Új privát üzeneted érkezett!

<pre>
Nick ék. Lakhely baba kora szülés várható kórház testvérek
Veráska 30 Siófok 25 hét 6 nap 2006.04.26 Várpalotai kh. elsö baba
Clair 32 Bp. III. ker 22 hét 6 nap 2006.05.17 SOTE I. elsö baba
Szgoron 23 Bp. XV. ker. 22 hét 5 nap 2006.05.18 Nyírő Gy. elsö baba
Acer 32 22 hét 1 nap 2006.05.22 Szt. István kh. fiú
(2004. 10. hó)
Satuk 30 Bp. I. ker. 22 hét 1 nap 2006.05.22 Kútvölgyi kh. elsö baba
Tjuca 27 Budapest 22 hét 0 nap 2006.05.23 Szt. Margit
Dr. Sztanyik L. elsö baba
Vero 29 Sopron 22 hét 0 nap 2006.05.23 Soproni kh. Áron (9)
Pannamari 25 Bp. IX. ker. 21 hét 5 nap 2006.05.25 Schöpf-Merei
Dr. Kósa Zsolt elsö baba
Mézgombi 24 Bp XIV. ker. 21 hét 4 nap 2006.05.26 Kiskunfélegyh. elsö baba
Doren 33 Bp. XII. ker. 21 hét 3 nap 2006.05.27 János kórház Laci
(2004. 01. 20.)
Judit_78 27 Bp. XI. ker. 21 hét 1 nap 2006.05.29 Schöpf-Merei
Dr. Arnold László 3. baba
Kari 27 Bp. XIII. ker. 21 hét 1 nap 2006.05.29 Schöpf-Merei
Sz.Gy. elsö baba
Hello 34 Bp. XII. ker. 21 hét 0 nap 2006.05.30 Budai Honvéd kh. Gábor
(1991.09.02.)
István
(2004.05.26.)
Tarhonyanya 31 Tárnok 20 hét 5 nap 2006.06.01 MÁV kh. elsö baba
Trita 33 Göd 20 hét 4 nap 2006.06.02 SOTE I. Lili
(2004. 06. 26.)
AnnAnn 30 Hatvan 20 hét 2 nap 2006.06.04 MÁV kh. Hanna
(2003. 11. 04)
Exdeus 23 Szeged 20 hét 2 nap 2006.06.04 szegedi Nöi Klinika elsö baba
Lreta 28 18 hét 6 nap 2006.06.14 szegedi Nöi Klinika elsö baba
Katus73 32 Békéscsaba 18 hét 5 nap 2006.06.15 B.csabai kh. Kata
(2002.10.23)
Norwell 24 Tét 17 hét 5 nap 2006.06.22 Győr P.A. kh. elsö baba
Babszem27 27 17 hét 4 nap 2006.06.23 Uzsoki kh. Zsófi
(2003. 09. hó)
Veraa 30 16 hét 4 nap 2006.06.30 Szt. István kh. elsö baba
Emy82 23 Szigetszt.m. 16 hét 3 nap 2006.07.01 István kh. elsö baba
Cila (Ildi) 34 Budapest 16 hét 1 nap 2006.07.03 Újpest
szülőotthon Levente
(2005. 01)
Verus 31 Baranya m. 15 hét 5 nap 2006.07.06 Pécs, Megyei kh. lány (93) fiú (95)
lány (97) fiú (01)
fiú (03)
Esztianyo 36 Tampere
Finno. 14 hét 6 nap 2006.07.12 Tampere Norbert (98)
Renáta (99)
Kisvirág_30 30 14 hét 4 nap 2006.07.14 Schöpf-Merei elsö baba
Kanyin 33 Bp. X. ker. 14 hét 0 nap 2006.07.18 MÁV kh.
T.ZS. lány (2,5 év)
Amica 32 Sopron 13 hét 5 nap 2006.07.20 Soproni kh. 3. baba
Nyanya67 38 Budapest 13 hét 1 nap 2006.07.24 Szabolcs u. Balázs
(2002.12.)
Noémi22 27 Budapest 11 hét 4 nap 2006.08.04 elsö baba
Banya 25 Pécs 10 hét 3 nap 2006.08.12 Pécsi Sz.Kl. elsö baba
Gira 24 Szeged 10 hét 0 nap 2006.08.15 SZOTE N.K. Réka
(2005.04.18)</pre>
annann
 
 


Sziasztok,

Exdeus, Hello, nektek is már ari pocitok van Kép És még mekkora lesz!

Hello, jaj, gyorsan megváltoztattam a mailcímemet, az már nagyon régi volt. El tudnád még egyszer küldeni a mailt? Köszike

Nyanya, gratula a szép eredményekhez. Bocsi a tudatlanságomért, a CVS az a magzatvíz vizsgálat? Szörnyű volt? Most pihenned kell pár napig, ugye?

Norwell, örülök, hogy van rajtam kívül még legalább egy "önkinzó" Kép

Mézgombi, csak csodálni tudlak a naplóírásért. Nekem ebből a szempontból lelkiismeret furdalásom van, mert a fiam babanaplóját sem tudtam vezetni normálisan. Befejezetlenül hever a polcon... Nekem sajna nem megy ez.

Ma van egy szabad esténk, mert apa munkahelyi vacsin van. Bár tulajdonképpen minden esténk szabad, mert máskor meg sokáig dolgozik... Kép

Jó éjt,
Doren
21+3

Kép
Kép
doren
 
 


Sziasztok!
Szilvi, ezt a súlymérést én úgy oldom meg, hogy itthon mérem magam, és azt írom. Ennek alapján én látom a változást. Kép A csíkjaimra én most Dove krémet kenek - ez van, de most anyu hozott száraz bőrre való habot, ha a krém elfogy, jön az. Meg a DM katalógusban is láttam vmit, lehet, hogy azt is kipróbálom...
Hello, mióta az eszemet tudom, vékony kezem van. Az ujjaim is vékonyak. A "gebe" barátnőmnek az ujjai vastagabbak, mint az enyémek. Kép
Norwell, elvileg, ahogy látod, valamivel több, mint 20 hetes vagyok, az UH alapján 1-1,5 héttel több. Pelenka: nekünk otthora textil lesz (kivétel, ha Feri fog pelenkázni, mert neki a kidobható a nyerő), elmenősnek meg nadrágpelenka. De én hajtogathatósat veszek, nem ilyen eleve összhajtottat, amit újabban "mosható nadrágpelenkaként" reklámoznak. Az nekem nem szimpi, de nem azt jelenti, hogy nem jó!
Nyanya, örülök, hogy minden OK! Csak így tovább.
Mézgombi, hát mi már a 2. évfordulnkat fogjuk háromasban ünnepelni. De így jó, mert ha már az elsőt így ünnepeltünk volna, az azt jelentette volna, hogy a koleszban nagy pocakkal kellett volna lennem. Azt meg inkább mégse...

Ma voltam terhestornán. Jól esett. Mozgás-intimtorna-légzésgyakorlat. Egy óra 300 Ft, nekem megérte. Szerintem izomlázam is lesz.

Na megyek...

Ági és
KépKép
exdeus
 
 

 
 

Én avonos krémet használok, ami kifejezetten csíkok ellen van. Nem tom, hogy ez használt-e, de eddig csíkmentes vagyok. Igazából az illata tetszik, meg hogy kicsit csillogós lesz tőle a pocakom.

Érdekes, az én ujjaim is tök vékonyak, pedig egyébként nem vagyok nádszál alkat. Jegygyűrűt is külön kellett csináltatni, mert nem lehetett olyan kis méretben kapni, hogy jó legyen rám. De végül is anyagtakarékos...Kép

300-ért tök olcsó a terhestorna! Én már annak is örülnék, ha lenne a közelünkben. Jövő héten lehet, hogy szétnézek az itteni tanácsadó körül.

A férjem még mindig tanul, a tv-ben semmi jó, kezdem nagyon unni magam...Kép
Asszem keresek vmi jó könyvet...

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!

Tegnap irtam egy hosszu hozzaszolast, es elszallt. Kép Nagyon duhos voltam, de en is hibaztam, mert elfelejtettem kimasolni, mielott elkuldtem volna. Kép Megegyszer nem irom meg. Kép
Egyebkent jol vagyunk. Pocaklako sokat rugdos es jelzi, hogy jol van. Kép Lili kislanyom, meg imadja ot. Allandoan felhuzza a polomat, lehuzza a gatyamat a hasamnal es simogatja, puszilgatja a pocimat. Kép Kozben mutogatva ra es mondva, hogy baba. Kép

terhessegi csikok: nekem nem voltak lilivel es remelem most se lesznek. A dokim szerint mindez bortipustol fugg es ha hajlamos vagy ra, egyaltalan nem tudod semmilyen kremmel eltuntetni, megakadalyozni, maximum egy kicsit halvanyitani.
Minket nem tantorit el a hideg. Minden nap megyunk 2-3 orat setalni es Lili motorozik kozben. nagyon elvezi. Kép
Pociskepek nagyon jok. Kép

Nyanya: Gratulalok a jo eredmenyekert. Kép

Hello: a gyomoreges nem fugg a babatol most. valoszinuleg a te szervezeted, gyomrod igy reagal a terhessegre, hormonokra. Lehet, hogy vegig fog kiserni, de lehet, hogy elmulik. Ha nagyon rossz, akkor vegyel be egy rennie-t. Egyaltalan nem karos.

Szombaton megvolt az elso vizsgam. A nagy hazivizsga leadasa, kiertekelese es bemutatasa. Amiert ejjel-nappal dolgoztam. Mindharom kategoriaban (tervezes, kivitelezes, prezentacio) 5-ost kaptam. 22 ember kozul csak 5-en keptunk ilyet. Kép

Beszurom nektek az en szulestortenetem. Figyelem! Hosszu! Kép
Szombat hajnalban 3 eddigieknél kissé erősebb fájásaim voltak, de nem olyan vészesek és nem rendszeresek. Így visszaaludtam. Majd reggel fél hatkor felkeltem, mentem elvégezni dolgaimat, mikor észrevettem a bugyimban egy nyálkás, folyós kissé véres valamit. Rögtön gondoltam, hogy ez a nyákdugó. De mivel fájások még nem voltak, nem foglalkoztam vele. Visszaaludni nem tudtam, így lefeküdtem tévézni. Férjem 8 körül ébredt és mondta, hogy elmegy a Brico-ba. Közöltem vele, hogy nem túl jó ötlet, mert érzéseim szerint aznap fogok szülni. Így ő is mellémfeküdt és néztük a rajzfilmeket. Fél 11-kor megint volt egy enyhébb fájásom és hallottam egy pukkanást. No, mondom eleresztettem magam akaratlanul. De azért felkeltem, hogy elmenjek vécére. És abban a pillanatban, hogy felkeltem, éreztem a magzatvíz folyását. Férjemnek szóltam, hogy elkezdődött, irány a kórház. Férjem 2 másodperc alatt felugrott és felöltözött. Annyira megijedt. Bár fájásaim még nem voltak. Fél tizenkettő és tizenkettő között értünk be. Férjem ki volt akadva, hogy pont szombat reggel, amikor megyünk szülni, az egész városban nagy a dugó. Egész útón csak káromkodott és remélte, hogy nem a kocsiban szülök meg. Kép Nagyon izgult, ami érthető is.
A kórházban rögtön a szülőszobára vittek megvizsgálni. Egy doki megnézett és már 2 ujjnyira tág voltam. Így mondták, hogy pár óra múlva szülni fogok. A vizsgálóaszatlon még leeresztette az ujjaival a bent maradt magzatvizet, ami egyáltalán nem fájt. Ezzel elkezdődtek az erősebb fájások, de egyáltalán nem volt olyan fájdalmas, hogy ne tudtam volna közben beszélgetni, mászkálni és gumilabdán hintázni. E utóbbihoz hozzátenném, hogy akinek van lehetősége ezen vajúdjon minél tovább. Nagyon sokat segített és nagyon jól el lehet lazulni rajta. Férjem eközben végig a hátamat masszírozta és megtartotta. Fél háromkor újból megvizsgáltak és akkor még csak 2 és fél ujjnyira voltam tág. Na, akkor jött az oxitocin. Ahogy az első csepp bekerült a vérkeringésbe, máris 100-as nagyon erős fájásaim voltak. Azt hittem lekaparom a plafont. Nem voltam erre felkészülve. De akkor bevettem a légzéstechnikát és mindent elkövettem, hogy legalább túléljem őket. Nagyon jó tanács! A fájások közötti időben pihenni kell! El kell teljesen lazulni, így elviselhetőbb lesz a következő. Szóval innentől kezdve elkezdtem folyamatosan tágulni. Nagyon jól reagált a szervezetem az oxitocinra. De azért két fájás között amennyire tudtam, kiültem a labdára. Az jobb volt. Egyszer csak, éreztem, hogy nagyon székelési ingerem van. Tolnom kellett. Mondta a szülésznőm, hogy ne toljak még, azt tartsam vissza. Hát elég nehéz volt. Rendkívül kifárasztott. Akkor jött meg a doki. Mivel az én dokim szabin volt ezért az ügyeletesénél szültem. Két fájás között mutatkozott be. Hát mit ne mondjak elég nehéz volt. Kép
Szóval mondta a doki, hogy feküdjek vissza az asztalra, megvizsgál. Mondta, hogy minden rendben a méhszáj eltűnt. De a baba feje még nincs nagyon lent, hogy kinyomhassam. Így irány vissza a labdára labdázni. Kép Hát nem volt könnyű, de sikerült lemásznom az asztalról rá a labdára. Majd jött a fájás iszonyatos erővel és tolási ingerrel együtt, de még nem volt annyira erős a tolási inger, hogy ne tudtam volna visszatartani. Mondta a doki, hogy három ilyen fájást a labdán végigcsinálunk és utána irány az ágyra szülni. Kép Nagyon humoros és jó fej volt. Szóval visszafeküdtem és akkor jött egy eddigieknél is jóval erősebb fájás, tolófájással együtt. Doki szólt, hogy ne nyomjak egyszerre, hanem egy fájás alatt három kisebbet. Alig bírtam betartani, de sikerült. Mikor vége lett, mondta a dokim, hogy a következőnél már megszülhetem, és nyomjam ahogy tudom. Kép Már alig vártam. Éreztem, hogy jön a fájás, egyre erősödik és akkor éreztem, hogy nyomnom kell. Férjem tartotta a fejem én meg teljes erőmből nyomtam, és éreztem, hogy valami csúszik ki. De akkor szóltak, hogy most hagyjam abba, mert a vállait kell kiemelni a babának, hihetetlen de sikerült megállnom, de abban a pillanatban a szülésznő megint szólt, hogy nyomhatom tovább és én nyomtam, majd egyszercsak azt éreztem, hogy valami kicsúszik teljesen, üres leszek és megkönnyebbült. Ez volt délután 17 órakkor. Az oxitocin beadását követően két és fél órával. Lenéztem a lábaim közé és megláttam Lilit. Hát elbőgtem magam. Rátették a mellkasomra és én csak azt néztem, hogy megvan-e mindene. Kép Persze megvolt. Szegény férjemet annyira kimerítette a szülés, hogy nem merte elvágni a köldökzsínórt. A lepény pillanatok alatt kicsúszott. Gátat sajnos nem sikerült teljesen megvédeni, mert nagyon gyorsan nyomtam, pedig a szülésznő mindent elkövetett, de így is csak egy kis 2 cm-es heg keletkezett. Dokibácsi mondta, hogy egy gyors plasztikai szép kézmunka következik. 10 perc alatt meg is volt. Nem volt fájdalmas, hiszen kaptam fájdalomcsillapítót. Miután minden megvolt követeltem vissza a babát, mert a férjem éppen bemutató körútját tartotta vele a szülőknek.
Férjem nagyon bátran helytállt mellettem. Rendkívül sokat segített, masszírozott, támogatott, nedves ruhával törölgette a testemet és mellettem volt minden fájásnál, melyről a karján látható erős karmolások nyoma tanúskodik. Kép
Végül is bevittek a helyemre a babával együtt és az első éjszakától kezdve velem volt. Csodálatos érzés. Éjjel-nappal csak őt lestem, hogy miket fintorog, mit szeretne és vajon, hogy én jó anyuka vagyok-e.


Sziasztok Rita

Kép
Kép
trita
 
 


Sziasztok!

Szgoron,
hát egyenlőre hihetetlen hogy tényleg 3-an leszünk az 1 éves évfordulón, ezt álmunkban sem mertük remélni:-)

Hello,
Köszi az infókat ágy ügyben. Különben a védőnő engem is mindig teljes ruházatban +cipőben mér és az 1-2 kg-ot növel valóban rajtunk. Ezek szerint annyi nem számít?

Nyanya67,
Gratulálok a jó eredméynhez!

Trita,
nagyon ügyes vagy hogy még vizsgázni is van erőd kismamaság és gyerkőc mellett.Köszi hogy beraktad a szüléstörténetet, jó volt olvasni.

Lányok Nektek mikor kell menni terheléses vércukorra? 23-26. hét között valamikor?

Mindenkinek szép napot!
Kari
(21+2)
kari
 
 


Sziasztok!

Szgoron,
hát egyenlőre hihetetlen hogy tényleg 3-an leszünk az 1 éves évfordulón, ezt álmunkban sem mertük remélni:-)

Hello,
Köszi az infókat ágy ügyben. Különben a védőnő engem is mindig teljes ruházatban +cipőben mér és az 1-2 kg-ot növel valóban rajtunk. Ezek szerint annyi nem számít?

Nyanya67,
Gratulálok a jó eredméynhez!

Trita,
nagyon ügyes vagy hogy még vizsgázni is van erőd kismamaság és gyerkőc mellett.Köszi hogy beraktad a szüléstörténetet, jó volt olvasni.

Lányok Nektek mikor kell menni terheléses vércukorra? 23-26. hét között valamikor?

Mindenkinek szép napot!
Kari
(21+2)
kari
 
 


Üdv!
Mézgombi, a tornáról érdeklődj a tanácsadóban! Elvileg ők meg tudják mondani, hogy merre keresgélj, én is ott kértem infot.
Rita, gratula a vizsgádhoz! Nekem meg tanulni kéne, már kinyomtattam a tételeket, már csak olvasni kéne.... Kép
Kari, én azt mondom, hogy mérd otthon magad, egy mezei mérleg bőven elég, és pl. mérd magad minden héten hétfőn reggel ébredés után (pisi előtt, után, mindegy, csak mindig ugyanúgy). Én azt csinálom, hogy felébredek, pisi, stb. átvedlek, és mérek.
Terheléses cukor: általában a 24. héten, nagyon tágan úgy, ahogy írtad. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Kari, nekem a 26. hétre mondták a terheléses cukrot. 2 órát bent kell maradni a kórházban, miután lenyomtam valami cukros löttyöt, utána vesznek vért. Biztos jól leszek...

Rita, gratula a vizsgádhoz, és köszi a szülés-sztorit, egy hasonlóval én is megelégednék! Kép

Ex, pénteken megyek Szegedre a bőrklinikára, megnézik a fejemen lévő bibircsókomat, mert majd leveszik. Kicsit parázok...Kép Majd gondolj rám, te úgyis közelben vagy! Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok,

Rita, ügyes vagy nagyon. És mit is tanulsz? Írtad, hogy lakberendező vagy, a t.tárgyakból én esetleg a belsőépítészetet saccolom..

Mézgombi, én is gondolok majd rád, légvonalban "csak"Kép 150 km-re van tőlünk Szeged;)

Kari, nekem is a 26. hetet írták ki.
A védőnő engem is ruhában mér, de levon ált.-ban másfél-két kilót. (a ruhák miatt)

Az eddigi minuszok után reggelre ónos trutyi fogadott, így megint marad a lakás...Kép

Verus
15+6

Kép
verus
 
 


Trita! olvastam a szüléstörténetedet, élmény volt! Ez és a tiédhez hasonló történetek nem elijesztenek, hanem bátorítanak. Most ezen felbuzdulva elolvasom a többiekét is, akik eddig felrakták...

Más: szerintetek gáz, hogy még nem voltam ekg-n? Valahogy ez az egy vizsgálat eddig kimaradt. Tudom, hogy a háziorvos ad beutalót, de azzal hová is kell mennem? Belgyógyászat? Gondolom nem fontos reggeli órákban menni, vagy kórháza válogatja? Most ez egy kicsit aggaszt.

Egyébként az utóbbi időben kijutott az orvosból: letört a fogam, majd kiesett a tömés, így most ez a hét fogászattal telik, mert hogy talált még az orvos rossz fogat. (ebből is látszik, hogy azért érdemes elmenni fogorvoshoz, mert én eddig azt hittem, hogy rendben vagyok)

Hogy jót is írjak: a napokban már éreztem, igaz gyengén, a babát. Csak kis finom mozgásokat, de szuper jó érzés volt!

Szép napot mindenkinek!
Vera
16+4
veraa
 
 


Verus, köszi, ari vagy, hogy gondolsz rám! Kép Majd beszámolok, hogy mi volt...

Veraa, én sem voltam még ekg-n... De nem is mondták, hogy menjek, bár ettől függetlenül lehet, hogy kellene. Szerintem kérdezd meg az orvosodat, mikor legközelebb mész, ő biztosan azt is meg tudja majd mondani, hogy hol végzik a vizsgálatot.
Részvétem a fogas-dolgok miatt...

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!
Verus!Köszönöm szépen,de egyenlőre még a kép sincs készen!De szavadon foglak,ha apjuk sem tudja,hogy kell!Előre is köszönöm!

Rita!Szép a történet,picit pityeregtem!Megható,mi lesz a sajátomnál?

Képzeljétek tegnap is kaptam babaruhát,annyit,hogy bodyt nem is kell már vennem vagy 40db,rugi 25db!Ráadásul nem elnyütt darabok!Nagyon örülök nekik!Most forognak a képben!KépMég én keseregtem,hogy nem lesz ruhácska!

Szépséges napot mindenkinek!
Puszika!
Szilvi 22+4

Kép
szgoron
 
 


Sziasztok!

Talán még én is beférek közétek, bár ahogy olvaslak benneteket, igazán "előre haladott" állapotban vagytok hozzám képest. Kép
De legalább tanulhatok Kép.
Én pécsi vagyok, aug. 19-re vagyok kiírva. (Aug. 20-án lesz az első házassági évfordulónk. Lehet, hogy mi is hármasban ünneplünk? Kép)
Még nem vagyok képben, hogy ki kicsoda, bocsi. Csak tegnap óta olvaslak titeket, bár kicsit visszaolvastam. Kép
Rita,
nekem is tetszett a történeted Kép!

Adi
csak 9+4
adi77
 
 


Adi, üdv köreinkben! Kép
Én is csak kb. két hete csatlakoztam, de szerintem itt könnyen megismerjük egymást! Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Mézgombi Kép,
én a "babát szeretnék"-be irogatok, de közületek, csak Norwellt és Banyát ismerem.
Õk mintha ritkán irogatnának ide.
adi77
 
 


Sziasztok!

Most jottunk meg egy 2 oras setabol. Lili nagyon elvezte, de nem is nagyon lehet ot hazahozni annyira szeret setalni. Kép Nalunk jo ido van, kicsit kodos, nagyon hideg, kicsit szalingozik a ho, de azert csodas setara. Fel tudja dobni az embert.

Orulok, hogy mindenkinek tetszett a szules story. Kép Es nincs is kiszinezve, hogy szebb legyen, ez a valosag. Kép

Exdeus: nekem is most jon a szobeli, gyakorlati es irasbeli vizsgam. Kép En is most kezdtem el a teteleket. Kép De jovo heten jon az anyosom 1 hetre, igy a jovo hetvegi Szombati vizsgara remelhetoleg fel tudok keszulni egy het alatt. Kép
Kari: En a 24-ik heten megyek a terheleses vercukorvizsgalatra. Nekunk is be kell menni 8-ra, levesznek vert, utana megiszunk egy nagy pohar cukrot es utana 2 oraig varni kell, majd ujbol levesznek vert. Vigyel magaddal olvasnivalot. Kép

Verus: Tulajdonkeppen jol saccolsz. Kép Ha nevezni lehetne, ez belsoepiteszet. Valojaban egy nagy hazivizsga volt. Egy 2 szintes Soproni 1800-as evekben epult klasszicista, 4.20 belmagassagu haz atalakitasa, berendezese es megtervezese volt. 36 db szines falnezettel, szines latvanytervekkel, szines berendezesi alaprajzokkal, vilagitastervekkel es epitesi-bontasi tervekkel.
Most jon a gyakorlati es irasbeli penteken es szombaton es jovo het szombaton a szobeli. Kép

Vera: Szerintem is az orvosodat kerdezd meg. Elso babanal altalaban minden kell, a masodiknal mar nem vezsik annyira komolyan. legalabbis en ezt tapasztalom.

Szilvi: Biztosan neked is szep szulesed lesz. Mindenki szepnek eli at utolag a sajatjat, meg ha nehez is volt. Kép A lenyeg, hogy nem kell aggodni es nagyon izgulni. Kép bbaruhak. Kép Orulj neki tenyleg. Ez nagyon nagy koltsegkimelo modszer. Kép A ruhak nagyon sokba kerulnek.

Adi: udvozollek koztunk. Kép Persze, hogy te ios befersz, hiszen nyari vagy. Kép

Sziasztok Rita

Kép
Kép
trita
 
 


Szia Adi itt is Kép

Lidocain: 1 ml-t kaptok, az semmi, az én szakmámban ennek a 30-40szeresét adjuk be gyakran. 13 hetesen kaptam a fogdokinál a mini adagot, és minden oké.

Fürdés: a testednek kellemes meled kb a testhővel egyenlő, vagy kicsit magasabb, olyan 40 fok. Ha a testünk passzívan követné a külső hőmérsékletet, akkor a szaunában mindenki meghalna, mert ugye 43 maghő fölött leállnak az enzimeink. Szóval szerintem mindegy, a testednek amúgy is fix hője van, ami nem megy el a szélsőségekig. Perssze itt nem a bőröd hőjét értem, amit sima lázmérővel mérünk.

EKG: panaszmentes állapotban szűrésként nőknél 50, férfiaknál 40 felett van értelme. Műtétre váróknál ha ezek nem állnak fel meg sem nézem az EKGt.(A felesleges vizsgálatokról már egyszer leírtam a véleményemet.)

Ex,
ez aztán a pocak! Kép
potter_76
 
 


Adi,
Betti is szok itt lenni. Kép
potter_76
 
 


Adi, üdv itt.Kép A babát szeretnék-ből Móni a barátosném..Kép Kicsi a netKép
Én Pécs melletti (na jó, inkább Pécsvárad melletiKép) vagyok, igaz, 2 éve költöztünk csak ide Bp.-ről, így nagyon nem sikerült megismernem a várost.

Verus

Kép
verus
 
 


Adi, üdv itt.Kép A babát szeretnék-ből Móni a barátosném..Kép Kicsi a netKép
Én Pécs melletti (na jó, inkább PécsváradKép) vagyok, igaz, 2 éve költöztünk csak ide Bp.-ről, így nagyon nem sikerült megismernem a várost.

Verus

Kép
verus
 
 


Hello Lányok!
Szia Adi! Már vártalak! Jó hogy itt vagy. Én is inkább olvasgatni szoktam az itteni hozzászólásokat, nagyon "kicsinek" érzem magam. Most legalább már ketten vagyunk... Kép

Kép
Kép
banya1
 
 


Abból amit eddig írtatok az ekg-ról, azt szűrtem le, hogy elkésve semmi képp sem vagyok, ez jó.
Babaruhák: Az jó ha valaki kap kisrucikat, nagy segítség. Mi sajnos nem kapunk, mert nincs a családban bébi, a barátnőim meg vagy szintén babát várnak, vagy már elajándékozgatták ami volt nekik.
Azért nem csüggedem, ugyanis már körbe jártam egy csomó turit, és tündér babaruhákat láttam nagyon olcsón és jó állapotban. (voltam bababoltokban is, de azon felül hogy egy vagyonba kerülnek a kisruhák, nem is mindig találtam őket szépnek...) Tehát, amint kiderül, hogy kislány kisfiú (persze ha ő is akarja) elkezdem begyűjteni a kisruhákat.
(pl. GAP kisbody-kat láttam 300 ft-ért, de meséltek, olyan aranyosak voltak) Aztán talán majd veszek egy két új darabot is, meg biztos kapunk is a családtól.
veraa
 
 


Habu!
Fütyi: nálunk semmi probléma nem volt, bár egy minimális mennyiségü trutyi felgyült, de nem volt begyulladva és nem fájt neki. Csak megelőzés volt. Szerintem előbb utóbb gond lett volna, mert annyira nem jött fel, hogy nem tisztult rendesen. A barátnőm kisfiának viszont begyulladt és fájt, náluk ezért kellett megcsinálni a műtétet.

Doren!
Második babával kapcsolatban legyen igazatok Kép Én már olyan megjegyzést is hallottam, hogy ha az első olyan lett volna, mint a második, akkor nem vállalok még1et. Hát remélem ez ránk nem lesz igaz.


Kari!

Férjem válasza:
Dalacin T - lokális antibiotikum
Hydrocortison krém - szteroid
A gyógyszer vademecumban a Dalacin T-ről kifejezetten az írják, hogy terhesség és szoptatás alatt nem szabad alkalmazni. A Hydrocortison kenőcsre azt írták, hogy "nagy bőrfelületen alkalmazva felszívódhat és általános hatást fejthet ki". Az általános hatás azt jelenti, hogy bekerül(het) a vérkeringésbe és bárhol kifejtheti a hatását.
Vannak újabb fajta szteroid származékok, amiket kifejezetten úgy fejlesztettek ki, hogy minél kisebb mértékben szívódjanak fel: pl. budesonid.
Apulein oldatot vagy krémet (hatóanyaga:budesonid) kellene használnod, ennek gyakorlatilag nincs felszívódása. Terheseknél sem ellenjavallt. Kifejezetten kérd, hogy ne zsíros kenőcsöt irjon fel az orvos, hanem vizes alapú krémet vagy oldatot. A zsíros kenőcs segédanyagai fellazítják, felpuhítják a bőrszövetet és a hatóanyag mélyebbre le tud hatolni, és még fel is szívódhat. Vizes krémnél vagy oldatnál ilyen szinte nem lehet.
Azt nem tudom, hogy Dalacin T helyett mit használhatnál.
Azért ezeket beszéld meg a bőrgyógyásszal is.

Kari!
Szerintem az ágy és pelenkázó külön praktikusabb és van olyan kisaágy, ami később ifjusági ággyá alakítható, az se rossz. Nade elsősorban az ár határozza meg, hogy melyik a legpraktikusabb. Nekünk egyben van, mert örököltük és már 1 éve nem használom, csak a helyet foglalja. Ja és költözéskor nem fért be a hálónkba, ezért venni kellett egy külön ágyat is.

Has repedezés ellen szerintem felesleges drága csodaszereket venni. Max. testápoló vagy olcsó zsíros krém. Én egyikkel se kentem annó és egy db repedés sem volt, mert vastag a bőröm viszont volt a kórházban olyan lány, aki össze vissza kenegette drága kencékkel és mindenhol repedt. Ez abszolút bőrtípus kérdése. Mint ahogy a hízásra való hajlam is típus kérdés. Van aki élete végéig fogyókúrázik és mégis kis gombóc. Azért próbálkozni lehet, ha ez megnyugtat, legalább tudjátok, hogy Ti mindent megtettetek.

Norwell!
Köszi a gratulációt Kép Az igazi eredmény majd 1 hónap múlva lesz, de már ez is nagyon jó Kép
Pelus: ha neked még lesz energiád a mosható pelenkával szarakodni (ezt szó szerint is értheted Kép), akkor gratulálok. Én maradok a praktikus eldobhatónál.

Verus, Mézgombi, Doren, Exdeus, Trita,Kari!
nektek is köszi Kép

Doren!
CVS=chorion biopsia, azaz a méhboholyból vesznek mintát hasfalon keresztül, ez majdnem u.a. mint a magzatvízvétel, csak utóbbit későbbi terhességnél csinálják és az eredmény is később van meg mert még tenyészteni kell. Most 1 hét pihi van. Hát nem volt kellemes, de azért nem fájt, csak annyira, mint egy vérvétel.

Trita!
Gratulálok a vizsgádhoz!

Adi!
Szia, örülök, hogy jöttél végre előkelőbb helyem lesz a táblázatban, mert csak a vége fele kullogtam Kép

Az UH szerint 1 héttel kisebb terhes vagyok, mint a táblázat mutatja, ami az utolsó menzeszből számol.

Huhh, 2 napig nem jövök és alig tudom követni az eseményeket, de sikerült behoznom a lemaradást Kép

Kriszta
12+2

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Habu!
Fütyi: nálunk semmi probléma nem volt, bár egy minimális mennyiségü trutyi felgyült, de nem volt begyulladva és nem fájt neki. Csak megelőzés volt. Szerintem előbb utóbb gond lett volna, mert annyira nem jött fel, hogy nem tisztult rendesen. A barátnőm kisfiának viszont begyulladt és fájt, náluk ezért kellett megcsinálni a műtétet.

Doren!
Második babával kapcsolatban legyen igazatok Kép Én már olyan megjegyzést is hallottam, hogy ha az első olyan lett volna, mint a második, akkor nem vállalok még1et. Hát remélem ez ránk nem lesz igaz.


Kari!

Férjem válasza:
Dalacin T - lokális antibiotikum
Hydrocortison krém - szteroid
A gyógyszer vademecumban a Dalacin T-ről kifejezetten az írják, hogy terhesség és szoptatás alatt nem szabad alkalmazni. A Hydrocortison kenőcsre azt írták, hogy "nagy bőrfelületen alkalmazva felszívódhat és általános hatást fejthet ki". Az általános hatás azt jelenti, hogy bekerül(het) a vérkeringésbe és bárhol kifejtheti a hatását.
Vannak újabb fajta szteroid származékok, amiket kifejezetten úgy fejlesztettek ki, hogy minél kisebb mértékben szívódjanak fel: pl. budesonid.
Apulein oldatot vagy krémet (hatóanyaga:budesonid) kellene használnod, ennek gyakorlatilag nincs felszívódása. Terheseknél sem ellenjavallt. Kifejezetten kérd, hogy ne zsíros kenőcsöt irjon fel az orvos, hanem vizes alapú krémet vagy oldatot. A zsíros kenőcs segédanyagai fellazítják, felpuhítják a bőrszövetet és a hatóanyag mélyebbre le tud hatolni, és még fel is szívódhat. Vizes krémnél vagy oldatnál ilyen szinte nem lehet.
Azt nem tudom, hogy Dalacin T helyett mit használhatnál.
Azért ezeket beszéld meg a bőrgyógyásszal is.

Kari!
Szerintem az ágy és pelenkázó külön praktikusabb és van olyan kisaágy, ami később ifjusági ággyá alakítható, az se rossz. Nade elsősorban az ár határozza meg, hogy melyik a legpraktikusabb. Nekünk egyben van, mert örököltük és már 1 éve nem használom, csak a helyet foglalja. Ja és költözéskor nem fért be a hálónkba, ezért venni kellett egy külön ágyat is.

Has repedezés ellen szerintem felesleges drága csodaszereket venni. Max. testápoló vagy olcsó zsíros krém. Én egyikkel se kentem annó és egy db repedés sem volt, mert vastag a bőröm viszont volt a kórházban olyan lány, aki össze vissza kenegette drága kencékkel és mindenhol repedt. Ez abszolút bőrtípus kérdése. Mint ahogy a hízásra való hajlam is típus kérdés. Van aki élete végéig fogyókúrázik és mégis kis gombóc. Azért próbálkozni lehet, ha ez megnyugtat, legalább tudjátok, hogy Ti mindent megtettetek.

Norwell!
Köszi a gratulációt Kép Az igazi eredmény majd 1 hónap múlva lesz, de már ez is nagyon jó Kép
Pelus: ha neked még lesz energiád a mosható pelenkával szarakodni (ezt szó szerint is értheted Kép), akkor gratulálok. Én maradok a praktikus eldobhatónál.

Verus, Mézgombi, Doren, Exdeus, Trita,Kari!
nektek is köszi Kép

Doren!
CVS=chorion biopsia, azaz a méhboholyból vesznek mintát hasfalon keresztül, ez majdnem u.a. mint a magzatvízvétel, csak utóbbit későbbi terhességnél csinálják és az eredmény is később van meg mert még tenyészteni kell. Most 1 hét pihi van. Hát nem volt kellemes, de azért nem fájt, csak annyira, mint egy vérvétel.

Trita!
Gratulálok a vizsgádhoz!

Adi!
Szia, örülök, hogy jöttél végre előkelőbb helyem lesz a táblázatban, mert csak a vége fele kullogtam Kép

Az UH szerint 1 héttel kisebb terhes vagyok, mint a táblázat mutatja, ami az utolsó menzeszből számol.

Huhh, 2 napig nem jövök és alig tudom követni az eseményeket, de sikerült behoznom a lemaradást Kép

Kriszta
12+2

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kriszta, megkérdezitek a cvs eredménye után, h mi a neme a babának?

Banya, és mi van veled? A barnázás tart még?

Rita, nem semmi kis feladat, nagy kalappal a további vizsgáidhoz!

Sztem is bőrtípus kérdése a repedezés, pl. én az 5 terhesség alatt egyszer sem repedtem be, míg anyám már az elsőnél, a nővérem meg a cicijénél. (hasánál ő sem) Persze én is kenegetem, de inkább csak azért, mert nagyon elkezdett kiszáradni a bőröm.

Kép
verus
 
 


Sziasztok!

csak egy kep erejeig jottem.
Igy alszik Lilike most. Kép
Kép

Verus: Koszonom! Kép Ha erdekel egy-ket kep a munkamrol, szivesen megmutatom. Kép

Kép
Kép
trita
 
 


Sziasztok!

Nyanya 67, Kriszta,
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat és ezek szerint tényleg jobb semmi ilyet használni. De nagy segítség volt, hogy leírtad.
Kiságy témában is megerősítettél, köszönöm:-)

Adi,
Persze, hogy gyere, mi is így keztük és már a fele időn is túl vagyunk, hamar elmegy az a pár hét hidd el!
Meg a "babát szertnék-be" beolvasgattam és nagy öröm, ha közületek is minél többen már a babavárásosak között vannak!!!:-)

Mézgombi,Trita
Köszi az infókat.
Hát szerintem sem lesz egyszerű a csapolás, de ha eddig kibírtuk akkor ez is menni fog. Én csak a tej+zsömlétől féltem, inkább a cukros-löttyi, mert a tejet nem iszom meg már 4 éves korom óta és elég nehéz lett volna legyűrni:-(

Mindenki vigyázzon magára a csúszos utakon!
Kari

ui: Judit 78, és Tarhonyanya nagyon eltűntetek:-(
kari
 
 


Rita, persze, érdekelKép

Kari, bizony, végignézem a táblázatot, és sokan eltűntek..
Veráska, Clair, Acer, Satuk, Juca, Pannamari, BabszemKriszti, Esztianyó, Lreta, Gira...
és rég nem írt még: Cila, Katus, Noémi, Betti..

V.

Kép
verus
 
 


Köszi a fogadtatást Kép!

Banya Kép,
nézted a védőnős honlapot? Szerinted jót néztem?

Szia Ági Kép!
adi77
 
 


Köszi a fogadtatást Kép!

Banya Kép,
nézted a védőnős honlapot? Szerinted jót néztem?

Szia Ági Kép!
adi77
 
 


Szia Verus!

Ime 3 latvanyterv. a kepek minosege nem a legjobb a hajnali fenykepezes miatt.
Szia Rita

Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
trita
 
 


Sziasztok,

gyorsan írok, nehogy eltüntnek nyilvánítsatok Kép Kép Kép
Nyanya, akkor tuti biztos leszel a nemében. Elárulod majd? Kép
Ó, én csak nagyon reménykedem, hogy kicsit nyugisabb lesz hugi, ez nem befolyásolt egyáltalán abban hogy vállaljuk, vagy sem. A fiam is egy angyal, csak épp nagyon aktív. Valamije mindig mozog. Nem tud megülni a popsiján egy percre sem. (bilin sem...) Ha játszik, akkor is ott kell vele ülni és elég nézni, de igényli a társaságot Kép

Hello, megkaptam a mailt, írtam...

Adi, üdv közöttünk, lehet, hogy most még soknak tűnik az a pár hét, ami közöttünk van, de én a vége felé biztos nagyon foglak irigyelni, hogy még javában pocakos vagy. Most még csak azért nem, mert abban az időben, amiben most vagy, nagyon émelyegtem Kép Én szeretek "terhesnek" lenni. Kép

Szgoron, nagy kincs, hogy megvannak a rucik, mert tényleg sokat lehet spórolni. Az elején nőnek mint a gomba, nem tudják elnyűni őket.

TRita, a történetedből idézek: "Hát elbőgtem magam." Én is eddig tudtam tartani magam olvasás közben Kép Jó, hogy leírtad, nagyon szép. Nagykönyvbe illő.
Kéz- és lábtörést a vizsgákhoz. Engem is érdekel a munkád! Mi most építkezünk, és épp a belső dolgokról kellene döntögetni. Bújom az újságokat, de nagyon nehéz eltalálni a stílust, és hogy nem legyen nagyon "zagyva" az egész. (mert én nem értek ehhez, csak vagy tetszik valami, vagy nem).

Lánykád nagyon édes, ahogy alszik. A fiam egy nagy macival alszik, én is lefotóztam korábban, majd előkeresem.

Ma fél egykor tettem le aludni a fiamat, aztán fél kettőkor hallom, hogy még dudolászik. Inkább odafeküdtem egy kicsit mellé, így kettő körül elaludtunk...
Ma megyünk uh-ra, nagyon kiváncsi vagyok mekkora a lányka.

Doren
21+4

Kép
Kép
doren
 
 


Verus, ők ezek szerint annyira eltűntek, hogy én még nem is "ismerem" őket.

Kari, a cukros-cucc sem leányálom! Tesóm majd kihányta! Ráadásul neki többször volt ilyen, mert kiderült, hogy terhességi cukros lett. (Szülés után helyreállt.)Na de sok mindent kibírunk, hogy minden OK legyen a kicsivel! Kép

Rita, Lilike nagyon édes! Kép

Gondolom, hogy nagyrészt minden "típus kérdése", de azért valljuk be, elég kényelmes mindent erre fogni. Szerintem igenis lehet fogyni, ha tényleg akar az ember (és rá is fér), meg szerintem a csikok sem determinált dolgok, biztosan nem árt kenegetni pl. mandulaolajjal, nem feltétlenül a legdrágább kencével. Jó hogy nem jön össze, amit szeretnénk, ha már eleve úgy állunk hozzá, hogy úgysem sikerülhet.

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Doren,
de jó neked! KépFiú után egy kislány Kép! Én is így szeretném. De valószínű nekünk lány lesz, ezt tudom elképzelni. Ráadásul nagyon beteg voltam a terhességem legelején. Ha fiú lenne, szerintem el vetéltem volna.
adi77
 
 


Sziasztok!
Na leírom a jegyzeteimet. Kép
Mézgombi, gondolok rád pénteken. Biztosan minden okés lesz!
Vera, szerintem az EKG-val ráérsz. Nekem eddig nem is említették, de nem kizárt, hogy ha a terheléses cukor után megyek belgyógyászra, ott rákérdeznek, megcsinálják.
Szilvi, grat. a babarucikhoz! Nálunk is van egy pár, de a mosni csak kb. a 35. hét táján fogom őket (igaz, van, ami tiszta - amiket turiztam, azokat már kimostam).
Adi, üdv itt. Persze, hogy beférsz!
Verus, Gira szerintem azért nem ír, mert az utóbbi időben költözködtek. A férje egy jobb pozíciót tölthet be ugyanannál a cégnél Pécsen, és oda mentek. Ahova még írogatott, oda tegnap írt, onnan tudom. Talán itt is megjelenik... Kép
Rita, itt ma esett az eső. Most nem esik, de borús. A képek tetszenek. De ez a hűtő és mikro nem túl mai? (bocs a kritikáért).
Potter, köszi a pocidícséretet. De mi lesz velem, ha ilyen gyorsan nő???
Banya, hogyhogy kicsinek érzed magad? Ez nekem magas!
Nyanya, kíváncsiságból megnéztem ezt a Dalacin T-t a neten, ott annyi van, hogy terhességre vonatkozóan nincs elegendő adat. Ugye a tesztelés... Egyébként a drága kencéktől én is irtózok!
Kari, érdekes, hogy így vélekedsz a tej+zsömi akcióról. Van olyan, aki meg ezért epedezik! Kép

Na ennyi.
Ági (20+3)

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Adi, ezt nem értem, miért vetéltél volna el, ha fiú lenne? (És ha lány, akkor miért nem? Szóval mi az összefüggés? Mi bajod volt?)

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!

Most kelt fel Lili. Kép mindjart megyunk setalni.

Doren: barmiben tudok segiteni, ha szeretned. Kép Ha erdekel kuldd el a hazatok alaprajzat es tudok segiteni otletekkel. De maganban. Szoval itt az e-mail cimem, ha erdekel: rjeney@cora-h.hu

Agi: De igen mai. Kép Ez is volt a cel. A haztartasi gepek technologiai fejlodesevel nem lehet versenyezni. Kép Az egesz haz a modern es klasszicista stilust viseli magan. Ez volt a megrendelo kerese.
Nalunk most jo ido van. Igaz nem sut a nap, de nem is esik. Kép

Adi: en sem ertem, hogy miert lett volna mas, ha fiu lenne. Kép

Sziasztok Rita

Kép
Kép
trita
 
 


Hello-bello!
Verus! Köszönöm kérdésed, nagyon jól vagyok. Talán túl jól is. Bár lehet hogy kezdem elkiabálni... tegnapelőttig hiába keresgéltem, semmi terhességi tünetet nem bírtam felfedezni magamon. Erre tegnap és ma is egy pillanat alatt nagyon erős hányinger kapott el. Sajnos nem voltam olyan helyen hogy ki tudtam volna dobni a taccsot, ezért nagy nehezen visszatartottam. De 1-2 perc alatt mindig elmúlt. A barnázás is eltűnt szerencsére (kopp-kopp). Épp most beszéltem a dokimmal, pénteken 8-ra megyek hozzá, lesz vizsgálat, uh, és vérvétel. Már nagyon várom, de rettenetesen izgulok is hogy mindent rendben találjon.
Adi! Szerintem jó honlapot néztél, legalábbis ez lenne a jó, de nekem nem működik. Egyszerűen nem találja azt az utcát, amit beírok, pedig nem egy eldugott környék a Hunyadi út...
Exdeus! Azért érzem magam kicsinek, mert én még csak 10 hetes vagyok. Még csak most megyek a második uh-ra. Azok a dolgok amikről Ti beszéltek, már nagyon komolyan hangzanak, én sajnos csak jó pár hét múlva fogok ott tartani. Egyszerűen nem nagyon tudok hozzászólni a dolgokhoz... Kép

Kép
Kép
banya1
 
 


Rita, értem. Csak olyan furinak tűnik a régebbi hatású bútorok között a mikró, a hűtő, stb. Kép
Banya, ugyan már! Mostmár vannak kisebb idős terhesek (Adi), és szerintem abból semmi gond nem lehet, ha néhány infoval gazdagabb leszel. Hidd el, hamarabb eléred az "idősebb" kort, mint gondolnád!!!!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok.
Sajnos most nincs időm mindent visszaolvasni annyit írtatok Kép

De:
Kari: én a 16. héten megyek cukor vizsgálatra. Én sem értem miért ilyen korán.
Én tej+zsömit ehetek, bár a tejtől tartok, mert attól eddig mindig hánytam. Gyorsan fog így ürülni a szervezetből Kép

EKG-t viszont 7 hetesen csináltak nekem.
Úgy látszik nekem mindent előbb csinálnak???
Lehet, hogy a szülést is előrehozza az orvos? (ez csak vicc volt)

Adi: üdv itt köztünk.

Virág
14+5

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Sziasztok!
Először is Annannak köszönöm, hogy betettél a táblázatba, bocs, hogy eddig nem tettem meg, csak kissé elszálltunk-- én is, aztán a gép csattant el, majd a rendszert kissé nehezen tettem újra(mindig az Öcsém szokta, de most megbetegedett, egyedül kellett... láthatjátok, naggyon ügyi voltam. -Lassú, de ügyiKép)
Én még sokat tanítok,- magán tanár vagyok, és a téli vizsgaidőszakot még végigvittem, ennek lassan vége- felszabadulok, és jobban rá fogok érni, ide is gyakrabban érek majd elKép- lesz majd bőven elegetek belőlemKép
Most visszaolvasok, mindenkinek ezer jót, és pocinövesztéstKép
Satuk

satuk
 
 


Kari!
Szívesen Kép

Doren!
Persze, hogy elárulom.

Mézgombi!
Na jójó, igaz hogy érdemes próbálkozni, de nem a meghírdetett csodaszerekkel, hanem bármilyen egyszerű olajjal, vagy zsíros krémmel, ahogy Te is mondod. És a fogyókúrát is inkább úgy értettem, hogy van aki egész életében fogyózik és mégsem fogy, mert egyszerűen más az anygcseréje. Vagyis ha egy kövér embert látok eszembe nem jutna azt mondani, hogy semmit nem tesz magáért, vagy miért nem mozog biztos azért kövér, mert ez nem feltétlen igaz. De ezzel az "úgysem sikerülhet"-el én is egyet értek, hogy nem jó.

Banya!
A nagyok 1 hónapja is ilyen beszédesek voltak, pedig akkor olyan kicsik voltak mint mi Kép Na de itt vagyunk neked mi kicsik. Kép
Szerencsére engem rókakoma elkerült. Drukkolok neked a péntekhez, majd írd meg, hogy mi volt az UH-on.

Kriszta
12+2

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Hali,

terhességi csíkok sztem is alkati kérdés- Én Hammával kentem magam, mint állat - nem lett semmi. Most meg lusta vagyok és nincs semmi Kép Még Kép De aszonta nekem a dokinénim, h valszleg nagoyn jó szöveteim vannak, m se terhességi csík, a cicin se, de a szopitól se ereszkedett meg a mellem (na jó, nem egy bombasztikus méret Kép ), szal úgy tűnik szerencsés vagyok. Legalább ebben Kép

Én a 24. héten megyek terheléses cukorra, mert a 25. héten megyek a dokimhoz, akkorra már eredmény kell. Remélem, nálunk azóta sincs cukroslötyi, m nem lenne kedvem...
Kari, én se iszom meg a tejet, kakaót meg a sok cukker miatt nem lehet, de ugyanolyan jó a kefír is, gondolom, a joghurt is. Én a múltkor is azt ettem.

Sztem EKGra azért érdemes elmenni a 20-25. hétig, jobb tudni, hogy hányadán áll az ember. Utána már jöhet maas vérnyomás, vizesedés, etyempetyem, jobb a békesség!

Nekünk külön van az ágy (60x120) és a pelenkázó (igaz utóbbiból elég nagy). Persze tudtuk, h több gyerekre készülük + én még most is azon pelusozom, öltöztetem Hammát. Hamma msot kap egy nagy ágyat, a pici meg a kiságyba. Szeretném mielőbb elintézni a cserét, nem csak a pici születésével.

Banya, nagy öröm, hogy jóé vagy és minden ok, biztosan pénteken is ez lesz a konklúzió Kép

Adi, üdv itt Kép

Mézgombi, sztem Adi úgy értette, h a fiúk sérülékenyebbek. Sokkal több fiú fogan, mint lány, aztán több is születik valamivel... de az átlagéletkoruk is alacsonyabb általában.

Rita, gyönyörűek a munkáid! Kép Meg a kiscsaj Kép Hamma nem igazán alszik semmivel - illetve ha elmegy velük aludni, akkor dumcsiznak Kép Anyókával kell aludni!
Képtelenség, h Ti nem fagytok meg kint! Mi kb 1 órát sétálunk naponta, de én szétfagyok!!! Ma itt is esett a hó, volt egy kis szánkózás is Kép
Szüléstörténeted nagyon szép Kép Kedvencem: "Így ő is mellémfeküdt és néztük a rajzfilmeket. " KépKépKép Labda nekem is nagyon bejött!

Tarhonyanya, hol vagy? Csak nem találtál megint vmi izgulnivalót???

Cupp,
Ann
annann
 
 


Sziasztok!

Adi!
Üdv köztünk, Te is megérkeztél végre! Ne aggódj, előbb-utóbb elég "nagynak" fogod érezni majd Magad (MagatokatKép)! Meg különben is: mi is így kezdtük...Kép

Trita!
Gyönyörű a történeted, és nagyon édes a kislányod! Olyan, mint egy kisangyal, így alvóban legalábbis! Kép

Banya!
Drukkolok a péntekhez Neked!++++++++++++++++++ Biztosan minden rendben lesz! Aztán képet tegyél ám fel, ha kaptok!

A cukorvizsgálattól én is fázom, bár most elég sok édességet eszem, de azért az más kategória...
Próba cseresznye alapon vasárnap délután (egy csomó süti és szaloncukor letolása utánKép) megmértük a vércukromat keresztanyám vércukormérőjével, és 5,3-at mutatott. Szerintem jó érték, és szerintetek?

A csíkokkal szerintem se nagyon lehet mit kezdeni, ha ki akar jönni, kenegetheted bármivel. Nagyon bőrtípusfüggő, hogy reped-e az ember vagy sem.


Ja, és hogy el ne felejtsem a legfontosabbat: végre megvan az AFP-m eredménye, miszerint: "fejlődési rendellenességre utaló jel nincs"! Nagyon-nagyon örültem neki, már alig vártam, hogy meglegyen, mert azért az ember csak izgul, hogy minden oké-e.

Mutatok Nektek valamit, a neten találtam a múltkor, és szétröhögtem magam rajta:

Kép

És ha az ember nem vigyáz, a kis angyalkákból ördögök lesznek, például ilyen:

Kép

No, szép estét mindenkinek, jók legyetek!

Pusszantás

Norwell+Mazsola (17+6)

Kép
Kép
norwell
 
 


Kisvirág, nekem is nézték 16 hetesen a cukromat, meg lesz egy terheléses cukor a 26. héten. Tehát nekem kettő lesz összesen. Először volt a tej+zsömi dolog, de ez tul.képpen egy kalap alatt volt azzal, hogy komplett nézték a vérképet. A következő lesz a cukros lötyis. Az elsőnél jó volt az érték, remélem a terhelésesnél sem lesz gond.

Norwell, a vérképes papíromon 3,3-5,6 közötti vércukor szerepel normál értékként, sz'al szerintem jó, amit mértetek, főleg annyi szénhidrát letolása után. Kép (Életkor alapján, de gondolom olyan nagy difi nincs közöttünk, én 24 vagyok.)
Komoly a kép, amit felraktál! Kép És örülök a jó AFP-nek! Kép

Nagggyon durva, most van a Fókuszban az a román nő, aki 67 (!) évesen szült! Arra nem gondolt, hogy ki fogja felnevelni?! Szőrös talpú románok, látszik mennyi agyuk van!!! (Bocs, hogy így dühöngök...)

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Méz,
az uccsó mondatodat inkább ne írtad volna!
potter_76
 
 


De írtam. Anyukám is 40 éves volt, amikor engem szült, de a 67 év már túlzás. Nekem visszataszító, és valahol önzőségnek is tartom. A gyereknek miért lesz jó, hogy ennyire idős anyukája van, aki ki tudja, meddig tudja majd nevelni?

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


A legutolsó mondatomért valóban bocs, elragadtattam magam, nem kellett volna szidnom a románokat.

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Üdv!
Mézgombi, valahol igazad van, de azért vannak rendes románok is! Õk oda születtek. Tehát alapból én is egyetértek veled, de az uccsó mondatod tényleg gáz...
Kisvirág, nekem önmagamból kiindulva nézték hathetesen a terheléses cukromat, és most is fogják. Ettől persze a rutinvizsgálatokon talán néznek sima éhgyomrit is.
Egyébként a cukros izétől annyira nem kell be*rni, én alapból utálom a tömény édeset, és némi citromlével simán magamba gyűrtem úgy, hogy ki se jött. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?