Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Lilla! Dávid tényleg nagyon élvezte a sok színes lufit, tök jó ötlet, hogy oda letettétek neki. Mi mindig felakasztottuk a szülinapi partikon! Hol dolgoztál, mert mintha ismerős lennél nekem!

Erika!
Nálunk is volt annó leesés franciagyról, a jó kis kemény parkettára! Volt ám sírás!
Ilyenkor tényleg az ijedtség nagyobb, gondolom Te is megijedtél azért!
Biztos megint a foga fájt Vikinek!

Rena!
Estefele hívlak, szerintem olyan 8.40-re odamegyünk, de majd a pontos házat telcsin megbeszéljük! Bordó autóval leszek: Daewoo Nubira!

Na Soma ma megkapta az oltását, tök ügyi volt nem is sírt, csak elkezdte felemelni a hangját, nyávogva, hogy szúúúúúr! De mire kimondta már készen is volt, ügyesen és gyorsan beadta a dr. néni! Már a méreckedésnél mondta a védőnéninek, hogy fogok kapni ám szúnyogcsípést! Kép
Ja és a Peti baba is kapott ám oltást, azt is vittük! (Rena, ez ugyanolyan baba, mint nektek az egyik képen,amikor olvasol nekik és ott van az ágyba!)

Edit!
Várjuk a fejleményeket, hogy van Oli, javult-e, jöttök-e, mit mondott a dr.nénitek?

Este jövök én is még mindenképpen!

lola77
 
 


Lola! A mi babánk is Peti! 8.40??? Hűha! Remélen sikerül összeszedni őket!
Tényleg ügyes volt Soma az oltásnál.

Lilla! Szerintem csak azért, mert nem futottatok még össze. Örülne ő is a társaságnak szerintem, biztos nem is tudja, hogy ott laksz. Majd megemlítem neki. Ti jöttök holnap?

KépKép
renáta29
 
 


Na mi megdumcsiztunk Renával mindent, mi csak 9 után érünk oda!

Cirmike! Mizújs?

Csibemanó rég jelentkeztél, jöttök? Jó lenne, ha benéznél még este!

Ja, Soma a du-i alvásából úgy ébredt, hogy nemt tud lábra állni az oltás miatt!
Lázasnak nem lázas, de nem hajlandó mozgatni sem a bal lábát! Pedig azt mondták, hogy mozgassa, akkor hamarabb "gyógyul"!
Azért mi mennénk, mert max. egy helyben játszik! KépNekem legalább nem kell rohangálnom utána! És kérdeztem tőle, hogy menjünk-e gyerekek+ babák közé játszani és azt mondta, igen! Max. viszem a kezembe a kocsiig, meg a házig! Kép

Edit, nem írtál... Kép

lola77
 
 

 
 

Ok, szóval várunk mindenkit szeretettel. Már alig van hó azt utcában a sok esőtől...

Réka pedig azután fog oltást kapni miután elmentek. Délben jön a doktor néni.

Ha van vmi akkor nyugodtan csörögjetek telefonon.
Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Sziasztok!

Dávid nem támogatja a holnapi babatalinkat.Kép Belázasodott. Anyu tud rá vigyázni egy kicsit, úgyhogy mindenképp jövök, csak nem akarom, hogy a Dávid mindenkit megfertőzzön.
Én egyszerűen már nem tudom, mi van vele. December eleje óta szinte folyamatosan beteg, mindig van valami. Amikor éppen nem volt semmi baja (a két ünnep között), akkor a foga bújt ki éppen, azért nem aludtunk.

Lola!
A Közgázba jártam, most az APEH-ban dolgozok. Lehet, hogy valamelyik helyről vagyok ismerős. Szólj ám, ha rájössz, honnan ismerjük egymást!

Erika!
A torta egy protekciós torta volt, a Stopban csinálták, és mivel nagyon jóban vannak a férjemmel (ő festette ki az emeletet, és sokszor dolgozott is nekik), nem engedték kifizetni. Eszterházy (i-vel kell írni?) diós volt a torta, nagyon finom.
Valahogy a férjemnek egy fiú név sem igazán jött be, úgyhogy ő becézi a Dávidot különböző módokon. Én azért a nevén szólítom, hogy azt is felismerje. Végül is hallgat mindegyikre. Még P.Zs.-nek is szokta szólítani (pézsé=pici Zsolti). Szóval hívja mindennek, csak a nevén nem Kép
Ajándékok? Sok vendégünk volt, sok mindent kapott. Tőlünk egy kisautókat, és olyan játékot kapott, ami zenél is, mögé tud állni, és tolni tudja, így segít a járás fejlesztésében - gondolom. Kapott még zenélő kisvonatot, sálat-sapkát, mesekönyvet, telefont, kismackót, és egy kutyát, amivel bábozni lehet. Ezeket már a családtól kapta. De most legalább jól eljátszik napközben, mert sok új játék van karácsonyról és a szülinapról.
A lufik is tetszettek neki, bár attól féltünk, hogy kidurrantja őket, és nagyon meg fog ijedni. Éjszakára az összeset leengedtük, nehogy éjszaka durrogjanak.

Bárcsak ne lenne ennyit beteg... Ma délután nekem is le kellett vele feküdnöm, mert egyszerűen nem bírtam tovább. Mindig van valami, ami miatt nem alszunk.

Kép
lillaka
 
 


Köszi, Cirmike, hogy írtál!

lola77
 
 


Sziasztok!

Bocs,de nem tudom még elolvasni se a hsz-ket annyira fáradt vagyok.Napok óta megy a cirkusz éjszaka is.Már azt se tudom,mi baja az Olinak,teljesen ki van fordulva magából.A viselkedése pedig sokszor felhergeli a többieket is.Most úgy néz ki a foga is jön,mert még a szájába se engedd benyúlni.Kész közelharc bedörzsölni Detinoxszal az ínyét.
Sajnos nem tudunk menni,mert holnap el kell vinnünk az Olivért röntgenre és 11-re jön újra a dokinéni,hogy mi volt.Ennek fügvényében ad gyógyszert.
Pedig azt terveztem,hogy a Marcival és a Benivel elmegyünk (ők meggyógyultak),Olit itthon hagyjuk apának.De a röntgent muszály elintézni,már nem szívesen várnék még 1napot.
Mindenkinek jó szórakozást holnapra!Remélem,a következőn mi is ott leszünk!Majd meséljetek,hogy sikerült!Addig én irigykedem:-()))

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Lilla, egyszerre írtunk!
Lilla! Kép hogy nem jössz! De akkor Erika hogy jön?
Erika!
Ritát kéne mozgósítani, mert ők jönnek! Neki van msn-je, azon talán elérhető. Bár ha nincs otthon a szüleinél, akkor nem tudsz kapcsolatba lépni vele! Kép
Férjed már dolgozik, nem tud kihozni benneteket!?

Lilla, amúgy akkor a közgázból ismerlek! Én 96-ban végeztem, 92-től jártam!
Jobbulást Dávid-Zsének! Biztos valami vírus! Próbáldd kikérni a gyerekorvos véleményét a Béres-cseppről. Sokak szerint jó!

lola77
 
 


Lilla, bocs, természetesen: Kép hogy nem jössz!
És mostmár Editnek is: Kép! Szóval hamarosan újra megszervezzük valahol, mert én nagyon kíváncsi lettem volna az ikrekre (is)!

lola77
 
 


Erika! Itt vagy?

lola77
 
 


Jövök!

A picire anyu vigyáz. Én jövök, csak őt nem hozom.
És főleg mert Erikának is megígértem, hogy velem jön.

Kép
lillaka
 
 


Hú, Lilla erre nem számítottam! Ezt most találtad ki, vagy félreértettelek, hogy Te jönnél egyedül!

Nem gond ez így Neked?

lola77
 
 


Jaj annyira béna vagyok, most olvastam vissza, látom hogy írtad! De hülye vagyok, itt paráztatok feleslegesen!
Kép

lola77
 
 


Semmi gond. És természetesen nem probléma. Szerencsére anyu elég mobil, és bármikor tud segíteni. Éppen csak láza volt a Dávidnak (37,6), de rajta nem is látszik semmi, csak kicsit köhög. Nem miatta nem viszem, bírná a strapát, hanem hogy a többieket meg ne fertőzzük.
És kiváncsi vagyok a bandára.
Én különben 93-97-ig jártam a közgázba, a Labossa Ildi volt az ofőm.

Akkor holnap találkozunk! Örülök, hogy az eső esett, és nem a hó, mert kicsit féltem volna vezetni olyan időben, mint a múlt hétvégén volt. Így azért már lehet közlekedni.

Kép
lillaka
 
 


Sziasztok!

Végre én is ideértemKép
Holnap megyünk mi is,kár,hogy a Dávid és az ikrek nem tudnak eljönni,mielőbbi gyógyulást kívánunk nekik!
Azért csak most jöttem,mert a Viki nagyon sírt és nem akart elaludni,szerintem jön a fogaKép
Ha délután együtt alszunk akkor is sokszor felsír 1-1 pillanatra aztán visszaalszik.

Képzeljétek ma felállt a Viki!
Anyuékkak beszélgettünk a kinyithatós ágyunkon,Viki ott játszott mellettem,erre odamászott és belekapaszkodott a pólómba és felhúzta magát álló helyzetbe,olyan édes volt.
Aztán ugyanezt megcsinálta az apukámnak is.

Holnapi viszont látásra,sziasztok:ERika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Én is fáradt vagyok, Benedek is nagyon nyűgös volt ma, csak kézben akar lenni, szerintem elrontotta őt az ünnep. Vagyis, hogy mindig fogta valaki.

Megyek hajat mostni, vasalni, próbálok időben elkészülni holnap.

Kár, hogy nem jöttök Edit. Jobbulást Olinak!

Hoztok fényképezőt? Hozzak digitális kamerát?

KépKép
renáta29
 
 


Én fényképezőt viszek, ha tudsz Rena, hozzál kamerát! Aztán hogy lesz-e idő vele venni, az már más kérdés! Kép

Én is leteszem magam holnapra, jó éjt! Holnap talizunk!

Lilla: nekem könyvitel tanárom volt a Labossa Ildi... a többit majd holnap!

lola77
 
 


Akkor kamerát hozok.

Jaj, bocsánat, Dávidnak is jobbulást kívánok.
Már nem jövök én se ma.

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok!

Én is akartam mondani a fényképezőt de elfelejtettem,én is viszem,már bekészítettem.

Jó éjt,sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Ági gondolunk rátok!Itt műtik Tatabányán a Dorkát?
Amint tudsz várjuk a híreket,kitartást és mielőbbi gyógyulást a kislánynak!

Remka,Edit
és persze a többiek
megcsináltam a képeket a taliról,ittn a babaneten van Babanetes találkozó címszóval.
Ha valamelyikőtök kér képet akkor írja meg az e-mail címét és hogy melyiket kéri,szívesen elküldöm az e-mail címére.

Szerintem ti is csináljatok albumot,mármint aki fényképezett,kíváncsi vagyok a többiek képére.

Köszönjük mégegyszer a szíves vendéglátást Cirmikének és én külön köszönöm Lillának hogy mehettünk vele.

Lilla
hogy van a Dávid?

Edit
nálatok mi újság?


Sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Még nem volt időm megnézni a képeket,mert a Marci és a Benike most aludt el,Oli meg még itt virgonckodik mellettem.Délelőtt aludt 1,5órát,így ő még kapott egy bónusz fél órát,míg aludni viszem.A többiek csak fél órát aludtak.
A vasalnivaló hegyekben áll,mert tegnap este már csak annyi erőm volt,hogy mára valót vasaljak.

Voltunk röntgenen,itt volt a dokinéni.Olivérnek tüdőgyulladása van.Újabb antibiotikum 10 napra,utána megint röntgen.Remélem,ez már használ!

Este megnézem a képeket,addig kérem az élménybeszámolókat!

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Ügyes vagy ERika, hogy már fel is tetted a képeket, én majd biztos kérek. Jók lettek.
Én nem sokat kameráztam, pár percet. Lola gondolta előre, hogy nem lesz idő.

Örülök, hogy találkoztunk, beszélgettünk kicsit. A fiúk (Roli-Bálint) kicsit összezördültek, de hát ez várható volt.

Benedek elaludt hazafelé, és még mindig alszik. Majdnem két órája.

Azóta már ebédeltünk Bálinttal, olvastam neki, megfőztem, összepakoltam.

Én is gondoltam Dorkára többször is. Reméljük minden renben lesz.

Sziasztok

KépKép
renáta29
 
 


Hú Erika, jó gyors voltál!Én is felteszem majd valahogy, de nekem már nincs lehetőségem albumnyitásra, úgyhogy regisztrálnom kell egy másik névvel és majd úgy! Nekem nem lett ilyen sok kép!
Én nagyon jól éreztem magam, kéne gyakrabban ilyet csinálni! Kép
Rita, szavadon fogunk, hogy legközelebb megyünk hozzátok! Én legalábbis szívesen!

Rena, jól bealudt Benedekek, több mint 2 órája akkor, mert 12 előtt aludt el!
Amúgy Soma is 3 órát aludt, 4 után kellt fel, nem is csodálom az át nem aludt éjszaka miatt!

Edit!
Kár hogy így alakult (még mondta is a Rena, hogy úgy indult ki ez az egész tali, hogy Te egyedül érzed magad, mindig a lurkókkal, erre pont Te nem tudtál eljönni! Kép
Szóval legközelebb mindenképp mi alkalmazkodunk az ikrekhez! Persze a betegséget nem lehet előre nem "lezsírozni"
Jobbulást Olivérnek, szurkolunk hogy jók legyenek a kis tüdejére ezek az új bogyók...
Boldog névnapot Benjáminnak (ha most tartjátok...), legalább ő már nem beteg!

A sütit ki sütötte?, Cirmike csomagolt és fini nagyon!
Cirmike, nagyon szép a házatok, legyetek nagyon boldogok benne! Réka nagyon jó baba volt, meg se kottyantunk neki! Kép
Lehet, hogy ha tovább maradunk (meg nem fáj a lába) a Roli meg a Soma egészen összehaverkodtak volna, a kis "atrocitások" ellenére!

Kicsit aggódom most a Soma miatt, mert abszolút nem áll rá a lábára! Azért is örültem hogy elmentünk, mert ott legalább már mászott rajta! Most próbálgatjuk kényszeríteni, de semmi! Ecetes ronggyal borogatom! Szóval még egy pár napot biztos itthon leszünk! De most beszéltem a főnökömmel, ő mondta, hogy az ő lányának is ez volt, ez kissé megnyugtat, hogy legalább nem marad ilyen kis béna! Kép

Lilla, örülök hogy megismertünk, csak keveset tudtunk beszélgetni személyesen! Kép

Rita!
A Te Atid egy tünemény, hogy elvolt a játékokkal! Szerencséd van vele, biztos sok mindent meg tudsz mellette csinálni!

lola77
 
 


Sziasztok!

Dávid változatlan, egy kicsit bágyadt. Ha holnapra sem lesz jobban, hívjuk a doktorbácsit.

Lola!
Ha gondolod, az én nevemmel feltöltheted a képeket, nekünk még nincs albumunk. Ha gondolod, átküldöm a jelszót e-mailben.

Tulajdonképpen azért írtam, hogy a Rossmann-ban akciósan hívják elő a digitális képeket. a 9*12-es 20 Ft, a 10*13 25 Ft (azt hiszem ezek a méretek). A 9*12-es elég kicsi, de otthoni használatra akár az is megteszi. Én rendeltem már tőlük képet, semmi gond nem volt. Interneten feltöltöttem, majd 3 nap múlva mentem érte a dózsakerti Rossmannba. Gondoljátok át, mert szerintem tök olcsó. Február 6-ig van akció. Én múltkor nagyon sok képet előhívattam, és ahhoz képest nem is fizettem sokat.

Kép
lillaka
 
 


Sziasztok!

Edit
Boldog névnapot Benjáminnak!
Nagyon jól sikerült a babatali,már várom a következőtKép
Kár,hogy kicsi a mi lakásunk akár lehetne itt is.

Reni
Benedeknek jó alvókája vanKép
Viki délután 2,5 órát aludt,jót tett neki ez a délelötti tali,jól kifárasztotta magát.
Mindegyik képet elküldjem neked az e-mail címedre vagy a fiaidról készülteket csak?
Rendes méretben kéred vagy lekicsinyítve ahogy az albumban is van?

Lola
szerintem is lehetne gyakrabban,mindig másnál persze.
Mi is nagyon jól éreztük magunkat,sokkal jobb mint a babaklub,családiasabb.
Én is azt kívánom nektek Szandráék,hogy legyetek nagyon boldogok!
A sütit én sütöttem,ha kéred a receptet leírom,nagyon egyszerű és gyors süti.
Ugye nem volt benne mag?Kiválogattam sütés elött,de így is maradt benne az én szeletemben 1 magKép(
Biztos kell még pár nap a Somának,hogy meggyógyuljon a lába.

Lilla
Holnap majd írd meg,hogy jobban van-e a Dávid és hogy a doki mit mondott.
A Rossmannos filmelőhívásról csak annyi,hogy múltkor én is rendeltem 150 db képet így akciósan és megcsináltak belőle 40-etKép
Ráadásul volt olyan is hogy elnézték és nem azt csinálták meg amit én kértemKép
De ez ne riasszon el senkit sem az egésztől,lehet,hogy csak peches voltam:9

Sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a jókívánságokat a Benike nevében és így utólag a Dávid nevében is.Most tartjuk a névnapját.

Megnéztem a képeket,annyira látszik rajtuk,hogy mindenki jól érezte magát!Úúúúgy,de úgy sajnálom,hogy nem lehettünk ott!

Lilla!
Jobbulást a Dávidnak!Igazán szép tortája volt,olyan étvágy-gerjesztő!Szerintem illik rá a Zsé becenév.Ráadásul ez olyan egyedi is,amit csak apu mond!Nálunk is vannak ilyen megszólítások.Ez olyan férfias kedveskedés puszi helyett,mert hogy az az anyukák dolga.

Ági!
Én is gondoltam ma sokszor Dorka babára!Bízom benne,hogy könnyedén vette ezt az akadályt is!

Erika!
Gratula Vikinek az álláshoz!

Szóval mikor lesz a következő babatali?
Bár ezzel nekünk 2hetet mindenképpen várni kellene,de ha esetleg támogatnátok az ötletemet,akkor megbeszélhetnénk valami konkrétabb időpontot!Olyasmire gondoltam,hogy pl. minden hónap első keddje vagy valami hasonló?! Akkor ehhez tudna mindenki tartani és lehetőség szerint úgy szervezni az egyéb programjait.
Nos???

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Jaj!Elfelejtettem eldicsekedni itt a történések közepette,hogy 2napja mászik a Marci!nincs is biztonságban azóta semmi!

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


sziasztok,
gyorsan irok csak.
nagyon jó volt hogy itt voltatok, majd megismételjük.
elromlott a sz.gép, nincs net kapcsolat se, el kell vinni majd a gépet szervizbe
most a laptopról irok, de ezt holnaptól a férjem elviszi, ha tudok majd jelentkekzem, remélem a hétvégére helyreáll a rend
Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Erika!
Ne aggódjál, nem volt benne mag! Amúgy van nekem is egy hasonló receptem, azt szoktam variálni meggyel, cseresznyével, barackkal!

Lilla, köszi a jelszót, szívesen fogadom!

Edit! Tök jó lehet, ahogy mászik a a Marci, a többiek meg gondolom nézik, hogy "ez meg mit tud"! Kép

Mariann!
Neked akartam írni, hogy ha Martin rossz evő, nem próbáltátok Ti is a Béres cseppet, mert olvastam róla, hogy étvágygerjesztő! VAgy a gyerekorvossal valami ilyen hatású gyógynöv. teát, vagy valamit íratni! Vannak ilyenek! Mondjuk amíg a súlya nem kóros, lehet hogy nem is fog!
Pont Cirmike mondta, hogy a Roli 1/3 bébiételtől jól lakott korábban, és tök nem sovány tényleg! Mondjuk Martinon se látszik, így felöltözve!

Rena!
Majd számolj be légyszi, ha elkezdtél kutakodni ovik után, kívácsi vagyok arra mi a helyzet!

lola77
 
 


Sziasztok!

Edit: Mi is boldog névnapot kívánunk Benjaminnak, és utólag Dávidnak is! Nagyon ügyes Marci, hogy már mászik, biztos nemsokára a többiek is ellesik tőle.

Lilla:
Én is hivattam elő a Rossmannban, nekem is csak a felét hívták elő, de most már tudom, hogy hogyan kell megjelölni-megnevezni a könyvtárakat. Az volt a bajuk, hogy dátummal jelöltük.
Úgyhogy én is hivatok elő magunknak, több száz képnél nem mindegy mennyi.
Karácsonykor a Fujiban hívattam elő ajándékba képeket, nagyon szépek lettek, 39 ft. volt a 10x15-ös.

Kérdeztétek a naptárakat: nagyon szépek lettek, nagyon örültek a szülők, telitalálat volt. De ha lefényképezném nem adná vissza. Esetleg majd az egyik talira elkérem valamelyiket.

Erika: Nem lehetne szerinted kibérelni havonta egyszer a dózsakerti közösségi házat(termet)? Persze csak akkor, ha nem nagy összeg 2-3 órára. Nem tudom, többiek mit szóltok hozzá, csak úgy eszembe jutott.
Szerintem jó ötlet, amit Edit írt, hogy pl. minden hónap első keddjén.
Erika: Nagyon finom volt a süti, (kellett nagyon a fogyókúrának! Tegnap felrúgtam mindent, őszilé, süti, ropi, krumplis tészta. Viszont tejem rengeteg lett. Úgyhogy nekem mondhat bárki bármit, nem mindegy, hogy puffasztott búzát eszek, húst, zöldségeket, vagy monjduk krumplis tésztát. Mindegy, Benedeknek már elég a tejem, így próbálom folytatni a fogyókúrát. Csak megjegyeztem.)
Viki is nagyon ügyi, hogy már fel tud állni, biztos nagyon örültetek!

Lola: Igyekszem az ovikkal. Te is elhoznád akár ide is?

KépKép
renáta29
 
 


Á, nem, tudod az nekem ellenkező irányban van! Csak hogy az ottani oviknál mi hogy van! Én az itteni 3-at fogom meglátogatni. Muszály, hogy a környéken legyen, nincs mindennap autó, hogy azzal vigyem-hozzam! Kép

Nekem is eszembe jutott ez a dózsakerti babaklubb, meg a Máltai játszótéren lévő is, amit szintén az Erika mondott! Néha oda is mehetnénk, ott játékok is vannak! A helyszín változhat!
Edit, felétek Tatán nincs ilyesmi, hogy hozzátok közelebb legyen, ne kelljen mindig ennyit kocsiznod! Hmmm? Majd érdeklődd meg esetleg védőnőtől!
Persze Cirmikééknél nagyon jól elvoltunk, dehát mindig nem zaklathatjuk őket! Szóval variálhatjuk a helyszínt is!

lola77
 
 


Jaj, csajok most találtam valamit, ezt meg kell osszam veletek! (Most írtam be a Soma 3 éves adatait a babanaplójába és ott találtam, a Módszertani bölcsi babaklubba kaptuk még anno)

Készítsetek papírzsepit:

"Egy gyermek üzenete szüleihez

Ne vegyél nekem dolgokat, amelyekre Te hiába vágytál! Ne érezz bűntudatot, ha nem tudsz megadni nekem mindent, amire fáj a fogam. Néha csak azért kérek valamit, hogy láthassam, hol a határ.
Add nekem az idődet!
Kérdezd meg, mi történik az iskolában! Beszélgess velem, arról, hogy mit gondolok. Érdeklődj afelől, hogy oldom meg feladataimat! Taníts engem a jóra és mondd el, mi a rossz! Vitassuk meg terveinket! Bátoríts választásaimban! Dicsérj, ha megérdemlem! Terelj jó útra, ha tévedtem!
Higgy nekem, bízz bennem! Irányításoddal jó utat fogok választani. Ha magam mellett tudlak, nem csatlakozom bandákhoz, távol tartom magam az alkoholtól és a drogoktól. Magyarázd meg nekem a gyógyszerhasználat szabályait és figyelmeztess a droghasználat veszélyeire!
Szeress és hagyd, hogy szeresselek! Szeress akkor is, ha rossz vagyok! Mutasd ki szeretetedet még abban az esetben is, ha nem tetszik neked a viselkedésem! Bocsáss meg nekem! Fejezd ki megértésedet tévedéseimkor! Add értésemre, hogy mindig van esély az újrakezdésre! Engedd meg, hogy tetteimért én vállaljam a felelősséget! Javíts ki, mondd el, ha tévedtem, de sose tedd ezt mások előtt! Kérlek, sose hasonlíts másokhoz, különösen ne a testvéreimhez!
Büntess meg, ha rosszat teszek! Ismerd el, ha jót cselekszem! Ne parancsolj nekem, hanem kérj tőlem!
Ez összetartozásunk érzését jelenti számomra. Ha megkérsz valamire, boldogan megteszem majd.
Bánj velem úgy, mint a legjobb barátoddal! Figyelj rám, ha szeretnék megbeszélni veled valamit!
Még csak gyerek vagyok, de nekem is vannak gondjaim, aggodalmaim. Tiszteld a bánatomat, fájdalmamat!
Mondd sokszor, hogy szeretsz engem! Erősíts meg abban a tudatban, hogy különleges vagyok és mindig szeretni fogsz, bármi történjen is. Részed vagyok, valami különös dolog, a szerelem teremtett.
Megígérem, hogy megtanulok viselkedni, mondani fogom, hogy „Bocsáss meg!”, „Kérek szépen…”, „Köszönöm”, „Sajnálom a történteket”, - szóval mindent, amit elképzeltél, amikor beszélni tanítottál. Mondani fogok mást is, pl. hogy „Szeretlek benneteket!”
Mindenekelőtt tanítsatok a szeretetre, hitre és az emberek, országunk tiszteletére!"

Hát ennyi volt, szerintem tök szép!

Ja, Soma már de. bicegve jár, persze a bal sarkát még mindig nem teszi le! Örülök nagyon!

lola77
 
 


Lola:
Tényleg szép.
Örülök, hogy Soma jobban van.

Benedek tegnap annyit aludt, amennyit mostanában meg se közelített. 1/2 3-kor ébredt fel , neki is jót tett a társaság, vagy a levegő, nem tudom. Most se alszik. Jó lenne egy ház,aludhatna a levegőn, vagy teraszon. Kép

Van valamelyikőtöknek Skype nevű programja, amivel beszélgetni tudunk egymással?

Mariann: Nem tudom, hogy olvasol-e még minket, csak az evésről akartam Neked írni, hogy engem tegnap megnyugtatott, hogy más 2-3 éves gyerek is úgy eszik, mint Bálint. Ma sem ette meg a krumplis tésztát, főztem virslit, abból is egy felet, akkor tejfölt kért, abból is csak pár kanállal.

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok!

Edit
örülök neki,hogy a Marci mászik,nagyon ügyes!

Lola
a sütirecept:
2 dl natúr joghurt,2 tojás,1 jogh.pohár cukor,2 jogh.pohár liszt,1/2 jogh.pohár olaj,1 sütőpor.
Ezeket összekevered és bele a tepsibe,rá gyümölcsök,150 C-on sütöttem kb.20 percig.


Tök jó,hogy a Soma már kezd menni.
Nagyon szép amit leírtál,könnyes lett a szemem és milyen igaz ami le van írva.

A babaklubbok hétfőnként van a máltain 10-12-ig,kéthetente péntekenként pedig Dózsakertben van 10-12-ig.
Majd megkérdezem,hogy mennyibe kerülne,de szerintem jobb hangulatú ha valamelyikünknél van,lehetne nálunk is akár.

Reni
Viki a levegőn szokott 2 órákat aludni,sokszor mostanában is előfordul,hogy ilyen hidegben is alszik a kocsijában én meg sétálhatok veleKép

Nekünk van Skype programunk,de én nem tudom,hogy hogyan működik meg hogy honnan kell letölteni,majd a férjemet megkérdezem és ha kell nektek akkor holnap megírom.

Most megyek vissza aludni a Vikihez,olyan jó vele aludni.
Sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Erika:
Nekünk megvan a Skype, azért kérdeztem, hogy akkor tudnánk beszélni. Kérdezd meg a férjedet, jó lenne.

Igen, Bálint is mindig aludt a kocsiban, csak most már ketten vannak, így nem tudok az egyikkel sétálni, amíg alszik. Ma is, mint nagyon sokszor pont váltották egymást. Bálint elaludt 1-kor, Benedek nem, nyűglődött, nem tudtam csinálni semmit, de még csak játszani sem volt kedve, inkább csak sétáljak vele, meg érdekes dolgokat adtam neki, azokkal elvolt kicsit, aztán Bálint 3-kor kelt, Benedek akkor aludt el.

KépKép
renáta29
 
 


Szia Reni!

Oké megkérdezem a férjemet,és akár holnap is tudnánk beszélgetni.

Nem irigyellek,hogy a fiaid váltják egymást és úgy alszanak.Sokkal jobb lenne neked ha egyszerre aludnának.
Talán majd később változni fog gondolom.

Lilla
mi újság nálatok,Dávid hogy van?

Sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Szisztok!

Lola!
Bocsi, nem voltam kijelentkezve. Próbáld meg légyszi mégegyszer, most már kijelentkeztem, csak menni fog.

Dávid nincs jobban, sőt... Tegnap este lázas volt, úgyhogy kapott kúpot, ma meg kihívtuk a dokit. Egyelőre hörghurutja van, azt mondta a doki, hogy könnyen lehet belőle tüdőgyulladás. Ha nem javul, pénteken röntgenre kell mennünk.
Nem tudjátok hol van? Azt mondta a doki, hogy a Hunyadiban, ahol a baleseti is van, abban az épületben. Kell oda időpontot kérni - ill. sokat kell várni?
Nem tudom miért beteg ilyen sokszor. November elején hagytuk abba a szopizást, de ez mégsem indokolja, hogy dec. eleje óta, állandóan beteg legyen. Az oké, hogy onnantól többször lehet beteg, de hogy ennyire?

Kép
lillaka
 
 


Sziasztok!

Lillaka!
Nem akarlak elkeseríteni,de a Dáviddal én is így jártam.10hónapos koráig szopizott,aztán 2héttel később már beteg volt.Onnantól kezdve pedig szinte állandóan.Mikor oviba került,még rosszabb lett.Nekünk a Bronchovacsum(lehet,hogy nem így írják) segített.De ezt lehet,hogy csak 2éves kor után lehet szedni.Már nem emlékszem.A lényege az,hogy legyengített bacikat tartalmaz,amelyek a felsőlégúti betegségek ellen adnak védettséget.Kúraszerűen kell szedni:20nap gyógyszer,10nap szünet,aztán 10nap gyógyszer,20nap szünet.Esetleg kérdezd meg a dokitokat!
Egyébként nálunk volt olyan,hogy másfél évesen azért kapott a Dávid tejsav-baktériumot,mert már minden gyógyszertől hasmenése volt.Annyit kapott és úgy kikészült!De azóta szép nagyra megnőtt és ritkán beteg.
Szóval kitartás!Megerősödik az immunrendszere és jobb lesz!Jobbulást a kis Dávidnak!

Nálunk 3év alatti gyermeket soron kívül behívnak.Mi mindennel együtt (utazás,becuccolás,röntgen,eredmény,hazaút)fél óra alatt végeztünk.

Reni!
Résztvétem!Ismerem a helyzetet.Bosszantó és sokszor nagyon fárasztó.Pár év és túl vagy rajta!:-())))
Te milyen fogyokúrába kezdtél?Nekem is el kellene kezdenem valamit,csak még erőt gyűjtök hozzá!

Lolla!
De jó,hogy jobban van Soma!Nagyon szép,amit írtál!
Helyszínnel kapcsolatban én is érdeklődöm!

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Sziasztok!

Lilla: Sajnos nem tudok segíteni, nem voltunk még röntgenen. Reméljük hamar meggyógyul Dávid, és nem lesz tüdőgyulladása.
Amikor abbahagytuk Bálinttal a szoptatást, akkor egy kisebb betegsége volt csak. De az nyáron volt.

Edit: Nagyon hamar megjártátok a kórházat.
Fogyókúra: Norbi Update. Nem szeretem se őt, se a feleségét, sőt, nem is találtak ki sok újat, de kellett valami útmutató, és ez működik. Nővérem sokmindent kipróbált, volt, hogy le is fogyott, de vissza is hízta. Õ kb. 15 kilót fogyott, és tartja is. Én egyszer fogytam pár hónappal ezelőtt 3-at, abbahagytam, mert szédültem, még nagyon kicsi volt Benedek, most megint nekiálltam, most is lement 3. De még mindig kell 13-at. Ha valami még érdekel, akkor inkább levélben, nem hiszem, hogy mindenkit érdekel.
A másik a Callanetics torna. Ezzel már azt hiszem Erikát is sikerült megfertőznöm. (csak éppen nekem egész decemberben nem volt rá időmKép)

Erika: Írtad, hogy tornázol,callaneticsezel, vagy valami mást?

Azért ha valakinek van valami jó ötlete fogyókúrás témában, én szívesen veszem.

KépKép
renáta29
 
 


Szia Lola!

Légyszíves küldd el azt a szép levelet amit írtál a szülő gyermek kapcsolatról az e-mail címemre,köszi.
cseriviola@citromail.hu

Szia:ERika

cseriviola
 
 


Szia Reni!

Sajnos a tornát nem csinálom,nagyon szar éjszakáink vannak,Viki megint fogzikKép
Lehet,hogy ez kifogásnak tűnik,de nappal megpróbálom magamat kipihenni.

Tegnap éjjel a Viki éjfélkor aludt el,azt hittem,hogy soha nem jön el ez a pillanat.
Este 7-től próbáltam elaltatni.
Gondoltam ma akkor fog 9-ig vagy 10-ig aludni,de már 7.30-kor fent voltKép

Szia:ERika

cseriviola
 
 


Lola!

Külön kellett regisztrálni az albumra, úgyhogy ezt megtettem ugyanazzal a névvel és jelszóval. Most már csak sikerülni fog...

Kép
lillaka
 
 


Erika!

Nem kifogás, elhiszem, hogy fáradt vagy. Csak múltkor írtad egyszer, hogy mész tornázni, azért kérdeztem, hogy melyiket.
Reméljük Viki jobban fog aludni, nálunk egy kicsit jobbak az éjszakák.

Ma lementünk védőnőhöz, Benedek 8230 gramm, nov. 22-én 7800 volt.

KépKép
renáta29
 
 


Helló!
Gyors bekukk!
Sokat hízott Benedek ahhoz képest!

Lilla, kösz majd megpróbálom újra!

Erika! Ez nem semmi alakítás Vikitől, jól kifáraszthatott tényleg!
Legalább napközben bepótolta azért az alvást? Akartam is mondani a babatalin is egyfolytában a kezével babrálta az ínyét, szóval biztos fog van a dologban!

Na ma elkezdődött a "hosszú" nap melóban. Kissé fáradt is vagyok, most mingyárt elalszok! Bár éjjel 12-kor még én is fennt voltam, nem tudtam elaludni! Kép
Most még mennem kell p.zs-t, wc papírt, szalvétát venni a bölcsibe... Kép
Sziasztok!

lola77
 
 


Sziasztok!

Benedek jól hízott az elmúlt hónaphoz képest,mondjuk látszott is rajta,olyan aranyos húsos pofija van,jól áll nekiKép

Viki napközben sem alszik valami jól,délelött nem alszik,délután pedig csak 2 órát.
Szerintem is fog van a dologban mert elég nyűgös mostanában,ma is mióta felkelt állandóan nyafog.

Most nem írok többet,mert fogom a leányzót és egy kézzel nehéz.
Ezt a Viki írta nektekKép
xghhhhhggg,,,,,,, .nmnnhmmmnmgcvxggd nv cbh b bv

Sziasztok:ERika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Senki sincs most itt?
Készen lett a naptár,délután felteszem a képeket róla,remélem a Viki fog hagyni netezni egy kicsit.
Jó lenne ha délután 2-3 órát aludna,nagyon szar éjszakánk volt megintKép
Szerintem ez így lesz míg ki nem jön az összes fogaKép
Tegnap kapott kúpot is meg Panadol baby szirupot is 3 óra különbséggel,de éjjel 1-kor már kellettem neki én isKép
Reggel 5.20-kor keltünk,azóta fent vagyunk egyikünknek karikásabbak a szemei mint a másikunknakKép

Edit,Lilla
betegek hogy vannak?

Lola
kipihented magadat?Képeket majd raksz fel a babataliról?
Soma lába jobban van?

Mariann,Melinda veletek mi újság?
Hajni hogy vagytok?

Írjatok,sziasztok:ERika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Én is csak benéztem, amíg megy a Noddy...

Bálint tegnap belázasodott, 39.3 volt neki, kapott Nurofent, de nem vitte le, csak 38.2-ig, éjjel 3-ig nem aludt(unk). Beszélt folyamatosan. Tűzforró volt. A borogatást nagy nehezen megengedte, de fürödni nem akart. Aztán elaludt, így nem kapott kúpot, csak szirupot reggel is. Most már csak hőemlekedése van.
Benedek nem lázas, de nem akar kanálról enni, gondolom neki is fáj valamije, nyűgös. Többször is aludt ma, de csak rövideket. Bálint is elaludt 11-kor.

Jó hétvégét mindenkinek!

Betegeknek jobbulást!

Rena

KépKép
renáta29
 
 


Szia Reni!

Szegény fiúk,úgy látszik most ilye beteges,nyűgös korszakuk van a babáknakKép
Benedeknek nem lehet,hogy foga jön?

Mindenkinek mielőbbi gyógyulást kívánunk!

akkor mindjárt felteszem a naptári képekt amiket megígértem.
Sziasztok:ERika

cseriviola
 
 


KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Sajna az egész naptárat nem tudtam feltölteni,mert doc formátumban van és nem jpg-ben.(
A kezdőlapon lesz a Viki 2006-os képpel,aztán sorban így lesznek a hónapok ahogy feltöltöttem őket.
A/4-es hosszúkás alakú naptár,alján az adott hónap névnapokkal,felül pedig a Viki képei.

Majd én is a legközelebbi babatalin megmutatom élőben az egészet.

Sziasztok:Erika

cseriviola
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?