Új privát üzeneted érkezett!

Novum,
melléklet feltöltése , tallózás, ott kiválasztod a képet, de max. 600x600 képpontos lehet.
Ha nem megy, küldd át az ilba76@freemail.hu-ra és én felteszem Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Egyre jobb ötleteitek vannak. Nem is tudom már melyiket válasszam.KépKép Mondta már valaki ezen a fórumon, hogy "SZÜLNI AKAROK MOST!!!"? Hát én most mondom. Szinte már folyamatosan mondogatom Marcinak, hogy csináljuk, de csak a hasam keményedik, nem jön semmi erősebb fájás.Kép Mi lesz így velünk?!)

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Szia Ilba!
Akkor rájöttünk mégis,de nagyméretűek a képeink,kültem emilt,feltennéd őket?Köszi előre is!
Timi

Kép

Kép
novum
 
 

 
 

Mindjárt felrakom! Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Novum képei:
Fannival:
Kép
Szilvike:
Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Köszönjük Ilba!
: )

Kép

Kép
novum
 
 


Sziasztok!
A babák továbbra is gyönyörűek. Én imádom a sört és így csak gratulálni tudok a "sörös" apukának!
Bubek, a szex tényleg jó, a spermában levő prosztaglandinokat gyógyszerben is használják szülésmegindításra. És csak akkor hat ha már elég érett rá a méhszáj.Tehát, koraszülést nem okoz, de nálad ez már nem áll fenn:o)
N

Kép Kép
natasa1975
 
 


Bubek,
ha gondolod, megkérem az egyik barátunkat, vigyen el kocsikázni, olyan jókat tud fékezni! Marcika kiröppen és hazáig meg sem áll!
5 hónapos terhes voltam, hozott minket haza kocsival, és poénból elkezdett Alain Prostot játszani, férjem jól meg is haragudott rá. (Persze azóta szent a béke szerencsére.)

Timi!
Nagyon klassz csajok vannak a képeken! Utólag is irigylem Fannit, én meg voltam őrülve egy kistesóért, de sajna nem jött össze. Kárpótlásként még akkor is babáztam, meg tologattam a játékbabakocsimat, amikor akkora voltam, mint most Fanni. A bátyám jól ki is nevetett, persze focizni azért mindig velem szeretett.Kép (Érzed a rímet!)

Jó éjt mindenkinek!!!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Szisztok,
köszi az infot, mindenkinek a bőrápolásról.
Szóval csak az arca hámlik meg a fejbőre.
Amit felírt a doki néni fürdető krémet használjuk. Azzal hajat is lehet mosni?

Gabuska: a gyógyszertári napraforgó olajat használom, de azt csak a hajlatok tisztításához.

Nekünk még nem fakadt ki az oltás helye. Sőt nem is látszik.
Arról beszéltek amit a kórházban kapott hazajövetelkor?
És ha nem látszik akkor mikor ismétlik meg?

A képek még mindíg cukikKép
én is küldökKép

Kép

Kép

Kép

Kép
sajtine
 
 


Bubek,
én a szexet ajánlomKép
A korbácsot, bilincset, bőrszerkót most ne használjátokKép
Csak óvatosanKép

SzorítokKépKép

Kép

Kép
sajtine
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek még mindig alszik Szilvi,úgyhogy gyorsan irok!
Gabi:
Köszi a dicséretet,tényleg klaszak a lányok és imádom őket!
Látom ügyesen tudsz rimben irni ,egy költő vaszett el benned!!!!Azért egy bátyó sem rossz,ha helyes haverjai vannak!!!
Ilba,Sajtine:
Én aneogranormont 1hónapos kora óta használom,pedig fürdetőkrém és olaj is be volt vetve mégis olyan száraz volt abőre,hogy még!Ettől olyan jó puha lett,csak vékony rétegben használom!
Bubek:

Én hallottam azt is ,hogy sokat kell lépcsőzni,persze csak akkor,ha már nyitva a méhszáj.

Na hallom már a kisasszonyt,most ennyi
Timi

Kép

Kép
novum
 
 


Sziasztok!

Eltűntem kicsit, mert szombaton vásárolni voltunk a Westendben, vasárnap meg jött anyukám babázni. A Westwendben nagyon kulturltak a szoptatós szobák, úgyhogy nem volt semmi gond.
Küldök néhány képet, amit most hétvégén csináltunk:

Így mosolygok, mikor meglátom anyát:
Kép

Ez az új sapim:
Kép

Kép

Kép
szorsi
 
 


Segítsetek!

Hol kell elintézni a GYÁS-t? És ezen kívül, meg az egyszeri 50.000Ft-on kívül (és ezt hol kell?) jár most valami még?
A neten csak ezeket találom, de hogy hol kell intézni és mi kell hozzá, azt nem. Vagy csak béna vagyok?
Hallottam, hogy valaki kapott még 40.000Ft-ot a kerülettől is. Ez kerületfüggő? Vagy Ti is kaptatok mind?

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Szia Ilba,

én ennek utánajártam már. A TGYÁS- t(terhességi gyermekágyi segély) az OEP Pest megyei kirendeltségétől kapjuk. www.oep.hu Tel:2885100/3840 m. (XIII. ker. Teve u. valamennyi - az Árpád híd pesti hídfőjénél van) A legjobb ha felhívod őket, de készülj fel, hogy én pl. 20 percet vártam, hogy beszélhessek valakivel 5 percet. Ide kell a munkáltatói igazolás (erre van egy külön nyomtatvány, az OEP honlapjáról letölthető), kell egy orvosi igazolás amivel szülési szabira küldött a doki, kell egy kórházi igazolás a születésről, és a baba eredeti anyakönyvi kivonata. Meg persze TAJ kártya, meg személyi. Ha nem te intézed, akkor kell meghatalmazást is írni. Az anyasági támogatás az más, azt ott kell, ahol a családi pótlékot - az Államkincstár Bp-i Kirendeltségénél. (XIII: Lőportál u. 3/b Tel:350-2481 www.ahh.gov.hu) Ennél javaslom olvasd el, amit a honlapon írnak, hogy mi kell hozzá, ott megtalálod az ügyfélfogadási időket is. Ami asszem nincs a honlapon, hogy itt is kell meghatalmazás, ha nem te intézed.
Később még gondolom lesz neked is GYED vagy GYES - ezt is az OEP Pest M-i Kir-nél kell majd (Teve u.) Remélem segítettem, hátha mást is érdekel....

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Hű Bubek, köszi, majd mindjárt utánaolvasok akkor. Nem értem, a barátnőm kapott a védőnőtől egy füzetecskét, ahová pontokba szedve le volt minden írva, gondoltam nem foglalkozom semmivel, majd én is kapok, de itt a III. kerületben nem adtak semmit.

Hogy van Marci?

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


De ami még hír: nem szültünk az éjjel. Míly meglepő! KépKép És Marci CTG-je ma megint tökéletes volt, szóval most megint ki tudja mi lesz. Járok a CTG-re, és aztán majd kieszeli Marci baba, hogy mikor akar kijönni.Kép Én próbáltam még este rávenni, hogy csináljuk, és ezzel elkezdtünk generálni 10-15 perces fájásokat is, csak éppen éjjel fél kettőkor abbamaradt minden, és mindketten bealudtunk.Kép Majd most tovább próbálkozom nála, hátha egyszer csak majd hallgatni fog az anyukájára.Kép

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Ilba,
Nekem a férjem intézett mindent, és nem kellett meghatalmazás. A TGYÁS-t pedig csak munkahelyen keresztül lehet intézni, ki kell tölteni az igénylőlapot - azt az oepből tudsz hozni/hozatni, és az összes csatolmánnyal együtt be kell küldeni a m.helyedre, ők hozzáteszik az ő papírjaikat, és ők továbbítják az oep-hez.
Az anyaságihoz meg a családi pótlékhoz a Lőportár u.-ból kell nyomtatvány, ugyanaz a paksaméta mind a kettőhöz, azt oda is kell visszaküldeni vagy visszavinni. De az le is tölthető a netről, ahol Bubek írta.
A kerületi pénz kerületenként változó, hogy van-e.

Novum,
nagyon szépek a lányaid.Kép

Szorsi,
Benedek a sapis képen olyan, mint az egyik héttörpe.Kép

KépKép
connie
 
 


Ilba,

Kérdezd meg a munkahelyedet, mert nekem azon kívül, hogy a születési anyakönyvi kivonatért el kellett menni, mindent! ők intéztek. Napokon belül minden kész volt és a pénz a számlámon. A kerületi dolognak az önkormányzaton kérdezz utána.Én nem kaptam, a 18.ban lakunk.

Bubek,
Nagyon drukkolok, olyan izgalmas, hogy akármikor jöhet Marci. Kép

Sajtiné,
Nekünk sem fakadt ki, de nagyon vörös volt, aztán mostanában barnás. Az a szuri, amit benn adtak.
Mi a fürdetőkrémmel mossuk a haját is. A szemöldökénél kicsit hámlik Beni bőre, de nem tűnik száraznak, nektek is ilyen?

Connie,
Rég láttalak. Minden oké?

OrsiKép

Kép

Kép
szorsi
 
 


Szorsi,
ki az a kis szégyenlős a pokróc alatt? Kép
Benedek tényleg olyan, mint egy kis mesefigura!

Ilba,
nekem Anyukám intézte a családi pótlékot és az anyaságit (az államit, nem a kerületit) és kellett meghatalmazás. Nem tudtuk, úgyhogy szegény kétszer ment.
Kispesten 15 ezer az egyszeri anyasági.

Ma nagyon zizi a lányom, ha egy pillanatra nem felé fordítom a fejem, már kiabál. Jól lefáradtam ma. Most alszik (?), remélem nem csak 15 percig, kell egy kis regenerálódás szegény anyarabszolgának. Szaladok is enni valamit, jók legyetek!!!

Ezt a mosolyt Nektek küldi Lívia
Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska,

A pokróc alatt én vagyok. A férjem művészi beállításainak egyike. Kép
Karácsonyra naptárat készítünk és ez is az egyik kép lesz. (Én meg ugye nem lehetek rajta Kép )

Orsi

Kép

Kép
szorsi
 
 


Köszönjük Livinek a mosolyt!
Ma este jön a Mikulás, hozza a csizmákba az ajándékot! Én ezt küldöm mindenkinek szeretettel:

Kép

Kép

Kép
szorsi
 
 


Szorsi,
mostmár mindent értek!Kép Tök jó ötlet a naptár.
Köszi a Mikis képet, nagyon édi!

Lányok, mi nagyon szívtelen dög szülők vagyunk, hogy idén még nem mikulásozunk? Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Orsi,
Igen, minden rendben, csak itt voltak anyukámék hétvégén, tegnap délután, miután elmentek, még babafotózásra vittük Ákost (nekünk abból lesz a naptár karácsonyraKép), és nem volt időm írni.
Én meg elfelejtettem, hogy ma jön a Mikulás, és nem vettem a férjemnek semmitKép. Ákosnak már megvan az ajándék, építőkockákat kap, most kint szellőznek a teraszon, mert illatosítottak, de a csomagolásra nem írták rá, csak kibontás után derült ki.Kép
Anyukáméktól meg kapott egy tologatható kacsát, hogy majd gyakorolhassa a járást, de persze a kacsa nem érdekli, csak a bot, aminek a végén van.Kép

KépKép
connie
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek az infókat, hát a sok itt letölthető nyomtatvány, ott kérendő papír kiborít! Kép
Fel is adtam mára! A munkahelyemen meg elég nagy gáz van, be sem merek telefonálni. Kép

Inkább dicsérem a babákat!!! Kép
Novum, Sajtine, Gabi, Szorsi: ugyanazt tudom írni, mint eddig: SZENZÁCIÓSAK A KÖLKÖK!!! Kép

Sajtine,
nálunk ugyan az a helyzet, a feje és a homloka hámlik. A doktornéni volt ma itt, azt mondta nem vészes és a fürdőkenőccsel kenjem be vékonyan fürdés után a homlokát. Hát nem tudom ... Mást ne használjak.

És képzeljétek én észre sem vettem (tegnapi pánik hozzászólásom), de kezd az oltás helye keményedni, az orvos szerint 1-2 hét és kifakad. Látni még nem látszik amúgy nekünk sem semmi.

Gabi,
köszi Livinek a mosolyt, Beni azóta is róla álmodozik, már 2 órája alszik. Kép Kép Kép

Connie,
de jó Ákosnak! Õ már valamennyire élvezi a Mikulást, nem?
Idén még mi sem veszünk semmit, bár úgyis majdnem mindennap kap még valamit Õfelsége. Tegnap például az ágya fölé kapott egy zenélő, forgó izét, amin tehenek, malacok és bárányok lógnak. Olyan édin nézi!

Ja, és a tegnapi meztelen súly: 3,57kg! Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba,
nagyon belehúzott Beni a hízásba!Kép Nemsokára utoléri Líviát! (4,9 kg)
Hú, a sok hivatali izétől én is kiakadtam, Anyu segített intézni a dolgokat, ha engem kérdezel, fogalmam sincs, mi micsoda meg mikor. A neten nézelődtem én is, meg a védőnőtől is kaptam leírást, de mire a végére értem, elfelejtettem, amit az elején olvastam. A végén egy nagy káosz lett az agyamban, ott tartok most is.Kép

Connie,
a fotókból raksz majd fel ide is?
Mi a francnak kell egy gyerekjátékot illatosítani? Pláne az építőkockát.
Biztosan emlékszel még valamennyire, milyen volt Ákos 4 hónaposan, segíts nekem! Az a gondom Livivel, hogy nem lehet semmilyen játékot odaadni neki, mert a szájába akarja tömni. Ez még nem baj, csak nem nagyon sikerül neki, mert az egészet be akarja kapni. Ezen annyira felhúzza magát, hogy 1 percen belül kiabál. (Nem sír, hanem kiabál, ahogy a torkán kifér.) Magyarán mondva: sík ideg. De ha nincs a kezében semmi, akkor amiatt kiabál. Ákos is csinált ilyet? Egyébként majdnem biztosra veszem, hogy az ínye fáj, mert mindent tiszta erőből az alsó ínyéhez nyom és az ujjacskáit is azon húzogatja. Mostanában az egész napja így telik, már be van rekedve a sok morgástól, nekem meg zúg a fejem. Bár ez a legkisebb probléma. Ki kéne találni valamit, ami eltereli a figyelmét arról ,hogy a szájába vegyen mindent. Mostanában jönnie kell a védőnőnek is, megkérdezem, mit lehet az ínyével csinálni.

Megyek fürdetni, a Barik Köztre végezni szeretnénk.

Sziasztok!!!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ezt most kaptam, és muszáj megosztanom veletek!!!Kép /és most is elpityeredtem, amikor olvastam ám...hátha ti is...KépKép/

Mielőtt Anya lettem

Mielőtt Anya lettem
Főzhettem magamnak meleg ételt.
Ruháim nem voltak pecsétesek.
Nyugodtan telefonálhattam.

Mielőtt Anya lettem,
Addig aludtam amíg akartam
És nem izgultam milyen későn fekszem le.
Minden nap megfésülködtem és fogat mostam.

Mielőtt Anya lettem,
Minden nap kitakarítottam.
Nem botlottam meg játekokban és
nem felejtettem el altatódalok szövegét.

Mielőtt Anya lettem
Nem izgultam, hogy a növényeim mérgezőek-e.
Nem gondoltam védőoltásokra.

Mielőtt Anya lettem
Nem hányt le senki
Nem lettem kakis
Nem köptek le
Nem rágcsáltak meg
Nem pisiltek le
Vagy nem csípkedtek meg pici ujjak sem.

Mielőtt Anya lettem teljes birtokában voltam:
Gondolataimnak
Testemnek
Lelkemnek.
Végigaludtam az éjszakákat.

Mielőtt Anya lettem
Sosem tartottam egy síró gyereket, hogy az orvos megvizsgálhassa
Vagy beadja neki az injekciót.
Sosem néztem könnyes szemekbe és sírva fakadtam
Sosem váltam boldoggá egy egyszerű mosolyon.
Nem maradtam fenn késő éjjel, hogy egy alvó bébiben gyönyörködjek.

Mielőtt Anya lettem
Nem tartottam kezemben egy alvó bébit mert nem akartam letenni.
Sosem éreztem, hogy a szivem apró darabokra törik
Mikor nem tudtam megszüntetni a fájdalmat.
Nem tudtam, hogy valami olyan pici ekkora hatással lesz életemre.
Sosem tudtam, hogy képes vagyok valakit ennyire szeretni.
Nem tudtam, hogy ennyire imádni fogom az Anyaságot.

Mielőtt Anya lettem
Nem ismertem az érzést, hogy a szívem a testemen kivül van.
Nem tudtam milyen nagyszerű érzés a gyerek etetése.
Nem ismertem az Anya és Gyermeke közti köteléket.
Nem tudtam, hogy valami oly pici
Olyan fontossá tehet.

Mielőtt Anya lettem
Sosem keltem fel az éjszaka kellős közepén
Minden 10 percben, hogy megnéezzem minden rendben van-e.
Sosem ismertem a melegséget
Az örömöt
A szeretetet
A szívfájdalmat
A csodát
Vagy az Anyaság elvezetét.
Nem tudtam, hogy képes vagyok ilyen érzésekre, mielőtt Anya lettem.

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Bubek, ez gyönyörű!!!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska,
Nem fogod tudni elterelni a figyelmét még vagy 4-5 hónapig.Kép Ákos most is mindent a szájába töm, és még egy darabig így lesz, mert ők így is ismerkednek a világgal. Ákosom amit nem tud a szájba venni, azt is megnyalja, a tükröt, a falat, asztallábatKép
4 hónaposan nálunk is gáz volt, hogy nem tudta a szájába tenni még a dolgokat, de néhány hét múlva már elég ügyes lesz Lívia is, hogy elboldoguljon egyedül. Olyasmiket igyekezz a kezébe adni, ami könnyen gyűrhető, rágható pl. textilpelus vagy vászonkendő kiváló, vagy puha, de nem szőrös plüssök. Aztán majd egy idő után rájön, hogy nem tudja egészben a szájába tömni,de kell egy kis idő. Ákos is mindenen mérgeskedik, ami nem úgy sikerül, ahogy ő elképzelte.Kép

Ilba,
Háááát - sztem inkább a mi izgatottságunk ragadt át rá.Kép De becsülettel megkóstolta az összes építőkockát, és a sötétkéket minősítette a legfinomabbnak.Kép

KépKép
connie
 
 


Connie,
köszi az infót. Mindegy neki, hogy puha vagy kemény, szőrös vagy csupasz, de persze mindig puha szőrtelent adok neki. Van az a bébikönyv, amiről a képet is küldtem, gondoltam, az nagyon jó lesz, de 1 perc múlva lila a feje és majd szét durran. Hát sajnos ez van, összeszedem a türelmemet.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska,
Ez sajnos ilyen, nálunk is mindig megy a dühöngés, mikor valami újat tanul, és még nem megy neki. De meg lehet szokni, most már nem nagyon zavar, és már meg nagyjából tudom állapítanni, hogy mikor hagyhatom próbálkozni, és mikor kell segíteni neki.

KépKép
connie
 
 


MINDEN MAMÁNAK, PAPÁNAK ÉS PERSZE BABÁNAK BOLDOG MIKULÁST!!! Kép Kép Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Boldog Mikulást csöppeknek és nagyoknak!
Kép

KépKép
connie
 
 


Sziasztok!

Boldog Mikulást kívánunk mi is!
Kép

Kép

Kép
szorsi
 
 


Ilyen döbbent képet vágott a csöpp a virgács láttán - hogyhát miért is kap ő ilyesmit, mikor olyan jó kisfiú.):
Kép

Azt hiszem, meg is sértődött egy kicsit a Mikulásbácsira. Szerencséje volt, hogy hozott fincsi kockákat is.
Kép

Ma reggel pedig már így állt:
Kép

KépKép
connie
 
 


Connie,
nagyon aranyos Ákos, nekem az első, sértődöttes kép tetszik a legjobban Kép Milyen nagyfiú már!

Amúgy ma már másodszor veszik el a hozzászólásom ... Kép

Azt akartam csak kérdezni, hogy Livi múlt heti álompora mostanra ért vajon Óbudára, vagy a hülye időjárás teszi, de Benedek tök sokat alszik mostanában.
Betegnek nem beteg, tegnap vizsgálta meg a doktornéni.
Persze tudom, hogy nem baj, csak hát ha nem alszik az a baj, ha meg igen, akkor az. Kép
Teliszopizza a pocakot és szunya Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Connie,
nagyon aranyos Ákos, nekem az első, sértődöttes kép tetszik a legjobban Kép Milyen nagyfiú már!

Amúgy ma már másodszor veszik el a hozzászólásom ... Kép

Azt akartam csak kérdezni, hogy Livi múlt heti álompora mostanra ért vajon Óbudára, vagy a hülye időjárás teszi, de Benedek tök sokat alszik mostanában.
Betegnek nem beteg, tegnap vizsgálta meg a doktornéni.
Persze tudom, hogy nem baj, csak hát ha nem alszik az a baj, ha meg igen, akkor az. Kép
Teliszopizza a pocakot és szunya Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba,
az nem a múlt heti álompor, hanem az eheti, Lívia a sajátját is átküldte, mert Õ meg alig alszik.

Connie,
nagyon édes Ákos abban a kertésznaciban. Az építőkocka nem csak illatosított, hanem ízesített is?Kép
Mikor érdemes a kiságyat járókára cserélni? Mikor már ülni tudnak?
Bocs, hogy ennyit kérdezek, de Te tehetsz róla, nagyon adok a véleményedre (és szerintem a többiek is).Kép

Kaptok megint egy Nagyis fotót - szeetem őket így együtt. Van egy olyan is, ahol a dédi is rajta van, az az egyik kedvencem, együtt a 4 generáció. Asszem megkeresem és felteszem azt is.

BOLDOG, VIRGÁCSMENTES MIKIT MINDENKINEK!

Kép

Lívia itt 10 napos
Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Most nézem, ez meg kétszer mentődött ...

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba,
felháborító, hogy foglalod itt a helyet a duplázott üzenetekkel!!! Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Connie,
Olyan édes Ákos, látszik a szemébő, mennyire okos kisfiú.

Gabuska, Ezen a 3 generációs képen nagyon hasonlíítasz anyukádra.

Ilba,
Benedek ma annyit alszik, hogy épp csak kajálni kel fel. Tuti az idő miatt. Pedig itt van nagymamám, hogy babázzon. Csak ringatja és rögtön alszik. Biztos jól érzi magát ölbenKép Kép

Orsi Kép

Kép

Kép
szorsi
 
 


Sziasztok lányok,

Boldog Mikit MindenkinekKép

Connie, Ákos bácsi nagyon édes a virgáccsalKépKép
Gabuska, Nagyon jól néz ki a Nagyid. Nagyon megható a 4 generációKépcimű kép.

Szegény Zsófinak a mikulás egy szurit hozott a doktor nénitőlKép
De nagyon ügyes volt, csak a szurinál sírt egy "picit".
Aztán szopi és szunyaKép

SziasztokKép
HO HO HO HÓÓÓÓ

Kép

Kép
sajtine
 
 


Sziasztok,

én is bejelentkezem.
Először is részünkről is Boldog Mikit mindenkinek!

Már megint tök jók a képek. Olyan jó mosolyfakasztóak.Kép Itt vigyorgok rajtuk. /sőt, bevallom töredelmesen, hogy néha visszanézem a régebbieket is. És azokon is mosolygok.Kép/

A hírek:
Ma is voltunk CTG-n. Marcibaba megint tök jó CTG-t produkált, de most a dokim is ott volt, és újabb hibát fedezett fel a görbén. Van amikor hirtelen leesik a pulzusa, és erre most megint azt mondta a doki, hogy annyira nem, hogy kórosnak kéne ítélni, de azért figyelni kell. Megint volt ultrahang is, az áramlás tök jó, Marci már 3300 g. (Szombat óta hízott 10 dkg-t!)

Úgyhogy most továbbra is minden délelőttöt a kórházban töltünk. Már ismerősként üdvözöl az összes nővér lent az ambulancián.Kép

Dokim meg is vizsgált. Hát ne tudjátok meg. Megpróbálta kinyitni a méhszájat - amitől én csillagokat láttam, és megpróbáltam összeszortott foggal, és levegővétel nélkül tűrni -, ami persze nem sikerült. Mármint kinyitni. Szerinte továbbra is az lenne a legjobb, ha megbeszélném Marcival, hogy jobb lenne ha kijönne - amit egyfolytában próbálok. De ő tök jól van bent szerintem, mert semmilyen jelét nem mutatja, hogy ki szeretne jönni. Nincsenek, csak gyenguska fájásaim, azok is csak elvétve, és hiába próbálom győzködni, egyenlőre maradni akar. Biztos akar még egy kicsit nőni. KépKép De majd csak kijön. Bent még egyikőjük sem maradt ugye...

Lehet, hogy Bori már megszült? Régen jelentkezett be. Ugye ti sem láttátok, hogy írt volna, nem csak én nem vettem valamit észre...

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Lányok!
Ha van egy kis időtök, nézzétek meg ezt: http://www.babakozelben.hu/cikkek/babapelenkanelkul1.htm
Kíváncsi vagyok a véleményetekre, az enyémet nem írom le előre, nem akarok befolyásolni senkit semmilyen irányba.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Bubek,
az a méhszájkinyitósdi szerintem felháborító! Inkább nem is írok többet most, mert nagyon felidegesítettem magam.

Vigyázz magatokra!
G.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska,
Én meg már duplán idegesítettem fel magam.Kép
A méhszájkinyításon is - az már elég középkori módszer, sztem én kupán vágtam volna a dokimat, ha ilyenekkel próbálkozik.
Meg ez a pisiltetés - igazából nem értem, miben különbözik ez a korai szobatisztaságra szoktatástól, amivel nálunk próbálkoztak és ami szintén elég túlhaladott, mivel a babák csak 2 éves kor körül tudják majd tudatosan irányítani a záróizmaikat, akkor lehet elkezdeni biliztetni őket. Addig csak idomítani lehet - mondjuk, amit itt leír, az tipikusan olyan idomítás, amit Pavlov kutyáinál is használtak.

KépKép
connie
 
 


Azért kárt nem tett bennünk. Persze, lehet, hogy igaza van, mert hát ő látja a CTG görbéjén hogy mi a helyzet Marcival, de én mindenképp szeretném, ha sikerülne a természetes úton való indulás. Gondolom ez is egy módja, ha már a méhszáj olyan állapotban van, hogy könnyebben kinyílik. De nem az enyém. Kép Csak hát fájt.

Ne idegesítsd magad Gabus, nem volt kibírhatatlan, és ha ezzel segítette volna a természetes szülés megindulást, hát én sem bántam volna. De a méhem még nem engedi ki Marcit. Ennek is biztos meg van az oka. Ha egyszer nem nyílik ki, akkor nem nyílik. Majd kinyílik egy kicsit később. Nem bántom én a dokimat, mert nagyon lelkiismeretes, és nagyon rendes, szóval eddig nem volt semmmilyen panaszom rá. Remélem ezután sem lesz. Szóval ne aggódj, nincs semmi baj, és érzem én azt, hogy nem is lesz. Kép Marcika tudja, hogy mit szeretne, és úgyis az ő döntése lesz. Remélem.

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Connie, Gabus, köszi mindkettőtöknek, de tényleg nem volt olyan veszélyes ez. Bírtam, és ez a lényeg.

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


A mi kis csodánk! Kép Kép Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Szia Bubek,
bocsi, hogy így felindultam, örülök, hogy nem riadtál el a dokidtól, mert az nem lett volna jó így a szülés előtt. Szerintem attól, hogy a méhszájat szétfeszíti, a méh nem fogja tudni, hogy na, akkor most elkezdek összehúzódni, hagy szüljünk. Ha már mindenáron meg akarja indítani, van erre olyan módszer is, ami nem ilyen barbár.

Connie,
egyetértünk pisiltetés ügyben! Már az első mondatok egyikén megálltam gondolkodni: honnan tudom, hogy a gyerek, pláne egy 2 hónapos, akiről szó volt, épp mikor akar pisilni. Nem látszik rajtuk, a kakilás is csak akkor, amikor már elkezdték. Meg ez, hogy ne érintkezzen a baba bőre a pisivel, kakival. Michael Jackson és az ő oxigénsátra...

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ilba,
kifogytam a jelzőkből...Kép

Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?