Új privát üzeneted érkezett!

Ági,

Gratula Nektek! Igazán szép, császáros baba!!!!

Forsi,

De aranyosak vagytok így együtt!!! Remélem hamar túl leszel a császáron és babázhatsz Te is!

Kriszti

cuiccolo
 
 


Ági, Csabi!
Gratulálok Dominikhoz! Sok-sok boldogságot kívánok nektek!
Iza
masodik
 
 


Sziasztok,
Dr Kósát ajánlotta egyik ismerősöm. Mi a véleményetek róla? Pár szót ha nem nagy kérés.
előre is köszi
anikó
poteczin
 
 

 
 

<font color="0000ff">Orsi!

Él még az e-mail cím, ami a profilodban van? Nem küldenél egy mail-t nekem? Kérdezni akarok, de nem akarom itt szaporítani a sorokat.

Üdv:

Zita</font>
pzita
 
 


Forsi
Én nem voltam ugyan terhes, de ettem homogene9-et
nem vált be.
Gargalizálót nem lehet? Azt ugye nem kell lenyelni. szerintem hatásosabb torokra... legalábbis nálam jobban bevált.
shiva74
 
 


Kisvirág Kép

Üdv közöttünk Kép

Van egy kor szerinti topic: Társalgó/Gyermekek, magzatok kor szerint/2006. nyári babák címen, ott találhatsz bőven hasonló korban járó mamákat Kép
Lehet, persze, hogy itt is lesz (esetleg már van is) vki, aki szintén akkor fog szülni, de ott nagyobb a létszám szerintem Kép

Ezzel együtt, ha a kórházra vonatkozóan van kérdésed, (vagy bármi másra) azt itt vki mindig meg fogja válaszolni legjobb tudása szerint.

Úgyhogy hajrá Kép

L
lirian
 
 


ZitaKép

Mail ment.

Orsi

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Lirian
Köszi az infókat. Aranyos vagy.
Igazság az, hogy a kórházat sem nagyon ismerem, bár élveztem 1 hétig a vendégszeretetüket.
Úgy vettem észre, hogy jól felkészült orvosok vannak ott. Igaz csak az éppen ügyeltes orvosokkal találkoztam, de az mind szimpi volt.

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Sziasztok!

Orsi!
Esetleg Echinace C5? A Bioparoxra rá van írva, hogy terhesen és szoptatás alatt is lehet használni. A dokid miért nem ajánlja?

Ági, Csabi!
Gratulálok a kisfiatokhoz! Jó egészséget kívánok Nektek!

Üdv, Virág
virga
 
 


Lányok/fiúKép

Köszi a segítséget. Ki fogom próbálni amiket írtatok. Ezt a Bioparox-os dolgot én sem értem, de legközelebb rákérdezek a dokinál, hogy miért nem ajánlja.
Ehhez képest adott egy olyan kanalas orvosságot, amire az van írva, hogy az anyatejbe kerülve léphetnek fel problémák. Igaz, hogy még nem szoptatok, dehát.....Nem is vettem be belőle.

Már úgy köhögök, hogy a mellkasom is kegyetlenül fáj. Szegény lurkót úgy sajnálomKép

Üdv
Orsi
39+4

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Egy ügyeletes doki javallta, hogy ilyenkor esténként vagy alkalmanként nem ártana enyhe sós vizes inhaláció, (pár csipet a kislábasba) ami csökkentené a légutak irritálódását. Ez még babás állapotban is tökéletes lehet, hisz nem nagyon van mellékhatása. Kép
shiva74
 
 


Orsi!
Lándzsás útifűszirup? Hársfavirág és citromfűtea? Ezek jutottak még eszembe. Amit Shiva ír azt is lehet kapni patikában vagy drogériában spray-s kiszerelésben. Magasabbra megy, feljebb oldja a trutyit: Sterimar az egyik neve, meg van más is, de az most nem ugrik be.

Jobbulást!
virga
 
 


VirgaKép
Köszi mindent ki fogok próbálni, mert hétfőm tuti befektet, úgyhogy addigra csúcsformába kell hoznom magamKép

Jó éjszakát mindenkinek

Orsi

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Sziasztok lányok!!Itt vagyokKép

Ági,Orsi,KÖSZÖNÖM a szülinapi jókívánságot!Nagyon aranyosak vagytok!!
Tudjátok mit kaptam születésnapomra??Kép
A KISLÁNYOMAT!!!!
Örömmel jelentemKép,hogy 2005.dec.29-én,19,29perckor megszületett a kislányom,Vivien!!2690gr,52cm.Császárral.
Emlékeztek,hogy mondtam,hogy 29-én,csütörtökön megyek uh-ra,és ctg-re.Mentem,és már nemengedtek sehová!Irány ismét a szülőszobaKép
Jól vagyunk,majd ha lesz egy kis időm írok a dokikról,a csasziról,az orvosokról(le a kalappal előttük),a kórházról.Kedden engedtek haza minket.

Röviden ennyi.
Örülök,hogy újra van"forgalom"itt,a topikban.
Puszi mindenkinek.

Melinda

Vivi ma 1 hetesKépHogy megy az időKép

Kép
kmelinda
 
 


Sziasztok!

Orsi, látom, még egyben vagytok. Sajnos mi is elkaptunk valami bacit, a dokinéni inhalálást javasolt kamillateával + valami cseppekkel (sajna a recept nincs meg) 3*15 perc a napi adag, de én Kincső mellett csak 2* tudom megcsinálni. Hatásos. Mézes citromos hagymatea.
Randi a kórházban a jövő héten?Kép Szerintem az elsőn leszek elszállásolva, nem fizetünk szobát.

Most olvasom, hogy született egy kissrác. Gratulálunk Áginak!

Én holnap megyek ctgre, hétfőn még semmi jele nem volt a szülésnek. Egyenlőre én sem érzek semmi különöset, bár a hasam már görcsölget. A hétvégét még szeretném kihúzni itthon.

Jó éjt!
Edina (37+5)

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Most olvastam vissza,
Ági és CSabiKép!SZÍVBÕL GRATULÁLOK A KISFIATOKHOZ!!Gyönyörű baba!
Minket pont 3-án engedtek haza a kórházból,engem is császároztak.

Sok BOLDOGSÁGOT NEKTEK!!!!

OrsiKép,jobbulást neked!!

Melinda
(megpróbálok majd képet föltenni a VivcsirőlKép)

Kép
kmelinda
 
 


<font color="0000ff">Melinda!

Gratulálok! Jó egészséget és sok örömöt nektek!

(Úgy tűnik jól sejtettem, hogy kinek a babáját láthatta Virág. Kép )

Jó éjt!

Zita</font>
pzita
 
 


Melinda!
Gratula Vivenhez, sok boldogságot és minden jót nektek Kép

L
lirian
 
 


Melinda!
Gratulálok Vivienhez, én is sok boldogságot kívánok Nektek!
Iza
masodik
 
 


Melinda!Kép
Nagyon sok boldogságot és sok tejecskét kívánok!
Andi

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


MelindaKép
Én is nagyon gratulálok, örülök, hogy ilyen jó hír fogadott itt.
Várunk Viviről képeket, élménybeszámolót de elsősorban kívánok nektek sok tejet és boldogságot egymáshozKép

Engem bezzeg hazaengedtek most ctg-rőlKép, holnapra is visszahívtak, mivel majdnem végig 180 körül volt a kicsi szíve.
Nem tudom lehet-e köze hozzá de annyit köhögök, hogy nem csodálkoznék ha ettől lenne.

EdinaKép
Sajnálom, hogy ti is belekerültetek ebbe a trutymós állapotbaKép

Orsi
39+4

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Orsi!

A Bioparoxot konkrétan nem ismerem, de a neve alapján valószínűsíthető, hogy paroxetint tartalmaz, (ami egyébként sok antidepresszáns hatóanyaga is) amiről az USA gyógyszerhatósága nemrég kimutatta, hogy terhesség alatt nem szedhető, mert szívproblémákat okozhat a babócáknál.Fel is szólították a gyártókat, hogy írják rá a dobozokra, hogy terhesség alatt, illetőleg terhességre készülve nem szedhető. Lehet, hogy a doki bácsi hallott erről a néhány hete megjelent tanulmányról, és ezért nem javasolta. Ha igen, végre egy orvos, aki naprakészen követi a gyógyszerkutatás eseményeit. (Előre is elnézést a gyógyszerészektől, ha a név alapján téves következtetést vontam le az összetevőkről.)

Melinda!
Gtatula a babóhoz, kíváncsian várom élménybeszámolódat.
Morzsa
morzsanyul
 
 


gtatula=gratula:-))))
morzsanyul
 
 


Sziasztok!

Ági,Melinda!
Gratulálok mindkettőtöknek a babákhoz,jó egészséget,és sok tejcsit kívánok nektek!

Üdv:Kriszta

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


MorzsaKép
Köszi, hogy megosztottad az információdat velünk. Tök jó, hogy ilyen naprakész vagy gyógyszer ügybenKép
Netán tán eü-s vagy?

Még annyi lenne a kérdésem, hogy most olvastam az őszi topikban, vki Ergam cseppeket emlegetett, hogy szülés után adják, de csökkentheti a tejtermelődéstKép Egyáltalán miért kapjuk ezt a szert?
Tudtok erről vmit? Bocs ha korábban volt erről már szó, de most nem tudok visszakeresni.

Üdv
Orsi 39+4

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Orsi!

Ergam cseppet a méh összehúzódásának elősegítésére adnak. Én is kaptam, de csak a kh-ban ittam és szerencsére nem zavart be a tejtermelésbe.
Szerintem egyébként nem kapja automatikusan mindenki, nekem a dokim írta elő, hogy igyam.

Andi

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Melinda,

Nagy gratula NEKTEK!!!

Kriszti

cuiccolo
 
 


Orsi,

Igen, Ergam cseppeket a méhösszehúzódás elősegítésére adnak, a tejtermelésre való hatásáról én semmit nem tudok.
Császár után nekem talán az infúzióba tették, külön nem szedtem. Anikóval pl. szedette az orvosa külön.....

K.

cuiccolo
 
 


<font color="0000ff">Orsi!

A Bioparox-ról itt olvashatsz: http://www.drinfo.eszcsm.hu/index.php?oldal=gy_inf&param=0100000013500

Az Ergam cseppekről meg itt: http://www.drinfo.eszcsm.hu/index.php?oldal=gy_inf&param=0100000005734
Az ellenjavallatoknál szerepel is a mondat: szoptatás alatti ismételt adása a tejelválasztást gátolja.

Részlet a www.szoptatasert.hu oldalról: Azok a gyógyszerek okozhatnak tejmennyiség csökkenést, amelyek dopaminagonisták, vagyis csökkentik a prolaktin szintet. Ilyen például a bromocryptin. Sajnos, sok gyermekágyasnak rutinszerűen adagolják az ergotamint, mint méhösszehúzó cseppet, noha a gyakori szoptatás a legjobb méhösszehúzó. Az ergotamin egy-két adagja a szülés után még nem csökkenti a tejtermelődést, a tartós adagolás azonban igen.

Remélem, találtok benne hasznos információt.

Üdv:

Zita</font>
pzita
 
 


Orsi!

Sajnos érintett vagyok a témában, ezért igyekszem figyelemmel kísérni a terhesség előtti/alatti gyógyszerszedéssel kapcsolatos információkat. Én még küzdök azért, hogy egyszer majd Anyuka lehessek, Arnold főorvoshoz járunk meddőségi problémákkal, addig is gyűjtöm a tapasztalatokat a kórházról és szívből drukkolok minden leendő és mostani kismamának.
Üdv
Morzsa
morzsanyul
 
 


Sziasztok!

Előszöris gratulálok a mostanában szült anyukáknak és jó egészséget kívánok nekik és babáiknak. Másodszorra pedig a következőkben szeretném a segítségeteket kérni. A hét elején észrevettem, hogy kiütés szerű pöttyök jönnek ki néhány testrészemem(kéz, láb). Megkérdeztem az orvosomat és azt mondta, hogy ez a terhesség vége fele gyakran előfordul, a szervezet nem tud minden méreganyagot eldolgozni éd ez csapódik ki a bőrön. Azt mondta, ezek szülés után elmúlnak, de ha nagyon zavar menjek el bőrgyógyászhoz és kevertessek valami kenőcsöt. Õszintén szólva nekem már nem sok kedvem van bármilyen orvoshoz is menni, mert nem szeretnék semmilyen betegséget összeszedni. Ezért gondoltam , hogy megkérdem van-e valaki akinek hasonló problémája van és tud valami kenceficét viszketés ellen, amit terhesség alatt is nyugodtan lehet használni. A segítséget előre is köszönöm.

Üdv
Rena
38+3
rena08
 
 


Sziasztok.
Köszönjük a gratulációkat,jó kívánságokat,aranyosak vagytok!!

Képet próbáltam fölteni,de visszadobjaKépAzt írja ki,hogy:HIBA,a képek méretei meghaladják a 600*600-as méretet.KépSegítséget szeretnék kérni tőletek!!
Vivcsikém jól van,3 óránként szopizik,mindkét ciciből eszik,most 70-80 ml-knél tartunk.Apa elvan ájulva az ő kis hercegnőjétől.Õ fürdeti,ő teszi tisztába,büfizteti,dúdol,énekel neki...KépKépKép
Szóval,nagyon rendi párom van!És melette,nem hanyagolja el a Patrikunkat(5éves)semKép
Hétfőn megyek be a kórházba varratszedésre.
Lassan mennem kell,9-kor aludt el,és lassan ebédidő,és akkor nincs várakozás,most-rögtön kell a ciciKép

Orsi,kitartás,vigyázz magadra!

Sziasztok.Melinda

Kép
kmelinda
 
 


Melinda!

ha elküldöd nekem emailben, szívesen lekicsinyítem, és felrakom.... vagy mondd el milyen képnézegetőd van, szívesen segítek az átméretezésben Kép
Mindezt önző okokból, hisz nagyon kíváncsi vagyok Vivire Kép

L
lirian
 
 


Kép Kismamaruha adás-vétele Kép
Kismamaruhákat bizományba átveszek belvárosi nőiruha üzletembe!
LÁTOMÁS, VII. Kerület., Dohány utca 20., az Astoriánál.
Nyitva: H-P 12-18, Sz: 11-16
Telefon : 266-5052, 06-70-246-6596
julieszontagh@freemail.hu
zsüli
 
 


Kedves mindenki!

Először is hálásan köszönöm mindenkinek a kimerítően alapos gyógyszeres hozzászólásokatKép

MorzsaKép
Remélem nem sokára jó hírrel jössz bébi ügyben. Sok sikert kívánok, szerintem jó kezekben vagyKép

MelindaKép
Örülök, hogy Vivi ilyen jó evő csak így tovább. Képekre én is nagyon kíváncsi vagyokKép

Rólunk annyit, hogy kevésen múlott, hogy ma még nem babázhatok.
Pénteken reggel a Ctg-n a kisfiam végig 180 feletti pulzusszámot produkáltKép dokim szerint kicsit sok, ezért ma reggelre visszarendeltek megint Ctg-re.
Azt mondta, ha akár 1x is eléri a 180-at ott tart és megindítja a szülést.
Csak hát ugye a takonykórom semmit nem javult, úgy meg nem lett volna a legszerencsésebb a dolog.
Persze a kisfiam mintha érezte volna 160 fölött 1x sem kalapáltKép gyakorlatilag végig tökéletes görbét produkáltKép

Szó mi szó, most haza lettem kűldve azzal a házi feladattal, hogy hétfő reggelre kúráljam ki magam de rendesenKép

Hát itt tartunk, úgyhogy legközelebbi bejelentkezésünk remélem a jó hírrel lesz.

Üdv mindenkinek, pocakosok vigyázzatok magatokra
Orsi
39+6

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Ja még annyit, hogy amikor a szülőszobán voltam pont akkor született egy baba, olyan jó érzés volt, egészen meghatódtam, pedig nem is ismerem az anyukátKép

Na tényleg jó éjszakát, megyek megiszom a kb 12. pohár mézes hársfateámatKép

Orsi

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Orsi!
Gyors gyógyulást és könnyű szülést kívánok neked!Kép

Andi

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Sziasztok!! Kép

Sikerült képeket feltenni. Jól vagyunk, Vivien szépen fejlődik, szépen eszik 70-90 ml evésenként.

Orsi!

Kitartás és jobbulást!! Kép

Puszi mindenkinek, Melinda

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
kmelinda
 
 


Melinda!Kép
Nagyon helyes a picikéd! Gratulálok még1x hozzá!

Orsi!Kép
Megy a drukk!!

Andi

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Melinda,

Vivi olyan nagylányos Kép Tágra nyitott szemek!!!!

Kriszti

cuiccolo
 
 


Sziasztok lányok!
A segítségeteket szeretném kérni.Hármas ikreket várok, ezért a Schöpfiben szertnék majd szülni.
Viszont eddig nem itt volt a dokim, szóval kérlek ajánljatok jó dokit, akihez járhatnék.
Előreis köszi
Beeb
beeb
 
 


Rena08!
kenegesd Aloe vera növény nedvével, a zselével,a mi a levél belsejében van! A sárga nyúlós bőrszövet alatti nedvet le kell mosni az átlátszó gélről!!!!!
további infok:
www.cserepesaloevera.fw.hu
eveloagi
 
 


Sziasztok!

Forsolya írt:

Ma 9.51-kor megszületett második kicsi babánk Csordás Botond. 3600g és 56 cm és gyönyörű. A boldog szülők Fogarassy Orsolya és Csordas Szilveszter.

Kép
hencsi
 
 


Beeb,

Sztem. attól is függ, hogy merre laksz, ha messze a Schöpfitől lehet, hogy érdemes olyan orvost választani (főleg hármas ikrekkel) aki csak a szüléseket vezeti le a Schöpfiben amúgy máshol rendel.
Mik a szempontjaid egy orvosnál?Lehet konzervatív vagy legyen a újdonságok híve, határozott vagy barátkozós.....?
Írj többet úgy konyebb lesz segíteni Kép

Kriszti

cuiccolo
 
 


Orsi,

Gratulálok és sok boldogságot kívánok!

Kriszti

cuiccolo
 
 


Orsi!
Sok boldogságot Nektek Kép

L
lirian
 
 


Orsi!Kép
Sok-sok boldogságot kívánok!
Andi

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Orsi és Szilveszter!

Szívből gratulálunk nektek!!Jó egészséget,és sok boldogságot nektek!!!

MELINDA,és családjaKép

Kép
kmelinda
 
 


Cuiccolo:Köszi a véleményed.
Érden lakom, de a Schöpfi elég jól megközelíthető.Szeretném, ha nem lenne túl fiatal a doki, eléggé zavarban vagyok, ha egy velem egykorú férfi vizsgál.Más elvárás nincs, persze csak az, hogy szakmailag meg tudjon oldani minden esetlegesen felmerülő problémát.
Köszi
Beeb
beeb
 
 


Orsi, Szilveszter,

Gratulálok Botondhoz! Sok-sok boldogságot kívánok Nektek!
Iza
masodik
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?