Új privát üzeneted érkezett!

Szia Lamar!

Nagyon köszönöm a gyors válaszod. MA voltam nála a kórházban és minden rendben van. Nekem is nagyon szimpi,remélem szülés útán se fogok mást mondani,hanem csak ajánlani másoknak.

Etetőszéket sajnos nem tudok.
Szia

Babetta

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Sziasztok!
Láttam, hogy többen érdeklődtetek Szabó dr-ról. Én tavaly nála szültem a fiamat és teljesen meg voltam vele elégedve. Végig velünk volt a szülés alatt, nagyon emberséges és kedves volt. Azt nem tudom, hogy mennyire engedi az "alternatív" dolgokat, mert nekem megfelelt a hagyományos kitolási póz, és nem voltak különleges kívánságaim sem. Az biztos, hogy a gátsebem jól gyógyult, a baba rendben megszületett és összességében csodálatos élmény volt a szülés.
Egyetlen dolog, ami kicsit kellemetlen, hogy rengetegen járnak hozzá és mindig rohan. Viszont, ha már leáll az ember vele beszélni vagy a rendelőben van, akkor mindenre készségesen felel és nem érezteti, hogy mennyire elfoglalt. Ja, és még egy dolog: eléggé szókimondó és nem egy lelkizős típus, nekem ez bejön, de nem biztos, hogy másnak is.
Üdv,
Ági
kissagi
 
 


Pluzsu,
bocsánat, elutaztunk, kissé késve válaszolok, de igen, Marci február 8-án született, csak Ti délután "beelőztetek" minket!:-)
És szerintem mi voltunk a másik szobában, akikhez az egész szűk Család felsorakozott a 3 nap alatt elosztva, de ennyi kudarc után már mindenki annyira drukkolt és annyira várta a kisembert, hogy bár mindenki 120km-re lakik, de azért el kellett jönniük megcsodálni!
Bocsánat így utólag, de nekem akkor véletlenül nem volt szobatársam csak egy napig, így beengedték őket!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 

 
 

szia Tamesz,

nem rólad irtam :o) kimondottan a mi szobánkról :o)
azt észre sem vettem, nálatok kik/mennyien járnak.
csak emlékeztem, hogy beszélgettünk.
és milyen Marci? miket tud? tudsz képet "mutatni"?

zsuzsa
pluzsu
 
 


Zsuzsa,

Akkor most megnyugodtam!:-)

Marci nagyon ügyes, úgy mászik mint a villám, jár, ha valamiben meg tud kapaszkodni és két hete már fel is áll egyedül és pár másodpercig meg tartja magát. Foga még nincs, de a nyála ömlik, a haja kihullott most már nő a következő, rengeteget dumál, kacag, barátságos, mindenkivel kikezd.
Mindenfélét eszik már, de a darabosakkal még gondja van, főleg, hogy foga nincs, de reggel este szopizik még. Két hónaőja vége az átaludz nyugodt éjszakáknak, most műsor van éjszaka általában 3-4 között, de van amikor éfjél és 1 óra között is.

Egyébként imádjuk, rengeteg örömet ad, és ha minden simán menne, akkor jövőre szeretnénk belevágni a kistesóba is, mert én rohamosan öregszem.

És ti? Végül a szoptatásba jól bejejöttetek? És Virág? Mekkora? Miket tud? Kérek képet!

Na és íme Marci, az előbb ébredt fel, ez egy teljesen friss kép+!
"+++++++6666666666666666" -ezt pedig ő gépelte
Kép
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok !

Ági, köszi az infót.

Ancsa, most olvastam vissza. Mi közvetlen a kórház közelébe fogunk költözni. Én is nagyon jó helynek találom. Minden közel van, mégis csendes, nyugodt környék.
Kicsit elfoglalt vagyok, de olvasgatlak benneteket és ha történik valami jelentkezem.

Üdv.
B.
bocida
 
 


Kedves Lamar!

Afelől érdeklődnék, hogy a vízben vajúdást, esetleg szülést is, mennyire alkalmazza a kórház gyakorlatban?Mindennapos dolog ez?Bármelyik doki bevállalja?A hidromasszázsos kád is használható?

Egy kiváncsi kismama
penelopeimo
 
 


Sziasztok,

Szia Penelopeimo,

Én 2 hete szültem Kistarcsán, az egyes szülőszobában, ott van a hidromasszázs kád, és természetesen lehetett használni a vajudás alatt. Szülni viszont nem lehet vizben.

Üdv, Adri
xadri
 
 


Szia Adri,

Melyik orvosnál szültél? Nehéz szülés volt? Jártál elötte kismamatornára?

Móni
gmonika
 
 


Szia Móni,

Mind az orvosommal - Dr Jurkó Zsuzsanna - mind a szülésznőmmel - Bakosné Zita - maximálisan meg voltam elégedve. Maga a szülés nagyon nehéz volt és elég sokáig elhúzódott, de bármikor mégegyszer végigcsinánám, mert egy igazi kis tündérem lett.
Kismamatornára nem jártam, mert elég messze lakom a kórháztól, de sokat mozogtam a terhesség alatt (sielés, úszás, torna...)

Adri
xadri
 
 


Szia Adri!

Örülök hogy végre írt valaki Dr Jurkó Zsuzsáról és ráadásul jót. Ez nagyon megnyugtató. Nekem is ő az orvosom és eddig én is nagyon meg vagyok vele elégedve. Pár nap múlva fogok nála szülni.
Hétfőn megmutatta a szülésznőm a szülőszobákat. Majd elájultam tőle, annyira tetszett. Én is bizos ki fogom használni a sarokkádat. Állítólag a víz nagyon letompítja a fájdalmat.

Anita
Kép
Kép
wikyanya
 
 


Helló Adri!

Köszi a választ, azt hittem már senkisem fog válaszolni.Igazából vízben szerettem volna szülni, nagyon sok jót olvastam róla.De telefonon felvilágosított az egyik doki, hogy Magyarországon nem lehet vízben szülni, még egyenlőre!!!
Adri mondd, ez mégis hogyan zajlott?Mikor már jönnek a tolófájások ki kell kászálódni a vízből, megtörölközöl és szárazon folyik tovább a dolog?A vízben is vizsgálnak hogy mennyire tágulsz, vagy a vizsgálat idejére ki kell jönni a kádból?
Kell ezért külöm fizetni?
Izgalommal várom a válaszodat?!
U.I.:Bocs, Te használtad a kádat?


Kedves Lamar!

Ugye te ott dolgozol a kórházban.Továbbra is várom a Te válaszodat is a vízi izgalmakról!
Előre is köszi!

Minden jót!
penelopeimo
 
 


Sziasztok!

Már én is kíváncsian várom hogy kipróbálhassam az új szülőszobákat.Viszont ennek ellenére úgy gondolom, hogy fölösleges "pontosan" megtervezni ki hogy szeretne szülni, mert lehet , hogy pont nem arra lesz igényed amit elgondoltál.
Már 3. szülésem lesz, de fogalmam sincs vajon mi lesz az ami majd bejön.Elsőnél attól is ki voltam amikor azt mondták forduljak az oldalamra, utáltam volna a bárhova is elráncigálnak , hogy próbáljam ki, szuper volt nekem fekve isKép
Másodiknál ha terveztem volna se lett volna rá idő.........
Így most nem tervezek......csak csalódás lenne ha valamire hónapokig készülök és utána nem "tudom teljesíteni".Mint ahogy csalódás volt, hogy a lányom kipottyant /bár ha most választhatnék...Kép/ és nem hagyott időt "szülni".


Becsi
becsi
Iklad
 
 


Sziasztok,

Ugy látom ez a vizes téma mindenkinek izgatja a fantáziáját, én is igy voltam vele a szülés előtt. Első babával gondoltam, lesz időm mindent kipróbálni, hát volt is. Több mint egy órát voltam a kádban, a hidromasszázst is bekapcsoltuk közben, szerintem jó dolog, mert könnyebb mozogni a vizben és jobban lehet helyezkedni. A vizsgálat idejére természetesen ki kell jönni a vizből, de amikor a baba szivhangját ellenőrzik elég csak egy kicsit kiemelkedni. A "fürdőzésért" nem kell külön fizetni, all inclusive.
Nem tudom ki hogy van vele, nekem ami nagyon bejött még, az a labda.
Sokat tervezni egyébként tényleg nem érdemes, viszont, ha elég időt tölt az ember a szülőszobán, akkor jól jöhet egy kis változatosság.

Üdv mindenkinek,
Adri
xadri
 
 


Szia Pen. /kriszti /

Mindent pontosan megérdeklődök a vizben szülésről és utánna foglak informálni.
lamar
 
 


Sziasztok!

Én 2004. februárban szültem Kistarcsán, akkor nagyon újak voltak még a szülőszobák, a kád is. A felkészítőn azt mondták, hogy ha már elfolyt a magzatvíz, akkor nem lehet a kádban vajúdni, és szülni sem lehet a kádban. Merthogy még ők is most tanulják, gyűjtik a tapasztalatokat.

Tényleg úgy van, ahogy Becsi mondja, az ember ott és akkor érzi, hogy mi esik jól. Én is azt gondoltam, hogy a labda mad milyen jó lesz, ehhez képest elő se került - a pulton viszont nagyon jó volt előre dőlve támaszkodni. Normál esetben nem szeretem a meleg vízben ücsörgést, de akkor nagyon jól esett. A hidromasszázs viszont nem esett jól.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

GyeZsu!
Ezek szerint azóta már változott egy kicsit, mert nekem a szülésznő azt mondta hogy akkor is nyugodtan lehet fürdőzni, ha már elfolyt a magzatvíz. Addig lehet maradni ameddig jólesik, viszont a szülés az ágyon történik.

Adri!
Megadnád léci az email-címedet? Szeretnék tőled valamit kérdezni.

Anita

Anita
Kép
Kép
wikyanya
 
 


Sziasztok,

Ha elfolyt a magzatviz akkor ia lehet fürdőzni (én burokrepesztés után voltam a kádban).

Anita, az email-em: xadri@freemail.hu

Jó 7végét mindenkinek,
Adri
xadri
 
 


Kedves Lamar!

Előre is köszönöm az infót.Elképzelhetetlennek tartod hogy én lennék az első aki vízben szüljön nálatok?Egyébként 3. bébim lesz.Az első kettő kb. két óra alatt megszületett.
Minden jót!
Kriszta
penelopeimo
 
 


Sziasztok lányok!

Köszönöm, hogy megírtátok a fejleményeket, ezek szerint ha most esetleg azzal kezdődne a szülés, hogy elfolyik a magzatvíz, akkor is ücsöröghetnék a kádban. Ez jó Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Igazolom, én is burokrepesztés után még simán egy órát pancsoltam a sarokkádban, bár az nem pezsgős volt, de nagyon kellemes volt, nekem sokat tompított a fájdalmakon!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Szia Gyezsu,

Neked ki az orvosod? Kitől kértél időpontot, hogy megnézd a szülőszobát? A kismamatornán kívül van külön szülésfelkészítő tanfolyam is? Te jársz?

Móni
gmonika
 
 


SziasztokKép

Rég jártam itt, de jó mindig bejönni, mert van újabb téma.Kép

Kád: én is sokáig vajúdtam a kádban, de én nem a meleg vízben, hanem ülve a zuhannyal a kezemben. És NAGYON jó volt! Eleve, mikor jött egy fájás, akkor a pocakomra irányítottam a vizet és nagyon sokat enyhített a fájás erősségén. Hogy ez mennyi idő volt nem tudom, de egy idő után kezdtek a fájások egyre durvábbak lenni, akkor már semmi nem esett jól, csak ülni a sámlin és nekidőlni a páromnak! Én is azt hittem, hogy majd labdázok, meg ki akartam próbálni a szülőkereket (az is az egyesben van) de végül semmi nem esett jól.

Szerintem sem jó tervezni, mert lám nálam is teljesen más volt, mint ahogy elképzeltem. Mondjuk én e miatt nem csalódtam, jó volt, hogy mindenki hagyta, hogy az történjen, ami nekem jól esik!
Így utólag visszagondolva, nekem kifejezetten az ágyon szülés jött be, jobban bírtam úgy nyomni biztos, hogy vízben nem maradtam volna. És a sámlin sem. Igaz, engem azért is fektettek fel a tolófájásoknál, mert akkor már a szülésznő 90% biztos volt benne, hogy Mókuskám nyakán van a köldökzsinór. Szerencsére nem volt semmi gond!

Egy kép Róla:
Kép

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok!
A legfrissebb infóm ,hogy mindent lehet amit a leendő anyuka szeretne.Mindent kipróbálhat .Szerintem sem jó előre tervezni, mert nem lehet előre tudni mi fog jólesni. Ki kell próbálni.
lamar
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek gratulálok és szorítok. Már egy ideje olvasom a hozzászólásokat és most eljött az idő, hogy én is kérdéseket tegyek fel, hátha tudtok segíteni.

Teljesen véletlenül dr. Keresztes Lászlóhoz és a kistarcsai kórházhoz kerültem a terheség megállapításomnál. Most 8 hetesek vagyunk és a doki mindkét alkalommal szimpatikus volt. Azonban senkitől nem olvastam egy véleményt sem róla. Kérlek, írjatok, ha tudtok róla valamit.

Előre is köszönöm!
Üdv.: Ancsa
szeles
 
 


Móni, nekem dr. Gerő György az orvosom, ő egyébként az osztályvezető orvos. A szülőszoba-látogatásokra nem kértem senkitől engedélyt. A tanfolyamon kb. 2 alkalommal voltam, ott is mondták, hogy akár a tanfolyami alkalmak után is fel lehet menni szülőszobát nézni. Azt hiszem, egyszer így mentem fel, és akkor az ügyeletes szülésznővel kiirogattuk, hogy melyik szülésznő mikor ügyeletes, én meg akkor mentem be, amikor a váltás volt, így egyszerre két szülésznőt ismertem meg. Egyébként az orvosom nem ajánlott szülésznőt, azt mondta, ez rajtam múlik.

Apropo, ha valaki tud valamit az aktuális felkészítő tanfolyamról, ossza meg az infókat velünk Kép

Avocado, jó nagyok vagytok már Kép

Ancsa, a babóhoz gratulálok, de sajnos nem tudok segíteni, nem ismerem az orvosodat.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Szia GyeZsu,

Én is a Gerő Főorvos Úrhoz járok. Nagyon meg vagyok Vele elégedve. Nála szülted az első babádat is? Leírnád milye volt? Kipróbáltad az alternatív szülési lehetőségeket is? Te gátvédelemmel szültél? Én járok kismama tornára minden hétfőn 17-18 óráig. Nagyon jól megmozgat és felkészít a szülésre. Minden kismammának ajánlom.

Móni
gmonika
 
 


Szia Móni!

Valamikor régen feltettem már ide a szülésem történetét, de szívesen elküldöm neked e-mailben, ha adsz egy címet. (Enyém a profilomban.) Te mikor szülsz? Én március végére vagyok kiírva. Elég messze lakunk a kórháztól, úgyhogy a rendszeres kijárás nem megoldható, de egy-egy felkészítő alkalomra szívesen kinéznék. Arra nem jársz? Én egyébként thai chizni jártam előzőleg meg most is, nekem az is nagyon sokat segített. Ja, és köv. hétvégén megyek intimtorna tanfolyamra, mert Katával nem sikerült a gátvédelem. (Mondjuk ő egy picit rosszul is feküdt.)

GyeZsu
gyezsu
 
 


Előre is köszi ha átküldöd greczulamonika@freemail.hu
Móni
gmonika
 
 


Sziasztok,


A gátvédelemmel kapcsolatban annyit szeretnék mondani, hogy nekem a terhesség alatt végig ez lebegett a szemem előtt, ezt meg is beszéltem az orvosommal és a szülésznővel is. A siker 90 %-os volt, de másnap már törökülésben ültem az ágyon, és első babámat szültem! Úgyhogy hajrá lányok, én drukkolok mindenkinek, hogy sikerüljön.

Adri
xadri
 
 


szia Tamesz,

bocs, hogy ilyen későn, de sűrűsödtek a dolgok...
Virág belejött a szopásba, és még máig van számára bőven tejem.
Õ még nem áll, most kezdi felhúzni magát, a mászás is még elég lassú, inkább a hempergéssel oldja meg a helyváltoztatást.
imád labdázni (egymásnak dobáljuk, gurítjuk a labdát), és már megy a pápá, tapsi-tapsi...
Imád "beszélni", amiből eddig értelmes: apa, vau, pápá, anya, nem és a "hagyá'". a többi inkább éneklés.
és egy aránylag friss kép:
Kép
pluzsu
 
 


Gyezsu
Hát igen!Kép Pedig még csak 15 hónapos volt pénteken, de óriási! Igaz már a születésekor is az volt!Kép

Pluzsu
Nagyon édes a lánykád!Kép

Orsi


Orsi

avocado
 
 


Sziasztok!

Igazatok volt, tényleg nem szabad előre eltervezni mindent. November 15-én az 1-es szülőszobában szültem. Egyedül a sarokkádat próbáltam ki, de nekem sajnos nem vált be, mert annyira ellazított, hogy abbamaradtak tőle a fájások. Tehát állnom kellett amíg csak tudtam. Szerencsére gyorsan túl voltam az egészen, mostmár nagyon nagy örömmel gondololok vissza rá.

Anita

Anita
Kép
Kép
wikyanya
 
 


Szia Anita!
Nagyon friss anyuka vagy!KépGratulalok a gyors szuleshez,meg a kisbabahoz!
Ancsa

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Szia Ancsa!
Köszönöm szépen.
Megnéztem az albumodat és rájöttem hogy mi ismerjük egymást. :D A barátnőddel találkoztam is a kórházban, őt pont akkor engedték haza.

Anita
Kép
Kép
wikyanya
 
 


En is sejtettem hogy te ki lehetsz!!KépA boltbol, ugye??
Igen,mondta Judit hogy nektek is meglett a baba!Kislany?

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Sziasztok,

Hogy lehet megnézni valakinek a profilját, képeit?

Köszi,

Móni
gmonika
 
 


Ranyomsz a nevere!Kép

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Ancsa
Igen, a boltból... Kép
Kislány lett, 3250g és 54cm. Raktam föl róla képeket.
Juditék hogy vannak?

Anita
Kép
Kép
wikyanya
 
 


Nagyon szep kislany!!KépHa jol latom tiszta Apukaja!!Kép
Judittek jol vannak!Ma 3hetes a kis Bea!!

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Szia Anita!
Hogy vagytok???
Aranyos a kis telapotok!!!KépKépKép
Elfelejtettem kerdezni hogy neked ki az orvosod??

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Sziasztok!

Lassan szülésznőt kell választanom.Ti kit javasoltok?

köszi Becsi
becsi
Iklad
 
 


Szia Becsi!

Nekünk Zita volt a szülésznőnk, és maximálisan meg voltunk vele elégedve, már megbeszéltük vele, hogy a következőt is vele szeretnénk szülni!
Telefonon is szívesen segített, amikor csak hívtam az utolsó hónapban, a szülésnél végig ott volt, bár többen is szültünk akkor, de mindig "kéznél" volt, ha szükségünk volt rá.
Õ mutatta meg nekünk előre a szülőszobákat, és mindenről kifaggattuk, elmesélte, hogy mik a szokások, lehetőségek, és hogy mindent bátran kérdezzünk meg, mondjuk el, hogy mi mit hogyan szeretnénk!
És ez így is volt szülés alatt! SZóval én őt bártan ajánlom!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Szia Becsi!

Nekem is Zita volt a szülésznőm 2éve, akkor megírtam a szüléstörténetet is, azóta nem jelentkeztem, de 2006. jan. 10re vagyok kiírva és megint Zitus lesz a szülésznőm, mert nekem nagyon bejött a stílusa, személyisége és nagyon érzi hogy mi kell a szülő nőnek, és nekem sokat számított a segítsége.

Mikorra vagy kiírva?
melcsi71
 
 


Köszi Tamesz és Melcsi.
Én márc 3-ra vagyok kiírva.......
Ja, Zita megmondja mennyit kér vagy mennyit adtatok?Ha publikus...

Becsi
becsi
Iklad
 
 


Melcsi!

Közben elolvastam a szüléstörténetedetKép
Látom betartottad az ígéretedet a 2 évre.Kép
Napjaid megszámlálvaKép
Gratula!

Becsi
becsi
Iklad
 
 


Szia Ancsa!
Köszi,jól vagyunk. Viki nagyon jól fejlődik, jó sokat eszik. Mostmár minden nap megyek vele sétálni, amint beleteszem a babakocsiba elalszik. Kép
Nekem Jurkó Zsuzsa az orvosom, és Kati volt a szülésznőm. Mindkettővel nagyon meg voltam elégedve! A következőt is náluk szeretném szülni.
Te kinél szültél? Mikorra várható a következő?

Anita
Kép
Kép
wikyanya
 
 


Szia Anita!
Szopizik Viki?
Nekem is ilyen volt Marci!Ahogy kileptunk az ajton mar aludt is!
En a Szentagotai doktornal 'szultem"!Sajnos csaszar lett beloleKép!
3honapja a Suranyi doktor-hoz jarok,mert a kisteso nem akar jonniKép!2003.10.ho ota szeretnenk!Remeljuk mar csak 1-2honap..Kép

Itt laktok Kistarcsan??

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Szia Becsi!
Köszi a gratulációt!
Igen, már nem sok van hátra, szerdán betöltöm a 36.hetet. Úgy elrohant az idő....

Viszont nekem is eszembe jutott, hogy mit írtam a szüléstörténet végére: "2 év múlva veletek ugyanitt".
Klassz, hogy így összejött, mert jövőre már 35leszek és nincs nagyon hova várni , meg különben sem akartunk túl nagy korkülönbséget a lurkók között.
Jövő csüt. 22én megyek Surányihoz, akkor már nst is lesz!

Ancsa: Ne aggódj, Surányi biztos megoldja a kistesó projektet! Drukkolok, írjál hogy mi a helyzet. Marci mennyi idős?
melcsi71
 
 


Szia Melcsi!
Koszonom,en is nagyon bizom benne hogy o majd tud segiteni!!KépLegkozelebb majd csak januarban megyek hozza!Marci oktober 18-an volt 3eves!
Neked a nagy fiu v.lany?Tudjatok a picit hogy mi lesz??

Kép
Kép
ancsa81
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?