Új privát üzeneted érkezett!

Mi is hazaértünk a telelésből, nagyon szép időnk volt. A 3 napból végül 1 hét lett, mert átmentünk Galyatetőről Mátraszentimrére még pár napra , egy másik hotelbe. Niki is nagyon jól érezte magát, tetszett neki az idegen környezet. Kivéve, mikor ki kellett menni a hóba, mert a hideget nem szereti.Kép
Majd még jövök, de ezer a dolog. Ráadásul holnap jön a Mikulás !!! Bár most este nem mondtam, Nikinek, hogy reggelre már itt lesz, azért remélem örülni fog! Kép
Dorki
dorki
 
 


Itt éppen nem morog a csaj a hideg miattKép
A másikon meg apával áztatják magukat a kellemes melegben.
Kép

Kép

Dorki
dorki
 
 


Sziasztok!

Vagyok, Én is. és készülünk a Mikibulira. Remélem, nem jön közbe semmi.....,bár pont aznap dután lesz a céges Miki is, hát majd meglátjuk, hogy hogy érünk oda. A hétvégén nagyjából megvettünk minden karácsonyi ajándékot. Annyian voltak, hogy Budaörsön a körforgalomban rendőr irányított. Ilyet sem láttam még. Nálunk ma lesz egy kis baráti összeverődés, hívtunk Mi is Mikulást a gyerekeknek. Kíváncsi leszeg Bogim reakciójára. Így igazából Boginak majd csak ma este jön a miksicsomag. Persze a fiúknak focimeccsel egybekötött ünnepség lesz.

Panu,
majd jöhet privibe egy pontos cím.
Teljesen átérzem a bölcsis sírások lelki nehézségét. Bogi még mindig szokta emlegetni, még a gondozók nevére is emlékezik. Persze mindig hozzáteszi, hogy nem akar bölcsibe menni. Kitartást nektek. Ugyanakkor nagyon rossz irányba változott a viselkedése. Bántja a piciket (lökdösi), kitűnően felesel, és borzasztó dacos. Pillanatnyilag teljesen padlón vagyok tőle, és fogalmam sincs, hogy mit kellene tennem. Sajnos hallok tőle vissza olyan dolgokat, amit néha már tehetetlenségemben mondok neki. pl hagyd abba, hagyjál már... és társai. Ilyenkor nagyon el tudok keseredni, szégyenlem is , meg tehetetlennek is érzem magam.
A sárba fekvés: mintha rólunk írtál volna. Én már mondtam a páromnak, hogy egy méteres madzagot kötök a gyerekre, és csak így indulunk, el vele, mert már forgalmas útról is szedtem össze, és csak nagy szerencse, hogy nem jött semmi pont akkor. Az egyik pillanatban, még ott mentünk egymás mellet (ez ritka), aztán kilépett mellőlem, és ezzel a lépéselőnnyel ki az útra......

Krisz,
bár csak a csajom is ilyen lenne. Nálunk nyáron nem volt elég egy óriási bekerített játszótér, tele szupi játékokkal, mindig a kapun csüngött, és szökdösött kifelé. Az Én gyerekem nem tud sétálni, Õ mindig előreszalad, Én meg persze utána. Mi így sétálunk. Marha sz..., ezt mondhatom.

Kriszti,
pont hétvégén vettünk ilyen Pictolino játékot karira Boginak. Két éves kortól ajánlott, Mi még nem játszottunk ilyennel, de nagyon tetszett, ahogy olvastam az útmutatót. A Régió nagykerben vettük. Nagyon jó kis játékok vannak, bár szerintem semmivel nem olcsóbb, mint a normál játékbolt. Igaz magánszemélyként vásároltunk, de megtaláltunk mindent, amit elképzeltünk.

Bogim is nagyon szeret babázni, és főzőcskézni. Reggel fél hétkor kel és jön át hozzánk, kiadja a parancsot, hogy húzzam föl a redőnyt, és irány főzőcskézni valamit.

Brigi,
a gyurma jöhet nálunk is minden mennyiségben. Csak legyen valaki, aki föltakarítja. Most mikire kap crayola filcet, meg zsírkrétát. Ezzel az angol játszóházban imád rajzolni, pont ilyen pici kezekre van szabva. Pici és tömzsi jól meg tudják markolni.

Andi, remélem nálatok is oké mindenkivel minden. Apa gyógyul? Boga, meg a tesó? Ja és persze Te?

Dorki,
frissen, üdén?
Bogi már nagyon várja a havat. Vettünk neki egy hólapátot, hogy apával tudja majd lapátolni a havat a garázs elől. De már ma reggel le kellett vinni, nem lehetett tovább halogatni, hogy majd, ha esik a hó. És csak érdekességnek, hogy a rendes "emberes" hólapát 790.-, a gyerek 990.-Ft. Jó mi?

A Mikire mit kell vinni?(magunkon kívül).......
kamagi
 
 

 
 

hello, mindenkinek küldök mailben térképet, tel.számot.
ha jól emlékszem, vasárnap délelőttöt beszéltünk meg. 10-től gyertek. kaját készítek, piát hozzatok, de ne sokat (nagyjából amennyit ti magatok is fogyasztanátok...) rágcsálnivalót, illetve édességet ha akartok hoztok.
azt tervezem, hogy főzök egy nagy adag húslevest sok zöldséggel, hogy legyen meleg kaja a gyerekeknek, és persze, ha valaki más is akar enni levest, az is lehet. emellett lesz kenyér, vaj, felvágott és valamilyen zöld. és pogácsát is sütettek a nagyival (még pénteken).

ez így jó lesz? más javaslat? ötlet?

és: nincs még függöny és nincs szőnyeg, parketta van, a hideg köves helyiségekben meleg a padló (kivéve a konyhát) - a zokni nem árt a gyerekeknek.

panu
panu
 
 


Sziasztok!

Hogy sikerült a mikibuli?Kép
kérek képeket is!

Krsz

Krisz
krisszie
 
 


Krisz, csak vasárnap lesz... bár most hogy senki nem reagál, elbizonytalanodtam Kép

levél holnap megy...

panu
panu
 
 


Panu, Mi megyünk csak kicsit el vagyok havazva. A héten ma lesz az első nap, hogy nem kell dokihoz mennünk.

Majd írok, Brigi

Egyébként kicsit én is elbizonytalanodtam, hogy mi lesz a bulinkkal. Többiek, Jöttök?

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Sziasztok!!

Most írtam egy regényt, csak elszállt!!!! grrr...
Majd pótolom.
Mi megyünk a miki-bulira. Legalábbis szeretnénk!!

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

KépKépKép
ja vagy úgy???Kép
tényleg vasárnapot írtálKép

megyek és iszok egy kv-t, tiszta agymosott vagyok ettől a hülye időtőlKép
nálunk múlt vasárnap lett volna, csak pont alvásidőre tették, így nélkülünk zajlott le az esemény.

Dorki,
szuper lehetett a telelésKép ott most van jó sok hó?? menni kéne anyósékhoz szánkózniKépKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Kriszti!

Eszterkének boldog szülinapot kívánunk!!!

Kép

puszi,
Andi&Boga

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Eszternek, nagyon sok boldog szülinapot kívánunk: Bogi és Ági
kamagi
 
 


Kriszti
Nagyon boldog szülinapok kívánunk nektek mi is!
Kép

Én is írtam és eltűnt.......
Mi is megyünk vasárnap és Zsuzsiék is, de nekik most rossz a gépük.
Csomagokat már összeraktam, kivéve a gyümit.

Dorki
dorki
 
 


Kriszti,

Mi is NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK Eszternek.

Brigi, Marci, Barnus

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Köszönjük szépen Mindannyiótoknak Kép!
Majd jövök beszámolóval és képpel, csak állati fáradt vagyok Kép.

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


hova tűnt, amit írtam??!!! Kép Kép

Eszternek nagyon Boldog Születésnapot Kívánunk!!

Liza és Panu

lányok, mail ment egy, és hamarosan még egy, mert beszkenneltem egy térképrajzot Kép
Dorki, a freemail-re küldtem, nem a hotmail-re, bocsi

panu
panu
 
 


Nekem is eltünt a hsz-emKép

Eszternek Boldog szülinapot így utólag!!!

panu, klassz a térképKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Térkép megvan, Zsuzsinak is továbbítottam. Csomagok is kész vannak.Mi megyünk !

Dorki
dorki
 
 


Jó bulizást!
Azért képekkel illusztrált beszámolót kérünk Kép!

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok,

Kriszti, Krisz,

Egyelőre annyit, hogy nagyon jól sikerült a mikibuli. Dobok fel egy képet és később még próbálok írni.


Kép

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Köszönjük Panunak a kérót, reméljük nem történt semmi maradandó sérülés.
Tényleg mindenki jól érezte magát, a kölkök is örültek a Miki bácsinak !Kép Főleg, mert kaptak csokit. Képeket még én sem töltötem föl.
Dorki
dorki
 
 


hello, én még küzdök itt a képekkel, mert a céges gépre előbb a programot, majd a képeket, majd a photoshop-ot kell feltöltenem, ez azt hiszem meghaladja erőimet... Kép Kép legalábbis egyelőre
majd a rendszergazdát megkörnyékezem...

örültem mindenkinek Kép nagyon jó volt, hogy eljöttetek, és tényleg jól elfértünk. maadandó sérülést még nem fedeztem fel Kép Kép, 1-2 puzzle-darabka vándorúton van, majd megtalálom karácsonyig őket Kép gyermek jól elfáradt, de volt még energiája egy hatalmasat sétálni a környéken (holdat és csillagokat néztünk), és este 8-kor is könyörögni kellett neki, hogy menjünk fürödni. viszont reggel úgy surrantam ki negyed 9-kor a házból, azt hiszem fél 9 után ébredtek. apa rohant vele a bölcsibe, és most már nem is nagyon ellenkezett, csak halovány nem-et mondott, és szó nélkül ment az óvónénivel a játszószobába. apa teljesen boldog volt.

még küzdök egy kicsit az elemekkel, hátha lesz eredménye Kép

panu
panu
 
 


Sziasztok Csajok,
örülök, hogy remekül sikerült a Mikibuli és a skacok is jól érezték magukat!

A mi szülinapi bulink is klassz volt, Eszter ezerrel pörgött, nagyon jó kis háziasszony volt Kép.
Teszek tortás képet, remélem most sikerül, emrt az előbb elszállt minden írásom.

nem megy Kép

k

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Kriszti, pedig már nagyon kíváncsi vagyok...

mit kapott a kisasszony??

nekem eddig nem volt időm a fotók idevarázslására, majd szerdán, amikor ismét jövök, megpróbálom...

panu
panu
 
 


Sziasztok!

Panu,
köszi a vendéglátást, jól éreztük magunkat. Bogi persze nem aludt el hazaúton, és még a céges mikulás cirkuszt is végigtapsolta. Ide, már anyósék vitték, mert Én már teljesen kidőltem. Este 9-kor sikerült lenyomni.

Szerencsére sikerült az első angol nagydogám is, amit tegnap írtunk, úgyhogy most már nem nyomja a tanulás terhe a vállamat (egyelőre).

Felétek is esett a hó?
Ma beavattuk Bogim hólapátját. Nagyon élvezte, csak az volt a baj, hogy nem az útról akarta takarítani, hanem a kocsikról, a padról, meg minden olyan helyről, amiről nem igazán volt szabad. De, hát nem is Õ lenne.......

Kriszti,
majd a mai nap folyamán megpróbálom azt a pár képet föltenni amit fényképeztem. Örülök, hogy Eszter élvezte a szülinapozást. Többen voltatok?

Brigi,
Barnus, Bogim által minden nap emlegetve vagyon, meg persze nézegetve is a képeken.

Ági
kamagi
 
 


SZIASZTOK!!!!!

VAN GÉPÜNK ISMÉT!!!!!!!!!!!!!!!

Eszteranyu ,
nagyon sok boldog szülinapot lánykádnak!!!!

Panu,
mégegyszer nagyon szépen köszönjük a vendéglátást
nagyon jól éreztük magunkat!!!!!!!!

Kamagi,
nagyon örülök,hogyx személyesen is megismertelek és remélem teljesen felbátorotál és most már süröbben jösz talira!!!!!!!!!

Zsuzsi
szuszoka
 
 


sziasztok, kész az album Kép tegyétek fel od a a fotókat, ha lesz egy kis időtök Kép

a link:
www.babanet.hu/album/main.php?album=5740&p=4435539

Kriszti, még adós vagy a fotókkal...!!!! kíváncsi vagyok Kép

bocs, most csak ennyi
panu
 
 


Sziasztok!

Mi is nagyon jól éreztük magunkat, köszönjük a vendéglátást Panunak!! És persze ne feledkezzünk meg a csodálatos Mikulás-alakítást nyújtó Niki-apuról sem! Ügyes volt, vérbeli Miki! Kép

Sajnos a mi képeink nem lettek valami extrák, mert kedves párom a teraszajtóval szemben fényképezett, de azért majd feltöltöm én is.

Boga hazafelé bealudt a kocsiban, így csigatempóban kocsikáztunk hazáig. Kép Ja, bevallom, én is szundiztam mellette. Kép Így volt kb 25 perc az út. Kép

Ági, én is örülök, hogy találkoztunk végre személyesen is. Jövőre majd ugye már többször eljössz? A nagydogához meg gratulálok, ezek szerint csak nem jártál túl sokat a suli mellé. Kép Ja, lánykád tök szépen énekelte a Télapó itt van -t , ügyi kiscsaj! Kép

Zsuzsi! Hurrá! Éljenek a számítógépguruk!! Kép

Brigi! Barnus élőben is tündéri, (Marciról ugye ez már köztudott Kép ) - tényleg büszke lehetsz a fiaidra!

Képzeljétek, most tök happyk vagyunk apával, mert tegnap este 10 körül Boga úgy aludt el, hogy csak 2x kellett visszavinni az ágyába, és nem is sírt, egyedül elaludt, utána - bár éjjel volt egy kis nyafi, amire nem mentünk át, így hamar csönd lett - már csak hajnal fél ötkor kelt fel. Kis sírás után botorkált a szobánk felé a tök sötétben minden hang nélkül. Apa visszavitte az ágyába, utána még egyszer hasonlóan próbálkozott 25 perc múlva, apa ismét visszavitte a helyére, onnantól viszont nyugodtan szunyál a kiscsaj - még most is! Lehet, hogy mégis lesz sikere a próbálkozásainknak, hogy el tudjon egyedül aludni?! Igazából már az a jó, hogy alig van sírás. Ez így már nem olyan idegörlő...
Ja, és mindemellett azt nem is írtam, hogy tegnap délután fél 2-től 4-ig aludt.
Most ezek után aztán igazodjak ki, hogy mi jó neki, mennyi alvásra van szüksége... Kép

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Andi!

Annyira szégyenlem magam most olvasgatam vissza az elmult három hetet és nézem ,hogy már Bogának is volt a szülinapja én meg fel semm köszöntőttem.


Sok boldog szülinapot utólag Bogának!!!!!!!!+


Kép


Zsuzsi Fanni
szuszoka
 
 


Segítséget kérek SOS!
A barátnőmék most értek haza az USA-ból, 4 hós a kislányuk. Tudnátok segíteni, hogy csinálják a picinél az átállást? Ébresszék-e fel?

Köszi,
Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Panu
mi a jelszó ? Bár nekünk is homályosak lettek a képek (sosem szoktak) azért párat felrakok.

Kriszti
4 hós baba még nagyon sokat alszik nem ? Egyébként szerintem saját magától át fog állni pár nap alatt. Mennyi ideig maradnak ?

Valszeg veszünk jövőhéten Nikinek egy kiságyat, mert már ki be mászik a sajátjából. Én meg félek, nehogy kiessen.

Dorki
dorki
 
 


sziasztok,
sajnos, nem tudtok feltölteni képeket abba az albumba, mert a saját nevemen, saját naggggyooon titkos jelszavammal hoztam létre az albumot, amit, bocsi, nem akarok itt megadni, de levélben sem Kép viszont létrehoztam egy újabb albumot, aminek a paramétereit elküldöm levélben, oda töltsétek fel a fotókat(majd én is megteszem újra, szétszór tyúk vagyok Kép). már ha marad még egy kis időtök a tengersok tennivaló mellett, ami ilyenkor karácsonykor rátok borul Kép Kép

Dorki, homályosan is jöhetnek, nem amatőr bajnokság ez Kép, apa remélem, élvezte a szerepet, jövőre is számítunk rá Kép

Kriszti, szerintem se ébresztgessék, saját magától át fog állni, ha erőltetik, az sem lesz jobb. azért kíváncsi vagyok, hogyan sikerült. bocsi, hogy csak most írtam az s.o.s.-re Kép

mit vásároltatok a gyerkőcöknek? kíváncsi vagyok, nagyon...
nálunk beállt a micimackó-őrület és mellette komoly csokifogyasztás is beindult Kép ovit már kezdi szokni a csaj, apát viszont eléggé megviseli a beszoktatás, ráadásul mostanában úgy alakult, hogy nem tudom én vinni az oviba. legutóbb egyébként úgy tiltakozott, hogy az autóban odáig behunyta a szemét, még az utat se kaarta látni, de ott minden további nélkül ment be játszani.

szép napot, panu
panu
 
 


ez a még üres album, mindjárt küldöm mailben a részleteket

www.babanet.hu/album/main.php?album=7936&p=9150579

panu
panu
 
 


Fölraktam pár képet, de tényleg elég homályosak. Mérges is voltam miatta.
Apának is tetszett, hogy ő volt a mikibácsi Kép Tényleg izgi volt.
Niki egyébként mostanában azzal szórakozik, hogy kitalál valami mű fájást. Minden nap jön és szerencsétlen arccal azt mondj, hogy fáj a hátam. Én meg kérdezem, hogy mi történt vele? Erre ő : Boga ráült !KépKépKép
Komolyan ez a válasz, már egy hete. Hogy honnan veszi fogalmam sincs??? És azt sem tudom, hogy melyik Bogára gondol??? Kép
De Barnit is emlegeti. Pici baba alszik, nagyon tetszik ! KépKépKép
Ja meg persze a Mikulást, aki hozott neki csokit. A függőség a csoki irányában nálunk már kialakult Kép Remélem ünnepek után leszokunk róla.
Dorki
dorki
 
 


Sziasztok!

Majd én is teszek fel párat, csak olyan macerás előtte lekicsinyítgetni...

Dorki! Kép Kép A Bogától monjuk simán kitellne... bár konkrétan nem emlékszem az esetre... Kép
Csokifüggőség dettó. Teljesen ki vagyok tőle. Kép

Karácsonyi vásárlás terén Boga már nem nagyon fog tőlünk kapni ajándékot a csúszda miatt, de ötletnek jó szerintem a mesekönyv. Nálunk most nagyon megy az esti mesélés. Nagyitól kapott egy szép könyvet, az a címe, hogy Mikulástól karácsonyig. Tök aranyos, színes tele mikulással, hóemberrel, karácsonyfával... Ez a kedvenc most. A mesék benne versesek, és bár nem nagyon rövidek, így mégis leköti a kiscsajt. A másik a Dörmögőék nagy mézeskönyve, ebben is versesek a mesék, és rövidebbek, mint a másikban, csak nem mind karácsonyos...

Ja, karácsony után úgy néz ki, megyünk 5 napra Szegedre kikapcsolódni! Remélem összejön, már nagyon ránkfér...

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Csajok,
rájöttem: valszeg az új tűzfal miatt nem tudtam képeket feltenni.
Most sikerült.
Egyenlőre a képek, aztán majd írok is.
Hozzáteszem, a Csajom nagyon álmos volt. Körülötte az unokatesók és a sógornőim Kép.

Kép
Kép

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Dorki, Barnus még csak 2,5 hós, de nem mondhatnám, hogy sokat alszik. Egyik nap pl du. 1-től este 9-ig össz 20 percet sikerült szunyálnia!

Nagyágy! Hát Niki is megnőtt! Olyan rossz, nem? De ugyanakkor olyan jó is.

Panu, Még meg sem köszöntük a bulit. Jól éreztük magunkat. Képeket majd rakok fel én is, bár a mieink sem valami jók.

Liza még mindig csukott szemmel utazik az oviba?

Ajándék: Én egy kis versenyautópályát vettem a Marcinak. Olyan amin 2 távirányitós autó megy körbe-körbe. Chicco, direkt piciknek való. Sokminden tetszett azóta, de úgy döntöttem, hogy úgyis mindenhol elhalmozzák ajándékkal és ennyi elég lesz neki. Volt még egy Micimackós karácsonyi könyvem neki, de azt egyik nap elővettem, mert a Barnus megint óránként evett. Vele alig volt időm játszani, úgy sajnáltam, de olyan szépen elvolt magában, hogy ez volt a jutalom. A Barnusnak meg rendeltem egy kis rezgő tigrist (Micimackóból! Kép) Ezért jövő héten megyünk el, úgyhogy még nem is láttam. Neki is mindene megvan csak azért, hogy mégis legyen valami a fa alatt.

Ötlet: Én ma vettem a Marci unokatesójának egy Sapiento játékot. Ismerd meg a formákat (vagy vmi hasonló) a neve. Feladatlapok vannak benne és hozzá egy maci alakú toll amivel ki kell választani a helyes választ. Nekem nagyon tetszik.

Ági, Örülök, hogy sikerült eljönnötök a bulira és titeket is megismertünk. Bogi nagyon édes. Azt hiszem ti már vehettek bármilyen játék babát - Bogit már csak egy igazival tudjátok elkápráztatni. (Azok kedvéért akik nem tudtak eljönni: Bogi a Barnussal volt elfoglalva egész idő alatt. De Nikinek is tetszett a "baba", úgyhogy Dorki hajrá!)

Kriszti, A csajod bűbájos a képeken! Milyen lehet amikor nem álmos...?

Andi, De jó, hogy el tudtok egy kicsit utazni. Rokonlátogatás, vagy hármasban pihentek?

Csoki szerencsére nálunk nem nagyon menő. Mármint a Marci részéről, anya viszont ... Kép

Mi a héten bent voltunk anyukámnál Pesten és megpróbáltam lerendezni a karácsonyi vásárlást. Napközben babakocsival, tömegközlekedve. Este meg apukám vigyázott a fiúkra én meg anyukámmal kaptam 2 óra szabadidőt. Persze mire bárhova is eldöcögtünk a dugókban + mire parkolót találtunk kb. 2 üzletre volt időnk. De azért nagyjából elkészültem. Még 2 lámpa van hátra az Ikeából, de azt apa egyik nap hazafelé megveszi.

Megyek aludni. Bár eddig nem sikerült. Úgy fáj a torkom! Remélem nem kapják el a gyerkőcök.

Brigi

És képzeljétek, Barnus egész nap vigyorog, be nem áll a szája és hangosan nevet!!! Nagyon cuki!

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Sziasztok!

Látom mindenki, jól el van havazva most ezerrel, készül mindenki a karácsonyra.
Az ajándékvásárláson már, úgy ahogy túl vagyok egy-két apróságot, kell még venni a barátnőm gyerekeinek.
Fancsi karácsonyi ajándéka: babakonyha, babakocsi, baba, babaágy, tele tabik, készségfejlesztő játékok, egy-két ruha és ezt szétosztottam a családba.
Ricsi karácsonyi ajándékai: lego ,action men , társasjátékok, és igazából, a családból ő kapja a legnagyobb ajándékot neki rakatunk össze egy számítógépet nagyon régóta szeretett, volna ő is ezeket a dolgokat az egész családtól, kapja.
Szerda este elmegyünk még a barátnőmmel beszerezni a karácsonyi menükhöz valót, mondjuk azt is már hellyel, közzel megvettem még egy-két hozzá való kell.

Holnaptól Ricsi is már itthon van, már előre sajnálom magam hát a két gyerek együtt nem egyszerű Kép. Pedig anno azt gondoltam mivel ilyen nagy a korkülönbség köztük nem lesz semmi gond velük, majd szépen külön eljátszanak játékokon se fognak vitatkozni hát ez sajna nem így van Kép.

Tegnap volt Ricsiéknél az iskolába a karácsonyi ünnepség Fanni nagyon aranyosan végig nézte a műsort, annyit leszámítva, hogy az elején mikor Ricsi elkezdte mondani a szövegét, elkezdet kiabálni Icsi Icsi szegény Ricsi annyira zavarba jött bele zavarodott a szövegébe majd nem elsírta magátKép.


Ja mi is a csoki fogyasztok táborát, erősítjük nálunk az utóbbi időbe Fancsi szerint elég rossz minőségű ételek, kerülnek az asztalra ilyenkor egy laza mozdulattal el is, tolja maga elől a tányért és közli tu (túró rúdi) illetve csocso (csoki) to (torta)Kép.


Kriszti,
Nagyon szép a pici lányod.

Brigi,
Micsoda éjszakai bagoly vagy!

Zsuzsi
szuszoka
 
 


Hurrrrrá! Nálunk kb 20 centis hó van. Nemrég jöttünk be hóember építésből. Ebédeltünk és most MINDKÉT fiú húzza a lóbőrt.

Ezek most készültek:

Kép

Kép

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Brigi,

szupik a képek a fiúkról nálunk már nincs is hó elolvadt Kép,
Pali reggel arra felétek volt harmonikaajtót szerelni és ő is mondta ,hogy milyen nagy hó van arra.

Zsuzsi
szuszoka
 
 


Mire ide értem, elfelejtettem mit is akartam. Na mindegy. Eléggé el vagyunk havazva, mindíg van valami program. Nem fenékig tejfel ez az egész, az biztos. Én kaptam egy hólyag gyuszit, egyedül mentem az ügyeletre hétfő éjjel és még a havat is le kellett szednem a kocsiról. Viszont olyan gyönyörű volt a hóesés, hazafelé meg a tiszta csillagos éjszaka, hogy már majhogynem tetszett is. Kép
Mit tudom én mikor jövök megint, de még kari előtt próbálok. Nálunk itthon valszeg már péntek reggelre készítjük el a fát, hogy a miénket lássa először Niki. 24-én utazgatunk ide-oda, szintúgy 25-26-án.
Dorki
dorki
 
 


Zsuzsi, Bizony gyönyörű errefelé ilyenkor (is) a táj. Mostanában, hogy közeleg a költözés ideje néha elbizonytalanodom mikor itt a faluban mászkálunk. Olyan szép és nyugis minden. De átrágtuk ezerszer apával és tudjuk, hogy jól döntöttünk. Akkor is valahol hiányozni fog.

Hú, nálatok lesz mit bontogatni a gyerekeknek! Biztos örülni fognak.

Dorki, Remélem jobban vagy! Fadíszítés időzítése jó ötlet. Mi tavaly 26-án állítottuk fel a fánkat. "Majdnemhogy tetszett"??? Csak nem vmi negatívumot hallok ebben? Fel a fejjel eddig olyan ügyesen elboldogultál mindennel. Most miért ne lenne így!!!

Többiek karácsonyra készülnek?

Én teljesen tropa vagyok. Fáj a torkom, fújom az orrom egész nap és még a kisujjamat megmozdítani is nehezemre esik. Legszívesebben pár napig az ágyat nyomnám. A lakás szalad, karácsonyi menü ötletem sincsen, fa még sehol és apa persze még pénteken is dolgozik ezerrel. De nem aggódom, tudom, hogy lesz valahogy.

És most pakolás, vasalás, egyebek helyett megyek és alszom egy nagyot! Kép

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


sziasztok,
megvagyunk mi is, csak rohanóban, net nélkül még mindig... Kép

Kriszti, azért elég jól megilletődött a lányod Kép Kép nagyon édes a képen Kép

Brigi, helyesek a skacok Kép a hóember nagyon tuti Kép ügyes vagy Kép

nálunk is dúl a téli nátha. már csak én vagyok tünetmentes, Liza az enyhébb változatot választotta, apa a nehezebbet, de mint férfiember, bírnia kell azt is Kép Kép

nálunk a kaja bevásárlása úgy tűnik megvan, még szilveszterig is kihúzzuk a meglévő adagokból Kép igaz, vendégek is jönnek, 30-tól 3-ig lesznek itt, remélem, jól szórakozunk. ja, meg előtte karácsonykor apa családja, teljes díszben és létszámban Kép
azért még az ajándékok sora nem teljes, de igyekszünk...

fánk még nincs, és apa mától karácsony (28-29-ig végéig dolgozik mindennap, talán holnap reggel munkába indulás előtt sikerül beszerezni a fát, annál is inkább, mert legközelebb 24-én kora este leszünk együtt otthon. azért nem panaszkodom, mert egyébként minden rendben, haladnak a dolgaink, bár még mindig nincs lámpatest, meg szőnyeg sehol a házban Kép, de majd tavaszra lesz...

mindenkinek nyugodt, csendes karácsonyt kívánok!

panu

mindenkinek
panu
 
 


Sziasztok!

Brigi, eddig irigyeltem a hóembereteket, mostmár nem annyira, mert egy ideje itt is szakad a hó. Kép Úgy látszik tényleg fehér lesz a karácsony. Kép

Dorki, neked jobbulást kívánunk, meg a hozzánk hasonlóan náthás Panuéknak is! Nálunk is úgy tűnik, hogy apa kapta a nehezét, de ő legalább idén már nem dolgozik. Én meg hétfőn a szemészeten voltam, úgy néz ki, hogy egy enyhébb fajta kötőhártya-gyulladásom van. Kép

Szerencsére fa után nem kell rohangáljunk, mert mikor Boga született, vettünk egy gyökerest, és még azóta is bírja szegénykém a gyűrődést. Ez lesz már a harmadik éve... Persze ezt minden évben nagyobb dézsába ültetéssel háláljuk meg neki. Kép

Ajándékcsomagoláson is már túl vagyok, csak egy apró kérdőjel van még a fejemben, de azt hiszem az ráér még.

Jó lenne, ha aki jön még addig, meg tudja is, megírná, hogy mit főz karácsonykor. Nálunk most nem lesz halvacsora, nem fűlik hozzá a fogam... Marhahúslevest fogok főzni, meg sörrel locsolt almás pecsenyekacsát sütök, mellé meg asszem megfűzöm Kép(ű#ő) anyósomat, hogy csináljon párolt vöröskáposztát. Anyu meg már beígérte a töltött káposztát. nyami. tiszta fogyókúra lesz... Kép

Mi is mindenkinek boldog ünnepeket kívánunk!

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


JA, bocs, Brigi , neked is jobbulást!

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok Csajok!

Mi is havazva (dologgal) vagyunk. Én is beteg voltam, fájt a torkom, meg a fejem napokig. Nálunk is volt hó, Bogi is nagyon élvezte, lapátolhatott az új hólapáttal. Már Apa is itthon van múlt hét óta, nagyon jó, de most olyan mintha két gyerkőcöm lenne. Mindenki rajtam lóg. Szerencsére. Ajándékok, már megvannak, csak még csomagolni kell. Sütöttünk mézest Bogival, de szerencsére olyan finom lett, hogy már meg is ettük.

Szerintem már csak ünnep után jövök.

Mindenkinek nagyon boldog, szeretetteljes, karácsonyi ünnepeket kívánunk: Bogi és Ági.

Eszter, és a fiúk nagyon szépek.
kamagi
 
 


Sziasztok,
végre megvan az összes ajándék Kép csak sajnos, ma is dolgozom. csomagolás majd csak 24-én, Liza feltételezhető alvása alatt, vagy talán ma este már elkezdem. ennek kicsi az esélye, mert jönnek anyósomék délután. inkább a főzést kezdem el.

sütit az anyukám sütött otthon és elhozta. beiglit vettem 2 rúddal.
ma sütök töltött csirkét (anyukám készíti elő, mert én még dolgozok 10-ig)
holnap lesz csirkehúsleves, rakott hal, és koktélrák capribogyóval. remélem, minden elfogy, mert aztán 25-én elutaznak anyósék, én reggel még dolgozom, aztán megyek Lizivel anyukámhoz másfél napra. apa pedig marad, mert ő végig dolgozik.

minden betegeskedőnek jobbulást! sok örömet az elkövetkező napokra és csak kevés felszedett kilót kívánok Kép Kép

Panu, Lizi, és LiziApa
panu
 
 


Sziasztok,

Én is elkészültem a kaja vásárlással. Megvettem a fát is. Takarítás még most kezdődik és szerintem holnapra is marad még belőle jócskán. Viszont már fő a húsleves holnapra. Utána aszaltszilvával töltött csirke, mézes csirke és rántott csirke cornflakeses bundában lesz. Mellé rizs, hagymakarika meg zöldségköret. Ne ijedjetek meg, azért lesz ennyi kaja, mert du. jön hozzánk a család. Sütök még egy adventi kalácsot. (Egyszer már próbálkoztam vele, akkor finom lett, de csúnya). Meg még tervben van egy répatorta is, mert az a család nagy kedvence. - Ez a terv, mindent megvettem hozzá aztán amennyi elkészül belőle azt esszük.

Apa ma este beállítja a fát és holnap díszítjük. Úgyhogy még hátravan a nagyja. Ja és ajándékcsomagolás majd ha elaludtak a fiúk.

Mi 24-én itthon leszünk, átjönnek a szüleim meg az öcsém. 25-én Anyukámnál az egész család, 26-a?, 27-én megint Anyukámnál a mégnagyobb család (unokatesók, keresztszülők, stb) és akkor este onnan indulunk Apa családjához. Szerintem csak 31-én jövünk haza.

Mindenkinek Boldog Karácsonyt kívánunk!Kép Brigi, Laci, Marci, Barnus

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Sziasztok!

Pár percre én is ide ugrok Fancsi épp vacsizik utána megy lefeküdni Ricsi apa meg elmentek moziba , hogy én nyugotan tudjam az ajándékokat csomagolni.
Sütik megsütve kaja félig elkészitve krumpli sali majonézeskrumpli majonézeskukorica holnap csinálok grilezet halat aszalt gyümölcsökel töltöt pulykát ja és sajt levest.
Holnap takaritani kell még és fát diszíteni.
24-én mi itthon vagyunk 25-én anyukámékhoz megyünk ott lesznek hugomék is 26-án unokatesomék keresztlányomék jönnek vagy mi megyünk még nem döntöttük el .


KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNUNK MINDENKINEK!

Zsuzsi Pali Ricsi Fanni
szuszoka
 
 



Lányok,
Mindannyiótoknak és Kedves Családotoknak békés ünnepeket kívánunk és minden jót az új esztendőben!

Eszter, Kriszti, Eszterapu


Székely karácsony
Szélyes Sándor


Hóba temetkezett csíki havasokon
Áron egymagában, fönn a Madarason
Uram, fohászkodik, Fiad megszületett.
Karácsony este van, hogyha megteheted
Te, aki rendezed ezt a nagy világot,
Juttass nekünk is egy kicsi boldogságot.
Hallottalak Áron, de nem mondottad kinek.
A népemnek, Uram, szegény székelyeknek.
Az Úr kicsit hallgat, majd így szól:
Áron jókedvemben kaptál,
legyen úgy, nem bánom,
de még mielőtt a kérést teljesíteném
valamit meg kéne magyarázni nékem.
Én a székelyekről hallottam eleget,
mondtak már rólatok hideget, meleget.
Tudom, hívők vagytok, sokat imádkoztok,
de szidásomban is világelsők vagytok.
Hallom, magatokat székelyeknek valljátok,
s kiválasztott népem neveit hordjátok
Áron, Ábel, Mózes, Dániel és Dávid,
az egész Biblia egész Ábrahámig,
Ha jól meggondolom, szinte már
úgy vélem, hogy Csicsó Názáret s Ditró Jeruzsálem.
Aztán, ha jól értem magyar beszéded,
s mégis a székelyek boldogságát kéred.
Miféle náció, mert a nyelve magyar.
Ó, Uram, szólt Áron, hisz a székely is magyar
Csak egy kicsivel több,
Úgy legalább három vagy négy fokkal.
Ott álltak a fenyők keményen vigyázva,
gyertyák pislákoltak ezer csíki házban,
megkondult Csíksomlyó Máriás harangja.
Szelíd korholással szólott az úr hangja:
Jól van Áron fiam, és most tartsunk rendet,
Ez a kicsivel több megmagyaráz mindent.
Én megértettelek, és most érts meg Te is,
Kicsit ezért több a szenvedéstek is.

Kép

Kép
eszteranyu
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: