Új privát üzeneted érkezett!

Szia Oxigén!

Nagyon szép volt a keresztelő. Anna jó baba volt, nem sírt.
Sokan voltunk..készültek képek is, majd rakok fel. Nagyon szép kislány Kép

Jobban vagytok?
Zsolti ma már ment oviba-meggyógyult.
Anna jobban van..bár még nem tünetmentes: sűrű taknya van még.
Most kicsit nyügi, pelus csere után jövök.

22-én voltunk 5 hónaposak. Kép

Szia.

Kép
sziszike1000
 
 


Szia Tünde!

Szabolcs utcai kórház jó, de ne várj tőle semmi extrát.
Függönyökkel vannak elválasztva a szülőágyak, s lábfelrakós, átalakíthatós ágyak vannak.
beöntés egy kis helyiségben,ahol egy zuhanyzó+wc is van, itt sincs ablak-kicsi helyiség.
Igazából szerintem nem rossz, átlagos Kép

Máv kórházat dicsérik sokan, Uzsoki sem volt rossz-tetszett. Most persze tudom nem ez volt a kérdés. Kép

Szerintem nézzd meg, lehet változott ott valami-én 4 éve már, hogy ott jártam. Mivel terhes vagy bemehetsz megnézni a szülőszobát-élj vele.
Ha nincs bent szülőnő,körbevezetnek-használd ki.

Mivel ez a 3. szülésed, én nem a dokihoz, hanem a közelséghez ragaszkodnék, gyermekeidhez minél közelebb legyél, vagy, ha eljön az idő beérj. Kép

Sok sikert, remélem tudtam segíteni, ha van még kérdésed...

Mikorra várod?
A többi gyerkőc milyen idős, fiúk, lányok?

Sok boldogságot a terhességedhez Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Szia!

Hogy jobban vagyunk, az túlzás, a fogak mindenét, hogy az éjjeli alvás is rámegy Kép

Írtad régebben, h írjam meg, ha kóstoltsttam .) Jelentem almaevés van nálunk Kép Már 3 kanálnyit eszik, nagyon élvezi, nem köpi ki, csak ha a gyakorlatlan anyja rosszul adja Kép Az elején voltak nagy fintorok, hiszen az anyatejhez képest nagyon más, de nyitotta a száját, gondoltam nem azért, mert utálja. Kép Ez a 3 kanál elég is neki, utána már elfordul.

A Szabolcsban tényleg még mindig többágyasak a szülőszobák? Húúúú, velem nem jártak volna jól, ha együtt szültem volna valaki mással, amilyen hangzavart csaptam Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 

 
 

Szia!

Dentinox gélt használtunk a fogak kibújásakor Kép
Nurofen is segít.

Szabolcsban csak függönyök választották el a szülőágyakat.

Mi tegnap óta egész jól vagyunk. Tegnap még aludtam is Kép este majd 6 órát aludt, én kelltettem fel, mert szükségem volt rá.
4:30kor úgy ébredtem, hogy eláztam(beálltam a túl termelésre megint) : Hálóing,melltartó,betét,s még a paplan is átázott. Fejtem,majd Annát is felkelltettem.

Szép napot..sok napsütést Kép Jobbulást Viki fogainak.

Van már fogatok? Mit csinál már Viki?
Anna már forog, de hason nem marad meg sokáig.
Egész szépen ül, ha van mögötte valami.
Sokat hallatja a hangocskáját is-tetszik neki..nekem is Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Fog még ki nem bújt, de 2 jön egyszerre Kép Így most alvás nemigen van egyikünknek sem Kép
Viki sem marad meg hason, onnan visszafordul, és hátról hasra nem fordul. Húzza fel magát ülésbe, rugózik, ha felállítom, bagyon édes Kép
És beszél. Be nem áll a szája Kép Mopst is, úgy hogy megyek hozzá.

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Mariann,
hol vagytok a babaszobán??

Bori

Kép
Bori
mbori
 
 


Sziszike: Köszi az infót, bementünk a szülőszobába.
Most fallal van elválasztva, elől van csak függöny ajtó helyett.
A csecsemős főnővér viszont elkeserített, mert nem lehet velem a baba este 1-től reggel 7-ig.Pedig nekem ez nagyon fontos a szopi miatt. Olyan nehezen indult be a tejem, hátha még nincs is ott a baba! Éjjel adnak nekik pótlást KépKép Nem tudom minek, ha ott a cicim!

Szóval orvost váltunk, sajnos.

Van egy 10 éves és egy 2 éves kislányunk, most is kislány lesz KépKép

Tünde

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Szia Tünde!

Rakj fel magatokról képet Kép

Szerintem, ha ennyire ragaszkodsz a dokihoz, ez nem lehet akadály..6 órát lenne távol tőled a baba, ha jól értem. Erre az időre kaphatná a lefejt tejed is. Hidd el szükséged lesz erre a kis pihire neked is.
Első pár napban amúgy is csak picit esznek, szoktatni kell a mellet is..otthon meg akkor szoptatod, amikor akarod. Kép
3.babánál csak 4napot kell bent maradni. Ne ezen múljon.
Ha úgy érzed beérnétek a kórházba, akkor maradj a dokid mellett. Azt viszont kérheted, ha a babád felébred ne adjanak neki hozzátáplálást, amíg be nem indul rendesen a tejed-hozzák be,kelltsenek fel. Ehhez jogod van!!!
Fontos,hogy a szüléspercében olyan valaki legyen mellettünk,akiben megbízunk,akit ismerünk,aki ismer Kép

Sok sikert!

Kép
sziszike1000
 
 


Szia Oxigén!

A fogzást segíti a dentinox,nyugtatja az ínyt és segíti a kibújást. Lehet a gyógyszertárban maszírozót is kapni, amit a te újadra húzol és maszírozod az ínnyét.

Hogy megy a kóstoltatás? Ízlik neki?
Én még várok egy-két hetet, de 6 hónapos kortól már biztos kóstoltatok vele valamit, de egyenlőre
mintha nem igényelné.
Jövőhét csütörtökön adjuk be neki az 5hós oltást.
Ha megkaptuk meglátom én is Kép

Milyen pelust használtok?

Tényleg mi már jól vagyunk. Olyan szép idő volt ma is már 3napja kint vagyunk a teraszon-napozni.

Annyira más egy fiú és egy lány..Zsolti egész -másképp,-tempóban fejlődött. Kép

Szia.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!
Oxigen: Dehogy uztetek el minket ! Kép Valahogy atszivarogtak a lanyok...bar en onnan jottem at ide no de mindegy, a lenyeg, hogy sokan mar ide alig-alig neznek at, ott meg nagy a nyuzsges.
Gia: Nem vaci vagyok, szodligeti de az mar majdnem Vac Kép
Bori: babaszoban ez a legnyuzsisebb hely:
http://www.babaszoba.hu/forums/forum?forum=adok-veszek
Észak-Pestmegyeiek pedig itt vagyunk:
http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=13921

M.
k_mariann
 
 


Tünde: Légy erőszakos, jogod van éjjel is szoptatni! Ha a doki olyan jó...

Sziszike: Vikka szopcsi után benyakal egy fél almát, szóval biztos nem utálja Kép Olyan édesen tátog, mint egy kis madárfióka, amíg jól esik neki. Mondjuk ő már előtte is cuppogott, amikor mi ettünk, azért próbáltam meg. Meg most immunerősítünk, és azt könnyebb beadni, ha már valami kicsit eszik.

Mi Pamaperst használunk. Kipróbáltam a pelenkafutárt is, de azt hiszem maradunk ennél, Vikka hosszú, de keskenyebb csajszi, a derékgumírozott pelusokból felfelé kifolyik a cucc.

Mi is állandóan a kertben, meg a Somlyón vagyunk kutyástól, ki tudja, meddig élvezhetjük ezt az időt. Kép Javasolta is a dokinéni, meg nekem semkell noszogatás Kép
Vikka is szerencsére most már meggyógyult, kicsit még köhög, de ez állítólag még 3-4 hónapig így is lesz, de legalább nem fullad.

Mit csináltok a hosszú hétvégén? Mi elutazunk, már úgy várom, csak ez a pakolás ne lenne Kép

Miben más a fejlődésük?

Jó hétvégét!

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Hmmm....hát,már ne is haragudjatok,de amit a Szablocs utcai szülészetről írtatok...hát az én szememben az egy gettó,azt hiszem,mély depibe estem volna,ha ilyen körülmények közt kell szülnöm.Szent Istvánban külön szülőszobák vannak,kényelmes ággyal,barátságos környezet,képek a falon,semmi nem hallatszik be a szülőszobába,van benn labda alapból,meg kényelmes fotel,és egy szék az apukának,függöny a falon,stb.Nincs beöntés,sem borotválás,csak kérni lehet,de külön kell,alapból nem csinálják,és non-stop rooming in van.Egyetlen hiba,hogy 6 ágyasak a csecsemős kórtermek,de ahhoz képest,amit leírtatok,az hawaii.Hogy lehet úgy szülni,hogy csak egy függöny választ el egy másik szülő nőtől??Grrrr...teljesen elveszi az intimitást,megalázó,és kiszolgáltatottá tesz.Nem is értem,ilyen hogy létezhet 2005-ben Kép
gia
 
 


Szia Oxigén!

Hosszú hétvége sűrű lesz, végre mindenre és mindenkire szánunk időt.
Ma Fóton voltunk szülőknél, holnap bábszínház,játszóház,arcfestés..ez 12ig, majd ebédelünk, s közlekedési múzeumba megyünk. Zsolti régóta szeretné megnézni. Ligetben séta,játszótér,szabadtéri koncert, tüzijáték..
Hétfőn megyünk temetőkbe,majd mivel nagymamám születésnapja, így Szobon folytatjuk az utat...
Kedden kirándulunk,piknikezünk ,márha az idő is így akarja, s pihizünk.

Hát nálunk kb így néz ki egyenlőre az elkövetkezendő pár nap.
Ti hova mentek? illetve mentetek.

Fejlődésük egész más Zsolti előbb csinált mindent -elevenebb volt, ilyenkor már 2foga volt és szépen ült. Állandóan állni akart, s már hason sokáig felnyomta magát. Forgott folyamatosan és már elindult mászni is. Kapaszkodva állt. Sok mindent írhatnék..egész más volt. Õ többet aludt ilyenkorban,leraktam fél9kor és 6ig nyugodtan aludt.
Anna általában 23-től 5ig,majd fél óra etetés és majd 4óra alvás. Ez összesen 10óra alvás.
Nappal viszont nem nagyon alszik bár ma is 2órát aludt.Kép
Ti mennyit alszotok?

Mi is pamperst használunk, Zsoltinál mindent kipróbáltunk, de ez volt a legjobb, így most nem kísérleteztünk.Kép

Neked megjött már? Majd szólj,ha igen.
Nálam még semmi.

Kellemes pihizést!

Kép
sziszike1000
 
 


Szia!

Mi kivettünk egy apartmant és sétáltunk nagyokat a Vértesben, nagyon jó volt. Voltunk Vikivel fürdeni is, nagyon élvezte, tiszta sellő volt Kép
Ez az óraátállítás eléggé megzavarta, ti hogy álltok át Annával?

Érdekes, amiket írsz, eddig akárhány anyukát megkérdeztem, mindenhol a fiúk voltak a lustábbak. Kép Ezek szerint van ellenkező álláspont is Kép

Mi most összevissza alszunk, nem is tudom, tuléképp hogy fog beállni, eddig olyan 8-fél9 től reggel 5-7-ig, utána fél 9-10 ig volt alvás, és 4-kor még egy fél óra. Most a 4 órás alvás egy hete nem akar menni, így már 7-kor alszik, de 3kor kel, és 6kor is. 8-10ig alszik, utána összevissza. Ez a fogdolog eléggé bevariált.

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Szia!

Mi 11kor ettünk eddig utoljára, most 10kor Kép
Hajnalban 4(-5)fele eszik még. A reggel meg nem ügy.

Az apartman mennyi volt? Hol úszkáltatok? Jó időt fogtatok ki Kép

Jobbulást Viki fogának,nálunk megállt a kibújási folyamat, de 2hétig is eltartott a szenvedés.

Én is megkínáltam reszelt almával, s úgy néz ki ízlett neki. Édeskés volt az alma, ő meg elcuppogott egy kis falaton vagy 2percig. De nagyon édi volt..le is fotóztuk az első kis falatait. 3kanállal elfogadott, ez elég jó.

Akor én nem panaszkodhatom, Anna jó alvó. Ha nappal nemis alszik sokat-az este az fix.

Tudtatok ti is pihenni, hogy viselte Viki a környezet váltást?

Szia.

Kép
sziszike1000
 
 


Akárhogyis nézem a topicikat,eltűnt Sango kislányának a képe...vajon miért is???Csak neeeeem...lenne néhány tippem...csak nem szégyelli magát valaki valamiért????Ejjjjejjjj...Szemfülesebb vagyok,mint sokan hiszik,és MINDIG úgy lépek be egy topicba,hogy megnézem az előzményeket.

Mottó:Fehér ember (felesége) nem felejt,és az ördög sosem alszik.

Amúgy meg nem érdekel,ezért kár volt,nem tettem volna szóvá.Nem vagyok ugyanis az a fajta.Földön fekvőbe nem rúgunk.
gia
 
 


Sziiasztok!

Sziszike: Édes lehetett Anna az almával Kép
Viki jól viselte az utazást, ilyenkor csak én pihenek kevesebbet, mert ugye egy szobában alszunk és minen rezdülésére felébredek Kép Majd kipihenem magam itthon Kép
Egyedül akkor sír, amikor felébred és nem lát, mert épp a konyhában, vagy valahol máshol vagyok, mert nem a megszokott dolgokat látja és szerintem megijed.
Viszont azóta nem sír a foga miatt, úgy hogy lehet, hogy megállt most nekünk is. De ez nagyon hullámzik. A doktornéni szerint egyszerre 3 foga bújik, azért nehéz, amikor épp növekedési stádiumban van.

Gia: Nem értem, mit írsz, mert ide Sango nem rakta fel a kislányának a képét (legalábbis én nem láttam itt), de ez a célozgatás nem szép dolog és nem egyenes. Vagy írsz valamiről, vagy nem.

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Hoppá!Úgy látom,átmeneti volt,valszeg a szerver nem volt toppon hajnali 3-kor,mert kép megvan.Ezesetben előző bejegyzés tárgytalan.Oxigen:nem ebben a topicban van a kép.
Mellesleg célozgatni tényleg nem fair (bár vannak kivételek).Mi van Sangoval,nem jött vissza?
gia
 
 


Oxigen, Sziszike:
Végül az orvos mellett döntöttünk, így megyünk a Szabolcs utcába szülni. Férjem beszélt a csecsemős főnővérrel, hogy ha rendben lesz a baba és én is, akkor végig velem lehet. Beleegyeztek, de még kell az ottani gyerekorvos engedélye is, vele is fogunk beszélni. Hát elég körülményes egy kórház, biztos a sok problémás eset miatt.

Gia: Én 10 évvel ezelőtt úgy szültem, hogy egy teremben volt 3 ágy és sorban szültek a mamák mellettem, engem nem zavart, mert körül sem néztem, annyia magammal voltam elfoglalva. Viszont az István k. tetszene, de ragaszkodom a dokimhoz.

Olvasom, hogy kis fogakkal kűszködtök. Nálunk is az első fogaknál nehéz volt, de később már nem volt nyűgös Dorina (tegnap volt 2 éves - 16 fogKépKép

Olyan cukik, amikor elkezdenek kóstolgatni, tényleg érdemes lefilmezni.

Tünde

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Sziasztok!

Rég jártam erre, de most benéztem. Visszaolvasgattam egy pár hetet. Tünde_sződ, jó lenne egy pár sort emilben váltanunk. Nekem ugyan az a problémám, mint Neked volt.Kép Nem tudom, hogy az orvoshoz ragaszkodjak, vagy maradjak a közelség varázsánál.Kép Neked mi segitett dönteni?
Jártál már bent a Szabolcs utcai kórházban? Mikorra vagy kiirva?
Én sajna csak múlt héten tudtam meg, hogy dokim elmegy. Igy eléggé szorit az idő. Én Karácsonyra vagyok kiirva.
Szóval ha nem zavarlak és lenne kedved priviben, akkor a cimem kollak@vnet.hu

Szia mindenkinek.
Fruti
fruti
 
 


Üdvözlet mindenkinek!
Szeretettel várok minden kismamát és anyukát a Baba-Mama műhelyembe.
Vác .Fekete ut 53.
Minden ami a babának és a mamának szükséges, nálam megtaláljátok és BARÁTI ÁRAKON! ami nem utolsó szempont a mai inséges időkben.
Angol uj ruhák 56-86 os méretig, és saját tervezésű és készitésű babaruhák.Bodytól(700.- ) a fürdőlepedőn keresztül a meleg overállig.Hálózsákok már 1400.- tól.Pamutok, plüssök, különlegességek.
Kismamáknak készitői árakon a saját termékeim, nadrágok , felsők, farmer, alkalmik stb, minden ami szükséges a 9 hónap kényelmes eltöltéséhez, mindig az idénynek megfelelően.Hamarosan Török importtal bővül kinálatunk, extra szuper fazonokban.
Várok szeretettel mindenkit.
Telefonos bejelentkezés a délutáni órákban.
30-501-45-27
Puskás Irénke
irénke
 
 


Sziasztok!

Oxigén: Hogy vagytok?
Mi javulgatunk..remélem a héten már kapunk 5hós oltást is(hamarosan már fél évesek leszünk Kép )
Fogakra :a homeós Chamommillát adogatom neki. De állítólag az Aloés Aktivátor is nagyon jó rá!Meg van Dentinox gélünk is.

Tünde:Szerintem jól döntöttek, hogy a dokid mellett maradtatok-fontos, hogy olyan valaki lesz melletted, aki ismer és ismersz Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Tünde: Ha meg lehet beszélni velük, akkor nem lesz gond!

Sziszike: Aktivátort, Dentinoxot mi is nyomjuk, meg az Anaesteticát is Kép Elég brutál a fogzás megint.
Ééééés egy kép, amikor jókedvünk van:
Kép
Huncutka Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Jajj,de édes!Szöszi lesz a lány,úgynézem Kép))
gia
 
 


sziasztok! Tünde, Fruti, melyik doki megy át a Szabolcsba? Kondér doki? én is nála szültem.

Sziszike, balassagyarmati vagyok, 29 leszek januárban, Dorcsi a 2. babánk, de csak ő él (Kép ) Bálint 2003. májusában született szintén Vácon, szintén Kondér dokinál. 9 nap után meghalt fejlődési rendellenesség miatt (nem lehetett megnevezni hogy milyen szindróma), már akkor is itt voltam a váci topikban, és le is írtam, meg azt a nehéz és hosszú utat is amit végigjártam utána, amíg Dorcsi baba megszületett. Most 10 és fél hónapos a Dorka, december 21-én lesz az első szülinapja. Nagyon eleven aranyos, szép, imádjuk.

mindkét babit császárral szültem. a harmadik is az lesz ha egyszer bevállaljuk. de a váci kórházban sem volt jobb a szopis helyzet sajnos. műtét után magányosan feküdtem az őrzőben, babit kihozták megpuszilni, szoptatni 6 óra múlva tudtam. csak utsó 2 éjjel volt velem. pótlást utsó éjjel is kapott, beledöntötték a tápszert pedig békésen cicizgetett "de higgye el anyuka hogy így maga is pihen és a baba is jóllakik és mindig legyen otthon tápszer ilyen esetre" - A LEGROSSZABB TANÁCS

itthon volt tejcsi krízis, cumizavar, nemkakilás, mellgyulladás-közeli állapot többször is, de imádunk szopizni!!!! a hozzátáplálást kevés lelkesedéssel fogadta, 7 hónaposan evett 1-2 kiskanálnál többet. a főzelékek husik és gyümölcsök mellett ma is sokszor, sőt éjszaka is még 1-2× szopik, este apával fekszem le de reggel Dorcsival ébredek, aki boldog, kerek, husi baba, mi is azok vagyunk, ki vagyunk pihenve, bár még csak 1× aludt 8 órát egyhuzamban, a múlt héten Kép

puszi
Moncsi
palinta
 
 


Szia Moncsi!

Teljes szívből gratulálok a kislányodhoz Kép
Örülök,hogy nem adtátok fel és sikerült!!!
Feltudtátok azóta dolgozni ezt a vesztességet?
Az űrt kitőlti Dorka baba..de gondolom pótolni sosem tudja.
Nagyon sajnálom, hogy ennyit kellett szenvednetek, nehéz lehetett..de most már csak a jóra, szépre szabad gondolni.
Rakj fel te is képet magatokról Kép

Majd visszakereslek.

Én most az Uzsokiban szültem és nem adtak ott tápszert a babáknak, csak cukrosvizet.Kép
Ez a mostani szülés nagyon pozitív volt nekem!!

Én is imádom a gyermekeimet, ők a világ legnagyobb ajándékai!!!

puszi: Sziszi.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Oxigén: kibújt már valamelyik fogatok?
Nálunk még mindig semmi.
Az alma bevállt, két etetés közt napközben adom neki-olyan 6 kiskanállal eszik már Kép

Moncsi: én is januári vagyok, te hányadikai?

Gia: te is írj magadról!!

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Palinta: Én is gratula a kitartásodhoz!

Sziszike: Még nem Kép De már nagyon várjuk Kép
Nálunk most kezdődik az őszibarack, de ma annyira alszik (végre) Viki, hogy kimarad Kép Én is aludtam napközben Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Szia Oxigén!

Mi meg ma rohangáltunk..Tb,vásárlás: már karácsonyra,évfordulóra.
A pici lány meg nagyon türelmes volt Kép

Néha én is lepihenek Anna mellé, ált. déli etetésnél. Kép nagyon jó dolog.

Õszi barack ízlik neki?
Mi már 3napig nem ettünk megint..illetve ma elfogadott 3kanállal.Kép

Holnap megyünk oltást kapni..már tudja,megérezhette-nyügi azóta Kép

Nyugodt napokat!!!

Kép
sziszike1000
 
 


Én babám nemkakilás végett kap némi rostanyagot,alma-barack turmixból 50-100 g-t is benyom,imád enni,pedig még ülni sem tud rendesen,de már megtanulta,hogyha mondjuk,hogy áááá,akkor tátja a csöpp pici száját a hamira.Sütőtököt is megeszi,de arra nem olyan lelkes,általában almával keverem neki.Érdekes,ő első pillanattól sokat eszik abból,amit tejen kívül kap,úgy jön ki az 50-100g,hogy elfárad a kezem/lábam attól,hogy támasztom őt,és önkényesen véget vetek a bulinak.
gia
 
 


Sziasztok!

Megkaptuk az oltást. Azóta sokat alszik. Kép
Ma délután 2-től este 6ig csak Annáztam- nem tudott elszakadni tőlem. Ahogy leraktam nyöszizett, kitaláltam talán ülni, nézelődni akar, így beraktam a hintába. Nagyokat nevetgélt Kép

Szép estét és kellemes 7végét mindenkinek.
Viki jobban van már?
Sziszike

Kép
sziszike1000
 
 


Sziszike: Az őszibarack mint ha nem vált volna be, de almával keverve lecsúszik Kép
Anna már ül, hogy hintába rakod? Vagy ez nem olyan hinta?
Viki jobban van, bár ma nagyon nyűgös volt, szerintem a betegsége miatt jól elkapattam, de majd szép lassan leszoktatom Kép
Mi most elutazunk anyukámhoz, a jövő héten nem leszek Kép

Szép hétvégét, jó hetet!

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Szia!

Én se leszek itthon a jhéten: Fóton leszek szüleimnél, mert itt nálunk festenek a beázás miatt.
Hát akkor nem pont elkerüljük egymást..
Anna egész jól ül..majd rakok fel képet.
A hintának van hátulja, tartja a gerincét. Kép
Mit értesz elkapatáson?

Nektek is szép hetet, boldog mindennapot Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Palinta: Én emlékszem Rád régről. Akkor voltam terhes Dorinával, amikor a tragédia ért titeket. Megsirattam szegényt és azóta is gondoltam rátok. Nagyon örültem amikor olvastam, hogy sikerült egészséges babát szülni!!!
Egyébként Kondér doki megy el Vácról, így már nem mernék ott szülni. Teljesen igazad van a szopival kapcsolatban, ezért is fontos nekem most is, hogy mindig velem legyen a baba.
Mi Vácon is kiharcoltuk, bár nem volt egyszerű.

Sziszike: Férjem is ezt mondta, hogy a doki is ismer minket, már szültem nála, úgyhogy nem kell egy ismeretlen dokitól tartani.

Oxigen: Jó utazást!

Tünde

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Tünde,én sógornőm is Sződön lakott,nyáron élünk is a lehetőséggel,és Törpivel kibatyuzunk Tecébe néhány hétvégére,hadd lásson kecskét,disznót,kiskacsát,nehogy olyan gyerek legyen,aki megdöbben 8 évesen,hogy nincsenek lila tehenek Kép
gia
 
 


Gia: Mi tulajdonképpen Göd szélén lakunk (Nevelek dülő), ami most még Sződhöz tartozik, de nemsokára Göd lesz.

Dorináról kép:

Kép

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Sziasztok!

Hol van mindenki?
Oxigén merre vagy??? Kép

Sziszike

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Sziszike: Jelen Kép Elhúzódott az elutazás, azóta meg itthon takarítok, apa egyrdül volt, van mit Kép
Viki már 2 hete 1 foggal rendelkezik, a másodikat várjuk épp.
Anna? Miket esztek? Fogak? Miket csinál már?

Oxigen

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Sziasztok,
Gia,ma rájöttem,hogy a férjeddel anno együtt dolgoztunkKép
Bár én mostanában nem írtam ide...
de majd jövök!

Kép
Bori
mbori
 
 


Mesélte Kép Kép .Kicsi a világ...bár mostanában a fórum sem nagyon pörög,én is csak heti egyszer szoktam benézni (de minek? Kép )
gia
 
 


Sziszike!
Merre jársz???

Gia: Talán te is írhatnál, hogy legyen mire válaszolni Kép

Vikinek szombat óta megvan a 2. foga is Kép És ez szinte hiszti nélkül jött ki, remélem most már így marad, az elsővel nagy volt a szenvedés.

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Szia Oxigén!

Jelen! Én is nagy takarítottam..festés utáni.

Gratulálok a fogaitokhoz.
Nálunk még mindig semmi.

Szólj, ha megjön neked(nálam még semmi).

Anna napi 1* kap már mást is, de 2 szopi közt.
Almával kezdtünk, majd reszelt alma+banán, most sütőtök a soros(ezt anyatejjel higítom.).
Babapiskótát is kapott már.(Manner-teljes kiőrlésű-40db-450 forint,de legalább egészséges).
Répát is kóstolta 2*!

Holnap jön a védőnő és megbeszéljük a továbbiakat.
Ti mit esztek már?

Beadatod a nem kötelező oltásokat?
Mi 1 hét múlva kapjuk..

Mára ennyi, majd mesélek.
Hogy álltok karácsony ügyileg? Milyen volt az első mikulása Vikinek?

Puszi.

Kép
sziszike1000
 
 


Szia!
Én még nagyon élvezem, hogy nem vagyok "nagylány" Kép

Viki a délelőtti szopi előtt kap, eszik már almát, banánt, őszibarackot és ezeket bármilyen formában keverve Kép Zöldséget még nem adok neki, még van 3 nap a félévesig, addig már nem kap Kép De a gyümölcstől szerencsére nem szopik kevesebbet.
Nálunk tegnap volt a védőnő, répát, sütőtököt, burgonyát, vagy rizst javasolt elsőre.

A védőoltásokkal mi nagyon le vagyunk maradva Viki betegsége miatt, csak jövőre kapja meg a 4hóst. Íg ezekkel még várunk, legyünk túl a kötelezőkön. Meg erősödjön meg a kis szervezete, megviselte a hosszú betegség és még mindig van benne a kórból Kép

Karácsony? Húúú... az ablakdíszeket ma fejeztem be, a sütéssel még sehogy nem állk, be kell hozzá vásárolnom.
A pulyka megvan a gesztenye is (nem szeretem a halat), szóval egész jó Kép

Hogyhogy most festettetek? Hogy bírtad? Mi van Zsoltival? Ugye nem lett kruppos?

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Szia Oxigén!

Beáztunk a felettünk levőktől..ez még nyáron volt azóta ki kellett rendesen száradnia.
Eltudod képzelni biztos milyen volt a plafon, oldal fal...fekete!!!
Penészes volt minden, ráadásul 3 helységre is átterjedt elég dúrván, 0 4.helység enyhe volt.
A cső rendszerükkel volt gond. Kb. egy hétig a víz is folyt a plafonból..szőrnyű volt.

Így nem volt kérdéses megcsináljuk, amint lehet.
A biztosító is fizetett, de nekünk is kellett még pótolni, olyan 20 körül. Kép Nem hiányzott karácsony előtt..de a gyerekek minden pénzt megérnek. Kép

Pulyka nekem is meg van: tegnap vágták le anyósomék. Kép
Halat mi sem szeretjük igazán.

Ablakdíszt holnap csinálok, most képeket csináltam.
Sütést elkezdtem, de még sok minden vár rám.

Nem félsz, hogy terhes leszel? Kép

Nálunk is volt a védőnő csütörtökön, répát, sütőtököt, burgonyát nekünk is javasolta.
Megbeszéltük mik a széklet fogók, hashajtósak..recepteket.

Festés alatt szülőknél voltunk, így jól bírtam.
A takarítás, pakolós részét kevésbé. Kép

Milyen volt a télapózás?

Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Szia!

Hát nem lehetett egyszerű az biztos, ilyenkor a festés... brrrrrrr

Elmondod nekem is a fogós, meg a hajtós dolgokat? A mi védőnőnk csak nézett, mit akarok tőle, amikor ilyet kérdeztem. Kép

A télapó nálunk csak diót, narancsot hoz midnen évebn, és almát, szóval semmi csoki, meg nagy felhajtás. Viki még nem értette, apa annál jobban, amikor minden cipőjében diót talált reggel. Kép
Nálatok milyen volt a Mikulás?

Miket sütsz karácsonyra? És mi lesz nálatok a menü?
Anyósodék eladásra is vágnak pulykát? (nagyon szeretem)

Oxi

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Szia!

Már válaszoltam 1* erre..pár napja, de valamiért eltűnt?!

Fogós: banán, krumpli, alma barnán..

Hajtós: szilva! , őszibarack, étgyomorra pár csepp narancs leve...(sütőtök, répa..)

Most ennyi jutott eszembe, majd összeírom és leírom neked is. Kép
Mindenkinek más vállik be, próbálgatni kell!

Annának a télapó babapiskótát, almát, csörgőt hozott..meg egy méhecskét(nagyon ari).
Annának csütörtökön jött ki az első foga Kép
Aznap vettük meg a fát is, így jó nap volt.

Ti megvettétek már?
Mi normandot vettünk több, mint 2m-es és nagyon sűrű és formás Kép olyan szép!

Sütik: mézeskalács, habcsók, kókuszcsók, linzer, mézespuszedli(csokival töltve)..bejgli.

Pulykát eladásra nem vágnak. Kép De megkérdezem, majd hol lehet így kapni(van 2helyen is).

Menü: Hús leves, szilvával és sajttal töltött husi, Köret:krumli, kukoricás rizs. Töltött pulyka. Sali: cézár, francia, párolt. Hide3gtál pedig: sonkatekercs és töltött tojás..még alakul Kép

Te mit készítesz?

HA kellene recept szólj..

Mi van veletek? Hány fogatok van?
Mit csináltok?

Oltás ügyben kiderült nem 3at kell beadni csak 2-t! Kép

Kellemes készülődést!

Sziszi

Kép
sziszike1000
 
 


Szia!

Nálunk a fa az apa dolga, így még természetesen nincs meg Kép De biztos lesz valami szép.

Húúú, én ilyen sütiket nem szoktam, nálunk házi krémes lesz mézes lapokon, almás-fahéjas-mazsolás piskóta, zserbó, sajtos perec, túrós-narancsos süti

A menü pedig lazactekercs, franciasaláta, húsleves, konyakos hagymaleves, májgombócleves, pulyka gesztenyével (kaptam végül bébipulykát, már didereg a mélyhűtőben) párolt káposzta, mazsolás rizs és rizi-bizi, azt hiszem, de még alakul Kép
Mi az a párolt saláta?

Fogunk 2 van még mindig, jönnek a felsők, van nagy rágicsa.
Ami van most az a kúszás előre-hátra, stabil ülés, és anya-mondás (ami még nem én vagyok, hanem valaki, aki foglalkozik vele Kép)

Anna hogy áll az evéssel? Miket eszik? Mennyiket?

Azért ne hajtsd túl magad a készülődéssel...

Oxi

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Szia Oxi!

Szeretnék nektek kellemes, szeretetben gazdag, békés karácsonyt kívánni.

Kép


Puszi mindenkinek: Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Szia Sziszike!

Hasonló jókat, áldott ünnepeket kívánunk Nektek is!

Oxigen

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Szia Oxi!

Nálunk is 2 fog van(két alsó).
Anna almát, banánt sütőtököt, répát és krumplit kap már. Babapiskótát is(ált. fogára útközben).

Ti mit esztek?

Répa nagyon jó székletet csinál!
Tegnap reszelt almát és reszelt babapiskótát kapott(ízlett neki) keverve.
Ma répát krumplival keverve. Kép

Mennyit eszik Anna? Jó kérdés.
Megeszik már reszelve egy egész almát.
Vagy egy kissebb krumplit anyatejjel.

Viki mennyit eszik?
Hogy vagytok?
Nagy lány vagy már? Nekem 22-én volt egy kicsi,23-ig tartott, azóta megint semmi. Kép

Szerintem még beugrok Szilveszterig, de, ha mégsem: Szeretnék Boldog Új Évet Kívánni.

Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: