Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ruz: A répatorta fergeteges sikert aratott Kép Pénteken vacsora után, csak úgy viccből felét megettük a férjemmel. Ennek örömére, most is sül egy adag a sütőben Kép
Most barnacukorral csináltam, és ugynaolyan világosabb barna mint pénteken volt. Na mindegy. Részletkérdés Kép Nem nézzük, esszük Kép

Hüpi: Boldog névnapot, házassági évfordulót, férjednek boldog szülinapot! Kép
Címem küldeném, de nem tudom a mélcímed, profilodban nincs(!!!!!), ja és írd már meg léci a te címed is (profilomban a címem), küldök CD-t. 1-et vagy 2-t? Milyen formátumban vannak meg a Caramel számok? Ráfér 1 CD-re?

PAtri: Boldog névnapot!
Minden rendben lesz Benivel! Szorítunk, majd helyzetjelentést kérünk!

Timurr: Majának boldog fél éves szülinapot Kép

Csatlakozom Virághoz! Engem is érdekel az egyenbabakocsi típusa. Beleszerettem Kép

Zitmi: Édes a nagylányod is! Kép

Bea

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Patri és Hüpi
Boldog Névnapot Kívánunk Nektek!!! KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

Timurr
Gyönyörű Maja hercegnőnek Boldog feledik Szülinapot Kívánunk!!
KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

Patrinak pedig sok erőt és kitartást innen is, Minden Rendben Lesz!!!!!! KépKépKép

Vezso
vezso
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy így eltűntem, de kicsit sok volt nekem a suli meg minden...Kép

Patri, Hüpi!
Boldog névnapot kívánok nektek!!!!
Patri, szorítunk ne félj minden rendben lesz!!

Ma nagyon nyűgösre sikeredett a délutánunk, nagyon ölbebaba lett a fiam, bújik ezerrel és 38 a láza...Kép fogzástól lehet láz?? nagyon rág, szóval remélem nem valami baci.....Kép

bocsi, hogy nem reagálok most semmire....ígérem ha kicsit jobban leszek én is írok.....

gyönyörűek a képek a babákról!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Majának boldog féléves szülinapot!!!!!!!!!
üdv

kingu
cica29
 
 

 
 

Juszti!
A párakötést én a köv.képpen csináltam:
bevizezel vattát, annyira kinyomkodod hogy ne csöpögjön belőle a víz.Ezt rakod közvetlenül a lábujjára, erre száraz rongy, majd zacskót húzol rá!Elég nehéz megcsinálni ilyen törpe lábujjon, de gyakorlat teszi a mestert!
Kép

Patri!
Lélekben veletek leszünk!Minden rendben lesz!

Ildi

delfinke
 
 


Köszönöm lányok a bátorítást, összevagyunk pakolva,jó sok cucc kell egy ilyen kis Manónak. Ott leszek vele,úgyhogy remélem nem érzi meg a környezetváltozást. A férjemnek el van magyarázva,hogy hova kell írnia (kék-rózsaszín oldal)szóval ő jelentkezik. Olyan jó, hogy van ez a topik, komolyan mondom tökre elérzékenyülök!

Hüpi! druszám!
Neked is Nagyon Boldog Névnapot kívánok!
Kép

A Babák nagyon édik, Maja hercegnőnek boldog féléves szülinapot kívánunk!
Patri
patri
 
 


Kingu
Szegény Boti!!! Kép
Nem tudom, hogy a fogától lehet-e láza...
Sok puszit küldünk Nektek!! KépKép

Szeretnék én is elnézét kérni az eltűnésért, de tegnap nem voltunk itthon egész nap,ma tanfolyamon voltam, meg bevásárolni, és egyedül vagyok a gyerekekkel, mert a férjem Londonban van csütörtök éjjelig. És sokat kell tanulni a nagyokkal, de közben már nekem is tanulnom is kell. Mert készülnöm kell a tanfolyami vizsgára.
ma Anyukámnál voltak a gyerekek 10-től du 3-ig, de a nagyok tök kiborultak, mert anyu nem engedte, hogy felvegyék Rozit, amikor sírt. De felvették, csak nagyon stresszelte őket az egész helyzet és itt bizonygatták, hogy szeretik a nagymamájukat, de ez olyan rossz volt...Kép
Kicsit fáradt is vagyok. Nem vagyok vmi jó társaság Kép Csinálok forralt bort magamnak, koccintok magammal Minden névnapos és nem névnapos egészségére! Meg házassági évfordulóra, meg baba-mama szülinapra is!! Küldjek még vkinek forralt bort? megyek, megcsinálom.

Vezso
vezso
 
 


Vezso
Én kérnék egy kicsit!Kép

Itt vagyok. Nagyon köszönöm mindenkinek, aki felöszöntött!Kép Nagyon jól esett!Kép
Kaptam egy nagy csokor virágot a férjemtől, és egy kisebbet a kisfiamtól is.Kép(Meg is hatódtam.) Nagyon meglepődtem rajta, mert reggel korán hozta, ez azt jelenti, hogy elözö nap már megvette.

Patri
Neked is nagyon boldog névnapot kívánunk!!!!!!!!!
Holnap nagyon szorítunk neked mi is!!!!!!!!!!!!!!

Jégvirág
Nekem mindegy milyen formátumban írom meg a cd-t. Lehet audió, v mp3. Mailom: balint-szikrakukacmonornet.hu

Ádám köszöni szépen egész jól van. Láza hőemelkedése ma már nem is volt. Viszont minden szopi után úgy dönt, hogy hisztizik egy kicsit. Ez nem tudom miért van, mert ezt 2-3 napja ezt csinálja, még éjjel is. Ugyan úgy mint azt is, hogy rájött, hogy ő tud nyávogni mint a macskák, és ezt szorgalmasan gyakorolja isKépKépKép

Szilvi
hüpi
 
 


Vezso
nekem,nekem
sajnálom anyukádat mármint a helyzetet

Botinal láz elmúlsztó puszikat küldünk

Benikére pedig sokat gondolunk és sok erőt küldünk

Timurr
Vendég
 


Csak gyors bekukk Kép

Remélem nektek jobban telt a hétvégétek: Lili megmutatta, hogy egyébkor milyen szerencsések is vagyunk... amikor nem így viselkedik...
Most is magyaráz az ágyában, ahelyett, hogy aludna.. de ma folyamatos társaságot igényelt, apa és anyarabszolga ugrált körülötte Kép

Vezso:
az uram most nagyon szeret téged Kép sütöttem ugyanis muffint a recepted alapján: diós-lekvárosat és nutellásat Kép

további szebb estét mindenkinek Kép
L
lirian
 
 


Kingu

Gyógyuljon, ill múljon el a láza a kis Boti haverunknak!
Ádika már beverte a szunyit, de ezt üzeni!!!!!!!!!Kép
Kép
Szilvi
hüpi
 
 


Timurr és Hüpi
Hát, sajna megittam azt a bögre forralt bort egyedül...Kép
Utálok egyedül lenni, amikor a férjem elutazik, olyan nyomi leszek...Kép
Nézem a Bridget Jonest a tv-ben, és elteszem magamat holnapra....

Zsuba!!!
A fiad pucér képe a levélkével olyan édes! Már pénteken írni szerettem volna Neked! Kép

TimurrKép
Nagyon szép Maja minden képen, gyönyörű kislány, a szemei főleg. Mit csináltatok a hétvégén?
Vezso
vezso
 
 


Sziasztok!

Én is csak bekukk, bár azt többször is megtettem ma, de írni már nem volt érkezésem. Ákos változatlanul náthás, kész takonybánya.Kép A férjem is elkapta tőle, ő viszont nagyon rosszul van, sokkal rosszabbul mint manó, holnap lehet nem is megy dolgozni.Kép

Botinak jobbulást kívánok! Beninek szorítok holnaptól, hogy minél hamarabb rendbejöjjön.

Hüpi, Patri,
Boldog névnapot kívánok!
Kép

Majának boldog feledik szülinapot!
Kép

Ezt meg Vezsónak, csak úgy:
Kép

KépKép
connie
 
 


SziasztokKép
Csatlakozom a (be)kukkolókhoz,Kép rövid leszek
Vince még mindig kukorékol és nincs több mellem,a Kolompost is meghallgatta oda-vissza 3xKépMost apja mellett magyaráz a kanapén. innen nézve apája kornyad egy kicsit,Vince meg megint csikorgatja a fogát.BRR

Timurr
GYönyörűséges Maja babának BOLDOG FÉLÉVES SZÜLINAPOT...és had egye má' meg azt a tortátKép

Connie
Férfiszakasznak jobbulást kívánok,szegénykék!!Kép

Vezso
Sok boldogsághormont küldök,tényleg nagyon rossz a férjek nélkülKép De milyen jó lesz amikor hazaér!!

Megyek altatni,mert ennek fele se tréfa.
Sziasztok
Virág
villes
 
 


Kingu
Botinak is jobbulást kívánunk, sztem lehet lázas a fogtól.
Virág
villes
 
 


Sziasztok!

Egész hétvégén vendégeskedtünk, szombaton a nagynénéméknél, vasárnap a szüleimnél voltunk, úgyhogy családi hétvége volt.

Botinak és Ákosnak jobbulást!
Majának boldog féléves szülinapot! Hüpinek és Patrinak pedig boldog névnapot!

Vezso
Nem csodálom, hogy depis vagy. Én este belegondoltam, hogy a férjem jövő héten majdnem minden nap késő este fog hazajönni, és már nagyon rossz kedvű lettem. De ő legalább hazajön...
A forralt bor nem rossz! Most jön a szeronja, de én a puncsra esküszöm. Azt is próbáld ki.

Virág
Sajna nem tudom a babakocsi típusszámát, bár lehet, hogy ha az íróasztalon mélyebb ásatásokat végznék, talán találnék valamilyen papírt róla. Mi is a Lehel téri diszkontban vettük. Ott nagyon egyértelműen meg lehetett találni. Ha az ember belép az üzletbe, ki van tére egy csomó sportbabakocsi, de mi rögtön kiszúrtuk, melyik az. Azt hiszem, PC-féle sportbabakocsi csak két féle van, van egy ennél nagyobb, nehezebb és drágább fajta is. Rászántátok magatokat, hogy vesztek egy ilyet? Mi lesz a régi babakocsitokkal?

Képzeljétek, Dóri mostanában sokkal nehezebben alszik el este. Korábban mindig szopi közben szépen elaludt, és kész. Mostanában viszont többször is van, hogy nem alszik el, scak néz a nagy szemeivel. Úgy kell elringatni, de néha ez sem segít. Kicsit tanácstalan vagyok. Gondoltam arra, hogy bevezetem az egyedül elalvás dolgot, de ha beraktam az ágyában vagy elkezdett játszani vagy sírni, de aludni semmiképpen. Szerintetek mit érdemes csinálni?

Elteszem magam én is holnapra. Jó éjt!
pviki
 
 


Virág,
remélem, mielőbb elalszik Vince!

Timurr,
Maja babának boldog féléves születésnapot kívánunk mi is Kép! Gyönyörű kislány, és szuper képeket raktál fel róla!

Connie,
annyira sajnálom Ákost és a férjedet, remélem, minél hamarabb meggyógyulnak!

Patri,
szorítunk, kitartás!

Vezso,
anyukád tiltásaKépKépKép...Még szerencse, hogy a lányaid mégis fölvették Rozit. Ne legyél szomorú, mindjárt itt van a csütörtök, és hazaér a férjed! Igaza van Virágnak: milyen jó lesz, ha hazaérKép! Addig én is küldök neked muffint:Kép


Ruz, Bea
az almatorta alatt én is 10 perce zártam el a gázt a sütőben, ez már a 4. adag, amit sütöttem. Nálunk is hatalmas a sikere, Ruz,köszi, hogy közkinccsé tetted a receptjétKépKép!

Kingu,
Boti gyógyuljon meg hamar!

Hüpi,
örülök, hogy jobban van Ádám!
zitmi
 
 


Viki,
Kitartani.Kép Ákosnak is van ilyen időszaka, vagy egy hétig csak úgy aludt el, ha bekapcsoltuk az orrszívó motorját neki, de már egy jó ideje megint szopi közben alszik el. Egyedül elalvás: na nálunk ugyanez, vagy matat a falvédőn, és magyaráz, majd mikor megunja, kiált egyet, hogy menjünk már be, vagy sír. De elalvásnak semmi jelét sem mutatja.

Mész holnap az Aranytízbe? Mi sajnos nem, mert nem mehetünk emberek közé Ákossal, pláne nem gyerekemberek közé.Kép Pedig ez az elkényeztetős téma nagyon érdekelt volna.Kép

KépKép
connie
 
 


Vezso,
Ja igen akartam írni, hogy milyen bátor lányaid vannak, hogy mégis felvették Rozit. (Majdnem azt írtam, tökösek, de az most nem illik ide.Kép).

Zitmi,
Vettetek bojlert?

Timurr,
Én mindig úgy meglepődök, hogy Maja milyen nagy, nekem ő a topik kicsije, mert csak ő kisebb Ákosnál a régiek babái közül.Kép Már legalábbis azok közül a régiek közül, akikre én emlékeztem. Na lehet, hogy ez zavaros lett. Nem is klimpírozok tovább, megyek aludni, náthás szakasz már rég húzza a lóbőrt.Kép

KépKép
connie
 
 


Connie,
igen, megvettük a bojlert, én nem is gondoltam volna, hogy egy vacak kis 10 literes Hajdú 28 ezer forintba kerülKépKép! De muszáj volt megvenni, mert az előző életveszélyes volt, aztán be is döglött végleg. Vicces volt a fürdőszobai mosdókagylóban mosogatni, vagy lavórban kihordani a konyhai mosogatómedencébe a forró vizet, ha tiszta edényt akartunkKépKép. A kombicirkóra nincs rákötve a konyhai vizesblokk, csak a fürdőszobai, így ott muszáj villannyal mosogatni. Szerencsére a zuhanyzást gázzal bonyolítjuk.

Nekem is ideje lefeküdnöm, holnap benézek majd. Este megyek orthopédiára, mert a masszőr szerint abnormális a gerincemKépKép. Megmutatom azért dokinak is.

Jó éjt! Kép

Zitmi
zitmi
 
 


Itt vagyok, ragyogok. Laza 4 órámba telt visszaolvasni az elmúlt hetet. Néha ugyan benéztem, de alaposan nem tudtam akkor elolvasni. Igyekszem mindenkinek reagálni, de ha valaki mégis kimaradna, az ne haragudjon rám. Vigyázat, hosszú leszek!

Nagyon klassz volt, hogy itt volt a barátnőm, nagyokat dumáltunk, kicsit dolgoztunk is (ő ugyanis a kollganőm amúgy, csak nagyon jóban lettünk). Pénteken ment el, azóta próbáljuk kipihenni magunkat. Ugyanis ő minden nap bement New Yorkba (mi csak szerdán, akkor is csak múzeumozni, amit Flóra nagyon jól bírt, viszont az én derekam kevésbé), és amikor este hazajött mindig dumáltunk még egy sort, és így minden este kicsivel később feküdtünk le, mint szoktunk. A hét végére szépen összegyűlt az alváshiány, ráadásul a hidegfront is megjött péntekre, és majd szétszakadt a fejünk. De mára már minden okés.
Írtam a héten, hogy Flórus felállt, hát képzeljétek, ma reggel fel is ült. És egyfolytában mászkál, feláll, rugózik, guggolásokat végez, és közben be nem áll a szája.

Már megint nagyon jók a találkozóról készült képek. Jó ez a kis összetartó csapat!

Zitmi: köszi a hiányolást, jól esett! Annyira örülök, hogy Viola antibiotikumok nélkül is ilyen szépen meggyógyult! Éljen az anyai megérzés! Ja, és annyira édes a nyári cipődben meg az ikeás szatyorban.Gratula Virágnak a felálláshoz! Nagyon tetszik a meggyőzéses módszer. Ha legközelebb Flóra nagyon dajdajozik éjjel, kipróbáljuk Kép

Virág: változó, hogy hol énekelem Flórának a dalokat. Régebben kizárólag cicin vagy ringatásra aludt el, mostanában viszont egyre többször alszik úgy a kiságyában, hogy valamelyikünk ott ül mellette és énekel. Egészen pici kora óta énekelünk neki (elég sírós baba volt az első 2 hónapban, volt, hogy kifogytunk a dalokból és a férjem már a Walesi bárdokat meg a Toldit mondta neki Kép ) de ezek a dalok úgy a 4. hónapra kristályosodtak ki.
Hogy van a férjed ujja?

Lir: mi újság? Ugye nem jelentkeztek újra a görcsök? Gartula a felálláshoz! Velem is volt már olyan (legutóbb ma hajnalban), hogy nem ébredtem fel azonnal Flóra sírására, hanem beépült az álmomba. Amikor meg felébredtem, már a férjem próbálta visszaringatni a kisasszonyt. Dehogy lesznek karika lábai Lucinak!

Martin, Réka, Patri/Szilvi, Hüpi: Nagyon Boldog Névnapot!

Vezso: Nekünk most nagyon szokatlan Karácsonyunk lesz, mert nem megyünk haza az ünnepekre, és ugyebár ez lesz az első hármasban. Valószínűleg nem veszünk túl nagy fát, és az ajtó mellett állítjuk majd fel, hogy ha hullik is, akkor se legyen tele a lakás (bár olyat akarunk venni, ami a legkevésbé hullik). Csinálok majd halászlét, pulykát, töltöttkáposztát, de a bejglit kihagyom, mert az annak isején sem sikerült itt (valahogy még az alapanyagok is mások). Lehet, hogy megkérem a házunkban lakó lengyel nénit, hogy csináljon nekünk is, legfeljebb kifizetem (múltkor csinált a nőklubos összejövetelre, és nagyon fini volt).

Vizimanó: Gratula Ákosnak a felálláshoz! A barátaid sztorija elég kemény. Én is mindig nagyon dühös tudok lenni, amikor ilyenről hallok.

Dóri: szorítok a fogyókúrához. A papámnak nagyon bejött ez a kilencven napos dolog (igaz, ő már a második 90 napot is végigcsinálta): lement róla kábé 25 kiló. Mondjuk 120-ról indult, és még le akar adni 5-10 kilót legalább.

Ildi: jobbulást a kezedhez! Most már biztos, hogy műteni kell?

Vadri: mi újság Nati köhögésével?

Connie: Ákosnak is szívből gratulálok a felüléshez. Én csak külön szivacsot használok a mosogatáshoz, de amúgy nincs külön turmixom és lábasom Flóra kajáihoz. És el szoktam tenni másnapra a megmaradt kaját. Nálunk a játszószőnyeg egyelőre még ott van a "tatami" szélén. Néha bemászik alá a lány, ütögeti Big Bird haverját, aztán tovább áll. Azt hiszem, hamarosan el fogom rakni.

Zsuba: Nálatok hogy vannak a betegek? Szenzációs az ádámkosztümös kép Bazsiról!

Hüpi: jobbulást Ádámnak!

(De rossz, hogy ilyen sok mindenkinek jobbulást kell írnom. De hát az évnek ebben a szakában vagyunk sajnos.)

Timurr, Juszti: Sajnos nem jártam erre, amikor ki voltatok borulva, de nagyon remélem, hogy már mindez a múlté! Nekem ti mindketten olyan pozitív csajok vagytok, tetszik, ahogy gondolkodtok, ahogy mindenben meglátjátok a szépet, megtaláljátok az örömet, de hát érthető, hogy időnként leereszt az ember. Főleg, ha nem tudja kialudni magát már egy ideje. Mennek felétek a pozitív hullámok!

Kingu: Régebben minden nyüglődős, lázas betegséget a foggal magyaráztak, de mostanában azt mondják, hogy általában nem a fogzástól van a láz, hanem valami mástól, és a láz miatt jön ki a fog. De hát ki tudja?

Holnap megyünk először itt dokihoz. Már szeptemberben bejelentkeztünk, de csak november 14-re tudtak adni időpontot. Így kimaradt a féléves ellenőrző vizsgálat, és több mint két hónapja nem volt hivatalos mázsálás, méricskélés.
Na, majd mesélek.

Mindenkinek sok szépet és jót!
Kriszta

Ilyen büszkén állt ma
Kép

Portré beöltöztetve
Kép

Nekünk ilyen bundazsákunk van
Kép

Ezen mind a 4 foga látszik
Kép

Kép
KépKép
nebula
 
 


Én sem tűntem el teljesen.Kép
Szombaton nem volt áram, és vendégek jöttek, így kb. 5 perccel érkezésük előtt suvasztottam el a porszívót.Kép Süti az meg nem lett.Kép Ez van, ha az embernek villanysütője van.Kép

Jelentem már 6 fogunk van, kijöttek a felsők is.Kép

Hüpi, Patri,
boldog névnapot utólag is.Kép
Patri nagyon szorítok hogy minden rendben legyen.Kép

Timurr,
vizmano a freemailem, mert a vizimano foglalt volt.Kép Majának sok cuppanós puszikát küld Ákos aki ma 7 hónapos.Kép

Kép

Kép
vizimano
 
 


Sziasztok!

Flóra képeitől jut eszembe (pedig már tegnap is akartam kérdezni), hogy van-e valakinek hasonló problémája, mint a miénk, és ha van hogy oldja meg: Ákosnak egy kabátját vagy vastagabb pulcsiját se tudom összegombolni a nyakánál, vagy addig felhúzni a cipzárt, mert vagy a gomb nyomja, vagy a cipzár vége irritálja a nyakát. Igaz, hogy vagy a bodyja vagy a kispulcsija magas nyakú,de az sztem kevés. Sálat adni rá meg végképp nem tudnék.

Kriszta,
Nagyon ügyes Flóra, kis mozgékony.Kép És szép is. Jól állnak neki ezek a színek. Na meg a kis gyöngyfogai...

Vizimanó,
Szépszemű druszánknak sok boldog 7. hószülinapot kívánunk!
Kép

KépKép
connie
 
 


Connie,
ebben sajnos nem tudok segíteni, mert én úgy oldottam meg, hogy vettem termo anyagot - amiből a babakocsi belsőt is varrtam - abból "csináltam" sálat. Az puha, és Ákost nem zavarja. Mostanában látványosan leapadt a tokája.Kép Ugye a sportKépKépKép
Köszönjük a jókívánságot.Kép

Nebula,
Flóra nagyon aranyos, olyan kis kópésan mosolyog azon a képen ahol állKép

Anya, én felmászok rádKép
Kép

Anyával a tükörbenKép
Kép

Kép

Kép
vizimano
 
 


Ha oda bemehetnék...Kép
Kép

Maja, a lábaid előtt heverekKép
Kép

Kép

Kép
vizimano
 
 


Sziasztok!

Köszi a jókívánságokat, aranyosak vagytok....

Én is jobbulást kívánok Connie a férfitagoknak!!!!!

Pviki!
Nálunk dettó ugyanez a helyzet, én sem tudom miért van, de 1 hete ezt játszuk, hogy szopi után az álmosságtól vergődő fiatalembert ölben, ringatva kell elaltatnom.....nagyon kikészültek már a karjaim a csuklómon már 4 napja rajta van a tigris tapasz, mert különben elviselhetetlenül fáj....Kép

Nebula!
Flóra nagyon szép kislány lett és gyorsan fejlődik...!

Vizimano!
Gratula a fogacskákhoz, nagyon helyes kispasi Ákos!!!!!!

Csináltam kakaós muffint, de valami más recept alapján és ritka pocsék lett, íze semmi, színe sötétbarna, állaga jó kemény és fullasztó..Kép mit rontottam el...talán azt, hogy megvettem ezt a muffin sütőt..Kép
Párom olyan édes volt, látta mennyire szomoru vagyok és megevett belőle 6 db-ot...ma reggel még élt, úgyhogy annyira rossz nem lehetett...azt mondta jobb mint a Mc Donaldsos....Kép

Apropó: van jó hírem is csináltam 2 kis képet Fürti szobájába Patri féle szalvétatechnikával és nagyon jó lett..Kép

Most mennem kell de igyekszem majd jönni, talán hétvégén, mert addig tanulok a pénteki vizsgára és közben itt lesz apukám Erdélyből és minden pillanatot igyekszünk együtt tölteni....

üdv

kingu
cica29
 
 


Hüpi!
Boti köszöni a képet amit Ádika küldött neki..Kép
Igyekszik hamar rendbejönni!!!!!!!!!!!
cica29
 
 


Bocs és már megint kimaradt..:
Martin babának utólag Boldog Névnapot!!!!!!!!!!!
cica29
 
 


Sziasztok Banyák! Kép

Pviki és Kingu
Mi este Rozit ált a babakocsiban altatjuk el, ide-oda tologatjuk, ringatjuk vele: Azért mondo többes számban, mert sokszor nem is én, hanem a nővérei csinálják. Úgy kb 2-3 perc alatt elalszik, ritka, hogy tovább tart az altatás. Az egyik puha takarójába becsavarom lazán, és odaadom neki a morzsolgatnivaló kiskendőjét(alvóka), cumi és babakocsi. így nem kell kézben ringatni, nem is hergeli be magát a sírással sem. esetleg próbáljátok ki egyszer, hátha segít, sosem lehet tudni ...KépKép Nekünk ez a PC babakocsi erre is használva van, meg sokszor ebben etetem, mert nincs még etetőszékünk.

Connie
Huhh, szegény pasik a családodban, gyógyulást kívánok hamar!! Ákoska külön puszikat kap Rozitól, hogy elmúljon a nátha, és ígéri, nem karmolja meg többé! Kép Elmúlt a karmolás?

Zitmi
Bojler Kép
Kérdezted a tűzhelyet. Nekünk villanysütőnk van, mert én félős vagyok, és mindig félek a gáztűzhelyektől. Nem tudom miért. És evvel a sütővel maximálisan meg vagyok elégedve, van benne légkeverős funkció is, meg egyéb funkciók.
Képzeld, megnéztem a tollakat a Duna Plaza Pirex boltban és úgy le volt kopasztva, hogy csak na. Ezen a héten kapnak új árut, mert viszik ezeket a tollakat, mint a cukrot. Nagyon trendi!! Kép Köszönjük még egyszer, azóta is használjuk, és Rozi is a gatyót, már 2x is volt rajta.
Vezso
vezso
 
 


Nebula
Nagyon édes Flóra

Vizimanó
Tündéri a kisfiad.6 fog. Nem semmi, ügyes a fiad.

Connie
Végül nem bírtam rászánni magam ezen a visszataszító novemberi hétfő reggel, hogy elmenjünk. De azzal biztatom magam, hogy biztos lesz hasonló a következő félévben is.

Connie, Kingu
Én még a fogra is gyanakszom, hogy azért vannak nyugtalanabb esték. Szerintetek érdemes megpróbálni elkezdeni az egyedül alvásra nevelni, vagy ez hülyeség, és csináljam, ahogy jó Dórinak. Olyan misztikus számomra az egész, és nem tudom, én rontottam el véglegesen, és még 20 évesen is velünk fog aludni.

Kingu
Próbálkozz más recepttel is, nem hiszem, hogy ott rontottad el, hogy megvetted a muffinsütőt.
Itt mindenki annyit süt, hogy én is kedvet kaptam a répatortára és muffingyártásra. De nem ma, mert ma takarítanom kell. Brühühü
pviki
 
 


SziasztokKép
Nebula
Nagyon jók a képek a téli gunyás Flőráról!Egyre szebb a kis csillagszeműKép
Köszi a kérdést:férjem keze már javulóban,már még mindig úgy néz ki mint egy mészárszékKép De úgy néz ki,nem sérült meg a körömágy,talán visszanő a körme??Már nálatok is ilyen hideg van?Emlékszem nemrég írtad,h rövidujjúban mászkáltatok,itt azért már hűvösebb volt akkor.Annyira utálom ezt az időt,a sok réteg ruhát,brrr.
Ilyen elfoglaltak nálatok az orvosok,h ennyit kell várni egy időpontra?Nem semmi!

Ruz
Tegnap én is megsütöttem a répatortát,de vmit én is elronthattam,mert nekem is inkább fullasztó lett a tésztája,nem olyan állagú mint a tied vagy akár Zitmi almás verziója volt.Mit ronthattam el?Tegyek bele több olajat?Nekünk villanysütőnk van a megadott fokon megadott ideig sütöttem.Azért finom lett,de mivel a férjem meghallotta h répa van benne nem hajlandó megkóstolni sem,ehetem meg egyedül az egész tepsivel,akkora leszek mint a házKép Bár a répa nem hízlalKép

Kingu
ezek szerint Boti még mindig lázas?
Jobbulást a kis Fürtösnek!

Pviki
Akkor nem is kell a típusszám,csak azért bizonytalanodtam el,mert én interneten kerestem rá és láttam h kétféle van a babakocsiból(elég hasonló a külsejük),de az egyik 6 kilós a másik 8,ezek szerint a 6 kilós az egyenbabakocsiKépMi lehet h megrendeljük interneten,találtunk most egy oldalt,800ftért házhoz szállítják,mert a férjem soha nem ér rá,én meg nem tudom a hátamon hazacipelniKép Csak meglesz már egyszer.De lassan bekeményítek,mert még bundazsákunk sincs és itt a tél a hétre már havazást mondtak.

Vizimanó
Ákos is igazi csillagszeműKépNAgyon édes,ahogy skubizik befele a mosógépbeKépMi is boldog 7hós szülinapot kívánunk neki!

Lányok,megint kérdezném az autósülést,akik már lecserélték a 0-13kilóst,milyet vettetek:9-18-t vagy 9-36-t?És márkában?Férjem szerint tök mindegy,milyen márka,mind be van vizsgálva.És mikortól lehet menetiránnyal szembe ültetni a gyereket???

Zitmi
BojlerKép Majd írd meg,mit mondtak az orthopédián!

Connie
Egy súlyos kérdésem lenne:szerinted lehet menni hébe-hóba szoliba szoptatás alatt?Én azt tippelném igen,de ki tudja?Kép Most h bejött ez a hideg,szürke idő,úgy befeküdnék néha kicsit átmelegedni,kikapcsolni,de nem tudom,lehet -e?Bocs a hülye kérdésért.
Megkaptad a jógás emilt?Én nagyon jót röhögtem rajat,gondoltam hátha neked is bejön-jógáról jutottál eszembeKép

Patri
Gondolunk Rátok!!!
Na megyek dolgomra
Sziasztok
Virág
villes
 
 


Virág
kiváncsi vagyok Connie mit mond a szolira,én is úgy mennék.Szerintem lehet.A mi P kocsink ps625 én imádom.

Nebula
köszi az energiát,Flóra gyönyörű.

Vizimano
akkor elküldöm oda is az emailt.
Ákosunk annyira szép,gyönyörűséges.Nyamnyam megzabbantomKép

Vezso
Igenis tökösek a csajokKép
Köszönjük a dícséretetKép
Anyuéknál ettünk-ittunk, rokonjárás,vásár=pénzköltés.

Connie
remélem már jobban vannak a férfiakKép
Bizony mindenki azt monja Majára milyen nagy,pedig nem az csak talán hosszú és iszonyat eleven,már csak ülni hajlandó.DE fogunk még minding nincs

Majácska köszöni a felköszöntéseket,ha jó kedvűen ébred csinálom a macis 6 hós képeketKép

Pusszant benneteketKép

Timurr
Vendég
 


Sziasztok

Akosnak es MAjacskanak gratula a honapfordulohoz.
A Szilviknek /Patri HUpi/ igy utolag nagyon boldog nevnapot kivanunk.
Virag en ugy tudom lehet menni szoliba sot akar meg be is durranhat a melled/ugy ertem tobb lesz a tej/.
Autosules en mar nem szeme kotom be mert a mult heten kezdtuk el hasznalni a nagyobbat.A ferjed hmm nem ert hozza Kép, be vannak vizsgalva igen azaz az EU-s szabvanyoknak megfelelnek de toresteszteken pedig veszelyesnek minositik.
www.adac.de es asszem www.oamtc.at es itt kindersitze teszt.
Mi ROmert vettunklattam is itthon "olcson" a kikaban 48-52 korul.


Kép
vaktyuk
 
 


JA a lenyeg PAtri sok sok pozitiv energia gondolunk Ratok.


Kép
vaktyuk
 
 


Virág!

Mi is körbenéztünk, és a Maxi Cosi Priori XP lett a nyerő...
Az is az az árkategória, amit Réka említett, mi egy ismerősömét vesszük meg, fél évet se használták.

Patri!
Mi is szorítunk nagyon!!

Luci popiját annyira kicsípte a kaki/pisi, hogy kis híján sírvafakadtam, amikor megláttam Kép
Pedig Sudocrem-mel kenem neki már egy jó ideje, és mégis, reggelre nagyon csúnya lett Kép
Mi volt a másik krém, amit említettetek?

hűha, balhé van, majd jövök még
lirian
 
 


Sziasztok!

Ma egész nap lakásalaprajzot készítettem, az a házi.Kép

Virág, Timurr
Pont pénteken kérdeztem a kozmetikust, ő azt mondta nem lehet menni, mert nem tesz jót a mellnek, be is gyulladhat tőle.Kép Pedig én is úgy mentem volna már!

Lir,
Nem a foga jön Lucinak? Akkor is kicsípheti a popsit a nyál.

Fogról: rájöttem, Ákos miért sír fel néha váratlanul játék közben egy-egy pillanatra: tegnap rajtakaptam, hogy - megharapta a saját ujját.Kép

Virág,
Egyetértek Vaktyúkkal, nem mindegy, milyen ülés, attól még, hogy a szabványnak megfelel, nem biztosan biztonságos. Nekünk most egy 9-18-as ülés van kölcsön, és ha Ákos eléri a 15 kg-ot, veszünk neki egy 15-36-os Römert. Én arra esküszöm, de az 9-36-osban nincs. Egyébként sztem érdemes erre pénzt áldozni, mert életet is menthet. Azt hiszem egy éves koráig kellene háttal bekötni, de a miénket nem lehet, így szembe van.

Jógás emailen én is jót röhögtem.

KépKép
connie
 
 


Vaktyuk,Lir
Köszi a válaszokat autósülés ügyben.Sajna a német oldalból nem sokat értettem(csak a jeleket néztem meg),én nem találtam az oldalon Englishre váltó gombot,Réka szerinted van ilyen opció vhol az oldalon?Szívesen elolvasnám,angolul legalább érteném is.Esetleg olyan magyar oldalt nem tudsz,ahol ugyanilyen tesztek eredményei vannak leírva?

Connie
Mi is sálat használunk:egyszerűen oldalt megkötöm és kész,még jó is,mert jobban rögzíti az overáll kapucniját.Vince kabátját sem lehet teljesen felhúzni,viszont sállal jól zárható.A kesztyűt viszont nem nagyon csipázza,már azt is kipróbáltamKépÍgy most egyenlőre ráhúzom az overáll ujját a kezére.

Lir
Esetleg a Neogranormon segít,sokan esküsznek rá kipirosodott popsira.Esetleg a baby körömvirág krém,amiről még hallottam.Javulást Lucinak!

Timurr
Alig várom MAja macis képeit!!Remélem jókedvűen ébredt a lányKépMilyenek az éjszakák?Nálunk megint gáz:tegnap fél éjfél volt,mire elaludt,2kor már fent volt,de akkor még visszaaludt,utána 5-6ig altattam,aztán kelt 8kor.Brühühü,pedig már olyan jól alakult a dolog múlt hétenKép

Virág
villes
 
 


Lir!
Akkor holnap összefutunk délelőtt?
11 körül jó neked?

Juszti!
Csütörtök délelőtt oké?Kép

Lányok!
Na mi legyen a baba nélküli dumapartival?A héten kinek mikor jó?
Nekem holnap kivételével bármikor jó!

Ildi

delfinke
 
 


Nebula!
Flóra gyönyörű! Kép

Vizimanó!
Ákos tökéletes minipasi!Kép
Tök édes ahogy kukucskál a mosógépbe!
Kép

delfinke
 
 


www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/tab.asp?ComponentID=116291&SourceP ageID=116434%230
Virag ez a pontos oldalcim csak nemetul van en leforditottam azt a par szot es ugye a jelek ertelemszeruek.
www.oeamtc.at/index.php?type=url&menu_active=21&id=/netautor/html_seiten/kisites t_2005/gesamt.html
Ez a ket pontos link.


Kép
vaktyuk
 
 


Nekem barmikor hozzatok alkalmazkodom marmint tali ugybenKép


Kép
vaktyuk
 
 


Connie
Hoppá,köszi az infot.

Benike veled van a mama-baba banda.

Hát kifejezetten mackós képeket nem sikerült csinálnom,mert nem akar már megmaradni a maci ölébe.De majd még kitalálok valamit,hogy tovább menjen a sorozat.
Kép
Timurr
Vendég
 


NA hali!

Maja, Ákos! Boldog évfordulót!

Vizimano! Nagyon jó a képsorozat.

Nebula! Fóra nagyon szép és ügyes! Gartulálok a felálláshoz/üléshez!

Blanka azóta sem hajlandó hasra/hátra foldulni. Mit gondoltok ez normális? 2 hete2 napig ezerrel pörgött, azóta meg semmi. Csak fekszik felemelt fejjel és esze ágában sincs fordulni.

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Vaktyúk
De jó, hogy feltetted ezeknek a honlapoknak a címét. Nekünk még nem aktuális, de előbb utóbb az lesz. Majd megmutatom a férjemnek, hogy ő is tanulmányozza át.

Virág
Igen, a kisebb az egyenbabakocsi. A nagyobb annyiban más, hogy jobban védett, de nehezebb és ez szerintem csökkenti a vele való közlekedés könnyűségét. Na ezt jól megaszontam.

Timurr
Milyen mosolygós Maja baba. Boldog féléves évfordulót.

Connie
Szerinted szaunázni lehet? Nem mintha azzal áltatnám magam, hogy eljutok egy uszodába. De elméletileg...
Ja, és én is sálat használok a probléma megoldására. Nálunk bevált.

Hogy nekem ma milyen szar kedvem volt. A séta a friss levegőn egy kicsit helyrerázott, de persze a takarítással nem haladtam semmit. Ez a nap is elment. De legalább hamarosan hazajön a férjem.
pviki
 
 


Itt vagyok ismét, csak apuka hazajött és éhezett, adtam neki is tápit :-))

Beszétlem a bartánőmmel ,aki szült, már szoptathet, de mivel intenzíven van a baba, csak 3 óránkét 1/2 órára kapja meg. Persze ez idő alatt csak 15 ml-t tud szegényke enni, mert elfárad és elalszik. Aztán meg elviszik tőle....
Úgyhogy csak ennyit eszik, csak azt nem értem, hogy miért nem gyakrabban adják oda etetni. Na mindegy. Hétvége felé hazamehetnek, és rendeződik minden.

Nem írtam én sem, mert teganp országjáró túrán voltunk, meglátogattuk a dédit. Nagyon örült neki, mert Blankát eddig csak egyszer látta. Jó messze lakik, úgyhogy szinte egész nap autókáztunk. Blanka meg szinte végig aludta az egészet. Hát ennyi. Ma meg a kertet rendeztü, mivel hét végére már elég rossz időt mondtak.

Üdv Dóri

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Ildi,
Nekem a péntek nem jó, de szerda-csütörtök igen. Viszont Juszti beszervezett, hogy én is menjek csütörtökön az Árkádba.Kép

Dóri,
Nekem azt mondták, hogy normális, hogy egy ideig nem csinálják, amit már korábban tudtak. Ákos is leállt a forgással, de teljesen, hasról hátra négykézlábról "ugrik".

Viki,
Szaunát nem tudom.Kép

Közben utánaolvastam az altatásnak délután, meg én is ezzel zaklatok mindenkit, aki hozzá tudhat szólni valamit. Elég zavaros a helyzet, de a következőket hámoztam ki - hangsúlyozom, hogy erősen szubjektív kommentek is következnek:
- abból, amiket nekem mondtak, meg néhány cikkből azt hámoztam ki, hogy az egyedül elalvás tényleg tanult folyamat, a tanulása automatikusan történik, és úgy, hogy az elején mi altatjuk a gyermeket, majd ő fokozatosan megtanulja, hogyan altathatja el saját magát. Ugyanígy pl. megtanulja azt is, hogy hogyan nyugtassa meg magát, ha elesett vagy megijedt. Ez egy hosszú folyamat, pár évet vesz igénybe, és vannak visszaesések, a pszichés fejlődéssel összefüggésben, és elsősorban az idegrendszer érettségén vagy a pszichés érettségen múlik a gyerek viselkedése. Ill. azon, hogy mi ne akadályozzuk a fejlődését. De kb. 3 éves korára megtanulja a gyerek, hogy egyedül aludjon el. Ez azonban nem azt jelenti, hogy alvásidőben sipirc a szobájába, és alvás, hanem rendszeres esti tevékenység ismétlődése, nap végi "lepörgető" tevékenységek, mesélés, beszélgetés, lefektetés, de nem kell megvárni, amíg el is alszik.

- ezzel szemben van a behaviorista iskola, ami abból indul ki, hogy minden csak szoktatás kérdése - olyan, mintha a baba egy tiszta lap lenne, amire azt írunk, amit akarunk, olyan, mintha nem lennének veleszületett pszichológiai szükségletei, hanem mindent mi alakítanánk ki. Õk azt mondják, hogy idejekorán rá kell szoktatni a gyereket az egyedül elalvásra, hogy később (1-2 éves korában) már ne legyen belőle nehézség, tehát az első perctől tréningezni kell rá. A behaviorizmus pszicho tanulmányi emlékeim szerint azon alapul, ahogy az ember azt csinálja, ami jó neki, és amiért jutalmat kap, és azt kerüli, amiért büntetik, és így - jutalmazással és büntetéssel - lehet alakítani a viselkedését, mint ahogy az állatokat is idomítják. Sztem ez nem igazán egy életszagú modell, ennél bonyolultabbak vagyunk, valószínűleg a gyerekeink is. De kényelmes, mert kész recepteket kínál, megmondja mit kell tenni, hogy elérd a kívánt eredményt - sőt, azt is megmondja, mi a kívánt eredmény. Másrészt nem kell nagyon közeli kapcsolatba bonyolódni a gyerekeinkkel, rájuk szánni egy csomó időt, és vállalni egy csomó kényelmetlenséget a kedvükért pl. nem kell kivárni a 3 vagy 4 évet, amíg maguktól is elalszanak a saját szobájukban stb.

Felnőttkori alvászavarokhoz nincs köze, hogy hogy altattuk a gyereket, sehol nem találtam, hogy rossz gyerekkori szoktatás miatt lenne felnőttkori alvászavar.

Ami még érdekes, hogy az alvászavar definíciójában egyértelműen benne van, hogy az alvászavar, ami a napközbeni állapotunkat hátrányosan befolyásolja, kimerültséget, állandó álmosságot okoz. Ilyet Ákosnál nemigen vettem észre, legfeljebb azt, hogy az én nappali állapotomat befolyásolja hátrányosan, ha ébred, de a sajátját nem.

Szóval én ezzel is arra jutottam - mint eddig mindennel - hogy felesleges sokat görcsölni azon, hogy alvászavaros-e a gyerek vagy sem, ha nem tud egyedül elaludni, vagy ha felébred éjszaka (ez úgyis csak mesterségesen kreált címke), hanem inkább meg kell keresni azokat a megoldásokat, amik mindenkinek elfogadhatóak - hogy ez most az egyedül elalvás megtanítása, vagy az altatás, azt szülője és babája válogatja. Egyre nem jutottam, hogy a sírni hagyás az jó módszer az egyedül elalvás tanítására.Kép

Na ez jó hosszú lett, bocsánat, nem tudtam rövidebben összeszedni.

KépKép
connie
 
 


Sziasztok!

Patri: Szorítunk!!!!!!!!! Remélem minden rendben!

Nebula: Flóra nagyon aranyos!

Vizimano: Ákosnak boldog hófordulót, nagyon sármos pasi Kép

Timurr: Maja tiszta anyukája Kép

Répatorta: Én pont úgy csináltam ahogy Ruz írta. Mazsolával. Nem fullasztó. Imádjuk Kép

Lehet a hideget érzik a csemeték...Gréti is ébred mostanában, és nehezebben alszik el. 11 körül elalszik, 2 körül ébred sírva Kép aztán szopival visszaalszik pár másodperc alatt. 6-7 körül ébred megint, majd visszaalszik.

Néztem ma a Hetedik menyországot, onnan jutott eszembe:

Vezso: Nálatok hisznek még a lányok a Mikulásban, Jézuskában, ilyesmiben? Ha elhitték, meddig hitték? Hogy voltak-vannak az ünnepek nálatok?
Akinek van ezzel kapcsolatban emléke gyerekkorából, hogy hogy tudta meg pl. hogy nincs is Télapó, az mesélhetne. Én nem emlékszem ilyesmire.
Majd jövőre már szeretnék csinálni Grétinek Adventi naptárat. Ti hogy képzelitek majd az ünnepeket pici gyerekkel?

Bea

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Dóri,
Ezek szerint azért megy a szopi - de gondolom, akkor pótolják tápszerrel, mert ez így elég kevés, amennyit eszik. Tiszta hülyeség, hogy nem adják oda gyakrabban.
Keresgéltem közben, hoyg mi a teendő ilyen esetben, de olyan nagy újdonságokat nem találtam. Fontos a sok testkontaktus, és a gyakori (akár napi 10-12) szoptatás, ahányszor és ameddig a baba szeretné. Hát ez persze csak otthon megy majd, de majd biztos rendeződik minden, még normál kórházi körülmények közül is megváltás volt hazamenni, hát még így.Kép

KépKép
connie
 
 


Sziasztok Kép

Ildi, jó, csengess meg, mielőtt elindultok Kép

Bea, én nem tudom mit éreznek, de Lili mint egy zsák zizi olyan... Kép Ja, és Zsolt feladta az utalványokat, sztem szerdára (kis szerencsével) odaérnek Kép

Juszti, köszi, láttam az msn üzenetet, csak mire reagálhattam volna, már sehol nem voltál Kép

Lemaradtam a répatorta receptről Kép vki nem tudná elküldeni nekem mailben? A muffin viszont nagyon finom lett, még nutellával is jól sikerült Kép

L
lirian
 
 


Bea,
Hát először is vettem tegnap selyemgömböket a fára, mert azok nem törnek...Kép

Én valami olyasmit gondoltam, hogy csinálunk valami nem túl bonyolultan megfőzhető vacsorát, aztán egyikünk elvonul a hálóba vagy a gyerekszobába játszani Ákossal, a másikunk addig feldísziti a fát, alápakolja az ajándékokat - és ha kész, valahogy jelez (pl. csengővel?), villany lekapcs, csillagszórók beüzemelve, és teszünk be karácsonyi zenét. Éneklést nem vállalok, nem akarok traumatikus ünnepeket Ákosnak.Kép Idén még nem, de jövőre ünnepélyesen átadom neki a fa alóli ajándékkihalászás nemes feladatát.Kép

Ma nagyon szószátyár vagyok, elnézést, most már eldugulok.Kép

KépKép
connie
 
 


Lir,
kint van a receptesben a répatorta receptje, cím a profilomban.

Na, télleg eldugulok mára.

Ja, Vezso,
Rozikarmolás elmúlt, de csinált magának másikat Ákos, hogy elég macho maradjon.

KépKép
connie
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?