<font color="0000ff">Sziasztok!
Kezdem még egyszer. Már egy jó hosszút írtam, erre a gép megadta magát, hiába volt vágólapon, amit írtam, az újraindítással ez is elszállt.
Falina! A kérdésedre válaszolva: Kaptam a császár után oxitocint injekcióban mindkét alkalommal. Egynél többet. Az hogy, ki kap, vagy nem kap, azt leginkább az határozza meg, hogy mennyire vérzik, mert minél jobban vérzik valaki, annál sürgősebb, hogy húzodjon össze a méh, hogy kisebb felületen tudjon vérezni, mert ott ahol a placenta levált, van egy seb, aminek minél kisebb a méh, annál kisebb a felülete. Persze biztosan orvosfüggő is.
Ergam cseppet nem kaptam.
Azt hiszem Judit ráérzett a vélhető igazságra. Nem valószínű, hogy az oxitocin injekció hiányától nem indult volna be nálad a tejtermelés rendesen. Ugyanis a tejtermelés beindulásának a feltétele a placenta maradéktalan leválása. Ez meg a császárnál ugyanúgy megtörténik, mint a rendes szülésnél, sőt itt még esély sem nagyon van, hogy esetleg benn maradjon valami. Nálatok sokkal inkább a lelki tényezők és a kórház időnként nem túl szoptatásbarát szokásai lehettek a bűnösök. Ha jól emlékszem már a várandósságod sem volt egyszerű, ehhez még jött, mikor megtudtad, hogy császár, aztán, hogy Jázmin idő előtt világot akart látni. Ezekre már csak korona lehetett gondolom, az őrzőben a "Hogy is van, hogy nekem nem volt hatórás tű, a szomszédomnak meg ajánlgatják?" illetve a postspinalis fejfájás. Ez már eleve adhat egy olyan alaphangot a szoptatásnak, hogy rágörcsöljön az ember, hogy legalább ez sikerüljön. És a tejtermelődésnek van sok ellensége, de az egyik legnagyobb a görcsösség, stressz. Mindemellé gondolom, még az első napokban nem nagyon hagytak igény szerint szoptatni. És ha jól emlékszem, Jázminnak volt valami olyan problémája, ami miatt nem biztos, hogy tudott hatékonyan szopizni. Szóval ezek egyenként is szoptatási sikertelenséghez vezethetnek, de így együtt elég jó eséllyel. Úgyhogy véletlenül se okold magadat, ha esetleg ilyen gondolataid lennének. Igazán büszke lehetsz magadra, hogy azért a kevéske tejért is hajlandó vagy már hónapok óta fejni.
Az
Ergam cseppről. Ha szeretnéd a tejet felturbózni mennyiségileg, akkor ha lehet, akkor a kukába postázd nagyon gyorsan. Ugyanis:
"Sajnos, sok gyermekágyasnak rutinszerűen adagolják az ergotamint, mint méhösszehúzó cseppet, noha a gyakori szoptatás a legjobb méhösszehúzó. Az ergotamin egy-két adagja a szülés után még nem csökkenti a tejtermelődést, a tartós adagolás azonban igen." /Az idézet a Szoptatásért Magyar Egyesület oktatóanyagából származik./
De az Ergam betegtájékoztatójában is benne van:
"Szoptatás alatt ismételt adagolása a tejelválasztást gátolja."
Ha neki akarsz fogni a mennyiség növelésének, akkor jó támpontot adhatnak:
A
speciális problémák oldalon találod a Ha fejésre van szükség című részt.
A
fejés oldalon a 4.2.2. pontban írnak az eredményes fejésről.
A fejleményekről majd számolj be. Én szurkolok.
Üdv:
Zita
U.i.: Elnézést, hogy ilyen hosszú lettem.</font>