Új privát üzeneted érkezett!

Akiren,
szopi témában nagyon is rendben van nálatok minden! Azért "laposak" a cicik, mert már beállt a kereslet-kínálat egyensúlya, és annyit termel a szervezeted, amennyi el is fogyKép. A baba születése utáni első időszakban még túlkínálat van, meg hosszabbakat is alszanak a gyerekek,ritkábban ürül a cici, ezért érzik akkor a mamák, hogy "szétdurran" a mellük. Teljesen normális, hogy ezt már nem érzed.
Ne addódj amiatt, hogy mást nem eszik! Ez is rendben van, kb.10 hónapos-egyéves korig kizárólagosan anyatejes babák is vannak, és ők is szépen fejlődnek, gyarapszanak. Hidd el, előbb-utóbb megjön Gréti étvágya az egyebekre is, az anyatejnél tökéletesebbet pedig soha nem fogunk tudni adniKép.
zitmi
 
 


Ezt a verset most találtam egy könyvben.
Vezso, a te kedvedért gépeltem be, a tegnapi napod emlékére Kép

Tarján Iza: A mindentudó

Az én anyukám mindent tud:
süt túrós és diós batyut,
kocsit vezet, szőnyeget sző -
talpraesett, szép, okos nő!

Mosolyog, akármit csinál,
sok jó játékot kitalál,
varr nekem olyan szép ruhát,
hogy ámul az egész család,

Színes gyöngyöt fűz nyakamba,
Kezétől telik a kamra;
főz és befőz, sürög-forog,
neki öröm minden dolog.

Aki beteg meggyógyítja.
Tudja mi a titok nyitja,
zöldborsót fejt és álmokat,
csillagok között válogat...

Jóságának nincs határa,
vigyáz cicára, kutyára,
tudja, melyik milyen madár,
virág nyílik amerre jár.

Nem láttál még ilyen csodát:
semmiből is főz vacsorát!
Duruzsol csak, és varázsol,
manót húz ki a sapkából!

Ha sírok és megsimogat,
szeretete jókedvet ad.
Nem is érdemlem meg talán,
hogy tündér az édesanyám!

Akiren
akiren
 
 


Akiren
Tök jó a vers.

Vizimanó
írtamKépKép


Timurr
Vendég
 

 
 

Halihó!

Jó vacak éjszakánk volt, kétóránkénti kelésekkel. Fél hatkor, amikor szopi után nem akart visszaaludni bedühödtem. Letettem a kiságyba, és kijöttem. Kábé negyed órát gügyögött, aztán csönd lett. És durmolt még másfél órát! Olyan nagyon örültem! Aztán a délelőtti altatásnál megint kezdődött, amit tegnap írtam: felállt a kiságyban, és csak állt, blablázott, állt (vagy 15 percig). Akkor kihoztam, mondván, biztos nem álmos. Na, akkor meg nekiállt nyüglődni, ásítozni. Próbáltam szopiztatni, az nem kellett. No, akkor gyerek ágyba be, én kicsit énekel, aztán én ki. Tíz perc gügyögés, aztán aludt! Alig hittem a szememnek! Csak ne éljem bele magam, mert utáni mindig sokkal rosszabb, amikor megint nem megy az elalvás (vagy csak üvöltések közepette).

Vezso: gratula Rozinak a fogacskához! Tényleg olyan megható, hogy ennyire szeretik egymást a lányaid. Nekem nincs tesóm, de mindig ilyen tesó-kapcsolatról ábrándoztam: mindent megbeszélni, cinkoskodni, ott lenni, ha a másiknak valami fáj stb. Nagyon remélem, hogy Flóra és a tesói jóban lesznek (de miért is ne, hiszen úgy fogjuk nevelni őket Kép
Sajnos az esküvői dolgokban nem tudok segíteni: a fotós haver volt (amúgy nem foglalkozik ilyennel, mert sajtófotós), a zenekar meg elég béna (két bácsi nyomta szintin meg dobon). A család kedvéért mentünk bele, de -- talán a felfokozott hangulat miatt -- végül mi is jókat roptunk rá (pedig nem vagyunk nagy mulatozósak, a férjem inkább a Metallicát hívta volna meg, ha lehetett volna Kép

Timurr: nekem eszembe sem jutott, hogy talán a telihold a ludas.
Szerintem se aggódj a fogyás miatt. Nekünk azt mondta a dokinénink még otthon, hogy ebben a korban már bőven elég a havi mérés, mert hetente tök nagy ingadozások vannak, és csak ok nélkül paráznak az anyukák, ha hetente méricskéznek. Azt úgyis látod, hogy kiegyensúlyozott, egészséges, vidám kislány a csillagszemű Maja.

Ildi, Bea, Boti: JOBBULÁST! Tessék szépen utánam mondani (főleg Boti Kép: "Nem vagyok beteg! Egészséges vagyok, majd kicsattanok. Minden bacilus és vírus messze elkerül."

Kriszta

Kép
KépKép
nebula
 
 


Zitmi,

Köszi Kép
akiren
 
 


Juszti,

Várjuk a képeket Kép
akiren
 
 


Juszti, Connie,
várjuk a minitali képeitKép!

Vezso,
igen, szoktam bejglit sütni, de amíg tanítottam, inkább vettem pár rudat a tanítványaimtól is, mert olyan finomakat sütöttek(Élelmiszeripari Szakközépiskola, Szakmunkásképző és Gimnázium, ahol a pék-cukrász tanulók rengeteg karácsonyi süteményt sütnek, meg versenyeken is indulnak velük rendszeresen).
Verót nagyon irigylem, nagyszerű lehet egy ilyen utazásKép! Ne idegeskedj, anyukádék biztos nagyon-nagyon vigyáznak majd rá, de persze megértem az aggodalmaidat. Én már attól is ideges vagyok, hoyg Violát jövőre az óvó nénire kell bíznom. Persze nem KELL, csak megpróbáljuk a gyerektársaság miatt. Végülis akkor már majdnem 3,5 éves lesz, ha nagyon utálja, legfeljebb kiveszem a csoportból, és később újra próbáljuk. Megkérhetnélek, hogy írj majd a nagylányaid ovis beszoktatásáról pár mondatot? Milyen volt, hogy viselték? És te?
Violának egyelőre nincs olyan sok vicces mondása, mert csak nemrég kezdett folyékonyabban beszélni. Pár most eszembe jut: "öbölő": öledbe ülök, "szia pisi, öntő ki téged": mindig köszön a biliben a pisinek, mielőtt kiöntenénk, "babakaka": kisméretű kakiKép, "Hömöpő": Hamupipőke. Ha produkál még valami vicceset, majd megírom. A szopi abbamaradását én is sajnálom, de 8 hónapig szoptatni nagyon klassz dolog, és jó, hogy Rozi ilyen jó étvágyú. Hogy történt az elválasztódás Rozinál?

Timurr,
ne idegeskedj a fogyás miatt! Szerintem mérd meg újra egy hét múlva, ha akkor is azt látod, hogy egyértelműen kevesebbet mutat a mérleg, említsd meg az orvosnak. De semmiképp se legyél addig ideges! Tudom, könnyű mondani...

Vízimanó,
kívánom, hogy mihamarabb helyrebillenjen a lelked, és gyere megint közénk! Kép

Flóra és Grétike képei csodaszépek, mennyire mosolyognak, édesekKép!
zitmi
 
 


Timurr és akit érint: nekünka dokinéni nem ajánlotta a tejpépet az allergia kialakulásának veszélye miatt. mert tegnap rosszalóan nézett rám mikor mondtam hogy szoktam adni. Én meg rá hohgy miért baj?Kép

de felírt egy Sinlac nevezetűt rizs és szentjánoskenyérmag alapút , énis idegenkedtem de ma adtam Boldinak elkevertem gyümivel és igen ízlett neki. Ez rizslisztből van és sűríteni is lehet vele. Aki tudta attól bocsi a többieknek meg infó.

pár kép:
Ma az Árkádban Connie és Ákos
Kép
Kép

tegnapi fürcsimóka


Kép
Kép

tegnap kapott tulipánKép

KépKép

Kép
juszti75
 
 


Akiren,
persze én bőgtem is a versen - olyan könnyen elérzékenyülökKép - , eszembe jutott olvasás közben az anyukám. Most, hogy elkezdett betegeskedni (magas vérnyomása lettKép), aggódom érte. Kicsit olyan lett, mintha már én lennék az ő anyukája, és aggódom érte, mint a gyerekemért.


Kriszta,
de jó, hogy itt vagyKép! Annyira klassz dolog az Internet, te Amerikában vagy, mi meg Magyarországon, és mégis olyan, minth csak a szomszéd kerületből írnálKép. Flóra egyedül is elaludt, nahát, ez szuper! Néha Virággal is történt már ilyen. Örültem, amikor olvastam, hogy lesznek még testvérei FlóránakKépKépKép!
Elolvastam, amit a szopis topikba írtál, hát elkeserítő, tényleg...KépKépKép

Kingu,
hogy van Boti?

Ildi, Bea,
ugye már ti is jobban vagytok? Gyógyuljatok meg!
zitmi
 
 


Juszti,
ezek a képek eszméletlen jók Connie-ról, Ákosról, Boldiról, a tulipánok pedig varázslatosak!
Én téged javasolnálak Vezsónak az esküvős tanfolyamra: te legyél a referenciafotósaKép.
zitmi
 
 


kelezitadekedveszvadKép
jaj de kedves vagy. Igen van néhány jókép, de olyan bénának érzem magam soxor-messze vagyok még a profi fotózástól, sajnosKép

Kép
juszti75
 
 


Ja, és Juszti,
egyetértek a dokinéniddel: Szoptatott babának én sem adnék tehéntejből készült pépet, teljesen igaza van. Anyatej tökéletes fehérjeforrás,a tejpép ráér egyéves kor utánKép!

Hogy én mennyit dumálok ma délután! Így van ez, ha egyszerre alszanak a lányokKép!

Kép
zitmi
 
 


Kép Zitmi: köszi _) dumálj csakKép én szeretem KépKép

Kép
juszti75
 
 


Juszti,
Szerintem az természetes, hogy nem vagy megelégedve a műveiddel, mert még a tökéletesnél is tökéletesebbet akarsz alkotni. De ez visz előbbre, és így leszel egyre gyakorlottabb. LegalábbiszkelezitaszejintKép...Holnap igyekszem terepszemlézni a patchworkboltbanKép

Vigáj felébredt, itt ül az ölembenKép, olyan finom babaillata vanKép!
zitmi
 
 


Jaj, Juszti,
aranyos a kép, és te is, hogy ezt írodKép!
zitmi
 
 


imádom a babaillatot! Boldiból is mindig "kiszagolom"Kép

Zitmi ti szeretnétek még egy babát? egy öcsit?Kép

Kép
juszti75
 
 


SziasztokKép
Jaj,de fürgén billentyűztétek a betűket már megintKépAzt se tudom,hol kezdjem.Kellett nekem tegnap depisnek lenni(azért nem jöttem,mert élni se volt kedvem,nem akartam itt rontani a levegőt)

Juszti
Nagyon szép tulipánt kaptál!!Pancsolós Boldi imádnivaló!Mi van a fején?És miért?Nagyon vagány és látom ő is nagyon szeret pancsizni!KépIrigyellek a minitali miatt,de ha minden igaz,holnap megkapom az egyenkocsitKép és előttünk is kinyílik a világ,végre mehetünk amerre látunk.

Ildi
Jaj,te lány,mi jön még?Egyébként lehet,h vírus,mert én tegnap nem ettem kínait,de úgy fájt a gyomrom,meg hánynom kellett egész nap,mára már jobb,de csak kétszersültet,fokhagymás pirítóst és husilevest mertem enni,még mindig nem 100 a gyomrom,szóval sanszos,h megint terjeng vmi gyomorvírus.Kép Karatézd le gyorsan,mert már én is nagyon szeretnék talizni veletek!!

Connie
Feltennéd megint azt a linket,amiben az a táblázat volt,h melyik kaját hány hósan lehet bevezetni?Konkrétan a levesben megfőtt karalábéval merényelném meg a fiamat,ha már lehet 8ésfél hónaposan.Köszi.

Zitmi
Állati jók a viccek!Ja és alvásakcióKépNagyon is találó én is sokszor érzem akcióhősnek magam,mire végre Vincét sikerül elaltatniKép

Vezso
Én is sajnálom a szopitKép Egyszer csak Rozi többet nem fogadta el a cicit?És soha nem is nyúlkál,keresi?Az viszont tök jó,h jól eszik,ízlenek neki a különböző ízek!! Kérdezhetek valamit?És a tejeddel mi lett?Mi történik ilyenkor?Egyik napról a másikra "kiszárad" a cici?Nálunk ha csak 1 éjszakai etetés kimarad--ritka azért az ilyesmiKép-majd szétdurran a mellem,fejni kell.Hogy megy ez akkor?Hogy apad el a tej?

Juszti++
Sinlacot nekünk is írt a doki,még nem próbáltam,mert 4 hét alatt fel kell használni,ha kinyitod,Vince meg még nem eszik annyit,kidobni meg nem akarom,800ft volt felírva!!(Jó hogy lehet kapniKép

Kingu
Remélem Boti már jobban van!!??Sok gyógypuszi neki!!

Jégvirág
Grétit meg kell zabálni abban a téli gunyában!!!

Hüpi
Tök jó,h vettetek gépet,örülök a képeknek Ádiról!A lábkilógatós nagyon király!!!Zabálnivaló Ádi a huncut nézésével!!

Na ezt most elküldöm el ne reppenjen
Virág
villes
 
 


Mindig elfelejtek valamit: már régóta érzem hogy bal ciciben kevesebb a tej. Vagy nem tudom miért Boldi nem szereti annyira. Motoszkál mikor abból eszik. Ha a jobból eszik elég egy cici, ha a balból kap pótlást a jobb-ból. De ha megnyomom érdekes módon spriccel abból is de akkor miért nem kell neki? nálatok volt már ilyen? Connie mint tanácsadó mit mondasz?többiek?

köszi előre is.

Meg amit még akartam kérdezni: ha más nemű lett volna a baba vagy lesz a kövekező akár ua nemű milyen nevet adtok neki?

Nekünk lánynév : Mira vagy Bora fiúban tetszik a Zsombor , Barnabás, BalambérKép( nem röhögni ) Kép a szerk. Kép Benedek, Vince ( Vincus után Valér Valér utánKép Tényleg Angéla te olvasol még minket? ha igen jelentkezz!! hogy vagytok?

Kép
juszti75
 
 


Jelentem, én jól vagyok Kép Csak ért valamit a tegnapi teázás meg a mai homeós bogyó.
Sőőőőőőőőt, tuti, hogy Grétinek is használt a chamomilla. Mintha kicserélték volna.

Akiren: Ezt a verset az Anya, taníts engem! című könyv elején láttam. Akkor sírtam rajta amikor ott olvastam először. Kép
Nagyon szép!

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Virág: egy pelust elvágtam 4 fele azzal fürdetem az a mosórongy Kép és ráraktam a fejére aztán nagyon megtetszett neki.

A sinlacot Boldi se eszi meg annyi idő alatt Kép ja én is kivoltam akadva hogy felírva ennyi...

Kép
juszti75
 
 


Juszti
"kiszagolom a babaillatot"Kép Kép

Nebula
NAgyon jók a képek az ágyikójában álldogáló FlórárólKépMár Vince is próbálkozik a felállással,jó tudni mi vár ránkKép
JA!És az esküvőnk hasonlóan romantikus okokból lett megtartva sebtiben:mi lakásfelújítottunk és szükségünk volt a fiatal házasoknak járó vissza nem térítendő kölcsönreKépMi is már 7 éve együtt voltunk,mikor megesküdtünk.Szóval mi is csúnya érdekházasságot kötöttünkKép

Becenevek:Mi is Bubuztuk egymást a férjemmel egy időbenKépMost ÜbizünkKép Van egy dráma(azt hiszem)az a címe,h Übü király,én ugyan nem ismerem a történetet,annyit egyszer hallottam,h az Übü király negatív figura benne,de az Übü szó annyira megtetszett,h elkezdtem így hívni a férjemet és ő is engemKépMagyartancsik,ismeri valamelyikőtök a történetetMiről szól?CSak dióhéjban,nem akarom offolni a topikot.
Vince becenevei:Kiscsikó,Szuszi,Búbos,Nyuszi,Cicus(pedig fiú,így ezt az elnevezést én is igyexem lecsökkenteni)Szuszmusz Mackó,Nyunyi stb.

Vezso
Örülök,h hazajött a férjed!Már nem vagy magányos VezsoKép Olyan jó érzés lehet,h így szeretik egymást a lányok!És a talin láttam,mennyire szeretik Rozit is:ez olyan szép!!KépMost teljesen meghatódtam és szeretnék kistesót VincinekKép

Patri
De jó,h holnap mehettek haza!!Hogy vagytok??

Na lépek,betelik velem a babanet
Virág
villes
 
 


Virág,
szuper, hogy jöttélKép! A karalábét én 9 hónapos kortól tudom, ha nem fás. Na de hát olyan biztos nem adnál VincinekKép...A tej pedig fokozatosan apad, ahogy egyre kevesebbet szív ki belőle a pici, a szervezet napról napra egyre kevesebbet termel, de nem egyik napról a másikra. Violával legalábbis nekem így volt Virág születése előtt, amikor abbahagyta.

Juszti,
tegnap majdnem "legyártottunk" egy Veronikát, de aztán mégsem, mert ezt azért alaposan át kell gondolni, nem akartunk csak úgy hipp-hopp dönteniKép...Nincs bennünk olyan, hogy fiú kell mindenáron, pláne 2 kislány után mindketten harmadiknak is kislányt akarnánk. De persze izgi lenne egy kisfiú isKép, úgysem a neme számít. Komolyra fordítva: tudod, én nem szülhetek, harmadjára is császár lenne, attól pedig tartok. Persze lehet, hogy ostobaság, mert manapság ez már rutinműtét. De ott motoszkál bennünk a vágy egy 3. kislány iránt, igen, ezt nem is tagadom...Nem tudom, mi lesz, egyelőre így is nagyon boldog vagyok a 2 gyerekkel. Majd meglátjuk, picit később hogy alakul az életünk.
zitmi
 
 


Mi Boldit Holovácegy-nek hívjukKép

Kép
juszti75
 
 


Virág,
Übü király valóban negatív figura: zsarnok, hatalmaskodó, olyan, aki magát helyezi mindenki elé, önmagát tévedhetetlennek hiszi. Amerikai szerző műve, ha jól tudom, és főként társadadalomkritika. Ment régebben az Új Színházban, Gáspár Sándorral a címszerepben. A felesége, Bánsági Ildikó volt a partnere a színpadon is.

Fiúnév: Viola Barnabás lett volna, Virág meg Vince vagy Kende, netán ő is Barnabás.

Bea,
jó, hogy jól vagyKép!
zitmi
 
 


Zitmi
Köszi a karalábés választ és az Übükirályt isKép Amikor fasírtban vagyunk a férjemmel,pont ezeket is gondoljuk egymásról,amiket Übüről írtál.Kép
Milyen volt középiskolában tanítani?Szeretted?

Fiúnév:Zsombor,Boldizsár,Lőrinc
Lánynév:Jázmin,Lilla,

Virág
villes
 
 


Virág: Boldizsár Kép a Lőrinc nálunk is nyerőKép

Kép
juszti75
 
 



Sziasztok! Gyorsan írok, nehogy elfelejtsem.
Jó sokat termeltetek.

Vki kérdezte, hol lehet venni olyan 11-12 éves kislánynak ruhát 3-4000 ft-ért ajándékba. Azt hiszem ezek voltak az adatok, jajj, nem tudom ki kérdezte. A C & A -ban ennyiért, kb már lehet venni egy felsőt, azt hiszem 4ezer valamennyiért vannak szép színes pulóverek, olyan trendi csíkosak. Én a Bécsi úti Stop Shop-ban lévő boltban láttam, de van C & A máshol is. Ezek olyan ruhák, amik nekem is tetszenek 1-2 kivételével.

Akiren
KÖSZÖNÖM a verset KépKépKépKépKépKép
Olyan aranyos...Kép

Timurr
Az a csillogós írás az nagyon tetszik, hogy kell csinálni? Amit az egyik üzenetedbe tettél? Fogok írni mélt, persze, egyelőre be vagyok havazva, annyi minden van minden nap. Kép Nem vagy elfelejtve Kép Itt is alig tudok lenni...Kép

Zitmi
Az ovis beszoktatás ment mint a karikacsapás, pedig Veró angol oviba járt, tehát még a nyelv is új volt neki, imádta kezdettől fogva. Zsófi pedig látta reggelente, hogy hol hagyjuk Verót és ő is akart maradni egy idő után. Mindketten úgy 3 éves korban kezdtek járni. Nekem a Verónál a szívem szakadt bele, olyan rossz volt, hogy nincs velem... De kell nekik társaság akkor már, egy anyuka nem tudja a korabeli gyerekek társaságát pótolni. És rengeteget "tanul", fejlődött, sok új inger érte, nagyon élvezte ő is és Zsófi is. Az anyukának nehéz először megszokni sztem, nehéz őket elengedni. Nekünk nem volt muszáj beadni őket, de igényük lett, látszott. Meg aztán dolgozni is kell Kép Szóval nem automatikus, hogy egy gyerek sír reggelente az oviban, amikor anya elmegy. Csak jól meg kell válogatni, hová adjuk be a gyermeket. Már választottatok ovit?

Megyek, mert kifut a spagetti..
Majd jövök, nem tudtam mindent leírni...
vezso
vezso
 
 


Juszti
klasszak a tulipánjaid.Én most néztem az esküvői képeinket és van egy csomó amin a profi fotósnak látsszik az árnyéka jó mi?Jó béna.Szerintem Boldinak jobban bejön a jobb cici,nálunk is az az erősebb.Tegnap szabdon engedtem őket,mármint a ciciket,én utálom a melltartót,de most muszályból már fél éve éjjel-nappal használom,nehogy nagyon megnyúljanak nekem.A hibernálás fél órát tartott azóta is fent van,hihetetlen.És én is mindig nagyokat szippantok Majából.

Vezso
Oké,türelmes vagyokKép
Ha rámész ide http://www.glittermaker.com/ akkor ott simán kitudod választani a felirat színét,betűtípust,nagyságot.
Kép
Timurr
Vendég
 


Sziasztok4

csak bekukkantok, üdvözöllek Benneteket!

Nem olvastam rendesen visszaKép, csak "szúrópróbásan".

Ovis beszoktatás:
Húztam, de végül mégis beadtam a kisfiamat. Kevés vagyok már neki, ahogy Vezso is látja.
Marci négy napja jár oviba, egyből egész napra. Ma már aludt is, nem pedig a kisvécéhez akart kimenni. (Az tetszik neki legjobban, hétfőn kétszer kakilt.Kép)
Amúgy minden reggel úgy megyünk, hogy a kapunál már szalad, olyan izgatott, s kacagva kérdezi-mondja, hogy "ittmajadhatook, anyaaa!"

Tegnap délben sírt kicsit. Még soha nem sírt utánam, de tegnap elpityeredett délben. Este megbeszéltük, nem akart aludni, haza akart jönni.
Elmondtam, h. itthon is aludni kellene most is, mint régen - ezt itthon sem szerette -, s ott legalább van sok gyerek. S mikor sírnia kell, gondoljon csak arra, h. épp a konyhából az ovira nézek, s rá gondolok. Úgy tűnik, ez elég (egy ideig).

Marci mondásai közül egy:
"Anyaaa, kéjek szalonna cukojkááát!"KépKépKép (Urbánus család sarja.KépKépKép)

Juszti,
szuper párod van!
A tulipán a kedvenc virágom nekem is!

Középiskolai tanítás:
szerintem százszor könnyebb, mint ált. suliban. Ill. más a nehéz benne. Engem ált. suliban megviselt a sok lelki gond, társ. perifériájára szorult védtelen kisgyerekek problémái.
Középsuli nagyobb tárgyi tudást követel, s az érettségi eléggé nyomasztó mérce a tanárnak is szerintem.

Én is adok tejpépet Natinak.Kép Sőt a második kajálást is bevezettem neki tegnap óta. Kilesi a szánkból a kaját. Amúgy - az esti tejpép ellenére is 2 óránként ébred éjjel. (Április 9-én született. 7,05 kg, 74 cm, de husikás vastag combjai vannak, s nem vékonyka, nem tudom, miért csak ennyi. Mondtam a 40 dekás gyarapodásra rosszalón néző védőnőnek, hogy nem vágásra neveljük, már biztos.KépKépKép)
3 hétig köhögött, kétszer vittem dokihoz. Õ közölte, h. semmit sem lát. Ennyiben maradtunk.Kép Két napig náthás volt, tán ma kezd rendeződni.

Amúgy mászik már, édeske, ahogy felfedezi a világot!

Itt jegyzem meg, h. gyönyörűségesek a babáitok!

A betegeknek jobbulást kívánok!

Szép estét! A nagy víz másik felére pedig szép napot! (Flóra kis huncut szépség.)
vAdri

Ui.: még akartam vmiket írni, de szita az agyam. Azt sem tudom, mennyire voltam zavaros.
Jövök, amint tudok, legyetek jól!)
Vendég
 


Vezso,
Én kérdeztem a ruhákat. Ma voltam az Árkádban a C&A-ban, de nem találtam semmi jót, sztem túl sportosak ott a ruhák, legalábbis a keresztlányomhoz képest. Máshol meg nem volt már 152-es méret, csak kisebb, pedig egy csomó jópofa pulcsit, felsőt láttam, ami belefért volna az ötezerbe. Majd megnézem még máshol is. Én a C&A-ban sose kapok semmit, vagy drága, vagy nem néz ki jól. Úgyhogy csak Ákos kapott egy végkiárusított pulcsit.
Ezek szerint most a csíkos a trendi?

Minitali nagyon jó volt.Kép

Én délután fal és padlóburkolat kombinációkat elemeztem, most este meg montázsokat csináltam. Holnap óra, házi jellemzően megint utolsó napra hagytam.

A vershez: nem vagyok egy nagy feminista, de azért ez még nekem is sok volt.KépKép
Amúgy tényleg aranyos.Kép Tisztára Vezso.Kép

KépKép
connie
 
 


kép nektek

Kép

hátul a laptopom látszanak a rózsaszín kék oldalakKép

Kép
juszti75
 
 


meg a csekk amit holnap fel kell adniKép Kép

Kép
juszti75
 
 


Timurr,
"tegnap szabadon engedtem őket".KépKépKép

Juszti,
szépek vagytok!

Jó éjt:
vAdri
Vendég
 


Juszti: Flóra Balázs lett volna, és ez a fiúnév továbbra is befutó. Illetve azóta bejött a Lőrinc (Lóci Kép) Amúgy a lánynevet nagyon hamar kitaláltuk, a fiún még az utolsó pillanatig tanakodtunk (mert hogy mi nem akartuk tudni előre, hogy fiú lesz-e vagy lány). Viszont ha a következő is lány lesz, akkor lesz megint néhány menetünk. Nekem nagyon tetszik a Zsófia, Kinga, Kata, Eszter, Borbála, de ezekből a férjemnek csak a Kata és a Borbála jön be valamennyire. Lehet, hogy ha most elkezdem mondogatni, akkor mire jön a tesó, megszokja/megszereti? Kép

vAdri Kép
Nekünk szerencsére otthon sem volt olyan a védőnőnk, dokink, hogy szigorúan előírt hízásokat követelt volna meg Flórustól. Õ ilyen kisebb baba (én sem vagyok egy óriás): 7,5 hónaposan 7 kiló és 67 centi. Szerencsére az itteni dokink is azt mondta, hogy szép, egészséges baba.

Azt hiszem, nem is meséltem, hogy milyen helyes afrikai doktornőt fogtunk ki. A neve alapján én azt hittem, hogy japán (Majisu), de tévedtem. Fiatal, csupa mosoly nő, és alaposnak is tűnik. Úgyhogy jó volt a benyomás az első vizsgálaton. (Magas volt a mérce, mert az otthoni dokinkat imádtuk. Ha hazamegyünk, akkor is őhozzá megyünk majd vissza, mert a családban sok az asztmás, kruppos, és ő meg ezeknek a specialistája.)

Kriszta

Kép
KépKép
nebula
 
 


Connie
Köszi a linkeketKépAz Übü királytól sokkot kaptam,lehet új becenév után kell néznemKép
Virág
villes
 
 


Sziasztok!

Éppen készülök felrobbanni! Múltkor vettem 10 db cd-t, és most írogatnám meg őket, és hihetetlen pocsék minőségüek! Ha Ádám nem aludna, akkor itt vágnám földhöz őketKép 6-ból 2 jó, a többire egyszerűen nem lehet írni, aminek az az eredménye, hogy mindig újra kell indítani a gépet, mert nem reagál semmireKép A maradék 4-et már be sem merem tenni.Pont ide illik, hogy nyugalomterápia!Kép

Boti Kingu hogy vagytok? A tanulással hogy állsz? Sikerül valamennyit tanulnod? Én szorítok neked! Boti meggyógyult?

Patri /druszám/
Nemsokára újra otthon lesztek! Ez jó hír!Kép GipszKép

Juszti Timurr
Nálunk is az van, hogy jobban szereti a jobb cicimet. Abban van elég sok tejcsi.Amikor a balból eszik, akkor repetázik a jobból is. Én sen érzem már annyira feszesnek, mint annak idején. Én is utálom a melltartót! De már 7 hónapja fogságben vannak az ikrek. SajnosKép De ha nincs rajtam, (plusz melltartóbetét) akkor elkezd csöpögni. Azt meg még jobban nem szeretem. Ha má r itt tartunk. Szoptatós anyukák. Velem van gond, vagy normális, hogy még mindig nem jött meg. (A dokim szerint normális.)

hú mennyi mindent akartam még írni. mit is?
hüpi
 
 


Juszti

Csak nem te is babanetezel????????????????????
Micsoda véletlenek, épp akkor, és pont ott. EjejKépKép
hüpi
 
 


Én is szoktam szagolgatni a fülcimpáját!!!Kép
Ádám nevei: Szaros-álatalában, manó, kicsim, Ádi,ha erélyes akarok lenni, akkor Ádám.
Ha lány lett volna, (99%-ra mondták) akkor Antónia lett volna. Fiú neven nagyon sokat vaciláltunk. Az Ádám és az Ákos között. Még a szülőágyon is azt mondtam a szülésznőnek, hogy vagy vagy. Aztán még egy percet adott a gondolkodásra, mert anyakönyvezni kellett.Kép
Fú de rég volt!!!!
hüpi
 
 


Hüpi,
igen, teljesen normális, hogy nem jött még meg. Én úúúúgy cserélnék veled! (igaz,nekem is még csak 2x jött meg Virág születése óta, azt ki lehetett bírni). Hű, hol vettél ilyen vacak CD-ket, hogy majdnem mind rossz? A férjem egyszer balga módon TESCO-sat vett, szintén 10-et, hát azok is pocsék minőségűek voltakKépKép...

Juszti,
gyönyörű a képetekKép! Én úgy látom, hogy te fogytál az esküvői képeidhez képest. Diétázol?
zitmi
 
 


Az europarkban mi van saturn, v electro world? nem tudom. De nem is gagyi márka, Samsung. Vissza kellene vinni őket, de sajnos többe kerülne a leves mint a hús!KépKépKépKépKépKép
hüpi
 
 


VAdri, Virág,
én nagyon-nagyon szerettem középiskolában tanítani. Iszonyú gyereksorsok ott is vannak sajnos jócskán: kábítószerező fiatalok, alkoholista, verekedő szülők, nekem állami gondozott tanítványom is volt, nem is egy. Ezekben az esetekben speciális módon álltam a gyerekhez. Olyan vagyok, hogy a "problémás" diákra jobban rá tudok hangolódni. Egyébként is nagy hangsúlyt fektettem a "normális" családból származó gyerekek lelkének ápolására is, de a nehéz sorsúakra még jobban odafigyeltem, igyekeztem egyengetni az útjukat. De sokszor tehetetlen voltam, ez pocsék érzés. Viszont sikerélményeim is voltakKép. A tárgyamat - magyar - imádom, és ha rajtam múlik, tanárként szeretnék nyugdíjba menniKép. Na, elég az offbólKépKép!

Vezso,
köszi az ovis infót, egyetértettem a gondolataiddal. Azt hiszem, már választottam ovit, bár még van 10 hónapunk addig.
zitmi
 
 


Még egy vidám képet, oszt húzok aluszikálni.

Kép
Anya már megint engem szeretnél lefényképezni?

Ui.Igen Vezso már írtad , hogy milyen jók a képek. De azért még írogathatod még párszor. Szívesen elolvasom!Kép
hüpi
 
 


Hüpi: nagyon jó a kép!

Akartam már kérdezni, hogy tudtok-e jó internetes oldalakat, ahol dalok, mondókák, versek stb. vannak? Én csak az egyszervolt.hu-t ismerem, az nagyon klassz, sokat szoktuk hallgatni a dalokat, de jó lenne, ha akadna más is.
Leírom nektek a kedvenc versem az egyszervoltról.

Csoóri Sándor: Oroszlán

Kis oroszlán, nagy oroszlán
Hol rohangál, hol poroszkál
Kis oroszlán gömbölyded,
Boldog, mikor bömbölhet.

Na, ezt szoktam én a lányomnak mondani, amikor nekiáll bömbölni Kép

Jó éjt, azaz nektek lassan jó reggelt.
Kriszta

Kép
KépKép
nebula
 
 


Na ma én vagyok az éjszakás. Hajnalos. Boldi szsopizott és nem tudok visszaaludni .

Hüpikém:. ez csúcs kép.

Nebula:
http://members.chello.hu/malorg.bt/tipegoketto/mesek/dalmondoka.htm

http://www.csodaceruza.com/gyerekek_vers.htm

Zitmi: sajna nem vagyok vékonyabb. Szerintem csak úgy tűnik.85 kiló körül vagyok. rémes.

Este olyan kis pityergős lettem.megszoptattam Boldit, szépen elaludt és néztem őt. Ilyenkor megszűnik minden. Lecsendesül ami körülöttünk van és csak mi vagyunk. Õ meg én. szuszog a karjaimban és arra gondoltam mi lesz ha az én kisfiam már csak odaszalad majd egys puszira szia anya átmentem a szomszédba ...hogy mennyire fog hiányozni ez..ezek a pillanatok. De ez az élet rendje hogy változik minden. A férjem szokta mondani hogy csak egy dolog állandó: a változás. Fogta a kis kezével az ujjamat, áradt belőle a babaillat..felemeltem, a vállamra vettem-összeért a fülünk...éreztem a kis nyirkos nyakát az enyémen(minidig megizzad szopizás közben) egy kicsit még tartottam így ..szorosan ...hogy érezzem a szívverését is ..letettem a kiságyba ..ő begombócozta magát és így kívántam neki jó éjszakát. és muszáj volt lefotóznom annyira édes volt.
Kép
Most is megkönnyeztem ahogy leírtam. .Annyira szeretem ezt a kis embert.

Kép
juszti75
 
 


Köszönöm a válaszokat cici ügyben, meg nevek ügybenKép

Kép
juszti75
 
 


Zitmi
nyugodtan offolj csak,mert a az írásaidból árad a szeretet és hogy milyen rendes vagyKép

Juszti
Nagyon jól nézel ki a képen,tuttiKép Boldi annyira édes,imádnivaló,de ezt úgy is tudod.Maja is újjabban így gömbölyödik.

Tegnap a lányom aludt délelött egy órát kb.,délután hibernálva az udvaron felet kb. és mikor aludtt el na mikor?Nagy keservesen fél 12-kor,már nem tudtam vele mit csinálni,hát remélem ebből nem lesz rendszer.

Timurr
Vendég
 


Timurr: jaj szegénykém. Mi lehet vele? Kicsi Maja.Mi éjjel egyszer keltünk enni 4 előtt. de 10ig 3-szer felsírt.Kép
Köszi a dicséretet , pedig olyan rondának érzem magam , komolyan. Tiszta ragya az arcom és dagadt vagyok.

Kép
juszti75
 
 


Boldi ma féléves!
Kép

Kép
juszti75
 
 


Jó reggelt! Kép

A nap híre: Rozi este 8-tól reggel 4-ig aludt , sőt,csak 4-kor épp hogy mocorászott, hasrafordítottam és aludt tovább utána fél hatig.
És én is kb ennyit aldutam, illetve este fél kilenckor aludtam el kb. SZUPER!!! Olyan boldog vagyok, tök jó lenne, ha így is maradna Kép

Viszont feldühítettem magam, mert amikor anyuék elutaznak, reggelente én megyek át etetni a cicáit, hajnalban kell menni, kb 6-6.30 között sétálok át a hidegben, sötétben. És viszem a kulccsomót, na, erre a kapukulcs nem volt rajta, nem tudtam bemenni...Kép A nagyim intézi a délutános etetést, tőle kell szereznem kulcsot, de még alszik, a cicák meg nem kaptak reggelit...
Ilyen hajnali etetések után futok vissza haza, aztán hajfésülés Zsófinak , uzsonnakészítés stb...a reggeli szokásos dolgok. A férjem is segít, persze, de neki magát is össze kell raknia a naphoz.
Tanulok közben gőzerővel, mert vasárna megin tanfolyam és a jövő héen lesz a vizsga első része.

Connie
Sajnálom, hogy nem jött be a C&A, pont most nekünk nagyon jó cuccok voltak. Pl Verónak vettünk 4300 ft-ért egy hosszúujjú pólót csillogós felirattal (a csillogós gomb, felirat is menő most Kép), azt hiszem "winter club" van ráírva, és hozzá volt egy olyan színű plüss mellény, nagyon szép, tényleg. Nem olyan csicsás holmi, de mégis divatos, és a két db volt ennyi. Olyan csini benne, hogy a repülőútra is ezt vette fel tegnap. Tudtam volna miket választani még, de akkor hipp-hopp kiadtam volna tízezreket... Még az Orsay boltokban találunk neki néha szép holmikat nem túl drágán, tehát egy felsőért max 3000, egy nadrágért max 5-6000 vagyok hajlandó fizetn. Azért is, mert a kalászi turiban fillérekért találok neki valót, nem is használt cuccok, tök jók.
Próbáld meg akkor talán az Orsayt. Vagy ha hosszú haja van, akkor nagyon jópofa hajáruk vannak a Bijoux boltban, azt hiszem így hívják, kendőket is árulnak, meg kristályokat, minden plázában van ilyen bolt, lehet, hogy rosszul emlékszem a nevére. Próbálok segíteni Kép
A minitalitokra irigykedem nagyon, kíváncsi vagyok Jusztira Kép Mesélj, miket pletyiztetek? Kép
Ha mentek még vmi plázákba, pl karácsonyi vásárlásra, én is betársulnék hétköznapokon. Akár ketten is talizhatunk, hm?

Vizimanó
Tényleg, nem holnap jöttök Pestre? KépKépKép Megírod?

Hüpi
CD-k minősége Kép
Hüpi, NAGYON JÓL FÉNYKÉPEZEL KépKépKép

Timurr
Köszi a glitteres linket, kipróbálom, olyan jópofa Kép
Maja hogy aludt? Küldjek a Rozitól vmi titkos receptet? Kép
Köszi, a türelmedet, rendi vagy Kép
Cicifix: hát, én utálom, nem bírom felvenni, csak csábítás céljára, hihi :o, van egy pár igazán szexi fehérneműm (akár a bugyikirálynő is lehetnék, mint Kiszel Tünde, csak nekem van férjem ) Kép
Tök jó, hogy még tudod szoptatni Maját, csak így tovább.
A cicátokról már tettél fel képet? A múltkor már kérdezni akartam. Megoldódott, hogy ne menjen a kiságyba? Nem nyitják ki az ajtót? A mi cicánk mostanában hatalmas népszerűségre tett szert Rozinál, hangosan nevet Rozi, ha meglátja, és meg akarja fogni. és a cica nem fél tőle, én próbálom visszatartani, hogy Ro ne cibálja ki a szőrét....Kép Mi lesz , ha majd mászni kezd ?!


Virág

Übü király KépKép Jót nevettem rajta, tényleg nem becenévnek való...
Képzeld, van egy ismerősöm, aki Péternek született, de felnőttkorában névváltoztatást kért hivatalosan, Ubulra!!! Kép
Anyatej és szopi:
Fokozatosan történt a leszokás, Rozi először nappal kicsavarta magát a kezemből, ha szoptatni akartam, és csak félálomban tudtam szoptatni. Meg éjjel, de éjjel meg óránként ébresztett és a későbbi tapasztalatok miatt is gondolom, hogy az éhség miatt. Végül is ezért kezdtük a hozzátáplálást 5 és fél hónaposan. És fokozatosan átalakult az egész, egyre kevesebbet volt hajlandó szopizni, amitől persze kevesebb tejem lett, hiába ittam a teát. És a kevesebb tej miatt még kevesebbet fogadta el a mellem, a végén már csak éjszaka. Egymást erősítette a két dolog. Most azon lehet elgondolkodni, hogy az eredeti kiindulópontnál, amikor elkezdett harapni, meg kicsavarni magát, kifeszíteni magát, amikor szopival kínáltam, hogy az miért volt. Cumizavar? Nem tudom, cumizik Rozi, mert nappal így is az első hónap kivételével alig aludt vmit, és a cumival nyugodott meg csak. Az első hónapban még az ujját cumizta, de aztán már nem volt hajlandó. Cumisüvegből viszont sosem kapott semmit és inni is pohárból iszik mindig. A tejem így fokozatosan elapadt. Fejni sosem tudtam, szuper, hogy Neked megy, letárolod az anyatejet?
Most már eszi azt, amit egy 8 hónapos ehet, és nyugodt, nagyon mosolygós baba, és, ami még nagyon jó, hogy egyre jobbak az éjszakák, sőt. Kivétel a pár nappal ezelőtti éjszaka, amikor áttörte az ínyét a felső foga.
Most már megnyugodtam, nem fáj annyira, hogy elmúlt a szoptatási időszak. És köszönöm, aki ezt mondta, próbálok a legjobb anyuka lenni, megpróbáltam a tudásom és lehetőségeim szerinti legtöbbet tenni a szopi ügyben is. A 8 hónap azért nem rossz sztem, és az is jó, hogy Rozinak még nem volt semmi betegsége, egyszer kellett csak szívni a nóziját.
Bocs, kicsit hosszú lett, de most kiírtam magamból KépKép


Vezso
vezso
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?