Új privát üzeneted érkezett!

Lányok!
hol kell bezsírozni a gyereket?
Enikő úgy nyikorog mintha rozsdás vaskapu lenne Kép
nagyon tetszik neki ez a hang, egész nap gyakorolja, de én már nem bíííírom!
szilvamag
 
 


Szilvi
próbáld meg a zsanérokat. Vagy belűlről...adjál neki egy kanál olajatKép

Nikcsi
kösziKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
Tm
 
 


Sziasztok!
Cas! Ok, akkor Matyi alszik egyet ebéd után, és úgy 2 körül odaérünk! Üdítőt viszünk az tuti! Mák? Dió?

Lányok, Tudja valaki hol lehet Fitballt olcsón venni? A corában jó áron lenne, de vagy nincs, vagy van 1 darab, ami ki van bontva, agyonra szakadozva a doboza. Na én olyat nem veszek meg!
aranyhold
 
 

 
 

Nikcsi!
itt volt Laga, elhozta CD-t Kép
szilvamag
 
 


Aranyhold
Mijaza fitball?
Mák-dió oké! Kép Ami nekünk volt mind elment karácsonyi sütikbe.

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Aranyhold
itt néztél már? http://www.fitball.hu/
De mi a Metróban vettük...

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
Tm
 
 


Cas, Myra
Holnap még nincs tücsökzene!
11 órai alvás után mi is megyünk, ha csak fel nem rúgja Fanni a menetrendet.

Nikcsi
Elhoznád a "Mit játszunk..." könyvet, belekukkantanék. Ha jól emlékszem a tied.
boglarka
 
 


Cas, a fitball egy nagy gumilabda! Matyi-tornázásra kellene. Mák, dió rendel! Kép

Mucus! igen már néztem ott, de 3-szor annyiért adják, mint amennyi a korában volt. A metro viszont jó ötlet, vasárnap úgyis pont menni akarunk. Köszi
aranyhold
 
 


Boglárka
Nem kell elhoznia, nálunk van! Kép A babakonyhás könyvvel együtt.

Aranyhold
Köszi!

A tésztánakvaló és a túró (meg 1-2 lekvár, nutella) megvannak, szóval akkor várunk mindenkit holnap!

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Szilvi
Bocsi tényleg nem olvastam, de akkor legalább Te engem igen! Kép

Cas
Mi megyünk! Kép
nikcsi
 
 


Szilvi
Visszaolvastam archívba, most már értem, akkor nem volt kerek a dolog!

Busz: persze ma sem volt szerencsém. Kis új buszra egy buszmegállóba ketten szerettünk volna babakocsival felszállni. Mivel ők előbb voltak a megállóban, meg én csak egyet mentem volna, de hegynek fel, ezért előre engedtem. Fel is fértünk volna, felszálltak, emelem a babakocsit és becsukta - volna - az ajtót. A másik kismama fogta az ajtót, de ki nem nyitotta volna, hogy felszálljunk. Megkora tahó! De én már semmin nem csodálkozok KépKépKép
nikcsi
 
 


Sziasztok,

egy gyors dicsekvés: Tea este fél 9-kor szopott és fél 7-ig aludt! Akkor is én ébresztettem fel, mert már komoly fájdalmaim voltak mellügyileg. Szóval ennyit errôl, hogy 2x akar egy éjszaka szopni, mert ô "annyira éhes"!

Egyébként tovább dömperesedett: 8840 gr volt a súlya tegnap.

Myra,
mi túl vagyunk a hajvágáson. Teus figyelmét elvontuk és meg se szólalt. Vilmos végig ordította, hogy fáj neki... Pedig neki ollóval vágtam.

Nikcsi,
ja, elvittem ma Szilvamaghoz a CD-t. Volt egy óra szabadom, anyu vigyázott az alvó lányomra. Én meg usgyi (ezt hogy írják?) és elrohantam vásárolni még.

Tali: sajna ez a holnapi nem jön össze, de annyira el szeretnék menni. Palacsintáztok? Én is, én is!!!

Lenne viszont egy kérésem: légyszi írjatok recepteket Teusnak, mert ém már nagyon unom a repertoárom. 8 hós és a zöldségek nagyon jól csúsznak. A husi kevésbé, de egy kicsit bele tudok csempészni.
Hogy is van az a brokkolis? Ti fôzitek vagy pároljátok a zöldségeket? Céklás receptetek van? Egyszer azt írtátok Boglárkának, hogy jöhetnek az olajos dolgok. Ezt hogy értettétek?
Köszi elôre is.

Laga
laga
 
 


Laga!
céklás krumplipüré nagyon fini
almával, egy kis citromlével is jó, de a kedvencem (nem igazán babakaja) sajtkrémes kenyérre vékonyan szeletelve a nyers cékla
szilvamag
 
 


Cas most hívott, nem működik a netjük, ha valami van, akkor mobilon hívjátok!
nikcsi
 
 


Szilvi
Légyszi hozd el nekem a CD-ket, köszi! Kép
nikcsi
 
 


Sziasztok!
Nikcsi! Nem semmi ez az újabb buszos sztori! Hihetetlen milyen bunkó emberek vannak!

Laga! Szuper, hogy nem kért éjszaka Teus enni! Tartsa meg jó szokását! Kép
Én szinte minden kajáját sk készítettem Matyinak.
Brokkoli:
A brokkolit én fagyasztottból csináltam, kevés vízen megpároltam, külön főztem krumplit, és összeturmixoltam, plusz kis főzővíz.
Spenót/sóska:
Spenótot, krumplit külön kevés vízzel megpároltam, összeturmix (a spenót/sóska levét nem szabad felhasználni), a spenótba alma vagy banán, a sóskába pici cukor.
További ötletek: alma/meggy/barack-krumpli, répa-karfiol-borsó-krumpli (finomfőzelék), paradicsomos krumpli, tök/cukkini-krumpli, zöldbab-krumpli. Most hirtelen ez jut eszembe.
Nálunk a cékla-krumpli nem volt nyerő, párszor próbálkoztam vele, de utána feladtam.
Lehet tejpépet is beletenni a főzelékekbe, úgy még jobban szerette Matyi.
aranyhold
 
 


Nikcsi, Myra!
van 2 szabad hely, jön valamelyikőtök?
délre megyek Kingáért, utána tudok menni
szilvamag
 
 


Nikcsi
Hogy te mindig kifogod az ilyen kedves buszsofőröket!

Aranyhold
Miért nem szabad a spenót, sóska levét felhasználni? Én mirelitből csinálom és főzöm, úgy se?
Hogyan párolsz, van sepc. edény hozzá?
boglarka
 
 


sepc.=speciális edény
boglarka
 
 


most hívtam fel a pelusosokat, hogy elcsevegjek velük a szolgáltatás minőségéről. Egy kedves csaj vette fel a szélhámos pasi helyett, bocsánatot kért és teljesen korrekt módon "elbeszélgettünk". Hétfőre jön is pelus (állítólag), bár hiszem ha látom ezek után. De reménykedjünk. Kép
szilvamag
 
 


Boglarka, nem használok semmilyen spéci edényt, pici vizet öntök alá, nagyon kis lángon, lefedve párolom, és ha elfogy a víz, akkor pótolom. Szeretek vajon is párolni pici vízzel, de azt csak később vezettem be Matyinál. A lényeg szerintem, hogy nem egy fazék vízben főzöm.

Sóska, spenót fagyasztva már elő van készítve, azt csak fel kell használni. Én szerencsés voltam, mert Matyinak tudtam mindig frisset adni, most meg már eszi a miénket. Ha frisből készíted, akkor azért kell leünteni a főzőlevet, mert túl magas az oxálsav (azt hiszem) tartalma és az nem tesz jót a vesének. Ezért is szokták azt mondani, hogy sóska vagy spenót heti max 1 alkalommal szabad csak.
aranyhold
 
 


<font color="ff6000">Sziasztok!!

A szülészetes topikból vagyok.
Segítsetek!!
Max 2 héten belül szülök, és nem tudom, hogy mennyit adjak a dokimnak.
Vagy hogy kérdezzek rá???

Ha valaki tud nekem segíteni, akkor légyszí privátban e-mailben segítsen!!
Előre si köszi.

Ja, a dokim: Dr. Magenheim Rita

Szilpa
37+6</font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Cas
Köszi a vendéglátást, mindketten jól éreztük magunkat. Fanni olyan fáradt volt, lehet hogy mégis elaludt volna Sebi ágyában is. Már haza felé a kenguruban elaludt, pedig olyat rég csinált.
boglarka
 
 


Aranyhold
És így párolva is teljesen jól megpuhulnak?

Laga
Hajrá Teus! Csak így tovább! Kép
Ja, és virtuálisan küldök neked pár palcsit... Kép

Szilpa
Szerintem kérdezz rá a dokinődnél, vagy írj Nikcsinek, mert ő is a doktornőnél szült.

Boglárka
Örülök, hogy jól éreztétek magatokat, kár hogy olyan korán el kellett mennetek.
Sajna Sebi végignyűgizte az egész talit, teljesen pánikba esett a többi gyerektől... KépKépKép

Szilvi
Cékla NYERSEN? Holnap kipróbálom...

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Laga
Gesztenyét adtál már a leányzónak (hús helyett is jó fehérjeforrás)? Sütőtököt (ez krumplival is, almával is finom)?

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


És most itt ül a kis haramia az ölemben, szereli a járóka kerekét, és énekel... Iszonyú aranyos!
(És agyon fogom csapni... Kép)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Saci!
köszi a türelmet,
hazafele minhárom lány csöndben szunyált Kép
szilvamag
 
 


Cas! Igen megpuhul, addig öntögetek alá pici vizet, amíg el nem éri az általam megcélzott puhaságot. De lehet úgy is, hogy párolod kb 20 percig, majd lakapcsolod alatta a tüzet és hagyod kihűlni, így a saját párájában puhul tovább.

Lányok, ez a mai délután! Rémálom volt! Miután feljöttünk a magát megmakacsoló autótól, Matyi egész délután nyafogott. Semmi nem volt neki jó. És a hab a tortán! Hazajött az embör és minden szerelés nélkül pikk-pakk beindította az autót! Alig akartam elhinni! Pedig egy órát próbálkoztam és semmi! Ááááá! Remélem hamarosan ki tudjuk cserélni ezt az őskövületet egy fiatalabbra.
És az utolsó döfés: az embör megkíváta a palacsintát, holnap az lesz a vacsora! Kép

Képek esetleg?
aranyhold
 
 


Aranyhold
Látod Matyi is azért nyafogott, mert nem jöttetek el BKV-val, pedig ő készült.
boglarka
 
 


Szilvi
Hirtelen megképzett előttem, ahogy Lilla, Kinga és Myra édesen alszanak a hátsó ülésen!!! KépKépKép
Aztán leesett, hogy Enikő is ott van... Kép

Aranyhold
Kár, hogy nem tudtatok jönni, hiányoztatok! Sebaj, majd legközelebb! Kép

Az én fiam meg kikészít, teljesen ki van borulva, ha 1/2 méternél messzebb megyek tőle, ordít, zokog, lila a feje, leizzad egy perc alatt, és csak akkor nyugszik meg, ha ölbe veszem. Vagy ha megbizonyosodik róla, hogy nem fogok eltűnni... Ma is csak úgy tudtam anyuéknál dolgozni, hogy felfogta, hogyha leülök a gép elé, akkor nyugi van, és akkor nagyon aranyosan elmászkált fel-alá a lakásban, játszott anyuval, hordta nekem a kinyomtatott papírokat a nyomtatótól (kicsit meggyűrte a szélüket, de olyan boldog volt - én is, mert eddig félt a nyomtatótól). Szóval nagyon aranyos volt.
Meddig tart ez a rettentően anyás korszak? Egyelőre igyekszem türelemmel viselni, mert még csak 1 hete tart úgy igazán keményen, csak a bezártság hozzá pluszban egyenesen megőrjít (ugye a kocsiban ordít, a babakocsiban ordít, társaságban ordít... Kép nem merek menni már vele sehová).
Úgy sajnálom szegényt, mert a nagyobbik fele nem hiszti, hanem őszinte kétségbeesés és zokogás! (Na azért a hisztivel is bepróbálkozik, remekül eltanulta Lillától a sikítással kezdődő szólamokat... Kép)
Szóval a jövő csütörtöki talival sem tudom mi legyen... Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas!
Kép
nekünk is voltak anyás időszakaink, de messze nem ilyen "végletes" megnyilvánulással.
Szerintem ugyanazt kéne elérned, mint ma: legyen biztos benne (nem mintha eddig olyan nagy veszély fenyegette volta), hogy nem történik semmi baja a babák közt, mert anya ott van és megvédi, nem is megy el.
Viki biztos ad majd tudományos választ is ;)Kép
szilvamag
 
 


Boglarka, Cas! Én is nagyon sajnálom! Kép Legközelebb tuti úgy készülök, hogy ha kocsi feladja, kész terv lesz bkv-ra is! Kép

Milyen tali lesz jövő csütörtökön? Meséljetek!

Cas! Nálunk még mindig tart az anyás korszak, bár tény, hogy ennyire nem durva!
aranyhold
 
 


Aranyhold
Ne vigasztalj! Kép Remélem Sebinél is csitul majd!
Tali pedig (elvileg) Hmmc-éknél jövő csütörtökön.

Szilvi
Hát igyekszem. Úgy látszik most jön ki rajta, hogy anyuéknál hosszabb-rövidebb időre ott-otthagytuk? Pedig ahhoz tényleg pici kora óta hozzá volt szoktatva... És együtt is sokat vagyunk odaát, szeret is ott lenni.
Hogyan fogok így a jövő félévben tanítani járni?!
Pl. a kiságyban sem hajlandó aludni, végül anyu nagy nehezen az ő nagyágyuk közepére tudta letenni aludni. Na jó, a legutóbbi hányós élmény lehet, hogy feketelistára tette azt a kiságyat... Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok

Cas,
mint fiús anyuka azt tudom mondani, hogy ez az anyás korszak úgy 18 év...

Szilvamag,
azt elfelejtettem kérdezni a telefonbeszélgetésünkkel kapcsolatban, hogy az elsô babánál az élettárs az édesapuka volt? És a másodiknál? Ha nem, akkor hol van ?
Ha az édesapuka, akkor még iszonyúbb a történet...

Köszi az ötleteket kaja ügyben.

Kinek a babája eszik még éjjel?

Tali Hmmcnél: fúú de jó lenne! Írjatok részleteket légyszi.

Na megyek szoptatni.

Laga
laga
 
 


húú, negyed hét óta tartó üvöltésen vagyok túl, nem is hallok. Enikő folyamatosan üvöltött, csak szigorúan a fürdésre hagyta abba, még szopizni sem akart, csak amikor már félájult volt a fáradságtól. Volt már nektek ilyen? Mit csináltatok?

Laga!
az enyém egyre gyakrabban eszik éjszaka Kép
de gondolom ez nem vígasztal Kép

az elsőnél nem tudom a vérségi kapcsolatot, a másodiknál biztos, hogy most így kerek a család. Amit még nem mondtam a telefonban, hogy egy hét anyjával töltött idő után azt mondta a gyerekorvos, (aki korábban is az orvosa volt) hogy az alatt az egy hét alatt többet fejlődött a gyerek lelkileg-szellemileg, mint a nevelőszülőkkel töltött idő alatt. Remélem ez így folytatódik tovább is.
szilvamag
 
 


Cas!
viszed magaddal tanítani Kép
lehet, hogy nagyobb sikere lenne a tantárgynak, ha Sebi is kommentálná közben
esetleg valamelyik portra csatlakozvaKép
szilvamag
 
 


Szilvi
Engem megnyugtat a tudat, hogy este fél tízkor még ti is fent vagytok, nemcsak Fanni. Kép Azért szegény Enikő.Kép Lehet, hogy nő a foga, vagy a pocija fájt, hogy üvöltött? Nem ettél valami olyat?

Cas
Szerintem nincs köze ahhoz, hogy anyukádék is vigyáztak rá "kiskorában". A fiúk sokkal anyásabbak.

Laga
Mi még éjjel egyszer 2-3 óra körül eszünk, az esti 9 órai evés után.
boglarka
 
 


megjött a pelus
egy kellemes férfi hozta, ő is bocsánatot kért és ígérte, hogy ezután mindig pontosan hozzák
csütörtökre viszem a listát, ha valaki rendelni akar esetleg, hétfőre már hozzák is a pelust
szilvamag
 
 


Boglárka!
nem kaja vagy fog (legalábbis remélem ,hogy még egy ideig nem jön a foga Kép), ilyenkor túlhergeli magát és azért sír. Csak ilyenkor teljesen tehetlen vagyok, mert semmi nem jó neki.
szilvamag
 
 


ki tudja, hol van még babaúszás a Rómain/ Nánási úton?
szeretném a másikat is kipróbálni
szilvamag
 
 


Üdv újra!!!!
Végre van netünk Kép Kép Kép Kép Kép

Csütörtökre mostmár mail-ben el tudom küldeni az útvonalat.
hmmc
 
 


Móni!
juhéjjjjj
szilvamag
 
 


<font color="0000ff">Sziasztok!

Gondoltam ide is beköszönök, ugyanis ideje lenne "átköltöznöm" ebbe a topicba.
Dec.28.-án megszületett a lányom, Enéh.</font>

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Boglárka
Pont egy hete írtál a kajálásról. Szerintem ne csökkentsd a kajálások számát. Kori is min. 5-ször eszik, de inkább 7. Most megint 2-3 óránként eszik, és már a mennyiség is nőtt. Lehet, hogy Fanninak is gyors az emésztése. Ha megnyugtat, akkor Kori is fél 10-ig szokott fent lenni. De mostanság többször is előfordult, hogy 9-kor már aludt.

Cas
Mi is köszönjük a vendéglátást, bár nagyon sajnáltalak, hogy Sebi így lógott végig rajtad. Gyertek fel hozzánk, Kori nem hangoskodik és nem verekszik egyelőre. A csörgő meg lett a táskámba volt, lehet, hogy Kori gyorsan inkább visszatette, biztos, ami biztos.

Laga
Kori köv. hónapban lesz egy éves (huú de hihetetlen, most született) és még mindig kajál, bár már cicit akkor nem fogad el, csak reggel és este. Bár a szoptatási fájdalom az már a tetőfokra hág! Lányoknak mondtam, hogy a mellbimbóm lassan leesik, mint egy kupak az üvegről.... Kép

Szilvamag
Szegény Te! Nem tudom az idegeim hogy bírnák? Kitartást! És apja nem tud foglalkozni vele? Én biztos kettesbe hagynám őket! Kinga ilyenkor mit csinál?
A pelusos lista érdekel, de vajon tényleg hozzák? Neked 1 hónap alatt még jó volt ugyan az a méret?
Jöttök ma úszni???????

Hmmc
VÉGRE!!!!!! KépKépKép Nem tudom, hogy csütörtökön találkozunk-e, mert autóval kéne menni, de kivel? Szilvinél elkelt a hely, Cas nem biztos, hogy jön. Tényleg Aranyhold Ti mentek, mehetünk veletek?

Sancsi
Szia! Egy újabb karácsonyi baba. Micsoda neve van! Ez honnan jött? Biztos nem sok ilyen nevű gyerek lesz az oviban, suliban. Kép
nikcsi
 
 


Elfelejtettem, ma megyünk dm-be, kinek van régi matricája és hány db? Kinek kell valami?
Úszás után lehet, hogy a Sübába megyünk, de az hányig van nyitva? Ugye nem 18-ig?
nikcsi
 
 


Nikcsi!
nekem van még 3 régi
viszem, csak szólj Te is rám, kérlek, hogy adjam oda
szilvamag
 
 


Ide is elértem. Hihetetlen... Lilla egyszerűen nem enged a gép elé ülni.

Saci,
Utólag is nagyon köszönjük a vendéglátást!! Kép

Szilvi,
Még kirohantam miután Lillát úgy ahogy volt letettem a kiságyba, de már tovább is álltatok. Köszönjük a fuvart!! KépKép
Persze Lilla nem tudott 10 percnél többet aludni, mert az idióta munkások megint felébresztették. Kép
A CD nálam maradt, bár az időhiány miatt úgy sem aktuális. KépKép

Szilpa,
Kérdezd Nikcsit. Az ő orvosa is a doktornő, de általában a megánrendelés ára x10.

Boglárka,
Elfelejtettem mondani, hogy először talán a kukoricacsíra olajat próbáld. A bébiételekben is többnyire az van.

Móni,
Ott hagytátok a DVD-t! Na majd jövő héten viszem. Kép

Sancsi,
Üdvözlet itt!! KépKép Mesélj magatokról valamit! Esetleg kép? Az én lányom is karácsonyi. KépKép

Hogy nekem mennyire legem van már a pelenkázásból!!! KépKép Lilla egy tizedmásodpercig nem hajlandó nyugton maradni. Így az egész arról szól, hogy sír-üvölt-kapálódzik-üt-vág, én meg próbálom kézzel-lábbal lefogni legalább addig amíg a kakit levakarom róla. Ez egy rémálom. Van úgy, hogy ketten is kevesek vagyunk a kordában tartásához, és hiába vágunk le neki közben egy teljes varieté műsort az sem köti le... Ötlet???
Hogy én mennyire várom már a szobatisztaságot!!!!
myra
 
 


Hmmc
Örülök,hogy újra itt vagytok, Dr. Dorinával együtt.
Én sem tudok menni kocsi híjján. De fotókat mindenképpen készítsetek.

Nikcsi
Nekem még van 5 DM pontom, és ezen felül 4 pontom, amit a kuponfüzetből kell beváltani.

Myra
Már adtam neki olivaolajat, remélem nem baj.
Pelenkázásnál nekünk az eddig bevált, hogy fölötte polc van és ott levő szélpörgőt fújjuk, vagy egyéb játék amit próbál elkapni, vagy bábozunk neki.

Sancsi
Üdvözöllek én is, és gratulálok Enéhhez.
boglarka
 
 


Laga
Jajjjj... Hogy tűri majd így a kistesó(ka)t?!
Tényleg, nálatok hogy áll Vilmos manapság?

Szilvi
Tanítani magammal?! Tényleg legfeljebb csak virtuálisan, anyuéknál rácsatlakoztatjuk a netre, és lent az egyetemen bejelentkezek rá! Kép
Bugyipelus van a listán? Mennyiért? Honnan lehet tudni, hogy milyen?

Boglárka
Vmit vmiért. Sebi este 8 - 1/2 9 felé alszik, viszont mostanában megint 3/4 6 - 6 körül kel, és a legritkább esetben alszik vissza.

Móni
Üdv újra itt! Kép

Sancsi
Üdv itt is! Mesélj, hogy vagytok mostanság? Hogy bírod a nem-alvást? Van segítséged? Milyen az élet a picúrral?

Nikcsi
Köszi a pontos ajánlatot, majd összehozzuk még! Kép
Vmikor a jövő héten tényleg felmegyünk (még meglátom melyik nap, mert Sebi hol délelőtt - hol délután alszik), ha aznap csörgök úgy jó?

Anyóséknál vagyunk, itt is alszunk (remélhetőleg), Sebinek a fél szobáját elhoztuk, hogy otthon érezze magát. Persze először itt is teljes volt a pánik, de aztán anyóssal jól elvan, most meg megjött sógorom barátnője, ő nagy szerelem, szóval ül az ölében a leányzónak, és röhög! Ha nem lát, nem nyafog egy percet se! Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Ja, és örülök, hogy mindenki jól érezte magát, gyertek máskor is! (Remélem Sebi is megbékél majd...) Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?