Új privát üzeneted érkezett!

Heni!

Köszönöm a segítséget!

Jó babaázást!

Timi
untisztimi
 
 


Heni!

A téli babás topikban neked írt mondatom tekintsd tárgytalannak. Miután oda írtam, utána olvastam, amit írtál ide.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Sziasztok!

Szoktalak olvasni titeket, korábban írtam is, most megint lenne egy aktuális kérdésem: Aki a Fehérfi Krisztivel szült mostanában, ti mennyit adtatok neki? Nekem a múltkor azt mondta, hogy ő nem szokott konkrét összeget mondani....

Ha ide nem akarjátok beírni, akkor légy szi küldjetek e-mailt: bezsu@yahoo.com

Köszönöm!
bezsu (36+0)
bezsu
 
 

 
 

Duda!

Örülök, hogy jókat hallok róla. Nekem nagyon szimpatikus.
És ha szabad kédeznem mennyit adtál neki? Nekem azt mondta, hogy nincs konkrét tarifa, amennyit gondolok, kérdezzem a többi kismamát.
Privieben a dely@netroller.hu-ra tudsz írni.

Heni! És ugye a szobatársad is meg volt elégedve Timivel?

Szilvi
deszi
 
 


Manka!

két észrevétel a repüléshez:

Hencsi!

Légitársaság és repülőgép függő.
A nagy gépeken az első sorban (mármint az első nem biznisz sorban) kb. egy méter van a lábad és a fal között, oda szerelik fel az anya kérésére a mózeskosarat.
A babát fel és leszálláskor fogni kell, sőt azt ajánlják, hogy szoptassa közbe a mama a gyereket, v. itassa, mert akkor folyamatosan nyel, így nem dugul be a füle.

A fapados társaságok az összecsukható babakocsit felengedik a utastérbe is, (de nem vehetd elő), ez azért jó, mert a reptéren míg várod a csomagokat, addig sem kell karban tartanod a gyereket.
Gondolom Írországba fapadossal fognak utazni.
Foghatod végig a babát, sőt, ha nincs szerencséd akkor fognod is kell, mert két éves korig nem jár ülés a babáknak (hiszen nem is fizetsz), de ha elsőként van ott a gate-nél (fapadosnál nincs helyjegy!!!) akkor a styui segíteni fog, hogy hová üljön. Pl. vészkijárathoz tilos, első sorokban viszont tök kényelmes.

Magyarul, minél hamarabb legyen kint a reptéren.

Még egy apróság:
a fapadosok technikai okokból 1-2 sőt több órát is késhetnek (de a tatyó akkor már leadva a pultnál), ezért legyen nála mindenből extra a kézipoggyászban.

Kép
hencsi
 
 


Hencsi,

Én voltam az Aranytítben előadáson, ahol a gyermekorvos (jófej) véleménye szerint repülhet a kisbaba, akármekkora, nem árt neki jobban, mint a felnőttekbek. A légitársaságok szabályzata sem tiltja, ha rizikós lenne tiltaná. Annyit tett még hozza, h főként a szülőkön múlik, hogy viseli a gyerkőc az utat, mert ha idegesek, nyugtalanok, azt ababa is átve4szi, és esetleg végigordítja az utat. :-)
Én még annyit tennék hozzá, h csak akkor reptetném, amikor már zárt térbe is vinném...

Kép
hencsi
 
 


Deszi,

Igen, nagyon szimpatikus csaj Timi, minden nap bejött hozzá és én is bombázhattam a kérdéseimmel....

Kép
hencsi
 
 


Heni, köszi szépen a kimerítő válaszokat, mi malévvel megyünk, olcsóbb mint a fapados airlingus.com. Hát remélem a legjobbakat, Iza is megnyugtatott, úgyhogy nincs több kifogás, jó kis esős karácsonyunk lesz a zöld szigeten.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka!

A leendő nászasszonynak mindentKép)))

Kép
hencsi
 
 


KépKépKép

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Sziasztok!

Zita, Hencsi előre is köszi.
Elképzelhető, hogy még kérdezek majd.
Jó babázást nektek és persze mindenkinek.

Van valaki, aki március 25 körül fog szülni?
Kinek van tapasztalata H.Sz dokiról?
Szívesen felvenném vele a kapcsolatot. Köszi
kata7778
 
 


Kata!
En nala szültem 2x. a masodik babamat iden augusztus 6-án. Utana kb. egy hettel irtam a szülésről. Biztos megtalálod a hozzaszolast, (meg még többekét is, akik akkor nála szültekKép)
Nagyon jo pocakosodast kivanok!
Iza
masodik
 
 


Sziasztok!

Nem leszek nagyon hosszú. Azt biztosan sejtettétek, hogy valami baj lehet, mert rég óta nem jelentkeztem. És tényleg! Megszültem, és meghalt a babám. Nagyon pici esélye volt az életben maradásra, hiszen a vetélés és a koraszülés határán született. És a kórházban mindent meg is tettek érte. Gyermekorvos, csecsemős nővér várta őt a szülőszobában. Ennek ellenére nem sikerült neki köztünk maradnia. Meghalt a mi kis angyalbabánk.
Nagyon-nagy a mi bánatunk, ezért nem ígérem, hogy mostanában jövök, de ha kicsit összeszedem magam, akkor nézek felétek is, mert érdekel, hogy mi van veletek, de ez most még nagyon fájdalmas.
Vigyázzatok nagyon magatokra!

Paga

Gabi
paga
 
 


Paga!

Nem tudom elmondani, mennyire sajnálom! Megkönnyeztem.
Tarts ki!
És vigyázz Magadra!

Andi

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Masodik/Iza!

Ti jártatok a Dévény alapítványhoz, ugye?
Kérdezhetnélek erről priviben?

Andi

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Drága Paga!
Nagyon sajnálom, ami a te Kicsiddel történt!
Sok-sok erőt és kitartást kívánok!

Iza
masodik
 
 


Paga!

A hideg is kirázott, sok erőt kivánok a történtek feldolgozásához, ha ez lehetséges egyáltalán....Kép

Kép
hencsi
 
 


Paga, nagyon szomorúan olvastam, amit írtál. Kívánom, hogy legyen erőtök feldolgozni ezt a szörnyűséget. Furcsa véletlen (?) de pont az angyal című számot hallgattam, amikor olvastam soraidat....

Andrea
Vendég
 


Paga!

Sajnálom a történteket. Remélem, sikerül a pároddal egymásba kapaszkodva feldolgozni a babátok elvesztését. Kívánok hozzá sok erőt.

Zita
pzita
 
 


Paga!

Nehéz szavakat találni, tudom, hogy most semmi sem vigasztal, engem is a sírás kerülget. Szerencsére nem vagy egyedül, ott van melletted a család. Vigyázzatok egymásra!

Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Paga!

Szörnyen sajnálom a veletek történteket, bízom benne, hogy sikerül feldolgoznotok!

Orsi

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Paga!

Én is keresem a szavakat....nehéz.
Nagyon sajnálom ami történt,és tudom nem lesz könnyű feldolgozni,de én nagyon sok erőt,kitartást kívánok nektek!

Kriszta

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Paga!
Én is nagyon sajnálom, amin keresztül mentél. Kitartást és erőt kívánok, hogy minél előbb előre tudjatok nézni, feldolgozva a történteket.


Iza!/Masodik!

Köszönöm a hozzászólást, megtaláltam, és megnyugodtam, hogy rendes a doki.
Kicsit tartottam attól, amiket hallani a fogadott orvosok egy részéről, hogy csak a szülés végére érkeznek a kórházba, épphogy megfogják a baba fejét, mikor kijön.
Olvasva a többiek véleményét is, ez szerencsére nála nem így van.

Hencsi, Pzita!
Köszi az e-mailt. Jó babázást nektek.

Kismamák!
Ki fog március végén szülni?
Merre találom (ha van ilyen) a 2006. tavaszán szülő kismamák topikját?

Kata
kata7778
 
 


Kata!

Keress ott, hogy gyermekek magzatok kor szerint és van már 2006 tavaszi babák forum is elég rég...Kép

Heni

Kép
hencsi
 
 


Köszi Heni!

Már meg is néztem. Csak az a baj, hogy ott nem Söfisek vannak (vagy nem csak azok). De név szerint senkit nem találtam erről az oldalról.
Kata
kata7778
 
 


Paga,

Nagyon nagyon sajnálom és sok erőt kívánok, hogy ezt ép ésszel átvészeljétek!!!

Kriszti

cuiccolo
 
 


Kata!

Idővel biztos lesznek söfisek is, bár a mi topicunkban is 4-5 lány van össz-vissz és szinte senki nem ugyanakkorra...Kép

Kép
hencsi
 
 


Sziasztok!

Megtudná nekem valaki mondani hogy a 10-12 hét körüli UH elvegzése (nyaki redök vizsgálata)bevett gyakolat? Minden doki csinálja? És pontosan mit néznek ilyenkor? Milyen betegsgeket lehet vele kiszürni?
Ha valaki tud egy linket pontos leirással az is jó.

Köszi lányok!
Amcsi

Egyébként a 4D-s UH máshol is ilyen árakon mozog? A kórházban 13 v. 14 ezerért hirdették.
amcsi
 
 


Hencsi!

Írtam nekem mailt!

Orsi
33+3

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Amcsi,

Én már nem emlékszem a 10-12 hét közötti uh-ra viszont 4D re a Praxisba menj, jelentkezz online és még kedvezményt is kapsz Kép)

Félre a tréfát, szakmailag Õk a jók ha nem csak gyönyörködni szeretnél.
Ki az orvosod?

K.

cuiccolo
 
 


Amcsi!

A nyaki redők vizsgálata én úgy tudom kötelező!!!!/a Down-kór kiszűrésére szolgál/
Elvileg minden dokinak néznie kell..
4D-s uh-val kapcsolatban:tényleg a Praxis a legjobb!

üdv:Kriszta

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Amcsi!

A nyaki redő vizsgálata rutinvizsgálat, a Down kór első szűrése. A normális értékre nem emlékszem. Ezt a 2D-s UH-n is nézik.

Szilvi 38+6
deszi
 
 


A következő kérdésem lenne a TGYÁS, GYED, GYES-ről:

Egy nagyobb cégnél dolgozom (dolgoztam), bejelentett fizuval, így jogosult vagyok mindenféle támogatásra. Eddig OK a dolog. De mi van akkor ha ezenkívül még egy BT EGYETLEN beltagja is vagyok?

Most azt hallottam, hogy akkor nem jár a GYED. Ez igaz? Azzal indokolták, hogy mivel a beltag személyes közreműködésre kötelezett, úgy veszik, mintha ott lenne fizetésem. De én ott csak tulaj vagyok, aláírok pár számlát, aztán kész.

Köszi: Szilvi
deszi
 
 


Sziasztok!

Én még új vagyok köztetetek! Sajna most vagyok túl a 2. vetélésemen és úgy döntötem utánna járok.
Próbálgattam visszaolvasni a fórumot de teljesen mindent nem tudtam végignézni.
Úgy hallottam Dr. Arnold profi a kiivizsgálások területén. Tudnátok róla néhány szót mondani?

NAgyon megköszönném, mert eléggé megviselt ez a 2. vetélés és szeretnék a végére járni mihamarabb az okoknak.

Előre is köszi lányok!!!! Kép
Szittyó
szittyó
 
 


Kata7778 csak a legjobbakat tudom mondani a H.SZ rol 2004-ben szültem nálla
tunde27
 
 


Paga

Szavakat nem találok...sok-sok erőt, és mihamarabb
egy egészséges kisbabát kívánok neked!


Kata 7778

Nekem is H.SZ. az orvosom kettőt a MÁV-ban, egyet itt a Söfiben szültem (04.12.13-án) csak jót mondhatok róla és nem bántam meg, hogy kitartottam mellette!

Mindenkinek üdv.

Mzille

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Szittyó Kép
Nekem Dr. Arnold László az orvosom, de szerintem én írtam neked már egy msásik fórumon.

Paga
Nagyon sajnálom. Kép

Lányok segítségeteket szeretném ismételten kérni. Nekem nincs választott szülsznőm, mert a dokival azt beszéltük, hogy valószínűleg császár lesz, de ez nálam nem 100 %-k. Van e értelme felhívnom az adott telefonszámot és kérni egy szülőszoba bemutatást? Igazából az érdekelne, ha beindulna itthon valami, hol kell jelenttkezni, azonkívül, hogy felhívom a dokit.
Mi utána a teendőm, ha normális úton szülök?

Ági

Kép

Kép
pkagi
 
 


Ági!

A kórházban az első emeleten van a szülőszoba ott kell jelentkezni.A váróból nyílik egy vizsgáló ott fog megvizsgálni az ügyeletes orvos vagy a saját orvosod ha ott lesz addigra.Az ügyeletes szülésznő felvesz ha maradnod kell...
Mikor lesz a nagy nap várhatóan??


Minden jót vigyázz magadra!

Mzille

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Mzille Kép

Köszi a gyors választ. Kép
Hivatalosan január elsején, de minden jel arra mutat, hogy hamarabb meglesz a baba. Szerintem olyan bő 2 hét. Kép
Szobát már lefoglaltam, össze vagyok készülődve, már csak a baba jövetele hiányzik. Kép
Tényleg hogy van a szülőszoba? Úgy értem mennyi egyáegyás illetve többágyas van? Ki dönti el hova kerül az ember?

Kép

Kép
pkagi
 
 


Ági!


A kórházban az első emeleten van a szülőszoba, ott kell jelentkezni.A váróból nyílik egy vizsgáló ott fog megvizsgálni az ügyeletes orvos vagy a saját orvosod ha ott lesz addigra. Az ügyeletes szülésznő felvesz ha maradnod kell...és mindenben segít.
Mikor lesz a nagy nap várhatóan?

Minden jót!

Mzille

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Köszi Mzille és Tunde27.
Én is kitartottam mellette, bár eddig csak az éves vizsgálatra jártam hozzá, most lesz az első szülésem.
Nagyon elégedett vagyok vele, de mivel még nem szültem, arra lennék kíváncsi, hogy akkor is olyan rendes és megnyugtató-e, mint egyébként.
Az is érdekel, hogy amikor felhívtátok, hogy indultok a kórházba, ő is egyből bement-e és rátok nézett már a vajúdáskor is, vagy csak a végén láttátok, a szüléskor?
ELőre is köszi
Kata
kata7778
 
 


Uppps!
Azt hittem az első levelem elveszett, bocs az ismétlésért!

Úgy tudom egy háromágyas és egy vagy kettő egyágyas szülőszoba van, szerintem a dokitól is függ, hogy hova kerülsz és attól is, hogy aznap mennyire van "nagyüzem".
Mennem kell mert a picikém itt hisztizik, ezért is bénáztam az előbb...

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Kata!


Mire mi beértünk a kórházba a doki már ott volt, Õ vizsgált meg a felvételkor és végig a közelben volt a vajúdás allatt is. A végén pedig maximálisan "ott" volt, nem csak mire kibújt a baba, sokat köszönhetek neki is, és persze a férjemnek is!
És igen, ugyanolyan megnyugtató és kedves!!

Látom márciusig még van időd, ne izgulj tuti jó kezekben vagy!

Mzille

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Köszi Mzille.
Neked mennyi idős a pici?
Kisfiú? Kislány?

Nekünk kiscsajszink lesz. Hétvégén megvettük az első ruhácskáit.
Fantasztikus, milyen édes kisruhák vannak, persze az árunk már nem olyan barátságos....

Tudtok segíteni abban, hogy milyen babakocsit érdemes venni?
Nekünk mindenképpen esernyősre csukható kell, mert kicsi a kocsi. De kell mózeskosár (azt mondják az első időkben ebbe kell tenni, mert csak ez teljesen vízszintes a kis gerincének)?
Hordozót tuti veszünk, olyat aminek van fix talpa a kocsiba.
Eddig a Peg-Pérego 4 funkciósat néztem ki (mózeskosár, sportkocsi, hordozó) van hozzá.
kata7778
 
 


Kata,
Peg Perego-k jok (mit a legtobb olasz babaholmi, ahol, mint tudjuk miden a baba), nekunk van, nagyon elegedettek vaqgyunk vele, Jokat aludt benne nagylany meg joval egy eves kora utan is, levittuk a tamlat vizszintesre, es barhol szundizhatott kenyelmesen.
Udv,
Iza
masodik
 
 


Kata7778
én császáral szültem,sajna toxémiás lettem a terhesség végére,szülés elött 4-nappal már bent voltam a korházba.De minden nap töbször is bejött hozám a dr úr, a szülöszobán is ott volt melletem végig, amikor a császár eldölt akkor ment be a mütöbe, még az infuziot is ö kötötte be.És szülés után is bejött minden nap töbször is megnézni,ez lehet hogy furcsán hangzik hogy megnézi minden nap a kismamáit de voltak olyan szobatársaim akik a fogadott orvosukat a szülés napján látták és aznap mikor mentek haza,teljesen el voltak ájulva hogy nekem milyen rendes az orvosom
tunde27
 
 


Köszi lányok, megnyugtatók a tapasztalataitok.
Azt hiszem, így bátrabb leszek. Már most parázok a szüléstől, de addig majdcsak összeszedem magam.
kata7778
 
 


Ági!
A kórházban csak egy darab egyágyas szüőszoba van és egy háromágyas (az ágyak függönnyel vanak elválasztva). Nekünk azt mondták, ha az egyágyas üres és oda szeretnél menni, semmi akadálya. Sőt, ha vajúdás közben üres lesz, akkor is átmehetsz.
Szilvi
deszi
 
 


Sziasztok lányok.Nagyon régen írtam,de mindig olvasom a topikot.
Én a kórházban eltöltött napokról írnék egy pár sort.30 hetesen kerültem be,szülési fájásokkal.Szülőszoba(3ágyas),vénásan antibiotikum,lazító infulzió,"tüdő-érlelő"szuri.Vártunk,hogy hogy reagál a méhem az infulzióra.3 órát voltam a szülőszobán,addig megszült egy kismama,és 15órán át kaptam ezt a lazító infulziót.Szerencsére bentmaradt a kis drágám,jól reagált a méhem az infulzióra.SZóval:a nővérek végig nagyon kedvesek,segítőkészek voltak.A 3 óra alatt amit a szülőszobán töltöttem,volt idő tájékozódni,figyelni.Egy KRISZTA nevezetű szülésznő volt bent akkor,és őt merem ajánlani mindenkinek.Nagyon aranyos volt mindenkihez.Akkor 3-man voltunk a szül.szobán.Nekem császár lesz úgyhogy nem kell választani,de ha kellene,őt vállasztanám.
A dokimban nemcsalódtam,rögtön jött,ahogy megtudta,hogy baj van.Szabadnapján,hétvégén jött mindig,érdeklődött,hogy vagyok.Az elsőn voltam végig,az első napon 8-an voltunk a kórteremben.azt hiszem a 33,vagy a 34-es szoba.Hát,mitmondjak,nem volt valami jó.A terhesek,az abortuszra várók,a "frissen" szültek,mind-mind egyhelyen.Megfogadtam,ha megszületik a babám,fizetősbe megyünk.
Eredetileg jan 12-re vagyok kiírva,de ezek után számíthatunk rá,hogy hamarabb jön a béby.Mindenki vigyázzon magára,további jó pocakosodást,és jó készülődést az ünnepekre.

SZIASZTOK.MELINDA
33+6

Kép
kmelinda
 
 


Melinda!

Köszi a hasznos információkat!
A Kriszta nevű szülésznőnek vörös, egyhén melírozott haja van? Én is felfigyeltem már egy ilyen hölgyre!

Örülök, hogy a baba még a pocakodban lakikKép

Üdv:
Orsi 34+1 (én jan 10-re vagyok kiírva)

Lányok!

Foglaltatott már v.ki jövő évre szobát?
2 hete még nem volt jövő évi naptárja a titkárnőnek

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?