Új privát üzeneted érkezett!

Patri,

Beninek küldjük ezt a mosolyt Kép

Kép

Akiren
akiren
 
 


Akiren
Gratula Grétinek,nagyon ügyes.Szerintem addig add neki az almát amíg kéri,ne csak két kanállal.

Juszti
Én eddig 15 percet voltam távol Majától,de tiszta rosszul voltam.Én is a rabja vagyokKép
Kitettük Boldi kpét a szobájába és mindig odarötyög neki MajaKép


Ezt a levelet nektek küldöm:
KépKép
Timurr
Vendég
 


Sziasztok!

Akiren: én reszelőn lereszltem az almát, s előszőr csak a levét adtam, de már másnap kapott rendesen. Vigyázz, nálunk az alma megfogta a picim pociját (áhh de szépen alliterál), most már mindig egy kis szőlőlével keverve adom.
Connie: elfelejtettem írni, hogy gratula a fogyáshoz, kitartás a tornához!
Bea: köszi a képeket, szuperek!
Viki: én is nagyon örülök, hogy így összehaverkodtak a lányaink. Ilyenkor különösen sajnálom, hogy nem Pesten lakunk... Mindegy, hamarosan kezdődik a képzésem, s akkor valószínű többet leszek Pesten. És muszáj lenne vezetnem is...
Juszti: már úgy ezer éve akartam írni, hogy a Lóci óriás lesz nekem is nagy kedvencem, én is szavaltam. Mikor párom kislánya először volt nálunk, az esti altatáskor mindig kérte a Lócit. Én is újabb és újabb mélységeit fedezem fel a versnek, ami persze egyáltalán nem gyerekvers.
... És ijesztő volt odalentről,
hogy olyan nagyok a nagyok,
hogy mindent tudnak és erõsek,
s én gyönge és kicsi vagyok.
Minden lenézett, megalázott,
és hórihorgas vágy emelt
föl! föl! mint az első hajóst, ki
az egek felé szárnyra kelt. ..."
Nekem ez sokszor eszembe jut, ha lekuporodok a Pici mellé a játszószőnyegre, s segít abban, hogy az Õ szemén keresztül lássam a világot...
Eszter
wester2004
 
 

 
 

Akiren,
Én egyből lereszelve adtam az almát, és kanálból könnyebben is esznek kicsit pépesebb kaját, mint levet. Én addig adtam neki először, amíg érdeklődést mutatott iránta, ez kb. 3,5 kiskanálnyi volt, mikor már elkezdte az előkét meg a széket matatni, nem kapott többet. Egy kaját kb. 3-4 napig kell bevezetni, utána jöhet a következő, persze lehet az előzővel keverni, csak új étel ne legyen forgalomban egyszerre többféle. Én kb. negyed kiskanálynit adagoltam bele egyszerre,azzal nem is maszatolt.
Õt is picit megfogta az alma, így végrevégrevégre csak napi egy kaki van.Kép De pocakja nem fáj tőle.

Virág,
Az almával kevert répának akkora sikere volt, betermelt Ákos egy alma + fél répátKép, nekem semmi sem maradt.Kép Bár először csak nézett, mint Vince a sütőtökre.

Connie

Gréti, Csipet,
Gratulálok a felálláshoz, szorgalmasan gyakorolok, hogy ne maradjak le, már megállok háromkézláb, de a maradék kezemmel nem tudom még felhúzni magam.
Kép
Ákos

KépKép
connie
 
 


Ákos,
Gyakorolj szorgalmasan, hamarosan a másik kezedet is felemelheted a földről. Kép
Egyébként az, hogy én felállok egyedül kissé becsapós. Ugyanis ülő helyzetből húztam fel magam a kád oldalánál, namármost felülni meg nem tudok egyedül Kép Kép Kép
A négykézlábazást már gyakorlom, tegnap este pár másodpercig megálltam előre-hátra dölöngéltem, aztán elhasaltam Kép Kép
Gréti

Connie, Timurr, Eszter,
Köszi a hozzátápis tanácsokat. Azt hiszem nálunk se lesz gond, ha kicsit "fog" az alma Kép

Akiren
akiren
 
 


Timurr.: Maja egyre szebb!!! sőt gyönyörűKép

Akiren: Mi is most kezdtük az almát. Én babareszelőn lereszeltem úgy nagyon pépes.Most fél alma/délelőtti etetés+ még sok szopi. Majd adok én is mást is de egyenlőre ezt szokjuk.

Gréti nagyon édi.

Kép
juszti75
 
 


Sziasztok
Connie
Örülök h Ákosnak ízlett így a répa.És milyen rendi,felfal előled mindent,vigyáz az alakodraKép
Vince ma megint kirúzsozta magát céklával,de ma már a ruhatára is olyan lett,mert belenyúlkált a kanálba és későn vettem észreKép
Mélben kérdezhetek majd egy gyógyszerészetit?Nem akarom itt offolni a topikot.

Timurr
Köszönjük a levelet MajánakKép A rózsaszín is nagyon jól áll nekiKép

Jégvirág
Tündéri Gréti a habok közt!Ez volt az első pancsolása ilyen nagy vízben?Vagy már voltatok vele uszodában? Jók a minitalis képek is Ildiékkel az ÁrkádbanKép

Vezso.Tücsök
Köszi a muffinrecepteket,lementettem,biztos ami biztos,hátha sikerül beszereznem nekem is egy muffinsütőt hamarosanKép

Lehet h hülyeséget csinálok,de Vince három napja a Kolompos zenéjére alszik el:már 2 hónapos kora óta hallgatjuk ezt a kazettát,ismeri és imádja,nekem meg eszembe jutott,h kipróbálom,h beteszem a magnót a szobájába és csendesen szól neki a zene,szépen el is alszik tőle.Csak kicsit tartok tőle,h nagyon megszokja aztán csak "zajban" fog tudni elaludni.Vagy ez hülyeség?Ugyanakkor meg úgyis jön hamarosan az esti mese korszak,végülis akkor engem fog hallgatni és én sem igénylem h halljam anyu hangját elalváshoz,csak mert anno úgy aludtunk el.KépSzóval talán nem csinálok hülyeséget ezzel a magnózással.

Ildi
Mi volt a sebészeten?

Vince bejelentkezett megyek dolgomra
Sziasztok
Virág
villes
 
 


Sziasztok!

Hát ma ismét nem sikerült eljutni a sebészetre; apa későn ér haza!Majd holnap meglátogatom őket! Kép
Jelentem mi is haladunk a mozgás utján:
Marcika emelgeti a popsiját, és elkezdett egy kúszáshoz hasonlító mozdulatsort gyakorolni!Ezzel mondjuk egyenlőre az a bibi, hogy hátrafele halad; és üvölt amiért távolodik a kiszemelt célponttól!
Kép

Ja és a mai napom úgy folytatódott, hogy elromlott a lift!Úgyhogy babakocsi-gyerekkel+szatyor; így ˝rohantam˝fel a 7.emeletre!
Esküszöm, úgy lihegtem; hogy a tűdöm majd kiköptem! Kép

Egyszer csak vége lesz ennek a mai napnak! Kép

Sülnek muffin gyerekek a sütőben, kíváncsi vagyok milyen lesz!
Kép

Na puszi nektek!
Ildi

delfinke
 
 


Juszti,

Boldinak ízlik az alma? Gréti már nyalakodta az almát, és olyankor szívta, meg cuppogott hozzá, tehát az íze rendben van neki, de nem tudom mit szól majd hozzá, ha le is kell nyelnie Kép
Boldinak mi lesz a következő kajcsija?

Akiren
akiren
 
 


Háááááááát nem is tudom. Szerintem a barack ( van fagyasztva ) aztán úgy vélem a banán. Szerintem Gréti is szereti majdKép készülj fel a pofavágásokra meg hogy inkább szopizza még a kanálból. Kép olyan aranyosak Kép

Kép
juszti75
 
 


Ildikém. ez a liftes téma Kép nem igazság!!! Végül 1 re értünk az árkádba Kép Boldi flörtölt a DM-es eladókkal , meg a könyvesboltos nénikkel Kép oda is vissza is gyalog mentünk 2x 45 perc, aludt végig

Kép
juszti75
 
 


Akiren : bocsi nem válaszoltam: igen,ízlik neki sárga héjú almát vegyél neki az jó édes.

Kép
juszti75
 
 


Timurr,

Maja nagyon édes azzal a levéllel Kép
Én is egyszer adtam Gréti kezébe levelet, de rögtön a szájába akarta tömni. Egyszerűen nem tudok úgy odaadni neki valamit, hogy nézegesse, mindig a szájában kötnek ki a dolgok.

Akiren
akiren
 
 


pár mai kép Kép

Bocsánat, de annyit gyönyörködöm az őszben Kép és persze Boldizsárban Kép



Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
juszti75
 
 


Sziasztok!!

Próbáltam visszaolvasni...

Húha kicsit nem figyelek és a babócáitok másznak, felállnak..Kép
Gratula Grétinek és Csipetnek!!a kis ügyeseknek!!!!!!!!!!!!!!!!ja és Marcipánnak is!!

Mi most ott tartunk, hogy ha letszem Fürtöst a földre pár perc és körbeforogja a szobát..mi még így haladunk...Kép

Virág!
Nálunk Boti délelőtt is és délután is zenére alszik el az ölemben..este pedig csendben szopi közben vagy mostanában 2 forgás közben féluton lehetőleg 1-2 méterre tőlem..?...ez a legújabb elalvási szokása...Kép

Vezso, Tücsök!
Köszi a recepteket, már be is szereztem egy muffin sütőt, férjem amikor meglátta csak annyi volt a reakciója, hogy ugyan minek nekem ez a muffin sütő, tuti első lomtalanításkor megy az utcára...aranypofa amúgy...szeretem...de tuti 2 pofára fogja majd falni a fincsi sütikét ha megcsinálom!!!!!!!!!!!!
Vezso, amúgy engem nagyon érdekel a csokis és a sós recept is!!!!!!!!!!!!!!

Bea!!

Jók a képek, de jó lehetett a nagy vízben fürödni.....én is úgy elvinném Botit, tuti élvezné, mert itthon imádja a vizet!!!!!

Gréti, Maja nagyon édesek vagytok a képeken!!!!!!!!!!!!

Timurr!
Na végre kötélnek álltál és nem bújsz el a lányod mőgé...Kép ne is tedd többé!! szép vagy és ezt nem rejtegetni kell, hanem bátran megmutatni!!!!!!!Kép

Ildi!
Hát ilyen nincs, most már tényleg vegyél egy ötöslottó szelvényt!!!!!!
Remélem ezentúl csak jó fog veletek történni!!!!!

Connie!
Köszi a választ, gondoltam, hogy ez a baj....ezentúl kevesebbet maradok suliban.....

Patri!
Gratula a fogacskátokhoz!! Okszi érdekel a macis kép, kedden megyek a talira, megyünk együtt?

most megyek, este próbálok jönni....

kingu
cica29
 
 


Kingu,

Köszi a dícséretet és a gratulációt Kép
Én is gratulálok Fürtösnek a forgáshoz Kép Szuper, hogy a forgás úgy lefárasztja, hogy elalszik közben Kép Bárcsak Grétit is lefárasztaná valami Kép

Juszti,
Boldi nagyon tündéri kissrác Kép
Az őszi fotóid pedig egyszeűen gyönyörűek Kép El tudnád küldeni nekem nagyobb méretben őket?
Szeretnék belőle tapétának kirakni a gépre. neras@freemail.hu

akiren
akiren
 
 


Kép enyém a megtiszteltetés Kép küldöm.

Kép
juszti75
 
 


6 mega lett Kép küldjem egyesével inkább?

Kép
juszti75
 
 


Halihó!

Olvastam délután a gyerkőcök etthonhagyásáról/másra bízásáról. Aztán eszembe jutott, hogy amikor a múltkor elvittem Blankát fotózásra, volt ott egy pasi. Amíg aláírtam a papírokat, beszélgettünk, Blanka mellettem volt a hordozóban, kb. 1 m-re tőlem. Mondta,hogy neki is van egy babája, és mellékesen valami orvosos kutatást csinált. Aztán a végén megkérdezte, hogy ugye császárral szültem-e? Mondtam igen, de honnan szedi? Aztán elmesélt egy kutatást, és most teszteli magát. A lényeg, hogy 1000 nőt vizsgáltak a következő képpen: elhívták a babákkal együtt, kiültették őket egy váróterembe. Aztán név szerint szólították őket, és kitöltettek velül egy papírt. Adatok + szüléssel kapcs. kérdések. És érdekes módon az derült ki, hogy aki császárral szült, az a nő ott hagyta a bébijét (természetes biztonságosan) a székben, vagy hordozóban, amíg kitöltötte a papírt, kb 3-4 m távolságra. Aki viszont rendesen szült, az vitte magával. Ezzel a kötődés egy bizonyos formáját vizsgálták. Elég érdekes és nem tudom, hogy mennyire máshogy kötődik egy nő a gyerekéhez, ha így vagy úgy szülte, minden esetre érdekes. 1000-ből ezer nőre volt igaz ez.
Szóval én is védem és féltem a gyerkőcömet, mint egy anyatigris természetesen, de a nagyiknak (vagy akiben megbízom és tudom, hogy milyen ember) nyugodt szívvel hagyom ott akár egy délutánra is. Szóval nem tudom, hogy hogy műxik ez, de tényleg érdekes, nem??

Juszti! Nagyon szépek a képek! Olyna ügyes vagy! Boldi pedig gyönyörű!

Zitmi! Akartam már a múlkor is írni, hogy milyen egyforma a lányaidnak a szemei! Kinek van ilyen nagy szürke(?) szeme?

Timurr! Maja is milyen édes azzal a levéllel!

Patri! Beninek gratulálok a fogacskához!

Ildi! Szegény, tényleg nem vagy mostanában a szerencse mintaképe! Ne aggódj, a sok rossz után majd jön a jó (egyszer csak, reméljük ):-)

Gréti, Csipet! Nemsoká szaladni fogtok! Hajrá!

Wester! Nagyon aranyos a vers, tetszett.

Blanka egyébként 2 napig ezerrel forgott, pörgött, azóta semmi. Gondolta, nesztek, megmutatom, hogy ilyet is tudok, aztán pá! Nem akar fordulni :-( Most mi lesz????

Na megyek! Jó éjt mindenkinek!
Dóri

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Juszti,

Köszi, átjött Kép
akiren
 
 


Juszti! Jó a kikás sztori!

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Dóri
ez érdekes vizsgálat
Maja bébi is van ,hogy pörpg mostmeg napok óta még csak hason se akar lenni,ez vanKép

Kingu
kösziKépde ti se nagyon pakoltok ám fel magatokról képeketKépvárom
Fürti hogy van?

Virág
kösziKépMaja nevében

szerintem nem baj,ha zenére alszik el Vinci,nálunkis van egy két számból álló altató,ami ismétlődik általában beis alszik,mert tudja ez az altatóóKép

Áron és Martin olyan aranyosak ahogy alszanak,lehet ha Berkiadriék ide is eljönne Maja is elaludna????Dettó így szeret az ölembe aludni ő is.

Hétvégén én is sütök muffint,kókuszosatKép

Juszti
Képeid superekKépKépKép
A kép megint nem jött átKép
És bármikor szívesen látunk benneteketKép

Akiren,Juszti
Próbáljátok meg a sütőtököt,most szezonja van és általában a törpék szeretik.

Timurr
Vendég
 


Timurr : akkor ide felrakom. remélem a többiek nem haragszanak meg Kép

igy aludt tegnap a tekijével
az altató zenét én is kipróbálom. van valakinek repertoárja? Kép

örülök hogy tetszenek a képek!!!!

jaj ezt a gyertyásat is fel akartam tenni. tekiset nem találomKép jaj de kapkodok KépKép

Kép
juszti75
 
 


na eldugulok mára a képeimmel együtt. Biztos már melegebb éghaljatra kívántok! de még a tekiset felteszem. telefonnal csináltam a minősége nem jó.
jó éjt mamák, babák!
Kép

Kép
juszti75
 
 


Jimbone, Dóri
Gréti nevében köszönjük a gratulát Kép

Timurr,
Mi az a két dal, amire Maja elalszik?
Nálunk a Micimackót kell énekelni, attól Gréti mély álomba merül Kép de jó lenne, ha mondjuk elég lenne neki egy CD Kép

A sütőtököt ki fogjuk próbálni, és jó lenne ha Gréti szeretné is, mert akkor egész télen lehetne egy kedvenc kajcsi, de hagyományok szerint először az almát kell Kép

Akiren
akiren
 
 


Juszti
Ez az édi kép ügye amit akartl küldeni?Nagyon drága Boldi.

Akiren
Az egyik a mary poppins-stay awake és a my name is James,ja nálunk cd megy ha éneklek felpattannak a szemi és bámul


Olyan hülye vagyok ezt Csipetnek küldöm amiért ilyen ügyi!
Kép
Timurr
Vendég
 


ja azért vagyok hülye,mert már régóta akartam gratulálni nekiKépCsipetnek

na megyek lelövöm magam
Vendég
 


Lilóca, ezt a szélesszájú kisbéka mosolyt neked küldöm...Kép

Kép
Fürti
cica29
 
 


Dóri,
Érdekes ez a vizsgálat. Az viszont biztos, hogy én kényelmetlenül érzem magam, ha nincs Ákos elérhető közelségben - már úgy értem, hogy nem tudk egy lépéssel odaugrani a babakocsijához, vagy ahova letettem (már idegen helyen). De azért én nem azért nem bízom egy fél napra másra, mert féltem vagy ilyesmi, hanem mert 2 óránként szoptatni kell őkelmét.KépBár biztos ez is okozza, hogy nem tudom elképzelni, hogy napokra másra bízzam. Mi még tényleg nem váltunk teljesen ketté, Ákosom olyan mint egy plusz testrészem.Kép
Közben még azon gondolkodtam délután, hogy mikor Vaktyúkék utaztak Olaszo.-ba abszolút nem akadtam fenn azon, hogy nem viszi Csipetet, akkor most miért. Arra jutottam, hogy azért mert Réka nem szokta előadni, hogy ő a nagy magyar anya.KépKép

Kingu,
Ugyanilyen labdánk van, ezt már korábban is kiszúrtam.

Virág,
Persze, írj csak, de ezt nem is kell előre megkérdezni máskor. Vagy másnak.Kép

Timurr,
Maja egy tündérke.

Juszti,
Nagyon szépek ezek a képek is. Hol fényképezted az őszieket?

KépKép
connie
 
 


Sziasztok!

Hú egy napja nem olvaltalak benneteket, és már fél órája tart a bepótolása. Sok minden van a fejemben(a szitán kívűl), de biztos, hogy a felét elfelejtem.Kép

Nálunk még mindig még holnap is zajlik a ház körüli teendők. Munkások jönnek , mennek. De úgy örülök neki, hogy a kerítés festését is megcsináltatja az építtető, és azt nem nekünk kell anyagilag állni.Kép Ja és a burkoló is jött, és helyrehozta az eltört zuhanyelőlapot, úgy, hogy helyette felcsempézte.Kép Cirka 5 hónap után!Kép

Juszti
Elolvastam a cikket. Mi is vásároltunk már ott. Nekünk is hasonló volt a tapasztalatunk. 10%-os kedvezmény, meg nem voltunk még benne a szg-ben, holott már régebben is vásároltunk már ott, árut kiiratni, házhoz szállítattni, stb. Nekik ez egyszerre sok volt megoldani. Kb.1,5 órát vett igénybe, és a manó is velünk volt. Megéhezett. Kérdeztem, hogy van-e baba-mama szoba, erre azt válaszolták, hogy nincs, de meg tudják oldani. Úgy oldották meg, hogy kinyitottak egy 2-3 fős irodát, ahova bemehettem etetni, csak az volt a kellemetlen, hogy ott ült egy másik széken egy vad idegen nö. De hát a muszáj nagy úr.

Mennem kell.Kép
hüpi
 
 


Connie
KösziKép

Hüpi ez a lépek smile nagyon jó,lenyúlom,ha nem bajKép

Fürti te drágaKép
nekünk is van ilyen labdánkKép
Vendég
 


Sziasztok

A felallas nekunk sem olyan igazi felallas hanem ulesbol egyszercsak feltornazta magat kapaszkodassal, ma mar nem is sikerult.
De koszonjuk szepen a dicsereteket.
Az Olasz ut ha mar igy emlegettuk, azert nem vittem mert mentunk jottunk es sztem egy ilyen pici babanak 13ora ut allati faraszto ugy hogy raadasul Torinoban a kocsiban aludtunkKép..
Connie ez igaz sosem mondom azt magamrol hogy en lennek a best of anyukaKép

Vizimano Kata tobbiek merre vagytok???????????


Kép
vaktyuk
 
 


Itt vagyok egy kakiltatás után. Visított szegénykém. Olyan keményet kakilt, hogy alig bírtam kipréselni belőle. Bocs a naturisztikáért. Pedig ugyan azt a céklát ette, amit már egyszer adtam neki, csak akkor frissen főztem, és ezt most meg a mélyhűtöböl vettem elő neki. Előszőr meg úgy meghajtotta, hogy teljes ruha-ágynemüt kellett cserélnrm hajnali 6-kor.Kép
Az Ádám mostanában kezdi elválasztani magát a cicitől. Eszik 1-2 percet a ciciből, és utána sír egy kis más kaja után. Ja és tátog, és úgy csinál, mintha azt mondaná, hogy nyam-nyam. Csak hangot nem ad hozzá. Minden félét eszik már. Almát,banánt,céklát,sütőtököt,burgonyát,répát. Kb ennyi a repertoár. Nálunk az alma reszelve nagyon fog, csak a leve, pedig nagyon hajt. (a cékláról is ezt tudtam) Na mindegy ki kell tapasztalni, hogy miként reagál rá, de addigra már felnő a csemete!Kép

Dóri
Köszi a kérdésed, már csak éjszaka fájdogál akkor a térdem, ammikor rosszul mozdulok, nappal meg vigyázok rá.Kép

Ildi
Szerintem is vegytek valami szerencseszelvényt!Kép
De nézd a jó oldalát. Legalább lesz szép új konyhátok, és a biztosító fizeti nem???Kép

Pviki
Ugy érettem, hogy mindenünk macis, hogy mindenhol van egy- egy maci. Nem csak a szobájában. Csak a dordür csik macis a szobájában, de azon van vagy 50 db, és egy kép a falán, és a többi a ruháján a tányérján, a cumisüvegjén, amit nem igazán használunk, és sok-sok plüss maci gazdagítja még a macis klubbot. Ja és még a hütőn van 2 maci, de aza a mienk. Egy Apamaci, és egy Anyamaci. Ez a szülők kedvencei. Mi egyébként így is szólitjuk egymást.

Jimbone
Nagyon édes az a kép, ahoé Áron alszik, és a feje alatt van a keze. Tündéri!Kép

Juszti
Neked nem győzőm elégszer mondani, hogy milyen szépek a képekKép Ezekután egyszerüen nem mondom, mert már biztosan unod. Nem?Kép

Kingu
Hát ez a Boticica? És azok a kis fogacskák!Hmmmm. Irigykedem!Kép

Azt mondta nekem a férjem, hogy keddre kéri a szabadnapját, hogy itthon legyen a kocsi, hogy el tudjunk menni a találkozóra. Hát nem édes? De egy kicsit késni fogunk, mert fél 10-re megyünk a dokibácsihoz, ami 10-ig biztos eltart.
De megyünk!!! Nem szabadultok tőlünk!!!

Vezso
Hol vagy????

Jó éjt nektek!
SzilviKép
hüpi
 
 


Timurr

Nyugodtan nyúld le!Kép

Tényleg, Jégvirág, Vizimano,Zitmi, Nebula...stb veletek mi van?
hüpi
 
 


Connie!

Sajnos én már meg tudom oldani, hogy akár 5-6 órára is otthagyjam anyunál Fürtöst, igaz nem vagyok boldog, hogy ezt kell tennem, mert nagyon hiányzik, de a suli miatt sajna 2 hetente kénytelen vagyok. A múlt félévben nem jártam be és meg is lett az eredményeKép agyba főbe bukdácsoltam a vizsgákon..Kép Tudom, hogy anyuéknál biztonságban van és a nagyszülők is nagyon boldogok, hogy vele lehetnek. Sztem anyum most próbálja bepótolni amit nálam kihagyott..(3 hónapos koromban vissza kellett mennie dolgozni, annó Erdélyben nem volt ez a 3 éves otthonmaradás a babával, de ezt te is tudod..Kép..)
Azért írtam, hogy sajnos, mert én már csak 5X szoptatok naponta a többi szilárd táplálék és már rég nincs annyi tejem, hogy itthon hagyjak neki ...Kép
Tök jó, hogy Ákos még 2 óránként táplálkozik..Kép
Amúgy ma a nagyapja megkérdezte, hogy mikor fog már náluk aludni Boti...na ez még sokáig nem fog bekövetkezni!!!!El sem tudnám képzelni, hogy reggel amikor felébredek, ne lássam ahogy rám mosolyog!!!!

Timurr!
Remélem sikerült a huncutszeműt elringatni, kicsit sírósan, de mi is elaludtunk, Fürti majdnem lelökött az ágyról...Kép aztán beimádkoztam a kiságyba...Kép olyan súlya van, majdnem összerogytam, mire át tudtam cipelni a szobán..Kép

Ildi!
Milyen lett a muffin?? Gondolom mind elfogyott!!!Kép

Nagyon édesek az alvós képek, Áron és Martin ...Kép

Juszti!
Nagyon szuperek a képeid!!!! Ügyi vagy !!!!

na megyek olvasgatni.....úgyis elalszom pár oldal után...Kép

jó éjt mindenkinek



kingu
cica29
 
 


Jó reggelt!

Connie : a csertő parkban ,. ond vezér parkban ill a bogyókat kis utcákban Kép

valószínű az alma nekünk is "betett" . Boldi nem kakilt tegnap. Pedig 4-szer szokott egy nap .

Kép
juszti75
 
 


Sziasztok! Jó reggelt!

Hüpi, köszönöm, hogy hiányoztam KépKép Csak másnak nem, brühühü...KépKép

Nem hagytalak el Benneteket,csak belevetettem magamat két dologba, ami elmélyedést kívánt.
Az egyik: a nagylányom házidolgozataihoz állítottam össze anyagot, az egyik Fönícia, a másik pedig Csin Si Huang-ti, Első Kínai Császár. Úgy élveztem, hogy ilyen jó kis történelmi témákban kutakodhatom. Érdekességeket gyűjtögettem ki Veronikának a netről, itthoni könyvekből.
A másik: varrtam és ma is fogok.
Egy 4 m hosszú polár anyagból varrtam Rozinak egy hatalmas takarót, és mindhárom lányomnak egy-egy sapka-sál össeállítást. Mindenképp csinálok majd képet, ahol mindhárman viselik ezeket a darabokat, jó? A polár anyag macis mintájú és 840 ft volt egy m, olyan 3400 ft köüli összegből jött ki az egész: takaró, 3 sapka, 3 sál.
Aztán varrtam egy olyan babakocsibetétet, amit megálmodtam még a múlt héten, ami melegebben tartja a babát. Azt is lefényképezem majd,ha kéritek. Nem olyan meleg, ez a betét, hogy ne kellene overall a babára, de mégis van a feneke és a háta alatt vmi plusz. Kék a babakocsi, így kék maradék anyagot turiztam, és bélésanyagot duplán tettem bele. Varrtam lyukat rá az öv helyének. Kiegészítettem az egészet amolyan lábzsákféleséggel is. Sztem egész jó lett, nyugodtabb vagyok most már, ha netán sétálni megyünk és hidegebb lesz, Ro nem fog fázni. Ez pedig nem is tudom emnnyi volt, fillérekbe került, mert a kék anyag turiból van (maradék anyag), kb 60 ft, a bélésanyag, amennyit elhasználtam, meg kb 400 ft, de inkább kevesebb. Csak a munkaidő volt vele sok. Este 10-ig varrtam Kép Kép

Bocsi, hogy ennyit írtam erről, csak ez az én alibim, meg aztán volt is szó erről, hogy mit teszünk a babakocsiba télre.
Mindjárt vissza is olvasok, tegnap csak átfutottam gyorsan a dolgokat.
Meg szeretném köszönni a saját kezűleg gyártott ajándékok ötleteit is, ki is alakult bennem, miket fogok készíteni: szalvétatechnikás kép textilre, selyemfestés - elsősorban képek (Újra előveszem), aztán polár anyagból csinálok az egész családnak takarókat és sapka-sálakat. A mostani praktikában is van rá ötlet, a polár anyagra. És: még foltmunkákat is csinálok.
Na jól van, most már nem mondok monológokat. Kép
Vezso
vezso
 
 


Szia Vezso!

De ügyes vagy! Nagyon várom ám a képeket!
Juszti

Kép
juszti75
 
 


Visszaolvastam Kép

Képküldés: Timurr és Hadri, Nektek lógok képekkel, de a férjem segítsége elkél, ő pedig egész héten kereste a pénzt (de nem találta Kép), szóval ma is dolgozik. Ma állítólag csak délig, de ez úgysem így lesz. Meg rá akar beszélni vmi vacsorára, ahová elhívták, hohy menjek el, de én nem szeretnék...Csak karrier szempontból fontos lenne, mint házaspár menni, jaj, nem tudom mit csináljak. Anyut kellene megkérni, és nem merem.
A lényeg, küldöm a képeket a párommal, jó? Kép

Timurr
Segítettek a homeós bogyók? Kép
És miért írtad, hogy már nem kérdezel, csak válaszolsz? Ugyen nem én vagyok a hunyó? Kép
Maja fényképeit nagyon szeretem, de a múltkori őszi kép is tetszett. Szdem, csinálj még ilyen tárgyú képeket még. Kép

Akiren
Gratulálok Gréti felállásához!! Meg a hozzátápihoz is, hát, lassan minden baba a topikban kipróbálja az emberkaját is. Kép
Te, amikor írtad, hogy elhasaltál meg ilyenek, mondom, jaj, mi történt Veletek is, erre látom, hogy ezt Gréti nevében írtad. Kép
Elaltatás dallal: próbáltátok a klasszikus zenét? Halk Mozart pl. De ez nem pótolja az éneklő mamát. Kép Nemsokára lehet nekik esti mesét is mondani, ami nálunk úgy nézett ki, hogy: a férjem horkolva aludt mindig a gyerekszoba szőnyegén, kezében a mesekönyv, az altatandó gyermek pedig éberebb, mint valaha Kép

Vaktyúk
Várható volt, hogy Csipet feláll, mert már mászni is milyen szélsebesen tud. Gratulál Rozi Csipetnek! Majd élőben is előadja kedden a gratulációt (csak szegény Csipet túlélje) Kép

Lir
Nagyon örülök ám, hogy Luci már nem csinálja ezeket a rohamokat,látod, nem lesz semmi baj. Kép
De vajon, mitől lehetett?
Lir, a céklát én vízben főztem, de itt a topikban sütőben való elkészítést is javasolták a lányok, sütőtök és krumpli is készíthető így. Rendes piaci cékla, nem bio, vagy ilyesmi. Nem eszik meg belőle annyit Rozi, hogy vmi baja lehetne, gondolom. Mondjuk eddig a cékla ízlett neki legkevésbé. Miket főzöl már Lucinak? A múltkor írtad, hogy milyen szépen eszi a főztödet. Jöttök a keddi talira? Kép
Vezso
vezso
 
 


Vezso Kép

Ha nem leszünk kórházban, akkor szerintem elmegyünk igen... ha meg ottleszünk, az észrevehető lesz, mert hétfő reggeltől akkor elnémulok.
Tegnap sem volt gond, és eddig ma sem hálaistennek.
Arra gondolok, hogy (bár tudom, hogy baromira tudománytalan magyarázat), talán Luci fogzásával lehet összefüggésben, ugyanis tegnap kínjában ráharapott az etetőszék tálcájára is... és ezt az a gyerek csinálja, aki eddig a cumin kívül _semmit_ nem vett a szájába... Most meg, bármi is legyen a kezében, már megy is a szájához vele, és nem ám csak ismerkedik vele, hanem kőkeményen harapja (anya orra pl nagy kedvenc Kép)

Úgyhogy most ebbe a reménysugárba kapaszkodom, a védőnő is mondott vmi ilyesmit, hogy esetleg a fogzás fájdalmával lehet összefüggésben a dolog...
Tegnapelőtt főztem magunknak krumplifőzeléket, abból vettem ki Lucinak egy kicsit (azt mondta a védőnő, hogy savanyított tejterméket, egy pici olajat, vajat már tehetek az ételébe, gondoltam kipróbálom). Szerette, azt leszámítva, hogy mostanában nem nagyon szeret kanállal enni... tegnap pedig krumplit, répát és cs.mellet főztem (a cs.mellből magunknak pörköltet, onnan vettem ki Lucinak) egy kis vajjal törtem össze, azt is szerette, úgyhogy lassan túlleszünk a bébiétel-parán Kép
Ma v holnap, apa munkamoráljától függően pedig veszek céklát, és kipróbálom Kép

Nálunk a gyerek halk Enya-ra alszik, én ugyanis imádom a zenéjét Kép De aludt már pl Újévi koncerte is, csak az kiszámíthatatlanabb nekem, hogy mikor van benne vmi hirtelen crescendo, mivel nem ismerem annyira, mint Enya-t Kép

jaj, és el ne felejtsem Kép

Luci üzenete Fürtinek:
Fürti!
Nagyon jóképű vagy, ahogy megláttalak a képen teljesen megvigasztalódtam Kép Szeretném, ha már nekem is lenne két fogacskám, hogy én is küldhessek neked ilyen csábos mosolyt Kép

Nézegetem a képeket, vmi hihetetlen, hogy mennyire gyönyörű itt minden baba Kép Mindenkinek sok gratula a felállásokhoz, fogacskákhoz, új hamikhoz Kép

Most már befogom, Luci elaludt, rajtam meg erőt vett a közlési kényszer, bocs Kép

Lir
lirian
 
 


Zitmi
Szuper, hogy már meggyógyultatok, remélem azóta semmi visszaesés nics Kép Mert várunk a keddi talira ám Kép Élőben látni Benneteket Kép A férjed is meggyógyult?

Babjag
Végül is melyik fogyikúrát választottad?
Biokaja: nem szoktam venni, mert drágállom, meg aztán nem is tudom leellenőrizni, hogy tényleg bio-e. A lányaim se ettek anno biokaját, akkor még tán nem is volt, és még élnek Kép Nem akarom elviccelni a dolgot, persze, nem szeretnék adni a gyermekeimnek semmi káros dolgot. De ez nálam inkább abban nyilvánul meg, hogy no chips, no cukros üdítő, és sok házikaja. Pl párizsi meg virsli helyett (amit azért veszünk, csak ritkán) inkább sütök egy adag májat és csinálok belőle pástétomot.
Az a baj, hogy annyi káros mindenféle vesz minket körbe így is, és ki sem tudjuk védeni pl autók által produkált büdi levegő. Ha mondjuk egy szép óceáni szigeten élnénk, az lenne a jó, ebből a szempontból...

Connie
Nem küldtem a sült csirkecombot, de látom , azért ettél finomat. Kép
A férjem nagyon köszöni a szg programot, le is tölti holnap magának és lécci tolmácsold Gáborodnak, hogy köszi Kép És, még tartozom Neked a múltkori művházas tali óta, nem felejtettem el Kép
Gratulálunk Álos minden új tudományához!!! Kép Remélem kedden többet tudunk beszélni, megyek fél tízre majd megint.
Miért vettél kerékbilincset?

Hüpi
Imádom a vicces képeket, amiket fel szoktál tenni Kép Meg a humorodat is szeretem.
Macik: lefényképezem akkor Neked az itthoni maci-gyűjteményt, jó? Képzeld, Londonban a Hamleys játékboltban, meg a Harrods-ban teljes emeletek vannak tele teddy macikkal KépKépKép Hihetetlen választék van, mert ott nagy a macik kultúrája, az angoloknál. Vannak extra drága macik is, milliós árszinten. Oda kellene elmenned macikat nézni, nagyon tetszene!
A kikás történet szomorú.
Munkások, burkolók...Kép szépültök, ez tök jó, meg hogy a csempézést is megcsinálták a kádnál. Nekünk is van mit csinálni, pl a padlólap a konyhában két helyen is megrepedt, meg egyébként is, félkész állapotban vagyunk állandóan...

Villes
Cékla-rúzs Kép
Sztem az nem baj, hogy Vince zenére alszik el. Rozi tud rockzenére is elaludni, persze nem így altatom el, csak van, hogy bealszik a játék közepén. Próbálok relatíve nyugodt körülményeket biztosítani az alvásához, de a másik két lányom mellett teljese csendet nem tudok elérni, úgysem.
Van ismerős, aki kihúzza a telefont, teljes hangszigetelt szobában van a gyerek, és emellett suttogva beszélnek, amíg a gyermek alszik, de ez sztem azért túlzás.

Delfinke
Hihetetlen milyen pechszériátok van! Tényleg írhatnál egy rémregényt az elmúlt időszakról. Van ilyen...Kívánom, hogy rendeződjenek a dolgok mihamarabb!
Egyszer nekünk pl lakásfelújítás elkészülte után egy nappal áztatott el minket a szomszéd, mindent újra kellett csinálni. Még házasok sem voltunk, lóvé nélkül... Most már vicces, de akkor sírtam. Ez eddigi életem egyik legborzasztóbb élménye.
Kedden jöttök? Viszem a cumikat Jégvirágéktól, jó? Már be van készítve. Kép Milyen lett a muffin?

Juszti
Képek: még, még, még....Kép Gyönyörűen fényképezel Kép
A kikás történeten meg jól felhúztam magam, próbálom nem elolvasni a homárt, mert mindig kiakadok...
Vezso
vezso
 
 


Lir! Sokat gondoltam én s rátok. És szerintem igazad van. Ugyanis az én fiam is ilyeneket produkált éjszakánként és láthatóan szenved a fogak miatt. Tegnapelőtt pl séta közben békésen aludt és egyszer cssak fájdalmasan felsírt. Ugyanez van éjszakánként , bár most hogy lekopogjam átaludta az éjszakát 2 pici keléssel. Enni nem kért.
Nagyon ügyes Lilóca hogy már ennyi mindent eszik.
Puszilunk titeket.

Kép
juszti75
 
 


Jó reggelt!

Muszáj céklával etetni a gyereket? Én azt kihagynám. Mi sem esszük, mert mindent összefog, és utálok vacakolni vele. Főleg, hogy én mindent akkor koszolok össze a legjobban, ha nagyon akarok vigyázni.

Vezso,
hogy neked honnan van energiád varrni meg sk ajándékokat készíteni is?Kép A mi családunkban senki sem szereti az ilyen "mütyüröket", úgyhogy én ezt megúsztam.Kép Igaz, én sem szeretem most már, mielőtt Ákos megszületett, minden ilyet bepakoltunk egy nagy dobozba (a régi lakásomban elég sok volt), és betettük a gardróbba a legfelső polcra. Aztán néha még pakolok hozzá ezt-azt.Kép

Vaktyúk,
Azért ezt persze nem úgy értettem, hogy nem vagy jó anya.Kép Attól még, hogy nem írod ki a homlokodra.Kép

Kb. egy óra múlva érkeznek anyumék, Siófokon voltak őszölni, de semmi energiám pakolni, meg előkészíteni a kaját. Az óraátállítás óta 5-kor ébred Ákos, utána még 1-1,5 órát kínlódunk az ágyban alvás címén, ez sikeresen tönkretette a derekam. A matracot is cserélni kellene, kész domborzati térkép, pedig még csak egy éves. És tegnap a tornán kiakadtam, mert rájöttem, hogy nincs hasizmom.Kép Szülés előtt se sok volt, de azóta....

Kingu,
Ákos nagy rajongója a szopinak, így könnyű sok tejet előállítani.KépBár mióta kap szilárdat is, kicsit kevesebbet szopizik, mondjuk 10x, 12 helyett.Kép De azért is nem sietek jobban a hozzátápival, mert szeretném vagy másfél éves koráig szoptatni. Nagybátyja asztmás volt gyerekkorában, nekem tropa az immunrendszerem, szóval jó lenne, ha ő ezeket elkerülné.

KépKép
connie
 
 


Kingu: megnéztem Fürti honlapját hát nagyon édes!!!!

Kép
juszti75
 
 


Annyira aranyosak vagytok Lányok!

nagyon köszönöm, hogy szorítotok nekünk, hihetetlenül sokat jelent nekem!

Lir
lirian
 
 


Lir,
Nálunk is ez volt, amikor jött Ákos foga. Ill. már hetekkel előtte elkezdte.
Képzeljétek, Nyíregyen a rokonoknál, ahol vacsoráztunk, Ákos ott ült a néni ölében az asztalnál, és rárabolt a tányér széléra, azt harapdálta, és mikor arrébb tette a néni, tisztára kiabált vele, hogy adja vissza.Kép Meg is lett másnapra a második foga.Kép

Vezso,
A kerékbilincset nem önszántamból vettem, ill. kölcsönöztem, úgy tukmálta rám a Közterületfelügyelet. Rossz helyen parkoltam, mert a parkoló autósor közepénél ki volt téve egy megállni tilos, de nem vettem észre, mivel utána is parkoltak autók. Kapott is mindenki kerékbilincset, nem csak én.Kép

KépKép
connie
 
 


Jobb reggelt mindenkinek!
Sikerült összetörni a nagy becsben lévő gyönyörű autónk hátuljátKép((((Az fütty fütty füttty rohadt utánfutó befordult az autó alá mi meg neki gurultunk,indez műszaki után 10 percre.Szegény párom nagyon ki van,na meg én isKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép:

VezsoKépKépKép
Köszönöm az érdeklődéstKép
a homeósbogyók nem segítettek,volt egy s.o.s kérdésem ezzel kapcsolatba ,de senki nem reagáltKépsajnosnem csak erre a kérdésemre nem kaptam választKépezért írtam,hogy ezentúl nem kérdezek csak válaszolok (ha tudok)

Nagyon ügyi vagy,ténylegKépÉn nagyon béna vagyokKép
És most extra szar kedvem van és extra szar napom,napunk leszKép

Kingu
nálunk is kevese bb a tej,de így is 3-4 óránként szopi,éjjel két-három óránként,ez mellet 3szor szilárdkaja.Elég könnyen elaludt Maja csak fél óra múlva felkelt és kezdtük előrőlKép

Lirien
Biztoss nem lesz semmi baj hétfőnKép

Vizimanó kedves nászasszony hol vagy?Miért nem írsz?

Timurr
Vendég
 


Lir
Nagyon örülök, hogy írtál máris Kép
Szegény Luci, akkor lehet a fogától. Van baba, akit nagyon megvisel, más észre sem veszi. Lehet, hogy most , hogy mindent a szájába vesz, jobb lesz kicsit, nem? Mert tudja magának dörzsölni az ínyét. Próbáld ki a dentinoxot is, bár Rozi inkább megeszi, eddig 3-4x használtuk és cuppogva nyalogatta le.. Csak nem mentek kórházba...Biztos nem Kép De jó lenne! Szorítok Nektek. De, azért írd meg, hogy mi van, mindennap, jó?
Milyen ügyesen főzöl neki! Savanyított tejterméket nekem is írja a táblázatom 8 hós kortól, amit Rozi 16-án ér el. Pl túrót is.
Egy csomó mindent ehet már végül is. Már én sem izgulok ezen az etetetésen annyit, meg szépen, és gyorsan is eszik. Éjjel még tudom szoptatni úgy kb 2x. Ez van velünk.

Dóri78
A Millenárison ez a kiállítás sztem nincs időhöz kötve, a D épületben van és ez egy interaktív játákos tanulós hely. Rengeteg felnőtt úgy veti bele magát a játákba ott, mint egy kisgyerek. És az a maxi asztal meg szék pont a bejáratnál van. Én nem tudtam rá felmászni..
Mikulás ajándék: én szoktam még kapni a szüleimtől, de inkább már én vagyok a gyermekeim számára a mikulás. Remélem nem olvassák el ezt, most itt. Kép
A Stahl összes megvan nekem is, ki fogom a férjem benti gépén nyomtatni majd.
Az orvos-kutatás dolog nagyon érdekes...nem is gondoltam volna. Az emberek testbeszédét szoktam figyelni, de erre még nem gondoltam, amit írtál.
Blanka tündéri a képeken, gyönyörű kislány lesz nagyban is Kép A Te szemeidet örökölte, nem?

Kingu Kép
Leírom akkor a többi változatot is ma, a sósat és a csokisat is. Fürti csodálatos kisfiú, ugye nem fogod levágatni ezt a szép frizuráját?

Wester
Na, ez hogy Te kövér lennél ...hát, én láttalak élőben és amolyan manöken alkatod van. Kép Mondtam a férjemnek, hogy élveztétek a szállodát. Kép
Ha Pestre jössz majd, akkor beírod ide? Hátha lehetne Veletek minitalizni.
Zsuba nekem is hiányzik, meg a többiek, akik nem írnak.
Írtad azt a verset. KépÉrdekes dolog ez, sztem maga az, hogy van az embernek gyermeke, máris más szemmel, az ő szemükkel is, láttatja velünk a világot. De, tényleg, milyen picinek érezhetik ők magukat még Kép

Patri
Gratulálok a fogacskához!!! A műtéthez én is visszaszámolok, gondolok Rátok sokat. Minden rendben lesz!!!
A macis kép engem is érdekel majd kedden, jó? És köszi a szalvétákat. Az üvegpohárra rajzolt minták nekem mindig lejönnek...Kép
KisPatri hogy van? Megnézhette a Lost-ot? És a szünetet hogyan töltötte? Én már nagyon nem várom a suli kezdetét, inkább a téli szünetet. Olyan nyugi van, amikor nincs suli, meg annyit dajkálják a lányok Rozit, tudok varrni, meg minden.

Jégvirág
Tök jók lettek a szállodás képek, "átjön", hogy élveztétek Mindannyian Kép

Jimbone és Berkiadri
Szuper, hogy tudtok gyakran találkozni. Adri, milyen jó, hogy beköltöztetek a városba! Szépek a gyermekek a képeken Kép
Vezso, aki megy mert sok a varrás, vasalás, reggeliztetés stb, de azért jó sokat írtam, megdicsértek ? Kép
vezso
 
 


Jaj Timurrkám! Kérdezzél Kép ezentúl nagyon figyellek!!!

sajnálom az autót!!! Boldi is udvarolhat azért Majának? ??? Kép

Kép
juszti75
 
 


Timurr,
Mire nem válaszoltunk? Én igyekszem, csak akkor nem jártatom a számat, ha végképp nem értek hozzá (pl. a homeóshoz). De Vizimanó szakértőasszony nem is járt erre, mióta kérdezted. Én meg néha elfelejtem, mire írok, hogy mit olvastam.Kép
Sajnálom az autót.Kép

Vezso,
Vállon vagy veregetve.Kép

Eszter,
Már én is akartam írni, hogy ne is álmodj róla, hogy beveszünk a hurkások klubjába.KépKépKép

Na megyek pakolászok valamit, mégis égő így várni vendégeket.Kép

KépKép
connie
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?