mindig rengeteget szopik. Éjszaka 4-6 alkalommal, nappal is legalább 4-szer.
Ma egyébként egész délelőtt csak azt hajtogatta, hogy "hamma-hamma" és körbe-körbe nyalogatta a szája szélét. Szegény kis 10100g-os éhenkórász kisfiam...
Már fel is ébredt Kép.

Eveka

Kép
eveka
 
 


Sziasztok!

Gyors kukkantásra jöttem, aztán itt ragadtam. Annyit írtatok, hogy nekem is megjött a kedvem.

Eveka,
Fanni is rengeteget szopik, Marci édes lehet, amikor éhes, de azért még sehol sincs az én 12,5 kg-os lányomhoz képest. Holnap reggel megmérem, lehet hogy már 13 kg! Kép

Tényleg csajok, ki szoptat még Evekán és rajtam kívül? lassan mindenki elválasztódik, csak mi léphetünk a 8 éve szoptató nő nyomdokaiba?
Én bele se tudok gondolni, hogy lesz majd az alvás, ha nem lesz tejcsim.

Juc,
Valóban Fanka kérdezte a mesekönyvet, ahogy írta is. Nálunk van pár forgalomban, nagyon szereti nézegetni őket és persze a lapokat kitépkedni.
Íme a kisasszony:
Kép

Amúgy Fanni is összeeszik mindent amit talál. Egyszer fehér kis bogyók voltak a kakiban, kis idő kellett mire rájöttem, hogy hungarocell darabkák. De volt már egy írószer darabja is benne...

Fanka
Az én lányom minden este 11 előtt 10 perccel tér nyugovóra.
Napirend nálunk sem valammi szoros, de már kialakult a hónapok során valami. Reggel 9-10 körül kelünk, 12-1 között elalszik, kb. másfél órát szunyál, aztán este 6-7 körül megint alszik egy órácskát, 1/2 10-10 körül fürdés, általában fél 11-re végzünk mindennel, akkor egy kis hancur, szopcsi és 11-kor már alszik. Persze van egy másik variáció is arra az esetre ha már fél 9-kor felkelne. Két hétig ezt gyakoroltuk, de szerencsére visszatért a 10 körüli keléshez!
Ez a 11 órás elalvás nagyon bejött nála. Hétvégén mikor itt voltak a vendégek egy kicsit felborult a menetrend, negyed 4-kor felkelt kb. 2 óra alvás után. Gondoltam 9-kor fürdetünk, mert már nagyon álmos volt, 10-kor ágyba akartam dugni, de az istennek nem akart elaludni. Gondolom közrejátszott az is, hogy nem a saját helyén aludt (átadtuk a szobánkat a dédikének) , de 11-ig játszani kellett még vele.

Tamesz
Ha két hétig egyedül leszel Marcival, akkor apa nem is jön hétvégére haza? Vagy hazajön, de megy is megint vissza, vagy megint rosszul fogalmaztál? Kép

Nálunk a körme nagyon veszélyes a csajszinak, levágni csak akkor lehet ha alszik. tegnap este pedig nem sikerült tökéletesre, így a szeme alatt kikaristolta megát, engem pedig szopi közben a cicimarkolászással mart össze.
Teljesen leamortizálnak minket a gyerkőcök!

Mi a papucsot nem dobáljuk, helyette a cipőt, csizmát rágjuk, erősítjük az immunrendszerünket!
Jókat mulattam a papuccsal verekedős, a főzelékes zokni, a hajhuzogatós és a szájba tömködős zoknis eseteken. Kép
Ezeket a jó kis sztorikat ti feljegyzitek, hogy majd ha nagy lesz, akkor megtudja milyen jó gyerkőc volt?

Na eldugulok mára, jó éjszakát!

Timka

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Jóreggelt!

Timka,
igen, pontatlanul fogalmaztam, Kép péntek estére azért remélem hazajön apa, bár megy egy céges búcsúztatóra, mert elmegy egy kollégájuk, szombaton győrbe ugrunk meg Móvárra, vasárnap babatali és csak hétfőn hajnalban megy vissza, ha nem lesz nagy hóakadály. Szóval "csak" hétköznap vagyunk egyedül, de ma már kedd van, már csak 3 nap!!! Most megyünk a védőnőcihez, félek, hogy hány kg, de majd kiderül, utána megyünk apuval intézkedni, majd jelentkezek. Hálózsákot kell vennem Marcinak, ha bemegyek a városba, mert az egyik már nagyon kicsi és belecsavarodik hamar.

Szép napot, itt ezerrel süt a Nap, és iszonyatosan hasogat a műtött térdem, jön a hóóóóóóóóóóóóóóóó!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Jó reggelt!

Na elkiabáltam tegnap a 10 órás kelést, 8.45-kor felkeltünk.

Tamesz, az időjós Kép, a rádió is havasárst mondott!
Nem semmi ez a pörgés, Zágrábból buli után haza, aztán Győr, Móvár, babatali, vissza Zágrábba. Hogy bírja a párod? Tegnap azt számolgattuk apával, hogy hány óra lehet az út Zágrábig. És aztán egyből megy dolgozni?

Szép napot mindenkinek, írjatok sokat!
Timka

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Tamesz, csak nem ahhoz a céghez megy a kolléga, ahol az én párom is dolgozik? mert arra felé így szokás.*..-... (fa8nni is bele-----bele í+rzt)

Timka

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Jó reggelt!

Bocsi, Fanka, valóban te kérdezted a mesekönyvet... Kép Kicsit lestrapálódtam már... Kép

Köszi a dokis válaszokat, többiek is írják meg, légyszi, ha cseréltek! Nálunk oltásilag nagyon tuti a doktornéni, mindent bead, amit kérek (meg amit nem Kép), nagyon jól adja be, ha van ilyen, soha semmi nyoma nem volt Marcinál. A nátháknál is rendes, mindig megnézi, hogy nincs-e komolyabb baja, szerencsére eddig nem volt, és gyógyszert sosem adott még, mármint antibiotikumot. Viszont a kaki-aggodalmaimat mindig leszereli (azt persze látatlanban Kép), lehet, hogy én vagyok túl parázós, de nekem túl sok a híg kaki Marcinál (nem hasmenés, csak nagyon lazakaka). Honnan tudhatom, hogy biztos nincs-e vmi fertőzése, gyulladása, allergiája stb. A doktornéni mindig azt mondja rá, hogy fogzás, meg ha más tünete nincs, akkor nincs baj. Na, bocsi, hogy ilyen jó kis témával indítok reggel... Kép

Timka, nem semmi ez a napirend! Tisztára, mint az egyetemisták... Kép Éjjelig buli, aztán 10-kor kikecmeregtek az ágyból... Kép De így akkor sosem néztek meg egyetlen filmet sem (tévére gondoltam)? Azért én néha belekukkantok egy-egy sorozatba, pláne, ha majd jön a megasztár... Kép

Na, mennem kell, nagyon kurjongat az úrfi...

Szép napot!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok,

Timka,
Mi is szopizunk még, és nem is úgy néz ki mintha egyhamar abbahagyná az úrfi. Én nem bánom, sőt, de mondjuk azért a 8 éves kor az már túlzás Kép. Vajon tényleg létezik ilyesmi???
Nagyon aranyos a kiscsaj, hm...micsoda combok Kép.

Hajhúzás,
Az nálunk is toppon van, pláné, hogy ugye hosszú hajam van. Nagy élvezettel kapaszkódik bele, sőt még ő mondja: aúúúúúúúúúú. Meg harapni is tud, de szerencsére nem a cicit harapja, hanem egyéb testrészeket Kép: a vállamat, combomat, stb.

Képeskönyv,
Nálunk nagyon bejön, nem győzzük frissítení az állományt, de azt is inkább miattunk, mert mi unjuk meg őket Kép.

Teszek fel egy képet a nagyszemű úrfiról:
Kép

Kép
Kép
nyuszko
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?