Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Tamesz
Bonifác nem éppen egy tárasági lény, inkább vigyáz a házra. Amúgy nekünk ez a hétvége jobb lenne, azután jönnek apa szülei, de ha most átrakjuk a köv. hétvégére, akkor még át tudjuk szervezni a jövetelüket. Csak jó lenne akkor tudni, hogy mikor lesz.
A kukázó Marci nagyon édes.
Mi a bidében szoktunk a csappal játszani. Megtanulta kinyitni és rendszeresen úsztatja a fürdőszobát.

Juc
A babaszobában szoktunk popsit szellőztetni, mert ott az egész tele van rakva habszivaccsal, így nem hideg. Ilyenkor pár pisivel lemossuk, de az a legrosszabb, hogy befolyik alá, és fel kell szedegetni. Ha lent a napaliba teszem tisztába, akkor az egyetetlen vastag ber-ber szőnyegen ül, mászkál, arról tilos pellus nélkül leszökni. Szegény szőnyeget még Tunéziából hoztuk, de márnagyon foltos.

Babus
Nagyon édes a kis vadmotoros, a torta is nagyon jól nézett ki.

Nálunk is szülinap van ma, Apáé. Vettem színes lufikat, van torta sok-sok gyertyával úgyhogy gyakorolhatjuk a gyertyafújást, hogy a Fanni szülinapjára profik legyünk.

Timur
Gyere gyakrabban! és rakj fel Majáról is képeket!

A kilókról jobb ha nem beszélünk, rajtam kb. 10 kg van az eredetileg sem kevés testsúlyomhoz képest. Amíg szoptatok nem is akarok fogyózni, és hát az édessget sem vetem meg. Remélem ha jön a tavasz szépen lemegy majd vagy majd valahogy rásegítünk egy kis mozgással.

Flames
tök jók azok a picők, én gyorsan rendeltem is egyet, mert ez a Robeez nagyon bevált. Csak hát a színe nemteccik.
Képzeljétek, apával közösen adtuk rá itthon a gyerekre a cipőt, ő a balt én a jobbost. Láttam én, hogy idetlenül áll a jobb lábán, gondoltam ezt is lerúgja valahogy, hát nap végén derült ki, hogy nem szedtem ki az orrából a vattát. Profi anya vagyok, szegény gyerekem lába nyomorgott benne. Azóta viszont jól szuperál, nem csúszott el még benne.

Na elkezdem a lufikat fújni míg alszik Fanni.

Timka

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Juc
Neked egy szavad sem lehetKép, rajtad egy kiló plussz sincsKép Te magas vagy és kifejezetten vékonyKép Még Apucim férfiszemével nézve isKép
Viszont az én 156cm-hez képest az 57kg már sokKép

Timka
Férjednek boldog szülinapot!!!Kép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Timka,
boldog szülinapot a párodnak is! na jó, akkor ne hozzátok a cicát, Marci úgyis csak elkergetni szereti őket!Kép Cipő orrában a vatta, hát mi is lehettünk volna, amilyen bolond család vagyunk! Bidé itt is van, de azt még nem fedezte fel, viszont ma letekerte az egész tekercs Wc papírt amíg reggel zuhanyoztam!

Timurr,
Maja nagoyn édes, láttam róla az újabb macis képeket mostanában, hatalmas csajszi már!

Lányok,
mi legyen a talival, szavazzunk léccike, hogy mindenki tudjon tervezni, kinek mikor lenne jobb ha nem most? vagy ki az aki most jönne? ki később?

Marci új játéka, hogy apának a gépében van egy kiszedhető vinyó , na azt kidobálta, így kiszedtem, de annak a helyére mindenfélét bepakol, majd ordít ha nem tudja kiszedni, vagy ha beszorul a keze. Na ez apjának nem nagoyn tetszik, mert félti a gépét, de hát valami játék kell a gyereknek, nem?Kép

Muki,
nálunk is csak túrórudi vagy süti formájában eszi meg Marci a túrót!!! Elrontottuk?Kép

Andi,
nem értelek, hát én simán meg tudom különböztetni a két Marcit!KépKépKép
Na megyek, mert raklamál őfelsége és a végén még kikapcsolja mielőtt elküldeném!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 

 
 

Kedvesek vagytok!Kép

jajj kérem micsoda kilók,én nem szeretném írásba látni mennyi vagyokKép


Tamesz
jó kis játéko talált MarciKép
nálunk is menő a számítógép,szerintem gyermekeink nagy műszakizsenik lesznek.
Maja picike 70 cm kb. és 7500 gramm kis törpilla.

Timka
vattaKép

Maja baba csokival,naranccsal és natúrKép
Kép
Kép
Kép

Timurr
Vendég
 


Timur
jajj, azok a kék szemek, nagyon tündéri a kis csaj.

Az én rosszcsontom tegnap elkezdte csikorgatni a fogait, mind az ötöt. Rettenetes milyen hangja van!
Rakok fel egy mai best of-ot: (a dobozok a költözés maradékai)

Kép
Timka

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Hahó!

Timurr, Timka, aranyosak a csajok! Kép

Babus, köszi a bókot! Kép Kép

Timka, férjednek boldog szülinapot! Remélem, jól buliztok! Kép Milyen volt a torta?
Köszi a popsis választ! Kép

Timurr, berakjalak a táblázatba téged is? Küldjél adatokat! De egyébként is szívesen látunk! Kép

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Addig is itt egy régi tábla:

<pre>
Anyuka neve Anyuka kora Baba neve Szülés ideje Születéskori méretek 6 hónapos méretek Kórház neve Baba kora
Andi 32 Miron 2005. 01. 14. 3200g ? ? Szt.Rókus 1 éves és 2 hetes
Bogacsi 30 Szonja 2005. 01. 16. 3860g 56cm 7590g 68cm Szt.István 1 éves és 2 hetes
Bettimama 23 Dorka 2005. 01. 17. 3300g 53cm ? Nyírő 1 éves és 1 hetes
Rahel 26 Peti 2005. 01. 17. 3200g 54cm 8040g Kaposvár 1 éves és 1 hetes
Babus2005 26 Kristóf 2005. 01. 27. 2700g 52cm 7960g 66cm MÁV 1 éves és 0 hetes
Nyuszko 29 Ákos 2005. 01. 28. 3550g 55cm 8250g 70cm Marosvásárhely Megyei Kórház 1 éves és 0 hetes
Tamesz 33 Marcell 2005. 02. 08. 3450g 53cm 7600g 68cm Kistarcsai Kh. 11 hónapos és 3 hetes
Flames 28 Adri 2005. 02. 10. 2700g 51cm 7080g 65cm MÁV 11 hónapos és 2 hetes
Juc14 31 Marci 2005. 02. 18. 3400g 60cm 7980g 71cm MÁV 11 hónapos és 1 hetes
Timka 30 Fanni 2005. 03. 04. 3420g 53cm ? SOTE II. 10 hónapos és 3 hetes
Fanka 27 Panni 2005. 03. 06. 3400g 56cm 7710g 70cm Szt.Imre 10 hónapos és 3 hetes
Eveka 28 Marcell 2005. 03. 10. 3480g 55cm 8550g 67cm MÁV 10 hónapos és 2 hetes
Mukika 28 Aliz 2005. 04. 06. 2260g 44cm 6700g 64cm Szeged Női Klinika 9 hónapos és 3 hetes </pre>

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!
Jókat rötyögökök itt magamban a sztorikon (WC-papír, vatta, bidé).

Timka!
Boldog szülinapot Apának! Látom, nálatok is vannak combok Kép. Azt lehet a legjobban gyurmázni, ugye?

Most nézem a táblázatban, hogy a féléves adatok alapján az én Marcim volt a legdagibb... AZóta ez változott, főleg a kórháznak köszönhetően (-0,5 kg). Azért ez már visszajött Kép.

Ti hogyan adagoltátok a glutént a Gyerkőcöknek? Mi még csak nemrég kezdtük el a tejallergia és a betegeskedések miatt.

Búcsúzóul néhány kép (talán most sikerül felrakni). Apa tette ezt a gyerkőccel, aki akkor már 5 órája ébren volt. Mire lezuhanyoztam vasárnap délben, ez a látvány fogadott:

Kép

Kép


Eveka

Kép
eveka
 
 


Kúpozás: én egyszerűen gyengéden összeszorítom a kis popsiját kb. fél percre. Ennyi idő után már nem akarja kinyomni.

Tali: mi karantén miatt nem tudunk menni Kép. Remélem egyszer azért tényleg összejön, hogy megismerjelek Benneteket!

Na, most már tényleg húzok aludni!

Eveka

Kép
eveka
 
 


Sziasztok,
mi történt, mindenki babázik, nagyon kihaltunk.
A buli jó volt: volt virág, ajándék, lufiból Boldog születésnapot, vacsi, parfé torta.
A vacsit közösen csináltuk, a krumplipucolásba a kis csaj is besegített, a felvágott krumplikat össze-vissza dobálta.
Nem hiszem hogy olyan emlékezetes szülinap marad mint a tavalyi, akkor regel rohantunk a kórházba, mert reggel ébredés után nem éreztem a pocakmozgásokat. Fél napot a kórházba töltöttünk, aztán estére be kellett feküdnöm, de régen volt már.
Nagyon rohan az idő, ma amikor szedegette ki apa a gyertyákat és számolta Fanninak, próbáltunk minden évszámhoz valamit mondani még neki, hogy mi történt apával annyi idősen. Aztán amikor a 23-hoz értünk mondtuk, hogy ekkor kezdett el apa dolgozni, és akkor még rohadt sok gyertya volt hátra, legalábbis az a 8 darab nagyon soknak tűnt.
Maholnap pedig már ovodások, iskolokás lesznek a gyerkőcök, jön a kamaszkor, első igaznak hitt szerelem...huha, úgy beszélek itt mint aki egy évet öregedett, pedig nekem még van 4 hónapom az évfordulóig.
Azért köszi a férjem nevében is a köszöntéseket!

Jó éjt!
Timka

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Sziasztok!
Aranyosak vagytok ,hogy így fogadtok! Ma nem nagyon tudtam olvasni ,mert a párom ült itt.Remélem hamar megtanulom ,hogy ki kicsoda, meg a babák nevét stb...
A képeket szerintem azért nem tudom feltölteni ,mert túl nagyok ,de nem tudom hogyan kellene kicsinyíteni. Majd megkérdem a párom ,csak ma nem ért rá.
Atika 3150g volt és 50cm amikor született.
Fél évesen 8810g volt a centit nem tudom. Egy évesen 11020g és 76 cm volt. Ma mértük. most 11 és fél kiló.
Mi budapesten lakunk.Most szeretnénk valahová a környékre költözni családi házba.
rusovszky
 
 


Huuu! Micsoda termés csajok.

Hát ez a kiló téma elég indiszkrét Kép Én is alig vagyok 160cm már a pocak korszak elején sem voltam már sovány (62kg) végén 72kg, hát ebből még nem sikerült visszafogyni még a kezdő állapotra sem, nem hogy ideális formát ölteni KépKép Bezzeg 20éves koromig alig voltam 50kg. Szerintem hanyagoljuk ezt a kényes témát Kép

Tamesz
Nekünk jó apával 5-e vasárnap 10óra. De egyéb időpont is egyenlőre oké. Többiek?

Andi
Szerintem jó lenne, ha mindenki rakna be a profiljába képet, és akkor csak a nevére kell rákattintani, hogy lásd kiről is van szó. Mennyi idős volt Kira, mikor Miron született? Semmi féltékenység? Hogy bírtad a terhességet Kira mellett?

Babus
Telefonos story nagyon jóKép Adri még nem csinált ilyet, de tuti rögtön Amerikát hívná Kép Jó lenne a kis sárga moci, a héten remélem lesz ideje apának elvinni, néhány helyen körbenézni, sürget az idő Kép Kristóf milyen vigyori Kép

Nyuszko
Nekem 1-2 hónapja múlt el az édesség mániám, de előtte pont mint nálad Kép Milyen volt a játszóház?

Képzeljétek Adri olyan jól alszik mostanában (lekopogom) 21-9 ig alszik , néha előbb 6-7 körül kel reggelizni, de visszaalszik, és du rögtön ebéd után min. 2 órát, de előfordult már, hogy 4 órát is alszik, remélem így marad.

Eveka
Rakj fel képet, ha tudsz. Adri is nagy mutogatós.

Timka
Mekkora cipőt vettél? Vatta Kép

Juc
Ha tudod rakd be légyszi a táblába, ki hol lakik, mindig keverem.

Timurr
Üdv köztünk. Erősítitek Timkával a csajok (lányos mamák) táborát. A kórházban lyukasztottátok ki Maja fülét?

Jó éjt
Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Próbálok születési képet, annak kicsi a felbontása .Hátha sikerül.
Mindkét gyerekem császáros volt, sajna...
rusovszky
 
 


Eveka
Mire megírtam, láttam a képeket. Tündéri!!!!

Timka
Kedves ez a gyertyaszedegetős nosztalgia. Boldog szülinapot a férjednek!

Rusovszky
Képkicsinyítés: megnyitsz egy szerkesztőt pl: ACDSee, vagy csak simán a képet és az eszközök között keresd a resize parancsot, ott méretezd át max 600x600-ra, mentsd el másként és már töltheted is fel.

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Nem megy ez a képezés nekem...Hogyan kell kicsinyíteni???
Látom van másnak is nagyobb gyerek.Andi? Talán..Mennyi a korkülönbség köztük, Nálunk 25 hónap van a két gyerek közt. Hát mostanában elég nehéz.
mást játszik a nagy, mást a kicsi...Sajna néha szétszedi amit a nagy épp csinált, meg ilyenek.
mi szeretnénk még harmadikat, de nem most, majd pár év múlva.
rusovszky
 
 


Rusovszky
Akkor csak 2 év a korkülönbség? Ez jó. Mi most tervezzük mikor jöjjön a köv. baby. Mesélj hogy bírtad a terhességet gyerek mellett, meg az első hónapokat? Féltékenység? Már szobatiszta a nagyobb?

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Köszi! Megpróbálom..Nem megy ez enekm..
Nem jelenik meg az szközök menüpont ,ha képre kattintok.Van szerkesztés, meg csomó más...
Égő ,hogy ilyen béna vagyok, de nem vagyok egy technikai zseni..Finoman szólva. Na mindegy, holnap próbálom..
rusovszky
 
 


A terhesség nem volt egyszerű, mert ugye 16 hónapos volt a nagy, amikor terhes lettem. emelgetés stb... elég nehéz volt elmagyarázni neki ,hogy nem vehetem fel.
Aztán 28 hetesen kórházba kerültem ,mert elől feküdt a placenta ,és kicsit véreztem. no, két hónapig bent is tartottak. akkor csúszott el a méhszájtól a placenta. két hónapig a férjem ,és a családom vigyázott a kislányra. eléggé megviselte a hiányom.
Aztán amikor meglett a kicsi, hát volt féltékenység stb..Ma már jobb.
Petra decemberben volt 3 éves, és 2 és fél évesen lett teljesen szobatiszta ,még éjjelre is.Azért kijutott a szinkronpelenkázás is..Imádom őket, bár nem egyszerű két picivel, de klassz!
Hangulatjeleket hol lehet csatolni? Itt nincs olyan funkció ,hogy valakinek a hozzászólására lehet válaszolni...Bocs, de tényleg béna vagyok!
rusovszky
 
 


Itt minden hozzászólás előzz újra be kell írni az azonosítót? Valaki tudna nekem segíteni a funkciók használatában. rájöttem ,hogy nem nagyon tudom mi mire való..Jelek? Mik ezek a kis nyilak oldalt? Bocsi, de még nem használtam ezt a társalgót! köszi előre is a segítséget!
rusovszky
 
 


Rusovszky
A szerkesztés is jó, azon belül kell legyen resize. Nehéz lehetett, látom vegyesek az érzelemeid. A kisbaba mellett hogy volt energiád pl szobatisztaságra nevelni és a háztartás? Itt nem lehet előző hozzászólásra hivatkozni. Smiley-kat képként lehet csatolni, vagy, van néhány alap billkombinációval: :+) = Kép :+O = Kép :+( = Kép

Timka
Ezt nézdKép ugyanolyan cipők ,csak további két márka: www.jackandlily.com , www.weestep.com

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Jóreggelt!

Ruzsovszky,
hát nem lehetett könnyű, és Petra már ovis vagy még otthon van? Mi is kb ilyen korkülönbséggel szeretnénk, vagyis majd ahogy sikerül, de már lassan dolgozunk a "témán".

Lányok,
akkor mi legyen a talival? elhalasszuk a betegségek miatt? vagy néháűnya azért összeröffenjünk? Seítsetek eldönteni lécci!!!
Szóval akkor mindenki legen szíves irjon egy dátumot ami neki jó lenne mostani állapotban!

köszi
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok!

Eveka, nagyon helyes a hintás kép! Kép

Rusovszky, köszi az adatokat, majd ha kicsit több időm lesz, pl. Marci délutáni alvása alatt, beraklak titeket! Meg Flames kérésére beírom azt is, ki hol lakik, remélem, nem tiltakoztok. Persze nem utca, házszámmal Kép, csak várossal.

Egyébként lehet vhogy rövidíteni a nevedet (pl. Rus) Kép ? Láttam a profilodban, hogy te is Csilla vagy, már a 3. a topikban! Kép

Flames, köszi a képes ötletet (profil), tényleg jól hangzik!

Tali: hát mi nem vagyunk mérvadók szerintem, mert a köv. 2 hétvége nekünk egyik sem jó, most viszont még lehet, hogy félek majd elmenni... Kép Majd meglátom, hogy vagyunk, de nyugodtan szervezzétek, ahogy a többieknek jó!

Moste egyelőre ennyi fért bele, majd jövök még a táblával!

Sziasztok!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Timurr!
Maja és a kék szemei......hmmmmmKép szép!

Timka!
Fanni tényleg jó húsban van, aranyos nagyon!

Eveka!
Hát ez a hintában alvós kép.....olyan szétpuszilni való drága kis feje van MarcikánakKép

Köszi a túrós válaszokat, megpróbálom gyümölccsel, aztán majd látjuk, hogy nem ott kötünk-e ki, mint többek->túrórudi

Rusovszky!
2 hónap a kórházban, miközben a nagyobb kicsi otthon, Úristen, állati sz.r lehetett. Tényleg részletezhetnéd a megpróbáltatásokat az egy kicsi+egy pici témában. Habár sztem úgyis mindenhol más, hiszen minden gyerek különbözik egymástól.

Glutén: nálunk babapiskóta, kiflicsücsök, ha Anya eszik sütékét, akkor abból egy-egy csípésnyi, aztán ezeknek egy része lemegy, a többi meg a ruhán köt ki. Összességében figyelek, hogy ne túl sokat kapjon, hisz még csak 10 hós lesz, de ha meglátja a kiflit majd kiugrik a székéből, muszáj neki adnom. Remélem nem követek el nagy hibát ezzel, de ha arra gondolok, hogy mi már pár hónaposan kaptuk, és mégsincs bajunk, akkor nem annyira parázok. Meg hát közel s távol hál Isten nincs lisztérzékeny a családban.

Muki

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


szóval sütikét és nem sütékétKép

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Sziasztok,

Tegnap Apa lefoglalta a gépet, ugyanis hóvégén mindig hazahozza a munkáját, úgyhogy nem tudtam a géphez férkőzni. Na egy kicsit megnyugódtam, úgy tűnik akkor létezik egy ilyen szülés utáni édességfaló szindróm Kép, ha már ilyen sokunknál előfordul.

A játszóház nagyon jó volt, az egyedüli gond csak az, hogy szinte az összes gyerek mind 2-3 éves, tehát folyton kellett ügyeljek nehogy letapossák Ákost, mert egyedül ő mászott csak Kép. De nagyon élvezte.
Mondjuk az egész még csak most kezd beindulni és ez meg is látszik, mert külön csoportokat kellene szervezzenek évkategóriák szerint. Volt pl. tanuló program is: énekeltek és közben fogták egymás kezét. Na akkor Ákos folyton a játékosdoboz felé iparkodott, azt sem tudtam, hogy halásszam el onnan. Az 'óvónéni' ugyanis azelőtt elpakoltatta a játékokat, hogy jobban odafigyeljenek a programra. Na de egy ilyen picinek ezt lehetetlen elmagyarázni. Ami nagyon tetszett: van egy ugynevezett relaxációs terem. Itt van egy hatalmas dobozszerűség, telis tele színes labdákkal, abba beletettük a gyerkőcőket. Ezt nagyon élvezték, forgolódtak benne, dobigálták a labdákat, stb. Meg volt egy sarok a szobában, ahol minden oldal tükörből állt, onnan alig tudtam elcipelni Ákost. Volt mini csuszda is, meg az egyik falra különböző tapintású anyagok voltak felerősítve, azokat minden gyerek végigtapizta Kép.

Az 'óvónéni' elrabolta tőlem Ákost olyan jó 20 percre, én meg voltam győződve, hogy elsírja magát, mert nemigen szereti, ha idegenek így egyből lerohanják, de láss csodát, nagyon jól elvolt, sőt.

Na most már eleget monopolizáltam a topikot Kép, remélem nem baj.

Kép
Kép
nyuszko
 
 


Most figyeltem fel a túrós témára Kép. Nem tudom nálatok van-e Fogarasi krém: ez egy tehéntúró+tejföl készítmény. A lényeg az, hogy nem olyan száraz és fullasztó, mint a sima tehéntúró. Nálunk nagyon bejött.

Kép
Kép
nyuszko
 
 


próba, hogy ekkora méret jó-e
Kép

Muki

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


És most......galád módon megbombázlak titeket képekkelKép Tényleg bocsi, hogy sok lesz, de most raktam a fényképezőről a gépre őket és ezeket imádom és nem bírom ki, hogy ne tegyem fel nektek!

Kép

Anyához bújok:
Kép

Mérges is tudok ám lenni:
Kép

Segítek teregetni:
Kép

Anya nem érti, hogy rühellem, ha mosogat:
Kép
Kép
Kép
Na, végre már nem mosogat
Kép
Kép

Fini ez a papír:
Kép

Anya azt mondta, hogy vacsit egyek inkább:
Kép

Mégegyszer bocsiKép

Muki

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Muki,
nagyon jók a képek, gyönyörű a kisasszony!!!! Hatalmas szemei mindig elvarázsolnak!!Kép

Ordítás mosogatás közben?,
eddig nálunk nem volt jellemző, de mostanában egyszerűen nem enged, hogy szgéphez üljek, hogy mosogassak, hogy egy picit apávak hagyjam, tegnap este amíg fogat mostam végig ordított, szóval azt hiszem minket is utólért az "anyásság" korszaka!

Nyuszko,
szuper lehetett a játszóház, ma mondtam apának kérdezze meg a "bennszülött" asszisztensét, hogy itt hol vannak játszóházak, neki van egy három éves lánya, csak járnak vele is valahová! Ugyanis ma itt olyan ködös undi idő van, hogy nem akarom kivinni, mert félek megint jobban taknyos lesz!

Eveka,
a hintázós képek nagyon édesek, amikor így "kinyúlnak", akkor érezni, hogy milyen kis babácskák még!!!!

Timka,
ne is gondoljunk bele hogy mindjárt iskolások lesznek, nekem öcsémék lánya nőtt olyan gyorsan, ő most elsős, de hát még most vittük haza a kórházból a mózeskosárban, hihetlen, most meg már kiskamasz! Fanni, nagyon csibészke, de tényleg jó kis husi, én már kezdek lassan aggódni Marcink miatt, ő nem is husis már!Kép Mi apánk most lesz 30 éves nőnapon, én is valami jó kis meglepin gondolkozom, annak ifején ő bulit szervezett nekem, de ő azt semmiképpen sem akar, szóval valami kis "maradandón" töröm a fejem!

Szaladok teregetni, kivételesen egyedül!!Kép
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Jaj, egy gyors kérdés, mivel a tulajék felettünklaknak és ügye elég sokat utazunk, gondoltam, hogy beruháznánk egy elemes-motoros orrszívóba, mert a porszívót nehéz autóban használni, illetve a kézi gumi semmit sem ér. Találtam egyet ismeri valaki? jó ez valamire? Nem hallottatok róla valamit?
Köszi a segítséget!
http://velvet.hazipatika.com/store/product?pid=2638
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Tamesz
Mi apánknak is márc.8 a szülinapja Kép
Nekünk is ilyen orrszívónk van. Háát.. Mit is mondjak én nem vagyok tőle elájulva. A porszívós jobb. Ez csak az igazán folyós nagy mennyiséget szívja ki.

Muki
Szerintem nyugodtan adhatod a kiflit, kalácsot, babapiskótát. Elvileg, ha jól tudom jó székrekedés ellen is. Képek nagyon jók, nyugodtan rakjál fel még ilyeneket Kép Nekem a piros orrú durcás tetszik a legjobban.

Nyuszko
De jó ez a játszóház, milyen ötletes játékok. Ki tud ilyet Mo-on? Csinálhatnánk egyszer egy talit vmi ilyen helyre.

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok!

Mukika, nagyon aranyos Lizike, a bújós kép nagyon culi. Látom neki is jönnek a fogacskái, oyan cukik két kis foggal.

Flames, nagyon édik ezek a cipők. MOst egyenlőre kíváncsian várom, hogy milyen lesz amit a neten rendeltem a tegnapelőtti találatodból.

Tamesz
Nekünk minkét 7vége okés, de ez a mostani jobb lenne. Jövő 7végén csak a vasárnap a jó.

Timka

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Kép
rusovszky
 
 


Szíasztok!!!
Eveka nagyon jo a hintás kép,nekem anno Kíra csínált ilyeneket na de őt ki se lehetett szedni a hintábol!!Apa azért hadakozott most amikor Míronnak fel akartam rakni azt mondta csak akkor ha nem kell megint nap hosszakat ott ülni vele!!Mivel kinn a kertbe már bizonyította,hogy tetszik neki ezért inkább Apának adtam igazat!!Majd nyáron igy ís lesz elegünk kint a kertbe vele!!
Mukika!!
Lizi is nagyon édi azok a nagy özike szemek!!Meg a hosszu szempillák!!
Rusovszky!!
5 év van a két gyerek között,nekem nagyon bejött,bár lehet hogyha az első a fiu akkor annyíra nem jó de igy Kíra íszonyu sokat segit,és babázik vele!!Nagyon szeretik egymást hála ístennek vannak ugyan féltékenykedések de akkor ha ilyen elöfordul akkor Kírát mindenbe egy kicsít elönybe részesitjük!!Multkor is csak vele mentem Pestre,vásárolni moziba!!Ilyesmi akkor Míron otthon marad!!
most is éppen Miron alszik ilyenkor ha nincsen nagy dolgom ami halaszthatatlan akkor oda megyek Kírához és vagy DVD-zek vele (BARBÍE kb.200-dik rész)És kb.már ennyíszer láttuk is mindegyíket,vagy rajzolunk!!Kiülünk a konyhába kávézni és dumálunk a fiukrol az oviba!!KépKépKép
Egyszoval kisasszonynak se lenne oka panaszra csakhát "Apucí elkényesztetett kicsí lánya"
és ez akkor alakult ki mikor ők ketten voltak otthon mig én a korházba voltam másfél hetet!!
Na jo megyek mert már vár a drága!!
Szép napot mindenkinek!!
ANDI
Vendég
 


<pre>
Anyuka neve Anyuka kora Lakhely Baba neve Szülés ideje Születéskori méretek 6 hónapos méretek Kórház neve Baba kora
Rusovszky 29 Budapest Attila 2005. 01. 07. 3150g 50cm 8810g ? 12 hónapos és 3 hetes
Andi 32 Pilisvörösvár Miron 2005. 01. 14. 3200g ? Szt.Rókus 12 hónapos és 2 hetes
Bogacsi 30 Dunakeszi Szonja 2005. 01. 16. 3860g 56cm 7590g 68cm Szt.István 12 hónapos és 2 hetes
Bettimama 23 Dunakeszi Dorka 2005. 01. 17. 3300g 53cm ? Nyírő 12 hónapos és 2 hetes
Rahel 26 Kaposvár Peti 2005. 01. 17. 3200g 54cm 8040g Kaposvár 12 hónapos és 2 hetes
Babus2005 26 Gyöngyös Kristóf 2005. 01. 27. 2700g 52cm 7960g 66cm MÁV 12 hónapos és 0 hetes
Nyuszko 29 Marosvásárhely Ákos 2005. 01. 28. 3550g 55cm 8250g 70cm Marosvásárhely Megyei Kórház 12 hónapos és 0 hetes
Tamesz 33 Budapest Marcell 2005. 02. 08. 3450g 53cm 7600g 68cm Kistarcsai Kh. 11 hónapos és 3 hetes
Flames 28 Budapest Adri 2005. 02. 10. 2700g 51cm 7080g 65cm MÁV 11 hónapos és 3 hetes
Juc14 31 Budapest Marci 2005. 02. 18. 3400g 60cm 7980g 71cm MÁV 11 hónapos és 1 hetes
Timka 30 Veresegyház Fanni 2005. 03. 04. 3420g 53cm ? SOTE II. 10 hónapos és 3 hetes
Fanka 27 Budapest Panni 2005. 03. 06. 3400g 56cm 7710g 70cm Szt.Imre 10 hónapos és 3 hetes
Eveka 28 Budapest Marcell 2005. 03. 10. 3480g 55cm 8550g 67cm MÁV 10 hónapos és 3 hetes
Mukika 28 Szeged Aliz 2005. 04. 06. 2260g 44cm 6700g 64cm Szeged Női Klinika 9 hónapos és 3 hetes </pre>

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!

Itt küldtem egy új táblát, szóljatok, ha vmi adat nem stimmel!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Ja, Andi, "összhangba hoztam" az életkorunkat! Kép Egyelőre még a kisebbik számmal... Kép

<pre>
Anyuka neve Anyuka kora Lakhely Baba neve Szülés ideje Születéskori méretek 6 hónapos méretek Kórház neve Baba kora
Rusovszky 29 Budapest Attila 2005. 01. 07. 3150g 50cm 8810g ? 12 hónapos és 3 hetes
Andi 31 Pilisvörösvár Miron 2005. 01. 14. 3200g ? Szt.Rókus 12 hónapos és 2 hetes
Bogacsi 30 Dunakeszi Szonja 2005. 01. 16. 3860g 56cm 7590g 68cm Szt.István 12 hónapos és 2 hetes
Bettimama 23 Dunakeszi Dorka 2005. 01. 17. 3300g 53cm ? Nyírő 12 hónapos és 2 hetes
Rahel 26 Kaposvár Peti 2005. 01. 17. 3200g 54cm 8040g Kaposvár 12 hónapos és 2 hetes
Babus2005 26 Gyöngyös Kristóf 2005. 01. 27. 2700g 52cm 7960g 66cm MÁV 12 hónapos és 0 hetes
Nyuszko 29 Marosvásárhely Ákos 2005. 01. 28. 3550g 55cm 8250g 70cm Marosvásárhely Megyei Kórház 12 hónapos és 0 hetes
Tamesz 33 Budapest Marcell 2005. 02. 08. 3450g 53cm 7600g 68cm Kistarcsai Kh. 11 hónapos és 3 hetes
Flames 28 Budapest Adri 2005. 02. 10. 2700g 51cm 7080g 65cm MÁV 11 hónapos és 3 hetes
Juc14 31 Budapest Marci 2005. 02. 18. 3400g 60cm 7980g 71cm MÁV 11 hónapos és 1 hetes
Timka 30 Veresegyház Fanni 2005. 03. 04. 3420g 53cm ? SOTE II. 10 hónapos és 3 hetes
Fanka 27 Budapest Panni 2005. 03. 06. 3400g 56cm 7710g 70cm Szt.Imre 10 hónapos és 3 hetes
Eveka 28 Budapest Marcell 2005. 03. 10. 3480g 55cm 8550g 67cm MÁV 10 hónapos és 3 hetes
Mukika 28 Szeged Aliz 2005. 04. 06. 2260g 44cm 6700g 64cm Szeged Női Klinika 9 hónapos és 3 hetes </pre>

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!

Mukika!
Alíz hihetetlenül édes a hatalmas szemeivel! Igazi kis grimaszmester Kép.
Köszi a gluténos dolgokat. Marci kenyérhéjat kap (kiflit tejallergia miatt nem kaphat), de naponta most már többször is kérné. Egyelőre 1X kap, esténként, így tudunk hárman együtt enni. Egyszer már adtam neki Hip körtét teljes kiörlésű gabonával. Szerintetek ez nem túlzás így a glutén adagolás kezdetén?

Rusovszky!
A kislányod egyenesen gyönyörű! Persze a kisfiad sem marad el mögötte. Már nagyon nagyfiús.

Nyuszko!
De jó, hogy van nálatok ilyen játszóház!

A múltkor írtam, hogy Mari milyen vidám, kiegyensúlyozott. Na azóta ez nem így van. Gondoltam, hogy nem szabad leírni. Most folyton az ölemben akar lenni. Időnként nem is bánom, mert jó összebújni, de most már játszani sem akar. A napi 4 (és éjszakai 5-6) szoptatást pedig egyszerűen nem tudom ritkítani. Mikor kezdhetünk majd így próbálkozni a kistesóval???

Képzeljétek milyen huncut Marci! Ha Apa köhög, akkor persze rögtön neki is kell Kép. Ez semmi. Rájött, hogyha ásítást "imitál", akkor előbb-utóbb valóban ásítani fog. Így ha meglátja, hogy én ásítok, azonnal elkezdi Õ is. Persze az ásítás "ragadós", így kb. 10 percig csak ásítozunk egymás kedvére Kép.

Eveka

Kép
eveka
 
 


Tamesz!
Egyik barátnőmnek van elektromos orrszívója és azt mondta, hogy semmire sem jó, nehogy vegyek.

Eveka

Kép
eveka
 
 


Sziasztok!

Ez már a második alvásunk, így megint van egy kis időm.

Juc, tök jó a táblázat. Úgy látom minden anyuka tök rendes, hogy megvannak a 6 hónapos adatok. Nekem is lehet fel van írva, majd előkerítem.
Ezek szerint Ti jártatk tanácsadásra minden hónapban, ahol a védőnő lemérte a súlyát, hosszát?
Amíg Pesten laktunk hzzánk kb. 1-2 havonta ellátogatott a vedőnő, a tanácsadóba nem voltam vele. Itthon szoktam méricskélni, mostmár tök ügyesen rááll a mérlegre.
Mióra kiköltöztünk egyszer volt itt a védőnő, pedig ha jól tudom havonta kellene jönnie, nem mintha hiányozna, de akkor miért kapják a fizut.

Rusovszky
Nagyon szépek a gyerekeid, és gratula, hogy sikerült képet felraknod. Csak az első nehéz, utána belejön az ember Kép

Mi még nem nagyon tervezzük a kistesót. Nekem nincs tesóm, a férjem és a huga közt 4 év van, de ő úgy érezte, hogy rossz tesója volt a hugának, mindig lerázta, mert a fiukkal ment átszani. Gondolom más a helyzet, ha lány a nagyobbik, mert ők mégiscsak anyáskodóbbak egy kicsit.
Mivel nekem nincs segítségem és is nagyobb korkülönbséget tervezek a két gyerek közé. a 4-5 év szerintem pont jó, én se leszek még olyan vén, fanni pedig már önálló nagylány lesz és segít nekem.

Mai kedvenc képem:
Kép

Timka

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


hahó!

Megpróbálok egy kicsit írni is, bár Marci mára letudta a másfél óra alvását... Kép

Tamesz, nekünk is van elemes orrszívónk, sz.rt sem ér, bocs... Mi nyáron azért vettünk porszívót, hogy legyen mihez csatlakoztatni az orrszívót... Kép Mert ezzel az elemessel csak ímmel-ámmal jött, és egyre taknyosabb lett Marci. Úgyhogy azóta porszívó van, bár nagyon nem bírja a kissrác, de az legalább szippant vmit.

Timka, mi sem járunk tanácsadásra, ill. majd az 1 éves mérésre elmegyünk, de eddig nem jártunk. Dokinéni kijárt (extra pénzért persze), előző védőnő lelkiismeretesen jött havonta, ez a mostani most volt itt először, pedig október óta itt lakunk. Viszont nekünk is van mérlegünk itthon, a hosszát meg úgy nagyjából, szabócentivel mértük... Kép

Korkülönbség már sokszor volt téma, de én szívesen írok megint Kép , én bizonytalankodom, inkább kicsit nagyobb korkülönbséget szeretnénk (3-4 év), viszont addigra már majdnem öreg leszek és így aggódom... Kép Úgyhogy az sem biztos, hogy lesz kistesó. Kép

Muki, Rusovszky, Timka, aranyosak a lányok! Kép Muki, azok a sírós, durcás képek nagyon jók!!! Szegény Lizi!!! Kép

Glutén: mi 8-8 és fél hós korától adjuk neki, egy időben aggódtam, mert elég hígat és sokat kakilt, és ilyesmi a lisztérzékenység jele is, de azóta már jobb a helyzet, de pl. azt a teljes kiőrlésű gabonás konzervet nem adom neki azóta, asszem, attól is volt a híg kaki. Szóval babapiskóta (most már tojásos, de a Milupa Biskottiban nincs tojás), kiflicsücsök, kenyérhéj, süti, tészta.

Na, újfent mennem kell...

Szép estét!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!!
Juc!!
Ha már ennyíre itt van kéznél a táblázat leirom a hat honapos adatokat!!Sulya:7780 gr.
Ja más nem is hiányzik!!De rendi vagyok!!KépKépKép
Timka ílyenkor csokizik a leányzo??Bár mondjuk mi a kakaoscsígátol is kb igy nézünk ki!!
Nem tudom mi van ma Míronnal megint szájtátit kell este játszanunk mert szerintem jön egy foga olyan sokat akar szunyálni!!Pedig most már nem szokott napközbe annyít,csak ha foga jön vagy ha melegfront!!Vagy lehet,hogy jön a tavasz??KépKépKép De jo is lenne valahogy ídén nagyon fázos vagyok!!Vagy csak fáradt??
Hozzánk se jön a védőnő ugyanis én nem hallom ha kinnt ugat a kutya,és állitolag már kétszer volt itt az utobbi honapba csak én sose mentem ki!!KépKépKépNem is baj mert nem vagyok arra kiváncsí,hogy egy 20 éves lány ossza az észt nekem akinek még gyereke sincs!!Na jo nem szidom öket mert az elöző védönőnk tényleg aranyos volt!!Igyhát nekünk sincs sulyunk mérve csak ha én viszem!!Holnap megyünk!!Kép Majd biztos kapok tőle,hogy nem mentem ki kutyaugatásra!!Barátnőm persze nem tudja elkerülni őt mindig megtalálja,mert oda be mer menni!!KépTőle tudok mindent!!
Na jó megyek felkeltem az urfit,mert aztán még a végén éjszaka vírraszthatok vele!!Azt meg már nem venné be a gyomrom!!KépKépKép
Szép estét mindenkinek!!
ANDI
Vendég
 


Sziasztok!
Írtam egy hosszút és elszálltKép

Most rövidebb leszek.

nekünk nagyon rossz napunk van,egész nap csak tutult Maja,én meg a végén már vele.

Flames
a kórházba szúrták ki a fülét,szerencsére nem volt vele semmi gáz eddig.

Jucc
köszi kedves vagyKép
az adatok
én 24 vagyok még májusig,Maja május 13-án született 2600 gramal és 49 centivel a Kaposi Mór Megyei kórházban,itt is élünk Kaposváron.A féléves adatokat nem tudom fejből,majd megíromKép

Muki
Lizi tündériKépmég sírósan is
Ebbe a korban hacsak nem érzékeny rá a baba már eheti ezeket amiket írtál

Eveka
Marcina nagyon édes a képekenKép
Ásítás,köhögésKép


Rusovszkí
gyönyörűek a gyerekeidKép

Tamesz
csatlakozom ,hogy ne vegyél ilyet,mert szart sem ér nyilatkozathoz,nekünk másik fajta volt,de eladtam,mert nem valami jó




Nyuszkó
mi a márkája ennek a túrókrémnek?

Timka
Fanni olyan édi,kis husiKépMaja meg kis poszka,sportos csaj
A párom minél elöbb akarna a tesót,hát persze,nem ő éjszakázik és nem ő van vele egész nap.Nem is tudom elképzelni,hogy 2 picikém legyen.Én majd ha ovis lesz minimum akkor bevállalom a következőt,elöbb nem.

Timurr
Vendég
 


Nálunk is alvás van, gyorsan befejeztem a vacsit és idejöttem Hozzátok!

Juc, Flames, Eveka
köszi, akkor nem veszünk orrszívót, majd remélem ha utazunk nem lesz rá szükség!

Rusovszky,
gyönyörűek a gyerekeid, nagyon édesek, megint kedvet kaptam a kistesóra, bár segítságünk nincs, de én meg sajna már vén vagyok!!!Kép szóval bele kell húzni, ha esetleg a titkos vágyam a harmadik gyereket is bevállalnánk még 40 előtt!

Timka,
nekem 22 hónappal fiatalabb öcsém van, hát ő sem élvezte, hogy nővére van, meg én sem amikor a nyakamon lógott, így inkább megvolt mindenkinek a saját haveri társasága, de azért sokat játszottunk együtt is.
Mit evett Fanni, nagyon "csini" a minta!!!Kép Jó mosóport használsz Te is???Kép

Tanácsadás,
eleinte hozzánk 2 hetente kijött a védőnő, majd mindig akkor utaztunk, amikor jönni akart, így átszoktunk arra, hogy inkább én beugrok hozzá havonta méretni, majd jövő héten megint útba ejtjük! Mi csak 3 hónapig béreltünk babamérleget, elég volt, csak idegeskedtem, hogy éppen hány grammot szopi, eszik, a felnőtt mérleg meg nem pontos, szóval azon nincs értelme mérnem!

Eveka,
nem semmi ez a sok szopi, Marci a végén már csak reggel és este szopizott, napközben csak ha nagy bánata volt, de inkább nem. Egy hónapja hagyta abba, de olyan réginek tűnik már!

Juc,
köszönjük a táblát, szomorú, hogy én vagyok a legvénebb!Kép Ez van!Kép

Képzeljétek déli alvása közben nekiálltam kisikálni a fürdőt, már a kádat csináltam, amikor valaki megfogta a vádlim, hát én úgy megijedtem, nem hallottam, hogy kisember besétált, majdnem lecsaptam!Kép
VOltunk kutyát "vadászni", ugyanis az a kedvenc, van a környéken pár, és ha itt bent meghallja a hangjukat akkor megáll a világ és mondja, hogy vau-vau. De mire kimentünk mind eltűnt, csak egy nagyon öreg láncos kutyát tudtam kicsalogatni a házából, amitől meg megijedt, na ezért érdemes volt kimenni???Kép
Szép estét, várjuk apánkat és lassan pakolok, mert csütörtök este megyünk haza, már nagoyn hiányzik a jó kis házikónk, a saját cuccaink, szóval ez a honvágy???
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


csak röviden, mert Mazsi ki-be kapcsolja a monitort.
Én ettem csokis Danone pudingot Kép neki csak az üres doboz jutott. Úgy látszik abból is ilyen jól ki tudta nyalni a maradékot.
Na megyek, mert még mindig tiszta kosz, alvás előtt csk az arcát és a kezét mostam meg.

Közben megtaláltam a 6 hónapos súlyt, 8200 gramm körül volt. Ez még pehelysúly a mostanihoz képest Kép

Timka

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


+1 fél perc:
Ismeritek a Túl a Maszat hegyen-t? Varró Dániel írta a könyvet, aztán annyira sikeres volt, hogy csináltak belőle musicalt, kiadták a cd-t.
Nagyon jó!

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Akkor jöjjön egy újabb tábla: Kép

<pre>
Anyuka neve Anyuka kora Lakhely Baba neve Szülés ideje Születéskori méretek 6 hónapos méretek Kórház neve Baba kora
Rusovszky 29 Budapest Attila 2005. 01. 07. 3150g 50cm 8810g ? 12 hónapos és 3 hetes
Andi 31 Pilisvörösvár Miron 2005. 01. 14. 3200g 7780g Szt.Rókus 12 hónapos és 2 hetes
Bogacsi 30 Dunakeszi Szonja 2005. 01. 16. 3860g 56cm 7590g 68cm Szt.István 12 hónapos és 2 hetes
Bettimama 23 Dunakeszi Dorka 2005. 01. 17. 3300g 53cm ? Nyírő 12 hónapos és 2 hetes
Rahel 26 Kaposvár Peti 2005. 01. 17. 3200g 54cm 8040g Kaposvár 12 hónapos és 2 hetes
Babus 26 Gyöngyös Kristóf 2005. 01. 27. 2700g 52cm 7960g 66cm MÁV 12 hónapos és 0 hetes
Nyuszko 29 Marosvásárhely Ákos 2005. 01. 28. 3550g 55cm 8250g 70cm Marosvásárhely Megyei Kórház 12 hónapos és 0 hetes
Tamesz 33 Budapest Marcell 2005. 02. 08. 3450g 53cm 7600g 68cm Kistarcsai Kh. 11 hónapos és 3 hetes
Flames 28 Budapest Adri 2005. 02. 10. 2700g 51cm 7080g 65cm MÁV 11 hónapos és 3 hetes
Juc 31 Budapest Marci 2005. 02. 18. 3400g 60cm 7980g 71cm MÁV 11 hónapos és 1 hetes
Timka 30 Veresegyház Fanni 2005. 03. 04. 3420g 53cm 8200g SOTE II. 10 hónapos és 3 hetes
Fanka 27 Budapest Panni 2005. 03. 06. 3400g 56cm 7710g 70cm Szt.Imre 10 hónapos és 3 hetes
Eveka 28 Budapest Marcell 2005. 03. 10. 3480g 55cm 8550g 67cm MÁV 10 hónapos és 3 hetes
Mukika 28 Szeged Aliz 2005. 04. 06. 2260g 44cm 6700g 64cm Szeged Női Klinika 9 hónapos és 3 hetes
Timurr 24 Kaposvár Maja 2005 .05. 13. 2600g 49cm ? Kaposi Mór Megyei Kórház 8 hónapos és 2 hetes </pre>

Juc

Kép
juc14
 
 


Na, és még írásra is jut időm, amíg a fiúk a gyerekszobában kurjongatnak.

Timurr, ezt a kort! Kép Majdnem te vagy a topik legfiatalabbja! Kép Bár Betti már jó régen nem írt, pedig ő nyitotta a topikot. Kép

Timka, én még Varró Danit is ismerem! Kép

Tamesz, ijesztős kiskrapek Kép Ezek szerint nem rácsos ágyban alszik? Vagy ki tud már mászni?

Nyuszko, szerintem nálunk nincs ilyen túrókrém, de végülis ki lehet keverni házilag is. Nekem eszembe se jutott, hogy esetleg azért nem szereti a túrót, mert túl száraz.

Na, ennyi voltam, sziasztok!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok,

Hát sajnos lehet igazad van Juc, vlsz ez a túrókrém egy helyi márka. De Ákos pl. símán nem is eszi meg a túrót ezt viszont nyakalja, úgyhogy, ha gondoljátok, ki lehet próbálni házilag.

Rusovszky, Timurr, Timka és Muki,
Nagyon édesek a lányok, illetve fiúk.

Tamesz,
Nem semmi a fiad! Hogy sikerült kievickélnie a kiságyból? Ekkora nagy góbé már??? Hát én ejsze szívstoppot kaptam volna Kép.

A játszóház tényleg jó, szerintem nálatok is kell lennie ilyennek!

Na megyek, itt van anyós, kellene 'chattelni' vele Kép. Jó éjt!

Kép
Kép
nyuszko
 
 


Sziasztok!

Tamesz!
Nem semmi Marci Kép. Nem rúgtad arrébb véletlenül Kép?

Juc!
Drága vagy, hogy fiatalítasz, de sajna nemrégiben volt a 29. születésnapom Kép. AZért még nem érzem magam öregnek Kép!

Jó éjt!

Eveka

Kép
eveka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?