Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Köszi szépen! Akkor valahogy elintézzük, hogy ezeken az előadásokon mind a ketten jelen legyünk.
Ilba, nem tudom ezen a topicon hogy ment, de egy másikon (ahol ősi tag vagyok Kép )a fiúk rendre váratnak magukra. És igen, most már ők döntik el mikor lesz a kibújásKép Kitartás!

N.

Kép Kép
natasa1975
 
 


Sziasztok kismamik!

Mikor kezdődik előlről az előadás sorozat?...és hol tartunk most? tudna valaki segíteni?

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


szió...
a héten a fájdalomcsillapítós előadás volt, jövő szerdán lesz a babaápolás, és utána kezdődik az egész előlről! :-) bárhol csatlakozhatsz ám!
miciamaci
 
 

 
 

Sziasztok!
2005. november 10-én 13 óra 50 perckor megszületett Benedek. 3060g, 57cm és gyönyörű, nyugodt baba. Ma már haza is jöttünk. A részleteket majd később.
Íme Õ:
Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Szia Ilba!

Végre, végre, végre!!!!!
Sejtettem, hogy ezért nem írsz mostanában! KépKépKép
Nagyon-nagyon gratula a gyönyörűséghez!
(Ez a fotó olyan, mint amikből a képeslapok is készülnek Kép)

Gabi

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Szia Ilba!

Nagyon sok boldogságot kívánok a kisfiadhoz! Nagyon szép. Gratulálok. Pont 1 hónappal a mi Benedekünk után érkezett Kép Látszik, hogy milyen nyugodt, (A Benedekek már csak ilyenek Kép ) biztos érzi, mennyire szeretik.
Majd tudósíts, milyenek az első napok!
Orsi

Kép

Kép
szorsi
 
 


Ilba,
Gratulálok én is, olyan aranyos picúr!Kép
(Én is akarok még ilyen tündér babát!!Kép).

KépKép
connie
 
 


Szia Ilba!
Én is gratulálok és sok jót és örömöt kívánok az egész családnak.
jbabák
 
 


Ilba

a másik topikba írtam, hogy gratulálok, de ide is leíromKép

nagyon aranyosKép

Kép

Kép
sajtine
 
 


Kedves Ilba! Engedd meg, hogy én is gratuláljak nektek! Benedek baba nagyon helyes! Jó egészséget kívánok nektek és sok tejecskét!
N.

Kép Kép
natasa1975
 
 


Szia Ilba! Gratulálok én is, nagyon helyes és tök jó képet tudtatok róla csinálni, olyan édesen látszik a kis pofikája!
igmand
 
 


Sziasztok!

Tud nekem valaki segíteni abban, hogy mikor van kismamatorna az Istvánban? Ott akármikor be lehet kapcsolódni?
Előre is köszi!
Évi
24+1

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Szerda 17 óra, péntek 15 óra.
Akármikor el lehet kezdeni, és tök jó! Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Képzeljétek, a kislányunk ma három hónapos, ebből az alkalomból kikapta a kezemből a csörgőjét! Mit szóltok?! Én persze odavagyok meg vissza!

Kép
Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska!

Köszi a választ! A kislányod egy tünemény! Egyébként a doktornénink is közös: én is Gajdos Editnél fogok szülni.
További szép napot!

Évi

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Ja, és mit kell vinni magammal? Mibe szoktak tornázni? Valami, amit le lehet teríteni magam alá, az kell? Kicsit szita az agyam, bocs...Kép

Évi

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Nem kell semmi, max. 1 törölköző a polifomra, hogy ne csússzon. Abban tornázol, ami kényelmes, nem baj, ha nem melegítő. Én is tonáztam vászonnadrágban.
Akkor Te is jó kezekben vagy! Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok Anyukák!
Szívesen csatlakoznék a családias körhöz. Én is az Istvánban fogok szülni, most töltöm be a 17. hetet. Boros Juditot választottam dokinak, róla nem olvastam semmit. Van valakinek vele tapasztalata? Szeretnék az alternatív szobába szülni, mi van akkor ha foglalt?
Szülésznőt is szeretnék választani, aki az altarnatív technikákat részesíti előnyben. Milyen élményeitek vannak erről?
Köszönöm ha válaszoltok. Omorsi

https://babafalva.hu">https://babafalva.hu/tickers/g4.png" alt="babafalva.hu vonalzó" border="0"/>
omo
 
 


Szia Omo,

Ha az alternatívban van valaki, akkor nem tudsz mást csinálni, mint másik szobában szülni. Én is ott akartam szülni és szabad is volt. Felengedtük a kádat (ez volt a vágyam), de mégsem esett jól. Így átmentünk egy sima szobába.
szerintem a dokiddal beszélj, hogy ő kit ajánl szülésznőnek. Érdemes rákérdezni, mert ált minden dokinak megvan, hogy kivel szeret dolgozni. De még korai szerintem választani.
Orsi

Kép

Kép
szorsi
 
 


Omo,
van egy "Ki tud valamit dr Boros Juditról" topik, nézz be oda.

Szorsi,
mizújs, jól vagytok? Felfogtad már, hogy anya lettél? Kép Kép
Rakj fel képet, lécci!!!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Nagyon jól vagyunk. Épp a másikban írtam Edinának (sajtiné), hogy Benedek átaludta az éjszakát. Este 8- negyed 7-ig. Még most is sokszor gyönyörködöm benne. Olyan édes.
Imád fürdeni:Kép

Kép

Kép
szorsi
 
 


Jó nektek, Lívia utálja a fürdést, néha csak a törölközésnél visít, de ált. már a vízben is. A fürdőlepedőt sem viseli el, belecsomagolom, összefogom a két felét, de kitornázza magát belőle, aztán meg reszket az ajka a kis butának. Azt találtam ki, hogy a hálózsákjába teszem bele, mert már alváshoz nem kell, addig kellett, amíg nem volt fűtés. Amilyen gyorsan tudom belebújtatom és abban megszárítgatom. Persze megy a hősugi is biztos ami biztos.
Nagyon ügyesen tartja magát az úrfi! Kép Olyan büszkén néz, látjátok, milyen ügyes vagyok! Hogy édes, az nem kifejezés! Mindig Apukája fürdeti?
Hát igen, mi is egyfolytában gyönyörködünk benne, meg fantasztikus élmény, hogy szinte minden nap csinál valamit, amit addig nem, amitől persze apuka és anyuka elalél. Még csak 3 hónapos, de már annyi minden jó dolgot éltünk át együtt, készülj fel, csodásabbnál csodásabb dolgok várnak még rád, vagyis rátok! KépKépKépKépKépKépKép
Az éjszakákkal remélem nem lesz gond továbbra sem, én is elégedett lehetek, mert evés után rögtön visszaalszik.
Most megyünk mi is pancsizni (szegény gyerek), jó éjt minden babának!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Micimaci!

Köszönöm! Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Gyönyörűek a babák.. Gratulálok! Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Gabuska,

Nekünk eleinte akkort sírt Benedek, mikor kivettük a vízből. Azt tanácsolta vki, hogy mikor kivesszük fújjuk hajszárítóval egy kicsit. Nagyon tetszett neki, nem is sír azóta. Próbáld ki, hátha. (persze nem sokáig, meg vigyázva, hogy nehogy túl meleg legyen.)
Ma is fél 6-ig aludt, remélem, megmarad ez a jó szokása.

Kép

Kép
szorsi
 
 


kimaradt: igen, mindig Apuci fürdeti. Mivel egész nap én vagyok vele, azt mondta, ezt legalább szeretné ő csinálni. Örülök neki. Olyan imádattal néz ilyenkor az apjára, hogy elolvadok.
O

Kép

Kép
szorsi
 
 


Lehet, hogy kipróbáljuk a hajszárítót, bár nincs, majd veszünk egyet.
Lívia kb. 2 hetes koráig aludt éjjel, azóta 1× eszik. Tegnap este elaludt kb. 10-kor, éjfélkor felkeltettem enni, mert napközben alig nyammogott valamit, aztán fél hatig megint szunya (velem, mert Apa elment dolgozni Kép), akkor reggeli, és 11-ig megint szunya.
Tök ari lehet Benedek, ahogy csodálja az Apukáját! Nálunk is ez van, igaz a mondás, hogy a lányok az Apukát részesítik előnyben, olyan szerelmesen nézik egymást meg beszélgetnek, nem semmi! Azért amikor férjem mondta neki, hogy egyetlen szerelmem, megkocogtattam a vállát, hogy hé, velem mi lesz?Kép Nekem eddig az volt a legelolvadósabb élményem, amikor megtudtuk a 18 hetes uh-n, hogy kislányunk lesz. Férjemnek volt a vágya a lány, én inkább fiút szerettem volna. De amikor láttam a férjem arcát a hír hallatán, hát az leírhatatlan, hogy mennyire boldog volt, annyira megfogott, hogy el is felejtettem "keseregni" azon, hogy nem fiú. Csak szegényke először nem nagyon mert örülni, mert nem tudta, hogy én szomorkodom-e esetleg, aztán nehogy bántson engem, de persze egyáltalán nem törtem le, annyira örültem, hogy ő ilyen boldog! Ez most elég nyálasan hangzik, de így volt.

Hát, további jó olvadozást nektek is, nekünk is, megyek elfele!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


sziasztok,

az olvadozás az nálunk is megyKép
mi is állandóan nézegetjük és nem tudunk betelni Vele.
meg persze puszilgatjukKép

nekem a legmeghatóbb az a pillanat volt, mikor a szülés után elvitték Zsófit rendbetenni és a férjem a karjában hozta vissza a szülőszobába.
olyan büszkén és magabiztosan fogta (pedig nagyon izgult, hogy kell egy kisbabát fogni), soha nem fogom elfelejteniKép

Szorsi,
nagyon édes BenedekKép

Kép

Kép
sajtine
 
 


Nekem is leesett az állam annak idején, hogy a férjem mennyire ügyesen fogta a Manót, meg pelenkázta stb., pedig azelőtt nemigen látott közelről kisbabát. Mióta megvan Lívia, az utcán megnézi a babakocsit tologató anyukákat meg rámosolyog a szaladgáló gyerekekre, azelőtt nemnagyon érdekelte az ilyesmi.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Hiába nagy hatással van Rájuk, hogy apukák lettek.
Az én férjem is rajong a lányáért. Persze ez így van rendjén.
Olyan érdekes én még mindig nem tudom elhinni, hogy anya vagyok.
Az majd később jön?
Az is olyan furcsa volt mikor a kórházban anyukának szólítottakKép

Kép

Kép
sajtine
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a válaszaitokat. Már be is néztem a Boros Judit topicba.Jó hogy így tudunk irni egymásnak, azt hiszem ez még sokszor fog segíteni és erőt adni késöbb.
Mindenkinek "édes" időket kívánok. Én személy szerint nagyon türelmetlen vagyok. Mindig azt várom hogy mikor jön l a következő fázis vagy újjabb információ. Most pl. hogy megtudjam fiú vagy lány lakik a pocakomban?
Ezért egy kicsit lelkiismeret furdalásom van hogy nem élvezem ki a pillanatot. Ti hogy voltatok vagy vagytok ezzel?
Omorsi

https://babafalva.hu">https://babafalva.hu/tickers/g4.png" alt="babafalva.hu vonalzó" border="0"/>
omo
 
 


Omo!

Ezzel én is így vagyok, mindig tudatosítani kell magamban, hogy élvezzem ki minden szakasz minden percét, mert csak egyszer várom az első gyerekünket! Mi kislányt várunk, Dóra lesz a neve. Ti várhatóan mikor tudjátok meg a nemét? Érzed már mocorogni?

Évi

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Szia Évi!
Gratulálok Dórához, nagyon szép a neve. Remélem ti is Õt akartátok. Mikorra vagy kiirva?
Dec. 1.-én megyünk UH-ra. én már teljesen bele éltem magam hogy lány lesz (Anna), ha még sem az szeretném minnél előbb tudni mert ez egyikönknek sem lesz jó.
Igen a héten kezdtem el érezni a mozgását. Elöször még bizonytalan voltam, de csütörtökön határozottan jelzett. Aztán pénteken fura dolog történt. Együtt voltunk a férjemmel és utánna mintha ment volna két kört a köldökzsinor körül. Akkorát mozgot tényleg. Teljesen felkuporodott a köldökömhöz és nagyon határozottan ki lehetett tapintani, még a férjem is érezte a helyzetét.
Már sokat olvastam erről, de még mindig nem vagyok teljesen nyugodt. De hát ha a szűleinek jó akkor neki sem lehet rossz, nem?

Én is akarok kismama tornára járni! Mikor van?
O

https://babafalva.hu">https://babafalva.hu/tickers/g4.png" alt="babafalva.hu vonalzó" border="0"/>
omo
 
 


Omo!

Nekünk teljesen mindegy volt, hogy fiú vagy kislány, de nagyon örülök, hogy csajszi. Főleg apa miatt, aki máris fülig szerelmes a lányába. Március 4-re vagyok kiírva, most vagyok 24 hetes. Ti mikorra várjátok a babát?
Még nem voltam kismama tornán, de nagyon érdekel. Gabuska írta nekem is, hogy szerdán 17 órától, pénteken 15 órától van a torna. Biztos tök jó.
Szereintem megnyugodhatsz: a babának tuti nem árt az együttlét! Persze már picit visszább kell venni a tempóbólKép

Évi

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Szia Évi és Omo!
Olyan jó olvasni Titeket, ahogy a babát várjátok, jót nosztalgiázom közben. Én is Dórikát szerettem volna, de a Férjem inkább a Líviát választotta. Megegyeztünk, hogy a fiúnév az enyém (Péter), a lány az övé. A Líviával sincs semmi bajom, főleg, hogy ismerek egyet és imádom Kép, de azért egy kicsit még mindig fáj a szívem, hogy nem Dóri. Lehetett volna Lívia Dóra is, de szerintem semi értelme, mert Apa miatt úgyis a Líviát használtuk volna.
Együttlét? Láttátok a Nicsak ki beszél?-t?...
Komolyra fordítva, a védőnőm szerint az utolsó pillanatig lehet (módjával persze), ettől nem lesz baja a babának, de biztos ami zicher óvszerrel, a fertőzések elkerülésére. Õszintén bevallom, hogy én ennek ellenére azért a 8. hónaptól már nem mertem rosszalkodni.

Sajtine,
amikor engem anyukának szólítottak, nem is figyeltem oda. Csak amikor a babó nevét mondták, akkor esett le, hogy rólam van szó. De még 3 hónap elteltével is annyit fogtam fel az egészből, hogy bővült a létszám egy tündéri kislánnyal, akit imádok, akinek én meg a férjem jelentjük a világot - egyelőre - és csak akkor érzem jól magam, ha a közelemben van. Az a konkrét anya vagyok felismerés még várat magára. Azt viszont felismertem, hogy 6 óra, irány a fürdőkád!

Szia mindenkinek!

Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska!

Akkor majd a második kislányotok lesz Dóra!Kép Egyébként én inkább Hannát szerettem volna, nálunk is Apa kedvéért lett Dóri. De nem bántam meg én sem, olyan szerettel tuja Apupicidórikájának hívni, hogy attól teljesen elolvadok...Kép
Lívia baba csodaszép!

Évi

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Sajna, csak 1 gyerekünk lesz, az okát nem részletezem, de nem egészségügyi okok miatt. Kép
Köszi szépen, szerintem is csodaszép, meglep, ugye?! Ma este vágni kellett a hajából elöl, mert a szemébe lógott. Annyira nézte a Sport1-et, hogy észre sem vette. Azt ugye tudod, hogy amint meglesz a hercegnőtök, Apukánál a második helyre csúszol! Én nem bánom, a Lányom mögött szívesen vagyok második.Kép És persze Apukám is magasról "letojja" egyetlen kislányát, mióta nagypapa lett. Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Nálunk már most a nívós második hely az enyém...Kép De picit se bánom!!! A lényeg, hogy Õ van nekünk!!!

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok,

nálunk is nagy a szerelem apja és lánya köztKép
Tegnap anyósoméknál voltunk és ahogy a férjem Zsófit fogta rámosolygott többször és mondta, hogy hő hő.
Tegnap volt 6 hetes.
Anyósom nagyon küszködött a könnyeivel. Neki is "furcsa" még a fiát látni a kishercegnővelKép

én is itt olvasom a lányokat, milyen jó Nekik, hogy terhesek.
Nekem életem legszebb 10 hónapja volt.
Nagyon jól éreztem magam. Semmi bajom nem volt a lábdagadáson kívül.
Mi is nagy izgalommal vártuk az UH-t mindig.
Először azt mondta adokim, hogy fiú (17 hetesen).
Kicsit csalódott voltam, mert lányt szerettünk volna.
Aztán később mondta a dokim inkább lánynak néziKép
Utána mindig lánynak nézteKép
Végülis mikor mentünk szülni bekészítettem egy rózsaszín rugit, meg egy kéket.
és mikor előbújt és láttuk, hogy tényleg lány oda meg vissza voltunkKép
A Dori név nekem is nagyon tetszett. De végül is Zsófia Dorina lett.
A Zsófit már az első randinkon megbeszéltükKép Ami nem most volt (10 éve)Kép
Én 19 voltam a férjem meg 20.
Hihetetlen, hogy megy az idő.

Egyébként nekem is furcsa, hogy ragaszkodom a lányomhoz. Amikor alszik, alig várom, hogy felkeljen és felvehessem meg persze puszilgathassamKép

Amikor anyukának szólítottak én se mindig tudtam, hogy rólam van szóKép

Nem is tudom, hogy bírtam ki ezt a 29 évet a lányom nélkülKép

Gabuska nagy édesek vagytokKép
Majd én is küldök képet. Csak még ki kell választanom a több millió közülKép

Kép

Kép
sajtine
 
 


Sajtine!

Ebben teljesen egyetértünk: eddigi életem legszebb időszaka ez! Nekem sincs semmi panaszom, de mondjuk még lehetKép, mert holnap leszek 25 hetes, szóval van még időm bővenKép
Én már attól összekönnyeztem magam, hogy a védőnő anyukának szólítottKép Pedig még nem is vagyok igazi anyuci...Kép
Én is kíváncsi vagyok a nagylányodra! Ha sikerül kiválasztani a képet, feltétlenül tedd föl!!!

Évi

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Hát, igen, ez a fényképezgetés kész téboly! Azt is lefényképezi az ember, ha a gyereke jobbra néz, meg azt is, ha balra. Kép
Múltkor ki akartam egyet választani, amit a pénztárcámba teszek, de képtelenség a rengeteg jobbnál jobb kép közül kiválasztani.
Szerintem a nyolcszázhuszonháromezer-kilencszázötvenhetedik képet tedd föl!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Igazi nő, nem?
Kép

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Évi77,
Nagyon édi a kislány, tényleg olyan csajszis a tartásaKép

Lányok,
Nekem még mindig a 4d-s kép van a pénztárcámban, mert még én sem választottam újat. Ha kéri valaki, akkor csak magzatkorit tudok mutatniKép De muszáj lesz előhivatni párat, mert hétvégén osztálytalálkozóm lesz. Szeretnék dicsekedni.
Az osztálytali miatt tegnap kipróbáltuk, hogy elfogadja-e cumisüvegből a kajcsit. Apucija adta neki. Nagyon jót evett, de eleinte ráncolta a homlokát, hogy most ez hogy is van? (Szegeden lesz a tali és most megyünk először haza azóta, hogy megszületett. Ma hat hetes.)
Orsi

Kép

Kép
szorsi
 
 


Kedves Évi!
Mi egyenlőre május 1.-re vagyunk kiirva de 12 hetes UH-n öregedett 1,5 hetet gondolom majd előre hozzák.
Nagyon büszke lehetsz a kislányodra, ténleg nagyon kecses. Már én is szeretnék itt tartani.
O.

https://babafalva.hu">https://babafalva.hu/tickers/g4.png" alt="babafalva.hu vonalzó" border="0"/>
omo
 
 


Évi,
Nagyon aranyos a kislányod, tényleg nagyon "kislányos" már most! Kép

Sajtine,
Kérjük a képet! Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Omo!

Hamarabb eljön az az idő, mint gondolnád!Kép Tök jó, hogy májusban szülsz majd! (vagy április végénKép) Szép lesz az idő, zöldülnek a fák... Nyami...
És megyünk valamikor kismama tornára???

Lányok!

Köszi Dórikám dicséretét. Teljesen bele vagyok esve, remélem ez normális.
Tegyetek fel babás képeket sokatsokatsokat! Úgy szeretem nézegetni őket!
Egyébként Ti választottatok szülésznőt? Szerintetek hasznos? 25 hetesen nem korai még ezen gondolkoznom?

Évi

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Évi,
egyáltalán nem korai. Én nem választottam, mert mindegyikről csak jókat hallottam, ezért úgy voltam vele, akármelyik is lesz épp ügyeletes, biztosan megfelel majd. Schenkler Éva volt egyébként és teljesen elégedett voltam vele. Ha választani szeretnél, érdemes megtudakolni, hogy az orvosod melyikkel szeret dolgozni.
Tessék menni kismamatornára!!!!!
Nagyon édes a kishölgy!KépKép
Az enyémke nem várta meg az UH-t, előző nap kibújt!
Én legszívesebben minden üzenet végére tennék fel képet, de nem akarok az agyatokra menni.Kép
Most azért is teszek és majd rádfogom!!!!

1 hetes:
Kép

Három hónapos szülinap:
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska!

Tündéri a kiscsaj!!! Ezt nem lehet eleget mondani! Ahogy Apukája tartja a karjában, attól elalélok! De mindegyik kép szuper, nem csodálom, hogy nem tudsz közülük választani!
Szerintem senkinek nem mennél az agyára a képekkel, mindenki szeret babákat nézegetni, főleg ilyen édikéket. Úgyhogy ne fogd vissza magad!!!Kép
Évi

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Gabuska,
Az az apukás kép nagyon profi, és az is nagyon édes, amin fogja a kezed.Kép

Ákos új képeit újabban mindig apja tölti le a laptopjára, aztán meg jól nem küldi át, de este szerzek.

Addig is egy régebbi:
Kép

Képzeljétek, ma felállt a járókában, felhúzta magát a rácsban kapaszkodva. Pont ma hét hónapos.

KépKép
connie
 
 


Sziasztok!
Én egy roopant szemtelen topikozó vagyok, mert csak akkor jövök ha kérdésem van. De most nem tudom dícséret nélkül hagyni az új babás képeket! No, meg a neveket! Sajnos nálunk a név még nem fix. Fiú nevünk volt, de gyorsan kiderült, hogy csajócánk lesz és azóta töprengünk,...
Apropó, látom felmerült a szülésznő kérdés. Ha kiderül, hogy kivel dolgozik szívesen a doki, akkor csak simán odamegy az ember az adott nőhöz vagy van ennek vmi más formája?!
És a mi lányunk:


Kép

Kép Kép
natasa1975
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?