Új privát üzeneted érkezett!

Panu
jesszus, akkor most izomlázad van a sok ugrálástól ? És az igazi Elvis is ott volt? Gondolom milyen "jó" cigi szagod lehetett ! Ez tényleg nevetséges, mikor egy rohadt drága étteremben szar a kaja. (meg kisnyúlnyi az adag)
de miért volt mindenki dagadt? Elvisnek az elején csini alakja volt. Kép

Bori
sajnálom a dolgozást. Akkor veled már sosem talizunk ????

Mi voltunk ma megint anyóséknál, Niki jót aludt a babakocsiban. egyszer fölébredt, felkiáltott, hogy zöldbab,zöldbab és visszaludt. Kép
be kéne szereznem egy másik babakocsit, mert ez az esernyős annyira kicsi neki, mikor alszik. De venni meg nem akarok.
Dorki
dorki
 
 


hi,

Krisz, jobban van már Dorka??

zöldbab Kép Kép hát én olyan jót nevettem ezen, meg apa is Kép
és miket küld ilyenkor Nikiapu?

azt nem mondanám, hogy izomlázam van, de cigiszagom igen, rendesen. bűzlött rajtam minden Kép kicsit táncoltunk, nem is tudok rockandroll-t táncolni, de ez a fiatalembert nem zaklatta fel Kép Kép megvigasztaltam, hogy évek óta ő az első táncpartnerem (már vagy 3 éve nem táncoltam), ettől rémbüszke lett és lelkes. csak én nem akartam ott pörögni tovább, főleg hogy éjjel 2 óra volt akkor. Elvis is dagadt volt, legalábbis egy idő után, meg némi drog segítségével...

Liza ma nagyon élvezte, hogy mindhárman itthon vagyunk, béke van, senki nem rohan. még az udvarra sem akart kimenni, majdnem dél volt, amikor eszébe jutott Kép nagyon édes volt. alvás után elugrottunk Százhalombattára unokatesóékhoz és az apja tette be a kocsiba, de rögtön búcsúzott is, mert ment dolgozni estére, Liza nagyon sértődötten kiabált, hogy csak ketten megyünk Kép és tegnap óta ezerrel dumál, csak nem értünk meg mindent Kép a jó az, hogy ez nem veszi el a kedvét Kép Kép

panu
panu
 
 


Direkt hajnalban jövök,mert akkor még alszanak...
Erre most ébrednekKép Mármint a denevérekKép
Még Eszter is alszik,de már nem sokáig!
Mostanában nem lehet beimádkozni du. kettő előtt az ágyba aludni és keveset is alszik a megszokott 3 óra helyett és ez nem jó...
Úgyhogy nemsokára indulunk fárasztani gyereket,befizetni csekkeketKép!
Tudom(remélem!!),hogy nem tudnak bejönni a denevérek,de tényleg nagyon őrületes hangjuk van.Éjjel felkelek rá,akkor gondolhatjátok.
Meg azt is tudom,h.védettek és aranyosak és nem bántanak....csak ne itt lakjanak már, léci!
Nem tehetek róla,ez az egyetlen állat,amitől rettegek.Már azon filóztam,hogy a csillárnál lévő "likon" bejönnek,de apa megnyugtatott,hogy azt nem élnék túlKép

Panu,
de jó ez a bulileírás!!Kedvet is kaptam rá,nővéremék nagy rock&roll-os brigádba tartoznak!Velük aztán rophatnánk!!

Dorki,
zöldbabKép
Tali-én még nem tettem le arról,hogy a csajok közösen összevont szülinapját megszervezzük valahol egy jáccóházba vagy akárhol!Úgyis jön ez a fránya rosszidő és többnyire csak bent tudunk lenni.

Felébredt Eszterem,agyon puszilgatottKép Kép
megyek,kezdődik a nap!

Jó reggelt mindenkinek!
Bori

Kép
Bori
mbori
 
 

 
 

Sziasztok!

Ma megyek GYES-t intézni, előtte gyorsan bekukkKép

Dorkacsaj javulgat szépenKép torokgyulája van, antibiot elkezdtük szedni, mert nem állapot a folyamatos 39 fölötti lázKép, amióta szedjük 38 alá mentKép

Panu,
szuper lehetett a buli, én is tervezek már valami kiruccanást, csak mindig közbejön valami. Mi is szoktunk a db-i anyukákkal összejárni, néha gyerekmentes buli is összejönKép

Játszik:
szerencsére nálunk 3 szép felújított játszi is van a közelben, ebből egy a máltai, a többit a város újította és védiKép tegnap hallottam, hogy a mögöttünk lévő hihetetlenül lepukkant parkban is felújított játszi lesz HURRÁÁ!Kép

Hú Dorka is macerás alvásilag, de Õ esténkéntKép napközben amikor álmos bemászik magától az ágyába és alszikKép, de este háát legalább 80x jött ki tegnap is, folyton a pisilni/kakilni kell-el próbálkozik, végülis ez bevált neki, mert nem mondhatom egy szobatisztaságra törekvő gyereknek, hogy nem kell pisilned!Kép így esténként ücsörgünk a bilinKép

Tényleg jó lenne egy összevont szülinapKép valahogy körkapcsolást kéne csinálni az eseményekrőlKépKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


sziasztok,
már itt vagyok a melóhelyen. van egy kis időm, írok...
Krisz, további gyors javulást kívánok Dorkának Kép és beszedi a gyógyszert? milyen formátumban kapjátok? tabletta? kapszula?

alvás: nálunk ritkán volt 3 óra, most is ritkán van ilyen, inkább másfél-2 óra, este pedig rendesen 8 után valamikor fürdés, és rögtön ágy. mivel eddig csak verseltünk neki miközben sorban elbúcsúztunk a játékoktól. mostanában mesét is olvasunk neki, aztán a szokásos versek, búcsú. ja, és kap inni is vizet.

Bori, keresgélek neked egy szervezetet, környezetvédőket, hátha segítenek és elviszik őket... nem ígérem, de megnézem...

panu
panu
 
 


Majd jövök, Anyóspajti nálunk, holnap megy, majd tudok már írni is végre.
Nem olvastam vissza még, igyexem Kép

Pussz!

K

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Panu,
nagyon kedves vagy,köszönöm.Ma reggel bekopogtam az alattunk lakókhoz,megnyugtatott,hogy ők 7 éve halljákKép!
Nem egyszerű őket elbútoroztatni innen(rengeteg szekrényük vanKép Kép ),mivel a IV.-en lakunk!
Valami ipari alpinista brigád kéne...
De talán nemsokára festik a lépcsőházunkat kívülről és akkor csak elmennek.
Két napig szuggeráltam magam,hogy édes,aranyos cinkék csipognak minálunk,dehát ma megerősítettek,hogy nem...Kép

Képzeljétek,amióta Eszter nem hajlandó a megszokott időben elaludni,azóta szabályos dührohamai vannak!Ezt három napja csinálja kb. ordít,könnyekkel sír és rohangál,nem hagyja,hogy hozzáérjek!
Hogy mitől van ez??
Jó sokáig tart nála,van ,hogy 15 percig is!/vagy csak nekem tűnik annyinak/Aztán megnyugszik,de ilyet még sosem csinált!

Ma egyébként dirrekt sokat sétáltunk,játszóztunk.Nem is főztem,hoztunk kaját,de ahhoz sem volt hajlandó hozzányúlni a nagyságos kisasszony.
Egyébként ha ezeket a dilihoppokat leszámítom,akkor nagyon jó gyerekem van.Tényleg meg vagyok elégedveKép

Krisz,
Gyes dolog nálunk is most van folyamatban,apa rögtön vállalt is pluszmunkátKép
Dorka remélem már jól van.

Kriszti,
már hiányoltalak!!Kibírtad a kedves mamát??Kép
Eszter egyébként jól elvan vele?

Csajok,
Ti "kiöblítitek" valahogy a gyerek száját fogmosás után??Mert azért többnyire rá van írva a fogkrémekre,hogy ne nyelje le!Na ,de hogy...?

Bori

Kép
Bori
mbori
 
 


Kriszti,
Az e-mail címem nem tudtam átírni,
helyesen:szegemail@yahoo.com

Zsuzsi,
a messengerünk meg:hevamail@yahoo.com

Bori

Kép
Bori
mbori
 
 


Helló!

Csak bekukk, mert most ébredt a lány.
Kérdezem felkiabálva, "Menjen anya?" erre a válasz:"NEM!" és elrohant. Kép így gyorsan írok egy pár szót.
Dorkának jobbulást!! Puszit nem küldünk, mert mi is betegek vagyunk. Kép Boga már kimászóban a takonykórból, én benne a közepén. MÁR NAGYON FÁJ AZ ORROM!!! Valmai ötletetk van, mivel kúráljam magam? Én csak a kamillateáig jutottam, így 12 hetesen.
Bori, fogkrémöblítés nálunk se megy. Ha adok neki a pohárból vizet, akkor lenyeli, majd utána köp egy szárazat. Kép
Játszók: nálunk össz-vissz egy felújított van a faluban - persze a túloldalon. Ja meg az általános suliban egy 3 csúszdás vár. Ennyi, kifújt. Pipa is vagyok, mert a közelünkben van egy nagy tér. Régen játszó volt- még én is ott hintáztam anno, de szarnak rá az önkormányzatnál. Pedig ez milyen jó lenne nekünk. Így inkább maradunk itthon legtöbbször. A kert úgyis nagy, van homokozó, meg macskák, kutya...
Brigivel mi lehet?! Akinek megvan a száma, nem csörögné fel legalább, hogy jól vannak-e. Én olyan kíváncsi vagyok már! Kép

Na megyek föl a tyúkért, mert nagyon csöndbe van- biztos tojik... Az istenért nem szólna, ha termelt, szerintem szobatisztaság csak jövőre lesz itt. Kép
Viszont dumál, mint állat!! Kép Tegnap a 12 éves unokatesója tanítgatta. Jön vigyorogva, hogy már azt is mondja a Boga, hogy "vonalkód" . Na kösz. Kép Amúgy ismétel mindent, amit hall. Már volt "basszus" is. Kép Panu, asszem nálatok hangzott ez már el régebben? Kép
Dorki, zöldbab Kép.

Na tényleg húzok.
ANdi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok,
Dorka már láztalanKépKépKép

Nem szoktunk szájat öblíteni, még nem tudKép tanítom köpniKép de még az sem megy csak elméletilegKép

Tegnap volt a védőnő és kérdezte, hogy Dorka használ-e már bővített mondatokat, Anyukám volt itthon és rávágta hogy nem. Hát persze mert Dorka mellette nem is jut szóhoz, bezzeg velünk már így beszélKép pl. a harapós teknős megharapja Dorka ujját, vagy a könyvéből: a baba macija lekváros kenyeret eszik, a ma délben meg: Appa elment ebédelni, visszajön délután vacsorázniKép stb, sztem ezek bővített mondatokKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok,

Már itthon vagyunk. Mindenki jól van. Barnabás tündéri baba, eszik, alszik, nézelődik. Féltékenységről így szó sincs, mert a Marcival is tudok azért foglalkozni. A szüléstörténetet majd megírom mailben. Egyelőre annyit, hogy mindenkinek ilyet kívánok.

És akkor 2 mai kép az én lurkóimról:Kép Kép

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Brigi!

Nagyon szépek a fiaid! Gratulálunk!
Ja, és persze boldog névnapot neked!

Andi és Boga

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Brigi!
Isten éltessen sokáig!!
Gyönyörű a Barni és a másik kisegér is!!
Ha van időd,írj egy kicsit ,hogy telnek a napok!

Ma anyummal volt Eszter,felkészítettem rá,hogy kb.kettőkor dührohamot kap az édesgyerekem,aztán nem akar majd aludni,meg hisztizik,
erre 12 után 10 perccel telefonál a mama,hogy alszik a kölök,mint a tej!
Megnyugodtam azért!

Bori

Kép
Bori
mbori
 
 


Merre van a Mindenki?

Kép
Bori
mbori
 
 


Brigi,
boldog névnapot Neked!
A Fiaid gyönyörűek, gratu Barnabáshoz mégegyszer, nagyon jól összeraktátok Kép.
TE HOGY VAGY?

Bori,
sztem mindenki ezt a jó időt használja ki még Kép.

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


sziasztok, én is gyors bekukk Kép
Brigi, boldog névnapot kívánok, utólag is Kép a srácok gyönyörűek, nem semmi az a darab sajt Kép ezek szerint van tejed és nyugodt baba Barni Kép én is arra vagyok kíváncsi, hogy érzed magad? férjed otthon volt egy kicsit? és mi van a házzal?

Bori, alvás Kép Kép az enyém is hisztizik, ha 1 után jönne az alvás, 1 előtt nem teszi, csak hát nem mindig sikerül 1 előtt.

tegnap (kedd) voltunk Dorkiékkal a budakeszi vadasparkban. jól szórakoztunk Kép Niki makkot keresett és bontotta szét, Liza szokás szerint dobálózott és mászott fel mindenre, aztán Niki is mászott. őz-etetésre sikerült egybe terelni őket, adtak almát az állatoknak, bár a többség nem volt éhes. viszont erdő, jó levegő, nyugalom, ez jó volt. azért az autózás nem egyszerű a 2 kölyökkel, hol az egyiknek kellett valami, hol a másiknak Kép aztán Niki alvása és Liza nem alvása után a kertben bóklásztunk és még kora este megcéloztunk egy játszót is. ott persze ezren nyüzsögtek, és a 2 csaj 3felé szaladt. kép készült, csak a másik gépen van, az pedig a dolgozó Liziapunál van Kép

panu
panu
 
 


Brigi
neked boldog névnapot !!! A kölkök gyönyörűek. A pici meg a kicsi is. Új lakással , hogy álltok?

A vadaspark tényleg jó volt. Nem csak a csajok fáradtak ki az én pesti tüdőm sisncs hozzászokva ehhez a friss levegőhöz. Kép Képekkel még bírkózom.
Én nem nagyon tudok jönni este, mert Niki átment ébredősbe. Kb. fél óránként sírva ébred. Tegnap azt mondta kapcsoljam fel a villanyt, aztán egy óra múlva kereste az unokatesóját... Valamiért felébresztik az álmok. Vissz alszik 2 perc alatt, de borzasztóan fárasztó. itt köt ki mindíg mellettem persze, de ez sem megoldás. Remélem hamar "kinövi". igazából nem tudom miért van ez ?

Apának mr csak 1 hónap 2 napja van hátra !!!

Dorki
dorki
 
 


Egyébként szoktam nektek fejben írni csak nem jutok el idáig ! Kép
Szóval most képzeljetek ide egy kisregényt.
Ja még az nagyon fontos, hogy apa volt tenger horgászaton és fogott egy kék marlint. 3 méteres 130 kg.
Ide meg oda van a boldogságtól. Tényleg kb. 15 éve vágyik erre !!! Na most megkapta.
Dorki
dorki
 
 


Először is köszi a gratulációkat. Sajna nincs időm mindent visszaolvasni, de azért megpróbálok újra bekapcsolódni.

Bori, Du-i hiszti ismerős. A Marci most már egyre ritkábban alszik délután. Szerintem ez még egy kicsit korai, de ez van. Este sem alszik el 9 előtt. Amikor anyukámnál voltunk egyszer elmentünk apával kínait enni (ez volt időtlen idők óta az első kiruccanásunk kettesben). Fél 8 körül értünk haza és a Marci már aludt. Én nem annyira örültem neki, mert az utóbbi időben szerettem vele este egy kicsit összebújni, mert előre lelkiismeretfurdalásom volt, hogy nemsokára nem lesz annyi időm rá.

Dorki, Panu, Irigyellek a Vadasparkért. Én már most azt tervezgetem mikor mehetünk már valahova. Már be is terveztem egy állatkerti játszót csak nem tudom mikorra. Egyelőre a szellőztetésig jutottunk. Holnap akarom Barnust először kivinni egy kicsit.

Mi tegnap délelőtt voltunk először hármasban itthon. Apa már ment dolgozni. Hát... így azért már nem olyan könnyű, de viszonylag jól vettük mindannyian az első akadályt. Szegény Marci a fél délelőttöt végig videózta. De mivel már régen nézte az itthoni meséket még élvezte is. Aztán délben elvitte apukám a munkahelyére. Este a Laci ment érte és apukám kollégája azt üzente nekem, hogy ha Barnabás is ilyen gyerek lesz, mint a Marci, akkor legalább arra tanítsuk meg őket, hogy mindig egy felé rohanjanak. A Marci megint "Õrült" korszakát éli. Egész nap szaladgál, mindenre felmászik, a játékaival alig játszik. A lányok mennyit játszanak egyedül?

Krisz, Már a bővített mondatoknál kell tartanunk? Nálunk egy mondat csak egyszerű szavak egymásután. Dorka nagyon ügyesen beszél. Ügyik vagytok!

Megyek felébredt a legifjabb családtag.

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Sziasztok,

Dorki,
Tényleg egy kék marlint??? az gyönyörűűűűKép Azta 3m-es!!!! biztos lesz róla kép, majd felteszed?

jah én is fejben szoktam írni, most meg keresem, hogy hol vanKép

Brigi,
hajrá nektek az első napokhozKép
tegnap este appa nosztalgiázva idézte fel, hogy milyen jó volt amkor Dorka pindur volt. Lehet elindul a kistesó project??Kép

Dorkára is rájön a kergeség estére, oda-vissza rohangál a lakásban persze ezt alvás előtt amikor le kénye nyugodni kicsitKép

egyedül játék néha előfordul, szokta etetni az állatokat, legózik is egyedül, bár jobban szereti ha valamelyikünk ott van veleKépKép
de olyan édesen elmagyaráz közben, azt kár lenne kihagyniKépKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Brigi,
dehogy kéne a bővitett mondatoknál tartania!!!
Hagyd őt a saját ritmusában dumcsizni,hidd el,nemsokára lekörözi a csajokat is!
Nem szerencsés egy kalap alá venni a kölköket,mindegyik másban jobb,már ilyen pöttöm korban is.
Különben is ,a Marci már olvasKép,mostmár csak azt a negyvennégy betűt kell összevariálniaKép

Barniról nyomjál még képet,puszi a skacoknak!!

Kép
Bori
mbori
 
 


Krisz
majd ha apa hazajön csak akkor lesz kép, de akkor majd megmutatom. nag yhorgász családból származik a lelkem, most mindenki repes a boldogságtól, hogy milyen fasza gyerek ez a Laci !!! Kép
De tényleg nagyon nagy élmény ez neki. Már horgásztunk a tengeren Antiguán is hajóról meg partról is. tele vagyunk élménnyel... rája, barracuda, tarpon, muréna.
Brigi
nagyon jó, hogy meg vagy elégedve a kibővült családoddal !!!Kép

Nikit ma leraktam aludni és még egy óra múlva sem volt hajlandó. Persze ott kellett ülnöm mellette. Már rettenetesen fáradt és mérges voltam, úgyhogy az lett a vége, hogy jó éjszakát kívántam és kijöttem. Na erre indult a bömbölési akció. De volt már ilyen máskor is, gondoltam, most kemény leszek és kivárom. erre hallom, hogy mondja, Niki kiszáll. És ki is mászott. Még életében nem mászott ki a kiságyból, jól meg is ijedtem, nehogy kipereceljen. Kép De nem esett ki. Hát ez volt mindíg a rémálmom, hogy elindul éjszaka és itt fog kolbászolni... Kép Most akkor hogy a francba tanítsam megy egyedül aludni???

Dorki
Niki
dorki
 
 


hahó,
Dorki, fogalmam sincs, hogyan lehet alvást tanítani, pedig biztosan lehet azt is. és biztosan van egy-két amcsi könyv, amiben ezt részletesen leírják Kép félretéve a viccet, tényleg van erről könyv, amit lehet, hogy érdemes átfutni, hogy okosodj (Kép), vagy legalábbis ötleteket meríts. az is elképzelhető, hogy a te nyugtalanságod jelentkezik Nikinél is, sajnos Kép

Brigi, rohangászás ellen nincs orvoság, csak kitartás, türelem kell Kép de Barninak ez lesz a természetes Kép a munkatárstól nem volt szép ez az üzenet, mert a gyerek nem kutya, hogy betanítsd neki az útvonalat! a mondatok pedig majd jönnek, ha a beszédfejlődése elér odáig, semmiről sincs lemaradva.

Krisz, a nosztalgia tényleg valami szándékra utalhat... Kép nem beszéltetek róla?? korábban mit tervezetetek? apa nemrég kérdezte meg tőlem, hogy amikor kislány voltam, mekkora családot képzeltem el magamnak?? mondtam, hogy 2 gyerkőcöt, mire ő: arra még várjunk egy kicsit Kép

egyedül játék: előfordul mindennap 5-10 percre, amikor csinálhatok mellette mást. a napokban ez főként a kerti tevékenység közepette zajlik, vagyis, amíg Liza teljesen homokos, koszos nem lesz, addig játszik egyedül Kép Kép
új szavaink is vannak: csüccs, alszik, nyuszi, betonkeverő Kép ezerrel akar beszélni tanulni, ennélfogva, a napját az olvasás tölti ki, egésznap, egy-egy könyvet ezerszer is elolvastat, vannak újak, azt még többször.

na futok dolgozni, panu
panu
 
 


Sziasztok,

Panu
Appa már szeretné a tesókát, csak várni kéne vele, mert nem akarok utána 3 évig GYES-en tengődniKép mert én most passzív gyedes vagyokKép

Ja és lécci madárinflu-s hírekkel dobjál már meg minket. Most már kezdek aggódniKép összevissza hírek jönnek, pl az eu-ban élőknek azt tanácsolják, hogy oltassák be magukat influenza elleni oltással, mert valamennyi védettséget ad. Na ezt itthon megcáfolták...

Dorki,
egyéb halacskás képeknek is örülnék, biztos van egy pár rája, barrakuda elfekvőbenKép
(Dorkával ezeket tanultuk, na meg a némóKép, szóval imádná)

Olyan fura, mert Dorka meg nem tűr el senkit maga mellett ha alszik, ha odabújok kicsit, eltol magától, anya menjél, Dorka alszikKép
már az elején elrontottuk tudomKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


madárflu: hááát... valóban egymásnak némileg ellentmond az EU meg a Rácz Jenő. De: az oltás még nincs meg, még próba alatt, legalább 1 hét, mire kiderül, hogy hatásos-e, és ez is az alaptörzs ellen van. de legalább van. az ellentmondásról pedig: egyelőre az euban sem oltanak, és még azt sem tudják, hogy lenne-e elég oltóanyag, csak készülnek rá, mint itthon, azaz semmiben sincs lemaradva Magy.o. sajnos, a török vírus tuti H5N1, az, ami az ázsiai haláleseteket is okozta, és valszeg a Romániában talált is az lesz. és az is baj, hogy nemcsak a karanténnal lezárt faluban, hanem a Duna-deltában másutt is vannak elhullott szárnyastetemek, amit eleinte elrejtettek a gazdák, nehogy le kelljen vágni az állományt. kérdéses, hogy elegendő-e, amit a román kormány tesz? és hatásos lesz-e...
a hivatalos verzió szerint nem feltétlenük okoz járványt ez a most lokalizált vírus, de előfordulhat, és hát az influ vírusok természete a változás.
eddig csak azok betegedtek meg, akik közvetlenül érintkeztek a beteg szárnyassal.
a meglévő gyógyszerek nem előzik meg a betegséget, de beszedhető, csak akkor még inkább módosulni fog a vírus.
egyszóval nem tudom azt mondani, hogy ne féljetek, meg azt hogy nagyon féljetek... Kép

most hirtelen ennyi jutott eszembe...

passzív gyed??? azt jelenti, hogy "csak" Dorka, semmi tanulás, meg munka??? erre gondoltál??


panu
panu
 
 


Panu,
nem nyugtattál megKép

ja, pedig Dorka mellett csak aktív lehet az emberKép

passzív jogon jár a GYEDem, mert a GYED alatt megszünt a munkaviszonyom és köv gyerkőccel már csak GYES-re lennék jogosult, ha nincs közte valamennyi munkaviszony.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Krisz
megpróbálok pár képet szerezni a halakról, ha tényleg érdekel csak azokat be kell szkennelni. (hű, de csúny szó ez így Kép )
A marlinról csak akkor lesz kép, ha apa hazajön, nade ugye az már hamarosan itt lesz !!!!!

emlékesztetőül:
Kép

Dorki
dorki
 
 


Panu
Bori barátainak nem lehet mentőakciót szervezni a az állatvédőkkel? Kivonulna a tv meg a helyi újság és lenne nagy csindadratta, ahogy elköltöztetik a kedves denevércsaládot. Kép (nem akarok szemétkedni, én is be lennék szarva, ha itt laknának)

Ezt most találtam. Kicsi sajnos, de valamennyire talán látszik a csoda marlin. Kép

Kép

Dorki
dorki
 
 


sziasztok,
már megint dolgozom, és most apa behozott korábban Kép ő is dolgozik Kép nagymama van Lizával.

Dorki, szép ez a marlin, ezek után már nagyon kíváncsi vagyok Nikiapu fotójára Kép

a csajom nagyon beindult, ezerrel akarja mondani a szavakat.
kb. 1 hete, hogy állandóan olvastat, és most nemcsak a mesés könyveket (teljes történetek), hanem a rajzos, fejlesztő, stb. könyveket is, amelyeknél a rajzokat elemezteti velem, és pl. olyan könyvet, amiben csak fotók vannak (több témában). az elmúlt pár napban folyamatosan próbálja az újabb szavakat, nagyon koncentrál.
tegnap közölte velem este, hogy "háta" és a hátámra mászott, és vinni kellett, hogy "hátamon a zsákom..." Kép Kép nagyon élvezte Kép délután meggyújtottuk a kertben összegyűjtött diófaleveleket (mindennap hentergett Liza benne, már mesziről megcélozta és vetődött). annyira lenyűgözte a nagy füst és a lángok (eleinte Kép), hogy leült a térdemre (majd, amikor már nem bírtam guggolásban tartani őt, akkor egy kis ülésre) és bámulta, mutatta, próbálta mondani, hogy tűz. később persze, már rohangált körülötte, mintha valamilyen törzsi hókuszpókuszt adott volna elő. esti állandó programunk az is, hogy sötétedéskor felkiált: "hold, hold" és ki kell menni az este folyamán többzör is holdat nézni Kép.
egyszóval mostanában nagyon jól szórakozunk, és elképesztő, hogy milyen ütemben fejlődik.

na, most jót ömlengtem a lányomról, ez se normális Kép

megyek dolgozni egy kicsit...

panu
panu
 
 


Bori, azt mondja egy váci születésű kolléganőm (szülei és a testvére családja még ott él), hogy ha a tűzoltóknak szóltok, ők már alapból tudnak segíteni, vagy hivatalból ismerik az állatvédőket, és hívják, vagy ők maguk segítenek. egyébként utánaolvasva: a denevérek ősszel befészkelik magukat városok közelében akár lakóházak padlására, rejtett zugokba, és ott egészen tavaszig alszanak. helyi illetőségű állatédő szervezetet, ami a neten fellelhető nem találtam, de jövő héten megkérdezem a zöld ismerősöket telefonon.
addig is kitartás
panu
panu
 
 


Én láttam Liza vetődését a levélkupacba. Mondhatom első osztályú volt !!!Kép

Nikinél elkezdődött a hiszti2 projekt.Nyáron már csinálta ezt pár hétig. Beleköt mindenbe, ha olyanja van. Toporzékolva hisztizik és mindent :!: másképp akar csinálni, mint ahogy mondom neki. Egyenlőre még elég nehezen tolerálom, de a múltkori is elmúlt pár hét alatt, remélem mire apa hazajön, megint megjavul.

Én ezerrel csinálom a konyhát, már sikerült ollllyan kuplerájt csinálnom, hogy csak na !
Dorki
dorki
 
 


hi,
Niki hiszti 2.0 projekt Kép Kép csak belevetette magát a hisztis korszakba, mint az édesanyja a konyhafelújításba Kép

Brigi, mi van veletek? marad bármire is időd a két srác mellett? Barni még mindig jó gyerek?

Andi, és ti hogy vagytok? apa már dolgozik? Boga rászokott már teljesen a szobájára?

Kriszti, még mindig vendég van a háznál?

Krisz, de hát gyesen lévő kismamának nem lehet felmondani! vagy itt másról van szó? így most mindenképpen dolgoznod kellene fél-1 évig? sajnos, tényleg nagyon kis pénz a minimum gyed Kép

Bori, ma megint nem kérdeztem meg a denevéreket... sikerült azóta tenni valamit az ügyben?

nálunk nincs új a nap alatt. megyek kötni (pulóver készül, majd megmutatom)

panu
panu
 
 


Ugyanezeket a kérdéseket én is felteszem, mint Panu itt fölöttem !!!

Itt volt a gázos ma este 1 perc alatt kiszámolta, hogy mennyi cső meg könyök meg akármi kell és elment. Valszeg csak hétvégén fogja megcsinálni. Addig meg marad a háborús helyzet a konyhában. De nem baj, mert így legalább neki tudok állni a nagyszobában az új tapétacsík feltevésének.:o
Éljen a kupleráj !!!

Dorki
dorki
 
 


Dorki,
nagyon pöpec lesz a lakás,mire urad hazaér!!
Ha tudsz,külggyé'Kép olyan képeket is,hogy ilyen volt ,ilyen lett!
Hiszti lehetséges okaiKépamikre én gyanakodom nálunk)
-utolsó 4 rágófog kibújása
-telihold
-időjárásváltozás
-játszótér-megvonás rossz idő miatt

Panu,
denevérek megnőttek,egyre hangosabban csiripelnek.Teljes díszkivilágításban merek csak netezni!Jani most jött be/röhögve/,hogy nem veszem észre,hogy a klaviatúrán való pötyögésem zavarja őket??Kép
Kb.olyan,mintha a vállamon csipognának,eszméletlen.Azért már kezdem megszokni.

Eszter mondja apukájának:
-Úgy szeretlek,megvakarjam a lábod??KépKép
(Szegény apájának ekcémás a lába,ilyenkor ősszel nagyon szenved..)

Megyek,most fő még a húslevesem holnapraKép
Jó a "szaga"!

Bori

Kép
Bori
mbori
 
 


Zsuzsi, rólatok is régen hallottam Kép mi van a csibész lányoddal? hogy vagytok??

éljen a kupi Kép Dorki, teljes lakásfelújítás lesz, látom már Kép Kép

Bori, még megkérdezem azért...

panu
panu
 
 


Sziasztok,

Szerződéses voltam és megszüntették, így még GYED-re se lennék jogosult csak GYES-reKép és ezért min. félévig kéne dolgoznom valahol, vagy ha lenne olyan ismerősöm aki kamuból bejelentKép
de nincs sajnosKép

közben Dorka felébredt és kalótyál magábanKép

Bori,
DenevérekKép gondolom szaporodnak isKép
lassan kitúrnak a lakásbólKép

(Dorka közben kijött és közölte, hogy kakiltálKép
ahogy érzem tényleg utólag szólt)

menekKép

Krisz
krisszie
 
 


Kép
Dorki
dorki
 
 


Ezek még a múltkori vadasparkosak.

Kép

Kép
Dorki
dorki
 
 


Bori
nehogy már a klaviatúrával fölébreszd azokat az ártatlan jószágokat ! És nyílván zavarja őket a fény is. Tessék venni zajtalan klav-át. Azt hiszed nem lehet kapni ??? Dehogynem. Szegény kis dini-denevérek Kép
Tényleg , nem kérdezted meg még a tűzoltókat ? És adtál már nekik nevet. Most már a csipogásukról meg tudod különböztetni őket, vagy nem ? Kép
Eszter csajról is kérünk már friss képet ! Küld át megint Krisztinek, legalább akkor neki is hírt kell adnia magáról. Remélem anyós nem csinálta ki...Kép

Én is gondolkodom ezen a madárinfluenzán. Szerintem sincs semmi értelme beoltani előre boldog-boldogtalant. Főleg, hogy nem is lehet kapni oltóanyagot. És tényleg annyira tud véltozni a vírus, hogy ez a veszélyes az egészben. Az meg a másik fele, hogy nem rosszindulatból csak simán emberi butaságból vagy tudatlanságból tényleg nagon hirtelen elterjedhet. Úgy értem, hogy eltitkolják az elhullott állatokat és így tényleg nem lehet megállítani a terjedést. Mélyen belegondolva félelmetes dolog ez. A másik oldala meg a szenzációhajhászás és félelem keltés a média részéről. Bár ez esetben ez inkább megbocsátható !

Most, hogy kifejtettem tudományos nézeteimet itt egy kis ajándék a denevéres csaj lányának !
Mert ugye holnap már két éves !!!

Boldog szülinapot Eszternek !!!
Kép

Kép


dorki
dorki
 
 


Dorki,
köszönjük szépen,este megpróbálok képeket küldeni!

Denevéres csajKépKép

Kép
Bori
mbori
 
 


Eszterkének,

sok boldog szülinapot!!!!!!!!!!!!!



Kép


Kép
Kép

Fanni, Zsuzsi
szuszoka
 
 


Sziasztok!

Vagyok-vagyok csak egy kicsit elhavazva,
a lakás eladás illetve vétel elégé kimerít. Ezt az üzit pl. tegnap reggel kezdtem el írni .
Akkor egy két dolgot be is kell szerezni az újlakáshoz WC-t fürdött csempézni kell ahhoz már meg is vettük a csempét. Konyhába teljesen új konyhabútort csináltatok az is már folyamatba. És már elkellene kezdenem csomagolni is ami nem kis meló lesz főleg Fancsi segítségével. Nov.-1-én költözünk az lesz a szerencse, hogy anyunál lesznek a gyerekek pár napot.


Eszteranyu,
Bocsi neked még meg sem köszöntem a táblázatott ,
És örülök ,hogy az orvosnál is minden rendben volt.
Baba projethez szorítok!!!!!!!!!!!!!!!

Panu,
Köszi a gratuláciot az új lakáshoz ,
Mi nov.-1-én költözünk és ti
Elkezdtétek végül is a bölcsit?


Krisszie,
Nagyon szupi játszótér van nálatok, itt nálunk semmi ilyen nincs csak jó kis szocreálos játszók
Bilis témához külön gratula nálunk ez még nagyon nem megy.


Andi,
Löpcsön legurulás forró víz magára öntés szegény pici lány,
Nagyon buli az ágya Bogának,
Boga tudja már ,hogy lesz kistestvére ?

Dorki,
Niki már bevásárolni is jár igazi nagy lány,
Bankba viszont szóljál ha megy Niki Fancsi nagyon szívesen elkíséri .
Már csak 27 illetve 26 nap nagyon szupi éljen éljen!!!!!!!!!!!!

Dorki –Panu
Nagyon jók a vadasparkos képek!!!!!!!!!!!!!!!!

Mbori,
Ezek a deneverék engem nagyon megrémisztenek én nagyon félek tőlük nem szeretnék a helyedbe lenni .
Felveszlek majd az MSN-re csak még meghalni nincs időm.


Szóri de most megyek pakolni míg Fanni alszik

Zsuzsi
szuszoka
 
 


ESZTERNEK nagyon boldog SZÜLETÉSNAPOT kívánunk mi is Kép Kép

Lizi és panu
panu
 
 


Bori (Denevéres Csaj Kép),

Isten éltesse sokáig a 2 éves Esztert és az Édesanyját!

Kép

Kép

Eszter és Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Bori
mikor tartjátok a szülinapi bulit ? És mik lesznek az ajándékok ? Leszvalami nagy családi ramazuri? (Ti + a dini-denevérek.Kép )

Én azt hiszem valami konyhás, főzős dolgot veszek Nikinek, mert az most nagyon tetszik neki.

Zsuzsi
én el is felejtettem, hogy ti mondjárt költöztök. Hát nem leszegyszerű, de legalább nem kell hónapokig sz.rakodni. Még két hét és kész. El tudom képzelni, ahogy Fanni segít pakolni.

Kriszti
ennél bővebben is írhatnál. Ne keljen már könyörögni...Kép
Dorki
dorki
 
 


Dorki,
ez naggggggyon jóóóóóóóóóóóóó volt Kép!!! (dini-denevérek).

Jól vagyunk, Eszternek volt torokgyulája, kicsit még köhög, de szerencsére túl vagyunk a nehezén.
Nagyon oda volt meg vissza, nem is mosolygott szegénykém, annyira megviselte.
Adtam homeós tablettát (Homeogéne 9-torokgyulára), Stodalt a köhögésre és FL First-el fújtam a torkát. Szerencsére nem kellett gyogyó.

Anyóst túléltük - hát így Kép. Eszter mindig beteg, ha itt van.
De nem panaszkodom inkább... Jót vagy semmit.

Vettünk a béenvén egy kafa ágyat Esztercsajnak. Egy debreceni cégtől és megbeszéltük, hogy elmegyünk majd ért.
Pác nélkülit kértünk, mert majd be akarjuk festeni (natúr fenyő) majd cseresznyefa színre, mert olyan a szobabútora is.
Már számtalanszor telefonáltunk, hogy mi van a bútorral (kihúzható, matracos, ágyneműtartós): várják ők is. DE MEDDIG????
Bár lehet, hogy addig jó, amyg nincs nagy ágya, mert akkor tuti kimászkál majd belőle, aztán szia alvás.
Viszont olvasom, hogy Nikinek ez sem akadály.

Elküldöm, mielőtt elszáll.

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Újra:
Kiccsajok nagyon jók, azért Liza sem semmi - már ami a mászást illeti Kép.

Szobatisztaság már teljes, el is felejtettük, milyen pelenkák vannak Kép. Éjszakára is bugyogó van.

2 hete voltam a dokinál, azon a vasárnapon meg is jött. (anyósom miket ki nem hoz belőlünk... Apánknak meg felszúrták vénségére a fülét Kép).

MIt írjak még...

Van pár friss fotó, csak valami nem stimmel az usb kábellel, meg a programmal (vagy mi a franc...), ezért nem tudok feltenni, de amint okés, megy a kép, mert kajás is van ám Kép.

Megyek csucsukálni, holnap jön az anyukám (Mamimama), valszeg ablakot pucolok majd.

Ja, Eszter dumál egy csomót, ma jön ki a konyhába, hogy mit talált. Mutatja: fika (és mondja is), majd beletörli a blúzomba. grrrrrrrr. mondtam, hoyg azt zsebkendőbe kell Kép.

Jó éjt Nektek, úgy látszik Ági ignorálta magát Kép.

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok!

Először is boldog szülinapot kívánunk mi is Bori Eszterének!!!
Denevéres téma elég gáz. Lehet, hogy védettek, de én se szeretnék ilyen albérlőket.

Brigi! Hol az a szüléstörténetes mail? Kép Én már nagyon várom!
Barnusnak hogy tetszett a friss levegőn való séta?
Nem tudom, valahogy a "megfontolt úriember"- Marcit nagyon nem tudom elképzelni "őrültnek", ahogy fejetlenül szaladgál össze-vissza. Kép Bár most az ő életében nagy volt a változás. Tényleg, hogy viszonyul a kistesóhoz? Nem féltékeny? Egyedül játék, háát van időnként, főleg ha betojt Kép, akkor a közelébe se megy senkinek, viszont tök boldogan elvan. Máskor nagyon igényli, hogy foglalkozzanak vele, vagy legalábbis asszisztáljunk a játékához.

Dorki! Niki még mindig olyan gyakran ébred? Mi is szenvedtünk valamelyik éjjel Bogával, mert valszeg ő is rosszat álmodhatott. Arra az egy éjszakára vissza is kellett vinnem a régi helyére, nem maradt meg a szobájában. Ja, de előtte le kellett menni vele a napaliba, és kb fél óráig olvastam neki a Mondókáskönyvéből. (Most ez a kedvence.) Mikor egy altatóshoz értünk, akkor tudtam csak rávenni, hogy menjünk végre aludni. Persze ez éjjel fél 1 és 3 között történt. Kép Sajnos minden éjjel ébred 1-3 alkalommal, de Tomi mostanában sokszor átmegy hozzá, így nem kell mindig nekem kimászni az ágyból, és lekuporodni a szőnyegre a kisasszony ágya mellé. Egyébként kitartás, nemsoká megérkezik a felmentő sereg - apa. Kép
Más, a kuplerájos konyhádra azért kíváncsi lennék. Nincs fotód? Kép Kép Amúgy halad a dolog?

Krisz! "Anya menjél, Dorka alszik" nagyon tetszik! Igazán irigyellek érte! Kép Főleg mióta már nem tudok egyszerűen a lány mellé bújni és továbbaludni, hanem az ágya mellett kell kuporogjak a szőnyegen, míg vissza nem alszik.
Passzív gyed- durva, hogy megszűnt a munkaviszonyod, bocs de nem emlékszem, ha írtad azelőtt, Hol dolgoztál?

Panu! Szerintem a gyerekekről való ömlengés tök normális dolog. S te nem is nagyon szoktál, úgyhogy csak ne szabadkozz! Kép
Nálunk apa hétfőtől újra dolgozik - a régi helyén egyelőre. Persze heti 4-5 interjúra megy. Kép
Így a héten már 2 délelőtt anyu vigyázott Bogára, mert mellette nagyon nehéz bármivel is haladnom itthon. (Ez az egyik ok, hogy ilyen rég jöttem. A másik, hogy szerveztünk egy Baba-mama klubot, és az után rohangáltunk, ha volt egy kis időm.)

Zsuzsi! Egyrészt nem irigyellek a lótás-futás, meg csomagolás miatt, viszont másrészt biztos tök jó lesz az új kégli! Tessék ám majd fotót föltenni róla!! Kép
Boga még nem is sejti, hogy mi vár rá kistesó ügyben. Bár a pocakomon ugrálás már meg van tiltva neki, ha megüti, vagy rúg véletlenül, akkor jön, adja a puszit, és mondja, hogy Bocsi! Kép Szerintem, ha már látványosabb lesz a poci-kerekedés, akkor próbálom majd valahogy beadni neki a dolgot. (Szerencsére még csak +1 kg-nál járok, így 3 hónaposan!)

Kriszti! Nagy gratula a szobatisztasághoz!!!!! Ilyen felnőtt hölgy igazán megérdemli a felnőttes ágyat is ám! Az a lényeg, hogy mihamarabb megszeresse, akkor szívesen fog aludni rajta. Mi is csomót játszunk Bogával az ágyánál, a szobájában, hogy kialakuljon benne a kötődés a helyhez.

No, regény befejezve, csaj épp fölébredt. Vigyázzatok magatokra!
Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Andi
nagyon jó ötlet ötlet a baba-mama klub. Hányan vagytok benne ? És valami rendezvényt is szerveztek?

Nikinél kb. 4-5 napig tartott ez az éjszakai ébredés. Õ egyébként mindíg sírva ébred éjjel, ha ébred. De ezt már megszoktam , nem is akarom megfejteni. Most is 1-2x ébred éjszaka és vagy visszaalszik 1 perc alatt vagy jön hozzám aludni. Nekem nincs erőm éjjel ott ücsörögni és várni, hogy visszaaludjon. De azt látom rajta, hogy mennyire van ébren. Ha csak megriad, akkor pikk-pakk vissza is alszik.

Voltunk ma Panuval meg még két másik anyukával a budaörsi ikeában. Jót játszottak a gyerekek, bár az enyém nem viselkedett úri módon. (nem hagyta az anyukáját legalább fél órát trécselni másokkal... KépKép ) Viszont Liza remekül kiugrálta magát !!!
Andi, nektek nem jó talira az ikea, nics tőletek messze, ugye ?

Kriszti
pár nap múlva megint könyörgök és akkor megint írjál hosszút, jó ?Kép
Dorki
dorki
 
 


Sziasztok,
de jó hogy ilyen sokat írtatokKép
én nem igérem, mert Dorka nem csípázza ha itt pötyögök ahelyett hogy legóznánkKép

Dorka ma amíg teregettem ügyesen bilibe pisiltKép aztán az egészet kiborított a habtapira és a wcpapírral elkezdte feltörölniKép igy utólag vicces, de akkor frászt kaptam minden csupa pisi és wcpapír cafat voltKép

Zsuzsi,
hú én nagyon irigyellek a költözés miatt, főleg ahogy ezt hipp-hopp elintézted. Valahogy én is így szeretném, de az még várat magára.

Andi,
ez a Baba-mama klub jól hangzikKép hol csináljátok?

munkahely: Kardiológián dolgoztam informatikus-mindeneskéntKép

én is meséltem már Dorkának, hogy amikor pici volt a pocimban lakott és Dudorkának hívtuk, nagyon tetszik nekiKép szokta mutatni a pocimonKép

(félreértések elkerülése végett nincs kistesó csak elkezdtem a gyermek felvilágosítását)

emellett szépen megfér a gólya is, mert az meg repülővel hozza a kisbabátKép

na mennem kellKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: