Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok
Norcsi jobbulast Banknak es a lanyoknak.
Kadri Nektek is jobbulast.
Hajni ez szornyu KépKépKépKép Remelem kovetkezo orvossal nagyobb szerencsetek lesz. Minek megy az ilyen orvosnka Kép

Mindenkinek szep idot es jo egeszseget, betegeskedoknek gyors gyogyulast.

Nalunk is ugy nez ki Bianka 3 evre elfelejtet alergiaja iden ujra elo jonn Kép es itt orvosokkal se konnyu. egyenlore azert szeretnem azt hinni csak nathas a lany de sajnos nem sok esely ra Kép.


Napocska
napocska
 
 


SZiasztok!

Napocska! Megkaptam, köszi! Kép

Evey! Tõled kell kérdõívet kérni? SZeretnék!

Virág! Minden!!! unalmas órámban a listát állítom össze KépKépKép Jövõ hét kp-ig ne várd, mert addig még néhány akadályon át kell verekednem magam Kép, de utána hamarosan Kép A gyógypuszik nagyon ránk férnek, mert ez az oltás nagyon belázasította Ármint, a lába is foltos-dagadt, nagyon sírós szegény Kép Én meg szörnyen álmos vagyok az éjjeli prizniceléstõl.

Hajni! Nagyon megdöbbentett az esetetek, még sosem hallottam ilyesmirõl! Remélem, minden maradandó baj nélkül megoldódik Kép

Norcsi! Jaj, de megnézném a réteteket! Gyönyörû lehet! KépKépKép

Márti+Ármin
márti
 
 


Napocska, Virág köszi!
Úgy látszik hatott, mert kiderült hogy nem annyira komoly a dolog, enyhébb vírusos nyavalyánk van, ilyenkor mikor fogzik (mert fogzik rendesen) könnyebben összeszed bármit. Hát itt van kitõl!Kép
Szóval antibiotikum nem is kell,kúpot kap meg Panadolt, és egész nap láza sem volt.Kép Remélem hogy hétvégén már kutya baja sem lesz, bár most éppen még elég nyûgös.

Többi betegeskedõ ugye javulgattok?! Hajni, hát nem volt egy szimpatikus megnyilvánulás ez ennek az orvosnak a részérõl, remélem a Heim Pálban már igazi szakemberrel lesz dolgotok!

Megyek, mert nagy sírás van!Kép

Puszi, nagyon jó hétvégét minden anyócának és babócának!

Norcsi meg a kissé döglõdõ család
norcsi
Lenti
 
 

 
 

Sziasztok,

csak sikerült a Matávnak megoldania egy szimpla bekötést...
Jó sokat írtatok egy hét alatt, most volt idõm átolvasni a termést. Tomi alszik, a párom meg érettségi találkozón van. Õ két gimibe járt, így mondtam neki, hogy döntse el, melyik osztállyal találkozik, nem járja, hogy két buli KépKépKép (Még mielõtt csúnyán nézne rám valaki, csak vicc vóót)

Hát, betöltöttük mi is az egy évet, holnap lesz a nagy "buli" (értsd: nagyszülõk+keresztszülõk), mi meg vasárnap ünnepeltünk, hármasban elmentünk kirándulni Dobogókõre, nagyon élveztük, olyan jó volt kicsit kimozdulni, el is határoztuk, hogy nyáron többször útra kélünk.
Ja, és nem csak Tomi kapott ajándékot a szülinapjára, hanem én is... annyit írtatok róla, gondolta a Mikulás bácsi, hogy engem is meglátogat Kép

Adri,
puszi-puszi, nagyon sajnálom Leevit (titeket is), hogy vagytok? Az meg természetes, hogy aggódsz (túlaggódsz), mint kiderült, sajnos volt is rá okod. Gyógyulást, és remélem, hogy mihamarabb a régi lesz Leevi!
Evey,
ti már megtartottátok Adrián zsúrját? Azt hittem, én vagyok h.lye, de aztán megkerestem a táblicskut, és láttam, hogy jól emlékeztem Adri szülinapjára (28-a). Milyen volt? Köszönjük itt is a köszöntést. Bográcsozás: jó lenne...
Remélem, már jobban vagytok.
Kati,
nem gondolkodtok a Zeneakadémiában? KépKép Vizsga (a Perfektnél): határeset, de Gábor mindig ezt mondja az ilyen hülye írásbelik után. Reméljük Kép
Pele,
jó volt "hallani" felõled. Inkább pihizz, ne vasalj! Mondja ezt egy tapasztalt 1 gyermekes mami egy 3 gyermekesnek KépKép
Emese,
néha fuss erre is. Nálunk is kész bolondok háza van, szalad minden, de ti jobban vonzotok, mint az ablakpucolás Kép

Kész... feladom, semmi nem jut az eszembe, persze mikor elküldöm, majd rájövök, hogy még ezt is meg ezt is, de mindegy, majd legközelebb.
Képeket mindenkinek köszönöm, szebbnél szebb gyerkõcöket láttam.

Puszi mindenkinek:
Erika
kerika
 
 


Sziasztok!

Enyém a pálya! Az öcsém elment itthonrólKép Úgyhogy végre végigolvastam rendesen mindent, és válaszolni is igyekszem majd.

Nálunk egyre javult az éjszakai ébrenlétek ügye, amint rájöttünk, hogy Bálintnak melege volt. Valószínûleg azért kelt olyan sûrûn, mert megizzadt és megszomjazott (a panel nagyon meleg). Most már csak egy vékony hálózsák van rajta (napközben meg csak napozó vagy body), és így kb. 2x kel föl éjjel. Ami nekem 6 óra alvást jelent, és Bálint születése elõtt sem aludtam ennél többet.Kép
Hasfájásból tegnap mi is kaptunk ízelítõt, miután meggondolatlanul befaltam egy csomó paradicsomotKép Hááát, kénytelen leszek egy idõre lemondani errõl a finomságrólKép
Ma voltunk méredzkedni: Bálint 4390 g! Szóval meglátszik õkelmén, hogy cicifüggõKép De Hanna a másik, majd meglátjátok, hogy milyen elképesztõen gömbölyû lett a finom cukros-zsíros tejtõlKép Ma nem tudtam összegombolni a derekán a naciját, ami 1 hónapja még rámentKép Aztán meg ha abbahagyja majd a szopit, õ is biztos olyan szúnyogláb lesz, mint Áron (mert Áron is rettentõ kerek volt, amíg szopizott, de ma már ezt senki nem mondaná meg rólaKép)

Kati!
Bocs, hogy csak most válaszolok, de Kitti tényleg teljesen normális! Bóbita már nagyon klasszul leírt mindent. Lényeg, hogy meg lehet próbálni elterelni a figyelmét, meg lehetõség szerint minél kevesebb akadállyal szembesíteni. "Roham" után meg mindenképp öleld-szeretgesd meg, mert olyankor nagy szükségük van a testközelségbõl eredõ megnyugtatásra.

Madárka!
Lehet, hogy én eltévelyedett vagyok, de szeretem a LactoherbetKép
Tényleg, azt akartam kérdezni, hogy hogy megy a séta babakocsival és a gyalogos Petrussal? Nálunk egyelõre Hannus visít, hogy vegyem fel, de most már végképp nem bírom el, fõleg hogy közben a kocsit is kéne tolni. Szóval igyekszem rávenni, hogy talpaljon vagy motorozzon, de néha kész katasztrófa, mire hazaérünk a játszóról.Kép Még jó, hogy nem sietünk sehová! Meg hogy legalább nagyjából arra jön, amerre menni szeretnékKép

Anikó!
Édes lehet az éneklõs Lili! Én mindig elmondtam a gyerkõcöknek, hogy mi fog velük történni a dokinál, és miért van erre szükség. Már amikor újszülöttként mentünk, akkor is. Áron ma már maga viszi be a szurit, nyújtja a kezét, de 2,5 évesen is nyújtotta a kezét az infúzióbekötésre magától, csak akkor zizzent be, mikor a "jót akaró" asszisztensek becsapták, mert azt mondták neki, hogy én is ott lehetek, és közben nem engedtek be (mondanom sem kell, berontottamKép). Szóval mindenképp megéri az õszinteség, sõt ez az egyetlen járható út, ami hosszabb távon kamatozik, mert ugyan kezdetben elõre visít, mikor meghallja, hogy pl. szurit kap, de nem vadul el örökre az orvosoktól.

Zsorka!
Nem rontottál el semmit (bár ezt már a többiek is megírták)! Sõt, jó, hogy hagyod kalimpálni, mozogni evés közben. Bízz a babádban, hogy tudja, mikor mennyi kajára van szüksége. Az én lányom is egyik napról a másikra állt át a szinte csak szopiról a mindenevésre, akkor viszont jó étvággyal falatozott mindenbõl. Tényleg jó lehet, ha veletek együtt eszik, és ha megpróbálod abból k0nálni, amit ti esztek (persze csak ha neki is való). De ha így sem kell neki, az sem gond. A vékony testalkatú gyerekeknél könnyen fönnáll annak a veszélye, hogy az evés központi kérdés lesz, és a szülõk-nagyszülõk puszta aggódásból és jóakaratból elrontják a gyerek természetes belsõ jelzéseit. Így külsõ kényszerként éli majd meg a táplálkozást, és felnõttkorára pont azért lehet elhízott, mert már nem az éhségérzete, hanem valami külsõ megfelelni vágyás fogja irányítani a táplálékfelvételét. Szóval nem kell aggódni!Kép

Évi!
Csonginak puszi az orrocskájára! Áron feltétlenül meg akarta kóstolni a tejecskét, gondolta, hogy amiért ketten is 0gy tepernek, az csakis valami földöntúli csemege lehetKép Azt nem engedtem, hogy szopizzon (féltvén a cicimet, merthogy a technikára már biztos nem emlékszik), de kanálba fejtem neki. Hát nem aratott sikert, sõtKép Rettentõen fintorgott, és közölte, hogy inkább többet nem kérKép

Dia!
Küldenék képet, de nincs szkennerünkKép Szóval egyelõre "csak" élõben láthatóKép

Iboly!
Akartam már mondani, hogy köszi a kórházbéli tanácsot, bejött a szopi, mint méhösszehúzó. Igaz, Hannust is bevetettem, amikor bejöttek látogatniKép
Istinek jobbulást! Földhözverõs hiszti ismerõs, bár én azon mulatok, hogy mostanában Hanna már megnézi, hogy tiszta-e a föld, ahová ledobni készül magátKépKép

Andi!
Nem semmi munkát végzel!
Tandem szopiról: meg kell mondjam, felüdülés volt az Istvánban lennem, mert azok után, hogy a "szakemberek" (védõnõk, gyerekorvosok, gasztroenterológus, dietetikus!) jobb esetben hülyének néztek, hogy minek szoptatok még egy ilyen nagy gyereket, rosszabb esetben egyenesen meggyanúsítottak, hogy veszélybe sodrom a babáim és a magam egészségét (szegény kis sorvadt magzatom a maga 4 kg-jávalKép), a kórházban csak jó szót kaptam ugyanezért. Mindenki (csecsemõsök, dokik) tök természetesnek vette, sõt örültek, hogy akkor rögtön van is tej (nem is sárgult be Bálint egy csöppet sem, mert rögtön annyit tudott kakilni, hogy elhasználta az egész pelenkafejadagját, és 2naposan már anyatejes kakija volt), meg hogy milyen jó, hogy a Hannus még anyatejhez jut. Fejnem sem kellett, mert Hanna tök jól kiüríti a cicijeimet, és ha csomót érzek benne, hát õ mindig kapható egy kis szopizásraKép És ránézésre is látszik, hogy jut mindkettõnek bõven tejcsi. Szóval ennyit a lehetetlenrõlKép

Szile!
Páromtól származik az infó: a Digifungin kapható recept nélkül, de a Bactroban nem.

Evey!
Jobbulást nektek! Szegény gyerkõcök!
Bográcsozásra: 2 felnõtt- + 2 gyerekadagot számíts nekünk. És köszi a szervezést!

Bigacsiga!
Nagyon sok kitartást kívánok nektek! És sok puszit küldök Donátnak!

Adri!
Jobbulást nektek is!

Barika Andi!
Örülök, hogy segítettem! Írjál nyugodtan máskor is! Nem rontottad el a babád, látod, a többi gyerek is ilyen! Most kell örülni annak, hogy még velünk akarnak lenni, mert 15 év múlva már csak azt halljuk majd, hogy "Majd jövök!"Kép

Kanga!
Látod, én is azt hittem, hogy én leszek a kivétel, akinek bent marad a gyerekeKép Az a lényeg, hogy minden rendben legyen! Nagyon szurkolok!

Judó!
Köszi a jókívánságokat!

Hajni!
Én is csak azt remélem, hogy egy normálisabb dokihoz kerültök!

Virág!
Én azért beadattam az oltást Áronnak, Hanna majd õsszel kapja, ha betöltötte a 2-t. Tudom, hogy 24 órán belül minimális a fertõzésveszély, de magammal is volt már olyan, hogy nem vettem észre azonnal a kullancsot, csak amikor már viszketett=szívott is vért. Fõleg a nimfaállapot olyan parányi, hogy könnyen elkerülheti az ember figyelmét.

Puszi mindenkinek: Pele
Pele
 


Hû, de hosszú lettem! Van, aki ezt elolvassa?Kép Így jár, aki ritkán jön! Na, majd otthonról!
Pele
 


Pele,
mi úgy oldottuk meg a babakocsizást egy kicsivel és picivel, hogy a nagyobbikat felültettem a kocsi "tolójára", én tartottam a testemmel, vagy kapaszkodott belém. Buli volt!Kép De nem volt visítás, tetszett neki. Mi az a nimfaállapot? Amikor még egyáltalán nincs benne vér?

Márti,
odaát még több puszit küldtem Árminnak!Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!

Norcsi, jobbulást Bánknak! Ezt a vidám képet neki küldöm: Kép

Erika, boldog szülinapot Tominak! Ha Dobogókõ, akkor itt jártatok a közelünkben.

Pele, szívesen! De jó, hogy írtál, dehogyis baj, ha sok, csak írj!! Elképzeltem a gömbölyödõ lurkóidat Kép
Tetszett, hogy Hanna megnézi, tiszta-e a föld. Nálunk ez a hajmosás eredménye: egyik nap ugyanis söpörni lehetett a koszt Gergõ hajából, viszont a hajmosást utálja, azóta igyekszik úgy hisztizni, hogy a fejét nem teszi le. De enyhülnek a hisztik, gondolom, segít, hogy rá se hederítek olyankor, nincs közönség.

Õszinteség a szurinál: no, én azt imádtam egyszer, amikor mi itthon jó elõre megbeszéltük a gyerkõccel, hogy igen, fájni fog, de hamar túlleszel rajta, satöbbi, satöbbi, erre a nõvérke elõadta, hogy nem fog fájni. Persze, hogy fájt...

Hannus cipeléséhez lehet, hogy jó szolgálatot tenne egy hátihordozó, gondoltatok már rá? Azzal egész jól lehet alkalmazkodni a le-akarok-menni-vegyél-fel típusú kívánságokhoz.

Na, megyek, mert hamarosan ideér a család, ma ünnepeljük Andris 7. szülinapját (bár majd csak pénteken tölti be), lesz bográcsolás, torta. Olyan jó, hogy van kertünk és nem kell a négy fal között lenni egész nap!

Pussz
Iboly
iboly
 
 


Köszi Iboly, megmutattam neki, mert mikor olvastam az üzenetet akkor persze itt üldögélt az ölemben!Kép Tetszett neki! Kép Most már gyógyulgatunk, úgyhogy csak túlleszünk az egészen nagyobb gond nélkül!Isti rendben van azóta?
Erika, Iboly, Evey boldog szülinapot a lurkóknak!Kép, és jó készülõdést meg persze bulizást!

Márti gyógyuljatok meg minél elõbb. Szegény Ármin, de legalább az vígasztaljon hogy egy jóideig most már nem lesz szükség több oltásra! Hát bizony szép is a saját rét, de még szebb a saját ház, bárcsak már ott tartanánk hogy készen állna!

Pele, Madárka jó hogy már ilyen klasszul vagytok ilyen kevéssel szülés után. Bár nálam is az elsõ szülés utáni állapot volt a legrosszabb, a másik kettõnél már nagyon hamar regenerálódtam (mondjuk muszáj is volt a nagyobbak miatt).

Kangáról mi hír van?

Na megyek, mindenkinek nagyon szép hétvégét kívánok!

Pussssz:Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
Evey:Bocsi,hogy a telcsiben kihagytam Adriánt.Boldog 1 éves szülinapot neki és végre egészséget is hozzá!

Képzeljétek el a Dórika ezt mondja,hogy sziszi=cici és tépi a ruhámat ja ki is szolgálja magát!Még jó,hogy van mit szívniaKépKép:!Már nagyon unom a szoptatást,mert egésznap rajta lógna ha tehetné!!!!KépKépKépKép!Alig tudok töle valami munkát(háztartás,fözés stb...)csinálni!Sajnos nem vettek fel a védönöireKépKépKépKépKép!Kevés pontot értem el,majd jövöre!!!

Kanga:Minden jót kívánok és mihamarabbi gyermek áldást!!!!

Madárka:Neked is gratulálok az új jövevényhez!Mi a neve és mennyivel született??

Napocska:Irjál le a levlistáról láégyszíves.Amint jobb gépem lesz vissza iratkozom!!!!Erröl a férjem tehet mert nem akarja felújjítani az enyémet az övé bezzeg!Azon meg nem tevékenykedhetekKépKép!

Iboly:Andrisnak Nagyon Boldog Szülinapot!Én is áldom a magasságost,hogy kertesházban"lakunk",anyukámékkal még egyenlöre!Egésznap levegön vagyunk,csak ha nagyon meleg van akkor hozom be,ne hogy hö gutát kapjon.Véleményedet kérném:Vettem olyan bébideszertet amiben málna van.Szerinted oda merjem neki adni,ez is okozhat allergiát?Mert úgy tudom,hogy 1,5 éves korig nem lehet adni nekik apró magvasa(eper,málna, stb...).Ebbe pedig átvan szürve szóval semmi mag!!!

PM:Hogy van a pocaklakó?Remélem már nincsenek görcseid és hányingered?Panka mit szól a kistesó érkezéséhez??

Kerika:Képzeld el alakul,hogy a Dóri is végig aludja az éjszakát!Gyógyulgassatok mihamarabb!

Virág:Tetszik a babakocsis ötleted szabadalmaztatni kéne,hogy gyártsanak olyan kocsit amin van gyeremek állóka!
Sziasztok,még megpróbálok jönni ebben a hónapban!!!
Kellemes napokat mindenkinek az újjakat én is sokszor üdvözlöm ésKépKépKépKép neketek!Remélem majd személyessen is megismerkedhetünk veletek!!!!
barika_andi
 
 


GeriAnikó:KépKépKépKép,hogy hiányoltál nagyon jól esett,Lilike egyszerüen bájos láttam a fotóit jövöhéten én is küldök neked a mail címedre mert a sz** gépem miatt lekellet iratkoznom a levlistárol!!Állandóan virust kap és minden héten újra kell telepítenem és csomó fontos dolgom tünik el!

KAdri:Jobbulást nektek!!!
barika_andi
 
 


BArika Andi

Leirtalak. Azt hittem te kuldod majd a leiratkozo levelet azert nem tetem en elnezest erte.


Napocska
napocska
 
 


Helló Lányok!

Igen, jól látjátok, én vagyok Egyszerû másfél hónap után ide találtam… Új szolgáltató (mobil..), új cím, de a régi, jó öreg Verus

Madárka gratulálok én is legújabb kislányodhoz, meg a könnyû szüléshez..legyetek nagyon boldogok

Pele, Neked meg itt is…Te is nagyon ügyi lány vagy Nagy gratula Szép nagy legény lett Bálint baba.

Nagyon röviden, mert épp grill-party van nálunk és vár a család: élünk, jól vagyunk, a bolt az csak volt (Norcsi csatlakozom a Dabast utálókhoz..), de itt a faluban csináltunk turit (ami úgy néz ki, hogy OK).
A srácok gyönyörûek, egészségesek, én vagyok idõnként depi, de majd kinövöm….

Most szaladok, de este még jövök vmikor, (a lev. Programunk 219 levelet kezdett letölteni…) csak elõtte átnézem a heti írásaitokat, hogy felkészült legyek .

Mostantól téllleg nem menekültök

Puszi mindenkinek:

Verus

Kép
verus
 
 


Halihó!

KAdri: nekünk a Panadol nem ért semmit, csak a lázcsillapító kúp (azt biztos ott is kapsz), meg a fürdõ és a priznic. A kisasszonyt meg úgy szoktam kicselezni, ha tiltakozott a teljes borogatástól, hogy levetkõztettem egy szál pelusra és a kezébe adtam játszani egy hidegvizes törülközõt. Õ az egyik végével szöszmötölt, én a másik végével óvatosan törölgettem a kis karjait, pocakját, lábinkóját. Tavaly viszont volt egy 40 fokos láza+hidegrázása, a Stoppard könyv szerint hûtõfürdõ kell, de azt mondta az orvosunk, hogy ilyenkor már többet árt az, mint használ (tényleg rosszabbodott is tõle). Remélem, azért erre Nálatok nem kerül sor, sõt remélem azt is - mivel pár napja, hogy írtál -, hogy azóta már el is múlt a láz és kicskéd a gyógyulás útjára lépett! Kép

Virág: úgy tudom, a kullancs nem 24, hanem 6-8 óra után már fertõzhet. Én életemben elõször 2 éve kaptam egyet, de csak másnap vettem észre, utólag oltattam be magam, mert féltem, hogy mi lesz az akkor még szopós babámmal, ha én megfertõzõdtem. Szóval tök könnyû NEM észrevenni azt a pici kis vérszívót.

Napocska: küldtem jelentkezést a levlistára, ha nem jó így, írd meg légyszi, milyen formában kéne!!

Evey: 1 gyerek+2 felnõtt, de én Iboly véleményén vagyok, ha nem veszed kötözködésnek: nem lehetne inkább desznyóhús? Kép ( ha nem, hát nem)

Sziasztok:

ildikó
ld
 


Sziasztok!

Itt vagyok! Ne haragudjatok, hogy ennyi idõre eltûntem! nagyon köszi a hiányolásokat, nagyon jólesett. Kép
A május egy kicsit sûrû hónap lett, folyton van valami az oviban, most meg rámszakadt az óvónõk év végi ajándéka is, úgyhogy tete az összes púpom...
Próbáltam végigolvasni a termést, úgyszólván lehetetlen volt, pedig erõsen igyekeztem.
Minden betegnek jobbulást, ünnepeseknek sok boldogságot (bocs, hogy így ömlesztve, azért sok szeretettel!)!

Figyelem Hajni írása óta Lili össszes nyílását, nagyon megijedtem, hogy ilyen lehet.

Pelének itt nyilvánosan is gratula!!!! Kép Nagyon nagy dolog ám, hogy kettõt hízlalsz egyszerre! Kép

Iboly! Örülök, hogy Andris a megfelelõ tantónénihez került, szorítottam neki! Illetve Neked Kép vagyis Nektek Kép
Bõvebben majd emilben, csak lenne máááá egy kis idõm!

Norcsi! Neked is megy az emil lassssssan... Kép

Jaj, el ne felejtsem: üdv minden újnak, gyertek gyakran!!!

Bocsi, de megint rohanok, millió dolgom van! Csak a jövõ hétnek legyen már vége, akkor többet jövök!
Addig is puszi:
Emese
Emese
 


Ildi tokeletes elkudltem a meghivot. Azt ha elfogadod lista taga valsz. Ha gond van irjal nyugodtan akar magan cimemre is.

Napocska
napocska
 
 


Erika!

Mégegyszer boldog szülinapot Tominak!KépKép

Bogancsi, Norcsi, Edó Júliáinak boldog névnapot kívánok utólag!KépKép

Pelének, Momonak és a változatosság kedvéért ismét Edóka egyik gyermekének, Eszternek is boldog névnapot!KépKép

Virág, Balumami, Hajni, ld Ildi, Zsorka, Helga, Vica, Momo, Márti nektek küldtem a családomról fotókat és a kérdõívemet is! Légyszi jelezzétek, hogy rendben átment-e?!
Babatáblázatot feltettem a levelezõre!
Megyek olvasni.

Puszi, Evey
evey
 
 


Kanga!

Mégis?KépKép Izgulunk érted nagyon! Írsz valakinek sms-t? Mindenesetre megadom a mobilszámom a levelezöbe, küldessz egyet, ha kibújt a baba?

KépKépKépKépKépKép

Puszi, Evey
evey
 
 


Evey!

Itt is szeretnék nagyon sok boldog névnapot kívánni!Kép


Köszönjük a névnapi jókívánságokat!

Esztereknek és mindenki másnak aki most ünnepli a név-vagy szülinapját boldog név-illetve szülinapot!

Emese levelet várom ám!Kép


Jó gyereknapozást, puszi:Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Kb. két hete írtam utoljára, és akkor el is határoztam, hogy gyakrabban jövök. És tessék, itt az eredmény Kép.
Csütörtökön remélem tudunk menni Bálinttal. Férjem afrikai útja halasztódott, úgy tûnik, az itteni munkája mégiscsak tart egy darabig, az afrikaiaktól pedig (ami tuti biztos volt állítólag), egyelõre nem jött visszajelzés. Úgyhogy most szerencsésen alakult egyelõre, és azért is, mert anyós mindenféle ultimátumokat adott, meg fenyegetõzött, arra az esetre, ha a férjem elmegy. Jaj, már úgy várom, hogy legalább 1-2 szoba elkészüljön, és beköltözhessünk a házunkba! Persze a fürdõszoba is kell, meg konyha sem ártana...
Bálinttal (20,5 hó) hatalmasakat kirándulunk az erdõben mostanában. Tegnap azt akarta, hogy vegyem fel, mire mondtam neki, hogy nem, mert nehéz, de bármikor lepihenhetünk, ha akarja. Erre ott, ahol volt, az út közepén leült a földre. Azt hittem megzabálom! A szókincse egyre bõvül, egy kis ízelítõ belõle:
abu = repülõ
gabu = kapu
gugu = kulcs
bibo = piszkos
bái = Bálint, de ha megkérdezem tõle, hogy hívják, azt mondja, baba Kép
abba = abba
iá = csacsi, tyúk és kakas (e két utóbbi rejtély, persze annyira nem, mert egyszerre kapott ezekbõl az állatokból egyet-egyet, mármint mûanyagot).
És persze hamm, vau-vau.
Ugye mostmár megtanul beszélni Kép?
Jövõ héten kiderül az AFP eredménye is, addig izgulhatok, persze azért annyira nem izgulok, meg utána is mindig van miért.

Norcsi!
Kérdezted (annoKép), hogy Bálint hogy bírja a szemüveget. Nagyon jól, csak az elsõ nap, amikor megkapta, leült a padlóra (szemüvegbenKép) és zokogott keservesen. Azóta nincs semmi baja vele, sõt, ha leesik játék közben, kéri vissza. A te lányod hogy bírja? Nem törte még el Kép?

Zsóka!
Hát mostmár a 19. hétben járok, és igencsak látszik rajtam (szerintem). De 3 hete, a tali idején se jöttek már rám a normál nadrágjaim.

Helga!
Már réges-régen akartam írni, hogy én is debreceni vagyok eredetileg, csak mikor férjhez mentem, akkor kerültem Bp-re. De nagyon szeretek hazamenni, és mindig hiányzik, ha már pár hónapja nem voltam.

Evey!
Jelentkezünk Bálinttal a bográcsozásra, azaz egy felnõtt+ egy gyerek. A férjemet nem merem ideírni, mert az õ programja teljesen kiszámíthatalan Kép. Van még itt valakinek olyan férje, akivel nem lehet még egy nappal elõre sem tervezni semmilyen programot? Ma reggel pl. megkérdeztem, marad-e itthon, vegyem-e ki a húst a mélyhûtõbõl. Mondta, hogy persze, majd 11-kor sürgõsen távoznia kellett Kép.

Kanga!
???

Verus, Emese!
Jó, hogy elõkerültetek!

Hú, de hosszú lettem! Minden születés- és névnaposnak sok boldogságot, betegeskedõknek gyógyulást!

Puszi,
Ági
Ági
 
 


ITT VAGYOK! Kép
Szóval sziasztok!
Semmi a csaj totál jól érzi magát odabent. Biztos luxus lakosztályt bérelt. Én meg hiába mondogatom neki , hohy már lejárt az idõ és nincs fedezet a továbbiakra.Kép
Gergõkém is beszólt neki valamelyik nap , hogy " Bankla , már kibújhatsz anyaci megengedte!!!" KépKépKépEgyszer megfogom zabálni ezt a pasit!
Most voltunk a Ligetben és Dia meg a Flórka is próbáltak az én kis lakómmal Beszélni , de semmi.
Tegnap a doki azt mondta , hogy 48 órán belül babázunk. Ez holnap reggel jár le. Hát nem tudom. Pedig tett is a dokibácsi az ügy érdekében , ami nem igen volt kellemes de ez sem jött be.

Evey kedves!
Akkor most megint ,itt , személyesen : BOLDOG NEVEDNAPJÁT kívánok!!!
Akkor neked is megy majd az sms!

Pele!
Képeslap megérkezett?
Kedden megyünk megint a Siklóshoz. Próbálok babucival szót érteni , hogy neki sem jó , ha az idegen doktorbácsi össze-vissz nyomorgatja. Jöjjön ki elõbb.

Minden ünneplõnek sok boldogságot kívánunk!

Szióka
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Evey!
Nem kaptam se táblázatot se telefonszámot!!! Kép
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Szia Evey!
Kérdõívedet Napocskától kaptam meg és már vissza is küldtem, de Tõled semmi nem jött. Próbáld újra...

ildi
ld
 


Sziasztok!

MA VOLT zSÓFIKA KERESZTELÕJE. Nagyon jól sikerült. Édes volt a lányom. Mindig a fotósnak pózolt. Én is fotózom , ezért megszokta, hogy kb heti 1-2 tekercs film el van lõve rá, és imádja a kamerát. A pap meg is jegyezte, hogy ez a kis nõ csak a fotósra figyel, nem rá. Persze ezt nagy szeretettel a szvaiban mondta.

Evey!

Köszi a kérdõivet 2x is megkaptam. Majd én is küldöm az enyémet.

Mindenkinek üdv,

Zsorka
zsorka
 


Sziasztok!

Elõször is!

Tomi, Adrián, Andris sok boldog szülinapot utólag és elõre isKépKépKép

Evey, Eszterek sok boldog névnapot!KépKépKép

Evey, Csongi névnapja: április 16. Súlyt majd csak 2 hét múlva tudok, addig maradhat a régiKép

Holnap talán bõvebben, most rohanokKép

Sziasztok

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Ja! Kanga, remélem azóta kicsomagolódtálKép

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Sziasztok!

Evey!
Én is boldog névnapot kivánok neked! Kép
Megkaptam a kérdõivet és a fényképeket is, nagyon aranyosak vagytok mindannyian!
Ha lesz egy kis idõm, én is küldök kitöltött kérdõivet, sajnos fénykép még nincs új feltéve. Kép

Ági!
Nagyon ügyeseket mond Bálint baba! Jót mosolyogtam rajta,hogy leült az út közepén! Kép

Nálunk minden rendben, visszajöttünk a mi kis falusi kiruccanásunkból. Nagyon jó volt minden, Gedus életében elõször pancsizott gyermekmedencében, de csak egy darabig élvezte, mert hamar elfáradt.
Mostmár próbál feltérdelni, és kúszni (hátrafelé sokkal jobban megy neki) Kép

Kanga!
Szurkolok nektek!Ügyesek legyetek! Kép
helga
 
 


Sziasztok,
Ági,
vajon, miért is ABU a repülõ? Kép (én APU-ra tippelek Kép)
Mellesleg nem csak a Te férjeddel lehetetlen közös programot szervezni Kép Kép Bár nekem eggyel könnyebb dolgom van, mert azért egy nappal elõtte már (nagyjából) tudja, de egy hétre elõre sosem tervezek. Biztos ami (nem) biztos Kép). Egyre erõsebb az az érzésem, hogy a családi életünk hasonlít egy kicsit Kép. Anyósért nagyon nem irigyellek Kép. Remélem, minél elõbb lakható lesz a házatok.

Ma voltunk kint a Ligetben, hát, többet nem oda megyünk gyereknapkor. Eddig a MArgitszigetre vittem Ábelt gyereknapozni, de szerintem ezután is az lesz. Iszonyat tömeg, bömbölõ zene, kicsiknek alig program. A babanetes rész sem volt egy nagy durr, szvsz, az OTP-s sátor sokkal jobb volt. Ábel kapott egy papírsárkányt, azt röptettük, jó magara szállt. Holnap megyünk ki a Margitszigetre, reptetjük megint.

Apropó, i: lesz csüt-ön tali? Részleteket a levlistán beszéljünk meg, jó?

Kanga,tessen kettéválni KépKép

Pele, holnap de. hívlak.

puszi mindenkinek
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok Lányok!

Megjöttünk, gondoltam jelentkezem, mert ki tudja mikor tudok ismét. nagyon jó volt a Balcsin, azt leszámítva, hogy Panka az idegen helyen nem akart este elaludni. Elsõ este 2 órát üvöltött és öklendezett végig. Szörnyû volt. Ott ültem vele minden este 1/2 órát mire elaludt. Itthon ilyen nincs, ma este itthon egybõl elaludt/szerencsére/ jó volt az idõ, bár nem fürdésre való, csak apája volt bátor. Egész nap a kertben , a parton voltunk, kis néger lett belõle. Anyósom is jött és õ fõzött, mosogatott, arany életem volt. Most meg jönnek a tennivalók itthon.


Barika! Sajnálom a felvételit, majd jövõre. Dórika nagyon kis ügyi.

Ági! Bálint baba fog beszélni, majd le sem tudod lõni. lsd:Dia Miért ilyen sokára van meg az eredményed?

Szile! Nagyon köszönöm a jótanácsot. Így fogok eljárni, mert a hócipõm tele van már a sebésszel. Lápiszt honnan szerezzek? Az orvosság nem gond, anyósom felírja.

Evey! Remélem jobban vagytok, nem lehetett túl nagy felüdülés. A család nem semmi. Apóst nem lehetne beutalni 10 évre az Északi-sarkra? Mi feltétlenül megyünk bográcsozni, már délelõtt és szerintem jó ötlet az elõfõzés ha van idõd, mert hamarabb elkészül. Nekem minegy mibõl van. 2 felnõttre számolj. Köszi elõre is. Adrinak boldog szülinapot. Neked meg névnapot.

Erika! Boldog szülinapot az eggyévesnek.

Norcsi! Jobbulást mindenkinek. Nálunk is most 3 örlõ jött ki egyszerre és most készül a negyedik, meg tudlak érteni.

Zsóka! A nevét nem tudom, de most úgyis mennem kell, megkérdezem. Az öblögetõ nem jó, Elmex zselével kell mosni.

Verus! Írj kicsit bõvebben ha tudsz magatokról, örülök, hogy elõkerültetek.

Judó! Gratula a szakdolidhoz. Persze, hogy felborulhat a ciklusod. Most tessék elmenni pihizni. Pele tud egy jó helyetKép

Madárka! KépKép

Pele! KépKép

Kanga! Jó lesz Blanka a jövõ héten is ha kibújik, ne idegeskedj. Ha jó bent neki, hát jó.

Adri! Ti szegények. Nekünk nem is modtak ilyen szövõdményt. Mostmár csak a végéra értek. Puszik mennek.

Edóka! Örülök, hogy minden oké lett.

Hajni! dokiKép

Évi! Örülök, hogy jól éreztétek magatokat. Nem tudjuk és nam is akarjuk tudni ZsoMa nemét. Ha lány lezs Zsófi lesz, ha fiú Marci, így lett Zsoma. Evey! Ez neked is szól.

Húúúú de késõ van már megyek szundizni, talira megpróbálunk menni, csak aznap van AFP-m és védõnéni, majd meglátjuk.

KingAndi! Merre vagytok? Ugye minden oké?

Jó éjt:PM
Pankamama
 


Sziasztok!
Hajni!
Ide viszem a fiamat úszni, a Hajósba. 5 éves kortól lehet menni, de kaptunk engedményt, hiszen már majdnem annyi, 4 és 3/4 éves lesz akkor! Kép

PM!
Köszi, megnyugodtam, mérem továbbra is szorgalmasan a hõmet, és remélem, hogy nem pánikolok be, hogy nem jön össze a második baba. Mondjuk a kisfiam már a legtürelmetlenebb, gyakran kérdezgeti, hogy benne van-e már a pocakomban a kistesó. Most még nem igazán tudok relaxálni, mert június végén lesz a szakodoli védése. De végül is addigra már lehetek kispocakos! Kép

Napocska!
Kaphatnék egy meghívót a levelezõ listára???

Puszi: Judó
judó
 
 


Sziasztok,

PM,
lápisz van a gyógyszertárban... Benõtt körömmel egy örökmozgót követni, nem semmi!!! Én csak arra emlékszem, hogy k*ra fáj.

Helga,
ne siettesd a kúszást. akkor már arra megy amerre akakr, és nem amerre Te akarod.

kanga,
szólj a férjednek, hogy Ti is tegyetek valamit a kis albérlõ kiköltözése érdekében (vízcsap)Kép

ld,
az sajnos gyerekenként változó, hogy mi jön be fájdalom meg lázcsillapítónak, minden gyereknél külön ki kell sakkozni.

Verus,
olyan jó, hogy elõkerültél!!! A babanet IS jó antidepresszánsKép

Barika Andi,
Rebeka, 3100 gr, és nem emlékszem, hány centi. De elég rövid volt...

Pele,
a szopi méhösszehúzó hatása miatt én majdnem sírtam az elsõ pár napban. Rosszabb volt mint a szülés, no meg hosszabb is. Egyébként Petrus utcán megdöbbentõen hajlandó mellettem jönni, egész emberi tempóban. Mondjuk ha elengedem a kezét, azt úgy értékeli, hogy indulhat a fogócskaKép. Rebeka éjszaka is egy szál rövidujjú bodyban alszik, és be van takarva fürdõlepedõvel, ami alól különben kimászik. A gyerek reggel fél méterrel odébb van, mint ahová én tettem (de jó, hogy nem vettem légzésfigyelõt).
Megint kortyoltam némi Lactoherbet. Nekem még mindig nem jön be...

KAdri,
ami a paracetamolt illeti, annak idején érdekelt a dolog és eléggé utánaolvastam. Azt írták az okosok, hogy vagy a nagyon hosszú ideig tartó, nagyon nagy dózisú kezelésnek van májtoxikus hatása, vagy arra hajlamosaknál az egyszeri terápiás adagnak. Nagyon jó lázcsillapító az Algopyrin, viszont azt piciknek max úgy lehet adni, hogy ampullából megfelelõ adagot lenyomod a torkán, de ha ittál már Algopyrin ampullát, akkor ezt ki is húzod, mint lehetõséget. Adnak még Cataflam cseppeket is, az is nagyon jó fájdalom és lázcsillapító, de az meg a gyomornyálkahártyát nyírja ki. Marad a Panadol...


Nálunk mindennap gyereknap van, így csak a szokásos hétvégi bolondokházát játszottuk, mérgezett egérként rohangáltunk körbe-körbe az országban...
Sziasztok
Madárka
madárka (mad&aacut
 


Szia Judo!
Nem aggodni, tudod, nekunk is jott ossze Viki, amikor mar letettunk rola! Majd ha o ugy gondolja, akkor bekoltozik!
Puszi!
Mindenkinek udv! Ha vegzek ismet jovok hosszan! Sziasztok!
Kanga ugye mar nem huzzatok tovabb az idegeinket? KépKép
Szurkolok!
Moni

moni
 
 


Sziasztok Lányok!

Kivételesen bennt tartózkodunk, mert szakad az esõ. Igy most gondoltam írok pár sort én is. Annyi mindenre szerettem volna reagálni, de szerintem a felét elfelejtem mire a végére érek. Nálunk nincs semmi újdonság, gyerekeim mindketten megkapták az agyhártyagyulladás elleni oltást, az önkormányzat jóvoltából ingyen. A védõnõ hívott, hogy szeretném-e beoltatni õket, hát persze, hogy nem hagytuk ki. Menjugate-t (így kell írni?) kaptak. Egy kis sírás volt csak, de hamar sikerült megnyugtatni mindkét síró csemetét.
Képzeljétek el, tornázni kezdtem, napi 100 felülés, és egyéb alakjavító gyakorlatok, mert amikor megláttam magam fürdõruhában elszörnyedtem. Most már 1 hete csinálom, igaz még nem nagyon látszik az eredmény, de azért már nem olyan löttyedt a hasam. Lehet, hogy három hét múlva már látványosabb lesz. KépNahát ennyi rólunk.

HAjni!
Nem semmi ez a nõgyógyász sztori! Kép Örülök, hogy azért már rendezõdnek a dolgok Vikinél! Kép

Erika!
Tominak igy utólag is boldog szülinapot! Kép Én már örülnék a Mikulásnak. KépKép

Pele!
Nem semmi mértékben nõ a súlya Bálintnak! Édesek lehetnek ahogy egyszerre szopiznak a csemeték. Kép Nálunk mikor Tomi megszületett Timi is pohárból itta a lefejt tejet, 3 napig. Utána azt mondta, hogy nem kéri, nem jó. Kép

Iboly!
Boldog szülinapot Andrisnak! Kép
Nálunk már elvirágzott a bodza, és a 10 üveg szörpbõl már csak 1 maradt. Kép

BarikaAndi!
Ne szomorkodj a felvételi miatt, jövõre biztos sikerül. Kép Az "egész nap rajtam lógna" ismerõs, nagyon sokszor én is úgy fõzök, hogy egyik kezemben Tomi, másikban a fakanál. A legrosszabb, ha valami kétkezes mûveletet kell végezni, mert akkor a lábamba kapaszkodva visít. Kép Igaz el ne kiabáljam az elmúlt napokban elég jól eljátszott a Timivel. Kép

ld!
Akkor nem csak az én tapasztalatom az, hogy magas láznál a Panadol *****t sem ér?

Evey!
Én is sajnálom, hogy nem tudunk menni, mert tényleg régen találkoztunk. Kép Igy utólag is szeretnék neked és Adriánnak minden jót és szépet kívánni, név- illetve születésnap alkalmából! Kép

Verus!
De jó, hogy jelentkeztél! Nagyon hiányoltunk már! Kép

Ági!
Én is mindig így járok, hogy elhatározom gyakrabban jövök és nem sikerül. KépKép Az én párom dettó ugyanez, ha véletlenül akad egy szabad hétvégéje, biztos, hogy mindig kap egy telefont és halaszthatatlanul el kell mennie. Ha meg valami fontos program van, akkor elõtte szólok neki, egy hónappal, aztán egy héttel, és még egy nappal, nehogy valami mást is közbeszervezzen. Kép Igy általában eljutunk oda ahova muszáj.
Bálintnak aranyosak a szövegei. Kép Nálunk tegnap Tomin lepõdtünk meg, Timi itta a kakaót, és Tomi is mondta hogy -Kokó kéjsz=kér Õ is kakaót.Kép

Kanga!
Aranyos volt Gergõ beszólása.Kép Megfogadta már a kisasszony?

Zsorka!
Aranyos lehetett Zsófi ahogy pózol. Kép

PM!
Rendes anyósód van, hogy így hagyott pihenni! Kép Helyes lehet "néger" Panka. Jó, hogy a hazatéréssel egybõl megoldódott az alvásproblémátok! Kép

Judó!
Szakdoli védés után, egy hétvégi kiruccanás aktuális idõpontban és majdnem biztos a kistesó! KépKép

Adri!
Meggyógyult már Leevi? Rengeteg gyógypuszit küldök neki! KépKép

Minden esetleg kihagyott születés- és névnaposnak is kívánok minden szépet és jót! Betegek gyógyuljatok! Kép

Hú, ritkán írok, de sokat!

Puszi mindenkinek
Ancsa

Kép
Kép
Kép
anyanyanya
 
 


Ancsa!

Köszi a biztatást, remélem lesz alkalom mostmár a kikapcsolódásra, és tényleg bejön a szakdoli utáni elsõ alkalmas idõpont!

Móni!
Te mérted a hõdet?

Gerianikó!
Jól olvastam régebben, hogy Ti is készültök a kistesóra? Hogy áll a "dolog"?

Puszi: Judó
judó
 
 


Ancsa, ld,
nekem anyukám úgy tanította sok-sok évvel ezelõtt(gyógyszerész), hogy paracetamol tartalmú készítményt cssak alacsony láznál használunk (38,5-ig), felette Algopyrin+fizikális lázcsillapítás; és a kórházakban s hajlamosak ezt az elvet követni....
Madárka
madárka (mad&aacut
 


Sziasztok lányok!

Remélem, nektek jobb gyermeknapozós hétvégétek volt, mint nekünk. Szombat este Zsófi sírva jön: fáj a füle! Egész éjjel nem aludtunk, 38.5 volt a láza, és hol õt vígasztaltam, hol Lucát altattam vissza. Reggel meg olyat csinált, amit eddig SOHA, nem akart felkelni, õ inkább ágyban maradna, aludt majdnem délig. Szerencsére a füle reggelre kifakadt, és úgy döntöttem, nem megyünk a Heim Pál ügyeletére, megvárjuk a hétfõt. Persze a betervezett program elmaradt.
Délutánra lement a láza, és újra a régi rosszcsont Zsófi lett belõle. Ma voltunk dokinál, kifakadt középfülgyulladás, 1 hét pihi otthon. (Persze õ már holnap menne bölcsibe.) Mire hazaértünk, én már alig éltem, a majdnem 10 kilós "picinyem" a hasamon, a másikat meg úgy kellett húzni magam után. Ilyenkor nagyon utálom, hogy ilyen messze és ilyen magasan lakunk. Szerencsére még az esõ elõtt itthon voltunk. Most végre alszanak....
Remélem, azért csütörtökön tudunk menni, én nagyon szeretnék.

Lázcsillappítás ügyben: Zsófiba azóta nem lehet a kúpot beleimádkozni, mióta egy **** bölcsisnéni beletuszkolta. Szegény Zsófi egy ideig még azt sem engedte, hogy a bugyiját más húzza fel. Az a szerencséje a nyanyának, hogy kirúgták, még mielõtt beszélhettem volna vele. Lett volna hozzá pár kedves szavam... Maradt a hûtõfürdõ, vizesruha, Panadol.

Evey! 1 felnõtt adagot azért nekünk is számolj, a férjem az mondta, biztos megkóstolja, legfeljebb nem szed bele húst. Szerintem mi is megyünk korábban, szívesen segítek bármiben.

Verus! Üdv újra itt!

Hajni! Örülök, hogy Vikivel minden rendben.

Kanga! Aranyos lehet Gergõ, ahogy várja a kistesót. Zsófi is mindig megkérdezte, amikor megjöttem az orvostól, hogy hoztam-e a babát is magammal. Azt is mondta, hogy majd õ segít neki kibújni.

PM! Örülök, hogy jól sikerült a hétvégétek. Aranyos az anyósod, hogy hagyott pihenni.

Minden betegnek jobbulást, születés- és névnaposoknak sok boldogságot kívánok! (Bocsi, hogy nem részletezem, de Luca már idemászott a lábam alá, és vadászik a billentyûzetre.)

Puszi mindenkinek
Andi

Andi
andi3
 
 


Sziasztok Lányok!

Elõször is, Napocska, kérlek a monornetes címemet töröld a listáról és a profilomban lévõ címre küldj egy új meghívót...Elõre is köszönöm a fáradozásodat!Kép

Elkészültek -már jó rég- a Zorbás képek, a ápr. 16.-ai tali képei..Amint lehet küldöm õket.
Anikó, az ominózus taliról készült képek nagyon jók lettek, én is megkaptam, köszönöm.

Sikerült eddig a leveleimnek az egyharmadát átolvasni..leragadtam a bagoly-témánál...
Anno Emesével telefonon beszéltünk errõl és nagyon felidegesített az a szitu, hogy pont a tali után lettek problémáink a nettel..és ugye én voltam a jelenlévõk között az egyetlen, aki nem tiltakozott.., akinek 3 vagy 4 gyereke van.., stb., stb...
Tudom, ill. csak remélem, hogy ez már egy lerágott csont, de nem fogok utólag sem magyarázkodni, "na, ugye??? senki sem gondolja azt, hogy én vagyok ilyen.." Sajnálom, hogy Pockot zaklatták, ám azt annál inkább, hogy bkiben is felmerült, hogy közülünk kerülhetett ki az illetõ...

Így, ahogy kitûnt a leveleitekbõl.., csak emilben lehet majd +tudni, hogy mikor és hol lesz az aktuális randi..Légyszike, ne felejtsétek el, hogy még/már nem vagyok lev.listás... nem akarok kimaradni semmi jóbólKépKép(Bárhogy is szeretnétekKép))

Zsóka, mi tavalyelõtt fogadtuk meg, hogy a ligetbe soha többet..Szörnyû volt az akkori gyereknap, és ezek szerint nem változott semmit..

Mi a helyi cukrászdáben kezdtük a gyereknapot, jó kuncsaftok voltunkKépKép Aztán meglepibõl a Balatonhoz vittük a srácokat..Nagyon jó idõnk volt, a parton 500 m-ként volt egy-egy család, a víz 23 fokos volt, a zuhik nagy ívben elkerültek minket..Szóval minden nagyon szuper volt.KépKép
Sõt, még Gerinek is integettem..na jó csak madártávlatból..Ui. Dunaújváros mellett mentünk elKép

Szile, nincs esetleg egy képed a házatokról? A mi régi nagy álmunk is egy rönk ház, de hát csak a ún. finn-faházakig jutottunk el..az meg megfizethetetlen, nekünk legalábbis.

Adri, megrémiszettél..Nekünk is nem sokára aktuális lesz a 15 hónapos oltás..Ez ugye nagyon ritka? Az én eddigi tapasztalatom: pöttyök és kicsi láz 10-12 nap múlva..

Hajni, szörnyû, amit írtál. És az is elég riasztó, hogy igazi slendrián módon kezelik.."amivel men találkoztunk, olyan nincs!!" Jellemzõ! Szorítok, hogy amilyen hirtelen jött, olyan hamar múljon el ez a szörnyûség!

Számomra új lakókat én is nagy szeretettel köszöntöm, remélem Ti is olyan jól fogjátok érezni itt magatokat, mint én.

Puszi mindenkinek:

Verus

Kép
verus
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok:
dec.4-én született a kisfiam, nemsokára féléves lesz (el sem hiszem). Szegeden lakunk hármasban.
Néha szoktalak olvasgatni Benneteket, majd lassan megismerek mindenkit.

Most volna egy kérdésem, tudom az archívumból keresgélhetnék, de nagyon sok hozzászólás volt ebben a témában, és arra nincs idõm most, hogy végignézzem.
Nos, van nekem egy jól szopizó gyerkõcöm. Mikor kisebb volt, akkor is bukott mindig, de igazából nem vészes. Most már sûrítettünk (rizsliszt-anyatej keveréke) szedtünk gyógyszert, mégis jön és jön a túró. Lassan kereskedhetnénk veleKép! Az uh-n viszont minden negatív volt, szóval nem alakult ki reflux. Most aggódjak vagy sem? Nagyon jókedvû, egyáltalán nem bánatos, sõt a múltkor még bohóckodott is, mire beértem a szobájába többször "belefejelt", és általában vigyorogva adja elõ ebbéli tudását. Kb. fél tenyérnyi nagyságú adagok jönnek ki belõle. Nagyon sokat mozog, amint leteszem már forog is a hasára és kúszik hátrafelé, ami gondolom egyáltalán nem tesz jót a tejcinek. Szoktam ültetni az etetõszékbe szopi után, de azt csak egy ideig bírja, kb. max 20 percig, utána már hasalni szeretne. És persze úgy játszani.
Tudtok nekem vmi ötletet adni? Mikor lesz ennek vége? Aggódjak vagy ne aggódjak, hátha mégis vmi betegség? Ja, hozzá kell tennem, hogy a gyógyszert már nem tudjuk beadni neki, mert megtanulta, hogy hogyan tudja megakadályozni a "bevitelt". Ha mégis sikerül, úgy kiköpi, hogy csak na!

Elnézést a hosszúságért, és minden tanácsnak nagyon örõlnék!Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Judo

Meghivo elkudltem a tablazatba levo cimedre.

Napocska
napocska
 
 


Azt elfelejtettem írni, hogy mindemellett szépen fejlõdik, 3400-zal hoztuk haza a kórházból, most majdnem 8,5 kiló. 3 hét alatt kb. 20 dekát hízott legutolsó mérés óta.
Elnézést a fogalmazási hiányosságokért, de itt van az ölembe és vadul gyömöszöli be a szájába a bal kezem. Sorba veszi az ujjaim.

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Verus

Kulkdtem uj meghivot.

Napocska
napocska
 
 


Ágci,
a barátnõm fia egy éves kora után hagyta abba a bukást. Nem akartalak elkeseríteni... Ha meg hízik, meg más gond nincs, akkor helyezkedj várakozó álláspontra.
Madárka
madárka (mad&aacut
 


Madárka!

Köszi, az infót, én pl. ezt nem tudtam a paracetamol készítményekrõl. Kép Csak saját tapasztalat volt, hogy a magas lázat nem vitte le (viszont tagadhatatlan, hogy fájdalomcsillapítónak kiváló). De azt is mondják, hogy 38-ig nem kell csillapítani lázat, mert azt még a szervezet tolerálja, és segít hamarabb legyõzni a betegséget. Eddig ezt az elvet követtem, rosszul tettem? Magas láznál (39 és afölött) meg az Amidozaphen kúp jött be.
Szerencsére nem sokszor volt rá szükség.Kép

Ancsa

Bocs mindenkitõl az Off-ért.

Kép
Kép
Kép
anyanyanya
 
 


Sziasztok!

Andi a fülességért nagyon sajnállak benneteket, hát nálunk ez sajnos ismerõs betegség. Azt nagyon jól tetted hogy a Heim Pál fülész-ügyeletet kihagytad, tudod miért?! Gyógyuljatok meg minél elõbb!

Panadol témához. Nálunk is orvos mondta, meg meg is tapasztaltam hogy 38 fok fölötti lázat nem visz le, de való igaz, hogy azalatt meg nem is kell a lázat csillapítani, sõt a homeopata dokink szerint 38,5 alattig nem kell. Nálunk az Amidozophenes kúp az ami bevált, még a 6 éves lányom is azt kapja, a pirulákat rém rosszul viseli. Úgyhogy van itthon 0,1-es a Bánknak, 0,2-es a Julcsinak, és 0,3-as az Annusnak.

Verus jó volt hallani rólatok újra! Ugye én megmondtam hogy Dabas egy nagyon **** hely?! De legalább ott helyben a faluban bejön a dolog!Kép

Ági. Szemüveg-téma, tegnap még rávágtam volna a kérdésedre, hogy áááááá, még semmi baja a szemüvegnek, na ma két és fél hét elteltével már lett. Ugyanis a kisfiam is elõszeretettel vadássza le a túl közelhajoló nõvére fejérõl a szemüveget, a másik meg hogy Julcsi hisztinél is lekapkodja (bosszú), meg össze is szokta fogdosni a kis mocskos kezével (szintén bosszú). Na a lényeg, hogy egyik szára mára már igencsak elhajlott, így mese nem volt elcaplattunk a Vision Expressbe, aholis szerencsére erre is szólt a biztosítás, így ingyen!!! kijavították a hibát 20 perc alatt, addig vásárolgattunk. De azóta MÉG jó a szemüveg!Kép Nálunk nagy cirkusz nem volt miatta, csak hát azért mégiscsak körülményesebb szemüvegben mint anélkül.

Mi már remekül vagyunk újra (kopp-kopp), úgyhogy a hétvégén falusi búcsúban voltunk a férjem nagyszüleinél, nagy trakta, nagy felhajtás ahogy kell. De a gyerekek remekül érezték magukat, körhinta, vurstli, ma meg Vidámpark Anyukám jóvoltából, szóval adtunk a gyereknapnak, pedig nálunk aztán az év 365 napján gyereknap van, hiszem minden körülöttük forog, de azért mégis. Így legalább az õrült tömeget elkerültük, és jó levegõn is voltunk.

Kissé hosszúra sikerültem, bocsi, sziasztok, és holnap is szép napot mindenkinek! Kép

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


<FONT COLOR="ff0000">Lányok!

Most jött az üzi Kangától: Nick Blanka Flóra végre kicsomagolódott! 4080g és 60cm. Csaszis baba.

Kanga, boldog születésnapot Blankának, jó egészséget és sok-sok tejcsit!

Puszi
Iboly</FONT>
iboly
 
 


Kanga!
Gratulálok nektek! Pihenj sokat!
Madárka
madárka (mad&aacut
 


Kanga!!


Gratulálunk a kiscsajhoz! Méretek nem semmik !

Üdv, Zsorka
zsorka
 


Mi is gratulálunk!!! Tényleg hatalmas baba! Kép))))

Üdv: Vicáék
vica
 
 


Kanga, csatlakozom az elõttem szólókhoz:GRATULÁLOKKép Lányka létére nem semmi méretekKép Sok pihenést és gyors regenerálódást kívánok!

Puszi:

Verus


Napocska, kösziKép

Kép
verus
 
 


Kanga!

Gratula Nektek!!! Látod? Csak egy napot tévedtem.Kép

Nem semmi méretei vannak a kiscsajnak!

Sok boldogságot!

Puszi:

Dia
Dia
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?