Új privát üzeneted érkezett!

Connie,
látom már, hogy itt vagyKép. Spenótot és brokkolit én sima mirelitet veszek, abból készítem a bébifőzeléket. De brokkolit vettem szeptemberben a zöldségesnél is. Azt szétszedve lefagyasztottam, most rájárok a készletre, és azt párolom a gyerekeknek. Virágnak mixelem krumplival, husival, Viola rózsáira szedve is nagyon szereti. Bár mostanában kitalálta, hogy ő is "kicsi dejek", és mint ilyen , ő is "bébiétejt" kér, mint VirágKépKép. Tehát lehet neki is turmixolni.
Megyek mosógépet indítani + inget vasalni, amíg csak Virág van ébren.
zitmi
 
 


Nézzétek meg ezt:
http://www.hp.hu/fotonyomtatas/

Ingyen készítenek egy beküldött digitális fotóról A4-est vagy 4 db 9x13-ast. De csak az első 1000 regisztrálónak!!!

Akiren
akiren
 
 


Akiren: de jó, hogy megírtad ezt! Rögtön fel is töltöttem egy álldogálós Flórás képet. Jó kis meglepi lesz Anyuéknak (az ő címükre kértem).

Most rohanok, de este mindenképpen jelentkezem.

Mindenkinek nagyon jó napot!

Kriszta

Kép
KépKép
nebula
 
 

 
 

Sziasztok, szép estét!!!!

Hol vagytok??????
zsuba31
 
 


sziasztok! tényleg nincs itt senki?
Kép

Zsuba te itt vagy még? Kép

Kép
juszti75
 
 


akkor jó éjt MINDENKINEK

Kép

Kép
juszti75
 
 


Hali!

Juszti: nagyon sokat vacakolt ma a babanet, szerintem azért ilyen kihalt a szoba. Én amúgy voltam, de aztán sikerült egy laza csuklómozdulattal becsuknom a böngészőt, és elszállt, amit írtam Kép
Nagyon szép a kép, amit csináltál magatokról.

Connie: asszem otthon is lehet kapni Safety 1st termékeket, azok szerintem elég jók. Különféle szekrényzárak vannak a fogantyútól függően, van hűtőzár, sütőzár stb. A mieink így néznek ki:

Kép

Kép

Kép

Már rendeltem élvédőt is, de még nem jött meg. Meg a zsinórok is el vannak takarva.

Zitmi: szegény, micsoda éjszaka! Tudtál pihenni napközben? Vagy balga kérdés? Nagyon tetszett, amit a takarításról, vasalásról stb. írtál, hogy azok is kétkezi ajándékok a családnak Kép

Ruz: nálunk is egyértelműen meghatározza a kaki színét, hogy mit eszik Flóra. Szerintem ez ilyenkor még nem baj.

Patri: mi volt a kontrollon, gipszcserén?

Bea: Grétinek teljes jobbulást!

Jaj, lányok, írtam én mindenkinek, de most másodjára már annyira nincs hangulatom bepötyögni. Be fogom pótolni, ígérem.

Itt még nincs hó, viszont ma megint szépen sütött nap, úgyhogy sétáltunk egy nagyot.

Jó éjt mindenkinek, és a babanet most már emberelje meg magát!

Azért búcsúzóul egy kép "így mulat egy majdnem nyolc hónapos" címmel

Kép

Kriszta

Kép
KépKép
nebula
 
 


Sziasztok

Betegeknek jobbulast kivanunk, mi meg nem de sztem elobb utobb ebben a takony idoben osszeszedunk valamit.
Kaki tema nalunk az utobbi idoben kezd egysegesen barna lenniKép gusztaKép
Mamatali akkor 5kor Europark Ildi neked meg az a szamod ami a talin volt ugye?


Kép
vaktyuk
 
 


Vezso,Vizimanó,Angéla többiekKép
Kép

Zsuba
Nem volt jó már megint a babanetKép

Juszti
Szuper ez a képKép

Akiren
hálám üldözni fogKép

Zitmi
remélem a jobban aludtatok,Maja egytől ébren alvásban van,egyfolytába mozog,én nem tudom,hogy lehet így aludni.

Nebula
de édes ez a csajKép,csak mutassa meg oda kint ,hogy mulat egy magyar csajKép

Connie
Én is adtam már banánt nyalogatni,erre nem leis harapott??? belőle.Én a husival voltam úgy,hogy megfőztem egy jó adag pipimellett és akkárhogy turmixoltam,paszíroztam szálas maradt és így szinte kiborítottam az egészet,arra az elhatározásra jutottam,hogy amíg nincs foga addig kap husosbébiételt.Beruházok én is asszem fagyasztott zöldségekre.

Gréti,Blanka
Boldog féléves szülinapotKépKisnagylányokKép

Kép
Hüpi,Ildi
hány hónapos kortól lehet használni a bébikompot?
KépKépKépKépKépKép
Vendég
 


Jó reggelt!

Tegnap este tényleg rossz volt a babanet, és sem tudtam behozni.

Connie! Én zöldségből igyekszem a piacon vásárolni, jól megmost, megfőzni, abból készítem a főziket. A család egy része az Alföldön lakik, így még most is folyamatosan kapjuk a friss zöldségeket (sütőtök, bébirépa, cékla stb.). A gyerek ezeket imádja. A múltkor megkóstoltam és a répa is meg a karalábé is édes volt. A többit lefagasztotta, annyi van, hogy egész télre elég lesz :-)

Akiren! Köszi a tippet, én is regisztráltattam magam, várom a fotókat!

Zitmi! Remélem, ma éjszaka már jobba aludtatok. Szerencsére nekünk ezzel még indig nincs gond, manó este 8-tól reggel 7-ig aludt. Nagyon rendes, hogy békén hagyja a szüleit! :-) A kertünk jelenleg az építkezés miatt elég sz@rul néz ki, de már várom, hogy tavasszal meg nyáron megint ápolni lehssen. Csinálok egy homokozót a lánynak. Jövőre rendbe tesszük, hogy ő is tudja élvezni. Sajna a beton meg a téglakupacok és társai eléggé kiírották a füvet meg a bokrokat. Nem baj, majd nemsoká szép lesz!

Jégvirág! Grétinek mielőbbi jobbulást kívánok!

Ma a változatossgá kedvéért 2-ig áramszünet lesz, úgyhogy megyek is.Jók legyetek!
DóriKép

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem, ne haragudjatok,de azért vagyok. Kép
Túl sokat nem tudtam beleolvasni a dolgokba, de megpróbálok később. Nagyon hiányoztok!
Alig töltöttem időt itthon az utóbbi napokban.
Történt egy s más, a legrosszabb, hogy Zsófi combsérülést szenvedett játék közben a suliban és a sebészetre kellett vinni. Kép
Több baj nincs, legalábbis nem ilyen szörnyűség. Csak nem tudtam jönni, most 2 igen zsúfolt hetem van. Ahogy tudok, jövök, vigyázzatok Magatokra és a Babákra ! Kép

Vezso
vezso
 
 


Timurr!
Én úgy tudom, hogy a kompot 6hónapos kortól lehet használni; de nem vagyok biztos benne! Kép

Vaktyúk!
Igen, még az a számom!Akkor holnap 5, a bejáratnál belül! Kép Jöjjön minél több mama! Kép

Ildi

delfinke
 
 


Jó reggelt!

Tegnap kaptam egy új LCD monitort, szupperrrr!!!! Csak ki is kell cseréltetni ma, mert pixelhibás, de addig is ezt használom, nem a régit.
És fel fogjuk tenni a szgépet az asztalra, mert lent Ákosveszélyben van.

Kriszta,
köszi a tippet, utánanézek, hogy vannak-e ilyenek itthon.

Timurr,
Ákos is leharapott a banánból, de szétnyomkodta a nyelvével, meg gondolom a fogával is, és simán lenyelte. Csak nem tud nagyobb darabokat megemészteni. A csirkemellet én is turmixoltam, és pici szálak maradtak benne, mint egy-egy cérnadarab, azokkal nem volt gond.

Dóri,
Mi is piacon vásárolunk, vagy anyuéktól hozzuk, de pl. brokkolit meg spenótot már nem kapni. Nem is tudom, miket fogok adni a fiúnak télen.???? Bébiételeket nem szeretem, mert túl folyósak.

Vaktyúk,
Mamacka kérdezte tőlem a másik fórumon, hogy mi van veled, mert még mindig várja a premaxos e-mailt.Kép Legalábbis tegnap este még várta, lehet azóta írtál neki.

KépKép
connie
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a jókívánságokat!
Nem tudom mi lehet Grétivel. Éjszaka 1-2szer ébred, sírva. De még a szemét sem nyitja ki. Nem éhes, nem akar szopizni. Csak sírdogál kicsit, aztán alszik tovább.

Timurr: Tegnap átbeszéltük részletesen a hozzátáplálást a védőnővel, és azt mondta, hogy majd ha húst is fog már kapni, akkor ne csirkemellett adjak neki, mert az nagyon száraz, szálkás, hanem szárnyat. Annak is a felső részét. Az a legfinomabb része a szárnyasoknak állítólag. Próbáld ki szerintem.

Adri: Milyen volt a bababörze?

Hüpi: Megérkezett a CD Kép Nagyon-nagyon köszönöm! Aranyos vagy! Majd még gondolkodom, hogy hogyan tudnám meghálálni, de ha eszedbe jut valami akkor írd meg kérlek! Kép
Az szól most, Gréti abbahagyta a berregést, úgy figyeli Kép

Lir: Tőletek nem jött levél Kép

Bea

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Vezso: Zsófinak jobbulást! Mi történt?

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Tegnap én is bedühödtem, hogy nem volt babanet.Kép Ki is kapcsoltam a gépet.Kép

Dóri,
úgy emlékszem, hogy napi 4 alkalommal 5 golyót nyelv alatt elszopogatni max. 10 napig.Kép

Vezso,
majd jelentkezz. Mi történt szegény Zsófival?

Timurr,
nekem a vnő azt mondta, hogy inkább a felső combot adjam a gyereknek. Így is teszek.Kép A melle tényleg száraz - mármint a csirkének.Kép

Zitmi,
nagyon sajnálom az éjszakádat.Kép Remélem jobb lesz, küldök azért álommanókat a lányoknak.Kép

Kriszta,
Flóra nagyon aranyos.Kép

Connie,
nálunk már minden Ákosveszélyben van. Most az tanuljuk, hogy nem szabad. Tök édes, ahogy megy a tilosba, és rászólok, hogy nem szabad, felül rámnéz, kicsit csikorgatja a fogait, és azt mondja, hogy tte, vagy dde?!Kép Egy szemtelen 7 hónapos.KépKépKép Új monitorKépKép

Kép

Kép
vizimano
 
 


Vezso
mi történt Zsófival?

Connie
nálunk is csak pici szálak maradtak,de kiöklendezte Maja

Vizimanó
Bepróbálom majd én is a felső combot,kösziKép
Pusziljuk a szemtelen kis 7 hónapost,drága lehet ahogy visszamagyaráz.

Itt is esik éljen-éljen.Jingle bells,jingle bells trallalalala..........Kép
Kép

Timurr
Vendég
 


Sziasztok!

Örömmel jelentem, hogy szuper éjszakánk volt, Viola aludt végig, Virág egyszer kelt, bevettem közénk, szopizott, aztán aludtunk is mindannyian 9-igKépKép!! Egész más dolog kipihenten ébredni, sokkal vidámabb vagyok így.

Kriszta,
Flóra nagyon aranyos a fotón! Olyan bulizós hangulatban van, látomKép!

Dóri,
jövő nyárra szép lesz a kertetek, és Blanka is imádni fogja. Milyen nagylány már ő is a képen, aranyos!

Vezso,
nagyon sajnálom Zsófit, mi történt a combjával? Elesett? Ugye nem lett komolyabb baja? Gyógyuljon meg, vigyázzatok magatokra! Veró épségben hazaérkezett Isztambulból?

Connie,
ez a pixelhiba nagyon gyakori az LCD monitoroknál. Mi is kb. 2 hónapja vettünk egyet - a régi potrohos monitortól már kifolyt a szemünk - , és az első szintén pixelhibás volt. Visszavittük, és kicserélték egy újra. De ki volt írva az üzletben, hogy elvileg 3 db pixelhibát a vevő köteles "eltűrni", mert annyira gyakoriak. Ennnek ellenére a miénket szerencsére kicserélték. Nagyon szem előtt volt - a képernyő közepétől kicsit jobbra -, és sárga. De ezt az új sovány monitort össze sem lehet hasonlítani a régivel, sokkal jobb, ugyeKép?

Vízimanó,
Ákosveszély - KépKép ez tetszett!

Bea,
sajnálom szegény Grétit, remélem, napközben tud majd nyugodtabban aludni.

Timurr,
te kérdezted még régebben a fogakat: Virágnak sincs még (dec. 10-én lesz 9 hónapos). Violánál az 1. fog 9,5 hónaposan tört át, de nálunk a családban nem ritka az egy évesen kibújó első fog semKép. Az egyik ismerős anyuka kisfiának másfél éves korában jött ki az első...Szóval Maja nincs lemaradvaKép.

Kimerészkedünk egy kicsit a játszótérre, bár nincs valami nagy meleg, 0 fok körül lehet. De kell a friss levegő a gyerekeknek.

Szép napot mindannyiótoknak: Zitmi
zitmi
 
 


Gyorsan még 2 képet küldök.


Ha Virág sír, Viola így vígasztalja meg:

Kép

Nincs semmi baj, már játszanak is tovább:

Kép

Megyünk a játszótérre, sziasztok!
zitmi
 
 


Zitmi
Annyira de annyira tündériek a lányaid,kedvet kaptam a kistesóhozKép


Többiek?????????SEhol,senki????????????
Kép
Timurr
Vendég
 


Zitmi: Mennyi idő van a lányok közt? És hogy fogadta Viola Virágot? Eszméletlen édesek Kép Tegyél fel sok ilyen képet, inspiráló Kép

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


ügye Bea?Kép
Vendég
 


jaja Kép
egyre jobban érzem, hogy akarok még gyereket Kép
csak nőjjön már ki a foga Grétinek és ne szenvedjen szegénykém Kép

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


én meg egyre biztosabb vagyok benne, hogy akarok még gyereket.Kép és egy kislányt is!Kép

Kaptunk képeslapot Jusztitól a 7. hónapi szülinapunkra:
Kép
olyan jópofa, nem?
az ünnepelt egász nap mászik és dühöng közben. Általában nem is tudom, mi baja.
És ma felállt a járókában, de csak egyszer sikerült előadnia a mutatványt tökéletesen.Kép

KépKép
connie
 
 


Connie!
Nagyon jó ez a képeslap!
Gratulálok a felálláshoz!

Juszti!
Én is, én is, én is akarok ilyen programot!Honnan lehet letölteni?

Vezso!
Zsófival mi a helyzet?Hogy sérült meg?

Ildi

delfinke
 
 


Timurr, Bea,
aranyosak vagytokKépKép, köszönöm a nevükben, amit írtatok.
A két szépség között 22 hónap és 5 nap a pontos korkülönbség, azaz 13 hónapos volt Viola, amikor Virág fogant.
Nagyon kedvesen fogadta Viola a húgát, nem volt semmi féltékenység, azóta sem nagyon van szerencsére. De majd később biztos lesz. Amikor a kórházból hazahoztuk a citromsárga Virágot, Viola rögtön odaadta neki a játékrepülőjét, és süteménnyel is szerette volna megkínálniKép. Mondjuk ő mindig is barátságos kislány volt, idegenektől is csak pár percig húzódozik, aztán fölenged, és produkálja magát.

Teszek föl mindjárt képet a fogadtatásról, csak lekicsinyítem.
zitmi
 
 


Bea,
Itt vannak a képek a fogadtatásról (a játékbabát Virág hozta Violának ajándékba, azóta is ő Viola gyereke. Szóval én már nagymama is vagyokKép)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zitmi
 
 


Próba
vezso
 
 


Sziasztok!

Csak bekukantok gyorsan. Hát, nem mondom, hogy bármit is haladtam volna a javítással. De tegnap és ma is úgy fájt a vállam és a kezem, hogy semmihez sem volt kedvem. Na, majd holnaptól bevetem magam.

Zitmi
Nagyon aranyosak a képek. Virág teljesen olyan a képeken, mint egy hajasbaba.

Connie
Ákosnak boldog hónapfordulót!
Ugye te kérdezted a zöldségeket is? Nekünk szerencsénk van, mert a Balatonon van egy birtokunk és ott sok mindenm megtermett, aminek egy részét le is fagyasztotta. Persze annyi eszünk nem volt, hogy példál sütőtököt ültessünk, vagy a tenger sok paradicsomból lefagyasszak. Szóval, semmi sem tökéletes. De a hiányzó zöldségeket megpróbálom őstermelőktől venni a piacon, azért az nagy valószínűség szerint bio. Apukám is szokott vásárolni, akiről bizotsan tudja, hogy nem vegyszerez. Egyébként spenótot az én táblázatom szerint csak 10hósan lehet adni, addig meg már majdnem tavasz lesz.

Kaki téma: Nálunk általában a cékla és a sütőtök szokott felismerhető valójában megérkezni a pelusba.

Vezso
Remélem, Zsófi már jobban van.


Juszti
Annyira jók a képek. Én is szeretnék valami hasonlót csinálni.

Na megyek, mert hamarosan fürdetni kell, és még előtte el is akarok mosogatni.

Viki, aki inkább netezik, mint dolgozna.
pviki
 
 


Sziasztok Banyák Kép

Nem menekültök tőlem, itt vagyok Kép
Ugye a jövő kedden lesz a tali? El szeretnék menni mindenképp, nehogy már elfelejtsetek Kép
Aranyosak vagytok, hogy kérdeztétek a Zsófi állapotát, meg hogy mi történt.
Szentendrén, közterületen egy olyan pad sérítette meg, amelyik lába betonból van és a fa ülős részt lebontotta vki (ált tüzelőnek szokták) és kiállt a betonból a vascsavar, aminek kb 3 cm-es átmérője van. és szegény olyan módon esett, hogy a combját szó szerint kilyukasztotta a csavar...kiszakított egy kis részt...brrr, szörnyű leírni is. Kapott tetanuszt, meg fájdalomcsillapító injekciót és összevarták a 3-4 cm-es kör alakú sebet. Meg fog látszani a heg, azt mondják. de ez most nem lényeg. A lényeg az, hoogy nem lett lázas és nem szenved annyira, mint gondolná az ember. Holnap kontroll és sebkötözés. Zsófi maga is hibás, mert hóesésben nem vette fel az anorákját, csak kisszoknya + harisnya volt rajta, meg pulcsi és kabát. És még be is magyarázta a tanítónéniknek, hogy a mamija direkt azt mondta, hogy ne vegye fel az anorákot...Persze én pont az ellentétét mondtam Kép No, most nem szidtam le annyira ezért, van így is fájdalma, de megemlítettem, hogy valszeg ez elkerülhető lett volna, ha felveszi az anorákot....Meg talán az ilyen időben nem kellene mindenhova felmászni, dehát gyerekből van, és baleset mindenhol lehet. Ugyanis Zsófi olyan kis hebrencs leányzó. Meg a sulis tanárok is kiakadtak, hogy nem csinál az önkormányzat semmit ezekkel a padokkal, mert már régóta így vannak és Szentendre Belvárosáról van szó, védett műemlékekkel stb. És lenne pénz a turizmusból is fejleszteni, olyan padokat kitenni, amiket nem lehet elbontani. Mert még rondák is a szép épületek előtt. Ez történt.
Veronika visszajött Isztambulból, határtalanul jól érezte magát, most a Pál utcai fiúkat nézik meg színházban az osztállyal. A párom pedig este hozza, remélem már nem megy utána vissza dolgozni...
Timurr és Juszti, alvós-sorstársaim! Jó hírem van, van remény a változásra!! Kép Rozibaba szuperül alszik már éjjel, nem kel fel egyáltalán, reggel 6-6.30-ig alszik. Azóta van ez a változás, (kb egy hete), amióta annyit feláll, meg mászik is vmi kezdetleges módon. Gondolom jól elfárad. Vagy nem tudom, de én jobban érzem magam. Azt nem mondanám, hogy húde kipihent vagyok, sztem ahhoz még kell vagy még egy hétnyi alvás, de sokkal jobb minden. És még az is fontos, hogy kb fél órával lefekvés előtt eszik főzeléket (ma pl tökfőzeléket krumplival, pipihusival, tejpéppel, olyan natúr ízű ez a tejpép) és vizet iszik hozzá. A jófajta magyar borral még várunk Kép És mindez persze egy jó 20 perces nagykádas-sokvizes pancsolás után van. Hát, ennyi tippem volna. Meg kiviszem a levegőre a hóesésben is kicsit napközben.
Szóval , lányok tartsatok ki, be fog következni a változás, remélem minél hamarabb!!!

Timurr
Édes képeket teszel fel mindig, látszik, hogy mennyi Benned a szeretet, sugárzik, komolyan mondom. És disznó vagyok, hogy nem írtam mélt már vagy egy hete, de mindenképp fogok. A tanfolyammal kapcsolatos dolgokat csinálom minden szabad percemben és ma reggel pl 4-kor keltem fel ezért (nem Rozi miatt), de így is nehéz. Minden tiszteletem a tanulós mamáké. pl Kingu, Lir, Monazsu, Patri és a többiek.
Maja csuda helyes minden képen, igazi kislány már, nem baba Kép Élvezem böngészgetni a képeit, és minden aranyos kis gifet, amit felteszel. Mit jelent a gif egyébként? Mármint a kifejezés honnan van? Ezt a csillogós dolgot sem próbáltam még ki. De ki fogom.
Te, nézted, hogy milyen extra receptek vannak a Csemetéink csemegéiben a mostani korhoz? Amiket felraktál a receptfórumra, végül is tök jók, ki is próbáltam, csak extrának hangzanak. Ja, és adtam avocadot Rozinak, ízlett neki. Imádom az avocadot, tudnék rajta élni sokáig...
Na, ez remélem nem száll el...
Vezso
vezso
 
 


Pviki
Képzeld, pont ma próbálkoztam spenóttal Rozinál, házi spenóttal és nem ette meg!! Gyorsan mást kellett csinálni neki. Komolyan, annyit nevettünk rajta, olyan arcot vágott a spenóthoz...hihiKép Kép Kár, hogy nem csináltam képet. Ugye akkor nem baj, ha még nem eszik spenótot? Most 8 hónapos múlt. Vállfájás Kép A sok javítástól van, meg a kézfájás?

Zitmi
Fantasztikusak a képek, ahogy a lányok együtt vannak, és Virág milyen kis mütyürke még...Édesek Kép Viola nem szokta megszoptatni a babáját? Nálunk volt ilyen még Verónál, amikor Zsófi született. Hogy van a hátad?

Adok Zsófinak vacsit, Rozi már alszik, nem bírta tovább a mai napot, már fürdöttünk is.

Ki jön a talira kedden? és mit fog sütni ? Kép Bár most éheztetem magamat...olyan duci vagyok még mindig és úúúúgy utálom....
Vezso
vezso
 
 


Ja, még a vacsi előtt leírom, hogy itt Pomáz Cityben akkora hó van!!!! Kb 10 cm!! Már a tegnapi sem olvadt el és ma egész nap esett, csak kb 5 körül hagyta abba...Olyan szép ápoltnak látszik a kertünk most Kép A hó ápol és eltakar...Csak még voltak almák amiket fel szerettem volna szedni, még a fán is van, csak nem érem el. Havas almák Kép
Szeretem a havat Kép Ha még lesz holnap, tuti építünk egy hóembert és beteszem ide a képét, jó?
Még sok képpel tartozom...még a megataliról is...pl Hadrinak, szégyellem is magamat rendesen...
Megcsinálom, csak nem sikerül egyedül, már próbáltam. Mármint mélben küldeni képet. Vmit biztos elrontok.
Na, tényleg adok vacsit az éhező Zsófinak Kép
Vezso
vezso
 
 


Sziasztok!

Csak bejelentkezem, hogy megvagyunk. Már 18-ánál tartok az olvasásban. Szerencsére nem írtatok olyan nagyon sokat azóta.

Köszönöm az elismerő szavakat, amikkel utódaimat illettétek. Szerényen csak annyit mondhatok: szerintem is Kép

Ami miatt nem jöttem, az persze a betegség. Bernát kezdte egy most divatos kötőhártyagyuszival, közben Kristóf beelőzött egy lázas köhögős vírussal, de hogy mégse mulassak már olyan lazán Bálint jó középsőhöz híven vegyítette testvérei kórjait. Rajta minden kijött, ami 39,2-ről indult, majd egy nap múlva 39,4 lett, éjszakára már 41 fokig szökött!!! Én még ennyire nem izgultam értük. Még Kristóf műtétjénél sem. Ott valahogy tudtam, hogy nem lehet baj. Egyedül ültem éjjel a hűtőfürdőben édesen csücsülő Bálint mellett, közben Bernát kérte az éjjeli esedékes szopiját. Üvöltött majd' 20 percet, mire tudtam menni. Kristóf mindezt átaludta. Igazi pasi Kép
Apósom ment délután az ügyeletes patikába kiváltani a gyógyszert, anyósom a szomszédba lázcsillapítóért, mert idő közben kifogyott minden készlet. Szegények nagyon rendesek voltak, de éjjel azért mégsem aludhattak a fotelunkban. Csak telefonon tartottam a család minden izguló tagjával a kapcsolatot. Tegnap még volt 39.8-as láz is, de mára már csak 37,5, ez is csak estére. Azt hiszem, elmúlóban van.

Frászban vagyok, nehogy Bernát is megkapja, mert a szíve miatt nagyon gáz lenne. De mivel kicsit én is elkaptam, együtt lelkendeztünk a gyerekorvosunkkal ezen (látjátok, csak szem kell, minek lehet örülni ha-ha-ha), így legalább az anyatejjel megy az ellenanyag is.

Nem ragozom tovább. Mostantól (már ha bepótoltam az olvasást) fogok jönni megint.

Puszi, és jó éjt!

Ui. Örülök, hogy a Mikulásos és gyertyagyújtós programajánlatok felkeltette többetek érdeklődését. Időben szólok a pontos időpontokról. Mikulás szerintem a hatodika előtti szombat délután 3-4 óra körül lesz a Norma fánál (Csacsi rét)

Jó éjt!
Dorka
dorka
 
 


Sziasztok!
Most kaptam ezt a felhívást. Hátha érdekel benneteket. Engem elgondolkoztatott. Bemásolom a szöveget, a képeket nem.
A lényeg: a baptista szeretetszolgálat karácsonyra ajándékozást hirdet. Aki tud, egy cipősdobozba tegyen gyerekeknek való ajándékot. Nem kell drága! Olvassátok el alább a részleteket:


Nyitólap

Az akció

Az akció története

Hogyan csatlakozhatom?

Mi történik a cipősdoboz ajándékokkal?

Kapcsolat


Hogyan csatlakozhatom a "10.000 gyermek karácsonya akcióhoz"?

Amennyiben úgy döntött, hogy részt vesz a Baptista Szeretetszolgálat karácsonyi akciójában, akkor a következőket kell tennie:

- Mindenekelőtt gondolja át, hogy ajándékát egy lány vagy inkább egy fiú számára kívánja elkészíteni, s egyben azt is határozza meg, hogy az ajándékot - maximum 14 évesig -milyen korú gyermeknek szánja.

- Ha mindezt eldöntötte, kezdődhet az ajándékok beszerzése, melyek összeállításánál, hasznos segítség lehet a nemzetközi gyakorlat, mely szerint a cipősdoboz ajándékok jellemzően a következő dolgokat tartalmazzák:

a) A jól ápoltság jegyében, szappan, fogkrém, fogkefe, esetleg testápoló vagy más higiéniai termék egy kisebb törölközővel

b) a gyermekek kreativitásának fejlesztése érdekében rajzlapok, kifestő, vízfesték, ecset, színes ceruzák, filctollak vagy kréták.

c) nem romlandó édességek

d) kisebb ruhanemű, pl. bébiknek rugdalózó, nagyobbaknak egy jó meleg sál, sapka, vagy egy pár kesztyű

e) továbbá egy szép könyv vagy kedves játék, amelynek gyermekként Ön is biztosan örülne és ami persze belefér egy cipősdobozba! Mindezeket természetesen, elképzelése szerint kombinálhatja. Fantáziájának csak a doboz mérete szabjon határt!

Ne felejtse!

Igazán nem az számít, mit tesz a dobozba, hanem, hogy milyen szívvel! Az ajándékok mellett kedves színfolt lehet egy-egy személyes apróság, mint pl. egy üdvözlő lap (lehetőleg lakcím nélkül!), egy fénykép a családról vagy a gyerekekről.

- Miután beszerezte az ajándékozásra szánt tárgyakat, keressen egy jó állapotban lévő, üres cipősdobozt. Ügyeljen arra, hogy annak mérete az átlagos 38 x 23 x 14 centimétert ne haladja meg, mert ez később problémát okozhat a postai feladásnál! Amennyiben a doboz tipusa megengedi, akkor a tetejét és az alját is külön-különés - vonja be színes, csomagolópapírral. Ha elkészült, praktikusan rendezze el benne az ajándékokat és végül zárja le a dobozt. Figyelem! A doboz tetejét, átlátszó cellux ragasztószalaggal, gondosan rögzítse le, hogy a csomag szállítás közben szét ne essen! Végül a doboz tetejére jól látható módon írja rá, hogy az ajándék milyen korú és nemű gyermek számára készült, pl. így: "fiú 12" vagy "lány 8".

- Az elkészült ajándékcsomagot lehetőleg november hónapban adja fel, legkésőbb a hónap végéig! A helyi postahivatalban, és a csomagfeladásnál kérjen egy "10.000 gyermek karácsonya" logóval, és a Baptista Szeretetszolgálat nevével, címével ellátott műanyag zacskót. Helyezze bele a cipősdoboz ajándékot, zárja le a zsákot egy ragasztószalaggal és végül adja fel a csomagot! Terveink szerint a feladáshoz szükséges műanyag zacskók november közepétől minden helyi postahivatalban rendelkezésre állnak majd! Amennyiben Budapesten vagy környékén lakik, akkor cipősdoboz ajándékát személyesen is elhozhatja a következő címekre:

Budapest: Baptista Szeretetszolgálat - Utcafront, Budapest, X. ker. Bánya u. 1. szám.

Debrecen: Dorcas Segélyszervezet, 4025. Debrecen, Miklós u. 38/A

(Cipősdoboz ügyelet nov. 15 - től dec. 20 - ig 8,00-tól 18,00-ig)


Nyitólap

Az akció

Az akció története

Hogyan csatlakozhatom?

Mi történik a cipősdoboz ajándékokkal?

Kapcsolat
dorka
 
 


Ruz
A kék csempét láttam már sok helyen, a kastélyban is, ahol voltunk nem is olyan rég. Jó ízlésünk van, nem? Meg hasonlóan gondolkodunk, soxor leírod a gondolataimat, már észrevettem. Timurral is így vagyok.
A karácsonyi vizsgákkal kapcsolatban: sajnálom, tudom milyen...teljesen más így karácsonyozni...Nekem volt még dec 31-én is vizsgám, egy tanár csak ezt a napot jelölte meg vizsgára..és meg is buktatott embereket.
Ügyesek vagytok a szopival, sosem felejtem el, amit a cicitémáról mondott a férjed a megatalin Kép))
Nekem is volt, hogy nem mindennap evett Ro husit, de hetente 5x kb kap, persze nem egy egész csülköt Kép Eddig a spenótot nem ette meg, és még a korai hozzátáplálásnál a sütőtököt, de már szereti az utóbbit. Minden egyebet szeret enni, és ügyesen is eszik. Olyan büszke vagyok rá, egy kis tündér. Különösen most hogy alszik éjjel Kép
Szuper, hogy el tudtál menni koncertre, kell egy kis kikapcsolódás már Neked. Jó pár éve jártam ott én is, még csak együtt jártunk a férjemmel...Mikor is volt, hát a múlt században...
Most jössz a talira? Még nem döntöttél?

Megyek ER-t nézni Kép) Ez az egy filmsorozat nagyon bejön nekem.
Vezso
vezso
 
 


Dorka
Most látom, miket éltél át... Borzasztó lehet ez a sok betegség, és persze egyszerre, ahogy kell...Kép
Gyógyuljatok meg hamar!!!!!!!!!!!! Kép Kép

A cipősdobozos dolgot lebeszéltük itt, Lir írta meg a topikban. Sztem nagyon jó ötlet, mi csinálunk dobozt!!!
Vezso
vezso
 
 


Vezso! ha meg olvasod. Meg akarom csinalni az alma-narancs lekvart. De nem irtad meg a ket gyumolcs aranyat. (vagy ez inkabb almalekvar, es csak egy kis naracslet kell belefacsarni es belereszelni a hejjat)??????

Idegenvezeto tanfolyamon muvtoribol 5-ost kaptam. Most kezdodik a "szakma" oktatasa. Turizmus alapismeretek (Gordon Agnes tartja) es Idegenvezetes modszertana es gyakorlata (Kubisch Marta vagy Maria)

Udv, BJ
babjag
 
 


SziasztokKép
Csak bejelentkezem én is hulla vagyok,újabb foggal gyarapodtunk,ami miatt óránként volt kelés éjjelKép Vezso,nagyon irigykedem hogy ti már tudtok aludni,de bíztató h van reményKép

Connie
Boldog 7hós szülinapot Ákosnak!Nagyon jó a képeslap amit Jusztitól kaptatok!

Vezso
Szegény Zsófi!Sok gyógypuszit küldünk neki!

Zitmi
Nagyon tetszenek a képek amiket feltettél!Nagyon szépek vagytok,a kedvencem ahol Viola vígasztalja a pityergő druszámatKépNAgyon aranyosak együtt.ja és "nagymama is vagyok"Kép

Dorka
jobbulást nektek!

Annyi mindenre akartam még reagálni,de képtelen vagyok írni,majd holnap.Annyit még,h ma voltunk mérésen, Vince 10 kiló(8 és fél hónaposan),"anyuka ez egy egyéves gyerek súlya"Kép,Vince ezt nem tudja,mert még csak 8,5 hónaposKép Ami viszont aggasztó,h kaptunk beutalót a sebészetre,talán láttátok már,h a halántékán van vmi porcleválás szerűség,egy kis dudor,azt kell megmutatni dokinak.Viszont bennem annyira mély nyomokat hagyott Patriék esete,h eldöntöttem,ha műteni akarják nem egyezek bele,amennyiben van rá mód,h kicsit idősebb korában műtsék meg.Nem vagyok hajlandó kitenni ennek a tortúrának ilyen fiatalon,ha nem muszáj.Kíváncsi vagyok mit fognak mondani.Leginkább azt szeretném hallani,hogy anyuka,ez semmi,nem kell vele semmit csinálni.Drukkoltok?Kép
Na megyek,mert ég a szemem a fáradtságtól

Juszti
Ne haragudj,de tegnap nem csak úgy felejtettem az msnt tényleg nem voltam a gépnél,elaludtam Vincével,aztán mire felriadtam,már te nem voltál.Bocsi.Kialszom magam és dumcsizunk,jó?
Jó éjt mindenkinek
Virág
villes
 
 


Bocsánat, már látom visszaolvasva, hogy a cipődoboz már volt terítéken Kép

Virág!
Melyik kórházba mentek sebészhez? Mi a Tűzoltó utcai II. Gyerekklinikán voltunk. Jenővári Zoltánnál. Õ nem műt, ha nem kell! Próbáld ki!

Jó éjt!
Puszi, Dorka
dorka
 
 


Dorka
A Heim Pálba,de ha műteni akarják,onnan eljövünk és megyünk a te általad ajánlott dokihoz.Be kell/lehet hozzá jelentkezni? Köszi hogy írtad,felírom,hátha még szükségünk lesz rá.
Virág
villes
 
 


Dorka!
Doki ügyben mi a helyzet, voltatok már, vagy telefonáltatok? Szegény Te, nagyon szörnyű, hogy ilyen helyzetbe tök egyedül vagy. Nagyon kellene valaki melléd, mert marha rossz lehet, hogy a fiúk sorba dölnek ki és Te egyedül birkózol a feladatokkal. Minden tiszteletem a Tiéd!

Vezso!
Ki akarna előled menekülni??
Hát sok gyógypuszit a kis kajla csajnak (Zsófi tényleg olyan kis ugribugri) Vero olyan megfontoltabb. Szegénykém akkor szépen kidekorálta a lábát, a heg a legkevesebb, majd lesz neki egy szexepilje. Patrinak is van a combján odaszúrta úgyanis az ollót, helyes kis heg. Örülök, hogy Veronak jól sikerült az utazás, képeket csinált? Kíváncsi vagyok. Gondolom most napokig élménybeszámolót tart, Patri úgy szokta.

Mi megjöttünk a hétfői kórházból. Szegénykém már megint éhezett, aztán be a kórházba reggel. És kilenckor amikor már tekertem be a lepedőbe láttam rajta, hogy tudja hova viszem. Tuti, hogy érezte,a folyosón meg a liftbe, mert már üvöltött. Aztán amikor az altatós doki hozta a folyósó végén hallottam a hangját, most rosszabbul viselte, nagyon nyűgös volt. Délután egyezkedtem a dokival hagy jöjjünk haza, és este már itthon is voltunk. Adom a fájdalomcsillapítót, mert sokszor jó a kedve, de néha olyan keservessen sír, biztos hogy nagyon fájhat neki, vagy nyilalhat. Úgy sajnálom!!

Juszti!
Hogy csinálsz ilyen képeket, melyik programmal, nagyon édi lett amit Ákosról küldtél.

Zitmi!
Tündériek a lányaid, én is kedvet kaptam a tesóhoz, de nem követem Vezsót, mert én nem vagyok olyan tyúkanyó típus, hogy ennyi fele legyek. Bár irigylem az ilyeneket. De lehet, hogy csak én gondolom magamról ezt. Tudja fene. Szóval a lányok nagyon szépek, büszke lehetsz rájuk.

Mamatalira ki jön?? Hol találkozunk és kivel, úgye 5-től lesz??
Kingukám merre vagy, jössz holnap????

Jaj rakok fel a gyöngyös kisbabámról képeket, imádom a kis mindenét.

Kép
Grétikém ezt a képet igazából neked küldöm, de többi jó csaj is stirőlheti!
Kép
A büszke tesó az ő kis Benicéjévél.
Kép
Hú de vidáman vagyunk itt Apával, mindjárt pisilek aztán már nem fog igy vigyorogni!
Kép
Hé, hol a cumim, azonnal adjátok vissza!
Kép
Olyan pityókásan érzem magam a sok sör után, hány játék is van az asztalomon?
Patri
patri
 
 


Juszti
Nagyon remek az a kép, amit Coniie Ákosáról készítettél.Kép Én is, én is nekem is kell ilyen program!!! Mi a neve?

Zsuba
Köszi a hiányolást. Nincsen semmi baj, csak mostanában nincs sok időm itt lenni. Legújabb elfogleltságom közé tarozik a hibernálásom, ami egy faház festésében merül ki a telek végében. De már majdnem kész. Nagyon hirtelen jött ez a tél. Én is szeretem a havat nagyon, de azán nehogy Mikuláskor, és karácsonykor ne legyen, mert akkor mérges leszek!!!

Dorka
Gyógyuljatok meg minnél hamarabb!Kép

Timurr
Kérdezted a bébikompot. Én úgy tudom, hogy akkor szabad elkezdeni beleültetni a gyereket, amikor már stabilan tud ülni. Lassan kell "hozzászoktatni". Õ úgyis jelezni fogja, hogy elfáradt, vagy nem tetszik neki. Nekünk is be kell szerezni lassan egyet, mert már stabilan ül, és már ha áll, és fogom a kezét, akkor lépegető mozdulatokat is tesz, és haladunk is!Kép

Egy érdekesség. Vagy nem? Ádám amikor tüsszenteni , ásítani készül, és cumi van a szájában, akkor kiveszi azt a cselekvény elvégzéséig, és utána visszateszi. No nem mindig sikerül neki!KépKépKép

Zitmi
Nagyon aranyosak a lánykáid!Kép Én is szívesen olvasgatom Viola aranyköpéseit! Írj még!

Vezso
Örülök, hogy újra itt.Kép Sajnálom a lányodad a paddal együtt.Kép
Én menek a keddi találkozóra. Süssek nektek profiterolt? /Ezt a többiektől is kérdem!/

Szilvi
hüpi
 
 


Babjag
Igen, ez inkább almalekvár kevés naranccsal, igazán ízléstől függ az arány. Kép

Gratulálok az 5-öshöz!!! Ügyi vagy!! Csak így tovább!! Kép

Villes
Drukkolok akkor! Hogy azt mondják, amit szeretnél Kép És Vince úgy csinos, ahogy van Kép
És van remény, tudod a mondást...Kép fogsz aludni jót, talán ma éjjel Kép

Megyek aludni ...
V.
vezso
 
 


Patri
Szegény pici fiad KépKép A képek viszont fantasztikusak, olyan aranyos rajtuk Kép És a párod is helyes, még nem láttam róla képet.
Tök jó, hogy mamataliztok!!! Kép Irigykedem piszkosul.
Veró mesél, rengeteget tud beszélni, de most van is miről Kép Holnap már suli, azt hiszem Zsófi még nem megy. Kispatri gyönyörű a képen, mondd meg neki!!

Hüpi
Jöhet a profiterol Kép Mi lesz a fogyókúrámmal?!

Tényleg megyek aludni...
V.
vezso
 
 


Csőváz!

Most én veszem át az esti műszakot...drága gyermekem megkergült vagy nemtudom....fél 10 körül elaludt szépen, aztán 10-kor fölébredt, na azóta a fejét se lehet lenyomni, sikongat, dumál, 6 hónap alatt nem volt ilyen hangos és bőbeszédő mint most este
kiabál, hogy : vávávávává
fújja a buborékokat, az összes tudományát megvillantja, csak az alvás tudománya veszett el valahol a pici fejében
este 8-kor már olyan álmos volt, hogy majd összeesett
amúgy 5 óta nem alszik, vagyis fél órát aludt
remélem nem csinál ebből rendszert
most átjöttem vele a kisszobába, játszik a lelkem....
mindig ilyenkor csinálja fesztivált, kedd este, amikor nekem másnap egyetemre kell mennem, aztán tiszta kóma vagyok szerdán egész nap

Dorka: Sajnálom ami veletek történt, borzasztó lehetett...remélem már jól vannak a fiúk!

Virág: Drukkolunk!

Kedves Kelezita Nagymama!
Eszméletlenek a csajok Kép Jó hír, hogy jól viselte a nagy tesó a pici érkezését, a környezetemben sok ellenpélda van mostanában. Kép
De majd nem gondolok rájuk, hanem rátok Kép

No megpróbálok kezdeni valamit a lánnyal....

Bea

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Bea: remélem, mire ezt írom, Gréti már alszik. Nem írtam erről egy ideje, nehogy elkiabáljam, de az utóbbi napokban beállt a lány 2-3 ébredésre, aminek én nagyon, de nagyon örülök. persze, ha valaki egy éve azt mondta volna nekem, hogy ujjongani fogok, amiért csak 2-3 alkalommal kell felkenem éjszaka, eléggé csodálkoztam volna Kép

Vezso: jobbulást Zsófinak! Nagyon rémisztően hangzik ez a vasszögbe esés.

Zitmi: de jó, hogy ilyen klassz éjszakátok volt! Rád is fért már! Tündériek a lánykák, tényleg kedvet kap az ember a kistesógyártáshoz Kép

Babjag: gratula az ötöshöz!

Dorka: szegény, hogy lerohantak titeket ezek a mocsok betegségek. Mindenkinek jobbulást!

Virág: naná, hogy megy a drukk ezerrel! A foghoz pedig gratula. azért csak jobb úgy nem aludni, hogy valami eredménye van másnapra, nem Kép

Connie: éljen a felállás!

Patri: szegény kisfiad, nagyon remélem, hogy hamar túl lesztek rajta.

Mi most éppen autót vadászunk, ami nem túl egyszerű a mi szűkös büdzsénkkel. Ma is elmentünk megnézni egy Fordot, de hát úgy zörgött, csilingelt stb., hogy már messziről látszott, hogy nem lesz jó. Szerencsére van egy haverunk, aki egykor autószerelő volt, és ő jön velünk ezekre a túrákra. Tök vicces, hogy otthon képtelenek vagyunk eladni a kocsinkat hónapok óta (amióta kijöttünk, a papám árulja), itt meg nem találunk olyat, ami árban, korban, megbízhatóságban jó lenne. Bárcsak itt teremne a kis Clióm, nem kéne nekem másik autó.

Nálunk hó helyett sajnos locspocs van: tegnap este óta esik. Flórán ma éreztem is, mindig nyűgösebb, ha ilyen idő van.
Egyre jobban fedezi fel a lakást. Járt már a hálóban, sokat kolbászol a folyosón, és a szobájában is tettem már le a földre, hogy mászkáljon. Annyira édes hangokat hallat, miközben mászkál.

Ma meg meccset nézett apjával (ManUnited), és így szurkolt Kép
Kép

Ez a kép pedig akkor készült, amikor itt volt a barátnőm, csak ma küldte meg. Éppen kulturálódunk a Metropolitan Múzeumban
Kép

Jó éjt, vagyis nektek hamarosan jó reggelt!
Kriszta

Kép
KépKép
nebula
 
 


Nebula

Nem furcsa neked, hogy állandóan a jövöbe írsz? KépKépKépKépKép
hüpi
 
 


Jo Reggelt!

Minden betegnek jobbulast. Annyira rossz amikor amikor az embert tehetetlennek erzi magat. Foleg laz eseten. Andornak szerencsere meg csak hoemelkedese volt, tok jol volt, vigyorgott jatszott, en meg mint egy kergebirka jarkaltam korulotte lazmerovel, es lazcsillapito kup volt elokeszitve. Szerencsere nekunk semmi komoly nem volt. (Csak annyi, hogy en elkaptam tole, es ami neki meg se kottyant, engem ket napra agynak dontott Kép Kép de ez meg regebben volt)

Annyira jok a kepek! Ferjemmel nezegettuk a tesos kepeket, es mi is rogton kedvet kaptunk! Andor szeritem szuper baty lesz.

Nebula! Ti pontosan merre laktok NY-ban? Mi ket evet eltunk ott. (2001. Szept 6-an jottunk haza) En imadtam azt a varost. Elotte Los Angeles volt ket ev. Az is szuper csak teljesen mas. Ket kulon vilag.... En Chicagoban nottem fel. Az meg megint egy harmadik. Oda mindenkeppen kiranduljatok el egyszer az egy GYONYORU varos. (de ne telen, mert roppant hideg es szeles)

Szerintetek az tudatos mar egy 7 honaposnal, hogy odamegy a tiltott dologhoz (padlovaza) megerinti egy mutatoujjal, es vigyorogva nez ram es varja a hatast???? Annyira edes!!!!

na jo hosszu lettem...

meg ket kep...
Andor szereti a spenotot, de eves kozben, ha megy a konyhaban levo mosogep, akkor azt kell figyelni....

Kép





Kép
babjag
 
 


Patri!
Annyira édes Beni, szegény remélem már túl van a nehezén! Kép Tehát akkor 5óra Europark bejárata(belül)!Eddig megyünk: én, Réka(Vaktyúk), Connie.
És remélem: Virág! Kép

Virág!
Egyetértek veled, ha nem muszály ne műtsék meg!Ez csak esztétikai probléma, nem?

Babjag!
Nagyon édes Andor is, ahogy figyeli a mosógépet! Kép

De minden gyerek tündéri! Kép

Ildi

delfinke
 
 


Sziasztok!

Így kezdtük a mai napot:
Kép
Kép

Aztán átöltöztettek, és amíg anya hajat mosott, és apa körmöt vágott, fogtam a apa laptopját - azon vannak a receptek - és kimentem vele a konyhába megfőzni az ebédet. Anyuék nem értékelték, és visszahoztak a szobába. Haverok ti értitek miért?

Ákos

KépKép
connie
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?