Új privát üzeneted érkezett!

ÁgiKép
Szorítunk, jelentkezetek ha van hírKép

Orsi

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Sziasztok!

Kmelinda már írta, hogy december 16-án megszületett a kislányunk, Tímea Jázmin.
A 38. héten született, de lehett rá számítani, mert a 27. hét óta sokat keményedtem, egyszer bent is feküdtem egy hetet, és a 37. hétig gyógyszert kellett szednem, meg sokat pihenni. Szerintem végül a telihold adta meg a végső lökést, mert már az előző két hónapban is rengeteget keméynedtem teliholdkor.
A kórház tényleg tele volt, de mire bementünk a szülésznőm (Kriszti) már el is intézte a kétágyas szobát. Annyi különbség volt, hogy én az új szárnyba szerettem volna menni, de a régi is teljesen jó volt.
Szerencsére a szülés gyorsan ment, 7.30-ra mentünk be, még zárt volt a méhszáj, és 10.30-ra már megszületett a baba. Úghogy az EDA-ról le is maradtam. Kép 3470 g-mal született Timi, úgyhogy annyira nem is bánom, hoyg nem maradt bent tovább. Kép Szerencsére minden rendben van vele, jól szopizik, 10 nap alatt visszanyerte a születési súlyát.
A kórházról most nagyon jók voltak a tapasztalataim. 27 hetesen a másodikon feküdtem, ott a nővérek is elég undokok voltak.
Most azonban a csecsemősök és az osztályos nővérek is baromi kedvesek voltak (egy kivételével). A szülésznőm minden nap bejött hozzám, amikor bedurrant a mellem ő segített kimasszírozni, megmutatta a mellszívó használatát (én ott vettem elektromos Medelát, nekem nagyon bevált).
Elvíra is sokat segített, bár neki kicsit furcsa volt a stílusa.
Csak a 6. nap jöhettünk haza, mert 5. nap besárgult Timi, és le kellt vinni a kékfénybe. Elég rossz volt nélküle lenni, de a csecsemősök mindig feltelefonáltak a szobába, amikor felébredt, és mehettem le hozzá szoptatni. És ott is mindig kedvesek voltak velem. Kép
Nekem a kétágyas szoba is bevált, a szobatársammal egy napon szültünk. Õ már a második gyerekkel volt, úgyhogy sokat segített is nekem, meg sokat beszélgettünk.
Összességében nagyon jók a tapsztalataim, remélem ti is hasonló jó élményekkel mehettek majd haza!

Andi

Kép
andi27
 
 


Ági,veled vagyunk!!Kép
Drukkolunk nektekKép

Duda,zitaKép,én is köszönöm az együttérző sorokat.

Én holnap megyek ctg-re,és uh-ra.Ügyeletes lesz a dokim,úgyhogy mondta,feltétlenül megakar nézni.Én benne lennék ha már meglenne a babaKépA ctg nem fog unatkozni az biztos.Majd meglátjuk mi lesz,a kórházi pakkomat visszük az biztos.Ha nem engednek haza,vagy "történik"valami,apát megbízom,hogy tájékoztasson benneteket.Képoké?

További kellemes napot!

Pusz mindenkinek
Melinda

Kép
kmelinda
 
 

 
 

AndiKépÖrülök,hogy ebben a topikban is beszámolsz élményeidről.Kép
Nagyon jó,hogy pozitív véleményed van,és ilyen gyors,szép élményekkel teli szülésben volt részedKépKép
A picurkátok valóban nagyon szép,gyönyörű baba.Szép súllyal született.

Mégegyszer hatalmas gratula,és Sok boldogságot kívánok nektek.KépKép

Melinda

Kép
kmelinda
 
 


Sziasztok!

December 2-án megszületett kisfiam, Peti.
Nekem is jó tapasztalataim vannak, a szülés gyorsan ment, rögtön be is vállaltam egy második gyereket is. Mind a dokimmal (Dr. Kósa), mind a szülésnővel (Kátai Timi) messzemenőkig elégetett vagyok. Én is fizetős szobában voltam, szerintem nagyon megéri. A harmadikon eleve rendesebbek szerintem a nővérek, a szülésznőm engem is minden nap meglátogatott. Elvirától is sokat lehet tanulni, de tényleg érdekes a stílusa. Megígéri, hogy mindjárt jön, és várhatsz rá több órát, aztán meg lerámol.
A tejgyűtőben is nagyon kedvesek voltak, nekem nagyon jól kimasszírozták a mellemet. Ha nagyon bedurran a melletek, szerintem mindenképpen menjetek le oda, ott profik, szerintem nem érdemes az osztályon várni a nővérekre. És amit ott lefejnek, azt vagy beadod a közösbe, vagy elteszik, és a Te babád kapja meg. (Én a közösbe adtam be)
Ha szülésznőválasztás előtt vagytok, Kátai Timit nagyon ajánlom. Állati rendes volt velem a ctg-k alatt is, szüléskor is, és utána is.

Mindenkinek B.U.É.K!

Szilvi
deszi
 
 


Sziasztok!

Én Ági férje vagyok. A következőket üzeni:

Hát sajnos nem jött be ez a szülés dolog. Egyszrűen csak bepateroltak egy kórterembe.
Azóta voltam már CTG-n, persze óne fájás.
Szar itt bent, lennék inkább otthon.
Persze mostmár a vérnyomásom is rendben van.

Majd írok, ha van valami.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Deszi, AndiKép
Jó volt olvasni a pozitív dolgokat a kórházról.

Ági férjeKép
Áginak szeretném üzenni, hogy ne kenődjön el, lehet, hogy nem kell sokat baba nélkül feküdnie a kórteremben.
Majd jelentkezzetek.

Üdv
Orsi

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Sziasztok!
Ha már Orsi hiányolt... (talán engem is):
Gyakran olvaslak Benneteket, csak nemigen volt hozzáfűzni valóm, vagy ha volt, akkor megelőztek...
Mindenkinek boldog új évet kívánok, egészséges babákat, és sok tejcsit! Kép

Hallottatok már olyat, hogy visszér legyen v.kinek a fenekén? Kép
Egészen pontosan ott,ahol a combomizomból farizom lesz, van egy "redő", és az fölött. Az még hagyján, hogy visszér, de be is gyulladt... alig bírok néha álllni tőle! Megjegyzem, sehol máshol nincsen visszerem és sosem volt. Ez is kb. 5 napja jött ki.
Ági
24+6
eveloagi
 
 


ÁgiKép
Persze te is eszembe jutottál, jó rég írtál ide.Ilyenkor télen is megy a dísznövényezés?
Ez a visszér nem lehet vmi kellemes dolog, nekem egy vékony csík van a vádlimon, de szerencsére nem okozott eddig még gondot.


Orsi
38+2

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Hát nem mondhatnám, hogy jó érzés... ráadásul a visszérkrémeket terhesen nem is ajánlatos használni. Marad a napi 3 szori Aloe vera leveles kenegetés. A növényt már egészen lecsutkáztam.
eveloagi
 
 


Lányok Sziasztok!
Most nem tudok visszaolvasni sajnos, de majd pótolom.
Kimenőt kaptam vasárnap estig úgyhogy itthon vagyok.
Úgy látszik Domi nagyon aranyos, mert meg akarja várni a doktorbácsit.
Bennt egyátakán nem tudtam pihenni, úgyhogy nagyon örültem, hogy hazajöhettem.
Vannak már fájásaim, de nem mérvadóak, a méhszájam még mindig zárt és a vérnyomásom is teljesen rendben van 120/80 és 110/70 között mozog!
Ebből túlordás lett.
Domi lassan 4 kg és nagyon nagy baba.
Most ennyi majd még jövök.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Sziasztok lányok!

A segítségeteket szeretném kérni. Két orvos van, aki nagyon szimpi nekem, de nem tudom eldönteni, hogy melyiket válasszam. Mindkettőről csak jót halottam ismerőseim köréből, de őket nem tudom most elérni a címek miatt. Az alábbi két orvosról szeretnék infót kérni, hogy hol ill. mikor rendel és telcsi elérhetősége:
Dr Szőnyi György
Dr Herczegh Szabolcs

Köszi előre is az infókat

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Szia Kerekes97!

Dr Szőnyi: 1036 Bp. Bécsi út 61. Medifitt Eü. centrum a hely neve. Időpont kérés: 06-30-3881863

Én maximálisan meg voltam vele elégedve, de tény h a Herczeg dokiról is csupa jokat irnak....

Mindenkinek nagyon boldog uj évet kivánunk!

Heni+Ajsa 2 ho+1 nap

Kép
hencsi
 
 


MelindaKép
Nagyon sok boldog születésnapot szeretnék kívánniKépKép

És mindenkinek boldog új esztendőt, sok örömet a babákhoz, egészséget és minden földi jót!

Orsi
38+5

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Szia Kerekes!

Én a Herczegh doktornál szültem 3 hete, tény, hogy csak jókat tudok mondani róla! Ha írsz egy e-mail címet, elküldöm neked az elérhetőségét!

bezsu
bezsu
 
 


Szia Bezsu!

Köszi az infót, a címem: pezsu@invitel.hu

BÚÉK

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Boldog Újévet Kívánok nektek!

Kép

Melinda Boldog Szülinapot!

Kép

Ági
40+3

Kép

Kép
pkagi
 
 


Egy másik fórumról hozom ezt az üdvüzletet, ahol egész más a fő téma, nem a babák, de szakmám miatt gyakran előfordulok ott. Remélem kedves ottani fórumtársam nem haragszik érte!

BÚÉK!

B orongós napok tűnjetek tova
O kkal szomorú ne legyél soha
L épteid kísérje töretlen szerencse
D erűs percek rajzoljanak mosolyt a szemedre
O szoljanak el az óévnek sötét árnyai
G úzsból szabaduljanak a képzelet szárnyai

Ú j évet hozzon a nesztelen iramló idő
J öjjön már a rég várt, csodálatos jövő

É vek ha múltok, ha elszálltok napok
V idámságot, örömet számolatlan adjatok
E lfusson most az óévnek malaca
T öbbé ne legyen senkinek panasza

K erüljön betegség, bánat messzire
Í rmagjuk is vesszen mind a semmibe
V ágyaid sorra valóra váljanak
Á lnok szavak többé ne bántsanak
N övekedjen az igaz barátok tábora
O kosan élj, ne legyél ostoba
K ívánom neked, legyen 365 szép ünneped!

Mindenkinek Boldog babázós évet kívánok!
Ági
25+2
eveloagi
 
 


ÁgiKép
Hogy vagy?

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Orsi, ha nekem szólt a kérdés mi jól vagyunk, ma kell visszamennem a kórházba, de holnap már lesz a dokim, így remélem okosabb leszek.

Ági
40+3

Kép

Kép
pkagi
 
 


ÉnÁgi is jól.
A Visszérgyulladásom már a múlt évé!Kép Hála az Aloe verának.
És Te Orsi? Babóca még nem készülődik?
Jó éjt!
Ági
eveloagi
 
 


Sziasztok!
Boldog új évet mindenkinek!

Kerekes97!
Én Herczegh doktornál szültem 3 éve, valamint 4,5 hónapja. Maximálisan elégedett voltam vele. Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan Kép.

Pkagi!
Megy a drukk!

Ma voltam bent a schöpfiben látogatóban, ugyanis kolléganőmnek megszületett a kisfia Kép. Nosztalgiáztam egy kicsit és láttam egy gyönyörű kisbabát Kép Kép!

Üdv, Virág
virga
 
 


<font color="0000ff">Ági!

Remélem, mond valami okosat az orvosod.

Virga!

Csak nem egy olyan babát láttál, akinek pár napja nem ír az anyukája ide? Jól szurkoltunk? (Melindára gondolok. Kép )

Szép napot mindenkinek!

Zita</font>
pzita
 
 


Sziasztok Lányok!

Lenne egy kérdésem Genetikai Uh-ra 18-20. hetire a korházba kell mennem. Időpontot is kaptam csak azt felejtettem megkérdezni, mert nekem alapvető volt, hogy mehet e apuka is megnézni, meg hogy ugye a saját dokim végzi?
Szerintetek?

Előre is köszi a seígtséget!:-)
Kari
(19+0)
kari
 
 


Hát elnézést mindenkitől, de nem jutottam nethez a két ünnep alatt.
szóval:
vihetünk be párologtatót, felhívta a figyelmünket, hogy ne valami vackot vegyünk (olajat), mert semmi hatása!!! (Naturlandos pl jó)
ajánlott illatok: rózsa (vigyázat! Ez a rózsa nagyon drága tud lenni), jázmin, muskotályos zsálya, citrom
bázisolaj a masszírhoz -derekára- (pl:búzacsíra olaj), amibe lehet csepegtetni egyebeket.
- gátmasszírhoz: orbáncfű olaj (van kenegethető nagy kiszerelés, vagy pedig kb 10ml bázisolajba kell tenni 2-3 csepp töményet)
aztán férjek/pasik nagy örömére lehet kenegetni, amolyan mosolygós száj alakban Kép
- adott egy nagyon helyes cd-t (relaxos, direkt szüléshez)
- ha viszünk technikát mehet közben zene, bármi
- felírtuk mik kellenek, (hálós bugyi (pl:Tena), ami asszem nagyigénybevehetős-eldobhatós/betétes-tartós), +betétek
- babának kb napi 5-6 pelus
- tea ha nem indulna tejcsi (pl: laktoherb, fitolak, maláta,-malátás valami, sör, bár javasoltak homeopátiás szereket, amik állítólag sokkal jobbak és az íze sem rossz, mi még egyiket sem próbáltuk Kép )
- mellszívót majd ott "tesztelünk", Andim sportos múltjára való tekintettel a szülésznő a "motoros" megoldást javasolta. Ha tetszik az ára is, megvehetjük helyben
- legalább két hálóinget javasolt
- 2db papucs
- 2db türcsi
- folyékony fürdető
- popsikrém + kendő
vajúdásnál szőlőcukor és sima ásványvíz mehet (semmi buborékos!)
-nálunk kell majd apasági nyilatkozat (mivel nem vagyunk házasok), összes lelet, személyik, kismamakönyv
- sokan esküsznek még az úszógumira (kis méret) arra csücsülnek, míg fáj a gátseb, etc
A neve: Kátai Tímea Kép (x)
shiva74
 
 


Virga!

Bár Bezsu is ígérte, hogy elküldi priviben a doki elérhetőségét, de eddig nem kaptam meg. Megkérhetlek arra, hogy írd le priviben? A te email címedet nem találom sehol, ezért írok itt.
Az én címem: pezsu@invitel.hu

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Sziasztok!

Én még új vagyok itt félmig-meddig, eddig csak olvastam a topikot, de nem szóltam hozzá.A 23. héten járok a kisbabámmal és én is a Söfiben fogok szülni. Decembernem fogadtam szülésznőt a kérdésem az lenne, hogy hogyan szokás a fogadott szülésznőnek fizetni, csak szülés után, esetleg terhesség alatt is, ha találkozunk, na és persze, hogy mennyit. Köszönöm a választ!
Sziasztok! Mindenkinek minden jót!
Szusi
szusi
 
 


Szusi
Mi szinte az uccsó pillanatban fogadtunk (37. hét)
rákérdeztem egy másik hölgytől (kicsit nyakatekert módozat volt de megkaptam a frankó árakat). mi szülés után, kórházi kivonuláskor fogunk adományozni. Kép
akit érdekel dobjon mailt és én mindenképpen válaszolok! jrobert_kukac_cia.hu (azért így írom, hogy a sok vacak robot ne adja tovább a spammereknek a mailom, ti alsó aláhúzások nélkül használjátok és a kukac = @ ) Kép
shiva74
 
 


Shiva74, kösz a választ, írtam mailt.
Szusi
szusi
 
 


Üdv mindenkinek!

Mostanában én is keveset vagyok netközelben, viszont annál többet vagyok a Schöpfiben... Kép. Már több, mint 6 hete. Ez a 3. hétvégém itthon, és sajnos nemsokára indulok is vissza.

Mindenkinek Boldog Új Évet kívánok!

Eri

Kép
Kép

Kép
márkus_eri
 
 


Még egyben, de csak 3 óra kimenőt kaptam. Maradnom kell bennt a kórházban. Méhszáj még mindig zárt.
Ha tudok jövök holnap is fde csak ilyentájt egy gyors helyzetjelentéssel.

Ági 40+4

Kép

Kép
pkagi
 
 


SziasztokKép
Nem tűntem el, mi még egyben vagyunk, holnap Uh (lepényérettség...stb) ctg a program.
Egyébként semmi fájás, semmi előjelKép

KariKép
Nálam a genetikai UH-t a Ferenczi doki csinálta, aznap egyébként mindenkinek.
Férjem bejöhetett megnézni.
Sok sikert hozzá!

ShivaKép
Köszi a részletes beszámolót. Mikorra várjátok a babát? Kátai Timi szerintem nagyon kedves.

EriKépÁgiKép
Ti aztán többet vagytok a kórházban mint otthonKép SzegényekKép
Azt nem írtátok, de remélem, hogy minden rendben van veletek és a babákkal.
Kíváncsi lettem volna a kórházi "élményeitekre", hogy bírjátok, mik a tapasztalatok így a benti dolgokról.
Ági, téged milyen megfontolásbó engednek ki 3 órákra naponta? Kikönyörgöd, vagy ez vmi szokásos eljárás?????
Ki a dokid?

Melindával mi lehet?

Üdv mindenkinek
Orsi 39+0

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Sziasztok!

Én még csak nyáron fogok szűlni, de érdekel amiket írtok. Ismeri valaki Dr.Nagy Ferencet? Szűlt nála v.ki? A pénzes dolgok engem is érdekelnek, mert bajban vagyok, hogy mennyit szoktak, ill. illik adni. Értendő a dokira és a szülésznőre is. Járt v.ki szülésfelkészítőre? Kell, jó?? Még sok kérdésem van, de még sok időm is. Egyenlőre a doki érdekelne.

Köszi Niki
banik
 
 


hmm...
nem kaptam levelet
jrobertkukaccia.hu ahova írtad?
shiva74
 
 


Igen, oda írtam, de reggelre visszajött, küldöm újra. Szia!
szusi
 
 


Megint visszajött :-(
szusi
 
 


Sziasztok!

Forsolya!
Ági csak aznap volt kint 3 órát, nem? Amúgy mostanában otthon volt. A reggeli vizsgálat után engedték még haza szerintem. Legalábbis én így értelmeztem.
Nálam is volt ilyen, reggel voltam vizsgálaton, hazaengedtek még ebédelni, de aztán felvettek volna az osztályra, ha nem kezdődtek volna el a fájások közben Kép.

Kerekes97!
Átküldtem.

Üdv, Virág
virga
 
 


Szusi!
add a te mailod. Kép
shiva74
 
 


Shiva!

Nekem is elküldenéd? Az én levelem is visszajött.
Köszi
morzsa
morzsanyul
 
 


Csak a cím maradt le:-))
morzsanyul@freemail.hu
morzsanyul
 
 


Megszületett Patkós Dominik 3770 grammal és 54 cm-el 2006 01 03.-án.
Mindketten jól vannak. Bár Ági a császár miatt csak ma délben kelhet fel.

Képek itt:
http://web.interware.hu/patky77/Agi/domi1.jpg
http://web.interware.hu/patky77/Agi/domi2.jpg
http://web.interware.hu/patky77/Agi/domi3.jpg
http://web.interware.hu/patky77/Agi/domi4.jpg

Üdv: Csabi

Kép

Kép
pkagi
 
 


<font color="0000ff">Ági és Csabi!

Gratulálok! Nagyon szép kisfiú! Jó egészséget és gyors lábadozást a császárból!

Üdv:

Zita</font>
pzita
 
 


Ági és Csabi!Kép

Én is szeretnék gratulálni nektek! Nagyon sok boldogságot és jó egészséget kívánok!

Üdv.:Andi

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Shiva74!

mango_kukuc_axeleroponthu
köszi

Szusi
szusi
 
 


Ági és Csabi!

Én szintén gratulálok a kis család születéséhez Kép Gyönyörű kisfiú, kívánok neketek sok boldogságot, és jó egészséget Kép

L
lirian
 
 


Édes baba!
gratulatix!
(ilyenkor -is- már egyre jobban várom, hogy világra jöjjön a mi babánk. Kép )
Szusi,Morzsanyul KÜLDTEM!
shiva74
 
 


Ági és Csabi!

Szívből gratulálok, gyönyörű a kisfiatok! Jó egészséget és sok tejcsit kívánok.

Shiva!
Megkaptam, nagyon köszönöm!
morzsa
morzsanyul
 
 


ÁgiKép
Gratulálok a kisfiúfozKép Szépen beelőztélKép

Én tegnap voltam Uh-n már most 3880g-ra saccolták a fiamat(+/-10%), hosszú combokkal. (Magas lesz mint az apukája)
Viszont ami gáz, hogy az előző szülésem császármetszés volt és annak a hege már eléggé el van vékonyodva (5mm alatti), úgyhogy mondta a doki, hogy amint egy apró kis fájást is érzek rögtön irány be a kórház mert ezzel a hegvastagsággal nem vajúdgathatok.
Úgyhogy most figyelek minden apró jelet magamon.....
Egyébként hétfőn be is fektetnek, ha addig nincs baba
Tegnap csináltam gyorsan még pocakos képeket, ha tudom felteszem.
Hát mi így állunk, gyorsan bejelentkeztem még fodrász, kozmetikushoz

Ja és mára tök beteg lettem(torokfájás, köhögés)elmentem a gyógyszertárba vmi gyorsan ható csodaszerért(ilyen nincs),említettem a háziorvosomnak a Bioparoxot amiről annyian írtatok, és azt mondta, hogy azt egyáltalán nem javasolja
Helyette homeogene 9-et és kakukkfüves kanalast kaptam.

Szedett már vki ilyen homeogene9-et terhesen?

Orsi
39+2

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Ahogy ígértem

Üdv Orsi
39+2
Kép

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Szisztok!
Most járok itt először. Ha minden igaz én is a Schöpf-Mereibe fogok szülni.
Én még csak 12+5 hetes kismama vagyok.
Van itt valaki aki szintén 2006.júliusban fog szülni?
Üdv: Kisvirág

Kép Kép
kisvirág_30
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?