Új privát üzeneted érkezett!

Szia Rena08!

A szobafoglalás a földszinten a labor utáni kis ficakban történik, majdnem ott van ahol hátul az udvarra ki lehet menni, igazgatói titkárság a neve, meg kell mondanod h mikorra vagy kiirva és hogy milyen szobát szeretnél, feljegyzik és mikor mész szülni akkor szólni kell h foglaltál....
Telefonon is lehet intézni egyébként...

Szülésfelkészitő van, nov3, 9,16,23,dec 7,15,30-án vannak előadások, minden alkalommal másról van szó.

Heni
37+6

Kép
hencsi
 
 


Szia Heni!

Köszi szépen a felvilágosítást.Szerinted mennyivel előbb érdemes lefoglalni a szobát? Az első babát várom és igazából fogalmam sincs semmiről, kicsit meg vagyok szeppenve az egésztől.
Rena
rena08
 
 


Én multhéten foglaltam szobát, tehát 3-4 héttel szülés előtt, van aki már hamarabb intézi, de a 35. héttől ugyis kell menni ctgre hetente mindenkinek, szerintem elég akkor személyesen elintézni....

Kép
hencsi
 
 

 
 

Sziasztok lányok!

Mi a gyakorlat abban az esetben ha nincs fogadott szülésznőm (császárra kell készülnöm így fölösleges) és a 35.héttől menni kell ctg-re?

Szóval előre kell időpontot kérnem vagy kivárni míg sorra kerül az ember?

Köszi: Orsi 27+6

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Pkagi,
dokid jo szulesznokkel szeret dolgozni! Nekem legalabbis anno egy nagyon szimpatikus not ajanlott!
F.
falina
 
 


Szép NApot Mindenkinek!

28 hetes kismamaként szeretném a segítségeteket kérni. Szükségem lenne egy részletes "kórházi kelengye" listára (mamának; babának). Tudtok ebben segíteni?

Előre is köszönöm!
Timi
untisztimi
 
 


Szia Untisztimi!

Én is 28 hetes kismama vagyok, összeállítottam magamnak egy listát szívesen leírom.

Kismamának:
bögre, betét, 10db bugyi (jó a TENA hálós) ,fésű, fogkefe,fogkrém,tusfürdő, garmastan kenőcs, 4-5 db hálóing v. pizsama,kanál, kés, villa,szalvéta,papírzsepi,köntös, eldobható melltartóbetét,2 db papucs(zuhanyzóba is),Wc papír, Wc ülőkére papír, 2db szoptatós melltartó, telefon+töltő, 2 db törülköző (sötét színű),házassági anyakönyvi kivonat (300 napnál nem régebbi), kiskönyv a leletekkel, szem.ig, Taj kártya, intim szappan,

Babának amit a kórház kér:
20db pelenka
popsikenőcs (nem gyógyszertári)
fürdető (nem a gyógyszertári mert a tégelybe nem nyúlkálnak)
hintőpor
popsitörlő kendő (a vastagabb fajta)

Én még felírtam magamnak, lévén téli babáról van szó egy vékony sapkát, és vékony takarót de az is lehet, hogy nagyon fűtenek a kórtermekben így szükségtelen lesz.

+ hazamenő holmik amit késöbb apuka vihet be

Remélem tudtam segíteni

Üdv
Orsi 28+1

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Szia Forsolya!

Köszönöm szépen a segítséget!

TIMI
untisztimi
 
 


Orsi,

+1 tanács Kép Sapiból olcsóbb verzió mert nagy az esély rá, hogy eltűnik...., kesztyűt (karmolás ellen) érdemes a kórházban venni. Anno kb. 200 ft. volt...
Progr. császárosoknak: minden papír ami az - altatás miatti- előzetes belgyógyász vizsgálaton fontos lehet. Nem túl kedves az öregúr Kép

Kriszti

cuiccolo
 
 


Cuiccolo(Kriszti)

A nem túl kedves öregúr alatt az aneszteziológust érted? Még nem találkoztam vele.
Én is császáros leszek valszeg, de jobban szeretném ha nem altatnának közben. Mit gondolsz akkor is kell belgyógyászati vizsgálaton részt vennem?

Te mikor szültél?

Üdv: Orsi

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Sziasztok!

Tud valaki információt a szülésznők, aneszteziológusok "tarifájáról"? És arról mennyibe kerülnek a szobák/nap? Érdekelne az 1 és a kétágyas is.

Előre is köszönöm a segítséget!

Timi
untisztimi
 
 


<font color="0000ff">Timi!

A szobaárak: A háromágyas fizetős kórterem napi 5000 Ft. A kétágyasból a régiek napi 6000 Ft-ba, az újak 7000 Ft-ba kerülnek. Az egyágyasoknál a régi 7000-es napi díjjal megy, az új 9000.

Miért van szükséged aneszteziológusra?

Orsi!

Sejtésem szerint a nem túl kedves öregúr, a belgyógyász. Merthogy a szóba jöhető aneszteziológusok egyike nő, a másik meg férfi, de még messze az öregúr kortól.

Üdv:

Zita</font>
pzita
 
 


Szia Zitus :-)
Hogy vagytok? Gyerkőcök??

Orsi,

2004.06.02.-án született Marci, nekem a terhesség alatti agyműtét miatt szóba sem jöhetett az EDA-s csaszi kizárólag az altatás. Altatás előtt fel kell keresni a Zita által jól tippelt belgyógyász öregurat. (az uh mellett székel a fszt-en)
Aneszteziológusból én a mai eszemmel Sorbán dokit fogadnám fel, meg, vagy ki tudja, hogy mondják Kép

Engem Nagy Vilma, a "nagyfőnök" altatott mert az orvosom a legjobbat akarta. Hát a pozíció nem mindig társul zsenialitással Kép

Kriszti

cuiccolo
 
 


Sziasztok!

A szülésfelkészítöre Schöfi-be jár valaki közületek? Oda is be kell jelentkezni vagy akármikor mehetek?
favorite
 
 


Zita! Kriszti!

Minden világos. Jókat derültem az eszmefuttatásotokon.

Kriszti!

Neked tényleg volt egy agyműtéted? Ráadásul a terhesség alatt. Remélem már minden rendben azóta. Nem lehetett egyszerű.
Gratulálok Marcihoz!

Üdv: Orsi 28+2

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


<font color="0000ff">Orsi!

Krisztiék történetét elolvashatod itt: http://www.babanet.hu/cgi-bin/discus4/show.cgi?tpc=39890&post=296148#POST296148

Kriszti!

Megvagyunk. Egyszercsak megint telefon végre csallak. A nagyok oviba járnak, így fele annyi időm sincs, mint, amíg itthon voltak délelőttönként. Kép

Üdv:

Zita</font>
pzita
 
 


Hát elolvastam Kriszti történetét, megmondom őszintén elsápadtam. Szegény milyen nehéz lehetett neki.
Örülök, hogy már minden rendben van azóta.
Szerencse a szerencsétlenségben, hogy időben felismerték a bajt és a legjobb kezekbe került.

Zita!

Te csak fél napra adtad be a gyermekeidet oviba vagy csak így vették fel őket, lévén otthon van az anyuka a kicsivel?
Nálunk is ez a dilemma, hogy ha jan.-ban megérkezik a tesó akkor vajon hogy veszik be a 4 éves fiamat oviba?

Üdv: Orsi
28+2

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Szia Pzita!

Köszönöm szépen az információkat!
Állítólag érdemes az aneszteziológussal is előre beszélni, ha epidurális érzéstelenítést szeretnél. Én a nőről nem sok jót hallottam, állítólag a férfi a megbízhatóbb...

Timi
untisztimi
 
 


Szia Favorite!

A szülésfelkézítő előadásokra nem kell bejelentkezni. Helye a földszinti könyvtár.
Ha nincs részletes programod szívesen elküldöm.

Üdv. Timi
untisztimi
 
 


Zita!

Tudod esetleg, hogy a progr. császár után rögtön felvisznek a terembe, vagy v.mi külön örzőbe?
Írtátok, hogy van fizetős örző a 3.-on. Oda, hogyan lehet bekerülni, szintés foglalás útján?

Köszi Orsi

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Csajszik!

ha esetleg v.ki még babaágy vásárlása elött áll, én fel tudok ajánlani egyet ingyen, csak el kell érte jönni.(IV.ker)
Annyit kell róla tudni, hogy v.kék színű, 70*140, egybe van építve a pelenkázó szekrénnyel, amibe sokat lehet pakolni.
Én az első gyermeknél használtam, de most a 2.-nál már nem tudjuk betenni a szobába mert nem fér be, így kölcsönkérünk egy kicsit.
Fényképet most nem tudok küldeni mert nincs összeállítva de ha v.kit érdekel a mail címem f.orsolya@axelero.hu és akkor bányászok elő a családi albumból.

Üdv: Orsi 28+2

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Orsi,

Csaszi után örző, a 3. emeleten voltam én is. Fizetős, anno 3000 Ft. volt egy éjszaka. 3 ágyas és ha szólsz, hogy Te foglaltál fizetős szobát automatikusan odakerülsz. Tavaly még nővérhívó sem volt, így az ügyeletes nővér megadta a saját mobilszámát és azon szóltam ha valamire szükségem volt. 1 éjszakát egyedül voltam, egyet Anikóval Kép
Progr. csaszinál engem egy nappal hamarabb befektettek.
Ja, ja horror volt a terhesség de azóta nyoma sincs Kép

Zitus,

Várom a telefont!!

puszi,
K.

cuiccolo
 
 


Kriszti!

Köszönöm!

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Orsi!

Mostmár 4000 a 3-on az örző tarifájaKép

Kép
hencsi
 
 


<font color="0000ff">Timi!

Aneszteziológus ügyben, mármint, hogy kit is érdemes megkeresni, csak egyet tudok azzal érteni, amit hallottál. Viszont legelőször a saját dokiddal beszélj az EDA-ról (Feltéve, hogy még nem vagytok túl ezen a beszélgetésen.), nehogy ott és akkor derüljön ki, hogy nem vagytok egy véleményen a dologról.

Orsi!

Császár után az őrző dukál. Bár én ezt az őrző kifejezést nagyon utálom, mert nem úgy van, mint a legtöbb kórházban, hogy tényleg teljesen máshol van, mint ahol egyébként a többi beteg. Igazából csak egy külön kórterem (a harmadikon az ottani szobákkal egyforma színvonalú) arra a célra, hogy egy helyen legyenek a műtét utáni anyukák, akikre egyébként is intenzívebb figyelmet kell fordítani, a még jó ideig csordogáló infúziók, katéter és egyebek miatt. (Egyébként nekem egyik császárnál sem sikerült ide kerülnöm. Mindkétszer már a negyedik császáros voltam aznap, így kiszorultam az "őrző"-ből, és azonnal a saját szobámba kerültem. Első alkalommal ezt nem találtam olyen viccesnek, mert az volt az állandó parám, hogy mi van mikor lefolyik az infúzió. De azóta már tudom, hogy semmi, meg egyébként is jöttek mindig időben, ráadásul nővérhívó is volt. Másodszor már felkészülten nem voltak ilyen felesleges paráim, ráadásul velem volt a párom, és Réka egészen a lábraállításomig.)

Az ovit mi szerettük volna, ha csak délelőttre mennek, mert Ádám már jó ideje nem alszik délután. De az ovi sem örülne nagyon, ha annak ellenére, hogy itthon vagyok, ott aludnának.

Szép napot!

Zita</font>
pzita
 
 


Kriszti! Én is elolvastam a történetedet Nem semmi amit átélhettél! Örülök hog azóta minden rendben, te is teljesen rendbe jöttél és a babának sem lett a vizsgálatoktól megpróbáltatásoktól semmi baja! Szívből örülök!

AZ örző az 1. emeleti nem fizetősben is 3 ágyas (a 29. kórterem) külön fürdővel wc-vel), nem mintha ennek nagy jelentősége lenne hiszen ágyhoz kötött aki oda kerül. Babát is kiviszik.

Puszi mindenkinek!

Paga 20+1

Gabi
paga
 
 


Kedves Untisztimi!

El tudnád küldeni nekem is a tanfolyamok részletes leírását? az email címem: basa8@freemail.hu
Előre is köszi
Rena
rena08
 
 


Szia Zita!

Köszi a tanácsot, még nem beszéltem a doktor úrral erről a kérdésről, de ma megteszem.


Timi
untisztimi
 
 


Christi!

Irtam neked még délelőtt mailt, de látom freemailod van, azt hallottam egész nap nem mukodik rendesen a levelező, én megkaptam a Te leveledet, pénteken amugy 1/2 9-re megyek ctg-re, bizti találkozunk, de remélem hamarosan átér a délelőtti levelem isKép

Kép
hencsi
 
 


Heni!
Még sajna nem kaptam meg a leveledet,de egyszer csak ideér!A pénteket megbeszéljük priviben!Amúgy jól vagy?? Kép
Kriszta

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Szia Cristi!

Igen-igen jol vagyok, bár most kicsit aggodom, mert tegnap 1 göthös gyerekkel taliztam és lehet elkaptam tőle a takonykórt....

Én még teljesen zárva vagyok, sszóval elméletileg nem szülök holnap.....

Nincs másik cimed, mint ez a freemail???

Kép
hencsi
 
 


Heni!

Tegnap én is találkoztam 2 náthás gyerkőccel,miközben a gyerekorvossal beszélgettemKép de talán nem ragadt rám semmi takonykór.... remélem te is megúszod!
Adok egy másik címet!Hátha az műxik...

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Ok, várom az uj cimetKép

Kép
hencsi
 
 


Heni!
Kcristi@citromail.hu

remélem ez jó....ha nem,akkor küldök a freemailről egy mobil számot...

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Elméletileg elküdtem a délelőtt írtakat, majd jelezz valahol-valahogy hogy megérkezett-eKép

Kép
hencsi
 
 


Most néztem,még semmi....Kép
Ha megkaptam,írok! Ha nem.akkor is...Kép

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Ok-o, várom...Kép szerintem az a citromail sem tul gyors, de majdcsak odaérKép

Kép
hencsi
 
 


<font color="0000ff">Timi!

Mire jutottatok a doktoroddal? EDA mellett van, vagy annyira nem ugrik érte?

Üdv:

Zita</font>
pzita
 
 


Hencsi!

Nem száguld ez sem,az biztos...Kép

Mindegy,várok...írtam..remélem te megkapod!

üdv: Kriszta

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Zita!

Ha Te tehetted volna (nem csaszis vagy) kértél volna EDA-t?

Kép
hencsi
 
 


Ok Kriszti, nézem máris...

Kép
hencsi
 
 


Sziasztok, bocs, hogy beleszólok, szeptemberben szültem EDÁval, és nekem nagyon bejött, a szülés így egyáltalán nem volt negatív élmény. A tolófájásokat ugyanúgy éreztem, és minden simán ment. Úgyhogy én csak ajánlaani tudom.

Jó éjszakát,

Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka!Kép

Köszi az infót, priviben irnál konkrétumokat, mennyiért, ki, meddig tartott neked stb....

Kép
hencsi
 
 


Nem tudja valaki, hogy az anyakönyvi kivonatot hogy/mikor kell intézni?

Üdv:

Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Szivesen írok. A citromailre?

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Heni!
Megkaptam!Kép

Ha mész aludni,jó éjszakát!Kép

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Ja, most látom, hogy az nem is a te címed.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


<font color="0000ff">Hencsi!

Az első gyermekem, Ádám, simán született. Nem kértem EDA-t. Valahogy eszembe sem jutott. És így sem volt negatív élmény a szülés. Csillánál is csak bő háromujjnyi méhszájnál derült ki, hogy császárra lesz szükség, így vele is vajúdtam. Tájékozódni érdemes (Hogy ismerje az ember a beavatkozás előnyeit, hátrányait, a kórház hozzállását.), de semmit nem kell előre eldönteni. Láttam én már olyat is, aki mindenáron beavatkozásmentesen (ne indítsák, ne kapjon oxitocint, ne legyen EDA) akart szülni, és a két-három órai vajúdás után könyörgött az EDA-ért (meg is kapta, nem Schöpf-Méreis). A barátnőm azt mondta, hogy kizárt dolog, hogy túlél egy szülést EDA nélkül, mert már egy menstruációs görcsbe is képes volt félig belehalni. Ehhez képest a szülési fájdalmaknál valahogy egy másik énje került felül, át tudta magát adni a fájdalomnak, érezte, hogy ez a babáért van, és pikk-pakk megszült, és meg sem fordult a fejében az EDA. Szóval érdemes beszélni a saját orvossal, a megfelelő aneszteziológussal az érzéstelenítés lehetőségéről, hogy ha úgy adódik a biztosan legyen, aki beadja. Aztán meg a szülésnél kiderül, hogy igényled, vagy nem. Szerintem.

Üdv:

Zita</font>
pzita
 
 


Manka!

Az anyakönyvit ott a Bakáts téren a polgármesteriben kell intézni, a Fsz/2 szobában adják ki az ujszülöttek anyakönyvijét tudtommal.

Heni

Kép
hencsi
 
 


Zita!Kép

Köszi, holnap intézkedem az ügybenKép

Kép
hencsi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?