Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

ZitaKépnagyon köszönöm a segítségedet!Komolyan mondom,hogy ezeket az oldalakat minden szoptató anyukának elkéne olvasnia,mivel most jöttem rá én is,(miután elolvastam),hogy eddig tiszta tévhittben éltem.Jöttek a családtagok tanácsai:-köménymagos,rántottleves,madártej,sör.....stb,hogy jobb-és több legyen a tejcsi.Nagyon örülök ,hogy elolvastam,köszi mégegyszerKépMegnyugodtam,hogy nem kell telezabálni magam zsíros kajákkal,hogy jobb legyen a tejcsiKép
Vivcsikém is szépen hízik.3 hét alatt 1 kilóKép
A dr néni mondta is,hogy fogjuk vissza magunkat,mert ez sok.Kép
Egy kérdés:a babák nemtudják,hogy mi az elég?Addig szopiznak,míg jön tejcsi?

LillaKépajánlhatod nyugodtan,kösziKép
Hogy vannak a lányok?

üdv

Melinda

Kép
kmelinda
 
 


Sinez!
Nekünk is felmerült az epi, de olyan gyorsan megszületett Áki, hogy nem volt rá szükség- sem idő. Mi Bányász Tamarával beszéltünk, őt ajánlotta a doki. 25.000Ft-ot kért volna, ha szükség van rá(októberben, azóta csak nem drágult.) Mindig van bent ügyeletes anesztes, de csak ketten epiznek. Ha éppen nem ők ügyelnek, akkor nincs aki beadja. Mi úgy voltunk vele, hogy ha mégis szeretném, akkor erre is legyen lehetőség, de egy megbeszélés semmire sem kötelez. Mi sem fizettünk így semmit. Találkoztam a drnővel, mert a szobatársamat ő császározta, mindennap bejött hozzá és mindenféle okos tanáccsal ellátta.
Nálunk is volt szopi krízis, Áki 1 hétig nem akart szopni. Volt, hogy eggyáltalán nem is kapta be a cicit, volt, hogyhamar abbahagyta, máskor pedig 25 perc alatt csak 20g-ot evett. Fejtem, pohárból kapta a lefejt tejcsit. Nem szabad idegeskedni, mert attól még rosszabb lesz.
Elkezdtem homeobogyót szedni, meg egy kicsit többet pihenni, és szerencsére rendeződtünk.
Kitartás és türelem. Reméljük nektek is beválik.
szaffi76
 
 


Sinez!
Nekünk is felmerült az epi, de olyan gyorsan megszületett Áki, hogy nem volt rá szükség- sem idő. Mi Bányász Tamarával beszéltünk, őt ajánlotta a doki. 25.000Ft-ot kért volna, ha szükség van rá(októberben, azóta csak nem drágult.) Mindig van bent ügyeletes anesztes, de csak ketten epiznek. Ha éppen nem ők ügyelnek, akkor nincs aki beadja. Mi úgy voltunk vele, hogy ha mégis szeretném, akkor erre is legyen lehetőség, de egy megbeszélés semmire sem kötelez. Mi sem fizettünk így semmit. Találkoztam a drnővel, mert a szobatársamat ő császározta, mindennap bejött hozzá és mindenféle okos tanáccsal ellátta.

Nálunk is volt szopi krízis, Áki 1 hétig nem akart szopni. Volt, hogy eggyáltalán nem is kapta be a cicit, volt, hogyhamar abbahagyta, máskor pedig 25 perc alatt csak 20g-ot evett. Fejtem, pohárból kapta a lefejt tejcsit. Nem szabad idegeskedni, mert attól még rosszabb lesz.
Elkezdtem homeobogyót szedni, meg egy kicsit többet pihenni, és szerencsére rendeződtünk.
Kitartás és türelem. Reméljük nektek is beválik.
szaffi76
 
 

 
 

Sziasztok!

Cristi: Most tetted fel a fotót Bencéről? Mert előzőleg nem láttam a profilodban képet. (Mostanában elég nyögve-nyelős az internetem.) Nagyon szép, békésen alvó babóca, gratulálok hozzá!!!!!
Szülészeten voltál ápolónő babázás előtt??
Szakmabeliként még nehezebb lehetett a dolog, megértem, hogy féltél. Én az elsőnél nem féltem, nagyon amatőrként azt gondoltam: majd lesz valahogy. Nna, ezt nem szabad!
Bencének mi baja lett a születése után? Fertőzést szedett össze?
Köszönöm a privát lehetőséget, ha eszembe jut "intimebb" kérdés, élni fogok vele.

Szaffi76: Első baba született gyorsan? Milyen gyorsan: hány órát vajúdtál? A doktornő javasolta az epidurált, vagy inkább ellenezte?

Üdv,
Anita
sinez
 
 


<font color="0000ff">Melinda!

Tudják, hogy mi az elég, ne izgulj. Teljesen normális gyarapodás Vivié. Az anyatejes babákra jellemző. Az elején nagyon gyarapodnak, aztán picit visszavesznek a tempóból, és aztán, mikor megduplázták, vagy már a duplázás közelében járnak, akkor meg nagyon lelassítanak. És olyankor szoktak jönni az ilyen visszafogós tanácsok adóitól, hogy: "Ej anyuka, keveset hízik ez a gyerek, adjunk egy kis pótlást!" Vagy a másik verzió a kezdjük el a hozzátáplálást. Szerintem bízz magadban és Viviben, és akkor nem lesz gond. Nekem már háromszor bejött.

Az én csodareceptem: egészséges és rendszeres étkezés, figyelni a folyadékbevitelre, pihenés és egy nagy adag önbizalom. No meg persze kerüljön mellre a csöppség, amikor szeretne.

Szép délutánt!

Zita</font>
pzita
 
 


Sinez!
Köszi a gratulát,de ez az alvás már a múlté...már nem alszik ilyen békésen,sokat nyöszörög,forgatja a fejét,néha felsír..de általába csak nappal./Megint tettem fel másik képet,ezt tegnap este csinálta apa fürcsi közbenKép
Én felnőtt Belgyógyászaton dolgoztam szülés előtt,nem egyszerű...
Nem tudták pontosan hogy mitől jött ki Bencéből a tejcsi,azt mondták hogy valószínű sok magzatvizet nyelt...én is valami fertőzésre tippeltem először,de azt kizárták.. hálistennek hamar rendbejött,és ma már semmi gond!!Kép
Imádnivaló,huncut babaKépKép
Ha van képed Fanniról,szivesen látnám!Kép
Üdv:Kriszta

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek.

Most vagyok 16 hetes kismama és a héten vették le az AFP-t, melyenek az eredményét a védőnőm kapja. Szeretném megtudni, hogy ezt az eredményt kell vinni a 18 hetes genetikai UH-ra?
Ugyanis nem vagyok biztos abban, hogy 2 hét alatt megkapja a védőnőm (Pestről vidékre küldik). Viszont a beutalómra ráírták, hogy 18. hetes UH, de ha nem lesz meg az eredmény addigra, akkor mehetek a 19-en, vagy új beutaló kell?

Valamint azt szeretném tudni, hogy genetikai UH-ra előre be kell jelentkezni, vagy mész amikor mész?

Bocsi a hülye kérdésekért, de első babámat várom és nagyon össze vagyok zavarodva.
Előre is köszi a válaszokat.

További szép estét.

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Felteszem ide a listát (ha engedi a szerver) de küldöm priviben is. Kép
<!--attachment: bogilista-349183.rtf*mime_msword.gif*application/rtf*120.5**bogilista%2ertf --><center><pre>
Kép
bogilista.rtf (120.5 k)</pre></center><!--/attachment-->

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Kisvirág Kép
Ha jól emlékszem, nekem sem volt meg az eredmény, csak mondtam, hogy levették az afp-t és kész.És mi a 19. héten voltunk, mert vaalmiért csúszott a dolog. Kép
minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Deszi,

meg tudnád nekem adni a Kátai Timi telefonszámát? (Velem találkoztál a III-on az orvosra várva január közepén, a szülésedről beszélgettünk:-)

E-mailem: macus@freemail.hu

Nagyon köszönöm
Orsi
macus
 
 


KisvirágKép

Ha betelefonálsz a laborba,megmondják neked az eredményt.Én is így tettem,és megynyugodtam,amikor megtudtam az eredményt.Én nembírtam ki a 2hetetKépÉn voltam 18hetesen is a genetikai uh-n,de mivel a dokim akkor szabin volt,hozzá 20 hetesen kellett mennem az uh-ra.Szóval nem törvényszerű,hogy pontosan 18 hetesen menj uh-ra.
Minden vizsgálat előtt be kell jelentkezni a kisablaknál.Így az uh-ra is.


ÁgiKép

Hogy vagytok?Ha jól emlékszem,te is csaszis voltál.Igaz?Te betartod a 6 hetes ülőfürdő STOPPOT?Én már annyira vágyom egy jó meleg fürdőre!KépNa és a sexKép...........(bocsi)
Mi baj lenne,ha nem várnék tovább?Mármint a fürdésselKépVégül is már az 5.hetet tapossukKép

ZitaKép
Arra még nem válasszoltál,Képhogy te is a Nyéky dr-nál szültél?Jövőhéten megyek hozzá kontrollra.
Akkor te nemtanácsolod a fejést?
Mit értessz azon,hogy:"kerüljön mellre a csöpség,amikor szeretne"?Ha nyűgös,akkor is mehet cicizni,vagy akár 2 óránként is?Te akkor nem vagy az a "katonás 3óránkénti" etetés híve.Igaz?(én nem vagyok)Te mérted a piciket szopi előtt,és után?
Nekem ezzel is van +,- véleményem.

Na sziasztok

Melinda+Vivcsi 5hetes

Kép
kmelinda
 
 


Sziasztok!

Már rég voltam ezen az oldalon.
Gratulálok minden született kisbabához és jó egészséget mindenkinek.

Én márc vége-ápr eleje körül fogok szülni.
Van valaki, aki szintén ekkora várja a babócát?

Kata
kata7778
 
 


Szia Kata!
Én idáig még nem írtam csak olvasgattam, de én is márc vége-ápr. elején fogok szülni.

Anna

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


MInyu,

Nagyon köszönöm!!!

Kriszti

cuiccolo
 
 


Szia Anna!

Kinél fogsz szülni? Van fogadott szülésznőd?
Nekem: HSz és F. Kriszta

Már foglaltattam 2 ágyas szobát a 3.-on az új szobák között.
Te hogy állsz ehhez a kérdéshez?
Kisfiút v. kislányt vársz? Nekünk kiscsaj lesz Kép

Jó, hogy végre találtam valakit, aki velem egyidős terhes.

Írjál

Kata
kata7778
 
 


Sziasztok!

Gyakorlott anyukáktól kérdezném:
A latex vagy a szilikon cumi a jobb?
Láttam, hogy pl. Avent cumin fel van tüntetve, hogy hány lyuk van rajta, és azt mennyi idős kortól ajánlják. Ezek szerint mindig új cumikat kell venni havonta? A mi időnkben szerintem nem volt ilyen.
Előre is köszi a válaszokat.
Kata
kata7778
 
 


Sziasztok!Kép
Kata, megkérdezhetem, Te hányadik héten szóltál a szülésznődnek??Nekem a dokim a 28.hetet javasolta, de én aggódom, hogy már az is késő lesz...Kép
Előre is köszi!
J.
(23+5)

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Szia Kata!

Bár én nem vagyok a cumik "híve",de kénytelen vagyok használni../etetéshez
A kisfiamat a kórházban a koraszülöttön rászoktatták ugyan a cumira,de kb 1 hónapig cummogott elalvás előttKépma már kiköpi!
Én etetéshez/tápszerhez,tejcsi-pótláshoz egyaránt/ Aventet használok,az 1 lukasat!!én kb a 2.hónapban cseréltem le..nem befolyásolja Bencét a szopizásban sem,mert mellbimbó formája van a cumi végének...

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Szia Cristi!

Nagyon jól táplált, egészséges kisbabátok van!
Lehet, hogy fogzik? Korai lenne. Bár az én lányom 3 hónapos korától 10 hónapos koráig nyálzott, majd 11 hónapos "szülinapján" bújt ki az első foga.
Jó, erős gyomrod lehet, ha bírtad a Belgyógyászatot! Úgy egyébként is minden elismerésem a lelkiismeretes ápolónőké! Azért a pénzért, azt a munkát...!

A.
sinez
 
 


Szia Anita!

Bence épp most magyarázta,vigyorogta végig a 14h-s szopizást!A kis "bohóc"Kép
Szerintem még nem fogzik..bár mostanában elég gyakran kotorászik a szájában,és szopizza az ujjátKépnéha nyáladzik is..
A belgyógyászatot már megszoktam..miután végeztem a sulival,rögtön dolgozni kezdtem!Az meg már egy jó pár éve voltKépazóta ez a második munkahalyaem..az előző kardiológia volt,ami szintén belgyógyászat.
Hála az égnek nálunk nem olyan vészes a helyzet,mert van külön elfekvő részlege a kórháznak..de azért az"otthon megunt" idős betegek előfordulnak..a magatehetetlenek mennek át az elfekvőbe..javarészt cukorbetegekkel foglalkozó osztály volna a miénk..hát,nem vagyunk túlfizetveKépKép

Most meg aztán végképp nemsok pénzt kapok,úgyyhogy ha már Beni mehet majd bölcsibe,sajna visszakell mennem dolgozóba.

Üdv:Kriszta

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Sinez!
Első baba, Éjfél előtt éreztem először "valami furcsát" és hajnali 2 46-kor már a hasamon feküdt a kicsifiam. kb negyedórát voltam a szülőszobán, a dokim is éppenhogy beért hozzánk. Előtte nem volt soha jóslófájásom sem. A dokim jóötletnek tartotta, hogy beszéljek egy anesztessel, mert elég rosszul viselem a fájdalmat, és tizenórás vajúdást nem biztos, hogy végig tudtam volna csinálni. Jobb megadni a lehetőséget, de ez semmire sem kötelez.
Mi cumizunk. Szinte csak elalváshoz. Avent szilikon cumink van, etetéshez mi is az 1 lyukút használjuk, bár nagyon ritkán. Néha teához. Próbáltuk a Nuk etetőcumit is, de abból kifolyik, nem kell érte megdolgoznia a kicsinek, ellustul.
szaffi76
 
 


Szia Kata!

Én Széles Ferencnél fogok szülni és nincs fogadott szülésznőm.
Én is akartam szobát foglalni, de a dokim azt mondta nem kell előre lefoglalni. Nélküle is tudok szobát foglalni?
Nálunk is kislány lesz a baby. Nevet már sikerült választanotok?

Szia
Anna

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Szaffi!
Korábbi oldalak olvasgatása közben döbbentem rá,hogy te is októberben szültél!!!Képki volt a dokid?Pontosan mikor született Áki?
Bence 21.én,hajnali 02.10 kor lett meg,közel 18 órás vajúdás után...


Anna!
Szobát telefonon tudsz foglalni/dokid nélkül/!
Felhívod a kórház központi számát:476-4400,és kéred a titkárságot!ott már csak annyit kell mondanod,hogy mikorra,és milyen szobát szeretnél!

Üdv:Kriszta

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Kriszta!

Köszönöm szépen

Anna

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat...

Kisvirág

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Sziasztok!

Cristi: Sajnálom Bencét a bölcsi miatt! Bár, sokszor hallottam, hogy inkább az anyukát kellett hozzászoktatni a bölcsihez, mert a gyerek az első pillanattól kezdve imádta a gyerektársaságot!

Szaffi: Mázlista vagy. Esetleg alacsony vagy és vékony? :-))) (Próbálom kideríteni, van-e összefüggés az alkat és a szülés lefolyásának sebesessége között.)

Üdv:
Anita
sinez
 
 


Helló!
Sinez!
159 "magas" vagyok és 68kg-val mentem szülni, most 60kg vagyok. Ákos 3250g-mal született. Beleillünk az elméletedbe? Kép
Kriszta!
okt 29-én Vajda dr-nél szültünk, a 3.-on a 8-as szobában voltunk. Ti akkor vszinüleg nem voltatok már a kórházban.
Megkérdezhetem Bence méreteit? Engem piszkálnak , hogy Ákos lassan nő, most 5120 a súlya és 62 cm. Nem egy vasgyúró, inkább ropibaba, de jól áll neki!!!! Nálunk is a "kétkezembeaszámba" és a nyálbuborék fújás a kedvenc tudomány.
szaffi76
 
 


Sziasztok!

Szaffi!
Mi 27.én jöttünk haza.Bence 48cm-el,és 2490 gr-al született!Kép
Épp tegnap mértem csupin fürdés előtt: 5,54kg,és kb 62-64 cm.KépBeni ahogy kezdett enni.../bukós volt/ma egy kis vasgyúró!!Kép
Szerintem egyáltalán nem nő lassan Ákos!Anyatejcsit kap?

Sinez!
Én is sajnálom a bölcsi miatt Benit,biztos rosz lesz/nekem/de nem lesz más választásom..kevés lesz apuka fizetése,meg az én "segély"-em!Kép
Ha visszamegyek dolizni,talán jobban kijövünk anyagilag..

Kellemes hétvégét mindenkinek!
Üdv:Kriszta

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Sziasztok!

Köszi a cumis véleményeket. Én is azon vagyok, hogy szopizzon a kicsi, de néha biztos kell majd az üveg is. A játszócumit próbálom majd elkerülni, de jobb felkészülni.

Anna!
Már nem emlékszem, hogy mikor szóltam a szülésznőnek. A dokim ajánlott egyet, és itt is jókat olvastam róla. Mivel az a hír járja, hogy 1 szülésznő 1 hónapban 5 szülést vállalhat (biztos azért, hogy mindenkinek legyen munkája), így én hamar szóltam neki. Kb. 20 hetes terhes voltam.
A kicsi lány neve Petra lesz. Nálatok?

További jó hétvégét mindenkinek!
Kata
kata7778
 
 


Sziasztok!

Cristi!
Sajnos nálunk is az a helyzet ovi ügyben, mint nálatok.Kép Az vígasztaljon, hogy szerintem is a szülőnek a nehezebb az 'elválás', a gyerek jó esetben hamar megszokja és megszereti az ovit.
Sok mindenben hasonló a helyzetünk ezek szerint. Mind a kettőnknek szép a kisfiaKépKépKép, stb. stbKépKép

Szaffi!
Mi is a 8-as szobában voltunk, csak mi szeptemberbenKép

Lilla!
Gyönyörűek a lányaid minden túlzás nélkül! Gratulálok hozzájuk.

Üdv,
Val
val
 
 


Melinda Kép
Csak most tudtam jönni. Kép
Mi 3 napja együtt fürdünk Domival a nagykádban. Mivel a fürdést nálunk sírás (üvöltés Kép ) kísérte, így megpróbálkoztunk ezzel, a férjemnél ugyanúgy ordított, nálam nem, úgyhogy mivel szép a sebem én biza beülök vele a kádba pancsizni.
Szex : Én úgy voltam vele, mivel császár volt, így nincs mit megsérteni "odalennt", ezért mi már aktívak vagyunk. Egy valami van, hogy síkosítót használunk. (remélem nem tűnt túl közönségsnek, amit leírtam, de ezt is meg kell beszélni)

Kép

Kép
pkagi
 
 


Sziasztok!

Cristi: Egy kistesó megoldaná egy időre a helyzetet. Akkor "csak" a kicsinek kellene bölcsibe járnia. :-)))

Fanni lányom egész januárban náthás volt (kanyaró oltás+2 fogacska egyszerre). Egy hét kihagyás után megint csupa nátha, igaz, megint jön két fogacska. Elképzelhető, hogy a fogzástól náthás ilyen sűrűn? "Normális" dolog ez?

Köszi
Anita
sinez
 
 


Sziasztok!

Szaffi: Nem illesz az elméletbe, mert nem vagy elég alacsony. :-)))
Akkor csak mázlista vagy!

Cristi: Próbáltam feltenni képet Fanniról, de túl nagy. Majd este Apa összetömöríti.

Üdv,
A.
sinez
 
 


Sziasztok!
Én most írok először. Egy barátnőm számára szeretnék infokat kérni a Söfiről, mert szegényke túl van már egy-két negatív élményen. Most éppen egy állítólagos méhen kívüli terhesség műtétének és az ettől bekövetkezett vetélésnek köszönhetően lábadozik otthon. Leírom, hogy kinél történt ez, mert hatalmasat csalódtunk mind a dokiban, mind a kórházban. Szent Imre kh, Dr. Barna István. Nagyon durva, hogy miken ment ott keresztül és hogy milyen embertelenül bántak ott vele, de ezt majd egy másik alkalommal.... Szóval ezért keresünk most egy megbízható tudású ugyanakkor emberséges dokit, aki nem futószalagon kezeli a kismamákat, és aki nem veszi el a kedvét attól, hogy a fájdalmas kálvária után ismét megpróbálkozzon a baba vállalásával. Köszi a segítséget!
schwarczi
 
 


Szia Szaffi76!
Meglepetés!!!Na ki vagyok?!Nyomoztam egy kicsit, visszakeresgettem régebbi hozzászólásaidat és egy infóból arra következtettem, hogy bizony téged találtalak meg. Persze nem lesz nehéz rájönnöd a kilétemre a profilomból. Vicces nem?Gondoltam benézek erre a topikra a múltkori beszélgetésünk miatt + hátha véletlen itt vagy. Gondolom úgyis visszaolvasol majd, úgyhogy ha ma nem is, de valamikor megtalálod az üzimet.
Áki remélem jól van, ha van új kép róla mindenképpen igényt tartok rá.Ágiról tudsz valamit? Engem felhívott valamelyik nap, hogy miújság, mondtam neki, hogy nem sikerült.Az lett a vége, hogy én vígasztaltam őt, annyira sajnálta.Velem amúgy minden ok. szerdán megyek a dokihoz, hogy felírja az új szurikat, ha minden igaz 20-án kezdem is.Kezd erőt venni rajtam a mérhetetlen lustaság, amit nagyon nehéz legyőznöm. Vezetgetek is, akarok menni vizsgázni még akció előtt, hátha végre le tudom tenni ezt a k... jogsit. Aztán meg mehetünk kocsikázni együtt, ha minden jól megy és maradhatok itthon.
Ágihoz is el tudunk menni anélkül, hogy a HÉV-hez kellene igazodni. Addigra jó kis tavasz lesz és Ákiból sem kell Michelin-babát csinálni. Már úgy várom!!!Na nem szaporítom tovább a szót, majd még visszajövök, hogy válaszoltál-e.HA nem írsz vissza hétvégéig, majd felhívlak. De végül is tök jókat tudnánk dumálni így is, nem?Jövő héten meglátogatnálak titeket, ha otthon vagytok, addig gyüjtsed a tennivalókat!Ákit puszilom + téged is. Előbányászok addigra egy pár dalt Ákinak!Kép
Kép

Kép
Kép
zuzmó
 
 


Sziasztok!

Anita!
Kistesó nincs tervben,sajna anyósékkal lakunk,és már néha így is tehernek érzem magunkat!Kép
Szeretnénk saját lakást venni,de nem egyszerű...

Általában sok panaszt, betegséget tulajdonítanak a fogzásnak, pedig az legfeljebb nyűgösséget, éjszakai felsírást, esetleg enyhe hőemelkedést, néhányszor lazább székletet okozhat.
Azt nem tudom hogy összefügg e Fanni "náthája"a fogzással,de ha addig amíg csak hőemelkedése van,és nem lázas addig nincs nagy baj,szerintem.
Várom a képet!Kép

Pkagi!
Nekünk is volt 1 hét "ordítvafürdés"!!!
De megoldottam a problémát!Nálunk az lehetett a gond,hogy sok víz volt a kádban,nem érezte magát Beni biztonságban!/lebegett a fenekeKép
Amióta kevesebb vizet engedek a kiskádba,megint imád pancsolni!Kép

Schwarczi!
Én 2 méhenkívüli terhesség után szültem!
A Schöpf szerintem az egyik legjobb kórház!
Magasan képzett szakemberek látják el a babát is,és a mamát is!
Ha gondolod,írj privire!Cím a profilomban!!

Val!
Levi jobban van már?
Sok gyógypuszi!!!KépKép

Üdv:Kriszta

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Sziasztok,

remélem tejjel folyó topicka Kép lépünk KépKépKép

Fürdés:
Nálunk a kisvödör jött be, no meg 1x1 a nagykád anyávalKép aztán meg nem fürödtünk;) egy darabig;)...Csak most tértünk át a kiskádra (9hós) szépen elüldögél benne és teljesen elfoglalja magát a pancsijátékokkal, alig lehet kiszedni a vízből.

Szülésznő:
5/hó. Ha tutira akartok menni szerintem is jobb előbb, a jók nagyon kapósak tudnak lenniKép nem mintha lennének rosszak is, szinte mindenki jó...

Schwarzi,
egyetértek az előttem szólóval... másként mindenkinek más az ízlése, de akárkit választasz biztosan jó kezekben leszel... részemről Dr. Szőnyit ajánlom (ifjabbat, de talán a apukája már nem is praktizál...?)

Üdv, Andi
kisbora
 
 


Sziasztok!
Köszönet a szülésznős infóért!!Akkor ha jól értelmezem, elég sanszos, hogy én már lemaradtam?Kép (25.hétben járok)
S hogy kell Õt "felkérni"? Elég ha felhívom?vagy személyesen kell?
Bocsi, de e témában nagyon tudatlan vagyok!Kép
Előre is köszönöm!
J.

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


<font color="0000ff">Judit!

Először hívd fel! Aztán úgyis megbeszéltek egy személyes találkozást. És azért a 25. héten még van esélyed. Ráadásul sok jó szülésznő van.

(Kisbor)Andi!

E-mailt megkaptam, és válaszolni is fogok, remélem, hogy nem túl sokára.

Kata!

Cumi ügyben én kicsit más állásponton vagyok, mint a többiek. Messze nem biztos, hogy kell. Nekünk eddig három gyerek élte túl az első éveit cumi nélkül. A legkisebb is már 19 hónapos, így azt hiszem, hogy már esélytelen, hogy a közelébe kerüljön. Szerintem ez pont olyan dolog mint például a mellszívó. Legyen az ember képben, ha szükség van rá, akkor tudja, hogy mit akar venni és hol. Akár legyen egy papírra felírva, hogy apa is meg tudja venni szükség esetén. De előre megvenni, csak azért mert hátha szükség lesz rá, szerintem felesleges. Ráadásul a cumi, cumisüveg elég nagy vonzást is jelent, ha már ott áll a polcon, mert valahogy hamarabb hozzányúl az ember, mint arra valóban szükség lenne. (Legalábbis ezt látom a környezetemben.)

Sinez!

Ugye te kérdeztél Ádám doktorról? Nálunk a fél család, köztük én is, nála született. De ez már nem most volt, mivel lassan 35 leszek. Akkor nagyon népszerű volt, az biztos. De anyukám semmi extra információval nem tudott szolgálni róla, pedig kérdeztem.

Melinda!

Ha írsz egy e-mailt, akkor tudnék Neked írni.

Szép napot mindenkinek!

Zita</font>
pzita
 
 


Zita!

Szeretnék tőled tanácsot kérni...írhatok mailt?

Üdv:Kriszta

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


<font color="0000ff">Cristi!

Persze. Ha tudok, segítek.

Üdv:

Zita</font>
pzita
 
 


Kata:

Nálunk az Alíz lett a befutó a család nagy sajnálatára.

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Cristi: Sajna nem tudtunk feltenni képet, mert elszállt a gép. Azért még próbálkozom. Huh, az húzós lehet az anyósékkal. Jó fejek? Szereted őket? Legalább néha-néha be tudnak segíteni a babagondozásba, főzésbe, nem?
Nagyon várjuk már azt a két kis fogacskát! Februártól folytatjuk a babaúszást, már voltunk is egy alkalommal, erre újra benáthásodott a kicsike. Nagyon sajnálom, hogy kihagyunk egy alkalmat, mert óriási élmény úszkálni Vele a medencében! Ti jártok baba-mama klubba, zenebölcsibe vagy úszni? Igaz, Ti legalább nem vagytok egész nap egymagatok-feltéve, ha az anyósodék nyugdíjasok.

Schwarczi: A Schöpfi az egyik legjobb választás, főképp, ha ilyen problémái vannak a barátnődnek! Sokkal többet ér - még ha egy kissé felújításra szorulna itt-ott -, mint egy csili-vili divatos kórház. Jók az orvosok, szülésznők, csecsemősök. Én a második babát is ott fogom szülni.

Pzita: Végre valaki, aki hallott az Ádám dr-ról. Én meg voltam/vagyok vele elégedve.

Judit: Beszéltél a szülésznővel? Kit választottál? Rendesnek tűnik? Én is a 25. hétben vagyok!

Fürdés: Nálunk az egész január úgy telt, hogy a frász kerülgetett a fürdetés gondolatától is. Egy alkalommal én is beültem mellé a kádba, és kb. azóta nem üvölt, sőt, megint élvezi a fürdést.

Üdv,
Anita
sinez
 
 


Sziasztok!
Most költöztem a XVIII. kerületbe és szeretnék segítséget kérni. Tud-e nekem valaki mondani valamit dr. Templom Józsefről. A kerületben láttam a magánrendelőjét, és jókat hallottam róla, de kellene még némi információ (Mikor rendel a magánrendelőjében, milyen vizsgálatokat lehet nála végeztetni, pl. UH, rákszűrés..., hogy lehet hozzá bejelentkezni.) Nagyon örülnék neki, ha tudnátok az anyagiakról is írni valamit, mennyibe kerül egy rákszűrés, egy sima vizsgálat, vagy az UH. A választ örömmel várnám akár e-mailben is.

Üdv,
Timi
phansy
 
 


Sinez!

Sajnálom a képet,de azért majd ha sikerül feltenni,szólj!Kép
Anyósék jó fejek!
Amiben tudnak,segítenek..leginkább apósom,ő többet van itthon..amikor nem dolgozik,bevásárol,elmegy gyógyszertárba,ide-oda.Mivel anyósom reggeltől késő délután ér haza,/pláne most az adóbevallások miatt/egész héten rám marad a főzés...de nem gond,szeretek főzőcskézni!Általában össze is hozom ,ha Bence jó kisfiú!
Nem járunk babaklubba,sehova..ha jó idő van,akkor sétálgatunk...már alig várom a tavaszt!KépKép
Biztos jó lehet a picúrral együt úszkálni..majd mi is megpróbálkozunk hasonlókkal ha már Beni egy kicsit nagyobb lesz..

Üdv:Kriszta

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Sziasztok!

Köszi szépen az infókat a Söfiről. Nagyon pozitív dolgokat írtatok, megnyugtató hírek voltak. Még a végén én is ott fogom szülni a másodikat?? : ) Bár a jelenlegi dokim azt javasolta, hogy ne legyen túl kicsi a korkülönbség, mert császárral szültem. Azt mondja, hogy kirepedhet a hasfalam, ha 2,5 évnél korábban szülök. Most 11 hónapos a kisfiam, és a párommal nem akarunk olyan sokáig várni, de azért én erősen aggódom. Nektek mi erről a véleményetek?
schwarczi
 
 


Scharczi Kép
Nekem egy roppant óvatos dokim van és azt mondta 1 évet kell várni a teherbeeséssel.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Schwarczi: én is 1 évről tudok. Több barátnőm is császáros volt. Különböző dokiknál szültek és mind 1 évet javasolt. Úgyhogy szerintem hajrá....

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Kedves Mamák és Kismamák

Megint kérdésem lenne hozzátok. Olvasgattam hogy érdemes előre szülésznőt választani. Tudtok valakit ajánlani? Vagy megvan minden orvosnak, hogy kivel szeret dolgozni? Vagy aki épp az ügyeletes szülésznő az segít?
Nekem külsős az orvosom és csak szülni megyünk a Schöfibe.

KisVirág (17+6.)

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Phansy,

Szia és üdv a XVIII. kerületiek táborában Kép
Templom dr. "reikis, prana-nadis " orvos, tehát az ezotéria világában is mozog a hagyományos orvoslás mellett/együtt.
Mindig sokan vannak NÁla, így be kell jelentkezni, csak magánrendelője van (ott ahol láttad) és a szüléseket a schöpfiben vezeti le.
Janikó/Anikó szült nála a másik topicban, írj Neki szivesen megosztja Veled az élményeit.

Kriszti

cuiccolo
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?