Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Tegnap próbáltam írni de minden elszállt!Kép
Kevin már jobban van Kép
Mostantól szigorú tejmentes diéta 2 hétig nehogy megint előjőjjön a tejérzékenysége.

Jatka!
Annyira édi itt a Doreszq.

Ilga, Nóra!
Látom azért ti becsületesen jöttök ez igen legalább bennetek van élet. Úgy irigyellek benneteket én mer teljesen ki vagyok sokszor úgy érzem kész vége mindennek. Egyszerűen összecsapnak a hullámok a fejem fölött.Túl nagyok az elvárások és sokfelé kell megfelelni, ebbe kezdek már nagyon belefáradni.
NA nem akarlak benneteket untatni.

Farsangra nekem is kéne már készülni mert én is magamszoktam varrni a jelmezeket, de idén még semmi ötlet. Igaz lehet hogy csak a Kevinnek kell mert a Ketrin már nem nagyon akar beöltözni.

Oltással egyetértek, mármint a cécóval.
Kevin novemberben volt 6-éves és még mindig nem kapta meg mert mindig volt valami. HAmarosan meg kell bökni , de már most fél mert Õ ugyi már tudja miről van szó. Bár eddig nem volt vele semmi gond mindig ügyes volt a vérvételeken is.

Ildi!

Hát nem semmi vagy, angolra járni , én is tök elmennék , legalább Ketrinnek tudnék segíteni, de egyszerűen nem férne bele az időmbe, így is kevesebb időm van a gyerekekre. Kép
Sok sikert a tanuláshoz.
Irtam neked emilt.

Pusz: Kriszti

KépKép
KépKép
krisztám
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan jelentkezem,mert mindjárt megyünk orvoslátogató körútunkraKép

Jatka!
Tök jó ez a kép,milyen jól bírja Doreszq a kiképzéstKép
Nekem jó lett a muffin már többször próbáltam,igaz én szilikonban sütöm.

Kriszti!
Még otthon vagy Kevinnel?
Ne hidd,hogy mi bármiben ügyibbek vagyunk,vagy ilyesmi,csak nálunk kevesebb az elvárás.Legalábbis más.Nekünk ugye csak a gyerek a főnökünk.
Én már most félek attól,hogy egyszer vissza kell térnem a "mókuskerékbe".
A Viktor születése után 1 1/2 évig jártam pszichiáterhez,mert ugyanezt éerztem,amit te.Hogy összecsapnak a hullámok,csak telnek a napok és nem jutok semmireKép

Nekünk is kellett ilyen tejmentes diétát csinálni.Kevinnek milyen tünetei vannak?Miből gondolják,hogy tejérzékeny?

Na megyek,mert mindjárt indulunk.Majd jövök még este felé.Délután megyek a barátnőmmel az István kórházba szülőszoba-nézőbeKép

Szép napot!

Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Sziasztok!
Nóra!
Kaphatok a szabásmintákból kölcsön? Rugi meg szabadidő kellene nekem.De a rugi az jobbanKép
Anyagot Erzsébeten a piacon szoktam venni,vagy a piaccal szemben van egy anyagos bolt és ott.
Egyébként igen,próbálok házias lenni,de csak a magam örömére.Olyan jó látni,hogy olyan ruci van a gyereken vagy rajtam amit én varrtamKép

Majd még írok,most megyek hajat mosni mert megyünk fogorvoshoz.

Anita

Kép

Kép
anita23
 
 

 
 

Sziasztok!

Hosszú napom volt ma!El is fáradtam egy kicsit!
Voltam angolozni is,viszont az nagyon jó volt.Egyelőre rettentően élvezem,gondolom az első vizsgákig így is lesz.Na mindegy,az még messze van,de nagyon komolyan veszik.Állítólag 16 teszt lesz évközben+ a szóbelik.

Dávidra apa vigyázott,nagyon jól elvoltak,csak nem tudta megetetni,nem akart semmit sem elfogadni,le vitte anyósomhoz,de neki se evett.Pedig még csokit is próbált neki adni.
Szóval éhségsztrájkolt a csöppségem.
Én meg szoliba is beugrottam,így csak 6 fele evett szegény rendes kaját.(Reggelizett+ tízóraira evett egy banánt.)

Nem tudtok valami jó szolit a Halmy tér környékén?
Régebben volt itt is egy lány, Évi,akinek volt szolijuk,de sajnos nem tudom,hogy hol van pontosan helyileg,pedig órák után néha beugranék.

Most a Telepy uton voltam,de ez nem éppen esik útba.

Nóra!
Mi volt a dokinál?
És a kontrollon mit mondtak?

Biztos neked is jó hosszú napod volt!
És a korházi beszámolódra is irtó kiváncsi vagyok.Légyszike írd meg,milyen volt a szülőszoba?Mi a véleményed a kórházról?
Ki a barátnőd dokija?És a szülésznője?Mikorra van kiírva?
Én is ott szültem.

Jatka!
Mekkora óriási kék szemei vannak ennek a lánynak azta................
És nagyon örülök,hogy van gépetek,sok sok fényképet akrunk Doresquról.!

Végül is hívtál valami helyet alvás ügyben?
Én fogra tippelek.

Citromos-joghurtos????????Nem mondod???????Na ide azzal a fini recepttel.

Különben elkezdtem gyűjteni a honlapunkon a recepteket,majd folyamatosan frissítem,nehogy már keresgélni kelljen a sok finomságot,ha már leírtátok.Kép

Kriszti!
Megkaptam az emilkédet,ment válasz!

Lehet,hogy Kevinnek megint előjött a tejérzékenysége és azért ment a hasa?Meg hányt!
Hogy van?Javulgat?

Mondta az István,hogy jól haladsz a leszokással,már zavar a füst.Csak így tovább!!!!!

A hullámok miatt meg ne aggódj!Most ez ilyen időszak,majd utána biztos egy kis csend következik.Fel a fejjel!Kép
Meg ahogy téged ismerlek,hamar túljutsz a völgyön!

Anita!
Fogorvos?...............

Visszaérkezett a kazi.Nagyon sajnálom,hogy nem tudtátok megnézni,pedig én mindent megpróbáltam....

Szilvi!!!!!
Már nagyon rég nem írtál! Mi van veletek?????

Anett!Judi!
Titeket is várunk!Amikor csak tudtok,gyertek!!!!!

Jó éjt!

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Hú,vége ennek a napnak is!
Lássuk:Délelőtt vittük Tamarát a szemészetre.Azt mondták minden rendben még 2 nap szemcsepp és 2 hétig még nem mehet úszni.

ViktorKép
Jól sejtettem,szegénynek be van gyulladva a bal füle,újra fel kellett szúrni és újra antibiotikum.Most a változatosság kedvéért Zinnat.
Megkérdeztem a dokinénitől azt az orrcseppet,amit a Lakos doktor szokott felírni,de azt mondta,hogy a Bioparox lényegében ua,csak korszerűbb,mert jobban eljut oda,ahova kell.
Ismeritek a Bioptron lámpát?
Állandóan ajánlja a dokinéni,de nagyon húzós az ára,olyan 120ezer körül van.Állítólag van most egy új,magyar változata is,ez jóval olcsóbb (80e),és ehhez tudna adni orvosi javaslatot,akkor csak 60e.Lehet állítólag kölcsönözni is,napi 500 körül.Még gondolkodunk rajta,bár tény,hogy nagyon sok mindenre jó.

SzülőszobaKép
Valami csúcs,ami az Istvánban van,akarok még egy gyerekett!!!!!
Ildi!
Gondolom te már a felújított szülőszobában szültél.Én a kádat szeretném!!
A barátnőm dokija nem dolgozik ott csak bejár szülést vezetni,a neve:Dr Boiskó Klára.
Most tart a 35. héten.Én már nagyon izgulokKép
Ja,a többiek nem tudják,de én megyek vele szülniKép
A felkészítésen volt szó a dúlákról is,nagyon gondolkozom,de bentlakásos a tanfolyam,így még várnom kell.

Anita!
Persze,majd keresek neked szabásmintát.Hogy juttatom el hozzád?Én is a bolton keresztül?
Ja,és miért kell már rugi,csak nem úton van a tesó?Vagy lemaradtam valamiről?


Képzeljétek,Apa elhagyta a mobiljátKépKépKép
Vagy ellopták,sajna nem tudjuk biztosanKépKépKép


Jó éjszakát!

Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Szia!

Kicsit már fáj a fejem a fáradtságtól,de még itt maradtam,úgy látom nem hiába.......

Szegény kis Viktor!
Mennek a gyógytündérek!!!!
A Zinnat az nem felnőtteknek van?
Lehet,hogy hűlyeséget kérdezek.

Tamaranak is mennek puszik,hogy milyen bátran viselkedett!!!Kép

Hallottam már a Bioptron lámpáról,de azt nem tudtam,hogy ilyen drága.A rabló banda! Legalább a Tb támogatná,hamár ilyen húzós,de ennyi mindenre jó.

SzülőszobaKép
Tényleg csúcsszuper!Én a legelsőben szültem,már nem emlékszem pontosan a nevére (mindegyiknek van valami hangzatos neve),de barackszínűek voltak a falak, asszem..............
Hát nem olyan,mint egy szülőszoba,amit a tv-ben látsz,zöld köpenyes emberkékkel és lábtartós ággyal,meg műszerekkel,inkább otthonra emlékeztet.Hangulatos nagyon. Örülök,hogy tetszett!Hajrá hajrá babaprojektesek!!!!
Üdv a táborban,Nóra!

Júj szegény párod,hol hagyhatta el a telcsijét?
Lemondatta a szolgáltatónál?Vagy kártyás?Lehet,hogy akkor is le lehet mondani.Mondjuk ettől még a készülék nem lesz meg,de hátha olyan kezébe kerül,aki visszaél a helyzettel.
Megpróbáltátok hívni? Hűlyeséget beszélek,gondolom ez volt az első....


NA megyek aludni!

Jó éjszakát!
Holnap meg akarom sütni a zabpelyhes sütit!
Majd jelentkezem:Ildikó
ilgya1
 
 


Szia Ildi!
Már biztosan alszol,de azért gyorsan válaszolokKép
Zinnatból is van gyerekeknek való szirup,azt kapta.
A babaprojekt nálam sajnos nem komoly,először építkezni kéne,meg hát az autóban sem igazán férnénk elKép
Csak annyira megjött a kedvem,én ehhez képest egy középkori kínzókamrában szültem,de még az is élmény voltKép

Igazából nem tudjuk mi lett a telcsivel,kieshetett a zsebéből a szemészeten(MÁV-kh),meg a klinikán is,bár volt ott egy srác is így utólag elég gyanús,de hát.....
Akkor vettük észre,amikor kijöttünk,gyorsan hazaszaladtunk,mert igazából azt sem tudta,hogy nála volt-e(férfiakKép).Ithhon nem találtuk,ezért gyorsan letiltattuk,mert előfizetéses.És megpróbáltuk felhívni még a kórháznál,de nem kapcsolható.
Egyetlen reményünk,hogy benthagyta a munkahelyén a munkásnadrágjában és azért nem cseng ki,mert ott a szekrény leárnyékolja.De ennek azért elég kicsi az esélye.Holnap kiderül,mert bemegyünk megnézni,ha nincs,akkor vennünk kell egy új kártyát,mert így nem tudunk beszélni és egész hétvégén dolgozni fog.

Még egyszer jó éjt!

Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Sziasztok!
Csak gyors bekuksiztam mert bekell szaladnom melóba.

Kevin már jól van túságosan is.Kép
Nem a tejérzékenységtől jött neki ez a mostani dolog hanem vírus de félő ha hamar adok neki a diéta után tejeset akkor kiújulhat.
Tudod azok a fránya enzimek.

Cigi?
Köszi a biztatást de, marha nehéz, annyira azért már nem zavar sőt sutyiban el is szivtam 1-et. Fúj, Fúj!!!! Nagyon randa vagyok de olyan jól esett úgy éreztem már nem bírom. Marha nehéz hogy István itt pöfékel mellettem. De azért megpróbálom. Fúúúúúú ez7 nagyon randa dolog volt tőlem. De elvileg nem tudja senki a kilengésemet.Kép
Még jövök.

Ja!
Azért az apák is elvannak a csemetékkel, jó ha megszokják. Nálunk is ez van mert másképp nem tudnék elmenni pl. tornázni, igaz az enyimek már nagyok de akkor sem lehet őket itthon hagyni egyedül.

Telcsi? Húha ez nagyon gáz , együtt érzek veletek, mi egyszer a bankkártyát nem találtuk pénztárcástól együtt ,de közben Ketrinkém rájött , hogy Õ játszott vele és úgy eltette, hogy nem emlékszik hova.
Meglett a játszós kistáskájábanKép

Na most már tényleg megyek.

Kriszti

KépKép
KépKép
krisztám
 
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Help!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nem találom a zabpelyhes sütike receptjét.Itt sincs meg és a gépemről is eltűnt!

S.O.S.
ilgya1
 
 


Szia Ildi!

Elküldtem a sütit emilben!

Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Sziasztok!
HÁt ilyen még nem volt hogy a fogorvos ne csináljon semmit,egészségesek a fogaim.Apának is csak tömött,a manót meg csak megimerteKép
Nóra !
Igen a bolton keresztül minden eljut hozzámKép
Az előzőből kifelejtettem már nem tudom ki kérdea szakmámat,hát elvileg virágkötő vagyok ,de sose dolgoztam benne.Nem jön a tesó még,csak Nimródot én még rugiban altatom.Olyan kis buta nem engedi betakarni magát így marad hogy jól elöltöztettem az alváshoz.

Na pussz Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!
Szomorúan vettem észre, hogy amit tegnap írtam, nem küldte el, biztosan elbénáztam.
Szóval,amikre emlékszem a tegnapiból:
én is szoktam varrni, é van néhány gyerekruha szabásmintám, előkereshetem milyenek, ha vkit érdekel.
Kriszti!
van egy régi Prakrikám, amiben nagyon cuki jelmezek vannak, ha még aktuális, azt is megkeresem.
Nekem ajánlottak egy anyagboltot, állítólag nagy a választék: az Üllői úton van, még a Béke tér előtt jóval. Ha megyünk Pestre, jobb oldalon van egy Mollkút, azzal majdnem szemben az út bal oldalán. Én még nem voltam, mert csak hétköznap, és csak 17-ig van nyitva.

Emmának még nincs foga, bár nagyon rág, gondolom előbb-utóbb lesz. Januártól elkezdtem etetni, nagyon lelkes, először csak szopizta a kanalat, de már nagyon ügyesen kanalaz. Igaz, ki szoktam"éheztetni".
Ábinak ma elvágtam a haját géppel.Cuki lett, igazi kis pasi nagy barna szemekkel!!
Ha vkit érdekel, most fedeztem fel, hogy minden szombaton du. a Millenárison gyerekkoncert van 16 órától. Most szombaton a Kaláka lesz, jövő héten Ábi kedvence: Halász Judit. A jegyek sem drágák: Elővételben 500 ft/fő,a helyszínen 700.
Megyünk mindkettőre, úgysem tudunk sok indent csinálni ebben az őrült hidegben.
SZombaton levizsgázom gyógypedagógiából, utána lazítunk kis családommal!
NA megyek tanulok. Minden jót!
sziasztok
judit
judi
 
 


Nem kiröhögni a zabpelyhes sütikémet!

KépKép

I.
ilgya1
 
 


Én mindent megpróbáltam!Kép
Ez lett belőle! Szétfolyt teljesen!

Az még hagyján,de nem is állt össze,szétmorzsolodott!Pedig mit össze kinlódtam vele!Talán kiskanállal meg lehet enni................,az ize viszont finom.

Hát ennyit a mai sütésről.

I.
ilgya1
 
 


Megyek Dávidkáért anyósomhoz,de utána jövök!

Nóra!
Köszike a receptet!!!!Örök hála!!!!
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Már 2x írtam és nem ment el.De hibaüzit sem írt ki.Kép

Ildi!
Az én sütim is ilyen volt,csak nem raktam ilyen sűrűn a tepsibe.Nekem is szétment,inkább olyan müzliszerű volt.
Arra is gondoltam,hogy hibás a recept és a mazsi helyett inkább a zabpelyhet kellene leforrázni.

Anita!
Szóval akkor 92-es rugi szabásminta kellene?Majd körülnézek.Én is abban altatom a Viktort,de azokat vettem,6-700 Ft-ért.
A nagyok általam varrt pizsiben alszanak,egyberészes,ujjatlan nadrág és pulcsi.Tamara mondjuk már nem olyan csini benne,de még jó rá és szerencsére nem tiltakozik.

Judi!
Én szoktam a Mol-kútnál vásárolni,főleg apróbb dolgokat(zippzár pl tök olcsó),meg a polár anyagot is mindig ott veszem.Van egy anyagos a Szarvasnál is,ott tréninganyagot árulnak kilóra.

Remélem ez most elmegy.Majd még jövök.

Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Sziasztok!
Nóra!
Igen 92-98 amelyik van.Én is annyiért veszem a pamut rugikat,a plüssöket meg 1200-ért.Nem vészes ,de jobban szeretném én magam varrni őket.Megaztán ha jön a tesó akkor már nem is olyan olcsó ennyi rugit venni.Bár Nimródról rengeteg ruha van. Kép

Akartam már írni.Fütyitéma:
Nimródnak születése óta le van tapadva.De rendszeresen húzom neki fürdés után,hát tegnapelőtt végre a fele feljött.Szóval mostmár elhiszem hogy 2 éves koráig nem kell orvosi beavatkozás.Én mondjuk nem is engedtem egy dokit se hozzányúlni.

Jó éjt.
Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!

Elaludt a Dávid,ma végre ilyen korán.Amúgy mostanába 10 előtt nem alszik,de 2 napja este nem cicin alszik el (bepótólja éjjelKép),hanem ül az ölembe és ovódásdalokat hallgatunk.Persze közben ringatom és én is dudolom az éneket.

Nóra!
Igen műzliszerű lett a sütike,így nekem kell megenni!Kép Adok a fogyókurámnak!

Na mi van a telcsivel?Előkerült?

Judi!
De örülök!

Egy kalappal a szombati vizsgádhoz!Majd azért írd meg,hogy sikerült.Kép

Olyan édes lehet,Ábi levágott hajjal.Ha nem bánod felrakom róluk a képet emlékeztetőül, amit küldtél nekem.(Ha már újakat nem kapunk!)

Kép

És köszi a tippet koncert ügyben!Halász Jutkát mi is szeretjük,vagyis egyelőre énKépKépKép Dávidot még nem kötné le sajnos,de nagyon jó program.
És tényleg nem drága!

Szóval te is kis varrótündér vagy?Na mostmár írjon olyan is,aki nem tud varrni,mert mostmár kisebbségi érzésem leszKép

Mi az hogy ki"éhezteted" Emmát?Talán van valami jó kis módszered "nem szeretek enni" babák anyukái részére?Szopik még amúgy?

Na,majd azért jönni ám,ha kiesel a ritmusból,majd visszarángatunk.Szorítunk hétvégére!!!!

Anita!
Nem mondod,hogy nincsen rossz fogatok?Ne má......Én most irigy,irigy,irigy!!!!!

Krisztikém!
Mit csináltál?????????????
Fegyelmi!!!!!!!!
Nem cigizünk stikában,irgum burgum!!!!!

Örülök,hogy Kevin bébi jobban van,remélem hamarosan összefutunk.

Anett!
Merre van kérem szépen?Tanulunk?Tanulunk?
Csak azt nem mond,hogy te is varrsz,mert akkor lepattanok.(szégyenemben)

Szilvi!
Te úgye nem?

NA megyek alukálni,hamár ilyen ügyes volt a kicsifiam.Remélem semmi nem maradt ki,holnap jövök!

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Most látom,hogy milyen ügyik vagyunk:5 nap alatt elértük a 40 hsz-t.Visszanéztem gyorsan,ez az eddigi rekord.

Ildikó!
Magácskának meg mindjárt ezért a kisebbségi komplexusért lesz fegyelmiKép
Én hiába tudok varrni,ha nem varrtam már vagy fél éveKépJa,és egy kukkot sem tudok angolul és nem is merek belevágniKép
A Kriszti meg irgum-burgum nem elég kitartó(bocs Kriszti,csak az Ildit próbálom visszahozni)Kép
stb,stb,stb,stb,stb.........................
Arról nem is beszélve,hogy nem tudok ovis dalokat sem (vagyis tudnék,csak félek,hogy valami bajuk lesz a gyerkőcöknek).

Más:a telcsi nem lett meg.Felhívtuk a szolgáltatót,hogy volt-e róla egyátalán hívás mielőtt letiltattuk,gondoltuk ne a számlázáskor kapjunk infarktust,essünk túl rajta minél előbb.
Azt mondták,hogy nem,de megpróbálták feltölteni,aztán valszeg rájöttek,hogy előfizetéses és eldobták.Gondolom sejtették,hogy hamar le lesz tiltva.Azt is mondták,hogy tegyünk feljelentést,mert ha vmi bűncselekményt követnek el vele,akkor így vagyunk a legjobban védve.Ja és akkor le is lehet tiltatni magát a telcsit és egyátalán nem lehet használni.Kicsesszünk a tolvajjal szerintetek?

Megyek egy kicsit pakolni,lehet,hogy még benézek.

Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Sziasztok!

Most látom,hogy milyen ügyik vagyunk:5 nap alatt elértük a 40 hsz-t.Visszanéztem gyorsan,ez az eddigi rekord.

Ildikó!
Magácskának meg mindjárt ezért a kisebbségi komplexusért lesz fegyelmiKép
Én hiába tudok varrni,ha nem varrtam már vagy fél éveKépJa,és egy kukkot sem tudok angolul és nem is merek belevágniKép
A Kriszti meg irgum-burgum nem elég kitartó(bocs Kriszti,csak az Ildit próbálom visszahozni)Kép
stb,stb,stb,stb,stb.........................
Arról nem is beszélve,hogy nem tudok ovis dalokat sem (vagyis tudnék,csak félek,hogy valami bajuk lesz a gyerkőcöknek).

Más:a telcsi nem lett meg.Felhívtuk a szolgáltatót,hogy volt-e róla egyátalán hívás mielőtt letiltattuk,gondoltuk ne a számlázáskor kapjunk infarktust,essünk túl rajta minél előbb.
Azt mondták,hogy nem,de megpróbálták feltölteni,aztán valszeg rájöttek,hogy előfizetéses és eldobták.Gondolom sejtették,hogy hamar le lesz tiltva.Azt is mondták,hogy tegyünk feljelentést,mert ha vmi bűncselekményt követnek el vele,akkor így vagyunk a legjobban védve.Ja és akkor le is lehet tiltatni magát a telcsit és egyátalán nem lehet használni.Kicsesszünk a tolvajjal szerintetek?

Megyek egy kicsit pakolni,lehet,hogy még benézek.

Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Bocs az előbb megnéztem és nem volt itt,amit írtam.
Kép

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Halihó!!!!

Inkább 2x,mint 1x sem!!!!Kép

De ari vagy!!!!!Köszi szépen,most megnyugodtam!Kép

Tényleg sokat termeltünk az utóbbi napokban.
Én viszon most elköszönni jöttem,nem nagyon leszek a hétvégén.Esetleg gyors olvasó üzemmódban,ha bekeveredek a házba,mível holnap jön a röfike.Most nagyon happy vagyok!Kép

Telcsi ügyben meg tegyetek feljelentést!Ha nem nagy cécóval jár,akkor mindenképp,nehogy már ő járjon jól,aki ellopta.Kép
Meg,ha tényleg így védve vagytok,akkor megéri.
Majd írd meg,hogy döntöttél,oké?

Most szaladok,mert előkészülünk aKép fogadásra.(Hagyma-fokhagyma puceválás,zsömle vágás,stb.......)

Írjatok sokat!

További jó hétvégét mindenkinek:Ildikó
ilgya1
 
 


Szia Ildikó!

Már megint jót röhögtem,mint mindigKépKépKép
Élve érkezik a röfi?
Gondolom Anyóséknál szokás a disznóvágás,nem?
Régen a szomszédunk is vágott.Mindig malacsírásra keltünk hajnalban.
Ma még nem történt semmi izgi,majd írok.Bár Apa egész hétvégén dolgozni fog,nem megyünk sehova.

Jó munkátKép

Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Sziasztok!
Köszi a képet, Ildi! HA szám tec. ismereteimet bővítem, és kicsinyíteni tudok majd képet, teszek föl én is.
Emmát azért nm a szó szoros értelemben "éheztetem ki", de vigyázok arra, hogy ne ebéd előtt fél órával szopizzo. Még persze, hogy szopik, még 7 hónapos sincs. / hónapos koráig kizárólag anyatejen élt szegényke (több, mint 9 kg)januártól etetem délben, egyébként kb. 4- 5x szopizik azon kívül. (sajna egyszer hajnalban, bár már megszoktam)
mennem kell, vki jött. szisztok, szorítsatok holnap, 9-től szóbelizek.
judit
judi
 
 


Sziasztok!

Vettem az adást irulok-pirulok. Igenis értettem.Kép

Krivita!
Igenis tessék kicseszni a tolvajjal!
Mivel nektek szar dolog ez az egész nehogy már neki jó legyen!
Hajrá!

Ildikó!
Ejnye bejnye
Annyi minden mást tudsz te is csinálni ne add fel nagyon ügyi vagy!
A sütike így is biztos finom volt ilyeneket én is szoktam csinálni, nem mindig a külső számítKép

Elkiabáltam: Kevin ma hajnal 3-kor megint hányt és a hasa is mentKép Kép
Miért? A diétát is betartottuk.

Judit köszi a tippeket. Kicsit messze lenne az a bolt amit írtál de azért köszi.
Nálunk is vannak tök jó boltok ahol mindenféle jót lehet kapni, persze nem mind pénztárcakímélő.
De viszont inkább megcsinálom én mint kölcsönözzek, az olyan túl művi, vagy nem?
Pusz: Kriszti

Ezt még de. mentettem el akkor írtam de valamiért karbantartást adott ki.

KépKép
KépKép
krisztám
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors kukkKép
Kriszti!
Szegény Kevin!Sok-sok gyógyangyalka nekiKép
Más nem beteg?Mert lehet,hogy akkor nem is vírus?!Doki mit mond?Mi még sosem úsztuk meg:ha egy elkapta mindenkin kijött valahogy.
Feljelentés meggondolva,de csak kedden tudjuk intézni,mert addig Apa dolgozik.Remélem nem lesz későKép
Majd ha ráérsz egy picit szeretném azt a másik sütit(mármint a receptet).Izgatja a fantáziámat nagyonKép

Ildi!

Képzeld,a Viktornak megtanítottam,hogy "irgum-burgum".Olyan ari,ahogy mondja.
Ja és 4 napja megint átalussza az éjszakát.Sőt,tegnap nem is írtam,hogy délután nem akart aludni.Mondtam neki,hogy:cicit kérsz,erre rázta a fejét,hogy nem.De azért este követelte.Utána meg reggel 7-ig alszikKép

Na futok aludni,mert már megint késő van.

Jó éjt!

Írjatok!

Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Sziasztok!
KÉpzeljétek ,találtunk egy uszodát ahova lehet pici gyerekkel is menni.
www.oaziswellnes.hu
nagyon szuper hely,nézzétek meg,végre kicsit kikapcsolódtunkKép
Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!
Nem maradokk most sokat csak hoztam a receptet.
Nóra!
Jó sütést.
Egyébként nem beteg senki csak a Kevin de inkább most nem mondok srmmit pszt. Köszi a tündérkéket:Kép

Árvácska
Barna tészta:
6 tojás fehérjét 6 kanál porcukorral kemény habbá verni beleteszünk 6 db tojást, sárgáját, 4 kanál lisztet 2 kanál kakaóport, kevés sütőport (kb. 3 csapott mokkáskanál)
Ha kisült melegen feltekerjük.
Sárga tészta:
Ugyanúgy készül csak 3 tojással és a liszt helyett vaníliás pudingport, teszünk bele.
Õzgerinc formában kisütjük.
Rózsaszín tészta:
Mint az előzőek csak puncs pudinggal.
A rózsaszín és sárga tésztát, ha kihűlt hosszában kettévágjuk
Krém: 3 dl tej 3 kanál rétes liszt vagy búzadara ezt sűrűre főzzük. 25 dkg porcukor 25 dkg margarin jól kikeverjük, és utána a főzött krémmel együtt át, keverjük. Megkenjük a barna tésztát fehér krémmel kb. a fele a másik felébe teszünk kakaóport és összeragasztjuk a tésztákat felváltva 1 sárga 1 rózsaszín, a legegyszerűbb, ha a fehér krémre is rákenjük a csokis krémet és a tésztákat csak középen, kell kenegetni. Ha ez megvan, akkor jó szorosan feltekerjük, és alufóliába csomagolva betesszük a hűtőbe dermedni. 1-2 óra múlva teszünk rá csokimázat.
Máz: 3 kanál tej, 4 dkg vaj, 20 dkg porcukor. Jól kikeverni majd kicsit, langyosítani és ráönteni. Jó étvágyat hozzá.
Pusza:
Kriszti

KépKép
KépKép
krisztám
 
 


Sziasztok!
Nem maradokk most sokat csak hoztam a receptet.
Nóra!
Jó sütést.
Egyébként nem beteg senki csak a Kevin de inkább most nem mondok srmmit pszt. Köszi a tündérkéket:Kép

Árvácska
Barna tészta:
6 tojás fehérjét 6 kanál porcukorral kemény habbá verni beleteszünk 6 db tojást, sárgáját, 4 kanál lisztet 2 kanál kakaóport, kevés sütőport (kb. 3 csapott mokkáskanál)
Ha kisült melegen feltekerjük.
Sárga tészta:
Ugyanúgy készül csak 3 tojással és a liszt helyett vaníliás pudingport, teszünk bele.
Õzgerinc formában kisütjük.
Rózsaszín tészta:
Mint az előzőek csak puncs pudinggal.
A rózsaszín és sárga tésztát, ha kihűlt hosszában kettévágjuk
Krém: 3 dl tej 3 kanál rétes liszt vagy búzadara ezt sűrűre főzzük. 25 dkg porcukor 25 dkg margarin jól kikeverjük, és utána a főzött krémmel együtt át, keverjük. Megkenjük a barna tésztát fehér krémmel kb. a fele a másik felébe teszünk kakaóport és összeragasztjuk a tésztákat felváltva 1 sárga 1 rózsaszín, a legegyszerűbb, ha a fehér krémre is rákenjük a csokis krémet és a tésztákat csak középen, kell kenegetni. Ha ez megvan, akkor jó szorosan feltekerjük, és alufóliába csomagolva betesszük a hűtőbe dermedni. 1-2 óra múlva teszünk rá csokimázat.
Máz: 3 kanál tej, 4 dkg vaj, 20 dkg porcukor. Jól kikeverni majd kicsit, langyosítani és ráönteni. Jó étvágyat hozzá.

Ildikó !
jó disznolkodást röf-röf ui-ui KépKép
Pusza:
Kriszti

KépKép
KépKép
krisztám
 
 


Sziasztok!

Főzés közben egy gyors jelentkezésKép

Kriszti!
Köszi a receptetKépKépKépNagyon jól hangzik!


Lányok!
Segítsetek légyszi!!Hogy kell elmenteni a receptet,ha kijelölöm??

Majd később jövök!
További szép vasárnapot!!!

Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


sziasztok!
mindenki süt főz, helyes. Csak én vagyok csúnya háziasszony, mertma nem főztem, hoztunk kaját a CBA Grillbárjából. Csak 290 Ft a menü, és finom volt, jól is laktunk vele. Azért nem főztem egyébként, mert péntek éjszaka óta fáj a fogam, úgy mentem vizsgázni, hogy egész éjszaka szenvedtem a fájdalomtól. Már csak egy nap, és végre lesz fogorvos. Az ügyeletre nem akartam menni, mert nem szeretném, hogy kihúzzák, mert elöl-oldalt van.
Egyébként 5-re vizsgáztam, könnyű tételt húzta, az enyhe ért. fgyatékosokat, és a végén "meséltem a tapasztalataimról", így nyerő volt az ügy. NA megyek vasalni, mert most alszanak a gyerekek. Jobbulást Kevinnek. Szisztok!
J.
judi
 
 


Helló!!!!


Nóra! Nyiss egy új world doksit és abba illeszd be!Kijelölöd,másol,majd az új dokumentumot kinyítod és bemásolod.sok sikert!

Judi!
Nagy nagy gratula a vizsgádhoz!Nagyon ügyi voltál!

Én is néztem a Grill büfét a CBA-ba,azt mondod,hogy fini a kaja?Mert akkor mi is kipróbáljuk.
(Pénteken mi is voltunk bent,akkor láttam,hogy már megnyílt,egy kávét ittunk csak.)

Kriszti!
Köszi a receptet! Ez jó bonyolultnak tűnik,így elsőre!

Kevinnek továbbra is mennek a gyógytündérek!

Most rohanok,mert pakolom a húsit a hűtőbe, a nagyrészén már túl vagyunk,majd este jövök,remélem belefér,mert az angolt is elő kell vennem.

A többieket is üdvözlöm!!!Írjatok !

Anita!
Nekem nem nyitja meg az oldalt,pedig érdekelne a dolog!

Jatka!
Ti hogy haladtok a disznóvaL?

Majd este mesélek!

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Köszi a segítséget,de ez egy új gép és nincs rajta world,simán meg nem megy.Kijelölöm,másol,doku megnyit,(csináltam egy receptek nevűt),de ha jobb klikkelek nem jön ki olyan,hogy beillesztés.Bármi mással működik.Mármint,ha mást akarok beletenni(pl az egész bnetet).
Pont rád gondoltam ebben az ítéletidőben.Brrrrrr!!Nem is kell a fagyasztóba tenni a husit.Kép

Anita!
Arra gondoltam,hogy beszkennelném a rugis képeket,amit találok és elküldeném emilben.Akkor kiválaszthatnád,hogy melyik tetszik.A Burdák elején van összesítés,amin az összes modell rajta van,arra gondolok.Így jó?
Nekem sem nyitja meg az uszis oldalt.

Judi!
Gratulálok!!!
Én is néztem a múltkor a grillbárt!Jó,hogy valakinek már van tapasztalata,így biztos kipróbáljuk mi is.
Nem tudom pontosan,hogy mit tanulsz(lehet nem figyeltem eléggé?),de jöhetnél babaklubba a vezető csajnak sérült a kislánya (ezt csak a tétel alapján mondom,lehet,hogy hülyeség).

Viktornak megint fáj a füle,most a változatosság kedvéért a jobb.KépMost alszik.
A nagyok meg kirakóznak.Kristóf tök egyedül kirakott egy 52 db-os képet!!

Nagyon-nagyon hideg van!!!!!
És ez a valami,ami esik!!!!!

Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Sziasztok!
Nóra igen jó úgy is,majd itthon kinyomtatom,vagy kiválasztom és úgy küldöd el?Mindegy mindenképpen jóKép

Na itt a jó link.
www.oaziswellness.hu

Jó éjt
Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Jó reggelt!

Ma húzós napom lesz,úgyhogy nem ígérek semmit!

Jók legyetek!

És vigyázzatok, nem megfagyni ebben a hidegben.

Itt a coca,nem mertem nagyobb rakni az állatvédő szervezetek miattKép
Kép

Szép napot!Irjatok!
ilgya1
 
 


Sziasztok!
na hogy sikerült a disznóvágás ebben a hidegben?
Anita!
Nagyon tetszik az uszodás ötlet. Megnéztem a honlapot, és igen csábító. A baba-mama medence milyem? Meddig ér a vz. Mi eddig azért nem próbáltunk ki ilyet, mert nem tudtuk igazán, mit tudunk kezdeni egy 2.5 éves és egy fél éves gyerekkel? Mert ha a lába Ábinak nem ér le, akkor foghatjuk ői is a vízben. Bár az is nagy élmény lehet, közös családi locs-pocs.
Mennem kell. sziasztok. Judit
judi
 
 


Sziasztok!
Judit!
Nem baj ha nem ér le a lába,Nimródnak se,de nagyon élvezi így is.Azt hiszem 90 centis a víz vagy valami ilyesmi.Lehet uszógumit is vinni labdát meg ilyesmit.Szóval a vízben nem gáz ha fogni kell őket.

Pussz
Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!

Túl vagyunk az oltáson!!!!!
Fél 7*re jött a Lakos,és beadta az oltást.Mi már az újat kaptuk,remélem nem lesz semmi mellékhatása,állítólag jóval korszerűbb,mint az előzőek.Csak azt nem értem,hogy van aki meg többet kap?Mert az új rendszer lényege,hogy kevesebb oltás,ahhoz képest 18 hósan megint kell vinnem doki b. szerint.Na nem értem,de mindegyj!

A másik a csipőszűrés dolog!
Körkérdés:ti hányszor vittétek és hova csipőszűrésre a gyerkőket?
Dávid teljesen egészséges,de már negyedszer viszem,most megint kértem beutalót,mert mi Kispesthez tartozunk és ott mondta a doki b,hogy 16 hósan találkozunk,még meg is dícsért,hogy milyen szépen megy 10 hósan a Dávid. Ezért nem értem?

A disznóvágás szerencsésen lezajlott.Szombaton tök jó idő volt,így lett rendelve.Vasárnap már csak a töpike volt és a húsi elpakolás.Igazából közösen vettük ezt a malackát a sógórnőmékkel,kivételesen nem anyósomék szervezték.A Tiszánál van egy ismerős bácsi (aki a telken vágja a fűvet),akitől szoktunk venni mindenféle finom tanyasi húsit (gyönytyúkot ,kacsát meg ezt a cocát is-ez bizti nincs agyontápozva,ezek természetes alapanyagon nőnek fel,mint kukorica,búza,egész más a húsa,mint a tescósénak pl.)

Nóra!
Nem próbáltad a Somi Ildikó féle gyógysapkát?Az jó lenne Viktor fülére,a hugom kisfia is fülfájós,és bevállt nekik ez a sapi.

Nagyon ügyes Kristóf,hogy már egyedül kirak egy olyan sok darabos puzzle-t,még nekem is feladná a leckét!

Sikerült lementeni sütikét?Esteleg meg is sűtötted?

Judi!
Örülök,hogy egyre sűrűbben tudsz jönni!
Voltatok Halász Jutkán? Jó volt?Ábi élvezte?

Anita!
Tényleg jó kis hely!És nincs is olyan messze,ahogy nézem.
Én is gondolkodom erőssen a baba uszáson,van valakinek valami jó tapasztalata e téren?
Az mondjuk erőssen visszatart,hogy nincs a közelben egy jó uszi,ahol tartanak e féle foglalkozást.(Azt hiszem a Kispesti uszoda a legközelebbi)


Na megyek dobok egy hátast az ágyikómba!

Jók legyetek!

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Nem tudom mi van velem ,de egész nap csak szédelgek meg alszomKép

Anita!
Bocsi,holnap megpróbálok már írni neked meg szkennelni,amit kellKép

Ildi!
Én sem igazán értem ezt az oltás dolgot.Valamelyik újságban volt összehasonlítva és pici korban többször kell oltani csak a végeredmény lesz kevesebb.Minket már mondjuk nem érint.
Csípőszűrés.a két nagyobbal még a MÁV-kórházba jártam,oda többször kellett vinni.Viktorral mi is Kispesten voltunk 1x,6 hetes korában.Lehet nekünk is kellene menni?
Nagyon jó ez a husi dologKépÉn is azért veszem a Lőrinci piacon és nem az áruházban.Nem tudom,de amikor sütöm olyan igazi "baromfiszaga" vanKép
Sapi:van ilyen sapkánk, az a tapasztalatom,hogy inkább nagyobb korban érdemes,mert a Viktor pl letépi magáról.A Kristóf is ezt csinálta amikor pici volt,aztán nagyobb korában meg kérteKép
A dokinéni azt mondta csak akkor kell,ha jól esik a gyereknek.Amúgy reggelre nem volt semmi baja,lehet tegnap is csak recsegett neki,ahogy ürült a váladék.
Az éjszakákat amúgy továbbra is átalussza,ma 1/2 9-ig aludt reggelKép

A sütit nem sikerült lementenem és még nem is sütöttem meg.De bizti meg fogom.Annyira jól hangzikKép

Jó éjt!

Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Sziasztok!

Nóra!
Akkor csak pihenj!!!!!
Remélem nem valami betegség lappang benned és azért szédelegsz.Különben meg hideg front is van.

Babatalira azt hiszem nem megyünk!Nincs kedvem megint elkapni valami nyavaját,örülök,hogy sikerül végre helyre tennem Dávidot.Kép
Vettem Baby Luufot,majd remélem,hogy befejezzük egy időre ezt a takonykoros náthakort,mert kezdett elegem lenni belőle.

Ti szedtek valami vitamint?Vagy már kérdeztem?
Én erőssen gondolkodom,valami Béres Csepp féleségen vagy nem tudom mit lehet ebbe a korban,mert ez nem megoldás,hogy nem megyünk emberek közé,hogy ne kapjon el semmit.Arra gondoltam,hogy erősítem az immunrendszerét valamivel,mert úgylátszik a gyümölcs és a zöldcsi,amit adok neki az kevés.
A doki b. szerint nem kell neki,de már kezdek kételkedni.

Köszi a csipőszűrésre adott választ,akkor nektek nem is mondták,hogy vissza kell vinni?Majd azért rákérdezel a dokinál,ha találkozol vele?Vagy megkérdezzem én bent Kispesten,ha viszem a Dávidot,hogy másnak nem kell csak nekünk?(Különben meg a hugoméknak is kell vinni,vagyis itt a családba van még egy pici gyerek és annak is kell,de mástól nem nagyon hallomKép.)

Nagyon ügyes kicsi fiad van,hogy átalussza az éjszakát,remélem hamarosan mi is csatlakozhatunk,az átaludt éjszakás babák táborához.Kép(Ma éjjel kimondottan jó volt a helyzet,hajnalban kelt fel,és áthoztam magunk mellé a nagyágybaKépPersze este sokáig dorbézol újabban)

Az oltásnak semmi jele,mellékhatása=O.Nem is zizi tőle,nincs kipirosodva,nem csomós,nem lett lázas,szóval olyan,mintha nem is kapott volna semmit.

Az előbb telecsizett a főnökasszonyom,hogy kijön valamelyik nap,meglátogatni.Tök rendi!!!!!
Ja erről jut eszembe nem akartál valamit kérdezni könyvelés ügyben?Mert nem kaptam meg.(Vagy rosszul emlékszem?Kép)

Mindenkinek nagy pusz,irjatok!

Csipőszűrés ügyben még várom a válaszokat és vitaminügyben is.

Ildikó
ilgya1
 
 


Szia Ildi!

Jó sokat írtál,sorban válaszolok.Kép

Vitamin:mi nem szedünk semmit,vagyis a Viktor nem.A nagyok Broncho-vaxom kúrát csinálnak.Ez egy immunbioterápia,Tamara a suli miatt szedi,a Kristóf meg a 2 évvel ezelőtti dolgok miatt.
Ennek az a lényege,hogy a gyógyszerben gyengített bacik vannak és ezzel serkentik az immunrendszert az ellenanyag termelésre,anélkül,hogy betegséget okoznának.Nem tudom érthető-e.Tulajdonképpen olyan,mint a védőoltások.
A Béres-csepp ezzel szemben úgy tudom pont az ellenkezője,tehát "lustul" tőle az immunrendszer,bár a fertőzések leküzdésében segít.Kristóf akkor szedte,amikor a több hónapos antibiotikumtól máe teljesen gyenge volt az immunr.-e
Szerintem Dávid nem olyan beteges,hogy ilyesmikre szorulna.Tudod évi 7-8 nátha belefér,sőt kell is.
Mondjuk tudok egy,piciknek is adható vitamint:Vitacolan a neve,folyékony,bármibe keverhető,úgy tudom a patikákban szokott lenni róla szórólap,sőt,mintha a DM-ben is lehetne kapni.
Csípőszűrés:mostmár rémlik,mintha azt mondták volna,hogy akkor kell visszamenni,ha már önállóan jár.Úgyis kell mennem a Lakos dokihoz,elvinni a Tamara záróját,majd kérek beutalót.

Viktor ma 1/2 6-ig aludt,akkor kért cicit.Jaj,tegnap olyan ari volt:a délutáni szopinál picit megharapott,felszisszentem mire elengedte és utána sokkal óvatosabban szopizottKép

Már jobban érzem magam,csak a fejem fáj nagyon mást nem érzekKép
Sztem mi elmegyünk a babatalira,mert a Viktor már nem fertőz,nem folyik az orra és nem is köhög.A füles dolog meg még eltarthat egy jó darabig.Én nem féltem annyira a közösségtől,itthon sincs egyedül,Tamara meg suliba is jár.

Nem emlékszel rosszul,még nem írtam emilt,végül is nem olyan sürgős.De azért majd írok,köszi,hogy szóltálKép

Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


ilgya1
 
 


Köszi a gyors választ!

Végül is nem mondhatnám,hogy beteges lenne,ha évi 7-8 nátha a jellemző.Novemberben elkapta uncsitesótól,majd szint ki se gyógyúlt,mikor megint kijött neki decemberben.És azóta nem tűnetmentes.Mondjuk az orvos is "megnyugtatott",hogy az nem baj,ha köhint egyet-kettőt.Ha láz nincs,akkor nincs gáz.

Lehet,hogy elmegyünk a talira.
Arra gondoltam,hogy beszélek a szervező Katival,hogy ne legyen olyan összevisszaság,hogy mondókáznánk meg játszhatnánk a gyerekekkel.
Vannak nagyobbak is,akik igényelnék szerintem,és a kicsik is tanulhatnának belőle.
Csak egy ötlet.Vagy vinnénk cd-et és hallgathatnánk Halász Juditot vagy Kalákát vagy ki amit hoz.Jobb lenne,ha szervezettebb lenne,nem tudom mennyire kivitelezhető.
Mit szólsz? Hűlyeség?

Ildikó
ilgya1
 
 


Kriszti!

Mindig elfelejtem írni,de az összes leveled megkaptam!Nagyon jók!Kép

Ezt az utolsót nem igazán értem.Kép
ilgya1
 
 


Sziasztok!
A kérdésekre válaszolva: mi nem szedünk semmit, ha folyik az oruk Nasivin spray-t kapnak, Sterimar-t, meg a hátukra a baby loof kenőcsöt. Eddig bevált.
A csípőszűrésen mia kispesten voltunk 6 hetes korában, nem mondták mikor kell visszamenni. Csepelen Ábival azt mondta a doki, majd ha az első önálló lépéseket megteszi, akkor vigyük vissza.
Ildi! cukuk a képet, majd este jobban áttanulmányozom.
A baba-mama klub szerintem sem agyon szervezett, nekem az a főbb gondom vele, hogy a gyerekeket, legalábbis az enyémet nem köti le. Csak rendetlenkedik unalmában.
A mondókázás-éneklés szerintem is jó ötlet lenne, annál is inkább, mert a nagyobbaknak mindenképp bejönne. Én időnként el szoktam vinni az enyéimet "baba.mama dúdoló"-ba p.lőrincre, kb. ngyed óra kocsival. Ott egy Műv. házban két óvónő tartja felváltva: egy szőnyegre körbe ülnek, mondókákat mondanak, énekelnek, tapsolnak, vannak csörgők, kis hangserek is, a végén pedig egy közös játék. Csak sajnos ilyen szutyi időben nem cűgölöm el a kettőt olyan messzire sem, mert akkor 9 kor már indulni kell, és fél-délre érek haza, mire a két gyereket bebugyolálom, bekötöm, kikötöm.... De nagyon jó, nekem tetszik.
Itt is lehetne ilyen, persze csk ha vki felkészült ember tartaná, perzse ingyen ki vesz ekkora terhet a vállára?
Na megyek,takarítok. Este fogorvoshoz kell mennem.
szisztok!
judit
judi
 
 


Sziasztok!
Csípőszűrés:
Nekem már nincs pofám elvinniKép Igazából akkor kellett volna mikor elkezdett járni egyedül.
Ildikó!
Mi a Wekerlére járunk usziba.A Hungária út 28.-ba.Ez egy tanuszi,így csak gyerekek járnak oda meg a babauszisok.Nekünk segített hogy jártunk úszni,nem volt beteges Nimród.Meg is látszik hog ynem járunk most valami sűrűn,állandóan takonykórós.Pedig most már rászánom magam,végre megint van autóm,bár most meg az idő rossz.Ilyen időben én nem vezetek,vagyis ha csúszik meg hó van.
Nóra!
Ráérsz ám,majd beszkeneled ha lesz kedvedKép

Megy valaki holnap a babaklubba???
Ha mentek lehet mennénk mi is.Mikor is van pontosan meg hol a műv.házban?
MÉg majd reggel benézek.
Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!

Én sajnos nem megyek holnap a babaklubba,pedig már annyira készültem.Anyósómék nem lesznek itthon,és nekem kell főzni a dédinek.Kép

Nóra,ha mész véletlenül,szólnál a csajszinak,hogy megírtam a cikket,ha érdekli.
Majd valahogy eljuttatom,ha kell még egyáltalán.

Remélem minden oké veletek,nagyon eltűntél!

Judi!
Jó lehet Lőrincen az a Baba-mama dúdoló.A Rózsa Műv. Házban szervezik? Bárki mehet?

Én itt olyasmire gondoltam,hogy körben állnánk a gyerkekkel és játszhatnánk például a "körben áll egy kislányka vagy a nyúszi ül a füben vagy vonatozhatnánk is megy a gőzős ,megy a gőzős Kanizsárakezdetű dalra meg ilyenek.
Tornázhatnánk is például.(Ilyen nagy az óriás ,nyújtozkodjunk kispajtás,Ilyen kicsi a törpe,Guggoljunk le a földre
Csak egy kis formát adni az egésznek,hogy legyen értelme is.
Nem muszály felkészült emberre bízni,szerintem mi magunk is kitudunk találni játékokat,ha összedobjuk amit tudunk,sztem felvesszük a versenyt bárkivel.
Na mindegyj,lehet,hogy mások nem így gondolják.

Én is vinném Dávidot valami zenebölcsi félébe,de nem tudok a közelben erről sem.Mondjuk itthon sokat mondókázok és énekelek neki,egésznap szinte.

Nem csodálom,hogy nem mersz elindulni a két kicsivel,még akkor sem ha nincs olyan messze,mert ez a sok öltöztetés,vetkőztetés az ember agyára megy.

Anita!

Mióta jártok úszni? Bébi kora óta vagy csak később kezdtétek.?

Tud úszni?

Köszi mindenkinek a csipőszűrésre adott válaszokat.

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Majdnem egyszerre érkeztünkKép
Semmi bajunk szerencsére,csak ma kicsit megpróbáltam utolérni magam.


Sztem mi megyünk babaklubba,megmondom a Katinak,amit üzentél.Jók az ötleteitek a programmal kapcsolatban.
Nekünk is jó lenne,mert ezen téren viszont nem vagyok elég kreatívKép
Vannak gyerekCD-ink,egy csomó Halász Judit,Zenemanók,és van egy Mese Ovi című,amin rövid gyerekversek meg dalok vannak.

Ja,a babaklubról még annyit:én is hiányolom szervezést,de a Katit főleg a sérült gyerekekkel kapcs dolgok érdeklik,amit meg is értek,de ahogy látom a többiek nem nagyon tudnak mit kezdeni ezekkel az infókkal.Egyszer,még az elején,volt egy olyan,amikor a táplálkozásról volt szó.Az egyik csaj védőnő és ő számolt be a szopiról,kaják bevezetéséről,stb.
Nem tudom Ildi feltűnt-e neked,de a szopi nem nagy divat a mi kis klubunkbanKépPersze tisztelet a kivételnek.

Remélem nem csak én megyek végül holnap.
Anita?Találkozunk?

Judi!
Ti már voltatok valamikor,vagy csak hallottál róla?

Kriszti!
Gondolom már dolgozol,remélem Kevin teljesen helyrejöttKép

Ma sütöttünk muffint a Viktorral.Full csokisatKép

Íme a kis segítségem:
Kép
Kép
Kép

Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Sziasztok!
Mi sem megyünk ma,Nimród kicsit taknyos.Nem akarom gyerekek közé vinni.
Ildikó!
Mi 4 hónapos kora óta hordjuk úszni Nimródot.De ezt akármikor el lehet kezdeni.Úszni még nem tud,ez nem is arról szól,de vannak az úszósávok és az első vona ltól víz alatt kiúszik magától.

Kikapcsolódásnak se rossz.
Anita

Kép

Kép
anita23
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?