Új privát üzeneted érkezett!

Lilló
A könnyebb megtalálás érdekében még annyi, hogy a csengőre az van kiírva nagy betűkkel, hogy RENDELÕ.
Új asszisztense is van.
Nekem nem csinált UH-t, mert azt mondta, hogy nagyon jók a leleteim :-)

A doki ajánlott 4D UH-os orvost, úgyhogy oda megyünk jövő hét kedden :-) Már nagyon várom, hogy kiderüljön kell-e fiúneven gondolkoznunk.
No persze az előkészítőt nem hagyom ki, majd utána megyünk az első filmjét forgatni a babánknak.

Apropó, a nevekről jut szembe, találtam egy site-ot, ahol nagyon vicces nevek vannak, én iszonyatosan jókat nevettem rajta: http://birbin.blood-bowl.hu/poennev.htm

K_Gabi
Gratulálok, hogy összejött a baba megint :-)
Ugyanis pont előtte való nap voltam az integrált vizsgálaton (vagy pontosan nem is tudom mi a neve, amikor vért is vesznek+UH is, és ezt megcsinálják a 12. héten és a 18. hét körül is) tehát kaptam egy oldalas papírt, amin mindent leírtak, hogy mi is van bennem.

Jó hétvégét,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Köszönöm a segítségeteket.

Lilló a címem: beka76@freemail.hu

Timi
beka76
 
 


Kgiulia Kép
Voltam ma védőnőnél, szerinte csak a kemény víztől viszketek, még mindig csak a kezemen van a pár pici pötty.
Mindkét babócám fejjel lefelé van, Zsófi már teljesen beékelődött a medencémbe, Luca kicsit feljebb, de ő is ügyesen fexik. Vasat én is szedek, de nem sokat segít a levegővel kapcsolatban. 1,5 hete voltam dokinál, akkor 8,9 cm volt a nagyobb baba, 8,6 cm volt a kisebb baba 2 halánték közti mérete, ez táblázat alapján 2250 és 1950 g-nak felel meg. Mindig is volt egy kis különbség köztük, állítólag ez nem vészes. Ti már mindent beszereztetek? Nekünk még hiányzik néhány cucc, de holnap be akarok mindent szerezni. már kezdek nagyon izgulni...
tralllala
 
 

 
 

Trallala,
hol van ez a táblázat? Tudsz adni elérhetőséget?

KépKép
kgiulia
 
 


Szeretném felhívni a figyelmét a Szülők Háza és a Nő Ezer Arca együttműködésében szervezett várandósok és kisgyermekes szülők számára tartott "Család születik" programra!

A programban lehetőség nyílik:
- egyéni, állapotfelmérésre, tanácsadásra
- egyéni és csoportos szülésfelkészítésre,
- terhes meditációra,
- anya-magzat kommunikáció építésére.

A program a szülésre való felkészítésen túlmutatóan, segítséget nyújt:
- a születendő újszülött körül felmerülő kérdések megválaszolásában
- az újszülött megértésében,
- az újszülöttel való kommunikációban
- életvezetési kérdésekben a szülés után
- kisgyermekes családok problémáiban
- társintézmények, szakellátások ajánlásában
- szülés körüli intéznivalókban, tudnivalókban (juttatások, anyakönyveztetés,)
- különböző szerepek egyeztetésében (anya, feleség, nő, dolgozónő stb.)
- kapcsolati háló változásaiban (szülőtárs, szűkebb, távolabbi család)


Amennyiben felkeltette érdeklődését a "család születik programunk", kérem hívja:

Dr. C. Molnár Emma, ügyvezető igazgatót, a Nő Ezer Arca vezetőjét:
telefon: 06202269191

további információ: www.anoezerarca.hu, www.szulokhaza.hu
julcus
 
 


Kgiulia,
Küldj egy levelet a tralllala@freemail.hu-ra, és elküldöm a táblázatot, sajna már nem emléxem, honnan töltöttem le Kép
tralllala
 
 


Sziasztok!
Tudnátok nekem olyan orvost ajánlani a klinikáról, aki a méhsüllyedés kezelésében is otthon van? Esetleg van köztetek valaki, aki átesett hasonló betegségen a szülése után?
Előre is köszi!
Veti
veti
 
 


Sziasztok!

Kihasználom az időt, hogy nincs itt ádám, és írok pár sort. Remélem, még emlékeznek rám néhányan. Kép

Szóval jól vagyunk, én a 36. hétben, szerdán megyek először CTG-re. Sajnos nem tudok veletek összefutni, mert a MÁV-ba járok, kitartok a kedvenc dokim mellett. Kép

Ádám is jól van. Okos, aranyos, csak iszonyú hisztis, és nagyon-nagyon anyás. Az utóbbi időben egyetlen perc nyugtom sincs, mert fogja a kezem, rángat, és mondja, hogy oda-oda. Így aztán fél óra alatt bejárjuk a lakást, megnézzük amosógépet, ücsörgünk aszőnyegen, majd a szobájában autózunk, stb,. És ennek se vége, se hossza. Jó lenne, ha tudnék mellette egy kicsit tanulni, de nem lehet. Kedvence még mindig az autó. Legyen az kicsi, nagy, kukás, mentő, traktor, akármi. Kép
A beszédben nem jeleskedik, de azért már mond egy pár szót, pl. koka (kakaó),kuka (a kukásautó is), kaka, kár-kár, háp-háp, autó(természetesen), oda, abba, ez, baba, mama, papa, apa, anya, hattyú, dinnye, alma. Asszem ennyi.

Mindenkinek nagyon drukkolok, aki a szülés előtt áll, sokat gondolok rátok, csak írni nincs időm.

Gabi: neked külön gratula a pocaklakóhoz.

Puszi, shine KépKép
shine
 
 


Kép Kismamaruha adás-vétele Kép
Kismamaruhákat bizományba átveszek belvárosi nőiruha üzletembe!
LÁTOMÁS, VII. Kerület., Dohány utca 20., az Astoriánál.
Nyitva: H-P 12-18, Sz: 11-16
Telefon : 266-5052, 06-70-246-6596
julieszontagh@freemail.hu
zsüli
 
 


Sziasztok!

Shine, atyaég, már 36 hetes vagy??? Nemsemmi!!!
Ádám gyönyörű!!!

Pirus!
Megvan a doktornő száma, elküldöm majd magánban, hátha sikerül végre!

Annamari
muter
 
 


KISMAMÁK:

<pre>
NÉV SZÜLÉS IDEJE TERHESSÉGI HÉT BABA BABA NEME/NEVE ORVOS SZÜLÉSZNÕ ÉLETKOR
Piroska 2006.01.20 38+2 Második Szabolcs Zétény Szent Imre kórházban ? 30
Joe 2006.01.21 38+1 Első Kisfiú Dr. Ács ? 23
Mesa 2006.01.27 37+2 Első ? Dr. Ács ? 24
Shine 2006.02.11 35+4 Második Zétény Dr. Vermes(Máv kórház) ? 29
Ágiboszi 2006.03.09 31+3 Második ? Dr. Szabó István Zsoldosné Eta 39
Annácska 2006.04.04 27+6 Második ? Dr. Várbíró ? 24
Lilló 2006.04.29 24+4 Első Bálint Dr. Bánhidy ? 30
Pöttöm_Panna 2006.05.18 21+3 Második ? Dr. Bánhidy ? 29
Rita81 2006.05.12 20+4 Első ? Dr. Valent ? 24
Gabek 2006.05.24 20+4 Első Timi/? Dr. Bánhidy ? 30
Indigo 2006.05.27 20+1 Második Áron/? Dr. Vermes(Máv kórház) ? 28</pre>

ANYUKÁK:

<pre>
NÉV GYEREK(EK) NEVE;KORA ÉLETKOR ORVOS SZÜLÉSZNÕ SZÜLÉSI MÓD KISTESÓ PROJEKT
Maszat <table>
Péter (2001.10.17)
Anna (2004.02.29)</pre> 29 Dr. Bánhidy Tóth Anna Császár Nem
Muter(Annamari) Balázs (2002.03.20) 30 Dr. Vermes Nem volt Hüvelyi Nem
Terika <table>
Botond (2002.05.31)
Zalán (2005.08.09)</pre> 32 Dr. Valent Dömötör Margit Hüvelyi Nem
Tjutka <table>
Bence (2002.09.22)
Dorka (2005.07.13)</pre> 28 Dr. Ács Nem volt Hüvelyi Nem
Krizsi Panna Krisztina (2002.10.16) 33 Dr. Vermes Nem volt (Bagóné Annamária) Hüvelyi Jövőre
Picus Andrea (2002.11.14) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Nem
Orsoly <table>
Lackó (2002.12.30)
Botond (2004.09.23)</pre> 30 Dr. Radványi <table>
Tóth Anna
Dömötör Margit</pre> Hüvelyi Nem
Hivett <table>
Klaudia (2003.01.03)
Emma (2005.02.28)</pre> 29 Dr.Gidai ? Hüvelyi Nem
Indigo Fanni (2003.01.21) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Pocakban
Piroska Zsombor (2003.01.23) 30 Dr. Mericli Dömötör Margit Hüvelyi Pocakban
Fülescsacsi Szabolcs (2003.11.06) 26 Dr. Várbíró Nem volt Császár Nem
Ágiboszi Dani (2003.12.09) 39 Dr. Matányi Zsoldosné Eta Császár Pocakban
Nedinabp <table>
Bálint (2004.03.08)
Bence (2005.09.06)</pre> 28 Dr. Kazy Nem volt Császár Nem
K_gabi Beni (2004.05.29) 30 Dr. Bánhidy Nem volt Császár Igen
Shine Ádám (2004.06.04) 29 Dr. Vermes Dömötör Margit Császár Pocakban
Repa Anna(2004.07.29) 34 Dr. Vermes Ismeretlen Hüvelyi Idővel
Pöttöm_Panna Flóra (2004.08.02) 28 Dr. Bánhidy Berényi Gyöngyi Hüvelyi Pocakban
Icsilya Levente;Máté (2004.10.20) 25 Dr. Ujvári Nem volt Császár(35+0) Idővel
Emma8 Balázs (2005.04.28) 29 Dr. Ács Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem
Aysegül37 Aysegül (2005.05.11) 38 Prof. Asztalos Nem volt Császár Nem
Titti Klaudia Kitti (2005.05.12) 28 Dr. Radványi Tigyi Zsuzsi Hüvelyi Nem
Szilvi8 Virág (2005.05.23) 29 Dr. Sipos Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem
Akinorev Gergely (2005.05.24) 22 Dr. Gimes Dömötör Margit Császár Nem
Recece(Eszter) Virág (2005.07.02) 34 Dr. Valent Császár Nem
Lini Lacika (2005.06.24) 29 Dr. Valent Hüvelyi Nem
Anitq Zsófi (2005.07.12) 32 Dr. Radványi Tóth Anna Hüvelyi Nem
Dorka34 Benedek (2005.07.21) 34 Dr. Radványi Tóth Anna Hüvelyi Nem
Kgk Botond Olivér (2005.08.09) 26 Dr. Patai Gönczi Katalin Császár Idővel
Mea Lívia (2005.09.06) 26 Dr. Valent Nem volt Császár Nem
Szofec Balázs (2005.10.11) 34 Dr. Ács Zsoldosné Eta ? Nem
Vanília Ádám (2005.12.10) 25 Dr. Várbíró ? Hüvelyi Nem
Hatos Flóra (2005.12.12) 26 Dr. Takács Dömötör Margit Hüvelyi Nem
Osyne Fanni Noémi (2005.12.12) 30 Dr. Bánhidy ? Császár Nem</pre>

Ha a táblába szeretnél bekerülni, küldj egy e-mail-t az adataiddal a profilomban levő címemre

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Shine!
De jó olvasni rólatok!Kép
Ádám már igazi nagyfiú!

Jutka!
oviról: hozzád hasonlóan én is jobban izgultam az ovi miatt, mint a kisfiam. Rengeteget beszélgettünk arról, mire számíthat: sok gyerek lesz ott, együtt fognak játszani, sok - sok játék lesz ( szerintem itthon több van, mint az oviban...), gyerek mosdó és gyerek wc is lesz...Persze emellett szóbakerült az is, hogy ott fog majd aludni ebéd után, meg hogy mi nem leszünk vele. Pontosan amiatt, amit te is írtál: hogy ne ott és akkor szembesüljön ezzel. Így aztán, mikor eljött a nagy nap, nem is volt semmi gond. (Volt sírás az els&#337; nap, de nem &#337;, hanem én sírdogáltam itthon...)
Az igazsághoz még az is hozzátartozik, hogy Bobó már majdnem három és fél éves volt, amikor elkezdett oviba járni. Szóval &#337; már nagyon igényelte a gyerektársaságot.

Pirus!
Hogy vagytok? Kiderült- e, mi okozza Zsombi betegségét?
Bíztam benne, hogy ha Veresen jártok, meglátogattok minket is.Kép
Hogy kiegyensúlyozottabb lettem- e? Néha úgy érzem, igen. Bizonyos dolgokról sokkal határozottabb elképzeléseim vannak, mint anno Bobónál, és ett&#337;l magabiztosabbnak érzem magam. DE sajna ez nem mondható el mindenr&#337;l...

Kinga!
Gondolom, Zalán azért produkciózik ilyen intenzíven, mert ez is a torna hatása lehet. A hasról hátra fordulást valszleg azért kezdte el, mert gyakran fordítottam hasra, hogy er&#337;södjön a nyaka, és múljon el miel&#337;bb a hypotónia. A hátról hasra fordulást is ezzel magyarázom ( mivel a gyógytorna mindig a következ&#337; mozgást készíti el&#337;) Anno Bobó is lustább volt..., ez ilyen Botondos dolog lehet.Kép
Ugye, milyen jó látni, ahogy napról napra ügyesednek, okosodnak a manócskáink?
Tavasszal majd egyeztetünk a talit illet&#337;en.Kép
Sajna, én is érzem a frontokat- csak nálam a fejem jelzi: rettenetesen fáj olyankor. Amúgy én is jól vagyok - csak még mindig fáradtan. Azt gondolom, hogy csak a nyugdíjas éveimben lesz legközelebb lehet&#337;ségem intenzív pihenésre.Kép

puszi: Terika

nem tudom, hová tűnt az ő betű...
terika
 
 


Sziasztok!

Ma este az Írisz TV-n a Szülőszobában az Ács doki lesz, 20:30-kor.

KépKép
kgiulia
 
 


képek Bobóról és Zalánról itt:

http://www.babanet.hu/album/main.php?own=1&album=2008
terika
 
 


SziasztokKép

ShineKép
De jó hogy irtál te is magatokról, hogy rohan az idő, lassan Te finiselsz majd Pirusék utánKépKép
Mekkora már ÁDám is,állatira rohan az idő.

Pirus Kép
Mi helyzet veletek, nagy a hallgatás, gondolom még egyben vagytok mert nem küldtél még smstKép
Zsombi már jobban van? kiderült ki a ludas a láz dologban, vagyis inkább mi okozza?

TerikaKép
De jó hogy te is irtál magatokról újraKép Nagyon édesek a képek a fiukról és tényleg nagy fiu lett Bobó.

Amit feltettél linket azt javítanám hogy a többieknek ne kelljen keresniük az albumot:
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=2008&page=3

Mi jól vagyunk, pocakmanó rendesen növöget és dörömböl a babaház oldalán, most már az is látszik rajtam hogy terhes vagyok nem csak az hogy dagiKépKép
Vérnyomim rendben van még mindig hála, kopp kopp kopp, remélem már nem is fog változni...

Keddre elintéztem a fiam elhelyezését, igy remélem tuti tudok majd menni a felkészítőre, már csak az autóért kell izgulnom, hogy müködjönKépKép

Ági
31+3

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Arra azért van időm, hogy rakjak fel 2 képet a kistesóról. KISFIÚ!!!! De ez az első képen látszik is. KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

Kép
Kép

Mindenkinek szép napokat!
Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Terika!

Nagyon szépek a fiúk! Amennyire emlékszem a párodra a kórházi találkozásunk után, szerintem Bobó most rá hasonlit, Zalán viszont rád. Nagyon édes, erős, szép nagy fiú.
Hát a pihenéssel nem kényeztet el az élet minket sem. Irtam ugye, hogy Boti átalussza az éjszakát négy hónapos korától. Na 1 hete fura változások kezdődtek, sokszor felkel éjjel és a szoptatás sem tudja megnyugtatni. Megoldás: jön a foga! Tegnap este már egyértelműen látszott, hogy meg van duzzadva a felső inye, ha valami erősebben hozzáér, nagyon élesen felsir, ömlik a nyála és rág, rág, rág.
Zalán fogai hogy állnak? Remélem, gond nélkül előbújnak majd. A barátnőm irta, hogy náluk a kisfiú meg se nyikkant, egyszer csak meglátták, hogy előbújt a foga. Reméltem, hogy mi is igy járunk, de nem baj. Legalább megtanulom, milyen egy fogzás.Kép

Ez a fejfájás nálam is probléma mostanában. Igazából szülés óta sokkal erősebben fáj a fejem, mint azelőtt. Nekem a hidegfront szokta előhozni és több napig tartó, nagyon erős fájdalom képében látogat meg. Azt mondta doki, hogy mérjem meg a vérnyomásomat - nem alacsony -, eszem-e rendesen - eszem. Talán az igénybevétel is belejátszik a dologba.


Indigo!
Gratulálok a kisfiadhoz! Nagyon szépen mosolyog az alsó fotón, biztos nagyon jól érzi magát odabent!


Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Indigo! Gratula a fütyishez!

Joe! Az ügyeletes tuti meg fog vizsgálni (muszáj neki). De majd Eta úgyis elmond mindent. Majd mondanod kell, hogy Eta a szülésznőd, és megy be. Nem fognak macerálni, ha nem feltétlenül szükséges. Ha már Eta is ott lesz, akkor meg ő fog vizsgálni, meg utána Ács doki bácsi.

Szofec

szofec
 
 


sziasztok
Indigo
Nagyon gratulálok a kisfiúhoz.Meglátod egy kisfiú az igazi szerelemKépKép

Lini

Kép
lini
 
 


Indigo!
Gratulálok a fütyishez, remélem egyszer nekem is lesz ilyen fütykösös uh-m. Kép

KépKép
kgiulia
 
 


Sziasztok lányok!

Buék mindenkinek!
36.hetemet kezdem a harmadik babámmal.Eddig a Matányi doktornál szültem, most is ott szeretnék, de sajnos Õt karácsony előtt és után megműtötték.Õ a Patai dokit ajánlotta, ismeri valaki Õt?Nekem úgy tűnt nagyon elfoglalt.
Kösz a segítséget!
penelopeimo
 
 


Sziasztok!

Veti!
A méhsüllyedésre állítólag jó az intimtorna. Menj el rendes dokihoz is, de úgy emlékszem, Kriston Andrea sokat beszélt erről, hogy az intimtornával valamennyire helyre lehet hozni a dolgokat. Egy próbát megér.

Gabek, Lilló,Ági jöttök délután?

Üdv,
Rita

Kép

Kép
rita81
 
 


Mi lesz a téma a tanfolyamon?
penelopeimo
 
 


Szia Rita! Én megyek délután. Ugye 14,30-ra kell odaérni?
(Az agyam, mint a szita Kép)

Indigo! Gratulálok a Kissráchoz! Nagyon édesen mosolyog a 4D-sen Kép

lilló
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam a 38. heti uh-n. Minden előzetes aggodalmam ellenére egy tök aranyos csajszihoz kerültem (Pongo Katalin) aki nagyon alaposan végignézett mindent. 3,5 kg-ra becsülték a babucit és minden a legnagyobb rendben van! Kép
Még mindig teljesen zárva vagyok, pedig rengeteget görcsöl a pocim.
BPD: 94mm
HC: 329mm
AC: 352mm
FL: 72mm
Teljesen átlagos méretek (állítólag) szóval nem lesz óriásbébim! Kép
Egy árnyalatnyit lehangolódtam mióta Ács doki bácsi bejelentette hogy jan23-tól 26-ig külföldön síel. Azóta teljes letargiában vagyok, minden erőm elszállt......Kép
Azt mondta ha akkor szülnék akkor a helyettesének átpasszol. Köszi!!
Aztán felhívtam Etát, beszámoltam neki a hogylétünk felől. Nagyon aranyos volt. Kérdeztem, hogy Õ ugye nem megy síelni. Legalább 1 biztos pont legyen az életemben, nekem ez tök fontos!

Ja, és még azt is mondta a doki, hogy szerinte bőven túl fogom hordani a babát. Hát majd meglátjuk.

Indigo! Gratulálok én is a kis fütyishez! Nagyon cuki! Kép

Jutka! Remélem Bence már jobban van!

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok!

Hát Joe most engem is lehangoltál, mivel 27-re vagyok kiírva és a síelésről én sem hallottam eddig.És ha a babó úgy gondolja, hogy előbb akar kijönni akkor ugyebár az a síelős időszak. Holnap megyek ctg-re, (gondolom akkor velem is közli)aztán jövő héten UH-ra. Remélem nálam is rendben lesz minden.

Én is gratulálok a fütyköshöz.

Mesa

Mesa, Luca

Kép
mesa
 
 


SziasztokKép

RitaKép
Ha mindenki ugy akarja, legfőképpen az autóm akkor én megyek ma délutánKépKép

Jah és felkészitő után még randizom én is egyet az EtávalKép


KrisztaKép
Irtam neked mailt. Anno mikor szabira ment a doki nekem is őt ajánlotta, de én nem találkoztam vele...

IndigoKép
gratula a kis fütyishez, baromi jól sikerült uhá kép, ha ezt tudtátok volna betenni a naptárba, száz százalék hogy nem gondolkodtak volna a szülők hogy mit is látnakKépKépKép

Mi egész jól vagyunk, igaz tegnap a pocaklakó rám hozta a frászt, mert baromi hawaiion érezte magát és átaludta az egész napot, minden mocorgás és helyezkedés nélkül, nah ma hajnalban azért megprobálta a tegnapi lustit bepotolniKépKép

PirusKép
Nagy a csönd nagy a csönd, mi a helyzet nálatok?Kép

PicusKép
Veletek is mi van mostanság, nagyon régen irtál. Andikának hogy megy az ovi, a beszédfejlődés? Neked meg a melo hogy jött be?

puszi
Ági
31+5

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


KrisztaKép

Ez az első felkészitő lesz, itt még általában csak felmérés van, ki hányadik héten, végig tudja e járni a tanfolyamot, melyik előadást hozzák esetleg előre, ki az akinek jó volna előbb szülőszoba látogatás, elmondják a tematikát. Szerintem érdemes bekukkantani, ha van kedved gyere Te is.
14 óra 30 kor lesz az aulából nyiló folyoson, bal oldalt nyiló könyvtárteremben (tudod az a folyosó ahol a dokihoz kell hátra menni)

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Joe, MesaKép

Nah ez azért nem kis izgalom igy a vége felé.... De szerintem beszéljétek meg pocaklakótokkal hogy ha neki is jó akkor várjon még egy kicsit, és akkor tuti hogy együtt szültök a dokitokkal. Ahogy számolgattam egyikötök se fogja vészesen tul hordani az adott időpontra a babóját. (nah nem gonoszkodás képpen, de azért is küldjetek egy apró imát hogy a sielésből egybe térjen haza Ács doki)

Nah akkor ki jön délután, kezeket fel!!KépKép az enyém félig már ki van nyujtvaKép

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Kösz az infót Ági!

Majd meglátjuk, hogy fér bele az időnkbe!
A lányoknak a fogszabályzójukat kell állítatni.
Nem egyszerű ekkora családdal programot tervezni, főleg úgy ha apuka is ott van.
Minden jót, sziasztok!
penelopeimo
 
 


Sziasztok!

Csak gyors helyzetjelentésre van időm. Zsombinak mononucleosis vírusfertőzése van, ezért 2 hétig biztosan nem megy oviba, ezért nem tudok gép elé kerülni, minden percemet lefoglalja, délután még mindig 3-4 órát alszik, ilyenkor csinálom a vasalást meg egyebeket, amit napközben nem tudok, meg persze én is szundítok. Szerencsére már nekem is volt ilyen betegségem és ez némi védettséget ad, de nem egyszerű, mert vigyázni kell, be ne üsse a pocakját, mert ha a megnagyobbodot lépe megsérül, akkor ki kell neki venni. Sajnos majd' minden reggel 39 feletti lázzal ébred, de ez velejárója, emlékszem, én 3 hét alatt épültem felKép Zsombi persze pörög ezerrel, mint akinek semmi baja. Jól jött volna némi pihenés a szülés előtt, de ez van.

Tegnap voltam NST-n, jó lett megint, már 2 ujjnyira nyitva van a méhszáj, a doki szerint mostmár tényleg bármikor beindulhat a szülés. Mondjuk most nem bánnám, ha minél később jönne Szabolcska, hátha addigra Zsombi is meggyógyul.

Joe, Mesa, remélem mindkét baba kivárja az idejét, amikor lesz dokibácsi. Azért az így még duplán izgalmasKép

Joe, nekünk majdnem pont ugyanezekkel az értékekkel 2800 gr-ra becsülték Szabolcsot még amikor bent feküdtem az év végén. Ezért mondják, hogy igyazából nem tudnak pontos súlyt megadni. És honnan tudja a dokid, hogy túl fogod hordani? Ezt miből lehet megállapítani?

Indigo, hatalmas gratula a fütyköshöz! Ugye Ti fiút is szerettetek volna? A mázlistákKép

Most mennem kell, lassan ebédelünk.

Puszi Mindenkinek, ha eksön van Ágit mindenképpen értesítemKép

Pirus
38+4

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Penelopeimo!
Én szültem Patai doktornál, hozzá járok öt éve. Abban igazad van, hogy elfoglalt - ezek szerint beszéltél vele - de nagyon lelkiismeretes, maximálisan megbizhatsz a szakértelmében.
Az tény, hogy elég szűkszavú ember, tőle meg kell kérdezni, ha valami nem világos, de ha felmerül bármi apró gond - biztos nem lesz, nem azért irom, csak hogy bemutassam őt -, a lehető legalaposabban kivizsgálja. Feleslegesen nem küldözget össze-vissza vizsgálatokra.
Hozzá tartozik a dologhoz, hogy én császárral szültem, amit előre tudtunk, de megbeszéltük, hogy nem inditja be a szülést, hanem megvárjuk, amig magától elkezdődik, meg ez a legjobb a babának.
Egyébként nagyon gondoskodó a kismamáival, amikor szülés után bent feküdtem, ráparancsolt a csecsemős nővérekre, hogy igenis segitsenek nekem szoptatás ügyében, mert ebben ő nem tud.
Szóval szerintem ne félj őt elfogadni, mert jó orvos és ha csak el nem üti a villamos, nem fog cserben hagyni.
Vigyázz magatokra és remélem, hogy szerencsésen összejöttök a dokival!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Piroska, nagyon rátok jár a rúd! Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok a kis gyerkőcnek! Azért nem semmi az egész terhességed + a családi bonyodalmak. Vagy te vagy beteg vagy a Zsombi. Kép

Honnan tudja hogy túl fogom hordani? Szerintem csak megijedt a szúró, szemrehányó, ijedt pillantásomtól mikor közölte velem a síútját és így próbált megnyugtatni. Igazából mindig azért hozzá teszi, hogy bármikor jöhet!

Mesa! Egyből eszembe jutottál ám! Sőt még el kell hogy mondjam, hogy rajtam kívül még 2 kismami volt az ambulancián Ács doki betegei és ők is arra a hétre vannak kiírva.
De kár is hergelni magunkat.
Igazából sohasem mehetne nyaralni, telelni ha így vesszük, mert annyi betege van. Hát most épp mi vagyunk a pechesek......Kép

Ágiboszi, nekem bőven elég izgalmat okoz így a szülés előtti időszak, nem igazán hiányoztak a plusz bonyodalmak!! Csak annyira úgy érzem, hogy most kicsúszott a talaj a lábam alól!

Én is olyan szívesen mentem volna a tanfolyamra! A szeptemberit kijártam, egy alkalmat sem mulasztottam el és nagyon élveztem.
Jó nektek! Csak mostmár nem vezetek, BKV no, sofőröm meg nincs. Kép Egy kicsit had irigykedjem, no. Kép

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Ágiboszi!

Tök szupik a csereszalvétáid!
Hmmm, a gyűjtidet még meg sem néztem! Kép
Te mire használod őket?
Csak nézegetni?
....és nagyon helyes a kis krapekod! Kép)

Shine, Ádám is csuda jóképű kissrác!

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok!

szeretném megkérdezni tőletek nem tudjátok-e zsoldosné eta telefonszámát megadni, mert olyan sok jót irtok róla hogy szeretném felkérni szülésznőmnek. Köszönöm előre is!
ja igen a tarifákról nem tudtok valami infót véletlenül? nekem elképzelésem sincs egy szülésznő mennyit kér. mert fix tarifájuk van ugye jól tudom? köszi a segítséget lányok!

sha
shalafi
 
 


Indigó!
Nagyon helyes kisfiú lakik a pocakodban!!!

Pirus!
Jobbulást Zsombinak!!

Annamari
muter
 
 


Szia Sha, ha adsz egy mail címet, megadom a számát. Etának nincs tarifája, nekem anno azt mondta, hogy ezt rám bízza, de akár ingyen is vállalja. Általában 20e körül szoktak adni.

Kép
emma8
 
 


shalafi
 
 


Köszönöm Kinga a tájékoztatást!

Hál istennek már visszajött a dokim, és a pénteki ctg után remélhetőleg meg fogom tudni vele beszélni a továbbiakat.Azt, hogy felépült-e már és végig tudja-e vinni a terhességem a szülésig.Képes lesz-e éjszaka is száguldani, ha kell, hogy odaérjen a szülésre.Úgy gondolom két gyors - 1-2 óra alatt lezajlott - szülés után a harmadik is gyorsan,könnyen fog kibújni.Ezt már többször meg is beszéltem a bébivel.Csak így tudom elképzelni!
Azt viszont jó hallani, hogy a Patai dokival megtudtad beszélni, hogy ne indítsa el a szülést, hanem megvárta míg "Õ" jelentkezik.
Legyetek jók ha tudtok!
penelopeimo
 
 


Sziasztok!

Gabek, Lilló! Ne haragudjatok, hogy tegnap olyan hamar leléptem torna után - nem akartam, hogy szegény párom még többet várjon. Így is attól tartottam, hogy a sok várástól elmegy a kedve még egyszer eljönni velem. Na és nektek hogy tetszett összességében?

Üdv,
Rita

Kép

Kép
rita81
 
 


SziasztokKép

Nah itt vagyok én is, de tegnap már nem volt erőm irni, kilöttem magam rendesenKépKép

Jó volt tegnap a felkészítőn talizni Lillóval és Ritával, meg persze a régen nem jelentkező Annácskát is jó volt látni. Anno én már egyszer jártam a fiamnál néhány alkalomra, így tudtam hogy az első előadás igazi mottója az ismerkedés és a témák felvázolása. Remélem a tornázó lányokat jól megmozgatta Barbara, nagyon szimpi és tök jó gyógytornász. Emlékszem amikor nekünk is tarott az örzőben a császár után tornát, hogy helyre álljon a vérkeringésünk meg a kedvünk is jobb legyenKépKépKép

Tanfolyam után még sikerült egy kicsit beszélgetni Etával is, jó volt vele ujra talizni és most legalább nem kellett szegénynek rohannia mert sorba szülnek a kismamik, vagyis tegnap délután egész nyugis volt a hangulat.

JoeKép
A szalvikat részben gyüjtöm részben meg felhasználom szalvétatechnikához. Vagyis különböző tárgyakat, dolgokat, képeket készítek belőlük . Itt láthatsz belőlük néhányat: http://www.babanet.hu/album/main.php?album=2190

Ha valamelyik megtetszik irj nyugodtan, szivesen küldök neked, az gyüjteményemet meg egy idő után már nem volt erőm fotozni, igy a tár.hun csak a töredéke van fent... Anno főleg a macisakra buktam, nah abból van vagy kétszáz fajtám, ha nem több...

Pirus Kép
Atyavilág, hogy nektek mostanában nem egyszerűek a napjaitok az nem semmi...Szegény Zsombi, nagyon sajnálom őt, meg most téged sem irigyellek, most kéne igazán pihizned...
Esetleg hirtelen beindulna a szülés és nem tudjátok Zsombit hova tenni, én szivesen segitek ha gondolod, ha Danival elbirok, akkor egy rosszcsonttalKépKép több vagy kevesebb már nem árt megKépKép

Mindenkinek szép napotKép

Ági
31+6

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

ÁgiKép Nagyon aranyos vagy, hogy segítenél, de gondolom nincs szükségetek Nektek is ilyen csúfságos betegségre.Kép Tegnap is egész szép programunk volt, délután 40,5 fokos láza volt Zsombinak, mikor apja hazaért, már dobtuk is Õt be a hűtőfürdőbe, mert gyógyszer nem vitte le a lázát. Persze mondanom sem kell mennyire utálja, az utána következő priznyic már felüdülés számáraKép Igy is 39 fokkal aludt el végül.
Ma reggel hívtam a kórházat a maradék vérkép eredményért, maga a doktornő beszélt velem, kiderült mégsem az a baja Zsombinak, amire gondoltak, és azonnal el kell kezdeni az antibiotikumot, mert nem valami jó a vérképe, mondott mindenfélét, de nem értettem. Mondta, hogy apa menjen be a receptekért a kórházba, nemsokára hozza is a gyóygszereket. Remélem mostmár végre normalizálódik az állapota, mert szörnyű ez az örökös magas láz.
Én pedig csak remélem, hogy Szabolcska minél tovább bent marad, hogy addigra Zsombi is meggyógyuljon.

Szuper, hogy tegnap tudtatok talizniKép

Joe, sajnos mindig benne van a pakliban az, hogy az emberhez nem tud bejönni a dokija, hiszen ők is lehetnek betegek, akadhat családi gond vagy ilyesmi. Erre már érdemes időben felkészülni lelkileg is. De biztos vagyok benne, hogy ilyenkor gondoskodnak megfelelő helyettesről is. De reméljük nem lesz szükségetek erre a verzióra és Botond babád vagy megelőzi a síelést, vagy megvárja, míg Ács doki jól kisíeli magát.Kép

Puszi:Pirus
38+5

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Joe
Én majd jövő héten megyek CTG-re először. Ács doki mondta, hogy utána hívjam fel. Kérdésem lenne, hogy ilyenkor meg is szokott vizsgálni? Ha igen rá szoktál kérdezni, mivel tartozol? Vagy esetleg adsz neki pénzt mint a magánjában? Nem szeretnék bunkó lenni, bocsi, hogy ilyen marhaságokkal zaklatlak. Egyébként én is kétségbe estem picikét. Illetve nagyon. De biztos jó kezekbe ad minket.

Piroska
Szorítok, hogy Zsombi most már nagyon hamar meggyógyuljon. Majd írj léci az állapotáról, izgulok értetek.

KépKép
kgiulia
 
 


Sziasztok!

Ági: én is örülök, hogy láttalak Kép Még jó, hogy pont mögöttünk ültetek, így meghallottuk, hogy "kiáltsuk el magunkat, ki van a fórumról" Kép Kár, hogy nem tudtunk beszélgetni, de majd biztos lesz rá még alkalom.

Persze Ritának és Gabeknak is örültem. Kép Rita: Nekem tetszett a dolog, megtudtam pár számomra új dolgot. Ahogy néztem az órarendet, még sokat fogok okosodni. Megértem, hogy siettél, én is siettem volna, ha Apával vagyok Kép Sikerült a párommal megbeszélni, hogy egy-két alkalomra majd ellógjon a munkahelyéről, legalábbis azokon az órákon legyen ott, amiket a hölgy javasolt. Egyébként szimpatikus volt a védőnő meg a pszichológusnő is, na meg Barbara is Kép Kicsit izomlázam volt a tornától utána, pedig rendszeresen jógázom, és itthon is tornázok DVD-ra, de sztem jól megdolgoztatott bennünket. Látszik, hogy gyógytornász. Kép

lilló
 
 


Kgiulia!

Igen, mostmár minden héten meg fog vizsgálni CTG után + a 38. heti UH után is.
Én nem kérdezek semmit elvégre állami kórházban vagyunk, vagy nem????Lehet hogy én vagyok a bunkó.....de nekem a férjem kitekerné a nyakát ha az eddig kifizetett rengeteg pénz ellenére most hetente gombolná le a kismamikról azt amit eddig 4 hetente tett!
De egyébként mintha a többiek is azt mondták volna korábban nekem, hogy ott már nem kell fizetni. Viszont várakozni annál többet! Hétfőn 2,5 órát vártam a kedves doktor úrra....Szóval készülj fel!
Te mikorra vagy kiírva? Nem látlak a táblában.

Én reménykedem benne, hogy hamarabb jön a baba. Már 2 éjszaka nem aludtam annyira fájdogáltam. Aztán mindig mikor fölkelek, hogy na most akkor induljunk e vagy sem a kórházba akkor elmúlik.
Nem lenne jó így tölteni a hátralévő éjszakákat, nagyon kimerítő.....

Pirus!
Te nem fájdogálsz?
Vagy leköti minden idegszáladat Zsombi ápolgatása?

Joe
38+4

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok lányok!

Hát, mi családilag lerobbantunk, rajtam kívül mindenki antibiotikumon él... Kép Peti (férj) arcüreggyulladásból jön kifelé, Bence pedig nem tudta elkezdeni az ovit a vírus miatt, majd vsz. a jövő héten. Dorka megkapta élete első gyógyszeradagját így félévesen. Mindkét gyerkőc úgy köhög, mintha lagalábbis tüdőgyulladásuk lenne. Azért még kitartunk! Kép

Joe, így nem tudom, összejön-e a találkozás, de azért reméljük! És szorítok, hogy bent maradjon a gyerkőc amíg visszajön a doki! Hát ez elég vacak helyzet, de azért biztosan nem ad át olyannak, akiben ne bízna meg 100%-ig!!!

Indigo, gratulálok a kisfiúhoz!! Kép

Jutka

KépKép
KépKép
tjutka
 
 


Sziasztok lányok!

Megjöttünk ctg-ről, utánna beszéltem is a dokival. Újraszámolt és azt mondta, hogy az a 27-e az inkább 23 és kedden reggel menjünk UH-ra, de már a csomagjaimmal, mert ugye még mindig magas a vérnyomásom és nem tetszik neki. (most volt a legalacsonyabb eddig). Azt, hogy síelni megy nekem nem említette. Lehet, hogy ő már tud valamit?- netán előbb lesz baba? - amit megmondok őszintén már nem bánnám. Szerintetek?

Ez egy kicsit zavaros lett, de dög fáradt vagyok.

Mesa

Mesa, Luca

Kép
mesa
 
 


Joe, fájdogálok, de ahogy írtad, most Zsombival foglalkozom és nem jut idő magamra. Én már 3 hete nem tudok normálisan aludni éjszakánként. Nekem a melegvízes kádfürdő mindig segít eldönteni, hogy jóslok-e. Azután rendszerint elmúlik.Kép

Mesa, 23-án született Zsombi isKép Lehet, hogy Szabolcsom is ezt a dátumot tűzte ki célul?Kép Reméljük minden rendben lesz Nálatok és nem fog rendetlenkedni a vérnyomásod! Az pedig, hogy előbb jön a baba, ilyenkor már teljesen elképzelhető.

Jutka, Nektek is jobbulást! Én is köhögök, mint egy szamár és fáj a torkom, de dokihoz nem tudok most elmenni. Talán holnap megkérem, hogy jöjjön ki és nézzen rám. Szerintetek kijön a felnőtt háziorvos?

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Pirus, a háziorvos házhozjön, ha kihívod!! Mindenképp így csináld!
Jutka

KépKép
KépKép
tjutka
 
 


Joe
Én csak február elejére várom a babákat, de ikreknél már nem lehet ezt tudni. Főleg, hogy már nagyon lent van a hasam és az egyik baba nagyon beékelődött vagy hogy mondják ezt. Én is így gondoltam a fizetést, de inkább megkérdeztem. Szerintem is ez így logikus.
Viszont neked mindjárt itt az időd. Nem semmi. Én csak reménykedem, hogy a csajok nem akarnak előbb jönni, de neked abban kell, hogy maximum időben jöjjenek. A szülés hetében javasolnék egy apás estét, azt írta itt valaki hogy az nála bevált. Kép

KépKép
kgiulia
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?