Új privát üzeneted érkezett!

Nebula,
Én is épp akartam kérdezni, másnál mi a helyzet, Ákos egy ideje 3x30-40 percet alszik napközben, és egy-egy nap van, amikor beájul 2-3 órára délután.

Ilyen szorgalmas volt ma délután a fiam:

Rendet rakott a szekrényében:
Kép

Segített főzni:
Kép

És ellenőrizte, hogy megszáradtak-e már a ruhák, az se zavarta, hogy sötét volt a szobábanKép:


Vezso,
Nem lehet, hogy túl nagyok a képek, amiket fel akarsz tölteni?

KépKép
connie
 
 


Ó, szóval így ellenőrizte a száradó ruhákat:
Kép

KépKép
connie
 
 


Nem alvósok ez bizony félreírt babaprogram,az hogy pár naig alszanak rendesen,mire anyuka megszokná megint nem alszanak.

Nebula
Flórát meg kell zabálni ezen a képenKép

Virág
Nagyon tetszik Carleone VinceKépÉs nagy gratula az álláshozKépKép

Dóri
Blankának miharabbi gyógyulást

Juszti
köszöni Maja a kutyust és küld egy ilyet Kép
Kép

Timurr
Vendég
 

 
 

ja azt akartam kérdezni lehet,hogy egy gyermek kihagyja a mászást,ha hasra akarom rakni Maját inkább feláll annyira utál hason lenni,,így sose fog mászni

Nebula
Maja is kb. így alszik vagy délután egy hosszabbat 2 órát kbb
Vendég
 


milyen kis huncut ez az Ákos és milyen házias?KépRo jól jár vele
Vendég
 


Timurr,
nem tudom, mi lesz ezzel a kapcsolattal, mert Ro már két talin is csak egy-egy karmolásra méltatta Ákost.Kép

KépKép
connie
 
 


sziasztok!

Villes: nagyon édes a kalapos corleone VinciKép Boldi baráti pacsit küld a felálláshoz!!!
Kép

Kriszta: engem bizony kihagytál a zombitáborból! nálunk is sok az ébredés még mindig. most az a legújabb hogy hasrafordul álmában és sír keservesen hogy most mi van. a visszafordulás még nem memgy. Szóval Timurr a mászás szerintem ill a kúszás előtte még nálunk is várat magára.
Kép

Connie: Ákos kezet foghat Boldival mondjuk ő a porszívózást és a felmosást részesíti előnyben . Mostanában már kuktáskodik is a fakanállal de azt még gyakoroljuk Kép)
MÉgegyszer köszönjük a drukkokat!
Kép

az idei évemről és a vágyaimról fogok írni de nem most mert lépnem kell. Connie köszi az infót.
képeslapügyben.

pusznyák

Kép
juszti75
 
 


Juszti: bocsi, hogy kihagytalak, azt hittem, nálatok már jobb a helyzet.

Ja, és a jövő évi vágyaimból kihagytam, hogy jó lenne átaludni egy éjszakát Kép

Kriszta

Kép
KépKép
nebula
 
 


Ildi : ez a tiéd. Hozzon sok erőt!
Kép

Tibinek Boldog szülinapot!!

Kép
juszti75
 
 


hát bizony Kriszta az szép álomKép
Vendég
 


ú dejó ez a delfin
Vendég
 


Timurr: neked meg köszönjük a sok receptet amig begépeltél a babakonyhás portálra!!!
Kép

Kép
juszti75
 
 


Kriszta: bárcsak ne lenne tagságimKép
Kép Bárcsak a aludna a dedem.

Kép
juszti75
 
 


Sziasztok,

Juszti,

ha még aktuális a vizelet levétel. A fügyijét mi amennyire lehet hátrahúzzuk, letöröljük ( a drnő adott vm lila kristályt, talán hipermangán, Connie biztos tudja, fertőtlenítés céljából) Ezt a kristályt vízben feloldjuk és azzal + steril gézlappal letöröljük. Egy törlés egy lap. + körülötte mindenhol letöröljük ugyan így. Aztán szárazra. A Zacskót kívülről megfogva próbáljuk úgy formázni h rá lehessen tenni a fügyijére. Jól rá kell ragasztani és várni. Fontos h hasra ne forduljon mert akkor kifolyik belőle. Ha van pisi lehetőleg rögtön kell vinni a laborba. Remélem érthető voltam. Kisfiadnak jobbulást

Vezso,
jól esett h múltkor úgy örültél. Körkérdére majd én is válaszolok

Delfinke,
sok-sok ++++ energiát küldök

Adri
hadri
 
 


Köszi Adri. Mivel lement a láza egyenlőre nem kell a vizeletvizsgálat. De azért jó tudni, mi is így csináltuk amúgy de nem ment bele a pisi.Mondjuk forgott éjjel, lehet hogy az volt a baj.

Kép
juszti75
 
 


Juszti!
Köszi; ez nagyon édes!
Kép
Hadri!
Köszi neked is,ránkfér!

Körkérdés:
Idei évben az egyetlen pozitív dolog Marcell születése volt!De tudom, hogy a jövő év tökéletes lesz, csupa jó dolgok történnek velünk majd!Kép
Tibi azt mondta, hogy januárban ha végre kapunk a bíztosítótól pénzt(két éve pereskedünk), elmegyünk egy pár napra hogy feltőltödjünk!Hát ránkfér! Kép
Úgyhogy 2006 a mi évünk lesz!Marcika teljesen rendbejön, sikerül elköltöznünk innen(na jó, ezt 2007-re tervezzük Kép ), Tibi végre kilábal a depresszióból és ismét boldogok leszünk!
Kép

Connie!
Szerintem az 500.-Ft jó összeg; nagyon jó ötlet az a karácsony!Kép
Ildi

delfinke
 
 


Látom jó sokat írtatok.Kép

Csak rövid leszek, mert a férjem ma nem hozott haza munkát és egy szép csokorral is meglepett, meg egy üveg Somlói Furminttal.Kép

Ákos - jelzem csak általánosságban - 7 körül kel, 9-től 10-ig szundikál, majd 1-től 3, vagy fél négyig.Kép Hát ezért merek álmodozni kis korkülönbséggel tesóról.Kép És este fél nyolckor szintén sziesztázik.KépKép Nem az én alvókámat örökölte.
Viszont még mindig szokott fájni a hasa.Kép Ma is virnyogott tőle, pedig nem evett új kaját, csak azt amit szokott és "100 éve" gond nélkül eszik.KépKép Szal nálunk biztos, hogy hasfájás volt az csecsemőkorban is.Kép Akkoriban napi 15-16 órákat volt fenn.Kép Nem véletlen, hogy nem írtam akkoriban a netre.Kép
Jó éjt. Dugulok elfelé.

Kép

Kép
vizimano
 
 


Sziasztok!
Jönnek a válaszok a körkérdésre KépKép KépKép Köszi Kép

A 20-i babaKarácsonyra amivel én készülnél, az magamvarrta textiljáték a piciknek, ami kötődik a Karácsonyhoz is. Az jó lesz?

Timurr
Azt hiszem van Baileys a Sex on the beach-ben, de nem vagyok biztos benne, van egy másik ilyes szexes nevű koktél, abban van, azt tudom.
Tulképp most jöhet bármilyen koktél nekem...ez után a nap után. Rozi egész nap nyüglődött, és úgy 13 percet aludt 3 részletben. Sirdogált is...Kép És este fürdés közben rájöttem mi a bibi: jön a másik felső foga!!!! És a múltkor is kegyetlenül szenvedett a felsővelKép És ahogy kijött akkor, azután jött az alvós időszak! Szóval ez a gond. De én most le vagyok harcolva rendesen...
És semmi hasznosat nem tudtam csinálni ma, próbáltam túlélni a napot. Végül is nekem is kell vasalnom, vasaljunk együtt!!! Kép
Ez a babfénykép nem semmi, bekapcs-kikapcs, ma kipróbáltam volna Rozin a kapcsolót Kép

Villes
Gratulálok Vince felállásához!! Kép
Zombi: nekem tényleg olyan rondán elváltozik az arcom, ha sok ilyen nemalvós éjszaka után vagyok, na, egyébként sem vagyok matyóhímzés, de most...kb mint Mrs Bean..., csak a füleim nem állnak el.

Dóri
Azon gondolkodom, hogy Ti is babát szeretnétek jövőre, akkor jó esetben együtt lesztek pl Vizimanóval a 2007-es nyári topikban Kép, vagy az ősziben Kép
Taknyosság Kép Blanka gyógyuljon meg!!!
És kívánom, hogy a jövő évben teljesedjen be minden, amit írtál Kép
Vezso
vezso
 
 


Nebula
Ez a tripperes mondás jó!!!! Először nevettem ma, és ezen a mondatodon!!! Köszi!!KépKép
Rozi normál üzemmódban alszik 3-4 x is napközben, nem normál üzemmódban pedig annyit, mint pl ma, gyakorlatilag semmit.
és azt szeretném jövőre én s, amit írtál, nagyon jól megfogalmaztad!! Mondjuk a férjem nem írt könyvet, de azért nagyjából én is ezt szeretném Kép

Connie
A képek feltöltésénél nem a nagyság a gond, hanem vmi a babanetes programmal van, nem fejezi be a művletetet a feltöltésre kattintva. És nem ír ki semmit se. A képet ugyanúgy kicsinyítem stb. Azért remélem ez megoldódik, szeretnék képeket feltenni a taliról.
Ákos nagyon cuki, hogy ilyen házias, és most sajnálom csak igazán, hogy Rozi karmolászik, ahelyett, hogy kedves lenne egy ilyen értékes(házias) minihapsival KépKépKépKép

Hüpi
Mi van Veletek most? Gyógyultok?

Delfinke
Boldog szülinapot Tibinek!!! És minden valósuljon meg, amit kívántál jövőre KépKépKép


Vezso (aki örül, hogy jót kérdezett, mert mindenki válaszol, na, még nem mindenki)
vezso
 
 


Hadri
Most olvasva, jó hogy nincs fütyink Kép, jó macerás ez a pisivétel. Mondjuk azt nem tudom, hogy pl kislány babánál hogyan kellene ezt csinálni ...Kép
Várjuk a körkérdéses választ Kép

Juszti
Cuki képeket tettél fel, tetszenek, pl ez a delfin is. Mosolyt csalnak az arcomra KépKép Van még láza Boldinak?

Vezso, aki megy aludni, mert a bébi szunyál (végre)
vezso
 
 


Juszti
Most látom, hogy lement a láza...KépKép Tök jó, már túl vagytok a nehezén Kép

Vizimanó
Jó furmintozást Kép
Nekem a párom még mindig Barcelonában van, csak holnap jön, de szombaton meg ügyeletes. És: vasárnap Mikulás lesz, tavaly először volt, hogy beöltözött és most idén már 3 helyre is kell mennie Kép Haláli jól mutat, mint mikulás. Tavaly is betegre nevettem magam...KépKép Házhoz megy Kép, jó mi? Ingyen és bérmentve, persze.
Szóval tulképp Mikulásként fogom látni legközelebb a páromat. Kép
Psuziiii Jó éjt
Vezso
vezso
 
 


haho!

direkt megvettem a babamagazint, hogy megnezhessem a kepeket!!! Kép Kép

2005. Nalunk nagyon jo ev volt. januar 6-an volt a jogon az utolso allamvizsgam. Doktorra avattak februarban. marcius pihenes. Aprilis Andor erkezese. Majus 1. anyak napjam! Junius Andor egy angyal, Julius ferjemet kineveztek, Augusztus elso nyaralas harmasban, Szeptember, Oktober, November ANDOR, Andor Andor. Most meg jon a karacsony! 10 eve az elso, hogy nincs vizsgaidoszak. Megfogadtam, hogy karacsonyi hangulatban fog uszni a lakas, sutok sutiket, vanilia es fahej illat a levegoben.... stb stb.
Egyetlen banatom a mai nap, hogy estelyi ruha kell majd a ferjem cegenek a karacsonyi bulijahoz, es felprobaltam a sajatjaimat, es mindegyikben ugy nezek ki mint egy kotozott sonka. Erre a meretemre, meg nem szeretnek ruhat venni, mert remelhetoleg ez csak atmeneti allapot.

Meg EN is szeretnek bent lenni az egyik 2007-es babatopikban! Kell egy kishug Andornak, (vagy kisocsi)

Sex on the beach az egy vodkas koktel
vodka, baracklikor, narancsle (vagy grapefruitle) feketeribizlile. Eleg utos.

Ajanlom a Baileys kedveloknek a White russian-t

Udv, BJ
babjag
 
 


Vezso Kép

ezt Neked küldömKép
igaz 3 bébijegesmaci kéne Kép
és köszi a drukkot
Kép

Kép
juszti75
 
 


Juszti
Köszi!!! KépKép
Nagyon édik, reggel megmutatom Veronikáéknak.

Én meg nem alszom...Mit csinál Boldi?
Vezso
vezso
 
 


a kiságyában szereli a rácsvédőt. már elaludt de felééedt Kép
Kép

Kép
juszti75
 
 


kezdődik az éjszakai műszakom

Kép

Kép
juszti75
 
 


Kép nyugodalmas jóéjt mindenkinek.megpróbálom Boldit meggyőzni hogy aludjon.

Kép
juszti75
 
 


Juszti
Jajj, ne, én nem akarok magamnak sem ilyen éjszakai műszakot!!!!! Elég volt, kipróbáltuk jó sokszor, kész, most már egy jó kis alvást szeretnék. Persze akkor nem kellene itt ülnöm. Csak egész nap semmit nem tudtam csinálni, és most élvezem, hogy garázdálkodhatok a szg-en.
Rozi alszik a babalocsiban (abban tudjuk elaltatni) és most átpakolom az ágyába mindjárt.
Boldinak meg üzenem, hogy legyen kegyes Hozzád.KépKép
Vezso
vezso
 
 


Nálunk is valami új progi fut a gyermekben, újabban úgy tesz esténként, mintha bealudna a fürcsi utáni szopiba, és aztán meg felébred.Kép Most Gabi próbálkozik nála a rábeszélős módszerrel. De csak jó nagy röhincsélést hallok a hálóból.Kép

Újra kell szerveznük (na, majdnem azt írtam, szerbeznünkKép) az életünket, ez így nem ér, hogy ilyen keveset alszik a csemete napközben. Ill. az a baj, hogy ilyen sokat mászik. Mert pl. főzni simán tudnék, ha nem zavarna, hogy közben a lábam alatt mászkál a hideg kövön. Ti - akiknek már mozgékony a gyermeke, ellenben nem alszik napközben - mikor házimunkáztok?

Küldöm a jó példát a manóknak:
Kép

És megyek tanulni lakberendezést, holnap számonkérés.Kép

KépKép
connie
 
 


Zitmi
Légyszi részletezd nekem Ruz tortájának pudingos verzióját!!Miután megsütöd,utána bevonod egy pudingréteggel?És te nem teszel fahéjat az almás verzióba?Én is megcsináltam az almást,de nekem olyan barna lett,mint a csokis piskóta a tied,amit a talira hoztál pedig világosabb színű volt.Leírod nekem hogy csinálod??
köszi
Virág
villes
 
 


Connie: én bizony nem vagyok a házimunka bajnoka, de főzni komolyabb kajákat akkor szoktam, amikor az ember is itthon van. Takarítani, porszívózni simán tudok FLórától (csípi a hangját), mosogatni is (olyankor beteszem az etetőszékébe). A mosás nálunk külön mosodában történik amolyan amcsi módra: valamelyikünk átviszi a cuccot, aztán átpakolja a szárítógépbe, majd visszahozza, és végül behajtogatjuk a helyére (ezt ált. este, amikor a kisded már alszik). Vasalni nem szoktam (most már a gyerkőcét sem). Én amivel nagyon le vagyok maradva, az a kreatívkodás: lakásdíszítés, ajándékkészítés. De ami késik, nem múlik.

Boldi, Rozi, Ákos: tessék szépen aludni, meséseket álmodni! Hadd pihenjenek végre az anyukáitok is!

"Bóbita, Bóbita álmos,
Elpihen őszi levélen,
Két csiga őrzi az álmát,
Szunnyad az ág sürüjében."

Kriszta

Kép
KépKép
nebula
 
 


jó reggelt!
Kép szép havas reggel van.
Egy gyötrelmes éjszaka után. Még tag maradok a klubban. fél 11-től éjfélig nem aludt, utána kettőkor ordított ( hasra fordult) majd fél háromkor. Na jó utána 7-ig aludt.

MOst visszaaludt úgyhogy van egy kis időm írni. A kkörkérdésre.
Nekem a 2005-ös év mint mindannyiónknak a legszebb évem: babám született májusbanKép nagyon szerettem kismama lenni májusig is nagyon jó volt de amint megszületett Boldi eufórikus hangulat lebegett körül. Jó baba volt ( alvós) szépen gyarapodott szóval boldog voltam , vagyok. Most se lenne semmi panaszom ha aludna , de csak fog egyszer. Kép
Azóta Boldi körül forog az életünkKép
Kép
Tervezgetjük a tesót ha Boldi betölti a kettőt, akkortájt szeretnénk. Várom a karácsonyt, az elsőt hármasban.

Kép

Jövőre szeretném elvégezni a fotósulit Kép szeretnék kismama és babafotózással foglalkozni. Szeretem csinálni nagyon.
Szeretnék az egész családomnak, minden szerettemnek EGÉSZSÉGET kívánni és boldogságot. Nem szeretnék veszekedést ( eddig se volt) továbbra sem, szeretnék egy kicsivel több türelmet kérni , még többet és egy több órából álló napot Kép

Most hirtelen ennyi jutott eszembe.
Kép

Kép
juszti75
 
 


Többi zombis mama ti hogy aludtatok?

Kép
juszti75
 
 


Sziasztok!
Juszti!Boldi már meggyógyult?
Kép
Milyen fotósulit akarsz elvégezni?Engem is érdekel nagyon a fotózás; szeretnék váltani.A régi munkakörömet gyerek melett már nem tudom vállalni, és a kereskedelembe sem szeretnék visszamenni! Kép

Az én körkérdésem a köv. lenne:
Ti hogyan fejlesztitek a csemetét?Gondolok itt a beszédre, mozgásra stb.
Pl.: Vince hogy tanult meg tapsolni?Sokszor mutattad neki Virág?
Mennyi időt foglalkoztok ilyen téren a gyerekkel?

Ja, képzeljétek: tegnap Marcipán 2x is négykézládra húzta magát!
Kép
Na, jó kb 2másodpercig bírta; de már ez is haladás!
Kép

Vezso körkérdéséhez tartozik, hogy a 2006-os év másik nagy változása az lesz, hogy MArcipán bölcsődés nagyfiú lesz!
Kép

Ildi

delfinke
 
 


Ildi ! meggyógyult úgy néz ki !
Miért adod bölcsibe MArcipánt? Még nem tudom melyik sulit végzem el, van sok. Majd ha kitaláltam elküldöm jó? aztán megyünk együtt Kép
Én úgy szoktam Boldival hogy amit néz vagy csinálunk azt sokszor elismétlem neki. Mi is már gyakoroljuk a tapsolást közben bohóckodom. Meg tudja ha fakanál van a kezemben akkor "keverek kavarok" ezt mondom neki és mosolyog mert már összeköti ezeket a dolgokat. Mozgás: egyenlőre itt én is tanácstalan vagyok mert csak a hasraforgás megy. De megbeszéltem megammal ne legyek türelmetlen
Kép

Kép
juszti75
 
 


Jó reggelt mindenkinek.Kép

Ildi,
mozgást én nem fejlesztettem sehogy, ill. ez így nem igaz, mert amikor láttam, hogy érdekli a mászás, úgy motiváltam, hogy mutattam neki vmi kedvencet, aztán kepesszen érte.Kép De előtte nem csináltam semmi ilyet.Kép Mivel állandóan mellette kell lennem - kicsi cunami - így amikor éppen hajlandó velem is foglalkozni a világ felfedezése közben, akkor bohóckodunk.Kép
"Tanítani" nem akarom kifejezetten, mert neki most az a dolga, hogy gyerek legyen és játsszon, meg világot fedezzen fel. Ezt csak azért írtam, mert van egy kolleganőm ő már a hat hós csecsemőjét tanította, vmi módszer van erre, pöttyök, meg számok. Nem tudom, de nem is akarom megtudni.KépKép

Gratula Marcipánnak, látod, teljesen rendben lesz minden. Csak igen halkan jegyzem meg, hogy én is mindig parázok, mert azért nem véletlenül volt mekoniumos a magzatvíz, és azért le is esett Ákos szívhangja ... Mindig ott motoszkál a kisördög a fejem hátsó zugában.KépKépKép

Kép

Kép
vizimano
 
 


Sziasztok!

Én is itt kezdem a napot, kicsit sok nekem most minden...

Juszti
Sajnálom megint az éjszakát, boruljunk egymás vállára és sírjunk, brühühü...Rozi este 11kor már fenn volt és aztán attól kezdve gyakorlatilag nem aludt egész éjjel, iletve volt egy két órás alvás úgy hajnaltájt. KépKépKép
Délután mindenképp lefekszem aludni, ha Veronikát hazahoztam, muszáj egy kicsit aludnom, mert már kikészültem teljesen. jaj. Kép
Rozi is kivan, olyan karikásak a szemei szegénynek. A fogacska már majdnem majdem kinnt van...

Delfinke és Juszti
Hajrá, fotosuli, nagyon jó ötlet. !!!KépKép

Delfinke
Hajrá Marcipán!! Gratulálunk a négykézlábazáshoz.
Visszamész dolgozni (iiletve hová mész), azért megy bölcsibe majd?
Fejlesztés. gyorsan tanulnak, ha megmutatsz neki vmit, hogy mit lehet csinálni egy játékkal megpróbálja utánozni. Pl Rozival játszottunk olyat, hogy formákat bele kell helyezni a megfelelő helyre, és próbálta csinálni ő is. Látszott, hogy érti mit kell csinálni, csak még nem ment neki jól KépMeg pl ért egy csomó mindent , amit mondok neki, pl "Hol a cica?" és keresi a szemével. Meg azt is, hogy "nem". Akkor tanultuk meg, amikor ki akarja ütni jópofaságból a kanalat a kezemből. Meg játszunk pl olyan térden ülős hintázós játékot is, énekelünk. Ezek mind feljesztenek.
Vezso
vezso
 
 


Jó reggelt!

Ákosom társasági lény, és úgy gondolta, örömet szerez nekem avval, ha én is csatlakozhatok a zombiklubhoz.Kép 11-kor sikerült nagy nehezen elaltatni, negyed egykor ordítva ébredt, aztán 4-kor, 6-kor, de akkor már aludt is vissza szopival rögtön. Reggel jöttünk rá, hogy vsz. azért nem akar aludni, mert fekve jobban fáj a foga, tegnap is vagy háromszor majdnem belealudt a szopiba, de ahogy befejezte kipattant a szeme, és ült is fel egyből. Végül csak Dentinox bevetésével aludt el, de akkor mint akit fejbekólintottak. Reggel már látszott is a duzzanat az ínyén felül.

Juszti,
Fotósuli tök jó!Kép
Tesó ügyben úgy látom, mindenki elhúz mellettünkKép Épp tegnap számolgattam, hogy tavaszi baba kellene megint, különben vehetünk még egy ruhatárat. És akkor csak Ákos 3 éves korára lehet tesó, max. 1-2 hónappal hamarabb. Még gondolkodom, hátha lesz bátorságom jövőre bevállalni egy újabb terhességet.Kép

Ildi,
Én szinte semmit nem foglalkozom Ákossal - már ami a fejlesztést illeti, mert persze ellátom, meg szoktam vele játszani, pl. szopi után 10 percet, vagy pelenkázás után, de nem mindig. Ha van kedvem, nézünk képeskönyvet (öt perc), vagy mostanában mesélek neki (másik öt perc), de ez nem rendszeres. Az összes tudatos fejlesztési tevékenységem az volt, hogy mikor szóltak, többet tettem hasra, és aztán a többi jött magától.
És hát hagyom pakolni, ismerkedni, ő nem tudja, de úgy rendeztük át a dolgokat, hogy amit elér, ott pakolhasson, és néha talál itt-ott egy vendégpapucsot, flakont, régi tollat, zoknit.Kép
És most tanuljuk a "nem szabad"-ot mi is.Kép
És Ákos csak egy testrészt ismer fel a nevéről, az se a sajátja, hanem az enyém.Kép

Miért megy Marcipán bölcsibe?

A négykézlábra álláshoz gratula, mi is így kezdtük, 2 mp-el.Kép

Vezso,
Aranyos vagy, de én eltekintek a magadvarrta textiljátéktól, van elég dolgod, inkább pihenj, ha van egy kis szabadidőd, ne nekünk varrjál.
Kép

KépKép
connie
 
 


Haho Delfinke'

Vedoneni tart nalunk Baba-mama klubbot, es mindig meghiv egy szakertot. Multkor logopedus volt, es o meselt pl a beszedfejlesztesrol.
Sokat kell gyerekhez beszelni, keprol, barmirol, mondani neki mit csinalsz. Neha a szaddal kiadott hangokkal erdemes ot lekotni (berreges, csattogas, pisszeges stb), hogy lassa, hogy a szajbol jon a hang. Sokszor el kell mondani neki adott szavakat. (Pl kepen lathato dolog AUTO, haz elott elmeno dolog AUTO, kis negykereku jatek is AUTO) hogy megtanuljon asszocialni. Eleg evidens dolgok, de jo volt, hgoy valaki osszeszedetten elmondta. Amit Vezso is ir. Hol a cica, hol van apa. tukorben mutatni neki. Anya fule, Andor fule. Tapsolni ugyebar mutogatas alapjan. Pápá-t inteni elmenetelkor, MINDIG mondani, "Apa elmegy, pápá Apa." stb stb....

Hat en eyeket tanultam.

udv, BJ
babjag
 
 


Ildi,
Egyébként pont 2 vagy 3 hete volt szó a hétfői szeánszon a fejlesztésről, és az volt a konklúzió, hogy egészséges babának teljesen elég a normál családi környezet a fejlődéshez - hacsak be nem teszed egész napra a kiságybaKép - azért sokat foglalkozol vele, meg sok inger éri, csak ezt nehéz észrevenni. (Most, hogy belegondolok, az is fejlesztés, hogy tanítgatom Ákost kanalat fogni, mert látom, hogy érdekli.) De igazából meg kell találni az egyensúlyt, hogy ami érdekli abban segíteni neki vagy gyakran megmutatni neki, de nem kitalálni valamit, és arra tréningezni, pl. hogy mutassa meg a fülét.

Vezso,
Panadolt nem próbáltatok adni Rozinak éjszakára? Én adtam Ákosnak, amikor nagyon fájtak az alsó fogai, közvetlenül kibújás előtt, amikor ilyen nyügi volt egész nap. Csak egy éjszakára kellett, amúgy a Dentinox elég. Vagy van az a homeopátiás cucc, amit itt többen használtak.

Vizimanó,
Én Ákosom se igen ér már rá anyájával foglalkozni.Kép Ahhoz képest, hogy mit ijesztgettek, hogy ha annyit van karban, nem lehet majd letenni, most nem lehet felvenni, 2 mp ölelést engedélyez, aztán rögtön menni akar megint.

KépKép
connie
 
 


Lányok!
Köszi a válaszokat, sokat segített!
Pl.: Marcipántól ha kérdezem hogy hol van apa akkor ránéz.A berregést már eltanulta, bár ezt csak kaja közben tartja érdekesnek!
Kép
Most ˝tanítom˝hogy hol az okos fejed stb.

Bölcsi:
Úgy tervezzük hogy szeptembertől megy 4órára; és én januártól megyek vissza dolgozni!Nem így akartuk, de sajnos nagyon kevés a pénz.Nem panaszkodom, de kb. havi 60e Ft marad meg a kajára, ruhára, stb.
Szóval nem egyszerű...

Ildi

delfinke
 
 


Connie,
ja ennyit az ölibabákról.Kép Aztán mit összedumáltak, hogy majd így lesz, úgy lesz.KépKépKép

Vezso, Juszti, Connie,
a csemetéknek sok álommanót küldök.Kép

Virág,
megint "csörög" a kiságy alvás közben.KépKépKép Nem tudom miért nem valamilyen csöndesebb fajtát vettünk?!Kép

Ildi,
okos gyerek Marcipán, tud ő annyit mint bárki más.Kép

Kép

Kép
vizimano
 
 


Sziasztok

Ildi itt egy lap ahol irnak fejleszteseket rakattintasz az aktualis honapra es az aljan van
http://www.bebilap.hu/elso_ev/elso_ev.htm
Tegnap el voltam havazva takaritottam stb es csak beleolvastam amit irtatok.Kép
Tegnapelott hogy jartunk, nem akartak kiadni a tapszert a gyogyszertarba ahova azert mentunk mert ok az ugyeletesek, csak teljes aron... parom mar egyet elhozott recept nelkul es megbeszeltek, masnap viszi a receptet, vitte is /ket doboz van egy recepten/ es fizetett megint 2750et, visszamentem osszevesztem a csajjal, tapszert visszavette receptet visszaadta en pedig szivtam a fogam , hogy milyen dragan vettuk azt az egyet es nem vettem eszre hogy a kezemben maradt amit visszavettekKép csak a kocsibanKép
En sem tudok nagy lelegzetu dolgokat csinalni mert
hiaba van egybe konyha nappali azert esik neha fejre esetleg allasbol nem tud leulni es akkor visitas.
MA reggel megmutatta 2x is egymas utan hogy lehet felulni, tehat mostmar nem csak ulni tud hanem ulo allasba is tornazza magatKép
Nekunk ma egesz jo ejszakan volt, megkimelt a fiam lehet azert mert egyedul voltam vele parom nincs itthon...
Ildi gratula nekunk is igy kezdte.
Tudtal a csajjal beszelni?


Kép
vaktyuk
 
 


Juszti
Nagyon szívesen,majd számolj be ,ha csinálsz valamit Boldinakk belőlükKép

Vizimanó
Emmyit alszik Ákos?Te kis mázlistaKép

Babjag
Te kis koktélistaKép

Vezso
szegénykém
És szegény Rozika,jól megszenvedi a fogacskákat,Majának még mindig nincs egy sem.
Jól mutathat a MikulásférjKépKíváncsi vagyok Rozi mit szól hozzá.Nálunk is elvileg lesz Mikulás,szerintem Maja sírni fog.

Connie
kalappal a számonkéréshezKép

Maja:cicát keresi,rengeteget dumál,bábá,pápá,dádá.Tegnap olyan hívó mozdulatot csinált a kezével és figyelte,tök édi volt.egyeül ül,újjabban nem kell ringatni,elfordul és alszikKépviszont nagyon anyás,idegenektől fél.hason fél percig nincs,ha fordítom inkább feláll,már amennyire tellik tőle.keveset játszik egyedül,de ha a pihiszékbe viszem elvan picit,ha meg a macska is ott van elrikogat.sokat játszom vele,énekelünk,táncolunk,játszunk,börrögök és egyéb hangot adok ki magambólKép


Vaktyúk
Csipet ügyi.
hihi úgy kell a gyógytárosnakKép
Timurr
Vendég
 


Nebula, és többi zombi anyuka Kép

Gréti sem aludta át sosem az éjszakát, csak engem nem visel meg annyira, mert pár perc szopi és alszik tovább, s vele együtt én is. 5 hós koráig minden éjszaka 2 óránként ébredt. Kép
A legjobb időszak 5 hót betöltve volt, amikor néhány hétig 3-4 óránként kelt fel éjjel, amit váltogatott néhány napos 2 óránkénti ébredéssel.
Múlt hét szombat óta Gréti szintén 2 óránként ébredt, sőt volt egy-két alkalom, hogy óránként. Ennek meglett tegnap az eredménye, kibújt a 3. fogacska is Kép Felül a meglévő kettő között, így már nincs "szünet" Kép de alul továbbra sincs nyoma sem fognak.

Connie,
Gréti is teljesen átszervezte az életét. Az esti alvási időt áttette éjfélre, előtte nem hajlandó elaludni. Van hogy fürdés után cicin bealszik fél órára, de aztán felkel dajdalozni, és csak ha beköszönt az új nap, csak akkor hajlandó alvásra adni a fejét Kép Ezzel együtt délelőtt 11-ig alszik, a szokásos szopis ébredésekkel.
Napközbeni alvási szokása már hónapok óta úgy néz ki, hogy szinte pontosan 2 óra ébrenlét után alszik fél órát. És ez így megy egész nap. Apa hazajön 7-8 óra között, akkor kezdődik a pörgés, nagyon jókat játszanak együtt, és mivel nem akarjuk a nagy boldogságot megszakítani, így a fürdés nálunk 10 előtt nem történik meg Kép Ezt sajnálom, mert szerintem az esti játék program és a késői fürdés okozta, hogy Gréti éjszakai alvása elcsúszott néhány órával.
Szóval Gréti napközben kb. 4-szer alszik fél órát, de vannak napok, amikor délután ezen felül alszik 1,5-2 órát. Gondolom néhány naponként erre szüksége van Kép Kép

Akiren
akiren
 
 


Sziasztok!

Vezso: Aranyos vagy, köszi Kép
Gréti fordul hasról hátra és hátról is hasra, kúszik, először csak hátrafelé, most már előre is, és pár napja négykézlábazik ő is. Annyit nevetünk rajta, ahogy fölemeli a fenekét és löki magát előre hátra előre hátra Kép
Ez azt jelenti hogy hamarosan mászni fog?
Rövid ideig ül is egyedül, aztán eldől. De az ülést nem is gyakoroljuk, pedig imádja. Csak nagyon ritkán ültetem, általában az első dőlésig Kép Féltem a gerincét. Nekem is és a férjemnek is elég görbe a hátunk, rossz a tartásunk. Kép
Fogakkal sehogy nem állunk. Nincs még neki.
Alvással úgy látom pontosan úgy állunk mint a többi család Kép
Többféle éjszaka van.
2 napja pl. elaludt este 3/4 9-kor és reggel negyed 8-ig húzta a lóvőrt. 4 körül ébredt egy 1 perces szopizásra. Ez nagyon jó volt. Kép
Aztán egy hete csinált olyant, hogy fürdetés után (8-kor fürdik) elaludt, aludt 1 órát, felébredt és hajnal 1-ig dajdajozott. Azután pedig még fel is ébredt 1x szopizni. Reggel 7 körül ébredt.
És van olyan éjszaka amikor elalszik 11 körül és nem tudom hányszor, de sokszor ébred. Sírva. Ilyenkor ha nem vesszük ki a kiságyból, egyre jobban sír. Ha kivesszük fél percre, rögtön megnyugszik és visszaalszik.
Mondjuk az a jó, hogy ha öl is ébred, el is alszik utána rögtön. És azért az átlag az, hogy este 11 és reggel 7-8 közt alszik. Néha fölébred, szopizik vagy csak megnyugtatjuk.
nem tudom, hogy a foga miatt ébred e sírva vagy mi lehet a baj. Napközben tündéri, mosolygós, jókedvű, játszik egyedül, stb. De nem látom hogy be lenne dagadva az ínye, úgyhogy lehet nem a foga. Kezd anyásodni. Ha nem vagyunk egy légtérben, elkezd sírni néha. Nem is sír, hanem hisztizik. Apját imádja, de sokszor csak akkor hagyja abba a nyekergést ha engem is lát.
Amúgy Gréti soha nem aludt sokat napközben. 1 nap összesen alszik 10-12 órát. Ebben benne van az éjszakai alvás is, minden.

Múltkori zh-m arról szólt, hogy programot kellett írni grafikából, az volt a feladat, hogy egy dodzsemet kellett rajzolni ami pörög saját tengelye körül és halad előre hátra.
Nem tanultam rá eleget. Az volt a baj.
Most szerdán meg mesterséges intelligenciából írtam, ez jó volt, 2 személyes játékokhoz kellett nyerő stratégiát adni, és egyéb olyan feladatokat megoldani, ami nem hiszem hogy érdekli a többieket. Kép

Ildi: Az az oldal amit Vaktyúk belinkelt, nagyon jó, leginkább Deákné B. Katalin: anya, taníts engem! (Fejlesztési lehetőségek születéstől iskolakezdésig) című könyvére hasonlít. Ill. szinte ugyanaz. Onnan másolhatta ki valaki. Kép
Nekem megvan a könyv, kevesebb, mint 2ezer forintért vettem kb. 5 hónapja.
Azt szoktam elolvasni, mindig a számunkra aktuális hónapról szólót. De ha nem olvassa el az ember, akkor is nagyjából olyan dolgokat csinál a babájával amit ott ír. Ezek szerintem ösztönösen jönnek. Nyilván nem kezded el tanítani tapsolni és deriválni a 3 hetes kisbabát. Szerintem lehet látni, hogy melyik kisbaba mire érett meg.
Szoktam énekelni, azt nagyon szereti, igyekszem sokat beszélni hozzá.
Amúgy úgy tudom pl. tapsolni akkor tudnak csak megtanulni amikor már tudnak biztosan ülni.
Mi sokat bohóckodunk a Grétinek, idétlen hangokat adunk ki magunkból és más tárgyakból és akkor csak kacag a világba és olyankor mindig kicsordul a könnyem. Kép Szeretem amikor kacag, látszik rajta hogy szívből jön a nevetés és hogy boldog, jókedvű.

Connie: Jók a képek, mutattam is a férjemnek tegnap, hogy nézze meg, mi vár ránk 1 hónap múlva Kép
Mi is nyilván itthon leszünk hármasban szilveszterkor. Nem hiszem, hogy sokban különbözni fog az a nap a többitől. De esetleg egy activity-zős, beszélgetős bulit lehet kéne csapni pár hasonszőrű kisgyerekes családdal. Hmmm, nem is rossz ötlet, majd elkezdek kérdezősködni az ismerősök körében...

Babjag: Nekem is régi vágyam már egy vizsgaidőszakmentes karácsony. Irígylem is azokat akiknek nem kell vizsgákon stresszelni magukat. De jövőre már remélem én is felhőtlenül tudok készülni az ünnepre. Rengeteg tervem van, már alig várom. Kép

2005-ös évem: Nem tudom, sodródtam az árral. Év elején lakást újítottunk, ami még mindig tart. Egyetemre jártam. Megszületett a pici lánykánk, így kicsit minden megváltozott. De a legeslegnagyobb boldogság látni ahogy növekszik, fejlődik és kacag a világra.
Összeségében szerintem jó volt ez az év.
És még 1 hétvégét egy 5*-os szállodában is dorbézoltunk KépKép
2006: Egészséget, boldogságot szeretnék az egész családnak és mindenkinek aki kedves a szívemnek és annak is aki nem. Békét a világnak. Szeretném megszerezni a második diplomámat. Szeretném ha elmennénk nyaralni.
Elképzelhető, hogy mi is belevágunk a kistesó projectbe, főleg ha Zitmi még inspirál. Kép

Nah, jó kimerítő voltam, remélem meguntatok. Kép
Megyek tanulni.

Bea

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Sziasztok!

Maradok zombi. Na jó, félzombi, mert reggel ráhúzhattam még másfél órát, ugyanis pénteken nem megy a férjem a tanítani, és addig elszórakoztatta a lányt. Szóval szépen 2-2 és fél óránként keltünk az éjjel, összesen 5ször. Majdnem hat lett belőle, mert a fölöttünk lakó (ja, nem is meséltem, hogy elköltöztek a dübörgő oroszok, és egy egyedülálló pasi lakik most fölöttünk, aki eddig nagyon rendes, csendes volt) 11 körül ért haza néhány barátjával, és elkezdtek dajdajozni. A lány persze felsírt, de szerencsére nem ébredt fel teljesen. És hamar abbahagyták. Szerencséjükre Kép Röhej, hogy mennyire vékonyak a falak.

Fejlesztés: nálunk is úgy van, mint a legtöbbeteknél: direkt "tudományosan" nem fejlesztünk, csak ahogy az a mindennapi életben jön. Én is mindent kommentálok, amit csinálok, és van sok "Hol az apa?" "Hol az anya?" és társai, és folyamatosan bohóckodunk. Connie-tól loptam az ötletet, hogy reggelente összekészítek neki egy kis dobozt mindenfélékkel, és azokat pakolhatja. Megőrzök különféle tárgyakat (joghurtospohár, kávésdoboz, kisebb nejlonzacsi, bársonyszalagdarab stb.), ezek mindig elképesztően érdeklik. És ha még nem mondtam volna, én vagyok a bohóckodás királynője (ezt a keresztlányomtól is meg lehet kérdezni, akivel évekig bohócosat játszottunk Kép
Ja, és imádja a fényképnézegetést! A képernyővédőn az ő képei vannak nagymamákkal, nagypapákkal stb. Na, azt napjában húszszor is képes lenne végignézni. És mindig mondom, hogy ki kicsoda rajta. És nagyon szereti a ti babáitok képeit is. Na meg a tükröt. Azzal nem tud betelni.

Nálunk a mozgást nem nagyon kellett motiválni, olyan egy sajtkukac, hogy elképesztő.
Újabban próbál egyébként integetni (szopi után kifordul, nézi a falán lévő kutyusokat, és határozottan olyan mozdulatokat tesz a kezével, mintha integetne nekik), imádja, ha tapsolok, és újabban, ha elkezdem énekelni neki Elmo dalát a Szezám utcából (ezt a műsort majdnem minden délelőtt megnézzük), akkor fordul a tévé felé.

Amúgy amikor csak lehet, hagyom egyedül felfedezni, játszani, hiszen az is fontos, hogy magát próbálgassa.

Íme a bűvös számítógép (nem szabad amúgy taperolni, de mivel fotóztam, néhány mp-ig garázdákodhatott, amúgy ha megnézitek, látszik, hogy nincs "c"
Kép

És a tükör (csak itthonra volt rajta ez a fiús gönc, ne tessék terjeszteni Kép
Kép

Kriszta

Kép
KépKép
nebula
 
 


Connie!

Csak azert ne varj tavaszi babara, hogy a ruhak jok legyenek a kovetkezo gyerekre. Andor annyival nagyobb mint az unokatesoi, hogy siman tudta hordani nyaron az o ruhaikat, pedig az egyik decemberi volt a masik februari. A mini ruhakkal sem volt gond.

Sot baratnomeknel is akkora a ket kislany kozotti meretkulonbseg, hogy a Marciusi csajszi siman hordta az osszes ruhajat a Novemberi noverenek, mert hat nyarra egyforma meretuek voltak (persze 4 ev elteressel) csak az egyiknek nov-tol juni, azaz 7 honap kellett a 68 as merethez, a masiknak csak marc-tol Juni, azaz 4 ho.

Egyutterzek minden tanuloval!!! Bar ha mar most tanultok eleg hamar elkezdodott a vizsgaidoszak, - nem??? Akkor legalabb hamarabb vege van? Vagy igy is eltart januar vegeig??

Udv, BJ
babjag
 
 


Minden vizsgázónak nagy nagy kalappal és nagyon sok kitartást kívánok.Kép

Egyetem után 1 év béke és nyugalom volt. Aztán a bíróságon, havonta, másfél havonta kellett tenni egy belső vizsgát, ettől függött az ember "benti" megítélése. Elméletileg munkaidőben talnulhattunk volna, gyakorlatilag annyi munka volt, hogy csak délután és este tanultam. Az utolsó házi vizsga után egy hónappal kezdtem a szakvizsgázást...KépKépKép Amikor annak vége lett, akkor mondtam, hogy most kell legalább 3 év, hogy ne csak tanuljak, hanem olvassak. Addigra már szakzombinak éreztem magam.Kép

Timurr,
valóban szerencsém van, tényleg egy angyal a fiam.Kép

Kriszta,
Flóra nagyon aranyos.Kép

Vezso,
remélem sikerült pihenned egy keveset. Párod mikor jön haza? Jó lenne, ha valaki segítene már egy kicsit.Kép ÉÉn aktívan küldöm az álommanókat.Kép

Megvan a 7. fogunk is, de már látom a párját is.KépKép Mondtam már, hogy mennyire unom a folyamatos fogzást????????

Ákos megébredt és "zajosan" aludt du (nem nyöszizett, csak csörgött, zörgött), de én galád anyaként úgy döntöttem nem megyek még oda hanem megvárom, hogy legalább egy hanggal hívjon. Erre visszaaludt. (Itt most megdöbbent arcot kéne beszúrnom.)

Legyen mindenkinek nagyon szép hétvégéje, és aki szereti a havat annak sok havat, aki nem annak meg hónélküli időt kívánok.
Ja, kiderült miért volt olyan romantikus tegnap a férjem, ma András napoznak.KépKépKép Tudtam én, azért csak férfiból van.KépKépKép

Kép

Kép
vizimano
 
 


Babjag,
Végül is februártól júniusig lőttem be a köv. baba születési idejét.Kép Igazából csak az lenne a lényeg, hogy a nagyobb és drágább téli cuccokat, pl. overall, ne kelljen még egyszer megvenni. Meg sztem így nagyon ideális minden szempontból, hogy Ákos tavasszal született, sokat lehetett vele kint lenni pici korától, és nem kellett az öltöztetéssel nyúzni.

Lakberendezős "vizsgám" tök jól sikerült, egy fiktív lakást kellett berendeznem,ill. meghatározni a koncepciót, színeket, lakásban mit kell átalakítani, meg a főbb bútorokat, nem kellett az utolsó szögig minden. Köv. órára megkapom a látványterveket a terveim alapján, tiszta izgi. Közben dolgozom a barátnőm lakásán is, nagyon büszke vagyok magamra, ma olyan jó dolgokat találtam ki neki. De ott úgyis akkor kezdődik a meló, ha már beköltözött, és látom a bútorokat is.

Kriszta,
Ákos is így örül a tükörnek, sőt, meg is szokta kóstolni.

Ma úgy főztem, hogy kivittem az utazószőnyegét, kapott egy fakanalat és egy tálalókanalat, és mire azokat megette, végeztem is a stahl-féle gyors kajával. Most a kisszéket cipelgeti éppen.Kép

Na megyek, mert megyünk tescoba, venni kell manónak harisnyákat, meg nekem itthoni pólókat. És persze kaját.Kép

KépKép
connie
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?