Új privát üzeneted érkezett!

Csacs, nem szülök hamarabbKép.

Úgy tűnik, minden rendben, nem a baba engedte le a fürdővizet, csak kissé inkontonens lehettem tegnap reggel...

Jövő hét közepe-vége előtt nem szeretnék szülni, remélem, nem is fogok, mert be kell szednem egy rakás antibiotikumot, meg kúpotKép.

Streptot találtak, tegnap derült ki.
Szülés közben is fogok augmentin infúziót kapni.
De legalább időben észrevették.

Ctg: a kis ravasz az utóbbi 2 ctg-n úgy csinál, mint ahogy a babák szoktak: bealudt.
Tegnap a szülésznő "megnyomorgatta" a hasam, után a moccant egyet, és tovább lapított.
De azt mondták, nem kell megismételni, mert reaktívan viselkedett.

Bezzeg mikor leszedték az érzékelőtKép.Kirúgta az oldalam.

Mikorra vagy kiírva? Most valamelyik napra, nem?

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Most látom, hogy holnaputánra.

Tessék szépen előttem szülni, még olvasni akarom a beszámolódat a kórházrólKép!
Nem akarlak "megelőzni"!

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Szia Uxi!

Jót mosolyogtam a ctg-s beszámolódon, aranyos.

Én ma voltam megint. Még siralmasabbat produkáltunk, mint hétfőn. Én nem is értem igazán, eddig tök jók voltunk együtt az utolsó hétig. Szívhang, babamozgás, 20 perc alatt 2-3 jóslófájás. Most meg szunnyadó baba, se mozgás, se jóslófájás. A fejem felett függött, hogy ma be kell feküdnöm a kórházba, amitől persze rögtön rosszul lettem. Aztan az UH jó lett, és már a belső méhszáj is átjárható, így tudtak venni magzatvíz mintát, ami tiszta volt, így ma hazajöhettünk.
De pénteken már a pakkomnak a kocsiban kell lenni (ha addig nem szülök meg).:-(
A kórházban még idegtépőbb a várakozás, bár természetesen ha muszáj, akkor muszáj.

Összes reményem a közelgő hidegfront.:-) A férjem deraka fáj is már rendesen.

Hát Uxi, én is Strepto pozitív lettem, én csak a kúpokat szedtem be és vajúdás alatt kapjuk majd az antibiotikumos infúziót. Akár kettőt is, ha elhúzódik a vajúdás. Utána a babát is szűrik, hogy nem kapta-e el. Erre majd rá kell kérdeznünk...néha elképesztő dolgokat lehet olvasni.

Csacs
csacs
 
 

 
 

Csacs, akkor drukkolok, hogy a front hozzon neked babát! Jön már, mindjárt itt leszKép.

Férjtől tessék "elkapni" a derékfájást, az már jót jelentKép.

Holnap megyek ctg-re, meg laborba is, csak oda nem kaptam beutalót.
Ha előbb lesz a labor,és utána a ctg, akkor végre kipróbálom a büfében kapható zserbó hatását a baba ctg alatti működéséreKép.

Hogy vettek magzatvizet? Nem fájdalmas, és nem folyik tovább utána?

Nekem amnioszkópiát akartak csinálni,mikor gyanús volt, hogy folyik a vizem, de az szerintem csak bekukkolás.
Megúsztam, mert még zárva a méhszáj.

Miért akarnak befektetni, ha minden rendben van a babával? A 42. hétig még belefér,ha a baba jól van, nem?
Bár gondolom szemmel akarnak tartani.

Strepto: most már úgy látom, hogy örülök, hogy egyáltalán szűrtek, mert nem mindenhol nézik, és hogy időben észrevették, s tudják kezelni.

Sokkal rosszabb lenne, ha nem kapnánk kezelést, és megbetegedne a baba.
Sajnos én is utánaolvastam, nem kellett volna.Kép

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Szerdán hülyeséget írtam, úgy tűnik némi információ hiányban szenvedtem, azóta utána olvastam mi is történt velem. :-) Szóval kijavítom magam, ne hogy valakit félre vezessek.

Nem magzatvizet vettek tőlem, hanem amnioszkópiát csináltak. És jól tudod Uxi, az csak betekintés. Úgy látszik, nem igazán értettem mi történik velem éppen. Többet kell majd kérdeznem.
Így azt se tudom, hogy konkrétan mi volt olyan aggasztó a CTG-men. Holnap azt is megkérdezem.
Aztán most olvastam a net-en a szülés alatti vizsgálatokról, hogy ha a magzati szívhang görbéje eltér a szabályostól az tartós vagy átmeneti oxigénhiányra utalhat (lehet, ezért kellett nekem amnioszkópiát csinálni). A magzatvíz esetleges elszíneződése meg biztosan ezt jelentette volna.

A Strepto-nak én is utánaolvastam. Tényleg jó, hogy szűrtek minket. Bár azért bennem van az aggodalom, ne hogy megbetegedjen a baba...

Azt nem tudja véletlenül valaki, hogy ha mégis Strepto pozitív lesz a baba, akkor a Nyírőben tudják kezelni, vagy át kell szállítani egy másik kórházba?

csacs
csacs
 
 


Sziasztok!
Látom Csacs, te már jó sűrű jársz a kórházba.....lehet h összefutottunk, én is voltam szerdán, csak délelőtt Kép Én még csak egyujjnyira vagyok nyitva...hétfőn megyek a dokimhoz....szerintem aznap megszülünk Kép
/(de legalább akkor már anyum itt lesz, hoyg vigyázzon Petrára....ő 20 hónapos Kép/
Szerintem Ti is...LÁnyok, jön a hidegfront!! Hétfőn befagy a fenekünk, ráadásul telihold.....áááááá!
Mindenkinek egy kalappal.....hosszú lesz ez a hétvége!
Pusza!
zsu
zsu1974
 
 


Sziasztok!
Nem minden nap nézem az internetet ezért csak most jelentkezek.
Igen Uxi mi vittünk el titeket az Árpád hídig.
Csacs, drukkolok neked, hogy már hétvégén babázhass.
Hétfőn ti is jöttök ctg-re? Én 8-ra megyek a 3.-ra.
Sztreptot nálam is találtak, úgy látszik nem is olyan ritka. Először én is nagyon megijedtem, mert pont az októberi Kismamában írtak róla rosszakat. De szerintem az a fontos, hogy ebben a korházban szűrik, és így nem kapják meg a babák. Nekem azt mondta a védőnő, hogy én kapok a szülésnél antibiotikumot és a kicsi is fog kapni az első napokban mindenképpen.
Remélem majd beszámoltok a szülőésről és a csecsemősökről.
Pitypang
pitypang99
 
 


Hát lányok, még mindig itthon dekkolok, de legalább nem a kórházban. Hazaengedett ma is a doki bácsink.
A mai CTG-nk jó volt (igaz 11 óra után értünk oda), mozgott kismanó rendesen, de persze közel sem produkáltam a múlt heti jóslófájásokat. Valószínűleg a hétfői és szerdai CTG-k a korai időpont miatt voltak silányak, manócska mindig alszik reggel 8 előtt és nem nagyon szokta zavartatni magát.:-)
Szóval megint volt amnioszkópia. Aztán egy jottányit sem tágultam szerda óta.

Ha közelgő a hidegfront nem váltja be a hozzáfűzött reményeket, Zsu jóslata sem jön be :-) és marad a hétvégén bent a baba, akkor hétfőn reggel a pakkommal kell jelentkeznem a szülőszobán ...:-(
Előre rinyálok tőle, mert mindig úgy képzeltem el, hogy ha megindul a szülés, akkor a férjem bevisz minket ...stb. Nem pedig akár napokig dekkolok tétlenül a kórházban és várom, hogy valami történjen.
Bár ahogy szokták mondani, ennél nagyobb baja ne legyen senkinek se!

Akkor lányok, valószínűleg összefutunk hétfőn a szülőszobán, én 1/4 9 körülre megyek.
Vagyis miket "beszélek", remélem már nem lesz szükség rá, hogy ott megjelenjek...:-)

Jó hétvégét mindenkinek!

Csacs
csacs
 
 


Sziasztok!


A telihold "mire jó"?
Akkor is többen szülnek?

Pitypang, én ma voltam ctg-n, jövő szerdán kellett volna ismét menni, de csak keddre kaptam időpontot.

Nem is tudtam, hogy lehet időpontot kérni, eddig mindig csak úgy behívott a doki, hogy menjek valamikor délelőtt, és megcsinálták.
De ma sokan voltak a szülőszobán, így az I. emeleten az UH-zóban raktak gépre( kiderült, hogy oda lehet időpontot kérni).

Az a gép sokkal rosszabb, mint a szülőszobai.
Oda kaptam időpontot keddre is.

Zsu, honnan tudod, hogy hétfőn szülsz? Megindítják?

Csacs, fáj az amnioszkópia?
(Nekem még a sima vizsgálat is fájtKép).

Ja, csajok, nem csak a zserbó finom, a mézes zserbó isKép.Ma azt vetettem be ctg előtt, nem sok sikerrel...A baba megint bealudt.

Nektek volt a 36. héten labor? Engem most küldött a dokim, a védőnőiben meg fejmosést kaptam, hogy azt a vérvételt a 36. héten meg kellett volna csináltatni.

De most pozitív tapasztalataim voltak. 9 körül odamentem, már nem várakozott senki a terhesambulancián,egyből behívtak, kitöltötték a beutalót, és a laborban sem volt senki előttem.
Boztos a tömeg már lement korábban.

(Amikor AFP volt,nyitásra mentem, de 8-9:30ig vártam a terhesambulancián a laboros papírért..)

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi, az amnioszkópia nem fáj, ha elég rövid már a méhnyak és nyitva van a méhszáj valamennyire. (Mint pl. nekem, hogy a legkisebb valamit feltegyék.) Inkább kellemetlen érzés. Legalábbis nekem. De melyik nőgyógyászati vizsgálat kellemes?
Bár ha őszinte vagyok, akkor el tudom képzelni, hogy valakinek fájdalmas.

Most néztem vissza a naptárt és volt laborom a 36. héten. De hétfőn is lesz egy, ha addig nem szülök meg.

Uxi, a büfés tapasztalataidat elraktározom. Azt hiszem, jól jön még.:-)

Egyszer én is voltam az I. emeleten CTG-zni, tényleg az az időpont-kérős. A többit a szülésznő csinálta a szülőszobán.
Akkor én pont elkerültem a tömeget, 11 óra után értünk a szülőszobára és akkor már csend és nyugalom volt. Egy kismama szült. Még hallottuk felsírni a csöppséget, meg aztán vitte a csecsmős a "batyut".

Csacs
csacs
 
 


Sziasztok lányok! drukkolok mindenkinek, én márciusban szültem. mi is kikölcsönöztük a TENS-et, szerintem ez ugyanaz, amit derékfájásra is használnak. de nekem sokat segített, mert a derekam nagyon fájt, és a rendes fájások mellett ez nagyon sok energiát elvesz. a TEnstől legalább ezt nem éreztem már, miután feltettem. a fájások így is nagyon erősek voltak, azt nem tudom, hogy arra hatott-e, lehet, hogy nélküle még erősebbek lettek volna. arról nem is beszélve, hogy szerintem pszichésen is jót tesz, hogy tudod, mégiscsak van valami fájdalomcsillapítód. majd írjátok meg, nektek használt-e?
czirmike
 
 


Szia Czirmike!

Köszi a biztatást, hogy van rá remény, hogy legalább ez a Tens készülék használható valamire. Majd megírom a tapasztalataimat.
Ha egyszer eljutok odáig...

Itt a hidegfront és sehol semmi, én még mindig itthon vagyok.
Hétfőn vonulhatok be a kórházba.
Kicsit nehezen tűröm ezt a várakozást. Meg jó lenne, ha nem mesterségesen kellenne beindítani a szülést, ha már természetes módon, no fájdalomcsillapítás, szülünk.

csacs
csacs
 
 


Sziasztok Mindenkinek!

Jó olvasni benneteket, ja és persze mindekinek nagyon drukkolokKép)Uxi, főleg most éppen nekedKép)

Sokat tanulok tőletek, én dec. 3-ra vagyok kiírva, de olyan hatalmas a hasam, hogy mindenki azt mondja, november közepe. Néha azt érzem már nem sok van hátra, de hát csak nőjön meg rendesen babóka.

Szóval izgatottan várom a fejleményeketKép)

Kérdésem is volna. Fogadott valaki szülésznőt? Nekem ajánlotta az orvosom, hogy ha sokan szülnek akkor ajánlatos.. Beszéltem is a szülésznővel, de pénzről nem. Nem tudja valaki mennyiért vállalják általában a szülést?

Mindekinek jó vasárnapot!
Cillancs
cillancs
 
 


Szia Cillancs!

Hát a kérdésed számomra is kérdés. Én is tipródok rajta.
Én is választottam szülésznőt, de konkrétan nem kérdeztem rá, hogy mennyiért vállalja a szülést. De úgy mond csalódást sem szeretnék neki okozni, mert eddig tök rendes volt és lehet éjszaka közepén kell miattunk kiugrania az ágyból és nyilván pár ezer forintért ez neki sem érné meg. Szóval én 15-20 ezerre gondoltam.


Utálom ezt a magyar rendszert, meg a pénz dugdosást az egészségügyi dolgozók zsebébe. Jobb lenne, ha tudná az ember mi mibe kerül és eldöntheti, hogy kell-e annyiért, meg tudja-e fizetni.

csacs
csacs
 
 


Sziasztok!

Csacs, szerintem már kórházban vagy, de drukkolok, hogy ne kelljen megindítani a szülést!

Nálam nincs semmi, igaz, még van egy bő hét a kiírásig.

Ahhoz képest, hogy hogy rámijesztettek, hogy koraszülött lesz, és hetekig feküdtem, egész jól elvan odabentKép.

A front nekem sem hatott, csak annyira, hogy a fotelban kelljen ücsörögnöm a keményedés miatt, de ezek csak a szokásos keményedések voltak, nem fájások).

Nemsoká jön a melegfrontKép.

Szülésznő: én nem fogadtam, sajnos nem sikerült egyet sem annyira megismernem, hogy megfogadjam.

Egy kicsit bánom, de mire odakerültem, hogy egyáltalán találkoztam valamelyikükkel, már 37 hetes voltam, és csak 1-2 percre találkoztunk, míg rámtette a ctg-t, meg leszedte.
Ígyis úgyis idegen marad.Kép

Majd meglátjuk, biztos fog így is valamennyit kapni, attól függ, hogy alakul a szülés.

Én úgy kb.5 ezer körül gondoltam, szerintetek az nem kevés?
Ha megfogadnám, 15 körül adnék én is.

Czirmike, tényleg biztató, hogy akkor valamire jó lesz a tens. Ha más nem, placebónak Kép.

Cillancs, voltál szülés felkészítőn?
Sok újat nem mondanak, de megmutatják a szülőszobát, meg az osztályt, ahová kerülünk majd szülés után.

A hasad mérete nem feltétlen utal a szülés időpontjáraKép. Még a baba mérete sem.
A kismamák nagy részének azt mondják, hogy előbb lesz babaKép.

Ha már most megbeszélted a szülésznővel, az tök jó, mert szülésig van időd valamennyire megismerni, nem lesz idegen.Biztos ő csinálja majd a ctg-ket is.

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Cillancs, egyébként nekem is max. október elejét-közepét jósolták, izgultunk is rendesen, hogy legalább a 37 hetet betöltse.

Ravaszak ezek a babák, jól megkapaszkodnak, aztán a végén azért kell izgulni, nehogy indítani kelljen a szüléstKép.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


SziasztokKép)

Szülésznő kérdésben máris könnyebbKép Én is kb. 20 ezerre gondoltam.
Ja előkészítőre is azért nem megyek, mert azt mondta, hogy majd ő mindent elmond, és megmutatja a szülészetet. A 36. héten valóban hozzá megyek ctg-re.

Uxi: ezek a babókák tényleg nagyon ravaszakKép) Én is izgulok, hogy kibírjuk a 37. hétig, főleg azért, mert a férjem akkor jön haza, merthogy ottalvásos munkája van... Addig egyedül vagyunk. Meg hát nagyon sokat keményedik a hasam néha teljesen szó szerint rácuppan a babáraKép) Nagyon vicces látvány, de azért persze mindig megijedek..

Szóval Csacs lehet, hogy már kórházban? De izgiKép)

Ma is találkoztam 2 kismamával is, akik már a napi ctg-re járnak a túlidő miatt. Nagyon rossz lehet.

További szép napot, hetetKép)
Cillancs
cillancs
 
 


Sziasztok!

Cillancs, ma nekem is kilátásba lett helyezve, hogyha jövő szerdáig nem szülök meg, befektetnek.

Nem úgy néz ki, mintha nagyon ki akarna bújni a baba, még mindig zárt a méhszájam.

Nem szeretném túlhordani, így is már állandóan azzal nyúz mindenki, hogy mi van már, mikor szülök márKép.

Tök jó, hogy ilyen szülésznőd lesz.
Egyébként az előkészítő 3500 Ft, annyit nem ér meg, ha úgyis megmutatnak majd mindent.

Nekem is sokat keményedett a hasam, a 33-tól a 38. hétig "feküdtem" egy fotelben, mert fel sem nagyon tudtam kelni, egyből kőkemény lett.

Ahogy elkezdtük a 38. hetet, sokkal jobb lett (pedig akkor hagytam abba a magnéziumot is).

Nem irigyellek, hogy egyedül vagyKép. Én csak napközben vagyok magam, 8-este 6-ig, de még az is sok.

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!
Én dec közepére várom a babámat. Jó olvasni titeket és jó, hogy felhoztátok ezt a szülésznő kérdést. Én is ilyen összegre gondoltam.
Az orvosnak mennyit szoktak adni? Vagy ezt megmondja előre a doki, hogy mennyit kér?
Köszi
Kikó
kikó
 
 


Sziótok!
Csacs vajon megszült már? Látom Uxi nemsokára neked is be kell vonulnod, ha nem babáztok jövő hétig....
Én hétfőn voltam CTG-n, fél 9 felé...akkor is született egy baba a szülőszobán..lehet h Csacsé??? Kép
Engem most megvizsgáltak...bő egyujjnyira vagyok nyitva csak....ha a héten nem szülünk, akkor hétfőn megyek ismét....A szülés időpontjára pedig azt mondták, hogy akár aznap, akár bármikor a héten..nesze neked!! Kép
Azért irtam a hétfőt szülési időpontnak, mert a kislányunk teliholdkor, fronttal együtt érkezett...ez most összejöhetett volna...de úgy látszik a kisfiúk másképp gondolják ;)
Szülésznő témában én csak annyit tudok mondani, h az előző szülésnél mi 20eft-ot adtunk.....ennyire tellett...szerintem senkinek ne legyen lelkiismeretfurdalása az összeg miatt...asszem ezenfelül is lesz mire költeni...senki nem várhatja el h vagyonokat osztogassunk szét...
A többieknek jó babásváarkozást....messze van még a december is Cillancs Kép
Na puszka
Zsu
zsu1974
 
 


Sziasztok!
Én is várok még türelmesen. Majd hétfőn kell csak CTG-re menni. Múlt szombaton állítólag jó sok szülés volt a hidegfront miatt. Lehet, hogy Csacs is babázik már.
Az orvosnak én se tudom mennyit szoktak adni, majd szülés után eldöntöm.
Pitypang
pitypang99
 
 


Sziasztok!

Zsu, téged is bent akarnak tartani, ha betöltöd a 40. hetet?
Úgy látszik, ebben a kórházban ez a szokás.
De hátha nem kerül rá sorKép.

Én még biztos nem szülök, zárt a méhszájam, igaz, már 1000-re rövidült 4 hete, de azóta nem változott.

Amúgy csütörtökre gyenge melegfront várható...

SZÜLÉSZNÕ: ugye ti a fogadottnak adt(at)ok 15-20 körül?


Én még sosem voltam úgy ctg-n, hogy szült volna valaki, igaz, az 5-ből csak kétszer voltam a szülőszobán.
Egyszer valami vizsgálónak nevezett raktárban, egyszer az 1. emeleti ambulancián, egyszer meg az 1. emeleten valami osztályon, talán a terhespatológián.

Ez utóbbi volt a legjobb, mert nem láttam a kijelzőt, így nem azt sasoltam folyton idegeskedve, hogy le ne essen a szívhang...

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Kikó, esetleg kérdezd meg a dokidat, mennyit szokott kapni.

Én még akkor rákérdeztem, mikor megbeszéltük, hogy hozzá járok majd, de azt mondta, nincs "tarifája", elfogadja, amit neki szánunk.

De ez dokifüggő.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Viszonylag friss, 11 hetes kismama vagyok. Előreláthatólag a Nyírőben fogok majd szülni. Olvasgattam ezt a fórumot, és elég sok negatívumot láttam, ami eléggé megrémített. Az orvosom nagyon rendes, és eddig semmi problémám nem volt vele, szeretnék is nála szülni. De ha ennyire horror ez a kórház, akkor inkább keresnék másikat. Kérlek írjatok nekem ezzel kapcsolatban. Köszi.

És remélem már Uxinak is megszületett a babucija.

Sziasztok.
muszma
 
 


Sziasztok!
Én márciusban szültem a nyírőben. Nekem nincsenek rossz tapasztalataim. A szülésznő akinél én szültem egy tündér volt, én 5000 Ft-ot adtam neki. Maga a kórház nem egy 5 csillagos hotel, de elég kedves mindenki. Más kórház sem jobb, mindenhol vannak gondok valamivel.
Muszma, én is a dokim miatt maradtam a nyírőben és nem bántam meg. Nekem az volt a fontos, hogy a szülésnél minden oké legyen és ott legyen a dokim. Apszolut nem panaszkodom hisz nagyon jó szülésem volt.
fhmhugi
 
 


Szia Muszma!

Még nem született meg, esze ágában sincs...

Azért nem olyan horror egy hely, hisz akkor mi sem lennénk ittKép.

Én csak a csecsemősökről hallottam rosszat, emiatt kicsit izgulok, de majd csak kibírjuk azt a pár napot.
Szerintem a hely sem lepukkant, meg nem is agyonzsúfolt, nekem eddig nem igazán adott okot semmi a panaszra.

De majd beszámolok a tapasztalatokról, ha a kisasszony egyszer úgy dönt, hogy mégis előbújikKép.

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Hajrá mindenkiKép))

Zsu: tényleg messze még a decemberKép) néha úgy érzem fényévnyi távolságraKép)

Kikó: akkor te akkorra vagy kiírva, mint én. De nálam sajna nem lehessen tudni, mivel 38 napos ciklusom is szokott lenni. A babóka meg mindig nagyobb a koránál.. szóval november közepétől, akár dec. közepéig is lehetséges, hogy szülünk. Így az igazán izgi nem? Így legalább tényleg a jóistenre vagyunk bízvaKép))

Muszma: Szerintem nem kellene ennyire aggódnod, és nem is értem miből szűrted le, hogy ez a kórház nem az igazi.. De ha nincs bizalmad, akkor tényleg nem is lesz jó. Én sok kórháznak utána néztem, a magánklinikákon kívül mindegyikben vannak gondok. Ha az orvosodban megbízol, akkor szerintem a kórház csak másodlagos.
Ráadásul itt azt látom nagyon vigyáznak a kismamákra. Egy jó példa: a terhességen elején véreztem a dokim egyből befektetett és egyből gyógyszert kaptam, hogy megmaradjon a baba. Azóta is táppénzen vagyok, valószínűleg ezért maradt meg babóka. 39 éves vagyok és ez az első babánkKép Egy kis barátnőmet a Jánosban ugyanezért ki akarták kaparni.. hát szerintem ez is egy jó pont..
Szóval ezt csak bátorításnak szántam, hogy ne izguljKép))

CillancsKép)
cillancs
 
 


Muszma:

Én már nem a Nyírőbe járok, átutaltak a SOTE 1-re, de sokáig oda jártam, és feküdtem is benn többször is.
Visszajáró lélek vagyok itt, nosztalgiázom Kép

Szóval a csecsemős részlegen nem feküdtem, csak a 2.-on a nőgyógyászaton 2x is, és azon túl, hogy pocsék a kaja (ami amúgy ugyanolyan pocsék szerintem minden más kórházban is Kép, semmi problémám nem volt vele. A nővérkék kedvesek, segítőkészek.
Ha nem így alakulnak a dolgok, én tuti maradtam volna ott, csak a veszélyeztetett terhesség miatt át kellett cuccolnom az 1. Nőire.

Drukkolok minden szülni készülő kismamának!
Üdv:
Zsuzsa (20 hét)

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Meg persze azoknak a kismamáknak is, akik csak később szülnek, hogy minden rendben legyen Kép

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Sziasztok!
Most vagyok a 34. hétben, és a Nyírőben fogok szülni. Ha valakinek van tapasztalata Szakonyi főorvos úrról (szülés ügyben) és Franciska szülésznőről, kérem ossza meg velem. Köszi!
ercsó
 
 


Sziasztok!

Lehet, hogy én is csak decemberben fogok szülni?

Se a hidegfront, se a melegfront nem hatott ránk, a baba vígan ficánkol odabent...

Cillancs, velem hasonló történt, mint a barátnőddel.
A Szegedi úti sztk-ba mentem legelőször (ami szomszédos a kórházzal), az ottani nőgyógyászatra.

5 hét 6 napos terhes voltam, két pozitív teszttel elmentem az ottani nőgyógyászhoz, hogy "állapítsa meg", hogy babát várok, meg hogy bejeletkezzek terhesgondozásra.

Egyből azzal kezdte, hogy elvetetem-e...
Aztán megvizsgált, és közölte, hogy ez egy elhalt terhesség, vagy ki sem fejlődött, üres petezsák van az UH-n.
Mellesleg olyan durván vizsgált, hogy vérezni kezdtem. Mondta is, hogy na látja, már vérzik is, biztos megindult a vetélés, irány a kórház, nehogy otthon öntsön el a vér,ezt műszerrel kell befejezni.

Így kerültem a Nyírőbe, a mostani dokimhoz, aki megvizsgált, és azt mondta, lehet, hogy még csak azért nem látszik baba, mert kicsi, vérezni meg simán vérezhetek a rákszűréstől, amit az sztk-ban csináltak. Nem is vett fel a kórházba, azt mondta, csak unatkoznék odabent.

Egy hét múlva a kontrollon már ott dobogott a babánk kis szíve.

Most meg már itt tapossa a gyomrom, azt várom, mikor bújik előKép.

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Csacs, ha hazajössz, írsz pár sort, milyen volt?
Már biztos babázolKép.

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Cillancs!
Lehet, hogy tényleg együtt szülünk. Te mész szülés felkészítőre?

Tegnap voltam dokinál, azt mondta, hogy ne válasszak szülésznőt,mert aki épp műszakban van az biztosan jobban elvégzi a munkáját, mint aki épp hazament, fáradt és vissza kell mennie pl. miattam.
kikó
 
 


Kikó!
Nekem azt mondta az orvosom, hogy jobb ha választok. A Franciskát ajánlotta, állitólag ő a legkedvesebb,meg azért is jó ha választassz, mert állitólag ha bármi van hívhatod telefonon.Hát majd kiderül.

Ercsó
ercsó
 
 


Kikó: én dec 3-ra és dec 13 vagyok kiírva, merthogy nálam nem lehessen tudni.. Nem megyek szüléselőkészítőre.

Háát ez a szülésznő dolog.. valahogy mindkét dokinak igaza vanKép) Minden esetre nekem megnyugtató érzés, hogy fogadtam szülésznőt. Márcsak azért is mert a szülésig is sokat tud segíteni, pl: hozzá fogok járni ctg-re is. Ja, és megígérte mindent elmond, amit tudnom kell, ezért nem megyek előkészítőre többek között.

Háát már nagyon várom babókátKép) Kicsit türelmetlen is vagyok, vajon milyen lesz? Kire fog hasonlítani? Meg hát már futnék, hason aludnék, nyújtózkodnék meg a kilók is nehezek már.

Ercsó: te mikorra vagy kiírva?
Uxi: mi újság a kis hercegnőddel?Kép)Vagy már lehet megszületett?

Mindenkinek üdvKép)
Cillancs
cillancs
 
 


Szia Csillancs!
November 30-ra vagyok kiírva, de nem tudom kibírjuk-e addig, mert néha jóslófájásszerű érzetem van. Pl. ma hajnalban is volt kb.3 percig folyamatosan. Hát eléggé megíjedtem, de szerencsére nem jött a következő. Az a baj, hogy nagyon érzem a frontokat, amik mostanában szinte hetente vannak.Neked ki lesz a szülésznőd? Én még csak egyszer beszéltem vele telefonon. 3-án kellene menni ctg-re elöször, meg akkor lenne a szülésfelkészítő is. Nekem nem mondott olyat, hogy mindent elmesél, pedig áll. ő a legjobb, legaranyosabb. Egyébként már én is nagyon várom babucit. Én is egyre nyűgösebb vagyok. Napközben is elég sokat fekszem és már nagyon fáj mindkét oldalam. Az vigasztal, hogy már nincs sok hátra.Neked ki a dokid?
Ercsó
ercsó
 
 


Sziasztok!

Cillancs, esze ágában sincs a babámnak megszületni.

Holnaputánra vagyok kiírva, nagyon remélem, ezt ő is tudjaKép, de eddig nem sok jelét adja, hogy jönne.
Pedig szombaton azt mondta a dokim, hamarosan megindul. Lehet, hogy a baba nem hallotta? Kép

Uxi
39+5

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi!
Nagyon izgi lehet! Hogy bírod? Tudsz még aludni? Nem félsz?
Ercsó
ercsó
 
 


Szia Ercsó!

Már nem nagyon tudok aludni, kb. másfél -kétóránként felébredek, mert sehogy sem kényelmes feküdni. Húzódik tőle a hasam.

Még nem félek, de szerintem amint menni kell majd, biztos tiszta para leszekKép.

Inkább csak attól tartok, nehogy baja legyen a babának, meg hogy felismerjem, mikor kell indulni.
Még mindig nem tudom, milyenek a fájások, nem volt még egy jóslóm sem. Csak keményedik a hasam, de akkor huzamos ideig kemény marad, és kész, nem ritmikus, nem lehet számolni, hogy hány percenként csinálja.
Közben meg már teljesen megrövidült a méhnyakam, és elkezdett kinyílni is.

Ma mennem kellett májfunció visgálatra (vérvétellel nézik), ha rossz lesz az eredménye, holnap be kell menni.
Remélem, semmit nem találnak.

Meg egy kicsit nehéz már, hogy a baba mozogna, de szegénynek kevés a hely, gyakran fájdalmat okoznak a mozdulatai.

Neked sincs már sok hátra, kb. egy bő hónap.

A ctg-n majd ne aggódj, a babák 90%-a huncut, és nem hajlantdó mozogni, bezzeg előtte és utána majd kiugranakKép.

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok Kedves Mindenki!

Köszönöm szépen a sok infot, nagyon megnyugtató amiket írtatok a kórházzal kapcsolatban.

Egy kicsit irigyellek benneteket, hogy már a hajrában tartotok, és hamarosan meglátjátok végre a kicsit. Bár tudom, hogy a terhesség minden percét is ki kell élvezni, dehát olyan kíváncsi vagyok a picurra.

Lenne még kérdésem: írtok arról, és hallottam is róla, hogy keményedhet a pocak. Ez mit jelent? És mit kell csinálni ilyenkor? Előfordulhat ez korai terhesség idején is vagy csak a későbbiekben? Sajna ezzel kapcsolatban eddig nem találtam infot a neten.

Remélem hamarosan jelentkezik Csacs és beszámol magukról.

Muszma
muszma
 
 


Uxi!
Remélem nincs baj a májaddal! Mindenképp írd meg! Néha nekem is fáj már ahogy mozog. Én is félek az indulástól. Azt mondják ráérsz akkor indulni, amikor már 10 perces fájásaid vannak. Szerintem én nem fogok addig várni, hanem beparázok már az elején, és indulás. Szerintem nekem már volt jósló fájásom, de szerencsére elmult. Olyasmi volt, mintha megakarna jönni.Én holnap megyek a dokihoz. Már nagyon kíváncsi vagyok, hogy nyiltam-e, meg ilyenek.Ha a májaddal minden ok, és holnap sem indul meg a szülés, akkor mikor kell befeküdnöd?

Muszma!
Hát hajrá az van, de én még pl. nagyon messzinek érzem a nov. 30-at. Keményedés: nekem sajna elég hamar meg kellett ismerkednem vele.Már a 20. hét környékén.Akkor volt az a nagy front, amokor 16 fokkal lett hidegebb. Óránkénti, majd félÓrás rendszerességgel keményedtem.Ha lesz Neked ilyen felfogod ismerni.Az egész méhed megkeményedik.Nem fáj, "csak" kb. 20-30 másodpercig kemény a hasad.Ha rendszeres, akkor már elég kellemetlen.Én beparáztam, féltem, hogy beindítja a szülést,ugyhogy este 10-kor bementünk a Nyírőbe.Megvizsgáltak, mondták minden ok, nem nyíltam, a baba él.Kérdezték vettem-e be MagneB6-ot.Mondtam, hogy már legalább 6-ot.Na akkor megíjedtek és magnézium infúziót kaptam.Az aztán végre segített, meg a front is elvonult.1 hetet bentartottak a biztonság kedvéért.Azóta is vannak keményedések, de nem rendszeresek, vagy csak akkor, ha pl. fekszem és utána felállok.Nem biztos, hogy neked lesz ilyen. Nem mindenkinek van.Több olyan ismerősöm van, aki már szült és nem tudja mi ez.Jó nekik.
Ja! Ha ilyet érzel, segít a MagneB6., ha az nem, akkor a Magnesi Citrici (ez erősebb)(én ezt szedem).
Ercsó
ercsó
 
 


Sziasztok!

Tegnap hazajöttünk.Egy hete, hétfőn sajnos császárral (így aztán a Tens készülékről nem tudok nyilatkozni) megszületett kismanó. Szerettem volna természetes úton megszülni, de az a fontos, hogy a baba jól van. Jó nagy baba lett: 3800g, 55 cm.

Uxi, nem tudom, hogy otthon vagy-e még, de igazad volt, nem a pocak méretétől függ a baba mérete.:-)

A kórházzal kapcsolatban nincs negatív élményem. A választott dokim és a szülésznő nagyon rendesek voltak és jó döntést hoztak. A gyerekágyas osztály full-on működött, rengeteg kismama van. Ennekellenére mindegyik nővér kedves és türelmes volt.
Hogy földi dolgokról írjak: Az osztályt én tartottam "lerobbantnak", sőt a a vizes blokk felújított, tisztaság van mindehol. A kaja szerintem jó ízű (pedig én válogatós vagyok), csak az első napok után kevés. Jól jön egy kis otthoni pótlás, bár én alapvetően a benti menüt ettem.
A csecsemősök nem hagytak bennem mély nyomot, nem túl segítőkészek. Egy nővér foglalkozott velünk a szoptatási idő alatt, hogy benézett a szobába, hogy megy a dolog és segített, ha kell. A többi...változó.

Most már a szoptatással kínlódunk. Tejcsi van, csak sajnos a kórházban hozzászokott a cumiüveges pótláshoz és lusti lett, nem akar megdolgozni az anyatejért.

Pitypang is megszült, találkoztam vele a kórházban. Õ is császáros lett végül.

Kitartás lányok és drukkolok mindenkinek!

csacs
csacs
 
 


Csacs!
Köszönjük az infókat!
Jó babázást, és gratula!
Ercsó
ercsó
 
 


Én is gratulálok nektek Csacs!

Muszma
muszma
 
 


Sziasztok!

Előbb írtam egy hosszút, elszállt az egészKép.
Kidobott a babanet.

Csacs, Pitypang, gratulálok!

Én még mindig itthon dekkolok, sehol semmi.
Innen megy óvodába a babánk...

Ercsó, a májfunkció eredméynét nem mondta meg a dokim a telefonban, mert ki kellett volna keresnie a gépből...
Majd a holnapi ctg-n megbeszéljük.

Remélem, nincs gond, bár akkor gondolom sárgulnék, meg hányingerem lenne...

Muszma: keményedés: általában olyan, mint Ercsó írta.

Nekem máshogy volt: a 26. héten kezdődött, ált. délutánonként bekeményedett az egész hasam, és órákig úgy maradt. Nem lehetett mérni, mennyi időnként történik, mert folyamatosan kőkemény maradt.
A 33. héten bedurvult, fel sem tudtam gyakorlatilag kelni,4 hétig feküdtem (félig fekvő helyzet) meg a méhszáj is rövidülni kezdett, a 35. hétre már totál megrövidült.

Napi 6-7 Magnesii Citritet szedtem.
A 37. hét végén jobb lett, azóta felkelek.

Mindenki azt jósolta, jóval a kiírt idő előtt fogok szülni.
Lám, nem kell a jóslatokra hallgatni, mindjárt túlhordom, holnapra vagyok kiírva.Kép

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Köszönöm az infokat a pocak keményedéséről.

Uxi! Ha meg akarna születni a babukád ma éjjel, ahhoz nagyon sok erőt, és boldogságot kívánok.
muszma
 
 


Köszi, Muszma!

Ma éjjel tuti nem születik, meg holnap sem, kiírás napján nem szoktakKép.

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Csacs: Nagy gratula a babádhoz, remélem, jól vagy Te is! Majd tegyél fel képet! Kép

Uxi, Neked megy a drukk ezerrel, kitartás! Kép

Üdv:
Zsuzsa (20+6)

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Sziasztok!

Kitartás Uxi! Én 3 nappal hordtam túl a babát, én se viseltem jól a helyzetet. Már azt mondtam, hogy vagy örök kismama maradok vagy lehet nem is vagyok terhes, csak képzelődök.:-)
De aztan nagy hirtelen beindultak az események, nem szamítottunk rá, hogy aznap meglesz a baba.

Nálad is egyszer csak elkezdődik minden, addig meg aludjál/pihenjél, amíg lehet! Én már csak tudom...:-) pedig tök rendes kismanónk van.

Csacs
csacs
 
 


Sziasztok!

Csacs, tudom, hogy nem marad bent...
De te már tudod, hány napod hordtad túl, én meg ki tudjaKép?

Ma voltam ctg-n,tökéletes, baba végre mozgott ezerrel, fájásokat is mutat már, de még rendszertelenek.

Két napja időnként görcsölök (főleg esténként), meg ma délben találkoztam egy kis véres nyákdugóval.1 ujjnyira kinyíltam múlt hét óta.

Lehet, hogy az a "lassan vajúdós" típus leszek, aki napokig görcsöl, meg minden, aztán hirtelen megszül?

Mindenesetre nem kell befeküdnöm,aminek nagyon örültem, 31-éig kaptam haladékot, addig 2 naponta ctg.

Májfunkcióm rendben vanKép. (Meg kellett nézni, mert irtózatosan viszketek mindenhol, különösen a kezem, de a doki szerint ez valami ritka terhességi bőrdolog, pár éve nem is találkozott ilyennel, csak a szülés mulasztja el, nincs rá gyógyszer).

Uxi
ma pont 40 hetes

KépKépKépKépKép
uxi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?