Új privát üzeneted érkezett!

Eri!

Milyen cukorvizsgálatra gondolsz? Rossz lett a terheléses cukrod, és azért kell befeküdnöd?
deszi
 
 


Igen, az éhgyomri az jó, 4,4 mmol, de terhelés után 2 órával 9,1 mmol volt, ma voltam Nagy dokinál, és vasárnap bevonulok vércukor tükör készítésre. Tudom, hogy nem nagy dolog, de mégis, gondoltam hátha valakinek volt már ilyen, és elmeséli milyen is volt. Kép

Kép
Kép

Kép
márkus_eri
 
 


Szia Eri!
Akkor találkoztunk!
(Tán még beszéltünk is.) Reggel 4 terheléses vérvételes volt kezdéskor. Te melyik voltál?
Ugye nem aki rosszul lett?
Üdv:
Ági
eveloagi
 
 

 
 

Nem, azon már múlt kedden túl vagyok, csak ma mentem vissza a beldokihoz. Ettől függetlenül láthattál, mert én is láthattalak titeket, miközben sorbanálltam a betegfelvételen: kb negyed-fél nyolc környékén.

Kép
Kép

Kép
márkus_eri
 
 


Sziasztok!
Eveloagi a Dr. Bognár Zoltánhoz jársz?? Írnál róla valamit, hogy milyen? Úgy tünik nála fogok szülni, de majd csak később ismerem meg és érdekelne mire számíthatok így látatlanba?

Köszi
favorite
 
 


Sziasztok.
Én csak ritkán szoktam jelentkezni, de rendszeresen olvasom a beszélgetéseket. Hétvégén nekem is megszületett a kisfiam. Mindenkinek, aki még előtte áll, olyan egyszerű és gyors szülést kívánok, mint az egyém volt. 28-án éjjel 1/4 12-kor voltak az első fájásaim, hajnali 2 46-kor pedig már a mellemen volt Ákos. Mindenki meglepődött,a doki alig ért be hozzánk. Ügyes volt a kisfiam!!
Márkus Eri!
A cukor vizsgálathoz többször vesznek vért: Reggel, amikor megérkezel egy éhgyomrit, egy reggeli utánit, ebéd előtt, ebéd után, vacsora előtt és után, az utolsót pedig éjfélkor. Neked csak annyi a dolgod, hogy mindig menj a nővérszobára, mert ők nem figyelik, de ha szólsz, akkor rögtön és ügyesen leveszik a vért. Semmit nem szabad enni, csak amit ők adnak. Még csak kávézni sem lehet -én majdnem ittam.
Mindenek gratulálok a picikhez!
szaffi76
 
 


Sziasztok!Kép

Tegnap hazajöttünk, eddig minden rendben, kicsit a fürdetés volt izgi, van még mit gyakorolni ezen a téren, csemete nagyon jo gyermek 40-eket szopizik majdnem 3 óránta, remélem tartja a jo szokását, amugy pedig alszik, néha-néha van kis nyekergés....szüléstörténetet majd irok, doki és védőnő most voltak, én töröm a fejem h a leirtakon-elmondottakon kivül mit kell még apával hozatni...Kép

Egyetlen negativ élmény egyébként az aranyér......Kép ( na meg a kitolás, de erről majd irok)
De ez is teljesen viselhetőKép

Képet teszek fel, még a korházban a gyermek és tegnap este a gyermek+apaKép



Kép

Kisbora Andi!

Irtam neked mailt nézd meg légyszi és ha időd engedi majd válaszolj!
Örülök, h jol van DaniKép

Kép
hencsi
 
 


Kép

Kép
hencsi
 
 


Ja és köszönöm mindenkinek a drukkokat és a jokivánságokatKép

Kép
hencsi
 
 


Hencsi, Szaffi76!

Mindkettőtöknek gratulálok a babáitokhoz!

Hencsi!

Nagyon aranyos a pici lány és ilyen szép pólyába teszik be a babákat a kórházban?Kép

Orsi

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


OrsiKép

Igen-igen, ez korházi polya, de a 4 napból 3 napon ezt kapta, vagyis ilyet, mert minden nap cserrélik, a 3. napon kapott mintás gagyit, de az sem volt rossz állapotban, csak régi olcsóbb mintás-modell volt.

Kép
hencsi
 
 


Szaffi76!

Köszi az infót! Ugyanazt a kaját kapom majd, amit mindenki más, vagy van külön CH szegény, cukormentes? A doki azt mondta, mindent vigyek magammal (felvágott, sajt, tej...), mert az nem lesz, sőt, a zsemle sem árt, ha van nálam. Amit elmondott a diétáról (mikor mit, mennyit), az eddigi tapasztalat szerint a kórházban tarthatatlannak tűnik. Ha meg itthon úgyis mást eszek majd, akkor nem mindegy?

Kép
Kép

Kép
márkus_eri
 
 


Sziasztok!

Márkus Eri a 2006. tavasziaknál már találkoztunk.

Kriszti! Bocsi amiért a mailedre nem válaszoltam, kicsit feldúlt voltam mostanában, de ha minden igaz most már csak a szép dolgok következnek. Írni fogok, ezt megígérem. Jó sokat vajúdtál a pici babáddal!! Jó egészséget kívánok nektek!Kép

Andi! Köszi, hogy érdeklődtél utánam. Nagyon jól esett. Én továbbra is küldöm nektek a pozitív energiákat++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ és hiszem hogy minden rendben lesz Danival. Már igazán megérdemlitek hogy csupa jó dolgok történjenek veletek ezután.

Szaffi! Gratula Ákos babához. És tényleg nagyon ügyi voltál!!!! Ez gyors volt!!

Hencsi! Nagyon szép a pici babád! Teljen sok örömöd benne!! Jó egészséget nektek is!!

Képzeljétek én tegnap a dokim közbenjárására 1 héttel az igért időpont előtt átvehettem a CVS eredményemet! AMi jó lettKépKépKépKépKépKépKép. És kisfiú lapul a pocakomban, vagy ahogyan az eredményre írták, férfi, amit aztán a nagyfiam ki is javított, hogy az a pici baba még csak papíron férfi, amúgy csak kisbaba!! Jelenlegi állás szerint Bernát (Berni)KépKépKépKépKépKép lesz a neve, de ez még változhat. A jövő héten csütörtökön megyek még egy ellenőrző UH-ra, ami a genetikai dolgok lezárása, remélem ott már minden rendben lesz!!!

Szép napot, jó babázást/babavárást mindenkinek!

Paga 22+3

Gabi
paga
 
 


Hencsi!

Végül is volt szobafoglalásod? Látom te még ráadásul pont a kiírt napon szültél!
Ha van időd megírod a tapasztalataidat a kórházzal és a csecsemősökkel kapcsolatban nekünk?

Paga!

Ezen a dolgon mi is jót derültünk anno, amikor megkaptuk a CVS eredményét és az állt rajta, hogy 46 XY kromoszóma-férfi.
A férjem el is kezdett viccelődni rajta, hogy biztosan rögtön egy mély hangú, szőrös férfi babánk leszKépKépKép

Orsi30+4

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Orsi!

Igen-igen, a 3-on a 3-as szobában voltam( 2 ágyas), 6000/éj...Kép

A csecsemősök alapvetően aranyosak, de nekem első babásnak kevés volt az info tőlük, igy a szobatársamat nyaggattam elég sok kérdésben...Kép biztos örült...Kép

A korházrol nincs jo véleményem abbol a szempontbol, h mint minden mhelyen ott is van lelkiismeretes és kevésbé lelkiismeretes dolgozo, ennek ellnére a második és többi gyermek is ott fog születni valszinülegKép

A szobámat mindenkinek tudom ajánlania látogatók megdicsérték kivétel nélkül, a zuhanyzoban a zuhanytálca kissé tré, de ezt leszámitva számomra tökéletes volt...Kép

Paga!

Nagyon örülök, hogy rendben minden a gyermekkel, de ebben szerintem mi biztosak voltunkKéplegeljebb neked voltak kétségeidKép

Puszi mindenkinek!

Kép
hencsi
 
 


Hencsi!

Igen ezt más is írta már, hogy nyaggatni kell a csecsemősöket ha infót vagy segítséget szeretnél kapni. De ez más kórházban is így van.
Veled volt a baba éjszakára is?

Orsi

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Köszi, aranyosak vagytok!

Gabi
paga
 
 


Orsi!

Első 2 éjjel leadtam, mert tejem sem volt, illetve akkor még nem volt olyan erős kötödésKép Aztán a másik 2 éjjel már együtt aludtunk, eredmény első éjjel össz-vissz 2 óra alvás, második éjjel pedig éjfél után már jobb volt a helyzet, de eléggé huzos volt éjfél előtt az előző éjjeli 2 órás alvást figyelembe véveKép

Itthon eddig tartjuk a 3 órás evést, amugy alszunk, remélem igy s maradKép)))

Kép
hencsi
 
 


Hát igen emlékszem még arra a méledre amiben kérdezted, hogy vajon mivel tudnád elütni majd az idődet,amíg a bébi alszik melletted?Kép
Gondolom ez már nem volt kérdés ott akkorKép

Pihenj minnél többet, nekem egy kolléganőm ajánlotta anno, hogy ha alszik a gyerek, akkor dobj el minden fakanalat, porszívót és feküdj le aludni a bébivelKép

Sok sikert a folytatáshoz, csak így tovább!!!!!!

Orsi
30+4

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


<font color="0000ff">Cristi, Hencsi!

Kicsit megkésve bár, de szeretnék nektek gratulálni. Jó egészséget és sok-sok boldog pillanatot kívánok a csöppségekkel!

Hencsi!

Kicsit irigy vagyok a gyors szülésedre. Én ilyet nem tudok.Kép

Üdv:

Zita</font>
pzita
 
 


Lányok!

Tudna nekem v.ki segíteni abban, hogy a terheléses cukrom eredménye a normál tartományon belül van ugyan de a felső értéket súrolja.
Semmi teendőm nincs állítólag de a magam kontójára szeretnék diétázni és ehhez szükségem lenne v.milyen táblázatra ami alapján lehet számolni a kalóriákat.

Úgy tudom, hogy a cukros anyukák is kapnak ilyen táblázatot, vagy ha v.ki tudja esetleg, hogy az interneten hol keressem az is nagy segítség lenne.

Előre is köszi

Üdv
Orsi 30+5

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Orsi!

Neked irtam a téli babákhoz a cukorrol.

Zita!

Hát induláskor én sem gondoltam h igy lezavarjuk, de elsősorban a kiscsaj érdeme, én erőlködhettem volna h ő nem működik közre...Kép

Anyukák!

Lenne kérdésem , szóval az egyik dolog a csuklás, mindenki mást mond, van aki sszerint őket nem zavarja csak bennünket, ezzel azért nem értek egyet mert ha elkezdünk csuklani addig tuti nem alszunk el, mig el nem mulik....itatni szoktam humana bébivizzel vagy ha hajlando cicizni még akkor mellre, csak általában evés végén jön a csuklás és olyankor nem akar már cicizni....
Nektek van valami praktikátok?
A gyerekorvos kis citromlét mondott kiskanállal a szájába, de szerintem ez már elég elavult dolog....
A másik a kakilás.....csak tejcsit esszünk,néha ez a viz, de max 20 ml 1 nap, mi az elfogadott a napi kakiszámot illetően?? illetve a minőségét tekintve változhat??? Sárgának sárga mindig(ugy tudom az a jo), viszont mintha higulna fel...ma ugy kilőtt tisztábatevés közben, hogy majdnem eltalált:-)))
Ti is ugy tudjátok hogy ha csak anyatejet kap nem lehet hasfájos...?
A mai utsó pedig, hogy ugye a vigantol olajat csak ha már nem kizárolag anyatejes akkor kell kezdeni???

Ne haragudjatok, hogy ennyi kérdéssel zaklatlak, van még mit tanulnom...:-)

Kép
hencsi
 
 


Hencsi!

Köszi, hogy írtál nekem!

Csuklás ügyben tudnék hozzászólni a témához, nálunk a citromleves megoldás vált be, de elötte azért megpróbáltam a cicire tevős megoldást, az mégsem olyan drasztikusKép

Vigantol olajat (napi 1csepp) nekünk már a legelejétől fogva kellett adni, az független attól, hogy anyatejes a baba vagy sem.
Kiskanálra kifejtem egy csepp tejet és abba cseppentettem az olajat.
Erre kérdezz rá a dokinál nekem új az a változat amit te írtál.

Kaki ügyben anyatejes babáknál nagyon változó az ügy (gyakoribb a napi többször), lényeg, hogy ne legyen zöldKépKép
Egyébként sajnos az anyatejes babákra is jellemző a hasfájósság 3 hónapos korukig. Ez egy nehéz időszak, ha mégis kiderül Ajsáról, hogy az lenne, ne aggódj, vannak különböző praktikákKép

Remélem tudtam segíteni, kérdezz nyugodtan, a lányok úgyis kiegészítenek ha v.mi kimaradt volna!

Orsi

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Köszi OrsiKép

Kép
hencsi
 
 


Hencsi!

A csuklásról. A citromlevet én sem adnám. Mi semmit nem alkalmaztunk rá. Illetve, ha még volt kedve, akkor szopizott.

Rossz hírem van. Az anyatejes baba is lehet hasfájós. Ha esetleg ilyen jeleket mutatna a csöppséged, akkor olvasd el ezen az oldalon az 1.7 pontot, ott sok hasznos ötletet kaphatsz.
A kaki állaga és mennyisége. Az állaga egészen változó lehet. Ha itt a babaneten elolvasod a rendelő ide vonatkozó részét, akkor többször is elolvashatod, hogy igen változatos skálán mozog a normális és elfogadható állag. Máshonnan:
[size=-2]"Normális, ha a csak anyatejet fogyasztó csecsemő napjában többször, robbanásszerűen, nyakig összekakilja magát. Normális, ha a székletében időnként fehér túrószerű csomókat látunk. Átmenetileg előfordulhat, hogy zöldes színűt kakil. Ez sem ok a pánikra, általában arra utal, hogy túl sok első tejet szopott, mely laktózban dúsabb, ezért hashajtó hatású, így hamarabb végighalad a tápcsatornán, ez okozza a zöldes színt. Előfordulhat ez olyan napokon is, amikor nagy a meleg, és a baba gyakran, keveset szopik, mert szomjas. Mivel ez sem nem kóros, sem nem káros, semmi tennivaló nincs."[/size]
Mennyiségre: az első négy-hat hétben kettő-öt kakis pelenkának illik lennie egy nap. De az is lehet, hogy minden szoptatásnál kakil egy baba.
Később, az első négy-hat hét leteltével, a kakis pelenkák száma ritkul általában, és akár több nap is lehet két kaki között.

A Vigantolt napi egy cseppben nekünk is a kezdetektől kellett adni.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Hello!
Potyondi doktor úrról tud valaki valamit? Szüleszt még, vagy csak rendel? Vagy nem is a Schöpf-Méreihez tartozik?
Köszi
A
angyalka76
 
 


Zita, köszi a segitségetKép

Kép
hencsi
 
 


Jó régen irtam.
Gratula minden babócának-anyócának és kitartást a pocakosoknak.

Hencsi Kép
Mi csak anyatejeztünk 5 hós koráig és sajna pocifájósok voltunk, a 6. héttöl kb 13. hétig, de ebböl 4 hét volt az igazán durva. Ami nekünk bejött az a babamasszázs, illetve az édeskömény tea (kiskanállal, mert akkor még nem tudott mit kezdeni a cumisüveggel)
Csuklásnál ami nekünk bejön 90%-ban, hogy kiskanállal nagyon gyorsan adok neki vizet, igazábol nem is az a lényeg, hogy a viz lemenjen, hanem hogy nyelésre késztessem. Szerintem ezt csak akkor lehet, ha a babóca szépen hozzászokott a kanálhoz. Eleinte mi is ciciztünk (már ha hajlandó volt)
Vigantol 2 éves koráig kell szedni én ugy tudom, mi is csepegtetünk még, most napi 2 cseppet de én csak a szájába csöppentek szopi elött.
Kaki: igen, ha pukival együtt jön, akkor eléggé durva tud lenni, engem 1-2szer telibe talált pelusozás közben. Ma már csak lepisil, de azt naponta Kép
Eleinte nekünk minden szopinál volt rotyi, aztán ritkult, volt, hogy 3-4 napig nem volt (ez már kb 4 hósan), most, hogy elkezdtük a hozzátápit megint naponta több van.

Angyalka Kép
Róla még nem hallottam, talán mások tudnak segiteni.

gyors szülések: hát én is irigykedek Kép Kép

Favorite Kép
Nem Boginál szültem, de 5 hetet feküdtem a kórházban,akkor minden nap találkoztam vele, szerintem nagyon jó fej pali. (de nem tudom, szülésileg hogy áll a dolgokhoz)

Kisbora Kép
Sokat gondolok rátok! Csak igy tovább!

Pusza mindenkinek!
minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok lányok,

Jaj de rég jártam erre. El sem hiszem , hogy a kisfiam már elmúlt 6 hetes. a képen a kedvenc csíkos pulcsijában pózolKép.

Kriszti, Heni, gratulálok a manócskákhoz, ügyesek voltatok.

Zita kimerítően válaszolt a kérdésekre, esetleg még annyit kiegészítésként, hogy kb a 6. hét körül (lehet kicsit korábban is vagy később) sok anyatejes kisbabánál előfordul, hogy több napon keresztül nem tudnak kakilni, és szenvednek ettől. A védőnő elmagyarázta, hogy ilyenkor popsikenőcsbe mártott lázmérőt óvatosan be kell dugni a kicsi fenekébe, és picit megmozgatni, és akkor minden kijön ami bent ragadt, úgyhogy nem árt odatartani textilpelust, vagy valami olyasmit amit az ember lánya nem sajnál. Vagy ha ez esetleg nem használna, akkor egy glicerines kúpot éles késsel ketté kell vágni hosszában és azt felhelyezni.

Jacknek még nem volt ilyen gondja eddig, de a pocija néha fájogat, olyankor megmasszírozom. (Megjegyzés: Nem azért hívják Jacknek, mert nem találtunk szép magyar nevet, hanem mert apuka Írországból keveredett ide, és előre megegyeztünk, hogy ha fiunk lesz ő, ha lányunk, én választom a nevet.)

Paga, nagyon örülök, hogy minden rendben. Most már aztán félre az idegeskedéssel, csak sok pihi és boldog kismamáskodásKép!

Ja és Jack is sokat csuklik (már a pocakomban is naponta többször csuklott). Ha már végképp nem tudok vele mit csinálni, hasra fektetem, amit utál, ettől elkezd sírni, egy picit hagyom hogy sírjon, és ettől elmúlik.

Vigantolt ő is minden nap kapja anyatejjel, kanálban, úgy ahogy az Orsi írta.

Üdv.,

MankaKép

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka!Kép

Jack már kész fiucska ahhoz a képhez képest, amit multkor küldtélKép
Hihetetlen h milyen gyorsan változnak-nőnekKép

Lányok!

Mindenkinek köszi a segitséget, még csak annyi, h volt-e valakinek aranyér problémája...már a korházban is ez fájt, nem a gátseb és naprol napra fokozodik a helyzet......
Mit tegyek?

Kép
hencsi
 
 


Lányok az egyik oldalon találtam ezt, nem tudom egyáltalán érdekel-e v.kit mindenesetre bekopiztam ide nektek

"Ha már ennyi kisgyerekes téma merült fel a napokban, akkor hadd ajánljam az általunk a napokban felfedezett szolgáltatást.

Pelenkafutár - telefonál nekik az ember és ingyen házhoz hozzák a pelenkát - 06-20-583-8760

Nem a Mo-on boltokban kapható pelusokat árulják, hanem külföldről hozott árut, amit ők "ömlesztve" hoznak és kérésre készítenek belőle akárhány darabos csomagot. Első körben mi kértünk egy ún. "próbacsomagot", ebben volt vagy 8 féle pelenka, mindegyik fajtából 5-6 darab, nadrágpelenkából is van benne. A pelusok ára 33-37 Ft/db között mozog. Szépek, színesek, és az általunk használt minőséget nyújtják. Gondoltuk, hogy egy próbát megér - nekünk bejött. No meg nem kell hazacipelni, és még olcsó is, stb."

Üdv
Orsi 30+6(holnaptól 31+0)

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Sziasztok!

Hencsi, Kriszta, Manka, gratulálok minden újszölött babához, sok boldogságot és jó egészséget kívánok a friss kismamáknak és babáitoknak! Kép

Ez a pelenkafutár érdekesen hangzik. Ha valamelyikőtök kipróbálja meséljen a tapasztalatokról (még én is elgondolkozom rajta...)

Hencsi, aranyérre a legtermészetesebb kezelés a gátizomtorna. Igaz ez akkor tudja elmulasztani teljesen ha nem nagyon súlyos a helyzet, de mindenkép javít az állapoton és megvan az az előnye, hogy nem terheled a szervezetedet és a kisbabát gyógyszerekkel.

Csuklás: én nem szoktam semmit se tenni, a gyerekeket szerintem nem zavarja annyira, mint az anyukákat. Ha éppen szoptatás előtt csuklott a fiam, akkor volt, hogy a szoptatástól elmúlt, de általában utána szokta elkezdeni. Próbáltam a citromlevet, de nem minden alkalommal jött be. Igaz én csak pár cseppet adtam, állítólag egy kiskanálnyi kell, de szerintem ez rosszabb a csuklásnál.

Zéti már 10 hetes múlt és ahogy nő egyre aranyosabb és jobb baba Kép Az éjjel egy félórás szopit (amikor is benyomott 200g-ot Kép ) leszámítva este 10-től reggel 8-ig aludt, reggeli szopi után meg folytatta. Õ is hasfájós néha, az első hetekben jobban, most már alig. Nálunk a torna és az infacol bejött, meg persze figyelek arra, hogy mit eszek. Azt figyeltem meg, hogy ha egy nap nincs kakis pelus, akkor jobban fáj a pocija, amint lesz produktum ő is jobban van.

Üdv,
Csenge
Vendég
 


Sziasztok,

Hát igen, nagyon gyorsan változnak a kicsik, akár egy hét alatt is.

Csenge, de jó neked, nem is emlékszem mikor aludtam utoljára 2 órahosszánál többet egyfolytában. Hány kiló most a Zéti? Legutóbb írtad, hogy a Jackkel nagyon hasonló paraméterekkel született.

Én az aranyérre Doxiproct kenőcsöt használtam, vény nélkül kapható, bár lehet, hogy magától is visszahúzódott volna.

Tényleg érdekesen hangzik a pelenkafutár. Eddig nekünk a Huggies jött be, mert a háta is gumírozott, de néha ebből is kifolyik ahíg kaki, főleg szopi közben.

Üdv.,

Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka, Zéti már 5.4 kg. Szeptemberben 760, októberben 880 g-ot hízott. Hát az első hetekben én sem aludtam túl sokat, 4-5 órát naponta, de fokozatosan javult a helyzet. Most már Zétitől aludhatnék, de sajnos néha a hajnali szoptatás után már nem tudok visszaaludni.

Mi Pamperst használunk és a kaki még egyszer sem folyt ki belőle (a pisi néhányszor). Azt tapasztaltam, hogy időben kell váltani nagyobb méretre és akkor nincs ilyen gond.
Vendég
 


Favorite!
Én nagyon kedvelem a Bognár dokit, ez már a második szülésem lesz nála. A "morózus" bajusz nanyon kedves embert takar.
Bármilyen kérédésem vagy kétségem merül fel, mindíg meg lehet vele beszélni. Mint most pl. a tavalyi gerincsérv műtétem. Mindkét hugom is nála szült: úgy látjuk nem egy császármetszés-őrült doki,pont erről beszélgettünk a mútkor, hogy miért nől rohamosan a császárok száma az ő szemszögéből. Nagyon alapos,a rákszűrésem eredményéről e-mailben, postán és szóban is tájékoztatott. Kép
Az első szülésem apás szülés volt, és a Férjem aki jobban emlékszik a szülés részleteire, mint én aki kissé tudatomon kívülre kerültem azt mondta, hogy végig nagyon higgadt és türelmes volt velem az orvos.
Hirtelenjében ennyi.

Hencsi!
Gyönyörű a babád! Kép Kép
Nekem is kijött az aranyerem szülés közben és én még a kórházban kaptam valami kenőcsöt, mert említettem a dokinak hogy fáj.(Sajna, a neve nincs már meg) Úgy emlékszem 2-3 héttel a szülés után szépen visszament. De nagyon hasznos az Aloe vera növény levelének a közepén található gél, naponta többször kenve az aranyérre. (Szegény Apósom használja) Növény beszerzést tudok írni, ha érdekel. Én a levélben levő gélt a kirepedezett mellbimbómra kentem anno.

Angyalka76!
A Potyondi már 2001-ben sem vezetett szülést, én tőle kerültem a Bognárhoz, az Õ javaslatára. Azt nem tudom, hoigy most van-e még a Söfiben.

Mindenkinek szép napot!
eveloagi
 
 


Sziasztok lányok!
Most van egy kis időm,Bence elaludt..Kép Pár szó,a negatív élményekről..Egyetértek Hencsivel a csecsemős kolleginákat illetően...nekem egyetlen egy nővér/Anett/ajánlotta fel önként a segítségét,a többinek szinte könyörögni kellett...tiszta lepedőért szintén...
a másik negatív dolog,az a kaja volt...borzalmas!Képszerencsére valaki mindennap jött a családból,és ellátak túlélőcsomaggal!Kép

Hencsi!Hogy vagytok?Gyönyörű a kicsi lány!KépSajnálom hogy már nem láthattam bent..Szopizik?
Majd ha apa hazajön,én is dobatok fel vele képet!KépSajnos mi is küszködünk a csuklással rendesen,szinte minden evés után...próbálom cicire tenni,iszik pár kortyot,attól általábanelmúlik.csak már előre félek,mikor bukik megint nagyot..ma reggel visszaadott 20 grammnyitKép
Holnap megyünk be a kórházba kontrollra...majd hívlak valamelyik nap,de előtte írok üzit,nehogy zavarjalak...

Paga!Örülök hogy minden rendben,mostmár ne izgulj,nem lesz semmi baj!

Mennem kell,ébred a gyermek...majd ha lesz időm,írok!
Pusza mindenkinek!
Kriszta

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Deszi!

Úgy látom, ugyanaz az orvosunk.
Írsz nekem priviben? macus@freemail.hu
köszi
macus
 
 


sziasztok! anya megkért hogy szakitsak idöt feldobni a bencét... ime!Kép

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Sziasztok Kép
Gratulálok a babákhoz. Csuda szépek. Kép

Megkérdezhetem a friss anyukákat, hogy a kórházba nekik mit kellett leadniuk a baba számára, illetve, hogy ők maguk vitték be a babáknak a kinntlétükkor használt pelust, popsitörlőt stb...
Illetve kitől kell megkérdezni, hogy kell e valamit leadni, meg kell e egyátalán kérdezni és mikor kellett.
Én már készítettem össze, amit leadásra szánok, de azt tegyem be a táskába?

Ha császár lesz (nagyon úgy néz ki), kell e valami plussz dolgot bevinnem????

Köszi eőre is a válaszokat.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Szia Angyalka76!

Én a Potyondi dr-hoz járok és ő ad át a Bognár dr-hoz a szülés előtt. Nem vezet már le szülést.
favorite
 
 


Eveloagi köszi a választ akkor meg is nyugtattál, mert aggódtam, hogy valami ... orvos, akihez nem megy senki egyébként csak odapasszolnak neki. Szóval te már szültél nála? Megkérdezhetem mennyi hálapénzt adtál neki?
favorite
 
 


Pkagi!

Ha visszaolvasol egy kicsit október 17.-én 13 óra 04-kor elküldött üzenetemben leírtam egy kórházi listát.
Remélem hasznát veszed!

Én is császáros leszek, más dolgot ezeken kívül esetleg sportkupakos ásványvizeket vagy szívószálas innivalókat viszek be, ha esetleg még pár óráig nem engednek felkelniKép

Üdv
Orsi31+0

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Szisztok!
Tegnap este már nem volt időm írogatni..apuka felrakta a képet,ez pár órával születés után készült Bencéről!Kép

Manka!Gyönyörű a kisfiad!!Hogy álltok babamasszázsügyben?

Pkagi!
Tőlem babafürdetőt/nem gyógyszertári krém,hanem folyékony Baba,Gabi,vagy Johnnson/popsitörlőt,és pelust/kb 20 db/ kértek a csecsemősök...napközben velem volt a babu,így nálam is volt pelenka,popsitörlő,kenőcs stb...
Én bevittem mindent magammal amikor mentünk be a kórházba...

Most is oda megyek,viszem be az ambulanciára controllra a fiamat!
Szép napot mindenkinek!
üdv: Kriszta

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Orsi Kép
Elolvastam a listádat és nagyon hasznos volt.
Én az az igazság, hogy leadásra a következőket vásároltam.
- Libero pelus
- Tesco popsitörlő
- Kamillás hintőpor
- Dino babafürdető
- gabi lanolinos popsikrém

Persze magamnak vagyis a babának benntre jobbat vettem, de én úgy gondoltam nem adok be drágábbat. Szerintetek?

Orsi, amit még hallottam császárhoz az 2 db fásli. Igazából az érdekelnek, hogy haskötőt adnak, vagy vinni kell?

Tudom már írtatok róla, de hátha megosztanátok mégegyszer velem, hogy császárnál van külömböző órás Eda? (vagy valami ilyesmi) ???

Orsi neked már biztos, hogy császár?

Köszi

Kép

Kép
pkagi
 
 


Köszi a Poytondis válszokat!!!
angyalka76
 
 


Pkagi,

EDA spontán szülésnél van, a csaszinál sspinális érzéstelenités van, amiből valoban van 6 és 24 órás tű...
Érdemes anesztessel beszélni előre, mert van hogy a 6 órás tű elfogy hamar és akkor nincs választási lehetőséged.....

Kép
hencsi
 
 


Hencsi Kép
Köszi. Kép
Igazából, nálam még nem 100 %-k a császár, de ha ott leszek akkor megkérdezem, hog van e 6 órás tű, vagy mondom a dokimnak, ha eldőlt, hogy tuti. Én 6 órás tűt szeretnék.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Favorite!
Pénzről itt nem szívesen, adj egy emil címet.
Enyém: evelok kukac net-ring pont hu Kép
Üdv minden gyönyörű kisbabának és az Anyukájuknak!
Szép hetet!
Ági
eveloagi
 
 


Pkagi!

Ez a haskötős dolog jó kérdés, nem is gondoltam még rá.
Én az elsőt máshol szültem ott nem kaptam semmit a hasamra, de szerintem is jó ötlet valamit beszerezni a műtét utánra.
Sajnos az első úgy alakult, hogy császár lett és az orvosom a másodiknál sem akar kockáztatni, úgyhogy nálam eldőlt a dolog. Már mindent tudok az egészről, úgyhogy nekem nem lesz meglepetésKép

A spinális tűkkel úgy van ahogy Hencsi írta van 6 és 24 órás (ennyi ideig kell fekve maradnod), hagyományos szülésnél van az EDA módszer (itt nem szúrnak olyan mélyre a folyadéktérbe) nem is vagy olyan hosszú ideig mozdulatlanságra ítélveKép

Te mikorra vagy kiírva? Császározni fognak?

Üdv
Orsi 31+0

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Sziasztok!

Nem mindig adnak spinálérzéstelenítést, legalábbis amikor én szültem aznap mindenkit altattak. Ha jól tudom azért, mert nem mindegyik aneszteziológus csinálhatja. Szóval nem volt választási lehetőség, csak alvás volt Kép.
De nem bánom az altatást, semmi gond nem volt velem sem és a babával sem.
Üdv, Virág
virga
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?