Új privát üzeneted érkezett!

Lillus,
sajnos kandalló ügyben nem vagyok annyira otthon, de ilyen nincs, hogy senki nem tudja mi lehetett a baj!!!
Tavasszal voltam egy kandallós konferencián, ahol előadást tartott többek között egy tűzoltó parancsnok is, ő mesélt pár csúnya sztorit, és ha jól emlékszem említett valami "szakfelügyelőséget", akik az ilyen eseteket kivizsgálják. Este megkeresem otthon azt az előadás anyagot, amit kaptunk, hátha van rajta valami telefon, elérhetőség, x.

Kép
baba888
 
 


Nagyon köszi Baba előre is! Egyébként voltak kint a tűzoltók is és ők sem tudták megmondani...röhej
A kandallósok, akiket most hívogatunk az arany oldalakból, persze nem akarnak kijönni, mert gondolom ez nem igazi bevétel
lillus
 
 


Lillus,
az jutott eszembe, hogy én a fogyasztóvédelmi felügyeletnél próbálkoznék, azon belül biztos vannak, akik a tüzeléstechnikai résszel foglalkoznak. Egy ilyen szaki vágja a kandallóval, kéménnyel, mindenféle tüzeléssel kapcsolatos szabályokat, építési technikákat, esetleg náluk próbálkozz.
Biztosításotok volt ugye?

Kép
baba888
 
 

 
 

Zozo Kép
Gyönyőrű a kislányod, gratulálok hozzá, és a szuperhiggadt szüléshez is Kép

Stella Kép
Én is olyan Symbaba ikerkocsit vettem, mint amilyennek a képét feltett Zsebi. Van egy nagykereskedés a XV. ker-ben, ott még huzatok közül is lehet válogatni, ami ikerkocsinál nem olyan sűrű (www.symbaba.hu). Az anyák lapjában van egy 5%-os kedvezményre jogosító csücsök is. Egyébként egyre többet pihizek, elég sokat fáj egy ponton a hasam, valószínűleg a 2 évvel ezelőtti epekő műtétem helyét nyomja a pocakom.

Zsebike, Lillus,
most már csak szép dolgok történhetnek veletek ennyi probléma után!
tralllala
 
 


Zsebi Kép
Én is varázsoltam egy kis karácsonyi hangulatot péntekre, mire hazajött a párom: a terasz ajtóra sokmacis karácsonyi fóliát tettem, ezt szinte azonnal le is kellett vennem, mert giccsnek lett titulálva Kép adventi illóolajat párologtattam, amibe sajna szegfűszeg illet is volt a fahéj és narancs mellett, amit nagy utál szegénykém, úgyhogy jöhetett a szellőztetés, még szerencse, hogy a hatalmas mikulásvirágom tetszett neki Kép mondjuk 3-szor szóltam, nézze meg, milyen gyönyürű, mire észrevette Kép (a nappali egyetlen asztalán van, kb. 50 cm magas piros bokor, de úgy látszik, mégis jól tud rejtőzködniKép )
tralllala
 
 


Sziasztok!

Alexékra még ugye emlékeztek????

[color=#ff0000]
Vendég
 


Sziasztok.
Köszi a sok drukkot. Holnap megyek ET-re, remélem minden OK lesz. Aztán 10 nap idegtépő várakozás-reménykedés..
Lányok.
Szerintetek az okés, hogy ma 1 nappal a punkció után alhasi fájdalmaim vannak? Mi segíthet ezen?

Gina
Vendég
 


Ginuska!
Szuper hírek! Szorítunk holnap az ET-hez és hányat kértek vissza?
A sok folyadék és pihenés és sok fehérje segíte ezen. Kép

Baba!
Már kicserélte apukám a csövet vasárnap reggel, úgyhogy az akadály el van hárítva. Kép

Nina!
Hidd el ha baj van akkor rögtön cselekszel az más kéréds hogy mikor elzártam és töröltem fel a vizet akkor úgy remegtem mint a kocsonya! Kép

Tralllala!
Te szegény akkor hiába fáradoztál. Nekem szerencsém van a párom imádja a díszeimet. Kép
A párolgogtatóba pedig Advent nevezetű illatot párologtatok ennek illata olyan mintha mézes süti sülne a lakásba esetlehg ha jársz olyan helyen szerezz be, szerintem fini.

Wish!
Veled mizújs? A héten kell kapni a levelet. Kép

Kép

Vikimi!
Én emlékszem rájuk szuper hogy sikerült! Nem tudod hányat kértek vissza vagy valami különleges recept?
Veled mi a helyzet? Magadról is írjál!

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi Kép
Nem volt azért nagy fáradság, amiket saját kezűleg csinálok, általában értékeli ApaKép Advent nevű az én illóolajom is Kép

Gina Kép
szerintem normális, igencsak megbolygatták ott a dolgokat (nekem is fájt), de néhány nap alatt elmúlik majd.

de örólök, hogy Alexéknak sikerült!
tralllala
 
 


TralllalaKép
Köszi a tippet, de lehet, hogy ezért nem utazunk fel Pestre. ELső körben próbálunk használt kocsit venni. Ha nem megy, akkor maradunk a pécsi boltoknál. 45 ezerért már lehet ikerkocsit kapni és még választhatunk is 2, azaz KÉT szín közül. Húúúúúúúú, de király!!!
Jól teszed, hogy pihensz. Én is sokszor maradnék otthon, vagy legalábbis bababútort hajtanék a melo helyett.

VikimiKép
Alexáéknak gratula!!!
Veletek mi a helyzet? Mi a következő lépés/ időpont?
Remélem Te is úgy jársz majd, mint Nina és nem kell több szuri Kép!

GinuskaKép
A povakfájás normális. Pihenj, igyál sokat és egyél sok fehérjét!!!
Drukkolok az ET-hez!!!
Stella

Kép
stella9
 
 


Sziasztok!

Vikimi,
köszi a híreket, ez nagyon szuper! Kép Mikor anno odajutottam az olvasásban, hogy nem sikerült nekik nagyon sajnáltam őket, mert nekik duplán nehéz dolguk van, hogy nem itt élnek. Szóval szuper!!! KépKép

Gina,
ma minden rendben megy majd szépen, meglátod! Mesélj!

Trallala,
örömmel hallom, hogy mostmár sokat pihensz! Kép
Vicces, hogy a párod nem vette észre a hatalmas virágot! KépKép

Lillus,
megtaláltam az előadás anyagát, de végül csak egy telefonszámmal tudok szolgálni, az is inkább csak arra jó, hogy érdeklődj, mit lehetne tenni, vagy hova fordulj, mert ez Szombathely város tűzoltóságának tűzmegelőzési osztálya: 0694/311-250. Szerintem érdemes érdeklődni náluk, nagyon kedvesek voltak az előadáson, ha a fogyasztóvédelmiseknél nem jutsz előbbre.
Remélem tudtam valamennyit segíteni!

Kép
baba888
 
 


Ma mindenki lázasan dolgozik?
Kép

Ginus???

Lányok találtam egy leírást a long-short-ról, a www.lombikbaba.com -on Bemásolom.

Protokollok IVF nél

Short
A ciklus 1.v.2. napjától 6. napig (6 nap) ½ amp (0,1 mg) Decapeptyl / nap. A ciklus 3. napjától 50-100 NE Puregon/nap (kb. 8 napig). hCG tüszőrepesztő.

vagy

Egyes intézetekben Marvelon fogamzásgátlót kell szedni a short protokoll előtt. A Decapeptyl helyett pedig 4 napig Suprefact (1/2 ml) injekció. A stimuláció 2. napjától 75-150NE Gonal –F. hCG tüszőrepesztő.

Long
Előkészítő szakasz:

A ciklus 20-23. napjától kezdve napi 1 ampulla Decapeptyl 0,1 mg-os injekciót kell bőr alá (kar, comb, has) beadni. (illetve a ciklus hossza mínusz 5. napon kezdeni).
Menses 1. napján UH, E2, LH kontroll (amennyiben nincs ciszta és LH < 2,0 indulhat a stimuláció)
Stimuláció: 200 NE Puregon/na 150 NE Puregon/nap 2 napig
Közben a Decapeptyl csökkenthető &frac12; amp-ra.
A stimuláció 5. napján UH, E2, LH kontroll &agrave; ettől függ a Puregon további adagja.
A stimuláció 10. napján hCG tüszőrepesztő.


Antagonista

Menses 2-3 napján kezdődik a stimuláció 200 NE Puregon / nap
A Puregon adás 5-6 napján UH, E2, LH kontroll.
Ha a legnagyobb tüsző elérte a 14 mm-t vagy az LH a kezdeti érték 2x-re emelkedett, akkor kezdik adni az Orgalutrant (0,25 mg/nap sc.) addig amíg a legnagyobb tüsző eléri a 17-20 mm-t. Természetesen a Puregont folytatni kell.
2-3 naponta UH, E2, LH kontroll
Ha a legnagyobb tüsző elérte a kívánt méretet &agrave; hCG tüszőrepesztő

Előnye: rövidebb &#8211; kevesebb gyógyszer &agrave; olcsóbb, kisebb az OHSS rizikója, nincs ösztrogén hiányos tünet

Szükséges injekciók száma (átlag)

Short:
kb. 10 nap Decapeptyl
kb. 10 nap hMG/FSH
1 db hCG
Összesen: 21 db

Long:
kb. 20 nap Decapeptyl (Suprefact)
kb. 10 nap hMG/FSH
1 db hCG
Összesen: 31 db

Antagonista:
Kb. 10 nap hMG/FSH
Kb. 5 nap antagonista
1 db hCG
Összesen: 16 db

Természetesen mindenki másképp reagál, ezért megtörténhet, hogy egyénektől függően hosszabb vagy rövidebb stimulációra van szükség. Ugyanez vonatkozik a szükséges injekciók számára is.

Megjegyzés:
hMG = Human menopausalis gonadotropin
FSH = Folliculus stimuláló hormon
hCG = human chorialis gonadotropin

Természetesen ezektől lehet eltérés intézményenként!

AMIRE ÜGYELNI KELL, HOGY A KÉT KOMPONENSÛ (POR+OLDÓSZER) INJEKCIÓK BEADÁSA MEGFELELÕEN TÖRTÉNJEN!!! TÖBB HELYEN (ÜGYELET, HÁZI ORVOS, OTTHONI BEADÁS ESETÉN) ELÕFORDULT, HOGY A PÁCIENS NEM KAPTA MEG CSAK AZ OLDÓSZERT, ÍGY AZ EGÉSZ STIMULÁCIÓ KÁRBA VESZETT, VAGY A HCG INJEKCIÓNÁL SZINTÉN CSAK AZ OLDÓSZERT ADTÁK BE NEKI, ÍGY NEM ÉRTEK MEG A TÜSZÕI.
EZEKRE KIFEJEZETTEN FIGYELJÜNK!!

Kép
baba888
 
 


Sziasztok!
Hát, túl vagyok rajta. 10-kor volt az ET. Azt mondták, minden okés, 4 egészséges petikéből a 2 "leggyorsabbat" ültették be. Utána 20 percet pihiztem, hazajöttünk és egész nap feküdtem...aludtam. Betegszabin vagyok, tilos bárminemű fizikai megterhelés, sok vitamint és ásványvizet kell fogyasztanom. 4-5 napig teljes kíméletes életmód, utána lehet ezt azt tenni. 10 nap! Ennyit kell várnom. Szörnyű lesz. Valamivel majd elfoglalom magam. Ja és valami Utrogestan-t kaptam, napi 3x2-t hüvelybe kell helyezni pontosan 8 óránként.
Veletek mizujs?
Gina
Vendég
 


Gina!
Szuper! Akkor most vigyázz nagyon magadra! Kép Drukk megy az apróságoknak!
10 nap CSAK nekünk 13-at kell várni, szóval ezt fél lábon is. Kép Kép Kép Kép

Baba!
Ma elfogyott a fogigátlód. Csudajó, akkor indul lassan a verkli. Kép
Köszi a cikket. Kép

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


GinaKép
Szuper hírek!
Akkor már csak az utasításokat kell betartani és kibírni ezt a pár napot!
Próbáls valamivel lekötni magad és ne agyalj sokat!
Legyél happy, pozitív és bizakodó!
Majd mi izgulunk helyetted!!!
Stella

Kép
stella9
 
 


Jó reggelt!

Gina,
olyan izgatott lettem, ahogy olvastalak, valahogy annyira hihetetlen, hogy nemsokára én is ott tartok.
Olyan fura érzés, mintha ezt az egészet valahonnan távolról, kívülállóként szemlélném.

Zsebi,
igen ma már nem kellett bevennem bogyót. Kép Mondtam is tegnap az én drága barátnőmnek, hogy nem bánnám, ha most egy-két napon belül megjönne, az olyan megnyugtatólag hatna rám, hogy szabályosan működik a folyamat...

Még szerencse, hogy ez az egész nekem így ünnepek előttre esik, mert legalább le tudom kötni magam, hisz nekem már csak két hetem van, hogy mindent elintézzek, ami a karival kapcsolatos.
Kép

Kép
baba888
 
 


Sziasztok!Kép

Hát igen, Alexék nagyon megérdemlik.Tuti receptet nem tudok,csak annyit nem kell görcsösen odafigyelni,mit mivel kell enni,mit szabad és mit nem csinálni és nem kell feküdni végig csak 1-2 nap.Nekik ez a recept bevált.
Nagyon szorítottunk a párommal értük.

Velem semmi különös nincs.Voltam kontroll Uh-on minden oké volt,megdícsér a doki bácsi és januárban,amint kijózanodtam a szilveszter után ,ismét látni akar Uh-on és ha minden oké kezdhetjük a programot.
Már nagyon várom.Addig szednem kell a bromocriptin 1/4 szemmel,majd dec-ben fél szemmel.Eszem a sok sok narancsot(pedig nem szeretem) mandarint.Remélem most sikeresebb lesz a stimulálció és maga az egész program.
2 napja kihúzták az egyik hátsó fogam,Kép azóta is fáj.A doki nagyon brutális volt(SZTK)két gyökere bele is tört,2 szuri után, az elsőt szerintem rossz helyre adta......kaptam beutalót szájsebészetre kivésetni,de én nem megyek,majd kifordul magától.Ezért fizetjük mi a TB??????????Kép

Zsebike!Kép
Te hogy vagy?Látom itt te vagy mindenki lelki támasza,tanácsadója ahogy nekem is az voltál.Nagyon jó hogy vagy a topiknak!

Stella!Kép
Nő már a pocid?hajdanán még együtt kezdtük már nem is tudom melyik topikon.

Mindenkinek minden jót!
Vendég
 


VikimiKép
Igen emlékszem. Az a hajdan tavaly nyáron volt a megint megjöttben!
Így nem is tűnik olyan régmúltnak, pedig énis úgy érzem, hogy ezer éve volt!
Pocakom nő rendesen! A fiúk mégsem elégedettek a méretével, mert folyton ki akarják rúgni az oldalamat.
Remélem hamarosan Mindannyian átélhetitek ezt a érzést!

Alexáékkal egyetértek: tényleg nem szabad túllihegni a transzfer utáni időszakot!
Befolyásolni úgysem tudjuk a dolgokat. Annyira meg gondolom senki nem ellensége önmagának, hogy lovagolni, vagy békaügetni járjon azokban a napokban!
Úgyhogy csak lazán, lányok! Azt tegyétek, ami a legjobban esik a testeteknek (esszerűség határain belül) és a lelketeknek!
NEm szabad rágörcsölni!!!
Stella

Kép
stella9
 
 


Sziasztok,
nem tűntem ám el, csak sajnos szombat este óta kórházban vagyok hatalmas hiperstimulációval. (szombat este bejöttünk megmutatni a pocakomat és már haza sem engedtek...) Fehérjekoktélt kapok infúzióba plusz trombózis elleni injekciót, sokat kell innom ill. még sok fehérjét enni is. Talán az egy bíztató a dologban, hogy a dokim szerint ez a legtöbb esetben azt jelenti, hogy sikerült az ET... Mondtam is neki, bár a próféta szólna belőle.. Annyit tudok, hogy az ET utáni 8.napon már vettek vért a HCG-hez, Choragont már nem kapok és így 35.1 lett az érték. Szerintetek ez jó? (visszakerestem Vikimi táblázatát, aszerint akár jó is lehet... de nem nagyon akarok hiú reményeket tálálni) Egyenlőre nem tudom, mikor mehetek haza, most a munkám miatt kaptam bentre egy laptopot, így tudok jelentkezni, de nem nagyon akarom kihasználni a helyzetet... Azért tegnap óta már jobban vagyok, nem feszít annyira a hasam, de majd az UH-tól függ, hogy mikor mehetek haza.. Tudjátok, feküdnék is akár még hetekig is, ha tudnám, hogy megéri...
Majd megpróbálok még jelentkezni, addig is puszi mindenkinek:
Fanni
fanny1
 
 


FannyKép
szomorúan hallom, hogy Te is beleletél abba a bizonyos 1-2%-ba!!!! (Tudod nyáron én is pont így voltam)
Remélem, hogy ez tényleg jót jelent!!!!!!
Mikor kaptad az utolsó Choragont? Nekem szimpi ez az érték a 8. napra (a dokim szerint choragon nélkül 20 körülinek kell lennie)!!!

Csak fehérjét kapsz vénásan, vagy folyadékot is?
Húúúúúúú, de nem irígyellek most!
Kitartás és tartsd be, ami ta doki mondd!!!
Jobbulást neked!!!!
Stella

Kép
stella9
 
 


Fanny,
egyik szemem sír, a másik nevet! Remélem minden rendben lesz, és úgy jársz, mint Stella!!!!! KépKép

A héten beszereztem a gyógyszereimet, ma megyek a Fostimonért, várni kellett rá, mert nem volt. Hát nézegettem ezeket a szurikat, és úgy félek, hogy valamit elbénázunk a párommal (az volt a terv, hogy ő fogja beadni őket), hogy inkább bemegyek majd meló előtt reggel, meg után este a Söfibe.

Ti hogy csináltátok?

Kép
baba888
 
 


BabaKép
Szeintem először kérjétek meg a nővért, hogy mutassa meg hogy kell csinálni! Aztán már menni fog!

Én végig magamnak adtam be a hasba adhatókat, az izomba szúrtakat, pedig beadattam.

Az elején nagyon sokat bénáztam, mert sose tudtam rávenni magam a szúrásra! Néha 45 perc is eltelt, mire végre sikerült.
a párom sokszor segíteni akart, de mikor megláttam hogy áll a kezében a tű, végleg bepánikoltam és inkább beszúrtam magamnak.

Az elején úgy próbáltam, hogy egy hirtelen mozdulat és kész, de ez nem igazán ment.
Később fogtam és szép lassan beszúrtam a tűt, aztán fecskendeztem a cuccot. Így sokkal elviselhetőbb volt, legalábbis nekem!

Remélem Ti is megtaláljátok a legtutibb megoldást!
Bátorság, tudod miért csinálod!!!
Stella

Kép
stella9
 
 


Sziasztok! Kép
Alexéknek hatalmas gratula, nagyon örülök, remélem, most már szépen sorban mindenki ilyen hírekkel jöhet majd! Kép

Hú, ezek az ikerbabakocsik nagyon jól néznek ki, jól látom, van olyan is, ami alig nagyobb, mint egy egyszemélyes? Nagyon profik!

Gina!
De jó, küldöm a babatapasztókat! KépKép Már csak 9 nap!!! Kép

Anikó!
Neked meg mennek a mensihozó enegriasugarak!!! Kép
Nyugi, hamar belejöttök a szurizásba! Ami hasba megy, azt nehéz elbénázni, mert észre sem veszed, már bent is van! Vagy inkább ne ecseteljem? Kép

Viki!
Szegényke, ez a fog dolog...Kép Nem lenne jobb inkább túlesni rajta, kiszedik aztán elfelejtheted az egészet?

Fanni!
Hú, én is drukkolok, hogy Stellához hasonlóan keveredj ki a hiperstimuból!!! A hcg-d nagyon bíztató!
hajnesz
 
 


Stella,
a hasba adós nem lenne gond, mert azt minden nap űzöm a trombozis megelőző szurimmal. Marha jól megy, 2 perc alatt kész vagyok vele. De azt hiszem nekem egyenlőre csak popsis van, Merional meg Fostimon. Ezeket oda kell, nem?

Asszem mindenképp bemegyek a kórházba. Kép

Hajnesz,
köszi a sugarakat! Kép

Kép
baba888
 
 


Stella,
pénteken kaptam Choragont utoljára és hétfőn vettek vért (hétfőn már a következőt kellett volna kapni) ???

Fanni
fanny1
 
 


Vikimi!
Ez a foghúzás nem hangzik túl jól. Kép reméle hamar rendbejön a szád. Kép
Szuper akkor mindjárt kezdesz te is. Ez a január igen mozgalmas lesz, szorítok mindenkienk mindenki babás lesz utána szorítotok ti nekem.Kép

Fanni!
Szomorú hogy kórházban vagy, de ha a dokiknak lehet hinni, nekem is mindig azt mondta minél jobban legyek rosszúl annál jobbat jelent. Szóval remélem és tiszta szívemből kívánom, hogy sikeres legyen ez a program és akkor bánya-kánya hogy ott kell lenni nem?
Jó ne használd ki a netes lehetőséget, de napi egyszer tessék életjelet adni magadról. Szorítunk ezerrel. Kép Kép Kép

Baba!
Én is küldöm a sugarakat, minket meg kerüljön el jó messzire, na neked se legyen sokáig úgy kilenc hónap múlva jelentkezhet megint így jó lesz????
A szurikat én ezeket a típusokat nem kaptam szóval ne tudom hova kell adni. Kép

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Hajnesz!
nekem is baromira tetszik az iker kocsi amit Stellának kínálgattam. Tralllaláék is ilyet vettek, csak nem tudom milyen színűt. Fú de jó lesz jövő nyáron csak ilyenekről fogunk írni. Kép Kép Kép

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok!

Fanny!
Remélem minden oké lesz. Nagyon sajnálom, hogy kórházban vagy, irtó kellemetlen lehet. De az ET attól még sikeres lehet. Bizakodj. Én nagyon szorítok neked. Ha neked összejönne, talán és is elkezdek reménykedni....

Lányok.
Mivel én Szlovákiai vagyok, így nem ismerem a gyógyszereket, amiket ti kaptok...Pl mi az a Choragon?
Én egyszer kaptam valami Fostimont is, azt ismerem. Győrben vettük, mert nálunk nem kapható, Merional van helyette.
Most Puregon szúrtam a 3. naptól a 14. napig, (magam szúrtam reggelente, volt hozzá egy toll, egyszerű volt, az adagot pedig fokozatosan emelték az eredményeim szerint)majd Decapetylt a 2.-tól az 5. napig. Utána Pregnylt éjjel, 36 órával a punkció előtt. Most meg valami Utrogestant kell napi 3szor használnom.
Ti ismeritek ezeket?
Miket kaptatok ti, mi a nevük? Fizette a TB? Mennyibe került?
Vendég
 


Gina,
A Choragon a Pregnylnek felel meg, az az "éjféli" szuri.
Nekem Fostimon, Deca nem voltak, csak a Puregon, Utrot szerintem mindenki használ(t). Amúgy szuriból van még Merional, Gonal F, Suprefact, ezeket ismerem.
A gyógyszerekért nekünk kell fizetni, a TB öt lombikot támogat, vagyis a beavatkozásokért (pungi, ET) nem kell fizetni.
Nekem az első 2 kör gyógyszerei olyan 70e Ft körül voltak, a harmadiké 100e Ft.
hajnesz
 
 


Zsebi! Kép
Majd kérünk Tralllalától, Stellától és Dzsúdtól babakocsis képeket és eldöntjük, milyen színt válasszunk! Kép
hajnesz
 
 


Marha sok...nekem a legdrágább ciklus a Puregonos ciklus volt: 10 000 Sk = kb 65 000Ft.
De itt 80%ban a TB fizettte, mert ez irtó dráa, állítólag mert sokkal tisztább a többinél. De nálunk a Tb csak 3 ciklust támogat, de az inszemet nem érdemes Tb-n keresztül megoldani.
Szóval nálatok jobb a helyzet
Vendég
 


Hát igen, elég sok, és én még szerencsés is voltam, mert van, akinek 200ezer körül alakul, de hallottam már félmillióra rúgó esetekről is!
Asszem, nálunk is mindig a Puregon volt a legdrágább. Most megnéztem a régi gyógyszertáros szuris-gyógyis blokkokat, ott van valami támogatás feltüntetve, majdnem a kifizetett összeg fele, de nem nagyon értek hozzá, hogy ez milyen támogatás...valaki szakértő fel tud világosítani? Kép
Csak 3-at támogat a TB? Az nem jó, szemétség. Mi meg sírunk, hogy csak öt...KépKép
hajnesz
 
 


Lányok,
most csinált UH-t a doki és bár még petezsák nem látható, a méhnyálkahártya nagyon megvastagodott és ő azt gondolja, hogy sikerült! (bár még nem akar semmit elkiabálni) Sajnos a petefészkeim még mindig irtó nagyok (12 és 10,5 cm, szinte összeér a kettő), talán szombat reggel hazaengednek hétvégére és vasárnap este vissza kell jönnöm. Aztán hétfőn vérvétel és ha +, akkor azt mondta a doki, hogy nyugodt szívvel hazaenged. De állítólag ebben az esetben 8-10 hetes terhes korig is fennmarad ez az állapot, mert majd akkor veszi át a helyét a méhlepény. Most én vagyok úgy, hogy az egyik szemem sír, a másik meg nevet... (úgy félek, hogy ezek a nagy méretek nehogy valami nagy bajt okozzanak...)

Stella,
el tudnád mondani, hogy Neked milyen súlyos volt a hiperstimud és meddig tartott?

Köszi, puszi mindenkinek a kórházból, ahol nem túl jó lenni...

Fanni
fanny1
 
 


FannyKép
Húúú, nagyon drukkolok. Mondjuk, amikor írtad, hogy puffad a hasad, akkor godnoltam, hogy biztos kezdődő hiperstimu. Reméljük, pár nap múlva már az UH-on is fognak látni valamitKép
Én most irigyellek is, meg nem is Kép

ZsebiKép
Nekem is tetszik a babakocsi, amit feltettél. Főleg, hogy befér a liftbe. Enigmáéknak egymásutáni van és nem fér be sajna.
Talizzunk még decemberben egyet, jó? Mikor mentek genetikára?

VikimiKép
Alexéknak gratulálok Kép

Bocsi, hogy ritkán jelentkezem, mindennap elolvaslak benneteket, de valahogy írni már nincs energiám.
A genetikai eredmény még nem jött meg, de nem is telefonáltak. Szerintem már nem is fognak, ha holnap sem jön levél péntek reggel felhívom őket.

wish
 
 


FanniKép
Nem tudom így mit mondjak a hcg-re, majd a következő vérvételből kiderül.

A hiperstimu nálam 2 hétig tartott, de nagy szerencsém volt, hogy lállt a folyamat. az első hét végén a doki még azt mondta, hogy rendezkedjek be arra, hogy a következő hónapot is ott töltöm!!!!

Én minden nap kaptam infúziót (3-4 litert).
3x adtak fehérjekoktélt, folyamatosan nyomták a szurit és a gyógyikat trombózis ellen.
Én folyamatosan teltem fel és nem tudtam eleget üríteni.
Naponta mérni kellett meggyit iszok és mennyit pisilek, plussz reggelente a súlyomat.
Pénteken mentünk be és vasárnapra már olyan szintem fel voltam telve, hogy meg kellett pungálni.
A lombikos punkcióhoz hasonlóan altattak és leszívták a szabad folyadékot a hasüregből.
Ugyanezt eljátszották a következő kedden és pénteken is. Szóval 3x műtöttek.
Pénteken mondta a dokim, hogy még minimum egy hónap így fog telni, sőt jönnek még cifrább dolgok is.
Ekkor már 68 kg-os voltam!!! És továbbra is folyamatosan kaptam az infúziót.
Szombat este fura, heves szívdobogás jött rám és összecsődítettem az ügyeleteseket.
Inkább nem mesélem el a hozzáértésüket, de az lett a vége, hogy én mondtam meg nekik, hogy mit csináljanak!
Kiderült, hogy mindez azért volt, mert leállt a folyamat és túltöltöttek az infúziókkal.
Másnaptól elindult rendesen a vizeletürítés és egy hétre rá, még mindig hatalmas pocakkal a folyadéktól, de már csak 56 kg-osan kijöhettem a kórházból!

Nagyon fontos, hogy elég folyadékot vigyél be. Ez furán hangzik, de muszáj, mert felborulhat a keringésed!
És egyél annyi fehérjét, amennyit bírsz.
Tőlem csomószor vettek vért és folyamatosan nézték a vérképet!
Tudom, hogy most nagyon nem jó neked. De próbálj meg kitartani és ha már nagyon nem bírod kérj pár óra kimenőt, amikor hazamehetsz.
Én is kaptam, mert kezdtem idegileg is teljesen kiborulni. És nagyon fontos, hogy ne omolj össze.
Ha éppen nincs rád infúzió csatolva, próbálj meg sétálgatni, mert a mozgás is nagyon sokat segít a víz ürítésében. Szerintem nálam az is gond volt, hogy naponta 2x fél órát nem voltam ágyhoz kötve és nem volt normális sétálós infúzióállvány az osztályon!
Kitartás!!!!!! Nagyon drukkolok neked!!!!!
És legyél erős, mert lelkileg sem könnyű!!!

BabaKép
Én ezeket a gyógyikat nem kaptam, de ha azt mondták, hogy izomba kell adni, akkor nincs mese...
Én ezt tutira "szakemberrel" adatnám be, de lehet, hogy nem popsiba, hanem inkább karba. De végül is mindegy!

WishKép
Remélem minden rendben van és ezért nem hívnak!

HajneszKép ZsebiKép
Tényleg jófejek a babakocsik! Én is imádom őket, már most!!!
Pusza
Stella

Kép
stella9
 
 


Sziasztok!

Mán megin nyígni fogok... Ma elég szarul vagyok, nem is értem, szédülök, és néha elkezd zsibbadni a fejem. Éreztetek ilyet, ez normális??
Felhívtam a haematológust, hogy a Clexan miatt lehet-e ez, mert ugye a fogigátlót már nem is szedem, de azt mondta az asszisztensnő, hogy ez biztos nem attól van.

Kép
Remélem elmúlik, és ez csak valami átmeneti hülyeség! Nem szeretném, ha most ütne be valami gebasz.

Kép
baba888
 
 


Stella,
hálás köszönetem a részletes leírásért, bár a Te eseted valóban elég ijesztően hangzik. Nálam azért talán ennyire nem komoly a helyzet, nekem a nagy petefészkeimet leszámítva mostmár szinte nincsenek is tüneteim: szinte nem is fáj a hasam és én már látom, hogy a pocakom is kisebb és sokkal puhább lett a héten... Én közel sem kapok ennyi gyogyit: csak napi egy fehérje koktélt kaptam vénásan (ma már azt sem, mert állítólag jók a leleteim, na most hétfőn vettek utoljára vért, nem tudom, azóta ezt miből állapították meg...) ill. naponta a trombózis elleni szuri, és ennyi az egész... Én már az utóbbi napokban elég virgonc és szinte tünetmentes voltam, ezért egy kicsit meg is lepődtem, hogy még mindig ilyen nagyok a petefészkek, bár nőni biztosan nem nőttek szombat óta, mert akkor is csinált UH-t az ügyeletes orvos, ez azért gondolom jó jel? Ma még nem találkoztam a dokimmal, de mondom, ő tegnap azt mondta, ha a vérvétel is megerősíti a terhesség tényét, akkor nyugodt szívvel hazaenged, mert akkor nem is lesznek kisebbek a petefészkek .. ?
Nálam ma volt egy kisebbfajta mélypont, amikor is már gyűlöltem itt lenni, de ennek szerintem a fő oka az, hogy ebben a kórházban kézzel fogható a nőgyógyászaton ill. a meddőségin dolgozó orvosok közötti ellentét és ellenségesekedés, és ez nagyon sok esetben sajnos a betegen csattan..
(ma pl. a vizitelő orvos megkérdezte a tegnapi UH eredményét, lekezelően közölte, hogy jobb ha az orvosom nem mond semmit...) Aztán megjött anyukám és egy kicsit jobb kedvem lett megint...

Ne haragudjatok, de most nincs energiám más problémáira reagálni...

Puszi mindenkinek: Fanni
fanny1
 
 


Szia Fanni!
Egész nap szorítok ám neked. Izgultam, hogy mi van, hogy vagy. Látom a helyzet változatlan. Asszem egy pozitív terh. teszt majd felvidít! Juj bárcsak sikerülne. Szóval kitartás.
Gina
Vendég
 


FAnni!
Nagyon izgi, drukkolok tovább! Kép Kép Kép
Kitartást kívánok! Látogatásom jeléül virtuálisan küldök egy képeslapot és egy szelet szutit. Kép

KépKép

Wish!
Jó hallani felőled!
Talizhatunk! Kép
Igazából nem tudom azt nem tudod mikor rendel, mert most orrba szájba helyettesítek és nem igazán tudok eljönni előbb. Kép
És milyen jó lesz ha egymás mellett tudjuk tolni a kocsit az utcán, csak elfér nem?

Gina!
Itt nélunk a gonalt adják általában tüszőnövelőnek és annak a felét támogatja a tb. de így is négyezer egy darab és ugye napi kettő kell, illetve már a penes verzió van. Kép

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Baba!
Sajnos nem tudok érdemben szólni én nem voltam rosszul semmilyen mellékhatás nem jelentkezett rajtam. Szerintem ha nem javulsz egy kiados alvás után telefonálj be hogy normális-e?

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Húú, de sokat kell visszaolvasnom még.. Kép

Zozo Kép
GYÖNYÖRÛ A KIS VIVIEN, CSODASZÉP!!! GRATULÁLOK MÉGEGYSZER (ÉS MÉG SOXOR Kép)!!!!
TEjcsi: Iszol szoptatós teát?? Én napi 1,5 l Laktoherbet iszom (patikában kapható), plusz tegnap óta szedek mellé homeopátiás bogyót, 3x5db-ot:Urtica Urens 5CH. Ugyanis pár napja nem elég estére a tejem az Ikreknek, így eddig a fagyasztott tejem kitartott, de az is véges, ugye. Mára, talán a bogyó hatására, több tejem lett, nem tom mi lesz még este, talán, talán...
Kitartás!!! Aki azt mondja, hogy a világ legegyszerűbb dolga szoptatni, az még nem szoptatott soha Kép küzdés a köbön, hatalmas türelemjáték, de Benned sok erő van, meg mindannyiunkban, akik végigcsinálták a lombikot, így fog ez menni!!!!Egyél, pihenj sokat, az is számít és próbálj meg ne parázni a tej miatt (mondom én, aki egész nap szoptat-fej-szoptat-fej-este bőg,mert nincs elég tej..)

Alex Kép
JUHÉÉÉÉÉJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ!!!!!!!!!!!!!! hatalmas üdvrivalgások közepette még hatalmasabb GRATULA!!!!!!

Tralllala, Stella Kép
A Symbaba tényleg nagyon jó, minőségben, árban is. Mi végül mégis a Lehel téri Babdoszkontban vettünk kocsit, hasonlít a symbabásokhoz, csak totál vízszintesbe tehető, pelus táskával együtt volt 60 rugó, és eddig bevált, lekopogom, ja és van benne mózeskosár betét is, amiben haza lehet vinni a Picurkákat a kórházból.

most rohanok, mert éhen akarok halni..
igyekszem mihamarabb visszajönni

Fanni Kép
Ez csak jót jelenthet!!!!! Kitartás!!! Fogjuk a kezed!!! Puszi a pocakodra!!!

Zsebi, Hajnesz, Többiek Kép
Millió pusszantás a búbotokra!!!

Dzsúd
dzsúd
 
 


Dzsúd!
KÉPET, KÉPET, KÉPET, KÉPET

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi Kép
IGENIS, IGENIS, IGENIS, IGENIS Kép
most csak "régiek" vannak, de a napokban készülnek majd újak, ígérem - rengeteget nőttek a Gézengúzok. Már 4 kg felett vagyunk!!! Kép

Dzsúd
dzsúd
 
 


Kép

Ezt találtam a neten, szinte mintha a saját gondolataimat olvasnám megosztom veletek azért van benne igazság. Kép

" nő, aki gyermekre vágyik, de nincs neki, s talán nem is lehet, sokszor kínok kínját állja ki. Hiába tett meg mindent, egészségesen él, nem dohányzik, nem iszik mértéktelenül alkoholt, sportol, rendesen táplálkozik, és mégsem történik meg az, aminek meg kellene történnie, és ami mindenki mással megtörténik.

S bár ő csak epekedik, és rossz néznie, ahogy másoknak sikerül, neki is részt kell vennie azokon a családi ünnepeken, ahol a rokonok gyermekei felfordítják a házat, az ő barátnője is fog szülni, akit egy ajándék kíséretében meg kell látogatni. A nyaralásokon, a strandokon csupa gyermekét fürdőztető boldog anyukát lát, s az utcák is hirtelen megtelnek babakocsit tologató önfeledt arcú, büszke anyákkal.

Minden hónapban a menstruáció körüli napokban megjelenik a remény, hátha most nem jön meg, ha késik egy napot, akkor fokozódik az öröm, aztán a hirtelen jön a kudarc megint, most sem sikerült. A szerelmes együttlétek egy teljesítendő feladattá válnak, romlik a kapcsolat. Állandóan két jövőtervet kell működtetni, az A variáns: ha terhes leszek, akkor... és a B variáns: ha nem leszek terhes, akkor... Emiatt és a meddőség kezelés miatti hiányzások miatt romolhat a munkateljesítmény, csökken a lehetősége annak, hogy ha anya már anyaként nem tud sikeres lenni, akkor a szakmájában karriert csináljon.

Ezek mind- mind egyre szorongóbbá, depressziósabbá teszik a nőt, s ezáltal rontják a teherbeesés esélyét a következő hónapban . A szorongás és depresszió pedig hormonális mechanizmusok révén csökkenti a teherbeesés valószínűségét. Ez az önrontó kör két módon szüntethető meg. Vagy bekövetkezik a teherbe esés, vagy a lelki tünetet kell csökkenteni."

Apcsa!
Hova tűntél??? Az egyetlen férfi közöttünk tessék jelenktezni hogy vagytok?

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


ZsebiKép
Csütörtökönként rendel délután. Mi fél négyre mentünk és még utánnunk is jöttek, szóval biztos el tudtok menni. Holnap hívom a dokit, mert ma sem hozott semmit a postás.

DzsúdKép
Ma voltam Gödöllön ikreket látogatni és mint kiderült át kell adjak egy üzenetet nektek:
Bence és Luca sok puszit küld Levinek és Csengének Kép

wish
 
 


Ginuska,
nagyon köszönöm a drukkokat, igyekszem jó példával előtted járni és ha nekem sikerül, akkor Neked is fog, meglátod!!!!!

Dzsúd,
szintén ezer hála a bíztató szavakért! Én biztos vagyok benne, hogy javul az állapotom, ugyanis a hasam térfogata - ha csak kismértékben is - de napról-napra csökken! Neked nagyon sok energiát kívánok a picúrokhoz és a szoptatáshoz, és tényleg kérünk képeket!!!!! (mi újság az éjszakákkal, javult már a helyzet??)

Zsebike,
a süti nagyon finom volt, a virág meg itt díszeleg az éjjeli szekrényemen, köszönöm a látogatást! :-)

Baba,
mi újság, jobban vagy? Beszéltél a dokival? Én úgy gondolom,ha bármilyen szokatlan tünetet észlesz magadon, AZONNNAL telefonálj be, inkább mondják azt, hogy emiatt felesleges aggódnod, de látod, lehet, ha én hamarabb jelentkeztem volna, akkor már esetleg otthon lennék.

Lányok, ha most én esetleg terhes leszek, akkor szerintetek veszélyeztetett? Vagy csak az első pár hónapban kell nagyon-nagyon figyelni? A szomszéd szobában fekszik egy lány szintén hiperstimuval, de őneki előbb derült ki az ikerterhessége (!) és utána görcsölt be iszonyúan a hasa, egy hétig fájdalomcsillapítókat kapott, 2 hetet volt bent és ma talán már hazamehet, nos, őneki azt tanácsolta az orvos, hogy kb. januárig ne dolgozzon! Hát, valami ilyesmivel én is kiegyeznék!

Képzeljétek, a sors fintora, hogy épp egy abortuszos került mellém tegnap... Hát nem tudom, hiába 40 éves és hiába csúszott csak úgy be neki, miután a lánya nagyon nehezen jött össze, valahogy én nem tudom sajnálni.. És még ő volt felháborodva, hogy 26.000 Ft-ot kellett fizetenie, erre én mondtam, hogy én eddig 82.000-t költöttem csak a gyógyszerekre, hogy gyerekem legyen.... jó,mi?

Na, pusszancs Nektek, talán ma megint egy jobb napom van!

Fanni
fanny1
 
 


FanniKép
Nagyon drukkolok, hogy a következő vérvételből egyértelmű legyen a terhesség!
A petefészkek csak nagyon lassan fognak összehúzódni.
Nekem a dokim úgy magyarázta, hogy olyanok és akkorák, mint egy puha gumilabda.
Nagyon kell vigyázni az aktív mozgással (futás, ugráslás), mert méretükből és állagukból kifolyólag megtudnak csavarodni (de ez nagyon ritka!!!). Ez iszonyatos görccsel jár és drasztikus a "gyógymód" is, de ezt inkább nem írom le.
Vigyázz magadra és tuti nem lesz gond!

Nekem a dokim nem mondta, hogy emiatt maradjak otthon, de egy pillanatig sem hezitált, mikor kértem, hogy írjon ki.
A lombikos terhesség eleve veszélyeztetett kategóriába tartozik.
Szerintem Te döntöd el, hogy bírod-e a melót, vagy szívesebben maradsz otthon.
Én a 12. hétig otthon maradtam, mert így láttam jónak. A jönnek a tünetek, majd meglátod, hogy bírod!

Sajánlom, hogy pont ab-s került melléd, ahol én voltam, ott naponta adták egymásnak az ágyat hasonló esetek. Igyekeztem nem foglalkozni velük. Nem is igényelték.

Kitartás neked és remélem hamarosan, jó hírekkel engednek haza!

DzsúdKép
Szorítok neked a sok tejcsiért! Nem lehet
egyszerű! De lényeg, hogy a Kismanók nagyon szépen gyarapodnak!!!
Várom a képeket!
Puszi
Stella

Kép
stella9
 
 


Sziasztok!
köszönjük a GratulákatKép
sajnos olvasni nincs időm, azért jöttem mert Zsebi szólt.

Zsebi írok amint sikerül.

Dzsúd!
köszi szépenKép
a tanácsokat is, a teát ittam, de nagyon fáj a hasa, tegnap óta nem iszom hátha segít.
pihenés nincs , ez nagy baj, de nem megy. dolgoznom kell.
heti 2szer pár órát, sok mindent kell intéznem is.
mielőtt kiakadna valaki, h. első a munka, nem így van, de mi a saját vállakozást csináljuk, és nem megy nélkülem, nagyon sok minden fut rajtam keresztül. ha megszakadok se megy, így marad a rohanás. Vivire vigyáz egy kedves néni, mikor dolgozok, mert a nagymamik nem tudnak jönni.Vinni nem tudom egy csomó helyre, meg nem is akarom, mert még pici, tél van.
két etetés között nyargalászok végig a városon 80alatt nincs a kilóméter óra, remélem nem futok trafiba.
egy pl.( 7kor született Vivi, 8ra összevartak, fél9kor csörgött a telcsim h. itt meg ott baj van, mit tudok????Kép )
már a klinikára hozták a szerződéseket aláírni, átnézni.

a szopi nagyon jó lenne, nekem is Vivinek is, az is el lett cseszve, nem szopizott eleget, jöttek a tanácsok , nem baj ha éhes, 10-eket evett, ne adjak neki csak 3óra mmúlva. Kép nem hízott 2hétig semmit, tegnap volt 3hetes már híztott picikét, mióta üveg is van megeszi az adagot.

a férjemmel is küzdelem volt, én egyedül vagyok itthon, ö korán megy és későn jön, még a fürdést is egyedül csinálom, mindent.
férj hazajön: nagy komolyan megkérdezi mit csinálok egész nap?????????Kép
én: semmit
Ö: látomKép
férj: észrevetted h. mióta itthon vagy nem is főztél???? Kép
Én: észreKép

szóval a megszakadás határán vagyok h. megfeleljek, persze első Vivike, de a pihenésre szánt időm elmegy minden másra, éjszakánként a úgy tudok megmaradni h.a szemem ki kell támasztani, üleve párszor már majdnem elaludtam Vivivel a kezemben, ha már nem lesz szopi, fejés jön a kávé literszámra, amúgy útálom sose ittam.

ezeken felül meg olyan lelkiismeretfurdalásom van amit el sem tudtok képzelni, Vivi miatt főleg, mertz itt kell hagynom pár órára másra, pedig legszívesebben egész nap csak nézegetném. nagyon jó érzés anyának lenni, kívánom h. minnél hamarabb érezzétekKép

Zozo
Vendég
 


ZozoKép
Hát ez nem semmi!
Én ezt így tutira nem bírnám!
Mindent egyszerre nem lehet és neked is kell a pihenés, hogy rendesen tudjon termelődni a tejcsi! Tudod, hogy ez mennyi energiát igényel?

A párod pedig lehetne megértőbb, de persze neki sem lehet könnyű!

Kevesebb munkát és gondot kívánok neked!
Az autózással pedig nagyon vigyázz, jó? Csak óvatosan, olyan hamar megvan a baj!
Puszi
Stella

Kép
stella9
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?