Új privát üzeneted érkezett!

Szia NyetusKép
Az OTP-ben dolgozom, és szindikált hitelezéssel foglalkozom. Eddig kaptam haladékot a főnökömtől, és sajnos vissza kell mennem dolgozni. De még ez is rendes tőlük, hogy visszavesznek, és közel 2 évig itthon lehettem. Először idei év tavasz volt megbeszélve, de aztán benyögtem neki, hogy nekem az korai, legalább szeptember legyen. Szó nélkül belement. Van 3 gyereke a pasinak, ezért ilyen humánus.KépKép

Beszoktatás: Bölcsibe ez mennyi szokott lenni ? Már most mondták, hogy tavasszal menjek oda a fiúkkal néha az udvarra játszani velük, egyeztetett időpontokban.

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat,igen tényleg rendes a főnököd akkor.
Az nagyon jó ha már tavasszal oda tudod őket vinni,hiszen így egy ismerős környezetbe viszed majd őket.Szerintem ez nem mindenhol van így.Beszoktatás:általában igény szerinti de 1-2hét max.A legtöbb gyereknek ennyi elég,meg az se jó ha nagyon elhúzzák.A mi bölcsinkben 2 nap volt az,hogy ott voltunk a harmadikon kimentünk 1órára a negyediken kicsit tovább stb.Pár nap után már az ottalvást is elkezdik ha a szülő kéri.Én csak délelőttre vittem így ebből a részéből kimaradtam.
Munkába visszamenetel neke mse lenne gond mert visszavesznek(egy multi szállodaláncnál dolgoztam),én inkább attól tartok,hogy ha betegek akkor itthon kell maradnom és ezt egy multi nem igazán tolerálja.Segítségem meg nem túl sok.
sziasztok
nyetus
nyetus76
 
 


Ja,raktam fel egy szánkós képet magunkrólKép
nyetus76
 
 

 
 

Klara,
Köszönöm Nati nevében a dícséretet.
A gyerkőcök aranyosak, de nem vagyok meggyőződve, hogy picúr szereti a fényképezéstKép

Ilon,
Az ékezeteket sztem is nyugodtan elhagyhatod. Mintha sms-t írnál. Én ott csak akkor szoktam ékezettel írni, ha nem lehetne értelmezni.

Kópé,
Mi 28-án jöttünk ki a kórházból, akkor éppen hogy csak elkerültük egymást. A fél életemet a váróban töltöttem, úgyhogy lehet, hogy látásból is ismernénk egymástKép
Egy ideig írogattam a SOTE topicba, szülés előtt és után is, aztán rámborult a Nati-felhő és nem láttam ki alóla. Most inkább kb egykoru vagy közelben lakó mamikkal és babókkal próbálom felvenni a kapcsolatot.

Mzx,
Azt hiszem, Zugló tényleg ott végződik az útnál. Mi délután szoktunk arra járni. Ha látsz egy húsgombócot sötétkék kenguruban egy apukán lógva, jó eséllyel mi vagyunk. Azt hiszem, ma is arra megyünk. Tegnap Ikea voltKép

Kép KépKép
lorca
 
 


Szia Lorca!
Sote 1.? És kinél szultél? Én is ott.Egyszer már majdnem szó volt itt arról, hogy kinek, hogy jott be a sote, de aztán nem veséztuk ki a témát, jól emlékzem, Klára?
Cat! Orulok, hogy írtál, láttam egyéves képeket a srácokról , nagy vagányoknak tunnek.
Arról a bolcsirol én semmit sem tudok. Már kiveséztuk, hogy legtobb a gondozónéni személyén múlik, de azt meg nem tudod megválasztani.
Még egy a bolcsihez, szerintem fontos, hogy hány órát vannak ott a gyerekek, nekem így nincs lelkiismeretfurdalásom, de ha sokkal tobbet kellene ott lennie- pl. 10 óra- akkor nem biztos, hogy ilyen pozitívan tudnék nyilatkozni.
Nyetus- cuki a kép. Aranyosak vagytok.
Klára-Ez volt az a munka, amire pályáztál a nyáron? Gratulálok.
Sziszike- Anna már nyolc hónapos? Nemrég néztuk a négyhós képeit, továbbra is nagyon bájos.
Szti-Hány év van a gyerekek kozott? Helyes a nagylányod, a kicsid ezen a képen alig látszik.

Bella

Bella



Kép


Kép
bella2
 
 


Szia Flóra!

Meglestem Natasát, nagyon aranyos..látszik rajta kisokos. Kép
Õ is kishusi..
Mik a becenevei?
Meddig szopott csak?
Mit eszik már?

Ari lehet,elképzeltem milyen kis huncut lehet. Kép

Könnyű szülésed volt?
Mesélj róla. Kép

Kép
sziszike1000
 
 


NyetusKép,BellaKép
Sajnos nekem kb napi 10 órát lesznek a böliben. 8-ra viszem őket reggel, és 1/2 5-ig dolgozom, mire odaérek értük addigra 1/2 6. Mondjuk lesz bébisintér, mert ha betegek akkor én nem tudok itthon maradni velük max 1-1 napokat. Sajnos segítségem nekem sincs, de amit munka mellett kapok GYES-t a 2 pasi után 7 éves korukig, az erre fogjuk fordítani, hogy segítőt fizessünk.

BellaKép
Tesót nem szeretnétek Lucának ? Én még vágyom egy 3. babára, remélem 1-2 év múlva Apa teljesíti a kívánságomat.KépKép

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Szia Ilon!

Uzsokiban szültem, Kalocsai dr-nál.
Milyen volt?
Hát nem kellemes,de az eredmény csodálatos. Kép
Reggel hatkor volt magzatvíz szívárgásom és du.18:45-re lett meg a baba.
16kor felerősítették a fájásokat, mást nem is kaptam. Kép
Labdán ültem, amikor csak lehetett a vége fele, jobb, mint feküdni.
Nem a fájások voltak a legrosszabbak, hanem a fájás közbeni vizsgálások..alig vártam, hogy végre összecsukhassam. Kép
Amúgy nem kiabáltam, inkább nagy levegő és benttart. Nekem ez jött be.
Végeredményben jól ment a terhesség és, ha azt nézzük pár óra(2,5óra) volt amit ki kellett bírni. Amint megszületett Anna, minden rosszérzés elmúlt. Kép
Na jó másnap is még a méh összehúzódás nem volt kellemes, de ez már nem számított akkor.
A dokim nagyon jó és elégedett vagyok vele. Kép
Gátmetszés nélkül szültem, 4400grammal és 59cm-rel született Anna.
Ha ennél többet szeretnél tudni, vagy más dokikról is beszélni vagy e-mail-ben vagy Msn-en. Kép
Ami még egy érdekesség: május 6-ra voltam kiírva, de szülés napjáig nem fektetett be-ez sokat jelentett nekem.

Miért te is ott szültél? Kinél?
Mesélj te is!
A profilodban nem találtam képet. Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Ilon: köszi a tapasztalatod, hogy leírtad.
Miért volt íjesztő? Nem akartatok újjabb babát?
Meddig szoptattál?
Mikor lett rendes menzeszed?

Klára:köszi a dícséretet, én is gyönyörűnek látom. Kép
Köszi a tanácsot, azt hiszem igazad van..várok még 1-2 hónapot. A dokim amúgy is azt mondta Anna 1 éves kora körül menjek éves vizsgálatokra..

Nyetus: köszi a dícséretet.
Nekem is mindkét gyermekem erős akaratu, s érzékeny is lesz..egyenlőre úgy tűnik.
Valakitől örökölték Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Szia Kópé!

Megnyugató, hogy te is ezt írod..már nem is izgulok annyira.
Mikori a profilodban lévő kép? Kép

Oltás? Zsolti májusban 5 éves lesz.
Mi még a régit kaptuk szerintem.

Ovi: általában a gyereknek az anyához hasonló óvónők jönnek be.
Kiscsoportban a fiatal óvónéni, jobban tetszik nekik, de ez ne legyen szempont.
Szerintem próbálj bemenni nyílt napon esetleg, s vidd magaddal gyermeked is.
A szimpátia tényleg fontos. Látszik az óvónénin szereti-e, amit csinál.

Foglalkozások, beszoktatás, alvásnál mesélnek-e, mikortól van úszás, milyen egy napjuk..gyümölcsöt hozzatok-e...
Nálunk van tornaszoba, barkácsszoba, énekszoba is. Most középsősek vagyunk, most kezdenek el úszni járni.
Logopédus is van az oviban, aminek örültem. Akit látja szüksége van rá, kiviszi foglalkozásra. Kép

Ami még egy fontos szempont udvar, játékok, környék.

Sok sikert. Kép És mégegyszer köszi.
Ha gondolod anyu óvónő megkérdezem mik a fontos szempontok. Kép

Sziszi

Kép
sziszike1000
 
 


Szia Cat!

Ari a kép rólatok, helyesek voltak a babáid piciknek is..léci-rakj fel friss képet. Kép
Amúgy neked is örülünk itt, látom régóta irogatsz már..

Sziszi.

Szti: helyes a kicsaládod, apát hol hagytátok vagy ő fényképezett?

Valaki Msn-ezik?

Kép
sziszike1000
 
 


A Sote nagyjából tetszett. A dokim kedves volt és az a ritka fajta ember, aki ha mond valamit, érzem, hogy figyel és lehet benne bízni. Ambuláns jártam végig a fél kórházat, úgyhogy van tapasztalat. Vagy inkább ők engem 8 hónapig. Tetszett a felszereltsége, de ha lenne második, váltanék. Nati mellett nem tudnék fél napokat azon a ... padon tölteni. A szülőszoba barátságos volt, a kórterem már nem annyira. A legjobb az volt,hogy összeismerkedtem a szomszéddal, akivel még mindig tartom a kapcsolatot. Kevés emberrel töltöttem el ilyen sok, nagyon értékes időt az életemben. Amolyan ajándék. Negatívum a wc-füri, amit naponta egyszer takarítottak és még egy felmosórongy se volt. Ráadásul nyolc vérző ember használta. Na jó, nem akarom részletezni az eredményt. És néha még oda se jutottam be, a nyilvánosig kellett baktatni. Az meg, hát...
Szülés, máramennyire emlékszem nem volt olyan durva, mint vártam. Nektek is van olyan érzésetek, hogy dolgok törlődtek? EDA-t kaptam, de nem tudom, milyen lett volna nélküle, nemigazán éreztem, hogy bármi történt volna. A hátam viszont jobban fájt, amikor adták, mint a szülés.

Cat,
Ikrek? Ha valamivel elégedetlen vagyok, akkor párom csak annyit szokott mondani, hogy csak hallgassak, mi lenne, ha kettő lenne belőle. Így sem alszunk éjszaka, és akkor már 20 kg-t cipelhetnénk fel a harmadikra. Azért irigyellek. De csak most, mivel manó szokásához nem híven már majd három órája alszik. Így akár kettő is lehetneKép
Nati 4 hónapig volt kizárólagos szopi, kb 5,5 hónapos koráig heti 1-2 szilárd, majd naponta. A fő vonal most is a szopi, de már három főétkezés lépett be. Olyan furcsa, hogy utána nem kér szopizni, így kb napi 10re csökkent a szám. Egyenlőre vegetáriánus és mindent megeszik, amit kap. Főzök, ha azt az öt percet van képem annak nevezni. A reggeli alma és a délutáni banán fix, a többi fagyasztott vagy friss zöldség, gyümölcs
Flóra

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Cat!
Üdv itt is Kép
Arról a bölcsiről jót és rosszat egyaránt hallottam. Nekem szimpibb volt a Bácskai több szempontból is, így mi odamentünk. Kép
A szomszéd kislány odajár, szereti, és ő is sokat van ott. Nekik szerencséjük volt a beszoktatással, mivel pont az a bölcsi augusztusban nyitva volt, ezért szeptemberre már beszokott a kislány. Nálunk sajnos pont akkor volt zárva a bölcsi, ezért nekik csak 2 hét volt a beszoktatás. Kép
Kislány jöhetne ide is a 2 fiú mellé, de szerintem majd csak ők hozzák a lányokat pár év múlva. Kép

Flóra!
Nekem is ikreim vannak, csak 2 évvel idősebbek. Kép Súlyra nem sokkal nagyobbak, és cipeltem eleget őket a 3.-ra Kép Hasonlóan Cathez segítség nem nagyon van.

Vasárnap Zolika rosszul esett és kificamodott a keze. Irány az ügyelet, a doki bácsi visszarakta a helyére. Õ hősiesen tűrte ezt, egyáltalán nem sírt. Kép Aztán azt mondta, hogy a doktorbácsi kivette a csillagot a kezéből. Kép

Oltás: mi a 3 éves oltást még nem kaptuk meg, mert vagy éppen betegek voltak, vagy nemrég gyógyultak meg. Most pedig várni kell a bárányhimlő miatt.

Eri
simones
 
 


Sziasztok,

Sziszike, Nyetus, Klára Köszi az "oviválasztó szempontokat", csütörtökön ezekkel a kérdésekkel felvértezve megyek az első ovit megnézni. Kép

Bár nekem azt hiszem az lesz az első számú szempont, hogy melyik oviból nem kell délben elhoznom. Úgy hallottam, hogy aki otthon "tétlenkedik", mint gyeses anyuka, annak a nagyobbik gyerekét csak félnapra veszik fel. Na ez az amit nem szeretnék, pont délben elhozni, hogy az alvást és a kicsi étkezését, ebéd utáni alvását is ezzel keresztülhúzzuk.

Sziszike: kb. 1,5 hónapos a profilban lévő kép. Most tettem bele egy újabbat, ez kb. 2 hete készült Anikóról.

Lorca,

Én 29-én este vonultam be, másnap reggel császár, aztán 2-án már itthon is voltunk. Nekem bejött a klinika, mint azt már "odaát" is leírtam, és elsősorbaan aa szakmai felkészültség miatt. A gyerekosztályról ott is kifejtettem a véleményemet, nagyon sok kivánnivalót hagy maga után az ottani hozzáállás, viszont a másodiknál már egyátalán nem zavart, hogy nemigen foglalkoznak a kismamákkal, sőt! Na persze 2 ágyasban könnyebben elviseltem. Engem is a 8 ágyra jutó egyetlen fürdő/WC riasztott, bár úgy tudom ebben az Uzsoki sem áll túl jól.

Kópé
Vendég
 


Sziasztok!

Cateye, üdv itt Kép Én jókat hallottam az Ilsovay bölcsiről, inkább a mellette levő ovinak van vegyes híre. A bölcsis beszoktatás nálunk teljesen eltérő ideig tartott a két gyerekkel, a fiamnak elég volt 3 nap (na jó, ebéd után még sokáig hazahoztam őt is), a lányom pedig több, mint 1 hónapig húzta. Az ott alvást csak nemrég kezdtük el, 3 hónap után, bár abból minimum egyet nem járt, mert beteg volt.

Nyetus, a rajzfilmes tanfolyamot abbahagytam sajnos, mert nagyon drága volt, viszont utána nem igazán kecsegtettek álláslehetőséggel. Akkor meg már inkább maradok a kaptafámnál, állás itt sincs, de legalább kutatói ösztöndíjat lehet pályázni. (Ez azt jelenti, hogy csak határozott idejű munkaviszonyom lesz. Kép)
Milyen szuper szánkótok van! Kép

Bella, nem is tudtam, hogy te is SOTE 1. Ugyanaz volt a dokid, aki Zsoltiéknak?
Vesézést továbbra is kihagynám. Amúgy is már inkább csak a szépre emlékezem. Kép

Sziszike, ez komoly, hogy az anyukához hasonló óvónők jönnek be? Nekünk egyik intézményben sem volt egyik sem hozzám hasonló Kép De a fiam nem panaszkodik, sőt a lányom sem. Változatosság gyönyörködtet Kép
Logopédus a mi ovinkban is van, meg pszichológus is. Ezen felül külön angolos és számítógépes szoba, de ezekre a foglalkozásokra nem jár a fiam.

Kópé, tényleg, esetleg rákérdezhetsz a különórákra is, hogy mikor mit lehet választani, bár ez nálam pl nem volt lényeges szempont. Mondjuk a korinak örülök.
Nálunk nem kell hazavinni ebéd után a nagytesót, ha picike van otthon. Ezzel együtt sokan hazaviszik őket, egy hónapja még én is, de nem muszájból Kép

Eri, nem gipszelték be Zoli kezét? Jankáét igen, amikor tavaly kificamodott. Jól nézett ki... Kép

Na elküldöm a regényemet, Kép

Klára
klara
 
 


Sziasztok!
Lorca,most néztem a profilodatKépnagyon cuki a ded.És te is angol tanár vagy!Vagyunk itt egy páran pedagógusok.
Cat,hát igen az azért elég hosszú idő,bár ők mivel ketten lesznek talán könnyebben megy így nekik.
Hogyan találtál vagy keresel vki megbízhatót?Én az unokahugomat szoktam megkérni ha épp ráér mert nem messze jár fősulira.Velszeg ha dolgozni fogok akkor is ő lesz a beugró mert a nagyszülők még dolgoznak.
Kópé,neked is nagyon édi a gyerkőc!Jó ez a mosolygós kép!
Néha nálunk is felmerül a harmadik gyerek kérdés de szerintem már nem lesz,legfeljebb ha megnyerjük a lottó ötöstKép
Oviban nálunk is van logopédus amire szerintem jövő évtől szükségünk is lesz mert Dininek a r az még j.Jól emléxem,hogy 6éves korukra kell elérni a tiszta beszédet?
sziasztok
nyetus76
 
 


Klára,

Pont az Ilosvay téri ovivba megyek egyek első megnézésre. Mit értesz "vegyes a híre" alatt?

Én sem biztos, hogy mindennap bennhagynám, de legalább aludjon ott, ha már evett, és addig a kicsivel is tudnánk rendesen enni és aludni.

Na pont a számítógép az, amit én sem szeretnék, meg, hogy videón nézzenek mesefilmeket. (ilyet is hallottam, teljesen elborzadtam!)

Most már igazán kiváncsi vagyok a klinikás tapasztalatokra...Kép

Nyetus: merre szoktatok szánkózni, már ha tényleg normális mennyiségű hó esik? Van egyátalán valamerre valamilyen domb itt Zuglóban, vagy csak a liget? Vagy apa húzza? Kép

Kópé
Vendég
 


KláraKép
Köszi a fogadtatást. Azt mondták a dadusok, hogy ikreknél nem szokott gond lenni a beszoktatás, mert ott vannak egymásnak, vigasztalják egymást. Már most nagyon ragaszkodnak egymáshoz, pedig mindenen civakodnak, folyton megy a bömbi.KépKép

NyetusKép
Nekünk van bébiszitterünk, aki szokott nekem segíteni. Õt a neten szereztem, és a Heim Pálban gyerekgondozó. Nem mertem itthagyni rá a gyerekeket korábban, én is itthon voltam mindig, csak segített ellátni őket, és nekem is "társalkodónőm" volt. A férjem sokáig dolgozik, így vele fürdettem, vittem sétálni a fiúkat stb. Aztán annyira bevállt, hogy később már rövidebb időre a fiúkat is ráhagytam, mindent úgy csinál mint én. Mivel az egészségügyben nem keresi gennyesre magát továbbra is szeretne velünk maradni. A fiúk is nagyon szeretik, és ez a lényeg.KépKép

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Megint én Kép

Kópé, vegyes hír: most nem akarok nagy hülyeséget írni, de vki azt mesélte, hogy 2 csoport van, amelyik tuti jó, a többi meg nagyon nem. De ha agyonütsz, sem tudom megmondani, hogy melyik melyik! Kép A védőnőd jó fej? Esetleg kérdezd őt, szoktak tudni ilyesmiket is.
Számítógép az csak külön foglalkozás nálunk, nagycsoportosoknak, de mondom, az én fiam pl nem jár. Ettől függetlenül nagynéha itthon belekukkant a Gribedlibe, de tényleg minimális a "gépideje" Kép Tévé miovinkban nincs, de valóban mondják mások, hogy máshol van! Elképesztő! Bár ez inkább vidéken jellemző sztem.

Szánkózósdombok vannak a Füredi ltp-en, egy a Tipegős bölcsi közelében, meg van egy jó domb a Kőszeg utcai játszón is. De ha jól helyezlek el földrajzilag Kép, azt hiszem, ezek mind távol esnek tőletek Kép

Nyetus, R betű Gellért gyengéje is. Õ nemsoká 6 éves, és valóban sokat fejlődött már, bár ahogy én hallom nyelvész füllel Kép, nem tiszta még ez az R. Tartok tőle, hogy már nem is lesz, de annyi baj legyen, tulképp én sem mondom tökéletesen tisztán.
Érdekes egyébként ez az R hang, pl a franciák között alig találkoztam két olyan emberrel, aki tök egyformán ejtette volna. Pedig ott nagyon jellemző a nyelvre a raccsolás.

Pusz,
Klára
klara
 
 


Klára,

Köszi a tippeket. Tényleg nincsenek túl közel ezek a dombok... Kép Marad a Liget a tömeggel, no meg a kutyaszarral... Kép

Láttál már jó fej védőnőt? Kép Legfeljebb kedvesnek mondanám, de azért meg fogom kérdezni!

Nálunk is látja itthon a számítógépet, (naná, hisz most is itt ülök), de azt nagyon nem szeretném, ha az óvodai foglalkozás arról szólna, hogy a számítógépen lövöldöznek. Márpedig alig tudom elképzelni mi mást is csinálhatna egy 4-5-6 éves gyerek a gép előtt, azon kívül, hogy a szemét is rongálja.

TV-zni itthon sem szoktunk vele, nem szeretném, ha az oviban meg ezzel kötnék le. Lehet, hogy túl nagyigényű vagyok?

Kópé
Vendég
 


Kópé, én biza láttam jó fej védőnőt! Kép Komolyan! Na nem a mostani, bár ő is kedves, de mielőtt ideköltöztünk, egy szuper védőnőnk volt! Ismerek még két nagyon jó fejet rajta kívül, egyik Pécsett, másik Egereszegen lakik. Kép

Nem vagy nagyigényű, nálam is alapszempont, hogy ne a képernyőt bámulják az oviban! Sőt, lehetőleg minden nap menjenek ki levegőzni az udvarra! Szerencsére nálunk hidegben és hóban is kiviszik őket, ez főleg a fiúknál fontos, ki kell őrjöngeniük magukat! Kép
De azért meg kell védenem az óvodai szgép-szakkört: nem lövöldöznek, dehogyis. Van valami direkt e célból írt oktatóprogram, ismerkedés a szgéppel. Csupa szolíd dolog, tanulás, nem agresszív játék. Játékok közül max színezős vagy ilyesmi.

Cat, szuper egy ilyen bébicsősz! Az a lényeg, hogy a fiúk elfogadják! És szerintem is könnyebb lesz nekik a bölcsiben, hiszen mindig ott lesznek egymásnak. Kép

Kép
klara
 
 


Klára, 7 hónapos Erik, szóval igazából anya nézelődik, vásárolgat, ő meg vagy alszik vagy nem (mostanában inkább vagy nem Kép) a babakocsiban. Pár hónap múlva biztosan én is egyéb szórakoztatási lehetőségeket kutatok fel neki az Árkádban Kép.

Lorca, az IKEA sem rossz ötlet! Kép Majd figyelem a kék kengurus apukákat! Majd leszólítom őket, hogy Lorca-papához van-e szerencsém Kép.

Telepes iskola: a párom ezer éve odajárt alsótagozatban, akkor az volt a legjobb iskola a környéken. Kép

Kép

Kép
mzx
 
 


Klára!
Nem volt szükség gipszelésre. Mire hazaértünk, már nem is fájt neki. Kép Ügyes volt a dokibácsi. Kép

Nagyon felpörgött ez a topik. Kép

Eri
simones
 
 


Sziasztok!

Hétvégén nem volt topic, most meg csak kapkodom a fejemet a sok hozzászólás láttán. Kép Kép

Ilon Kép
Vissza kell mennem dolgozni, ezért megy Balázs bölcsibe. Eredetileg arról volt szó hogy 1 évet maradok itthon, de aztán beláttam hogy ez nem jó ötlet, mert még 1 évesen is nagyon picik a gyerekek. Szeptemberben ugyan 2 éves lesz Balázs, de még most is azt gondolom hogy még kicsi. A munkahelyem még 1 itthon töltött évet már nem tolerálna.
Nehéz lesz majd otthagyni Balázst a bölcsiben. Az is igaz hogy nehezen viselem az itthonlétet, kettesben Balázzsal. Néha Anyu feljön pár napra, az sokat segít, de hát mindég nem lehet velem.
Ha mégsem válik be a bölcsi akkor is van még egy lehetőség, megfűzzük a nagymamákat hogy vigyázzanak váltva Balázsra. Majd meglátjuk.

Klara Kép
Igazad van a gondozónéniknek az ottlévő picurokra kell ügyelniük. Kép
Annyira aggályos vagyok, nagyon szeretném hogy Balázs nagyon aranyos gyerekszerető gondozónénihez kerüljön, hogy minden dologba belekapaszkodok, jelzésértékűnek vélem. Kép
Éppen ma találkoztam az utcánkban egy Anyukával akinek a kisfia (Szabolcs) a Maci csoportba jár a Tihany téri bölcsibe. Õ is nagyon dícsérte, viszont a Jerney utcai intézményről rosszakat hallott. (Alig van már ott kisgyerek, mert a szülők sorra viszik el őket)

Tök jó hogy ilyen sokan a SOTE I-en szültünk. KépMert hát én is ott szültem 2004-ben. A szülés gyorsan lezajlott, ezen nagyon meglepődtem. Viszont a gyerekágyas részt kihagytam volna, de végül is 3 napot kellett kibírni, az meg nem volt túl hosszú idő.

MÁS: Hogyan oldjátok meg a főzést a csemete mellett? Mert én nagyon kínban vagyok, ha ébren van Balázs állandóan a nyomában kell lennem, mert életveszély miket művelne. Elviekben akkor tudnék főzni ha alszik, de pont a konyha mellett van a szobája, vékonyak a falak, és így nem lehet csörömpölni, főzöcskézni. Este meg már olyan fáradt vagyok, örülök ha élek....
Várom a tippeket, ötleteket. Kép

Edit

Kép



Kép
[/url]
pledit
 
 


Pledit,
szia, én egy új csatlakozó vagyok, próbálok ismerkedniKép
Nálunk a kaja elég anyabarát módon van megoldva, van egy remekül főző anyósom és egy anyukám, aki szintén majd minden héten hoz hamit dobozban. Natinak pedig a max 5-10 perces kajáit, ha tudom, alvása közben csinálom, vagy felteszem konyhaasztalra a bébihordójában. Apuci meg türelmes, ha ma nem, majd holnap eszik meleget. Vagy főz.

Mzx,
Ha nagy barna szemekkel döbbenten néz rád, ő az! Nati ismertetőjegye, hogy a jobb keze három hónapja beleragadt a szájába. Õ is nagy barna szemekkel bámul rád. Így már pár száz párosra szűkült a kör. Jó esetben egy mami is köröz, aki a változatosság kedvéért a barna szemeivel eme kettőt követi.

Kópé,
Ha az oviban tv elé rakják a gyerekeket, akkor Natinak kénytelen leszek nyitni egy magánovit. ÚÚÚtálom, ha a tv elé ragasztják a gyerekeket azok, akik azzal keresik a kenyerüket, hogy vigyáznak rájuk. Nálam ez olyan eszköz, mint a katapult. Életveszély esetén. Más lennek persze, ha egyedül kéne vigyázni rá. Így, hogy csak fél napokat vagyok vele egyedül, eddig megúsztuk.

Klara,
Ha nem tökéletes az R, akkor legalább remek lesz a francia mellett az angol kiejtése is.

Hú, beindult az elkeseredés...

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Eri:Jobbulást Zolikának. Bár, ahogy olvasom, nincs nagy gond.Kép

Kópé: helyesek vagytok.Kép
Ovi: itt is sokan Gyesen vannak és nem jönnek a gyerekért, sőt ők jönnek utoljára.
Szerintem nem kell rá felhívni a figyelmet, hogy te Gyesen vagy otthon.
Mondd azt dolgozol 4 órában a gyerek mellett, 10-től 2ig. Na ilyenkor mit tehetnek?
És, hogy, mit dolgozol? Mondd azt feketén, így nem adsz címet, de a mobilodon elérnek.
Vagy otthon dolgozol, ami ugye, így is van.
Szerintem ne ez alapján dönts, ez mind megoldható. Kép

Edit: Főzni minden nap főzök, frisset.
Annát addig berakom a hintájába, ez bevállt.
Persze előtte megszoptatom. Kép A hintát ált. szeretik, nekem sokat segített, még az első gyerkőcnél vettük.
Vagy be lehet rakni az ágyába sok érdekes játék közt legyen, járókába..vagy Zsoltinál vettünk Baby-comp-ot az is bevállt.
Altatás alatt, de már csináltam olyat is, hogy kenguruban felcsatolva főztem. Kép

Ami még segít, jó receptek. Nekem sosem volt ilyen téren segítségem, de megoldottam valahogy.

Kép
sziszike1000
 
 


Jó estét!


Edit,
Főzés: ugyanezek a gondjaim, ráadásul két gyerekkel. Nem megy, meg egyébként sem vagyok egy nagy szakácsnő. Egy-egy főzelék, leves a max. amit össze tudok ütni (persze ennél komolyabbakat is össze tudnék, de arra egyszerűen nincs időm), mindig utánuk kell rohangászni, percenként kiszaladni a konyhából, mert mindig akkor visít valamelyik ha épp vágom a nyers húst stb. Hány kaját égettem már oda mostanában!

Sokszor bizony rendelek kaját, Anikó meg eszi a Hipet. Azzal ideologizálom, hogy az legalább bio. De 2 felé főzni végképp nincs energiám. Kép

A járóka meg a lakás másik végében van, csak ott fér el, úgyhogy hihetetlen hány km-t futok ebben a 64 nm-es lakásban.

Sziszike,

Kössz a tippeket! Kép Én sem akarok egyből beszámolni, hogy otthon vagyok a másikkal, de mi van, ha rákérdeznek, hazudni sem akarok, mert ezek a dolgok általában valahol mindig összejönnek (vagy nem is érdekli őket?)

Lorca,

Nagy barna szemeink nekünk is vannak! Kép
Mármint csak Anikónak, meg a Zsoltinak, meg Apunak. Az enyém nem.
TV: Na legalább, ha már nagy háziasszony nem vagyok, eddig ezt sikerült megúsznom, hogy a TV legyen a bébiszitter. Kép
Ja és nálunk is apu főz, így hétvégén eszünk valami változatosat. (néha talán túl változatosra sikerül, de nem vesszük el a kedvét Kép)

Kópé
Vendég
 


Most megint alszik, úgyhogy befejezem kicsit hosszúra nyúlt gondolataimat.

Nyetus,
Minimanó élvezte a szánkózást? Nati majd csak jövőre próbálja ki. Még a babakocsit is utálja, nem is használjuk. Szintén szakmabeli vagy?

Kópé,
Megkukkoltam a pöttömöt és felrémlett a pillanat, amikor majd Nati is feláll a kiságyában. Juj! Szerencsére a gravitáció nagy úr, még nagyobb, mint Nat.

Simones, Cat,
Hogy lehet segítség nélkül ikrekkel boldogulni?! Én alig várom a pillanatot, hogy apa hazaérjen és egy kicsit a kezébe nyomhassam az egyébként nyugis és sokat alvó törpét. Natit nagyon vártuk, füleg szerelmesek vagyunk belé, de még így is alig vártam, hogy egy picit taníthassak és mással is tudjak foglalkozni.

Sziszike,
Jó receptek? Az én kedvencem: Egy kiló sóra rakj rá egy csirkét és felejtsd benn a sütőben egy kicsit. A többi is ilyen, amit tudok Kép

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca,

Az ilyen recepteket én is szívesen fogadom!!! KépKép Azokat a kajákat szeretem elkészíteni, amelyhez nem kell egy edénynél több!

Kópé
Vendég
 


Sziszike!
Köszi. Kép Szerencsére azóta sem fájlalja. Kép

Ma a bölcsiben rajtuk kívül csak 3 gyerek volt a 14 főből, mindenki más bajjal maradt otthon. Kép Tegnap újabb bárányhimlős lett, még ő sem a mi csoportunkból.

Főzés: nekem van 2 segítségem. Szeretnek keverni, és belerakni a belevalót, még húst is kloffolnak.Kép A keverésről van egy kép az albumomban is. Kép Csak néha összevesznek, ki csinálja Kép

Lorca!
Az ember sokmindenre képes, ha muszály. Kép Persze segítséggel könnyebb.

Eri
simones
 
 


Na tessék, úgy látszik, én kilógok Kép Szeretek főzni, nem rendelek kaját, egyik nagymama sem lát el a főztjével, apa pedig egyáltalán nem tud főzni. Kép A titok: amerikai konyha Kép Õk a nappaliban játszanak, míg főzök, és mivel velük vagyok, engednek dolgozni. Vagy odajönnek segíteni, nézni, mit csinálok. Tény, hogy már elég nagyok mindketten, de régen is hasonlóan volt. Vagy ha mégsem sikerült nappal, akkor este szoktam főzni, pl most is épp. Kép Ellenben az üveges bébiétel nálunk nagy kudarc volt, egyik sem ette meg, úgyhogy nekik is muszáj volt főzni naponta egyszer-kétszer. Azt összehangoltam a család menüjével, vagyis ugyanazokból az alapanyagokból főztem nekik is, csak kevesebb fűszerrel, rántás nélkül stb. De mivel abszolút nem főzök magyarosan, hamarosan ugyanazt ehették, amit mi. Csak pl 1 éves korukig nem raktam tejet az övékébe, stb.

Ez a tévé-dolog itten szerintem teljes félreértés, azt hiszem. Én még egyik zuglói oviról sem hallottam, hogy tévét nézessenek a gyerekekkel, és szgépes játékokat sem játszanak. Nálunk legalábbis biztos nem...

Lorca, mázlista vagy, hogy ilyen jó alvó a lányod Kép Ezzel együtt megértem, hogy vágysz némi agytornára Kép Én már 6 éve vagyok itthon, félek, alig maradt mostanra mozgósítható agysejtem Kép Még jó, hogy fordításokkal karbantartottam némileg őket Kép de azért nagyon kíváncsi vagyok, milyen lesz visszazökkenni az "életbe" februártól, és messzebbre is eljárni itthonról, mint a játszótér Kép

Pledit, én is rettentő aggályos vagyok ám Kép Csak így utólag vagyok ilyen nyugodt bölcsi-ügyben, ha elolvasod a tavalyi archivokat, látod, mennyit paráztam a témán Kép
Szabolcs a Maciból? Eszerint ismernem kéne, de nem. Kép Biztos a csoport másik felébe jár, akik nem a mi két nénink fennhatósága alá tartoznak. Na majd próbálom kitalálni, melyik fiúcska lehet. Kép

Pusz
Klára
klara
 
 


Szaisztok!
Szánkózás_nagyon tetszik nekik,bár ha túl gyorsan húz apa akkor Kamilla fél.Dini már egyedül is lecsúszik egy kisebb dombról.
A kép itt készült az utcánkban de voltunk már Dobogókőn is.Húsvétra készülünk vmi wellnes helyre,megúsztatjuk a kiscsajszitKép
Lorca,igen én i angoltanci vagyok de nem ebben dolgoztam illetve csak félig.Most 3 kissrácot tanítok itthon amíg Kamilla alszik.
Dinivel annyira lekötött az anyaság új érzése,hogy nem vágytam másra,aztán elkezdte a bölcsit,közben már terhes voltam de volt így is egy fél év pihim.Most meg már lazább vagyok de kezden igényelni az agytornát.Ezért is tanítok és valszeg ha Kamilla bölcsis lesz akkor az alatt az egy év alatt még csak tanítani fogok é majd csak akkor kezdek teljes munkát ha ovis lesz.
Főzés:hasonló mint Klára de mivel még kétszer alszik azért van időm.Mondjuk általában vmi gyorsat,pl.főzelék feltéttel,tepsibe,cserépedénybe pakolható cuccok megsütve.Amikor szültem akkor egy pár hétig rendeltünk mert akkor még Dini is itthon volt.Apa a melóhelyen eszik meleget így nem kell mindennap meleg vacsi,szóval ha egy két nap nem főzök az se nagy tragédia.Szerencsére Kamilla eszi a bébiételt is.Dini nem ette anno és nagyon megszenvedtem az evésével.Még most is csak alulról súrolja a 15kg-t,lassan 4évesenKép.
nyetus
nyetus76
 
 


Klara Kép

Főzés: mielőtt Balázs megszületett állandóan főzöcskéztem, sütöttem. De amióta Balázs megvan azóta nagyon ritkán sikerül valamit összedobni, csak akkor ha apa itthon van. Főzhetnék este igaz, de akkora már nagyon levagyok fáradva és már nincs semmi kedvem hozzá, meg már Balázs is fáradt és állandóan rajtam lógna.
No meg a konyhánk a lakás egyik végében van, így nem tudom szemmel tartani Balázst hogy éppen mit zúz tönkre éppen Kép No meg amire odaérnék (kézmosás stb.) addigra már késő lenne. Így hozzá sem fogok. A mosogatást is kínkeservvel tudom megoldani.
Szerencsére Balázs megeszi a kész bébiételt, nincs ezzel probléma. Apa bent eszik (sőt nekem is hoz kaját) nem igényli hogy meleg vacsorával várjam.

Tehát ha van könnyen és egyszerűen összedobható kajareceptetek ami gyerekbarát Kép (nem pacalra gondolok Kép) akkor tegyétek fel mielőbb. Kép

Bölcsi: akkor egyformán aggódos Anyucik vagyunk Kép Most lehet hogy rosszul írtam a nevet, lehet hogy Attilának hívják a kisfiút. Ugyanis két kisfia van az Anyukának, Attila és Szabolcs, és nem tudom hogy melyik név kihez tartozik. Ha összefutok vele legközelebb, rákérdek Kép


Nyetus Kép
Hízás Kép Nálunk sem hízik Balázs 9,3 kiló most 16 hónaposan, már idegbajt kapok ettől a témától. Az evészet nálunk rázós, mert sokszor trükközni kell hogy egyen Balázs, egy kis éneklés, mese, a végén valami érdekes dolog, játék, amivel elmolyolhat. Közben nyitja a száját én meg lapátolom befelé a kaját Kép. Nem jó megoldás, de legalább eszik....


Edit

Kép



Kép
[/url]
pledit
 
 


Edit, Kópé,
Nekem csak időbarát receptjeim vannak, bár nem sok. Másik kedvencem, hogy egy kis csirkemellet betekerek alufóliába vagy tepsibe teszem és letakarom vele. Szeletelt hagymával, répával, brokkolival, vagy ami van otthon, akár fagyasztva is és be a sütőbe. Bármilyen fűszerrel vagy anélkül is jó, utólag sózható (Nat még csak 8 hónapos, nem sózhatok neki)
Nekem szinte minden kajám az "és be a sütőbe" résszel végződik. Jó fél óra, vagy egy egész nem túl nagy lángon és ehető a kaja. A sós csirkének az egyetlen feltétele, hogy a bőrével felfele kell berakni.

Anyukám most a másik szobában alszik. De mindjár felrázom, és megmutatom: Valaki pozitívan értékelte a konyhai tevékenységemet!!! Még azt se hiszi el, hogy egy teánál bonyolultabb dolgot össze tudok dobni.

Nyetus,
Ilyen kiszámíthatóan alszik? Irigyellek. Nálam van, hogy a kétórás délutáni alvást 20 perc alatt elintézi és a délelőttit kihagyja. Azután egy hétig visszatér a rendes kerékvágás. Csak akkor tanítok, amikor valaki felügyel. Pl ma anyukám, holnap anyós, kedden és a hétvégén apuci.

Bébiétellel nincs gond nálunk. Még csak háromszor kapott, de betermelte. Amit elérakok azt megeszi. Egyszer még egy citromkarikát is levadászott. Azt csak azért nem ette meg, mert elvettem tőle. Sír is a gerincem, amikor felkéreckedik az ölembe.

Klara,
6 éve? Juj! Nem lesz egyszerű. Én már most nem tudom elképzelni, milyen volt amikor csöngettek és én felálltam és bevonultam tanítani.

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Természetesen itthon vagyunk Ancsával. Elkövetkezett a kritikus időszak.
Kedd délután már kezdett náthás lenni, a szerdát még kihúzta az oviban, 6 órát még le kellett tanítanom és elrendezni szívességi alapon a mai napot, a holnappal nincs gond mert korizni megy a suli. (persze én is szerettem volna, de már akkor sejtettem, hogy gond lesz, amikor egy hónapja mondták ezt a dátumot.)Vagyis folyik az óra és köhicsel.
Orvoshoz meg azért kell majd elvini, mert csak egészséges papírral mehet újra. Azt nem teljesen értem, hogyha én néhány napra itthon tartom saját döntésem alapján, megelőző céllal, vagy hogy összesezedje magát, egy kicsi náthával,akkor miért kell mindg elmenni igazolásért.
A ti intézményeitekben ez hogyan történik?

Cat és Lorca: üdvözlet itt nektek.
Lorca, mit tanítasz?

Klára! Érdekelhet a lektorálás, honnan hova fordítasz és mi a teendő? Természetesen témától is függ, mert nem mindenhez értek.

Bella2. Köszi a dícséretet, Apa a fotős ezért nem látszódik. Ancsáról pedig korábban tettünk fel képet, és most inkább olyat kerestem, amin Jucus látszik jobban.
A lányok között 7 év különbség van.

A főzéssel suliidőben nem volt nagy gond. mert csak Ancsának meg nekem főztem. Apa is evett napközben meleg ételt.
Nyáron nehézkes a dolog, mert akkor mennének az udvarra, játszóra, jobban kell figyelni rájuk,többet játszanának velem is.
Bár az is igaz, hogy el tudtak mind a ketten szöszögni mellettem és nem nagyon zavartak bele a főzésbe, talán inkább engem zavar, hogy elveszi az idöt.
úgyhogy gyorsan elkészíthető ételek receptjeit én is szívesen fogadom.

Edit. Szerintem javulni fog a dolog. Jucusnál nekünk is minden trükköt be kellett dobni az evésnél, én is roppant ideges voltam, de iskolás korára teljesen jól beállt és egyész jó evő lett.

Sziasztok
Szti
szti
 
 


Bocsi, nem az óra folyik, az csak tikk-takkol, hanem az orra.
Szti
szti
 
 


Szti,
sajna nagyon sok a beteg mostanában.Kamilla orra is szörcsög.Remélem nem lesz komoly csak egy kis nátha.Nálunk 3napon túl kell csak orvosi papír.
Lorca,nekem is szokott jönni anyukám de nem mindig tud így egyedül is meg kell oldanom az alvás-tanítás összehangolását.Ha látom,hogy pl.nagyon bealudna délelőtt akkor sajna fölkeltem,ami egyébként nem nagy trauma neki mert nem egy mély alvó.Szóval kb 1óra délelőtt utána lefárasztás és fél kettő.kettő fele bealszik(amikor jönnek a skacok)és így alszik másfél ritkán két órát.Este nyolckor beájul,szerencsére nem kell altatni csak berakjuk és alszik viszont éjszaka van,hogy többször is megébred ésnem mindig alszik vissza rögtönKépMajd ez a korszak is elmúlik!
Te hol tanítottál?Milyen tapasztalataid vannak?
Én is több mint 5évet leszek,vagyok itthon de nekem nagyon gyorsnak tűnik és szerintem ez csak egy periódus az életünkben ami hamar véget ér,viszont dolgozni még dolgozhatunk eleget.
Lehet azért mondom ezt mert a melóhelyemen gyakorlatilag semmi nem változott,akár holnap is visszamehetnék,csak én inkább vmi mást szeretnék.
Klára,sajnálom a tanfolyamot de megértelek.Ha lejár a határozott munkaidő akkorkapsz újabb megbízást vagy keresned kell vmit?
na megyek,sziasztok
nyetus76
 
 


Sziasztok!

Ma a csoportban a fiúkon kívül már csak 1 kislány van. Kép Odamentünk, mindjárt háromszor annyian lettek. Kép

Ez a sok tanár, közte én is. Kép

Eri
simones
 
 


Simones,
Látom megvan a millenáris hsz-ed Kép Te mit tanítottál vagy tanítasz?

Nyetus,
Nálunk nemhogy az alvás, de még az evés sem alakítható. Hiába tömöm meg óra előtt, az alváshoz én kellek. Nyavajás elkapatott imádott egykémKép Többször volt, hogy mondanom kellett a tanítványnak, hogy bocsi, most 5 perc kajaszünet van. Szerencsére minden tanítvány félig-meddig ismerős és a helyzetet ismerve jöttek, úgyhogy nem olyan nagy gáz.
Egy szakközépben tanítottam és nagyon szerettem. Oda fogok visszamenni. Majd egyszer, nem sietek. Én is visszamehetnék bmikor, csak szívrohamot kapnának, hogy mit is csináljanak velem.

Szti,
Angolt tanítok, kontár módon néha szakmait is. Közgázt vagy jogot, igény szerint, de azzal már sokat kell szenvednem, nem szakmám. Csak a tanítványnak, aki egy alapfokon sincs, az kellett a fősulira.

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Angolosok, és ti hol végeztetek?
A 6 év tényleg nem olyan vészes, így leírva soknak hangzik, de elrepült pillanatok alatt. Kép Ráadásul én előtte sem dolgoztam állásban, hanem egyetemre jártam, és megbízással tanítottam néhány órát, szintén egyetemen. De most sem 8 órás állásba megyek, inkább amolyan szelemi szabadfoglalkozásnak számít ez.
Nyetus, ha lejár a 3 év, pályázhatok újból valami hasonlót. Vagy ha nagy mázlim van, akkor esetleg pont lesz egy szabad státusz pont akkor. De egyelőre elég a mának a maga baja. Kép

Nálunk most alig beteg valaki a bölcsiben meg az oviban is. Miután decemberben mindenkit levert a lábáról az ocsmány rotavírus, most úgy látszik, kímélőn vagyunk Kép Jó is, mert ha itthon lennének, sose tudnék elkészülni ezzel a fordítással. Igazolást nálunk is kell vinni minden csip-csup betegség után. Valahol megértem, de tény, hogy sokszor okoz nehézséget ez a szabály.

Szti, nem tudnánk személyesen találkozni lektorálás ügyben? Valamelyik délután esetleg? Franciáról magyarra van egyébként, és lelki témájú könyv. De a "szakszavakat" tudom, azokban hihetsz nekem Kép Tényleg nem szokott sok gond lenni a fordításaimmal, de azért át kellene nézni valakinek, hiszen előfordulhat, hogy figyelmetlen voltam. 180 oldal egyébként, de kisalakú, és sok benne az idézet.

Trükközés a kajával, nagyon ismerős nálunk is. Főleg 1-1,5 éves koruk körül. Inkább nem kezdek bele ebbe a témába, mert vég nélkül tudnék panaszkodni gyermekeim (nem)evési szokásaira, pedig nagyon jól indultak, amíg még csak szopiztak, gyarapodtak ezerrel. Aztán a kaját már úgy kellett beléjük imádkozni, a fiamba még most is. Janka mostanában éppen jó evő, de ezek csak korszakok.

Bölcsis Szabolcs beugrott, főleg a mamája, igen, ők a csoport másik felében vannak.

Tegnapelőtt voltunk az Ikeában, és a gyerekek be akartak menni a gyerekvigyázóba. Csakhogy Jankát nem engedték be, mert nem hitték el róla, hogy 3 éves. Igaz, hogy tényleg csak 2 hét múlva lesz a születésnapja, de szerintem még ebben is kételkedtek. Kép Volt nagy hiszti. Egy darabig biztos nem megyünk az Ikeába. Kép Bár lehet, hogy a szülinapján csakazértis odamegyünk és beadom, mindenféle igazolásokkal alátámasztva, hogy de, márpedig 3 éves, csak épp kisnövésű. Kép

pusz
Klára
klara
 
 


Sziasztok!

Mese vagyok és nagyon örülök, hogy rátok találtam. Van egy 10 hónapos Lackóm és bizony néha magányosak vagyunk, ezért külön is örülök, hogy csatlakozhatom. Most nemrég költöztünk a Mályva utca környékére és még nem igazán tudom, hogy mi hol van (pl. játszók). Irtátok a múltkor az adriai Baba-mama klubot. Volt-e már ott valaki? Milyen programok vannak?
Hamarosan küldeni fogok egy képet Lackóról, csak még meg kell formáznom.

Üdv.
Mese
mese75
 
 


Sziasztok!

Mese: Üdv. Itt már mindenki tanár? Kép Kissé kívülállónak érzem magam... Kép

Ma voltam ovi nézőben: háááát... Nehéz lesz.
Az egyik az Ilosvay téri, a másik a Fráter Gy. téri. Mindekeettőnél voltak pozitívumok, negatívumok is. A Fráter Gy. téri szimpibb volt, az épület, a hatalmas kert, meg a leendő óvónéni is, viszont itt nincs anyás beszoktatás, meg különfoglalkozások se nagyon vannak. (Sok pénzbe kerül, és nem jön össze a csoport pl. úszásra..Kép)

Az Ilosvay tériben látott óvónénik nem voltak túl bizalomgerjesztőek, meg aztán úgyis csak akkor derül ki, kihez kerülne a gyerek, miután felvették.

Klára: nem rémhír: rákérdeztem, és mindkét oviban van tv, video ill. dvd, amivel, persze állítólag csak nagyon ritkán, esős időben, de szórakoztatják a gyerekeket. Népmeséket stb. vetítenek egyszer-egyszer.... Hmmm....
Az egyik oviba egy szülő vitt be gyerekeknek való számítógépes játékot. No comment.

Azért nézünk még ovit.

Főzés: megnyugtattam a lelkiismeretemet, azon túl, hogy nem vagyok egy nagy szakácsnő, nekem végülis 2 gyerek bioritmusához kell alkalmazkodnom, ami nagyon ritkán esik egybe (főleg az alvás: Anikó 2x, Zsolti ebéd után egy nagyot). Lehet, hogy ha majd a Zsolti ovis lesz, akkor megint jobban fog menni. Én estére már teljesen kipurcanok. Ennyi az összes luxus az életemben, hogy miután őket lefektettem, már nem foglalkozom én sem kötességszerű házimunkával.

Kópé
Vendég
 


Mese Kép
Én még nem jártam abban a babaklubban ami a sétányon van, csak előtte szoktam sétálgatni.

Lorca Kép
Köszi a kaja tippet, ki fogom próbálni. Jól hangzik nagyon.
Majd alvásidőre időzítem a sütést, mert Balázs teljesen rákattant a sütőre, főleg ha még be is van kapcsolva. Na akkor onnan nem lehet elvonszolni őkelmét.

Klara Kép
Akkor mégiscsak összekavartam a gyerekek neveit Kép Szabolcs anyukája magas (legalábbis hozzám képest Kép), és elég vékony testalkatú.
Örület hogy milyen kicsi a világ Kép

Kópé Kép
Én sem vagyok tanár, bár eleinte annak készültem.
Ezen elvagyok csodálkozva hogy tévé, video is van az oviban. Mi egyáltalán nem engedjük Balázst tévét nézni és még ezt szeretnénk egy jó ideig. De úgy látom hogy ezt nem tudjuk majd maradéktalanul betartani.
Szerintem van más módja is annak hogy lekössék a gyerekek figyelmét, minthogy odaültessék őket a tévé elé.

Kapóra is jön nekem hogy ilyen sok nyelvtanár van a fórumon, mert a fejembe vettem hogy tanulnom kéne angolt az itthon töltött idő alatt. Kép Viszont nekem meg az lenne a jó hogy ha valaki házhoz tudna jönni, mert sajnos nem tudom megoldani a gyerekvigyázást. Úgyhogy tudtok ilyen angoltanárt aki házhoz jön? Mert amíg alszik a gyerek vígan tudnék angolozni. Hála égnek jól alszik du Balázs 2,5 -3 órát egyhuzamban. Tudtok valakit aki így is vállal tanítványokat?

Edit

Kép



Kép
[/url]
pledit
 
 


Sziasztok!

Kisfiam októberben volt 3 éves, tavaly tavasszal végig is jártam a környék összes oviját, végül nem adtam be sehová (a kicsi is itthon van, ráadásul még full-time pelenkás). De most megint ovi-frász van, és jó lenne néhány bennfentes vélemény. Kívülről, egy nyílt nap alatt szinte lehetetlen bemérni, mi a jó. Szóval szívesen olvasnám olyanok véleményét pro és contra, akik járnak a Kerékgyártó utcai, Bóbita esetleg Hétszínvirág (Egressy úti) oviba.

M.
mathilda
 
 


Sziasztok!

Kópé, hát ez elkeserítő, ez a tévé-dolog. Akkor annál jobban megbecsülöm az ovinkat eztán. Kép
Fráterből egyébként átjött vki a mi ovinkba, és szerinte ég és föld, a miénk javára. Kép De igazság szerint nincs erre recept, mindenkinek más jön be. Ezért kell személyesen megnézni...
De hogyhogy Ilosvay és Fráter? Ezek egyáltalán nincsenek közel egymáshoz Kép

Mthilda, szia. Mi egy hétig jártunk a Hétszínvirágba, de elmenekültünk. Kép Ettől függetlenül mások még meg llehetnek elégedve vele. A Kerékgyártóról meg a Bóbitáról viszont eddig csak jót hallottam. Kép

Edit, én max. latinra tudnálak tanítani, de tartok tőle, hogy ezt nem igényled Kép

Mese, üdv neked is itt! Mi egyszer voltunk a babamamában bábozáson, szerda délelőtt. Szokott még lenni kézműveskedés, dekupázs, üvegfestés... Meg van egy kis konditerem is ott, közben gyerekvigyázás biztosított.

Főzésről és társairól még csak annyit, hogy én sem vagyok ám egy kifejezett házitündér, csak épp nekem nem a főzés és vasalás okoz gondot, hanem a pakolás, takarítás. Azzal vigasztalom - avagy áltatom - magam, hogy nincs elég helyünk, ezért vannak szanaszét a cuccok... Nagyon jó lenne, ha egy éven belül összejönne a költözés... Szóval én meg azokat a mamikat irigylem, akiknél ragyog a lakás. Kép

Pusz
Klára
klara
 
 


Klára Kép
Nálunk fordítva van éppen, nem mondom hogy ragyog a lakás, de rend van és normál tisztaság Kép Én meg a főzéssel kínlódok Kép
Nehéz ügy ....
Nyelvtanulás: Hát igen, latin nem igazán lenne jó ... Kár Kép

Mathilda Kép
A Hétszínvirág (ez van az Egressy és a Miskolci út kereszteződésénél, ugye? )oviról én is rosszakat hallottam, az egyik kisfiú járt oda a házunkból rövid ideig. Hát nem mondanám gyerekbarátnak az ottani ovónéniket, azok után amit meséltek erről az oviról. Az említett kisfiú azóta a Kerékgyártó oviba jár, és nagyon dícsérik, jól érzi magát, tökéletes választás volt.
Dícsérik még a Lengyel utcai ovit is, csak oda nagyon nehéz bekerülni.

Edit

Kép



Kép
[/url]
pledit
 
 


Klára,

A fráter és az Ilosvay nincsenek közel, de tőlünk mindkettő egyformaa távolságra van. Nagyjából a körzeti is ugyanannyi.

A Kerékgyártót én is meg szeretném nézni, de úgy tudom oda csak nyílt napon lehet menni. A Fráternek a kertje imponáló.

Persze az is kérdés költözünk-e mostanában és merrefelé. Elsősorban Zugló jön számításba, de nem egyszerű.

Na én meg a inkább rendrakós, takarítós típus vagyok, mint főzős. Ragyogásról azért szó sincs! Persze ez a lakásméret nálunk is akadálya a túl nagy rendnek.

Mathilda,

Ezek szerint ugyanabban a cipőben járunk, pelenka ügyileg is... Kép Lehet, h ez lesz az akadálya az őszi ovinak, hiába találnék megfelelőt. Majd informállak a tapasztalataimról. Merre laktok?

Kópé
Vendég
 


Sziasztok!

Klára!
Mennyire sürgős a lektorálás? Ha nem annyira, akkor a szerdát tudom javasolni, mert akkor Jucus kosarazik és Apára van bízva. Illetve jó még a holnapi nap, egészen 4-ig itthon vagyunk, akkor Jucusért megyünk.

A Kerékgyártó oviról annyit tudok, hogy a mi ovink szinte legjobbja lett ott az igazgatónő, ha olyan munkát, lelkesedést vár a többiektől, amilyen ő, akkor nagyon jó lehet.

Én állandóan pakolok,és kb. 1-2 óra múlva már megint hasonlóan néz ki minden. Most, hogy mindenki elmegy valahova, annyiban változott a helyzet, hogy kisebb a rendetlenség, de ritkábban tudok igazán elpakolni. És persze azt gondolom, hogy csak nálunk van ilyen rendetlenség.

Szia Mese! Üdv itt, a Mályva melyik környékén laktok? A Fogarasi út Örs Vezér tér felé eső részén, vagy a túlsón ?

Szti
szti
 
 


Jó ez a pörgés, látom, a bolcsi után, most az ovik vannak terítéken.

Eri- Milyen vírus van a csoportotokban, hogy ennyien hiányoznak? Zoli kisfiad lehet késon kezdett beszélni, de koltoien fogalmaz.

Szti-hét év van a gyerekek kozott? Szándékosan nagyobb a korkulonbség vagy véletlenul? Érdekes, nem emlékszem a kisebb leány képére, nem figyelos idoszakomban tetted fel.

Cat- de, szeretnék testvért, remélem lesz is. Valamikor egy éve így dontottunk- ahogy most te is, hogy kicsit nagyobb korkulonbség legyen, meg vannak célok, anyagiak, amiket meg kell oldani,meg a párom is úgy látta, hogy zilálja az idegeimet a négy fal kozott levés-ami igaz is- ezért most dolgozom. A kovetkezonél azért majd valami itthon végezheto munkát be kell ikatatnom, mert most érzékelem, hogy mennyire jó az agyamat dolgoztatni! Egyenesen szuper! Ja, tanártársaknak uzenem nekem is van tanárdiplomám, rovid ideig tanítottam is, de nem szerettem igazán.

Tévé témához csak annyit-én engedem nézni, mértékkel, egy-két aranyos mesét, más dolgokról- pl. csoki- is azt gondolom, hogy a mértéket kell megtalálni, mert úgyis elobb utóbb találkozni fog ezekkel a dolgokkal, és akkor majd tudja, hogy mirol is van szó. Lehet, nincs igazam.
Fozéshez- szulés után roviddel kipróbáltam a kajarendelést, de pár hét után rájottem, hogy sorra dobom ki a kajákat, valahogy megkóstoltam, de aztán nem ettem meg, és azóta fozok, mégha csak egy tejberízst is.

Klára-Azért nem annyira alacsony Janka, hogy ebbe belekossenek!?! És pont az Ikeában!

Bella

Bella



Kép


Kép
bella2
 
 


Lorca!
Nem is vettem észre, hogy már ennyi hsz-em volt. Kép Én kilógom a sok bölcsész között, ui. matek-informatika szakos vagyok. Kép Idén még csak félállásban mentem vissza dolgozni, és matekot most nem vállaltam. Nem akartam a diákokat megszívatni a sok hiányzásommal. Nekem felsőben a 4 év alatt 5 matektanárom volt. Hát nem volt egyszerű az osztálytársaimnak.

Klára!
Az enyémekről sem hiszik el, hogy már 3 évesek. Biztos őket sem engednék be, de nálam mindig ott van a tajkártyájuk. Ma voltam az ikeában, de gyerekek nélkül. Kép

Üdv itt Mese! Kép

Üdv Mathilda!
Az én fiaim is októberben voltak 3 évesek Kép, és hasonlóan pelusosak. Kép

Bella!
Zolinak van stílusa. Kép Már nagyon várom Viki dumáját is.
Állítólag többfélével vannak otthon. Valakinek kötőhártyagyulladása van, valaki náthás, ... Ma a ti csoportotokban is kevesen voltak, ha jól tudom.
De ma mi vezettünk, ui. déltől már csak a 2 fiam volt a csoportban, mivel a kislány délben hazament. Kép

Eri
simones
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?