Új privát üzeneted érkezett!

Kriszti
persze, hogy nem tehet róla Bori, nem is azért írtam, hogy ez milyen rossz és változtassa meg. Ez van. Kép


A sterimar egyenlőre bejön, jól lazítja , amit lazítani kell és abból van is bőségesen. Mármint lazítani valóból.
Teljesen önkéntes alapon megy az orrporszívózás, nagyon okosan megérti, hogy mi a célja. Kép
Ennek örömére ki is porszívóztam ma a lakást, de azt meg végigüvöltötte. Azt hittem ,akkor most már elviseli, de nem. Az orrát lehet, a szőnyeget nem.Kép
De akarok venni neki valami orrcseppet vagy ilyen balzsamot, amit írtál, mert legyen itthon, úgyis jönnek a gusztustalan idők.

Na meg apa is mindjárt.Kép
Előkerült, eddig nem volt net a hajón. Volt egy olyan lehetőség, hogy átvált egy másik munkára, több lé, jobb körülmények. Igaz ez is hajón, de "csak" 4 hónapos szerződés a 6 helyett. Erre most kiderült, hogy januártól megváltozik a rendszer és fuccs az egésznek. Pedig ez jó lett volna egy ideig. Így most 7 hétre jön haza, jan. 8-án kéne visszamennie egy másik hajóra.
Hát majd meglátjuk.
Dorki
dorki
 
 


Sziasztok!

1000éve jártam erreKép
jobbulás minden dáthás anyukának és cseppnek!Kép

több napig tartó szülinapozás volt nálunk, mire elmúlt a vendégség jövés-menés, Dorka is megfázott. Nálunk is napi 10x orrporsziKép
Dorka is már csak megszokásból ellenkezikKép közben meg jön önként a porszívóhozKép

ja és a 2éves státusz 88cm és 13,4kgKép

Kép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Húúú, Krisz,

Dorkát Isten éltesse születésnapján!
Beírtam mindenkinek a szülinapját a naptárba és most nézem, hogy Dorkáét nov. 6-ra írtam. Szégyellem magam nagyon.
Szóval utólag is boldog szülinapot a Kislányodnak és Neked is!!!
Nagyon szép csajszika lett belőle!
Jobbulást Nektek, azért óvatosan a porszívóval, nehogy tönkretegye a nyálkahártyáját.
Először sós oldat, aztán szívni, majd orrcsepp (nekönk Nasivin van), amiből naponta max 3-szor lehet.
És igyatok hársfa+kamilla keverékéből teát, az nagyon jó ilyenkor.

Eszter+Kriszti

Kép

Kép

Kép
eszteranyu
 
 

 
 

Krisz
ez nagyon égő !!!!Kép Bocsánat ! Pedig Kriszti frissen szétküldte mindenkinek a táblázatokat és én is emlékeztem rá, hogy Niki előtt van Dorka pár nappal. Igérem jövőre nem felejtem el.
Azért boldog szülinapot nektek ! Miket kapott a csajszi?

Kép
Dorki
dorki
 
 


hihetetlen,de :

Kép

Dorki
dorki
 
 


Boldog születésnapot Dorkának!

azta' már csak 10 nap! Kép Dorki, ezt már féllábon is Kép

Kriszti, remélem, már sokkal jobban vagy. nálunk sem az orrporszi, sem a fújás-csepegtetés nem jön be. csak az orrtörlés Kép

Zsuzsiék is beköltöztek, biztosan ezerrel pakol az új szobákban, és még felfedez egy csomó dolgot, amire szükség van Kép

Brigiékkel vajon mi lehet?

Bori, boldog névnapot, utólag is Kép

Andi, most már csak a baba-mama klub??? mi már nem is??

panu
panu
 
 


Sziasztok,
köszi csajokKép

Dorka kapott egy csomó legót, azzal játszunk egész napKép most amúgy rákattant a vidám mesékre és a kispipi és kisrécét, a három kiscicát, a gombásat, a miau-t naponta 3x olvassuk elKép

Dorki,
hű de jól hangzik a 10 napKépKép

Kriszti,
jól szerepel a táblázatban, legalábbis nálamKép
de semmi gondKép
mi is sterimarral fújjuk, utána porsziKép nasivin nincs itthon az mire jó?

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Gyorsan átfutottam amit irtatok szóval

Dorkának sok boldog szülinapot ,

Borinak sok boldog névnapot,

Dorki kitartás a 10 naphoz hurrá hurrá,

Ezerrrel pakolunk káosz hegyek vannak nálunk doboz doboz hátán úgyan is a konyhámat holnap jönnek csinálni úgy hogya rengeteg konyha cucott ki setudtam még pakolni.Söt az elöszobába a gardob csak képt hét múlva lesz meg tehát az oda való rengeteg cucot is csak akkor tudom kipakolni.

Panu nagyon jól ráéreztél még folyamatosan fedezem fel mit kell még venni.Ti mikor költöztök!!!!!!!

Gyerekek vasárnap otta felváltva anyunál illetve hugomnál vannak mikor éppen kivan szabin Fannit a beköltözés napján full felfordulásba este tízkor haza kellet hozni nem akart elaludni csak sírt sírt megnyugtatni nem tudták és egyre azt hajtotta anya apa .Mikor megláttot örömébe mégjobban elkezdet sírni és csak szoritotta a nyakam,reggel vissza vittük öt és azota tök jól elvan.
Mondjuk már én is teljesen kivagyok hogy nincsenek itthon velünk de holnap vagy holnap után már jönnek haza Kép.

Most megyek befekszek a kádba mert hulla vagyok

Zsuzsi
szuszoka
 
 


Zsuzsi
irigyellek is meg nem is !!! Kép De a nehezén már túl vagytok ! éljen az új kéró !!!
Szegény Fancsi.Kép olyan rossz érzés lehetett szegénykének, (meg az anyukájának is) biztos nem értette, hogy mi történik. Vagy azt hitte, őt nem viszitek magatokkal ?

Mi voltunk, ma dokinál, mert Niki elkezdett köhögni és reggelre olyan hangja lett, mint Yodának. Kép
Gondoltam inkább nézze meg, így hétvége előtt. De semmi különös nincsen a torka sem piros. Azért beszereztünk mindenféle gyógyót, de csak természeteset.
Az útifű szirupot semmilyen módon sem akarja bevenni, de muszáj lesz meggyőznöm.
dorki
9 nap apáig !
dorki
 
 


Dorki,
köhögésre Stodal szirup, naponta 3-5 alkalommal 1 teáskanállal adj Nikinek (műanyag kanállal), rekedtségre pedig Homeovox óránként 1/2 - 1 tablettát elszopogatni.
Engem ez utóbbi kihozott a hernádis hangból Kép.
Jobbulást a Nyuszifülnek!

Zsuzsi,
szegény Ti Fancsival, biztos nagyon nehéz msot, de majd csak "túlélitek"!
Ricsinek hogy tetszik az új kégli?
Merre is van?

panu,
most Eszter kezdett el köhögni és folyik kicsit az orra, de kapja a homeopátiás cuccokat, így nem teljesedik ki Rajta a bengásság. Liza meggyógyult?
TE is olyan ritkán jössz már Kép.

Krisz,
a sós cucc lazítja az orrváladékot, eztán jöhet a fújás, majd összehúzó hatással pedig az orrcsepp. De ez csak akkor, ha súlyos az orrdugulása, illetve az orrváladék is színes.

Tortás képet kérünk!!!!!!!!!!!!

A táblázatban jól van írva a szülinap, az én naptáramba írtam rosszul, ami az asztalunkon van Kép.

Brigi, Bori, merre vagytok?

KAmagi is elment tőlünk Kép?

Szép napot Nektek!

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok!

Tényleg jól elvesztem, de nem a klub miatt, Panu. Kép Lizi még mindig matrica?

Utólag is isten éltesse sokáig a kis kétéves Dorkát!! Sok puszit küldünk a kis vasgyúrónak! (Ugye a méretekből jó a következtetésem? Kép )

No meg boldog névnapot Borinak- ha most tartotta. Kép

Brigi, hogy telnek a hétköznapok?

Zsuzsi, gratula az új kéglihez, és kitartás a zűrös időkhöz! Nemsoká nálatok is ünnepelni kell, no meg Dorkiéknál is...

Dorki, hogy vagytok? Apa hazajövetelére lesz nagy banzáj, vagy csak szolid gyertyafényessel készülsz? Kép Vagy sodrófával? Kép Hogy bírod a tudatot, hogy pár hét és mennie kell megint????

Szenvedtünk/ünk mi is a takonykórral. Nálunk a porszívó már szóba se jöhet, egyszer próbáltam Bogánál, szerintem többet rontottam vele, mint használt. Viszont az orrfújásra ráérzett - persze csak ha sikerül valamivel rávennem - de szigorúan csak egyedül. Kép A kezébe kell adni a zsepit és mondani, hogy fújjad egyedül. Utána viszont "anya töröl" jön. Kép Elég ügyes ezzel a módszerrel. Kép
Viszont nekem már lassan 3 napja fáj a fejem szinte folyamatosan- a délutáni netezéseket ezért is cseréltem inkább alvásra/pihenésre. Csütörtökön felmentem a védőnőhöz vérnyomást méretni, hátha attól van, de a szokásosan alacsony volt. Megbeszéltük, hogy mérem, és felírom pár napig, nem-e ingadozik, de szerencsére itthon tök jókat mérek, nem is olyan alacsony, átl. 110/70. Szóval nem tom mit csináljak. 1x vettem be algopyrint, de utána is fájt, pedig az használni szokott...
Kriszti, nincs valami ötleted a fejfájásra? Neked mindig szokott lenni valmi a tarsolyodban. Kép Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a náthából szerintem hátramaradt valami trutymó odabenn a fejemben Kép, azt még naponta párszor fújkodom. (Boga is hasonlóan. Nála csak Stérimaroztunk, azt szereti. Kép )

Szerdán voltam a nőgyógyásznál, adott egy halom beutalót, pl Afp, meg Canestent írt fel Kép, de amúgy minden oké. Már megkezdtem a 16. hetet!!! Nagyon megy az idő!!
Jövő héten be kell menjek a munkahelyemre is, leadni a 3 hónapos igazolást, meg végre szólni, hogy terhes vagyok. A tervem az, hogy nem kérek a gyesből, hanem ha Boga betölti a 2-t, kiveszem a 30 nap szabadságot, utána meg felvetetem magam betegácsiba a szülésig. Remélem minden az elképzeléseim szerint fog alakulni...

sziasztok, jó hétvégét!

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


sziasztok,
Kriszti, igen, mostanában egy kicsit havazok, és nem voltam túl fényes állapotban lelkileg, de csak egy kis rosszkedv a betegségek után Kép összezördültem anyámmal is, pedig nem is akartam, csak ő volt ott, sajnos. moast már rendeződnek a dolgok, de ezt kihagytam volna. (nagyon nehezen birkózik meg ő is az egydülléttel, én meg a család, új lakás, munka háromszögben bolyongok, idegbeteg módon néha Kép)

Andi, ezek szerint minden rendben a pocaklakóval, most lesz az afp? ugye, te még nem vagy 35, hogy a genetikait kérjék? a terv jó, lényeg, hogy ne a gyes után kapd az újabb gyedet Kép ügyes a lányod ezzel az orrfújással Kép

Zsuzsi, együttérzek maximálisan, sokat gondolok rád, amikor vásárolunk, meg osztunk-szorzunk, és amikor ezredszer mérünk, és amikor újabb szakikkal találkozunk, és újabb határidőket kapunk, nem is sorolom tovább... azért az örömet, amit az új lakás és annak elfoglalása jelent, még irigylem tőletek Kép Kép

igen, igen, Ági nem írt nagyon régóta Kép sajnálom.

Bori, te sem erőltetted meg magadat mostanában... csak nem betegek vagytok??? mi van a deneverékkel?

Dorki, hajrá, most aztán már tényleg neki kell látni a suvickolásnak, meg a szépítkezésnek (lakás és TE)... Kép Kép

Brigiről is régen hallottam, de ő igazoltan van távol Kép Kép azért pár sor erejéig befuthatna...

Krisz, hogy sikerültek az ajándékok? Dorka most azokkal játszik? miket kapott? (hátha lopok ötletet karácsonyra Kép)

mi most gyúrjuk a gyerek fejét a télapó-mikulás mesével Kép, elég jól bírja, továbbra is matrica, amikor otthon vagyok, este a fürdés-lefekvéses szertartás csak az enyém, mindenkire fúj, morog, mint egy kiskutya Kép Kép

panu
panu
 
 


Sziasztok,

Kriszti,
annyira nem tűnik vészesnek, egyre kevesebbet kell törölgetni és még nem is zöldKép
ja és nincs is bedugulva csak folyton fénylett a kis orraKép

Andi
igen, elég kis mokány Dorka, emiatt szokták fiúnak nézni. Széles vállak, nagy pocakKép nem baj majd vizilabdázó leszKép

fejfájásra pedig: a vasad rendben van?
bár valszeg valami front is lehet mert én is elég fejfájós vagyok mostanságKép

Panu,
Ajándékok jók lettek nagyon, főleg legokat kapott, autókat és egy repülőt is, hát imádjaKépKép

Valamiféle logisztikai hajlamot vélek felfedezni a csajbanKép, folyamatosan ki-be pakolja az embereket, állatokat, csomagokat, autókba, repülőbe, szállítja repülőtérre, kikötőbeKép

Mikulásra mi is gyúrunk) elmeséltem neki a csizmás sztorit, de Dorka mindig kijavít, nem Mikulás hanem TélapóKép Persze mert az összes télapós versben télapónak emlegetik és azokat imádja Dorka. A száncsengőnek már több sorát is tudjaKép persze nem sorbanKép

ma voltunk először pelus nélkül sétálni és sikerültKép gyönyörűen tartogatta hazáigKépKépKép

a kópéKép

Kép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok Csajok!

Kedvesek vagytok, hogy hiányolgattok, de Én sem vagyok mostanában toppon. Elért az a tipikus gyesbetegség, meg összefutott egyéb más dolog is. Néha be-benéztem hozzátok, de csak olvasgatni volt kedvem, fejben válaszolgattam mindenkinek, de az írás nem nagyon ment.

Szóval bővebben:
Bölcsiztünk, de csak "tünk", sajnos nagyon rossz "élményekkel" fejeztük be. Sajna kezdődött ott, hogy pont rossz gondozónői gárdát fogtunk ki. Egy nyugdíj utáni még dolgozó nénit, aki, éppen még kedves, és gyerekbarátabb is lett volna, de elég nehezére esett már a mozgás, és többször volt, hogy székről irányította az izgő-mozgó, harapdáló(mert volt ilyen is) kétéveseket. A másik gondozónéni meg egy igazi kardos asszonyság volt, -pont Õ szoktatta Bogit-már az első fél órában tudtomra adta, hogy ha a gyerek nem tudja csatolni a cipőt, akkor tépőzárast legyek szíves venni, mert egyedül kell majd felvenni,...Tud már enni egyedül?, mert ha nem az baj, mert Õ már elvből nem etet egy kétéves gyereket.....Ne vegye zokon anyuka, ha a szoktatás alatt, rá van szólva a gyerekre, mert most kell megfogni Õket az elején nem akkor, amikor már 12-en vannak......stb...Szóval így elsőre kemény volt. Aztán ez még hagyján, de sajna a Bogi sem fogadta el a gondozónénit. Rengeteget, mondhatnám megállás nélkül sírt amikor otthagytam. Volt úgy, hogy előbb mentem vissza, mint kellett volna(jóval előbb), és akkor is ugyan úgy sírdogált mint mikor otthagytam. Sajnos a gyerekek is elég vadak voltak, harapás, csípés, és persze az elmaradhatatlan takony nyál (bocsi) egybefolyása. Lehet, hogy Én sem voltam felkészülve erre az egészre, de komolyan a Bogi előtt abszolutt nem mutattam, próbáltam mindig fényezni a bölcsit, hogy tök jó hely, meg aranyos a gondozónéni, meg minden, de nem. Ráadásul volt olyan szitu, hogy mondta, hogy ebédre menjek érte, ezt mondtam is a Boginak, hogy megyek érte ebédkor, és láttam, ablakon keresztül, hogy keresett, de a gondozónő közben kitalálta, hogy megpróbálja ott altatni, mert álmosnak látta, de persze nem sikerült, mert elkezdett megint sírni. Na akkor kitört belőlem az anyatigris, és mondtam, hogy nem akarom becsapni a gyereket, mivel ebéd után ígértem, hogy jövök akkor, ne próbálkozzunk. Erre Õ, hogy alvás után is ebéd után van, és nem csapom be ezzel a kölkecet......Brrrr......Szóval egy hét után úgy jöttünk haza, hogy a Bogi a sok sírástól elkezdett hányni. Ráadásul másnap anyóséknál kellett hagynunk, ott is végig sírt, hányt is ott is, pedig már minden gond nélkül aludt náluk többször. Ja és egyik nap mikor hazahoztam, nem beszélt egész nap senkivel, csak anyukám tudott kicsikarni belőle pár szót az is az volt, hogy "sírtam a bölcsiben". Azóta is ha visszük a nagyikhoz mindig mondja, hogy sírni fogok, és sajna sír is, de szerencsére ott hamar megvigasztalódik.
Összességében: sokan mondják, hogy ez így zajlik ált. mindenkinél, és, hogy még erőltetni kellett volna egy kicsit, de sajnos a végére Én is összetörtem lelkileg. Igazából nem számítottam, arra, hogy Bogi így viszonyul, mert nagyon barátkozó, sokat volt/van gyerek társaságba, a tücsökzenétől kezdve a játszóházig, szinte minden nap volt olyan programunk, ami alatt találkozott másokkal is, igaz ott, ott voltam Én is, szóval Én azt gondoltam, hogy tipikusan Õ az a gyerek, aki biztos, hogy akadály nélkül veszi pl a bölcsit. Hát nem, de az is tanulság számomra, hogy jó gondozónőt kell inkább keresni majd, mint jó ovit majd.

Nem sokkal a bölcsizés előtt kiderült, hogy a cég ahol dolgoztam már egy ideje súlyos gazdasági gondokkal küzd. Német piacból éltünk, ahol ugye gazdasági recesszió van ami annyira begyűrűzött hozzánk is, hogy a kft augusztus 31-el megszüntette a tevékenységét. Utcára tettek minden embert, köztük engem is. Úgyhogy munkahely után is kell majd néznem, a tesó előtt az már biztos. Kilenc évig dolgoztam ott.....

Mind e közben alkuban voltunk egy helyi telekre, ami nagyon jó adottságokkal, és nem utolsó sorban kedvező árral van. Szinte már alá is írtuk az előszerződést, megvolt a tervező kivitelező team, és akkor jött, hogy annak ellenére, hogy a tulaj bizton állította, hogy a telek okés a talaj szempontjából, a tervezőnk talajmechanikai vizsgálatot javasolt, ami az alap milyenségét határozná meg, ami persze számunkra nagyon rossz eredményt hozott. Kb. 3m mélyen van szilárd talaj, amire az alapot lehetne tenni, ez így már az elején csekély 3 millával úsztatta a költségvetésünket. A tulaj nem hiszi el a talajos szakvéleményét, és statikust hivat véleményezni. Úgy hogy áll a dolog sajna, ha már az elején az alapnál így megúsznánk, akkor........

Bogica amúgy nagyon sokat fejlődött. Szépen napról-napra szebben beszél, énekel. Pisi 100%-os a wcbe, a kaki csak a pelusba. Dacol ezerrel, nem akar öltözni, nem akar lemenni, aztán nem akar fölmenni a játszóról stb.... Az evése változó, egyszer mintába illő, másszor éppen, hogy eszik valamit.90 cm, és 12,5 kg.17 fogu Hajatnöveszt/ünk(mind a ketten hihi)

Briginek, sok gratula a tesóhoz.(meg a gyors szüléshez)

Andi, szintén gratula a leendő tesóhoz.

Dorki, már fél lábon is....

Zsuzsi, kitartás.

Kriszti, remélem meggyógyultatok.

Sajna úgy hallom, éppen most Bogcsi is tortyizik alvás közben. Remélem nem leszünk betegek, bár ezen a téren szerencsére nem panaszkodhatom vmikor nyár eleje körül volt utoljára getnyás.

Krisz, csajod továbbra is nagyon kis édes.

Panu, sajna mindig azon csattanik az ostor, akit szeretünk, Én ezzel szoktam védekezni olykor, mikor összezördülök a családdal, a család miatt...
Valahogy Én most el sem tudnám képzelni, hogy munkába is kellene járni, akkor mi lenne. Ráadásul majd valami új helyre nekem......


Ja, és beiratkoztam angol tanfolyásra, a sulis/munkahelyi emlékeimet frissíteni, egy (volt) szintén kismama kolléganőmmel. Remélem néha suli mellé is megyünk........csak egy kicsit.

Bocs, hogy csak így távirati stílusban, de próbálok kapcsolódni -mint mindig-.


Ági
kamagi
 
 


Bogimról egy kép: Kép
kamagi
 
 


Ma délután olyan depis hangulatom lett valamitől, hogy csak na. Niki a mamánál volt, nekem meg a lakást kellett volna suvickolnom, ehelyett itt gubbasztottam tétlenül az ágyban. Gondolkodtam is rajta, hogy nem vagyok normális. Kép Most estére már jobb lett, de nem az igazi.

Kiadtam ma a feladatot a mamának meg a papának, hogy Nikit győzzék meg az útifű szirup finomságáról és nagy bőgések, hisztik és sírások után niki hajlandó egyedül bevenni !!!! Mondtam is anyunak, hogy akkor mostantól napi 3x jelenése van nálunk egy kiskanállal !!! Kép És ma már a teát is hajlandó volt meginni !!!! Szóval gyógyulófélben vagyunk.Kép

Kriszti
köszi az infókat, nagyon ki vagy kupálva e téren. Tapasztalat vagy csak utánajártál ?
Én szopogatós dolgot még nem adtam Nikinek, nem tudom mit csinálna vele.
A sógornőm szokott a 2 éves gyerekének tic-tac-ot adni, hogy szopogassa. (futás közben is) Olyan veszélyes szerintem, de hát ez van.
Andi
az, hogy apa visszamegy még nem biztos csak nagy a valószínűsége. Próbálom magam nem idegesíteni rajta (nem nagyon megy) De meg kell próbálnia ,mert az a másik munka is összejöhet még, de ahhoz ott kell lennie. Szerintem ha vissza is megy, nem fogja végig csinálni. Amivel én teljesen egyet értek. De előre is kell gondolkodni és én nagyon becsülöm benne, hogy ezt megteszi. Mert nyílván neki a legrosszabb.
Krisz
de jó, hogy nektek is megy már ez a pelus nélküli dolog.
Bár én most télre nem fogom erőltetni, nem is bánom, hogy van rajta pelus. Az is melegíti a derekát meg a fenekét. Majd tavasszal vagy amikor ő akarja. Míg apa itthon van , biztos nem fogok nekiállni biliztetni, nehogy összekösse a kettőt, főleg, ha apa megint elmegy. Aztán lewhet, hogy csak túlkombinálom a dolgokat.
Panu
neked is kijár egy kis depi meg üvöltözés !Kép Valahogy ki kell jönnie az emberből a feszkónak. Anyukád meg tudja nagyon jól, hogy nem vele van bajod ! Ha végre beköltöztök ti is az új kéróba, biztos helyrerázódik a lelki világod !!! Azért már tényleg jó soká húzódik.

Denevéres ???? Csipogjál nekünk valamit !!!Kép

Nekem eszembe sem jutott még ez a Mikulásos, Télapós dolog. Nem is beszélve a karácsonyról.
Na asszem ezt már apával fogjuk megoldani !!Kép

Kiderült, hogy este 7-re érkezik majd. Legalább 8 lesz, mire kikeveredik és 9 mire hazaérünk.Nálunk meg 9-kor már alvás van, szóval érdekes lesz, az biztos.

Nálunk ilyenkor, ha valaki fél év után hazakerül (apa egyedül, vagy régebben velem, összesen vagy 6 alkalommal) nagy haccacáré szokott lenni kaja,pia stb. Kivonul az egész rokonság és mindenki örül. Mikor először jöttünk haza, legalább 10-en vártak virágcsokorral, lufival.Kép Anyósom nagy plüss állatokat is hozott. (legközelebb erről hamar lebeszéltük Kép )A többi ott várakozó azt hitte valami nagyon híres, neves
társaság fog jönni !!!!Kép
Hát a mostani érkezés is izgi lesz, mert ugye mindenki arra kiváncsi, hogy Niki mit fog szólni !!!!
De már csak nyavajás 8 nap !!!KépKépKépKépKépKépKépKépKépKép
Dorki
dorki
 
 


Ági !!!KépKép
Na végre már egy elveszett bárányka !!!
Ide jöhetsz panaszkodni bármikor, ha ez segít kicsit ! Gyönyörű nagy csajod van már.
Sajnálom ezt a bölcsis dolgot, bár semmiféle tapsztalatom nincs. De biztos, hogy nagyon rossz élmény maradt a kiscsaj számára is. Gondozónőkről meg nem írom le mit gondolok, mert lefordulnátok a székről. (lusta, öreg, pics..k!!!)
Nehogy megint eltűnj !!!
dorki
dorki
 
 


Először is utólag is mindenkinek boldog szülinapot. Meg a Marci nevében is köszönöm a neki szóló jókívánságokat.

Csak átfutottam a termést. Nagyjából próbálok bekapcsolódni. Most már hármasban voltunk itthon és így egy perc szabadidőm sem volt. Még olvasni sem tudtam. :-( Jövő héten viszont itt lesz az anyósom. Hát... nem tudom melyik a jobb. Tegnap érkezett. Ma el akartunk menni vásárolni Budaörsre, hogy ő addig bemehessen a Marcival a Mekibe a játszóba. De ő ezt kihagyta, mondván, hogy akkor tiszta olaj szagúak lesznek. (Ugye, mert a mekiben sült krumplit árulnak). Ezen kívül időben kell reggelizni-ebédelni-vacsorázni, a Marci hozzá sem érhet a Barnushoz, mert ő még olyan kicsi stb, stb. És eredetileg 2 hétre akart jönni!!! Na mindegy, ha Dorki kibírta azt a sok-sok napot Apa nélkül, akkor én is túlélem ezt az 5-öt.

Remélem minden kis és nagy beteg meggyógyult már.

Ezek a kis hölgyek gyönyörűek. Irigyellek érte Titeket!

Ági, De jó, hogy te is itt vagy újra. Sajnálom, hogy ennyi rossz élményed volt mostanában, de remélem ezentúl újra írogatsz.

Andi, Pocaklakó jól van? Ugye hogy telik az idő! A homeos bogyókat én is olvastam, de így utólag jó, hogy nem szedtem őket. Szerintem meggondolandó. Nekem mondjuk szerencsém volt. A Marci is pikk-pakk megvolt és reménykedtem benne, hogy bejön, hogy a 2. még hamarabb jön. Szerintem mindenképp kérd ki doki tanácsát.

Dorki, Panu, A színházért remélem tudjátok, hogy nagyon irigyellek benneteket.

Dorki, Kitartás! Nagyon ügyes csajszi vagy azt tudod!

Zsuzsi, Ti aztán ügyik vagytok! Mi is sínen vagyunk a házzal. Most már csak azt kell megvárnunk, hogy a bank utalja a nagy lóvét. Meg előtte a tesóm pénzét, mert végül neki adtuk el a lakásunk Dunakeszin. Én is alig várom már, hogy ott legyünk. Remélem is, hogy meglátogattok majd minket!

Nálunk nagy változások vannak: A Marci tök jól elvan egymagában a szobájában. Szerepjátékokat játszik, olyan édes. És nagggyon-nagggyon beindult a beszéddel. Egész nap be nem áll a szája és minden nap újabb és újabb szavakkal kápráztat el minket.

Ma megint levett a lábamról. Reggel megnézte Az erdő kapitánya c. filmet. Délután megint be akarta kapcsoltatni. Mire én: De hát ma már láttad egyszer. Erre ő felém foldult a kis angyali pofikájával és azt mondta: De anya, kettő? És mutatta is két kis ujját. Olyan édes. Meg egész nap puszikat kapok. Olyan lelkiismeretfurdalásom van miatta, mert ezzel szemben én ugye kevesebbet foglalkozom vele.

Barnuska hízik. Már 4 kiló!!! Sokat mosolyog. De 24 órás baba ő is, mint a bátyja. Egész nap fogni kell. Az ágyra allergiás.

Mi már elkezdtünk hármasban mászkálni. Úgyhogy lassan valami taliban is benne lennénk. Nem tudom az Ikeában van-e baba-mama szoba. Az állatkerti játszóban van azért gondoltam arra. Nekünk most csak az a lényeg, hogy Barnus ne haljon éhen amíg a tesója játszik.

Most mennem kell, de majd próbálok gyakrabban írni.

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Sziasztok,
vagyok én is,csak inkább read only-ban.

Panu,
köszi érdeklődésed,szerencsére nem beteg az Eszter.Az óraátállítás megviccelt minket,Eszti 5-kor kelt és zavarta az apuját a "dógozóba",mindemellett kb.5-6* ébredt éjjel.
Emiatt a nagy kipihentség miatt mi is megharaptuk egymást párszor a múlt héten..

A mamikákra meg vigyázni kell,én anyám is szipogva tud megsértődni és lélekre hat ilyenkor,én meg szégyellem a pofám,milyen szenya vagyok,ha kimondom az őszintét és az esetleg bántó..

Lizáról egy címlapfotó?

Brigi,
anyóst fogd be segíteni rendesen!Kép
Nagyon tecc,hogy nem panaszkodsz,pedig biztosan nem lehet egyszerű a dolgod!

Zsuzsi,
milyen az új kéró??

Ági,
rendesen elszorult a szívem ,amikor a bölcsis-sztorit írtad.Lényeg,hogy túlvagytok rajta és kis Bogi meg elfelejti a horrornőket.
Nagyon stapások ám,többet bírnak,mint gondolnánk,azért a Te helyedben nem lettem volna.
A telekhez egy rakás kakit kívánok,amiben szerencsemag vanKép
Mostmár valami jónak kell történjen Veletek (sajna,a lottóötöst már lenyúlta valaki),de vannak dolgok,amik ennél is fontosabbak!

Kriszti!
A mai msn felért egy wellness-kúrával lélekügyilegKép
Remélem Eszter kilábalt a náthából!!Homeó téren kezelve vagyok,kaptam füzetet és nagyon tanulmányozom.
Volt a Boiron cégnek egy jobb kiadványa is,azt már nem adják az itteni patikákban,sajnos.

Eszter ma nem aludt délben,háromig küzdöttünk,aztán feladtam.Leszerelte a szárítómnak az egyik oldalát és cipelte ki a konyhába,mint valami totemet,rém büszke volt rá.
Én meg nem tudtam,sírjak vagy röhögjek,az utóbbi mellett döntöttem,annyira murisan nézett kiKép
Mindenkit szeret,(állandóan ezt mondja), egyre bolondabb dolgokat tud kitalálni és vadul irányítja az egész családot.CsúcsKép

Röviden ennyi.
Bori

Kép
Bori
mbori
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi-Fancsi, Dorki-Niki,
A két kis kétévesünket isten éltesse sokáig szülinapjuk alkalmából!!!!

Kép

Sok puszit küldünk!

Boga és Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok,

Fancsinak és Nikinek nagyon boldog születésnapot kívánunk!

Liza és Panu
panu
 
 


Fancsi bébinek mi is boldog szülinapot kívánunk !!!

Kép

Vettem infralámpát, majd este kipróbálom. Bár éjjel jól aludtunk és most is virgonc a csaj. Remélem nem lesz rosszabbul.
És végre sikerült venni neki egy konyhát is.
Szülinap majd jövőhét végén lesz megtartva, amikor is itt lesz mindenki.
Főleg persze apa !!!!
Mert már ugye csak 6 nap van hátra !!!
Dorki
dorki
 
 


Sziasztok!

Boldog szülinapot Fancsi és Niki!!!KépKépKép

Kép

Ági,
bölcsiKépKép
ez nagyon szomorú és nagyon sajnálom Bogit, hogy ilyen 'élménye' lett. Nah ettől félek igazán hogy lehet megvédeni majd őket ha lusta gondozónéni, trehány ovónő és tehetségtelen tanárok kezei közé kerülnek, jajajKép
Pedig ezek már olyan fontos benyomások az emberekről, a világról. Persze tudom nem tarthatóak burokban, de mégis...

Dorka is egyre többet játszik egyedülKép Õ is szerepjátékokat legoemberkékkel, állatokkal én meg kukucskálok be a szobájába és jókat mosolygok rajtaKépKépKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Nikinek és Fanncsinak sok boldog szülinapot kívánunk mi is, és persze sok-sok ajándékot is.

Dorki,
Bogimba is úgy kell beleimádkozni a köptetőt, Én fecskendővel adom neki, mert a kanalat már többször kiütötte a kezemből. Így valamennyivel könnyebb.
Most kb. egy hónapja vettem neki aloé vera gyermekeknek való rágóvitamint. Kipróbáltam először magamon, de majd elhaltam, hogy milyen kemény, és ráadásul jó feltörte a szájpadlásom is. Na mondom a kölkec ezt biztos nem díjazza majd, de azért megpróbáltuk adni neki. Hát természetesen ez ami iszonyú kemény, meg nem is olyan jó ízű, ez persze csúszik neki. Napjában többször is kérné, ha lehetne.
Finiseltek már. Előkészületek hogy állnak, parti megszervezve, kéró, ágyruha kimosva ??? (csak poén akart lenni). Gyorsan ki a depiből, most aztán nem szabad depisnek lenni.(mondom én).

Sajna Bogim sincs a toppon orrot szívunk nála is. Köhécsel is, ettől mindig úgy megijedek, mióta kruppgyanus volt.

Bori,
lottó, ja mi nyertük, de nem publikus.
Hányszor osztottuk, meg költöttük már. Elég lenne a fel is.
Sajna az óraállítás ránk is kihat, főleg az, hogy négykor már sötét van. Borzasztó, addig, míg az embernek nincs gyereke nem is érzi, hogy milyen rossz a téli időszak, sőt inkább jó volt hazajönni sötétben, gyertyával hangulatozni, ágyba befeküdni, tévézni. Most meg szegény gyerekem ott áll az ajtóban, hogy irány le, le is megyünk, de odalenn, meg minden második szava, hogy anya sötét van menjünk föl. Meg nincs is lenn senki.

Kriszti,
én is lélekápolást szeretnék on-line.

Brigi,
anyósod személyében akkor megkapod, a gondoskodjunk 2+1 gyerekről.
Nekünk is Barnabás lett volna a Bogiból, ha kukis lett volna. Szépen gyarapodtok.

Megyek a tortyisomhoz, azt hiszem "szívunk".

Ági
kamagi
 
 


Mindkét két éves nagylánynak, Nikinek és Fancsinak is BOLDOG SZÜLINAPOT és ilyen fincsi tortát kívánunk.

Kép

Brigi, Marci, Barnabás

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Mindkét két éves nagylánynak, Nikinek és Fancsinak is BOLDOG SZÜLINAPOT és ilyen fincsi tortát kívánunk.

Kép

Brigi, Marci, Barnabás

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Dorki,
Nikinek és Neked boldog szülinapot kívánunk!

Eszter+Kriszti

Kép

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Zsuzsi,
Fancsit Isten éltesse sokáig szülinapján Anyucijával együtt!

Eszter és Kriszti

Kép

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Köszönjük a jókivánságokat ! Marinak is,hogy adott a tortájából. Pont most keresek valamit Nikinek is. Talán valami figurás torta lesz. Persze 2 kell, mert szombaton apa oldaláról jön a csapat vasárnap meg az enyémről. (egyszerre nem férünk elKép )
De hát így még jobb is. Dupla élvezet. A kaját meg biztos, hogy egyszerűre fogom csinálni. Minnél több időt akarok a családkámmal lenni és nem a konyhában. Kép
Ági
belegondoltam én is jobban ebbe a bölcsis, ovis dologba és tényleg olyan rossz, hogy az ember nem tud igazából mit tenni. Ott a gondozónő, akitől a segítséget várná az ember, merthogy nem a 8. gyerekét viszi bölcsibe és erre egy lusta, trehány öregasszonyt kap. Ha meg hőzöngesz, talán a gyereken verik el a port. Ami persze a legprimitívebb megoldás.
Niki egyébként tündér módjára veszi be mostmár az összes orvosságot.Kép Elmondtam neki, hogy a doktornéni azt mondta, hogy be kell venni és ő okosan be is veszi. Pedig az antib.igen-igen rossz ízű. Remélem még 6 napig kitart ez a jó tulajdonsága.
Vettem ám új ágyneműt KépKép Szerintem este 9 körül fogunk hazaérni a reptérről, ezért aznap nagy buli nem lesz. Gondolom ő is jól ki lesz fáradva. Takarítás megy ezerrel, de mindíg leakadok valaminél. És most, hogy Niki beteg nem akarom nagyon lepasszolni sem. bár ma nagyon jól volt.
De belépett ő is a nem szócskát használók táborába. Egy nap kb. 300-320x mondja el. Pontosabban mindenre ezt mondja.
Na de majd apa megneveli !!!Kép
Hogy fog csodálkozniKépKép
Dorki
dorki
 
 


Most olvasom a tegnapit, mert hogy csak magamat olvashatom...
Éresztő !!!!!!!
Mari természetesen Marci akart lenni Kép

Nikivel infrázunk, ma is 3x sikerült. De 3-4 percnél tovább nem hajlandó. Ez is jobb, mint a semmi. Különben jól vagyunk már.
Dorki
még 4 nyavajás nap !!!!!
dorki
 
 


Sziasztok!

Dorki,
jó, hogy már javulgattok. Az infra nagyon jó, nálunk is volt kölcsönben egy, mikor tavaly télen dögrováson volt az uram. Sokat segített neki. Úgy emlékszem, hogy nem is kell sokáig csak pár percig alkalmanként "világítani".

Sajna mi is betegek vagyunk, de szerencsére Bogcsit levittem dokinénihez, mert elég csúnyán köhögött éjszaka, meg rekedt volt a hangja. Még pont időben voltunk, mert kezdődő gégegyulladást állapított meg, gyorsan kaptunk sprayt amit a szájába kell fújni, meg fenistil cseppet, meg calcimuskot, bár ez utóbbikat, már adagoltam neki. Szerencse javulgat a mai éjszaka már nem is köhögött. Ja és mindemellett félig kijött a 18. fogunk.

Bölcsi: a férjem is mondta, hogy bemegy, s másik csoportba rakatja Bogit, de lebeszéltem róla, mert igaz, hogy a közvetlen probléma talán megoldódna, de hosszútávon továbbra is találkozgathatnánk a nevelőkkel. És ez szerintem nem igazán tenne jót...

Szülinapi tortából nekünk is kétszer kellett rendelni, egyszer családnak, köv héten meg a barátaink jöttek gyerekekkel, nekik is kijárt. Kész anyagi csőd volt. De megérte, mert Bogim olyan boldogan mutogatta a tortát, s milliószor meg kellet gyújtani a gyertyát....



Ági
kamagi
 
 


Sziasztok!

Panu! Egy kis depi, meg rosszkedv mindenkinek kijár? Kép Én biztos vagyok benne, hogy te hamar felülkerekedsz a bajokon, mert tényleg erős csaj vagy. Bár ez a munka-ház-család+mama négyszög tényleg nem egyszerű. Tessék idejönni és kidumálni magad, ha gáz van. Mi is azt tesszük. KépCsinálj így a világnak:
Kép
Amúgy pocaklakó jól van, hétfőn megyek afp-re. szerencsére én még idén Kép a 30-on inneniek táborát gyarapítom, úgyhogy semmi extra vizsgálatra nem számítok. Kép
Tegnap voltam benn a munkahelyemen Bogával. Szóltam, hogy mi a helyzet. Minden jól sült el, mert nem csinálnak gondot a gyed lejárta után szabadság- betegszabi-táppénz a szülésig témából, sőt inkább örült a nagyfőnök, hogy nem azzal állítottam be, hogy mennék vissza dolgozni, mert most nem is lenne hova visszamennem egyelőre... De persze pár év alatt még sokminden megváltozhat... No majd meglátjuk. Én annyira nem tervezek előre, csak jövő áprilisig egyelőre. Kép

Krisz, Boga is hasonló alkatú, mint Dorka, csak kisebb kiadásban. Kép Hát modellek már biztos nem lesznek - de ez engem inkább megnyugtat. Kép Inkább pilóta, vagy sofőr? Kép
Sajnos a fejfájásaim még mostanában is előjönnek, a vasam nem tudom már milyen, a terhesség kiderülte után voltam vérvételen, de majd a jövő héten megcsapolnak.

Ági, én is nagyon örülök, hogy írtál, de annak nem, hogy ilyen szar időszakot éltek át. A bölcsis sztori nagyon megrázó volt, remélem Bogi már túl van rajta némileg. Azért kellett a bölcsi, mert már mennél vissza dolgozni - bocs- új helyet keresni? Ez is nagyon gázos lehet majd. A pici gyerekesekért nem kapkodnak állítólag... Telek ügy se egyszerű. Van fejlemény? Mi veled vagyunk!! Kitartás!


Brigi! Örülök, hogy jól vagytok. Marci miatt szerintem nem kéne lelkiismeretfurdalásod legyen, sajnos ez így természetes, ha már kettőről kell gondoskodni. De erről inkább Zsuzsi tudna mesélni... Az meg direkt jó, hogy már jól eljátszik egyedül, ebből látszik, hogy sokat önállósodott. Képzeld, ha kettőt kéne állandóan cipelj!! Kép Kép Amúgy te jól vagy már? Nem fáj semmid?
Tali tényleg jó lenne, kíváncsi vagyok már a csöppségre! Legalább képet addig is lécci!
Anyóssal hogy bírtál? Kép

Dorki, szerinted az infra használ a csajnak? Apa szombaton jön, vagy vasárnap? Csak hogy mikortól fogsz eltűnni egy időre... Kép A takarítást ne vedd már ennyire komolyan!!! Dejó! 2 torta! Nyami! Fotókat kérünk ám! Marcié is olyan guszta volt... (A Marin tényleg gondolkodtam egy ideig. Kép)

Tegnap este volt egy jó sztori. Kicsit nyűgösök voltunk, de ez feldobta a hangulatot. Lány vetkőzött - mostanában rászokott, de ennyire még nem volt full... Poló, harisnya, pelus, szóval csupaszra. Mondom neki, tudod, ha levetted a pelusod, akkor a bilibe kell pisilni. Erre hozza a bilit, leteszi a konyhaajtóba, és ráül. és lám-lám,! fölkelt és tapsolt!! Szóval sikerült a pisit végre megint belecsurgatnia. Kép
Másik: reggel kérdem tőle: Mit kérsz reggelire? Boga:"Csupaszkukac macisajtot!" (a kenyeret újabban nem szeressük...)

Eldugultam.
Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


csak még egy fotó:
Kép
Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Úgy látszik, nem kell írnom, hogy megjelenjen a kis Csapatunk Kép.

Ági,
nagyon örülök, hogy írtál, hiányoztál!
Megértelek, hogy nem volt kedved jönni, gondolom saját magaddal is tele volt a hócipőd (gyesbetegség) Kép. Ide gyere bármikor, panaszkodj, vagy örülj, mi örülünk Neked. Nagyon sajnálom a bölcsit és félek, hogy a gyerekeink ilyen sorsra jutnak. Legyen az ovi, suli, bármi. Hiába próbáljuk megvédeni őket, nem fog sikerülni (álljunk hozzá pozitívan: DE sikerül!).
Munka: szintén szomorú, de ne keseredj el, szerintem legtöbben ebben leszünk, csak valaki így, valaki úgy. Nem tudom, az én munkahelyem vissza fog-e venni ennyi idő után. - ha nem lesz addig tesó -.
Ti akartok TEsód Boginak? Aki mellesleg nagyon megnőtt és igazi Csajszi lett belőle Kép! Nagyon édes!
Telekkel kapcsolatban történt azóta valami?
Angol hogy megy? Ki tudsz kapcsolódni?

Andi,
ügyes Boga, hogy fújja az orrát! Meggyógyult már?
Fejfájásra nekem bejött a Chamomilla, azóta már Neked is elmúlt :D!
Hogy szokott fájni? Mert nem mindegy ám!
Munkahelyen voltál? Mit szóltak?

panu,
remélem, kifele jössz a havazásból. Mikor költöztök?
Összezördülés: hááát, igen, mindig azt bántjuk, aki a legközelebb van, rendeződött már?

Krisz,
Dorka tündéri ezen a képen. Mindig így alszik?
Eszter is néha bevágja magát magzatpózba Kép.
Pisitartás: gratu hozzá! Azóta fejlemény?

Dorki,
miért kell lámpázni Nikit? Mi baja?
Homeo: pár hónapja kezdett el érdekelni, van 4 füzetem, ezekből szoktam kibogarászni a megfelelő terápiát.
Biztos jól el tudná szopogatni Niki is, csak le kell ültetni. Én is így szoktam Eszterrel.

Brigi,
hogy birod Anyóst???
Apa hová ment?
Jól vagytok?

Bori,
örülök, hogy jót tettem Veled!
Kell jönni és kész!

Most látom, hogy írtál közben Andi,
nem törlöm ki a megfelelő részt!

Felébredt Eszter,
majd jövök még,

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Nos akkor folytatom...
Eszter kigyógyult a náthás bengából, mostmár a köhögésen is túl van köszönhetően a Babyluff-nak. Ez egy jó kis kényőcs, amivel a hátát kenegettem és pikkpakk elmúlt.
Most viszont tele van újabb kiütéssel. A bőrgyógyász orvos azt mondta, száraz nagyon a bőre (dermatitis) és kaptunk szteroidos kenceficét Kép.

Képzeljétek, megjött a gyerekágy!!! Még a BNV-n rendeltük és mondta a nő, hogy 1 hét és itt van. Nnna. Szerdán szólt. Nem tom, milyen időeltolódás van Debrecenben (Krisz? Kép), de nekem kicsit hosszúnak tűnt az 1 hét.
Mindegy, a lényeg, hogy szombaton megyünk érte és pácoljuk cseresznyeszínre, hogy illjen a szekrényhez.

Ennyit akartam írni még.

Látjátok, hogy amint írtam, megint csönd van Kép???

Dorki,
feszkó van már Kép?

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok!

Elöször is köszönjük szépen a szülinapi üdvözléseket.

Nikinek nagyon sok boldog szülinapot

Kép
Kép

Most már lassan kezdünk rendezödni igérem párnapon belül jövök és mesélek.

Dorki hú most már nagyon izgi a dolog !!!!
Kép

Zsuzsi
szuszoka
 
 


Az éresztő meg persze ébresztő akart lenni KépKép

Kriszti
Na olyan hülye vagyok, hogy le sem írtam, miért kell infrázni?
Hétfőn délután Nika anyuéknál volt. Anyukám 6 körül fölhívott, hogy menjek már át érte, mert nagyon nyűgös, pedig anyu aztán nem ez a tipus, a végsőkig kitart. Átmentem és meg is beszéltük, hogy valszeg extra hisztis, nyűgös, nyávogós napja van, mert minden ok nélkül 5 percenként sírva fakadt és 1 perc múlva abbhagyta.
Mikor haza jöttünk, már láttam, hogy itt valami gond lesz. Aztán sikerült kideríteni, hogy a füle fájt szegénykémnek. Na gondoltam, remek. Az ügyeletet nem hívtam ki, mert úgysem tudtak volna mit csinálni vele, ezért egyből mentünk a Heim-Pálba a fülészetre. Ekkor már este 9 volt.
Na szóval középfül gyulladás, mindkét fülön és a torka is piros. Azt mondta a doki, hogy még időben kaptuk el, reggelre, lehet, hogy fel kellett volna szúrni.
Na a lényeg, hogy ezért vettem az infrát. De már jobban vagyunk.Én is ! Kép
Feszkó és letargia váltja egymást. Hol ez, hol az ! Kép érdekes az biztos, de ne próbálja ki senki Kép
Dorki
ja és itt egy kép a konyháról. amit nagy nehezen sikerült vennem Nikinek. Nagyon meg vagyok elégedve vele, remélem ő is meg lesz.Kép
Kép
dorki
 
 


Aszem még beleférünk a 8 napba.
Szóval:Kép

Nagyon sok boldog szülinapot Nikinek és Fancsinak!!
Hurrá,hurrá,hurrá!

Kép
Bori
mbori
 
 


sziasztok, én is beugrom Kép

Kriszti, nem miattad, és Dorki is maga után írt, meg velem is előfordult már Kép

szülinapos képeket nem kapunk???!!! Dorki, nálatok még ezután lesz a buli. Zsuzsi, igyekezz írni, kíváncsi vagyok Kép

Ági, horror ez a bölcsi-történet Kép, van is drukk bennem, Liza hogyan veszi az akadályokat, ő is kezdi hamarosan (heti 2 nap). már nem is mondok semmit, a fentebb szólókkal egyetértek, teljes mértékben! menjenek a...! angolgyakorlásnak: kismamaweb.hu, ismered??

Kriszti, jó, hogy meggyógyultatok Kép utálatos ez hideg nyálkás idő, elég ez is, nem kell még egy nyavalya is. vannak ilyen hosszú hetek, tudod, feszültségben lassabban megy az idő Kép Kép biztos a gyártó cég is "feszkós" időszakban volt Kép Kép Kép

Bori, lelked gyógyult... mi tart vissza a részletesebb írástól?? Kép Kép

Andi, lám, Boga tudja, hogyan és mit kell csinálni a bilivel, csak még nincs kedve gyakorolni Kép nálunk tudja már az összes kedvenc állat/játék, hogy mi az a bili Kép és a Liza nadrágjai is Kép és általában fordítva ül rá, mert neki úgy tetszik Kép

Krisz, azta! ügyes lányka Dorka Kép akkor most már teljesen elfelejtetitek a pelust??

köszi a kérdéseket, súrlódásmentessé vált a nagyival a helyzet Kép Kép úgy tűnik megbeszéltük, és rendben vagyunk. a csajom is egyre többet beszél már és nagy huncut Kép délutáni alvásokat bojkottálja, ha mégis elaszik, akkor meg képes 3 órát is nyomni az ágyat egyfolytában. ez van. költözés bizonytalan, feltehetően jövő héten megkezdjük.

panu
panu
 
 


Most jól kipanaszkodom magam. Az anyósom még mindig boldogít minket, a Marci tegnap óta lázas, anyukámnak meg dec 8-al megszűnik a munkahelye. Egyedül Barnus a régi: mit sem törődik mindezzel csak eszik-eszik-eszik.

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Lányok, Tekintsétek semmisnek a reggeli panaszaimat. Most kaptam a telefont, hogy az unokatesóm autóbalesetet szenvedett. Tetőtöl talpig összetört, de a legsúlyosabb, hogy a tüdeje is tropa. Úgyhogy bent van az intenzíven lélegeztetőgépen és pár napig így altatják mielőtt egyáltalán hozzá lehetne fogni a műtétekhez. Úgy érzem remek hónap elébe nézünk.

Egyébként voltam a Marcival a dokinál. Begyulladt az ínye (mert mindent megint a szájába vesz - ezt csak én teszem hozzá). Kapott valami cseppeket (Cataflam?) meg egy ecsetelőt - hát erre kíváncsi leszek hogy boldogulunk vele. Már a lázcsillapítókúppal is megszenvedtünk, úgyhogy vettem neki Panadol szirupot.

Brigi

Ui. És Barnus még mindig csak eszik-eszik-eszik.

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Brigi,
nagyon sajnálom ami az unokatesóddal történt Kép! Mennyi idős? Hogy történt?

Anyukád: hú, szintén iszonyú, van lehetősége elhelyezkedni máshol? Mivel foglalkozik?

Barnus: nagyon édes!

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Brigi, nagyon sajnálom, ami történt az unokatesóddal Kép hogy történt?

Anyukád nem tud nyugdíjba menni? vagy nem akar?

jó egészséget kívánok a fiúknak!

megyek a csajomhoz, mert ugyan nagyi letette aludni, én közben érkeztem haza, de ő még mindig magyaráz, nyavalyog, asszem ebből később lesz alvás Kép vagy csak éjjel Kép

panu
panu
 
 


Sziasztok,

Brigi,
uncsitesódKép szegény nagyon sajnálomKép
vígasztaljon az, hogy valszeg felépül teljesen.
A barátnőm szintén autóbalesetben ripityára törte magát 10 napig altatták , aztán az intenzíven volt még 2 hétig, és csak összeforrt minden csontja, sokat járt gyógytornára és fél év múlva csak egy enyhe bicegés emlékeztette arra ami történtKép

Dorka ma egyáltalán nem pisilt pelusbaKép, de éjszakára még rajta van és a reggeli első pisi is még mindig belemegyKép azért haladunk lassanKép

Dorki,
jó hogy elcsíptétek a fülgyulát, nekem az a mumusom, hogy éjszaka rohanni kell az ügyeletre a fülfájós gyerekkelKép
Ja és hogy derítettétek, ki hogy a füle fáj?
megmutatta simán?

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Bori
szedd már össze magad és gyere ! Ha panaszkodni azért, ha meg nem vagy depis azért ! Kép
Brigi
sajnálom uncsitesódat. Segény, ez tényleg rosszul hangzikKép Lakásszerződést aláírtrátok?
Legalább Barnus megbízható Kép
Krisz
én is féltem a fülbajoktól mindíg. Ez olyan megfoghatatlan. Nem lehet látni sem. Mikor Niki fölsírt, akkor kérdeztem tőle, hogy mi a baj. Persze sírás közben magyarázott valamit, amit nem értettem. Aztán rávettem, hogy hagyja abba és mondja el, hogy mi a baj. Először azt mondta, hogy fáj, utána megmutatta a fülét is.Ezt többször eljátszottuk. Nagyon rossz volt. Komolyan, életem legrosszabb 1 órája volt, mire rájöttem pontosan, hogy mi baj van Nikivel !
Dorki
dorki
 
 


Sziasztok!

Hú Brigi,
ez nagyon rosszul hangzik. Mielőbbi felgyógyulást az unokatesódnak. A cataflam nagyon jó fájdalomcsillapító. Nem lesz könnyű az ecsetelőt használni, legalábbis Bogimból kiindulva. Mi is kaptunk dokinénitől a fulladozásra sprayt, de pl. ma be sem tudtam neki adni. Apa hajnalban ment, és még nincs itthol, így nem tudott segíteni, mert sajnos komoly férfierő kell a beadáshoz. Barnust puszizzuk.

Panu,
megsasolom az oldalt, amit írtál(angol). De jó hogy rendeződött anyuddal a viszony. Az Én anyukám is egyedül él, sajnos Õ is nagyon érzékeny, és néha olyan mint ha Õ is a gyerekem lenne, mert sokszor Én intézek helyette mindent. De nagyon sokat segít Bogi, meg a háztartás körül, és ez olyan jó. De jó lesz, új kégliben karácsonyoztok.

Dorki,
most erre felénk nagyon sok kisgyerekestől hallom a közpfgyuszit. Volt, akinél szúrtak is már. Hát ez valami nagyon fájdalmas feszítő érzés, állítólag. De jó, hogy Nikcsi ilyen ügyes volt, és ha még nehezen is, de elmondta. Én is mindig ettől rettegek, nekünk ugye orrmandula gondunk is van, és ilyen esetben mi veszélyeztetettebbek vagyunk, mert az orrmandula duzzanat nem engedi kiürülni a fikusz. Szívom is szegény lánykám orrát, meg kaptunk ilyen esetre egy spéci mandula-összehúzó orrcseppet.

Csajok köszi a biztató szavakat.

Kriszti,
tervezzük a tesót, de most olyan tanácstalan vagyok. Vagy most gyorsan kellene, hogy meglegyen Bogi három éves koráig, vagy ha nem akkor kellene munkát keresnem, ott egy kicsit megmelegednem, aztán utána. Talán két év. Most még nem érzem magam felkészültnek. Az angol még egyelőre nagyon tecc, még képben vagyok a tanultakkal, meg nagyon jó kis csapat jött össze. Hatan vagyunk, három f három lány. A fiúknak (fiatalkák) rengeteg beszólásuk van, sokat röhögünk rajtuk. A tanerő is jó fej.
A babyluffot mi is használjuk, nagyon szeretem az illatát. Ti hova kenitek, Én a hátára, mert ezt írja az útmutató, de hallottam, hogy inkább mellkasra kellene. A szept. BNV rendeltétek az ágyat, ez igen.......kivi leszek Esztered mit szól.

Andi,
visszamentem volna dolgozni, ha minden a terv szerint alakult volna. Úgy egy évre gondoltam, megadták volna visszamenőleg az emeléseket, és akkor megint jó lett volna a gyedem. De ember tervez......Ráadásul az a másik rossz, azon kívül, hogy a kisgyerekeseket elhajtják, hogy ritka az a munkahely ahol az egész fizudra be vagy jelentve. És ez a Mi estünkben az egyik legfontosabb szempont lenne. Ez a volt helyem nagyon becsületes volt, itt tisztán ment, még a 13.havi is. Boga ezzel a cofival nagyon édes. Pocibabának jó növögetést.

Ági

ui: jól néz ki Niki leendő konyhája.
kamagi
 
 


Krisz,
még írni akartam, hogy a szerepjáték most nálunk is nagyon megy. Bogi a babákat ugyan úgy rendezgeti, szeretgeti, eteti, mint ahogy Én rendezem őt. Meg énekelni tanítja őket. Fogja a rumbatököt, és mondja a mondókákat a babáknak. Olyan jó ilyenkor nézni őket.....
kamagi
 
 


Krisz
nektek ni baj van az orrmandulátokkal? Én a hátára és a mellkasára i kenem a babyluffot.
Andi
akartam írni, hogy Boga olyan sokat nőtt. Sokkal csajosabb a pofija !

Lakás alakul. Bár tudom, hogy nem egy sáskajárás után kell sterilizálnom mindent, mégis sikálok egész nap.Kép Azért mostmár tényleg itt a vége 4 Alig várom !!
Kép
dorki
 
 


Niki este belázasodott és most is láza van. Semmilyen más tünete nincsen. Nem fáj a füle sem. Felhívtam az ügy. kórház fülészetét és beszéltem egy orvossal, hogy ez lehet-e a fülétől. Azt mondta, hogy lehet is meg nem is, majd hétfőn menjünk el a saját orvosunkhoz. Most ilyen vírusos időszak van csak csillapítsam a lázát és szedje az antibiotikumot.
Hát ku.ra örülök. Fogalmam sincs, hogy szegénykének mi baja van. Most meg infrázni sem tudunk a láz miatt. Már tegnap sem volt pedig semmi baja.
Legalááb holnaptól apa is segíthet gyógyítani .
Dorki
dorki
 
 


Dorki, HOLNAP!!! Ez nagyon jól hangzik. Nikit sajnálom. Itt az ősz, mindenkit elkapott valami. A Marcinak is egyre csúnyább a szája. Tele van hólyagokkal a nyelve, az ínye meg sokszorosára dagadt. Persze ecsetelőt nem engedi. Nem eszik semmit, hajnali 5-kor sírva kel, extra nyűgös. Lehet, hogy a héten visszasírom anyósom.

Unokatesóm még mindig ugyanúgy van. Köszi az együttérzést. 28 éves. Állítólag egy fának ment neki. A tesóm ment el az autóhoz a cuccaiért, csinált fényképeket róla. Hát...hálát adhatunk, hogy egyáltalán túlélte.

Lakásszerződést aláírtuk. Szerdán megyünk a bankba (ha a Marci is úgy akarja). Onnan állítólag 4-6 hét. Meglátjuk. Mi szeretnénk már ott karácsonyozni. Meg persze minnél előbb egy bababulit is csapunk.

Panu, Ti mikor költöztök? Anyukám azért van teljesen ki, mert már csak 1 éve lenne nyugdíjig. Így sehova nem fogják felvenni. Akkor meg 1 évig se fizetés se nyugdíj. A munka ennyi unoka mellett nem fog neki hiányozni.

Andi, AFP?

Megyek, lelket öntök kis családomba.

Brigi

És íme Barnuska, aki fittyet hány a világra:
Kép

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: