Új privát üzeneted érkezett!

Timurr
Neked írok most: nagyon-nagyon sajnálom....KépKépKépKépKép
Hogy történt? Nektek nem lett bajotok?
Milyen a sors, és pont a műszaki után...
Meg tudjátok csináltatni? mennyire tört össze? Lehet használni a kocsit most?
És nem vagy béna!!! És ne legyen sz..r kedved!!! Meg szeretnélek vigasztalni! KépKépKépKép
Homeós bogyók nem segítettek még nekem sem, azért nem szóltam hozzá. Állítólag az is számít, hogy mennyire hiszel benne. Az indexen volt róla vmi cikk, csak nem emlékszem pontosan.
Megjött a mél, csak tegnap nem válaszoltam, du már ki is volt kapcsolva a szg.
Kedves Timurr!! Szép pillanatokat kívánok Majával és a családdal, hogy feledtesse ezt a balszerencsét, jó ? Kép
Vezso
vezso
 
 


Vezsooooooooooo!

Leírnád a sós és a csokis (?) muffin receptjeit is? Kép
lirian
 
 


JusztiKép
persze udvarolni szabadKép

ConnieKép
ez jó hurkások klubja én a sonkásoknál is tag vagyokKép
Több mindent krdeztem már,de főleg a bogyóknál lett volna sűrgős,mert Maja mintha rosszabb lett volna tőle.Azt akartam kérdezni,hogy mennyi idő amíg hat?MIndenkinek bejön.e?Hogy kel adni?Ilyesmi.De akkor inkább nem adtam neki többször,most ott figyelnek a bogyók az üvegcsébe.Te mint gyógyszerész hülyeségnek tartod ezeket a bogyókat?
Meg al alvásról kérdeztem meg mit tudom én már,én már csak ilyen érzékeny vagyokKépInkább nem jártatom a szám.

Timurr
Vendég
 

 
 

Helló!

brühühühü, engem meg senkisem hiányolt Kép

Pedig nagy híreim vannak. Egyrészt Bendi már fel tud ülni egyedül. Kép Azóta egyfolytában ezt csinálja, felül, nézelődik egy darabig, aztán továbbmegy, megint felül, szóval jól elvan. Kép És már 5 foga van. Kép felül már 3 kibújt, a 4. is sztem gyorsan ki fog jönni, alul maradt a kettő, de azok már egyre nagyobbak. Kép Viszont a mászás az még mindig nem megy, inkább kúszik a kis butus, és felállni is szeretne már, mindig kapaszkodik mindenbe és nyomja ki magát, de azért az még nem megy. Kép

Meg elmaradtam a répatorta recepttel:

2 egész tojás
fél bögre cukor
fél bögre olaj
2 teáskanál fahéj
egy egész bögre liszt
1 teáskanál szódabikarbóna
pici só
2-3 szál reszelt répa nyersen

ezeket ebben a sorrendben keverem össze, aztán sütés, egy bögrének én 3 dl-t szoktam venni

én így csinálom, de az eredeti recept szerint egy marék mazsola és egy marék durvára tört dió is szerepel én ezeket kihagyom, mert a férjem nem szereti a diót, mazsolát meg pláne nem.

Ez a mennyiség egy kis tepsihez elég, a kerek csatos tortaformához dupla mennyiség kell mindenből.

Kb. 180 fokos sütőben sütöm, kb. fél óra alatt megsül, de nem tudom biztosan, hogy mennyi idő én tűpróbával szoktam megállapítani

ja és én mindig úgy sütöm a sütiket, hogy a tepsit kibélelem alufóliával, amit a végén könnyen le lehet húzni a sütiről, sztem jobb, mint a sütőpapír.

És már csináltam ezt a sütit sütőtökkel és almával is, úgy is finom és sztem muffin-nak is jó, úgy még nem próbáltam, mert nincs muffin sütő tepsim.

Amúgy az a gyermek otthagyás téma érdekes, én amikor suliba megyek akkor olyan 5-6 órát vagyok távol Benditől, de mire hazaérek már olyan jó, hogy ott van és magamhoz ölelhetem. Amikor suliban vagyok akkor nem hiányolom, bár sztem ennyi távollét nem olyan sok, biztos ezért. Vagy anyukám vagy a férjem szokott rá vigyázni, tudom, hogy jó kezekben van, de azért minden szünetben telefonálok, hogy minden oké-e.

Viszont nekem nem jutna eszembe, hogy 2 napra elmenjenk nélküle nyaralni. Nekem az nem nagyobb kikapcsolódás, én örülök, hogy van gyerekem és természetes, hogy velünk van és így vagyunk egy család. Kép

Néhány órás távollét az oké, az természetes, meg nem is lehet mindenhova elvinni, például suliba, vagy üzleti útra vagy bulizni Kép stb., de azt nem tudom, hogy miért jobb két napig gyerek nélkül kikapcsolódni, hát akkor miért akartunk gyereket?

Na meg én tök közel lakom az Árkádhoz, úgyhogy én is akarok talizni az Árkádban. Kép

ruz
ruzicsky
 
 


Vezso
Drága vagyKép
Igazából két elemen horpadás van,párom már ki is kalapálta valamennyire,de majd meg kell csináltatni.Nem olyan vészes,csak hátha valaki annyira szereti és félti az autóját mint mi,na hát mindegy ez van,igaz nem hiányzott,de nincs mit tenni.
Nincs is már olyan rossz kedvem kedvesek vagytok nagyonKépKépKép
bogyó volt az utolsó reménysugaram,hátha nem kell panadolt adnom,de csak sírt és hisztisebb volt Maja,nekünk nem jöttt be,nem tudom hittem-e benne.
Áh én varrni nem tudok,ötletem lenne százával,de megvalósítani nem megy.

pusszancs darling
Kép
Timurr
Vendég
 


Timurr

Homeóhoz én sem értek. Egyszer próbáltam szedni valamire akkor nem használt, úgyhogy lehet, hogy kéne, de én nem igazán hiszek benne.

ruz
ruzicsky
 
 


Timurr
NAgyon sajnálom a kocsitokkal történteket!Kép Mehetnének már a búsba ezek a rossz történések!!
Remélem nem lesz egész nap rossz kedvetek,bár gondolom,most úgy érzitek nincs min örömködniKép
A homeós bogyókhoz nem értek,de amikor azt olvastam,h Majának mintha rosszabb lett volna tőle,arra gondoltam,lehet h túl hamar abbahagytad az adagolást,ugyanis a homeobogyók úgy működnek,h először súlyosbodnak a tünetek(állítólag ilyenkor nem szabad megijedni,kösziKépés utána jön a javulás.Lehet hogy nálatok is ez történt?
Vince is szenved a fogzástól(én is mert óránként keltünk megint,lassan átkeresztelkedem árnyékvirággáKép,már csak vonszolom magam önmagam árnyékakéntKép Én beadtam neki panadolt ma és tegnap éjjel is,így már 2és fél órát aludt is utána egyben.Juhé!De a férjem megjegyezte h honnan tudom h a foga,minek szedálom a gyereket,mondtam neki h ez nem nyugtató,hanem fájdalomcsillapító és az ilyen felsírásoknál,nyálzásnál,szájbanyúlkálásnál tuti fog jön,és egyúttal fel is ajánlottam neki,h keljen fel végre ő is,lehet jobban csinálni.Azóta nem szólKép

Lir
Örülök h jól vagytok,remélem ez így is marad!!!Nagyon szeretnénk látni Titeket is kedden!Kép

Ruz
Répatorta receptKépNyam-nyamKépKöszi!
Nagy gratula Bendinek!5 fog?De jó,már mindenkinek sokfogú a gyerkőce,Vincinek még csak egy van meg egy foghegyKép

Juszti
GYönyörűek az öszi képek,Boldis képeket már nem is kell dícsérnem,mert úgyis tudod,h ő az egyik szívem csücske(többiek nem megsértődni!!Nekem ilyen speckós sokcsücskös szívem vanKép

Zenehallgatás:tegnap már nem jött be,Vince végighallgatta a Regélőt,aztán köszönte szépen,h részt vehetett a koncerten és kikéretődzött a nappalibaKépViszont nekünk is van Enyánk,Lir köszi az ötletet,kipróbálom,hátha!!
Lehet h csak a Kolompos és Regélő kazettáktól kapott herótot a gyermekKép

Connie
Nem kell kirúzsoznod ÁkostKép Szerintem nem mindenki ad céklát,egyébként mi se szeretjük,de mivel Vincinek így ízlik én még fogok neki adni.Nekem nem koszolt egyáltalán,ebben nem engedem Vincét tapicskolni(kivéve ha kicselez és úgy nyúlkál bele h nem látomKép,szigorúan én kanalazom a szájába
Most megyek,elvileg megyünk kirándulni,de persze Vince most aludt be.
Sziasztok
Virág
villes
 
 


Wester
Még neked akartam írni,h lehet h vak vagyok,a rólad készült képeket is visszanéztem,de nekem is az az emlékem van rólad,h magas,karcsú lány vagy,kövér Eszterre nem emlékszemKép
Hurkások és sonkások klubjaKép Kép

Connie
Hasiom..de legalább már dolgozol az ügyön,h legyen!!Én képtelen vagyok rászánni magam,pedig nekem is pókhasam lett,és lehet h a hideg miatt de elkezdtem zabálni és rámugrott egy pár kiló-anyu szerint nem is baj,mert anorexia nervózás vagyok szerinte már megintKép

Virág
villes
 
 


Villes!

Mi ugyanigy foltunk a fogzassal. Ejjelente orankenti keles. Persze csak utolag tudtuk meg ,hogy a fogak voltak a ludasak, mert alig volt nyal, es nem latszott semmi.

Nekunk nagy megvaltas volt a Dentinox gel, amit gyogyszertarban lehet kapni. Szinte azonnal hat. kamilla van benne es egy pici lidokain, szoval helyi erzestelenito. Felebredt, bekentem es mar aludt is tovabb.

Nem tudom hanyszor lehet bekenni vele az inyt, van aki azt mondja akarhanyszor, van aki azt, hogy naponta max 2x, En persze az utobbit tartottam be.

Udv, BJ
babjag
 
 


nálunk se látható nagy javulás. ha gáz van panadolt kap, mondjuk elég ritkán. De ha fáj, muszáj.

Kép
juszti75
 
 


Babjag
Mi is használjuk a Dentinoxot,aranyos vayg,h írtadKépVince is elcsendesedik tőle normál esetben de az elmúlt 2 éjszaka azért kapott Panadolt is,mert bekenés után is visított.Én annyiszor kenem ahányszor eszembe jut,de inkább csak estefelé,napközben nem is szenved annyit,persze ,mert nem ér rá,annyi tennivalója vanKépMostanában kint üldögél velem a konyhában,kedvenc játéka a habverő,a fakanalat is próbáltuk,de azzal seperc alatt megpróbált végbéltükrözést csinálni szájon átKépígy elvettem tőleKép

Ja és nem is írtam,olyan megható volt,h éjjel amikor mentem be hozzá,nem feküdt,hanem ült a kiságyban,kezei az ölébe ejtve és hüppögött olyan megható volt,teljesen elszorult a szívem,olyan kis kiszolgáltatottak szegénykék.
A másik ami tegnap történt,de ez vicces:lefeküdtem tegnap mellé a szőnyegre,féloldalasan a könyökömre támaszkodva,ő ült,elkezdte rángatni a pólómat,adtam neki cicit,de nem feküdt le,hanem úgy ülve csócsálta.Nagyon vicces voltKép
NA megyek,mert a férjem már ajánlgatja a kesztyűt,klimpírozás tompításraKép
V.
villes
 
 


Betojás
Úgy néz ki a férjem is bealszik én meg ide vagyok ragadva,mikor lesz ebből kirándulás?
Na teleírtam az oldalt tényleg tűzök,zavarjatok már el készülődni!!!!
V.
villes
 
 


Timurr
Akkor már nyugodtabb vagyok, ha jobb kedved van, küönben addig vigasztallak, amíg nem leszel jókedvű!!!! Kép

Lir, Kingu
Leírom akkor a csokis és a sós változatot is, hátha délre kell.

Sós
12 dkg olv margarin, 2 tojás, 2 dl tejföl, só, bors, szerecsendió (őrölt persze), petrezselyem aprítva, pici reszelt füstölt sajt.
20 dkg liszt, 1 sütőpor.
Ez az alaptészta, a többi a plusz ízesítés.
Gombás: hagymán megpárolok kis sóval kb 20 dkg gombát. Ezt adom hozzá.
Hagymás: ez nagyon finom, ehhez mindenféle hagymát olajon üvegesre párolok, pl hagyma, póréhagyma, újhagyma, de csak maga a normál hagyma is jó.
Füstölt húsos, vagy sonkás: a husit kis kockákra vágva belekeverem
Stb, mindenfélét lehet,káposztásat, csak sajtost is pl. Mi a hagymást szeretjük a legjobban.

Étcsokis muffin (ez Stahl recept)
Gőz felett megolvasztok 10 dkg csokit, 10 dkg vajat.
Külön tálban: 2 tojást, 15 dkg cukrot, pár evőkanál narancslekvárt (barack is jó), narancsaroma (nem muszály), vanília aroma, reszel narancshéj és 3 ek narancslé. Belekeverem az olv csokis vajat.
Külön tálba teszem a 15 dkg lisztet az 1 z sütőporral és az egészet összekeverem.

Fehércsokis Muffin
Ugyanaz, mint fent, csak nem teszek bele narancsos ízesítést (se lé, se reszelt héja), viszont a vanília ebbe nagyon kell. És, még kockákra vágott fehér csokit is belekeverek, amikor a tészta már össze van állítva.
Ezt csináltam a megatalira is.

A csokis muffinoknál arra kell figyelni, hogy sütés közben "kalapja" lesz, és nehezebb kiveni a tepsiből. De, pl nálunk a családban ezt a részét szereti mindenki, mert finom ropogós a muffin kalapjának a széle.

Lir
A csevapcsicsa receptet is megadom, még nem kérdeztem meg a férjemtől, de nem felejtettem el.

Futok, mert még nem is reggeliztem.
Vezso
vezso
 
 


Virág
de drága lehetett,ahogy ott ült és hüppögött szegény kis VinciKép
Végbéltükrözés szájon átKép
Hát ezaz mi csak szenvedünk mindig azt hisszük na most a foga,sztán sehol semmi.A bogyókról azt olvastam rövid időn belül hat,ezért akartam megtudakolni attól aki használja,hogy hogyis működik.Ma megint fogzunk mert megint megy az obégatás,sikítozás rágással öklözéssel.Nálunk is max. 2és fél óra amit képes egybe aludni Maja.

Ruz
nekm hiányoztás szokás szerint.Dejó nektek már ennyi fogatok van.És nagyon ügyes,hogy feláll BendiKép
Vendég
 


bosi feláll
Vendég
 


Néhány új kép Vinciről
Ezt a sapit most kaptaKép
Kép

ezt a cuccost turiztam télire(ez lenne a bundazsák?belül szőrmés)férjem szerint lányosKép
Kép

frissen üdén fürdés és esti szopi után a nappaliban-cca este 10korKép
Kép

Virág
villes
 
 


Nem tud valaki jo brownie receptet?


Kép
vaktyuk
 
 


Sziasztok!

Timurr: Szerintem ha nem hatott a homeos bogyó, akkor nem az a problémája Majának, vagyis nem fogzásos fájdalmai voltak/vannak.
Van már foga?
Chamomilla 15 CH-ból félóránként 5 golyócskát is lehet adni, vízben feloldva (forralt, hűtött víz).
És az is igaz amit Virág írt!

Ezt olvastam, a következő tünetekre jó ez a bogyó:

Chamomilla Vulgaris
-kamilla
*Fogzási fájdalmak:
15 CH félóránként 5 golyócska
-A csecsemő fogzáskor nyugtalan, dühös, elviselhetetlen.
-Kísérheti láz, bélhurut, fülgyulladás; jellemző lehet, hogy az egyik orcájapiros, a máisk orcája fehér.
*Fájdalom iránti intolerancia
15 CH napi 2x5 golyócska
-Túlzottan érzékeny, ideges betegek, pl: fogfájásnál, ischiásznál, epe-, vese- és bélgörcsöknél, fájdalmas menstruációnál.

Javulás: passzív mozgásra (ringatásra, autózásra)
Rosszabbodás: haragra, ellenkezésre, izgatószerekre, este

Bea

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


MEgtalaltam, az archivbanKép


Kép
vaktyuk
 
 


Vaktyúk
Nekem van ilyen receptem, feltettem, az az?

Lányok, kérdeztem az anyukámat, hogy tudna-e du 5-től kb 8-ig vigyázni a lányainkra, de, úgysem hiszitek el, nem. Megpróbáltam,hogy megkérjem, de holnap jönnek barátnői és takarítania kell. De azért megbeszéltük, hogy nem tudom megoldani egyelőre a gyerekvigyázást, mert fizetős bébiszityót nem tudok alkalmazni, amíg nem dolgozom. Nem vesztünk össze egyáltalán, szeretem Anyut nagyon és próbálom megérteni, de olyan nehéz. Na, akkor felhívtam a párom, hogy semmiképp sem tudok vele menni erre a fontos vacsorára, és igen kiakadt. Aztán visszahívott, hogy a vendéglátó azt szeretné akkor, hogy a gyerekek is jöjjenek. Így most szépítkezünk, mert, gyönyörűek szeretnénk lenni az egyetlen ffinek a családban. Kép Vmi fontos emberek lesznek ott... Így ugrott a mai varrás, holnap meg tanfolyam megint (ujjé).
És még előtte Anyuékhoz is átmegyünk, a papámnak ma van a névnapja, ezért is, meg meg szeretném neki mutatni Rozit, már egy hónapja nem látta, mert hétvégén lenni itthon, de most nem nagyon volt, külföldi utak miatt. Olyan bezárkózós egyébként is, sajnos, még a telefont sem szereti felvenni. Most lopunk egy kis örömöt a délutánjába.
Vezso
vezso
 
 


Sziasztok!

Nekünk is extra rossz napunk van. Kép
Beengedtek egy monoklis kisembert a babatalira???
Ádám ma leesett az ágyról.Kép Együtt aludtunk, én fölkeltem, mert wc-re kellett mennem, és mikor visszaértem a szobába, abban a pillanatban esett le az ágyról!Kép Szegényke a szeme környékét ütötte meg. Biztosan be fog lilulni.
Aztán kint a nappaliban úgy gondoltam, hogy nagyobb biztonságban lesz a földön, erre föl megint beütötte a buksiját egy bútorba.Egy jó hosszú csík lett az eredményeKép
Ezekután ma lesni fogom minden "lépését", mert még azt fogják hinni, hogy verem a gyermekem. Most it alszik mellettem a babakocsiban. Remélem nem esik ki belőle!KépKépKépKépKépKépKép

Szilvi
hüpi
 
 


Akartam írni is, de a gyermek felébredt. Úgyhogy csak gyorsan felrakok két képet.


Ha nem adtok nekem elég játékot, kénytelen vagyok szerezni.

Kép

Hoppá, hova kerültem?

Kép
pviki
 
 


Hupi!

Nalunk Andor tegnap kezdett Kuszni, olyan elvezettem figyeltem, hogy milyen gyors es milyen ugyes, hogy mar nem tudtam elkapni, hogy ne koppanjon az ajtonal.

Pedig ferjem is , en is ott alltunk, csak tul gyors volt.

Szerintem most egy ilyen idoszak kezdodik.

Udv, BJ
babjag
 
 


Hüpi,

Gréti is leesett az ágyról. Õ is ma először Kép remélem utoljára is. De nekünk "szerencsés" volt. Az ágyon hasalt, és a kúszás gyakorlta, ami neki hátrafelé megy. Én a gép előtt ültem (Babanet Kép ) és töbször odanéztem, hogy hogyan boldogul. Egyik pillataban mikor ránéztem, a lábai lógtak le az ágyról, rögtön ugrottam hozzá, de az esést nem tudtam megakadályozni. Viszont szépen lecsúszott (ha szabad ilyet mondani Kép ) először a talpa érte a földet, majd lassan csúszva a fenekére ült, és dölt hárafelé. Valami isteni szerencse, hogy a szopis párna ott hevert az ágy mellett, így a kobakja arra esett. Én végignéztem az egész csúszát, totál megijedtem, még remegtem is, a csaj meg ott vigyorog rám a földről, hogy most meg mi a gond, miért ugrottam oda hozzá ilyen gyorsan Kép

Most már a földön van, és továbbra is ezt a közlekedési formát űzi Kép

Akiren
akiren
 
 


Jó napokat mindekinek!

Juj, szegény babák! Remélem, nem lesz több balaset! Hát igen, kezdődik a mz igazi mozgolódás, mostantól nincs nyugalma senkinek :-) Vigyázzatok egymásra meg a bébikre!
Ja! Nálunk is tetőznek a bajok. A múlt heti autó után (amit még nem csináltattunk meg), meg a családi vita után ma reggelre "rejtélyes körülmények között" eltűnt a páromnak az egyik építkezésről ca 220 ezer Ft-nyi gépe. Érdekes módon egyik munkás sem tud semmit. Én meg a pérommal együtt agyvérzést kapunk. Lassan eret vágok magamon. Ez nem az én hónapom lesz:-((
Na szebb hétvégét nektek
Dóri

Connie! Tényleg hülye vagyok, az eszembe se jutott, hogy ugye még valaki 2 óránként szoptahat. Én már olyan régóta nem ,hogy teljesen kiment abból a hülye fejemből. Te sosem fejsz le? Csak szopi van? Az tök jó. Hú, már 15ezer a kerékcilincs? Tavly még 13 volt, nekem is jutott egy napi bérlés:-)

Pviki!De édes Dóri!

Vezso! Hát szegény te! Anyukád sosem ér rá? Miért nem? Én anyum örül, ha együtt lehet az unokájával. Ilyen elfoglalt? Nem irigyellek. Másra nem tudod bízni őket?
Ja és nagyon ügyes vagy, úgy irigyle, akik tudnak varrni. Én olyan béna vagyok. Mondjuk gépem sincs.

Csatlakozhatom a hurkások-sonkások klubjához? Én modjuk a "dagadtak" csapatát erősíteném :-)

Kingu! Én is megnéztem a múltkor Fürtös honlapját és nagyon szép! Ügyi vagy!

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Virág ! Mami mondta hogy tetszem nekedKépnagyon megörültem neki . küldök egy mosolyt kicsit szégyenlőset Kép
Kép
a legjobb játék aa mami haja
Kép
ez jó vicc volt Kép
Kép

Hüpi! Sajnálom Ádámot!!! de biztos hamar felépül, stramm kölyök Kép
Vezso remélem jól telik a délután. anyukáddal próbálj meg újra beszélni, hátha...

Vezso , szeretném megcsinálni a lekvárodat de ha elakadok kérék segítséget Kép

Vincének üzenem : nagyon klassz a sapija és az overrálja. nem is lányosKép egyem a szivét , olyan kis drága lehetett ahogy ült a kiságyában.

Kép
juszti75
 
 


Vezso,

Köszi a gratulációt Kép Gréti nevében Kép
Azért én nem úgy próbálkozom a mászással, ahogy leírtam Kép Kép Kép Bár néha úgy fáj a hátam, hogy legszívesebben négykázlább másznék, és aztán elhasalnék Kép

Akiren
akiren
 
 


PViki! nagyon édik a képek!

Kép
juszti75
 
 


Ruz, majd kérünk képet Bendiről. Én benne vagyok a taliban az Árkádban. Szerintem Ildi is Kép tényleg Ildi hol vagy?

Kép
juszti75
 
 


ezt ma lőttem :Kép

Kép
juszti75
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a hiányolást (Hüpi, VezsoKép)!
Violát csütörtökön vitte a férjem orvoshoz, aki közölte, hogy antibiotikumra lesz szüksége a gyermeknek, nehogy tüdőgyulladása legyen (mert a praxisában sok gyereknek van mostanában). A tüdeje kissé zörejes, de csak olyan hurutosan, éppenhogy. Ez valószínűleg vírusfertőzés, azt is mondta, de azért felírt egy brutál erős (szerinte is az ) antibiotikumot, hozzátéve, hogy ha nem adjuk be, akkor is kialakulhat a tüdőgy., és ha beadjuk, akkor is. Kérem a következőt...(mármint őKép)
Én eléggé betojtam, Viola még soha nem kapott antibiotikumot, és megmondom őszintén, nem értettem egyet az "ítélettel". Én úgy tudom, hogy antibiotikum csak bakteriális fertőzés ellen jó, vírusfertőzésre fölösleges, és akkor többet árt, mint használ. Connie, tényleg így van???
Torokváladékot pedig nem vett, mert csak 4 nap múlva lenne eredménye, de azért menjen csak az antibio...
A családból többen is ellenem fordultak - a férjem nemKép -, hogy milyen hülye vagyok, miért nem adom a jó kis antibiotikumot, attól aztán meggyógyulna a gyermek, stb., stb. Hiába próbáltam érvelni, milyen rossz hatásai lehetnek, pláne egy fölösleges kúrának. De nem hagytam magam, mert vmi azt súgta, nem kell most a gyógyszer (antib.). Ezért pénteken elvittem homeopata orvoshoz is Violát, aki 1 órán keresztül faggatott,plusz vizsgálta a kislányomat, végül megállapította, hogy ez egyszerű légcsőhurut, annak is az enyhe formája, erre fölösleges az antibiotikum. 3 féle homeobogyót kapott, azt szedi 2 óránként, minden 2. órában másfajtából 2-2 darabot. Itt tartunk most. Nem merek azért megnyugodni még, mert nem vagyok biztos benne, működött-e az anyai megérzésem, amikor elutasítottam az antibiót. Vajon jó döntést hoztam? Meg akartam védeni vmitől a gyerekemet, de vajon jól tettem-e? Folyamatosan ez jár a fejemben. Hétfőn kontroll mind2 orvosnál, meglátom majd akkor, ők mit mondanak. Nagyon ideges vagyok addig.
A keddi talira szeretnék menni, de csak akkor tudok, ha Viola meggyógyul, és a dokik is azt mondják, hogy mehetek (őt persze nem vinném). Én már jól vagyok, a férjem is, meg a kicsi Virág is, neki az orrfolyáson (porszívóztuk) kívül semmi más gondja nem is volt. Csak szegény Violám gyógyulna meg végre! Szorítsatok!

Timurr,
én is megerősíthetem, hogy a homeós cucctól eleinte rosszabbul lesz az ember, csak aztán kezdődik a javulás. Én most nagyon akarok hinni benne, végülis én is homeótól lettem jobban, az komplex készítmény volt, Viola meg most monokészítményeket kap.

Azért nem írtam mostanában, mert ha be volt kapcsolva a gép, akkor ennek próbáltam utánaolvasni, meg homeós dokit kerestem. De titeket is olvastalak, csak írni már nem maradt időm.
zitmi
 
 


Sziasztok!

Anyukámék fél hétkor mentek el. Még jó, hoyg hétvégi a forgalom, így elég gyorsan vissza tudtam olvasni, recepteket átmásoltam, kivéve a Tücsökét, de majd arra is sort kerítek, ha már nem vacakol a gportal.

Zitmi,
Antibiotikumot vírusfertőzésre teljesen felesleges adni, mert attól nem gyógyulna meg gyorsabban. Szokták adni megelőzésre is, pl. ha vírusfertőzése van valakinek, és közben van egy bacis járvány is, hogy ne fertőződjön felül. De sztem Violánál ez sem igazán indokolt, mert nem jár közösségbe (ugye?), ahol elkaphatná. Én inkább immunerősítőt adnék, az jó a vírusra is, de ha kaptál homeós bogyót, akkor sztem az elég.

Timurr,
A homeopátia egy érdekes dolgo, mert azok alapján, amiket tanultam az egyetemen, nem működhetne. Aztán mégis működik.KépÉs sztem nem múlik azon sem, hogy hiszel-e benne vagy sem. Azon viszont igen, hogy a megfelelő szert választottad-e ki, lehet Majának másfajta kell.

Virág,
Ez nem az én meglátásom, hanem valahol itt olvastam a babaneten: ha fáj a fogam, én is veszek be fájdalomcsillapítót, ergo a gyereket sem hagyom kínlódni.Kép
Szegény Vinci, aranyos lehetett. Ákos is olyan elesett tud lenni néha.

Hüpi, Akiren,
Kis reménysugár: Ákos egyre jobban bírja a koppanásokat, egyre ritkábban fakad sírva. És sokszor rámnéz ilyenkor, hogy kell-e sírni vagy sem? Mióta kis mozgékony lett, egyre többet koppan. Ildinek azt mondta a házidokija, hogy ügyeletre csak akkor kell szaladni velük, ha egyáltalán nem sírnak, vagy ha 15 percen belül nem tudjuk megnyugtatni.

Ruz,
Bendi milyen kis ügyes, jópofa lehet, ahoyg közlekedik.
Én is ezt a répatortá szoktam csinálni, de a talin nekem már nem jutott.

Ettem viszont valami sós sütit, amiben valami zöld töltelék figyelt. Az mi volt, és ki sütötte? Ha ráismer, feltenné a receptet? Nagyon ízlett. Meg volt valami kekszalámi szerű is, az is nagyon fincsi volt, annak a receptjét is jó néven venném.

Most, hogy Virág így megdícsért, megyek tornázok egy félórácskát.Kép Ha érdekel vkit a tornás dvd. átmásolom, csak egy üres cd-t kérek cserébe.

KépKép
connie
 
 


Viki,
Jót nevettünk a "képregényen". Pláne, hogy az első képnél pont mutattam a férjemnek, hogy milyen ügyesen áll Dóri.Kép

KépKép
connie
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bejelentkezés.

Köszönöm szépen, hogy reagáltatok a mai koppanásokra. Jelentem a monoklija már sokat halványodott.Kép Srtamm kölyök tényleg!(Juszti)Kép

Ma kaptunk egy etetőszéket, és egy halom játékot, plüss macikat az unokatesómtól. Az ő csemetéje már 4 éves, és megörököltük őket. Tök jó játékok. Ezek után már játékokat sem kell neki venni, mert már így sem tudom hová pakolni őket. Lehet, hogy kéne már egy polc a szobájába a rend végett? Hmmmm, ezen még gondolkodom!!Kép

Timurr
Én a chamilla 15-ös bogyót, csak hébe hóba adom a gyereknek, amikor napközben nyügi, és se nem éhes, se nem fáradt nem lehet. Én inkább a dentonoxal kenegetem az ínyét-(cumiját, szerintem sokkal jobban megnyugtatja). Pláne ez esti alvásprojekten szoktam ezt bevetni. Amikor csak sír, sír, és csak sír. Ettől ált megnyugszik, és elalszik. De ma tündérke módon egy hang nélkül elaludt.
Lehet, hogy túl sokat verte be ma a fejét???

Én is csatlakozom a husik klubjába. Már én is annyi vagyok mint szülés elött. De nem bírom abbahagyni az édesség evést!Kép

Villes
A Vincén az a Románo-s /vészhelyzet/ kendő nagyon vagány! Hideg volt akkor, vagy csak dizájnból van a kobakján?Kép

Pviki
Abban a kosárban vannak a játékai? És már így kiszolgálja magát?Nagyon édes!Kép

Juszti
Ádi is szeret a hajammal játszani, de ő tépi ki egyesével. Én meg ordítok!Kép

Ádám ma evett elöször spenótot. Nagyon ügyesen ette. De azért az arca, és az előke tiszta zöld lett.Le is kameráztam. Kíváncsi leszek majd a végkifejletre!Kép

Hú ez jó rövid lettKép
Puszi nektek.
Szilvi
hüpi
 
 



Sziasztok Kép

Villám-helyzetjelentés: ma sem volt görcs Kép
Viszont Lucit nagyon megviseli a fogzás, azt se tudja szegénykém, mit tömjön a szájába Kép
Most este kénytelen voltam adni neki egy germicid-c-t, hogy legalább éjszakára nyugta legyen egy kicsit Kép
Remélem, most már tényleg csak napok (??) kérdése, és áttör az a tetű kis fogacska...

Lir
lirian
 
 


Lir
Együttérzünk veletek,Vince is szenved a fogakkal:ha jól látom kettő van félúton.Na,rajtad felbuzdúlva betettem neki az Enya kazettát,dühöngő őrültté változott a gyerek,azt hitte heavy metál koncerten van úgy csápolt,visszatettem neki a Kolompost,most aludt el.Nem csipázza a romantikus zenéket.

Connie
Itt is köszi a linket.Most én is megyek tornázni,mert annyit ülök a gép előtt,h már székalakú a sejhajomKép Jó lenne kerekíteni rajta,de még jobb lenne ha magától kerekedneKép

Pviki
Szenzációsak a képek,férjemnek is mutattam!!

Timurr
Most volt időm belenézni a könyvtárból kivett homeós könyvbe,kb 3-4 féle homeós cucc létezik fogzásra,nem mindenkinél működik az a fajta amit ti használtatok,a tünetektől függ,melyiket érdemes adni a gyereknek.:
CALCAREA PHOS(vicces neve van,már ha a ph-t f-nek kell ejteniKép
"A fogzási fájdalom rosszabbodik a szájba vett meleg és hideg ételektől egyaránt.A gyerek nyűgös,nyafogó.Folyamatos dajkálást igényel.Hasmenés előtt fájdalom lép fel,a széklet lehet zöldes,laza,nyálkás vagy forró és vizenyős(bocs,szószerint idézek)Fejfájás és léguti tünetek is jelentkezhetnek"

CHAMOMILLA
"Fogzáskor a leggyakrabban használt szer.Jellemző a nagyfokú érzékenység és ingerlékenység.A gyermek követeli játékait,de azonnal szét is dobálja őket;szeretné,ha felvennék és járkálnának vele(hordoznák)Gyakran szomjas;hasmenése van;éjfél előtt szárazon köhög."

COFFEA CRUDA
"Fogzáskor a gyermek bosszúsan hánykolódik,kínlódik.A fogfájás nagy kínokkal jár,amelyek enyhülnek a szájban tartott hideg víztől vagy jégtől.A fogfájás visszatér,amikor a száj újból felmelegszik,meleg italoktól és rágástól fokozódik.Heves,lüktető típusú fogfájás."
No ezeket írják.Maja melyik kategória?

Juszti
Köszönöm a képet BoldinakKépImádnivaló a mosolyaKép

JA még valami:tegnap bekukkantottam a januáriakhoz(is) és ezt a nagyon jó linket találtam-innen is köszönöm nekikKépGondoltam megosztom veletek is,hátha rajtam kívül örül még neki vki:
http://freeportal.hu/babakonyha/
Jó éjt nektek
Virág
villes
 
 


Timurr,
Á, egy dolog eszembe jutott, amit kérdeztél és enm válaszoltam, egyszer az autóban is eszembe jutott pedig, hogy majd írjak.Kép Hogy adjál-e Majának vizet, ha ébred éjszaka. Én valahol azt olvastam, hogy ez nem annyira jó megoldás, mert rászokik a gyerkőc az éjszakai ivásra, és az megmarad akkor is, ha már nem szopik. De gondolom akkor a foga miatt kelt olyan sűrűn. Vagy még most is olyan rossz a helyzet?

KépKép
connie
 
 


Sziasztok!

Vezso!
Köszi a receptet, naná, hogy még nem csináltam meg..Kép de ami késik nem múlik..Kép
Nagyon ügyi vagy, hogy ilyen jókat varrsz!!!!Én is várom a képeket!!!!!!!
Sajnálom, hogy anyukád nem ért rá a lányokra vigyázni...Kép

Hüpi!
Sajnálom a kis Manódat! Sok vigasztaló baráti ölelést küldd Fürtös neki!!!Kép
Amúgy nálunk is ma volt spenót...meg is örökítettem, majd teszek fel képet...
Amúgy újabban az a szokása, hogy kaja közben minden egyes kanál kaja után gyorsan bekapja a hüvelykujját egy kis szopira, ha nem vagyok elég gyors..Kép a vége az lesz, hogy minden csupa kaja..Kép

Timurr!
AutóKép Megértelek, mi is nagyon féltjük, engem már törtek össze hátulról, friss jogsival és egy egész családdal az autóban..Kép nem is vezettem utána 1 évig, nagyon megviselt, hiszen kezdő voltam....persze nem az én hibám volt...
Gondolom marhára hiányzott ez most nektek..Kép


Virág!
Nagyon édes Vinci az új sapiban!!!! Sztem tök jó az az overáll, nem lányos!!! és a kendőben olyan kis vagány...Kép
Szupi a link amit feltettél, köszi!!!!!!!!!

Juszti!
De aranyos Boldi ahogí mosolyog vagy inkább nevet??Kép Nálunk is megy a hajhúzás ezerrel , utána szedegetem ki a markából a kitépett hajszálakat...Kép

Pviki!
Nagyon jók a képek!Remélem Dóri nem ütötte meg magát amikor beleborult a kosárba...de annyira édes kép...Kép

Dóri!
Sajnálom, hogy most nálatok is minden összejöttKép
Kitartás!!! Lesz ez még jobb is!!!

Lir!
Átadtam Fürtinek az üzenetetKép
Nyugi hamarosan kibújik az a fogacska, szorítunk, hogy ne fájjon!!!!!!!!!!!!!!
Örvendek, hogy jobban vagytok!!!!!!

Alvás után, kissé még bágyadtan a babakocsiban..Kép
Kép

Vinci a céklafaló, Fürti pedig a spenótzabáló..Kép
Kép

Mindenkinek jó éjszakát

kingu
cica29
 
 


Sziasztok!

Lassan két napja írom ezt a hozzászólást wordben, de talán most már a végére érek.

Mindenkinek nagyon szépen köszönjük a dicséreteket! Szerintem amúgy tényleg ebben a topikban vannak a legszebb babák (minden elfogultság nélkül Kép

Vezso: tényleg olyan jó, hogy Ti mindig itt vagytok, valóban egy biztonságot adó pont ez nekem. Ne haragudjatok, ha néha eltűnök egy időre. Néha kicsit túlvállalom magam, aztán nem sikerül a végére érnem. Illetve csak úgy sikerül, ha minden szabad percem a melóra szánom. Flóra eléggé hagyott dolgozni a héten, viszont sikerült bekapni valami vírust, ami általában nem tesz jót a munkakedvemnek. De képzeljétek, befejeztem a fordítást! Már csak az van hátra, hogy egyszer átnézzem a szöveget, kijavítsam az elütéseket, hülye mondatokat stb. Ez még egy heti meló kábé.

Köszönöm a választ az idegenektól való félelemmel kapcsolatban. Flóra valóban nagyon barátságos, nyitott gyerek, és mi is igyekszünk jól reagálni erre az ijedtségre (nagyon pozitívan fordulunk afelé, akitől megijed, de nem erőltetünk semmit). Remélem, hamar túl leszünk rajta.

Kórházban azért voltunk, mert elestem Flórával a pakolászás közben, és beütötte a fejét. Szerencsére kiderült, hogy nem ütötte be annyira, de azért bent tartottak minket megfigyelésen egy éjszakára (röntgen, vérvétel, vérnyomásmérés, vizeletvétel stb.). Ráadásul ez pontosan az utazás előtti délután történt… Még most is olyan rossz visszagondolni rá.

Ezt a kedves megjegyzést egy borzalmas nővér tette, akinek több ilyen alakítása is volt. Pl. nagyon rondán nézett rám, amiért nem tudom, hogy mennyit eszik a lányom egy-egy szopi alkalmával, és amíg ott voltunk szopi előtt és után is mérnem kellett (bevallom, 1-2 alkalommal, ha nem figyelt, kihagytam, mert nem akartam az éjszaka közepén még ezzel is macerálni a gyerekem). És általában is mindenkivel olyan hangon beszélt, hogy ha nem vagyok teljes pánikban a gyerek miatt, akkor lehet, hogy beszólok neki. Volt ott egy anyuka egy párnapos babával, és nagyon szerette volna szoptatni a kicsit. Láttam, hogy mennyire igyekszik (szegénynek nagyon nagy mellei voltak, és komoly küzdelem volt, hogy hogyan kapja be a baba a bimbót), és ahelyett, hogy segített volna neki egyfolytában frusztrálta, hogy nem eszik eleget a gyerek, és nyomta a kezébe a tápot azonnal, mondván felesleges erőlködnie.

Timurr: Flóra kedvenc játéka leginkább a kávés doboz és a műanyag pohár Kép Na jó, azért a zenélő dobozát is szereti püfölni. Tegnap megint vigyáztam a barátnőm lányára, és Flórának nagyon bejött a kiscsaj zenélő, izgő-mozgó asztalkája, asszem, nem ártana beszereznünk egy olyat. A kocsi miatt nagyon sajnállak Titeket!

Tényleg kinél mivel szeret legjobban játszani a babus? Van valami, ami nagyon bejött, leköti?

Zitmi: a trilógia első két részének a címe Napóleon menyasszonya és Napóleon felesége, a szerző pedig Sandra Gulland. A harmadik kötet valamikor 2006 elején fog megjelenni. Annak Adieu, Napóleon lesz a címe.
Hát, bizony, asszem én sem adtam volna be az antibiotikumot így. Minél gyorsabb gyógyulást kívánok Violának!

Lir: De jó, hogy elmúltak a rohamok. Nagyon szorítok, hogy ne is jöjjenek vissza!

Altatók: nálunk egy 9 dalból álló csokor van, azt szoktam Flórának énekelni: Parasztkantáta, Tavaszi szél, Körösfői kertek alatt, Udvaromon arany vályú, arany kút, Kossuth Lajos táborában, Erdő, erdő, erdő, Madárka, madárka, Csillagok, csillagok, Én az éjjel nem aludtam. A férjem is többnyire ezeket dalolja neki, de ő néha változtat. Én mindig ezeket, mindig ebben a sorrendben. Amikor meghallja a Parasztkantáta elejét, rögtön tudja, hogy mi jön. Jó esetben csak 2-3 dalt kell a csokorból elénekelnem, rosszabb napokon az egész mixet 1-1,5szer.

Szivi: szegény Ákos! Remélem, nem lilul be neki nagyon. Flóra is esett le annak idején az ágyról. Emlékszem, milyen pánikba estem.

Pviki: szuper az a két kép!
És Vince és Fürtös és mindenki más is. Csak ismételni tudom a hsz elején írtakat Kép

Dóri: hess-hess gondok most már aztán a házatok tájáról!

Képzeljétek, lányok! A férjem üldögél délelőtt a kanapén, aztán egyszer csak felpattan, felkapja a fényképezőt, kirohan. Én meg csak lestem. Kiderült, hogy kiszúrt a házunk mögötti játszótéren egy jó nagy ragadozómadarat, azt ment lefotózni (ja, amúgy ma olyan 25-26 fok volt, pólóban is melegünk volt). Kép mellékelve. Utánanéztünk a neten, és ha minden igaz, akkor ez egy rőtfarkú ölyv. Ráadásul sikerült egy állati jó videót is csinálnia, amin látszik, ahogy lecsap a madár, elkap egy mókust, majd elszáll. Tisztára amatőr természetbúvár Kép

Holnap jön az egyik mo-i barátnőm/kolléganőm hozzánk vendégségbe. Csütörtökig marad, azalatt lehet, hogy nem fogok tudni jönni, de utána pótolok.

Kriszta

A madár
Kép

Még egy, ahol látszik a játszótér is (picit homály)
Kép

És egy Flóra-vigyor
Kép

Kép
KépKép
nebula
 
 


Sziasztok
Ne haragudjatok de off leszek. Sajnos nincs időm visszaolvasni, amit írtok. A segítségeteket szeretném kérni. Írnom kell egy dolgozatot és a véleményetekre lennék kiváncsi. Mielőtt még valaki azt mondaná, hogy "enyje-benye" nem saját gondolatként akarom bevenni a dolgozatba amit írtok, hanem a saját véleményem mellett, hogy kívülállók mit gondolnak az adott témáról.
1. Szerintetek szakma e ha valaki személyüggyel foglalkozik (munkát végző emberrel) vagy csak egy beosztás.
2. Van e megbecsülése a szakmák, hivatások között a személyügyi munkának
3. Mit lehetne tenni, hogy a személyügyi munka, a személyüggyel foglalkozó munkavállalók szakmai és emberi elismertsége magas legyen?
4. Külföldön ugyanígy ítélik -e meg ezt a munkát vagy a más munkafeltételek, társadalmi feltételek miatt más megítélés alá esik.
5. Milyen elnevezést adnátok ennek a foglalkozásnak a személyügy helyett?

Nem kell minden kérdésre válaszolni csak ha akartok. Nekem az is nagy segítség ha arra a kérdésre válaszoltok, amiről véleményetek van.
Előre is köszönöm
Mónika
monazsu
 
 


Küldök egy képet HajnalkárólKép
monazsu
 
 


Sziasztok!

Van egy Kismama előfizetői ingyenes börze belépőjegyem a Babaruhabörzére.
Ha kell valakinek, szóljon, elpostázom!

Bea

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


én szeretném ha lehet Kép

Kép
juszti75
 
 


Juszti: Sajnálom, Adrinak küldöm Kép Õ hamarabb jelentkezett, vagy legalábbis hamarabb vettem észre. De hátha van még akinek van belépője és nem fog elmenni!

Bea

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


és köszönöm.

Kép
juszti75
 
 


Kép

Kép
juszti75
 
 


Virág
Nagyon klassz Vinci új sapija,a kendőben is irtó aranyosKép,és egyáltalán em lányos a téli ruci.És Vinci csak így hagyja,hogy bent öltöztesd és fozózd?Nálunk ordítás van ezerrel kinti szerkó felvevésnél,szerintem az egész utca tudja mikor megyünk ki.
Lehet rocker lesz Vinci,nem bírja az andalító zenétKép
Köszönöm,hogy utána kuksiztál a hoemónak,de asszem én feladom.Ti is használtok ilyet?

Jégvirág
Köszi Képa tünetek simán fogzásra utalnak,a fitness mamában volt egy cikk az alapján választottam ki a chamomillát,az illik legjobban Majára.Nincs még fog,de az egész ínye huplis volt és ordított,rágta az újját,meg mindent amit elért és sírt,dühös volt és arcpír is volt.Van akinek észre sem veszik és kinn van a fogacska,valakit meg hónapokig kínoz mre kibújik,hát mi ebbe a csoportba tartozunk.
Azt mondjátok rosszabbodik a bogyótól először?Akkor ez most nem világos,hagyjam 2 napig még jobban sírni,szenvedni hátha utána jobb lesz?Hiszen így is elmúlik,van két-három nap szenvedés utána jobb,aztán megint,ez megy bogyó nélkül is.

Vezso
Ejejej anyukád,nem értemKép
Biztos szépek és csinosak lettettek az eseményre,mesélj majdKép


Viki
Nagyon jó a kis mini képregény Dóriról,nagyon ügyes márKép

Akiren
Grétinek is bukósiakotKép

Juszti
Boldi baba olyan édes,ahogy szégyenlősen mosolyog,ő olyan kis nyugisnak látszik mindigKépHajtépés nálunk is megy arckarmolással egyetemben.
A virágod is tetszik

Zitmi
Nekem is hiányoztálKépRemélem Viola is hamar meggyógyul.
Nem tudok mit kezdeni jelen pillnaatban a hoemopátiával,azt mondják a léleknek akarata van és aki hisz benne annak segít.Én biztos nem hiszek,nem tudomKép

Connie
Köszi a válaszokat,Biztos én nem hiszek benne eléggé,pedig akartam.A leírások alapján választotam ki ezt a bogyót.Asszem én nem kísérletezek vele tovább.
Én is sokszor úgy vagyok,hogy ezt is írni akarom meg azt is,aztán fele sem kerül írott formába.Csak akkor gondoltam,hogy adok neki inni,amikor félóránként kelt,hogy ne a cicmen lógjon,de így hogy alszik 2-3-4 órákat így cicit kap.Most elég jól alszunk éjjel.Kop-kop-kop.Nehogy itt nekem meghallja és visszaálljunk félrórás üzemmódba.

Hüpi
Szegény Ádám,bekell szereznetek egy siskot agy egy páncéltKép

Lehet szegény Ádám elkábult tegnap,viccet félretéve,émi is kenjük azt a bigyót,hat is kb. 10 percig,ha nagyon kínlódik akkor kap panadolt.És nektek segít ez a bogyó,honnan tudod,hogy amúgy nélküle nem lenne –e nyugodtabb Ádám?

Kingu
Hát a hátam közepére hiányzott egy kis karosszéria munka díja,főleg karácsony előtt,mert ebbe a hónapba nem lesz megcsináltatva az tuti.Kép
Jól áll Boti babának a sapiKépmeg a spenótKép

Nebula
Nálunk a zacskó a menő,újságok,ilyesmi,normális játékok közül a moncsicsi,egy csecsemőbaba és a telefonjai a menők.
Jól néz ki a madár.Meg a játszótér,az olyan amcsis.

Monazsu
Hajnalka gyönyörűKép
1.szerintem szakma
2.nem igazán
3.Kép
4.Kép
5.Kép
Hát velem nem mész sokra.

Timurr
Vendég
 


Sziasztok
Timurr
http://home.tvnet.hu/~a3807/index.html itt homeopatias cuccok vannak.
Monazsu
Nekem oszinten anno az atkosbol a partszemelyzetisek jutnak errol a melorol eszembeKép


Kép
vaktyuk
 
 


Vaktyúk
kösziKép
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?