Új privát üzeneted érkezett!

Sziszike, jó nehezeket kérdeztél Kép
Enyhe roham pár perc, erősebb akár órákig. De azzal tényleg kórházba kell menni, különben akár végzetes is lehet. Ez nem ijesztgetés persze, csak nem akarom elbagatellizáni Kép Ha időben elkezded kezelni (Fenistil csepp, rosszabb esetben Rectodelt kúp, hideg pára, megnyugtatás), akkor szerintem fél óra alatt lemegy. De hallottam már olyat, hogy még ugyanaznap rákövetkezett valakinél az enyhe rohamra egy erősebb. Ja, és a rohamok kedvenc időpontja úgy éjféltájt van, ki tudja, miért... Kép
Annával szerintem nyugodtam hagyd egy légtérben, gondolom, egész napra úgysem tudod őket elszeparálni, és nem maga a roham "fertőző". Valószínűleg a kiváltó vírust már úgyis megkapta, lehet, hogy tünet nélkül. Ha meg allergiás eredetű, akkor pláne nem fog rá átragadni. Kép
Az a baj, hogy lényegében sosem lehetsz biztos benne, hogy éjjel egyszercsak nem kezd el "ugatni" és fulladni, de nagyobb a kockázat, ha takonykór elején jár.
Az inhalátor meg a párásító teljesen más célt szolgál, az inhalátor receptre 4000 ft körül van, de ez főleg a gyógyszerek hatékonyságát emeli (pl Fluimucil köptető porlasztva hatásosabb, meg Calcium). Párásítani ettől függetlenül lehet, de mi csak vízzel meg citromos illóolajjal szoktunk. Bár a kp-i fűtés (cirkó is) tényleg nagyon száraz levegőt csinál... Lényeg, hogy hidegpárásítót vegyél, ha veszel. Kép
Anna iszonyú édes.
Remélem, segítettem, puszi,
Klára
klara
 
 


Sziszike:
Nekünk is van itthon Rectodel, mindenhova magunkkal visszük.
Az ugatás miatt vittük mi is be, de már akkor jobban lett, mikor az ablak elé álltam vele. Aztán a kórházban bennünket is fenyegettek, hogy ott kell maradni, de valahogy megúsztuk. De azóta tényleg semmi, úgyhogy hátha Ti is így jártok!
Mondjuk nálunk a lakás alapból párás Kép Ezért is cserélnénk előbb-utóbb, a konyha sarkai minden télen bepenészednek.

Anna egy édes kisgombóc Kép

MZX, MZX:
holnap írok Neked! Kép

Pusz:
Klarissza és Laca
klarissza
 
 


Sziasztok!
Már többször írtam de a babanet nem engedi elküldeniKép
Krupp:nekünk egyszer volt eddig.Náthás állapot,aztán ugató köhögés.Hideg szoba,párologtatás nekünk is megy azóta.Rectodel is van itthon de csak akkor egyszer kellett.
A párologtatás nekünk amúgy is kell mert elég száraz a lakás.Egyébként mi is tizenakárhány ezerért vettük a mediában.Sima köhögésnél is párologtatok.
Igaz kruppos nem volt azóta sem de a köhögés megmaradt,vagyis ha náthás akkor köhög.Orra nem igazán folyik,fülével sem volt eddig még gond.Dokinő szerint ő ilyen köhögős gyerek.Kép
Anna gyönyörű és óriási a haja!Nekem mindig nagyon tetszettek a nagy hajú babák!Na erre kaptam két kis kopitKép
sziasztok
nyetus76
 
 

 
 

Sziasztok!

Köszönöm a jó tanácsokat, válaszokat.

Kára:Fluimucil köptető ,Calcium, Fenistil csepp melyik mire jó ilyenkor?

Rectodel kúp 30mg-osat kaptunk, ti is?
Mikor melyiket adjuk be használjuk?

Doki csak annyit mondott, ha roham van kapjon kúpot. Rinathiol köptető szirupot kapjon, s,ha láza van panadolt.
Ti, hogyan csináljátok?

hamarosan folyt..mennem kell.

Kép
sziszike1000
 
 


Klarissza: nálunk inkább száraz a levegő(cirkó), de mi is penészedünk rendesen, 3hónapja beáztunk a felettünk lakóktól. Azóta csőcserét csináltak, de mi addigra teljesen befeketedtünk. Mostanra kiszáradt a plafon, de volt,hogy napokig folyt.
A biztosító már kint volt, hogy megmondja mit kapunk rá,szeretnénk még tél beállta előtt megcsináltatni.
Szerencsére nem a gyerekek alszanak ott. Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Nyetus: Zsolti eddig szinte nem is volt beteg Kép
Ma reggelre már az orra is folyt, illetve el volt dugulva. Lehet most meg is fáztunk.
Sőt láza is volt(na jó hőemelkedése 37,6).

köhögés megmaradt. Miért köhög? Ez krupp vagy megfázás?
Valószínűleg veszünk hidegpárásítót, mert télre is el kell! Gyerekek szobájába rakjuk?
Vagy ez mind1?

Már megint sokat kérdeztem Kép köszi mindenkinek..jó éjt!

Kép
sziszike1000
 
 


Anna 3 hónapos múlt itt Kép

Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Sziszike, a Rectodelt kúpot csak akkor add be, ha NAGYON fullad. Sima köhögésre nem. Éjszakai rohamnál, ha nagyon nehezen kap levegőt. Egyébként az szteroidos gyógyszer, csínnyán kell vele bánni, vagyis nem kaphatja sűrűn.
Fluimucil köptető, akár a Rhinatiol, Mucopront, ACC, Stodal és társaik. Fluimucil ampullásan a leghatékonyabb. Egyébként por alakú, vízben kell feloldani, mint az ACC-t. A Mucopront is jó erős. Rhinatiol és a többi nekünk nudli. Köptetőt (valamelyiket) napi 2-szer kapjon, de az utolsót ne este, hanem délután, különben nem fog tudni aludni éjszaka.
Fenistil cseppet adjál neki napi 2-szer annyi cseppet, ahány kiló, amíg meg nem szűnik a köhögés. Ez antihisztamintartalmú. Van még egy Spiropent nevezetű kanalas, az is ilyen, fel szokták írni krupposoknak.
Calciumot is adhatod folyamatosan.
Ha veszel hidegpárásítót, azt a gyerekek hálószobájába érdemes tenni. De mondom, illóolajokkal is párologtathatsz (vízben), a hatás hasonló, sőt (citromos eukaliptusz).
Miért köhög? Valszeg vírus miatt. A krupp az maga a fulladás, szóval csak következmény. De lehet a köhögésből krupp bármikor, figyelj oda. Nem kell megijedni, csak légy résen. Kép
Jobbulást
Klára
klara
 
 


Sziasztok,
Klára helyettem is beszélt.Igen a köhögés az más de lehet belőle krupp ezért jó időben elkapni.
Én ha látom,hogy kezd náthásodni akkor rögtön kezdem adni a cuccokat.Most azt mondta dokinő,hogy adjak neki nappalra robitussint 2szer ahogy Klára írta és estére a szárazköhögésre valót mert az nyugtatja.Nekünk valszeg az van,hogy az orrán át nem nagyon jön semmi,hiába szívom inkább hátrafele megy a trutyi és ez irritálja,ezért köhög.Egyébként most már teljesen jól van,egyszer egyszer köhint egyet.Sajnos ez a köhögés elég rémisztő tud lenni de ahogy bekerülnek közösségbe kinél ez kinél az jön.Szerencsére nagyobb baja még nem volt.kop-kop.
Én most azon dillemázzom,hogy elvigyem e höghurut vizsgálatra egy tüdőgyógyászhoz?
Biztos ami biztos szeretnék megnyugodni,persze fölöslegesen sem szeretném macerálni.
Rectodel 30mg,igen a mienk is.
Annának,lassan fodrász kéne!Nagyon cukiKép
sziasztok
nyetus76
 
 


Ja még annyit,hogy most férjem tanácsára,hogy mit adjak a gyereknek ha náthás és már mindent kipróbáltunk kérdésre jött a válasz:hát aspirin c-t!Mi is azt szedjük náthára és működni szokott.
Meg is néztem,3éves kortól lehet adni.Majd megírom a hatást.
hali
nyetus76
 
 


Nyetus,

Én úgy tudom az Aspirint valamilyen hatóanyaga mit 12 éves kor alatt nem szabad szedni. Gondolom az Aspro C-ben is aszpirin van, mindenképpen kérdezzetek meg egy gyógyszerészt. Bár, ha rá van írva, h 3 éves kortól adható...

Kópé
Vendég
 


Szia Klára!

Köszönöm a sok segítséget,azt hiszem kimásolom,kinyomtatom az írottakat Kép
Rinathiol-nak eddig még nem láttam eredményét,mondtam is is a dokinőnknek,de ő szerinte ez jó Kép
Fluimucil köptetőt recept nélkül lehet kapni?
Mucoprontot még most vetetek párommal..hátha bevállik.
Egész nap orrszívóval takarítom az orrát,amikor köhög,akkor is jön föl neki a takony. Este meg csak visszafolyik. Kép
Eukaliptuszos illóolaj van itthon-már meg is gyújtottam neki.

Meleg teát itatok vele-ez most jó vagy ez sem?
Szabad neki meleget innia? Vagy a hideg a jó..szobahőmérsékletű?
Már nem tudom..

Köszi Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Szerintem Anna jól van, de nézzétek meg ti is..Anna nagy ÁÁÁ a doktor néniknek Kép

Kép

Ugye milyen szép a torka? Nem piros Kép (Anna itt 3hónapos múlt)

Kép
sziszike1000
 
 


Szia Nyetus!

Hogy vállt be a robitussin?
Estére ti mit adtok neki?

A Rinathiol is száraz köhögésre van,de ez ugye nem sokat ér,meg Klára szerint ne adjam már neki este. Mit lehet akkor?

Fenistil cseppeket te is adod?
Már van itthon beadtam neki gyorsanKép 20csepp.

Milyen a höghurut vizsgálat? Miért gondolod,hogy el kellene vinned oda?

Aspirin c-t még nem próbáltam,nem szoktam beteg lenni-kop-kop ,de sokak szerint jóKép a gyerekeknek is biztos bevállik.
Utánna nézek én is-de azért várom az eredményeiteket. Kép

Köszi neked is Kép jó éjt mindenkinek.

Kép
sziszike1000
 
 


SZia Sziszike! De aranyos vagy, hogy ezt írod, örülök, ha segíthettem. :
Fluimucil vízben oldódó recept nélküli, olyan, mint az ACC, 100-as. Csak az én gyerkőim pl nem hajlandók meginni, de különben ezek a leghatékonyabbak. Ampullás Fluimucil, ez injekció, csak receptre. Ez nektek szvsz nem kell.
Estére mit adjál? Hát belsőleg semmit. Kend be Pulmex Baby-vel a mellét meg a hátát, ez segíti a légzést, csöpögtesd az orrát. Jó esetben éjjel úgyis alszik. A köpetőtől nagyon köhögne.
A meleg tea szerintem jó, hársfatea mézzel pl, ha megissza. Forró persze ne legyen, csak jó meleg. De enyémek pl teát sem isznak semmi pénzért. Nehéz így a gyógykezelés... Én magam 1-2 nap alatt rendbe szoktam jönni a teázástól, náluk persze minden légúti nyavalya minimum egy hétig tart...
Tübbiek, bölcsiztek?
Jobbulást, puszi
Klára
klara
 
 


Szia Klára!

Köszi a tanácsokat. Balzsamozni szoktam őt, fürdés után..utánna irány a meleg ágy!
Orrcsepp van direkt ilyenkorra?
Szoktam neki orrspray-t használni:Bioparox,stérimar.
Hársfateát nem szereti, de gyermekteát citrommal igen. Kép
Mucoprontot vettünk. Az ízéért nincs oda,de iszogatja azért.

Anna tegnap óta párszor köhögött,remélem nem kapja el. Adtam neki Rinathiol-t/1hónapos kortól lehet. Baby Luuf balzsammal kenegetem estére.
Sőt éjszakára magam mellé vettem, hogy vigyázhassak rá. Kép
Ha holnap is köhécsel, elviszem dokihoz is.
Jövő héten Zsolti még itthon van. Nehéz mindenkinek megfelelni Kép

További szép napot!

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!
Én sem eloszor próbálkozom a beírással, nem tudom, miért szállt el.
Hát lányok nekünk még nem volt kruppunk, de ha lesz, tudni fogom hová forduljak.
Viszont- köhögésre, nálunk egyetlen tuti módszer van, ami apának és a gyereknek is esti alvás idejére megszunteti 10 perc alatt a kohogést-és ez a disznózsír, ha még nem hallottátok a módszert. Vékonyan bekenem a torkát és egy kendovel bekotom. Nappalra meg lándzsás útifuvel próbálkozunk, ezt megissza és használ is.

Klára- mi van Jankácskával, meggyógyult? Lehet a múltkor is lappangott már benne a betegség, azért nem akart játszóra jonni? Mikor mentek bolcsizni?
Sziszike- Anna nagyon huncutnak tunik a képeken,jobbulást neki.
Klarissza- mit szólsz, egy asztalnál ulnek a gyerekeink a bolcsiben?!

Luca eddig sírás nélkul szokott be a bolcsibe.
Hihetetlen módon fejlodik a beszélokéje, jó kis dumagép lesz mint az anyja.

sziasztok

Bella



Kép


Kép
bella2
 
 


Sziasztok!
Megint nem tudtam írni mert nem engedett a rendszerKépRemélem most elmegy.
Szóval az aspirint 2napig kapta,kétszer egy felet és sokat segített.Már múlt héten is ment csüt,péntek oviba.Megkérdeztem lehet adni de max csak 2-3napig és egyébként lehet kapni gyerekaspirint is.Ezt mondjuk nem tudtam.
Mi is hársfateát iszunk és kenegetem őket.Vagyis már nem mert most a vitaminokon kívül már egyik sem kap semmit.A disznózsírt hallottam már de még nem próbáltuk.
A mi dkinőnk azt mondta,nappalra vmi köptető kell és ha éjszaka nem tud aludni mert köhög akkor szirup száraz köhögésre mert az nyugtatja és csillapítja a köhögési ingert.Egyébként ennek a robitussinnek a dobozán ilyen éjszakai kép is van,szóval ez kifejezetten jó éjszakára.Persze ha kruppról van szó más a helyzet.
Hétvégén Asztriába kirándult Dini,van ott egy dinoszaurusz park és hihetetlenül élvezte.Most dinós korszaka van,nekem meg mondanom kell,hogy melyik milyen fajta.Az ovi nagyon bejött neki alig lehetett most is itthon tartani,hogy köhögött.
Bölcsiseknek milyen?Jankát vitted már Klára vagy még mindig beteg?Remélem már túl vagytok rajta.
Sziszike,nektek lőtték vagy szúrták Anna fülét?
Nekünk nemrég lett kilőve Kamilla füle de az egyik kicsit arrébb sikerült mint a másik.Kérdezte a kozmetikus (ismerős egyébként),hogy újralője e de én nemet mondtam mert szegény úgy remegett.Most meg azért csak bosszant kicsit,hogy arrébb kellene.Azt hiszem majd ha nagyobb lesz és már felfogja akkor átlövetjük neki.Hacsak addig nem nő a füle vagy vmi...Kép
na eldugultam
nyetus76
 
 


Sziasztok!

Anna köhög és szürcsög az orra..alig aludtam az éjjel.
Hidegpárásítót 6 helyen néztük, de sehol-hiánycikk.
Most a szökőkúttal párologtatunk+illóolajjal.

Most megyek gyógyítgatom a piciimet.
Nyetus: szúrták és nem fájt neki Kép amint átszúrták nem is sírt sőt tovább aludt.
Csecsemősgondozó jött ki, a kórházból ismertem.

Puszi nektek. Minden beteg babának jobbulást Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Sziszike!
Jól értem, hogy csak szopizik kicsi Annád? És mégsem gyógyul? Én azt hittem, amíg szopnak, kizárólag, nem igazán betegszenek meg komolyabban.

Nekem nics lelkem kiszúratni a lányom fulét, most már valszeg besokkolna, nem a fájdalom, hanem a lefogás miatt.

Nyetus, Sziszike-És milyen fulbevalót tettetek a lányoknak?

Ma sírt a bolcsiben a Luca, tudtam, hogy eljon ez is, de félek, hogy holnap már nem akar menni.
Ja, már Erivel is megismerkedtunk, lassan mindenkit megismerek a topicból.

Bella

Bella



Kép


Kép
bella2
 
 


Sziasztok!
Hogy csak szopis baba is megbetegszik, arra mi vagyunk az élő példa: Gellért majdnem 8 hónapig csak szopott, és emlékeim szerint már ekkor elkezdődtek nála a légúti nyavalyák. Kép Janka is jó taknyos volt rögtön születése után pár hétig...
Fülbevalónk nekünk sincs, Jankának kb életveszélyes lenne, amilyen mászós fajta, tuti beakadna valamibe. Majd ha ő szeretne, akkor kap. Nekem tettek a fülembe csecsemőként fülbevalót, most meg abszolút nem hordok, már be is nőtt a helye.
Dinó nálunk is menő, de csak könyvben meg kis figurák formájában. Egyszer voltunk azon a mozgós kiállításon, az állatkertnél volt, tán most is ott van? Gellértet erősen sokkolta az élmény. Mondjuk nem csodálom. Kép
Janka meggyógyult, de ezen a héten még itthon marad. Nem gondoltam volna, hogy gyakorlatilag el sem tudjuk majd kezdeni a bölcsit...
Sziszike, jobban vagytok?
Eri, délutánok milyenek? Szép időben kinn vagytok az udvaron?
puszi,
Klára
klara
 
 


Sziasztok!

Klára!
Mától ismét itthon vagyunk. Csak náthásak a fiúk, de a csoportjukban mindenki vagy beteg, vagy beteg volt. Kép Tegnap szóltak, hogy csak akkor vihetem őket, ha az orvos ad igazolást. A doki pedig azt javasolta inkább maradjunk itthon a héten, mielőtt nagyobb baj lenne.
Most a héten inkább de. megyünk majd ki az udvarra.

Eri
simones
 
 


Sziasztok!
Látom mindenkit utolért a náthaKép
Szerencsére nekünk elmúlt de ki tudja meddig...
Anna miatt ne izgulj,adj neki köptetőt és sok c vitamint(én cebiont adtam),pár nap alatt elmúlik.
Ja és szívd az orrát,akkor hamar elmúlik a szörcsögés.Nekünk még máig mondta a dkinő a köptetőt de már szombaton abbahagytam mert semmi köhögés.
Én viszonylag kevés ideig szoptattam,3ill. 5 hónapig de nem mondhatóak betegesnek.Leszámítva a náthákat és egyszer a kruppot Dininél semmi komoly nem volt.Igaz Kamillát még nem tudom de eddig még semmi.kopp
A bölcsiben volt olyan akit 2éves koráig szoptattak,gyakorlatilag a bölcsi volt a leválasztás és nagyon sokat volt mégis beteg+asztma+ekcéma stb.Szerintem ez alkati kérdés és nem anyatej,persze amíg csak lehet én is szoptatáspárti vagyok.
Fülbevaló:egyenlőre Kamillának az van amit belőttek(egy kis szív)de jövő hónapban lesza keresztelője és arra kap még 3-at.Mindenki azt vesz,így egy jó darabig nem kell venni neki és lehet váltogatni.
Nekem sincs már semmi ékszerem évek óta el is szoktam tőle.Viszont karira én is fülbevalót kértem,nem akarom,hogy beforrjon és próbálom visszaszoktatni magam.Velem az a baj,hogy mindent elvesztek vagy mint pár éve betörtek és elvitték az összes ékszerem....Kép
na megyek pakolni mert a turbó sebességgel mászó lánykám megtámadta az angol könyveimet!
sziasztok
nyetus76
 
 


Sziasztok!
Látom mindenkit utolért a náthaKép
Szerencsére nekünk elmúlt de ki tudja meddig...
Anna miatt ne izgulj,adj neki köptetőt és sok c vitamint(én cebiont adtam),pár nap alatt elmúlik.
Ja és szívd az orrát,akkor hamar elmúlik a szörcsögés.Nekünk még máig mondta a dkinő a köptetőt de már szombaton abbahagytam mert semmi köhögés.
Én viszonylag kevés ideig szoptattam,3ill. 5 hónapig de nem mondhatóak betegesnek.Leszámítva a náthákat és egyszer a kruppot Dininél semmi komoly nem volt.Igaz Kamillát még nem tudom de eddig még semmi.kopp
A bölcsiben volt olyan akit 2éves koráig szoptattak,gyakorlatilag a bölcsi volt a leválasztás és nagyon sokat volt mégis beteg+asztma+ekcéma stb.Szerintem ez alkati kérdés és nem anyatej,persze amíg csak lehet én is szoptatáspárti vagyok.
Fülbevaló:egyenlőre Kamillának az van amit belőttek(egy kis szív)de jövő hónapban lesza keresztelője és arra kap még 3-at.Mindenki azt vesz,így egy jó darabig nem kell venni neki és lehet váltogatni.
Nekem sincs már semmi ékszerem évek óta el is szoktam tőle.Viszont karira én is fülbevalót kértem,nem akarom,hogy beforrjon és próbálom visszaszoktatni magam.Velem az a baj,hogy mindent elvesztek vagy mint pár éve betörtek és elvitték az összes ékszerem....Kép
na megyek pakolni mert a turbó sebességgel mászó lánykám megtámadta az angol könyveimet!
sziasztok
nyetus76
 
 


Dini-Dino

sziasztokKép
nyetus76
 
 


Szia Bella!

Olyan 3hónapos korukig ne fáj a babáknak az átszúrás, mivel nem alakultak ki ott még az idegek.
Füllbevalót olyat vettünk, ami becsatolhatód, nincs szúrús vége. A lényeg, hogy ne szúrja alvás közben Kép
Ha szeretnéd, majd rakok fel képet a füllbevalóról.

Csak szopizik Anna-semmi mást nem kap, még teát sem, vizet sem. Zsolti elég beti volt és nem tudtam rendesen elkülöníteni őket. De nem vészes a helyzet bár nagyon féltem Annát.
Nagyon pici ezért mindent komolyabban veszek vele kapcsolatban. Kép

Ti hogy vagytok?

Kép
sziszike1000
 
 


Szia Kára!

Tegnap végül megvettük a macis uh-os hidegpárásítót.
Nagyon nehezen kaptunk..hiánycikk.
Voltunk tegnap-Soltész doktornőnél-azt javasolta rakjunka párásítóba paxirasol oldatot és Salvus vizet.
Ez állítólag oldja a köhögési ingert...

Hallottatok ilyenről?

Annának Nurofent,Mucoprontot,Nasivin orrcseppet,Cebion cseppet írt fel. Ezek persze recept nélküliek. Olyan drága minden- a két hét alatt most 20.000.- volt a párásító meg a gyógyszertár. De elsők a gyerekek. Kép

Annát most elég sűrűn etetem, mára talán jobban van. Már másmilyen hangja van a köhögésének is.
Bár az éjszaka még nyügisen telt. Kép

Zsolti úgy néz ki még 1-2nap és kilábal. Alig köhög már.Kép

A párologtató meg nagyon tetszik mindenkinek..s alig fogy a víz Kép

Ti hova tettétek?
Földre vagy polcra? Mi egyenlőre szekrény tetejére a t.béka mellé Kép

Mennem kell sír a pici lány.

puszi

Kép
sziszike1000
 
 


Szia Nyetus!

Annának adtam Cebiont, de anyatejjel keverve kiskanálban. 4cseppet kap naponta.

Szerinted így jó?

Érdekes én sem hordok már ékszert előszőr a kórház miatt, majd Anna miatt.
Így is állandóan tépi a hajam..
Neked nem kezdett el hullani? Most minden hajmosás után csomókban szedem ki..Anna ruháin,keze közt is mindig találok.

Nem tud valaki erre megoldást?

Párologtatót milyen fokozaton használjátok melyik napszakban? Melyik fejjel?

Szép estét. Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Nyetus: helyes a kép a fiadról Kép olyan jó fiúnak néz ki.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!
Párologtatás ezen módszeréről nem hallottam.A gyógyszerek iszonytosan drágák és is anyagi csődbe vittem a családot annyi mindent kellet vennünk.Aza borzasztó,hogy ezek csak vitaminok meg egy két kiegészítő de semmi komolyabb gyógyszer nincs is benne és így is egy vagyon.Mondjuk addig jó míg nem is kell komolyabb dolog.
Én megbántam,hogy nem a kórházban szúrattam ki Kamilla fülét.Valahogy egyzserűbb lett volna,hogy ott le van tudva és már úgy hozom haza.Anyukám mondta is de későn eszmélten.Végül kilövettem neki ami kicsit megviselte de azért nem volt vészes és egyáltalán nem zavarja nem is piszkálja pedig igen mozgékony.Már félig feláll és irtó gyorsan mászik mindenhova.A babakocsiból folyamatosan ki akar szállni.Nem tudom mi lesz így...?Lehet hamar elindul majd.
Hát Dini angyalarcú de azért meg vannak a kis huncutságaiKépInkább úgy mondom,hogy túl vagyunk a verekedős korszakon.Tavaly ilyenkor elég kétségbeesett voltam mert mindenkit ütött.Szerencsére ez elmúlt és ő a legbarátkozóbb most is az oviban.
Ja,a párologtató nálunk a földön van.
A hajam addig iszonyatosan hullott amíg szoptattam.Aztán ahogy elmaradt a szopi,átvágattam a hajam és most jobb a helyzet.
Na azt hiszem mindnere válaszoltam de ha nem majd még benézek
sziasztok
nyetus76
 
 


Sziasztok!
Én még mindig szoptatok, úgyhogy még mindig hullik a hajam Kép De közel sem annyira, mint az elején...
A gyógyszerek rettentő drágák...
Mi Salvus vízzel inhalálunk, és valóban jó lehet vele párologtatni is, de nekünk nincs párologtatónk, mint már fentebb írtam Kép
Szerintem C vitamint, Cebiont is nem szabad tejjel együtt adni, így anyatejjel sem. De lehet, hogy valamit összekeverek. Akkor már inkább forralt vízben.
Nasivin helyett csöpögtetni kb ugyanolyan jó a sóoldat, és sokkal olcsóbb, dehát a dokiknak biztos jutalékot fizetnek az orvoslátogatók, hogy minél drágább szereket írjanak fel. Kép Nurofen nálunk nem jött be, inkább a Panadol... Na nem akarom itt osztani az észt, mindenkinek más használ.
Janka elvileg hétfőn megint elkezdi a bölcsit, hát nem tudom, leszünk-e így valaha bölcsisek... Gellért jár oviba, de ő is taknyos megint. Unom máris ezt a tanévet, pedig csak most kezdődött. Tavaly szinte semmi bajunk nem volt, de jó is volt. Kép
Eri, nem merek átmenni Jankával délelőtt, nehogy megint betaknyosodjon ő is. Tiszta ciki lenne megint halasztanai a beszoktatást... Kép
Bella, ez hihetetlen, hogy a lány végül ilyen simán beszokott. Bár Jankával is így lenne! Kép
Na megyek, gyógyuljatok.
Puszi,
Klára
klara
 
 


Sziasztok!

Hát, most megint itthon vagyunk, mert náthás a kislányom. Az éjjel bepánikoltam, mert gyakran felsírt és engem hívott., kapaszkodott belém.
Azt olvastam, hogy elszakadásnál, bolcsibe szoktatásnál, ez nagyon rossz jel, ha felsír éjszaka.
Az is lehet, hogy taknyos volr és zavarta, emiatt panaszkodott. Nem tudom. Bölcsiben tegnap tegnapelott kezdett el sírni utánam, bár állítólag nem sokat?!? Elhiggyem?
Ráadásul dokinénink, aki nagyon bölcsiellenes, azt mondja ne vigyem két hétig a gyereket, legyen otthon velem, minél tobbet, de akkor meg mindek szoktatgatom? Hogy két hetente sírjon és újra kezdjuk a beszokást?


Klarissza, sajnálom, hogy nem jársz erre tobbet, jó lenne beszélni a tapasztalatainkról.
Szóval, Klára, nem szokott be azért annyira konnyen Luca. Biztos várod már te is hogy elkezdodjon az egész, jó lenne túl lenni ezen a beszokás nevu, szukséges rosszon? Nem?
Janka várja? Kiváncsi vagyok, mennyire jók a megérzéseid, tehát, hogy szimatra azt a bolcsodét választottad?
Sziszike! Érdekel a fulbevaló, persze.

Bella

Bella



Kép


Kép
bella2
 
 


Bella, inkább az a baj, hogy nem várom... És ezt érezheti rajtam. Itthonról eljárós melóm csak februártól lesz, ha lesz, persze addig is lenne mit csinálnom, de egyelőre olyan jól elvagyunk kettecskén... Csak attól félek, ha utolsó pillanatra hagyom a beszoktatást, nem fogunk beférni az időbe. A bölcsi maga továbbra is szimpi, bár azt látom a gondozónőkön, hogy nem értik, miért vagyok ilyen határozatlan... Pedig nem vagyok az igazából, csak ráérős, egyelőre.
Igazából ráértünk volna mi februárban közvetlenül oviba is menni, csakhogy az oviból egyértelműen elhajtottak, hogy év közben ne is álmodjunk felvételről. Úgyhogy maradt a bölcsi. De amíg nem muszáj, addig csak nyögvenyelés. Egyébként Gellért annak idején nagyon gyorsan beszokott, de kényszerhelyzetben is voltunk. Most egész más a helyzet...
Jobbulást Lucának, puszi
Klára
klara
 
 


Sziasztok!

Klára!
Végülis nem is voltunk az udvaron. Tegnap bementem dolgozni, fiúk addig apjukkal voltak. Ma pedig vásároltunk. De biztos lesz még jó idő du, mikor senki sem lesz beteg, és akkor majd átjöttök. Kép
Még hétfőn elolvastam a beszoktatási jellemzést. Abban volt, hogy kisfiaim néha odamennek a másikhoz és átölelik egymást. Kép Úgy látszi túl sokat öleltem őket. Kép

Bella!
Jobbulást nektek!
Valamiről lemaradtam, hogy Klarissza már nem jár többet erre?
Bár nekem sincs már mostanában sok időm netezni.

Eri
simones
 
 


Eri-Van olyan, hogy beszoktatás jellemzés?
De jó. Nekem egy kicsit fáj, hogy semmit sem tudok a napjairól, délben kiadják, jó volt, rossz volt, punktum.
O meg még nem tudja elmondani, hogy mit csinált. Bár tegnapelot este mondta vacsinál, hogy -sírtam bolcsiben, bööö, bööö, anyuci- mármint, hogy így sírt.
Én is egyutt láttam játszani a fiaidat az udvaron.
Ti egyébként abban a benti szobában vagytok, ott hátul? És ki a gondozónénitek?
Félreérthetoen írtam, a tobbet úgy értettem, tobbszor, johetne Klarissza is.

Klára- Nálatok mennyi ido a hivatalos beszokás? Két hét? És ott is fog aludni Janka?

Bella



Kép


Kép
bella2
 
 


Bella, nem is tudom...
Egyelőre biztos nem fog ott aludni, max. februártól, ha bent kell majd lennem annyit. De ha ő sem alszik odabent, akkor inkább hazahozom, mert Gellérttel is ez a fő baj az oviban. Hogy délután nem alszik. Az meg senkinek sem jó, ha ott szenved 2 órán keresztül, és a többieket is zavarja. Kép
Egyelőre az is nagy eredmény lenne, ha 2 órát képes lenne bent tölteni Kép
pusz
K.
klara
 
 


Klára-
és hogy van ez a szopi nálatok? Esténként? Vagy tobbszor?
Ha nem fog ottaludni Janka, akkor egy buli lesz az egész számára, mi csoportunkban van egy kisfiú 9-10 kor jon, délben megy, nagyon élvezi.

Bella



Kép


Kép
bella2
 
 


Sziasztok!

Bella!
A füzetbe a beszoktatás minden napjáról írnak, és a végén van a jellemzés, amit alá kell írnunk.
Mi balra hátul vagyunk, a mosogatórész mellett, és ezenkívül még az a 2 csoport van, ahol egyiken keresztül mennek a másikba, és persze a sünik.Kép Jutka nénihez tartoznak és a Kati néni is ott van, ez a Katica csoport. Néha úgy meglesném őket mit csinálnak. Kép
Így már értem. Kép Nekem is csökkentenem kell a netezést. Kép
Nektek ki a dokinénitek?
A 2 óra az nagyon kevés, fog majd többet is bent lenni az a kisfiú?

Klára!
Neked drukkolok, hogy Janka hamar megszokja abölcsit. Kép

Eri
simones
 
 


Én is úgy képzeltem, hogy buli lesz neki, egy-két hónapig járhatott volna ő is így, 2 órára, aztán fokozatosan mindig többet. De neki egyáltalán nem akaródzik járni. Kép Megint fájlalja a fülét. Csepegtettem bele kövirózsát, hátha megússzuk az antibigyót...
Nálunk is Katica, Süni és Maci csoport van. Kép
Szopi elvileg napi egy van, hajnalban, de olykor kivételesen még egy. Már ez is haladás a napi ezerhez képest Kép
pusz
K.
klara
 
 


KLára!
Szopi Kép

Ma olyan sokat aludtak du. a fiúk.Kép Kár, hogy éppen ma nem akartam én is aludni.Kép

Eri
simones
 
 


Sziasztok!
Eri, láttam, hogy másik topikban érdeklődtél oltás-ügyben. Jelenleg még a régi fajtával oltanak nálunk, de januártól már az újjal, a korszerű összetételű, EU-szabványossal... Nem tudjátok esetleg megvárni? Jelenleg is kapható ez az újfajta receptre, de asszem 4500 ft-ot kell érte fizetni. Januártól viszont ingyen lesz. Kép
puszi
K.
klara
 
 


Klára,

Ez melyik oltás?

Kópé
Vendég
 


Ez a 3 éves, meg a 6 éves kori. A kisebb koriak nekünk már nem aktuálisak. Kép
K.
klara
 
 


Sziasztok lányok!

Nem felejtettelek el Benneteket, de sajnos csak mindig ilyen későn keveredek a géphez és az olvasáson kívül már írni nem marad energiám.
Minden kis betegnek tartós gyógyulást kívánok. Szerencsére a szeptemberi enyhe nátha kivételével teljesen jól van mindkét leányzó.
Ancsa Cebion cseppeket kap, Judit pedig C vitaminos rágótablettát és Pharmavit Z pezsgőtablettát eszeget.
Ha betegek- és nem kapnak antibiotikumot-akkor Mucopront, Sterimal, Panadol, és különféle orrcseppek szerepelnek a menüben és ezek hatásosak is előbb vagy utóbb.
Azt hiszem mindkettőjükkel szerencsénk van, mivel ritkán betegek. Judit is nagyon keveset hiányzott az oviból és most is jól bírja.

Ancsa 1 hónapos küzdelem után beszokott az oviba, mosolyogva megy be, aranyos és kedves, csak nem mindig alszik el.Olyankor vagy nézelődik, figyeli az óvónéniket, mesélget magának. Rengeteg mondókát, dalt tanult meg, ezeket folyamatosan mondogatja itthon és folyton ovit játszik. Óvónéniknek is nagy munkájuk van benne, mindig figyelnek rá és ha elszontyolodna, rögtön mondanak neki valami kedveset.
Persze minden reggel elmondja, hogy látni akarja nem veszek-e el, mit csinálok a suliban, stb.
De ezek már olyan megszokásszerűen hangzanak el.
Itt köszönöm meg a bíztatásokat, amiket küldtetek.
Persze, hogy ne legyen minden rendben: egyik óvónénink kisbabát vár és szerintem a téli szünetig marad. Nem tudom, hogy mit szól majd Anna a változáshoz.

Ha már az oltásoknál tartunk. Mi a véleményetek a bárányhimlő elleni oltásról?

Remélem nem untattalak Titeket nagyon és igyekszem naprakészebb lenni.Talán az őszi szünetben utolérem magam itthon is.
Szti
szti
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy eltüntem, de elég sok a melóm. Most is tanulmányt írok, mert ellógtam az időt
kicsit múlt héten Kép Na mindegy.
Szóval vagyunk, bölcsizünk. ÉÉÉÉÉÉsss képzeljétek Laca még egy napot sem hiányzott!!!! Ez nagy szám, volt olyan hét mikor egyedül volt. Vagy lehet, hogy ezt már írtam Kép
Viszont állandóan betegek a többiek Kép
Igaz neki is folyik az orra, de még eddig egyáltalán nem köhögöt, vagy ilyesmi.
Hál Isten, má teljesen beszokott, visszatért a jókedvű kiegyensúlyozott Lacám.
Ehhez azért jó sok idő kellett Kép

Bella:
Mikortól kell visszamenned dolgoznod? Gondolom addig délben kiadják Lucát Kép
És hányra hordod? Sohasem találkoztunk még. Mondjuk én mindig rohanok Kép

Most is megyek, bocsi, de nem volt igazán időm visszaolvasni Kép

Bella:
Léccci add meg a mél címedet priviben!!
claire.horvath@t-online.hu

Klarissza és Laca
klarissza
 
 


Sziasztok!

Zsolti már hétfő óta jár megint oviban..meséli milyen jó napja volt. Nagyon élvezi.
Anna is tegnap óta egész jól van, szép újra széklete, már nem olyan nyügi és többet alszik- tegnap este végre kialudhattam magamat, bár mikor felébredtem kistenger mindenütt Kép
Hozzáállt a szervezetem a túl termeléshez..így fejtem és ébresztettem picurt is : egyél,segíts rajtam Kép

Jobbulást a betegeknek és mégegyszer köszi a sok jó tanácsot.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Cstlakozunk a betegek táborához. A coportunkban hányás és, vagy hasmenés vírus ritkitja a gyerekeket.
Már hétfőn is alig voltak és tegnapra Ancsa is kidőlt, hányt és elég levert volt, éjjel pedig hasmenése volt. Szerencsére derekasan ivott és eszegetett. Most pedig éppen virul és talán túl van a nehezén. A csopiban tegnap már csak hatan voltak. De az a csoport is fogy amelyikkel közös a mosdó és az öltöző.Jó, hogy jön az őszi szünet, legalább összeszedik magukat.
További gyógyulást és minden jót.
Szti.
szti
 
 


Sziasztok!
Jobbulást mindenkinek!
Dini is kicsit sztrájkolt pár napja ovi miatt.Azt mondta itthon szeretne maradni.Végül ment minden gond nélkül de eddig még nem volt ilyen nem akaraódzás,vígan szaladt befelé.
Ma a városligetbe voltak leveleket és gesztenyét gyűjteni,nagyon élvezte.Ja és van egy új barátja a másik csopiból aki egy szót sem tud magyarul.Tök jól eljátszanak.Hiába a gyerekeknél tényleg nincsenek nyelvi akadályok.
Jó lenne ha az őszi szünet alatt is ilyen szép idő lenne!
sziasztok
nyetus76
 
 


Kedves Barátom!

A zuglói Mező Ferenc Általános Iskolában első ízben kerül
megrendezésre baba- és gyerekruha börze, melyre asztaljegyet
igényelhetsz (500-800 Ft), amennyiben vannak felesleges, mások
számára azonban még hasznos dolgaid. Szeretnénk rendszeresen
megrendezni a börzéket, ezért kérlek Te is népszerűsítsd az
ismeretségi körödben. Fontos, hogy minél több vásárló látogasson el a
rendezvényre.

A börze időpontja: 2005. november 26. 10-14.
Helyszín: Mező Ferenc Ált. Isk.
1144. Budapest, Ond vezér park 5.

Az árusítók 9-től már kipakolhatnak. Egy elárusítóhely 2db 120x60-as
asztalból áll. Kizárólag magánemberek jelentkezését várjuk!
Kereskedőknek nem tudunk lehetőséget biztosítani!
jelentkezés: Szigeti Gabriella szigetigabo@freemail.hu
gabó
 
 


Sziasztok!

Ha valaki ráérne holnap Kép
Ingyenes színház csecsemőknek
http://velvet.hu/onleany/onleanyhirek/?main:2005.10.28.&241619

Eri
simones
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?