Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Kép

Bocsi, h így eltűntem, de kissé behavazott a munka... Napközben időm, este már energiám nincs jönni... Kép
Így aztán nemigen tudok naprakész lenni és követni az eseményeket, mert nem tudok olvasni (mármint nem felejtettem el, csak nincs rá időm/erőm Kép). Így aztán a táblát sem tudom hozni. Bocsi érte!
Azért néha majd benézek és igyekszem képbe kerülni többé-kevésbé!

Pusz Mindenkinek!

Kata
kata1977
Hatvan
 
 


Kata!
ha átpostázod a tábla fájlját, akkor szívesen frissítem, és felteszem, mert olyan nehéz kiszámolni, hogy ki hányadik napon van...Kép

moni
 
 


Aki tud angolul, annak egy kis érdekesség. Ha lesz időm lefordítom a többieknek is.
How long can sperm survive in fertile cervical fluid?


The longest that sperm can survive in fertile (eggwhite) cervical fluid is five days. All pregnancies can be attributed to intercourse that takes place within the five days before ovulation and the day of ovulation.

Sperm, however, do not typically survive for five days, even in fertile cervical fluid. A life span of 2-3 days is much more typical for sperm, even in fertile cervical fluid- less if there is no fertile cervical fluid.

To maximize your chances of conception, keep having intercourse until ovulation is confirmed by a clear and sustained thermal shift as intercourse closer to ovulation is much more likely to get you pregnant.

moni
 
 

 
 

BOLDOG ÚJÉVET MINDENKINEK!
Valaki leírja mi történt dec.20 óta?Köszönöm,nem akarok ennyit visszaolvasni.

Kép
breni
 
 


Breni!
Remélem nem sértődik meg senki, de igazából semmi különös. Nagyon lightos volt a forgalom is, inkább a karácsonyi és újévi üdvözletek töltik ki az oldalakat.

moni
 
 


Köszi Moni!
Adiról tudom hogy neki sikerült.GARTULÁLOK!
?????????????????
Én még most vagyok túl a pén,valószinüleg ma vagyok a 20.napon.

Kép
breni
 
 


talán még annyi hogy Kamillának megjött, és Móninak meg a Angelnak kell szorítani.

zsuzska80
Szombathely
 
 


Ja nem is köszöntem!:-)

Olyan álmos vagyok, egész éjjel nem aludtam, mert a párom annyira köhögött!már vagy 2 hete beteg, volt dokinál is, de egyszerűen nem használnak a gyógyszerek.Kép
nekem ma van a 15. nap (azt hiszem) nkünk sem bíztató ez a hónap.

zsuzska80
Szombathely
 
 


Köszi Zsuzska.
Az én párom is beteg,hőemelkedése van,meg köhög,de a pasiknál ez már óriási betegség Kép.
Én csak bízakodom ebben a hónapban mi a 8,12 és 18 napon voltunk együtt,remélem ez a 6 nap szünet jót tett.Kép,mint Adiéknál.

Kép
breni
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek sikerekben gazdag, boldog új évet!

2 és fél hét után most jöttem elöször dolgozni. Nem esett túl jól a 3/4 6-os felkelés! De legalább eddig pihentem.
Karácsony elött volt egy kis zür a szívemmel, amit a baba okozott, de szerencsére nem annyira komoly, a szülésnél kell majd antibiot kapnom. Már minden rendben, tünetmentes.
Növögetünk, várakozunk, lassan babakelengyét is kell venni.

Hatalmas gratula Csanitának és Adinak!
A többieknek meg mennek a drukkjaim, mint mindig!

Pussz!
Maminti
25+2

Kép
Kép
maminti81
 
 


Hahó!
Én is itt vagyok szépen csendben... Jó reggelt mindenkinek! Üdvözlöm a "rég nem látottakat", BUÉK nekik is! Kép

Kép
Kép
banya1
 
 


Reni, igen súlyós betegségnek számít ez pasiknál...meg akarnak halni, és sajnáltatják magukat.!Kép

Mamniti, jó hogy bejelentkeztél. Reméljük minden o.k. lesz.Még mindig nem akarjátok tudni a nemét?

zsuzska80
Szombathely
 
 


Zsuzska!
Még mindig nem szeretnénk tudni, bár nagyon-nagyon kíváncsi vagyok rá, de csakazértis kibírom!Kép A neve már megvan egyébként: Domonkos vagy Kinga.

Kép
Kép
maminti81
 
 


Fordítás, Moni szerint szabadon Kép:

Mennyi ideig élnek túl a spermiumok a "tojásfehérjés" váladékban?

A leghosszabb idő, amit ebben a váladékban a spermiumok túlélnek, az 5 nap. Az összes terhesség annak tulajdonítható, hogy az együttlét 5 nappal az ovuláció előtti időben, vagy az ovuláció napján történik.

A spermiumok nem tipikusan 5 napig élnek túl még a "tojásfehérjében" sem. A 2-3 napos túléles sokkal jelemzőbb, még ha kevés vagy nincs is váladék.

Legnagyobb esély a fogamzásra... Eddig sikerül most lefordítanom, folyt. köv.

moni
 
 


Sziasztok

Visszaolvastam. Mi a 6-10-16-23.napokon voltunk együtt, 30-32 napos a ciklusom. DE tuti, hogy ebben a hónapban sem sikerült, érzem. Kb. vasárnap kell megjönni, hát majd meglátjuk, de már jönnek rajtam a mensi előtt patik, úgyhogy tuti befutó, de már tök jól viselem, hála. Csüt-péntek megyek a kinezhez megint. Kép

Ti hogy vagytok lányok?

Kép
elizabeth25
 
 


Szia Eli!
Tegnap sem nagyon voltál! Örülök, hogy jobban vagy. Én nem vagyok sehogy. Nem érzek per-pill. semmit. Se azt, hogy megjönne, se azt, hogy nem. Várom, hogy jöjjön, ennyi.

moni
 
 


Moni, hát majd meglátod. Mikor kellene megjönne?
Sokszor voltatok együtt dec-ben?

Kép
elizabeth25
 
 


SZiasztok!

Maminti de jó, hogy itt vagy! Figyu én lemaradtam a "főnöknek bejelentős sztoriról" (Ha egyáltalán volt ilyen) Hogy fogadták a munkahelyeden? És meddig dolgozol még? Raksz fel pocis képet?

Bocs, hogy így lerohantalak.

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Folytatás a fordításnak, ami elég értelmetlennek sikerült, mert nem igazán tudom jól megfogalmazni:
...folytatni az együttlétet az ovulációig megerősíti a tiszta és hosszantartó meleg változtatás által mint közelebb az ovulációhoz sokkal nagyobb az esély a terhességre.

moni
 
 


SZiasztok! Kép

Móni, ha nem haragszol befejezem Kép

A fogamzásra való esély úgy a legnagyobb, ha az ovulációig folyamatosan van együttlét (gondolom naponta...Kép), egészen addig, míg egyértelműen meg nem történik a hőmérsékletemelkedés. Minél közelebb van ez együttlét a pé-hez, annál valószínűbb a teherbeesés.

És tényleg nem kötözködni akarok, de szakmai ártalom Kép: az előző bekezdés végén azt írja, hogy "tojásheférjében" általában 2-3 napi élnek, anélkül kevesebb ideig. Kép

Köszi a drukkot! Kép és viszont! Kép

Rólam annyit, hogy még mindig nem indult be, de most már úgy érzem, bármelyik pillanatban... Addig még egy kicsit reménykedhetek! Kép Pár órát v. pár percet? Kép

angel37
 
 


Eli nem sokat voltunk együtt. De volt, amikor minden nap együtt voltunk, aztán mégsem lett babó. Én ezekben nem hiszek. Tudod, pont jókor, jó helyen, és elég csak 1X!!!! KépKépKép

moni
 
 


Angel!
Köszi! Én nem tudok olyan jól angolul!!!

moni
 
 


Angel!
Nem vettem észre a kötőjelet... Kép

moni
 
 


Szia Kamilla!
Hát, volt bejelentés, de semmi extra. 2 hónap alatt én voltam a második bejelentő itt, az osztályon, utánam 3 héttel is volt egy...BababummKép A fönökök nagyon rendesek, nekem is meg egy másik nönek is meghosszabbították a szerzödést a szülésig, mindenki gratulált, most is aggódnak és érdeklödnek...Szóval jó helyen vagyokKép
Valószínüleg február közepéig maradok. Utána elmegyek táppénzre. Már most érzem, mennyire fáraszt a napi 2 órás út, zötykölödés, tömeg, és nem tudok készülödni egyáltalán a babára. Szóval már csak másfél hónap...
És képzeld, hihetetlen, de még nem készült egy darab pocifotó sem!Kép De ha hazamegyek, és eszembe jut, akkor csinálunk, és felteszem.

Kár, hogy Kata nem tudja csinálni a táblát! Pedig mindig nézem, kinek kell drukkolni!

Kép
Kép
maminti81
 
 


Akkor szeretkezés előtt üssek fel egy tojást, válasszam szét a fehérjét és a sárgáját és lőjem be magamnak?
Olyan ez mint egy recept. "Üssön fel egy tojást, keverjen hozzá egy kanál spermát....." (Bocs.)

Úgy látszik nem változtam.

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Moni ebben én is egyet értek! Kép

Kép
elizabeth25
 
 


Móni,
semmi gond, a lényeg benne volt Kép

Kamilla, Kép
ebben a "receptben" speciel semmi erőltetettséget nem látok...Kép sok szex pé előtt Kép Kép Kép Ennyi! Persze lehet még azelőtt és még azután is! Kép

Keverjen csak Tibi bácsi! Kép

Maminti, Kép
rég voltál erre! Szuper, hogy minden OK! Kép

angel37
 
 


Nem a recepten volt a hangsúly, hanem a tojásfehérjén. Kép
De hogy jön ide Tibi Bácsi? Nem is értem. Kép)

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Hogy kell olyan smiley-t csinálni, hogy kilátszanak a fogai? Én csak ilyet tudok. Kép

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Igen, a tojásfehérje fura Kép, de tényleg arra hasonlít...

Tibi bácsi mindenhol ott van, és mindent elintéz! Kép

A vigyorgós kettőspont és "O" Kép

angel37
 
 


:"O"

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Valamit elcsesztem.

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Sziasztok!

Kamilla!
Kettospont es nagy O-betu!!

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Kép
Akkor mi az a két macskaköröm?

Köszi!

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Ja, bocs, így szoktam jelölni a betűt, meg hogy ne lehessen nullának nézni...

De látom sikerült! Kép

SZia Ancsa! Kép

angel37
 
 


Kép
Most beszeltem a dokimmal,16.45-re kell mennem!Remelem mostmar addig nem jon meg!!Kiszamoltam vegre!Ma vagyok a 42.cn-on!

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Ancsa!És mit fog csinálni a doki,csak megvizsgál?Vagy esetleg megnézi nem e vagy mégis terhes?Én drukkolok.

Kép
breni
 
 


Sziasztok.

Ancsa,
Írtam neked jan. 1-én 18:38-kor. Olvastad? De nem akarnék erőszakos lenni... Majd írd meg, mi volt.

Móni,
köszönöm a képeslapot amit küldtél karácsonyra! Kép Jól esett, hogy gondoltál rám! Kép

Szia Breni,
azt hittem, hogy te is lecuppantál a bébitémáról, azért nem jössz...vagy ti most cuppantatok rá igazán? Kép

Péknéanitáról mi hír? Neki most kéne babásnak lennie a megérzései alapján, nem?!

Szia Maminti,
örülök, hogy jól vagytok. Ezt a szívbillentyű difit meg úgy osztogatják a dokik, mint a cukrot...majd mindenki kap belőle. Kép

Angyal,
még a reménykedés perceiben vagy? Kép Bocs, de mi az a leeresztés, amit Kamillával szoktatok emlegetni? Eccer felfújódik a melletek, aztán meg leereszt mensikor? Még sose láttam ilyet! Kép Vagy nem jól értelmezem? Pl. arra a kis időre, míg a pocifotó nem aktuális nektek rakhatnátok fel cicifotót...hogy lássuk a változást. Kép

Eli,
már jól bezsongattál minket, hogy mész a kineziológushoz, meg nemmész, meg mész...aztán meg le sem írod, mi volt nála. Én kíváncsi vagyok, ha publikus.
potter_76
 
 


Koszi Breni!Biztos megnezi UH-on hogy mi lehet,de babam biztos hogy nincsen!!!

Szegeny tesomnak megint van min idegeskedni!Nagyon bevizesedett,es 140 a vernyomasa!Pedig meg csak a 14.hetben van!!Kép

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Sziasztok!

Boldog Új Esztendőt Mindenkinek!

Az egyik szemem sír a másik nevet, senkinek nem kívánok ilyen pocsék ünnepeket mint amilyenben nekem volt részem.Kép
Tudom visszatetsző lehet amit írok Kép Kép.
Már sokan milyen régóta próbálkoztok, nekem meg szinte elsőre az ölembe pottyan a baba és most még is siránkozok Kép.
Dec 20-án megtudom, hogy babát várok, szerdán (21-én) meg már tök beteg vagyok. Nem tudom mi bajom volt, de ilyen beteg még nem voltam. Két hétig feküdtem, de igazából még most sem vagyok tökéletesen jól, de már kellett jönnöm dolgozni.
Lehet, hogy nekem is valami olyan volt mint a Zsuzska párjának. Igazából beilyedtem, hogy tüdőgyulladásom van, mivel egy hét kúra után semmit sem javultam, sőt...a dokim sem nyugtatott meg és beutalt a tüdőgondozóba. Mivel terhes vagyok ezért nem röntgeneztek meg, csak meghallgattak, ami tudom nem jelent semmit. Kaptam gyógyszert (Sumamed), amit állítólag lehet szedni. Mindössze 3 db. Ettől kicsit jobban vagyok. De még mindig rettegek, hogy valami nincs rendben.
Nade félre a siránkozást.
Tegnap este észrevettem, hogy nőtt egy picit a pocim Kép alíg észrevehetően, de én látom. Remélem nem viselte meg a babót az éjjel-nappali állandó köhögésem. Majd a tüdőmet köptem ki, a sok köhögéstől becsípődött egy izmom a derekam alatt. Úgy fáj.
Nade most már tényleg nem sírok!

Monyóka, Breni, Maminti,
nektek is köszi a gartulációt! Kép

Potter,
sokat segítettél, hogy megírtad az algopyrint, a párom mehetett az éjszaka ügyelő patikába beszerezni. Köszi! Kép Bár csak egy felet mertem bevenni.

Moni, Angel,
mennek a drukkjaim! KépKépKép

Holnap megyek nőgyogyihoz Kép!
A párom már túl van az első "megrázkódtatáson" (azt hitte még legalább egy évig próbálkozunk) és most láthatóan boldog. Kép
Tulajdonképpen én is az vagyok, csak aggódom.
adi77
 
 


Agi!
Ne haragudj!!!!Nagyon figyelmetlen vagyok mostanaban!!!Olvastam amit irtal,csak elfelejtettem reagalni ra!!!Elvileg uj meg az orvosom,es nem tudok meg a szakmai tudasarol mit gondolni!O eszre vette azt amit a regi 8ev alatt nem!Nagyon alapos amikor UH-ot csinal!Majd ma megmutatom neki a 'szakallamat"!Kivancsi vagyok hogy mit mond majd ra!
Rakerdeztem multkor hogy nem e PCO-m van,de azt mondta hogy ez a sok kis tuszo velem szuletett dolog es nem kell vele foglalkozni!

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Hülye kérdéseim Kép:

1. A nőgyogyi első alkalommal mit csinál?
2. Babások, ti magánrendelésre jártok?
Ha igen minden vizsgálatért gondolom kell fizetni, mennyit?

Banya,
te melyik orvosodhoz mentél végül?
adi77
 
 


Potter, csinált egy másfél órás felmérést, a múltamban milyen olyan dolgok vannak, amik gátolhatják a babásodást, és azokat fel kell oldani. Az 3 alkalom, azt mondta, hogy utána csinálunk egy pozitív én-t. Kérdeztem, hogy kb. mikor várható a babásodás, mikor legutóbb beszéltünk telcsin, azt mondta, hogy tavasszal, de majd ha most csütörtökön megyünk akkor megmondja "pontosan". ÉN hiszek benne, aki nem az nem! Nekem a 4 barátnőm, és az ő 28 kismamája a referencia rá. Kép

Kép
elizabeth25
 
 


Adi!
Ha még nagyon korai terhesség, csak megtükröz vagy mit csinál a doki. Engem a 7. héten kézzel is megnézett meg ultrahangot is csinált.
Én magánrendelésre járok, 5000+az UH 1000. Szerintem ez olyan középkategóriás ár lehet.

Kép
Kép
maminti81
 
 


Potter!
Szívesen!

Adi!
Jól megijesztettél, azt hittem nagyobb a baj! Örülök, hogy "csak ennyi".

Eli!
Írj majd beszámolót!

Nekem most úgy érzem nincs szükségem semmiféle "külső" segítségre. Jól elvagyok, megtaláltam az örömömet a jelenben, és nem úgy élek, hogy miylen jó lenne ha. Pontosabban bizonyos mértékig igen, de nem rágódom ezen, elfogadom a helyzetem, pedig több okból is jobb lenne ha most bebabásodnék, de el tudtam már fogadtatni magammal, hogy lesz, csak azt nem tudni mikor. És nagyon örülök, hogy ezt kinez. nélkül sikerült elérnem! Egynek írtam itt a neten, és végülis oylan dolgokat tanácsolt, amiket magam ösztönösen tettem. BOLDOG VAGYOK!!!!! Még így is.

moni
 
 


Angel!
Van valtozas?????Teszten nem gondolkodtal meg???

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Szia Adi!
Örülök hogy itt vagy! Én még nem voltam hat hetes, mikor dokinál voltam, végül a Halvaxhoz mentem magánrendelésre. Kézzel vizsgált, próbálta kitapogatni a babát, de azt mondta, az a baj, hogy nagyon korán mentem... Nem igazán érzett semmit kézzel, de azért azt mondta, hogy mintha a jobb oldalon lenne valami... Utána megvizsgált tükörrel is, de azt csak azért csinálta, mert mondtam neki, hogy barnáztam. 2 héttel későbbre akart ultrahangra küldeni, de nagyon szomorúan nézhettem rá, mert írt egy másik beutalót 2 nappal későbbre. A szülészeti klinikán voltam uh-n hat hetesen. Örülök hogy előbb mentem, mert már látszódott a baba, 8,1 mm volt akkor. És képzeld, már a szívdobogását is láthattam, sőt ki is hangosították. És tényleg a jobb oldali méh-félben tapadt meg a baba. Szuper volt... Legközelebb 12 hetesen kell majd mennem...

Kép
Kép
banya1
 
 


Sziasztok!
Egy ideje olvasgatlak titeket, de most úgy döntöttem, a tettek mezejére lépek, és írok is, remélem megengeditek, hogy csatlakozzak hozzátok. Egyébként mindenkinek nagyon boldog és akinek még nincs, annak babás Új Esztendőt kívánok, a babaváróknak pedig problémamentes pocaknövesztést és szülést kívánok!
Kitti

Kitti
Kép
kikike21
 
 


Szia Kikike! Üdv köztünk! Kép

Kép
Kép
banya1
 
 


Szia Kitti!
Meselj magadrol!!!

Kép
Kép
ancsa81
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?